Diskuse » Železnice » GVD platný a připravovaný » Archiv diskuse GVD platný a připravovaný do 27. 1. 2021 « předcházející | další »

Archiv diskuse GVD platný a připravovaný do 27. 1. 2021

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Sobota, 09. ledna 2021 - 12:39:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13565
Registrován: 5-2004
blbecku, penzion neni ubytovna a bezne se tam ubytovava jeden v pokoji. A nezzabukovava se fakt luzko - tohle nebylo v rychnove[proud][biggrin]
Sobota, 09. ledna 2021 - 13:35:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 792
Registrován: 2-2011
Hroch:
"[rofl]
Tak tomu fakt věřím (že to tak někdo bude dělat)."
Asi málo jezdíte vlakem.
Úterý, 12. ledna 2021 - 14:26:12  
Administrátor
Číslo příspěvku: 73898
Registrován: 4-2003
Sants:
Hotely asi ne, ale třeba horské chaty fungují podobně docela často - pokud si nezaplatíš všechna místa (asi by to ani nešlo), prostě počítáš s tím, že v noci může někdo přijít a hledat volnou postel. Kapacita takové boudy je omezená, uživatelé jsou s tím při dané cenové úrovni seznáni a počítají s tím (anebo se poprvé diví, když u pokoje není zámek, a podruhé v noci), protože je to často jejich jediná možnost, jak neplánovaně nespat někde uprostřed hor po šutrem (anebo v chodbě na podlaze, když se i takováto kapacita vyčerpá).

Ve vlaku je to trošku podobné - kapacita je taky nějak omezená a její zvyšování by nemělo smysl (ne celoročně, pokud to nemá být drahé). Takže obvykle fungovala snaha o „domluvení se”, aby třeba prostor v 914 vyhověl nejen babičce Kropáčkový, co nechce nikam šplhat s taškama, ale na dalším vlaku mamice s kočárkem, jindy cyklistovi. Taky se dal jeden z účelů rovnou vyloučit (a většinu výkonů by to vozilo vzduch, aby to občas někdo využil).

Chápu, pokud někdo dopředu ví, jak pojede, a chce mít jistotu, tak si rezervaci vyřídí (resp. si vyřídí množinu rezervací, které pak zruší, až to bude vědět). To ale přece nemusí dopedu vylučovat možnost využití neobsazených (neoznačených) míst těmi, kdo to řešit nechtějí a smíří se s určitým rizikem.

Samozřejmě za podmínky, že rezervace jsou skutečně označeny (je div, že to v současné době, kdy ve vlaku je digitální každá volovina, stále může být problém...), aby takové místo zůstalo skutečně volné, a že ten „flexibilní” cestující uzná svou „prohru”, když bude mít smůlu.
Ale to není problém jen u přepravy kol, to se běžně děje i u míst k sezení, a to bohužel včetně povinně místenkových spojů.

Trvání na plošné celoroční povinné rezervaci je většinou spíš jen zjednodušení si práce, které reálně většinu roku vůbec nic neřeší.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Úterý, 12. ledna 2021 - 16:41:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1581
Registrován: 5-2002
Martin_zlivský:
"...a že ten „flexibilní” cestující uzná svou „prohru”, když bude mít smůlu. "
A tady nám ta analogie s tou horskou chatou pěkně zakulhala: může se mi v oné horské chatě stát, že mě někdo uprostřed noci vyhodí z lůžka? Nemůže.
A to samotné "uznávání prohry" taky - zatímco do popsaných chat asi rodiny s dětma moc necestují, ve vlaku je to poněkud jinak. Je hlavně v zájmu dopravce, aby scénky s "uznáváním prohry" vyeliminoval - mně jakožto cestujícímu s rezervací to teoreticky může být fuk; prakticky ale ne - zkoušel´s někdy někoho vyhodit z háku?
Martin_zlivský:
"Samozřejmě za podmínky, že rezervace jsou skutečně označeny (je div, že to v současné době, kdy ve vlaku je digitální každá volovina, stále může být problém...)"
Aby rezervace dávaly smysl, musí být otevřené do poslední minuty. Takže sebedigitálnější displej ti nepomůže, když jedeš nablind třeba do Svitav a na tvoje místo nastoupí cestující z Pardubic, který si udělal rezervaci, když vlak projížděl kolem Parama.
Zakázat rezervace na poslední chvíli je samozřejmě blbost - v důsledku to je diskriminace těch, kdo si chtějí rezervovat, v zájmu těch, co na to dlabou.
Úterý, 12. ledna 2021 - 17:18:42  
Administrátor
Číslo příspěvku: 73907
Registrován: 4-2003
Šlo o to, že i bez předchozí rezervace máš šanci to zkusit. Vyhazovat by Tě nikdo neměl ani v jednom případě. (Jo, výše bylo psáno, že by to někdo zkusil a když tak pak si „někam” šel stoupnout - to v případě postele moc v úvahu nepřipadá. Ale i zde je obdoba, když máš nějaký čas nástupu, do kterého se máš ubytovat, jinak Ti tam pošlou někoho, co by musel vzít zavděk podlahou v jídelně - obdoba propadnutí rezervace, když nenastoupíš.)

Z háku už jsem bohužel vyhazoval víckrát, a to jednou i navzdory rezervaci povinné. Dokonce se to neobešlo bez konfliktu s průvodčím, kterýmu to bylo jedno hned třikrát: Neoznačil místo, že prej při povinný rezervaci je to stejně jedno (neoznačený rezervaci byly nejspéíš i veškerý k sezení), pak nevyhodil člověka bez místenky (neřešil, koho je kolo, i když seděl na příslušném místě, takže by to nedalo tolik práce), a ještě odmítal řešit, že si tam chci dát kolo, tak ať najde, komu kolo patří (nakonec se přihlásil sám po nějaký době, že si ho teda sundá, když nedám pokoj). Podobně nemám problém vyhnat omladinu ve 471 na místech k tomu určených, když neuhnou sami o sobě (u staršího člověka v 914 bych na tom asi vždycky netrval, nejsem nelida ).
Ono občas je to někdy „zábava” i u místenek k sezení. Je to jeden z důvodů, proč nevyhledávám sourpavy, kde je 1. třída kapacitně podseknutá (standardně český rj, aktuálně i leckde jinde, kde jezdí samotný AR místo dvou vozů) a bez místenky si nesedneš.Sants:
"Aby rezervace dávaly smysl, musí být otevřené do poslední minuty. Takže sebedigitálnější displej ti nepomůže, když jedeš nablind třeba do Svitav a na tvoje místo nastoupí cestující z Pardubic, který si udělal rezervaci, když vlak projížděl kolem Parama.
Zakázat rezervace na poslední chvíli je samozřejmě blbost - v důsledku to je diskriminace těch, kdo si chtějí rezervovat, v zájmu těch, co na to dlabou."
Už to tady bylo někde výš. Co brání i u kol po vzoru míst k sezení míst pouze nějakou část vyhrazenou pro expresní rezervace? Při dobře nastaveném systému a poměru takových míst (po ukončení volného prodeje míst před odjezdem vlaku se rozdělí místa na volná a pro expresní rezervaci) by i po odjezdu vlaku zůstaly obě možnosti (koupit si rezervaci nebo to risknout), pokud by nebyla všechna místa již obsazena. U vlaku s minimální aktuální poptávkou by to nebyl problém vůbec.

Ono by to chtělo víc úprav - jistě by se leckomu hodila i možnost pořízení si místenky pro kočárek, který taky občas je problém někam umístit. Ale kdyby se to řešilo celoroční plošnou povninností, asi by to většinu spíš nepotěšilo.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Úterý, 12. ledna 2021 - 19:07:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1582
Registrován: 5-2002
Martin_zlivský:
"Šlo o to, že i bez předchozí rezervace máš šanci to zkusit."
Nerozumím - proč bych tuhle šanci neměl mít u povinné rezervace? Vytáhnu z kapsy muyflák a během několika vteřin buď mám rezervaci nebo informaci, že k tomuhle vlaku nemá smysl ani bejčit kolo na perón. Máme XXI. století, tak jeho přínosy využívejme.
Martin_zlivský:
"Co brání i u kol po vzoru míst k sezení míst pouze nějakou část vyhrazenou pro expresní rezervace? "
Prostá logika, drahý Watsone: jak už jsem psal, kontingent znamená preferenci těch, co si rezervaci z nějakých důvodů nepořizují, resp. obráceně znevýhodnění těch, co rezervaci chtějí. Ve finále tě to dovede až do stavu, že rezervační systém hlásí vyprodáno, ačkoliv furt syslí místa pro nemístenkáře. To považuji za jednoznačně nežádoucí.
Úterý, 12. ledna 2021 - 20:58:54  
Administrátor
Číslo příspěvku: 73910
Registrován: 4-2003
Sants:
"Ve finále tě to dovede až do stavu, že rezervační systém hlásí vyprodáno, ačkoliv furt syslí místa pro nemístenkáře. To považuji za jednoznačně nežádoucí."
Pořád je ale snad takový stav (nevím, zda je volno, ale mohu to zkusit) lepší než současný, když jedou háky prázdné, protože rezervační portál o nich vůbec neví (a bez místenky máš smůlu). Sice už se situace docela zlepšila, ale pořád existuje dost případů, kdy se v případě nasazení odlišné řady vozu toto neprojeví v rezervačním systému, takže sedadlo nebo hák nelze legálně obsadit.


Sants:
"Nerozumím - proč bych tuhle šanci neměl mít u povinné rezervace? Vytáhnu z kapsy muyflák a během několika vteřin buď mám rezervaci nebo informaci, že k tomuhle vlaku nemá smysl ani bejčit kolo na perón. Máme XXI. století, tak jeho přínosy využívejme."
V ideálním případě snad. Nefunguje to při zpoždění, ne všude je signál a ne vždy máš dostatečně nabitou baterku. Vše se samozřejmě dá řešit, stejně jako napůl nefungující systém, kdy to například u vlaků z Maďarska nefunguje (hlásí nesmysly), takže opět zbývá než čekat na jiný vlak, nebo se nějak domluvit s četou, protože obvykle jsou skoro všechny háky stejně prázdné (předprodej funguje).
Často taky máš smůlu, protože i v poloprázdném vlaku si dá víc lidí (přes všechna upozornění) na místa pro cestující s kolem a čety to převážně neřeší, ač by mohly a měly.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Středa, 13. ledna 2021 - 06:12:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1583
Registrován: 5-2002
Ok, uznávám, máš pravdu: i když to, co popisuješ, je vesměs nedomyšlenost nebo chaos dopravce*), nikoliv obecná vlastnost rezervačního systému.

*) až na ten signál, za ten dopravce nemůže. A za vybitou baterku si můžeš sám [lame]
Středa, 13. ledna 2021 - 09:42:36  
Administrátor
Číslo příspěvku: 73911
Registrován: 4-2003
Jasně, tyhle kiksy se snad časem odladí, i když mi občas přijde, že se vždy akorát jedna chyba nahradí jinou (od změny GVD Ti sice e-shop přiřadí k ÚBP i doklad za ÚBP za 0 Kč, jenže z jakéhosi důvodu se pak požaduje zaplacení takové nulové ceny, což pak narazí u platební brány, která to vcelku logicky odmítá).
Až tyhle kiksy spolu s chaotičností nákupu při využití více než jednoho vlaku zmizí, půjde říct, že povinná rezervace vlastně skoro ničemu nevadí. Zpáteční jízdenky, u nichž jsi musel zpáteční spoj vědět už před cestou, a nešlo to pak změnit, již byly zrušeny. A celodenní doklady taky postupně mizí (opět problém, zejména pokud se chceš vracet z jiného místa, než kam přijedeš ráno). Samozřejmě i tohle se dá naprogramovat jinak, aby to fungovalo (=např. umožnit nákup denního dokladu s tím, že v rámci jeho platnosti si vybereš dvě různá spojení, ne pouze jedno).
Někdy mi přijde, že kontrola implementovaných změn v e-shopu je asi velmi slabá.

Za baterku si sám můžu i nemůžu. Těžko se v posledních (10) letech shání mobil, co není po dni nebo dvou kaput (cihly, co vydrží i dva tejdny, už se moc sehnat nedají a pro změnu by mi asi s místenkou moc nepomohly...). A navíc se mu občas stane, že se systém „zblázní”, takže se úplně vybije za pár hodin, když ho včas nerestartuješ. Lze taky nosit samozřejmě powerbanku, ale tu obvykle bereš, když čekáš delší období bez nabití, ne na jednodenní výlet. Beru, že takové situace podobně jako v případě výpadku signálu (typicky třeba každoročně zastávka Pěčín včetně velké části cesty k ní) se dají vždycky nějak řešit i domluvou ve vlaku, když selže vlastní příprava.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Neděle, 17. ledna 2021 - 09:08:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15890
Registrován: 10-2004
Velké škrty ve veřejné dopravě. Ústecký kraj plánuje redukci počtu spojů až o pětinu
A je to tady, který kraj bude další? To je první vlaštovka za zrušení superhrubé mzdy. Ale díky rozkouskovanosti výkonů mezi dopravce asi spíše vzniknou 4 hodinové díry, než zastavování provozu na tratích. Na plánované spěšné vlaky Ústí nad Labem - Lovosice - Žatec můžeme zapomenout.
Neděle, 17. ledna 2021 - 09:14:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7386
Registrován: 5-2002
Tak hlavně chybí peníze od cestujících, ne? Nejedou školy, spousta lidí dělá z domova, nikam se nemůže, kultura zařízlá...


Kraje a obce dostaly 80% výpadku kompenzováno (takže většina výpadku bude v celostátním rozpočtu)
Neděle, 17. ledna 2021 - 11:51:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13577
Registrován: 5-2004
mne se tedy libi jak se pred covidem blaznilo s ekologii a resily se i tycinky do usi.
No a stacil rok a krom tun plastu "od rukavic po atombordel", krabicek na jidlo ktery se nesmi snist kulturne u stolu atd se zarizne i verejna doprava.

Ze v ni ubylo mraky lidi je jasny a vyse popsal h_k, lidi z ni ale utekli i proto ze hned na jare se zrusilo kdeco. No a do aut sli nejen ti co jim vhd zrusili ale i ti co mehodlali studovat co zrovna jezdi a co ne.
Neděle, 17. ledna 2021 - 12:24:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4180
Registrován: 5-2002
Podle mě je to dost i o těch rouškách, které ve VHD být musí dokonce i na peróně a v IAD vůbec ne. Takže kromě poklesu lidí celkově ještě pokles podílu VHD.
Neděle, 17. ledna 2021 - 12:31:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13578
Registrován: 5-2004
no nahubky samosebou taky. Na zastavkach a stanicich "neobsazeno" to sic byt nemusi protoze neni kdo by to kontroloval (kdyz se neuklizi ani snih) ale i tak je opruz tahat z kapsy kus hadru.
Neděle, 17. ledna 2021 - 13:11:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9296
Registrován: 5-2002
Tomáš Záruba: naprostý souhlas. Já už nejel 4 a půl měsíce tramvají a 3 a půl vlakem. A rozhodně to není strachem z nakažení! Příznivce IAD moc nepotěším, i když jsem asi 6x vyjel autem do Středohoří, Krušných hor a na Děčínsko. Ale 6x za 5 měsíců není moc. Do práce místo 24 minut tramvají 50 minut pěšky a často cestou míjím fotografy, kteří si fotí tu krásu kolem. To si fakt nedělám srandu, naposled si tam fotili zasněženou Prahu a Hradčany, před tím východy slunce, takže mi to pěšky asi vydrží. Tramvajenku zakoupenou na letošek ale mám, no zaplatil mi jí až na daň zaměstnavatel (no vlastně si přesunul peníze z levé kapsy do pravé).
Neděle, 17. ledna 2021 - 15:13:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1315
Registrován: 4-2004
No vidíte, a já zase včera nenašel volné kupé v odpolední Vltavě (R 721).
Neděle, 17. ledna 2021 - 16:28:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4428
Registrován: 11-2008
Tomáš_záruba:
"Podle mě je to dost i o těch rouškách, které ve VHD být musí dokonce i na peróně a v IAD vůbec ne. Takže kromě poklesu lidí celkově ještě pokles podílu VHD."
Tak zrovna dneska ráno jsem byl v Praze Libni docela rád, že tu roušku mám. Na peroně, kde jsem čekal s kolegou na rychlík a nikdo jiný tam nebyl, přišla rouška docela vhod. V pohodě nahradila šálu ........[lol][lol][lol][andel]
Neděle, 17. ledna 2021 - 17:16:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9298
Registrován: 5-2002
Jenže šála se dává na krk...
Neděle, 17. ledna 2021 - 21:01:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14013
Registrován: 8-2004
Orky:
"To je první vlaštovka za zrušení superhrubé mzdy."
Zdá se ale, že není ještě zas tak špatně, když T-linek se to nijak nedotýká.
[crazy][crazy][crazy]
Borovička:
"Jenže šála se dává na krk..."
[ok]
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Neděle, 17. ledna 2021 - 22:08:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 814
Registrován: 2-2011
Hroch:
"Zdá se ale, že není ještě zas tak špatně, když T-linek se to nijak nedotýká. "
Tohle mě hlava nebere. Tak oni (podle svých slov) budou mít problém se zachováním celistvosti a síťovosti systému ale Turistické linky nezruší.[crazy]
Neděle, 17. ledna 2021 - 22:40:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13581
Registrován: 5-2004
v zime je jeste jeden duvod a to zruseny hospody. Ne za ucelem jedu se ozrat ale ze po likvidaci cekaren neni v pripade ujeti pripoje kde cekat krom na mraze
Mladějov
Neděle, 17. ledna 2021 - 23:25:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15803
Registrován: 3-2007
Tomáš_záruba:
"Podle mě je to dost i o těch rouškách, které ve VHD být musí dokonce i na peróně a v IAD vůbec ne. Takže kromě poklesu lidí celkově ještě pokles podílu VHD."

Tak samozřejmě. A také mnohem vyšší riziko nákazy, ve svém autě těžko něco chytne, tak maximálně housera.

I když..pátek večer 17.22 R Děčín-Praha tak po 4 lidech/kupé (také jen 4 vozy)- takže se zase nedivím, že po takovém zážitku dvouhodinového promořování další sednou do auta.

Nic, kvadraturu kruhu stejně nevymyslíme, teď to hlavně chce očkovat a následně uvolnit restrikce.
Koukněte na Izraelce, jak jedou (a taky plusmínus desetimilionová země).
Pondělí, 18. ledna 2021 - 06:38:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11888
Registrován: 4-2003
Zdenek102:Tohle mě hlava nebere. Tak oni (podle svých slov) budou mít problém se zachováním celistvosti a síťovosti systému ale Turistické linky nezruší.

Linky T jezdí jezdí většinou akorát v 6 a + a sice se říká, že tísíckrát nic umořilo osla, ale celkově jde o bezvýznamnou položku v objednávce. Mám obavy, že zejména místo škrtnutí linky Děčín - Střekov, dojde na škrty, které zbytečně budou rozvracet železniční dopravu. A přiznejme si, že škrtnutí vlaků mezi Radejčínem a Teplicemi v pracovní dny by také ušetřilo také nemálo prostředků a nikdo by si její neexistence nevšiml. Ale to je spolu se škrtnutím linky Děčín - Střekov vyloženě kacířská myšlenka [proud].
Nechic
Pondělí, 18. ledna 2021 - 07:31:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2791
Registrován: 4-2010
Petr_vlček:
"v zime je jeste jeden duvod a to zruseny hospody. Ne za ucelem jedu se ozrat ale ze po likvidaci cekaren neni v pripade ujeti pripoje kde cekat krom na mraze"

Včera jsme to řešili na Malé Skále. Jeli jsme pak raději delší trasou než čekat in the middle of nowhere v zimě.

A roušky dělají dost, na krátké cesty čert to vem, ale dlouhá trasa s tím fakt není žádná radost. No a asi velkou položku dělají nedojíždejici děti a studenti už kvůli 75% dosypu co chybí
Pondělí, 18. ledna 2021 - 08:41:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 806
Registrován: 7-2017
Mladějov:
Nic, kvadraturu kruhu stejně nevymyslíme, teď to hlavně chce očkovat a následně uvolnit restrikce.
Koukněte na Izraelce, jak jedou (a taky plusmínus desetimilionová země).


Prostě Židé umějí - organizovat, makat, a pak jsou logicky nejlepší. To patrně nikdo jiný neumí. Vždycky jsem si Židů vážil, a svým přístupem k očkování jen dokazují správnost mého postoje. Obávám se že nikdo jiný (ani my) tak rychle očkovat nedokáže. Ale samozřejmě je třeba to urychlit jak jen to kde - hlavně proočkovat rychle rizikové skupiny, protože poté se dost vyprázdní nemocnice a bude možné uvolňovat restrikce.
Pondělí, 18. ledna 2021 - 10:24:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15483
Registrován: 12-2007
když T-linek se to nijak nedotýká.

Eventuální vysvětlení, která by k tomu mohla být:
- Tyto linky nelze jen tak šmahem zrušit mj. proto, že skoro každá z linek má jiného provozovatele a kdy smlouva eventuálně dovoluje škrt jen o určité % výkonů.

- Článek zmiňuje rozpočtovou kapitolu dopravní obslužnosti, přičemž tyto linky jsou financovány z jiného "šuplíku" než je dopravní obslužnost.
-----------------

Tak jako tak, letošek je posledním rokem 5leté smluvní platnosti pro tyto linky, takže i kdyby nic jiného, tak se prostě nepodepíšou nové smlouvy a tyto linky letos pojedou naposledy.
Pondělí, 18. ledna 2021 - 15:04:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 23679
Registrován: 5-2002
ZFJ: Prostě Židé umějí - organizovat, makat, a pak jsou logicky nejlepší. To patrně nikdo jiný neumí.
Oni hlavně vědí, že když je průser, tak jde ego stranou.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Pondělí, 18. ledna 2021 - 18:03:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 807
Registrován: 7-2017
Hajnej: ano Ivoši, i takhle to lze říci. Jenže proč to sakra nejde i jinde, třeba u nás ... [sad]
Pondělí, 18. ledna 2021 - 18:40:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14017
Registrován: 8-2004
David:
"Článek zmiňuje rozpočtovou kapitolu dopravní obslužnosti, přičemž tyto linky jsou financovány z jiného "šuplíku" než je dopravní obslužnost."
Já bych jako rozhodující bral článkem odkazovaný materiál na stránkách kraje, ne vlastní článek.[nene]
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Úterý, 19. ledna 2021 - 12:25:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 125
Registrován: 11-2014
"v zime je jeste jeden duvod a to zruseny hospody. Ne za ucelem jedu se ozrat ale ze po likvidaci cekaren neni v pripade ujeti pripoje kde cekat krom na mraze"

Ono myslím nejde tak ani o to čekání na přípoj na mraze, ale i o to, že když chce jet člověk někam na výlet, tak ani nemá šanci dát si oběd.
Úterý, 19. ledna 2021 - 12:30:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1598
Registrován: 11-2007
Pánové mám dotaz, nevíte někdo kde ještě mají jízdní neřád, pokud možno v Praze? Děkuji předem za odpověď.
Úterý, 19. ledna 2021 - 15:30:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 23695
Registrován: 5-2002
ZFJ: Jenže proč to sakra nejde i jinde, třeba u nás
Protože naším národním povahovým rysem není něčeho dosáhnout, ale někomu to nandat.
Zčásti je to dáno historicky tím, že jsme cca čtyři století (formálně - fakticky půlpáta) měli cizí vrchnost, a vyprchává to jen velmi pomalu...
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Úterý, 19. ledna 2021 - 16:44:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6
Registrován: 9-2020
Dj_tiësto:
"Pánové mám dotaz, nevíte někdo kde ještě mají jízdní neřád, pokud možno v Praze? Děkuji předem za odpověď."

Pont psal dnes na Facebooku, že na Masaryčce ještě jsou! A pak ještě některá další velká nádraží po republice. Pamatuju si Břeclav, Olomouc, Ostrava.
Úterý, 19. ledna 2021 - 17:37:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1602
Registrován: 11-2007
Děkuju moc Michale, já ho slíbil nemeckymu kamarádovi a bylo by mi trapný mu ho neposlat[happy]
Úterý, 19. ledna 2021 - 18:47:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7032
Registrován: 8-2006
Na Masaryčce je taky pořád ten šotostánek[happy], takže tam bych to zkusil taky. A mám dojem, že zrovna tam jsem ho v prosinci kupoval.[happy]
Úterý, 19. ledna 2021 - 19:01:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10940
Registrován: 4-2003
naším národním povahovým rysem není něčeho dosáhnout, ale někomu to nandat.

Obávám se, že "úspěchy" týmu AB na hřišti nezpůsobil prodavač párků v hledišti fadící soupěři a ani to že část publika během hry pískala.

A na jejich mírnou obhajobu je potřeba říct, že jiná strana by si nevedla zásadně lépe - to je prostě dlouhodobé podcenění funkčnosti státní správy. A AB svoje impérium rozhodně nevybudoval tím, že by to byl nějaký manažerský génius a se soudruhem koronavirem se nedá něco vykšeftovat či vykejvat.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Úterý, 19. ledna 2021 - 19:09:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1603
Registrován: 11-2007
Dík kluci, zítra zkusím tu Masnu🙂
Mladějov
Úterý, 19. ledna 2021 - 19:22:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15811
Registrován: 3-2007
Jo, v šotostánku je pořád maj, v Pontu ne.
Úterý, 19. ledna 2021 - 20:06:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8076
Registrován: 12-2011
Mám k prodeji i JŘ vydané SŽ, ale Dj bych neprodal ani stránku [ko]
Středa, 20. ledna 2021 - 11:24:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 807
Registrován: 10-2010
U RegioJetu zahlédnut jízdní řád SŽDC, na prodej za 149,-.
Středa, 20. ledna 2021 - 14:11:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2895
Registrován: 7-2017
Protože naším národním povahovým rysem není něčeho dosáhnout, ale někomu to nandat.
Jo, to tady jeden na jaře psal, že mu jsou nějaká nařízení u [zadnice]. Pamatujete kdo?
Středa, 20. ledna 2021 - 14:43:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6927
Registrován: 9-2005
zfj: tak Židé to mají vyloženě historicky. Přes 2000 let byli potlačováni a neměli vlastní stát. Pro ně byla pospolitost komunity a táhnutí za jeden provaz otázkou přežití. Proto se vypracovali k nejlepším trvale udržitelným společenstvím. My jsme k tomu motivaci nikdy moc neměli. A za totáčů se nejlépe materiálně zabezpečili ti, co fungovali na hraně a za hranicí morálky. A 4ak to pokračuje dál.
AB vybudoval impérium skrz jedinou schopnost. Obklopit se známostmi a na každého vědět nějakou tajnou špínu. Manažerské schopnosti ani vzdělání nemá vůbec. Viz absolutní neschopnost řízení krizové situace a neustálé cpaní se do řízení detailů, čili mikromenežment. Na to má mít podřízené.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Středa, 20. ledna 2021 - 17:38:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3903
Registrován: 5-2002
Ono to tak mají i ve východní Asii - zemětřesení, tajfuny, za zadkem Čínu a jižní Korejci navíc ještě ty severní. I oni musí tahnout za jeden provaz.
Pátek, 22. ledna 2021 - 11:13:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 243
Registrován: 7-2017
tie odklony EC vlakov smer Bratislava nebudú od 7.3.?? teraz som si pozrel objednávku od ZSSK s ničím takým nepočíta....teda upravené odchody z Prahy...☻
Pátek, 22. ledna 2021 - 14:42:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 40
Registrován: 9-2017
Zámčan
změna gvd od 6.4 (převedení trasy EC přes Vysočinu)
Pátek, 22. ledna 2021 - 19:13:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 244
Registrován: 7-2017
díky Honzo myslel som že to bude od prvej zmeny.
Pondělí, 25. ledna 2021 - 08:54:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 810
Registrován: 7-2017
Pořád lepší přístup (nebo menší zlo, jak chcete) než o čem uvažují v Ousteckém kraji.

https://www.lidovky.cz/byznys/doprava/zdopravy-cz-stredocesky-kra j-chce-zdrazit-jizdne.A210124_111813_ln-doprava_libsm

Středočeský kraj plánuje v polovině roku zdražit jízdné ve veřejné dopravě. Chce kompenzovat výpadek příjmů

„Není to populární opatření, ale je třeba zvýšit jízdné, abychom systém ekonomicky alespoň trochu stabilizovali,“ řekl radní serveru. Rozsah spojů by podle něj měl zůstat zachovaný, možné je mírné omezení.
Pondělí, 25. ledna 2021 - 10:25:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13594
Registrován: 5-2004
oboje znamena odliv lidi z vhd. Zejmena kdyz nekdo vymysli doplnujici zpusoby vyhaneni - nejdriv hadry, nyni respiratory a pristi rok nejspis oblicejovy stity nebo gasmasky aby se tocil byznys.
Pondělí, 25. ledna 2021 - 12:48:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 23735
Registrován: 5-2002
mot: to tady jeden na jaře psal, že mu jsou nějaká nařízení u [zadnice]
No jeden tady psal, že bude ignorovat případný zákaz vycházení, to si taky pamatuju.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Pondělí, 25. ledna 2021 - 13:19:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1711
Registrován: 5-2004
Ad KJŘ.
Jízdní řády jsou stále k mání také v Pontu v Břeclavi. Včera tam leželo minimálně 5 kusů.
Pondělí, 25. ledna 2021 - 13:28:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11914
Registrován: 4-2003
Hajnej:No jeden tady psal, že bude ignorovat případný zákaz vycházení, to si taky pamatuju.

Dotyčný také zákaz vycházení poctivě ignoruje. Je to zcela nepřípustné omezování osobní svobody [wink].
Pondělí, 25. ledna 2021 - 15:48:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 23739
Registrován: 5-2002
Bram: Dotyčný také zákaz vycházení poctivě ignoruje.
Však my také dotyčnému poctivě přiznáváme, že je 60% rebel. [wink]
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Pondělí, 25. ledna 2021 - 17:33:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8098
Registrován: 12-2011
[crazy]
Pondělí, 25. ledna 2021 - 20:44:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 811
Registrován: 7-2017
Tak uvidíme, zda a případně kolik přisypou na regionální dopravu.

https://ustecky.denik.cz/zpravy_region/ustecky-kraj-zastupitelstv o-rozpocet-202101.html

Ústecký kraj má rozpočet. Politici škrtali, zjara ale možná peníze přisypou

...
Opozici vadily především chystané škrty ve veřejné dopravě, která má mít o 220 milionů méně. Koaliční politici ale uklidňovali, že nehodlají bezduše proškrtat spoje, to spíše zefektivnit ty stávající. Chtějí vnitřní úspory nebo vyjednat se soukromými dopravci levnější ceny za kilometr. Ušetřit by politici chtěli i za nájem dep nebo autobusů pro krajskou dopravní společnost, za marketing či právní poradenství. Navíc hodlají pokračovat v tlaku na stát, ať dorovná výpadek tržeb z dopravní obsluhy kvůli nouzovému stavu.
...
Schiller (hejtman, pozn. ZFJ) ujistil, že kvůli propadu tržeb dopravců v nouzovém stavu bude kraj od státu požadovat zvláštní kompenzace, s tlakem začalo ještě bývalé vedení. „Běží několik dopisů, které jdou přímo na vládu, přímo k premiérovi,“ řekl hejtman.
...
Úterý, 26. ledna 2021 - 18:40:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1316
Registrován: 4-2004
tady je komentář Alarmu ke škrtům ve veřejné dopravě v Ústeckém kraji, čili tzv. ve společenských souvislostech.
Úterý, 26. ledna 2021 - 23:33:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 533
Registrován: 1-2019
Z_F_J:
"Schiller (hejtman, pozn. ZFJ) ujistil, že kvůli propadu tržeb dopravců v nouzovém stavu bude kraj od státu požadovat zvláštní kompenzace, s tlakem začalo ještě bývalé vedení. „Běží několik dopisů, které jdou přímo na vládu, přímo k premiérovi,“ řekl hejtman."

Už se bojí tlaku opozice a veřejnosti. Z opozičních zastupitelů škrty v poslední době kritizují Filip Ušák (STAN), Jiří Baudis (Piráti) a Jaroslav Komínek (KSČM). Všichni tím získávají politické body před volbami na podzim.
Úterý, 26. ledna 2021 - 23:53:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 534
Registrován: 1-2019
Pro vedení kraje je situace o to vážnější, že právě na hlasech z Ústeckého kraje závisí volební (ne)úspěch hnutí ANO, jehož členem je hejtman Schiller. A obzvlášť kandidáti koalice Piráti + STAN budou určitě poukazovat na problémy hnutí ANO v Ústeckém kraji.
Středa, 27. ledna 2021 - 04:01:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 95
Registrován: 2-2013
S Ústeckým krajem zamíchá i to že se tam budou počítat i hlasy se zahraničí.
Středa, 27. ledna 2021 - 07:25:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 535
Registrován: 1-2019
tomariero:
"S Ústeckým krajem zamíchá i to že se tam budou počítat i hlasy se zahraničí."

No právě. A s ohledem na zkušenosti z minulých let lze očekávat, že tyto hlasy budou většinou proti ANO. Takže vedení kraje by si mělo tyto razantní škrty ještě rozmyslet, pokud nechce svému stranickému šéfovi prohrát volby.
Středa, 27. ledna 2021 - 07:47:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1588
Registrován: 5-2002
Radši zavřou krajskou nemocnici..?