Diskuse » Železnice » Lipenka, Bechyňka, šumavské lokálky (ŠED) » Archiv diskuse Lipenka, Bechyňka, šumavské loká... do 10. 1. 2021 « předcházející | další »

Archiv diskuse Lipenka, Bechyňka, šumavské loká... do 10. 1. 2021

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Úterý, 05. ledna 2021 - 13:42:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11814
Registrován: 4-2003
Oldcerry:Co to sem taháš? Já psal o lidech a ty jsou stále hloupější a hloupější, arogantnější, prostě horší a horší, bez ohledu na režim.

S těmi lidmi bych si s Tebou opravdu dovolil nesouhlasit. Dnes jsou vesměs otevřenější, díky četným pobytům v zahraničí výrazně otevřenější a přístupnější novým informacím.

Opravdu mi nepřipadá, že by lidé byli horší a arogantnější. Třeba já radši zdravím každého, koho potkám, pokud nejdu centrem měst, kde to z pochopitelných důvodů dost dobře nejde. A přijde mi, že mne odpoví pozdravem s úsměvem na tváři procentuálně daleko více lidí, než třeba před deseti patnácti lety. Dřív to bylo takové to kyselé: Nevidím tě, koukám radši jinam, neoslovuj mne, radši přejdu na druhý chodník, než abych zdravil, koukám natolik kysele, aby jsi si pozdrav rozmyslel atd.

A když se často bavím s mladými lidmi okolo dvacítky, tak se mi už hodně dlouho nepoštěstilo narazit na někoho, kdo by byl arogantní debil. Spíš mi přijde, že je stále hodně arogantních debilů mezi lidmi nad čtyřicítkou, ale mezi mladými fakt ne. I děti, co potkávám, jsou vesměs slušné, zdraví a i ze svých četných cest jsem nenarazil dlouho na někoho, koho jsem musel sjet, že třeba dal nohy v botách na protější sedadlo. Třeba před dvaceti lety bylo v Praze naprosto běžným jevem, že si mládež pustila v autobuse nahlas rádio, řvala u toho a mnohdy nadávala sprostě ostatním cestujícím. Tohle už jsem také nezažil hodně dlouho. Stejně tak jsem za celý rok, co jsem jezdil s osobními vlaky v okolí Mostu (přeci jen tam je poněkud jiné složení obyvatelstva než v okolí Prahy), nezažil situaci, že by někdo vlak poblil, dělal výtržnosti a vlak ničil. Mohl bych pokračovat dále...
Jsi ty kecko...něco jsem se jako dítě vlakem najezdil, pak i jako otec...nikdy by moji rodiče nedopustili, aby šel na záchod sám, abych lítal po vagoně a řval....jako otec jsem dělal to samé...A že měli lidi lepší vztahy, je neodiskutovatelný fakt (a s tím nemá režim nic společného).
A jak tam popisuješ, že někdo vyskakuje za jízdy, no a, jeho boj....Ale dnes se to hodí na někoho jiného..že tomu měl zabránit...To snad nemůžeš myslet vážně.


A myslíš si, že já jsem jako dítě nejezdil vlakem? Mne také rodiče nenechali jít samotného na záchod a běhat po vagonu. Problém je v tom, že dnes jsou standardem uzavřené a zajištěné dveře. V autech, autobusech, tramvajích, metru a jediná dráha to má ještě v jistých případech jinak.

Hele, já tady čerstvé šumavské povětří nechci zasírat něčím, co je zde víceméně O. T., ale zkus se na to podívat z druhé strany: Proč nemít dráhu s výrazně větší mírou bezpečnosti, než tomu bývalo dříve? Vezmi také v úvahu, že díky změně přístupu ČD (je to prostě majoritní dopravce) k cestujícím jejich počet roste. Jistě, nabourává to dřívější pořádky, ale bez změny přístupu by ve vlaku zbyly jen socky, turisti - baťůžkáři, šotouši a ti, co by dopravu do zaměstnání bez dráhy měli výrazně komplikovanou (okolí velkých měst). A dneska je dráha přijatelnou alternativou i pro ty, co dráhou kdysi (bohužel oprávněně) opovrhovali. Jsem optimista a věřím, že na dráze bude už jen lépe. Ostatně přibývají nová a zánovní vozidla, zabezpečovací zařízení dříve běžná nám končí i v Heřmaničkách, tratě jsou již ve vcelku slušném stavu a krom mostu v Praze pod Vyšehradem se nám tu nic nehroutí na hlavu [proud].
Bílý_petr
Úterý, 05. ledna 2021 - 14:01:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2885
Registrován: 7-2005
BmbČ:
"Netolice na přelomu 19. a 20. stol.:
"
Pěkná připomínka. To bývávala jiná doba. Ale s nástupem kamionů (a ničením už tak špatných silnic které byly původně stavěny pro koňské povozy) je tohle v nenávratnu. Je ale pravda že doba je celkově jiná.


Martin_zlivský:
"Bílý_petr:
"Ještě ke smíšeným vlakům - něco z Netolic. A poslední z Dívčic."Vidím správně VŠ? [vypravci]"
Myslím si že ano. Jeho typický postoj. Podle toho je docela snadno identifikovatelný. [wink] Ale jak už jsem řekl - fotky nejsou moje. Takže třeba autor by věděl.
Mnohdy je důležitější vědět, o čem se mlčí, než to, o čem se mluví (Roman Kozel)

fotogalerie 4. koridoru
Úterý, 05. ledna 2021 - 14:46:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6190
Registrován: 7-2007
Bram: Kluku,nějak si nerozumíme. Ty si napsal " Jen kvůli tomu muselo zemřít někde u Olomouce malé dítě a byla tendence to hodit na vlakvedoucí, přičemž reálně se zlamovací dveře u vozů řad A, AB, B a BDs nedají u delších souprav bez indikace zavření uhlídat"
Především dozor nad dítětem je záležitost rodičů, to se snad shodujeme. A jako rodič neznalý /či znalý technikálií dveří vozů, bych si to dítě zatraceně hlídal. Takže si myslím, že prvotní příčinou byl nedozor rodiče. Že to chtěli hodit na vlakvedoucí bylo svinstvo (to se také shodujeme). Že technické provedení je staršího provedení (to se shodujeme), ale prostě to tak je a ještě dlouho bude. Takže musí člověk trochu myslet a za dítě obzvláště.
Pak napíšeš: "Problém je v tom, že dnes jsou standardem uzavřené a zajištěné dveře." A protože jim tohle někdo řekl, tak vůbec nepomyslí, že technika může selhat a jso o ty dveře opřený....Možná kdyby jim někdo ukázal, jak na okruhu od jednotky ulítly zajištěné dveře (v 200km/h) až je hledali vrtulníkem, možná by více na sebe začali dávat pozor...
Jinak i s tebou docela souhlasím.
Ale neodpustím si trochu rýpnutí: Třeba před dvaceti lety bylo v Praze naprosto běžným jevem, že si mládež pustila v autobuse nahlas rádio, řvala u toho a mnohdy nadávala sprostě ostatním cestujícím. Před dvaceti lety nebyl "dřívolíp"...[rofl]
Ale za mejch mladejch jsme taky pořvávali, no, sprostě jsme cizím moc nenadávali (bychom taky mohli dostat po čuni...[rofl]).
A celá naše diskuze začala od věty: "No a když si to netrefil, tak lidi počkali až si couvnul (nebo poptáhl). Nebyly tak splašený, jako dnes. Zastaví vlak a kdyby stál na mostě, tak pár pitomců spadne dolů.....Mnohdy si lidé nosili baterky..na zastávkách a na cestě byla tma jak v p....Nějak si lidé mysleli víc na svoje zdraví a nehledali chybu (za svou hloupost) u jiného..." A na tom si docela trvám. Když jsem si přečetl návod u obyčejných prskavek "...namočte do vody a zakopejte pod zem..." Tak si tak říkám, jestli se svět opravdu nezbláznil....nebo já...
Úterý, 05. ledna 2021 - 15:19:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11820
Registrován: 4-2003
Oldcerry:Že technické provedení je staršího provedení (to se shodujeme), ale prostě to tak je a ještě dlouho bude. Takže musí člověk trochu myslet a za dítě obzvláště.

Už dlouho ne, naštěstí vozy řad A, AB, B a BDs mizí. Hodně jich zmizí koncem tohoto roku z provozu po nasazení pětivozových netrakčních souprav od Siemensu.

Pak napíšeš: "Problém je v tom, že dnes jsou standardem uzavřené a zajištěné dveře." A protože jim tohle někdo řekl, tak vůbec nepomyslí, že technika může selhat a jso o ty dveře opřený....

Technika selhat může, vyloučit se to na sto procent nedá. Ale můžeme mít techniku s vyšším stupněm zabezpečení.


Ale neodpustím si trochu rýpnutí: Třeba před dvaceti lety bylo v Praze naprosto běžným jevem, že si mládež pustila v autobuse nahlas rádio, řvala u toho a mnohdy nadávala sprostě ostatním cestujícím. Před dvaceti lety nebyl "dřívolíp"...

Dřívbylolíp už nebyl, ale společnost má určitou setrvačnost. Takže to, co tak pěkně vykvetlo v devadesátých letech, muselo býti zaseto ještě za éry dřívbylolípu, někdy během sedmdesátých let za normalizace. Nebo jsi si snad myslel, že 17. listopadu 1989 se lidé najednou přemění v jiné, lepší?
Úterý, 05. ledna 2021 - 16:37:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2520
Registrován: 4-2005
Něco z provozu sem hodím:T4783363
Úterý, 05. ledna 2021 - 17:32:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1183
Registrován: 2-2006
Bílý_petr: původní příspěvek s fotkami z Netolic jsem sem dával v květnu.
Odkaz
V diskusi pod ním se píše i o [vypravci].

(Příspěvek byl editován uživatelem T4783363.)
Úterý, 05. ledna 2021 - 18:27:32  
Administrátor
Číslo příspěvku: 73876
Registrován: 4-2003
Bram:
"A když se často bavím s mladými lidmi okolo dvacítky, tak se mi už hodně dlouho nepoštěstilo narazit na někoho, kdo by byl arogantní debil. Spíš mi přijde, že je stále hodně arogantních debilů mezi lidmi nad čtyřicítkou, ale mezi mladými fakt ne. I děti, co potkávám, jsou vesměs slušné, zdraví a i ze svých četných cest jsem nenarazil dlouho na někoho, koho jsem musel sjet, že třeba dal nohy v botách na protější sedadlo. Třeba před dvaceti lety bylo v Praze naprosto běžným jevem, že si mládež pustila v autobuse nahlas rádio, řvala u toho a mnohdy nadávala sprostě ostatním cestujícím. Tohle už jsem také nezažil hodně dlouho. Stejně tak jsem za celý rok, co jsem jezdil s osobními vlaky v okolí Mostu (přeci jen tam je poněkud jiné složení obyvatelstva než v okolí Prahy), nezažil situaci, že by někdo vlak poblil, dělal výtržnosti a vlak ničil. Mohl bych pokračovat dále..."
Tak v tomhle se teda moc neshodneme. Možná to není horší, ale ani omylem lepší. Asi bychom se shodli, že se to torchu posouvá, ale mizením bych to nenazýval (kde si asi taky mladší ročníky berou příklad...). A co se týče odpovědnosti za sebe sama, tak ta potřeba vlastní blbost házet na někoho jiného (a s tím vznikající nechutný alibismus), tak to se prostě neustále zhoršuje (nejen na dráze) a i kvůli tomu si už málokdo dovolí dělat cosi navíc (na vlastní triko). Příkladů by se našlo spousta (za sebe můžu velmi dobře posoudit například konání táborů s dětma za minimálně posledních 25 let, tj. i z více stran).
Ale to se když tak přesuňme někam jinam, se Šumavou to nesouvisí.

Bílý_petr:
"Myslím si že ano. Jeho typický postoj. Podle toho je docela snadno identifikovatelný. [wink] Ale jak už jsem řekl - fotky nejsou moje. Takže třeba autor by věděl."
Mi přijde, že jak je nějaká zajímavá fotka z Dívčic, je tam. [proud]

T4783363:
Vida. [happy] Pravda, není to VŠ, ale VS (psáno německy).
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
McBain
Úterý, 05. ledna 2021 - 20:09:22  
Administrátor
Číslo příspěvku: 26675
Registrován: 5-2002
Bram:
"Dřívbylolíp už nebyl, ale společnost má určitou setrvačnost. Takže to, co tak pěkně vykvetlo v devadesátých letech, muselo býti zaseto ještě za éry dřívbylolípu, někdy během sedmdesátých let za normalizace. Nebo jsi si snad myslel, že 17. listopadu 1989 se lidé najednou přemění v jiné, lepší?"

Tak je asi jasný, proč ve své době vznikaly filmy tohoto typu. Nebo seriály.

Ale už o generaci dřív se točily o mládeži zajímavé věci.
Úterý, 05. ledna 2021 - 20:12:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7881
Registrován: 8-2007
MZ: A co se týče odpovědnosti za sebe sama, tak ta potřeba vlastní blbost házet na někoho jiného (a s tím vznikající nechutný alibismus), tak to se prostě neustále zhoršuje (nejen na dráze) a i kvůli tomu si už málokdo dovolí dělat cosi navíc (na vlastní triko).

To podepisuji.Myšlení "ala Bram" je dnes určující.Když jsem před 20 lety přejel sebevraha,oznámil jsem cestujícím,že nejméně 2 hodiny bude trvat vyšetřování a vlak dál nepojede.Ale když vystoupí a projdou kousek k přejezdu,dostanou se na MHD,mohou si domluvit odvoz,dostat se na linkový autobus,nebo počkat ve vlaku..

Když jsem před půl rokem strhnul sběrač,cestující měli zůstat ve vlaku a vyčkat evakuaci pomocí hasičů.Žádné vystupování a chození podél kolejí není dovoleno,protože by se někomu mohlo něco stát.Hasiči dojeli za hodinu.V neklimatizovaném vlaku po hodině kolabovala cestující,tak hasiči jeli pro nápoje.Poté vynesli cestující do kolejiště před vlak a tam ji přivolaná záchranné služba ošetřovala.K evakuaci pomocí hasičů došlo po 3 hodinách od zastavení(až byla potvrzené sjízdnost ve vedlejší koleji).

Takže všichni si hlídají,aby nic neporušili a nikdo je nemoh obviňovat .Že tam 200 lidí trčí 3 hodiny v nevětraném vlaku je jen taková nepříjemnost(ale bezpečná).
Úterý, 05. ledna 2021 - 20:35:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8095
Registrován: 1-2007
Apollo 17: Před dvaceti neměl každej mobil s foťákem a internetem.
Dneska uděláte něco nepředpisovýho a za chvíli se o tom píše v novinách.
Tím samozřejmě nechci říct, že se má na předpisy vyloženě kašlat...
Úterý, 05. ledna 2021 - 20:59:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3875
Registrován: 7-2004
Od toho je ve vlaku nouzové otevření dveří, takže bych v neklimatizovaném vlaku rozhodně 3 hodiny nebyl. (Ani 20 minut) A myslím, že při rozmlácení okna, nebo dveří, by dotyčný u soudu uspěl a žádnou náhradu by dopravci neplatil.
Úterý, 05. ledna 2021 - 21:55:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4543
Registrován: 1-2010
při rozmlácení okna, nebo dveří, by dotyčný u soudu uspěl
Vysklít okno, aniž by hrozilo nějaké akutní nebezpečí (požár ve voze), to byste neuspěl. Otevřít si dveře přes nouzovou páku (to je pochopitelnější, nač hned rozbíjet okna) by asi skončilo u nějaké slovní domluvy, měl-li byste kvůli horku ve voze mít zdravotní potíže.
Jednoduché přehledy některých lokomotivních řad
"Béčka & interiéry" - přehledy provozních vozů AB, B, Bd, BDs, Bee273 Bmto/Bdmteeo, Bdt279 a jejich interiérů [new]
Úterý, 05. ledna 2021 - 21:58:13  
Administrátor
Číslo příspěvku: 73880
Registrován: 4-2003
To je přesně ta debata, co by ideálně neměla vůbec mít příležitost vzniknout. [sad]
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Úterý, 05. ledna 2021 - 22:05:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5064
Registrován: 4-2003
Oldcerry:
"Já psal o lidech a ty jsou stále hloupější a hloupější, arogantnější, prostě horší a horší"
Pouhá variace na "Ta dnešní mládež... ", tedy prachobyčejné klišé. Prázdné, hloupé. A věčné.

Co se týče hlouposti, arogance, ale i lhostejnosti, jejich ztělesněním jste právě vy, svým smýšlením, které tu prezentujete.

Odpovědnost dopravce za cestující je zcela samozřejmá a logická, stejně jako odpovědnost provozovatelů i v jiných odvětvích, kdy odpovědnost má přirozeně své mantinely. Chápu, že je to pro vás nepochopitelné, no tak to ve vyspělé společnosti funguje. Nepochopení vlastní odpovědnosti a lhostejnost byly jedním z faktorů, proč dráha cestující spíše odrazovala, než přitahovala. Naštěstí je ta doba pryč či přinejmenším je namířeno správným směrem.

Dítě, které zahynulo po pádu z vlaku u Olomouce, šlo v doprovodu své matky na toaletu a u otevřených dveří WC čekalo, až matka pomůže svému druhému dítěti. Za vaše kecy o chození sám, lítání po vagoně a řvaní a hlavně o zavinění rodiči by vás měla hanba fackovat. A pak rodiče nebohé. Jestli jste chtěl demonstrovat hloubku morálního bahna, kam až lze zabřednout, pak se vám to povedlo.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
ridic_vlaku
Úterý, 05. ledna 2021 - 22:09:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 208
Registrován: 5-2019
Oldcerry
Číslo příspěvku: 6185

Dík za odpověď. Ještě bych se poptal zdvořile zdejšího obecenstva, třeba někdo bude vědět.

Jaký je praktický význam krycího návěstidla přejezdu před Bechyňským mostem ve směru od Tábora a vjezdovým návěstidlem do žst. Bechyně za mostem? Už se někdy stalo, že by vlak projel kolem krycího návěstidla na výstrahu a měl stůj na vjezdu? (Podle ZDD se jeví, že krycí a vjezdové náv. stejně nejde stavět separátně.)

A také mne překvapuje to velkoryse pojaté "předávací kolejiště" Bechyňky v Táboře s angličanem umožňujícím posun na kusou kolej aniž by byla blokována vlaková cesta. Spekuluju, že to bude asi z dob výstavby letiště?
Úterý, 05. ledna 2021 - 22:27:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 41
Registrován: 10-2017
Bram:
...jsem nenarazil dlouho na někoho, koho jsem musel sjet, že třeba dal nohy v botách na protější sedadlo. Třeba před dvaceti lety bylo v Praze naprosto běžným jevem, že si mládež pustila v autobuse nahlas rádio, řvala u toho a mnohdy nadávala sprostě ostatním cestujícím.
Tak to nejspíš každý bydlíme na jiné planetě. Mne takoví lidé zvednou docela často. Bohužel u spolucestujících se často setkávám s lhostejností - asi jim nevadí, že si tak občas zašpiní zadek, neobtěžuje je hlasitý projev nebo "hudba"... Odpadků je také kolem nás nějak hodně (v rozhlase to zdůvodňovali tak nějak, že z důvodu COVIDu to neměl v přírodě kdo uklidit...).

...naštěstí vozy řad A, AB, B a BDs mizí...
Ani ty dosluhující morálně zastaralé vozy východoněmecké výroby bych tak úplně neodsuzoval. Pokud jsou dobře udržovány a nejsou plně obsazené, cestuje se v nich pohodlněji než v mnohých modernějších vozidlech (Wifi, zásuvky a klimatizace to nezachrání...).
Úterý, 05. ledna 2021 - 23:01:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2434
Registrován: 5-2007
Případ, kdy se vlak proplétá přes výhybky na zhlaví je právě jeden z těch, kdy není problém se ke zlamovacím dveřím nechtěně přiblížit. Těch situací, kdy je to ne zcela bezpečné, je totiž více...
Ať není případ dítěte od Olomouce jediným příkladem, máme i místní. Cca v roce 2000 vypadla z osobáku starší žena mezi Táborem a Sezimákem (patrně u křížení s E55 u Nového hřbitova). Zemřela, byť jela jen jednu stanici (z/na Sezimák). Spekupovalo se o sebevraždě, ale asi prostě jen nebyly dovřené dveře. Možná někdo doplní
Středa, 06. ledna 2021 - 01:40:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6194
Registrován: 7-2007
Doktor: Tak to jste mi vypral teletinu, oprávněně, dobře mi tak.
Pouhá variace na "Ta dnešní mládež... ", tedy prachobyčejné klišé. Prázdné, hloupé. A věčné.
A to sem si říkal, že takový nebudu..a hle...
šlo v doprovodu své matky na toaletu a u otevřených dveří WC čekalo, až matka pomůže svému druhému dítěti. Tak to jsem opravdu nezaregistroval a sypu si popel na hlavu.
Za vaše kecy o chození sám, lítání po vagoně a řvaní a hlavně o zavinění rodiči by vás měla hanba fackovat. Tak to uberte, služebně jezdím vlakem docela dost a tohle zažívám dost často.
I opačně, když se do děcáku nacpou starší a pak moralizují. Tam prostě nelezu, tam musím počítat s chováním dětí. Osobně jsem i zažil, kdy do Bimbase do tichého oddílu se napakovala rodinka s malými dětmi. A jednání rodičů bylo na přesdržku. Taky to pár lidí nevydrželo a byla z toho zajímavá debata...já byl jen posluchač, v žádném případě, pokud to jenom trochu jde nevyvolávám konflikty, ale v duchu docela prskám...A o pejskařích, to jsou taky někdy story.
Ale nejde to paušalizovat, to by byla blbost.
Jen se mi opravdu zdá, že lidi byli slušnější a měli k sobě blíže. Ale to se třeba pletu.

ridic_vlaku: Jaký je praktický význam krycího návěstidla přejezdu před Bechyňským mostem ve směru od Tábora a vjezdovým návěstidlem do žst. Bechyně za mostem? No krycí návěstidlo kryje přejezd. Když přejezd se neuzavře, tak strojvedoucí nemusí čekat, až se to probere a jede k vjezdu. Ví o tom, že musí jet se zvýšenou opatrností (Není to přesně tak jednoduché, ale snad pro vysvětlení dostačující.)
Už se někdy stalo, že by vlak projel kolem krycího návěstidla na výstrahu a měl stůj na vjezdu? Naprosto a zcela vyjímečně, ale stalo.
Mmch to krycí návěstidlo, jako předvěst je unikátní, to snad nikde v republice není (pokud vím).
Spekuluju, že to bude asi z dob výstavby letiště? To nevím, ale objem zátěže na Lochnesku byl ještě počátkem devadesátek docela velký. Tato kolej (nazývána "Za plotem") sloužila na připravení zátěže pro Mn ev na odstavení přivezené zátěže. Pak už jen na odstavení osobních souprav a lok...
Středa, 06. ledna 2021 - 05:36:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11822
Registrován: 4-2003
P273.1972:Ani ty dosluhující morálně zastaralé vozy východoněmecké výroby bych tak úplně neodsuzoval.

S oblibou je odsuzuji jako jezdící šrot, protože nejde zdaleka jen o morální zastarání. Jde i o fyzický šrot, ze kterého člověk nevyleze v tom stavu, v jakém do něj vlezl. Vozem se prohání díky otevíracím oknům litinový prach, který pak na člověku ulpí a dále člověk načichne velice nepříjemným odérem, který je těmto vozům vlastní. Stačí, když si pak k člověku čuchne někdo, kdo těmito vozy nejezdí. Takže po jízdě vozy řady A, AB, B a BDs je nutné jít do sprchy a oblečení nechat vyprat. Tímto odérem prostě oblečení smrdí i mne.

Pokud jsou dobře udržovány a nejsou plně obsazené, cestuje se v nich pohodlněji než v mnohých modernějších vozidlech (Wifi, zásuvky a klimatizace to nezachrání...).

Pohádky ovčí babičky. Osobně se těmto vozům vyhýbám a mnohdy to dopadne tak, že si radši vlezu do nového, rekonstruovaného, nebo jen ze zahraničí (od OeBB) zakoupeného ojetého vozu a klidně tam radši i postojím, než abych vzal zavděk smradlavým vozům A, AB, B a BDs. O šílených jízdních vlastnostech při rychlosti nad 80 km/h radši ani nemluvit, mlátícího brzdoví, otřesů od podvozků atd. jsem si užil za několik desítek let, co s těmito krámy musím jezdit, mírou vrchovatou. Takže ano, pohodlnější sedadla v nových, rekonstruovaných, nebo jen ze zahraničí (od OeBB) zakoupených ojetých vozů s klimatizací, zásuvkami a wifi to opravdu zachraňují. Dráha tu je pro běžné cestující, nejen pro nádražáky, šotouše a staromilce. Svými potřebami se řadím mezi běžné cestující, který rád využije zásuvku, wifinu a klimatizaci. Narozdíl od mnohých kanceláří je klimatizace ve vlaku udělána velice inteligentně a nedochází k tomu, že by mne foukal studený vzduch za krk, což se děje běžně v kancelářích, tu mojí bohužel nevyjímaje...
Středa, 06. ledna 2021 - 09:16:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3876
Registrován: 7-2004
ad 1510015: Tak samozřejmě, to už bylo takové přitažené za vlasy, rozbíjet sklo. Spíš jsem tím chtěl naznačit, že bych rozhodně nezkolaboval ve vypnutém panteru, ikdybych měl na strojvedoucího bránícího mi přísun vzduchu zavolat PČR a podat trestní oznámení, no a následně si dveře nouzově otevřít.
Středa, 06. ledna 2021 - 12:30:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1902
Registrován: 6-2010
dnešní střed vlaku s autem na přejezdu u K.Huti
654.002 na vlaku 18102

(Příspěvek byl editován uživatelem Sukafon534.)
Šumavské lokálky

Středa, 06. ledna 2021 - 12:47:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8253
Registrován: 12-2005
Bram no ty jsi vážně kousek [biggrin][biggrin][biggrin]
Normálně se z těch vozů po každý jízdě vymete sud litinovýho prachu [biggrin][biggrin][biggrin]
To se v létě radši svezu vozem kde si otevřu okno když je mi horko nebo ve voze někomu smrdí nohy. Furt lepší než v klimatizovaný plečče bez oken kde je buď zima že by člověk potřeboval vaťák nebo naopak klima nejede a je tam hic a smrad že by šlověk padnul.

BTW přes léto se při každym odstavení vozu bez oken do dílny zatlouká bezpečnostní guma do rámu oken určených jako nouzovej východ. Lidi za to rvou v marný snaze že si otevřou okno aby bylo ve voze přežitelno.
Plakáty nás informují: Přijď pracovat k dráze, pakliže ti vyhovují rychlost šmír a saze. (Dobeš) [masinka]
Středa, 06. ledna 2021 - 17:21:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2528
Registrován: 4-2005
Člověk by si málem myslel, že ty staré vozy jsou pojízdné rakve, jen by mě zajímalo, jestli to, co se ozývá z podvozků panterů nebo štádlerů, je zcela v souladu ideálu cestování na české železnici. Ono totiž kdejaké Béčko je úplně v pohodě, čisté, s klidným chodem podvozků, dokonce si můžu i zhasnout! Ó, jaká vymoženost:-) On teda i ten panter umí svítit napůl, možná ještě míň, to jsem ale viděl jen jednou, minulý týden na Os ČB - Strakonice.
Ale chtěl jsem sem dát jednu fotku z utajované zkušební jízdy s lokomotivou 362 na Bechyňce[happy]:

...právě tam se v minulosti shromažďovala zátěž pro Bechyňku.
Čtvrtek, 07. ledna 2021 - 16:57:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1006
Registrován: 7-2015
Je zvláštní, že já jezdím denně ve vozech A149, AB349 (a také Aee145, Aee152), což jsou tedy ty údajné staré šroty a nepřijde mi, že bych z nich smrděl nebo byl nucený ihned po opuštění těch vozů jít do sprchy. Ani si nikdo nikdy nestěžoval. Tak to asi každý mluvíme o jiných vozech. Leckteré A nebo AB je mnohem čistější vůz, než ty "moderny". Věc názoru, sem to ani do diskuze nepatří, ale nedá by se nevyjádřit. Jsem člověk, který v těch vozech jezdí relativně dlouho, jak časově, tak i s ohledem do minulosti a jsem úplně v pohodě, ty vozy mám hodně rád a jsem vděčný za to, že tu jezdí (a to mě ukamenujte, je mi to úplně jedno). Jestli nebude spíš možná problém v člověku, než ve voze. A to nemyslím nějak zle. [ok]
Čtvrtek, 07. ledna 2021 - 17:26:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4544
Registrován: 1-2010
Ano, po delší jízdě Béčkem ze sebe ten "drážní prach" cítím, ale má to pár podmínek. Vůz vzadu v soupravě, léto, otevřená okna, ideálně se stále vyklánět a ještě na trati, kde se často brzdí z vyšších rychlostí. Při běžném cestování, kdy nastoupím, tři hodiny sedím a dvakrát si při tom ve stanici pootevřu okno na vyvětrání, toho nemám šanci na sebe moc nachytat. A že by byly sedačky v B nějak víc zavšivené, než v nějakým Bdpee, to si nemyslím.
Můžu přihodit i opačný argument - v Béčku mi oknem proudí celkem čerstvý vzduch, zatímco ve vozech s klimou jde ten vzduch přes filtry, na kterých může být bůh ví kolik bordelu a pokud to kvůli tomu ve voze smrdí (časté v Bee238), tak to už radši prach ze špalků.
Jednoduché přehledy některých lokomotivních řad
"Béčka & interiéry" - přehledy provozních vozů AB, B, Bd, BDs, Bee273 Bmto/Bdmteeo, Bdt279 a jejich interiérů [new]
Čtvrtek, 07. ledna 2021 - 19:14:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 42
Registrován: 10-2017
Bram:
Pohádky ovčí babičky. ...než abych vzal zavděk smradlavým vozům A, AB, B a BDs. O šílených jízdních vlastnostech při rychlosti nad 80 km/h radši ani nemluvit, mlátícího brzdoví, otřesů od podvozků atd. jsem si užil za několik desítek let, co s těmito krámy musím jezdit, mírou vrchovatou.
...Svými potřebami se řadím mezi běžné cestující, který rád využije zásuvku, wifinu a klimatizaci. Narozdíl od mnohých kanceláří je klimatizace ve vlaku udělána velice inteligentně a nedochází k tomu, že by mne foukal studený vzduch za krk, což se děje běžně v kancelářích, tu mojí bohužel nevyjímaje...


To jsou teda pohádky jak [cunik]. Skoro jak od Goebbelse. Stokrát opakovaná lež se stává pravdou. Ach jo. S takovými tvory se nemá smysl bavit.
A ti, kteří se stařičkými, ale dobře udržovanými vozy východoněmecké výroby cestují, si nemohou stěžovat na špatné chodové vlastnosti a mlácení brzdového tyčoví. Natož na to, že by to byly smradlavé vozy a vylezli z nich celí ryšaví.
A naopak - s tou "velice inteligentně udělanou klimatizací" nemám v mnoha případech dobré zkušenosti. Do čerstvého šumavského vzduchu to má hodně daleko...
Čtvrtek, 07. ledna 2021 - 19:40:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 22
Registrován: 6-2020
Litinový prach sed' mi do očí,
Rubíny ze rtů mi litina,
Ze vlasů, roušky a obočí
Visí mi Fe-C krytina.

Prosím pokud někoho B a spol. stále trápí, zda by se nepřesunul třeba pod "nejotřesnější zážitky".
A všem přeju příjemné cestování dle jejich představ.
Čtvrtek, 07. ledna 2021 - 20:24:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2533
Registrován: 4-2005
Na Bechyňce nasněženo a k večeru byly soupravy 113.002 + retro a 113.001 s kočkopsem.
Bkp
Čtvrtek, 07. ledna 2021 - 20:49:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8481
Registrován: 8-2003
Nechci vidět ten příval emocí, až budou končit takové 810 a 814. U 854 kromě emocí čekám i pokusy o sebevraždu.[proud][proud]
BmbČ
Čtvrtek, 07. ledna 2021 - 20:54:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8563
Registrován: 1-2007
daniela.ex7: ještě přidám první sloku a odcházím do "zážitků": [wink]

Sto roků v Béčkách žil, mlčel jsem,
sto roků dýchal jsem smrady,
za sto let na plíce zkoušené,
sedl mi covid tady. [uhoh]
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Pátek, 08. ledna 2021 - 05:24:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11838
Registrován: 4-2003
P273.1972:To jsou teda pohádky jak [cunik]. Skoro jak od Goebbelse. Stokrát opakovaná lež se stává pravdou. Ach jo. S takovými tvory se nemá smysl bavit.

Se staromilci, šotouši a nádražáky se nemá smysl bavit. Ti to prostě budou vidět rozdílně od většiny společnosti, do které se řadím v této oblasti i já. Ale čas dává za pravdu nikoliv šotoušům, staromilcům a nádražákům, dokladuje to ve společnosti rozšířené povědomí o železnici, která v podstatě přestala být konečně tím, čemu se většina společnosti ráda vyhnula. Ostatně ČD mají teď nového ředitele, který je inteligentním a schopným manažerem, takže očekávám po delší době i odoblokování nenávisti ČD k nákupu ojetých vozů pro linky R. Vedou k tomu ekonomické důvody, kdy na nové vozy nebude, ale udržování shnilotin A, AB, B a BDs je také čím dál nákladnější...

Jakékoliv oslavné básničky na šroty A, AB, B a BDs od daniela.ex7 a Bmbč na skutečnosti nic nezmění [nene]. Ta bude pořád stejná, většinová společnost se těchto vozů prostě štítí. Bude tedy lepší, když se s tím statisticky bezvýznamná skupina šotouši, nádražáci a staromilci smíří [wink].

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Pátek, 08. ledna 2021 - 10:02:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4546
Registrován: 1-2010
Se staromilci, šotouši a nádražáky se nemá smysl bavit.
Ale stejně se s námi bavíte, věnujete tomu celý příspěvek [happy]

ČD mají teď nového ředitele, který je inteligentním a schopným manažerem
Takových už bylo..

udržování shnilotin A, AB, B a BDs je také čím dál nákladnější
Pokud to vezmu čistě z ekonomického hlediska, jako Vy, tak je údržba těchto vozů podstatně levnější, než údržba ojetin ze zahraničí.
Jednoduché přehledy některých lokomotivních řad
"Béčka & interiéry" - přehledy provozních vozů AB, B, Bd, BDs, Bee273, Bmto/Bdmteeo, Bdt279 a jejich interiérů [new]
Pátek, 08. ledna 2021 - 10:19:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11841
Registrován: 4-2003
1510015:Pokud to vezmu čistě z ekonomického hlediska, jako Vy, tak je údržba těchto vozů podstatně levnější, než údržba ojetin ze zahraničí.

Díly z postupně vyřazovaných vozů prostě jsou [proud].


Ale stejně se s námi bavíte, věnujete tomu celý příspěvek

Bavím, ale mínil jsem to trochu jinak: Šotouši, nádražáci a staromilci svůj názor nezmění [nene].
Mladějov
Pátek, 08. ledna 2021 - 10:35:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15762
Registrován: 3-2007
A jé, tisící kolo diskuse, jak jsou ta Béčka vlastně nejlepší vozidlo [lol]
Pátek, 08. ledna 2021 - 14:37:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2536
Registrován: 4-2005
Jezdí opět 113.001 a 002.
Pátek, 08. ledna 2021 - 17:13:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8255
Registrován: 12-2005
Pokud to vezmu čistě z ekonomického hlediska, jako Vy, tak je údržba těchto vozů podstatně levnější, než údržba ojetin ze zahraničí.

Tak tak. Starý vozy maj pár drátů, pár relátek a funguje to.
"Moderny" mají skříně narvaný kilometrama drátů, stohama řídících jednotek a další veteší. V Tom se skoro nikdo nevyzná.
Jenom třeba triviální věc jako je záchod.
Na starých vozech je to mísa, klapka, ventil. Nic víc. Jednoduchý přehledný. Pokud už se to vůbec rozbije tak je oprava celkem snadná levná. Povětšinou nějaký to těsnění za pár halířů.

No a hajzly na modernách.... To máte samotnou místu pod kterou je spousta trubiček, hadiček, senzorů, elmag ventilů a řídící jednotka. To se neopravuje ale posílá do specializovaný dílny. Když se sejde víc rozbitých hajzlů že sklad nemá opravený tak máte rázem další odstavenej vagon. Zbytečně. Jen ten hajzl vymontovat je práce pro 2 lidi na hodinu i víc. No a za tim hajzlem máme nějaký vodní hospodářství čítající spoustu čidel, další elektromagnetický ventily na vodu i vzduch, řídící jednotuku displeje dianostiky hlavní pak ještě pomocnej. Kilometry drátů. Pod hajzlem odpadní hospodářství s dalšíma senzorama metrama trubek a hadic který se velmi rády ucpávají takže další práce pro cca 2 lidi na hodinu někdy i na hodiny.... To celý je náchylný na teplo, zimu, otřesy....

Srovnejme si to:
Na starym hajzdu se může rozpadnout:
klapka - to funkci neovlivní (většinou zůstane totiž otevřená
splachování - to taky použití neznemožní max znepříjemní
ventil vody - maximálně se stane že bude protejkat neustále a to oět nevyřadí hajzl z prvozu.

Na novym hajzlu se může pochodit cokoli z tý litanie a sebemenší vada znemožní použití záchodu.

V extrémech se tedy stává že na 4 vozový soupravě (hlavně v zimě) můžeme během cesty přijít o většinu hajzlíků. pak nám zbydou třeba jen dva použitelný. To je pro cestující jistě super [satan]
Plakáty nás informují: Přijď pracovat k dráze, pakliže ti vyhovují rychlost šmír a saze. (Dobeš) [masinka]
Pátek, 08. ledna 2021 - 17:27:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10831
Registrován: 5-2002
Ten pokrok. Kde se to jen zastaví?

Ona taky už železnice dávno nejezdí v osobce za svý, tak by tam taky na nějaký ten kilometr drátu mohlo zbýt.

Doma taky "sereš" v dřevěné budce vedle domu?
Tento názor píši jako soukromá osoba prodchnutá celým životem železnicí, nikoliv jako zaměstnanec dopravce nebo člen nějakého spolku.
Bkp
Pátek, 08. ledna 2021 - 17:48:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8491
Registrován: 8-2003
A to nemluvím o tom, kolik se toho může pokazit a s jakou opravitelností na psacím stroji a kolik na počítači.[satan]
Pátek, 08. ledna 2021 - 18:30:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8256
Registrován: 12-2005
Doma seru do standartního hajzlu jakej máme doma všichni dejme tomu posledních 70 let. Je zajímavý že u domácího hajzlu je to furt poměrně jednoduchý zařízení který mnoho změn nedoznalo. A proč se nemění? No protože to neni potřeba a nikdo by doma si tak složitej hajzlík jako maj moderní vagony nechtěl. Zatim co nefunkční splachovadlo (což se stane jednou za x let) si většina lidí opraví sama tak u verze z vlaku byste měli doma instalatera 2x do měsíce. Plus teda ještě nějakýho elektrotechnika. To už by asi lezlo do penež což?
Plakáty nás informují: Přijď pracovat k dráze, pakliže ti vyhovují rychlost šmír a saze. (Dobeš) [masinka]
Bkp
Pátek, 08. ledna 2021 - 18:40:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8493
Registrován: 8-2003
Před sedmdesáti lety se viditelně odstupovalo od doby, kdy polovina lidí měla záchod v prkenný boudičce na zahradě a nešlo to dál, než do vykopaný díry. Postupně si na to pořídili samostatnou místnost v domě, který musel být o to větší a hlavně jsou napojeni na čističku/kanalizaci/septik, aby to nešlo přímo do země.
Podobně třeba topení. Od jednoduchých a levných "peter" se došlo k dražšímu plynu/elektřině, nebo k na pořízení (a servis/pochopení) náročnějšímu tepelnému čerpadlu.
Pátek, 08. ledna 2021 - 18:46:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 43
Registrován: 10-2017
Bram:
Tady však vůbec nejde o to, jestli je někdo "staromilec, šotoušek, nádražák" nebo patří do "většinové společnosti" anebo kdo má na to jaký názor.

Ohradil jsem se oproti nepravdivému zevšeobecněnému tvrzení o smradlavých vozech A, AB, B a BDs a jejich šílených jízdních vlastnostech při rychlosti nad 80 km/h, mlátícího brzdoví, otřesů od podvozků atd.

Je těžké pochopit, že kromě vyloženě zpustlých kusů jezdí i dobře udržované, které výše uvedené vlastnosti nemají? Proč by nemohly být starší vozy v něčem lepší než ty novější a modernizované? Je třeba se tak často vůči někomu vymezovat, škatulkovat nebo i urážet druhé?
Pátek, 08. ledna 2021 - 18:49:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8257
Registrován: 12-2005
Dobře tak jinak.... Máte doma všechny dveře s pojezdem na fotobuňku a zámky na otisk prstu nebo čip? A nebo máte obyčejný dveře na pantu s klikou a mechanickym zámkem na kovovej klíč?
Ty dveře takhle fungujou principielně cca 800 let.
Plakáty nás informují: Přijď pracovat k dráze, pakliže ti vyhovují rychlost šmír a saze. (Dobeš) [masinka]
Bkp
Pátek, 08. ledna 2021 - 18:55:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8495
Registrován: 8-2003
Ano, lidi jsou úplný ***, když z léta osvědčených technologií přešli k novější, co jsou dražší na pořízení i údržbu a ještě k tomu méně spolehlivé. Stejně jako dnešní lidi nic nevydrží, na rozdíl od našich praprapra... jsou úplně cimprlich. To to tady budeme trapně rozebírat technologii po technologii, nebo se raději smíříme s faktem, že život jde dál?
Pátek, 08. ledna 2021 - 19:26:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4547
Registrován: 1-2010
Využití nových technologií se nijak nebráním, ale je potřeba je využít dobře a nehledět jen na to, abychom danou technologii pořídili za co nejnižší cenu. Třeba chodbové dveře v Bbdgmee - oproti klasickým posuvným nebo na kliku je to inovace. K jejich otevření stačí místo vlastních svalů na paži použít jen jeden prst na tlačítko - dobrý nápad, ale provedení dost pokulhává, protože někdo šetřil. A tak máme sice technologicky dobré a moderní dveře, které ale naserou 90% cestujících, protože se otevírají buď nesmyslně pomalu, nebo jsou rozbité, je opět potřeba použít vlastní paži a v obloucích lítají sem tam. Mít tam klasické dveře na kliku, které stojí třetinu těch automatických, tak si pár lidí zamručí něco o pravěku, ale zbylých 90% jimi projde bez jakéhokoliv přemýšlení, protože obyčejné dveře znají a prakticky na nich není nic, co by se často rozbíjelo. Maximálně to jednou za čas práskne, protože je někdo nezavře a v oblouku se zavřou samy, ale i to se dá řešit mechanickým způsobem.

Stejně tak může být příkladem modernizace WC ve vozech Bdmteeo a BDsee z Vysočiny. Před touto inovací bylo splachování i pouštění vody do umyvadla nožní, stačilo šlápnout na páku a voda se čistě mechanicky pustila. Jednoduché a hygienické řešení. Po té inovaci jsou na obě věci tlačítka, která každý prstem ošmatlá, takže je to nehygienické, je to elektronika navíc, a přínos toho celého? Nic, vůbec nic, čistá nula. Úplně zbytečné, ale vypadá to moderně a pár lidem to nepřijde staré.

Nejsem proti inovacím a moderním technologiím, ale je potřeba je používat a navrhovat s rozmyslem. Pozitivním příkladem může být třeba propracovaný informační systém z vlaků GWTR [wink]


Bram: Díly z postupně vyřazovaných vozů prostě jsou.
Souhlasím, to tu údržbu jistě zlevňuje, ale jak již bylo napsáno - vozy jsou hlavně jednoduché. Neříkám, že s Béčky navždy, ale je potřeba najít určitý kompromis mezi provozní spolehlivostí, vybavením pro cestující, náklady na údržbu a příjmy. Když mě dneska stojí jízdenka z A do B stovku a vím, že za jízdu v Béčku to jsem ochotný dát, protože autem by mě to stálo 200, tak je jasné, že jízda v high-tech voze nebo po VRT bude muset být dražší.
Jednoduché přehledy některých lokomotivních řad
"Béčka & interiéry" - přehledy provozních vozů AB, B, Bd, BDs, Bee273, Bmto/Bdmteeo, Bdt279 a jejich interiérů [new]
Bkp
Pátek, 08. ledna 2021 - 20:03:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8498
Registrován: 8-2003
Holt jsou tací, jejichž svět nekončí na jejich humnech, takže vědí, jak moc veliký problém splašky na kolejích/spodcích vozů jsou. Stejně tak vědí, k čemu je klimatizace a jak se snáší s dírou v podlaze.
Pak jsou tací, kteří jen blbě kecají.
Pátek, 08. ledna 2021 - 21:45:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8259
Registrován: 12-2005
Hovna na podvozcích nejsou nic moc. O tom něco vim bo v podvozku trávim většinu pracovní doby. Ale i tak mi přijdou hajzly v modernách nesmyslný. Neni to letadlo ani raketa. Je to furt jenom vagon.....

Plakáty nás informují: Přijď pracovat k dráze, pakliže ti vyhovují rychlost šmír a saze. (Dobeš) [masinka]
Pátek, 08. ledna 2021 - 22:33:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2537
Registrován: 4-2005
Mě fascinuje pohoršování nad lejnem v koleji, když kdeco mnohonásobně většího se po přejetí rozkládá a smrdí pekelně. Abychom zůstali u tématu: mezi Horkami a táborským mostem jsou torza dvou srn, již nesmrdících a mezi Bechyní a Sudoměřicemi žádné hovno ani zvíře:-)...zato je tu pěkná lavička🙂:
Sobota, 09. ledna 2021 - 06:42:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2538
Registrován: 4-2005
Bechyňka dnes 113.001.
Sobota, 09. ledna 2021 - 09:00:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4311
Registrován: 9-2003
Ono je to pozoruhodné, jak to do sebe zapadá.
NOBLE BRICKS
Sobota, 09. ledna 2021 - 09:59:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2540
Registrován: 4-2005
Ještě Lipenka: 210.039 a 210.055.
Sobota, 09. ledna 2021 - 10:37:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2541
Registrován: 4-2005
S4991023: když to do sebe zapadá, pak je vše naprosto v pořádku:-)...např., když se dva až tři lidé mají rádi[happy].
Neděle, 10. ledna 2021 - 05:51:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11843
Registrován: 4-2003
Michal Ř:když to do sebe zapadá, pak je vše naprosto v pořádku:-)...

Včerejší postřehy z opačného konce Šumavy: Z Prahy jsem jel pohodlně vlakem R 776 na Špičák pohodlně ve voze Bmz. Ne, opravdu bych nechtěl to samé absolvovat ve voze řady B, těchto hrůzolezů jsem si užil dost v dřívějších desetiletích a jízdou těmito vozy bych si kazit jinak hezký běžkařský výlet vskutku nechtěl [nene]. Stejně tak jsem raději jel zpět vlakem R 775 ve voze ABpee, kdy jsem si i zaplatil první třídu v předtuše toho, že cesta zpět přecpaným vlakem ve druhé třídě by nebyla nic moc ani ve voze Bmz, což se následně potvrdilo. Opravdu jsem neměl zájem jet z Alžbětína vlakem Sp 1705, který jsem potkal v Alžbětíně ve složení 3 x Bdt 279 + BDs. To radši dojedu domů později, než abych si kazil hezký den v takovéto prašivé soupravě. Takovou soupravou pojedu fakt jen v nejvyšší nouzi, kdy by to už nešlo jinak [angry].
Bdlm
Neděle, 10. ledna 2021 - 08:11:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1919
Registrován: 3-2007
Brame jezdí autem když Ti všechno vadí.
Neděle, 10. ledna 2021 - 08:16:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11845
Registrován: 4-2003
Bdlm:Brame jezdí autem když Ti všechno vadí.

A proč?!? Vůz Bmz je fajn a když jsem věděl, že bude vlak nazpátek plný, tak jsem si zakoupil lístek do první třídy. Udělal jsem snad něco špatně?!? Jedno místo v hrůzolezech k sezení jsem Ti přenechal, tak si nemáš na co stěžovat [nene]. [proud][proud][proud]


Jinak já si nestěžuji, naopak kvituji, že se dá na Šumavu jet pohodlným a vcelku i moderním vlakem [wink]. A opravdu za stejnou cenu nehodlám lézt do BDs a Bdt279, když mohu za ty prachy vlézt do Bmz. Vždyť je to obyčejné lidské chování a že na tom něco asi bude, mi potvrdili i běžkaři věkem okolo sedmdesátky, kteří vůz Bmz označili jako pěkný a pohodlný, na rozdíl od BDs a Bdt279, kterými jeli o pár dnů dříve na spěšném vlaku. Smiř se prostě s tím, že ten, kdo jednou zažije jízdu Mercedesem, už do Trabanta nevleze [biggrin].

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Bdlm
Neděle, 10. ledna 2021 - 09:02:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1920
Registrován: 3-2007
Brame co je lepší. Příklad nacpanej vlak až po strop. Kde se budeš cítit 😀lepší velkoprostor nebo kupéčko.
Neděle, 10. ledna 2021 - 09:18:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13735
Registrován: 8-2012
Abychom zůstali u tématu
Od howen k přejetinám, to je hodně slušná odbočka od tématu, u kterého chcete zůstat [happy]. Srna přejetá béčkem se rozkládá jinak než srna přejetá vozem s vakuhowníkem?

Ovšem ta advokacie, že béčka jsou lepší než Bmz a lidi jsou úplně blbí, když to nevidí, je ještě lepší.
電車オタク
Neděle, 10. ledna 2021 - 10:14:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4549
Registrován: 1-2010
Ovšem ta advokacie, že béčka jsou lepší než Bmz a lidi jsou úplně blbí, když to nevidí, je ještě lepší.
Já vim, jsem úplně blbej, když nemám na Béčka názor kompletně záporný a najdu na nich i pár předností. O tom, že jsou lepší než Bmz, jsem nic nepsal, o tom, že jsou běžný cestující padlý na hlavu, když upřednostní ABpee před BDs, o tom jsem taky nic nepsal, ale protože nejsem stoprocentní hater Béček, jsem pro některé automaticky nejvíc ultra šotouš, který by nejradši jezdil ještě ve dřevěném povozu za oslem. [lol]

Smiř se prostě s tím, že ten, kdo jednou zažije jízdu Mercedesem, už do Trabanta nevleze.
S předchozí částí vašeho příspěvku souhlasím, ale s touto poslední ne. Většina lidí se tak zachová, ale nikdy to nebudou všichni, vždy se najde někdo, komu bude vyhovovat něco jiného, než té většině. Fungovat svět podle vás, tak už u nás nejezdí nic jiného, než pár pendolín a railjetů, protože do toho zbylého už přece nikdo nenastoupí.
Jednoduché přehledy některých lokomotivních řad
"Béčka & interiéry" - přehledy provozních vozů AB, B, Bd, BDs, Bee273, Bmto/Bdmteeo, Bdt279 a jejich interiérů [new]
Neděle, 10. ledna 2021 - 11:06:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2542
Registrován: 4-2005
V podobném duchu bych se k tomu snad už naposledy vyjádřil také. Já jsem nenepsal, že mi moderní nebo rekonstruované vozy vadí. Normálně s nimi jezdím a většinou jsem spokojen. U velkoprostorů mi obecně vadí jen přesvícenost a u panterů strohý interiér (ale za to panter nemůže, tak si to objednaly ČD), ale hlavně chování na trati je pro mě velkým zklamáním. Starší ešus je oproti panteru pojezdově lepší.
Ale nevadí mi ani starší dobře udržovaný vůz. Na svých četných cestách potkávám vozy velmi pěkné, kde netáhne, mají nově přečalouněné sedačky i novou výplň, obložení i WC čisté, funkční. Pokud jedu za tmy a mohu si vybrat, volím zásadně starší vůz a přítmí. Samozřejmě jsem ohleduplný a pokud si chtějí spolucestující rozsvítit, nemám problém. Prostě takový vůz mě neuráží a ani jsem nezaznanenal nějaké stížnosti u spolucestujících. I Bdt vídám pěkné, nemyslím si, že všechny vozy jsou šrot, humus, plesnivé apod.
Naproti tomu opravdu potkávám i vozy zanedbané, třeba BDs včera na Lipence skutečně nemělo s kulturním cestováním nic společného. Nebo poslední dobou brněnské vozy na R přes Vysočinu. To opravdu dobrá vizitka není. A našlo by se desítky příkladů příjemného i děsivého stavu vozů obecně.
Tak je to ale v životě skoro se vším. Prostě starý vůz nemusí být nutně šrot a nový/reko automaticky neznamená výhru ve sportce.
Každopádně přeji všem pohodové cesty v novém roce🚂
Bdlm
Neděle, 10. ledna 2021 - 13:34:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1921
Registrován: 3-2007
To znamená že když přijede rychlík že samejch ypsilonů tak do toho nesmím nastoupit😁protože Bram je neuznává😁
Neděle, 10. ledna 2021 - 15:25:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2543
Registrován: 4-2005
V provozu oranžová stejně jako včera. V zimě sem nemá cenu vypisovat vozy, protože se to téměř denně mění. Jakou má vůbec Bafík hodinovou spotřebu nafty na topení?