Diskuse » Železnice » Ostatní země » Archiv diskuse Ostatní země do 30. 10. 2020 « předcházející | další »

Archiv diskuse Ostatní země do 30. 10. 2020

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Pondělí, 21. září 2020 - 17:12:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 611
Registrován: 10-2005
Vypadá to, že kovid zřejmě urychlil některé tradičně se opakující procesy typu, mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako vždycky. V roce 2010 byly vytvořeny (nové) Ekvádorské železnice jako státní podnik, který měl spravovat železnici jako dopravní podnik a také jako "Monumento Civil y Patrimonio Histórico, Testimonial y Simbólico" (to snad ani není nutné překládat). A v srpnu 2020 vydává prezident Lenín (pěkný nomen omen) Moreno dekret, kterým podnik posílá do likvidace. Nemovitý i movitý železniční majetek má být převeden na Ministerstvo turistiky, které má v budoucnu zajistit jeho využítí prostřednictvím smíšeného podniku veřejného a soukromého sektoru nebo koncese.
Zájem měl projevit Perurail.
Je to nejistota, i když snad se někdy dočkáme doby pokovidové a Nariz del Diablo je takovým turistickým bonbónkem, že mu likvidace nejspíše nehrozí. Na druhou stranu, pokud to bude po vzoru Perurailu na Machu Picchu, tak aby šotouši založili prasátko raději už dnes[proud].
Pondělí, 21. září 2020 - 23:31:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4664
Registrován: 9-2007
Nevím, kam to zařdit, neb je to spíše obecně evropské - TEE 2.0. Napsal bych k tomu něco rádoby vtipného, ale protože by se to zvrhlo do diskuze "Galati - Chojnice každé dvě hodiny", tak k tomu jen objektivně napíšu, že je to krásná myšlenka a není k ní daleko – jeden pár ICE Amsterdam - Basel už jezdí.

Jeden z hlavních taháků letecké i autobusové dopravy je často jízda bez nutnosti přestupovat (i já, ultrašotouš, považuji dva a více přestupů v rámci jedné cesty za nebezpečnou překážku a vědomí "od cesty odsud sem mě dělí jen nástup a výstup" je mnohem příjemnější a lákavější, než "tady mám na přestup hodinu a tady jen 15 minut, protože další vlak jede za 4 hodiny a tím bych dorazil moc pozdě/ztratil další přípoj ten den" a proto tak zdánlivě rychlá cesta vlakem v evropském měřítku (třeba právě Amsterdam - Curych) může odradit svou komplikovaností, přitom ICE to dává za sice horko-těžko, ale stále ještě snesitelných 8 hodin, zatímco bus to jede nejméně 14 hodin a auto 9 hodin a nemyslím si, že by z té sorty lidí, co má nějakou potřebu mezi těmito městy jet, využívalo z 99% letadlo.

Dokument je nutno brát s velkou rezervou, Paříž - Varšava je samozřejmě utopická šílenost, ale Amsterdam - Barcelona už třeba ne - opět, vlak jede prakticky výhradně po VRT. TGV z Barcelony dnes odjíždí v 10:10, v Paříži je v 16:46 na nádraží Lyon a z nádraží Nord odjíždí Thalys do Amsterdamu v 17:23 a dojíždí ve 20:44. Pokud by byl vlak veden přes Marne la Vallée-Chessy a přes letiště, Paříže se lehce dotkne, proletí skrz zhruba okolo 16:30 a v Amsterdamu může být v 19:40, za 9 a půl hodiny. To na první pohled působí jako šílený čas, ale
- zahustilo by se spojení Barcelona - Lyon nebo Brusel - Amsterdam
- vznikla by nová přímá spojení (Lyon - Amsterdam, Barcelona - Brusel, pařížšké letiště - Nizozemsko,..)
- v podobném duchu už TGV jezdí (Lyon - Brusel, Marseille - Brusel, Štrasburk - Brusel..), propojení více států EU tak lze nazývat skutečným sbližováním členských zemí), není to tedy nabourávání nějakého pevného taktu "do Bruselu z Francie jen z Paříže"
- autem to trvá minimálně 15 hodin
- autobusem to trvá "nádherných" 23 hodin
- VRT by získaly podstatně vyšší význam evropského rozměru

Pokud se tedy oprostíme od potenciálních blbostí a zaměříme se na myšlenku samotnou, je to vcelku logická snaha, kterou si mohl říct asi každý nezainteresovaný – když má tolik států tolik VRT, proč je spojení mezi těmito státy (např. Itálie-Francie) taková tragédie? [happy] A je tedy dobře, že existuje nějaká iniciativa poskládat z mnoha převážně vnitrostátních cancourků funkční dopravní prostředek v rámci celého kontinentu, ne jenom od Říma po Turín či od Lyonu do Paříže a mezi jak v hlubokých devadesátkách (TGV snad 3x denně po konvenční trati, klikatící se v horách). Systematická vize komplexního projektu je totiž mnohem lepší, než posuzovat jednu relaci, jak u nás bývá vznikem v mnoha ohledech... (a tohle je vlastně i to, k čemu se tady hlásím asi nejvíce – noční vlaky jsou kapka v moři, kterým je vlak jako konkurenceschopný dopravní prostředek v rámci celku, ať už je ním Praha, Česko nebo Evropa a jsem rád, že se v tom pomyslném vrcholu začíná uvažovat i jinde, než jen v mé hlavě [proud])

Těch relací je hromada a paradoxně některé už existují. Takové rj Praha - Graz jsou téměř ideální, k dokonalosti chybí jejich veden z/do Lipska - tím vznikne hodinovka Praha - Dresden, rozseknutá každou druhou hodinu IC vlaky Praha - Ústí - Cheb a doplněná posilovými spoji do/z Ústí/Teplic ve špičky a především vznikne přímé a časté napojení na velevýznamný uzel Lipsko, odkud lze vlakem pokračovat na Erfurt, Frankfurt či Hannover a dále. Potom třeba už existující a příští rok ještě lepší rj München - Wien - Budapest či naopak paradoxně jezdící jen jednou denně, např. München - Stuttgart - Paris nebo Frankfurt - Basel - Milano. Z neexistujících pak Frankfurt - Marseille - Barcelona, München - Verona - Řím, Mnichov - NRW - Amsterdam a po dokončení infrastrukturních projektů Londýn - Paris - Milano - Řím nebo Berlin - Kodaň - Malmö - Stockholm,... zkrátka vytvořit páteřní síť (rychlo)vlaků v rámci celé Evropy, se standardy (např. pravidelný interval 2 hodiny apod.) a tak, aby fungovala (např. s horkou zálohou, která je v případě problému schopna do 30 minut vyrazit z některého z bodů trasy, např. v případě rj Lipsko - Graz z Prahy a Vídně). Jak jsem několikrát psal výše, věřím, že potenciál* zde je.

* - teď v době koronavirové zrovna ne, ale kombinace profláklé mezinárodní autobusové dopravy, skutečnosti, že naprostá většina lidí jezdí autem a hrstky lidí, která má železniční dopravu prostě ráda (ekologické důvody, pohodlí, zdravotní důvody,..) generuje, si myslím, dost velkou poptávku na to, aby tato síť byla úspěšná.

A kdo mi s tím přímým vlakem skrze Prahu nevěříte, svezte se někdy railjetem Berlin - Graz či opačně skrze Prahu, anebo si prostě jen spočítejte, kolik lidí v Praze z jedničky vystupuje, kolik nastupuje a kolik lidí ve voze zůstává. [happy]
D.S.
Úterý, 22. září 2020 - 08:43:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 216
Registrován: 12-2017
Když se na to podíváme z hlediska ČR. Se směrem Praha - Drážďany - (Lipsko) souhlasím. Tady by asi poptávka byla. Směr jih hodně udělá dokončení zásadních prací na Suedbahn. Protažení rj dále na Klagenfurt - Villach - (Ljubljana/Venezia) má určitě potenciál.
Stále ale bude velmi chybět rychlé spojení na jihozápad. Ať už Praha - Mnichov - Zurich nebo Praha - Mnichov - Innsbruck - Verona - Milano.
Úterý, 22. září 2020 - 09:25:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4666
Registrován: 9-2007
To by v horizontu několika let snad nemusel být problém, pokud se podaří zadrátovat Plzeň - Regensburg a nějak vyřešit rychlé spojení. Byť teda trasování v tomto směru je šílené a divím se, že vize nepočítá s novou tratí Roding - Regensburg, mimo letmým pohledem do map zbytečný závlek přes Schwandorf. Směr Norimberk je ale tudy přímější, než přes Cheb, pokud by se podařilo trať Schwandorf - Cheb dostat do nějakých lepších parametrů... bohužel mezinárodní doprava z Česka na západ Evropy je vyjma Vídně tragická, za současné či i stále jen trochu vylepšené infrastruktury nebude účelnost takových mezinárodních silných linek stejná, jako třeba Amsterdam - Barcelona nebo Londýn - Řím, které pomalu v celé délce vedou po VRT.
Úterý, 22. září 2020 - 15:38:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12653
Registrován: 8-2012
Teď asi čekáte, že to zepsuju na dvě doby a vezmu vám iluze, které nenahradím jinými... Nebojte, nezabývám se přízraky a chimérami. (Na druhé straně, při dobré jazykové vybavenosti, dostatečné ohebnosti a funkčním generátoru blábolů ála "systematická vize komplexního projektu" by se na tom dala postavit nejedna kariéra, nejeden grant, nejedna studie.)
Když budu abstrahovat od obsahu (v němž se teda s nočními vlaky úplně nemaže ani povinně optimistická prezentace: "The development of additional overnight trains is to be welcomed, but their economic challenge is not to be underestimated" [happy] ), nebudu rozebírat potenciál poptávky Amsterdam-Barcelona vlakem míjejícím Paříž a zamyslím se jen nad "cui bono":
Za zdůraznění především stojí, že předkladatelem není žádná z rozbujelého keře unijních agentur, ale německé Spolkové ministerstvo pro dopravu a digitální infrastrukturu; to samozřejmě není náhoda, ale důsledek aktuálního půlročního německého předsednictví Evropské unii (při 27 členech si spočítejte, kdy opět na něj dojde řada). Není to tedy nic, co by byť pomalu mířilo k technické specifikaci a realizaci; jde spíše o "nastolování témat" v rámci tohoto předsednictví. Ano, přijde-li s tímto tématem Německo, má to větší váhu než kdyby s tím přišlo třeba Řecko (na které se stejně jako celý Balkán už od severu [rofl] ovšem tím pádem nedostalo ani v rámci TEE, ani nočních spojů, což je z šotoultras hlediska jistě neodpustitelné). Na druhé straně je na tom zjevně patrné, že je to zájmový pohled Němců - nezbytná a peněženky otevírající "klimaochranná" a "uhlíkoneutrální" blábolistika směřuje k "nutným" infrastrukturním projektům, které tím lépe odůvodní svou potřebnost, především Fehrmarn-Tunnel (stavba měla být zahájena letos, ale byla odložena), NBS Hannover-Bielefeld a "Frankfurt 21" [happy] (narážka na kontroverzní Stuttgart 21, jde totiž o podobný "městský" tunel ve Frankfurtu nad Mohanem, který se taky bude prosazovat velmi ztuha). Česká republika samozřejmě žádnou "křižovatkou železničních cest" nebude... reálně se na "TEE" přejmenují stávající EC. No a zároveň jde o vnucení "Deutschlandtaktu" celému okolí (zejména Francouzi tudíž musí být přirozeně proti [lol]) a zřejmě i snahu vynutit si přístup ICE na francouzské VRT. Totiž jakkoli má EU plná ústa propojování a sjednocování, v reálu furt existují "národní bariéry", přičemž vtipná v tomto kontextu je poznámka, že "například" SNCF a DB mají založit holding [crazy]. Samozřejmě se přes plnou hubu o konkurenční a liberalizované železnici uvažuje o zvýhodnění - "usnadnění" pro státem vlastněné dopravce: "Facilitation by the EU Member States as owners of the railway undertakings and/or regulatory authorities would appear helpful with regard to speedy implementation" (prostě nějak ty regulační autority ohněte a přinuťte).
Já se ovšem bojím něčeho jiného: že se v "zájmu" tohoto pokusu spojit nespojitelné to bude nejen potřeba masivně dotovat (což je úplně jasné, vždyť i ten Kiepura z Varšavy do Brusele jezdil a skončil na vzduchovozičství), ale začnou se vymýšlet netržní překážky pro alternativní druhy dopravy, zejména pro leteckou, která bude i přes veškerou snahu tlačit "stydění se létat" přirozeně dominantní (Stockholm-Budapest vlakem, no jasně) - různé ty odletové daně, příletové daně a šest dalších dnes ještě neznámých poplatků bez souvislosti s letectvím, aby se uměle zvýhodnil vlak...
電車オタク
Úterý, 22. září 2020 - 19:55:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9246
Registrován: 9-2002
S4991023:
"Hlavně jsou to země, kde nemají dvojvládí 3 kV/25 kV jako u nás. Ital a Španěl to má rozdělěné VRT/konvence a ne sever/jih. Spíše mě udivuje, že se Žabožrouti nesnaží vyhubit těch 1,5 kV."

Tak to bych se hádal... Si v Es udělali kus VRT na evropským rozchodu (zároveň zrušili souběžně vedoucí kozí dráhu,) ale pak si někdo všiml, že na konci je přístav, takže se dodatečně dělala přestavba na rozchod "širší než široký." Aspoň maji univerzální pražce, tak jim to ani moc dlouho netrvalo. 25 kV tam ale zůstalo. Vzhledem k tomu, že náklady se tahají do toho přístavu dieselem, tak to ani nikomu moc nevadí. Asi si u RENFE něco neuvědomili, když si relativně nedávno objednávali ty Traxxy (253) - jsou jen DC. Takže podobojí maji akorát už docela letitý Siemensy řady 252 a vysokorychlostní park.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Středa, 23. září 2020 - 14:39:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4135
Registrován: 9-2003
No, to je spíše svědectví jižanského bordelu [biggrin] .
Ona se nevejde tříkolejnicová splítka 1435 + 1668?
NOBLE BRICKS
Středa, 23. září 2020 - 17:28:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9247
Registrován: 9-2002
Vejde a dokonce se i provozuje, nejméně na dvou místech: Barcelona - Figueres a Valencia - Castellon (zatím jen jedna traťová kolej, kdy to bude hotový komplet, to fakt nevim.) Vlastně na třech - splítka je i na letiště Madrid - Barajas, ale jezdí se tam jen zeširoka, terminál dálkový dopravy tam není a asi se ani nevejde.

On je tady docela tlak na dokončení středomořskýho koridoru, ale definitivní trasa asi ještě stále není stanovena v jeho severní části - k žabožroutovi přes Barcelonu nebo přes Zaragozu (Canfranc.) A ten by se opravdu moc chtělo na 1435...

Nicméně úsek VRT popisovaný včera byl ostrov 1435 od nikud nikam někde v Galicii. Od Madridu je v plánu to napojit na zbytek VRT sítě, ale zjevně je to u ledu.

A eště dotaz do placu: Jak moc je velkej problém udělat z Traxxu DC verzi MS ? - Asi moc ne, ale zadarmo to jistě není.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Středa, 23. září 2020 - 18:38:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10245
Registrován: 5-2002
Jak moc je velkej problém udělat z Traxxu DC verzi MS ? - Asi moc ne, ale zadarmo to jistě není.

Zcela zásadní. TRAXX DC nemá trafo...
Tento názor píši jako soukromá osoba prodchnutá celým životem železnicí, nikoliv jako zaměstnanec dopravce nebo člen nějakého spolku.
Středa, 23. září 2020 - 19:02:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9249
Registrován: 9-2002
No to je jasný, ale ten trafák by se IMHO dal přidat, ne ? Z Perše udeláš Eso taky relativně jednoduše a snadno. U Traxxu bych to celkem logicky předpokládál stejný. Tak snad nejsme ve sporu...
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Středa, 23. září 2020 - 19:51:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10247
Registrován: 5-2002
Tak snad nejsme ve sporu...

Obávám se, že jsme.

Ale nenašel jsem nikde uspořádání strojovny DC verze, nicméně předpokládám, že bude úplně jiná než v MS verzi.

363 --> 163 je špatný příklad, protože řada 163 vznikla vyndáním trafa z řady 363.

U TRAXXů byly řady AC a DC a teprve na základě toho pak vznikla řada MS.
Tento názor píši jako soukromá osoba prodchnutá celým životem železnicí, nikoliv jako zaměstnanec dopravce nebo člen nějakého spolku.
Středa, 23. září 2020 - 22:34:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9250
Registrován: 9-2002
Tak jinak... Traxx AC a možná i MS má jiný TM, než DC ? - To bych i dokázal pochopit proč.

Pokud to tak neni, tak opravdu nestačí prachy, trafo, AC vypínač, usměrňovač, filtr a nějaký další drobnosti ?

(Příspěvek byl editován uživatelem Agent.)
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Středa, 23. září 2020 - 22:46:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10254
Registrován: 5-2002
No. Sice to nevím, ale předpokládám, že podvozky včetně TM a jejich chlazení budou opravdu stejné.
Stejná bude i kastle a stanoviště strojvedoucího. A ve strojovně i systém chlazení TM, trakční měniče, měniče pomocných pohonů, odporník EDB (to vše jede z meziobvodu). Otázkou je, zůstanou - li po přidání trafa a ostatní bižuterie na stejném místě z hmotnostních důvodů...
Tento názor píši jako soukromá osoba prodchnutá celým životem železnicí, nikoliv jako zaměstnanec dopravce nebo člen nějakého spolku.
Bilbo
Neděle, 27. září 2020 - 12:28:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 228
Registrován: 5-2012
a kdo nemůže usnout může počítat vagónky [proud]
Долгожданное возвращение газотурбовоза ГТ1h-002 в работу
Pátek, 02. října 2020 - 10:04:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1474
Registrován: 6-2019
Thello končí s denními IC Miláno - Marseille:
https://www.railwaygazette.com/passenger/thello-to-withdraw-milan o-marseille-inter-city-trains/57485.article
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Středa, 07. října 2020 - 21:35:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1669
Registrován: 11-2005
Při letní návštěvě Basileje jsme na S-Bahnu kromě moderních jednotek spatřili taky jednu obstarožní netrakční vratnou soupravu, tahanou/tlačenou klasikou Re 420. Čelo a dveře soupravy vypadaly podobně jako u motoráku na fotce níže. Co to prosím mohlo být zač?

Kejvačka
Středa, 07. října 2020 - 22:47:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2643
Registrován: 10-2004
Ze současné Koreje - ze svobodné části země.Karosa řady 700 - nejlepší autobus
Čtvrtek, 08. října 2020 - 19:14:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3825
Registrován: 6-2007
Není to omyl - svobodné části země? Já myslel že to jsou fotky ze severu. Ale teda nic moc - hlavně že mají na voze budovatelské transparenty, ale ty křivé a prohnilé dveře na bočnici vozu zaryglované kusem klacku, za to by je asi Kim nepochválil. Nebo ty vlaječky na vozech, které jsou tak prasácky naložené drátem, že lituju toho kdo je bude muset vykládat [biggrin]
[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

Čtvrtek, 08. října 2020 - 19:28:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 725
Registrován: 1-2004
Nějak se nepamatuju, že by tyhle rachotiny ve skutečně svobodné části Koreje jezdily...
Pátek, 09. října 2020 - 08:05:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12842
Registrován: 8-2012
Že by v KLDR už konečně byla svoboda projevu a pohybu?
Hm, spíš ten drát (mimochodem pěkně nakydaný jak hnůj, to je kvalita přepravy...) vezou na stavbu oplocení dalších koncentráků [happy].
A co asi bude v tom prorezlém voze pod plachtou, že je na tom takový oslavný nápis?
No hlavně když dělníci loajálně podporují Stranu.
電車オタク
Pátek, 09. října 2020 - 09:34:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 667
Registrován: 9-2008
Libcha
SBB Steuerwagen BDt EW II (Einheitswagen II)
https://www.flickr.com/photos/kevinbietry/34660372033/in/pool-848 08663@N00
https://www.flickr.com/photos/richa2002/29569205736/lightbox/
https://www.flickr.com/photos/richa2002/25182616348
https://de.wikipedia.org/wiki/Einheitswagen_(Schweiz,_Normalspur)
Pátek, 09. října 2020 - 11:03:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1210
Registrován: 5-2002
zaryglované kusem klacku

Ježišmarija, vy ste utrh i ten rýgl a už to tak krásně drželo, copak si myslíte, že to budu spravovat každej rok?
From station to station, back to Düsseldorf City
Meet Iggy Pop and David Bowie
Trans-Europe Express
Sobota, 10. října 2020 - 15:08:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9
Registrován: 10-2020
Ahmad_Š M čtvrtek, 01. října 2020
v Itálii pak "ožila" řada spojovacích tratí .... A úplná novinka a vrcholně zajímavá je reaktivace horské dráhy v Apeninách z Termoli do Campobassa.


Žádnej zázrak, od 9.8. zavedeny 2 vlaky, vše ostatní i nadále NAD – už od 2.10.2016. Rejpou se v tom už od 2015. To je jako u nás, práci si šetří na 2 pětiletky...viz Jaroměř a další,
Tahle to vypadalo rok před tou NAD:Pondělí, 12. října 2020 - 16:40:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 43
Registrován: 7-2009
Dampfbahn Furka Bergstrecke: Parní vlaky ve švýcarských Alpách. Krátký film se 3 parními lokomotivami v provozu na konci září 2020.

https://www.youtube.com/watch?v=-vzRfSWnCV4&t=747s
Kejvačka
Pátek, 16. října 2020 - 08:41:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2647
Registrován: 10-2004
Vážený nejvyšší vůdce soudruh Kim Čong Un s mechanickým návěstidlem.http://www.kldr.info/2020/10/15/soudruh-kim-cong-un-navstivil-obn ovovanou-oblast-komdok/

Vážený soudruh nejvyšší vůdce, který cestoval do vzdálené a hornaté oblasti Komdok nebezpečnou a dočasně obnovenou železnicí v úzké soutěsce, se s velikou radostí a velkým pohnutím setkal s velícími důstojníky Korejské lidové armády.
Karosa řady 700 - nejlepší autobus
Pátek, 16. října 2020 - 08:56:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11485
Registrován: 4-2003
Vážený soudruh nejvyšší vůdce stojí pravou zadní na pěkně shnilém pražci. Tak pozor, aby ho vahou své osobnosti nakonec neprošlápl [rofl].

Jinak ta trať je už na první pohled v hrozném stavu [coze][crazy].
Pátek, 16. října 2020 - 13:23:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1733
Registrován: 5-2010
Tři roky zpět jsem navštívil Madrid. Cestoval jsem AVE z Valencie na Atochu, o pár dnů později pak z Atochy jsem jel AVE do Lleidy směr Barcelona. Tak by mne zajímalo, proč se nyní mohu dočíst k plánu na terminál Vídeňská v Brně:

Podle zástupců Správy železnic, kteří záměr navrhují, jsou podobně navržené uzly i v Praze, Ostravě nebo dokonce Madridu. „Propojení tratí mimo hlavní nádraží je důležitý bezpečnostní prvek, který zajistí odklonovou trasu při poruše či výluce v uzlu Brno,“ řekla mluvčí Správy železnic Nela Friebová.

O jakém uzlu madridském je řeč?
Osobní blog na iDNES.cz (někdy i s reportážemi o cestách)
Můj nový web o severním okolí Brna

Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian
Pátek, 16. října 2020 - 13:33:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5379
Registrován: 12-2007
Pohled na mapu říká že se dá jet bud přes Atochu nebo přes Principe Pio.
Pátek, 16. října 2020 - 23:15:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9260
Registrován: 9-2002
Miropiro:
"O jakém uzlu madridském je řeč?"

Už jsem tam pár let nebyl, ale dělaly se v tý době další dvě koleje Atocha - Chamartín. V jakym rozchodu mi není známo, ale čtyři tehdejší koleje byly k mání jen zeširoka. A na st. Atocha mi nedocházelo, kam to zaústit.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Pátek, 16. října 2020 - 23:20:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9261
Registrován: 9-2002
Gabuliatko:
"Pohled na mapu říká že se dá jet bud přes Atochu nebo přes Principe Pio."
Maji tam triangl, ale už si nepamatuju kudy přesně. Vede to úplně mimo.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Kejvačka
Úterý, 20. října 2020 - 08:44:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2648
Registrován: 10-2004
http://www.kldr.info/2020/10/20/nova-sestinapravova-stridava-elek tricka-lokomotiva/

Nová šestinápravová střídavá elektrická lokomotivaPchjongjang, 20. října čučche 109 (2020) (KCNA) – Dělnická třída, vědci a technici v oblasti železniční dopravy naší země vyvinuli moderní šestinápravovou střídavou elektrickou lokomotivu, vybavenou nejnovějšími technologiemi.

Vývojáři vlastními silami a technikou navrhli a vyrobili hlavní součásti, včetně trakčního měniče, pomocného měniče a asynchronního trakčního motoru. Také vylepšili programy, které umožňují plynule řídit trakční výkon a rychlost, aby byla zaručena bezpečnost a spolehlivost jízdy.

Úspěšný zkušební provoz byl proveden na různých úsecích železnice, včetně strmých úseků a prudkých oblouků, a byly během něj vědecky potvrzeny technické vlastnosti lokomotivy.

Vývoj šestinápravové střídavé elektrické lokomotivy našeho stylu otevírá perspektivu dalšího zvyšování kapacity železniční dopravy a je dalším pokrokem v upevňování základů soběstačné železniční dopravy v souladu se specifickými podmínkami země.

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp
Karosa řady 700 - nejlepší autobus
Úterý, 20. října 2020 - 08:58:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12964
Registrován: 8-2012
v souladu se specifickými podmínkami země
No, asi tak.
電車オタク
Mladějov
Úterý, 20. října 2020 - 09:41:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15224
Registrován: 3-2007
Nová šestinápravová..

Na střeše má litinové odporníky ala Bobina.
No hlavně když tam vylepšili programy [proud] - nechtěl byste s tím jít oslňovat někam na laické fórum ?

To je asi jako s. Kim stojící u shnilých pražců. Holt politruci neznaj techniku a zjevně netuší, co by měli na fotce retušovat.
Úterý, 20. října 2020 - 09:47:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12967
Registrován: 8-2012
Ale zase soudruzi ve specifických podmínkách už v roce 2020 vlastními silami vyrobili asynchronní motor... já bych je nepodceňoval, v další pětiletce možná budou mít místo polovodičů nejnovější technologii celovodičů [happy]
電車オタク
Mladějov
Úterý, 20. října 2020 - 09:55:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15225
Registrován: 3-2007
No, vlastními..
Já nechci být válečný štváč, ale když kouknu na ty podvozky, tak to vypadá jako nová karoserie na starém železe - úplně stejně, jako "nové" metro z Berlína a "nová" KT8D5 z Prahy i s původním panelem kontrolek za řidičem - už zde bylo místním vlezdoprdelkou opakovaně publikováno.

Třeba si ten další zájezd zdarma do té krásné země zas vyslouží ?
I když riziko, že si ho tam nechaj, je taky, načichl revizionismem a domovská Strana mu stáhla klip, měli by se mít v KLDR na pozoru, kdoví co za tím vězí !
Úterý, 20. října 2020 - 11:19:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 31
Registrován: 7-2019
Mladejov: Presne tak. Kedže je to Co-Co lokomotíva, tak mi z toho vychádza, že nám ukázali vytuningovaného elektrifikovaného Sergeja. Kedže elektrifikáciu zvládli súdruzi už v minulosti, stačilo im vyrobiť nové bočnice, čelá a dať lepené okná. [happy]
Úterý, 20. října 2020 - 13:52:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 752
Registrován: 7-2017
Když už jsme u toho Kima... Měl se držet vlaku a nejezdit buržoazním autem [biggrin]

https://tn.nova.cz/clanek/kim-cong-un-mel-nehodu-se-svym-terenake m-skoncil-v-ryzovem-poli.html
Mladějov
Úterý, 20. října 2020 - 14:12:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15233
Registrován: 3-2007
Holt jsou si tam všichni rovni..a někteří jsou si rovnější.
Známe.
Úterý, 20. října 2020 - 18:08:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2359
Registrován: 11-2012
Přitom při pohledu na čela se mi okamžitě vybavila Bobina či cokoliv jiného ze Škodovky. Jinak z náhledu jsem tam viděl řadu 109E.
Myslíte, že by se těch 20 našich kusů podařilo udat v Severní Koreji? [proud][lol][biggrin]

(Příspěvek byl editován uživatelem Pavel_Večeřa.)
Její veličenstvo princezna Ája II. při výuce hraní na klávesy.
Úterý, 20. října 2020 - 18:44:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12975
Registrován: 8-2012
Určitě, když je tam pošlete zadarmo.
(No možná dostanete nějaké severokorejské wony, v kurzu... on vlastně nejspíš ani žádný neexistuje - oficiální je 900 KPW za dolar, ale se směnitelností to je asi jako se socialistickou Kčs.)
電車オタク
Úterý, 20. října 2020 - 19:28:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1352
Registrován: 3-2011
Kúzlo nechceného, alebo ako to nazvať, keď na titulnej stránke v prehľade obrázkov vykukne toto z roku 2018, v kontexte vyššie uvedeného výrobku z KLDR: https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=3945476
E pericoloso sporgersi - Nicht hinauslehnen - Не высовываться - Ne pas se pencher au dehors

Úterý, 20. října 2020 - 22:13:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2361
Registrován: 11-2012
A dokonce po vzoru mašin řady 350 došlo k otočení smetáků ! xD
Její veličenstvo princezna Ája II. při výuce hraní na klávesy.
Úterý, 20. října 2020 - 23:20:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4176
Registrován: 9-2003
A pokud je lokomotiva skutečně střídavá, přičemž aktuálně je celá severokorejská normální síť elektrizována ss, tak to znamená buď, že se Kimovci chystají konvertovat, nebo obsadit jižní Koreu
NOBLE BRICKS
Mladějov
Úterý, 20. října 2020 - 23:39:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15237
Registrován: 3-2007
Anebo je to úplně nejjednodušší: Na sergeje udělali laminátovou kastli jako na tu KT8,co má původní smeták i podvozky s kolejovkama, šikovného fotografa a propaganda jede.
Protože hlavní je ideologie čučche, tedy "absolutní soběstačnost" ve všem a zřejmě je třeba přinášet stále nové důkazy o úspěšné cestě.

Jak jsou na tom vůbec aktuálně po těch záplavách ?
Kejvačka
Středa, 21. října 2020 - 10:25:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2649
Registrován: 10-2004
Mladějov: Všechny podstatné aktuální informace jsou česky a slovensky na http://www.kldr.info a spousta videí v angličtině nebo s anglickými titulky např. na https://www.youtube.com/channel/UCOzQqWFt3BWJ0ToEyPgmZqg/videos.
Karosa řady 700 - nejlepší autobus
Saul_Goodman
Středa, 21. října 2020 - 10:26:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 568
Registrován: 11-2019
Kejvačka: autobusácká mr*ko...
Středa, 21. října 2020 - 12:31:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1688
Registrován: 11-2005
SG: ne, že by vždycky všechny mé příspěvky byly supr přínosné, ale aby obsahem příspěvku byla jen nadávka, tak to je dost za hranou. Tak se klidni.
Středa, 21. října 2020 - 17:00:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4177
Registrován: 9-2003
Libcha: Tomu dispečerovi a řidiči ČSAD ZDAR Žďár nad Sázavou to ale patří.
NOBLE BRICKS
Středa, 21. října 2020 - 20:40:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1216
Registrován: 5-2002
Nenávážejte se do něj. Já sem na ty žvásty chodím v rámci psychohygieny.
From station to station, back to Düsseldorf City
Meet Iggy Pop and David Bowie
Trans-Europe Express
Středa, 21. října 2020 - 22:12:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 727
Registrován: 1-2004
Podstatné je, že všechny Kejvačkou uvedené zdroje nemohou být samozřejmě v rámci čučche a národní propagandy "nepravdivé", takže zaručeně upravené a nepravdivé jsou ... [lol]

Stejně jako kecy o tom, že v KLDR není ani jediný nakažený covidem...
Úterý, 27. října 2020 - 11:52:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4751
Registrován: 4-2003
Zajímavost ze Švédska...

Máte rádi staré švédské vagony ze 60. let - ty, co jako ojetiny jezdily (a zřejmě už dojezdily) v Bosně a Kosovu? Tak vězte, že možnost svezení těmito vagony stále je i přímo ve Švédsku. Největší šanci narazit na ně máte u dopravce Tågab, který provozuje mj. spoje Göteborg-Karlstad-Stockholm a Göteborg-Karlstad-Falun/Mora. Dopravce nasazuje hned několik variant těchto vozů, mezi nimiž se semtam objeví vagon novější generace z 80. let. Tågab disponuje i několika elektrickými jednotkami X10, ale o těch netuším, kam jsou nasazovány. Každopádně se dá říct, že vozy ze 60. let jsou páteří dálkové flotily Tågabu a dokonce jedinými vozy 1. třídy, kterými dopravce disponuje.

Jízdní řád má dosti prapodivný, v zásadě jde jen o doplňkové spoje v pátky, soboty a neděle. Prodej jízdenek Tågabu zajišťuje státní dopravce SJ a paradoxně nejatraktivnější relace Göteborg-Stockholm nejde zakoupit na jedné jízdence, i když jde o vlak přímý. Asi se SJ takto brání konkurenci a zvýhodňuje vlastní spoje - tzn. kdo chce takto cestovat s Tågabem, musí jízdenku rozdělit na dva úseky.

No a teď už nějaká fotodokumentace... Většina fotek je aktuálních (z pátku 23.10.), zbytek z roku 2017.

Úterý, 27. října 2020 - 12:10:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4752
Registrován: 4-2003
...a když už jsme u Švédska, nemohu nezmínit dopravce Snälltåget, který působí na trase Malmö-Stockholm. Ten sice provozuje hlavně modernizované ojetiny z Německa, ale má i starší švédské vozy včetně lehátkových. Teď z důvodu korony dokonce posiluje soupravy, aby cestující měli dostatečné rozestupy, a proto jezdí lehátka i na denních vlacích.Saul_Goodman
Úterý, 27. října 2020 - 12:11:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 581
Registrován: 11-2019
Jenda_z_hk: [coze] Díky za pěkné fotky [wink] Dokonce jsem tam někde zahlédl dodělanou zásuvku [lol]
Úterý, 27. října 2020 - 12:44:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4753
Registrován: 4-2003
Saul_Goodman: Zásuvky a wifi jsou ve Švédsku standard, dokonce i v těch starých vozech Tågabu. Zásuvky bývají nejčastěji zespodu na policích na zavazadla, na některých fotkách je to vidět.
Kejvačka
Čtvrtek, 29. října 2020 - 17:18:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2651
Registrován: 10-2004
Nová reportáž Korejské ústřední televize o práci pchjongjangských železničářů tentokrát i s anglickými titulky:

https://youtu.be/eLKr0LU3NG8

Karosa řady 700 - nejlepší autobus
Bkp
Pátek, 30. října 2020 - 10:28:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8393
Registrován: 8-2003
Hele, já vím, že to je propaganda dovnitř země, ale tam nikoho nenapadne, že pouštět takováto vide na západ je to samé jako přiznat se k vlastní neschopnosti a zaostalosti?
Pátek, 30. října 2020 - 10:40:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13045
Registrován: 8-2012
Třeba to jen nesmíme posuzovat prismatem bohatého "kapitalistického Západu" - někde v Rusku nebo Číně to vypadá podobně a ve zbytku Asie nebo v Africe na to vůbec můžou čumět jak puci, co je to za luxus.
電車オタク
Mladějov
Pátek, 30. října 2020 - 10:48:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15298
Registrován: 3-2007
No, někteří chytřejší soudruzi to jistě tuší, ale rozhodně jim to na ÚV nenapíšou [biggrin]
Bkp
Pátek, 30. října 2020 - 11:07:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8394
Registrován: 8-2003
Já pořád přemýšlím nad cílovou skupinou těchto videí. Má to anglické titulky, takže se dá předpokládat, že ten kdo si to v Rusku, Číně, nebo co já vím Ugandě umí pustit, ten ví, jak vypadá moderní vlak. Stejně tak soudruh Kejvačka a jemu podobní pošuci moc dobře znají rozdíl mezi natřeným Sergejem a Vectronem.
Každopádně, účel to splnilo, protože jsme se zasmáli a máme představu, jak by to tu vypadalo, kdyby tu pořád vládly rudý hovada.
Pátek, 30. října 2020 - 11:48:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13046
Registrován: 8-2012
Tak ono to poslední video asi tak úplně není o "moderním vlaku", ale o normálním provozu. Samozřejmě za ukrutných bullshists o tom, že strojvedoucí řídí lokomotivu po cestě stanovené Stranou a Kim Čong-Fatem, ale obrazově se to od nějakého Ústí nad Labem západního nádraží zase tak moc lišit nebude...
電車オタク