Diskuse » Železnice » Osobní vozy » Archiv diskuse Osobní vozy do 07. 10. 2020 « předcházející | další »

Archiv diskuse Osobní vozy do 07. 10. 2020

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Sobota, 19. září 2020 - 00:59:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1654
Registrován: 11-2005
Vantju:
"že určitá sorta lidí za tím vidí skvělou záminku jak ukázat lidem okolo, že mají svůj názor"

A to já zas pozoruju trochu něco jiného, tak tady můžu rozvést svoje hypotézy, když je tu diskuze stejně už jen offtopic.

Určitá docela velká část populace nějakým způsobem těžko psychicky snáší mít roušku, a vyvolává to v nich pocity obtížného dýchání, i když fyzikálně vzato se v tom dýchá bezproblémově. Podle mojí hypotézy je to prostě dosud neprozkoumaný podvědomý psychický jev (tím neříkám nějaká vada, prostě vlastnost lidské psychiky, kterou má každej jinou).

Je pak pochopitelné, že v podmínkách docela všudypřítomné povinnosti způsobovat si toto psychické trápení všude možně a po relativně dlouhou dobu vede k různému způsobu obrany. Člověk typicky ze začátku rozumí tomu, že je to nutné, ale pak má logicky tendenci více věřit (pro něj) optimističtějším zprávám, že roušky nemají pozitivní efekt, a nemá tedy smysl je nosit.

Větší společenskou nebezpečnost spíš shledávám v těch, které deprese způsobená změnami celého světa přivedla až do stavu naprostého popírání existence čínské chřipky, kteří se pak (typicky na netu) tvrdě střetávají s těmi, kterým na ni umřel někdo blízký...

Tím nemluvím o nikom z diskutujících, uvedené pozorování jsem učinil na lidech ve svém okolí včetně vlastní ženy. A disclaimer - co se týče psychologie, jsem naprostý laik.
Ghost
Sobota, 19. září 2020 - 04:55:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2297
Registrován: 1-2011
Mohlo by toto vlákno být zase o železničních vozech..? [kladivo]
Sobota, 19. září 2020 - 07:36:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12608
Registrován: 8-2012
Berou si je k výkonům kde je to skutečně potřeba a jak to jde tak to sundavaj z dršek
No proč si je vůbec berou (je to skutečně potřeba), když největší mozci této planety mají důkazy, že to nefunguje a potřeba není?
U běžnýho výdechu je účinnost hadru na držce nicotná
No a proč to teda ti doktoři rutinně nosí, když to má nicotnou účinnost? To všichni felčaři neustále pokašlávají a kejchají, nebo jen nečtou gejreport a diskuze na hovínkách.cz?
P.S. abyste legálně nemusel nosit roušku, stačí mít papíry na hlavu. To dáte [happy]

je to prostě dosud neprozkoumaný podvědomý psychický jev
U "popíračů" je to zcela prokázaný psychický jev - obvykle tím nějaký lúzr dokazuje, jaký je prima bystroň a "ne-ovce". K tomu je vyzbrojen nějakým konfirmačním "důkazem" z internetu, jak to nefunguje a je to spiknutí, kterým otvírá oči pomýleným, což se stává smyslem jeho jinak posr...ho života.
電車オタク
Sobota, 19. září 2020 - 10:01:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4361
Registrován: 6-2011
diskuze o vozech má přestávku, tak...
Já v případě Bhópálu právěže žádné "chování mocnosti" neidentifikuji
Já identifikuji, př. když nechtěli vydat své občany k trestnímu stíhání.
(čemkoli komo- a socíkovském obecně) vyvolává v určitém typu lidí potřebu úplně nesouvisle dokazovat "v Americe zase bijete černochy"
A já snad obhajuju socík? Řekl jsem že vybuchlá elektrárna je skvělý důkaz bezpečnosti? Mmch. když zmiňuješ (po několikáté) bití černochů, rasismus není nic hezkého, ale zde souvisí okrajově.
K tomu je vyzbrojen nějakým konfirmačním "důkazem" z internetu, jak to nefunguje a je to spiknutí, kterým otvírá oči pomýleným, což se stává smyslem jeho jinak posr...ho života.
Nejde o posraný život, tak se vyjadřují i známé zpěvačky - a vzápětí se vztekají nad článkem že při neočkování si výlohy za neexistující nemoc budou muset platit sami, spíš je to nepochopení situace s bludy o magickém světě plném spiknutí, vymyšlených nemocí, očkování mikročipů...
Sobota, 19. září 2020 - 10:03:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 9-2020
Pro 6332, Bdt 006 je v dílnách v Šumperku na PH opravě
Sobota, 19. září 2020 - 10:16:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4362
Registrován: 6-2011
Díky moc za info[ok], neznámá tedy zůstávají 065 a 083 [happy]
Sobota, 19. září 2020 - 10:37:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12614
Registrován: 8-2012
když nechtěli vydat své občany k trestnímu stíhání
Žádná země nevydává "jen tak" své občany - to je jeden z principů "občanství". Ale budete zřejmě muset být konkrétní - z osmi obviněných kvůli Bhópálu jich je sedm normálně souzeno (protože osmý už umřel). A ani to rozhodně není "stejné jako" když SSSR systémově lhal, zatajoval a mlžil o Černobylu cíleně jako stát, nikoli (jej obcházející) jeho občané.
když zmiňuješ (po několikáté) bití černochů, rasismus není nic hezkého, ale zde souvisí okrajově
No jo, když vy nejste moc bystrej - "v Americe zase bijete černochy" není o rasismu, ale tento vousatý satirický vtip (vypráví se o setkání Chruščova s Eisenhowerem, ale existují verze i s Brežněvem apod.) se používá jako ilustrace argumentačního faulu k odvedení pozornosti na "falešnou stopu":
"Kolik je v SSSR průměrný plat kvalifikovaného dělníka?"
"Ale v Americe zase bijete černochy!"

Prostě když se někdo kriticky zmíní o socialismu, sovětismu apod., hned to ve vás nastartuje reakci "ale v USA zase" s nějakým naprosto nesouvisejícím a nestejným příkladem vydávaným za související a stejný...
Nejde o posraný život, tak se vyjadřují i známé zpěvačky
Píšu obvykle, nikoli výhradně, a i "známá zpěvačka" (uveďte koho máte konkrétně na mysli, obvykle jde spíš o jakési mediální produkty takzvané selebryty) může mít pěkně posr...ý život. Ostatně Ivetě taky ujel vlak...
電車オタク
Sobota, 19. září 2020 - 12:06:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4363
Registrován: 6-2011
z osmi obviněných kvůli Bhópálu jich je sedm normálně souzeno
Odkazované Vteřiny před katastrofou hezky popisují rychlost a ochotu procesu
Prostě když se někdo kriticky zmíní o socialismu, sovětismu apod., hned to ve vás nastartuje reakci
Furt dokola [crazy]
Ostatně Ivetě taky ujel vlak...
Bílá a Basiková...ano posraný život mít můžou, ale nesmysly chrlí do světa spíš díky mentální nedostatečnosti než díky svému životu...to na k-r je velmi inteligentní diskuze oproti slintům na fb
Sobota, 19. září 2020 - 12:17:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12617
Registrován: 8-2012
hezky popisují rychlost a ochotu procesu
Furt dokola: co mají USA společného s rychlostí a ochotou indického soudního procesu? (Ten může přinejhorším probíhat v nepřítomnosti.) A proč to furt vytahujete jako protiváhu k Černobylu, když je to úplně o něčem jiném?
電車オタク
Sobota, 19. září 2020 - 12:49:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4364
Registrován: 6-2011
procesu vydání, pochopitelně. Proč to vytahuji? Kvůli podobnosti v přístupu "no tak u toho někdo zařve"...ale to už jsme řešili.

M100:On je rozdíl podřídit se pravidlům jejihž jádro pudla má rozumnou podstatu a pomáhá nám všem
To samozřejmě, bohužel dost lidí sebekreténštější pravidlo bez přemýšlení přijme (obecně vzato, ne jen u problematiky zde řešené)
Sobota, 19. září 2020 - 15:39:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12618
Registrován: 8-2012
procesu vydání, pochopitelně
Konkrétní bejt nedokážete, viďte, ale přitom máte úplně jasno, že to byla práce "mocnosti" (státu), nikoli třeba soudů. Prostě jste jen něco viděl v televizi a tak je to pravda...
Kvůli podobnosti v přístupu "no tak u toho někdo zařve"
V Černobylu ale rozhodně takový přístup nebyl (no a v Bhópálu s jakýmkoli přístupem a rozhodováním v továrně neměly USA jako stát společného vůbec nic, vůbec nijak do něj nezasahovaly a ani nemohly zasahovat - přesto furt podsouváte, že s tím měly něco společného). V ČAES primárně vůbec nepočítali s tím, že by sovětská elektrárna mohla bouchnout (bez ohledu na to, jaké psí kusy bude dělat obsluha), protože předchozí incidenty kvůli konstrukci reaktoru byly utajovány systémově státem. (Zkuste si o tom nejdřív něco zjistit, nebudu vám dělat osvětu v tématu o osobních vozech.) Což je právě ten podstatný rozdíl dělající z toho vašeho "stejně" nebo "podobně" akorát ideologické blábolení o naprosto nesouvisejících věcech jen kvůli potřebě pozice "ale v USA zase".

P.S. Tohle je moje poslední reakce v této věci, vy samozřejmě budete muset mít poslední slovo - je vaše.
電車オタク
Sobota, 19. září 2020 - 19:07:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4365
Registrován: 6-2011
Cením nabídku posledního slova [ok] leč ono je to fuk, protože už mě asi 5 příspěvků stavíte do role obhájce SSSR a nepřítele USA. A cokoli vaši představu nepodporuje ignorujete. [lame]
Sobota, 19. září 2020 - 20:08:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8097
Registrován: 12-2005
T_._H_. A jó já zapoměl na jednu důležitou věc. Pokud nesouhlasím s tvrzením oponenta a nemám žádný argumenty tak oponenta začnu urážet a tím dám na odiv svou nadřazenost. No Užij si to. Jsi fakt dobrej!
Plakáty nás informují: Přijď pracovat k dráze, pakliže ti vyhovují rychlost šmír a saze. (Dobeš) [masinka]
Sobota, 19. září 2020 - 21:22:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3016
Registrován: 2-2006
Nechcete si tyhle blbosti řešit někde jinde? [crazy]
Nejlepší pohled na svět je z okna vlaku. [happy]
Sobota, 19. září 2020 - 21:26:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12620
Registrován: 8-2012
Pokud nesouhlasím s tvrzením oponenta a nemám žádný argumenty tak oponenta začnu urážet a tím dám na odiv svou nadřazenost
No jo, to děláte, třeba právě teď. Ale vysvětlení, proč si doktoři vůbec berou roušky, když největší mozci této planety mají důkazy, že to nefunguje a potřeba není, ani proč to teda ti doktoři rutinně nosí, když to má nicotnou účinnost, jsem se zase nedočkal...
電車オタク
Neděle, 20. září 2020 - 04:06:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 263
Registrován: 8-2014
Vytvořte si vlákno roušky a řešte si to tam.
Malý_fotograf
Neděle, 20. září 2020 - 11:15:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7317
Registrován: 5-2002
Koukám na nové video zachycující netrakční jednotku pro ČD na okruhu a zaujala mne zajímavost - na vozech je psána domovská stanice Praha. Tuší k tomu někdo něco víc? Mě napadá nemožnost údržby jednotek v Chebu (údržbu vozů tam dělají v rotundě, jednotku na točnu fakt nedáš a plánovaná nová hala se ještě stavět nezačala). Nebudou se tedy nakonec i měnit relace, na které budou jednotky nasazeny?


Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Neděle, 20. září 2020 - 11:45:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3760
Registrován: 4-2007
MF: Nemám dojem, že by se někdy mluvilo o tom, že by měly být v Chebu. Jen o tom, že tam budou jezdit. Údržba v Praze v pendolíni hale. Relace zatím bude R15 a Ex6, ale záleží na tom, jak to bude s těma dvaceti devítivozovejma. Slyšel jsem i o variantě Ex5. ...+WRmz+3x Bmz. A tuším dvě jednotky na Ex1 IC 513/514 a IC 511/518.
Neděle, 20. září 2020 - 12:03:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12623
Registrován: 8-2012
Hlavně pojem "domovská stanice" je dnes brutální anachronismus, jen nápis bez zásadního významu. Bohužel ho vyžaduje vyhláška 173/1995 Sb.
電車オタク
Neděle, 20. září 2020 - 12:09:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3761
Registrován: 4-2007
T.H. To je pravda, ale někde ty vozy musí být vedeny.

U nákladních vozů to funguje stejně? Ani vlastně, jak to je.

(Příspěvek byl editován uživatelem Dj_la_défense.)
Neděle, 20. září 2020 - 12:25:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12624
Registrován: 8-2012
Tak určitě nemusí být vedeny ve vztahu ke "stanici", natož aby to na nich bylo napsané. To je prostě formalismus přežilý z minulosti, kdy se vyhláška o dopravním řádu drah prostě opsala z předpisů Č(S)D poplatných své době a mentalitě.
U nákladních vozů jsou ty paradoxy ještě větší - spousta vozů svou teoretickou "domovskou stanici" nikdy neuvidí...
電車オタク
Neděle, 20. září 2020 - 12:33:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3762
Registrován: 4-2007
T.H.: Mentalita Č(S)D? [lol] dlouho jsem se nepobavil nad podobnou hlouposti. Mentalita ČSD, ale podle této mentality fungují i tebou oblíbení západní Němci a Rakušáci a patrně celá Evropa.[lol]
Neděle, 20. září 2020 - 13:02:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15415
Registrován: 10-2004
Dj_la_défense:
"MF: Nemám dojem, že by se někdy mluvilo o tom, že by měly být v Chebu. Jen o tom, že tam budou jezdit. Údržba v Praze v pendolíni hale. Relace zatím bude R15 a Ex6, ale záleží na tom, jak to bude s těma dvaceti devítivozovejma. Slyšel jsem i o variantě Ex5. ...+WRmz+3x Bmz. A tuším dvě jednotky na Ex1 IC 513/514 a IC 511/518."
Tak R15 potřebuje 5 jednotek (bez ranní posily) a Ex6 potřebuje 4 jednotky (včetně pendolína). Tzn. že tyto 2 linky potřebují 9 souprav (v případě zachování pendolína 8). Alternativa Ex5 potřebuje 8 jednotek. Při takovém počtu nasazení na posily Ostravska dává maximálně 1 jednotku za předpokladu slušné spolehlivosti těchto jednotek za předpokladu 1 jednotky v záloze. Já doufám, že se ty nové vozy konečně začnou dělat a že se nedočkáme toho, že po 1-2 letech ty nové jednotky z Chebu zase zmizí.
Navíc nasazení na 511/3/4/8 by zřejmě znamenalo dramatické omezení denních oběhů a tedy i nárůst nákladů na nové jednotky. Ty mají jezdit a ne stát.
Neděle, 20. září 2020 - 13:17:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3763
Registrován: 4-2007
Orky: Německo se dá vyjet se 7 soupravama+Hungarie.[wink] 2xEx1. A jsi na těch 9.
Neděle, 20. září 2020 - 14:25:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4398
Registrován: 1-2010
Od začátku se ČD všude chlubí, že budou soupravy nasazeny na vnitrostátní rychlíky a v podrobnějších popisech bývá zmíněna právě R15 a Ex6.
Neděle, 20. září 2020 - 14:43:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8099
Registrován: 12-2005
Tak jak je psáno. Ty vozy musí bejt běkde vedený. My v plzni taky děláme Chebský a Budějický vozy když tu skončí a maj něco k opravě.
Tady třeba nemáme mašinu na stáčení brzdových kotoučů tak se i Plzeňský vozy stáčí v Chebu. To hen tak pro příklad.
Plakáty nás informují: Přijď pracovat k dráze, pakliže ti vyhovují rychlost šmír a saze. (Dobeš) [masinka]
Neděle, 20. září 2020 - 14:50:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3764
Registrován: 4-2007
No a? Nepřijde těch 20 jednotek a půjdou tam, kde hoří smlouvy.[wink]
Neděle, 20. září 2020 - 14:55:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12625
Registrován: 8-2012
Mentalita ČSD, ale podle této mentality fungují i tebou oblíbení západní Němci a Rakušáci a patrně celá Evropa
Máte pocit, že by třeba na vozech Flixtrainu (D-RAILW, D-HEROS) byly nějaké nápisy o Heimatbahnhofu?
(OK, moloch DB bude mít tu mentalitu podobnou, změňme to tedy na "modrogumní mentalitu"...)
電車オタク
Neděle, 20. září 2020 - 15:01:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3765
Registrován: 4-2007
T.H.: Regiojet. Praha-Smíchov. Modré gumy, holt.[lol]
Hádku, Hádku...
Neděle, 20. září 2020 - 15:05:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12626
Registrován: 8-2012
Regiojet to tam musí mít, když je to z předpisů Č(S)D opsané ve vyhlášce 173/1995 Sb. (Příloha č. 3, část I., bod 8.) Celou dobu tu o tom píšu a vaše vysírka vychází přímo z toho napsaného: "To je prostě formalismus přežilý z minulosti, kdy se vyhláška o dopravním řádu drah prostě opsala z předpisů Č(S)D poplatných své době a mentalitě."
Blbe, blbe...

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
電車オタク
Neděle, 20. září 2020 - 15:25:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2197
Registrován: 7-2017
Těch 20 dlouhých souprav bude, je to v podepsané smlouvě s MDČR. Přesně tam jsou i určené ty jednotky, i s % výkonů… A těhle prvních 10 je smluvně 100% na Ex6 + R15.
Neděle, 20. září 2020 - 15:55:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2198
Registrován: 7-2017
TH: Třeba DLB má HeimatBf Schwandorf.
Neděle, 20. září 2020 - 16:08:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15416
Registrován: 10-2004
Tantin27: Smlouva je jenom papír, který dodání těch vozů nezaručí. A když se ty vozy pro Ex3 a Ex5, které mají být nasazovány v GVD 2023 nebudou a což je docela reálné, tak co?
Neděle, 20. září 2020 - 17:06:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3766
Registrován: 4-2007
Tantin: Jsou tam vypsané vozy, ne že to musí být tato souprava. A tvrdit, v tuhle dobu, že něco bude, je šotoušké[wink]

Hádku, Hádku, ty jsi vůl, že ti neni rovno[lol]
Vypsané to tam musí mít členové UIC, ty "modrogumní dementalito".
P.s. Mimochodem, co je modrogumní rozhoduješ ty, nebo i strana.
Neděle, 20. září 2020 - 17:25:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12628
Registrován: 8-2012
Vypsané to tam musí mít členové UIC, ty "modrogumní dementalito"
Nikoli, v České republice to tam musí mít "vypsané" všichni, viz vyhláška 173/1995 Sb., Příloha 3, Část I., Bod 8. Klidně to můžu zopakovat počtvrté, nestačí-li to.
電車オタク
Neděle, 20. září 2020 - 17:55:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3767
Registrován: 4-2007
Ale vychazi tk z UIC ne z ČSD, a jejich mentality. Nebo co za blábol jsi to vyplodil. (ÖBB, DB, HŽ, START,...)[lol]
Malý_fotograf
Neděle, 20. září 2020 - 18:38:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7319
Registrován: 5-2002
Dobře, tak formuluji otázku jinak. Co se bude udržovat ve vozovce v Chebu, pokud obě "rychlíkové" linky, které sem jezdí budou obsluhovat soupravy udržované v Praze?
Současně k tomu přidávám, že Praha se dlouhodobě potýká s nedostatkem zaměstnanců na nižších pozicích (za ty peníze v Praze nikdo nechce makat) a je snaha údržbu některých vozů z Prahy přesunout jinam (viz šuškanda o přesunu pražských Bdmpee od grafikonu do Plzně).

Pokud jde o smlouvy a plány nasazení vozů, tak papír snese všechno. Vděčné kouzlo Covid je zase vhodným oficiálním argumentem proč se najednou nestihly věci, o kterých se tu psalo, že se nepovedou už dřív (tedy na Covidu nezávisle). Prostě bych ten plán bral spíš jako dokument podle kterého mají být rozvíjeny jednotlivé linky, než jako dogma říkající, že to tak bude (souzení je-li to dobře nebo špatně je na jiný příspěvek).
Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Neděle, 20. září 2020 - 18:51:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3768
Registrován: 4-2007
MF. Je možné, že jen soupravy osobních vlaků. To netuším. Ale on není podle mě problém mit napsanou dom.st. a vozit to na údržbu jinam, nebo třeba dostanou skrz nějaký návoz třeba R16. Pokud náhodou bude i těch 180 vozů, tak v Praze zůstanou patrně jen tyhle nedělitelný soupravy a nějaký posilový vozy. Ex3, Ex5, Ex6 (Cheb), R15 a pendolina. Ex2 budou zase ZSSK, Ex1 Bohumín a Ex6 (Mnichov) možná ta Plzeň.
Neděle, 20. září 2020 - 18:55:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12629
Registrován: 8-2012
Ale vychazi tk z UIC ne z ČSD, a jejich mentality
No jo, no, tak holt ještě jednou: zápis o "domovské stanici nebo domovském depu" není držiteli dán smlouvou o členství v UIC (bez ohledu na to, co si myslím o schopnostech UIC - je tu sto let a nedokázala sjednotit ani zprávu o brzdění), ale požadavkem vyhlášky 173/1995 Sb. o dopravním řádu drah z roku 1995, do níž se to (stejně jako zbytek obsahu) opsalo z předpisů Č(S)D (protože nic jiného prostě nebylo).
Mimochodem, to o "mentalitě ČSD" je váš podsuv a faul, já napsal "opsala z předpisů Č(S)D poplatných své době a mentalitě"; mentalita roků před 1995 (teprve s počínající digitalizací a telematikou na železnici vyhlášenou průzkumem slepých uliček) byla prostě taková. V nákladní dopravě existovaly hlavně "vozy volného oběhu" (dnes výrazná menšina) a informace o tom, kterým směrem se má technicky "načnutý", ale ještě použitelný vagón poslat, nebyla snadno dostupná v databázích, proto měla smysl být napsaná na voze. Ale po pětadvaceti letech je to opravdu anachronický formalismus a setrvávání na něm je prostě modrogumní mentalita. Je to jen nápis "aby tam něco bylo" a jestli je potřeba, můžu to zopakovat popáté.
電車オタク
Neděle, 20. září 2020 - 18:59:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3769
Registrován: 4-2007
A öbb a oatatní to taky opsaly od čsd? Nebo tam našroubuješ co, modrágumo?[lol]
Pondělí, 21. září 2020 - 16:08:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 969
Registrován: 8-2013
Nové vozy pro České dráhy od Siemens Mobility a Škoda Transportation. VUZ Velim.

VIDEO - https://www.youtube.com/watch?v=7ouCemvsqj8


Pondělí, 21. září 2020 - 20:28:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8102
Registrován: 12-2005
Takový dobrý dva tejdny u nás v Plzni smrdí šuplík z Brna.
Skoro každej den k němu přijede dodávka s makáčema který zmizí v útrobách. Na kříži má napsáno jen "kabeláž".

Plakáty nás informují: Přijď pracovat k dráze, pakliže ti vyhovují rychlost šmír a saze. (Dobeš) [masinka]
Malý_fotograf
Pátek, 25. září 2020 - 10:02:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7325
Registrován: 5-2002
Dj_la_défense:
"MF. Je možné, že jen soupravy osobních vlaků. To netuším. Ale on není podle mě problém mit napsanou dom.st. a vozit to na údržbu jinam, nebo třeba dostanou skrz nějaký návoz třeba R16. Pokud náhodou bude i těch 180 vozů, tak v Praze zůstanou patrně jen tyhle nedělitelný soupravy a nějaký posilový vozy. Ex3, Ex5, Ex6 (Cheb), R15 a pendolina. Ex2 budou zase ZSSK, Ex1 Bohumín a Ex6 (Mnichov) možná ta Plzeň."
Dj_la_défense: Soupravy osobních vlaků v Chebu už nejsou dislokovány dobrejch pár let a od dodání panterů na spěšné vlaky Plzeň - Cheb - Karlovy Vary (polovina příštího roku) tam snad s výjimkou jednoho Sp od Ústí (děčínská souprava) ani nebudou zajíždět. Jediný soupravy, který do Chebu budou dlouhodobě zajíždět budou právě Ex6 a R15.
Reálně vidím maximálně návozy nějakých posil do Prahy (podobné modelu Bmz234 v Hradci Králové). Najíždění souprav z linek na druhou stranu republiky na údržbu do Chebu působí minimálně absurdně. Nějaký velký škatulata třeba s dislokací vozů směr Budapešť nečekám... Inu uvidíme, co z toho vzejde.
Martin_100:
"Takový dobrý dva tejdny u nás v Plzni smrdí šuplík z Brna.
Skoro každej den k němu přijede dodávka s makáčema který zmizí v útrobách. Na kříži má napsáno jen "kabeláž"."
Jo, snad u všech Bdmtee by se postupně měla měnit elektroinstalace, asi se to (podobně jako už jiné opravy) zase dělá externí firmou v depu v Plzni.
Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Pátek, 25. září 2020 - 10:24:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15421
Registrován: 10-2004
Malý_fotograf: A nepřesunou se do Chebu karlovarští žraloci, kteří teď najíždějí z Plzně?
Malý_fotograf
Pátek, 25. září 2020 - 13:47:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7326
Registrován: 5-2002
Orky:
"Malý_fotograf: A nepřesunou se do Chebu karlovarští žraloci, kteří teď najíždějí z Plzně?"

Po vybudování nové haly. Ale to tam snad budou moci být i ty netrakční jednotky.
Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Jirka_most
Neděle, 27. září 2020 - 01:28:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 421
Registrován: 2-2007
ČSD nasadily první patrové vlaky počátkem 60. let díky soudruhům z NDR
Zdroj: https://www.idnes.cz/technet/technika/patrova-jednotka-bp-bpjo-cs d.A200908_092119_tec_technika_erp
hrejzadarmo
Pondělí, 28. září 2020 - 13:57:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 240
Registrován: 2-2014
Ví někdo kde se pohybují nové slovenské Ampz a kolik jich je provozních? [happy]
Pondělí, 28. září 2020 - 14:22:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 29
Registrován: 7-2019
Mali by byť zatiaľ 2. Viac-menej sa striedajú v obehu 701/708/709/716, ale občas sa objavia aj na iných RR 7xx vlakoch.
Pondělí, 28. září 2020 - 17:31:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1335
Registrován: 3-2011
Ampz 10-70 001 sa objavuje aj na Šarišane (17612 a naspäť)
E pericoloso sporgersi - Nicht hinauslehnen - Не высовываться - Ne pas se pencher au dehors

Středa, 30. září 2020 - 15:08:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4673
Registrován: 9-2007
Ideální výkon, mnohem lepší, než třeba IC a z toho plynoucích x marketingových kampaní. [crazy]
Čtvrtek, 01. října 2020 - 18:16:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4380
Registrován: 6-2011
Dle sledovačky byly na včerejším Os7501 přepraveny dva Bdtaxy původem z Bělé nad Radbuzou. 093 v nátěru "ODS" a klasický červeno-krémový 097. http://sledovani.55p.cz/plzen_804_2020/
Pepa_kox
Čtvrtek, 01. října 2020 - 18:46:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4563
Registrován: 9-2005
6332: Jojo, 842.023 pokračovala dle plánu jako Os 7616 do Plas. Modrý valník 093 má propadlé revize a červenému na konci pro změnu chyběla šroubovka...[crazy]
Neboj se toho co nevidíš. Boj se toho, že neuvidíš vůbec nic!
Radekedar
Čtvrtek, 01. října 2020 - 19:25:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2530
Registrován: 6-2008
6332:
"Dle sledovačky byly na včerejším Os7501 přepraveny dva Bdtaxy původem z Bělé nad Radbuzou. 093 v nátěru "ODS" a klasický červeno-krémový 097. "
To asi bude souviset s tímto: https://zdopravy.cz/drahy-vypravi-z-plzne-soupravu-vozidel-urceny ch-ke-srotaci-61932/
Čtvrtek, 01. října 2020 - 19:29:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4383
Registrován: 6-2011
V KT stály dlouho, Os7235/Os7208 už nejezdí dobu...v KT byly odstavený v depu, vypadaly že se už pár měsíců/let nehly

By nebylo špatný vědět co všechno a v kolik pojede
Sobota, 03. října 2020 - 00:15:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4386
Registrován: 6-2011
Šroty jely, všechny nemám, ale...

810 265 034 548
010 067
021
012 607 397(056) 692 606 126
015 165 492 368 174

čísla jsou př 012.397 (v závorce je 93-29 056 což bylo zpravidla zasprejované, takže mám jen u jednoho)

Chybí 4xBtx a 1x010/012/015. Dva vozy byly v laku "ODS" 012.692 a jedna z 015. Doplnění vítáno! :-)

(Příspěvek byl editován uživatelem 6332.)
Středa, 07. října 2020 - 07:58:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8113
Registrován: 12-2005
Dneska sme si hodili mimořádnou nočku. Tuty dva drobečky nám přitahli na rychlo z Budějc a podle toho jak se na to spěchalo předpokládam že to povalí ještě dneska z5 z PLZ do ČB. Takže můžete zkusit štěstí [fotic]
Já jdu spát.

Plakáty nás informují: Přijď pracovat k dráze, pakliže ti vyhovují rychlost šmír a saze. (Dobeš) [masinka]
Středa, 07. října 2020 - 08:05:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2471
Registrován: 12-2007
[ok]
Pro nás blbý: Patra tedy budou mít kotouče?
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Bdlm
Středa, 07. října 2020 - 08:22:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1892
Registrován: 3-2007
Tomu nevěř.
Středa, 07. října 2020 - 08:32:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10662
Registrován: 4-2003
To je asi tak stejně, jako kdybyste si chtěl na jízdní kolo s V-brzdou nasadit kolo (třeba přední) s kotoučovou brzdou? Co myslíte, brzdilo by to tím kotoučem?
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Středa, 07. října 2020 - 08:33:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4410
Registrován: 1-2010
Kola budou pro Bdt nebo něco takového, při úpravě pater na kotouče by rozhodně nevalily dneska zpátky a spíš než na Lipno by pak vyrazily na okruh. A takové investice do takřka původních vozů? [nene]