Diskuse » Železnice » GVD platný a připravovaný » Archiv diskuse GVD platný a připravovaný do 18. 9. 2020 « předcházející | další »

Archiv diskuse GVD platný a připravovaný do 18. 9. 2020

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Mladějov
Pondělí, 14. září 2020 - 22:50:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15051
Registrován: 3-2007
>Proč se Pendolino do Košic nehodí? nejsou tam kupátka, co?

Spíš asi někomu vadí ta povinná místenkovost. Letos v létě jsem SC 240 párkrát jel (nikoli v neděli) a vždy to bylo nakonec zcela plné (sedm vozů), za mne tedy [ok] a komerční úspěch - a časy mi též na SK zcela vyhovují a zjevně dle obsazenosti sedmivozové soupravy nejsem sám). A to mám taky radši kupé, nicméně tichý vůz většinou pohoda.

Holt nejezdí ve 2:30, no [lol]

Skoro bych řekl, že by bylo lepší posuzovat vlaky podle obsazenosti, a ne podle šotoultras ?
Už to tady visí ve vzduchu dlouho.
Pondělí, 14. září 2020 - 23:21:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4778
Registrován: 6-2008
Orky : [ok]
Tady jsme se asi nějak nepochopili. Já totiž kupátka nevyužívám pokud není zbytí. V RJ nejvíc relax a astru.

Mladějov : Jasně. Nejede ve 2:30. Ses vyznamenal.
SC slouží na přepravu Praha Slovensko. Proč bychom se tu regionálně mezi Msk a Žilinským krajem měli motat do dálkového vlaku. Není jen samotná Ostrava či Žilina. Nestaví. R Fatra jsou či měly by být základem ve větší míře. SC mezi OV a ZA profrčí se zastavením v Těšíně. Je to dálkový vlak určený pro jiné výše zmíněné účely.

Tento pár 240/241 je využitý slušně v silné dny určitě a to obousmerně.
Druhý pár je na tom bídně. Zejména ten sobotní ranní z Košic.

R Fatra. Možná se dočkáme ještě menšího překvapení. A to už v prosinci...[wink]
Úterý, 15. září 2020 - 08:10:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15407
Registrován: 10-2004
Ic540: Tak mezi Ostravou a Žilinou jezdí slušné množství klasických rychlíků, tak co. SC je nesystémový vlak navíc, tak co ho nechat být, třeba právě proto, že má hlavně funkci dálkové linky, která nestaví skoro jako spěšňák a díky tomu může nabídnout atraktivnější cestovní dobu. [happy]
Úterý, 15. září 2020 - 08:22:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12538
Registrován: 8-2012
Že oba dopravci nejdříve neodhadli pocity cestujících?
Třeba jen skočili na špek blábolivým ultras, že ve čtyři ráno to je maximální rito s obrovskou neuspokojenou poptávkou "z Opavy, z Opavy, rychlík jede do Prahy"...

Proč bychom se tu regionálně mezi Msk a Žilinským krajem měli motat do dálkového vlaku
... zvlášť když byste si museli doplatit za místenku, že [happy].
電車オタク
Úterý, 15. září 2020 - 09:10:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10
Registrován: 6-2020
Saul_Goodman:
"Ic540: Šotoultras byli vždycky ti ublížení a nikým nepochopeni [wink] Jen nějak zapomínají, že daňový poplatník tu není od toho, aby jim socializoval jejich záliby [cunik]"

Fajn, pane, a co kromě urážek ostatních přinášíte diskusi (v tomto či jakémkoli jiném vláknu, kde se vyskytujete) Vy?
Ostatní si vyměňují zkušenosti, rady, aktuální postřehy (které už mi vícekrát usnadnily cestování), potěší se hezkými fotkami, ba ano, někteří jsou tak „drzí“, že spřádají sny či brainstormují. A činí tak slušně a s respektem k ostatním.
Čím pozitivním přispíváte Vy? Chlubíte se triky, jak obejít proticovidová opatření, vykládáte, jak se u Vás v korporátu nedodržuje pracovněprávní legislativa (to je fakt ke chlubení). Tváříte se jako hlídač veřejných peněz, toho nás můžete ušetřit, tuto roli seriózněji zvládne např. T_.H_. (nic ve zlém). Zrušil byste vlaky ve všech koutech republiky, ale nejsem si jistá, že jste tam někdy byl či víte, jak se tam lidem žije.
Tak můj příklad, co by Vám asi taky leželo v žaludku – sobota odpoledne, potřebuju se dostat z Chýnova do Tábora. Vámi vzývané auto (přece všichni mimo koridor jím jezdí) nenastartovalo, 12 km pěšky nedám. Mažu na regionovu, která až do nedělního odpoledne představuje jediné spojení VHD. Takže ano, je pěkně obsazená, sedí se po třech. A stejně to vypadá v sobotu dopoledne z Tábora – ano, jsou tací, co jezdí na velké nákupy vlakem.
Co říct – možná jste jen nepochopil, že méně (příspěvků) je více. Možná jednou budete mít i něco přínosného, akorát už tomu nikdo nebude věnovat pozornost. Než to případně pochopíte, když tak si poslužte a vemte si klidně do úst Danielu, která je sice především každodenní cestující Jižním expresem, ale protože tou regionovou několikrát jela i až do Jihlavy a k Baltu si taky pochvalovala vlak, tak je jistě i členkou Vámi opovrhovaných šotoultras.
Mladějov
Úterý, 15. září 2020 - 09:25:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15054
Registrován: 3-2007
Ic540:
"
Mladějov : Jasně. Nejede ve 2:30. Ses vyznamenal.
"

Já se to tady pouze pokusil kapku odlehčit..a koukám už to jde tady pomalu na trhání občanek ?

Jen bych prosím poznamenal, že ty vlaky ve 2:30 a podobně vám nebere nějakej TH, Goodman, či kdo, ale ministerstvo dopravy, potažmo kraje, takže svou zuřivost směřujte tam, pánové.

Jinak racionální odpověď na to, proč je Pendolino špatně do Košic, na tu dosud čekám.
Úterý, 15. září 2020 - 09:38:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 794
Registrován: 7-2017
Tak stačí, že cestuje viacero ľudí na Slovensko s väčšími kuframi a uz ich v tom pendoline nie je kam dať. Ľudia ich potom majú v uličke a neprejde tadiaľ vozík. Ja mam pocit, ze mimo sezóny jazdí SC240 a opačne hlavne medzi Prahou a Ostravou, ďalej na Slovensko to také terno nie je.
Odjazd na Slovensko z Prahy okolo polnoci je nezmysel, jazdil tak Excelsior, ale pre väčšinu cestujúcich to bola posledná voľba. Príchod do Košíc okolo 6 pol 7 je v pohode, veľa ľudí ešte z Košíc pokračuje ďalej.
Úterý, 15. září 2020 - 09:45:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13427
Registrován: 5-2004
ja tim pendem taky jel a asi jediny co vadi je na tyhle strece mala kapacita pouhych trech kol. Ac tomu leckdo z kanape neuveri ttak se to v cervnu v tydnu muselo rezervovat nekolik dni predem a dbojice natoz mensi skupinka nema narok.

no a taky se jednotka neda posilit v case vetsi frekvence, coz povinna mistenka a posledni spoj dne bez alternativy od kosic po zilinu neni idealni.
Úterý, 15. září 2020 - 10:05:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 409
Registrován: 11-2019
Petr_vlček:
"ja tim pendem taky jel a asi jediny co vadi je na tyhle strece mala kapacita pouhych trech kol. Ac tomu leckdo z kanape neuveri ttak se to v cervnu v tydnu muselo rezervovat nekolik dni predem a dbojice natoz mensi skupinka nema narok.

no a taky se jednotka neda posilit v case vetsi frekvence, coz povinna mistenka a posledni spoj dne bez alternativy od kosic po zilinu neni idealni."
Zase máme český národní vlak a to se počítá [lol]

Jinak opravdu plné to bude pár dnů v roce (nějaké neděle, před Vánocema...) To se dá přežít i bez posílení.
Úterý, 15. září 2020 - 10:09:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 410
Registrován: 11-2019
Velky_sef:
"Odjazd na Slovensko z Prahy okolo polnoci je nezmysel, jazdil tak Excelsior, ale pre väčšinu cestujúcich to bola posledná voľba. Príchod do Košíc okolo 6 pol 7 je v pohode, veľa ľudí ešte z Košíc pokračuje ďalej."
Tak to hlavně vysvětli zdejším ultras... Hlavní skupinou jsou gastarbeiteři, kteří chtějí co nejdřív po práci domů, proto se tak nějak nepočítá s příjezdem v 8 ráno, aby se šotoušek do růžova vyspinkal na projíždění východoslovenských tratí.
Úterý, 15. září 2020 - 10:12:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 411
Registrován: 11-2019
daniela.ex7: A to nejde napsat bez těch ublížených vzlyků? [crazy] Jinak udržujte si auto v lepším technickém stavu [pozor]
Úterý, 15. září 2020 - 11:45:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 696
Registrován: 2-2011
Saul_Goodman
V příspěvku daniely.ex7 sem žádný ublížený vzlyk nenašel.
Zato v tvých příspěvcích lze číst kromě rádoby inteligentních keců o ultras a ekonomice hlavně to, že si nevychovaná ubohá nicka, jenž se do ostatních umí jen navážet a nálepkovat je. Tvé slovní útoky na Ic540 který pro dopravu ve svém okolí udělal mnoho dobrého jsou absolutně nechutné. Pochval se ty, čím jsi zlepšil dopravu ve svém okolí. Jsi to nejodpornější [cunik], které se zde vyskytuje[pozor]
Úterý, 15. září 2020 - 11:50:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 422
Registrován: 1-2019
Zdenek102:
"Saul_Goodman
V příspěvku daniely.ex7 sem žádný ublížený vzlyk nenašel.
Zato v tvých příspěvcích lze číst kromě rádoby inteligentních keců o ultras a ekonomice hlavně to, že si nevychovaná ubohá nicka, jenž se do ostatních umí jen navážet a nálepkovat je. Tvé slovní útoky na Ic540 který pro dopravu ve svém okolí udělal mnoho dobrého jsou absolutně nechutné. Pochval se ty, čím jsi zlepšil dopravu ve svém okolí. Jsi to nejodpornější [cunik], které se zde vyskytuje[pozor]"

Souhlasím.
Úterý, 15. září 2020 - 12:05:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4657
Registrován: 9-2007
A to je celá podstata K-Reportu, pod záminkou veřejné dopravy je vlastně celá diskuze na téma dopravní obsluhy jen o tom, kdo koho víc setře nebo urazí. [biggrin] Já si ještě pamatuju diskuzi v roce 2007 a tam byl i sebehloupější nápad diskutován s úctou a k házení do jednoho pytle tak nějak nedocházelo. Škoda.

EDIT: Třeba reakce od pana Orkyho na mě je adekvátní a já za ní děkuji. Mohl jsem k tomu dopsat, že mi nejde ani tak o konkrétní změny, ale o nějaký abstrakt, tedy že okrajové vlaky nejsou adept na zrušení, ale relevantní součást konkurenceschopné veřejné dopravy, asi tak jako sortiment nějakého hypermarketu - obvykle člověk nepotřebuje vše, ale párkrát do roka je rád, že to něco, co potřebuje jen párkrát do roka, nakoupí spolu s běžným nákupem. Já jsem takhle také několikrát do roka rád za Ex od Plzně s příjezdem ve 23:19. [happy]

No a pak to pan T.H. "zabil" přesně tím, co z té diskuze dělá snad až toxické prostředí – vlak ve 2:30 z Prahy nikdo soudný nechce. Jenže reagovat na to, když už jsem napsal co by bylo dostačující, by byla nejen ztráta času, ale taková diskuze by nikam nevedla.

A tak, no. [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem vantju.)
Úterý, 15. září 2020 - 12:16:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13428
Registrován: 5-2004
to ovsem jeste existovalo df cd kde tito hulvati exhibovali a k-report nazyvali gay reportem.

no a za par let se z nich asi stali gayove ze svym hulvatstvim obohacuji forum zdejsi.

je skoda ze tu nejde odfiltrovat z diskuse nektere nicky kde je predem znamo ze se od nich nic clovekstejne nedozvi.

s nekym souhlasim, s jinym ne. To ale neznamena ze z nej musim dslat blbce.
Úterý, 15. září 2020 - 13:12:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 412
Registrován: 11-2019
Zdenek102:
"ubohá nicka, jenž se do ostatních umí jen navážet a nálepkovat je. Tvé slovní útoky na Ic540 který pro dopravu ve svém okolí udělal mnoho dobrého jsou absolutně nechutné."
Tak mletí pantem na internetovém foru nebo kobercové bombardování mailama ještě opravdu veřejnou dopravu nezlepšílo [lol] Tak se prosímtě zase uklidni, otři si oči a neprožívej to tolik [wink]
Úterý, 15. září 2020 - 13:29:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10202
Registrován: 5-2002
Nicméně já bych se taky přidal.

T.H. má sice poměrně nepříjemnou rétoriku, ale na druhou stranu sem dovede dát i kvalitní informace.

A Vy, pane Saul_Goodmane, Vy zde dovede psát jen negativaa narážky.

Nomální příspěvek si od Vás nevybavuji...
Tento názor píši jako soukromá osoba prodchnutá celým životem železnicí, nikoliv jako zaměstnanec dopravce nebo člen nějakého spolku.
Úterý, 15. září 2020 - 14:01:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12542
Registrován: 8-2012
Tak pozor, vážení, právě jste se nějakým hejtrem "daniela.ex7" akorát nechali vlákat do ad-personam diskuze, což je samozřejmě jenom argumentační faul způsobený obvykle tím, že jiné argumenty došly (resp. vůbec nepřišly).

P.S. Ono neustále dokola točit Excelsiora s několikrát již semletými "spřádanými sny" o jakémsi potenciálu neukojených cestováníchtivých a hmatatelnou realitou (ne)zájmu o takové vlaky, které přitom existovaly, se už fakt zajídá. Pak k tomu vznikne "brainstorming" o rušení denních vzduchovozičů ve prospěch nočních, k nočním vlakům z centra se objeví argumentace ranními vlaky do centra, průběžně se projevuje nulová reflexe poznámek o financích a vytíženosti, protože podle šotodogmatu je ekonomika krystalické zlo, a když už není kudy kam, vytáhne se nějaký absolutně nesouvisející Chýnov... První, kdo tu nechce diskuzi, jsou advokáti nezpochybnitelnosti Excelsiora apod. (protože o tom se přece nediskutuje).
電車オタク
Úterý, 15. září 2020 - 14:16:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13430
Registrován: 5-2004
tak proc toho excela tady furt tocite? Uz se davnoresilo neco jinyho.

no ale kdyz uzjste ho nakous, tak kdyby jezdil nebyl by prvni ranni mnichovak z praj
hy tak zoufalej vzduchovozic...
Úterý, 15. září 2020 - 15:27:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3862
Registrován: 5-2002
Daniela, Zdeněk, Vantju, Vlček, PŠ: Souhlas.
Už jsem něco takového psal před časem, všeobecně to tu velmi "zhrublo". Že se mnou nebude každý souhlasit, to je jasné, od toho je debata. Nějaké to ironické rýpnutí občas snad taky každý zvládne, zejména je-li skutečně vtipné. Ale neustálá "potřeba to někomu nandat" je něco zcela jiného, a velice otravného. Dovolil bych si mezi tyto jevy zařadit také škatulkování/skupinkování, aneb souhlasím-li s osobou X ve věci A, neznamená to nutně, že s ní souhlasím i ve věci B, nebo že bych byl nějaký její "obecný názorový souputník". A dokonce když X nesouhlasí s Y na základě argumentů A, B a C, tak pokud vyvracím argument A, mohu i přesto souhlasit s argumenty B a C a tím třeba i s výsledným názorem osoby X - a ta tedy nemusí vyletět jak čertík z krabičky, že já a Y (a popř. další) "chceme" a "jsme" a "myslíme si", že.

Jo a jen tak mimochodem, (nekorektní) argumentace ad personam je v případě, kdy v rámci debaty o nějaké konkrétní věci dojdou jedné straně argumenty, a uchýlí se k nějakému tomu "taky co jinýho čekat do takového BFLMPSVZ". To je ale něco jiného, než že se určité vlastnosti nějaké osoby stanou právě tou věcnou podstatou celé samostatné diskuse. To může být nekorektní v politickém smyslu, ale určitě to není "faulování v debatě".
Úterý, 15. září 2020 - 16:10:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12545
Registrován: 8-2012
Když s panem vlčkem souhlasíš, tak mu taky odpověz, proc toho excela tady furt tocite? Thx [happy]
電車オタク
Úterý, 15. září 2020 - 16:39:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3864
Registrován: 5-2002
Naposledy jsem ho "točil" vyloženě z legrace (reakce na Igorovu nechuť vstávat na cestu do PuKI), předtím jsem psal, že bych obnovil to "jeho" lůžko s pozdějším příjezdem pod Fatry a Tatry, ne nutně vlak samotný. Tak tedy nevím, jestli tohle mělo být ono vysvětlení...?
Úterý, 15. září 2020 - 18:30:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13433
Registrován: 5-2004
Vtip je v tom že ten Excel z větší části jezdí. Jen jaksi chybí kus uprostřed čímž nejde ten zbytek používat pro dálkové cesty čímž je logicky slabší i ten zbytek sloužící převážně regionálce v okrajových časech.
Úterý, 15. září 2020 - 18:37:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13744
Registrován: 8-2004
Ic540:
"SC slouží na přepravu Praha Slovensko."
Je nutný ten pragocentrismus?
Orky:
"Tak mezi Ostravou a Žilinou jezdí slušné množství klasických rychlíků, tak co. SC je nesystémový vlak navíc, tak co ho nechat být, třeba právě proto, že má hlavně funkci dálkové linky, která nestaví skoro jako spěšňák a díky tomu může nabídnout atraktivnější cestovní dobu."
[ok]
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Úterý, 15. září 2020 - 22:03:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4780
Registrován: 6-2008
Hroch : Ano mohl jsem napsat Praha Košice. Nebo Čechy Slovensko. Že zrovna Vy v tom budete hledat něco jiného mě ani ve skrytu duše nenapadlo. Nebo že by se hledalo kladivo na čarodějnice...?[wink]

Orky, Hroch :
Asi jste nečetli diskuzi která se vztahuje k R Ostrava Zilina, že jde především v diskuzi o první ranní příjezd v 8:35 (vztahováno i k diskuzi o Excelu), že to už můžete víte co. A nebo o odpolední nabídce R v 15:27 a 19:27. To se dá ten úsek Ostrava Žilina přirovnat v menším měřítku k Praha Pardubice a využití dálkového vlaku. Kdy tam jede dálkový vlak, ale do Přelouče/Třince jej regionálně nevyužijete.
Kdo chtěl pochopit, pochopil...

Vantju : [ok]
Zdenek102 : [ok]
daniela.ex7 :[ok]
Pan Hloupej : [ok]
Tomáš Záruba : [ok]
Petr Šimral :[ok]
Úterý, 15. září 2020 - 22:11:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4781
Registrován: 6-2008
Mladějov : [ok]
Pokud něco bylo pro odlehčení tak jsem to asi nepochopil.[happy]

Dlužím tedy ještě odpověď k tomu SC na Slovensko.
Diskuze proběhla jako k Excelu(🚂😀😅opakovaně) vícekrát.
Jedna skupina zastávala něco jako že dráhy nic lepšího nemají a druhá v podstatě jde o truc podnik a že výstavka je putovní atd.

Dovolil bych napsat svůj osobní na SC.
Byť už tady zazněl z více úst téměř podobný.
Co se týká Slovenska 240/241 a sledování počtů tak zase tak skvostné to není. Jsou silné dny kde k vyprodání dojde samozřejmě. A jde o vlak ČD který patří mezi více či velmi vytížené. Ale dovolím si dodat, že právě řazením SC místo klasiky přicházejí o zákazníky.
Zatímco 242/243 to je tak tak, že na Ostravu vyprodáno, přes hranice 50 a více %. Zpět zpět v sobotu je to tristní. Někdy 3-4 desítky osob.

Jinak řečeno vyjádřil jsem pro klasiku.
Možno řadit jídelnu i vézt autovozy.
Reagovat na silné slabé dny.
To je asi nejvýhodnější věc když chci zákazníka.
Aby to nebylo pochopeno, že jsem proti pendolinu.
Opravdu nejsem a občas i jedu s ním zejména z Prahy.

A těch případů je více.
Nejvíc obsazené před kovidem téměř stále vyprodané SC 5:29 ze Svinova. Buď spojit dvě nebo v případě kvalitních vozů řadit klasiku a 10 vozů by nemuselo stačit. Ono v tu dobu na Prahu od 4 hodin jede vše téměř plné...

Vím že SC nespojují a že mají nějaké oběhy atd.
No tady si nechávají utéct zákazníky.
Třeba by se menší úpravy daly udělat v obězích ať na těch 3-4 vlacích kdy vím že to vyprodané bude vždy jede 10 i více vozů.
Ale to už jsem zaběhl do zbytečných detailů.
Jde čistě o diskuzi, takže za mě klasika.[vypravci]
Úterý, 15. září 2020 - 22:14:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 424
Registrován: 1-2019
Od GVD 2021 budou obnoveny zastávky Žiželice a Holedeček.

https://jaroslavkominek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=757332
Úterý, 15. září 2020 - 23:01:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 664
Registrován: 9-2015
Podle mě SC jen na
Pha-Pce-Brno a Pha-Pce-Olomouc-Svinov/Hl/Bohumín,
jinam to nepatří.
Cenu dynamicky tak, aby se to vždy naplnilo.
A neškodil by garantovaný přípoj hrana-hrana Pce-HK, případně garantované přípoje za Prahu nebo Ostravu.

Ale pro mě za mě, jestli se to pravidelně (!) naplní jinde, tak ať si to jezdí, kde chce, třeba Košice nebo Plzeň.
Úterý, 15. září 2020 - 23:32:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2196
Registrován: 7-2017
Na Plzeň by se to při klopení (a tím JD pod hodinu) při existenci jízdního řádu naplnilo zcela věž pochyby. Dokonce by 1 souprava byla málo. A dvojsoupravy zas nevyjdou, na to jich je málo.
Úterý, 15. září 2020 - 23:48:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 796
Registrován: 7-2017
Problém rýchlikov Žilina Ostrava je ten, ze väčšina cestujúcich pokračuje za Žilinu, takže kým ľuďom smer Bratislava je to jedno, ľudia smer Košice si musia prestúpiť, to radsej využijú RJ alebo CD
Středa, 16. září 2020 - 01:31:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4782
Registrován: 6-2008
Velký šéf: [ok]
No že by všichni cestující R z Ostravy a nácestných zastávek do Žiliny pokračovali za Žilinu na Košice nevěřím.
Podle toho jak se řinou do podchodu a z nádraží davy lidí bych z toho co vídávám řekl že půl na půl.?
50% a více Žilina plus region. A zbytek přestup na BA KE či pokračuje R.
Musím uznat, že v Žilině je na nádraží furt mumraj a je jedno jestli je středa či sobota...

Žilinský kraj zvlášť a Slovensko obecně moje ♥️ záležitost...
Uvidíme. Co s novým GVD a příhraničím. Vrabci špitají...[wink]

Dotaz. Bude se moct po reko Žiliny dostat z nástupišť do AN podchodem a na druhou stranu. Nebo to zůstane jako dnes.
Předem díky.
Středa, 16. září 2020 - 05:35:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13436
Registrován: 5-2004
na vecne rozesrany 171 toho moc nenaklopi a staci sledovat jakou ze vcasnost maj exy. Kdyz to bude mit jizdni dobu pod hodinu a 3x v tejdnu +20 a vic tak to hitparada nebude.
Středa, 16. září 2020 - 08:35:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15409
Registrován: 10-2004
Ic540: Nechápu, jakou souvislost mají nejezdící okrajové spoje s pednolínem, které jede jindy. Praha-Pardubice je úsek nesrovnatelný, neboť poptávka v tomto úseku je mnohonásebně vyšší. A stejné je to s okrajovými spoji. Kdyby měl dřívější spoj slušné celotýdenní využití, nikdo by ho nerušil. Upřímně 50% přes hranice je velmi slušné a je možné, že za hranicemi se zase naplní. A ten spoj spátky takhle jet musí, protože by ta souprava chyběla v Ostravě. Jinak by daleko větší význam měla později. Osobně pochybuji, že by Tvůj ranní okrajový vlak do Žiliny třeba na 6:30 měl vyšší využítí než 50% po všechny dny provozu. Možná v sobotu ráno.[happy]
A že je pendolíno ráno vyprodané a vlak v klase by mohl vozit víc? Opět, jde o komerční službu. Pokud vyprodaných 331 míst přináší zisk, tak kde je problém? Navíc ČD rozhodně teď nemají vozy, aby mohly převádět nabídku pendín do klasy a je vůbec otázkou, zda nové lokomotivy a nové vozy ve výsledku nebudou mít vyšší náklady a tudíž nižší zisky než u pendolína, které má navíc povinnou rezervaci s placenou místenkou.
Středa, 16. září 2020 - 09:16:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12557
Registrován: 8-2012
Vtip je v tom že ten Excel z větší části jezdí
Pane vlčku, proč tady ten Excel furt točíte?

Nechápu, jakou souvislost mají nejezdící okrajové spoje s pednolínem, které jede jindy
Klasický diskuzní faul "šikmá plocha" (slippery slope). Kdo si dovoluje zpochybnit pozici týkající se nočních vzduchovozičů, zpochybňuje (automaticky) i další "vyjádřil jsem se pro" a nakonec se "zjistí", že je vlastně bytostným nepřítelem železnice [happy]
電車オタク
Středa, 16. září 2020 - 18:37:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13745
Registrován: 8-2004
Orky:
"Nechápu, jakou souvislost mají nejezdící okrajové spoje s pednolínem, které jede jindy."
Já také ne.[nene][wink]
Ic540:
"Nebo že by se hledalo kladivo na čarodějnice...?"
Spíš tu někdo trpí stihomamem.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Středa, 16. září 2020 - 20:21:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4783
Registrován: 6-2008
Orky : [ok]
Ty jsi psal, že máme rychlíků dost.
Já odpoveděl že relativně ano. Ale okrajové chybí.
Nám tady totiž třeba mezi R 15:27 a 19:27 dali regionálně nepoužitelné SC. Takže odjezdy v 15:27 a 19:27 za adekvátní okrajové spoje nepovažuji. Jakož i ráno příjezd.
A k tomu jen uvadím, že SC na úseku Ostrava Žilina nestaví(mimo Těšín) a je to podobné jako na úseku Praha PU, že taky nestaví tedy regionálně nepoužitelné. Nic jiného jsem tím nemyslel natož to co vyfabuloval TH. Prostě ta nabídka přes četnost vlaků různých kategorií pro regionální cestující tristní až nepoužitelná. R jsou jen 4 páry...


Takhle napsáno věřím že už to pochopitelné je.[ok]
No psané slovo je psané slovo...

Hroch : [ok]
Vy jste začal nesmyslně s pragocentrismem.
Tak jsem vtipně odpověděl a dal tam smajlík.[wink]
Aspoň jsem se snažil aby to tak vyznělo a i odpověď jsem pro Vás napsal obsáhlou...

Rétorice a toho kolem SC rozumím. Má to však dvě strany mince.
Jen jsem tedy k zajíždění SC na SK vyslovil svůj postoj.
Obsazenost vlaků patří mezi to co sleduji.
Dříve když to vozili v klasice a jezdilo to nějaký ten rok dokonce přes Valachy měli cestujících i jednou tolik.
To jen na okraj...[happy][vypravci]
Čtvrtek, 17. září 2020 - 22:01:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4126
Registrován: 9-2003
Ic540: Jednou jsem autovůz na klasickém Košičanovi použil, když byla vyprodaná Slovakia i Bohemka a já jsem potřeboval dostat auto na východní Slovensko. Už nikdy bych to neudělal - než čumět sedm hodin tupě z vokýnka, na filmy, datlovat do noťasu, to jsem si to mohl po D1 / I/50 / D1 odkroutit. Kdyby tam bylo lůžko, tak bych se vychrápal (nemám problém se spánkem v jakékoliv době) ale vozit autovůz v denní době a jen se sedačkami je zhůvěřilost.
NOBLE BRICKS
Čtvrtek, 17. září 2020 - 22:15:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3754
Registrován: 4-2007
Laminátka: S tímhle souhlas. Myslím, že i na den se k těm autum dalo řadit lůžko. Ale asi by se to neuživilo, nevybavuju si, že bych na tom Košičanovi viděl víc, jak tři auta. Patrně kvůli důvodům, které uvádíš.
Čtvrtek, 17. září 2020 - 22:34:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3872
Registrován: 5-2002
S4991023: Je fakt, že jsem ten autovůz na Kočičákovi taky vídal obvykle (skoro) prázdný, takže jako argument proti pendolinu je to celkem mimo.
Ale zrovna trasu Praha - Košice nazývat "tupým čuměním z vokýnka" je myslím nevhodně pohrdlivá formulace (vůči lidem, co touto činností vyplní skoro celou cestu). Zrovna tahle trať je minimálně ve střední Evropě celkem výjimečná tím, že kombinuje ještě/již přijatelnou rychlost s převážně moc pěkným okolím, obvykle vyhrazeným horským nebo "poříčním" lokálkám. A těch pár nudných úseků jsou právě ty, kde se jede rychle (např. Praha - Choceň, byť i zde se dá najít zábava, pokud se někdo tzv. "umí dívat" - třeba Labe u Týnce, nebo za dobré viditelnosti od Tuklat či Opočínku Sněžka, za Pardubicemi Orlické hory aj).

Já vím, že jsi tam zřejmě jel výrazně vícekrát, než já. Ale to se přece nemůže omrzet: Takové Bezpráví jsem absolvoval "milionkrát" taktéž, a ať se děje co děje, vždycky tady (a u Hoštejna a v dalších podobných místech) aspoň na pár minut tu hlavu zvednu a ten pohled si ujít nenechám. Taky mám pak zbytek dne mnohem lepší náladu, to nebude náhoda... Je to pro mě něco jako "napůl výlet v přírodě".
Ale je fakt, že já jezdíval i do toho Zuřichu skoro pokaždé přes Salzburg, ač to byla výrazně dražší i pomalejší cesta, právě z důvodu možnosti se opakovaně kochat, tak jsem možná prostě jen divnej.[uhoh]
Pátek, 18. září 2020 - 00:45:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12596
Registrován: 8-2012
Zrovna tahle trať je minimálně ve střední Evropě celkem výjimečná tím, že kombinuje ještě/již přijatelnou rychlost s převážně moc pěkným okolím ... to se přece nemůže omrzet
Někomu s diagnózou cca disociační hyper_šoto_veniotymie určitě ne [happy].
Jenže tady je až příliš často potíž s tím, že se tyhle psychické poruchy [biggrin] vydávají za "normální".
Po těch letech nepravidelně-pravidelného ježdění z Pardubic a Prahy (akorát) do České Třebové zvednu oči v Bezpráví jen proto, že tam obvykle i vlakové wifi dojde signál a nedá se dělat nic smysluplného na noťasu... a buď si jist, že tak to má většina spolucestujících (nedejbože po sedmi hodinách na cestě).
電車オタク
Pátek, 18. září 2020 - 02:46:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3875
Registrován: 5-2002
disociační hyper_šoto_veniotymie
To mi budeš muset přeložit, na tohle jsem holt moc nevzdělanej, pardon. Mimochodem, popisovaný jev se (u mě aspoň) týká i silniční dopravy.

Po těch letech nepravidelně-pravidelného ježdění z Pardubic a Prahy (akorát) do České Třebové zvednu oči v Bezpráví jen proto, že tam obvykle i vlakové wifi dojde signál a nedá se dělat nic smysluplného na noťasu...
To mi přijde trochu smutný, upřímně řečeno. Tobě hezká příroda nepodporuje psychickou pohodu? Zas by to ale vysvětlovalo ten agresivní styl diskuse...[biggrin] Na druhou stranu bych to asi chápal i trochu jako rozdíl obyvatele vesničky v pahorkatině vs. (velko)města, aneb "oni tu přírodu milují, protože v ní nemusí žít". Co já vím, kdybych bydlel v Českém ráji, třeba bych to taky tak neprožíval.

a buď si jist, že tak to má většina spolucestujících
To si bohužel poslední dobou jistej jsem, navzdory výše uvedenému se občas rozhlížím i uvnitř vozu.[wink] Ale přijde mi to škoda, už proto, že se pak víc a víc rozmáhají sedačky bez oken a podobné inovace. Ještě tento jev pochopím u lidí, co se za jízdy snaží stihnout nějakou práci, zejména pokud třeba jezdí furt tutéž jednu trať. Ale jinak... Zvlášť takoví ti cizinci na cestách typu "tři státy za 14 dnů", co dají (před čínskou chřipkou dali) nevím kolik prachů za letadla do Evropy a hotely atd., a pak si rozloží "chytré" mobily a notebooky a koukají na nějaké seriály nebo co (protože vlak je pro ně prostě "pomalejší letadlo", v němž je třeba něčím zabít čas), místo aby aspoň občas koukli, kudy že to vlastně jedou, to je fakt zlo. Pak si z ČR pamatujou akorát, že je v jinak hezké Praze okradl taxikář a ten vrchní u Karlova mostu byl taky nějakej divnej, no ale zas v tom vlaku byla dobrá wifina/na houby signál.

Netvrdím samozřejmě v žádným případě, že by každej měl hrát sám se sebou hry jako "jestlipak se mi dnes podaří při průjezdu Zábřehem mezi Kleinovým skladištěm a nádražní budovou zaostřit na Praděd" či "zahlédnu na odjezdu z Kraľovan tentokrát Rozsutec, nebo zas pojede něco proti*", nebo dokonce jezdit autem na severní Moravu přes Žamberk, protože fajn výhledy. Ale výrazy jako "čumět sedm hodin tupě z vokýnka", to snad pasuje na cestu řekněme z Budapešti do Bělehradu, ale ve vztahu k trase do Košic mi to tedy připadá naprosto nepatřičný.

*) Dříve zejména na konci zimy okořeněno ZSSK-hazardní hrou "podaří se mi najít na severní straně nějaké sedadlo s průhledným oknem"...
Pátek, 18. září 2020 - 10:24:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13450
Registrován: 5-2004
Před lety v časech kdy jezdilo EC do Brna co 2 hodiny jsem dělal medvědáře Španělovi z letiště v Prase na veletrh do Brna.

Přilít tak blbě že asi o 5 minut ujelo EC z Houmlesovic. Tak jsem mu nabídnul cestu přes Vysočinu. "delší, starým retro vlakem a s koupenou sváčou". Od Jeníkovic Golčova do Brna běhal od jednoho okna ke druhýmu z kupé na chodbu a obdivoval okolí. To nemluvím o Finovi který profotil celou cestu z Varů až za Lovosice.

Jo, dneska každej v rámci nějaký ty téháčkový disociační hyper_displejo_něco čumí na displej a ví hovno kudy jede a co je v okolí.
Pikehead
Pátek, 18. září 2020 - 10:44:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6528
Registrován: 3-2007
He he, jak jsem sem dával fotku z rychlíkového WC z Vaculíkova Českého snáře, tak v knize je popsaná i jiná cesta do Brna, kde měl v úmyslu číst Silvu Richterovou, ale místo toho díval se, přesně tímto stylem co je kde nového, zatímco Silva zůstala intacta... [happy]

Ale fakt to tak nemá každý, dá se to u tras, na kterých máte osobní vztah k okolí.

(Příspěvek byl editován uživatelem Pikehead.)
Pátek, 18. září 2020 - 10:53:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4423
Registrován: 5-2004
To nemluvím o Finovi který profotil celou cestu z Varů až za Lovosice.

Musím říct, že když jsem jel poprvé Praha-KV, tak jsem taky odlepil oči od okna jen od Kralup k Lovosicím a pak až od Mostu dál. [happy]
Pátek, 18. září 2020 - 11:37:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7994
Registrován: 1-2007
David_Jaša: Zrovna důlní dráhy (a doly vůbec) mezi Mostem a Jirkovem jsou zajímavé.
Pátek, 18. září 2020 - 11:42:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12598
Registrován: 8-2012
To mi budeš muset přeložit
Sorry, jen hraní si s latinskými názvy chorob - byla by to diagnóza něčeho jako velmi dobrá nálada (změna nálady) disociovaná (vyvolaná prožitkem) z (při)cestování ("veni, vidi, vici", že)... (Samozřejmě vymyslet něco extravtipného o půlnoci asi nešlo a nějaký rypák to jistě rád rozrejpá, že tam jsou blbě časy a pády a tohle všechno.)
Tobě hezká příroda nepodporuje psychickou pohodu?
Nechápu, jak souvisí psychická pohoda z přírody s čuměním postopadesáté na ten samý kus země... to už fakt přestane vyvolávat emoce. Přírodu si užiju po svým a nemusím kvůli tomu čumět z okýnka vlaku (pokud nechci - někdy chci, to je právě to "po svým"). Zbytek vysírky nekomentuju.
(Ale co já vím, kdybych "musel" žít v nějakém lidojemu v Prazééé, abych mohl dávat hraběcí rady o veřejné dopravě a nepotřebě auta, tak bych to třeba prožíval jinak.)
si rozloží "chytré" mobily a notebooky a koukají na nějaké seriály nebo co ... místo aby aspoň občas koukli, kudy že to vlastně jedou, to je fakt zlo
Zase máš výhodu, že až budeš starej, nebudeš se muset přeorientovávat na zapšklé "stojítozahovno" názory, protože je máš už teď [happy].
(protože vlak je pro ně prostě "pomalejší letadlo", v němž je třeba něčím zabít čas)
Možná bys konečně mohl dospět k pochopení, že "vlak rovná se zabitý čas" je ta pozice, která je normální, zatímco šotopostižení je výjimka... (Ono v době předdisplejové vlčkové pro změnu hudrali na čtenáře knih, novin a časopisů - během osmi let cest ŽelBrod-Pardubice, tam co je potřeba jezdit kvohni, jsem toho taky přečetl kvanta místo zaostřování na Sněžku a Černou horu.) Koneckonců, se zaostřováním už taky začínám mít problémy a jsem rád za Kunětickou horu a Svatý kopeček [happy]. Ale to tam fakt musím jet jednou po dlouhé době.
Prostě "pohoršování se" nad tím, že to někdo považuje za "tupé čumění z okna" a ztrátu času, je takové... šotoušské.
電車オタク
Pátek, 18. září 2020 - 11:52:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4424
Registrován: 5-2004
Zrovna důlní dráhy (a doly vůbec) mezi Mostem a Jirkovem jsou zajímavé.

Nicméně z vlaku bylo přes břízky vidět velký prd. [happy]
Mladějov
Pátek, 18. září 2020 - 12:57:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15058
Registrován: 3-2007
Teda to je zase diskuse [lol][crazy]
Pátek, 18. září 2020 - 13:35:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4661
Registrován: 9-2007
[rofl] Já se považuji za ultrašotouše, ale argumentovat výhledem z okna je šílenost. Důvod cesty je přece se dopravit z bodu A do bodu B, většině lidí je výhled z vlaku skutečně naprosto ukradený.

Na druhou stranu, to čumět na filmy, datlovat do noťasu mi přijde jako vcelku relevantní způsob trávení času ve vlaku – já jsem se naučil v pondělí vstávat velice brzo na IC 518/522 a tři hodiny ve vlaku strávím velice prakticky prací, denní úkoly tak plním prakticky od půl páté/šesté a o to dřív mám ten den práci hotovou. S filmy je to zase tak, že jsem rád, když mám na ně čas.

Je ale fakt, že pro většinu řidičů, co znám, je řízení paradoxně relaxace – ač musejí věnovat pozornost tomu, co se okolo nich děje, denní autovlak prostě nebude takový tahák, jako ten noční. A byť argumenty pro denní autovlak existují a hrst osob do toho spadne, výhled z okna je pro naprostou většinu lidí zcela nepodstatný. Při cestě z Košic do Prahy sice opravdu stojí za to, ale mě by to ani nenapadlo použít jako arugment pro zabití celého dne sezením ve vlaku.
Pátek, 18. září 2020 - 13:38:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13451
Registrován: 5-2004
Tak pro ty co neumí čas využívat - třeba i k tomu "vypnutí" a oddechu - je ztrátou času jak jízda vlakem tak cesta pěšky na nádraží.

Ve finále pak budou ve stylu his masters voice opakovat kecy o DBL a jak to co oni tvrdí je jediná pravda. No a ve stáří budou moct právě jen mektat na netu protože se nebudou schopný hejbat.

To je pořád o tom umět si vzít to dobrý. I z toho co třeba zrovna nebaví jako ranní cesta na nádraží v mrznoucí mlze nebo dešti.
Mladějov
Pátek, 18. září 2020 - 13:49:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15064
Registrován: 3-2007
..výhled z okna je pro naprostou většinu lidí zcela nepodstatný.

Já miluju tahleta tvrdá konstatování.
Tak co ta okna zaplechovat, když je výhled z okna pro naprostou většinu (sic !)zcela nepodstatný) ??

Já jsen tady tedy rozhodně na páně Zárubově straně, s tím, že mi stále se měnící (případný) výhled do přírody, krajiny, na vesničky, města, hory, hezké slečny atd. přináší potěšení a radost a je mi docela líto někoho, kdo to tak nemá.

(moc tedy nechápu, proč takový člověk ve svém volném čase jezdí - a to dost zuřivě - vlakem, zřejmě aby se ukájel, že jede vozem 50 54 123456789, ale každého věc)}
Pátek, 18. září 2020 - 14:08:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4662
Registrován: 9-2007
Ono je to hlavně o tom pochopit, že já o sobě napsal, že jsem ultrašotouš, ale naprostá většina lidí, co jezdí vlakem, to vidí takhle. [wink] Já jsem zcela odlišný případ a z Prahy do Brna třeba jezdím raději přes Vysočinu, ale jsem si zároveň vědom toho, že v mém okolí mám nemálo lidí, pro které je cesta vlakem pouhou přepravou z bodu A do bodu B a na ně prostě argument výhledu z okna neplatí a nerozumím tak použití takového argumentu jako jedné z výhod proč jet celý den vlakem z A do B ve dne.
Mladějov
Pátek, 18. září 2020 - 14:15:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15066
Registrován: 3-2007
No já bych byl na tvém místě opatrnější na kategorická tvrzení "naprostá většina to vidí takhle" a podobná.

Jinak mi začínáš kapku připomínat svou rétorikou p. Wagona.
Pátek, 18. září 2020 - 14:24:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4663
Registrován: 9-2007
Škoda, že na to neexistuje nějaký průzkum, "Jak rádi trávíte cestu vlakem". [satan] Já tak usuzuji podle znalostí svého okolí. Tam nepatří jen lidé podobně nadšení jako já a i ti, které veřejná dopraví baví a zajímá, mají jiné priority, než to, zda a na co bude výhled cestou. Rychlost, pohodlí, způsob přepravy "ode dveří ke dveřím", možnost přepravit něco, co se běžně nepřepravuje, zda se půjde najíst,..
Pátek, 18. září 2020 - 14:33:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4130
Registrován: 9-2003
Záhuba: Kdybys jezdil jednu a tu samou trasu desítky let téměř týdně, tak jsem zvědal, jak bys řval nadšením při tisícím průjezdu Českou Třebovou nebo Sviňovem.
I ten Vlčkův Španěl byl tak nadšený proto, že to bylo poprvé a jednou. I ten Vlčak to moc doře ví ale nechá si to pro sebe, protože je křivej hajzl a moc dobře ví, že poloviční pravda je horší, než celá lež.
Vantju: Já si taky při každodenní třiatřicetiminutové cestě panťákem vyřídím část došlé pošty, místo abych se kochl krácami "Ladova kraje". Ale sedm hodin se soustředit na noťas v jedoucí věci, to fakt ne.
Já se taky z času načas rád pokochám úmyslnou cestou přes Vysočinu (kde je to fakt hezké) nebo celou trasou Posázavského Pacifiku z Braníka přes Tschertschan až do Světlé ale to jsou případy, kdy jedu za tímto účelem a ne proto, abych se urychleně dopravil do Šalingradu do Kounicovy a co nejrychleji zase zpět.
NOBLE BRICKS
Mladějov
Pátek, 18. září 2020 - 14:39:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15068
Registrován: 3-2007
Ale já nejsem "podobně nadšený" [biggrin], já se jen umím radovat (dělá mi dobrou náladu, umí potěšit) i pro někoho nepodstatné drobnosti, třeba z toho výhledu do krajiny (neodvisle na vlaku), z toho, že někomu podržím dveře/někdo mně podrží dveře, že se třeba zasmějeme s někým úplně cizím, prostě, že někomu udělám radost/někdo ji udělá mně.

No a ty zde řešíš "způsob přepravy ode dveří ke dveřím atd." -OK, jen já (a zřejmě TZ) jsme měli na mysli něco jiného, tady se zjevně my dva míjíme.

Vše, netřeba pokračovat, to není "o průzkumu", to je o životní filosofii.
Třeba na to někdy přijdeš, třeba ne :-)
Mladějov
Pátek, 18. září 2020 - 14:45:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15069
Registrován: 3-2007
S4991023:
"
I ten Vlčkův Španěl byl tak nadšený proto, že to bylo poprvé a jednou. I ten Vlčak to moc doře ví ale nechá si to pro sebe, protože je křivej hajzl a moc dobře ví, že poloviční pravda je horší, než celá lež.
"

Kvůli takovýhle volovině (výhled z okna) někoho nazývat křivým hajzlem ?
To´s přehnal, Jime (pfc).

Radši to vypnu :-)
Pátek, 18. září 2020 - 15:12:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3876
Registrován: 5-2002
Vantju: Nerad bych byl špatně pochopen. Já vůbec netvrdím, že by pohled z okna vedl lidi (v nezanedbatelném počtu) k jízdě vlakem. Vlastně netvrdím v tomto nic ohledně volby jakéhokoli dopravního prostředku.
Reagoval jsem čistě na pro mě šokující Laminátkovo označení pohledu z okna v konkrétním případě tratě Praha - Košice za tupé čumění z vokýnka.

T.H.:
velmi dobrá nálada (změna nálady) disociovaná (vyvolaná prožitkem) z (při)cestování
Trefa mírně mimo, jde totiž jen o ty první dvě věci. Primárně nastávají, když třeba jdu do lesa nebo jsem někde na dovolený apod. V diskusi jde o to, že si to ale dovedu (zjevně nejen já) užít i tehdy, není-li to primární cíl, jen tak při cestě.

Nechápu, jak souvisí psychická pohoda z přírody s čuměním postopadesáté na ten samý kus země
On tím opakovaným pohledem přestává být pěkný? Tak už chápu, proč jsou poslední dobou takové "zraněné" lesy: Kdepak kůrovec, to T.H. si dává další kolo projíždění tratí.[biggrin]

to už fakt přestane vyvolávat emoce
To jako že vážně? No na druhou stranu, možná bych z (nejen) této věty měl mít vlastně radost. Evidentně se u mě v drážním frustračně-kompozičním prostředí získaný předčasný cynismus a vyhoření přece jen ještě tluče se zbytkem romantiky z dětství, tak mám snad naději zachovat si životní optimismus ještě aspoň ve středním věku...[wink]

Přírodu si užiju po svým a nemusím kvůli tomu čumět z okýnka vlaku
To jistě (a já taky, heč). To ale nijak nerozporuju. Pokud se podržím tohoto podání věci, tak já nesouhlasím s (jinak formulovaným) tvrzením, že čumění z okýnka vlaku (dodávám: busu, auta, lodě, lanovky,...) brání tomu si přírodu (jaksi "nad plán") užít také.

máš výhodu, že až budeš starej, nebudeš se muset přeorientovávat na zapšklé "stojítozahovno" názory, protože je máš už teď
Kdesi jsem četl, že IQ je poměrem psychického a fyzického věku. Pak tedy děkuji, že jsi mě prohlásil mimořádným géniem, protože tyto názory mám převážně od nějakých 10-15 let (byť na té základce jsem to vůbec nevnímal jako nějaké názory, ale samozřejmost). Jediná mrzutost je, s rostoucím věkem, jak se budu přibližovat víc a víc "odpovídajícímu věku těchto názorů", se tato genialita bude snižovat. Ale na K-R i tak nezvyklá míra vstřícnosti, děkuji.[biggrin] Neboli: Stanovovat "věkovou přiměřenost" nějakých názorů je podle mě zcela nesmyslné, ale hezký pokus.

"vlak rovná se zabitý čas" je ta pozice, která je normální, zatímco šotopostižení je výjimka
Tohle nemá co dělat se "šoto", já ten jev nijak nevztahuji ke konkrétnímu dopravnímu prostředku. O citovaném lze diskutovat, nicméně přijměme to nyní za fakt. Co tvrdím: "Když už - z jakéhokoli důvodu - ten zabitý čas absolvuji, proč nevyužít tu unikátní výhodu moci koukat z okna na něco pěkného, co je zrovna na té dané trase? Čumět na filmy můžu i doma." A v dalším kroku: Co je na tom herdek "tupé čumění" - se za to mám snad stydět?! A tohle je právě to, co mě nastartovalo k úvodnímu příspěvku této debaty.

během osmi let cest ŽelBrod-Pardubice, tam co je potřeba jezdit kvohni, jsem toho taky přečetl kvanta místo zaostřování na Sněžku a Černou horu.
Fakt jsi nehodil okem ani na Riegerovu stezku nebo zákoutí kolem Libštátu? No Tvoje věc, samozřejmě. Já bych koukal, až by mi z důlků oči lezly. Každej jsme holt nějakej, no.

Prostě "pohoršování se" nad tím, že to někdo považuje za "tupé čumění z okna" a ztrátu času, je takové... šotoušské.
Tak to ani omylem. Ještě snad bych pochopil "staromilské" (i když v mém věku... no ale dejme tomu, že jsem si možná trochu naběhl tou elektronikou, mohl jsem pravda napsat prostě "baví se něčím, co klidně mohou nechat jinam" - fakt ale je, že jde převážně fakt o tu elektroniku). Pasovat sem mantry o šotoušství je fakt zcela mimo.
Pátek, 18. září 2020 - 16:31:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13452
Registrován: 5-2004
Já teda do Berouna jezdím už 18 let ale furt se rád kouknu - zejména k večeru když je to tr´řeba teď nasvícený "šikmým sluncem" - na skály kolem Alkazaru a Srbska ba na jez u Mokrejch psů. Stejně jako z auta nebo kola třeba z plání u Nečumětel na Housinu a druhý straně Brdy. Mně to pomáhá si rovnat myšlenky a dostat se do dobrý nálady.

Čímž neříkám že u toho ve vlaku občas neusnu když třeba vyjíždím ve čtyři ráno.

Dtto Prokopák na hrbatý nebo i ta 030 od Kuxu po Brusnici a pak u Borovnice, Riegrovky nebo Malý Skály, 070 Drábský, 061 Krkonoše od Nemyčefse....

Klidně si k tomu pustím do sluchátek i nějakou muziku.
Pátek, 18. září 2020 - 16:50:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4134
Registrován: 9-2003
Mladějov: To není JEN kvůli výhledu z vokýnka.
NOBLE BRICKS