Diskuse » Železnice » Tratě v Českém ráji a Podkrkonoší » Archiv diskuse Tratě v Českém ráji a Podkrkonoší do 27. 7. 2020 « předcházející | další »

Archiv diskuse Tratě v Českém ráji a Podkrkonoší do 27. 7. 2020

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Pondělí, 20. července 2020 - 18:34:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1693
Registrován: 9-2009
T.H.:děláte to dobře
Píšu si, červenec 2020. Historický okamžik, kdy pan Hádek chválí KORID.
Takže vytrhávání z kontextu by nám šlo dobře, že?
---
Dovolím za sebe shrnutí a snad svůj poslední příspěvek ve věci změny koncepce na trati 030. Věřím, že ti, kdož moje příspěvky četli pečlivě, už chápou, ale přeci jen tu jsou lidé, kterým to zjevně nedochází, nebo mají potřebu demagogicky ohýbat, co jsem napsal.

Tedy:
Že potřebné úpravy na infrastruktuře jsou reálné za 2 roky, neznamená, že v té době proběhne změna koncepce. D-Day tady z toho dělá pouze místní "maskot diskuze."[kecal]
Za prvé, osobně optimista nejsem a stát si jistě umí najít vnitřní překážku, proč něco nejde. Za druhé, je třeba připomenout, že jde stále ještě o ta vozidla. Bude zajímavé sledovat, jaké požadavky si dá MD do "rozstřelu" linky R14.
Ale primárně mi šlo o sdělení, že podoba výsledného konceptu je domluvena a realizace má své podmínky. Do té doby bude SQ. A to byl náš hlavní cíl, tedy neroz*ebat funkční systém jen kvůli úspoře 15 minut (s křížem Malá Skála). Blokovat zrychlení nelze, protože MD má právo dálkovou linku zrychlit, ale domluva zněla na reálný koncept s významnými dopady, kde benefity minimálně vyrovnají (případné) ztráty.
Mimochodem, je to stát, kdo aktuálně cpe peníze do trati 030. Je to stát, kdo první přišel s tím, že chce zrychlit linku R14. A je to stát, kdo má nyní v rukou možnost toho dosáhnout dříve než v roce 2027. A jestli se to nepodaří, bude to opět "Tatíček Stát", kdo hodí sám sobě klacek pod nohy. Ale už nebude moci protestovat, že proti němu stojí kraje.[andel]

A přes výše uvedené se najdou tací, kteří mají potřebu se mnou zúčtovat, i když vlastně SQ vychvalují. A nadto nadávají na koncept, který ani neviděli... Inu, má vizitka to není.[happy]
"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
Pondělí, 20. července 2020 - 18:41:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2907
Registrován: 9-2003
Ad Jara_h: V Nové Pace bral jeden Eas.
Z nejhoršího jsme uvnitř!
Úterý, 21. července 2020 - 10:03:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 565
Registrován: 10-2005
T_._H_.:
"Přitom různé rozkopávky vlastně znamenají, že ta I/14 bude za dva roky (Pospíšilův D-Day pro "koncepci") ještě daleko lepší. "
No ta bude lepší, úplně super. Tato silnice je v podstatě nesanovatelná, vzpomínám si jako školák někdy kolem roku 1980 (zrovna se dělala i 042) na generální opravu vozovky, pak v devadesátkách a pak posledních pěknejch pár let. Jo, možná to rok, dva vydrží, ale pak to začne znova. Spodek je nějaká historická cesta a nikdy se do něj pořádně nesáhlo. Možná zvládnou Jizeru odspodu, ale ty stráně nad silnicí si prosadí svou (nehledě na kůrovcové odlesnění, na řadě mít již patrné) a udržovat odvodnění není silnou stránkou údržby silnic. Stačí se tam projít.
Navíc její profil je a zůstane limitovanej. S Trabantem nebo Š120 to docela šlo, ale dneska mi to přijde i docela úzký.
Dost mi to přípomíná za komárů "opravy" dolní Pojizerky z Benešova do Semil.
Úterý, 21. července 2020 - 10:26:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1779
Registrován: 7-2017
Mája
Takových krácení se současnými vozidly na Os v relaci Stará Paka, Liberec lze najít při zpožděních jiných vlaků podstatně více, včetně zastavením na zastávkách s prodloužením pobytů k nástupu a výstupu cestujících jsou rychlejší, než projíždějící R v běžném složení při daných JD. Tím netvrdím, že i ze stávajících hnacích vozidel R se nedá vymáčknout více. Například pravidelně krátí mezi Malou Skálou a Turnovem 1-2'. Jinak by se ani nedalo zvládnout ostré křižování do 1' v Turnově, které se běžně prodlužuje o 1-2'
Naopak v sezoně a denních hodinách prodlužují spoje pobyt v Dolánkách, Malé Skále a Brodě o 1-3'.

U Arrivy prodloužení v Dolánkách o 2' nepocítí cestující na příjezdu jak do Malé Skály, tak do Turnova (při jízdě "Desira").
Úterý, 21. července 2020 - 11:26:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1781
Registrován: 7-2017
Dnes například
R 1365 Ještěd Liberec - Pardubice do Dvora 5x krátil o 1', 2x o 2' a mezi Dvorem (kde ještě čekal na čas) a Jaroměří dokonce o 3'. V Jaroměři mu dal při plánovaném pobytu 5' zpoždění 2' protijedoucí R 923 Krakonoš.
Do Hradce ještě pokrátil 1' z Hradce na čas do Pardubic.

Někteří fírové ČD konečně pochopili, že musí ukázat jak lze i se stávajícími 843 krátit. Jinak hrozí, že ČD přijde o další linky a tím oni možná o zaměstnání.
Samozřejmě, že se tu objeví názory o jízdách k ohni. Ale možná je to právě důvod jak později poukázat jak jiný dopravce dokáže krátit s hbitějšími vozidly, stabilizovat JŘ a přípoje v uzlech aniž by došlo k zásadnímu rozkladu severu nad 030.
Bohužel velmi nešťastné je prosazování křižování R ve Dvoře Králové nad Labem.
Úterý, 21. července 2020 - 11:42:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13307
Registrován: 5-2004
1/14 mela minimalne od mejta po sytovou kdysi povrch "maly dlazebni kostky v betonu".

Nejak kolem roku 99 byl usek mezi poniklou a jabloneckem " zgruntu rekonstruovan" a vysledkem je ten nejhorsi usek. Tu a tam je kus novej, tu a tam vyflekovany fleky. Soucasne povrchy maj zivotnost tak 5 let. Maximalne.

Jinak tek klobovej autobus je asi nejvetsi ulet diskuze za posledni pulrok. Kloub se zde nevyskytoval ani v dobe kdy autobusama jeste jezdili lidi v 80-tych letech, kdy nebylo vyjimkou bus na stojaka. A uz vidim jak se v 15 cm nasoleny kejdy mota kolem hradska...
Úterý, 21. července 2020 - 11:50:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11002
Registrován: 4-2003
Petr vlček:Jinak tek klobovej autobus je asi nejvetsi ulet diskuze za posledni pulrok. Kloub se zde nevyskytoval ani v dobe kdy autobusama jeste jezdili lidi v 80-tych letech, kdy nebylo vyjimkou bus na stojaka. A uz vidim jak se v 15 cm nasoleny kejdy mota kolem hradska...

Já zase pro změnu vidím blázna vlčka [crazy].
Úterý, 21. července 2020 - 12:06:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12230
Registrován: 8-2012
hrozí, že ČD přijde o další linky a tím oni možná o zaměstnání
Proč by měli strojvedoucí přijít o zaměstnání jen proto, že ČD přijdou o nějaké linky? (Teda pokud to nebude ve prospěch gumových kol.) Jiné vlaky na těch linkách bude řídit kdo?
stabilizovat JŘ a přípoje v uzlech
Stabilizaci JŘ dosahujete právě teď, kdy je tam "vata" a dá se krátit. Když to ale "kvohnizujete", tak ho naopak destabilizujete. To spolu vůbec nesouvisí.

Soucasne povrchy maj zivotnost tak 5 let. Maximalne
Pane vlčku, proč místo tříodstavcového slohového cvičení prostě nenapíšete "stojí to za hovno, dřív bylo líp"? [happy]
電車オタク
Úterý, 21. července 2020 - 12:31:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 566
Registrován: 10-2005
T_._H_.:
"
Soucasne povrchy maj zivotnost tak 5 let. Maximalne
Pane vlčku, proč místo tříodstavcového slohového cvičení prostě nenapíšete "stojí to za hovno, dřív bylo líp"? [happy]"
Na I/14 nikdy líp nebylo a má koneckonců pravdu, včetně toho kloubáku. Mmch, ty kostky bejvaly v obzvlášť velkejch výtlukách vidět a nikdo je dodnes nejspíš nevyndal.
Z Poniklý dál nahoru je profil danej a nikdy to žádná sláva nebude (ani při poměrně velkorysém řešení novoveského kolena nebylo možno šáhnout do skály u býv. mladkovského mlejna, natož dál). Jako páteřní komunikace je to neštěstí a nejsem si až tak jist, zda nápady na lepší železniční spojení z 042 na Semily a Liberec jsou až taková hovadina (byť se objíždí kus světa obrazně řečeno).
Nechic
Úterý, 21. července 2020 - 12:44:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2740
Registrován: 4-2010
Viajero: Tak si dejte v sobotu spojení Víchová nad Jizerou - Jablonec nad Nisou a uvidíte tu kvalitu. V 7:17 jediný spojení zdravého rozumu (busem do Tanvaldu, dál vlak), pak až 18:22 přímý bus. Mezi tím jen šílenosti. Zajímavé jsou momenty, kdy se musí vlakem do Jablonečku, počkat na bus, popojet šest minut a přestoupit na Rokytnice n.Jiz.,,host.. To se nedá nějak vymyslet jednopřestupové řešení? (napadá mne, dotáhnout ten vlak zpět k rokytnickému nádraží, tam zájezd busů, reko příjezdové silnice a chytrý semafor na nájezd)

Vnitrokrajská cesta přece nemá být taková šotomagorie

(Příspěvek byl editován uživatelem Nechic.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Nechic.)
Úterý, 21. července 2020 - 12:46:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2570
Registrován: 7-2017
Po silnici je to taky objížďka kusu světa, akorát pro změnu vrchem.
Úterý, 21. července 2020 - 13:09:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 567
Registrován: 10-2005
Nechic:
"
Vnitrokrajská cesta přece nemá být taková šotomagorie
"
Mne o tom nemusíte přesvědčovat. Příbuzenstvo v tom žije...
Úterý, 21. července 2020 - 13:14:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1782
Registrován: 7-2017
No kdyby se nezačaly kolem roku 1908 C.K. znárodňovat železniční společnosti (a nezemřel Jan Nepomuk hrabě Harrach), možná by dnes existovalo i železniční propojení Sytová - Semily, Horka - Martinice a z Rokytnice pokračování do dnešního Harrachova a možná i k Labské boudě.
Kdyby neznárodnili 1948 firmu Fejfar & Mládek mohla být postavena spojka Martinice Studenec Horka.

Jinak pro neznalé:
Zkrácením jízdních dob a změnou polohy vlaků lze nejen zkrátit jízdní dobu z bodu A do bodu B, ale také zlepšit stabilitu přestupů v železničních uzlech.
Výsledkem může být delší čekání cestujících na návazný přípoj nižší kategorie, nebo z nižší kategorie na vyšší kategorii vlaků a ne naopak. Případně zamezit ujíždění vlaků nižší kategorie před příjezdem vlaků vyšší kategorie nebo naopak.
Úterý, 21. července 2020 - 13:37:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13308
Registrován: 5-2004
Co vim tak prave mezi jabloncem a poniklou kostky vyndali a je to katastrofa.

Mch tam tehdy dodelali povrch nejak v listopadu a v dubnu lepili diry.
Úterý, 21. července 2020 - 13:38:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12231
Registrován: 8-2012
No kdyby se nezačaly
A kdyby byly v [zadnice] ryby, nemusely by být rybníky.
V podstatě tu největší žábou na prameni byl "oligopol" personálně propojených firem SNDVB+ÖNWB, který jakékoli další aktivity v oblasti nahlížel jako útok na svůj majestát (a narušit se ho podařilo akorát Muzikovi "dole v kraji" = placatém Polabí, ne Podkrkonoší). Takže jejich "zestátnění" naopak mohlo pomoci, ale to už byl rok 1909 a stavební boom železnic dávno ten tam, důvody pro jejich vznik se nacházely již poněkud hůře a první světová válka to dorazila.
Zkrácením jízdních dob a změnou polohy vlaků lze nejen zkrátit jízdní dobu z bodu A do bodu B, ale také zlepšit stabilitu přestupů v železničních uzlech
Anebo ji naopak zhoršit. To opravdu není defaultní funkce libovolné "změny polohy vlaků".
電車オタク
Úterý, 21. července 2020 - 14:04:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1783
Registrován: 7-2017
V podstatě tu největší žábou na prameni byl "oligopol" personálně propojených firem SNDVB+ÖNWB, který jakékoli další aktivity v oblasti nahlížel jako útok na svůj majestát..

František Arnošt hrabě Harrach byl úzce propojen s SNDVB+ÖNWB i jeho syn Jan Nepomuk hrabě Harrach. Proto mohl stavět na sever od těchto tratí. Dokonce měl v plánu i propojení tratě ÖNWB Hradec - Chlumec s tratí pana Muziky Hradec - Ostroměř aby dostal železnici do Nechanic a propojil si zde své statky.
Ano v Týništi dělalo ÖNWB konkurenční trati naschvály, protože měly vlastní záměr, který jim tím byl nabourán.
Úterý, 21. července 2020 - 14:57:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12232
Registrován: 8-2012
Proto mohl stavět na sever od těchto tratí. Dokonce měl v plánu
Jan Nepomuk Harrach mohl mít v plánu tisíce kilometrů tratí, ale s jejich realizací byl vždycky na štíru - už na přelomu století "měl v plánu" připojit Rokytnici na pruskou síť přes Novosvětský průsmyk, ale i tam ho (řekněme, že pro "Zubačku" naštěstí :-) ) "předběhli" Riedelové a spol. (R.G.T.E.) a i napojení Rokytnice přes Mejto do Kořenova zůstalo akorát "v plánu"...
No a na počátku století dvacátého už se i v Krkonoších navrhovaly a realizovaly spíš pořádné silnice.
電車オタク
Jaydeesq
Úterý, 21. července 2020 - 21:02:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 593
Registrován: 9-2008
mirek55:
"
Někteří fírové ČD konečně pochopili, že musí ukázat jak lze i se stávajícími 843 krátit. Jinak hrozí, že ČD přijde o další linky a tím oni možná o zaměstnání."
spíš je to tak, že každej jezdí jiným stylem..někdo tomu prostě rád naloží a pak si to odstojí ve stanicích a někdo zase jede max na 50%PT a taky to nějak odjede.. jinak samozřejmě současné JD jsou i na 843 dost volné a to ještě v dosti stanicích jsou zbytečné 5ti minutové pobyty..ale to je dané prostě zachováním přípojů..možnosti zrychlení tam jsou i při zachování přípojů, ale je to spíš takový výkřik do prázdna.. (zkrátit pobyty v Turnově a jd Lbc-Tu) a pak zkrátit úsek od Dvora na Pardubice..tam by se s takovým desirem možná podařilo dostat křižování do Smiřic..tímhle by se dalo ušetřit cca 15-20minut
Jaydeesq
Úterý, 21. července 2020 - 21:38:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 594
Registrován: 9-2008
a hlavně by to chtělo odstranit prostoje Os v Turnově..ty použítí Os skrz Turnov absolutně zabíjí..tam to chce Ahr..,ale i teď by to šlo pokrátit, proč se to neděje? R je na MS v :25, ale Os z Turnova odjíždí až v :31.. opačně příjezd do Turnova :23 přitom R z MS vyjíždí až v :35.... časy jsou z návrhu nového gvd..kde jsou takové krásné věci jako jd Rychnov-Turnov směrem dolů 20 minut, to budou testovat zahřívání brzd? I když se to v Rychnově jen odbrzdí tak to do Turnova vyjde tak 17-18..při použití motoru se to zajede za 15minut..pak by se mohl udělat i dřívější odjezd os na Liberec..v podstatě s minimálním pobytem..např. příjezd :34 odjezd :38..a možná by šlo i přeložit křižování do Rychnova a pozdější příjezd Os do Turnova a zase dřívější odjezd a prostoje jsou téměř pryč..nikdo opravdu při použití VD nestojí o 18minutovou prohlídku Turnovského nádraží
Úterý, 21. července 2020 - 22:22:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 78
Registrován: 1-2016
jinak samozřejmě současné JD jsou i na 843 dost volné a to ještě v dosti stanicích jsou zbytečné 5ti minutové pobyty

Tak v tom případě by pak by nemělo nic bránit dočasnému nasazení 845 od letošního prosince (samozřejmě pokud by nabídka Arrivy byla finančně zajimava).
Rozvoj této linky totiž nevidím v nějakém ježdění k vohni. Stávající koncept není špatný. Mezeru vidím právě v nasazených vozidlech, ve službách, kdy rakví soupravy prostě nepřináší cestujícím žádnou přidanou hodnotu.
Oproti tomu má v tom "ojetém šrotu" z Německa každý cestující u místa stolek, dá se tam pracovat na ntb, jsou tam zásuvky, WiFi, záchody na úrovni, polohovatelná sedadla. Pro začátek dobrý.
Jaydeesq
Úterý, 21. července 2020 - 23:15:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 595
Registrován: 9-2008
845 sice přinese v něčem pokrok, ale je to takovej polovičatej pokrok.. problém 845 je adheze na úrovni dvouvozové regionovy, nízký výkon a absence klimatizace, ale samozřejmě jd R to odjezdí s naprostým klidem, ty úseky kde to neojdede to dožene zkrácením pobytu, spíš by mě zajímalo, kde na to chtějí za 5měsíců vzít dostatek jednotek..pokud to má být ještě s Ústím a nemá dojít ke snížení kapacity, tzn základ by byl 2x845, tak to jich je potřeba docela dost..
Středa, 22. července 2020 - 00:21:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2535
Registrován: 12-2009
vašík: Dá se předpokládat, že to nebude trvat více než pár let (rok, dva) a zásuvky, WiFi, záchody na úrovni bude mít i ta 843. Stolky bude horší. Aktuálně se takovéto podobné věci dělají třeba na 854, která je přeci jen starší (ač byla provedena rekonstrukce vcelku zásadní až v roce 1997) a její konec je tak spíše možný, dokonce se instalují nejen zásuvky ale už i wifi do 814. Tak si myslím, že 843 budou jen jedny z dalších v řadě, která jen čeká na správný čas.

(Příspěvek byl editován uživatelem Honnzok.)
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
Čtvrtek, 23. července 2020 - 02:51:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 79
Registrován: 1-2016
spíš by mě zajímalo, kde na to chtějí za 5měsíců vzít dostatek jednotek..

Toho bych se úplně nebál.. Ve zlínském kraji se po nasazení Stadleru GTW několik 845 uvolní. A přesný přehled nemám, ale momentálně disponují cca 40 - 45 jednotkama, turnusova potřeba na všechny ty R pak vypadá na nějakých cca 40 ks (včetně obou ramen R14, někde dvojmo, R21 dvojmo, městská linka).
Hlavně to asi mají nějak spočítané, když tu nabídku podali...

Honnzok:
Tak si myslím, že 843 budou jen jedny z dalších v řadě, která jen čeká na správný čas.
Na správný čas už ale čekají docela dlouho. [happy] https://zdopravy.cz/cd-slibuji-internet-do-dalsich-vlaku-dojde-na -luzkove-vozy-hydry-i-rakve-12274/ Článek z května 2018...
Ale i po instalaci všech těch vymožeností do 843 mi přijde, že i tak bude interiér a celkové uspořádání 845 více úplatné dnešní době... Ale to už je asi věc názoru.
Čtvrtek, 23. července 2020 - 07:12:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 22511
Registrován: 5-2002
vašík: bude interiér a celkové uspořádání 845 více úplatné dnešní době
Poplatné, pane kolego, poplatné.
Ale furt lepší než zaměnit "obřezat" a "vyřezat"... [wink]
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Čtvrtek, 23. července 2020 - 13:25:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1784
Registrován: 7-2017
Os 5509 Turnov - Hradec Králové vyjel z Turnova na čas. V Turnově město a Sedmihorkách má pouze pobyt do 0,5' pro výstup a nástup cestujících. Ten se ale v letní sezoně, krásném počasí poněkud prodlužuje a tak přijel již na Hrubou Skálu s +6' a odjel s +15'. Výstup a nástup cestujících v Borku navýšil zpoždění do Rovenska na +16. Samozřejmě protijedoucí Os 5506 obdržel +14', které se podařilo do Turnova pokrátit na +13'.
Aktuálně již čekají v Ostroměři
Os 5711 Chlumec nad Cidlinou - Stará Paka (dorazil na čas)
Os 5712 Stará Paka - Městec Králové (dorazil s +1')
Os 5508 Hradec Králové - Turnov (který dorazil díky obdobným zpožděním protijedoucích Os s +7')
Os 5509 Turnov - Hradec Králové dorazil do skupiny s +14')
Rozjezd skupiny proběhl +10' po 040 a +7' po 041.
Hradečan i Krakonoš jedou již po 020 na čas.
R 1369 Ještěd přijel do Semil s +4' díky přestupu v Turnově ze zpožděného Os 5506, prodlouženému pobytu na Malé Skále a Brodě nástupem a výstupem cestujících. Odjel s +23' (zásah PČR)
Ve St. Pace již vše ostatní čeká (Sp 1812 a Os 5412 s náskokem 1', Os 5470 od Jaroměře dokonce s náskokem 5').

(Příspěvek byl editován uživatelem mirek55.)
Čtvrtek, 23. července 2020 - 13:48:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1673
Registrován: 2-2010
Ad mirek55: no vidíte, jak to dopadá když je jízdní řád na krev. Ale až zjistíte, že ta 5509 sice měla 15 minut zpoždění z hrubé Skály a do Hradce přijela na minutu přesně, tak tady začněte oplivat dalšíma upravama jízdních řádů, aby jste na trati 041 jezdil o 15 minut rychleji.
Posláno z mobilu. 2.0
Pesimista vidí v tunelu tmu. Optimista vidí na konci tunelu světlo. Realista vidí světla vlaku. A strojvůdce vidí tři debily na kolejích.
Youtube kanál: https://www.youtube.com/user/TravelTrainProd
Flickr: https://www.flickr.com/photos/144608621@N07/
Blog: https://travelproductioncz.blogspot.cz/
Čtvrtek, 23. července 2020 - 13:48:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1785
Registrován: 7-2017
Zpožděný Os 5712 dal v Chlumci zpoždění rychlíkům +8 a +9'.
Sp 1812 Trutnov - Kolín odjel z St. Paky na čas a křižoval se zpožděným Os 5711 v Nové Pace (+14')
Os 5412 ARRIVA Lomnice nad Popelkou - Liberec čeká ve Staré Pace na příjezd zpožděného R s předpokládaným odjezdem +12'.
Čtvrtek, 23. července 2020 - 13:49:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12234
Registrován: 8-2012
5509 nedostal na Hrubé Skále +11 kvůli frekvenci cestujících (to by tam obsah té hypernovy musel vystoupit a nastoupit třikrát), ale kvůli křižování s "řetenickými písky", které šustrovaly z Rovenska.
(Prostě se něco nepovedlo, já bych to nerozmazával [happy] .)
電車オタク
Čtvrtek, 23. července 2020 - 13:52:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1674
Registrován: 2-2010
Ad T.H.: rozmazavat to nechci (Řetenice), jen se zeptám, coze jeli takhle brzo, já myslel, že jezdí ve 12.20 z Libuně?
Posláno z mobilu. 2.0
Pesimista vidí v tunelu tmu. Optimista vidí na konci tunelu světlo. Realista vidí světla vlaku. A strojvůdce vidí tři debily na kolejích.
Youtube kanál: https://www.youtube.com/user/TravelTrainProd
Flickr: https://www.flickr.com/photos/144608621@N07/
Blog: https://travelproductioncz.blogspot.cz/
Čtvrtek, 23. července 2020 - 14:09:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1786
Registrován: 7-2017
Ta Os 5509 pokrátila pobyt v Ostroměři z 8' na 1', v Hořicích o 1' a jízdní dobu mezi Ostroměří a Hradcem pouze o 2-3'. Jelikož se jedná o Os tak mne krácení netrápí. Spíš mne trápí špatně postavený JŘ, který narušuje velmi často uzel v Ostroměři. Tím nastávají další komplikace v Chlumci a Staré Pace v návaznosti na R a komplikace pro Sp.
Osobáky nechť si mají nějakou vatu jak v podobě JD tak pobytů.
Neznalý by mohl říci jaká je to blbost, že zpožděné Os mezi Turnovem a Rovenskem mají vliv na zpoždění rychlíků z Chlumce směr Praha a Hradec, případně Trutnov a není to ojedinělý případ.
Nyní například má ze stejného důvodu i Sp 1813 na odjezdu z Chlumce +6' s příjezdem do Ostroměře +7 kde již čekají ostatní spoje na skupinu.
Čtvrtek, 23. července 2020 - 14:51:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1787
Registrován: 7-2017
Nepsal jsem úmyslně kdo zpozdil Os 5509 na odjezdu z Hrubé Skály, který měl již na příjezdu 6' a byl schopen odjet pouze s +7'.
Ale když si někdo vymohl odjezd s písky před Os z Libuně, musel předem vědět, že musí dojet včas na křižování až na Hrubou Skálu s klíčovým průmyslem, neb v Rovensku jsou pouze dvě dopravní na které se stěží vejde a mají tam křižovat dva Os.
Jinak
Os 5412 Lomnice nad Popelkou - Liberec odjel ze St. Paky s +10', na Malou Skálu dojel s náskokem 1'.
Protijedoucí Os 5409 odjel po vykřižování ze Semil s +8' do Staré Paky pokrátil na +2'
R 1369 Ještěd pokrátil od Semil do Jaroměře včetně pobytů z 23' na 7'.
Protijedoucí R 1368 Ještěd měl v Bílé Třemešné +5', Mostek +6, Stará Paka +5', odjel s +4'. Mohl odjet na čas, nebýt nešťastných písků a dopoledního zpoždění Os 5509 na Hrubé Skále a postupnému předávání zpoždění na další spoje.
Čtvrtek, 23. července 2020 - 15:12:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12235
Registrován: 8-2012
Nepsal jsem úmyslně kdo zpozdil Os 5509 na odjezdu z Hrubé Skály
Sorry, jasně tu vyhazujete téma "výstup a nástup cestujících. Ten se ale v letní sezoně, krásném počasí poněkud prodlužuje", přičemž viníkem toho největšího zpoždění právěže výstup a nástup cestujících nebyl. Takže ano, konkrétní "problém" jde vyřešit především tak, že 64200 pojede z Libuně až po dojezdu 5509 (pak na to dojetí do Turnova má dvě hodiny prázdné tratě a nevím, co dnes upospíchal, když pak před Děčínem stejně musí uhnout sledu 6625-6674-1391-1386...).
A samozřejmě, že při ježdění kvohni se tahle zpoždění projeví prostě tak, že přípoje kvůli stabilitě GVD ujedou a až se to takhle konkrétní osobě stane třikrát za půl roku, tak se na železnici vykašle, takže ta nepřijde jen o cestující od "zaniklých" nepřípojů, ale i o ty z "nespolehlivých" přípojů.
Obávám se ovšem, že kvohnisti jsou natolik tupá a deprivovaná hovada, že tohle totálně míjí jejich myšlenkový obzor.
電車オタク
Čtvrtek, 23. července 2020 - 16:13:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 93
Registrován: 4-2020
TH: chytrolíne, zjisti se nejprve důvod náskoku než rozdáš svoje moudra. Jelo to jak mělo dle objednávky trs.
Čtvrtek, 23. července 2020 - 16:21:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1788
Registrován: 7-2017
Doslova jsem napsal:
Os 5509 Turnov - Hradec Králové vyjel z Turnova na čas. V Turnově město a Sedmihorkách má pouze pobyt do 0,5' pro výstup a nástup cestujících. Ten se ale v letní sezoně, krásném počasí poněkud prodlužuje a tak přijel již na Hrubou Skálu s +6' a odjel s +15'. Výstup a nástup cestujících v Borku navýšil zpoždění do Rovenska na +16.
Mám tam někde něco o výstupu a nástupu cestujících na Hrubé Skále 9'? Nemám. To je pouze podsunutí vaší smyšlenky někomu jinému. Nástup a výstup na Hrubé Skále trval pouze 2'. Pouze ty by navýšily ono šestiminutové zpoždění o další 1 minutu a pak ještě došlo k navýšení o 1' v Borku, což by dělalo v Rovensku + 8'.
Často ještě dochází k prodloužení pobytu v Jinolicích jako dnes u Os Os 5513 z 0,5' na 3', nebo Os 5510 a Os 5511, z 0,5' na 1,5'.
Když se to u těch lichých Os na 041 nasčítá je z toho také 11' které si dovezou do Ostroměře a přenesou na Sp a Os směr Paka a Chlumec, což má důsledky při přestupech na 020 a 030.
Zvláště, když ve St. Pace plánovitě čekají sudé R Ještěd na příjezd nezpožděných Sp od Chlumce 2' a na přestup dalších 3,5'.
Liché R Ještěd naopak plánovitě nečekají na Os od Chlumce vůbec. Os přijíždí dle grafikonů v lichou:29' zatím co R přijíždí v lichou:25 a odjíždí v lichou:26.
Přitom to jsou v Chlumci strategické přípoje na R od/do Prahy, (případně R od/do Hradce).

Pokud se podíváte do grafikonu, tak mají Sp a Os ostré křižování ve Staré Pace a stejně ostré křižování mají Sp/Sp a Os/Os v Ostroměři.
U stávajících použitých vozidel není žádná vata na srovnání, všechna zpoždění se přenáší a zvětšují, dokud se nepřesune jedno křižování do Nové Paky.
Čtvrtek, 23. července 2020 - 16:41:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1789
Registrován: 7-2017
Copak se přihodilo R 99946 ARRIVA Praha - Tanvald?
Do Čakovic přijel s náskokem 1', odjel s +60, narušil trochu jízdy dalších spojů.
Čtvrtek, 23. července 2020 - 19:07:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 368
Registrován: 12-2017
A co takhle hoňka k přípojům v Turnově od vlaku 5506, kterej zpozdila právě ta 5509 co dostala sekyru vod "písků"? Ta už nic nezkrátí, naopak ještě prodlouží. Ono to těm lidem a jistě jich v obou vlacích bylo dost, moc příjemné nebylo. [crazy]
Čtvrtek, 23. července 2020 - 19:12:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 380
Registrován: 2-2018
Čtvrtek, 23. července 2020 - 19:26:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 94
Registrován: 4-2020
Ale písek je v plánované trase, takže chyba bude u SŽ.
Čtvrtek, 23. července 2020 - 19:51:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 104
Registrován: 8-2019
Nuts: podle mých informací dnes Mn 84109 nejel
Čtvrtek, 23. července 2020 - 19:54:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12238
Registrován: 8-2012
pdon: Tak asi má každej jiný notičky, Toníčku. 64200 z Libuně v 12:19 i ve verzi platné od 15.6. (a je to logické, protože narozdíl od komplikací s křižováním s osobákem na klíčovém průmyslu na Hrubici je tam pak dvě hodiny úplně volná trať, když 5524/5529 jedou jen z Hradce do Jičína a opačně) a jestli si na to Krachgo dává samo sobě nějaký operativní příkazy, to je čistě jejich boj.
Vono ale bylo potřeba jet s náskokem kvohni, aby se to pak odčekalo v Benešově [happy].
電車オタク
Čtvrtek, 23. července 2020 - 20:02:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 105
Registrován: 8-2019

Řetenice ale podle TJŘ skutečně v 12:20 jezdí.
Čtvrtek, 23. července 2020 - 20:13:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 95
Registrován: 4-2020
Ale Tomáši Hádku, to máš stále špatné informace. Je výluka mistře z Metransu! Opravdu ČDC si svévolně dřív nejezdí. Nejprve si zjisti fakta, ať zase nejsi za blbce.
Takže znova opakuji, písek jel přesně jak měl.
Čtvrtek, 23. července 2020 - 20:14:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 96
Registrován: 4-2020
Ano, normálně jezdí ve 12:20h, ale tento týden nikoliv.
Jaydeesq
Čtvrtek, 23. července 2020 - 20:14:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 596
Registrován: 9-2008
vašík:
"Hlavně to asi mají nějak spočítané, když tu nabídku podali... "
asi jako na začátku letošního gvd? a ne nebyla to žádná náhoda na poslední chvíli.. moc dobře veděli dopředu, že dostatek vozidel mít na start nebudou..taky sháněli, aby za ně jezdilo kde co už půl roku předem..ale to se nesmí říkat moc nahlas..
Čtvrtek, 23. července 2020 - 20:54:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2573
Registrován: 7-2017
Ta Os 5509 pokrátila pobyt v Ostroměři z 8' na 1',
Nu, před pár dny si tady někdo stěžoval, že v Ostroměři zbytečně hnijí vlaky...
Čtvrtek, 23. července 2020 - 21:54:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 369
Registrován: 12-2017
A von je problém ty písky poslat do Turnova dřív, aby nezazdily tu 5509 na Hrubé Skále?
Pátek, 24. července 2020 - 06:29:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 97
Registrován: 4-2020
-80min už je celkem za hranou, aby se stihla nakládka a UZB. Ale pokud SŽ požaduje jízdu s náskokem, pak si musí poradit i výpravčí s křižováním. Druhá věc jsou znalosti, aby to neskončilo hláškou stylu TH, "cargo jede svévolně jako k ohni a pak to někde odstojí"....Pokud k tomu má SŽ lokálně podobný přístup, pak je to špatné. Ale od toho mají hlášeny změny v dopravě a ROV.
Pátek, 24. července 2020 - 08:46:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 106
Registrován: 11-2010
Teď projel přes Skřivany MPV 22.2 s loženým Resem, kdo pak nám ho zvěčnil???
Pátek, 24. července 2020 - 11:54:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1471
Registrován: 1-2010
Dnes na příjezdu do Jičína (041) zachycena 810.351
Sobota, 25. července 2020 - 06:18:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 106
Registrován: 8-2019
Dnes okolo 11:00 má vyjet 749.039 z Libuně zpět do Lovosic. Trasa vede tentokrát přes Jičín, Nymburk, Poříčany, Malešice, Prahu Vršovice, Lovosice. Informaci poskytl strojvedoucí vlaku na facebookové skupině Postřehy z provozu, aneb co kde zajímavého jede.
Sobota, 25. července 2020 - 06:55:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 107
Registrován: 8-2019
Ještě doplním, okolo 10:30 má vyjet že Sklopísku Střeleč.
Neděle, 26. července 2020 - 18:50:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 808
Registrován: 1-2012
Včerejší Martinice v Podkrkonoší. Je tam hezky.Neděle, 26. července 2020 - 19:25:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2577
Registrován: 7-2017
28.7. (7:40) - 8.8. (23:59) tradiční letní výluka Hradec - Osek. A z/na 040 směr Praha tradičně NAD Bydžov - Poděbrady.
Neděle, 26. července 2020 - 19:27:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2507
Registrován: 4-2014
kaer morhen - Pěkné fotky, ty seřaďovací návěstidla září novotou, zatím nejsou v ČR poslední další čtyři kousky funkčních mechanických seřaďovacích návěstidel, která jsou doposud v provozu jsou ještě v Žst. Hrušovany nad Jevišovkou-Šanov.
Pondělí, 27. července 2020 - 07:12:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1473
Registrován: 1-2010
Sobotní AŽD a ARRIVA v Dolním Podulší.
Pondělí, 27. července 2020 - 11:08:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 572
Registrován: 10-2005
K JŘ na 030. Jaký má smysl o prázdninách honit v úseku Horka - Jaroměř Os ve 12:42, 14:42, zatímco po posledním v 16:42 již v 18:42 nejede. Žijí autoři JŘ normální život?
Od Pecky, ze Zvíčiny, atd., z výletu pěšky, na kole, se asi nikdo nebude vracet po půl jedné, či třetí?
Obsazenost těch 12:42 a 14:42 oproti případnému 18:42... to by měl být celkem jasný výsledek.
Pondělí, 27. července 2020 - 11:16:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 108
Registrován: 8-2019
Starou Pakou projela 743.010 s loženými Faccs na Novou Paku, nebál bych se říci, že až do Ostroměře, kde to předá Mn do Hradce a ten to přepraví na výluku dle potřeby (anebo si pro to Mn od Hradce zajede do Nové Paky). Řekl bych na výluku, která je tu zmíněna. Každopádně ve Staré Pace je cisterna, možná se bude brát zpět.
Pondělí, 27. července 2020 - 11:43:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 109
Registrován: 8-2019
Tak podle nejnovějších informací vozy Faccs odstaveny v Nové Pace a 743.010 už míří zpět
Pondělí, 27. července 2020 - 19:50:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1796
Registrován: 7-2017
Viajero
Taky jsem to již kritizoval.
Jeden čas zase vynechali organizátoři dopravy ten vlak s odjezdem v 16:33 ze St. Paky (17:21 Kuks) a zase si ztěžovali návštěvníci Kuksu, že se nemají jak dostat směrem k Jaroměři, jedině čekat na Kuksu 2 hodiny.
Připadá mi, že organizátorům dopravy nejde o cestující, ale o oběhy motorů a hodiny personálu.
Tehdy posunuli tento spoj o dvě hodiny později na přání obecních úřadů, aby v neděli nemuseli rodiče osobními auty od Borovnice, Borovničky, Mostku a Třemešné vozit študáky do Dvora na devatenáctou k rychlíkům. Bohužel vlak byl v neděli moc obsazený, tak jej zase zrušili, protože jiný dny jezdil nevytížen.
Jinak před dvěma roky jezdil v letní sezoně o víkendu pouze každý druhý spoj.
Pondělí, 27. července 2020 - 21:04:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13660
Registrován: 8-2004
M250.0:
Zdůrazním, že výše popsané je ideální stav, ne předpověď skutečného vývoje.
No právě...

Otto Pospíšil:
Pracujeme aktuálně s informací, že všechny potřebné úpravy infrastruktury jsou reálné v horizontu 2 let.
Je to marný, je to marný, je to marný.[crazy]
Blokovat zrychlení nelze, protože MD má právo dálkovou linku zrychlit, ale domluva zněla na reálný koncept s významnými dopady, kde benefity minimálně vyrovnají (případné) ztráty.
To je ale pořád o hledání méně blbého z blbých řešení. (A fakt nehledám viníka.)
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)