Diskuse » Železnice » Všeobecná neželezniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 05. 5. 2020 « předcházející | další »

Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 05. 5. 2020

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Pondělí, 04. května 2020 - 19:38:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13225
Registrován: 5-2004
"20 a 25 letá hypotéka na vlastní dům byla za DBL běžná. Jen se nazývala pouze "půjčka"

No možná ty novomanželský, podnikový (ba i bezúročný) půjčky byly na 20-25 let. Měly ale jednu výhodu - totiž prakticky jistotu zaměstnání (pokud nebyl dotyčnej fakt levota a lempl) a tudíž splácení.

Jo a jaký úroky se z nich platily? Ne po dobu 5 let fixace ale "furt"?

"Nicméně je dobré vytrvat a ty vlčkovy, Miramovy, klonfarovy a spol. dřívbylolípácké lži a smyšlenky rozebírat a obnažovat - vždyť oni jsou tak hloupí, že prasečák v chemičce zkrmující odpad z kantýny pokládají za výhodu a ne obžalobu neschopnosti socíku."

No tak vytrvej pioněr. Bobik to popsal přesně a realita života to potvrzuje. Kdyby to tehdy stálo pro většinu za hovno a dnes byl pro většinu ráj na zemi tak nejspíš není co řešit ve volbách a jistá skupina by nemusela už 30 let každý volby neustále skučet o komouších (a se svým přístupem tak bude činit nejmíň do důchodu jestli ne do smrti). Pokud tedy nepřestane předstírat demokraty až za hrob a nepokusí se o nějakou formu diktatury. Ta se ale z pohledu menšiny dělá blbě a udržuje ještě hůř.
Pondělí, 04. května 2020 - 20:12:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3973
Registrován: 9-2003
RadekŠ: jsem na tak špatně, že musím jezdit malým autem bez střechy, pít staré víno a jíst plesnivý sejry, jojo [rofl] .
Že se dnes pořídí socka SUV za čtvrt mega (deset podprůměrných výplat) nebo echt SUV za půl mega, se prostě z kalkulace vytěsní...
NOBLE BRICKS
Pondělí, 04. května 2020 - 20:18:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11702
Registrován: 8-2012
tak nejspíš není co řešit ve volbách a jistá skupina by nemusela už 30 let každý volby neustále skučet o komouších
Komouši? V příštích volbách už nejspíš neprolezou do sněmovny. Demografie funguje, těch Mojžíšových "čtyřicet roků na poušti" je holt neopominutelných.
電車オタク
Pondělí, 04. května 2020 - 20:32:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3564
Registrován: 5-2002
Hajnej: Moje drahá polovička coby SŠ hrdě nosila igelitku s nápisem Intercourse a nestačila se divit, když jsem jí to přeložil...
...ve snaze o podání názorného vysvětlení?[biggrin]
Pikehead
Pondělí, 04. května 2020 - 20:39:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6127
Registrován: 3-2007
A ono to nestálo pro většinu lidí za hovno? Že měli čtvrtinovou životní úroveň proti Německu a Rakousku, se všemi těmi frontami, šolicháním, sháněním, přeplácením sračkových výrobků neuvěřitelnými penězi (trabant stál dederóna víc než špičkový mercedes západního Němce)...? A to je jen ten materiální rozměr.

Pak je tady kvalita života - topit desítky let po válce uhlím, čekat desítky let na stoletý vynález založený na měděné dvojlince... Zdravotnictví zpytlíkované s medikamentů a technologie z ostbloku, zubní lékařství na úrovni 50 let, většina moderní medicíny mimo Sanopz naprosto nedostupná, dialýzami počínaje a jednorázovými jehlami a sanitkami konče (když se po Mitterandově návštěvě objevily v Praze sanitky Renault, působily jako zjevení z jiného světa).

A pak tu máme takovou nadstavbu, která blbcům nevadila určitě, ale tento národ naštěstí tvoří i neblbci: cenzura, ostnatej drát na západní hranici, celoživotní kádrování různými sviněmi, možnost si vybrat školu a práci, možnost cestovat i jinam než do spřátelených prasečáků...

Co tady Vlčku vlastně chcete obhajovat? Že v Králově Dvoře měli v sámošce vždycky gothaj a čerstvý rohlíky a na protekci jste sehnali i brikety a vaší kovorolnický famílii to stačilo k iluzi blahobytu a stability?
Pondělí, 04. května 2020 - 20:59:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6082
Registrován: 7-2011
S4991023:
"Že se dnes pořídí socka SUV za čtvrt mega (deset podprůměrných výplat) nebo echt SUV za půl mega, se prostě z kalkulace vytěsní..."
Jestli von spíš nebude problém v tom, že jak bylo dřív chápáno embéčko, tak je dnes chápáno SUV. Jediný, co tak maximálně vytěsní, je pořadník v Mototechně.
Pikehead:
"A ono to nestálo pro většinu lidí za hovno?...Pak je tady kvalita života... Zdravotnictví zpytlíkované..."
To je všechno samozřejmě pravda, ovšem mnohem větší problém vidím v tom, že se to po revoluci z pohledu mnohých nezlepšilo. Produktivita práce vlastně stejná, ale německý prachy furt nemáme, všecko rozkradený... Tady právě ty divoký devadesátky a Klausův přístup, který umožnil, aby ekonomové předběhly právníky, prokázaly demokracii medvědí službu. Co na tom, že třeba ČKD Lokomotivka by stejně šla do kopru, protože byla totálně zastaralá a nekonkurenceschopná, když její zbytky se stihly ještě předtím vytunelovat - a právě tohle lidi vidí, protože toho byly plný zprávy. Ne toho, jak tu fabriku soudruzi zruinovali a zničili. To samý třeba ČKD Tatra Smíchov - že jsme bouchali "tramvaje do celýho světa" a "nejvíc na světě" (i v Giunesovce máme záznam) vědí všichni, jenže už jim nikdo neříkal, že právě proto šla ta fabrika do kytek. Protože místo, aby šla dopředu, tak bouchala tisícový série tramvají se zastaralou odporovou výzbrojí, jelikož Sovětský zákazník si to tak přál. Mimoto pohádky od tom, jak jsme byly dobrý, se přece tak krásně poslouchaj. Byli jsme dobří. V ledasčem. Jenže to skončilo s první republikou a hlavně zásluhou soudruhů už dobrí nejsme. Ovšem nic z toho se lidem ve zprávách do hlavy necpalo.
Pondělí, 04. května 2020 - 21:55:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6083
Registrován: 7-2011
Tom_L:
"Typicky ..... jojo, máslo stálo 10,- Kčs ..... nojo, ale já tenkrát vydělával 1.520,- čistého a teď mám přes 25.000,- ..... argument není připuštěn ke zpracování ..... no a teď chtějí 50,- !!!! Můžete mít i za 25,- ..... další argument který není připuštěn ke zpracování."
Nojo, ale to nemůžeš takhle. [happy] To nefunguje, to mám taky vyzkoušený. Samozřejmě, jde o vzpomínky daného jedince a bez ohledu na cokoli vzpomíná, tak on byl mladší, holky byly hezčí, tráva byla zelenější...to je jasný, že když mu do těch jeho "krásnejch" vzpomínek začneš házet vidle, že se bude stavět na zadní. [proud] Naopak, je potřeba zaonačit to pokud možno tak, aby dotyčnej sám přišel na to, že to je vlastně blbost. Typicky něco ve smyslu "týjo, nekecej, pívo za za dvě padesát, fakt? Hezký...kolik jsi vlastně bral? 2500,-? To je tisíc piv za vejplatu, schválně jak to vyjde dnes"....a nechat ho spočítat...[biggrin] (samozřejmě, tohle je až moc okatý, ale je to jen příklad [proud]) Plus pochopitelně argumenty kritické ke dnešku neodrážet s tím, že "ale dřív to bylo horší, protože..." nýbrž připustit je a naložit s nimi podobným způsobem jako u příkladu toho piva. A pochopitelně nepouštět se do vyšších abstraktnějších diskusí, nýbrž se je snažit převést na úroveň pochopitelnou protistranou. Jistě, nejde to hned, jde to kolikrát hodně ztuha a někdy vůbec (holt víra jako taková se blbě vyvrací, bez ohledu na druh) a dosahuje se jen drobných úspěchů, ale je potřeba vytrvat. A musím říct, že s tímhle přístupem jsem občas zaznamenal i nějaký úspěch. Byť je to pracný. [happy]

Jenže těhle lidí je pořád spousta, mají volební právo a mlácením po hlavě argumenty, byť sebepravdivějšími, evidentně ničeho dosáhnout nelze, když nám třicet let po revoluci vládne estébák a stále má nejvyšší podporu. Což je mimo jiné taktéž "zásluha" ostatních "demokratických" stran, které mu to svým přístupem mnohdy ulehčují - setkal jsem se vícekrát s názorem typu "nojo, von ten Bureš sice krade, jenže to ti před ním taky, všecko tu rozkradli a von alespoň něco dělá pro lidi (důchodcům přidal atd., atp.)". Tady je potřeba především více empatie a snahy o pochopení druhé strany (proč to dělají a co je k tomu vede), než nějakých argumentů, byť sebepravdivějších. A samozřejmě jim v jejich požadavcích vycházet pokud možno vstříc, nebo se toho jinak chopí právě nějakej takovejhle piškot a lidi mu to ještě s radostí hodí.
Pondělí, 04. května 2020 - 22:37:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13226
Registrován: 5-2004
"Byli jsme dobří. V ledasčem. Jenže to skončilo s první republikou a hlavně zásluhou soudruhů už dobrí nejsme"

No až do plyšáku ba i setrvačností chvíli po něm jsme dokázali vyvážet (a vyrobit) celou řadu investičních celků (elektrárny, válcovny, cukrovary, pivovary). ŽĎAS, Vítkovice, Škoda TS, ČKD ale i ZVU jsou značky dodnes mnohde fungující a i přes kecy místních chytrejch dost vážený. Dnes už na to v podstatě nejsou kapacity ani obchodně ani projekčně, natož výrobně. A několik menších firem co tu a tam něco dokáže v tom nehraje roli.

A nezajebat politikou obchod na východ tak by i ty "zastaralý" T3 nejspíš leckde našly uplatnění i teď. Ony jsou totiž nezničitelný a představa nějaký moderní nízkopodlažky typu 14 či 15T kolébající se po rozesraným svršku vede k tomu že by se rozpadla po pár šichtách.

Mch proč asi dodnes Albánie "žije" na dráze ze čmeláků a cokoli modernějšího se tam v rámci různejch pomocí objevilo šlo obratem do kytek? A "pomeranče" a hektory v Iráku ač to bylo v podstatě v době vývoje vělkejch mašin taky ostudu nedělaly.
M_g
Pondělí, 04. května 2020 - 22:57:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1211
Registrován: 6-2006
PetrVlcek: No až do plyšáku ba i setrvačností chvíli po něm jsme dokázali vyvážet (a vyrobit) celou řadu investičních celků (elektrárny, válcovny, cukrovary, pivovary).
Ano, za strašlivej dumping, kdyby to mělo jen trochu normální cenu, tak by to vzali od někoho jinýho.
Pondělí, 04. května 2020 - 23:41:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6084
Registrován: 7-2011
Petr_vlček:
"...tak by i ty "zastaralý" T3 nejspíš leckde našly uplatnění i teď."
však ony ho tam taky nacházejí. Většina pražských ojetin tam skončila, nějaké brněnské či ostravské taky a to nejen T3, třeba i T6. Jenže problém je jednak s platební morálkou zákazníka a jednak s tím, že si s bídou můžou dovolit ojetinu, natož novou, byť morálně zastaralou. Rozhodně to není kšeft na uživení fabriky, bez ohledu na to, jestli bude bouchat něco moderního, nebo starýho. I do tý Guinesovky jsme se dostali jaksi mimoděk, zejména zásluhou RVHP, nebejt jí, tak si to Rus bouchá doma (což stejně dělal, navíc za mohutného přispění "reverzního inženýrství").
Úterý, 05. května 2020 - 01:09:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14964
Registrován: 12-2007
Tady právě ty divoký devadesátky a Klausův přístup, který umožnil, aby ekonomové předběhly právníky, prokázaly demokracii medvědí službu. Co na tom, že třeba ČKD Lokomotivka...

Zloději kradou (= mj. tuneláři tunelují) i ve chvíli, kdy "právnici předběhli ekonomy" a kdy krádeže jsou zakázané.
Tzn. nelze tvrdit, že by se netunelovalo v případě, že by "právníci (kteří samozřejmě ve sněmovně byli také) byli rychlejší než ekonomové".

Reálně by to také znamenalo zdržení privatizace = příslušné podniky by o to déle měly státní vedení, které by... nerozkrádalo?

Celá privatizace samozřejmě měla dost přešlapů, jenže vzešlých ze samotného princpu, že (jak jsem už zmiňoval) u nás bylo státní prakticky všechno, až po poslední hospodu či sámošku; o fabrikách samozřejmě nemluvě. O to víc pak toho bylo potřeba ve vcelku krátkém období privatizovat a i podle toho to v některých případech dopadlo.

A nezajebat politikou obchod na východ tak by i ty "zastaralý" T3 nejspíš leckde našly uplatnění i teď.
A namísto českých T3 pořídili ti Rusové (příp. Ukrajinci, Rumuni atd.) jaké tramvaje (resp. vyrobené ve kterém státě, který "nezajebal politikou obchod")?

(Příspěvek byl editován uživatelem David.)
Úterý, 05. května 2020 - 01:49:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6085
Registrován: 7-2011
David:
"Tzn. nelze tvrdit, že by se netunelovalo v případě, že by "právníci (kteří samozřejmě ve sněmovně byli také) byli rychlejší než ekonomové"."
Pochopitelně. Však taky nic takovýho netvrdím. Jenže tím chybějícím právním rámcem se jim to akorát zbytečně ulehčilo. A v tom je právě ten rozdíl, kradlo se i za socíku, jenže tenkrát byl nějakej provinile ředitel podniku "demostrativně potrestán" a lid byl uspokojen, že "spravedlnost existuje". Zatímco po revoluci se akorát mohlo krčit ramenama, že není moc podle čeho (protože nebyly noty) a lid viděl, že jim to prošlo (a nelíbilo se jim to).
Úterý, 05. května 2020 - 08:13:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10181
Registrován: 4-2003
rvačností chvíli po něm jsme dokázali vyvážet (a vyrobit) celou řadu investičních celků (elektrárny, válcovny, cukrovary, pivovary). ŽĎAS, Vítkovice, Škoda TS, ČKD ale i ZVU jsou značky dodnes mnohde fungující a i přes kecy místních chytrejch dost vážený. Dnes už na to v podstatě nejsou kapacity ani obchodně ani projekčně, natož výrobně.

Většina těch firem zařvala, protože o jejich výrobky přes masívní státní podporu není zájem. Tepelný elektrárny už dneska prakticky nikdo nestaví. Dtto třeba ty cukrovary. Těm firmám přestali existovat zákazníci.

A problém (vyjma vyhozených miliard z našich daní oknem přes ČEB) žádný není, ti lidi se živí jinde mají se 2x líp. Naopak by byl spíš průser, kdyby se doodnes živili v těchle zombie firmách.

nezajebat politikou obchod na východ tak by i ty "zastaralý" T3

Kristpane, to není politikou, Sovětský svaz ekonomicky zkrachoval na na jakákoliv nákupy tramvají neměl peníze. To nikdo tady u nás "nezavinil". To jste Petře vážně tak hloupej, že nejste schopnej tohle pochopit??

A kolik byste tomu dělníkovi musel dneska dát, aby se to vyplatilo? 8 tisíc? Dneska na tom místě po ČKD Tatra stojí technologická firma, lidi (pracujou tam i mí exkolegová) tam berou 10 x tolik.

Tuzemská politika naopak za posledních 25 let naopak narvala do podpory zahraničního obchodu se se satelity SSSR neuvěřitelný peníze a nevyváží se tam skoro nic. Napakovalo se na tom akorát pár kamarádů soudruha Filipa. Dtto Irán a další země.

Pro představu - Itálie se na našem vývozu podílí ze 6-7 %, stejně velké Rusko necelým procentem. Bývalé země SSSR nehrajou na ekonomické mapě světa prakticky žádnou roli a v 90. létech byste je na tý mapě musel hledat lupou. Proč vůbec řešíte takovouhle marginálii?
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Úterý, 05. května 2020 - 08:48:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10182
Registrován: 4-2003
oč asi dodnes Albánie "žije" na dráze ze čmeláků a cokoli modernějšího se tam v rámci různejch pomocí objevilo šlo obratem do kytek?

Protože jsou brutálně chudý na na ten 1 vlak v síti denně (pokud tedy vyjede) jim stačí jedna lokomotiva, kterou výždy nějak složí kanibalizací desítek strojů.

Úžasná příležitost pro naše lokomotivky.[biggrin][proud][rofl]v CZ loko (loni 2. největší evropský výrobce motorových kolomotiuv) si obchodní ředitel drbe hlavu....

A oni přitom loni už definitivně skončili s opravami motorů ČKD.

Byly tam dodaných pár o dvě dekády starších a šíleně olítaných strojů řady 220 DB z druhé ruky v rámci nějaké pomoci. Otázka je, zda ty (tři?) mašiny vůbec nasadili do provozu. A i kdyby jo, tak nebylo z čeho kanibalizovat.


------------------
Hlavně prosimvás nikomu ve vlatsním zájmu nevykládejte, že jste podnikatel a vlastníte (aspoň na papíře...) půlku sro , nikdo tomu totiž nebude věřit.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Úterý, 05. května 2020 - 08:58:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10702
Registrován: 4-2003
Petr vlček:A nezajebat politikou obchod na východ tak by i ty "zastaralý" T3 nejspíš leckde našly uplatnění i teď. Ony jsou totiž nezničitelný a představa nějaký moderní nízkopodlažky typu 14 či 15T kolébající se po rozesraným svršku vede k tomu že by se rozpadla po pár šichtách.

Nejsou nezničitelné. Důkazem je již několik desítek let neexistující provoz vozidel K5 v Káhiře. Tramvaje jiných výrobců je v Káhiře přežily... I tramvaje typu T3 a jejich deriváty potřebovaly určitou údržbu a zásobení náhradními díly a když toto nebylo, byla to pro ně konečná.
Úterý, 05. května 2020 - 09:09:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11703
Registrován: 8-2012
až do plyšáku ba i setrvačností chvíli po něm jsme dokázali vyvážet (a vyrobit) celou řadu investičních celků
Dnes jsme schopni vyrobit a vyvážet celou řadu investičních celků. Ale komonostalgik nám tu bude vyprávět pohádky vlčkovy babičky, jak se furt mohly sekat T3 a ЧМЭ3, jenže se "politicky zajebal obchod" (Havel nejspíš zakázal vyvážet tétrojky, kdo jiný). Takže do reálně ekonomicky zkrachovalého Sojuzu, ze kterého jsme dluh tahali dalších dvacet let (málem jsme místo toho dostali z Mytišči marfušy a další Ečs), se mohly na věčnou oplátku valit další a další T3, místo aby se rozjel normální obchod s Německem, Británií, Francií... (jenže to nejsou státy světové socialistické soustavy a to je pro komonostalgiky ten problém, že na to nemůžou narazit politiku). Rusko je zaostalá rozvojová země, která nemá krom surovin co nabídnout, a nějaké středoasijské republiky nebo Kuba, kde mají dodnes dost vážený celky z ČSSR (no protože na jejich náhradu nemají) s obchodním potenciálem nula celá, nula nic, to je opravdu ztráta. Nadšení z Albánie nechápu už vůbec - to je fakt konkurenční výhoda obchodovat s mentály, kteří nejsou schopní udržet v provozu nic, do čeho se nedá bušit kladivem a tomu taky odpovídají jejich hospodářské výsledky a žádného čmeláka by si v minulých 30 letech stejně nekoupili - nebo se tam snad prohánějí nové lokomotivy od zlé čužácké konkurence, pro kterou jsme Albánii "vyklidili"? (Přitom to i tam bude nějaká státodrážní anomálie, protože se mi nezdá, že by se do Albánie furt importovaly Zastavy, Žiguli a Dacie 1310, které se na rozesraných cestách nerozpadnou po pár jízdách...)
A že by ti ex-svářeči z ČKD kvůli "ztrátě" těhle trhů" neměli co žrát, to bych zrovna neřekl.

Ad Bobík (příspěvek 6080): Sledujete? Co tu komu chcete vysvětlovat, aby pochopil? Vždyť tétrojky a čmeláci se tu točili milionkrát, ale je to naprosto marný, protože v tom není nic věcného - celá vlčkova frustrace spočívá v tom, že je socík v prdeli a jemu je to líto.

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
電車オタク
Úterý, 05. května 2020 - 09:23:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10183
Registrován: 4-2003
y Vlčku vlastně chcete obhajovat? Že v Králově Dvoře měli v sámošce vždycky gothaj

V Králově Dvoře bylo tehdy tak znečištěný životní prostředí místníma železárnama, že děcka na rotačním principu část školního roku trávila ve školách v přírodě, například v Mrtníku.

Tehdy ovšem na tom baráku byla olysalá fasáda, státní znak a nápis "škola v přírodě". A Vlček o žádným Králově Dvoře nic nevěděl, natož o jedný tehdy příšerně zasraný dělnický ulici.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Úterý, 05. května 2020 - 09:32:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10703
Registrován: 4-2003
RadekŠ:v CZ loko (loni 2. největší evropský výrobce motorových kolomotiuv) si obchodní ředitel drbe hlavu....

CZ loko je druhým největším evropským výrobcem motorových lokomotiv jen kvůli tomu, že po motorových lokomotivách v Evropě je poptávka minimální. Důvody snad není nutné rozebírat, ale ekologie tu v podstatě nehraje žádnou roli [nene].
Bkp
Úterý, 05. května 2020 - 10:09:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8241
Registrován: 8-2003
Mě fascinuje, jak se při vzpomínkách na obchodní výsledky ČSSR raději všechno zásadně počítá v naturáliích (hele kolik jsme do SSSR vyvezli lokomotiv), ale nikdo nezmiňuje peníze (hele, kolik jsme reálně utržili). No proč asi. O dalších "prestižních" kšeftech, reálně někde v afrických diktaturách, raději nemluvit.
Úterý, 05. května 2020 - 10:23:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10184
Registrován: 4-2003
možná ty novomanželský, podnikový (ba i bezúročný) půjčky byly na 20-25 let. Měly ale jednu výhodu - totiž prakticky jistotu zaměstnání.

Můžu Vám něco prozradit. Dnešní žadatelé o hypotéku o ní vážně neuvažují, jako šedesátník s mentalitou osmdesátníka. Je to normální finanční produkt.

Přechozí majitel mýho baráku nebyl schopen splácet hypošku, protože se rozvedl a jeho podnikání se přestalo dařit.

No tak mi ten barák prodal, moje i jeho banka se mezi sebou vypořádaly. A za to co mu zbylo si koupil malý domek v 10 km vzdálený vesnici. Žije úplně normálním životem, má auto, motorku, psa, našel si novou přítulkyni.

No ale někdo má hovno ze strachu. Protože by kdyby měl něco víc, tak by o to třeba mohl přijít.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Úterý, 05. května 2020 - 10:44:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11708
Registrován: 8-2012
si obchodní ředitel drbe hlavu
Hele, toho čmeláka 770.526 pro Albrail tam předloni vyvezla právě CZ loko, takže je na svým, ne? :-)))
電車オタク
Pikehead
Úterý, 05. května 2020 - 10:45:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6129
Registrován: 3-2007
RadekŠ: Jsem myslel, že PV je rodákem odněkud od Králováku, ale je to nakonec asi jedno. Nicméně dnešní argumentace kvalitou čmeláků, protože z desítek kusů dva v Albánii ještě jezdí je opravdu odzbrojující. Uvažování o T3 je to samé co Mečiarovi voliči v devadesátkách, taky si mysleli, že za konec zbrojní výroby může Havel, konce studené války si asi nestihli všimnout a iluze o kvalitě desetiletími prověřeného výstupu byla u nich taky podobně silná...

Opět mě napadl váš příměr o tom, že lidi rádi žerou hovno na chlebu a ještě protestujou, když jim to někdo vezme.
Úterý, 05. května 2020 - 11:21:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3974
Registrován: 9-2003
Vlčak je, myslím, rodem Pražák, co si vzpomínám, bydlel někde na magistrále, snad na Fügnerově náměstí, než ho odtud vyhnal zlej EMPERYJALYSTA tím, že umožnil lidem nakoupit si hromady aut (sice čoudících v součtu méně, než tenkrát ty stodvacítky, žiguly a tráboše ale to se nehodí ideově) a prohánět se jima indukovaně po magistrále.
NOBLE BRICKS
Úterý, 05. května 2020 - 11:30:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13228
Registrován: 5-2004
"Dnes jsme schopni vyrobit a vyvážet celou řadu investičních celků"

Kdo a jakých? A kdo tak činí v praxi - ne že "je schopen"?

Pokud ale budeme pokládat třeba kabelový svazek za investiční celek, to pak jo. Případně subdodávku lidí pro nějakou zahraniční firmu která tuto činnost po nás ráda převzala (ostatně o to taky při plyšáku šlo). Jenže - už pomalu "nejsou lidi". Starý zkušený skončili nebo končej a mladý se nemaj vedle koho naučit. On projekťák o 20-30 lidech 2 "učedníky" co se zapracovávali uživil. 2 projektanti v "malý moderní firmě" ani náhodou ani jednoho.

Jestlipak víte že Rusové stále objíždějí naše veletrhy? Ovšem už nehledají dodávky zboží (není co) ale shánějí lidi. Zkušený co něco uměj. Tím něco uměj není myšlena minimalizace ceny ať to stojí co to stojí...
Úterý, 05. května 2020 - 11:32:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13229
Registrován: 5-2004
"Vlčak je, myslím, rodem Pražák"

Myslím. To si hodně fandíš[proud]
Úterý, 05. května 2020 - 11:43:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10706
Registrován: 4-2003
Petr vlček:Jestlipak víte že Rusové stále objíždějí naše veletrhy? Ovšem už nehledají dodávky zboží (není co) ale shánějí lidi. Zkušený co něco uměj. Tím něco uměj není myšlena minimalizace ceny ať to stojí co to stojí...

Chtěl bych vidět jedince, co by se dlouhodobě upsal k práci do Ruska. Kde by krom dobře placené (?!?) práce nic asi neměl. Tedy krom velice nevlídné dlouhé zimy, lidí mentálně od nás zcela odlišných, kteří ve velkém holdují alkoholu. Jazykově by se zdokonalil akorát v ruštině, což je opravdu světová řeč, kterou ale krom Rusů samotných za světovou řeč nikdo nepovažuje...
M_g
Úterý, 05. května 2020 - 11:48:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1212
Registrován: 6-2006
PV: kecy v kleci...
Jen kabelový svazek dnes skoro nikdo nedodává. Leda tak jako součást dodávky polní instrumentace nebo strojů. A i tak to mají většinou jako protiplnění místní firmy. A už hodně dlouho (nejmíň 15 let).
Subdodávka lidí i pro zahraniční formy je celkem běžná a to především v oborech, které se dřív vůbec nevyvážely (třeba řídící systémy).
I inženýrink a projektinženýrink se vyváží, i jako subdodávka.
Je to zcela normální mezinárodní dělba práce.

A rusové? Hledají, jak se dostat z Ruska, protože tam se v mnoha oborech nic nedělá a rodina žádá peníze.
Úterý, 05. května 2020 - 11:52:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11709
Registrován: 8-2012
Kdo a jakých? A kdo tak činí v praxi
Třeba (donedávna) Inekon (než slavně zkrachoval [happy] ).
A hlavně nějaký byznys s cukrovarama, cementárnama a chemičkama (i s prasečákem [crazy]) jako držák českého hospodářství... vy jste fakt mentalitou zamrzl v těch osmdesátkách.

"nejsou lidi". Starý zkušený skončili nebo končej a mladý se nemaj vedle koho naučit
Rusové stále objíždějí naše veletrhy? Ovšem už nehledají dodávky zboží (není co) ale shánějí lidi. Zkušený co něco uměj

Vždyť vy jste schopen popřít sám sebe ve dvou větách... A cože teda Rusáci (zrovna oni... no tak se nechte nalejt [happy] ) loví na veletrzích v zemi, kde nic neumí a nic nedělají?
(P.S. Ti lidé jsou "rozebraní" už ve třetím ročníku na vejšce, ne že je klofne Rusák na veletrhu.)
電車オタク
M_g
Úterý, 05. května 2020 - 11:57:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1213
Registrován: 6-2006
Bram: váš popis je trošku dost klišé.
Jsou tací, většinou z firem, které tam dřív něco dodávaly.
A většinou jdou do vyšších funkcí. Těch, kde se zabývají minimalizací ceny.
Kontrakt z hlediska ukončení, nic moc.

A s alkáčem u rusů to už taky není, to co bývalo...
Úterý, 05. května 2020 - 12:05:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10185
Registrován: 4-2003
Jenže - už pomalu "nejsou lidi".

Především ty lidi přetáhnou úspěšnější firmy. Což nejsou firny, ketrý jednou z podstaty a jejich byznys se potácí od desíti k pěti. Protože se pohybujou na stále se změnšujícím trhu.

všem už nehledají dodávky zboží (není co) ale shánějí lidi. Zkušený co něco uměj.

Já tedy znám jednoho, shodou okolností příbuznej manželky.

Když přišel o práci (protože obskurní fabrika se kterou se to x let kejvalo skončila a on tam nevímproč setrvával) tak jediný co sehnal byla pozice mistra v učňáku tady u nás. A z toho Ruska byl velice rychle zpátky, protože tý firmě došly prachy. Nemluvě o tom, že ten člověk je těžký podivín.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Úterý, 05. května 2020 - 12:05:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10708
Registrován: 4-2003
M_g:váš popis je trošku dost klišé.

Jistě, firmy jsou tam na světové špičce ve svém oboru [proud].

Jsou tací, většinou z firem, které tam dřív něco dodávaly.
A většinou jdou do vyšších funkcí. Těch, kde se zabývají minimalizací ceny.
Kontrakt z hlediska ukončení, nic moc.


Teď já nerozumět řeč Tvůj kmen.


A s alkáčem u rusů to už taky není, to co bývalo...

Pijí o něco méně, než dřív, ale na české poměry neskutečně moc...
Úterý, 05. května 2020 - 12:14:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13230
Registrován: 5-2004
"Subdodávka lidí i pro zahraniční formy je celkem běžná a to především v oborech, které se dřív vůbec nevyvážely (třeba řídící systémy)"

Jako že se třeba válcovací trať řídila sama? Ty ŘS byly součástí podstatné části dodávek. Ostatně kde by se asi vzali odborníci kteří by to uměli? To není o tom naprogramovat PLC ale umět udělat analýzu technologie a pochopit jak má fungovat.

U ŘS byl za socíku největší problém embargo na součástky ze západu.
M_g
Úterý, 05. května 2020 - 12:22:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1214
Registrován: 6-2006
PV: no toto. Povězte mi ještě něco z mého oboru...
Úterý, 05. května 2020 - 12:45:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1385
Registrován: 5-2009
U ŘS byl za socíku největší problém embargo na součástky ze západu.

Jasně, takže problém nebyl v tom, že to nikdo na východ od Aše nebyl schopen vyrobit, problém byl, že zlí imperialisti nám to zakázali nakupovat [rofl] Nebylo to spíš tak, že je nebylo za co kupovat, protože jsme nevyráběli téměř nic, o co by byl na volném trhu zájem?
Suzuki Swift Sedan 1.6 16V (1994)

Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se tedy rozhodl přestat číst. (W. Churchill)
Úterý, 05. května 2020 - 12:56:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3975
Registrován: 9-2003
Paradoxem je, že ten mentálně nadřazený socialistický tábor si nedokázal něco vyrobit sám, dokonce dříve a lépe, než emperyjalisti a musel čekat s vypláznutým jazykem, až mu západ něco výběhového laskavě odembarguje.
Zdalipak si emperyjalysti taky stěžovali na to, že Ostblock něco embarguje?
NOBLE BRICKS
Úterý, 05. května 2020 - 14:19:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11712
Registrován: 8-2012
U ŘS byl za socíku největší problém embargo na součástky ze západu
To přece vůbec žádný problém být nemohl, když byl východ plný zkušenejch lidí co něco uměj´, kteří vyráběli a vyváželi dodnes mnohde fungující a i přes kecy místních chytrejch dost vážený značky a to správně nacionalisticky nikoli v kooperaci s čužáky, ne?
Tohle je fakt prča, sledovat ty vaše protiřečící si texty [happy].
電車オタク
Úterý, 05. května 2020 - 15:02:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13231
Registrován: 5-2004
Chápu že je nad něčí intelektuální schopnost pochopit že embargo způsobovalo problém, leč druhou stránkou byli lidi co si s tím uměli poradit. Respektive si uměli poradit celkem se vším, protože museli. Dnes většina čumí jak vrány a gůglí/volá co s tím.
Úterý, 05. května 2020 - 15:07:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10186
Registrován: 4-2003
Tohle je fakt prča, sledovat ty vaše protiřečící si texty

Ještě větší [zadnice] je otevřít si k tomu jejich webové stránky s těmi frikulínskými obrázky budování kapitalismu a seznamem imperialistických firem, se kterými spolupracují.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Úterý, 05. května 2020 - 15:15:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10187
Registrován: 4-2003
embargo způsobovalo problém, leč druhou stránkou byli lidi co si s tím uměli poradit.


Von když se v Harmanci rozbil papírenský stroj a než to vyřešili na ÚV, tak si taky lidi museli nějak poradit. Třeba Rudým Právem.


Akorát nevím, v čem jsou tyto zkušenosti přínosné a obohacující a kam to tu společnost posunulo.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Úterý, 05. května 2020 - 15:17:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 168
Registrován: 6-2016
Jen tak pro zajímavost...další výbuch atomového Hřiba.
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/ruda-armada-prijela-na-konci -valky-do-jiz-svobodne-prahy-rekl-hrib-40322953?seq_no=1&source=h p&dop_ab_variant=309901&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&ut m_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null
Úterý, 05. května 2020 - 15:18:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 144
Registrován: 8-2017
Vlček: Nezapomenout na fachmany z Přemkova Receptáře! [lol] Vám fakt vůbec nedochází, že ta děsivá, nekvalitní, i když leckdy jakž takž funkční improvizace byla slabinou, nikoliv předností toho systému?
Úterý, 05. května 2020 - 15:23:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10709
Registrován: 4-2003
registrovaný jk:Vám fakt vůbec nedochází, že ta děsivá, nekvalitní, i když leckdy jakž takž funkční improvizace byla slabinou, nikoliv předností toho systému?

Schopnost improvizace je ideální v nouzových stavech. Ovšem v podobě jako základ systému jde o zcela nežádoucí záležitost [nene].

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Úterý, 05. května 2020 - 15:26:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14972
Registrován: 12-2007
.další výbuch atomového Hřiba.
Z hlediska válečného stavu má pravdu.

Proto se taky po roce 1989 přesunul státní svátek z 9. 5. na logický termín 8. 5. coby konec 2. světové války v Evropě.
----------------------------------------

K těm, co tady argumentují o (údajném) neprosazování se českých výrobků/technologií v zahraničí oproti (údajnému) dřívějšímu (před rokem 1989) prosazování:
- Jestliže se v české konkurenci lépe prosazují výrobky/technologie ze západních zemí, tak to znamená, že handicapem pro vývoj u nás byl právě ten komunistický režim.

- I pokud by BYPOTETICKY u nás komunistický režim neskončil, tak by už pak nebylo kam vyvážet (viz zmínky o RVHP a tramvajích, lokomotivách atd.), pokud ostatní země Východního bloku přešly na tržní hospodářství. To by byla snad nejhorší situace - naše země by zůstala jako... (vypůjčím si další známé slovní spojení z jistého projevu) kůl v plotě.
Úterý, 05. května 2020 - 15:56:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10710
Registrován: 4-2003
A mohli bychom si tu pěstovat bojlery [crazy].
Úterý, 05. května 2020 - 16:01:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14
Registrován: 2-2020
Jen tak pro zajímavost...další výbuch atomového Hřiba.

Nojo, pro soudruhy to může jistě působit jako atomový výbuch, ale on má ten Hřib v podstatě pravdu. Oni si ti rusové v podstatě už jen přijeli pro zábor svého předem rozděleného území.
M_g
Úterý, 05. května 2020 - 16:07:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1215
Registrován: 6-2006
PV: skutečně je nad mé intelektuální schopnosti "pobrat" prohlášení staromilce, že bez startovací kliky vlastně auto ani není autem a že schopnost nastartovat touto klikou dává téměř na roveň schopnosti chodit po hladině vody.
A když spolu s dalšími "intelektuálně nedostatečnými" přemýšlíme, tak zjistíme, že daná schopnost nám byla potřebná naposledy v době, když jsme měli k dispozici pouze auto se startovací klikou.
Přičemž jsme si též často nenuceně hráli na automechaniky. Nejspíš nás to bavilo víc, než někam jet.
Úterý, 05. května 2020 - 16:21:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10188
Registrován: 4-2003
provizace je ideální v nouzových stavech. Ovšem v podobě jako základ systému jde o zcela nežádoucí záležitost


Smyslem ekonomických sankcí či embarga je přeci buď to, aby se sankcionovaný/embargovaný k daným technologiím vůbec nedostal (třeba z vojenských důvodů), případně aby si je místo nákupu musel ekonomicky neefektivně vyvíjet sám. Protože ho to přiměje k plýtvání lidskou prací a kapitálem, které by oboje mohl využít lépe.


argumentují o (údajném) neprosazování se českých výrobků/technologií v zahraničí oproti (údajnému) dřívějšímu (před rokem 1989) prosazování:


Tak jsou to analfabeti, který žijou v nějakým svým autistickým vnitřním světě plným lokomotiv T669 a tramvají T3.[crazy]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Úterý, 05. května 2020 - 16:33:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1678
Registrován: 11-2005
S4991023:
"Paradoxem je, že ten mentálně nadřazený socialistický tábor si nedokázal něco vyrobit sám, dokonce dříve a lépe, než emperyjalisti a musel čekat s vypláznutým jazykem, až mu západ něco výběhového laskavě odembarguje.
Zdalipak si emperyjalysti taky stěžovali na to, že Ostblock něco embarguje?"
Za chemický průmysl hrdě hlásím, že mnoho výrobků na základě Čs. patentů a následně jen Českých patentů je i přes "revoluční změnu" vyváženo stále na západ a stejně jako tehdy i dnes západní firmy žadoní o licence a poskytnutí výrobků [ok][wink]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Úterý, 05. května 2020 - 16:44:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15
Registrován: 2-2020
Miram:
"Za chemický průmysl hrdě hlásím, že mnoho výrobků na základě Čs. patentů a následně jen Českých patentů je i přes "revoluční změnu" vyváženo stále na západ a stejně jako tehdy i dnes západní firmy žadoní o licence a poskytnutí výrobků "

Prosím alespoň nějaký příklad těchto výrobků a těch "žadonitelů".

(Příspěvek byl editován uživatelem tom_l.)
Úterý, 05. května 2020 - 17:04:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1679
Registrován: 11-2005
pro Toma L: Anilín a jeho výroba, Titanová běloba [happy]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Úterý, 05. května 2020 - 17:05:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11714
Registrován: 8-2012
embargo způsobovalo problém
Ale jaký mohlo embargo *) z prohnilého západu způsobovat problém, když podle vyprávění dřívbylolípistů bylo v socíku všechno potřebné a i lepší, no a přinejhorším mohlo potřebnou součástku vyrobit třeba ČKD nebo chemička v okrese na severu (když zvládala prasečák a zahradnictví, no ne)?
uměli poradit celkem se vším, protože museli. Dnes většina čumí
Takže vám ani těch třicet let nestačilo k pochopení, že nutnost improvizace jako základu systému není pozitivem dřívbylolípu a jeho obhajobou, ale naopak argumentem, že stál za piču, protože se to dělo socíku navzdory?
Že se svého času dlouhodobě nedostávalo ženskejm vložek (protože se v n.p. RICO Veverská Bitýška k této výrobě státně plánovanému něco pojebalo), takže si musely poradit (šily si je ze starých povlečení a přepíraly, brr), tak to je důkaz, že dřív bylo líp?

*) třeba v případě lokomotiv T426.0 to firma Simmering-Graz-Pauker ani tak neembargovala, jako chtěla za dodávku náhradních dílů normálně zaplatit a "Ksč" ani přepočitatelné ruble nebrala

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
電車オタク
Úterý, 05. května 2020 - 17:48:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3979
Registrován: 9-2003
Miram: To jakože Badische ANILIN und Soda Fabrik v Ludvíkově přístavu by neuměla bez Miramovy chemičky se záhonky a prasečákem ten anilin vyrobit? A jak vypadá to žadonění? Plazej se před vámi? Nebo se spíše plazíte vy, abyste udělali rito s ošklivými emperyjalysty?
NOBLE BRICKS
Úterý, 05. května 2020 - 18:06:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16
Registrován: 2-2020
Anilin vyrábí DuPont, BASF a ICI svými technologiemi a naše je další. Všechny mají stejný základ liší se detaily. BASF svoji technologii neprodává, náš patent používají pokud se to dá dohledat akorát Japonci. Zinková běloba taky dobrý, ale bezkonkurenčně největší producenti jsou číňané a ty na náš patent asi nejedou. Neznám detaily, ale bohužel tyto patenty nás asi ke hvězdám taky nevynesou.
Edit: Samozřejmě že u nás je výroba titanové běloby v Přerově národní zlato ..... teda Burešovo zlato.

(Příspěvek byl editován uživatelem tom_l.)
Úterý, 05. května 2020 - 18:19:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13232
Registrován: 5-2004
Jo papírenský stroje byly další. Včetně elektriky a řízení. Strojařina mnohde jede dodnes. Dokonce i na stroji vyrobeným v SSSR.
Úterý, 05. května 2020 - 18:24:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11715
Registrován: 8-2012
Anilin je především pěkná srágora co se týče vlivu na prostředí: výroba (ropa nebo uhlí - benzen - nitrobenzen - anilin), smrad, toxicita... takže je pořád lepší to dovézt od nějakých opičáků z východu, co za to své životní prostředí ještě rádi vymění.
No ale BASF přece už od roku 1861 žadoní o licenci od čs. socialistické chemičky [happy]
電車オタク
Úterý, 05. května 2020 - 18:28:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1680
Registrován: 11-2005
"Miramova chemička" výrobu od komančů nezměnila, jen rušila, ostatně poslední velký výrobní celek byl zkolaudován v roce 1989 a stále ty samé výrobky vyváží na stejné západní trhy s miliardovými obraty. Stejně jako tenkrát výrobky průběžně a PP inovuje, na to má stejně jako za komančů "světový" výzkumáky[proud] A protože DBL, měla chemička své myslivecké sdružení a mezi provozy se pěstoval například durman pro státní výrobu léčiv, krása[proud][wink]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Úterý, 05. května 2020 - 18:28:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17
Registrován: 2-2020
No, ona ani ta běloba není bez chyby. Ale zatím to bohužel bez obou jmenovaných chemikálií nejde.
Úterý, 05. května 2020 - 18:33:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18
Registrován: 2-2020
Durman obsahuje atropin a ten roztahuje oční duhovku, t.j. oční se bez něho skoro neobejde, takže jeho pěstování chápu .... ty myslivce ale už ne.
Úterý, 05. května 2020 - 18:35:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10189
Registrován: 4-2003
na základě Čs. patentů a následně jen Českých patentů je i přes "revoluční změnu" vyváženo stále na západ a stejně jako tehdy i dnes západní firmy žadoní o licence ....Titanová běloba


To máte nějaký hodně popletený.

Precheza zněkolikanásobila násobila výrobu titanové běloby až ve vlastnictví Agrofertu, předtím dělala hlavně fosforečná hnojiva. Její podíl na světovém trhu je asi procento, samozřejmě u určitých specifických aplikací bude asi výrazně vyšší.

To že se 90 % z toho vyveze je logický, kdo by to tady asi všechno kupoval??
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Úterý, 05. května 2020 - 18:36:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11717
Registrován: 8-2012
Jinak teda anilin je produkce MCHZ (Borsodchem) Ostrava a oxid titaničitý Prechezy Přerov. Která to je ta Miramova chemička s prasečákem?
電車オタク