Diskuse » Železnice » Všeobecná neželezniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 03. 5. 2020 « předcházející | další »

Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 03. 5. 2020

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Sobota, 02. května 2020 - 19:05:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3975
Registrován: 6-2016
Miram: Musíš se na to dívat tak nějak euroekopozitivně[biggrin] Zbytky z obrovské závodní kantýny je třeba odvážet na skládku a tam je ekologicky likvidovat přesně podle platných euronorem...

Jestlipak 21. základna taktického letectva v Čáslavi (za mě 28. stíhací a bombardovací pluk) skládkuje zbytky z kantýny mužstva i důstojnické jídelny, nebo to ekonegativně dává nějakému prasečáku jako za mojí ZVS 1974 - 5?

Tak jako nebylo za komančů úplně všechno špatně (dobrý podle mě byl např. vzdělávací systém), tak dneska za eurosocialistů není úplně všechno dobře (špatný je podle mě právě panující vzdělávací systém). Expresivní výkřiky vševědů na tom nemohou nic změnit.
Sobota, 02. května 2020 - 19:25:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4816
Registrován: 4-2003
Miram:
"k tomu bych měl něco ze současnosti: jak se zpřísňují limity vybraných látek ve vodách, tak byla fabrika nucena postavit další ČOV přímo u výroby, která tu vodu řádně špinila"
Mně se líbí, jak si ve své jednoduchosti bezděky kálíte do úst. A ani si to neuvědomujete a jedete dál ve stejném duchu. Jako třeba s tím zahradnictvím a prasečákem v chemičce. Nebyly tyto "přidružené výroby" spíše projevem zmaru tehdejší doby, kdy běžné služby nebylo možné standardně pořídit, a proto i takové chemičky musely provozovat vlastní rostlinnou a živočišnou výrobu? Dnes by bylo takové zahradnictví nebo prasečák nejen v chemičce absolutní nonsens, když požadované služby jsou dostatečně dostupné na trhu.
Miram:
"Současnost vidím asi jako uvedl v jiné diskuzi dědek Hank"
Což není nijak překvapivé, vrána k vráně sedá. On je rovněž jako vy mistrem výkřiků do tmy bez schopnosti reflexe a argumentace. No má alespoň přehled o železniční historii, kdežto u vás co téma, to chaos.

--- --- ---
honzaklonfar:
"Musíš se na to dívat tak nějak euroekopozitivně[biggrin] Zbytky z obrovské závodní kantýny je třeba odvážet na skládku a tam je ekologicky likvidovat přesně podle platných euronorem..."
Zkrmování zbytků je zakázáno již z doby před vstupem České republiky do EU. Jaký má smysl vaše dvojí zmínka o euro-?

Jinak nejde jen o ekologii, ale také o protiepidemická opatření.

--- --- ---

Videosen: Položil jsem jasné a konkrétní dotazy, odpovědí byla další várka bezobsažných frází. Přitom stačí říci, čeho (věci, které nepotřebují) a jakých nároků by se měli vzdát lidé v rozvojových zemích.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Sobota, 02. května 2020 - 19:30:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3774
Registrován: 3-2006
Nástěnkářů bylo v té fabrice kolik?
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Sobota, 02. května 2020 - 19:33:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1659
Registrován: 11-2005
Mikuldo, to fakt nevím, ale v Ruslanu prý lítá jen jeden[wink]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Sobota, 02. května 2020 - 19:48:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1077
Registrován: 8-2011
květinové záhony ve fabrice, výzdoba pracovišť, výročí, MDŽ a pod. + prodej pouze všem zaměstnancům chemičky. Ovoce a zelenina do kuchyní a kantýn. Prasečák uvnitř továrny v péči JZD, primárně maso pro tovární jídelny
No tak to je úplně v prdeli když nejsou v chemičce záhony a nástěnky se srpy a kladivy! A v kantýně tam 30 let neviděli ani maso ani ovoce. Tam bych fakt nechtěl dělat [crazy]

 Jaký má smysl vaše dvojí zmínka o euro-? 
Chtěl jsem se zeptat na to samé. Asi nějaká obsese.
Sobota, 02. května 2020 - 19:49:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1660
Registrován: 11-2005
Doktore, zmarem to určitě nebylo, v okolí továrny stáli ještě další prasečáky a kravín, to právě byla ta potvrzená soběstačnost ČSSR a rozumnější přístup k zemědělství. Chemička měla své byty, školy a lázně, každý tu chtěl dělat[happy]O to hůř se tady v listopadu lidem lhalo[biggrin] Jinak tvé jemné urážení mi nevadí, jsi namyšlený panák, víc než já, a to je co říct, takže jsem poctěn[proud] Přál bych Ti ženskou[proud]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Sobota, 02. května 2020 - 19:54:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10167
Registrován: 4-2003
Zbytky z obrovské závodní kantýny je třeba odvážet na skládku

Proboha, výkrm zbytky jídla je léta zakázaný primárně z hygienických a epidemiologických důvodů stejně jako vstupy do chovů. To jste vážně nikdy neslyšeli termín Africký mor? Nemluvě o tom že zbytek jídla obsahují třeba soli a koření. To se prostě zvířatům nedává, jakýmkoliv.To jste vážně tak hloupí, že se tomu posmíváte?? Asi jo.[crazy]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Sobota, 02. května 2020 - 19:54:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1661
Registrován: 11-2005
Hrochu.R420: Zajímavé, čím se dnešní korporáty chlubí...často právě takovým prostředím[wink]
Nástěnky stejně jako tenkrát nabízí práci a teď info ke Covidu-19[pozor]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Sobota, 02. května 2020 - 20:11:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4818
Registrován: 4-2003
Miram:
"Chemička měla své byty, školy a lázně, každý tu chtěl dělat"
Jak píšu, ani si to své kálení si do úst neuvědomujete. Ano, každý tam chtěl dělat, když byly s místem spjaté byty. Protože jinak by se k bydlení horko těžko dostával. I u nás se tehdy neřešilo "kde bych chtěl pracovat", ale "kde dostanu byt". S každou vaší snahou o obhajobu jen na světlo vytahujete další nešvar a zmar tehdejší doby, na něž bezděčně upozorníte.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Sobota, 02. května 2020 - 20:12:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 34
Registrován: 2-2018
Miram: Moc prosím o název korporátu (nejlépe nadnárodní), který nabízí prasečák (může být i kravín nebo slepičárna), k tomu políčko (sad/skleník) na svém dvoře nebo dnes moderní střeše a dělá to nejen jako benefit pro své zaměstnance?
Sobota, 02. května 2020 - 20:28:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3976
Registrován: 6-2016
Doktor: Položím nějaké ty otázky.

Jak mohlo prase domácí (Sus scrofa f. domestica) přežít za komančů? Zbytky z velkokuchyní se běžně zkrmovaly ve velkochovech, zbytky z menších školních jídelen v "domácím chovu"[biggrin]

"Prase domácí je všežravé. Ve velkochovech se prasata krmí převážně průmyslově vyráběnými granulemi, mezi další používaná krmiva patří brambory, kukuřice, obilný šrot a kuchyňské odpadky. https://cs.wikipedia.org/wiki/Prase_dom%C3%A1c%C3%AD#Potrava

Jak mohlo prase divoké (Sus scrofa) přežít přikrmování totožnými zbytky? Osobně několikrát zažito na Filipově, kde živočiši dostávali zbytky z Letního tábora UK na Albeři, cca 55 let zpět.

Klasický mor prasat je dle wiki přenášen jen přes maso/masné výrobky. "Maso v podobě salámů (např. čabajky) dovezené ze zahraničí a zkrmené prasatům (jako zbytky) bývá mnohdy příčinou zavlečení nákazy a vzniku epizootie [zdroj?]."

Co si z mládí pamatuju, tak táborová/vojenská kuchyně zbytky třídila - jedny konve pro prasata, druhé "na vyhození".
Sobota, 02. května 2020 - 20:30:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3969
Registrován: 9-2003
No tak Klonfar se opět projevil jako kombinace strýce Františka a Petra Vlčka.
NOBLE BRICKS
Sobota, 02. května 2020 - 20:31:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11692
Registrován: 8-2012
O to hůř se tady v listopadu lidem lhalo
Ono to "tady" v listopadu naopak všechno začalo... protože už ani to držhubné a byt v lidojemu (ze kterého pak nešlo utýct, stejně jako z toho Ostravska nebo ČKD) těm lidem za ten otrávený vzduch, vodu i jídlo nestály.

čím se dnešní korporáty chlubí...často právě takovým prostředím
Prasečákem, ve kterém zkrmují zbytky z kantýny. No jasně. A ještě je třeba bejt na to ideově hrdej jako na "soběstačnost" [happy].
Hele, čas přestat, abyste se do toho nezamotal úplně.
電車オタク
Sobota, 02. května 2020 - 20:33:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1662
Registrován: 11-2005
AllForOnepnzs:
"Moc prosím o název korporátu (nejlépe nadnárodní), který nabízí prasečák (může být i kravín nebo slepičárna), k tomu políčko (sad/skleník) na svém dvoře nebo dnes moderní střeše a dělá to nejen jako benefit pro své zaměstnance?"
Jedno po druhém - reakce byla na zeleň, ne na prasečák[wink] Dále chceš fotky, no musím Tě upozornit, že v některých továrnách stejně jako tenkrát je stále přísný zákaz focení, navíc tehdy ani komouše nenapadlo, že taková běžná věc se bude po tolika letech muset dokazovat fotkou. Stejně v tvé nenávisti by ani fotka nepomohla, mainstreamová neznalost je normou. Doufám, že nemáš mobil z Čínské lidové republiky[proud] Stejně by mě zajímalo, čeho se furt někteří bojíte, když výhody socíku zpochybňujete?[wink]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Sobota, 02. května 2020 - 20:55:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1663
Registrován: 11-2005
Opakuji znovu pro ty pomalejší, korporáty se rádi chlubí ekologickým přístupem, energetickou úsporností,
což jsou často zelené střechy, zeleň vně i uvnitř, stromy, květiny apod., má reakce byla na pana Hrocha.R420,
který zhejtoval květinové záhony.[crazy]
Prasečák je podsuv, dnes by to samozřejmě nikoho "netankovalo", ovšem právě zcestovalý T.H. třeba
něco takového viděl na divokém východě, v Rusku, Asii...? Já to nevím. Stejně jako v ČKD tady lidé po změně netoužili,
proto se muselo přijít s mrtvým studentem. První starostí těch,
kteří v podniku tlačili revoluci, bylo spálit jisté složky, aby se zapomnělo, jací to byli netáhla, prospěcháři a šmejdi[wink]
Byt si museli dělníci znovu koupit, ačkoliv ho přece továrně zaplatili prací,
prostě krádež za bílého dne, dnes už to zažívá snad jen bytový fond OKD a nějaká pražská adresa.[sad]
Ale H-systém je taky povedený[proud]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Sobota, 02. května 2020 - 21:14:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35
Registrován: 2-2018
Miram: Díky za prozření, moje mainstreamem zastřené vidění mi nedovolilo uvědomit si, že tehdejší idylický velkokombinát s luxusními zahradami (i zahradnictvím), na pastvinách pasoucí se krávy mezi halovými provozy, kdesi ve válcovnách popř. koksovně. To dnes nelze prokázat/obhájit neb ochrana státního tajemství (vybavilo se mi takový agitační video z padesátek ale nemůžu si teď vzpomenout na jméno [sad] )... Doufám, kvůli vám, že se chráníte a máte pod čepicí minimálně alobal 🤦 + se nenacháte oblbnout mainstreamem nebo skrytou reakcí v západním žoldu 😂😂😂.
Sobota, 02. května 2020 - 21:20:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 36
Registrován: 2-2018
Miram: Studentem myslíte toho komoušskýho konfidenta/agenta (Zifčák), co se dodnes úplně nevysvětlilo [happy]?


https://www.ustrcr.cz/uvod/listopad-1989/organizace-a-personalie/ personalni-spis-por-ludvika-zifcaka/

(Příspěvek byl editován uživatelem AllForOne(pnzs).)
Sobota, 02. května 2020 - 21:25:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4819
Registrován: 4-2003
honzaklonfar: Že prase sežere všechno, ještě neznamená, že to je vhodné jak pro samotné prase, tak pro (velko)chov. Zbytky z jídelen jsou živočišný odpad neznámého a v podstatě nedohledatelného původu (a ne, původcem není myšlena jídelna, ale původce materiálu vstupujícího do jídelny), tedy bez osvědčení o původu, kvalitě a zdravotní nezávadnosti. Pro vás to budou zřejmě další "euroblbosti", no z chovatelů prasat (a dalších hospodářských zvířat) asi nikdo nebude riskovat zavlečení nějaké nákazy. A ne, nejde jen o mor prasat. Další věc již předestřel RadekŠ - jídla pro lidi jsou solená, kořeněná, dochucovaná, a to zvířatům nepatří. Jinak zbytky rostlinného původu lze zkrmovat.

A teď prosím vaši odpověď, jaký má smysl vaše dvojí zmínka o euro-, když zkrmování zbytků je zakázáno již z doby před vstupem České republiky do EU?

--- --- ---
Miram:
"Byt si museli dělníci znovu koupit, ačkoliv ho přece továrně zaplatili prací"
Za odvedenou práci dostávají zaměstnanci mzdu. Váš konstrukt je tedy (nepřekvapivě opět) chybný.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Sobota, 02. května 2020 - 21:31:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14949
Registrován: 12-2007
prostě krádež za bílého dne, dnes už to zažívá snad jen bytový fond OKD a nějaká pražská adresa.[sad]
Ale H-systém je taky povedený


"Bolesti" způsobené transformací ekonomiky a s tím spojenou mj. privatizací jsou právě důsledkem předchozí (více než 40leté) existence režimu, kdy prakticky všechno bylo státní.

Pokud by předtím takový režim nebyl, nebylo by pak potřeba ekonomické transformace = nebyly by ani následné dílčí přešlapy typu tunely atd.
Sobota, 02. května 2020 - 21:34:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11693
Registrován: 8-2012
Stejně jako v ČKD tady lidé po změně netoužili
[biggrin] Jojo, v ČKD to pro změnu na vlastní kůži zjistil MiraŠ(těpán) 23.11., jak lidi po změně netouží [crazy].
Vždyť vy už lžete o historických skutečnostech, které ještě pamatujeme... dochází vám to ve vaší jednoduchosti?
電車オタク
Pikehead
Sobota, 02. května 2020 - 21:35:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6122
Registrován: 3-2007
Miram: A proč by se měl někdo bát, když tu tyhle hovadiny vyvrací? V čem spočívá výhoda prasečáku u fabriky? Měli jste tam taky krejčího, ševce a třeba výrobnu bicyklů? Z ekonomickýho pohledu je to přesný opak cesty k prosperitě, kterou je specializace a dělba práce.

Jinak na všechny průsery počínaje hospodářstvím jdoucím od desíti k pěti nebo na ekologickou katastrofu v severních Čechách vytáhnout údajně výhodnou soběstačnost s prasečákem je trošičku mimózní z pohledu proporcí a významu těchto plusů a mínusů.

A to evidentně nikomu z vás, nažraných z kantýny, vybavených králikárnou v prdelákovicích a sovětským barevným televizorem vůbec nevadilo, že sto kiláků od vás je ostnatej drát, strážní věže a fízlové s ostrejma...

Chápu, že u jedinců jako jste vy musel pád režimu způsobit dost velký diskomfort...
Sobota, 02. května 2020 - 21:38:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1664
Registrován: 11-2005
Můj konstrukt není chybný, to jen úplně blbě v mnoha aspektech aplikuješ současnost na minulost,
účetnictví se přece vedlo jinak, viz centrálně plánovaná ekonomika.
Podniková stabilizační půjčka na stavbu domku nebo "akce Z" už z principu dnes nejde...[happy]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Sobota, 02. května 2020 - 21:50:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1665
Registrován: 11-2005
Míra Štěpán říkal z balkonu dělníkům taky: Lidi, co blbnete, za pár let tady
tahle fabrika nebude a vás čeká pracák...volně parafrázováno, ale měl pravdu[wink]
Po údajné smrti studenta a tom "masakru" v Praze s patřičnou dávkou afektovanosti od pseudocelebrit
už každá babička v té nejzapadlejší vesnici chtěla ty hajzly komunistický pryč,
jen se furt pořádně nevědělo, co je to ten Havel[crazy] Bylo to krásné divadlo[kecal]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Sobota, 02. května 2020 - 21:51:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 37
Registrován: 2-2018
Pikehead: Miramovi spíš vadí, že kluci s vostrejma už na čáře nejsou, protože se přece komouši ,,uměli vo svý lidi postarat”. Mnoho kluků s ostrejma teď taky brečí, z důvodu ztráty smyslu života... Ale malou jiskřičkou naděje jim jsou Okamura, Foldyna a Klaus Jr. aka poslední správní vlastenci pohrdající mainstreamem a eurohujery [satan][crazy].
Sobota, 02. května 2020 - 21:57:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 338
Registrován: 3-2013
Doktore, nevěřím Vám, že by jste se nedokázal podívat kolem sebe, ale, jasně, chcete konkrétně. Tak příklad. Známý popisoval, jak si koupí v železářství kilo hřebíků. Má tři možnosti dopravy: auto, kolo, nohy. Auto 5 minut, kolo taky, pěšky 15 minut. Vždycky autem. Ano, auto je užíváno bez ohledu na to, co opravdu přináší.
Vyhazují se upotřebitelné věci, doufám, že Vám nemusím popisovat každou skříň a hračku a na kterou skládku se kouknout. To, že si lidi věcí, potravin, energií, vody,... neváží, to je podle mého názoru způsobeno dostupností (pochopitelně dočasnou dostupností). Nejvíc je to vidět u dětí.

Jinak jen zopakuji, rozvojové země potřebují v první řadě regulaci porodnosti. Jak konkrétně, to opravdu nevím, tady dejte raději dotaz v Číně.
Podle mého názoru planeta nemá takové možnosti a by ukojila nárůst jedněch a nenajedenost druhých. Jde sice o dva světy, ale v podstatě o jedno prostředí, uzavřený systém.

Utěšovat se tím, že řeka Bílina je už čistá a z Krušných hor už netrčí rezaté stromy je, pokud se např. těží a zpracovává lithium jinde a kácí pralesy (taky jinde), podle mého názoru pokrytectví.
Sobota, 02. května 2020 - 21:58:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1666
Registrován: 11-2005
Pro AllForOnepnzs
Hele, když to tak zasvěceně komentuješ, koukni tady do historie, proč ten obrat "uměli vo svý lidi postarat"
používám a taky o jakou fabriku jde, protože
o "pasoucích se kravách mezi halovými provozy"(wtf?) fakt nikde nepíšu[wink]

(Příspěvek byl editován uživatelem miram.)
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Sobota, 02. května 2020 - 22:03:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1667
Registrován: 11-2005
Videosne, jako místní černá ovce souhlasím s Tebou a je mi líto, že se na Tebe zase vrhnou...[sad]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Sobota, 02. května 2020 - 22:07:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 38
Registrován: 2-2018
David: On ani přechod k táboru míru nebyl bez porodních bolestí: Popravy + deportace a gulagy v 50. (o tom se moc nemluvilo ani nepsalo) + i ekonomika dostala trochu přes p**u (tomu se ale eufemisticky říkalo kolektivizace, znárodnění, měnová reforma, etc..), znáte to, všechno má svý [happy]...
Sobota, 02. května 2020 - 22:09:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 265
Registrován: 12-2017
Miram: Stejně jako v ČKD tady lidé po změně netoužili
a vypískání Štěpána bylo co? Asi vyjádření komoušský podpory...

Byt si museli dělníci znovu koupit, ačkoliv ho přece továrně zaplatili prací
totálně mimozní argument, to jako že ty byty byly zdarma a chemička si je utrhla na stromě? To asi musel někdo i v tom socíku zapaltit... a ne nebyla to platba prací.

Míra Štěpán říkal z balkonu dělníkům Míra Štěpán už to má naštěstí za sebou, ještě by ho mohl následovat jeho synátor, to je taky pěkná svi*ně stejně jako fotr.

tahle fabrika nebude a vás čeká pracák...
ještě že tak, ČKD jedna z nejhorších fabrik v socíku (tam už by to nezachránil ani ten prasečák přímo na lince u čmeláků [proud]).
Pikehead
Sobota, 02. května 2020 - 22:12:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6123
Registrován: 3-2007
Miram: A ti lidi z ČKD nějak trpí tím, že nemůžou v předpotopních podmínkách vyrábět čmeláky pro RVHP? Je to objektivně špatně, že neexistuje ČKD, firma, která v rámci RVHP žila z podstaty, a koncem 80. let už nic světově konkurenceschopného neuměla?

Akce Z vám chybí? A nepřijde vám jako pičovina stavět ve volném čase (amatérsky) prodejnu (hnusnou), kterou pak zdarma naservírujete spotřebnímu družstvu Jednota? Nemá to být jejich byznys a investice?

A stabilizace zaměstnanců probíhá, nebojte se. Doktoři se do regionů tahají podobnými nástroji jako tahali vás do prdelákovic do chemičky. V komerčním sektoru jsou nástroje trochu jiné a mají tu výhodu, že je nemusíte vracet. (Jen se samozřejmě týkají špičkových odborníků a ne dělnických profesí v chemičce.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Pikehead.)
Sobota, 02. května 2020 - 22:13:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4820
Registrován: 4-2003
Miram:
"Můj konstrukt není chybný, to jen úplně blbě v mnoha aspektech aplikuješ současnost na minulost"
Zaměstnanci vykonávají práci ve prospěch zaměstnavatele, zaměstnavatel za odvedenou práci vyplácí zaměstnancům mzdu. Tak to funguje dnes, tak to fungovalo tehdy. Tedy váš konstrukt je chybný a jen dokazuje, že se neorientujete ani v základních věcech.
Miram:
"Míra Štěpán říkal z balkonu dělníkům taky: Lidi, co blbnete, za pár let tady tahle fabrika nebude a vás čeká pracák...volně parafrázováno"
Hodně, hodně volně parafrázováno, v podstatě zcela dezinterpretováno. Jako kdyby ten záznam nebyl běžně dostupný.

--- --- ---
Videosen:
"Doktore, nevěřím Vám, že by jste se nedokázal podívat kolem sebe, ale, jasně, chcete konkrétně. Tak příklad. Známý popisoval, jak si koupí v železářství kilo hřebíků. Má tři možnosti dopravy: auto, kolo, nohy. Auto 5 minut, kolo taky, pěšky 15 minut. Vždycky autem. Ano, auto je užíváno bez ohledu na to, co opravdu přináší."
Já se ptal na rozvojové země. Zdá se vám snad, že je Česká republika rozvojovou zemí?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Sobota, 02. května 2020 - 22:26:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1668
Registrován: 11-2005
Nejen pro Banditu - různé protesty byli přece od roku 88, v listopadu 89 to spustila "Gréta" demonstrací v Teplicích proti smogu, 17. listopadu dostalo pár děcek po držce a začala masírka národa s mrtvým studentem a hrdinou Havlem, 23. listopadu už dělníci v ČKD Štěpána samozřejmě vypískali, protože přesně věděli, co všechno je špatně a že teď holubi do pusy vletí konečně sami[proud] Dnes mají továrny emisní odpustky, tehdy měli fondy na byty, ekonomika fungovala vážně jinak (pardon nefungovala[crazy])...
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Sobota, 02. května 2020 - 22:26:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14950
Registrován: 12-2007
On ani přechod k táboru míru nebyl bez porodních bolestí
Tak samozřejmě.

Na tom je celý "kolektivistický" státní systém nejzrůdnější - aby něco takového mohlo být zavedeno, "musejí" se toho účastnit všichni - i ti, kteří nechtějí.

A kdo nechce, tomu se to "musí" sebrat (aby pak někteří argumentovali, že to co nakonec přece jen budou mít k živobytí, "dostali od státu" a mají za to být vděčni - shoda ne nepodobná v jiné zdejší diskusi zmiňovanému "Kim nám dal potraviny, Kim nám dal bydlení atd.".
Sobota, 02. května 2020 - 22:44:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 266
Registrován: 12-2017
Miram: protože přesně věděli, co všechno je špatně a že teď holubi do pusy vletí konečně sami
kdepak, tohle si mysleli jedině dělňasové v chemičce [proud], zadarmiko byt + jitrnice a křoví na zahrádku k tomu [happy]
Sobota, 02. května 2020 - 22:48:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1669
Registrován: 11-2005
Tak jasně že to budeš Bandito vědět líp, než já[wink]
Takhle se staví podnikové byty po revoluci [crazy][proud]
Kolín pro TPCA
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Sobota, 02. května 2020 - 23:04:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 39
Registrován: 2-2018
Miram: Tak určitě, komoušům to šlo od ruky úplně jinak, pro férovost dávám dokument, který stejně jako ten váš je cca 20let od změny poměrů, taky jste dal z r.2005 t.j. 16 let po revoluci.https://m.youtube.com/watch?v=DMA0AMndn7Y
Sobota, 02. května 2020 - 23:32:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14951
Registrován: 12-2007
stejně jako ten váš je cca 20let od změny poměrů
30 let (1948 - 1978).
Mimochodem, po zhlédnutí onoho videa z Petržalky mi bylo nabídnuto ke zhlédnutí video z výstavby paneláků v Košicích v roce 1989, zajímavé je i vyjádření co do (ne)kvality materiálů, viz odkaz

Mimochodem, podnikové byty (resp. obecně vázanost užívání bytu na zaměstnaneckém poměru u konkrétního zaměstnavatele) považuji za nesmysl.
Pokud by se zaměstnanec rozhodl z jakéhokoliv důvodu z podniku odejít, najednou by musel i hledat nové bydlení.
Resp. pokud by zaměstnavatel z jakéhokoliv důvodu ukončil činnost, tak by najednou v nejistotě co do bydlení byli i ti zaměstnanci.

(Příspěvek byl editován uživatelem David.)
Sobota, 02. května 2020 - 23:33:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 267
Registrován: 12-2017
Miram: Takhle se staví podnikové byty po revoluci
Jo kasárny po armádě, modernizace bytovek mělo zpoždění (nic co by jste ze socíku neznal) a v čem je problém? Taky je dobré si uvědomit v jakém stavu to armáda převáděla na město.
Sobota, 02. května 2020 - 23:39:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1078
Registrován: 8-2011
má reakce byla na pana Hrocha.R420, 
který zhejtoval květinové záhony

Ano ,protože záhony a nástěnky tu uvádíte jako výhodu zaměstnání v chemičce za socíku. A je fakt ,že nevím všechno, ale že by dnes firmy lákaly na květinovou výzdobu a nástěnky? [crazy]

 že teď holubi do pusy vletí konečně sami
No tohle přesně si mysleli vám podobní . Ono dost lidí nezvonilo klíčema kvůli svobodě vyjadřování a volnému cestování,ale proto, že chtěli mít tu barevnou televizi ,friťák a dobrý auto jako na tom západě.
A když časem zjistili ,že jim to už nikdo zadara nedá, stejně jako ty vaše byty ,vodu a na vánoce kolekci a že budou mít jen to ,na co si sami vydělají,tak sklouzli k tomu obhajování dřívbylolípu. ( a než se dozvím, že to nemůžu vědět ,tak mám takový dřívbylolípáky nejen v příbuzenstvu, ale i v pracovním kolektivu a kupodivu myšlenky, názory i rétoriku máte všichni jak přes kopírák) .
Sobota, 02. května 2020 - 23:53:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1670
Registrován: 11-2005
Skoro máš pravdu, téměř souhlasím[happy]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Sobota, 02. května 2020 - 23:58:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 40
Registrován: 2-2018
Moje blbost, hledal jsem těch videií několik a nakonec to blbě spočítal...
BmbČ
Neděle, 03. května 2020 - 00:02:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8358
Registrován: 1-2007
Hroch.R420: Souhlasím, že zde lidé chtěli mít takové výrobky, co na západě, kdo by nechtěl, všichni jsme tam šilhali, ale málokoho napadlo a řekl bych, že nikoho, že mzdy za třicet let od revoluce zde budou zhruba třetinové, co tam. To je podle mne to současné rozčarování. Navíc ve společné Evropě.
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Neděle, 03. května 2020 - 00:57:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14952
Registrován: 12-2007
mzdy za třicet let od revoluce zde budou zhruba třetinové, co tam
... a to při souběžně vyšších "tamních" cenách, tzn. česká koupěschopnost vůči západním zemím není třetinová, ale ten rozdíl je menší než 1/3.

To je podle mne to současné rozčarování. Navíc ve společné Evropě.
Cokoliv jiného by ale bylo nelogické (ostatně, netýká se to jen naší země, ale více či méně všech socialistických států).

40 let ztráty se nedá dohnat za 30 let při souběžném zvyšování koupěschopnosti i na samotném, (nejen) námi doháněném, západě.
Neděle, 03. května 2020 - 01:41:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 22109
Registrován: 5-2002
Miram: Chemička měla své byty ... každý tu chtěl dělat
To Ti fakt nedochází, že za doby fatálního nedostatku bytů bylo lidem úplně jedno, kde budou předstírat práci, hlavně když bude podnikovej bejvák...?
No asi nedochází - kdyžs ho sám vyfasoval, tak máš pocit, že je to úplně normální a že to tak má bejt.

Byt si museli dělníci znovu koupit, ačkoliv ho přece továrně zaplatili prací
Žádnou prací žádnej byt nezaplatili - ten "dekret" je obdoba práva nájmu, kdežto tím "znovukopupením" (ve skutečnosti poprvékoupením) ho získali do vlastnictví.

HK: Prase domácí je všežravé. Ve velkochovech se prasata krmí převážně průmyslově vyráběnými granulemi, mezi další používaná krmiva patří brambory, kukuřice, obilný šrot a kuchyňské odpadky.
Ježišmarjá Honzo, kuchyňské odpadky jsou přece cumbajšpíl šlupky z oloupanejch brambor, ale ne zbytky jídla - prase je sice všežravec, ale ne popelnice.
Věř selskýmu vnukovi, to si ještě pamatuju, co se zvířatům dávalo (a hlavně zbytky jídla v takovejch kvantech jako v závodce nebyly, protože v hospodářství se co...? se dojídalo).

VS: Tak příklad. Známý popisoval, jak si koupí v železářství kilo hřebíků. Má tři možnosti dopravy: auto, kolo, nohy. Auto 5 minut, kolo taky, pěšky 15 minut. Vždycky autem.
Tvůj známej je mi u prdele a Tvoje generalizace si laskavě vetkni do vrkoče. Já třeba kilo šroubů z železářství (vzdáleného 2x tolik) vozím MHD.

Pike: (Jen se samozřejmě týkají špičkových odborníků a ne dělnických profesí v chemičce.
No a to je přesně ten důvod, proč dneska podle Mirama všechno stojí za hovno. Ve skutečnosti za to hovno stojí jeho život, ale ne proto, že ho někdo okradl za bílého dne, ale proto, že si ho sám posral.
Akorát si to není ani schopen, ani ochoten připustit, a tak nás tady oblažuje svými žlučovitými výlevy.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Neděle, 03. května 2020 - 01:46:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1671
Registrován: 11-2005
Vážně se bavím, Hajnej, díky [ok][rofl]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Neděle, 03. května 2020 - 02:14:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 43
Registrován: 2-2018
Hajnej: Právě obyčejnej dělník za ,,Dostal byt...” přestal dál poslouchat. Něco na způsob drážního „Elektrika prostě je...” Vůbec se nezabýval myšlenkou zaplacení (nikdo nechtěl tu cash vyloženě hned) a socíkem to jelo z podstaty, pořád kecy typu to bude v pohodě a tak... Pak ale najednou přišla kosa na kámen (nejpozději s příchodem tržní ekonomiky po revoluci) a protože fabriky nenatrhaly byty na stromech (viz. Vaše vysvětlení + banditovo), nevyhnutelně přišlo vyúčtování a potřeba splatit dluh. Což už je ale úplně mimo rozhled a pochopení běžného dělníka socialismu, protože byl zvyklej na úplně jinej přístup a nad ekonomickýma nesmyslama ho z principu (čti lenosti, blbosti, laxnosti a nezájmu - tzv . Mám v p**i.) nikdy ani vzdáleně nenapadlo přemýšlet/uvažovat viz. Miramovy výrony...
Neděle, 03. května 2020 - 02:22:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1672
Registrován: 11-2005
Hele, podle toho, že píšeš hůř než já, budeš asi mladší ročník, že? [crazy][proud][wink]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Neděle, 03. května 2020 - 02:27:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 44
Registrován: 2-2018
Nemám s čím porovnávat [happy]...
Neděle, 03. května 2020 - 08:01:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 339
Registrován: 3-2013
Doktore, tím, že vnímám problém jako spojitou věc v žádném případě neřadím občany ČR do rozvojových zemí. Konkrétně svůj názor na rozvojové země jsem už několikrát napsal. Navíc se obávám, že až budou docházet prostředky v rozvojových zemích, že může dojít k migraci a i ČR bude rozvojovou zemí.

Hajnej, jste si jistý, že příkladem se dá generalizovat? Neúměrné nadužívání věcí tady podle mne je, a to ještě neznamená, že tvrdím, že úplně každý je nenažraný. Znám dost lidí, kteří se chovají ohleduplně. Na tom, jak prudce se mění naše prostředí ale já chápu, že víc je těch, co si s problémem nelámou hlavu.
Jinak můj příspěvek byl adresován, takže moc nechápu reakci, ale neva. To, že jezdíte veřejnou dopravou je super!
Neděle, 03. května 2020 - 09:13:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13221
Registrován: 5-2004
Tak v ckd to nebyl najemni dekret ale druzstevni podil. Coz je krapet jinde. I to ze slo o uvazek vetsinou na 5 let a nikoli na 20-30 jako dnes u hypotek.

No a jestli tehdy byla katastrofalni nedostupnost bytu - tak co panuje dnes? Tedy kdyz si odmyslime nekdejsi velmi bohaty kraj co popisuje miram ze ktereho se stala sockarna kde mnohde nikdo nechce byty malem zadarmo...
Neděle, 03. května 2020 - 10:09:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14953
Registrován: 12-2007
I to ze slo o uvazek vetsinou na 5 let a nikoli na 20-30 jako dnes u hypotek.
Hypotéka nezavazuje člověka pracovat těch 20 - 30 let u konkrétního zaměstnavatele.

Tedy kdyz si odmyslime nekdejsi velmi bohaty kraj co popisuje miram ze ktereho se stala sockarna kde mnohde nikdo nechce byty malem zadarmo...
Což se stalo z nemalé viny proto, že předchozí režim v onom kraji nesmyslně sázel na "jednu kartu", kterážto karta se v tržní ekonomice ukázala být neudržitelnou.
Neděle, 03. května 2020 - 10:11:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11694
Registrován: 8-2012
vlček: Dnes nepanuje katastrofální nedostupnost bytů, nepanuje "čekání na byt", nepanuje černý trh s "dekrety", nepanuje dilema "půjdu pracovat do nějakého shitu v otráveném revíru, hlavně že dostanu byt"... jako dřívbylolípáci, touhle cestou to fakt nepůjde. Zkoušejte to třeba přes jeho DBL podnákladovou cenu (což způsobovalo nedostatečnou nabídku), přes jeho kvalitu (kterou tepala i tehdejší krotká satira), přes podnikové "výdobytky" (způsobené obecnou neschopností systému fungovat normálně, takže musely vznikat "podnikové prasečáky"), ale ne přes "katastrofální nedostupnost bytů" dnes. To ze sebe akorát děláte větší hlupáky než jste - lhát musíte neověřitelně (nesnadno ověřitelně).
電車オタク
Mladějov
Neděle, 03. května 2020 - 10:15:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14591
Registrován: 3-2007
David:
"

Mimochodem, podnikové byty (resp. obecně vázanost užívání bytu na zaměstnaneckém poměru u konkrétního zaměstnavatele) považuji za nesmysl.
Pokud by se zaměstnanec rozhodl z jakéhokoliv důvodu z podniku odejít, najednou by musel i hledat nové bydlení.
"

Což je přesně ten důvod, proč se to dělá [wink]

Neboli nalákání a stabilizace nedostatkové pracovní síly.
Neděle, 03. května 2020 - 10:16:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10169
Registrován: 4-2003
No a jestli tehdy byla katastrofalni nedostupnost bytu - tak co panuje dnes?

Tady v mým okolí je asi 50 bytů, který si můžu HNED koupit, nový i starý. V roce 1989 tady chemička dávno nic nepřidělovala, člověk vysolil úplatek a bylo mu laskavě dovoleno se zapsat do BD, který to asi za 5 let dokončilo a ještě tam musel odpracovat X hodin. Dneska se odtamud už většina lidí odstěhovala pořídila si rodinný dům.


Ano nedosáhne na něj nepoužitelná budikniččemum, který bydlí v mamahotelu a jezdí v tý chemičce ještěrkou ve skladu za 15 hrubýho.

Teď si postavili vedle mě pěkný dům sousedi ve věku 50+- úplně normální profese, ona prodavačka, a on dělá dělá něco do pneumatik v nějakým skladu. Stejně jak obě dvě neteře mý ženy (30) si aktuálně pořizují pěkný domy - přitom ti lidi mají úplně normální povolání.

To je prostě jenom o tom, že ti lidi mají nějaký vize, sny a ty si plní a nečekají, co jim spadne odněkud shůry.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Neděle, 03. května 2020 - 10:50:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10170
Registrován: 4-2003
Ježišmarjá Honzo, kuchyňské odpadky jsou přece cumbajšpíl šlupky z oloupanejch brambor, ale ne zbytky jídla - prase je sice všežravec, ale ne popelnice.

Samozřejmě, dávat zvířatům (jakýmkoliv) zbytky jídla je projev debility, deska pokoutně provozovaný jednoduchýma venkovskýma lidma. Vždyť tam jsou tuky, soli, koření.

Krom toho prase v chovu je šlechtěný hospodářský zvíře, který má dostávat optimální krmný dávky. Aby optimálně přirůstalo a mělo třeba vhodný poměr masa a tuku. My jsme rodině v širší rodině za DBL poráželi 5-6 prasat a zbytky jídla dávala prasatům leda socialistická velkovýroba.

Ten hlavní důvod, proč je krmení prasat zbytky stravy zakázáno pod hrozbou drakonických pokut, se jmenuje Africký mor.


PS: V devadesátkách jsme postupně s prasaty a s bramborama (v rozsahu nízkých jednotek ha. žádný 3 řádky...) a senem skončili - přestalo to dávat smysl. Proč dělat něco, co si člověk může koupit v rozumné kvalitě a místo toho dělat rozumnější věci.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Neděle, 03. května 2020 - 11:02:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10171
Registrován: 4-2003
Míra Štěpán říkal z balkonu dělníkům taky: Lidi, co blbnete, za pár let tady
tahle fabrika nebude a vás čeká pracák...volně parafrázováno, ale měl pravdu


Jenže děti těch těch chlapů co stáli v ČKD pod tím nechal zmlátit na Nároční třídě a vůbec nechopil, že ta děcka se koukají na zaprasenou fabriku typu ČKD většinově skrz prsty a pracovat tam by pro ně byla noční můra.PS: Štěpánův průser a důvod jeho překotného držkopádu byl, že tohleto vůbec nepochopil.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Neděle, 03. května 2020 - 11:06:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4821
Registrován: 4-2003
Videosen:
"Konkrétně svůj názor na rozvojové země jsem už několikrát napsal."
Ano, to jste napsal. Ale ani jednou jste neodpověděl na mé otázky. Otázky byly položeny jasně a konkrétně. Vy se konkrétní odpovědi vyhýbáte a jen opakujete obecné fráze. Vzhledem ke srozumitelné formulaci otázek nepředpokládám problém s jejich porozuměním. Tedy z vaší strany cílené vyhýbání se odpovědím.

--- --- ---
Petr_vlček:
"No a jestli tehdy byla katastrofalni nedostupnost bytu - tak co panuje dnes?"
Dnes si otevřu realitní server a vybírám si z nabídky bytů dle mých kritérií. Tohle se vám příliš nepovedlo.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Neděle, 03. května 2020 - 11:11:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13222
Registrován: 5-2004
Aneb Bata byl asi idiot kdyz pro svy zamestnance postavil pulku Zlina...

No a kdyz nebudizknicemu v 25 dostuduje a ma nasetrenejch z brigad 100 litru tak si koupi kterej z tech bytu?

Ono uz to "koupi" je v rozporu s proklamovanou mobilitou pracovni sily neb prodat a koupit jiny bydleni neni otazka tydnu coz u nasttupu do jiny prace muze lehce vadit... Kdyz ovsem najemny dela vic nez splatka hypoteky tak do nej jde jen ten kdo na tu hypoteku nedosahne.

David: on ale tech 20-30 let musi nekde makat. Resp musi mit kde makat za plat ze kteryho jde splacet. Cili bez krizi, nemoci a pod. Jo - nejaky pojistky (nijak levny) moc nepomuzou protoze pojistovna skoro vzdy najde duvod proc neplnit. A pripadne soudni vitezstvi pri rychlosti nasi justice par let po smrti pojisteneho neni reseni.
Neděle, 03. května 2020 - 11:28:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11695
Registrován: 8-2012
Aneb Bata byl asi idiot kdyz pro svy zamestnance postavil pulku Zlina...
Vždycky jsem obdivoval tenhle ambivalentní vztah mentálních bolševiků k Baťovi - byl to exemplární hnusák vykořisťovatel, ale když se to hodí, stane se z něj marxistickou dialektikou v podstatě první komunista [crazy][biggrin].
電車オタク
Mladějov
Neděle, 03. května 2020 - 11:29:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14593
Registrován: 3-2007
RadekŠ:
" průser... nepochopil."

Oni si spíš tihle tvrdí souzi ještě dobře pamatovali 68. rok a to, jak byli odměněni ti, co zůstali na pozicích marxismu - leninismu [wink].

No a ono to napodruhé tvrdému jádru ala Štěpán, Zbytek atd. nevyšlo (protože bez podpory Gorbyho a jeho tanků se souzi v KSČ logicky podělali - zaplaťpámbu).

Tenkrát hodně těch realističtějších KSČ špiček věřilo v "cestu 1968", tedy nějakého toho "..ismu s lidskou tváří", nakonec si stačí přečíst nějaké ty dobové slinty či memoáry.