Diskuse » Železnice » Ostatní země » Archiv diskuse Ostatní země do 24. 4. 2020 « předcházející | další »

Archiv diskuse Ostatní země do 24. 4. 2020

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Čtvrtek, 26. března 2020 - 10:13:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 503
Registrován: 10-2005
T_._H_.:
"Přitom "většina Britů" se právě naopak zděsila extrémně socialistické rétoriky Jeremyho Corbina natolik, že ho Johnson v prosincových volbách přejel jak autobus slimáka neuvěřitelným rozdílem...
"
Ale houby. Oni to tady nečtou jen pitomci.
Tohle byl přinejlepším až třetí faktor. Volby rozhodla především dobře udělaná kampaň se snadným a ovce chytlavým Get Brexit Done (navíc významným i pro neovce, který měly té schízy už plné zuby) spolu se šikovným působením na loser vrstvy a na reminiscencemi žijící starší obyvatelstvo.
Je celkem signifikantní shoda analýz; kde Konzervativci významně lovili na úkor LP (starší nižší dělnické vrstvy, mužské mladší dělnické vrstvy, které se těžko něčeho zděsily) a věkového složení, kde do 34 let dominovala napříč sociálními vrstvami LP a LibDem.
Když se k tomu přidá rozpolcenost LP, která nevěděla, co vlastně chce, latentní antisemitismus J.C. a zákonitosti britského volebního systému (který se mmch mně osobně velmi líbí), v němž přes 3,5 mega hlasů pro LibDem vyletělo luftem, tak to prostě takhle vyšlo.

Ta vaše zkratka je dobrá tak na hádku se zdejšími levičáky, ale s realitou moc společného nemá.
Čtvrtek, 26. března 2020 - 10:27:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2245
Registrován: 7-2017
T_._H_.:
"Tenhle společenský systém evidentně mele z posledního
No to už minimálně 150 let... ostatně Anglie byla i tehdy hlavním studijním materiálem pána s bohatým plnovousem.
Na mrtvé kobyle se nedá jezdit. Někteří už to pochopili
...zatímco jiní se furt snaží tvářit, že státní koně jsou lépe a radostněji mrtví, a říkat, že dřív bylo líp a ten kůň jezdil."

No, oni jsou i tací, kteří se snaží přemýšlet, co bude dál, až vyjde najevo, že i tahle kobyla chcípla...

Žádný společenský systém tu není na věky věkův.
Čtvrtek, 26. března 2020 - 10:48:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2092
Registrován: 11-2005
Nocni_spoje:
"To je blbost, spousta hotelu zavrela - v turistickych oblastech prakticky vsechny, ve vetsich mestech se vsak ubytovani sehnat da - oni cety a firove taky nekde musi prespavat...

Uplne netusim, jak se da uviznout v Nemecku, kdyz se muze cesky obcan relativne bez problemu vratit (viz vas priklad o prispevek vyse), ale asi je v tom nejaka vyssi logika, aby vypadal vas navrat alespon trochu jako z bondovky...

Vlaky az k hranicim jezdi a to stejne neni pro 99% gastarbeitru dulezite, protoze ty sednou do [auto] a proste profrci pres Rozvadov."

Limitovaná možnost ubytování existuje, ale jak sám říkáte, musíte mít ten správný kádrový profil. Jinak provozovatel ubytovacího zařízení riskuje mastnou pokutu.

Auto nevlastním, takže pro mě Rozvadov nepřipadá v úvahu. Běžně cestuji výhradně vlakem nebo letadlem. Takže pro mě by to znamenalo dostat se vlakem co nejblíže vhodného hraničního přechodu a ten přejít pěšky. V současné situaci vás v Německu nikdo stopem nevezme a upřímně, já bych to ani ze zdravotně-bezpečnostních důvodů nedělal.
Donner au train des idées d'avance...
Čtvrtek, 26. března 2020 - 10:52:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2093
Registrován: 11-2005
Sanitní TGV z Alsaska do Pays de la Loire

Dnes ráno odjelo ze Štrasburku TGV vyhrazené pro převoz pacientů v kritickém stavu s Coronavirem, aby se odlehčilo přetíženým nemocnicím v Alsasku, zejména v Mulhouse a ve Štrasburku, kde není dostatek ventilovaných lůžek. SNCF se tak po námořnictvu a letectvu zapojí do evakuace těchto pacientů do regionu Pays de la Loire, který je nejméně zasažený z celé Francie. Ministr zdravotnictví Olivier Véran prohlásil, že toto bude evropská premiéra. TGV jede non-stop až do Angers odkud budou pacienti rozvezeni do fakultních nemocnic v Angers, Nantes, Le Mans a La Roche-sur-Yon. Ve své sanitní konfiguraci pojme jednotka celkem 20 pacientů. V každém voze budou maximálně 4. Jejich nosítka budou položena na sedadla, která nebudou demontována. V každém voze bude anesteziolog, internista, zdravotní sestra se specializací na anestezii a 3 běžné zdravotní sestry. Barový vůz bude sloužit jako zázemí pro lékaře. Každý pacient před naložením do vlaku prošel důkladnou lékařskou kontrolou a má individuální zdravotní plán jak reagovat pro případ, kdyby se jeho stav náhle zhoršil. Rovněž na straně SNCF bude zesíleno personální obsazení. Dva strojvedoucí a zároveň množství obslužného personálu na palubě.

Nutno říci, že toto není nějaké partizánské řešení. SNCF a záchranné složky si takovou situaci v minulosti vyzkoušely nanečisto. V noci z 21. na 22. května 2019 došlo v Metz k masivnímu cvičnému teroristickému útoku s velkým množstvím obětí a zraněných. Bylo nutné narychlo vyslat z Paříže TGV se zdravotnickým personálem a odvézt nejvíce zraněné do pařížských nemocnic. Operace pod názvem Chardon se účastnilo 400 lidí.
Donner au train des idées d'avance...
Čtvrtek, 26. března 2020 - 11:36:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11412
Registrován: 8-2012
co bude dál, až vyjde najevo, že i tahle kobyla chcípla
Zatím je to akorát vroucí přání hlasatelů lepších včerejšků než nějaké reálné chcípnutí. Ale můžete to zkoušet dál - zejména v těch zemích, kde socík nikdy nebyl, si na horká kamna potřebují sáhnout, ideálního člověka vytvořit, ožebračit a vyvraždit.
電車オタク
Čtvrtek, 26. března 2020 - 12:05:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 144
Registrován: 11-2019
Rail2005:
"Auto nevlastním, takže pro mě Rozvadov nepřipadá v úvahu. Běžně cestuji výhradně vlakem nebo letadlem. Takže pro mě by to znamenalo dostat se vlakem co nejblíže vhodného hraničního přechodu a ten přejít pěšky."
Stačí přejít kdekoliv pěšky zelenou hranici. Vše v teoretické rovině skončí na úrovni přestupku, pokud vás někde policajti nebo celní správa atd. chytí přímo za ruku při překračování a to je pravděpodobnost na úrovni promile...
Čtvrtek, 26. března 2020 - 12:12:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 145
Registrován: 11-2019
Mimochodem v Anglii žádná kobyla nechcípla a ani se to nestane. Že se tam doprava celkově zhroutí při sněhovém poprašku/hroudách sněhu je normálka, to nikoho nepřekvapí.

Ale jinak jsem za 2 roky pobytu v UK projel celou zemi. Veřejná doprava funguje slušně, regionální jízdenky taky a pokud nepotřebuju jet nejrychlejším vlakem ve špičce, tak ceny taky nejsou nějaká tragédie a nakonec je pěkná hromada akčních jízdenek [lame]
Čtvrtek, 26. března 2020 - 14:07:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3874
Registrován: 9-2003
Překvapuje někoho, že týpci jako Wałbrzych nebo Dědek Hank budou hledat chcípnutí kapitalistické kobyly a přednosti socíku v čemkoliv?
Rail2005: Tak so se zachovat příčetně a prostě zůstat v tom Německu, kde máte celé zázemí?
NOBLE BRICKS
Čtvrtek, 26. března 2020 - 14:27:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1276
Registrován: 4-2004
Překvapuje někoho zdejší ideová Securitate? Už se ozvalo kompletní trio [happy] — a to přesto, že v tom článku není o kapitalismu nebo jeho konci ani slovo. Zato se tu hned šermuje "extrémním socialismem" (čili sociální demokracií) a "Rudým Guardianem", podle kterého ten text ani napsán není, stačí dobře číst. A když už dojde na věcné námitky, pak ve stylu "to přece není zestátnění", když se v článku právěže píše, že to (zatím) není zestátnění. K-omedy club.

(Příspěvek byl editován uživatelem Wałbrzych.)
Čtvrtek, 26. března 2020 - 14:58:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11414
Registrován: 8-2012
a to přesto, že v tom článku není o kapitalismu nebo jeho konci ani slovo
...zatímco se nám tu vyhazuje na oči "chcíplá kobyla" a "společenský systém mele z posledního", že [happy].
když se v článku právěže píše, že to (zatím) není zestátnění
...ale jen proto, že zpráva britské vlády se tomuto označení vyhýbá, viďte [happy]

Hele, já bejt socialistou a a2larmistou, tak bych hlavně doufal, že ten kapík vydrží co nejdýl, aby mohl tyhle choutky ke znárodňování a plácání floskulí o selhání systému financovat a já nemusel jít prostě makat na nějakou tu stavbu mládeže...
電車オタク
Čtvrtek, 26. března 2020 - 15:57:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2094
Registrován: 11-2005
S4991023: Kdybych bydlel v Bavorsku, kde se ten problém s Coronavirem alespon trochu řeší, tak asi ano. Však Marcuse Soedera nemohou ostatní zemští premiéři ani bába Merkel kvůli jeho správné a razantní politice vystát. Ale v NRW je to katastrofa. Chcípnout tam fakt nehodlám.
Donner au train des idées d'avance...
Čtvrtek, 26. března 2020 - 16:23:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5222
Registrován: 12-2007
V době státní karantény a zavřených hranic lézt přes zelenou hranici není nejlepší nápad. Domorodé obyvatelstvo je z dob minulých vycvičeno ...
Čtvrtek, 26. března 2020 - 18:06:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 270
Registrován: 8-2017
Rail2005:
"S4991023: Kdybych bydlel v Bavorsku, kde se ten problém s Coronavirem alespon trochu řeší, tak asi ano. Však Marcuse Soedera nemohou ostatní zemští premiéři ani bába Merkel kvůli jeho správné a razantní politice vystát. Ale v NRW je to katastrofa. Chcípnout tam fakt nehodlám."
To je neskutecna hovadina, ale na to, ze reagujete jako blazen jsou tu vsichni zvykli viz Vas prispevek z roku 2015, ze chodite po Koline nad Rynem jen s 35 cm nozem, protoze nehodlate chcipnout pod hordama uprchliku. Pet let pote prchate pred corona virem ze zeme, ktera ma na pocet nakazenych nejmene mrtvych v okoli a pocet nakazenych se v prepoctu na pocet obyvatel nijak extremne nelisi od CR.
Čtvrtek, 26. března 2020 - 18:13:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13187
Registrován: 5-2004
Podstatnou cast hranice od chebu po velenice zadne domorode obyvatelstvo nestrezi neb tam zadne neni.
Čtvrtek, 26. března 2020 - 18:28:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11415
Registrován: 8-2012
Ale v NRW je to katastrofa. Chcípnout tam fakt nehodlám
Jo jo, euříčka západoněmeckých soudruhů jsou vám dobrá, ale jak se něco semele, krysa opouští loď, honem do náruče českého zdravotnictví, matko postarej se... tak vítejte zpátky v kolonii, hrdinný bojovníku proti neevropským narušitelům.
電車オタク
Čtvrtek, 26. března 2020 - 19:11:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16
Registrován: 9-2018
Zítra smutné výročí 50 let od vykolejení nákladního vlaku na mostě L'Estanguet, což vedlo k ukončení spojení Francie a Španělska přes Canfranc. Most nebyl nikdy opraven. V současné době to však opět vypadá pozitivně s obnovou spojení https://jacetaniaexpress.com/27-de-marzo-50-anos-del-accidente-de -lestanguet-que-supuso-el-cierre-del-canfranc/
Čtvrtek, 26. března 2020 - 19:57:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2095
Registrován: 11-2005
T_._H_.:
" Jo jo, euříčka západoněmeckých soudruhů jsou vám dobrá, ale jak se něco semele, krysa opouští loď, honem do náruče českého zdravotnictví, matko postarej se... tak vítejte zpátky v kolonii, hrdinný bojovníku proti neevropským narušitelům."

Tohle není o penězích. Kolik zaplatím u doktora fakt neřeším, protože k doktorovi mohu jít kdekoliv v Evropě a pojišťovna to zaplatí. Dívám se ale na kvalitu. Ve zdravotnictví je to tak, že čím více na západ, tím mají doktoři vyšší platy, ale s tím také úměrně klesá kvalita zdravotních služeb. Výjimku trochu tvoří Belgie, protože tam mají státní zdravotnictví. Proto tam také několik kolegů dojíždí, než aby do sebe nechalo řezat od německých řezníků. A když jsem měl problém se zubem, tak jsem také raději sednul na ICE a odjel do Liege, protože tam navíc nemám jazykovou barieru.
Donner au train des idées d'avance...
Čtvrtek, 26. března 2020 - 20:19:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 271
Registrován: 8-2017
Rail2005:
"protože k doktorovi mohu jít kdekoliv v Evropě a pojišťovna to zaplatí"
Takhle obecne to urcite neni pravda, kdyz se nejedna o urgentni zakrok, tak vam to pojistovna proplatit nemusi.

Rail2005:
"Dívám se ale na kvalitu. Ve zdravotnictví je to tak, že čím více na západ, tím mají doktoři vyšší platy, ale s tím také úměrně klesá kvalita zdravotních služeb. Výjimku trochu tvoří Belgie, protože tam mají státní zdravotnictví. "

Kdezto jinde v Evrope je zdravotnictvi 100 % soukrome... Vsak az vas kopnou do zadku, proto, ze jste se nechal zavrit od Prymuli dobrovolne na 2 roky v Cechach, tak si ceskeho platu a zdravotnictvi budete moci uzivat do syta.
Čtvrtek, 26. března 2020 - 20:29:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2096
Registrován: 11-2005
Nocni_spoje:
"Rail2005:
To je neskutecna hovadina, ale na to, ze reagujete jako blazen jsou tu vsichni zvykli viz Vas prispevek z roku 2015, ze chodite po Koline nad Rynem jen s 35 cm nozem, protoze nehodlate chcipnout pod hordama uprchliku. Pet let pote prchate pred corona virem ze zeme, ktera ma na pocet nakazenych nejmene mrtvych v okoli a pocet nakazenych se v prepoctu na pocet obyvatel nijak extremne nelisi od CR."

Nejprve trochu čísel z dnešního večera. Köln 1.075 COVID na 1.085.664 obyvatel. Praha 552 COVID na 1.318.688 obyvatel. A teď to budou 4 roky, co mi vedle baráku mi paní Reker postavila ubytovnu migrantů. Tak klidné místo to bývalo. Takže se fakt musím chránit.
Donner au train des idées d'avance...
Čtvrtek, 26. března 2020 - 20:33:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 272
Registrován: 8-2017
Rail2005:
"Nejprve trochu čísel z dnešního večera. Köln 1.075 COVID na 1.085.664 obyvatel. Praha 552 COVID na 1.318.688 obyvatel. A teď to budou 4 roky, co mi vedle baráku mi paní Reker postavila ubytovnu migrantů. Tak klidné místo to bývalo. Takže se fakt musím chránit."
Prosim uz se nevracejte![smrt]
Pezos
Čtvrtek, 26. března 2020 - 22:07:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1640
Registrován: 4-2014
Rail2005:
"Kolik zaplatím u doktora fakt neřeším, protože k doktorovi mohu jít kdekoliv v Evropě a pojišťovna to zaplatí."
Tak to ani náhodou. E106 se týká jen pendlerů (mají nárok na plnou péči v zemi svého trvalého bydliště) a evropský zdravotní průkaz kryje jen neodkladnou péči.
Pátek, 27. března 2020 - 08:10:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11422
Registrován: 8-2012
Tohle byl přinejlepším až třetí faktor
Volby byly především jakýmsi "opakovaným referendem" o brexitu. To byl naprosto první faktor. (Proto nepřekvapí volba vždy spíše nacionálně naladěných loserů.) Tam to bylo rozdané jednoduše - Johnson si přidržel svou linii "dokončit brexit", Corbynovi nezbylo tedy nic jiného, než se stát protiváhou protibrexitovou. Přitom tohle téma bylo mezi lidmi pořád půl napůl, ale s rychle rostoucím podílem těch, kteří to hlavně už chtěli mít "za sebou". A u té to Corbyn naprosto luxusně prosral svou rétorikou, protože z toho vznikla volba "brexit nebo socialismus". Proto tak přesvědčivé vítězství Johnsona, i díky hlasům "proti Corbynovi".

Zpátky k železnici: to, co zavedla britská vláda ("Emergency Measures Agreements"), je právě proto, aby ke "znárodňování" nemuselo dojít. Prostě nezastávají šotopohled nechat to zkrachovat a pak to dát řídit nějakému "supermotivovanému" státnímu zaměstnanci, jen aby bylo učiněno zadost ideologické pozici boje proti soukromníkům.

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
電車オタク
Pátek, 27. března 2020 - 15:02:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 944
Registrován: 6-2019
Takže se fakt musím chránit.
Doufám, že sedíte v karanténě! [smrt][smrt][smrt]

Pezos/Noční spoje: on pán má asi na mysli nějaké komerční pojištění.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Pátek, 27. března 2020 - 15:30:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 504
Registrován: 10-2005
T_._H_.:
"Volby byly především jakýmsi "opakovaným referendem" o brexitu. Corbynovi nezbylo tedy nic jiného, než se stát protiváhou protibrexitovou."

Člověče, vy se fakt snad jen zdáte. Nejdřív napíšete blábol a pak vám není ani trochu blbý přežvejkat oponentní názor jako svůj vlastní a ještě se tvářit chytrej.

Corbyn nikdy žádnou protibrexitovou (proti)váhou (poněkud nechtěné contradictio in adjecto[proud]) nebyl. Ten se deklasoval jako lídr brexit/nebrexit už hodnou chvíli před volbama.

Pište raději o britských drahách.

PS. Ostatním se omlouvám za mimodrážní vsuvku, ale někdy si to holt neodolatelně koleduje.
Pátek, 27. března 2020 - 17:39:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11428
Registrován: 8-2012
Jejej, ukradli vám názor? Nic oponentního proti tomu svému nevidím, Corbynův "britský socialismus" prostě byl velkým příspěvkem k jeho porážce.
Corbyn nikdy žádnou protibrexitovou (proti)váhou (poněkud nechtěné contradictio in adjecto[proud]) nebyl
Jistě, on byl přece "brexit-neutrální" a nesnažil se lovit na straně odpůrců brexitu... (Třeba to jeho mávání "tajnou vládní zprávou".)

Jinak je Corbyn (Sanders etc.) akorát tragikomickým příkladem socialisty, kterému někdo středovější vykradl všechna ta "dělnická" a "lůzrovská" témata a jemu holt zbylo jen to znárodňování...
電車オタク
Pátek, 27. března 2020 - 18:25:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3875
Registrován: 9-2003
Viajero: Nemám pocit, že by se TH nějak deklasoval nebo přebíral oponentní názor.
Rail2005: Pouze blbec jako Zoubele může utíkat z německého zdravotnictví do belgické špíny. A pokud to dělají i Vaši kolegové, měli by ten váš úřad rozprášit, protože nechci, aby mi hlídalo bezpečnost letecké dopravy stádo zmatených magorů.
NOBLE BRICKS
Pátek, 27. března 2020 - 19:13:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 505
Registrován: 10-2005
Ahoj Igore,
já na Tvým kolegovi (pokud se nepletu) oceňuju schopnost jít proti proudu a koneckonců i jeho široký záběr, ale nemusím být kvůli tomu nutně slepej, ne?
Pěkný víkend.
Sobota, 28. března 2020 - 23:11:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3880
Registrován: 9-2003
Ne, nemusíš, Dalibore ale stejně budu mít názor na Corbyna jako on. To jsou ostatně paralely mezi UK a US - jak Borisovi, tak Donaldovi (které oba z celého srdce nesnáším) vyhrála volby ta druhá strana, která nasadila ještě o třídu nepoužitelnějšího kandidáta - protože fajt raději Donalda než Hillary, raději Borise, než Jeremyho.
NOBLE BRICKS
Neděle, 29. března 2020 - 17:17:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 506
Registrován: 10-2005
S4991023:
"Ne, nemusíš, Dalibore ale stejně budu mít názor na Corbyna jako on. To jsou ostatně paralely mezi UK a US - jak Borisovi, tak Donaldovi (které oba z celého srdce nesnáším) vyhrála volby ta druhá strana, která nasadila ještě o třídu nepoužitelnějšího kandidáta - protože fajt raději Donalda než Hillary, raději Borise, než Jeremyho."

Nejsme ve sporu. Ale je nesmysl to stavět argumentačně na nějaké extrémní socialistické (ekonomické) rétorice.
Corbyn byl prostě nevolitelný, protože Corbyn, a byl by nevolitelný, i kdyby měl mnohem liberálnější ekonomický program. Prostě s charisma, které měli vůdci LP naposledy někdy za Foota, s lavírováním brexit ano ale jinak, s ideologickým viděním 80. let, s latentní antisemitismem, odpudil jak dělnické loosery a labourpenzi (BoJo), tak inteligentnější remain vrstvy (LibDem, takže luft). Corbyn, to prostě byla prohra. V UK byly na to celkem rozsáhlé průzkumy a samotný ekonomický program LP byl v rozhodování až na třetím místě.

PS. Prostě T.H. občas ve svatém zápalu zevšeobecňuje trochu víc, než je zdrávo. Já s ním jinak problém nemám. Naopak, třeba ten utěr 11415 pěkně sedí.
Neděle, 29. března 2020 - 17:40:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3756
Registrován: 5-2002
Pardon, ale co je na delnicich looserskeho?
Neděle, 29. března 2020 - 18:58:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 507
Registrován: 10-2005
Nenapsal jsem loserský dělník, nýbrž dělnický loser, to je trochu rozdíl nemyslíte? Jak byste označil nekvalifikované a méně kvalifikované dělnické vrstvy bez ambicí a šance se dostat dál než na fotbal a levné pivo do Prahy? Elektorát, který svou marnou naději našel v Borisovi.
Neděle, 29. března 2020 - 19:41:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 508
Registrován: 10-2005
Vrátím se zpět k železnici.

Tak jako u nás byly dráhy polní i v Latinské Americe. Specifickou podmnožinou byly dráhy banánové, které sloužily obsluze rozlehlých plantáží a odvozu plodů do přístavů pro transport na severoamerický a evropský trh.

Asi největší banánové železnice byly honduraská Tela, která zanikla po hurikánu Mitch, a z níž jsem sem před pár lety dával obrázky ze svébytného parkového muzea v El Progressu a pak dráha z kostarické Gandocy do panamského Almirante, odkud jsem sem také pár snímků již dával. Loni jsem se do Almirante vrátil, ale tentokrát z Kostariky, takže jsem projel celou bývalou trasu dráhy.

United Fruit založila železnici v roce 1909. Byla o rozchodu 914mm a spojovala rozsáhlé kostarické plantáže přes pohraniční řeku Sixaola a pahorkatiny holem Changuinoly s přístavem El Almirante, který měl plavební hloubku pro lodě mířící především do USA, později ale i do Evropy. Dráha sloužila do roku 1955 v parní trakci, pak v dieselové a měla na panamské straně poměrně silnou osobní dopravu, neboť venkov byl sice řídce nicméně poměrně hodně zalidněn a jiné komunikace nebyly. Dráha sloužila v celkem nezměněném rozsahu až do roku 1998, kdy na kostarické straně záplavy spláchly v podstatě celou siť a zůstal jen emblematický most v Sixaole přes hraniční řeku. Na pamanské straně dráha sloužila dále, ale v roce 2004 Chiquita (nástupce United Fruit a vlastník dráhy) rozhodla, že pro uspokojení nároků zejména evropského trhu už nevyhovuje. Útlum skončil likvidací dráhy v roce 2008. A při mé loňské cestě jsem byl bohužel svědkem i zániku onoho proslulého mostu, po něž se donedávna muselo přemisťovat vše, od kamionů až po pěší trekery.

Mizející most v Sixaole a panamské předmostí v Guabitu


Další z mostů na trati most v Sixaole před pár lety


A pozůstatky v El Almirante


Vedle aktuálních fotek mizející minulosti byla tato dráha naštěstí fotografována. Několik obrázků, které dokumentují minulost dráhy někdy v 50. letech se mi pro dokreslení tohoto příběhu podařilo najít. Mezi nimi vynikají svou precizností snímky místního faráře Padre Kennedyho.
Dráha byla bohužel privátním majetkem Chiquity, takže na její likvidaci neměly snahy o její zachování jako úžasné turistické atrakce propojující dvě turisticky exponované lokality, žádný vliv. Nemusím dodávat, že tam, kde klapala kola vlaků, dnes duní na sice kvalitní, ale občas křivolaké, silnici kamiony.
Neděle, 29. března 2020 - 22:45:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 668
Registrován: 1-2004
[ok][ok][ok]
Pondělí, 30. března 2020 - 07:23:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11441
Registrován: 8-2012
V UK byly na to celkem rozsáhlé průzkumy a samotný ekonomický program LP byl v rozhodování až na třetím místě
No a teď si konečně přečtěte, co jsem napsal. Nikoli že voliče odradil Corbynův "ekonomický program" (já to nazývám socialismus, ale klidně můžeme používat nějaký opisný název), ale že Johnsonovi přihrál ten elektorát, který najednou byl postaven před volbu "tvrdý brexit nebo tvrdý socialismus". A tehdy je volba jasná. Čili to vůbec nebylo třeba o dělnických loserech *) (pojmenování jak vidíte vyvolává u určitých lidí jisté pnutí, takže je nazývám spíš "fotbaloví fanoušci"), protože ti šli vzhledem k nacionalistickému obsahu brexitu za Johnsonem přirozeně a Corbyn s tím moc nenadělal (že se Johnsonem nechal vmanévrovat do pozice "anti-brexitáře" byla samozřejmě jeho chyba).

*) LOSER jako podstatné jméno; teprve jako adjektivum je to LOOSER
電車オタク
Pondělí, 30. března 2020 - 09:21:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 509
Registrován: 10-2005
T_._H_.:
"No a teď si konečně přečtěte, co jsem napsal."

Napsal jste Přitom "většina Britů" se právě naopak zděsila extrémně socialistické rétoriky Jeremyho Corbina, což ale přinejmenším moje generace (jsa o něco málo starší než vaše) vnímá ekonomickou optikou (jakou také jinou v daném kontextu).

Hele, dále se v tom pitvat nehodlám, myslím, že jsme řekli celkem vše a koho to zajímá, obrázek si udělá sám.
Překlepy (viz 507) mne samozřejmě mrzí, ovšem potřeba je komentovat svědčí spíše o komentátorovi. Nicméně souhlasím s tím, že váš výraz "fotbaloví fanoušci" je rozhodně lepší[ok]
Pondělí, 30. března 2020 - 10:41:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1572
Registrován: 11-2005
Viajero: [ok][ok] člověče, vy byste takové skvosty měl dávat někam jinam, než do věčně zapadávající diskuze.
Kejvačka
Úterý, 31. března 2020 - 11:53:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2568
Registrován: 10-2004
Pozdrav z Korejské lidově demokratické republiky, cementárna Sangwon.
Bohužel jen foto Korejské ústřední tiskové agentury, z návštěvy v letošním dubnu nebude nic a v letošním roce to celkově vidím bledě...


Karosa řady 700 - nejlepší autobus
Úterý, 31. března 2020 - 13:53:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 30
Registrován: 4-2019
Copak KLDR, tam mají přece nula nakažených...
Úterý, 31. března 2020 - 17:37:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1616
Registrován: 2-2010
ad Kejvačka: Jsem sám, co připadá, že ta lokomotiva je tam přimalovaná (minimálně z důvodu velkého kontrastu oproti zbytku (opravdu velkému)).
Pesimista vidí v tunelu tmu. Optimista vidí na konci tunelu světlo. Realista vidí světla vlaku. A strojvůdce vidí tři debily na kolejích.
Youtube kanál: https://www.youtube.com/user/TravelTrainProd
Flickr: https://www.flickr.com/photos/144608621@N07/
Blog: https://travelproductioncz.blogspot.cz/
Úterý, 31. března 2020 - 18:33:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 173
Registrován: 12-2017
Navíc číslo 617 by vůbec nemělo existovat, pokud jsem správně hledal...
Úterý, 31. března 2020 - 20:48:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 669
Registrován: 1-2004
Trs2004: Vůbec nejste.
Taky je ta lokomotiva na tu cementárnu nějak příliš čistá, ledaže by ji před focením 20 soudruhů do posledního milimetru plochy vydrhlo...

Kejvačka: Nějaké fotky hrdých železničářů bránících vlastním tělem proniknutí socialistického čínského viru do jediné země pravých světlých zítřků by nebyly?
Úterý, 31. března 2020 - 23:49:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3769
Registrován: 3-2006
Když můžou na dílně rozebírat převodovky v čistých košilích (fotky zde před pár měsíci), proč by nemohli v cementárně šíbovat s čistou mašinou? [biggrin]
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Kejvačka
Čtvrtek, 02. dubna 2020 - 03:47:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2569
Registrován: 10-2004
Canfranc: V poslední době nic nového, Korejská ústřední TV hlavně opakuje starší programy, ale 31. 3. tam byla pozoruhodná animovaná pohádka o modelovém vláčku s bizarní obsluhou [wink]
https://youtu.be/dzxvxQKzj40?t=27900Karosa řady 700 - nejlepší autobus
Kejvačka
Pátek, 03. dubna 2020 - 08:34:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2570
Registrován: 10-2004
Velmi krátká reportáž o práci korejských železničářů v době boje proti koronaviru se včera objevila:
https://youtu.be/mMmjerqdtP4?t=150

(Příspěvek byl editován uživatelem Kejvačka.)
Karosa řady 700 - nejlepší autobus
Sobota, 04. dubna 2020 - 00:27:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3896
Registrován: 9-2003
Čím větší elpíčko, tím větší ochrana proti Koroně!
NOBLE BRICKS
Sobota, 04. dubna 2020 - 17:54:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2126
Registrován: 1-2005
Sydney - patrové příměstské vlaky zde fungují jako metro.

Kejvačka
Čtvrtek, 16. dubna 2020 - 16:29:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2575
Registrován: 10-2004

Pchjongjangská dopravní univerzita - Korejská ústřední televize 11. 4. čučche 109 (2020)
Karosa řady 700 - nejlepší autobus
Pátek, 17. dubna 2020 - 22:14:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 274
Registrován: 8-2017
Rail2005:
"S4991023: Kdybych bydlel v Bavorsku, kde se ten problém s Coronavirem alespon trochu řeší, tak asi ano. Však Marcuse Soedera nemohou ostatní zemští premiéři ani bába Merkel kvůli jeho správné a razantní politice vystát. Ale v NRW je to katastrofa. Chcípnout tam fakt nehodlám."
Tak jak je v Praze? Jinak v Bavorsku, kde se problem alespon trochu resi je aktualne v souctu 275 nakazenych na 100 tis. obyvatel kdezto v NRW 159 (v samotnem Kölnu je aktualne 432 nakazenych). V Koline nad Rynem jinak uz chciplo 63 lidi, coz je oproti prazskym 58 opravdu propastny rozdil...
Sobota, 18. dubna 2020 - 07:29:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11537
Registrován: 8-2012
...a o příspěvek výš mají úplnou nulu :-) (Protože lžou ještě víc než Číňani.)
電車オタク
Halbstadt
Neděle, 19. dubna 2020 - 17:12:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1511
Registrován: 9-2006
Myslím že ty informace od soudruhů z KLDR jsou stejné jako byli informace v SSSR po výbuchu v Chernobylu.
Turista
Neděle, 19. dubna 2020 - 20:12:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1290
Registrován: 12-2003
Že se to v KLDR moc nešíří, bych i věřil. Tam potřebujete povolení pro cestování mezi městy i normálně, natož dnes. Pohyb lidí přes hranice mají minimální a zavřeli je už v lednu. V únoru zavřeli všechna veřejná místa, zavedli povinné nosení roušek a tam si nařízení málokdo dovolí porušovat. Když někoho dají do karantény, tak spíš na 30 či 40 dní, než na 14, jako jinde.
Neděle, 19. dubna 2020 - 20:20:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11558
Registrován: 8-2012
v Chernobylu
To je kde, ten "Chernobyl"?

Že se to v KLDR moc nešíří, bych i věřil
Nejzasaženější země sousedí ze severu i jihu, přes hranice z Číny se tam pašuje ostošest, k tomu zaostalé zdravotnictví... ale klidně si věřte čemu chcete.
Ostatně tamní hlavní tlusťoch už taky radši někam zalezl.
電車オタク
Neděle, 19. dubna 2020 - 21:06:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 177
Registrován: 12-2017
To je kde, ten "Chernobyl"?
Já bych řekl, že to bude severovýchodně od Zhytomyru nebo západně od Chernihyvu... Pokud tam chcete dojet, vlakem to je přes Chop, Mukacheve, Khmelnitskiy a Zhmerynku... [lol][lol][lol]
Neděle, 19. dubna 2020 - 21:18:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11561
Registrován: 8-2012
No tak to jsem rád, že nemusím přes Kamyanets Podylskiyiy a Chernivtsy [crazy].
電車オタク
Neděle, 19. dubna 2020 - 21:20:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4700
Registrován: 4-2003
Turista:
"Že se to v KLDR moc nešíří, bych i věřil. Tam potřebujete povolení pro cestování mezi městy i normálně, natož dnes. Pohyb lidí přes hranice mají minimální a zavřeli je už v lednu. V únoru zavřeli všechna veřejná místa, zavedli povinné nosení roušek a tam si nařízení málokdo dovolí porušovat. Když někoho dají do karantény, tak spíš na 30 či 40 dní, než na 14, jako jinde."

Přes hranici mezi KLDR a Jižní Koreou se to fakt nešíří, tomu věřím [happy]
Ale z Číny se tam určitě něco dostalo. A jak znám KLDR, tak si myslím, že s koronavirem naložila takhle:
1) Použila ho jako záminku pro likvidaci některých nepohodlných soudruhů (falešné obvinění z šíření viru).
2) Roušky a další protivirová opatření jsou jen na propagandistických videích.
3) Ve jménu koronaviru se ještě více utahují opratě severokorejským občanům, ale reálně účinná opatření se nedělají, protože je nemá kdo dělat a chybí i elementární vybavení. Zdravotnictví existuje jen pro hrstku vyvolených, takže třeba o testu na koronavirus si 99,9% občanů může nechat jen zdát. Tím pádem nekontrolovatelné šíření je dosti reálný scénář.
4) Až se budou na ulicích hromadit mrtvoly, tak je odklidí, a tím bude problém vyřešen. Zahraniční turisti i diplomaté jsou pryč, takže ti nebudou mít šanci cokoliv spatřit, a pokud se povede přes hranici propašovat nějaká svědectví Severokorejců, budou samozřejmě zpochybněna a prohlášena za jihokorejskou propagandu.
Neděle, 19. dubna 2020 - 23:01:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1623
Registrován: 11-2005
A co když mají vypěstovanou imunitu, protože kořínky a netopýři baští denně???[proud]
Každopádně lžou méně, než "my" o nich[ko]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Pondělí, 20. dubna 2020 - 16:52:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3920
Registrován: 9-2003
Miram: Nevystupujete na Slovensku pod jménem Ľuboš Blaha?
NOBLE BRICKS
Mladějov
Úterý, 21. dubna 2020 - 01:21:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14570
Registrován: 3-2007
Miram PhD ??? [lol]
Že se nepochlubí ?
Pátek, 24. dubna 2020 - 04:09:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14942
Registrován: 12-2007
Od letošního roku se platnost jízdenky Interrail rozšířila o Lotyšsko a Estonsko (pozn. o rok dříve začala tato jízdenka platit v Litvě), viz https://www.interrail.eu/en/trip-ideas/recommended-routes/classic -routes/baltic-itinerary.
Pátek, 24. dubna 2020 - 07:04:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 999
Registrován: 6-2019
Cenově opět naprosto nezajímavé. Takže snad jedině pro ty, co si neumí koupit jízdenky za pár euro v
kamenných pokladnách.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau