Diskuse » Železnice » Všeobecná neželezniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 26. 3. 2020 « předcházející | další »

Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 26. 3. 2020

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Neděle, 22. března 2020 - 14:46:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6636
Registrován: 5-2010
Cesty do zahraničí mohou být zakázané i dva roky, oznámil Roman Prymula
Neděle, 22. března 2020 - 14:59:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11369
Registrován: 8-2012
pá po práci, cca čtyři odpoledne, od Perlovky po Národní k Divadlu ... TŘI kusy
Hm, takže z nepotkávám nikoho už jsou TŘI kusy... já teda tady ve Widlích potkám zhruba tři zaostalé horaly taky a že bych se kvůli tomu osíral stran roušky, to by mi fakt přišlo dost blbý. A to má celej zdejší kraj devět pozitivních proti 143 pražským (i po přepočtu na hlavu je to pětina), holt ty jarňáky tady byly až v posledním termínu, takže na splnění stádního reflexu "v létě musíme všichni táhnout do Chorvatska a v zimě do Itálie/Rakouska" tu už nedošlo...

Cesty do zahraničí mohou být zakázané i dva roky, oznámil Roman Prymula
Hlavně aby otevřeli hypersupy a hospody, že [happy]
電車オタク
Neděle, 22. března 2020 - 15:14:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10451
Registrován: 4-2003
Pozorný čtenář: Tady zase koukám někdo viděl Prahu jen na fotkách a z TV.

Tak samozřejmě, mindrák z Pražáků si pan T. H. musí nějak poléčit [crazy]. Přitom v pátek odpoledne (v době, kdy ještě bylo teplo a hezky), kdy jsem se i já vydal na modřanskou cyklostezku, jsem tam potkal celkem NULA lidí bez náhubku, když odečtu, že jsem ho chvílemi neměl akorát já, protože jsem konzumoval jídlo, což přes náhubek jde pochopitelně špatně, respektive nejde vůbec [proud].

A to, že lidé byli na cyklostezce, ovšem v množství malém (žádné zde uváděné davy se nekonaly), bylo zcela v pořádku. Na zdravotní procházky se chodit může (byť díky změně počasí se množství lidí na zdravotních procházkách výrazně zredukuje) a je mi fakt jedno, že se z toho sebestřední jedinci, například pan T. H., podělají do vejšky. Ve svém příbytku se podělat mohou, ještě si přitom zanadávají na neexistující sebestředné Pražáky a nikomu to vadit nejspíš nebude [happy].


Dále strašení, jak je u nás vše špatné, jak Češi na vše serou, se prostě nezakládá na pravdě, viz Rakousko a Německo, kde se zcela nepochopitelně neuskromnili (o náhubku asi neslyšeli, natož aby si ho na čumák nasadili [crazy]), obdobně také Francie, ale tam jsem to na rozdíl od Německa předpokládal. Proč se ale Němci chovají tak, jak chovají a roušky nenosí, je mi záhadou...

Kde je ale těch 15 až 20 procent českých ignorantů? Kde, když v Praze ne?!? Že by někde v oblasti mezi Libercem, Turnovem a Tanvaldem? Opravdu tam jsou? Ani tomu se mi nechce věřit, protože potkávám akorát lidi s náhubkem a to i v oblastech mimo Prahu, kde se občas pracovně vyskytuji.


Jinak mne opravdu těší, že pan T. H., aby se pokusil dosáhnout argumentačního vítězství, si vzal na pomoc Hajného, jinak svého velkého diskusního rivala [proud]. Hajnej ale propásl možnost mlčet, tak ať se pak nediví, že mi zase zní v uších jeho hit o fackujících policajtech a jeho řeči o mém pindání jsou nejen v tomto světle akorát hloupé kecy. A že mám něco nechat pouze na Babišovi a Prymulovi? Typický submisivní ovčí pohled, kdy se jen drží huba a krok [crazy].


A pokud se tu někdo vyjadřoval v rozporu s doporučeními, které má veřejnost od odborníků k dispozici, tak sem s tím.

Pochopitelně se tu takto nikdo nevyjadřoval, ale našli se tu hned dva jedinci, co těmto neexistujícím diskutérům přáli to nejhorší, dokonce smrt [crazy]. Zlo plodí ale jen zlo, tak by si to tito dva jedinci měli uvědomit, aby je pak náhodou zlo, které tímto způsobem zcela zbytečně páchají, třeba je samotné nedostihlo. Našlápnuto k tomu mají velice dobře...
Neděle, 22. března 2020 - 15:26:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6637
Registrován: 5-2010
Přesně tak, dokonce i "Tři králové" dávají Prahu jako vzor, co se dodržování opatření týče.
Jenki
Neděle, 22. března 2020 - 16:17:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5574
Registrován: 5-2002
Drak_ze_skalky:
"Přesně tak, dokonce i "Tři králové" dávají Prahu jako vzor, co se dodržování opatření týče."

Je to tak.

V pondělí 16.3. jdu do naší vesnické samoobsluhy s šátkem přes xicht - působím jako exot, část lidí spíš děsím.

O tři dny později chodí s rouškou úplně fšichni, a ti co ji nemají nebo se jim ji nosit nechce jsou místními důchodci promptně bonzování starostovi na Obecní úřad (který z toho má jistě radost, protože neví kde mu hlava stojí a nemá čas řešit takové p*čoviny).

Na druhou stranu když slyším od ségry co se (ne)děje v Rakousku (šije roušky a je za panikářku, ale už se to otáčí a sousedky od ní somrujou návod) nebo v Německu (volám zákazníkovi a dotaz - to vám v tom Babišistánu úplně jebe?) tak na tom ještě nejsme tak zle (nebo spíš ti jiní na to krutě dojedou).
Neděle, 22. března 2020 - 16:36:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6638
Registrován: 5-2010
Pozor v Německu sice mají vysoký počet nakažených (22 213), ale je to tím, že mají vysokou protestovanost, zřejmě největší v Evropě.A počet úmrtí v porovnání s počtem nakažených, je nízké (84).
Ale je pravdou, že ten začátek podcenili.
Neděle, 22. března 2020 - 17:00:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 236
Registrován: 8-2017
T_._H_.:
" pá po práci, cca čtyři odpoledne, od Perlovky po Národní k Divadlu ... TŘI kusy
Hm, takže z nepotkávám nikoho už jsou TŘI kusy... já teda tady ve Widlích potkám zhruba tři zaostalé horaly taky a že bych se kvůli tomu osíral stran roušky, to by mi fakt přišlo dost blbý."

Tak samozřejmě, že ve vaší [zadnice] světa je v současné době stejná frekvence chodců jako v pá odpoledne na Národní třídě samozřejmě o ničem nesvědčí. [lol]

A je hezké, že jste uvedl tolik konkrétních případů, kdy tu někdo obhajoval chovat se v rozporu s doporučeními odborníků. Takže pokud jistý Jiří Beneš (přednosta Kliniky infekčních nemocí 3. LF UK a Nemocnice Na Bulovce: prof. MUDr. Jiří Beneš, CSc.) jasně prohlásí, že jít někam do přírody a na procházku je ok a když občas někoho potkáme a jen se mineme, tak žádné riziko nehrozí, a ajznboňák T. H. tu hystericky ječí něco o tom, jak máme být zavření doma a bez propustky od uličního výboru vůbec nevylézat, tak komu tak asi věřit ... a o kom si pomyslet, že to trouba. Pan profesor to asi nebude.

Vy tu ve většině diskuzí vystupujete různě, ale věcně mimo moc často nebýváte. Ovšem co v tomto případě předvádíte za iracionální hysterii mi opravdu hlava nebere, vy byste byl za hvězdu i na Novinkách.

BTW ... jen tak na okraj. Třeba vše, co výše uvedený prof. Beneš považuje za nutné a žádoucí dodržuji. Striktně. Díky němu vím přesně proč, co, a nemám s tím nejmenší problém.

(Příspěvek byl editován uživatelem Pozorný_čtenář.)
Neděle, 22. března 2020 - 17:20:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11371
Registrován: 8-2012
pan T. H., aby se pokusil dosáhnout argumentačního vítězství, si vzal na pomoc Hajného, jinak svého velkého diskusního rivala [proud]. Hajnej ale propásl možnost mlčet, tak ať se pak nediví

ajznboňák T. H. tu hystericky ječí něco o tom, jak máme být zavření doma a bez propustky od uličního výboru vůbec nevylézat


No a "diskuze" opět neomylně zamířila z nedostatku jiných argumentů k absurdizaci a ad-personam podsouvání nikdy nevyřčeného. (V případě Brama je to o to kurióznější, že Hajnej mu dělal do poslední udržitelné chvíle dost usilovného advokáta kvůli anti-TH pozici obecně a naplnění skutkové podstaty trestného činu útoku na Prahu zvlášť [crazy][biggrin]). Tak zas někdy, teď už se bude akorát účtovat.
電車オタク
Neděle, 22. března 2020 - 17:44:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21739
Registrován: 5-2002
TH: ty fotky z povltavských cyklostezek jsou zřejmě jen nějaký fejk
Čistě kupeckejma počtama: v měřítku miliónovýho města vydá každý procento blbců v populaci na celou divizi, přičemž na vyvolání dojmu tlačenice na cyklostezce v Modřanech stačí pouhej regiment...

Nicméně v okolí bydliště potkávám lidí opravdu hodně málo, a to i v jinak exponované časy.
Ale faktem je, že víkendovej automobilní ruch je tady v okolí ve srovnání s všedním dnem větší (ale kde to má opačnej konec, to fakt netuším).

holt ty jarňáky tady byly až v posledním termínu
A taky máte hory přímo u nosu, žejo...

PČ: Nicméně se absolutně všichni shodují, že klasická rouška chrání (sice jen okolí, ale to je jedno) cca 20 min a jakmile dechem zvlhne, tak jakkoli chránit přestává.
A za těch 20 minut se začne dít co? Účinek teprve začne pozorovatelně klesat nebo naopak dokončí pokles až na zanedbatelnou hodnotu? A opravdu "absolutně všichni" naměřili 20 minut?
Kdybych viděl napsaný, že v X % případů klesne účinnost na Y % v rozmezí T1 až T2 minut, tak si pod tím dokážu něco představit. Ale takhle hloupě absolutizované je to zcela nedůvěryhodné.

Bram: Hajnej ale propásl možnost mlčet
První jsi tu možnost propásl Ty...
A pozor, nezapomeň, že jsi mým klientem, tak žádný pičování a šoupat nohama...!

ať se pak nediví, že mi zase zní v uších jeho hit o fackujících policajtech
Upřímně: myslíš, že by se v nějakým echt výjimečným stavu někdo zalamoval s tím, tahat Tě někam na strážnici k podání vysvětlení?
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Neděle, 22. března 2020 - 18:11:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21740
Registrován: 5-2002
TH: že Hajnej mu dělal do poslední udržitelné chvíle dost usilovného advokáta kvůli anti-TH pozici
Hajnej tady pouze konstatoval, že Bram akorát blbě žvaní (ono totiž v těchhle případech platí ono příslovečné "to se pozná až tam"), ale jinak by se 99 % na nic nezmohl.
A Bramovy podrážděné reakce potvrzují, že to Hajnej trefil přímo na komoru.

Ta "poslední udržitelná chvíle" měla být, když sis vzal na pomoc evangelistu...?

Jinak tato debata přinesla ještě jedno poznání: na sedmdesátkách TH machruje, ale při omezení pohybu mu změkne huba a respektuje to, což je bezesporu chvályhodné. Víme tedy, kde má TH svoji hranici, a z jeho dřívějších vyjádření víme i to, že se cítí být čímsi víc, než ti, kdo dodržují i tu sedmdesátku, akorát nám nevysvětlil proč.
Ale třeba se časem dozvíme i to...
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Neděle, 22. března 2020 - 18:28:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11372
Registrován: 8-2012
klasická rouška chrání (sice jen okolí, ale to je jedno) cca 20 min a jakmile dechem zvlhne, tak jakkoli chránit přestává
Mezi námi, ať zvedne ruku ten ze zdejších náhle vzniklých odborníků na roušky (hlavně teda na argumenty, proč je nenosit), kdo si opravdu myslí, že doktor v potenciálně infekčně daleko rizikovější situaci např. na operačním sále mění roušku co dvacet minut.
Vždyť to celé je pravděpodobnostní záležitost, nikoli binární "funguje - nefunguje"...

Víme tedy, kde má TH svoji hranici
No tak si to zapiš do mých kádrových materiálů, ať se máš čím ohánět ad-personam, až dojdou/nepřijdou jiné argumenty. Já bych řekl, že ta hranice je celkem logicky pochopitelná, tedy v případě, že ti logiku nevypíná ten samý neurotransmiter, který rozblikává červené světýlko.
電車オタク
Neděle, 22. března 2020 - 19:05:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10452
Registrován: 4-2003
Hajnej:Upřímně: myslíš, že by se v nějakým echt výjimečným stavu někdo zalamoval s tím, tahat Tě někam na strážnici k podání vysvětlení?

V echt výjimečném stavu, který tu ale nemáme a mít stoprocentně nebudeme, by to policista řešil klidně i střelbou...

Ale fackující policista nebyl míněn pro echt výjimečný stav...[nene].


První jsi tu možnost propásl Ty...

Tak to bych to tu mohl rovnou zabalit a nic nenapsat [biggrin]. Škoda, že jsi se nechal od pana T. H. vyprovokovat...


T. H.:No a "diskuze" opět neomylně zamířila z nedostatku jiných argumentů k absurdizaci a ad-personam podsouvání nikdy nevyřčeného.

Téma Pražáci a modřanská cyklostezka se tu jako reakce na můj příspěvek objevila jen tak čirou náhodou. Tak to určitě [biggrin].


(V případě Brama je to o to kurióznější, že Hajnej mu dělal do poslední udržitelné chvíle dost usilovného advokáta kvůli anti-TH pozici obecně a naplnění skutkové podstaty trestného činu útoku na Prahu zvlášť [crazy][biggrin]).

Mindrák z Pražáků je evidentně nekonečně velký [crazy].
Neděle, 22. března 2020 - 19:12:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10453
Registrován: 4-2003
Hajnej:A Bramovy podrážděné reakce potvrzují, že to Hajnej trefil přímo na komoru.

Hajnej si akorát myslí, že něco trefil, ale jak píšu v předchozím příspěvku, nechal se jen vyprovokovat a to dost lacině [wink].


Hajnej tady pouze konstatoval, že Bram akorát blbě žvaní (ono totiž v těchhle případech platí ono příslovečné "to se pozná až tam"), ale jinak by se 99 % na nic nezmohl.

Hajnej akorát využívá toho, že stav, který by Bram nerespektoval, prostě v ČR nenastane. Čili Bram nebude mít možnost nic dokazovat a tak se to dá odbýt tím, že se řekne: Bram blbě žvaní.
Neděle, 22. března 2020 - 22:24:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 237
Registrován: 8-2017
Hajnej:
"
PČ: Nicméně se absolutně všichni shodují, že klasická rouška chrání (sice jen okolí, ale to je jedno) cca 20 min a jakmile dechem zvlhne, tak jakkoli chránit přestává.
A za těch 20 minut se začne dít co? Účinek teprve začne pozorovatelně klesat nebo naopak dokončí pokles až na zanedbatelnou hodnotu? A opravdu "absolutně všichni" naměřili 20 minut?
Kdybych viděl napsaný, že v X % případů klesne účinnost na Y % v rozmezí T1 až T2 minut, tak si pod tím dokážu něco představit. Ale takhle hloupě absolutizované je to zcela nedůvěryhodné.

"

Rouška přestane být účinná v okamžiku, kdy zvlhne. Což nastane PŘIBLIŽNĚ po 2O minutách. Rozhodující tedy není čas, ale dosažení stavu, kdy ta rouška je navlhlá a přestává chránit. Je to proto, že pokud jste nakažený, tak při vlhké roušce to, co bezprostředně do ní vydechujete, rouška sice zachytí, ale současně se vaším výdechem do okolí uvolní to, co jste do ní předtím nadýchal a ono prostoupilo tkaninou.

Já si to nevymyslel, odkaz na rozhovor s prof. Benešem jsem sem dával a stejně se k tomu vyjadřují prakticky všichni, jejichž názory jsem četl.

Ono je možné si to ostatně i vyzkoušet, když budete foukat do napnutého bavlněného hadru. Dech je vždy vlhký, ale pokud bude hadr suchý, tak tu vlhkost zachytí. Pokud bude vlhký, tak se vaším výdechem ... fouknutím ... část dříve absorbované vlhkosti uvolní do okolí.

Při operacích v běžném "provozu" nevím, pokud nemají dnes nějaké lepší roušky, tak se asi vychází z předpokladu, že lékař bez nějakých citelných symptomů je zdravý, rouška stačí a operovat vždy v respirátoru by byl overkill. Pokud by se vědělo, že pacient má například významně sníženou imunitu, tak by se tomu vybavení personálu na sále asi přizpůsobilo. Ale tohle čistě spekuluji, jak to mají ve špitálech nastavené netuším.
Pondělí, 23. března 2020 - 01:35:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21745
Registrován: 5-2002
TH: Já bych řekl, že ta hranice je celkem logicky pochopitelná
A já jsem slovy "což je bezesporu chvályhodné" řekl, že proti tomu nic nemám (zdá se, že výslovné uvedení na Tvoje neurotransmitery nestačí).
Jenom se (znovu) ptám, na základě čeho se domníváš (jak plyne z jeho dřívějších prohlášení), že je lepší, než ti, kdo ty 70 dodržují.

Bram: Čili Bram nebude mít možnost nic dokazovat a tak se to dá odbýt tím, že se řekne: Bram blbě žvaní.
Především se Bram tím, že vypustil do světa to, co nikdy nemělo odejít z jeho klávesnice, zachoval jako pičus. To, že se Hajnej s TH neshodnou na tom, jestli jenom pičus užvaněnej, nebo pičus reálně nebezpečnej, na tom až zas tolik nemění.

PČ: Ono je možné si to ostatně i vyzkoušet, když budete foukat do napnutého bavlněného hadru.
Předpokládám, že nějak takhle se to i měřilo. Nicméně pořád to nedává odpověď na moji otázku, co to číslo přesně znamená.
Je prostě kurva rozdíl, jestli jde o pokles o 5 %, o 50 % nebo o 95 %. Bez uvedení této informace si můžu těma 20 minutama leda tak vytřít prdel.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Pondělí, 23. března 2020 - 07:32:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11375
Registrován: 8-2012
Vytknuto před závorku: jakékoli zakrytí úst a nosu je lepší než nic.

Pokud by se vědělo, že pacient má například významně sníženou imunitu
Hehe, to je fakt už absurdní... Pacient je v nemocnici (asi z nějakého důvodu, že), leží na operačním stole s otevřeným např. břichem (což má skvělý posilující vliv na imunitu, že), lékař je od operačního pole metr daleko (aby tam vůbec dosáhl rukama, že)... a zdejší doktor s maturitou, náhle vzniklý odborník na rouškování, použije argument "rouška neúčinkuje po 20 minutách" jako důvod, že ji nemusí nosit [crazy][biggrin]. Jako to je nějaká hypersofistikovaná sranda, které doteď nerozumím?}
電車オタク
Pondělí, 23. března 2020 - 08:56:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21748
Registrován: 5-2002
TH: No to je přesně ten důvod, proč mě to zjednodušení na 20 minut tolik dráždí.
Moje úvahy se ubírají stejným směrem jako Tvoje (doktor funí přespříliš vysvlečenému pacientovi přímo do břicha) - tam by mě neuspokojil ani ten 50% pokles účinnosti.
Takže pokud po 20 minutách účinnost teprve začíná klesat, tak je i na tu pozorně-čtenářovu 10+25+5minutovou cestu furt dost dobrá, obzvláště pak při započítání dalších vlivů, jako je vzdálenost od ostatních a (ne)pravděpodobnost, že je vůbec pozitivní.
Vždyť je úplně stejný, jako s regulačníma tyčema v atomovým reaktoru: taky nepohltí úplně všechny neutrony, ale na ukočírování/zastavení reakce to stačí.

Já těm doktorům fakt nezávidím - na jedné straně je potřeba (a to zatraceně důležitější) vysvětlit kolenovrtům, že chodit tejden v tý samý roušce je fakt -gh-, ale na druhou stranu to inspiruje různé kreativní jedince k argumentacím typu "stejně je to všechno na hovno".
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Pondělí, 23. března 2020 - 09:08:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3885
Registrován: 6-2016
Hajnej: Maje poměrně čerstvou (konec září 2019) zkušenost s operací, jen přidám info, že vzduch na sále je nejen filtrován, ale i chlazen. Takže "škodliváci všech genderů" mají výrazně menší šanci se do kaštana dostat než např. v ešusu cestou z Černošic na hlavák.

A personál na sále má i sterilní rukavice a vercajk je před akcí sterilizován.
Pondělí, 23. března 2020 - 09:22:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21749
Registrován: 5-2002
HK: Takže "škodliváci všech genderů" mají výrazně menší šanci
S tím bych byl opatrnej - třeba zrovna tenhle mrňavej s čudlíkama, co právě teď zlobí, prej nejlíp přežívá při teplotě dobře vychlazenýho piva...
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Pondělí, 23. března 2020 - 09:39:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 238
Registrován: 8-2017
T_._H_.:
"... a zdejší doktor s maturitou, náhle vzniklý odborník na rouškování, použije argument "rouška neúčinkuje po 20 minutách" jako důvod, že ji nemusí nosit [crazy][biggrin]. Jako to je nějaká hypersofistikovaná sranda, které doteď nerozumím?"

Vy nerozumíte, protože ve své obsesi rozumět nechcete a chováte se jako pitomec.

Že rouška navlhnutím ztrácí účinnost tvrdí (nejen) prof. Beneš. Jde o přesný citát. Pokud jej považujete za odborníka s maturitou, tak je to samozřejmě ok, on tu maturitu bude mít také:-).

Že se rouška nemusí nosit tu nikdo nenapsal, to zase svým obvyklým způsobem jen píčujete.

Řeč byla o tom, zda je lepší mít roušku na hubě furt, tedy sice venku, ale v situaci, kdy kontakt s jinými osobami nehrozí, a tím ji mít dříve vlhkou, a nebo ji primárně nasazovat v situacích, kdy se chca necha pohybujeme v přítomnosti dalších osob a v kontaktu s nimi ji mít suchou a tedy plně funkční.

Na závěr podotýkám, i když u vás je to asi úplně jedno, že pokud by měl člověk k dispozici respirátor, který vydrží plně funkční několik hodin, tak samozřejmě není co řešit a je správné jej mít nasazený po celou dobu.
Pondělí, 23. března 2020 - 09:54:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 239
Registrován: 8-2017
Hajnej:
"TH: No to je přesně ten důvod, proč mě to zjednodušení na 20 minut tolik dráždí.


Já těm doktorům fakt nezávidím - na jedné straně je potřeba (a to zatraceně důležitější) vysvětlit kolenovrtům, že chodit tejden v tý samý roušce je fakt -gh-, ale na druhou stranu to inspiruje různé kreativní jedince k argumentacím typu "stejně je to všechno na hovno"."

Boha jeho, tak napiště Benešovi na kliniku, že říkal blbosti. Já jej jednak cituji, jednak vím zcela určitě, že tomu rozumí asi 1000x víc než já a jednak mi ta jeho vysvětlení dávají smysl. Takže se podle nich řídím. Že se vám na nich něco nezdá je ok, ale když si mám vybrat mezi Benešem a vámi&T.H., tak si přece jen vyberu Beneše.

S ohledem na to, že drtivá většina lidí má hadrové roušky, nebo nějaké šátky a pod, tak to asi o kolenovrtech nebude. Vyvařit a vyžehlit roušku asi taková pálka nebude. A vaše poslední věta ... můžete mi dát odkaz na to, kdo to tady napsal?

Jinak tahle diskuze je fakt super sondou do myšleních některých lidí. Názory odborných autorit jsou svaté, ale jen v tom případě, když potvrzují to, co si já myslím. Jen tak na okraj, kdo se podíval na ten rozhovor s Benešem, na který jsem sem dával odkaz, popřípadě kdo četl článek v Lidovkách, který se svým kolegou napsal? Protože pokud se někdo namáhal, tak se velmi rád dozvím co jsem z uvedeného překroutil.

A jen tak pro odlehčení ... https://www.novinky.cz/domaci/clanek/vidim-pana-sedet-v-parku-ces i-zbytecne-zahlcuji-tisnove-linky-bizarnimi-telefonaty-40317414?s eq_no=5&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.s znhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaig n=null
Pondělí, 23. března 2020 - 10:20:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11379
Registrován: 8-2012
Boha jeho, tak napiště Benešovi na kliniku, že říkal blbosti. Já jej jednak cituji
Asi nemá smysl pátrat po zdroji, kde prof. MUDr. Jiří Beneš, CSc. tvrdí cokoli o tom, že rouška chrání 20 minut a pak chránit přestává, že citátore?
電車オタク
Pondělí, 23. března 2020 - 14:04:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21750
Registrován: 5-2002
PČ: Já jej jednak cituji
No tak v tzv. velkém manuálu od Beneše a Machaly, který jsem četl už před pár dny, se píše toto:
Jednoduché papírové nebo látkové roušky poskytují částečnou ochranu několik desítek minut, přesněji do té doby, než působením vlastního dechu zvlhnou.
Nikde tam nevidím, že by se "absolutně všichni shodovali" na tom, že je to cca 20 minut. Tolik odpověď na přímý dotaz, co že jsi překroutil.

Zato mám za těch pár dnů dost zkušeností z 20-30minutových venčení psa. Nákrčák z umělotiny za tu dobu zvlhne (což nepřekvapuje), při vylepšení papírovým kapesníkem zevnitř už vlhne výrazně méně a jako nejlepší se ukázala dvouvrstvá podomácku ušitá bavlněná rouška v kombinaci s papírovým kapesníkem. Tam zvlhne jen ten kapesník, ale bavlna je pořád suchá a tedy i účinná.

TH: Asi nemá smysl pátrat po zdroji, kde prof. MUDr. Jiří Beneš, CSc. tvrdí cokoli o tom, že rouška chrání 20 minut a pak chránit přestává, že citátore?
Natožpak "jakkoli"...


Jinak též na odlehčení, i když zde spíš "odlehčení": na FB odchycen post jedné dámy, která marně zlítala všechny Alberty v okolí, aby sehnala za bodíky figurku (asi velikonoční) z Lega za "akčních" 99 Kč.
Protože neuspěla, hodlala se doptat na nějaký vzdálenější Albert, kde by ji ještě měli... [crazy]


(Příspěvek byl editován uživatelem Hajnej.)
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Pondělí, 23. března 2020 - 16:59:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 240
Registrován: 8-2017
Cywe, mně snad jebne ... takže nejdřív odkaz na zdroj, po kterém volá T.H., postnul jsem ho sem poprvé už ve Čt ... https://video.aktualne.cz/dvtv/po-dvaceti-minutach-uz-rouska-nech rani-v-lese-nebo-v-aute-je/r~76af1710696711ea9c800cc47ab5f122/

Aspoň si to pusťte a pak dělejte chytrýho. O tom, že rouška chrání dokud nezvlhne, a to že to nastane PŘIBLIŽNĚ po 20 minutách, prof. Beneš hovoří mezi 1:20 a 1:40, to možná dáte. Hajnej ať se klidně koukne taky:-).

Takže zdroj máte, s čím hodláte prudit dál:-)?


Jinak k těm mým domnělým 20 minutám pintlich ... v prvním postu jsem napsal cca 20, v neděli pak už pro jistotu ... Rouška přestane být účinná v okamžiku, kdy zvlhne. Což nastane PŘIBLIŽNĚ po 2O minutách. Rozhodující tedy není čas, ale dosažení stavu, kdy ta rouška je navlhlá a přestává chránit.

I velmi průměrně inteligentní jedinec samozřejmě pochopí, že za jak dlouho v konkrétním případě rouška navlhne závisí na mnoha faktorech, primárně na intenzitě dýchání. Když v ní poběžím, je za 5 min jak hnůj, když v ní budu poklidně sedět na sluníčku v parku, tak těch 30 dá asi určitě. Když se do ní rozkašlete, tak může být vymalováno za minutu, když v ní poklidně zesnete:-) někde na louce, tak může být suchá až do vaší kremace.

K Hajnému pokusům, když si tu dvouvrstvou vylepšíte igelitem, nebo tam dáte vložku třeba z PET lahve, tak skrz naskrz nezvlhne opravdu dlouho. Jen vám to bude časem kapat na krk:-))).
Pondělí, 23. března 2020 - 17:04:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 241
Registrován: 8-2017
Jinak zajímavý osvětový článek ...

https://www.idnes.cz/onadnes/zdravi/roman-prymula-koronavirus-pan demie-sars.A200318_112013_zdravi_jup?zdroj=vykuk_diskuse

Jak se koronavirus přenáší?
Malými kapénkami, které vznikají kašláním, kýcháním, ovšem také při běžné řeči, když člověk prská sliny. K nakažení nedojde okamžitě, podle zatím známých informací je třeba nejméně patnáctiminutový kontakt na vzdálenost kratší než zhruba 1,5 metru. Ovšem velkým problémem je, že se kapénky od nemocného dostávají na předměty okolo něj. Pokud se jiný člověk takového předmětu dotkne, koronavirus se mu dostane na ruce.
Pondělí, 23. března 2020 - 17:24:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11383
Registrován: 8-2012
Já chápu vaši potřebu dokázat, že tu roušku nosit nemusíte/nemůžete/je to ghownu (hned další vytučněná "osvěta" k tomu opět míří...), ale to jste si všiml, že ten doktor mluví o jednoduché (jednorázové) papírové roušce? Vy fakt nosíte jednorázové papírové roušky nebo jste jen nepozorný posluchač?
Klidně se v tom vašem hovně dál rýpejte, ale akorát to bude víc smrdět (a vám zvlhne toaleťák a nakonec vám proletí prst skrz)...
電車オタク
Úterý, 24. března 2020 - 00:38:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3867
Registrován: 9-2003
Klonfar: Protože jsem v poslední době taky absolvoval nějaké operace a navíc má nebohá matka bývala sálovou sestrou na chirurgii, dovoluji si Ti sdělit, že vzduch na sále je chlazen z důvodu komfortu obsluhujícího a operujícího personálu a ne pro hubení mikroorganismů. Od toho jsou tam filtroventilační jednotky a dezinfekce různých druhů.
Pozorný_čtenář: Ono nestačí pozorně číst a pak citovat, ono je potřeba obsah citovaného alespoň částečně pochopit.
NOBLE BRICKS
Úterý, 24. března 2020 - 09:14:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3888
Registrován: 6-2016
S4991023: napsal jsem "že vzduch na sále je nejen filtrován, ale i chlazen". Nejsem virolog, nicméně se domnívám, že nižší teplota je pro šíření většiny mikro a nano organismů bezpečnější než vyšší. Nic víc, nic míň.
Úterý, 24. března 2020 - 14:58:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21760
Registrován: 5-2002
PČ: Takže zdroj máte, s čím hodláte prudit dál?
Že tam není nic o tom, že se "absolutně všichni shodují".
Že když si mohu vybrat, tak třeba i od téže osoby preferuju písemné vyjádření sepsané v klidu před ústním na kameru.
Mimochodem, to, že pana doktora překvapilo to, že vidí lidi venčit psy s rouškou na hubě, i když široko daleko nikdo není, může taky znamenat jenom to, že se nestihl zamyslet nad tím, jak se ti lidé z bytu na to venčení dostanou a jak se zase vrátí.
Zejména uvážíme-li, co všechno nám (nejen) týž pan doktor při nasazování a snímání roušky doporučuje dělat a nedělat.

Čili typickej případ, kdy někdo cituje autority, aniž by se nad tím zamyslel, přidá si k tomu něco vlastního, co ta autorita vůbec neřekla, a ještě se ofrňuje nad tím, když mu to lidi nežerou (ba dokonce je křivě obviňuje z pohrdání autoritami).

když si tu dvouvrstvou vylepšíte igelitem, nebo tam dáte vložku třeba z PET lahve
Nevylepším a nedám, protože na rozdíl od pisatele citovaného textu nejsem debil.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Úterý, 24. března 2020 - 15:03:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7770
Registrován: 1-2007
když si tu dvouvrstvou vylepšíte igelitem, nebo tam dáte vložku třeba z PET lahve
Nevylepším a nedám, protože na rozdíl od pisatele citovaného textu nejsem debil.


Zkoušel jsem podle nějakého doporučení toaleťák, aby to vydrželo o něco déle.
Úterý, 24. března 2020 - 15:04:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21761
Registrován: 5-2002
HK: nicméně se domnívám, že nižší teplota je pro šíření většiny mikro a nano organismů bezpečnější než vyšší
Napsals to teď tak sofistikovaně, že není zřejmé, jestli je bezpečnější z pohledu toho, kdo se šířit chce, nebo naopak z pohledu toho, kdo tomu šíření hodná zatnout tipec.
Ale speciálně v případě nCoV jsem někde (už nevím kde) zaznamenal info, že pod širákem údajně nejlíp přežívá při +8°C (proto ta narážka na pivo)...
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Úterý, 24. března 2020 - 15:09:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21762
Registrován: 5-2002
Mouka: Zkoušel jsem podle nějakého doporučení toaleťák
Toaleťák je jednak dost širokej pojem a druhak mi žádnej z nich kór moc nepřipomíná ten papírovej šnuptychl.
Hlavně se pak důvodně domnívám, že zatímco u kapesníku je podstatnou vlastností "(ne)průfučnost", u hajzplapíru nás spíš zajímá, aby nenastal tzv. cirkulárkový efekt (prst v prdeli)...
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Úterý, 24. března 2020 - 15:27:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7771
Registrován: 1-2007
Toaleťák je jednak dost širokej pojem
Nenosím v hlavě technické podmínky aktuálně používaného toaletního papíru. [biggrin]

u hajzplapíru nás spíš zajímá, aby nenastal tzv. cirkulárkový efekt
Jasně, ale zrovna s rouškou to moc nesouvisí.

Zkrátka by měl tolaeťák zvlhnout z toho, jak na něj dýchám, samotná rouška by pak měla zvlhnout o něco méně, ale nic samozřejmě nevydrží věčně. Toaleťák (nebo papírový kapesník) se mění snadněji než komplet celá rouška.
Úterý, 24. března 2020 - 15:29:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10096
Registrován: 4-2003
nicméně se domnívám, že nižší teplota je pro šíření většiny mikro a nano organismů bezpečnější než vyšší. Nic víc, nic míň.

Tak si to dále třeba myslete. Nikde to ale nepište, protože takhle přesně vznikají fámy.


Kód v době, kdy je hrozbou Covid-19. Na jeho přežívání nemá podstatný vliv teplota, ale vlhkost. On má šanci pominout nikoliv s teplem, ale se suchem.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Ythomas_ct
Úterý, 24. března 2020 - 16:36:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2875
Registrován: 10-2009
Ad Hajnej:
...může taky znamenat jenom to, že se nestihl zamyslet nad tím, jak se ti lidé z bytu na to venčení dostanou a jak se zase vrátí.
Anebo se zamyslel obdobně jako Ty v příspěvku 21686: "A proto mám ten nákrčák většinu času v pohotovostní poloze na krku a na frňák ho vytahuju jenom při průchodu domem." Pravda, dodržet v takovém scénáři doporučený manuál nasazování/snímání HPH asi není brnkačka...

Ad RadekŠ:
On má šanci pominout nikoliv s teplem, ale se suchem.
Takže pokud budeme v létě nadávat na sucho stejně jako vloni, lze na tom aspoň letos konečně hledat i nějaké pozitivní stránky...

...takhle přesně vznikají fámy.
Jo, obzvlášť pokud jste třeba francouzskej ministr zdravotnictví (vizte třeba tady)... :-)
Úterý, 24. března 2020 - 16:37:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3889
Registrován: 6-2016
RadekŠ: Zpravidla na Tebe nereaguju, ale teď musím. Fyzika je fyzika...

"Hlavním omezujícím faktorem je teplota vzduchu, neboť pro danou teplotu je vzduch schopen pojmout jen omezené množství vodních par. Platí zde úměra, čím vyšší je teplota, tím více je vzduch schopen pojmout vodních par. Tuto závislost můžeme také vidět v Magnusově vzorci:[1]"

Více nalezneš na wiki.
Úterý, 24. března 2020 - 16:49:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6142
Registrován: 9-2005
Si nasypte do roušky aktivní uhlí, nebo si ji udělejte z kabinoveho filtru do auta, vylepšete si ji jak chcete, třeba zašpuntovávací dírou na vajgl, či flašku piva. Nebo můžete vdechovat oblíbenou lihovinu. Feťáci toluenu jistě poradí. A ten hajzlpapír nevkládejte použitej.
Variantně lze zasunout tampony do nosních dírek a přes hubu přilepit vložku. Ale prej je to na píču, blbě se přes to dejchá.
[smrt]
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Úterý, 24. března 2020 - 18:06:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6651
Registrován: 5-2010
Zajímavý rozhovor vymykající se té každodenní mediální masáži.
Úterý, 24. března 2020 - 18:19:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21766
Registrován: 5-2002
HK: Platí zde úměra, čím vyšší je teplota, tím více je vzduch schopen pojmout vodních par.
Ano, a tudíž je taky schopen vytáhnout víc vody z toho mrňavýho čudlíkatýho.
Fyzika je fyzika, ale občas chodí po jiných cestách, než si myslíme.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Úterý, 24. března 2020 - 18:45:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10099
Registrován: 4-2003
ale teď musím. Fyzika je fyzika..."Hlavním omezujícím faktorem je teplota vzduchu, neboť pro danou teplotu je vzduch schopen pojmout jen omezené množství vodních par.

V tom je klíčový to "schopen". Tím že vzduch v daným prostoru ohřejete ještě větší vlhkost nevzniká.

Maximálně Vám ta voda už obsažená ve vzduchu může při pohybu teploty opačným směrem - ochlazení - zkondenzovat a ulpět na povrchu s Covid-19, čímž prodlouží jeho dobu přežití.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Úterý, 24. března 2020 - 19:06:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11395
Registrován: 8-2012
Zajímavý rozhovor vymykající se té každodenní mediální masáži
Možná se to mediální masáži (určitě nějaký fujfuj mainstream, že?) vymyká, ale jako zajímavý rozhovor by to bylo hodné pozornosti v okamžiku, kdyby tu reálně někdo chtěl hrát 100:0... jenže to se očividně nechce a neděje, jde "jen" o a) oddálení (stihneme např. ORL přestavět na plicní ARO) a b) rozplácnutí (nepřijde do té nemocnice 1000 lidí za týden, ale za čtyři) té epidemické křivky. Vůbec tu nejde o nějaké magické hranice 10.000 nebo 100.000 pozitivních, ale o trendy (jestli těch 10.000 bude za tři dny nebo tři týdny). Přitom jde zatím o trend dobrý (těch pičusů "bych ignoroval" a "rouška je ghownu" se vyskytuje podkritické množství), o čemž svědčí už to, že se vláda může zabývat "zásadními" otázkami typu odkdy dokdy má být hodina duchů v hypersupu. Až zase bude Bureš strkat dopředu Prymulu, bude hůř, protože z něj bude dělat posla špatných zpráv - Prymula je mezi nimi jediný člověk, který ví co říká a má to promyšlené tři tahy dopředu. Střezte se hlavně takové chvíle.
電車オタク
Ythomas_ct
Úterý, 24. března 2020 - 22:53:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2876
Registrován: 10-2009
Ad RadekŠ:
...voda už obsažená ve vzduchu může při pohybu teploty opačným směrem - ochlazení - zkondenzovat a ulpět na povrchu s Covid-19...
A proto dalším opatřením budiž plošný zákaz používání klimatizace... ;-)

Ad T_._H_.:
...jde "jen" o a) oddálení (stihneme např. ORL přestavět na plicní ARO) a b) rozplácnutí (nepřijde do té nemocnice 1000 lidí za týden, ale za čtyři) té epidemické křivky.
Však to tam ten člověk v zásadě taky píše, ne?
Středa, 25. března 2020 - 06:17:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10101
Registrován: 4-2003
A proto dalším opatřením budiž plošný zákaz používání klimatizace... ;-

A nebo přesně obráceně, protože ten virus přeci odteče v kondenzátu a ten zbývající ve vysušeným saloonu dřív chcípne.[biggrin][rofl][proud]

Kombinací fyziky ZŠ a potuněné tzv. selským rozumem posuneme vědeckotechnický pokrok o parník vpřed!!
-----

Zajímavý rozhovor vymykající se té každodenní mediální masáži

Můžu Vás na něco upozornit? Ten člověk je fyzioterapeut. To je úplně jiná profese, než mikrobilologie a imunologie.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Středa, 25. března 2020 - 07:37:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6652
Registrován: 5-2010
Tady přece vůbec nejde o žádných 100:0, no nic to nemá cenu, kdo nechce nechápe.
Každý kdo se jen trošku zajímá o sport, moc dobře ví kdo to je Pavel Kolář. A to jako znamená, že se k tomu nemůže vyjádřit?Jasně, jediný ten správný je jen jeden a to je možná právě to, oč tu běží.
Středa, 25. března 2020 - 07:44:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3890
Registrován: 6-2016
RadekŠ: Pro posunovače vědeckotechnického pokroku konstatování FAKTŮ:

a) Vzduch pro operační sály se kupodivu filtruje a chladí MIMO TYTO SÁLY. Takže kondenzát, vzniklý poklesem teploty v příslušném zařízení (klimatizace) odtéká jednak MIMO OPERAČNÍ SÁL, druhak ve zdravotnictví ŘÍZENĚ (tedy neodkapává "někam" jako u některých domácích klimatizací). Takže žádný problém, že?

b) Ohřívat zpětně vyfiltrovaný a chlazený vzduch ("Tím že vzduch v daným prostoru ohřejete ještě větší vlhkost nevzniká" číslo příspěvku: 10099) je nápad hodný Grétiny ceny[rofl]

c) Podsouváním nesmyslů se dá SUBJEKTIVNĚ vítězit na diskusních fórech. Pakliže to ke svému životu potřebuješ, tak si klidně posluž. Já Tě vracím zpět do krabice.
Středa, 25. března 2020 - 08:18:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11396
Registrován: 8-2012
Však to tam ten člověk v zásadě taky píše, ne?
V zásadě ano. Ale stylem, který podsouvá ("diskutujme"), že se to děje jinak, že to "někdo" chce naopak zastavit, zvítězit 100:0, dát zemi do hermetické karantény.

Každý kdo se jen trošku zajímá o sport, moc dobře ví kdo to je Pavel Kolář
Je to fyzioterapeut nějakých známých sportovců, což mu ve vašich očích dává zřejmě patent na rozum. Možná je to kamarád pana ing. Zemana, to nevím. Ale není to epidemiolog, není to infektolog, není to člen "epidemiologické" komise na Minzdravu ani krizového štábu. Fakt s ním nikdo o rozsahu epidemiologických opatření diskutovat nebude a online referendum se na to vypisovat taky nebude (toho se zas dožadoval nějaký duševně chorý na d-fensu, taky pěkná sbírka magorů jak tady).
電車オタク
Středa, 25. března 2020 - 08:19:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6653
Registrován: 5-2010
A co názor primářky mikrobiologie VFN?
Středa, 25. března 2020 - 08:21:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10103
Registrován: 4-2003
moc dobře ví kdo to je Pavel Kolář. A to jako znamená, že se k tomu nemůže vyjádřit?

To že je někdo známej a že má před jménem titul z oboru vůbec neznamená, že tomu konkrétnímu tématu rozumí. Fakt ne, to je jenom taková představa , že když je někdo v tý Praze a "je študovanej na něco", tak tomu přeci musí rozumět.[crazy]

Na webu máte X jiných videí s lidma, který jsou epidemiologové, mikrobiologové, mají v tom oboru praxi desítky let. Proč v souvislosti s virovou pandemií sledujete někoho, kdo je expertem na utrženou achilovku ??
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Středa, 25. března 2020 - 08:27:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10104
Registrován: 4-2003
dsouváním nesmyslů se dá SUBJEKTIVNĚ vítězit na diskusních fórech.

Mně nejde o žádný vítězství. Ale o to abyste pochopil, že to mu líp rozumí jiní a nepokoušel vymýšlet kolo. Viz též seriál Dva písaři.

PS: Fakt jste si nepovšiml, že v tý přelidněný Asii má léta kdekdo na ústech roušku i v dobrých časech, ale všude i přesto mají nasázený klimatizace?
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Středa, 25. března 2020 - 08:46:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10105
Registrován: 4-2003
A co názor primářky mikrobiologie VFN?

Nic, řiká to co plusmínus čekám. Na tom není nic senzačního.

Čekáte, že novináři budou o čemkoliv psát fundovaně? Já ne.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Středa, 25. března 2020 - 08:54:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11397
Registrován: 8-2012
A co názor primářky mikrobiologie VFN?
Takže když se fyzioterapeut ukázal neudržitelným, vytáhnete na jeho obhajobu úplně jiný kalibr i obsah?!

P.S. A co takhle názor soudružky gymnastky? Svět pyká za příkoří vůči Rusku [biggrin][crazy]

Ono by to hlavně chtělo dát si něco na uklidnění, chovat se zodpovědně, nešílet ani nefrajeřit, nekoukat na ty zprávy a videa a poučné blogísky furt, prostě v rámci možností normálně žít. Jo, počítal bych s omezeními včetně šotoaktivit (páč o to vám asi nejspíš jde, že se teď nedostanete do Elbtalu) v současné formě tak do velikonoc (s tím, že se bude nebo nebude více či méně tolerovat jejich "porušování" podle vývoje křivky pozitivních testů, aby se udržela její strmost v nějakých mezích), "mainstreamová" dovolená v Chorvatsku asi letos nebude vůbec (čehož se děsím nejvíc, že tyhle existence zůstanou v CZ a budou opruzovat po Mácháči a jižních Čechách), ale nějaké vnitroschengenské cestování už nejspíš možné bude (s namátkovými kontrolami na hranicích). A na podzim si dáme druhé kolo, mezitím se to prožene Afrikou a jako velkou neznámou a potenciálně nejhorší region bych teď viděl přelidněnou a zasyflenou Indii ("pouhých" pět set (!) pozitivních je tam jen proto, že se prostě netestuje). U nás střednědobě (6 měsíců) řádově desítky tisíc pozitivních (z toho kolem procenta zemřelých na komplikace = stovky), míň i víc je špatně. Ale nejsem fyzioterapeut ani baba Vanga, takže to nepovažujte za zajímavé.
電車オタク
Středa, 25. března 2020 - 09:28:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6654
Registrován: 5-2010
No a co je snad špatně, že chci mít na věc širší pohled na rozdíl o jiných?
A věř, že kdybych chtěl tak v tom Elbtalu budu nebo myslíš, že to nejde a legálně?Vůbec nic o tom nevíš nebo si myslíš, že do Německa se musí jezdit jen fotit?
No myslím, že na zbytek reagovat je ztráta času i v této době.Možná by neškodilo vidět dál, než na špičku svého nosu.
Myslíš, že bude jen druhé kolo?Všem bych přál, aby nebylo už žádné, ale bojím se, že tomu bude jinak.
Ythomas_ct
Středa, 25. března 2020 - 09:57:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2877
Registrován: 10-2009
Ad T_._H_.:

..."pouhých" pět set (!) pozitivních je tam jen proto, že se prostě netestuje...

Mimochodem jsem si všiml, že když si člověk podělí ty dvě mediálně slavná čísla ("počet infikovaných" a "počet testovaných"), tak v podmínkách ČR jsme v poslední době pořád na hodnotě kolem 7 % (plus-mínus procento). Takže je celkem logické, že oslavné novinové články na téma "rekordní počet otestovaných za den" jsou okamžitě následovány děsivými články na téma "opět rostoucí denní přírůstky nakažených"...
Středa, 25. března 2020 - 10:31:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11398
Registrován: 8-2012
tak v tom Elbtalu budu nebo myslíš, že to nejde
Samozřejmě že to jde, dokonce se v každém epidemiologickém opatření s určitým procentem nedodržování různými pitomci kalkuluje (je přísnější, než by bylo třeba).
na zbytek reagovat je ztráta času i v této době
Možná by pomohlo s tím vůbec nezačínat, pak není důvod se nad nějakou advokacií "slavného fyzioterapeuta" pozastavovat.
Možná by neškodilo vidět dál, než na špičku svého nosu
Přesně tak. Tak se tím řiďte.
bude jen druhé kolo?Všem bych přál, aby nebylo už žádné
Druhé kolo bude určitě, záleží jednak na mutacích (a to nedokáže odhadnout nikdo), jednak na tom, jak rychle a v jakém formátu se obnoví hlavně dálková letecká doprava. Počítám, že letos zůstanou od sebe izolované jednotlivé kontinenty, u kratších "přískoků" pak budou opatření různá. No a při troše štěstí vymutuje časem "do ztracena" (ti, kteří ji prodělají bez následků, si vytvoří protilátky - zatím tomu průběh nasvědčuje), nebo tu zůstane jako "těžší chřipka" s každoroční vlnou a dlouhodobou strategií pak musí být hlavně nalezení očkování.

P.S. Místo fyzioterapeutů doporučuji ke studiu historiky - "španělská" chřipka (1918), "ospalá" chřipka (1916). To je to zajímavé a poučné.
電車オタク
Středa, 25. března 2020 - 11:08:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6656
Registrován: 5-2010
Samozřejmě že to jde, dokonce se v každém epidemiologickém opatření s určitým procentem nedodržování různými pitomci kalkuluje.
Psal jsem legálně, nevím proč tak rád vytrháváš věci z kontextu?
Možná by pomohlo s tím vůbec nezačínat, pak není důvod se nad nějakou advokacií "slavného fyzioterapeuta" pozastavovat.
Rád si přečtu jeho názor, to vůbec není na škodu a hlavně co je dobré vědět, těch podobných názorů z odborné veřejnosti je více.
Přesně tak. Tak se tím řiďte.
Já se tím řídím a kdo mě zná osobně, by to myslím potvrdil.
Zbytek souhlas.
Středa, 25. března 2020 - 11:27:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11400
Registrován: 8-2012
těch podobných názorů z odborné veřejnosti je více
Sorry, ale fyzioterapeut, byť děsně slavnej a tudíž pro někoho s patentem na rozum, je v tuhle chvíli stejně "odborná veřejnost" asi jako já (naopak o svalech a fungování pohybového aparátu bych se s ním rozhodně nepřel). Protože ta opatření proti šíření epidemie jsou jasná a odstupňovaná (ideál je samozřejmě zavřít každého do samostatné izolace [happy] ), jinou otázkou je ovšem přijetí té které úrovně - a to už není až tak medicína jako hlavně statistika (a politika - sice by bylo krásný, že to nikdo nechytne, ale kvůli tomu z toho tady neuděláme středověk a Severní Koreu).
電車オタク
M_g
Středa, 25. března 2020 - 11:56:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1182
Registrován: 6-2006
HK:b) Ohřívat zpětně vyfiltrovaný a chlazený vzduch ("Tím že vzduch v daným prostoru ohřejete ještě větší vlhkost nevzniká" číslo příspěvku: 10099) je nápad hodný Grétiny ceny
A co prosím dělá na klimatizacích funkce "snížení vlhkosti"?
Poznamenávám, že její projevy jsou jiné, než chlazení nebo topení.
Středa, 25. března 2020 - 13:50:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3873
Registrován: 9-2003
A takovej chytrej kluk se to zdál být, ten Drak ze Skalky...
NOBLE BRICKS
Středa, 25. března 2020 - 15:59:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6659
Registrován: 5-2010
No předem díky za toho kluka, ve skoro padesáti to potěší i když s mojí vizáží se mě to stává často.
Chytrej, nechytrej to je relativní, pokud se pod tím dá schovat něco jako tvrdohlavý, bohužel někdy i sobecký, upřímný (s tím mám v životě hodně velké problémy, někteří na to vůbec nejsou připravení), spolehlivý, nemanipulativní, zábavný apod. tak jsem asi opravdu úplnej blbec.
Akorát do té škatulky šotouš moc nezapadám, rád se pěkně oblékám, rád chodím vyvoňánkovaný a upravený a ženský mám rád, hodně rád, takže můj druhý, velký životní problém.
Možná občas mám až přiliš vyhraněný názor, viz.diskuse, ale asi to bude tím, že v poslední době mám pocit, jako by mě někdo zatloukal do země kladivem a to se mě vůbec nelíbí, což bude asi dobou do které jsem se tenkrát narodil.Vím, jsme v tom všichni a snad zas bude lépe, to jen tak na vysvětlenou.
Ythomas_ct
Čtvrtek, 26. března 2020 - 00:13:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2878
Registrován: 10-2009
Ad T_._H_.:
A co takhle názor soudružky gymnastky?
Jo, to jsem také četl. Masakr! Ale (bohužel) nepřekvapuje...

Z jiného soudku - sice to s aktuálním tématem souvisí jen okrajově, ale přece. Přijde vám tohle ještě normální? (A nemyslím ten samotný sloupek, ale tu reakci na něj.) V jÚ-eS-ej bych se tomu nedivil, ale netušil jsem, že tahle "disciplína" (nevím, jak to nazvat) už v takovým měřítku jede i u nás...

A na závěr něco na odlehčení: odkaz... [biggrin]