Diskuse » Železnice » Všeobecná neželezniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 17. 3. 2020 « předcházející | další »

Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 17. 3. 2020

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Mladějov
Pátek, 03. ledna 2020 - 20:45:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14389
Registrován: 3-2007
No tak tohle je právě to blbě - protože když vytáhneš něco, co vypadá jako pistole na někoho, kdo má pistoli či zblízka jen nůž, tak tě odbachne, tuplem, je-li jich víc.
Proto je nesmírně riskantní např. používání gumových atrap (které pokud ji nevezmeš do ruky, tak nepoznáš, že není skutečná - používají se třeba při výuce sebeobrany).

Osobně jsem názoru, že hodně věcí lze vyřešit s obyčejným slzákem, ale třeba na chalupě na samotě v téhle roční době když tě někdo vyláká ven a druhý trochu majzne, tak je ti slzák houby platný.

Pořád jsem názoru, že volba ano - ne je na rozhodnutí konkrétního jedince a tahle svoboda by se neměla (při splnění zákonných podmínek) upírat.

Mně by hlavně nebavilo tu pistoli nosit a dávat na ni majzla.

Zabíjet vážně nemusíš - ono to má spoušť, musíš to natáhnout, zajistit, můžeš mířit jinam atd.

Nebo lze míti plynovku. Tou se dá tak maximálně ěnkomu vystřelit zblízka oko.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Sobota, 04. ledna 2020 - 19:07:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 349
Registrován: 7-2017
Ohledně ZP. . .Před pár léty (přesněji v r.2007) jsem byl kvůli změně profese nucený udělat si zbrojní pas.
Zkoušky jsme tehdy udělali na PČR ve Zlíně. Hlídali jsme pár let proslulé a legendární voj. sklady ve Vrběticích.
Krátce po zkouškách mě potkal bezpečnostní technik, a zeptal se mě jestli už máme zkoušky za sebou? Odpověděl jsem mu, že ano. Na to on zareagoval: "A teď Vám položím jednu otázku. Přistihnete v prostoru u objektu narušitele. Co uděláte, vystřelíte po něm, a nebo po něm hodíte revolver a utečete"?
Opravdu jen ze srandy jsem mu řekl, že bych po něm revolver hodil a utekl. Na to on opravdu neočekávaně zareagoval :" Dobře jste řekl, moc dobře, protože kdyby jste ho postřelil a zanechalo by to na něm následky, do smrti byste mu platil".
Naštěstí, za celou tu dobu jsem ani já ani žádný můj kolega "Makarova" devítku nebyl nucený použít.
Po odchodu na jinou profesi mi volali z PČR, že mi zbroják propadá jestli si jej chci rozšířit a obnovit? Řekl jsem jim, že nemám zájem a za pár dní jsem jej odevzdal. Totiž, není to žádná sranda doma opatrovat zbraň.
I tak by mě zajímalo, který ze zdejších debatérů by se odvážil použít zbraň jako první, a myslím si , že o tom to je?! . . . . . . . . . . . . . .[masinka]
Sobota, 04. ledna 2020 - 21:27:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 170
Registrován: 8-2017
I tak by mě zajímalo, který ze zdejších debatérů by se odvážil použít zbraň jako první, ...

V situaci, která by to skutečně vyžadovala, pevně doufám, že by jich byla většina ... pokud ne, tak jsme celkem v [zadnice]. Všichni.

Ano, lze se bavit o definici té vyžadující:-))) situace, stejně jako o tom, zda by dotyčný tu zbraň měl. Ale myslím, že každý z nás přijde na nějaké příklady situací, kdy sám doufá a věří, že by nezaváhal.
Sobota, 04. ledna 2020 - 21:47:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 350
Registrován: 7-2017
Pozorný_čtenář. . . Už jsem zažil, že útočník měl plynovku a ten který se bránil měl revolver Tím útočníka postřelil. Později byl obžalovaný za nepřiměřenou obranu. Vy byste ve stresu poznal, jestli ten co proti vám stojí, drží v ruce plynovku, a nebo opravdový kvér?. . . . . . . .[masinka]
Sobota, 04. ledna 2020 - 21:57:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4951
Registrován: 3-2004
Kolelač
A byl odsouzen? A byl opravdu obžalován, nebo jen vyšetřován policií.

Tyhle pohádky dycky řeknou A a zapomenou říct B. Držitel zbraně je (musí) být připraven na to, že použití zbraně obnáší nějaké "papírování". Furt lepší, než bejt mrtvej.
Němec_z_ova
Sobota, 04. ledna 2020 - 22:46:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4037
Registrován: 4-2009
Pánové, kde jste byli 10. prosince 2019, když vás Fakultní nemocnice v Ostravě nejvíce potřebovala?
Kdo z vás studoval postupy jak se chovat v případě nějakého průseru? Třeba Andor Šándor radí: utéct, schovat se a teprve když to nejde postavit se útočníku. V posledním případě je téměř jisté, že nějakou koupíte.
Neděle, 05. ledna 2020 - 11:28:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 171
Registrován: 8-2017
Jak je v kauze střelná zbraň, tak pravděpodobnost, že to skončí u soudu , resp. že to tam SZ+PČR pošlou, je víc než velká. Tam to pro obránce se střelnou zbraní nicméně v průměru nedopadá nijak zle, jak co se týče samotného výroku o vině, tak případné výše trestu. Což neznamená, že skončit to nemůže všelijak, jenže to ten samotný útok také.

Jinak zrovna Ostrava je případ, kde by asi ta zbraň byla dost naprd. Na druhé straně legendární Uherský Brod ... tam by ten chudák, co se zavřel na hajzlíku a mohl se akorát tak modlit (naštěstí úspěšně), nějakou střelnou podporu:-) jistě uvítal. Jako ne že bych očekával, že tam s kvérem naběhne a za 5s zvládne to, o čem se PČR cca 2h radila, až to magora přestalo bavit a prostřelil si hlavu. Ale čekat s rolí hajzlpapíru v ruce na to, zda se střelec rozhodne zajít za mnou podívat ...
Obdobně ten důchodce v Tanvaldu, který zničeho nic napadl (jak přeživší všechny ujišťovali) ty tři přátelské mladíky z jistě etnické skupiny:-))), byl jistě rád, že s sebou neměl jen síťovku s nákupem a hůl.

To neradí zdaleka jen Šándor a platí to u jakékoli sebeobrany. Ostatně je to v každém instruktážním videu/publikaci... riziko fyzického útoku/eskalace konfliktu je nutno v max míře eliminovat, jak komunikací, tak ústupem/odchodem. Jenže, jak správně zmiňujete, jsou situace ... "když to nejde".

Hlavně je dobré si ujasnit o čem se tu bavíme, protože pokud vím, tak tu opravdu nikdo nehoruje pro to, aby se zbroják rovnou fasoval s občankou a ČZ byly v Tescu v regálu mezi Legem a autodráhou.
Mladějov
Neděle, 05. ledna 2020 - 12:06:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14394
Registrován: 3-2007
Kolelač:
"Pozorný_čtenář. . . Už jsem zažil, že útočník měl plynovku a ten který se bránil měl revolver Tím útočníka postřelil. Později byl obžalovaný za nepřiměřenou obranu. Vy byste ve stresu poznal, "

Viz Honzasl.
Jestli má útočník pistoli, plynovku nebo atrapu, je z hlediska zákona rovnocenné. Takže nevěřím, že ho odsoudili - pohádka.

Jinak řeči "no kdybyste vystřelil, tak vás ještě zavřou" jsou trochu chabým argumentem a dilema "střílet na někoho vs. hodit po něm pistolí" je typické falešné dilema, ochranka (kterou jste zřejmě byl) tam není od nějakého střílení na někoho, ale od zadržení osoby porušující zákon a přivolání policie. Ochranka NEMÁ žádné jiné pravomoci a zákonnou ochranu, než vy nebo já, to také hodně lidí vůbec netuší. Tedy ani např. právo na osobní prohlídku (proti vůli zadrženého) a podobně.

Ono by bylo dobré si před úvahami "jak je tady všechno na houno" si ty zákony napřed přečíst, nebo se někoho (třeba právníka) zeptat.
Neděle, 05. ledna 2020 - 14:25:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 351
Registrován: 7-2017
Mladějov . . . "Jak jsem koupil, tak jsem prodal" Nemíním se zde dohadovat. Ale pojmenoval jsem chybně naši funkci. Nebyli jsme ochranka, ale ostraha skladů munice. Užil jsem si tam toho dost, být majitelem kvéru nikdy nebylo mé přání. Proto jsem byl celkem rád, když jsem po pár létech mohl tuto službu ukončit. . . . . . . . . .[masinka]
BmbČ
Neděle, 05. ledna 2020 - 15:35:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8260
Registrován: 1-2007
To se vám nedivím. Ve stráži to byla vždycky pakárna, i když byl v době mé ZVS (a možná je i stále) strážný na "stojce" "osoba nedotknutelná". Rok 1980 - posádkový muničák Medlánky.
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Neděle, 05. ledna 2020 - 19:44:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 407
Registrován: 7-2017
HrochR420: budeš se divit, dost..., viz nedávná bodačka v Anglii, kde se jednomu Velkému vzoru úspěšně převychovaného islamisty zachtělo obohatit nožem dva sluníčkáře (muže a ženu), u kterých byl na přednášce o pravdě, lásce a míru, a když ostatní kolemjdoucí dali najevo, že se jim to nelíbí, pustil se i do nich. Nakonec došlo na hasicí přístroj a narvaní kel, protože ostatní zbraně jsou v Anglii prostě zakázané, a asi o tom zapomněli říct tomu obohacovači [uhoh]

Právě proto jsem spíš realista, než optimista: https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/teroristu-z-londyna-vyda vali-za-uspech-prevychovy-40305721?dop-ab-variant=101&seq-no=1&so urce=hp&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign =null&fbclid=IwAR27W-ZQBbBr42oLogT5AffajNNMBCTC4PJcPxWZbQbK2COsXK 6TrZhu7jg

(Příspěvek byl editován uživatelem Bobmaster.)
Neděle, 05. ledna 2020 - 20:55:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1041
Registrován: 8-2011
Ano, takže pocit přesily pistole proti noži už jsme si přečetli několikrát a tady by se možná někdo z vás o něco pokusil .
Byla zde ale zmíněna Ostrava nebo U . Brod ,kde pistole proti pistoli už tak jednoduše nevypadá, takže kdo by do toho dobrovolně šel?
Jinak odpověď jak opsaná ze stránek SPD, chápu že sympatizanti Okamury vidí nebezpečí za každým rohem a nejradši by byli ozbrojení všichni, ale přesně takovým zbraň do ruky nepatří ( viděli jsme co dokázal jeden z nich se sekyrkou a stromem).
Neděle, 05. ledna 2020 - 21:26:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 11-2019
Když už je tady řeč o masakru v Uh. brodě, tak jenom připomínám, že vrah měl ZP a vraždil legálně drženými zbraněmi. A čím víc lidí bude mít zbraně, tím víc podobných masakrů se dá očekávat.
Mladějov
Neděle, 05. ledna 2020 - 21:49:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14396
Registrován: 3-2007
Kolelač:
"Mladějov . . . "Jak jsem koupil, tak jsem prodal" "

Tak psal jste v příspěvku 351 "Už jsem zažil..atd.", a ono to byly přástky ?

Já si rád poslechnu nějaké historky od kolejí před 50 lety a jak to tenkrát chodilo, ale zároveň to hezky ukazuje, jak je přání otcem myšlenky a jak je bez ověřování hodně věcí prostě jen povídačka.
Neděle, 05. ledna 2020 - 22:08:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 408
Registrován: 7-2017
HrochuR420, řekl bych to trochu jinak. Těžko říct, kdo by se o co pokusil v takové situaci. Jde spíš o to, aby ti, co se pokusí, měli možnosti, jak LEGÁLNÍ CESTOU zvýšit svoje šance. Jinak řečeno, až zase přede mnou někdo za bílého dne zastřelí na ulici psa, nechci v kapse žmoulat klíče od baráku, nebo kapesník, protože někdo žijící za vysokou zdí a s ochrankou za zadkem 24/7 rozhodl, že nemám nárok tam mít cokoliv jiného, a že zrovna selhala veškerá prevence.

Aby se to už dál nerozpatlávalo, současný stav v oblasti legislativy nabývání a držení zbraní je podle mě (a nejen mě, a i mnohých dalších) dostačující, a je vhodné jej zachovat pokud možno ve stejném rozsahu, s velkým důrazem na prevenci, ale i zajištění osobních svobod jednotlivce i společnosti (něco jako, že mi stát věří, a proto mi umožňuje to co teď, a zároveň přísně trestá, pokud zneužiju jeho důvěry). Howqh.
Mladějov
Neděle, 05. ledna 2020 - 22:46:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14397
Registrován: 3-2007
Přesně.
Pondělí, 06. ledna 2020 - 09:11:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 20808
Registrován: 5-2002
PaZ: tak jenom připomínám, že...
...to byla spíše výjimka, protože naprostá většina trestných činů je páchaná se zbraní drženou nelegálně, takže činit z toho nějaké závěry je metodicky zcela scestné.
Ale nijak nepřekvapuje, že se toho dobroserové drží jako hovno košile.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Pondělí, 06. ledna 2020 - 10:35:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1241
Registrován: 9-2016
Na použití zbraně musíte mít čas i prostor. Než rozepnete bundu, rozepnete pouzdro, vytáhněte zbraň, nabijete (natáhnete), tak potřebujete čas. V té Ostravě byste jej neměli. Navíc ve stresové situaci. Když na vás někdo na ulici vytáhne nůž, je většinou tak blízko, že než toto uděláte, máte nůž zabodnutý minimálně v ruce. Při vytahování zbraně se musíte soustředit na ni, potřebujete na to dvě ruce a nemůžete se bránit. V Metru ji asi raději nevytáhnete, neb nebezpečí, že zasáhnete někoho jiného je velké. Kdysi se říkávalo, že na boj zblízka je vhodný nůž, na boj na dálku pak zbraň. Navíc si nejsem jist, zda by se vám chtělo tahat zbraň stále při sobě, tedy i když jdete na chirurgii k doktorovi nebo do hospody (a to nemluvím při té hospodě o legálnosti). Takže třeba zrovna k tomu doktorovi, kterého máte zrovna za rohem, se s tou zlomenou rukou s pistolí nevydáte. A ejhle kulka. Zbraň využijete pouze tehdy, když se vám zloděj vloupá do domu a vy jste doma. To možná máte čas rozespalý najít klíč od skříně, odemknout ji, najít pistoli a připravit se. Jindy ne.
V tom Hradišti mám dojem, že neměl krátké, ale dlouhé zbraně. Tedy myslivecké. To je jiná kategorie. Zakázat myslivcům zbraně je nesmysl. To by ty zajíce měli jako honit po svých? Takže i kdyby byly zakázané krátké zbraně, Hradiště by se to netýkalo.
Jen podotýkám, že v žádném případě tímto nevolám pro změny týkající se zbraní.
Pondělí, 06. ledna 2020 - 13:00:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1042
Registrován: 8-2011
Aby se to už dál nerozpatlávalo, současný stav v oblasti legislativy nabývání a držení zbraní je podle mě (a nejen mě, a i mnohých dalších) dostačující, a je vhodné jej zachovat pokud možno ve stejném rozsahu,
Tady nejsme ve sporu ,pokud někdo splní podmínky k držení legální zbraně,ať ji klidně má. Mě jen zajímalo čím se cítí lidi v našem státě ohrožení, že tu zbraň chtějí/mají.
A k historce se psem, neříkal jsi že dotyčného pes napadl? A kdybys měl v tu chvíli zbraň, vytáhneš jí na chlápka, že zastřelil psa?
Pondělí, 06. ledna 2020 - 13:49:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10140
Registrován: 4-2003
Hroch.R420:Tady nejsme ve sporu ,pokud někdo splní podmínky k držení legální zbraně,ať ji klidně má.

Přesně tak [wink].


Mě jen zajímalo čím se cítí lidi v našem státě ohrožení, že tu zbraň chtějí/mají.

Mne by to zajímalo také a uspokojivých odpovědí jsem se také nedočkal a nečekám, že bych se jich někdy dočkal [nene].

Osobně tedy dle reakcí různých diskutujících vidím, že jde u držitelů střelných zbraní hlavně o pocit bezpečí, byť dle mého názoru jde o pocit velmi falešný. Situací, kdy půjde použít zbraň, je velmi málo, spíš pro běžného člověka takové situace nejsou žádné. A kdyby ke střelbě došlo, je fakt nejlepší se skrýt, je li kde a není li, tak se pokusit zmizet. Viz Ándor Šándor...

Teprve kdybych se skryl, zároveň byl dobrým střelcem a patřičnou zbraň měl u sebe, tak bych se snažil útočníka zlikvidovat. Ovšem tady to stále závisí na správném vyhodnocení situace a schopnosti takovou situaci vůbec řešit. A to ještě zanedbávám hromadu dalších podmínek (rukojmí, počet střelců, zbraně střelců, typ prostoru, kde se střelba odehrává, atd.) a z toho mi statisticky vychází, že řešení takových situací je v naprosté většině případů mimo možnosti běžných držitelů zbraní. Prostě je tam těch kdyby nějak až příliš...

Takže pokud bych byl držitelem zbraně, tak dle mého názoru bych měl šanci střelnou zbraň využít v několika málo případech: Někdo mne chce napadnout s bodnou či sečnou zbraní a je ode mne dostatečně daleko, aby mu byla pohrůžka použití střelné zbraně jasnou stopkou pro jeho záměr a pokud ne, abych ho měl možnost zbraní zpacifikovat a ne aby zlikvidoval dřív on mne, neb magoři se nerozmýšlí a jednají ihned. Nebo ostraha majetku, kdy zloděje zastraším střelbou do vzduchu. Přitom zloděj musí být dostatečně daleko, aby mi nebyl ničím schopen ublížit, nebo neměl v případě fyzické převahy možnost mne přemoci a zbraní pak zneškodnit mne.

A zcela jistě by se většina držitelů zbraní dostala do situace, kdy to musí v rámci své obrany to do někoho chladnokrevně naprat. Tady bych také viděl velký kámen úrazu, mnoho lidí (zejména inteligentních a vyzrálých) by mělo blok něco takového vůbec udělat...
Pondělí, 06. ledna 2020 - 14:08:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4749
Registrován: 4-2003
Brame, připomínám se se svým dotazem.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pondělí, 06. ledna 2020 - 14:22:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 172
Registrován: 8-2017
Makus ... pokud jste měl na mysli U Brod, tak to byly krátké palné zbraně. Na masakr dlouhou stačí myslivcům hon nebo čekaná za šera:-).

Bram ... do toho je nám prd, a pokud to nechápeme, tak máme spíš kliku. Třeba ten důchodce v Tanvaldu nějaký důvod měl a jak se ukázalo, byl to důvod velmi dobrý (což s ohledem na to, co o Tanvaldu vyprávějí někteří z okolí není ani divu). A na pár případů, kdy střelbou skončilo přepadení obchodu, si také pamatuji.

Obecně argumentace stylem "na co zbraň kdo potřebuje" je už ze své podstaty chybná. Stát má stanovit takové podmínky, aby zbraň mohl získat pouze ten, u koho lze odůvodněně předpokládat, že zbraň bude užívat v souladu s platnou legislativou. A zbytek nechat na uvážení dotyčného. Že to není na 100% je samozřejmé, myslivci a členové nejrůznějších ozbrojených složek jsou toho jasným důkazem, ale pokud někdo touží po absolutní jistotě, tak holt musí na hřbitov.
Pondělí, 06. ledna 2020 - 14:23:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18
Registrován: 10-2010
Mě jen zajímalo čím se cítí lidi v našem státě ohrožení, že tu zbraň chtějí/mají.

Variace na téma kdo ho má většího. Z okolí mám vypozorováno, že čím větší pako, tím větší kvér. Samozřejmě jsou výjimky.
Pondělí, 06. ledna 2020 - 15:33:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 20817
Registrován: 5-2002
Bram: uspokojivých odpovědí jsem se také nedočkal a nečekám, že bych se jich někdy dočkal
Však on taky není žádný důvod, aby ses nějaké odpovědi dočkával, natož v otevřeném médiu...
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Pondělí, 06. ledna 2020 - 22:05:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4750
Registrován: 4-2003
Hroch.R420:
"Mě jen zajímalo čím se cítí lidi v našem státě ohrožení, že tu zbraň chtějí/mají."
Bram:
"Mne by to zajímalo také a uspokojivých odpovědí jsem se také nedočkal a nečekám, že bych se jich někdy dočkal"
Motivace k pořízení zbraně lze jednoduše odvodit z jednotlivých skupin zbrojního průkazu:
A - ke sběratelským účelům. Někdo sbírá známky, jiný zbraně.
B - ke sportovním účelům. Střelba jako sport. Ať už profesionální, amatérský či neorganizovaně, jen tak pro zábavu. Naivní je představa, že by si sportovní střelci půjčovali "erární" zbraně na střelnici.
C - k loveckým účelům. Myslivci. Bez zbraní by to nešlo, kopání jam na mamuty již odzvonilo.
D - k výkonu zaměstnání nebo povolání. Strážníci, SBS či puškaři. Nutnost vlastnit nebo zacházet se zbraněmi dle charakteru povolání.
E - k ochraně života, zdraví nebo majetku. Tedy k zajištění bezpečnosti své a svých blízkých.

Ač je Česká republika bezpečné místo, nežijeme ve Slunečním městě. A při střetu s agresorem vhodným způsobem zvolená a použitá zbraň, střelné zbraně nevyjímaje, zvyšuje šance napadeného útok odvrátit. Primární sice je předejít eskalaci potenciálně krizové situace a při masové střelbě se dostat mimo dostřel, no jakmile nastane okamžik, kdy zbraň může pomoci, je logický lepší tu zbraň k dispozici mít, než nemít. Tvrzení o falešném pocitu bezpečí je tedy nesmyslné.

To, že si někteří diskutující nedovedou představit situace, kdy by měla civilní osoba nosit (či dokonce použít) střelnou zbraň, neznamená, že takové situace neexistují. Existují, pouze jsou mimo naivně nereálné představy dotyčných diskutujících o světě. Zkusme si některé nastínit:
- Život v lokalitě se zvýšenou kriminalitou násilného charakteru. Důchodce v Tanvaldu se díky střelné zbrani ubránil při napadení skupinou útočníků.
- Potenciální cíl agresora (osamocená žena) pohybující se městem v nočních hodinách. Žena v Ostravě hrozbou použití střelné zbraně odvrátila útok agresora v tramvaji.
- Provozování obchodu s rizikem přepadení. Majitelka obchodu v Praze použitím střelné zbraně zneškodnila lupiče, který při přepadení provozovny pobodal jejího kolegu.
Dále kupříkladu ochrana při transportu vysokých finančních částek či jinak cenného materiálu, ochrana při výhrůžkách, jde-li o exponovanou osobu, a řada dalších situací.

Představy o světě, kde nebude třeba se před nikým a ničím bránit, jsou pěkné, ale naprosto utopické. Ve společnosti se budou vždy vyskytovat jedinci s patologickým chováním a není v silách a možnostech bezpečnostních složek, aby jejich příslušníci stáli každému za zadkem a permanentně ho chránili. V krizových situacích bývá zkrátka napadený sám a zbraň zvyšuje pravděpodobnost úspěchu obrany. A nechť je na každém, aby si vyhodnotil, zda zbraň nosit potřebuje, nebo nepotřebuje, aniž by byl dehonestován jízlivými komentáři o nesmyslnosti svého počínání, a to toliko jedinci, kteří očividně žijí v naivních představách bez schopnosti obsáhnout reálný svět v celé jeho šíři.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Středa, 08. ledna 2020 - 11:27:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3780
Registrován: 9-2003
Tady mizej příspěvky...
NOBLE BRICKS
Středa, 08. ledna 2020 - 12:37:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1043
Registrován: 8-2011
Ad Doktor : celou dobu byla řeč o ochraně sebe ,čili skupina E. Tahat sem myslivce ,sběratele či zaměstnance ochranky a argumentovat převozem peněz je mimo mísu.
Představy o světě, kde nebude třeba se před nikým a ničím bránit, jsou pěkné, ale naprosto utopické.
Dobrý podsuv ale tohle tady nikdo netvrdil.
A nechť je na každém, aby si vyhodnotil, zda zbraň nosit potřebuje
Tvrdí někdo něco jiného? To že se zeptám, čím se někdo cítí ohrožen nepovažuji za jízlivou poznámku či dehonestaci, naopak sám se dopouštíš dehonestace osob s jiným názorem poznámkami o "jedincích s naivním představami bez schopnosti obsáhnout reálný svět ".
Středa, 08. ledna 2020 - 13:44:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4751
Registrován: 4-2003
Hroch.R420:
"celou dobu byla řeč o ochraně sebe ,čili skupina E"
Však možným důvodům vedoucím k pořízení a nošení zbraně pro vlastní ochranu je věnována většina mého příspěvku, včetně uvedení konkrétních případů z praxe, kdy střelná zbraň jakožto obranný prostředek splnila svůj účel. Zdá se vám má odpověď snad neuspokojivá? Je vám pět možných důvodů málo?

Zmínka o ostatních motivacích, krom těch spadajících pod skupinu E zbrojního průkazu, k pořízení zbrojního průkazu a zbraní berte jako součást komplexní odpovědi na obecnou otázku, proč lidé zbraň chtějí/mají.

Argumentovat převozem peněz (nebo jinak cenného materiálu) rozhodně není mimo mísu. Naopak, je to přesně ta situace spadající pod skupinu E zbrojního průkazu - k ochraně života, zdraví nebo majetku. Z jakého důvodu myslíte, že dotyčný v takové situaci zbraň má? Na divočáky? Na trénink? Má ji pro vlastní ochranu, kdyby byl přepaden útočníkem ve snaze zmocnit se přepravovaných peněz či cenného materiálu.
Hroch.R420:
"Dobrý podsuv ale tohle tady nikdo netvrdil."
Tvrdil. Bram.
Hroch.R420:
"To že se zeptám, čím se někdo cítí ohrožen nepovažuji za jízlivou poznámku či dehonestaci, naopak sám se dopouštíš dehonestace osob s jiným názorem poznámkami o "jedincích s naivním představami bez schopnosti obsáhnout reálný svět "."
Adresátem opět především Bram. A naivní představy skutečně má, to není dehonestace, to je konstatování faktu. Viz kupříkladu jeho představy o výcviku a možnostech policistů a vojáků.

A pokud se někdo zcela vážně ptá na důvody vedoucí k rozhodnutí vlastnit a nosit střelnou zbraň, pak mu chybí širší představy o realitě. V opačném případě by se neptal a možné důvody by mu byly zřejmé.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Středa, 08. ledna 2020 - 14:47:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1044
Registrován: 8-2011
A pokud se někdo zcela vážně ptá na důvody vedoucí k rozhodnutí vlastnit a nosit střelnou zbraň, pak mu chybí širší představy o realitě. V opačném případě by se neptal a možné důvody by mu byly zřejmé.
A nebo zažil realitu jinou a sice nošení zbraně k uspokojení vlastního ega, přičemž celé okolo ví " ten má u sebe bouchačku na to ho si dejte bacha ".
A druhá realita když se dočtete na jednom fóru, kde jeden píše, že potřebuje mít se ženou zbraň, protože bydlí v jižních Čechách a tam je to kousek do Rakouska a tam jsou přece ty uprchlíci a v komentářích mu tam nespočet takových prikyvuje, že přesně proto oni nosí bouchačky taky... A ani jeden se nezmínil, že převáží cennosti nebo má krám a nechce aby ho tam přepadli.
Tady jsem se zase dozvěděl, že je fajn mít pistoli proti někomu s nožem, proti partě cikánů co krade ve vlaku,pri procházce v lese a proti vagusovi co zastrelil psa . Sorry jako ale to se spíš víc bojím takových lidí, aby byli ozbrojení.
No a jako perlička na konec nechápu svět a nevidím nebezpečí za každým rohem.
Středa, 08. ledna 2020 - 15:42:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 173
Registrován: 8-2017
A ani jeden se nezmínil, že převáží cennosti nebo má krám a nechce aby ho tam přepadli.

V obou uvedených případech je velmi rozumné o tom být velmi zticha.

Jinak jen na okraj, hodně z těch, co v devadesátkách začali podnikat, učinili smutnou zkušenost, že jediné peníze, kterým se dá věřit, jsou ty v hotovosti. A běžně se jezdilo s celkem vysokými částkami, protože na fakturu dodavatel velmi často neprodal a platba předem byla ta samá ruská ruleta, jen v obráceném gardu. Takže se jelo zboží-cash. Osobně znám nemálo lidí, co si ZP v té době pořídili právě z tohoto důvodu. Dnes je situace přeci jen lepší, ale pochybuji, že se jej rozhodli vrátit.

Další skupinou, poměrně početnou, jsou právě provozovatelé nejrůznějších prodejen/skladů/barů a podobně. A vůbec se jim nedivím.

Jinak jsem to už psal jednou, nemá nejmenší smysl se zabývat proč někdo braň potřebuje/chce. Jediné smysluplné je se snažit o to, aby se minimalizovalo riziko, že ZP (=legálně zbraň) získá někdo, u koho je nezanedbatelná možnost jejího protiprávního užití.
Středa, 08. ledna 2020 - 21:00:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 414
Registrován: 7-2017
Čyřistadvacátý rychlý Hrochu, s nějakým fórem, kde se vyskytují pomatenci typu Národní domobrana nebo Kynšperští strážní psi, jdi laskavě do [zadnice] Takových ocasů je všude pár, díky Internetu jsou o to víc vidět (jinak by sis ani nevšimnul, že něco takového vůbec existuje), a postihovat všechny ty ostatní jenom proto, že se jich bojíš ? Děkuju pěkně, to teď zkouší jistá instituce, stejní poserové, a ti se bojí jiných poserů, co si sice zvětšují ego hromaděním kvérů, ale v reálu by je ani nevytáhli ze skříně, natož aby je někde použili. Zase tolik jim totiž ve věži nestraší, a moc dobře ví, že ji stačí ukázat sousedovi přes plot, aby přitáhli pozornost policie. Bohužel, zcela výjimečně to skončí i jinak (viz Uherský Brod), a pro tyto případy je zachování současného statusu quo ideální.

Na závěr tě uklidním, nejsem držitelem zbrojního průkazu, ne že bych nemohl být, ale nechci. Můžeš být v klídku, v pohodičce, protože až se srazíme někde na rohu, určitě to neskončí přestřelkou.
Vikijous
Středa, 08. ledna 2020 - 21:22:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1087
Registrován: 4-2003
Hroch.R420:
"Sorry jako ale to se spíš víc bojím takových lidí, aby byli ozbrojení."
Připomělo mi to zkušenost manželky, která měla sraz z výšky a jeli se podívat k jedné na nové mimčo. Byl tam i spolužák, který mě baťůžek a porád si ho hlídal. Nakonec z něho vylelzlo, že tam má pistoli "na obranu". Od té doby ho nikam nazvaly, protože se s ním překvapivě necítily bezpečně.
Středa, 08. ledna 2020 - 22:10:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4752
Registrován: 4-2003
Hroch.R420:
"A nebo zažil realitu jinou"
Hroch.R420:
"A druhá realita"
Není žádná jiná realita nebo druhá realita. Je jen jedna realita. To, co uvádíte, jsou jednotlivé výseče reality. A že vy vidíte či vnímáte jen tyto výseče vůbec neznamená, že jiné výseče neexistují. Existují, jen o nich nevíte, nechcete vědět nebo nejste s to si je představit.
Hroch.R420:
"A ani jeden se nezmínil, že převáží cennosti nebo má krám a nechce aby ho tam přepadli."
Že to ani jeden z nich nezmínil snad znamená, že taková eventualita neexistuje? Kdyby v diskuzi o ovocných knedlících nikdo nezmínil, že knedlíky plní jablky, plyne z toho, že nikdo knedlíky jablky neplní? Nebo dokonce, že se jiná jídla než ovocné knedlíky nevaří?
Hroch.R420:
"Sorry jako ale to se spíš víc bojím takových lidí, aby byli ozbrojení."
Jak byste si představoval účinnou obranu vůči ozbrojenému přepadení, navíc třeba přesilou útočníků, když střelná zbraň v držení napadeného je dle vás v takovém případě nežádoucím atributem?
Hroch.R420:
"nechápu svět a nevidím nebezpečí za každým rohem"
Nebezpečí opravdu není za každým rohem. Vy však nechápete, že jsou sem tam rohy, za nimiž to nebezpečí číhá a ti, kteří se pohybují právě kolem takových rohů, chtějí být na hrozící nebezpečí připraveni. Svými výroky jen stvrzujete má slova o zúženém vidění světa.

--- --- ---
Vikijous:
"Od té doby ho nikam nazvaly, protože se s ním překvapivě necítily bezpečně."
A z jakého důvodu se s ním necítily bezpečně?
Protože se cítily ohroženy existujícím nebezpečím, které hrozí jejich spolužákovi, a kvůli kterému nosí zbraň na svoji obranu? Nebo jen kvůli samotnému vlastnictví a nošení střelné zbraně, kdy dotyčný je očividně zodpovědným držitelem zbraně, když si ji hlídá i v uzavřené společnosti známých? Nebo z nějakého jiného důvodu - jakého?
A než zjistily, co má v batůžku, tak s ním byly v pohodě?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Čtvrtek, 09. ledna 2020 - 15:30:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 20831
Registrován: 5-2002
HR420: Tahat sem myslivce ,sběratele či zaměstnance ochranky a argumentovat převozem peněz je mimo mísu.
Není - hezky to mapuje skupiny ZP, takže to dává ucelený pohled na věc.

Dr: naprostý souhlas. Ale obávám se, že některé věci někomu nevysvětlíš.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Čtvrtek, 09. ledna 2020 - 19:08:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10143
Registrován: 4-2003
Hajnej:Ale obávám se, že některé věci někomu nevysvětlíš.

Pravdu máš. Vzpomínám totiž na chvíli, kdy se tu několik diskutujících (mne nevyjímaje[proud]) snažilo jistému Hajnému vysvětlit, že není možně, aby policista sám dle své úvahy trestal provinilce (třeba pár fackami), tak to dotyčný nebyl schopen pochopit [nene].
Pátek, 10. ledna 2020 - 09:54:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 20836
Registrován: 5-2002
Bram: Vzpomínám totiž na chvíli
Hele, nejsi Ty skrytej rocker...?
Protože diskuze s Tebou je jako rockovej koncert: když se vyčerpají novinky, přijdou na řadu starý osvědčený pecky... [rofl]
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Sobota, 11. ledna 2020 - 16:20:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1045
Registrován: 8-2011
s nějakým fórem, kde se vyskytují pomatenci typu Národní domobrana nebo Kynšperští strážní psi, jdi laskavě do [zadnice]
Neznám takový stránky,ani netoužím poznat,ale asi to nejspíš potvrzuje,že i když můžeš mít legální zbraň,neznamená to ,že nejsi magor.

postihovat všechny ty ostatní jenom proto, že se jich bojíš
Zkusím to po čtyřistadvacátý,nehodlám nic zakazovat a omezovat,viz moje odpověd u 1042.

Svými výroky jen stvrzujete má slova o zúženém vidění světa.
Hlavně nikoho nedehonestovat jízlivými komentáři[lol]

Připomělo mi to zkušenost manželky, která měla sraz z výšky a jeli se podívat k jedné na nové mimčo. Byl tam i spolužák, který mě baťůžek a porád si ho hlídal. Nakonec z něho vylelzlo, že tam má pistoli "na obranu".
Ano sraz od školy je přesně ten případ ,kdy musí mít člověk u sebe zbraň[proud]. Ale třeba spolužák cestou na sraz převážel větší finanční hotovost[rofl]

Není - hezky to mapuje skupiny ZP, takže to dává ucelený pohled na věc.
Tak až na to,že nikdo nijak nerozporoval držení zbraně u ostatních skupin. Když použiju Doktorovo přirovnání ke knedlíkům a budeme se celou dobu bavit o švestkových knedlíkách a někdo do toho začne montovat jahodové nebo meruňkové,tak sice všem rozšíří obzory ,ale bude mimo naprosto stejně.
BmbČ
Sobota, 11. ledna 2020 - 23:55:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8268
Registrován: 1-2007
Jen na okraj. Domobranecké organizace na základě navrhované novely zákona o nakládání se zbraněmi, která ve Sněmovně stoprocentně projde, nejspíš oficiálně pozastaví činnost a přejdou do ilegality.
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Neděle, 12. ledna 2020 - 10:25:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10145
Registrován: 4-2003
Hajnej: Hele, nejsi Ty skrytej rocker...?

Je to možné, ale doteď jsem si toho nevšiml [biggrin]

Protože diskuze s Tebou je jako rockovej koncert: když se vyčerpají novinky, přijdou na řadu starý osvědčený pecky...

Autor (možná) a interpret (zcela určitě) pecky s trestajícím policistou jsi ale Ty [wink].
Neděle, 12. ledna 2020 - 13:46:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4757
Registrován: 4-2003
Hroch.R420:
"Ano sraz od školy je přesně ten případ ,kdy musí mít člověk u sebe zbraň. Ale třeba spolužák cestou na sraz převážel větší finanční hotovost"
Logicky - na sraz musel odněkud někudy přijít a ze srazu někam někudy odejít. Na srazu se nezjevil a po srazu nevysublimoval. A to pomíjím možné důvody, kdy se člověk může cítit v nebezpečí i na školním srazu, pokud se koná ve veřejném prostoru.
Kromě přenášení cenností bylo uvedeno několik dalších příkladů, kdy člověk může pociťovat potřebu nosit střelnou zbraň pro svoji ochranu, a které by bylo možné aplikovat i na případ školního srazu.
Další čárka do kolonky vašeho omezeného vidění. A to není dehonestující jízlivost, to je konstatování faktu, který každým svým dalším příspěvkem jen stvrzujete. Pokusem o jízlivost zřejmě mělo být vaše vypíchnutí toho nejméně pravděpodobného důvodu pro nošení zbraně na školním srazu, tedy uvedení absurdního důvodu, a jakože haha podpořené patřičným emotikonem. Záměrně píšu "pokus", neboť v obrazu výše uvedeného se zamýšlená jízlivosti proměnila ve ztrapnění se.
Hroch.R420:
"Tak až na to,že nikdo nijak nerozporoval držení zbraně u ostatních skupin. Když použiju Doktorovo přirovnání ke knedlíkům a budeme se celou dobu bavit o švestkových knedlíkách a někdo do toho začne montovat jahodové nebo meruňkové,tak sice všem rozšíří obzory ,ale bude mimo naprosto stejně."
Už jsem vám jednou uváděl, proč to není mimo mísu. Pokud to potřebujete objasnit ještě jednou, budiž:
Jednak byl váš dotaz "proč lidé zbraň chtějí/mají" vznesen v obecné rovině, byť v kontextu nějaké diskuze, proto zasluhoval i komplexní odpověď. A jednak jste následně do kategorie mimo mísu, tedy mimo skupinu E zbrojního průkazu, zařadil i situaci, která pod skupinu E spadá a pro niž je právě skupina E určena. Pokud bych měl zůstat u ovocných knedlíků - téma je švestkové knedlíky, bavíte se o švestkových knedlících, no pletete si švestky s meruňkami. Očividně se v dané problematice ne zcela orientujete, proto jsem přesvědčen, že exkurz k základům byl na místě, byť jste si z něj nic nevzal.
Když věc stavíte do roviny rozporování držení zbraně u skupiny E, pak mi odpovězte na již jednou položenou a doposud nezodpovězenou otázku - jak byste si představoval účinnou obranu vůči ozbrojenému přepadení, navíc třeba přesilou útočníků?

Nechápu však jednu věc - na vaši otázku stran důvodů pořizování si a nošení střelné zbraně se vám dostalo obšírné odpovědi s uvedením řady důvodů, životních situací, včetně příkladů z praxe. Vaše otázka tedy byla zodpovězena. Vysvětlete mi tedy vaše současné "výkřiky do tmy". Zaskočilo vás, že jste se dočkal odpovědi? Nebo jste si představoval odpověď v jiném duchu?

Současně by mě zajímalo, zda pro Brama byla moje odpověď uspokojivá. I on bažil po odpovědi na stejnou otázku, no nyní je nějak ticho, krom špičkování se s Hajným.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Neděle, 12. ledna 2020 - 18:22:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1046
Registrován: 8-2011
Pokusem o jízlivost zřejmě mělo být vaše vypíchnutí toho nejméně pravděpodobného důvodu pro nošení zbraně na školním srazu, tedy uvedení absurdního důvodu, a jakože haha podpořené patřičným emotikonem. Záměrně píšu "pokus", neboť v obrazu výše uvedeného se zamýšlená jízlivosti proměnila ve ztrapnění se. 

Nejméně pravděpodobný důvod tady vehementně obhajujete jako naprosto normální chování člověka vlastnícího zbraň a dál v tom pokračujete, čímž bych řekl že se ztrapňujete vy.
Vysvětlete mi tedy vaše současné "výkřiky do tmy". 
Možná kdyby jste tady nefňukal jak někdo používá dehonestaci oponenta jízlivými poznámkami a pak toto sám několikrát nepoužil, tak by mi možná vaše odpověď stačila. I když obhajoba zbraně na školním srazu je taky věc, která mi stála za " výkřik do tmy " .
Neděle, 12. ledna 2020 - 19:25:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4758
Registrován: 4-2003
V prvé řadě - nejsem ničí advokát, nikoho a nic zde neobhajuju, jak dvakrát tvrdíte ve svém příspěvku. Pouze reaguji přesně v duchu vašeho dotazu a uvádím možné důvody vedoucí k pořízení a nošení střelné zbraně. To je podstatný významový rozdíl, který byste si měl uvědomit.

Nejméně pravděpodobný důvod byl vztažen ke konkrétní situaci třídního srazu. To je rovněž nutné uvědomit si. Pak hned vaše první věta je založena na nepochopení diskutovaného a pozbývá na smyslu.

Jsem rád, že má odpověď byla po faktické stránce uspokojivá, když vaše "výkřiky do tmy" pramení z vaší vztahovačnosti kvůli poznámkám, které ani nebyly primárně adresovány vám.

A ještě povězte, proč se vyhýbáte otázce, jak byste si představoval účinnou obranu vůči ozbrojenému přepadení, navíc třeba přesilou útočníků?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Neděle, 12. ledna 2020 - 19:30:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9820
Registrován: 4-2003
vehementně obhajujete jako naprosto normální chování člověka vlastnícího zbraň

Dyť to normální chování JE. Pokud má někdo zbroják a zbraň, tak jí přeci může za zákonem stanovených podmínek skrytě nosit a nemusí to komukoliv zdůvodňovat. Zbroják má cca 300 tisíc lidí, dnes denně nejspíš nevědomky potkáváme nějaké ty ozbrojené lidi.

To co je nebo není normální nebo ne přeci určuje to čemu se říká společenská morálka, jejíž podmnožinou jsou zákonné normy. Jejich modifikaci týkající se držený střelných zbraní nám nutí spíš jiné země EU s úplně odlišným sociokulturním prostředím, nikoliv nějaký systematický problém v ČR.

Je jenom otázka, zda byl onen sraz spolužáků lidová zábava podle par. 60 zák. 119/2002 Sb. , kam se vyjma explicitně vyjmenovaných důvodů zbraň nosit nesmí.

(Příspěvek byl editován uživatelem RadekŠ.)
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pátek, 07. února 2020 - 17:25:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21127
Registrován: 5-2002
Zkusím to nabídnout i tady, kdyby se náhodou někomu zachtělo na last-minute lyžovačku v Itálii: ze zdravotních důvodů nemůžeme odjet 15.2.-22.2. do Folgaridy-Marillevy (přes kopec je známější Madona do Campiglio a o kousek dál západněji Passo Tonale).
Jde o čtyřlůžkový apartmán (dvojlůžko a palanda v oddělených místnostech) cca 30 m2 s kuchyňským koutem, budova se nachází cca 40 m od přibližovací lanovky. Doprava je vlastní.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Středa, 12. února 2020 - 20:43:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1864
Registrován: 1-2009
Ešte krajšie mladé slečny než ich poznáte z témy Kočky na železnici nájdete od 3 producentov,ktorí majú svoje účty na YouTube

Tesne před Valentínskym sviatkom Vám prinášam 1.výživné video

https://youtu.be/hA28YkbpJb0
Čtvrtek, 05. března 2020 - 07:00:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3790
Registrován: 6-2016
Zajímavé počteníčko o tématu, které hýbe euroatlantickou společností (tedy tou její ekobiopozitivní částí):

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/auto/elektrovozitko-nemecke- posty-konci-nebylo-ani-dost-univerzal/r~694a555e5caa11ea8b230cc47 ab5f122/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Kdo by ještě loni řekl, že se přestane dařit v samém srdci (a rodišti) ekologie???
Čtvrtek, 05. března 2020 - 08:14:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11180
Registrován: 8-2012
No tak to je vyloženě konec Gréty [happy].
Koukám, že to tu hýbe hlavně vámi...
電車オタク
Čtvrtek, 05. března 2020 - 11:23:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21575
Registrován: 5-2002
V době svých počátků se ten pošťáckej elektromobil jevil bejt celkem úspěšnej.
To skoro vypadá, že svůj segment už vyčerpal, ale proniknout do jiných se mu nepovedlo.

Neboli se to zdá potvrzovat domněnku, že něco jako univerzální řešení neexistuje ani u elektromobilů.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Čtvrtek, 05. března 2020 - 11:44:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11189
Registrován: 8-2012
něco jako univerzální řešení neexistuje ani u elektromobilů
Já bych především neřekl, že specifická pošťácká dodávka je nějaké "univerzální řešení", právě naopak - jednoúčelový stroj se asi technologicky osvědčil, ale byl moc drahý i pro DHL, tak se holt příště koupí nějaký univerzální e-Sprinter.

P.S. Existuje spousta slepých uliček, z jejichž opouštění není nutné vyvozovat havárii systému. Spíš to byla předčasná ejakulace... ale zrovna tohle je segment, kde elektromobilita smysl má (když už teda pošťáci nemohou chodit pěšky).
電車オタク
Čtvrtek, 05. března 2020 - 19:34:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3800
Registrován: 6-2016
Čerstvé obrázky z oblasti "pádu stromů podél komunikací"... Fotky jsou z N 49°53.77025', E 14°11.13513', je to u silnice 3. třídy 11519. Nikomu se asi nic nestalo, ale ulomená část Stalinova topolu je impozantní. Je to mobilem a naležato se to nevešlo...

Chtěl by někdo z mých oponentů pod tím topolem za větru stát? Je to soukromý pozemek a žádná rezervace nebo přírodní památka...
Pátek, 06. března 2020 - 07:20:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11203
Registrován: 8-2012
Chtěl by někdo z mých oponentů pod tím topolem za větru stát?
To je dobře sugestivní a návodná otázka na zúčtování s oponentem [happy]. Zřejmě bude potřeba vykácet všechny stromy, protože dotyčný oponent by nechtěl stát pod žádným...
電車オタク
Sobota, 07. března 2020 - 14:28:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21604
Registrován: 5-2002
TH: Já bych především neřekl, že specifická pošťácká dodávka je nějaké "univerzální řešení", právě naopak
No však tvrdím totéž - a nejspíš proto se nechytla v jiných segmentech.

ale zrovna tohle je segment, kde elektromobilita smysl má
Souhlas.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Čtvrtek, 12. března 2020 - 13:49:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 3-2020
Kvalitné pánske kožené zimné zateplené topánky vhodné pre železničiarov slovenskej výroby. Len na ModneVeci.sk
Čtvrtek, 12. března 2020 - 20:50:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21646
Registrován: 5-2002
Železničář slovenské výroby... [rofl]
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Pátek, 13. března 2020 - 09:34:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3854
Registrován: 6-2016
Hajnej: Máriatruskavec! Však ich zrobili Slováci aj Slovenky[biggrin]
Úterý, 17. března 2020 - 19:46:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11314
Registrován: 8-2012
Šari, Kasme: ... ale co toho člověk stihne nafotit na nezbytně nutné cestě za dobu nezbytně nutnou... No jo šotoušek, ten se přece nebude podřizovat, nějak si to vždycky zdůvodní.
電車オタク
Úterý, 17. března 2020 - 19:53:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3757
Registrován: 12-2007
T . H .: Procházky jsou snad povolené, nepředpokládám, že na staveništi se oba šotouši setkali s někým jiným, jistě měli na sobě roušky, no a od Fleka snad Kasme koronavirus nechytí.
Úterý, 17. března 2020 - 20:55:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10433
Registrován: 4-2003
T. H.:Šari, Kasme: ... ale co toho člověk stihne nafotit na nezbytně nutné cestě za dobu nezbytně nutnou... No jo šotoušek, ten se přece nebude podřizovat, nějak si to vždycky zdůvodní.


I kdyby pánové Šari a Kasme nebyli v práci, tak stále neplatí zákaz vycházení (který bych osobně ignoroval i za cenu nějakých postihů) a je možné chodit na zdravotní procházky, čehož jsem dnes využil také, když mám ode dneška home office. Jen je třeba nevyhledávat bližší kontakty s ostatními lidmi, což při pěší procházce v širším okolí bydliště lze v pohodě dodržet, tj. vyhnout se zbytečným kontaktům s lidmi a tedy dotazům od hlídek PČR či Městapa.
Úterý, 17. března 2020 - 20:59:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11316
Registrován: 8-2012
který bych osobně ignoroval i za cenu nějakých postihů
Není co dodat.
電車オタク
Úterý, 17. března 2020 - 21:03:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10434
Registrován: 4-2003
T. H.:Není co dodat.

Lepší je stáhnout ocásek a udělat loužičku [wink].