Diskuse » Železnice » Všeobecná neželezniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 29. 7. 2019 « předcházející | další »

Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 29. 7. 2019

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Pondělí, 28. ledna 2019 - 19:08:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4516
Registrován: 4-2003
Wałbrzych:
"Kličkování mezi blbě parkujícími auty při chůzi nebo popojíždění v tramvaji či buse jsou v Praze denní chleba"
Kličkování mezi cyklisty jedoucími v protisměru, vyhýbání se na poslední chvíli neosvětleným cyklistům, uskakování před cyklisty na chodníku...

To, že vy něco nepovažujete za škodlivé, ještě neznamená, že to za škodlivé nepovažují jiní. A naopak, co vy vnímáte negativně, jiní s tím nemají problém.

S každým dalším příspěvkem se odhaluje vaše praktikování dvojího metru a z příspěvků je cítit zášť vůči domnělé ideologii automobilismu.
Wałbrzych:
"Jinak mi nepřijde, že by cyklisté porušovali předpisy nějak houfněji než řidiči (nebo chodci), navíc bych byl s "kolektivní vinou" opatrný. "
Já se ale neptal na váš názor ohledně četnosti porušování předpisů cyklisty. Já chtěl vědět, zda se vyhraňujete vůči cyklistům stejným způsobem, jako v případě klipu s automobilem na cyklostezce.

Rozumějte, cykloaktivistické spolky vstupují do veřejného života, jsou svým způsobem rovněž politickou silou. Při akcích pořádanými těmito spolky dochází k porušování dopravních předpisů. V případě porušení předpisů Alexandrou Udženija hovoříte o nejhorším směru, kam se může Praha ubírat. Měříte všem stejným metrem a je pro vás porušování předpisů cyklospolky rovněž znakem špatného směřování, nebo jim jejich ignoraci předpisů tolerujete? To je to, na co se vás ptám a na co očekávám (zatím marně) odpověď.

Stejně tak zcela ignorujete otázku řešení jednotné startovní čáry pro všechny. Komentář S4991023 je i při své stručnosti dostatečně výstižný a jednoznačný a netřeba ho dále rozvádět. Jak si tedy představujete realizaci jednotné startovní čáry pro všechny? Jak by to mělo fungovat s přihlédnutím k faktu, že každý jedinec je individualita, se svými přednostmi, ale i omezeními?

Bez urážky, ale doposud (a nejen v této debatě) jste studnicí floskulí bez přesahu do reálného světa.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Úterý, 29. ledna 2019 - 07:34:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9686
Registrován: 4-2003
honzaklonfar:Na druhou stranu jsou města, kde cyklodoprava funguje 100 let - Kolín, Pardubice, Hradec Králové (tam to celkem znám).

Mají jedno společné - z větší části jde o placky.

Shrnuto - cyklodoprava má svůj potenciál a svá omezení.

Asi tak. V Praze v je podstatě nemožné to, co funguje třeba v Pardubicích - dojet v necyklistickém oblečení klidným tempem na kole do práce a nejít do sprchy...


V Praze to jde fakt jen tak, že člověk jede do práce na kole v jednom oblečení, pak šup do sprchy, převléci se a pak pracovat. Vlastní zkušenost. Jinak je člověk totální [cunik] a obtěžuje svým odérem ostatní.

Praha je navíc svým terénem předurčena pro sportovně založené lidi, zdaleka ne pro kdekoho, koho napadne jet na kole.

Proto blbnutí s nevyužitelnými cyklopruhy a snižování kapacity silnic pro automobily je zbytečný cykloterorismus [crazy].
Úterý, 29. ledna 2019 - 09:57:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12512
Registrován: 5-2004
"V Praze to jde fakt jen tak, že člověk jede do práce na kole v jednom oblečení, pak šup do sprchy, převléci se a pak pracovat. Vlastní zkušenost. Jinak je člověk totální [cunik] a obtěžuje svým odérem ostatní"

Na druhou stranu - letní cesta v MHD je na zpocení významně horší, zejména ve vozidlech typu "čím modernější tím hůř větrá". Citybus, SOR, 14T budiž vzorem.

A dost bude záležet odkud a kam se do tý práce jezdí. Pokud je to "někam dolů", což je celej vltavskej oudol včetně bočních typu Příbotičí, Přírokytčí, pak není důvod se nějak extra zpotit pokud dotyčnej nejede jak vůl. Jiná situace bude z Karlína do Ďáblic než z Ďáblic do Karlína. No a po cestě domů se už snad lze umejt stejně jako po cestě MHD v +30 a víc.

Ono ráno všední den na takovým Barranďáku (kdopak ze zde diskutujících "cyklistů" se tam kdy ráno kol osmý všední den kdy vyskytnul?) je docela cyklošrumec. Nejen po obou březích Vltavy ale i z Krče/Jižáku a Prokopáku (JZM). A výletníci to opravdu nejsou. No a šrumec je tam I (také) proto že je v těchto místech použitelná infrastruktura. Kde není (nebo je jako prezervativ "koukejte co všechno pro ně děláme - viz ukončení stezky tunelem křižovatkou Bulhar a cyklopruh Hybernskou do kterýho nejde ani legálně najet z Opletalky od hlaváku) je cyklistů logicky méně a vesměs jen těch "otrlých".
Středa, 30. ledna 2019 - 15:04:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18347
Registrován: 5-2002
Bram: Mají jedno společné - z větší části jde o placky.
Přičemž takové nábřeží je vlastně jednorozměrnou plackou - a nábřežím je de facto i ten Tebou opičovaný úsek od pláňáku k tržnici.
Čtvrtek, 31. ledna 2019 - 06:44:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9690
Registrován: 4-2003
Petr vlček: Ono ráno všední den na takovým Barranďáku (kdopak ze zde diskutujících "cyklistů" se tam kdy ráno kol osmý všední den kdy vyskytnul?) je docela cyklošrumec. Nejen po obou březích Vltavy ale i z Krče/Jižáku a Prokopáku (JZM). A výletníci to opravdu nejsou. No a šrumec je tam I (také) proto že je v těchto místech použitelná infrastruktura.

Na Barrandovském mostě vyskytuji až dvakrát denně, takže jsem si cyklistů dobře všiml. A není to zdaleka jen použitelnou infrastrukturou, ale i samotnými cyklisty - jsou to sportovně ladění lidé, kteří jezdí do práce v cyklistickém oblečení a hlavně: Kancelářské komplexy na jihozápadním městě s cyklisty počítají a mají vybudovány sprchy. U mého bývalého zaměstnavatele se to řešilo také, neb bylo mnoho stížností, že se cyklisté nemají po příjezdu do práce kde umýt a stěžovali si na to i ostatní, protože i cyklista jedoucí z Modřan na Stodůlky prostě a jednoduše přijel do práce vždy silně zpocený a....a prostě a jednoduše nevoněl. S tím se mnoho jiného, než se vysprchovat a převléknou prostě dělat nedá, není li člověk vyloženě [cunik].

A dost bude záležet odkud a kam se do tý práce jezdí. Pokud je to "někam dolů", což je celej vltavskej oudol včetně bočních typu Příbotičí, Přírokytčí, pak není důvod se nějak extra zpotit pokud dotyčnej nejede jak vůl.

Jen to není prostě dvou až tříkilometrová pohodová cesta do zaměstnání i z kopce. Přičemž v létě se člověk zpotí VŽDY a to i když pojede pomalu.


No a po cestě domů se už snad lze umejt stejně jako po cestě MHD v +30 a víc.

A veškeré oblečení hodit do pračky, tedy i to, co se nosí více dní - kalhoty a mikina či lehký svetr. Mne je jasné, že [cunik] typu Petr vlček to neřeší a tyto věci nechá na sobě vyschnout a nosí je do práce třeba týden, ale většina lidí (včetně mne) o toto nemá zájem [nene].

V MHD se nám postupně rozmáhá klimatizace a hlavně: V MHD člověk sedí či stojí, takže se až zas tolik nezpotí (v metru se nezpotím vůbec). Rozhodně ne tak, jako když slezu z kola, dobruslím či doběhám, kdy své triko mohu ždímat.Hajnej: Přičemž takové nábřeží je vlastně jednorozměrnou plackou - a nábřežím je de facto i ten Tebou opičovaný úsek od pláňáku k tržnici.

Ale to je přeci jasné, jen málokdo má zároveň bydlení na nábřeží a práci na nábřeží. A co že jsem to vlastně opičovával?
Čtvrtek, 31. ledna 2019 - 11:07:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18350
Registrován: 5-2002
Bram: A co že jsem to vlastně opičovával?
Áááále, prej nějaký "zkurvení propustnosti severojižní magistrály"...
Zde si troufám odhadnout, že cílem bylo samo uškrcení SJM a jakejkoliv prostředek byl dobrej.
Mladějov
Čtvrtek, 31. ledna 2019 - 11:20:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13468
Registrován: 3-2007
Průser je, že jakýkoli škrcení SJM vyvolává přelití dopravy do ulic města - sám jsem jednou čuměl, když mne vezl známý z Ryšánky (Praha Krč) v odpolední špičce na Orionku tak, že kličkoval Nuslemi, až se mi chtělo blít.. ale byli jsme tam rychleji, než VHD.
Čtvrtek, 31. ledna 2019 - 11:38:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18351
Registrován: 5-2002
ML: Průser je, že jakýkoli škrcení SJM vyvolává přelití dopravy do ulic města
Otázkou je, jestli je koncepce SJM stahující na sebe všechnu dopravu správná nebo ne...

sám jsem jednou čuměl, když mne vezl známý z Ryšánky (Praha Krč) v odpolední špičce na Orionku tak, že kličkoval Nuslemi
Tak zrovna v týhle relaci je to celkem jasný: v sedle přes Nuselák, abych neztratil vejšku, ve špičce přes Jezerku...
Mladějov
Čtvrtek, 31. ledna 2019 - 21:34:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13483
Registrován: 3-2007
>Otázkou je, jestli je koncepce SJM stahující na sebe všechnu dopravu správná nebo ne...

Ne, otázkou je, když už ta SJM byla postavená v nějakých parametrech, proč jí nechávat úmyslně zúženou ucpat, aby se ta auta přelila všude. Jako by nebyla někde nějaká uzavírka 8 měsíců v roce i víc.
Jako sorry, ale zrovna ve spolupráci zúžená Bělehradská, Francouzská, brzy Korunní s programově autama na kolejích není žádná koncepce, ale antikoncepce.
A to jezdím 99 % jízd po Praze VHD - domnívám se podobně, jak ty.
Pátek, 01. února 2019 - 10:15:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18361
Registrován: 5-2002
ML: ona se hlavně naprostá většina původně 2+2 komunikací se zúžila na 1+1 tím, že se v pravém pruhu začalo parkovat.
A zrovna v tomhle případě je červenej cyklopruh ve zbytku pravýho pruhu celkem rozumný řešení.
Pátek, 01. února 2019 - 11:02:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12528
Registrován: 5-2004
Ona i ta Bělehradská měla původně jízdní pruh pro auta mimo koleje. Než se v nem začalo, jako všude, parkovat.

Když už jsme u tý Bělehradský - ještě v době kdy se nuselák teprve stavěl jezdily autobusy z Florence na jih (Benešov a spol) Italskou, Belgickou a Bruselskou... Vešly se tam s prstem v nose neb ty ulice nebyly zaplavený autama.
Pátek, 01. února 2019 - 11:21:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9693
Registrován: 4-2003
Hajnej: ona se hlavně naprostá většina původně 2+2 komunikací se zúžila na 1+1 tím, že se v pravém pruhu začalo parkovat.

Hele, tohle se stalo všude jinde, jen ne na magistrále. Pokud se omezí možnosti parkování jen na místní a tím se zajistí, že se omezí možnost využití automobilu při vjezdu do centra a lidi budou nuceni k využití MHD, je to O.K.. Ovšem to znamená MHD také patřičně posílit a snížit v metru na všech trasách intervaly.

Ale na magistrále s omezováním pruhů radši neblbnout a nevytvářet špunty třeba v Holešovicích a zejména ne na výjezdu směrem z centra. Pak se ty auta v centru budou zbytečně hromadit jen proto, že z něj půjde blbě vyjet [crazy].
Pátek, 01. února 2019 - 14:08:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18365
Registrován: 5-2002
Bram: nevytvářet špunty třeba v Holešovicích
No ony hlavně ty Holešovice jsou na SJM jeden velkej nedodělek - tam je především potřeba propojení 2+2 ze severního předmostí Hlávkova mostu do Argentinský a ne ten "odsun osy", co je tam posledních asi 40 let...
Pátek, 01. února 2019 - 19:38:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9695
Registrován: 4-2003
Hajnej:No ony hlavně ty Holešovice jsou na SJM jeden velkej nedodělek - tam je především potřeba propojení 2+2 ze severního předmostí Hlávkova mostu do Argentinský a ne ten "odsun osy", co je tam posledních asi 40 let...

Ale to, že jsou Holešovice jeden velkej nedodělek, opravdu vím [wink]. A víš proč jím nejspíš jsou? Nejspíš se totiž počítalo, že ten silniční "odsun osy" zmizí při zrušení žst. Bubny. Jenže k tomu nedošlo a už nikdy v dohledné době nedojde (to nejspíš až někdy v dalekém budoucnu se zánikem železnice jako takové [biggrin]), za současné situace je to neproveditelné - tam, kudy by to šlo, se staví již budovy a pod zem to nejde, protože metro...


Za rozumné zašpuntování magistrály pro průjezd centrem naopak považuji obnovu tramvajové trati na Václavském náměstí - tady se zašpuntuje magistrála přímo v centru a díky tomu lze předpokládat, že si část lidí rozmyslí jí používat při cestě skrz centrum. Tento špunt ale naštěstí nebrání při odjezdu z centra [wink].
Pátek, 01. února 2019 - 20:30:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 445
Registrován: 8-2017
Hajnej 18365:
O tom špuntu jsem myslím psal v diskusi na z dopravy. Přijde mi tam tak nějak nepochopitelný. Myslím že jsou tam dvě možnosti, buď se zvedne magistrála nad železnici a pak se nějak spojí s Argentinskou, nebo se podaří dostat tramvaj do -1 a bezkolizní napojení se pak udělá přes nábřeží. Eventuálně ji dostat pod zem, zrušit napojení Bubenské a dostat to až k Partyzánské. Nebo tedy ještě by šlo pod zem a na Argentinskou.

Také by to ale chtělo, podzemí Prahy neznám, prověřit možnost umístění magistrály pod zem před Muzeem a zrušení prostor hlavního nádraží pod magistrálou a dostat ji na, jakoby -1 tím by se dala nějak překrýt a nádraží lépe propojit s Prahou. Uměl bych si představit nějakou terasu se schodištěm k budoucím tramvajím.
Sobota, 02. února 2019 - 06:20:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2620
Registrován: 6-2016
"prověřit možnost umístění magistrály pod zem před Muzeem a zrušení prostor hlavního nádraží pod magistrálou"

To je řešitelné, ale musí být splněny 2 podmínky. Hlavním architektem bude Albert Speer a o případných kolizích se stávajícím stavem bude rozhodovat jen Adolf Hitler. Pak to půjde jako po másle[rofl]

V reálu je to prakticky neřešitelné - v obou lokalitách metro "C", u Muzea ještě "A". A výškově se musí "SJM2" dostat na úroveň Nuselského mostu (stále metro "C").
Sobota, 02. února 2019 - 11:49:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18377
Registrován: 5-2002
KS: podzemí Prahy neznám
Tak na tom bychom se shodli celkem bez problémů... [biggrin]
Mladějov
Sobota, 02. února 2019 - 12:28:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13495
Registrován: 3-2007
Tak jako zašpuntování se plánovalo přemístit SJM celou za Muzeum, jak by se to moc zúžilo či by se to muselo nějak vykroutit mezi Muzeem a Fantovkou, jsem fakt neřešil a myslím, že do tohoto nikdo stejně nenajde odvahu sáhnout ani za 20 let.
Snad by se tahle energie měla vrazit spíš do (konečně !) dobudování obchvatu Prahy.
Sobota, 02. února 2019 - 19:45:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 452
Registrován: 8-2017
Hajnej 18377: S tím problém nemá, proto píši prověřit [happy]

honzaklonfar 2620:
\clipa
honzaklonfar:
"To je řešitelné, ale musí být splněny 2 podmínky. Hlavním architektem bude Albert Speer a o případných kolizích se stávajícím stavem bude rozhodovat jen Adolf Hitler. Pak to půjde jako po másle[rofl]
"
[rofl][rofl][rofl]
Neděle, 03. února 2019 - 16:49:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18385
Registrován: 5-2002
ML: Snad by se tahle energie měla vrazit spíš do (konečně !) dobudování obchvatu Prahy.
Souhlas, a to jak vnějšího, tak městského okruhu.

KS: proto píši prověřit
To by byly vcelku vyhozené peníze. Speciálně v případě toho Wilsonu.
Středa, 06. února 2019 - 17:28:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4518
Registrován: 4-2003
Aby to nezapadlo, jen bych se připomenul s dotazy na Wałbrzycha stran dvojího metru ve věci přestupků a stran jednotné startovací čáry, viz tento můj příspěvek.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Čtvrtek, 07. února 2019 - 00:31:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1213
Registrován: 4-2004
Doktor: pardon, ale 1) mám teď moc práce, 2) když mám jinou zkušenost než oponent, a ten mi v odpověď začne psát cosi o absenci "přesahu do reálného světa", nestojí mi za to pokračovat v debatě, kde o věc samu evidentně zas tak nejde. Pěkný den! [happy]
Čtvrtek, 07. února 2019 - 17:40:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4522
Registrován: 4-2003
Vyhýbání se odpovědi je dostatečně výstižná odpověď. Jen tím stvrzujete má dosavadní slova k vaší osobě.

Když A. Udženija poruší dopravní předpisy, jde o ten nejhorší směr, kam se může Praha ubírat. Když se zeptám, zda totéž platí i v případě porušování dopravních předpisů cyklisty, respektive cykloaktivisty, děláte, že nechápete otázku a odpovídáte zcela od věci.

Přicházíte s proklamacemi o nerovnosti příležitostí, nedostupnosti vzdělání či zdravotní péče, o rozevírajících se nůžkách - to jsou ona klišé, což se ve finále smrští na nestejnou startovní čáru, kdy nejste s to říci, jak byste si představoval realizaci jednotné startovní čáry pro všechny - to je ten chybějící přesah do reálného světa, neboť nikdy, nikde a v ničem nemohou mít všichni stejnou startovní čáru.

No klišé a naivita spojené s očividně vyznávanou intolerantní ideologií paradoxně hlásající toleranci se kontinuálně prolínají vašimi příspěvky, nejen těmi na téma vzpomínané výše.

Na "Pěkný den" povím "Dobrý den" - něco podobného u nás existuje v řadě měst a říká se tomu pěší zóna. Když už jste chtěl (opět) prezentovat svoji zášť vůči automobilismu, mohl jste vybrat příhodnější místo. Jen si ale zkuste představit, že by bez aut nebylo jen jedno město v oblasti, ale všechny obce. Stále by to fungovalo bez výraznějších problémů?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pátek, 08. února 2019 - 09:56:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18412
Registrován: 5-2002
Walbrzych: Kupodivu i u nás existuje spousta měst, kde je v historickém (nikoliv tzv. širším) centru automobilní provoz minimální, stačí jen chtít vidět.
Navíc by bylo dobré podívat se, jak ta Pontevedra vypadá doopravdy: historické centrum sice bez aut, ale po nábřeží průtah a za řekou dálnice. Při větším přiblížení se pak objeví spousta parkovišť (asi pro ty chodce, co jsou na prvním místě) a hotely, hospody a obchody asi taky nezanášejí nosiči jako v Tatrách, ale zavážejí je auta (možná ve vyhrazených časech, stejně jako leckde jinde).
Suma sumárum: blahopřeji k hodnotnému sportovnímu výkonu v disciplíně zvané "skok na špek"...
Pátek, 08. února 2019 - 12:54:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1214
Registrován: 4-2004
Hajnej: tak já v tý Pontevedře byl nejen na mapách.cz, ale i v reálu, byť už to bude deset let, takže vím — stejně jako to, že veřejná doprava zrovna v Galicii a většině Španělska je dost bída. A ano, po Evropě je spousta podobně velkých měst se zklidněným centrem. Dával jsem to sem proto, že tam zkrátka vzali přebytek aut jako politický téma, což byl původní kontext diskuse.
Pátek, 08. února 2019 - 20:01:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18415
Registrován: 5-2002
Wal: že tam zkrátka vzali přebytek aut jako politický téma
To tady v Praze to taky kdekdo bere jako politický téma, jenže bez úplného ani jednoho okruhu se toho moc vymyslet nedá (pominu-li, že Zelený Matěj se svého času pokoušel vymyslet místo severovýchodní části MO nějakého kočkopsa [crazy]).
Pátek, 08. února 2019 - 21:05:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4523
Registrován: 4-2003
Wałbrzych:
"Dával jsem to sem proto, že tam zkrátka vzali přebytek aut jako politický téma, což byl původní kontext diskuse."
Přebytek aut v historickém centru, což je důležité neopomíjet. A zopakuji - nejedná se o nic převratného, obdoba toho funguje v podobě pěších zón v mnoha českých městech již řadu let. A to od dob, kdy se politická témata orientovala výrazně odlišným směrem.

Boj proti automobilismu se stal pro některé politickým tématem. No představují ten nejhorší směr, kam se může Praha ubírat, neboť při propagaci svých idejí porušují právní předpisy a pořádají akce, se kterými se leckteří neztotožňují. Je to tak, ne? Měříme přeci všem stejným metrem?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Sobota, 09. února 2019 - 01:09:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8
Registrován: 1-2019
Jenže ty pěší zóny vznikaly zejména proto, že historická centra nebyla stavěná na to, aby se po nich oroháněly naložený náklaďáky a nějak nebyly síly pořád opravovat ty popraskaný zdi, trubky a propadlý kanály.

Boj...stejným metrem? Co je to za žvást? Ruďas píše na obranu mobility pracujícího lidu?
Neděle, 10. února 2019 - 12:03:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4524
Registrován: 4-2003
_gp_:
"Jenže ty pěší zóny vznikaly zejména proto, že historická centra nebyla stavěná na to, aby se po nich oroháněly naložený náklaďáky a nějak nebyly síly pořád opravovat ty popraskaný zdi, trubky a propadlý kanály."
Což plně souzní s tím, že u zrodu pěších zón nestálo politické téma anti-automobilismu. Obsah poněkud přitažený za vlasy pomíjím.
_gp_:
"Co je to za žvást? Ruďas píše na obranu mobility pracujícího lidu?"
To neřešte. Zapadá to do kontextu, který vás míjí.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Neděle, 10. února 2019 - 14:16:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12
Registrován: 1-2019
A v kterém kontextu to není blábol?
Neděle, 10. února 2019 - 14:53:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4525
Registrován: 4-2003
Jedná se o narážku na dřívější příspěvky Wałbrzycha. Mnohé naznačuje kurzívou psaný text a adresování příspěvku Wałbrzychovi. Neřešte to, jestliže nechápete souvislosti.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Neděle, 10. února 2019 - 16:33:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13
Registrován: 1-2019
I v kontextu předchozích příspěvků je to, odpusťte, žvást.
Neděle, 10. února 2019 - 17:03:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4526
Registrován: 4-2003
Své výtky směřujte k Wałbrzychovi, k jehož vyjádřením je dotyčná pasáž parafrází.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pondělí, 11. února 2019 - 00:34:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1215
Registrován: 4-2004
Doktor: Svedete-li to, přestaňte mě prosím trollit, "parafrázovat" a tahat na vařený nudli stejného metru, porušování předpisů apod. Zvědav nejsem ani na vaše "slova k mojí osobě". Díky a pěkný den.
Pondělí, 11. února 2019 - 12:53:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4529
Registrován: 4-2003
Berte to jako zpětnou vazbu. Každý, kdo se vyjadřuje ve veřejném prostoru, musí počítat s reakcí na svá slova. Můžete si z toho něco vzít, nebo se můžete dál durdit. Záleží jen na vás, jak se vypořádáte se svým obrazem v zrcadle. A třebaže by se vám obraz nelíbil, je to váš obraz.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Sobota, 11. května 2019 - 21:48:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1355
Registrován: 2-2012
Zdravim, prosím o hlasování ty, kdo ma Facebook, aby nám dali podporou like/ to se mu líbí+ sdílení dalším lidem na náš projekt, který zahrnuje opravu unikátního motorového vozu M130.104 do provozního stavu, vice zde :https://m.facebook.com/PROCesko/photos/a.2194689290861609/2194714 317525773/?type=3
Všem, kdo hlasuje a sdílí, patří obrovské díky.
Pátek, 14. června 2019 - 17:54:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3987
Registrován: 3-2006
"Měl jsem všechno, nemám nic"
https://www.pribram.cz/clanek/mel-jsem-vsechno-nemam-nic/13726/
Úterý, 09. července 2019 - 14:25:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 814
Registrován: 3-2013
Jen tak pro zajimavost. Ve Světě motorů z roku 1979 jsem narazil na reportáž, dobře ilustrující, jak bylo lépe. Hlavně pro mladší, socialismem neodkojenou generaci to může být poučné.
Středa, 17. července 2019 - 10:05:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 816
Registrován: 3-2013
Přihodím ještě jeden obrázek ze Světa motorů, ročník 1978. Kazetový přehrávač Tesla, který patrně o pár let později použil DP města Brna k úpravě na kazetový hlásič zastávek PaMi, neboli "poloautomatický magnetofonový informátor".
Zajimavé je porovnání velkoobchodní ceny 960,- Kčs pro socialistické organizace a maloobchodní ceny 2150,- Kčs pro soukromníky, tedy pracující lid. Což byla slušná měsíční výplata. Koupili byste si takovou věc dnes za nějakých 25 tis. Kč? Ono ta tehdejší láce se někde kompenzovat musela.


(Příspěvek byl editován uživatelem TMB.)
Středa, 17. července 2019 - 13:49:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3520
Registrován: 9-2003
Na tomhle bylo taky nádherně vidět zaostalost socialistické elektroniky - autorádio s kazetovým přehrávačem byla schopna Tesla Bratislava dlouhá léta produkovat pouze ve verzi s DV a SV (na bázi autorádia Spider 1900 B), protože narvat do "jednodinu" FM vstupní díl i kazetovou mechaniku se jim nepovedlo.
NOBLE BRICKS
Pátek, 26. července 2019 - 23:37:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19581
Registrován: 5-2002
Jedna ironie osudu, kterou nevymyslíš: v Jeseníku v (hlavním) lázeňském domě Priessnitz je v rohu vstupní haly kavárna. U pípy tam mají takovou tu čudlíkovou podložku pod čerstvě natočené půllitry, na které se obvykle skvěje nějaký ten reklamní nápis. V tomto konkrétním případě je to nápis SEMTEX - EXPLOSIVE ENERGY. Jen pár metrů odtamtud se před lety odpálil jistý bývalý střelmistr (měl nějaké psychické a životní problémy najednou)...
Mladějov
Pondělí, 29. července 2019 - 09:55:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14009
Registrován: 3-2007
Tmb: Tehdejší láce čeho ? Potravin (dražší), alkoholu (dražší), oblečení (dražší), automobilů (dražší), elektřiny (dražší) ???
Pondělí, 29. července 2019 - 11:14:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12796
Registrován: 5-2004
"Tehdejší láce čeho ?"

Toho základu. Bydlení a s tím spojených služeb (plyn, elektřina, teplo, vodné/stočné. Čímž "zbylo" víc na to ostatní.U potravin to pak je poněkud diskutabilní i co do kvality i cen.

- dnešní lančmít nejde opéct neb po ohřátí "zmizí"
- dnešní salám v teple nezezelená - je tedy lepší než tenm co kdysi zezelenal?
Pondělí, 29. července 2019 - 11:37:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19598
Registrován: 5-2002
Vlčoun: Bydlení a s tím spojených služeb (plyn, elektřina, teplo, vodné/stočné
Bydlení bylo pro neprotežované profese docela obtížně dostupné a na té nízké ceně se v rámci zprůměrování promítá i tehdejší nízká kvalita.
Ohledně elektřiny máte s Mladějovem navzájem opačná tvrzení, tak se nějak dohodněte.
A do toho "základu" bych si dovolil počítat i MHD - a to je v Praze, měřeno celoročním předplatným, dnes levnější docela výrazně.

dnešní lančmít nejde opéct neb po ohřátí "zmizí"
Nemohu potvrdit ani vyvrátit, protože pokud si dnes něco opékám, tak jedině pořádné buřty (stačí nebejt línej si přečíst složení).

dnešní salám v teple nezezelená
Když si člověk koupí opravdovej salám a ne amarouny pro cenově citlivé kolenovrty, tak tu zelenou chytá taky.
Mladějov
Pondělí, 29. července 2019 - 11:48:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14020
Registrován: 3-2007
Tak jsem kvůli Petrovi a jeho pevného přesvědčení, jak za bolševika bylo líp a všechno levnější, našel jeden odkaz, abych nemusel namáhat postupně zapomínající paměť.

Docela zajímavé. A to bych řekl, že má nejen PV o dost víc, než 21 litrů čistého.

Elektřinu jsem bral v porovnání 0,70 Kčs/kWh vs. 5,50/kWh, ale asi jsem to vzal už z polistopadových dob..takže ANO, tady má nejspíš pravdu.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Mladějov
Pondělí, 29. července 2019 - 11:56:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14021
Registrován: 3-2007
Hajnej:
"
Nemohu potvrdit ani vyvrátit, protože pokud si dnes něco opékám, tak jedině pořádné buřty (stačí nebejt línej si přečíst složení).

"
Tak to jsme dva. Nějak nechápu, proč se (kromě nějakého čundru týnejdžrů a nouzové zásoby někde na chatě) cpát v roce 2019 konzervama a opékat lanšmít z konzervy. A zase je to o nekupování toho nejlevnějšího.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Pezos
Pondělí, 29. července 2019 - 12:01:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1434
Registrován: 4-2014
Pozor, ten medián je 21000 hrubého (statistika je z roku 2011).
Pondělí, 29. července 2019 - 12:05:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5689
Registrován: 7-2011
Petr_vlček:
"Toho základu. Bydlení a s tím spojených služeb..."
Nojo, sice jsi měl dotovaný bydlení, ale zase, vzpomeň na tehdejší OPBH - pokud nebyly známí, nebylo nic a pokud byli, nakonec se to (na úplatcích, aby bylo /cokoli/ a pokud možno ještě letos) mohlo nakonec docela prodražit.

Spíš je to takový ode zdi ke zdi a moc to srovnávat nejde. Základ sice soudruzi dotovali (aby lid nedržkoval), jenže zase mnohdy byl základ nesehnatelnel. Přičemž známé vložky a panapr jsou jen vrchol ledovce. Tenkrát se zase kvůli plnění plánu dělali třeba v řeznictví "akce", že řezník přibalil k pěknýmu masu i kosti a prodával to jenom jako "balíček". A žes je nechtěl, ho nezajímalo, on potřeboval splnit plán.
Pondělí, 29. července 2019 - 12:06:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 93
Registrován: 8-2017
Nějak nechápu, proč
Protože neznáte santusáckou povahu Petra Vlčka.
Mladějov
Pondělí, 29. července 2019 - 12:11:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14023
Registrován: 3-2007
Tak hlavně jsme ukráčeli od prokázání, že tvrzení, že bylo levněji, není pravda, k vybírání jednotlivostí, a úkroku jinam.
Mně to stačí a děkuju, už nemám kdy polouchat DBL mlejnky, já jen reagoval na nepravdivý výrok pana TMB, který PV hned běžel podpořit.
Mladějov
Pondělí, 29. července 2019 - 12:17:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14024
Registrován: 3-2007
..a moc to srovnávat nejde.

To ne, já byl včera v OBI a přesto, že strašně nerad nakupuju, tak jsem si prošel více oddělení - všechno od nářadí, dřeva, instalatéřiny, barev, dveří, kování, nábytku..můžu zejtra stavět cokoli, sekyra v sedmi provedeních, kamna desatery, ceny mírné..já nevím, ale snad jenom totálně sklerotický pamětník to může srovnávat se socialistickým železářstvím.

To jen tak na okraj.
Pondělí, 29. července 2019 - 12:49:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3220
Registrován: 6-2016
Pro to porovnání by to asi chtělo "spotřební koš". Něco je na https://www.czso.cz/csu/czso/spotrebni_kos_archiv
Jestli to někdo opravdu umí, tak by to mohl porovnat. Bylo by to asi zajímavé, i když se to vztahuje k cenám 2010.
Pondělí, 29. července 2019 - 12:51:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9146
Registrován: 4-2003
Vlček: dnešní lančmít nejde opéct neb po ohřátí "zmizí"

Hele, v západním Německu si za toho socíku někdo vopejkal lančmít? Asi sotva, koupil si slušný buřty. Ten tady ovšem nebyl k sehnání a proto se lidi uchylovali k náhražkám. Někdo v tom holt vyrostl, potom, ve dvaceti zastydl a vydává to za normu.

A za druhý - dnešní lačmít - třeba ten z Lidlu normálně opéct jde a rozhodně nijak nemizí. Otázka ovšem je, proč by si dneska měl někdo ve větším kupovat lančmít a občas ho k tomu opékat.[uhoh]


----------------------
Jinak nevím co tady řešíte, reálný příjmy domácností (tj. po očistění těch vlivů "bylo levněji") jsou víc jak dvojnásobný.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Mladějov
Pondělí, 29. července 2019 - 12:55:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14025
Registrován: 3-2007
>třeba ten z Lidlu normálně opéct jde a rozhodně nijak nemizí.

Teda že zrovna ty opékáš lanšmít [lol]

Vážně - holt někdo rád podléhá dojmu, jak bylo za bolševika levnějc a líp, mně to teda připadá u většiny těhle hlasatelů jako příznak stárnutí (Jó za císaře pána..), což podporuje i to, že si tyhle výroky neodpustěj míchat i do debat úplně o něčem jiném (zdravím např. Simbu).

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Pondělí, 29. července 2019 - 13:37:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9147
Registrován: 4-2003
Jestli to někdo opravdu umí, tak by to mohl porovnat.

Už se stalo.


Teda že zrovna ty opékáš lanšmít

Když to Vlčoun vytáhl poprvý, tak jsme to čistě z[zadnice]e doma zkusili, fakt. Naše pubertální potomstvo by nás v tu chvíli nejraději poslalo do domova důchodců.[proud]

da připadá u většiny těhle hlasatelů jako příznak stárnutí

Jen počkej až začne vzpomínat na pravý východoněmecký porno.[lol]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pondělí, 29. července 2019 - 15:08:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5693
Registrován: 7-2011
Mladějov:
"...já byl včera v OBI a přesto, že strašně nerad nakupuju, tak jsem si prošel více oddělení - všechno od nářadí, dřeva, instalatéřiny, barev, dveří, kování, nábytku..můžu zejtra stavět cokoli, sekyra v sedmi provedeních, kamna desatery, ceny mírné."
Nojo, to si nevybereš. Sice seženeš cokoli, ale i přes ceny mírné na to po zaplacení hypošky/nájmu nemáš. Dřív si na to po zaplacení nájmu sice měl (teoreticky), ale zase sis neměl co koupit. [proud]
Ovšem se obávám, že dnešní stav lidi jaxi séře víc. Dřív nic nebylo a nikam se nesmělo, tak to tak nevyniklo, jenže dneska, když viděj, co všecko je, kam všude můžou, jenže na to nemaj, tak to nějak nejsou schopný rozdejchat. Proto ty stesky. Taky dřív se dalo ušetřit na spoustě věcí tím, že se daly obstarat "svépomocí", byť oficiálně se to nazývalo rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví. [biggrin]
Pondělí, 29. července 2019 - 16:06:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3221
Registrován: 6-2016
RadekŠ: Nějaký odkaz na to porovnání by nebyl? Fakt mě to zajímá.
Pondělí, 29. července 2019 - 18:58:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12798
Registrován: 5-2004
A jinak ano, seženeš cokoli (občas ale taky ne, krámů je všude plno ale potřebnou věc mnohdy dost sháníš...). Nutná podmínka ale je býti kutilem a umět si udělat skoro vše doma neb "nejsou lidi". Totiž řemeslníci. Je to prakticky totéž jak za toho socíku - seženeš pokud máš známý co maj známýho. Jinak je to loterie a není problém trefit "Lorenc, nehoupat".
Pondělí, 29. července 2019 - 19:03:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9150
Registrován: 4-2003
Ne, z hlavy: ceny se od roku 1990 zvýšily více jak 5x, mzdy zhruba 10x.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pondělí, 29. července 2019 - 19:37:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3222
Registrován: 6-2016
RadekŠ: Tak to je argument jak vidle...
Z toho mého původního odkazu by to šlo spočítat (asi přes nějaký Excel), ale to já s takovým rozsahem dat a mým amatérským přístupem nedám.

Škoda, byla by to zajímavá čísla!