Diskuse » Železnice » Informační systémy, rozhlas, znělky a gongy » Archiv diskuse Informační systémy, rozhlas, znělky a gongy do 17. 7. 2019 « předcházející | další »

Archiv diskuse Informační systémy, rozhlas, znělky a gongy do 17. 7. 2019

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Pondělí, 01. února 2016 - 16:20:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6183
Registrován: 5-2007
Ziki: Ja tuším niečo o tom, ako to funguje "normálne", a akurát mi príde, že sa snažíte byť zbytočne neštandardní, a oháňate sa pritom problémami, ktoré sa buď dejú raz za uhorský rok, alebo navyše idú riešiť inak (čo má s užívateľom spoločné OVBP, alebo PZV?).

Obojsmernou väzbou si predstavujem 1. Balík AVF, resp. Koniec TCV...
Pondělí, 01. února 2016 - 16:43:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 161
Registrován: 10-2007
A o tom to je. Buď udělám systém plný kosmetických vychytávek a na věci, které nastanou jednou za uherský rok se vykašlu, ačkoliv vím že právě v tomto případě nejspíš udělá výpravčí chybu a nebo vytvořím systém, který sice nebude tak hezký, ale bude umět ošetřit i tyto věci.

S tím AVF ještě popřemýšlejte jakými různými způsoby se dostává číslo vlaku do systému a jak vypadá systém číslování vlaků na hlavní tratích SŽDC. Možná až si to celé dáte dohromady zjistíte, že nikdy žádným systémem nelze ošetřit 100% všech situací, které denně (nikoliv jednou za uherský rok) nastávají.
Pondělí, 01. února 2016 - 17:16:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6184
Registrován: 5-2007
Ziki:
Jedna strana je ošetrenie, druhá strana je spôsob obsluhy. Veci, ktoré nastanú raz za uhorský rok, treba po stránke spôsobu obsluhy riešiť s tým, že nastanú raz za uhorský rok a nie kvôli tomu vymýšľať riešenia, ktoré sťažujú obsluhu 24/7 a potenciálne tak napáchajú ďaleko viac problémov.

Ja netvrdím, že to bude v 100% prípadov fungovať. Ja tvrdím, že to bude fungovať natoľko, že nejaké párovanie vlakov bude aj vo veľkých uzloch pomerne zriedkavá záležitosť. Číslo sa do systému dostáva (ak som na nič nezabudol):
1) Vlak prijde zo susednej oblasti. Tam je to aj s identifikátormiv správach 081-x, takže nemám čo riešiť. To, že je to dobre, je starosť aplikácie, ktorá ten vlak posiela.
2) Prečíslovanie vlaku na ceste. Tam je to úplne bez diskusie, pretože to je čisto v réžii danej aplikácie, na základe informácii z ISOŘ, druhak tá trasa navyše prejde cez dosť očí na to, aby to prečíslovanie bolo v tom ISOŘ na 99,9999% správne.
3) Vznik vlaku z posunu, alebo obrat súpravy. Tam je to naskutku zčasti na výpravcovi (obzvlášť tie chýbajúce obraty sú fakt mrzuté). U osobných vlakov je stav, že mám dva vlaky jednoho čísla v súčasnosti už hodne zriedkavý, a až kompletne nabehne zmena číslovnaia kvôli GSM-R bude tomu tak aj u nákladných vlakov.
Pondělí, 01. února 2016 - 17:43:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 162
Registrován: 10-2007
Zatím se tady ale bavíme o kosmetice, nikoliv o něčem co výpravčí obtěžuje. A víte kdy zaručeně vyskočí například upozorňení OVBP? Diky zákonu schválnosti zrovna když se odhlásim. A to za ten risk opravdu nestojí. Koneckoncu je to také i důvod, proč stejný názor zastává i SŽDC.

Ty vaše tři body jsou hodně zjednodušené a hlavně ovlivněny sliby SŽDC, ale v podstatě právě bod 3 zasazený do reality, že jedno číslo vlaku může být jako výchozí použito třeba i 7x denně je ten největší problém.
Pondělí, 01. února 2016 - 18:12:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6186
Registrován: 5-2007
Ziki: Začali o tom, že jednu (v nemálo oblastiach GTN naskrz užitočnú) funkciu nejde realizovať, pretože v iných oblastiach GTN by teoreticky mohla obťažovať (a točíme sa na tom, že to zjavne to "nejde" zrealizovať tak, aby to šlo nastaviť). Takže to zas úplne "kozmetika" nebola. Navyše verím, že to nie je jediná užitočná vec, ktorá takto "stroskotala".

Hlášky ako OVBP a PZV majú byť nezávislé na nejakom užívateľovi a vyskočiť na všetkých relevantných pracoviskách GTN bez ohľadu na čokoľvek.

Čo sa dá na bodoch 1) a 2) skomplikovať? V 1) je to zbytočné riešenie problém uniekoho iného. V 2) už by stihlo narobiť toľko bordelu, že nejaké špatné napárovanie niekde na GTN nikoho vlastne ani nebude zaujímať. A 3) už je podľa mňa z veľkej časti vyriešený a jediné čo mohlo zostať sú možno Lv a nejaké prestavovačky po uzloch, ale z veľkej časti nič čo by sa týkalo napr. CDP (ale môžem sa mýliť).
Pondělí, 01. února 2016 - 18:54:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 163
Registrován: 10-2007
Začali jsme o tom, že výpravčí potřebuje upozornění, že má v GTN upozornění, které už ho dnes upozorňuje na odjezd vlaku. Takže pro někoho užitečná funkce, díky které odpáře důležitější věci, pro někoho jen duplikovaná zbytečnost. To, že něco budu duplikovat výpravčího k činnosti nepřiměje.

Určitě je užitečné když PZV vyskočí v Chocní na vlak v Kolíně. Stejně tak je naprosto vynikající když nikdo netuší kdo vlastně ten PZV potvrdil, protože nikdo nebyl přihlášen. Zkuste toto prosadit na SŽDC.

Body 1) a 2) jsem nezpochybňoval, ale bod 3) je zatím vyřešen jen v malých stanicích s minimálním provozem (tam ale vlastně ani nikdy nebyl protože tam 7 vlaků stejného čísla nikdy nepojede) a ve zbožných přáních SŽDC. Proto taky o tom nic nevíte.

Myslím, že bych už tuto debatu uzavřel tím, že celá GTN je na rozdíl od GRADA dělaná na mnohem větší provoz a mnohem větší speciality a komunikace než zatím u Starmonu tuší. Netvrdím, že do budoucna do toho neproniknete také, ale zatím jste na začátku běhu. Žel praxe a zkušenosti mnohdy některé iluze odstraní a následuje náraz na tvrdou realitu. Uvidíte jak budete mluvit za 10 let po zkušenostech z celé sítě.
Pondělí, 01. února 2016 - 20:38:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6187
Registrován: 5-2007
Určitě je užitečné když PZV vyskočí v Chocní na vlak v Kolíně.
Prečo hneď "ode zdi ke zdi"? Stačí keď to vyskočí v Kolíne.

Stejně tak je naprosto vynikající když nikdo netuší kdo vlastně ten PZV potvrdil, protože nikdo nebyl přihlášen
To bezpochyby ano. Na GRADO sa preto upozornenie zobrazí, ale dokiaľ sa niekto neprihlási, tak sa nedá potvrdiť.

jen v malých stanicích s minimálním provozem
Napr. Nymburk hl.n.? Berem, že to nie je I.koridor ani uzol Praha, ale nazdávam sa, že sa v tomto smere už pomaly prechádza od zbožných želaní k realite.

mnohem větší provoz a mnohem větší speciality a komunikace než zatím u Starmonu tuší
Mne u GTN príde, že sa v chvályhodnej snahe o podchytenie tých špecialít pomaly začína strácať to gro. Inak, samozrejme, väčšie skúsenosti Vám (a Vašim kolegom) rozhodne uprieť nemôžem, to božechráň. Takisto, že GRADO čaká ešte fúra zaujímavých výziev a zákutí, či už po stránke výkonnosti, alebo funkcií. Či to bude náraz na tvrdú realitu, alebo plynulý prejazd, to sa ešte uvidí.

Nápodobne by som debatu uzavrel a poďakoval za Vaše reakcie.
Pondělí, 01. února 2016 - 21:29:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 164
Registrován: 10-2007
To ode zdi ke zdi jste navrhoval Vy. Já jen uvedl příklad z praxe. Okna už raději řešit nebudu, protože to vaše řešení má opět mnoho děr.

Nymburk hl.n., ale jen MO. MO je to celkem hračka. To je jako EDD. To má ještě daleko k realitě. A pro Vás zatím asi dostatečně velký cíl. Třeba to tam jednou zapojíte do SZZ a pak to bude teprve zajímavé. Potom můžeme v debatě pokračovat.
Pondělí, 01. února 2016 - 22:31:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6189
Registrován: 5-2007
Ja som žiadne ode zdi ke zdi nenarhoval. To, že som navrhoval nerozlišovať prihláseného užívateľa predsa neznamená, že nebudeme rozlišovať pracovisko. Čo sa okien týka, už sa teším, až na tie diery prídem, zatiaľ celkom obstojne tesnia.

Na väzbu na stavadlo sa celkom teším, aj keď to určite bude nejedna bezsenná noc. Väzba GRADO do EmSZZ by bola bezpochyby jedna z najzaujímavejších vecí na SŽDC hoc, bojím sa, že dosť zbytočná. Ale dostať do Nymburku Káčko, to by mohlo byť [jidlo]
Úterý, 02. února 2016 - 06:43:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3217
Registrován: 9-2005
Ale dostať do Nymburku Káčko, to by mohlo byť

Tak možná ve snu, neb tyhle věci už jsou dávno „politicky” rozhodnuté ve prospěch „jiného” dodavatele [rofl]
Pár obrázků ode mne...
Úterý, 02. února 2016 - 08:32:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6192
Registrován: 5-2007
Pena_l: Čo tam politika, Káčko by ako definitívna v Nymburku beztak byť nemohlo, už len kvôli etcs. Ale taká provizórka, na pár rokov... [kladivo]
balik
Úterý, 02. února 2016 - 12:22:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2211
Registrován: 11-2002
Asdf:
...že som navrhoval nerozlišovať prihláseného užívateľa predsa neznamená, že nebudeme rozlišovať pracovisko...
Myslel jsem, že na JOP DOZ-1 mají zadávací terminály řídících i úsekových dispečerů rovnocenná oprávnění a jsou zcela zastupitelné pro příslušnou část DOZ (na starších přerovských sálech zvlášť levá / pravá polovina). Což na jednu stranu znamená, že "vždy" (=vysoce pravděpodobně) je někdo přihlášen s oprávněním "vyřešit okno", na druhou stranu za těchto okolností asi nelze hlášky adresně třídit příliš jemným sítem a zobrazí se všem v oblasti (alias "kolínská hláška" vyskakuje i řídícímu/úsekovému, který má sice administrativně na starosti Choceň, ale z technického hlediska sedí na stejném terminálu, jako kolínský úsekový).
Úterý, 02. února 2016 - 13:13:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 165
Registrován: 10-2007
balik: Toto ale byla diskuze o GTN, kde jsou ty možnosti třídit pracoviště a posty poměrně větší.
Středa, 23. března 2016 - 12:12:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2655
Registrován: 5-2006
Zájezd spěšným vlakem z Kralup do Mostu [happy] Ještěže tam neskočilo ROH [happy]

Ondřej Rozman
Čtvrtek, 14. dubna 2016 - 17:03:36  
Neregistrovaný host
Nemáte někdo program SmeTa2 na výrobu směrových tabulí, kdysi jsem ho stáhl z webu lksoft.kvalitne.cz, který je nyní bohužel v rekonstrukci.
Pokud máte pošlete mi ho prosím na adresu: rozman.o@outlook.cz
Předem děkuji
Pátek, 09. září 2016 - 18:29:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 500
Registrován: 4-2009
Zdravim.
Náš kroužek železničních modelářů nabízí volné 3ks prázdných skříní pro nástupišťové pragotrony 115x45x35 cm. Cena není stanovena, vyhrává ten, kdo dá větší čokoládu. V příslušenství je jeden rám, na který se dají přidělat dvě bedny zády k sobě (viselo to za něj pod vlaštovkami.
V.
WLAB 160
Pátek, 04. listopadu 2016 - 19:44:17  
Neregistrovaný host
Visely na Smíchově.
WLAB 160
Pátek, 04. listopadu 2016 - 19:48:20  
Neregistrovaný host
Kam se poděly hliníkové rošty z tabulí?
Jan262
Pondělí, 21. listopadu 2016 - 20:31:58  
Neregistrovaný host
Kdyby se to někomu náhodou hodilo:
GRAPP je nově ve verzi, kde není třeba instalovat Silverlight:
http://provoz.szdc.cz/grappnv
P_v
Sobota, 18. března 2017 - 09:56:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1747
Registrován: 5-2002
Švýcaři omezují nádražní rozhlas, hlásí jen zpoždění a mimořádnosti
Pátek, 23. června 2017 - 16:24:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3175
Registrován: 8-2010
Hádejte, kde to je? [happy]Fotka je z dubna, ale bohužel stav je stále stejný. Obrazovka neukazuje odjezdy od zapojení do CDP Praha. Máme konec června a vypadá to, že buď to bude nějaký velký problém se zobrazováním odjezdů nebo to je SŽDC totálně jedno. Tak jsem zvědav kolik měsíců bude ještě trvat to "dočasně mimo provoz".
Praha-Ruzyně, Olomouc
Mladějov
Neděle, 25. června 2017 - 19:36:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10515
Registrován: 3-2007
Napište taky na SŽDC (nebo zavolejte). Bez hádanky.
Úterý, 14. listopadu 2017 - 14:18:08  
Administrátor
Číslo příspěvku: 72596
Registrován: 4-2003
Tohle jsem někde viděl někdy snad koncem října. [uhoh] Podobně hodiny na 3. nástupišti v Pardubicích nejdou už zhruba od léta, akorát tak před tejdnem je aspoň někdo přelepil izolepou. [crazy]
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Čtvrtek, 16. listopadu 2017 - 07:11:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 11-2017
Neměl by někdo fotku Pragotronu, který kdysi býval v Českých Budějovicích?
Neděle, 13. května 2018 - 22:58:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 490
Registrován: 3-2005
Jeden známý má utkvělou představu použít informační systém s překlápěcími znaky, který býval na nádražích, na firemní stánek na výstavní akce, kde by prezentovali různé info o svých produktech.
Má to vůbec smysl? Pokud nějaký ano, kam by se měl obrátit??
Neděle, 08. července 2018 - 16:31:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1793
Registrován: 6-2010
[new] v žst. Volary
Pondělí, 13. srpna 2018 - 09:13:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3613
Registrován: 9-2005
[new] v žst. Volary

Koukám, že směrnice SŽDC č. 118 o orientačních a informačních systémech dostává opět pěkně na frak. Aneb nejdřív vymyslíme předpis, aby se pak nemusel dodržovat [wink]
Pár obrázků ode mne...
Pondělí, 13. srpna 2018 - 14:40:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8386
Registrován: 5-2007
Pepa_l: Ono to vyzerá, že to je výzisk.
Prcekzlipy
Čtvrtek, 15. listopadu 2018 - 20:14:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3704
Registrován: 11-2007
Nemáte náhodou někdo v Androidu nainstalovaného VPN Clienta od CD-T? Potřeboval bych s něčím pomoct. Kdyžtak po mejlu vypravka@seznam.cz.[happy]
Slanour
Sobota, 15. prosince 2018 - 11:33:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 645
Registrován: 6-2008
Sominus: Ano, v Brně na Dolním zůstal HIS, navíc doplněný o nové infotabule na každém nástupišti
Slaňour
Sobota, 15. prosince 2018 - 21:44:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 580
Registrován: 9-2005
INISS a hlášení" Stanice - Ostrava - Svinov" je velmi kostrbaté. Je to dočasné řešení, nebo trvalé? Rve to uši. A dále: kolej 8a sem na Svinově zatím na cedulích neviděl, zato severní a jižní část nástupiště stále setrvává ... [crazy]
Neděle, 16. prosince 2018 - 23:50:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8535
Registrován: 5-2007
Pezos: A nie je to náhodou Koľaj 8 sektor A?
Pezos
Pondělí, 17. prosince 2018 - 16:53:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1221
Registrován: 4-2014
Pokud se nezměnil způsob hlášení, tak ne. Sektory se hlásí samostatně, tedy "kolej 8, sektor A" nebo tak nějak.
Tady je to "kolej 8a" (video od Honza7887, čas 2:27).
Neděle, 23. prosince 2018 - 01:21:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 98
Registrován: 1-2015
Dnes jsem slyšel hlášení HaViSu v Náchodě, kde je instalována jeho pravděpodobně nová verze a jsem opravdu zklamaný. Hlášení začíná bezprostředně po gongu, takže začátek se skoro nedá zaregistrovat. Celé hlášení zní hrozně kostrbatě, nesouvisle, bez jakéhokoliv poklesu hlasu, složení jednotlivých hlášení je úplně jiné, než u HaViSu bylo doposud. Ve Václavicích a Novém Městě nad Metují jsou i nové tabule, vzhledově pěkné, obsahově dostačující, bohužel písmo je hlavně u nácestných stanic velmi malé. Celkově ve srovnání kvality hlášení i tabulí u mě jasně vede INISS.
Kgg
Úterý, 25. prosince 2018 - 11:27:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 165
Registrován: 12-2009
https://www.youtube.com/watch?v=1ANgTT_BKZ4&feature=youtu.be

hlášení z Vysočan[kecal][vypravci]
www.MHDTeplice.cz | FB: MHDTeplice.cz
Úterý, 01. ledna 2019 - 11:21:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14387
Registrován: 12-2007
Hlášení v žst. Kuřim v průběhu rekonstrukce stanice + po jejím dokončení - HIS (6 + 10/2017) vs. INISS (1/2018): https://www.youtube.com/watch?v=rnm9-dPGz88
Vasek011
Středa, 02. ledna 2019 - 19:56:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 109
Registrován: 1-2012
Nevíte jaký je plán ohledně zkracováním hlášení ve stanicích - vynechání slov "Vážení cestující" ?

Zatím jsem to zaznamenal pouze u HISu. Několik málo stanic s Andulou, které jsem od změny JŘ navštívil, hlásí zatím "postartu".
Karel
Sobota, 05. ledna 2019 - 17:45:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 816
Registrován: 11-2003
Vasek011: HAVIS v Rychnově nad Kněžnou takto hlásí už od aktivace (konec roku 2015). V Častolovicích myslím taky.
Vasek011
Úterý, 08. ledna 2019 - 18:21:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 110
Registrován: 1-2012
Karel: Aha, tak to vypadá spíše na klasický drážní "chaos". Například v žst. Přibyslav (a přilehlých zastávkách) se muselo zkracovat relativně nedávno. Ale např. Brno Židenice jede stále postaru s dlouhou verzí.
Středa, 09. ledna 2019 - 14:33:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8561
Registrován: 5-2007
Vasek011: Ten prechod je a bude postupný, smernica SŽDC č.100 sa v poslednej dobe menila niekoľkokrát, a možno sa ešte meniť bude, tie zmeny sú často dosť radikálne a postupne sa musia overiť a zaviesť. Očakávam, že od zmeny GVD v decembri to už zasa bude akotak zjednotené.
Karel
Neděle, 13. ledna 2019 - 20:42:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 817
Registrován: 11-2003
Dnešní hlášení v Ex 129 (souprava ZSSK) takto: Slovenský gong, slovenská hlasatelka: "Následuje stanica:", pak Andula: "Česká Třebová" Před příjezdem do ČT: Gong "Stanica:" "Česká Třebová". Ve stejném duchu probíhalo hlášení i mezi dalšími zastávkami vlaku.
Vasek011
Úterý, 15. ledna 2019 - 11:01:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 111
Registrován: 1-2012
Adsf: Díky za vysvěltení. Uvidíme tedy [wink] . V Králově Poli už slyšena také nová verze.

Karel: Nějaké podobné "položivé" hlášení bývá v railjetu - část obsluha a část automat. Nebo jsem měl zatím prakticky vždycky tu čest (nejezdím nijak zvlášť často).
Úterý, 29. ledna 2019 - 19:35:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 1-2019
Zdravím, mohu se zeptat, jak na Windows 10 rozchodit program HAVIS? Děkuji
Pátek, 15. března 2019 - 23:09:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 536
Registrován: 2-2011
Co je to vlastně za typ, ty infotabule v Brně-dolním? Vypadaj jako elektročas...
Nejlepší jsou trolejbusy ze Škoda Ostrov!
Miloš_jonák
Pondělí, 18. března 2019 - 19:09:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 263
Registrován: 12-2007
Beroun je asi první stanicí, kde se zpoždění zobrazuje rakouským způsobem. Zřejmě to na cestující nepůsobí tak depresivně jako to nenáviděné slovo zpoždění s konkrétní hodnotou. [lol]
Pondělí, 18. března 2019 - 19:38:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8708
Registrován: 5-2007
Miloš Jonák: Bojím sa, že nie je ani v prvej desiatke.
Pondělí, 18. března 2019 - 19:51:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3048
Registrován: 7-2006
Beroun je asi první stanicí, kde se zpoždění zobrazuje

To asi [nene] .. u nás v Poříčanech to už máme .. [vypravci]
Zklamání změní člověka k nepoznání ..
Čtvrtek, 28. března 2019 - 18:09:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2823
Registrován: 6-2016
Miloš_jonák: S nimi mě baví svět[biggrin] (špatným zprávám budeme dávat úsměvná hesla)!
Pátek, 05. dubna 2019 - 22:50:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10
Registrován: 12-2013
V ŽST Číčenice, Zliv, Ražice je nově INISS, nevím jak je to v Protivíně (tam jsem hlášení neslyšel)
Pátek, 12. dubna 2019 - 11:29:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8746
Registrován: 5-2007
Na Švestkové dráze sa cestujúcim začal prihovárať Alexander Postler.
Pátek, 12. dubna 2019 - 11:49:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 556
Registrován: 12-2008
Asdf: Tam nevládne už od převzetí AŽD INISS?
Víte, kdo promlouvá z rozhlasu na "Vašem" nádraží?
Máte zajímavé nahrávky hlášení nebo fotky a videa pragotronů?


[kecal] NÁDRAŽNÍ HLÁŠENÍ - navštivte náš web, Facebook a YouTube kanál[pozor]
Pátek, 12. dubna 2019 - 13:38:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8747
Registrován: 5-2007
[nene]
Pondělí, 15. dubna 2019 - 01:35:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8756
Registrován: 5-2007
Baresm: Inak si na mape môžete opraviť trať 026. Bohuslavicami nad Metují zastávkou počínaje, Náchodom končiac, všade Postler a HaVIS 3.
Karel
Pondělí, 29. dubna 2019 - 22:42:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 821
Registrován: 11-2003
strojvedoucisafar: Ono toho bylo víc - INISS na trati 190 doplněn do všech stanic, kde dosud infosystém nebyl, případně byl ČD Speaker.

Dále INISS na Pražském Semmeringu (řízeno z CDP) a trati Vsetín - Velké Karlovice.

V Hradci Králové hl.n. jsou, vzhledem k pokračující rekonstrukci budovy a nainstalovanému lešení v odjezdové hale, původní odjezdové panely Elen odpojeny a nahrazeny dvěma LCD obrazovkami (HISová grafika včetně zobrazení názvu vlaku či důvodu případného zpoždění).
Úterý, 30. dubna 2019 - 09:41:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 77
Registrován: 8-2010
Kam se na tohle hlášení hrabe Knop. :D

https://youtu.be/aw_g9scNlSY

Takové si pamatuju z dětství z našeho nádraží.
Čtvrtek, 02. května 2019 - 18:13:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3755
Registrován: 3-2006
Jen by tam měl být předvídaný odjezd.
Jinak v Berouně tohle umí i zastávky MHD, pokud tam ukazuje čas je to dle jízdního řádu, pokud je tam např. za 5 min, už je to aktuální příjezd spoje.
Neděle, 26. května 2019 - 09:20:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14506
Registrován: 12-2007
Hlášení v žst. Benešov nad Ploučnicí - ČD-speaker (8/2017) vs. INISS (5/2018): https://www.youtube.com/watch?v=6N7wdzsRJs4
Neděle, 07. července 2019 - 13:50:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1831
Registrován: 1-2009
Vo všetkých žst.na Slovensku budete počuť už len nový hlas akéhosi bábkoherca z divadla v Žiline

Milena Hurajová v slovenskom jazyku bola oproti tomuto hlasu hviezda...

https://youtu.be/4dnPO-MK_PM
Úterý, 09. července 2019 - 21:06:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14525
Registrován: 12-2007
Někdy mezi 5. 6. a 9. 7. t. r. došlo ke zprovoznění nového SZZ + spolu s tím i nového infosystému v žst. Děčín východ; ČD-Speakerka byla nahrazena HISem.
-----------------------------------------------

Hlášení v žst. Chodov - ČD-Speaker (8/2017, těsně před nahrazením novým typem hlášení) vs. INISS (8/2018): https://www.youtube.com/watch?v=9Isn22kMaII
Karel
Středa, 17. července 2019 - 22:32:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 826
Registrován: 11-2003
HAVIS nově i v Jižních Čechách: Záhoří, a odtud dálkově řízeny Vlastec a Červená nad Vltavou.

HIS v Kostelci u Jihlavy.