Diskuse » Železnice » Německo » Archiv diskuse Německo do 17. 11. 2019 « předcházející | další »

Archiv diskuse Německo do 17. 11. 2019

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Pondělí, 21. října 2019 - 08:58:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 355
Registrován: 6-2019
že když člověk potřebuje odletět v 6 ráno
Já když potřebuju z PRG, tak kolem šestý se vůbec nechytám, protože neexistuje ranní spojení a hotel si kvůli tomu fakt brát nebudu. Po 10 už to jde, ale vstávám ve 4:45.

takže i při letu "hodinu a kousek" zabiju skoro půl dne a pohodlí je kvůli častému přesedávání a popočkávání nic moc.
No a moje generace většinu života musela "zabít" hned několik dní a nocí, aby se dostala tam, co nabízí shorthauly po Evropě. A přežili jsme, nicméně samozřejmě ten dvakrát půlden, ztracený při odletu a návratu, mi vadí taky, ale furt lepší než noc v Metropolu/Pannonii/Cassovii/Karpatech...

A je v této diskuzi vůbec někdo, teda krom mě, kdo má s nočními vlaky alespoň o trošku víc zkušeností, než že nějakým lůžkem před x lety jel?
25 let v nočních vlacích, od Amsterodamu po Singapur. Ovšem toto není žádný kvalifikační kritérium. Jenom ho mám většího. [lol][lol][lol]
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Pondělí, 21. října 2019 - 08:59:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4159
Registrován: 9-2007
Táhnete to z extrémů do extrémů. Mně přijde neškodné obnovit pár relací formou jednoho lůžkového vozu, co by jezdil na existujících nočních spojích navíc, případně z pár skupin vozů po třech-čtyřech utvořit vlak v relacích, kde to má smysl, to je vše. A ten smysl má noční vlak i tam, kde letadla létají - po takovém spojení je zřejmá poptávka jakýkoliv dopravním prostředkem.

Pomůže třeba i strýček Google. To snad mluví za vše, ne? [happy]
(nejčastější dotazy na téma "train from Prague to")Zajímavé, že je tam destinace, kam byl noční vlak zrušen, ale jiné destinace, kam jezdí denně lůžkové vozy, z nichž jedna relace je až na výjimky už pár let týden dopředu vyprodaná, tam není. [andel]

Pokud mám já vytáhnout nějaký extrémní příklad, tak to taky nikomu nevadí, že velká většina výkonů řady 810 je nahraditelná nízkopodlažním autobusem s polovičními náklady na provoz? Tohle je mnohem větší provar, než kdyby jedno WLABmz odvezlo přes noc lidi z Prahy někam do zahraničí...
Pondělí, 21. října 2019 - 09:14:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10106
Registrován: 8-2012
až fascinuje, jaká nevraživost vůči noční dálkové dopravě tady panuje
Ano, děláme to ze závisti a nenávisti. Jaký teda "dává smysl" zavést ubytovací vůz, který není zbytečný, třeba Praha-Benátky? Ještě jste nám nevraživcům na to neodpověděl.
někdo, teda krom mě, kdo má s nočními vlaky alespoň o trošku víc zkušeností
Jé, taková krásná argumentace "dovolávání se autority" (argumentum ab auctoritate) použitá u odbornosti převlíkání prostěradel...
Mě by tedy spíš zajímalo, když je to takový kasaštyk a díra na trhu, že se několik těhle odborníků od jízdy nedá dohromady a nezačnou na svých autoritativních tvrzeních a nabytých znalostech o fungování trhu noční dopravy vydělávat? Nebo že by to nebylo úplně tak, jak se snažíte s odkazem na svou "zkušenost" tvrdit?
P.S. Nightjetem jsem naposled jel v srpnu tohoto roku. Ale nepovažuji to za kvalifikační kritérium.

Z lůžka je ráno mnohem hezčí výhled
Tak to už jsou hodně křečovité argumenty... ale OK, jen nevidím důvod, proč by vám to vyhlížení měl v nějakém významnějším rozsahu financovat někdo jiný (stejně jako v těch hotelích).
železnice být nějakou rozumnou alternativou IAD nebo letecké dopravě
Železnice má být přirozenou alternativou tam, kde je schopná nabídnout své výhody a přednosti - tzn. hlavně v hromadných přepravách velkých objemů lidí i zboží. Proč tu sáhodlouze řešíme nějaké lůžko/lehátko do Benátek pro max. 40-60 lidí? To jako opravdu myslíte vážně? Pak si ale musíte škrtnout "rozumnou" a napsat např. "vynucenou".

za lepší cenu? Třeba?
To je furt dokola. Nejenže je potřeba nutně něco ekonomicky extrémně rizikového zavést, ale zároveň to rovnou musí být "za lepší cenu"... krásná sonda do šotoušského myšlení.
Zrovna do Rakouska ... kde jste tím autem za pět, šest hodin prakticky odkudkoli v ČR?
při troše vůle... a hromadě cizích peněz.
vítr by toho mohla přinést třeba „Donau-Moldau lite“
Co to je ta "Dunaj-Vltava odlehčená verze"? Pán je suterén přes cizí termity...
Projde-li. Takové přímé vozy na EC Praha-Mnichov
Prostě čekáte, že do toho někdo nejdřív nasype tu hromadu cizích peněz? Jo, to se to pak vymejšlí "rozumná konkurence za lepší cenu".
Jenže to je právě ta prapodstata problému, kterou se tu z nedostatku lepší argumentace snažíte zas už jen otáčet do nenávisti, nevraživosti a lezení krkem... ještěže se mnou tohle téma prostě nemá cenu vůbec probírat, protože si dovoluju mít názor odlišný od "rozumného" (= reálně extrémního) šotopohledu. No tak si tu dál sáhodlouze rozebírejte, jak je to spiknutí závistivců a přitom je to noční spojení za lepší cenu super kšeft a rozumná konkurence (protože to tak chcete vy)... no a při přimíchání nějaké té klimaalarmistické rétoriky třeba uděláte konečně díru do světa.
電車オタク
Pondělí, 21. října 2019 - 09:21:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 356
Registrován: 6-2019
bnovit pár relací formou jednoho lůžkového vozu, co by jezdil na existujících nočních spojích navíc, případně z pár skupin vozů po třech-čtyřech utvořit vlak v relacích, kde to má smysl, to je vše.
Takový nočník Bělehrad - jih - by mohl vézt křídla: lehátko Priština (buď přes Kraljevo nebo odpojit ve Skopje a hodit na denní Os), lůžko a lehátko Sofie, lůžko a lehátko Soluň - Atény.
Další nočník Budapešť - jihovýchod by mohla vézt protaženou Budapešť do Mangalie a z ní v Medgidii odpozit kurzy na Varnu přes Černou Vodu. Zbytek by tvořily kurzy na Soluň a Alexandropouli via Kulatá!
Nabídku by doplňoval stávající R Bělěhrad - Bar, doplněný o jednu dvojku a jedno lehátko do Tirany, v sezónně pak třetí ubytovací vůz do Drače.
Jezdilo by se na eurolicence a personál by tvořily nejlacinější pracovní síly z Bangladéše a KLDR.
Dále se dá předpokládat postupný, ale trvalý růst poptávky v SV Evropě na leisure trips na jih, k věhlasnému Černému moři. Stávající sezónní vlaky vést celoročně, krom Oděsy přidat Cherson!
[lol][lol][crazy][crazy][lol][lol]
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Pondělí, 21. října 2019 - 09:58:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9483
Registrován: 4-2003
Pomůže třeba i strýček Google. To snad mluví za vše, ne?

To se musí taky tý druhý straně vyplatit. Na jakýkoliv obchod potřebujete (minimálně) dvě strany. A nebo taky třeba Máma má maso, Ema má mámu.

To jsou všechno úplně elementární věci, který Vám celou dobu úspěšně unikají.[ok]

-------------
Z pohledu uhlíkový stopy je důležitý, že Franta Novák jezdí do práce každej den vlakem namísto auta. Né to že jednou za rok sedne s manželkou, dětma a psem do auta a vyrazí do Benátska si schladit v Ňadranu špeky a podle místních teoretiků by se tam přitom mohl trmácet v lůžkovém voze.

(Příspěvek byl editován uživatelem RadekŠ.)
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Mladějov
Pondělí, 21. října 2019 - 10:33:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14180
Registrován: 3-2007
Vantju:
"Pokud mám já vytáhnout nějaký extrémní příklad, tak to taky nikomu nevadí, že velká většina výkonů řady 810 je nahraditelná nízkopodlažním autobusem s polovičními náklady na provoz? Tohle je mnohem větší provar, než kdyby jedno WLABmz odvezlo přes noc lidi z Prahy někam do zahraničí..."

..což je naprosto přesná ukázka navození tzv. falešného dilema.
Mladějov
Pondělí, 21. října 2019 - 10:50:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14181
Registrován: 3-2007
RadekŠ:
"
Z pohledu uhlíkový stopy je důležitý, že Franta Novák jezdí do práce každej den vlakem namísto auta. Né to že jednou za rok sedne s manželkou, dětma a psem do auta a vyrazí do Benátska si schladit v Ňadranu špeky a podle místních teoretiků by se tam přitom mohl trmácet v lůžkovém voze.

(Příspěvek byl editován uživatelem RadekŠ.)"


Tak samozřejmě. Ale ono je větší zábava jezdit prstem po mapě Evropy a vymýšlet destinace, než řešit, co s tratí 171 Beroun - Praha.
Dtto VRT.
Pondělí, 21. října 2019 - 11:36:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4160
Registrován: 9-2007
Jé, taková krásná argumentace "dovolávání se autority" (argumentum ab auctoritate) použitá u odbornosti převlíkání prostěradel...
Mně šlo o to, že pokud jste tím nightjetem jel, tak jste přece nemohl vidět prázdné vozy a vlak na zrušení, ne? Navíc jsem ze všech svých pracovních pozic viděl celý proces, ty tři roky jsem fakt jen nepřevlíkal prostěradla. Vím, co jsou slabiny systému, co jsou příležitosti, co jsou silné stránky i hrozby, znám náklady i potenciální příjmy.. je to snad málo informací k tomu, abych se mohl pouštět do diskuze nad budoucností noční dopravy?

tzn. hlavně v hromadných přepravách velkých objemů lidí i zboží
nějaké lůžko/lehátko do Benátek pro max. 40-60 lidí
"rozumnou" a napsat např. "vynucenou"
A to není hromadná přeprava velkého objemu lidí, když se spojí několik větví nočního vlaku do jednoho? Z Prahy do dokáže celoročně zaplnit nejspíše jen to jedno lůžko, v létě i lehátko, z Vídně jezdí denně dvě sedačky, dvě lehátka a lůžko, v sezóně lehátko a lůžko navíc, z Mnichova jezdí lůžko, lehátko a sedačka, tereoticky by z Curychu mohlo jezdit lůžko, lehátko a sedačka.. a máte 15 vozů na nočním vlaku ze střední Evropy do Benátek. Souprava z Vídně jede na nočním vlaku do Curychu, co má šest vozů, souprava z Mnichova na nočním vlaku na Balkán a do Budapešti, co má dalších minimálně sedm vozů, Curych na nočním vlaku na Balkán a do Grazu, co má dalších minimálně jedenáct vozů,...

RadekŠ: To jsou všechno úplně elementární věci, který Vám celou dobu úspěšně unikají.
Zato Vy v máte v celé problematice naprosto dokonalý přehled. [happy]

Z pohledu uhlíkový stopy je důležitý, že Franta Novák jezdí do práce každej den vlakem namísto auta.
V tom už třeba pravdu máte a já to nikde nerozporuju. Akorát teda nevím proč to vytahujete - on se tu někdo snaží donutit Frantu Nováka aby jel k moři vlakem? Nebo se tu někdo snaží udělat z železniční dopravy pohodlný přepravní prostředek i na velké vzdálenosti teď za současné infrastruktury?

Je fakt tak těžké si uvědomit, že Váš úhel vnímání světa neplatí globálně, ale jsou lidé, pro které letadlo prostě neexistuje a na tom se už nic nezmění? Co jsou ochotni zaplatit téměř nákladovou částku za to, že by mezi dvěma významnými centry, příp. dopravními uzly, mohli jet přímo, cestou nezabili celý den a noc by nemuseli trávit vsedě? Takoví lidé totiž dokážou denně zaplnit lůžko z Prahy do Curychu, tak proč by totéž nešlo realizovat jinam?

A co se dotací týče, já sport absolutně vůbec nesleduju, ale podle tohoto článku šlo v roce 2016 na Fotbalovou asociaci ČR 375 milionů Kč. Když se můžou takové peníze uvalit za toto, proč se nemůže dotovat podpora evropské mobility na delší vzdálenosti za současné infrastruktury, jako jedna z možných alternativ cestování na delší vzdálenosti? Strachem z létání stále trpí nemálo lidí, mnoho dalších lidí nemůže létat ze zdravotních důvodů a nemálo lidí otravuje to nemalé množství procesů, které při letecké dopravě nastávají nebo můžou nastat.

A tak pořád dokola a dokola..

Mladějov: Noční doprava může začít fungovat prakticky okamžitě, v případě objednání nových vozů do několika let. Kdy bude hotová VRT mezi Prahou a Brnem, nebo alespoň tunel z Prahy do Berouna, když se pořád někdo někde odvolává nebo protestuje proti tomu, aby trať vedla přes jeho pozemek?

A navíc, proč by nemohly jezdit noční vlaky po VRT? ICE po VRT jede z Frankfurtu do Berlína necelé 4 hodiny, ICE z Paříže do Frankfurtu také.. to je osm hodin, kdyby se po francouzských VRT dalo jezdit přes noc, hypotetické ICE by odjíždělo z Paříže ve 22 a v Berlíně by bylo v 6, to by třeba pro začátek úplně stačilo. [happy]
Pondělí, 21. října 2019 - 11:47:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9486
Registrován: 4-2003
Vím, co jsou slabiny systému, co jsou příležitosti, co jsou silné stránky i hrozby, znám náklady i potenciální příjmy.. je to snad málo informací k tomu,

V tom případě doporučuji, abyste se ucházel o nějakou manažerskou pozici a nechápu proč předtím vykládáte svůj byznysplán na internetu.

Já si tedy myslím, že z převlíkání prostřeradel se toho vo byznyse moc vykoumat a ani vědět nedá, ale to je můj ploblémek a nenechte se mnou nijak vyrušovat.


Vy v máte v celé problematice naprosto dokonalý přehled.

Absolutně ne, ale taková nebetyčná hloupost jako neposuzovat ekonomiku něčeho by mě fakt nenepadla ani po lobotomii.

2016 na Fotbalovou asociaci ČR 375 milionů Kč. Když se můžou takové peníze uvalit za toto, proč se nemůže dotovat podpora evropské mobility

Protože to tak lidi chtí. Vono kdekoliv na světě je víc čutálistů než hypotetických cestovatelů nočními vlaky.

A jde opět už poněkolikáté o tzv. falešné dilema.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pondělí, 21. října 2019 - 11:56:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 359
Registrován: 6-2019
Vanjů: Hele, raději mi poraď nějakou plážovou Itálii, tak na pět dní a s minimem přestupů. Představa je taková, že ne nočními vlaky, ne Rimini a Palmovou riviéru, hotel z nádraží tak do 3 - 5 km (kvůli dodatečným nákladům na taxi) a úplně nejlíp, aby tam zastavovala i nadregionální vrstva. A ne dva dny ve vlaku (čili spíš sever než jih). Balkán neberu, tak než bychom dojeli do moři, tak mi potomci zdechnou.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Pondělí, 21. října 2019 - 12:27:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4161
Registrován: 9-2007
Děkuji za radu, ale už před několika lety mi došlo, že převlíkáním prostěradel můj intelekt neporoste a rok a půl už dělám práci, při které své schopnosti a znalosti můžu rozvíjet. Jak si můžete ráčit všimnout, já tu nepolemizuju nad tím, zda by noční vlak/lůžkový vůz byl či nebyl ziskový, ale nad tím, že celospolečenský profit existence alternativy k letecké dopravě při cestách na dlouhé vzdálenosti tam, kde taková poptávka existuje (a vhodná nabídka neexistuje), by byl dostatečný k tomu, aby (i přes nutné dotace) taková nabídka existovala. Je jasné, že když vhodně nastavíte cenu za službu, tak se náklady vrátí, ale cena za přepravu těžko (Single sice zaplatí poměrnou cenu tří lůžek, ale pořád za všechna tři místa jízdné pouze jednou).

Ahmad Šáh Masúd: Tak to moc dobře vím. [wink] Napíšu do mailu.
Turista
Pondělí, 21. října 2019 - 12:28:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1280
Registrován: 12-2003
Bandita:
"Ale jaká by to musela být cena, když se nechá pořídit zpáteční letenka jen s baťohem za 1000,- a jste tam za 1,5h."

Taková cena je hluboce pod náklady (jen odletová taxa za pasažéra v Praze je 571 Kč, v Trevisu nevím, ale obdobné lowcost+charter letiště ve Veroně provozované stejnou firmou má 467 Kč).

"Nechá se pořídit" logicky jen na pár míst ve letadle. Ale má silný marketingový efekt, právě díky lidem jako vy, co to pak zadarmo propagují. Mj. i proto to hodlá Německo zakázat:

How tax on аir tickets will rise in Germany from 2020:

Domestic and Europe: 13.03 euros ($14.33) from 7.50 euros, a rise of 75 percent
Mid-haul: 33.01 euros from 23.43 euros
Long-haul: 59.43 euros from 42.18 euros
Tickets at dumping prices — meaning below-cost price — will be banned


https://skift.com/2019/10/15/germany-is-6-months-away-from-climat e-tax-on-air-travel/
Pondělí, 21. října 2019 - 12:37:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9491
Registrován: 4-2003
ž dělám práci, při které své schopnosti a znalosti můžu rozvíjet. Jak si můžete ráčit všimnout, já tu nepolemizuju nad tím, zda by noční vlak/lůžkový vůz byl či nebyl ziskový, ale nad tím, že celospolečenský profit existence alternativ

Takže panáček se nám dal na politiku.[uhoh]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pondělí, 21. října 2019 - 12:47:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 360
Registrován: 6-2019
Mýlíte se.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Pondělí, 21. října 2019 - 12:48:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10109
Registrován: 8-2012
pokud jste tím nightjetem jel, tak jste přece nemohl vidět prázdné vozy a vlak na zrušení
Viděl jsem staré německé lehátko opravené způsobem "navrch huj, vespod fuj" (mj. prodřená roleta na okně, takže od pěti ráno slunce skrz do kupé), které dojelo hodinu a půl zpožděné do cílové stanice (což nejhůř nesli fipkaři ve vedlejším kupé, protože to měli ve Vídni spočítané na přestup do ČR přes Bratislavu, aby jim "nepropadl zbytek fipky" [happy] ). Nikdy tu nikdo nemluvil o (z)rušení stávajících vlaků, ale o tom, že jde o dotovaný produkt a další relace jsou ekonomicky ještě bídnější atd. Prostě černá je černá, nikoli růžová.
Ale jak jste se té mé cesty rychle chytil, co [happy]
je to snad málo informací k tomu, abych se mohl pouštět do diskuze nad budoucností noční dopravy?
Nikdo vám žádnou diskuzi nezakazuje - spíš mi přijde, že se o možnost "diskuze nad budoucností noční dopravy" snažíte vy připravit ty, kteří si dovolují vám oponovat.
jsou lidé, pro které letadlo prostě neexistuje a na tom se už nic nezmění?
No a proč by mělo být něčí povinností dotovat takovým okrajovým podmínkám a "lidem pro které letadlo neexistuje" zajišťovat noční vlak? Co opačně - někomu, pro koho "vlak neexistuje a nic se nezmění", zadotujeme letadlo, co vy na to?
šlo v roce 2016 na Fotbalovou asociaci ČR 375 milionů Kč ... čili opět klasický diskuzní faul tzv. "falešné dilema" (kdyby se ty prachy nedaly na fotbal*), mohly se dát na noční Benátky) [sad]

*) z toho třeba mimojiné dostane pár tisíc trenérů malejch prcků po vesnicích symbolickou sic, ale aspoň nějakou odměnu, koupí se tam mičudy, kuželky a rozlišováky a ti kluci budou venku na vzduchu fyzicky makat, učit se týmové spolupráci, motorickým i komunikačním dovednostem i psychickému zvládání neúspěchů, místo aby na kanapi honili virtuální vobludy po tabletu - to je ten celospolečenský profit, kterým si ráčíte vytírat ústa; efekt z toho je rozhodně větší, než (vzletně nazváno) "podpora evropské mobility na delší vzdálenosti", čili (normálně nazváno) masivně dotované zběsilé šotokurzy odkudkoli kamkoli, aby se jimi posedlí extrémisti mohli ukájet nad jejich existencí.

a máte 15 vozů na nočním vlaku ze střední Evropy do Benátek
Už několikrát tu zaznělo - když je to teda takový očividně lukrativní byznys a jen to "někdo" (= já hlupák) nechápe, zatímco vy to už máte dávno spočítané a máte k tomu SWOT analýzu a přitom na Grepu mrháte svým odborným potenciálem na vysvětlování nějakému nevraživému lezokrkovi, tak proč to už nikdo z těch "manažerů s velkým M" nedělá?
(Prostě proto, že to je ekonomicky extrémní risk, někdy dokonce předem jasný průser. A tím praštěnou diskuzi s magorama končím.)
電車オタク
Pondělí, 21. října 2019 - 13:05:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4162
Registrován: 9-2007
Tak já si taky s dovolením prásknu dveřma - zase to táhnete do extrémů, Vy jste napsal, aby se místo těch peněz raději podporovaly noční vlaky, takže to Vy jste, pane ministerský předsedo, ... [happy]

A že by se to třeba už dělo? Jen ne ze dne na den? A teda díky za diskuzi, jestli už to je opravdu a vážně poslední příspěvek na toto zdánlivě nekonečné téma.
Pondělí, 21. října 2019 - 13:19:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9492
Registrován: 4-2003
Mýlíte se.

Každopádně přeji hodně reálných úspěchů.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Mladějov
Pondělí, 21. října 2019 - 13:21:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14182
Registrován: 3-2007
Vantju:
"já tu nepolemizuju nad tím, zda by noční vlak/lůžkový vůz byl či nebyl ziskový, ale nad tím, že celospolečenský profit existence alternativy"

..aneb já ta lůžka (přesto) ci, ci a ci, protože je mám rád ? [proud]

To totiž byla otázka TH na tělo - "jaký smysl dává zavést ubytovací vůz, třeba Praha - Benátky" ?

Odpověď V: "Celospolečenský profit".

Nebo ne ?

A znovu - nic to neřeší, jedno lůžko s 30 lidma je půl moderního autobusu.
Akorát, že se někomu zaplatí z veřejných peněz šotoradost.

Podesáté - to, že něco jezdí plné,neznamená, že to i těžce neprodělává.

A opět - symptomatické je, že tady nikdo ze zaváděčů nových spojů neřeší ekonomiku, a neviděli jsme ani sebemenší návrh, ani hrubá čísla.
Mladějov
Pondělí, 21. října 2019 - 13:28:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14183
Registrován: 3-2007
T_._H_.:
" Nikdy tu nikdo nemluvil o (z)rušení stávajících vlaků, ale o tom, že jde o dotovaný produkt a další relace jsou ekonomicky ještě bídnější atd.

Nikdo vám žádnou diskuzi nezakazuje - spíš mi přijde, že se o možnost "diskuze nad budoucností noční dopravy" snažíte vy připravit ty, kteří si dovolují vám oponovat.
jsou lidé, pro které letadlo prostě neexistuje a na tom se už nic nezmění?
No a proč by mělo být něčí povinností dotovat takovým okrajovým podmínkám a "lidem pro které letadlo neexistuje" zajišťovat noční vlak? Co opačně - někomu, pro koho "vlak neexistuje a nic se nezmění", zadotujeme letadlo, co vy na to?

----
a máte 15 vozů na nočním vlaku ze střední Evropy do Benátek
Už několikrát tu zaznělo - když je to teda takový očividně lukrativní byznys a jen to "někdo" (= já hlupák) nechápe, zatímco vy to už máte dávno spočítané a máte k tomu SWOT analýzu a přitom na Grepu mrháte svým odborným potenciálem na vysvětlování nějakému nevraživému lezokrkovi, tak proč to už nikdo z těch "manažerů s velkým M" nedělá?
(Prostě proto, že to je ekonomicky extrémní risk, někdy dokonce předem jasný průser. "

Podpis.

Holt Marcel Š. to říká dobře : Je třeba zlikvidovat ekonomy, ti mohou za všechno zlo [proud].

Jo jinak, já nenávistník, pojedu za pár dní lůžkem do Košic [lame]
Pondělí, 21. října 2019 - 13:45:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4163
Registrován: 9-2007
Pokud by příplatek měl být 40 EUR v T3, 60 EUR v Double a 120 EUR v Single, takový podprůměrný Curych (6x T3, 16x Double) by i s jedním prázdným kupé vydělal při stejné obsazenosti tam i zpět 64 200 Kč (6x40+16x60, to celé x2). Problém nastává u jízdného - 22 osob není to co +-50 osob, co sveze klasická sedačka. Opravdu musím dodávat, jaké jsou náklady na fungován služby? [happy]

ČD mají příplatky nižší, 26/39/91 EUR.

Dál už nevím co k tomu napsat, on se vždycky najde protiargument na všechno..
Mladějov
Pondělí, 21. října 2019 - 14:01:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14184
Registrován: 3-2007
Ne, to není "vydělal", to by byla "tržba" .

Asi se teprve dostaneš k meritu věci. On je totiž i ten Curych plně obsazený prodělečný - je to spíš taková "reklama".

Mít celoroční statistiku, OK, ale celoroční plné obsazenosti s 1 kupé volným nevěřím, sorry.
Pondělí, 21. října 2019 - 14:03:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1815
Registrován: 7-2017
Mladějov:
" co s tratí 171 Beroun - Praha.
"

To se samozřejmě ví, jenže aby to vyšlo, tak k tomu potřebujete Domažlice ideálně ve variantě 5 a to mi zas místní ansámbl tvrdí, jaká to je blbost, takže začarovaný kruh. [crazy][crazy][ko]


T_._H_.:
" čili opět klasický diskuzní faul tzv. "falešné dilema" (kdyby se ty prachy nedaly na fotbal*), mohly se dát na noční Benátky) [sad]
"
Mezi řádky si tu hledáte zásadně něco vy… Ono to snad není tak, že vždycky najdeme něco, co jde z daní, někomu je ku prospěchu (třeba zrovna sportovní oddíly ve sportu, který vy ani vaše dítko neděláte), ale vy to nepoužíváte? Ale no tak…


Mladějov:
"
nikdo ze zaváděčů nových spojů neřeší ekonomiku"
Nových spojů? Většinově to je myšleno jako přívěšky na už jezdící spoje, třeba jako ten Zürich, tam jsou náklady pouze na vůz a personál, přičemž příjem z vlaku viz Vantjuův příspěvek. Náklady těžko rozpočítat, takže bilanci vám přesně neřeknu, sorryjako.
Pondělí, 21. října 2019 - 14:08:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4164
Registrován: 9-2007
Když začínal (2017), tak vozíval i deset lidí, ale nepamatuju si, že by někdy od poloviny roku 2017 bylo v den odjezdu víc, jak jedno volné kupé. A věřit nemusíš, Tvá věc.

A ano, pardon, spletl jsem si pojem, to byla tržba.
Mladějov
Pondělí, 21. října 2019 - 14:35:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14185
Registrován: 3-2007
Jenže to není o víře, to je o tom, že když něco prosazuješ, tak musíš dodat také nějaká nedojmologická, tedy ozdrojovaná čísla. A to fakt není jen tržba. Plus nějakou kalkulaci výhledu.

To se ti tady (zjevně marně) snaží pár lidí už docela dlouho vysvětlit.

"Přívěsky jsou jen na vůz a personál", takže platba za vlkm "prostě je", za údržbu "prostě je", za pořízení a amortizaci vozu "prostě je" atd, atd..

Aha. Tak nás ubijte těmi konkrétními částkami - třeba u toho Curychu. a to vám fandím, protože nechci třeba Varšavu nebo Šíravu.
Děkujeme.
Pondělí, 21. října 2019 - 16:38:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3740
Registrován: 9-2003
A já už začínal mít pocit, že Vanťu se stálým kontaktem s nelehátkošotouši a ženitbou propracovává sice pomalu ale jistě k normálu ale ne, on to vždyky zazdí tím "vím, že je to prodělečné ale celospolečenksý užitek".
O Tantinovi nemluvě vůbec.
NOBLE BRICKS
Pondělí, 21. října 2019 - 16:56:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1816
Registrován: 7-2017
Mladějov:
"
"Přívěsky jsou jen na vůz a personál", takže platba za vlkm "prostě je", za údržbu "prostě je", za pořízení a amortizaci vozu "prostě je" atd, atd..
"

Náklady na vůz jsem myslel veškeré náklady na jeho provoz, což jsou i ty poplatky za ošoupání kolejí navíc. Jinak ty vlaky skutečně „prostě jsou“, minimálně daších 10 let EN/nj jezdit z Rakouska budou. V závazku na jeho území. Proč takovéto službě nezvýšit hodnotu, když to stejně bude jezdit, tím, že zvýším počet destinací, kam se bude dát dostat, jen za ty náklady na vůz a jeho provoz (ošupné included) a personál? Stejně tak budou jezdit linecké Ex, tak kde je ten vícenáklad, krom zmíněných, který neuvádím?


S4991023:
"
O Tantinovi nemluvě vůbec."

Hlavně že všichni vy jste letadla, jen já a Vantju jsem mimoň. [andel]
Úterý, 22. října 2019 - 10:00:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 361
Registrován: 6-2019
V kontextu diskuze jsem si vzpomněl na velmi zajímavý vlak, který jsem použil přesně před deseti lety (poprvé a naposledy). Na podzim 2009 jsme se potřebovali přesunout do Bretaně. Přes den jsem dojel do Metz a tam večer stálo tohle:

Autovlak s dvěma křídly - do Quimperu a Biarritz. Kde se to dělilo nevím, probudil jsem se až ráno za tmy v Nantes, ale určitě nestavěl ani v Paříži, ani v Lyonu. Doplatek za lehátko byl nějakých 10 - 20 euro a vlak byl téměř prázdný (v Redonu, kde jsme s kolegou vylezli už nebyl ve vlaku skoro nikdo), bylo po sezóně. Za pár let ho zrušili úplně, dneska SNCF provozují snad už jen noční Briancon a Rodez/Toulouse. A pak jsem do Bretaně přestal jezdit - vlakem je to sakra z ruky a na B717 Volotey jsem si zatím nenašel čas. Tento tedy zrovna k moři nejezdil (ono - bez auta nebo jachty jste v Bretani stejně téměř ztracení...), červencový Strasbourg - Nice zase v lehátku pro šest celkem BDSM ... Tak nevím, vypadá to zase na den a půl krát dva kroutit volantem napříč Evropou. Biarritz bych bral hned, ale nočním skokem od německých hranic. A to už nejde.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Úterý, 22. října 2019 - 20:20:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4166
Registrován: 9-2007
SNCF provozuje zajímavý systém autovlaků - co jsem pochopil podle informací v Nice, tak se auta přepraví nočním skokem normálním autovlakem ve složení loko+autovozy, cestující se přepraví sami nějakým TGV (!!!!) a auto si další den vyzvednou.

Pak jsem našel tuto příručku a je to drsné - existuje i varianta, kde za vás za 98 EUR auto odřídí běžný řidič, za 216 EUR profesionální řidič. Geniální systém. [proud]

No a lehátko po šesti, nejezdilo to po čtyřech? Opravdu moc se mi líbí, že lehátko pro čtyři je vedeno jako první třída a zcela tomu odpovídá - koberec, větší kupé, více místa, postele s matracemi (lehátko po šesti má klasická lehátka, spíše válendy),.. tři měsíce před odjezdem stálo z Paříže do Brianconu klasické Bc 35 EUR a Ac 45 EUR. Rozdíl 10 EUR a přitom výrazně lepší prostředí. [happy]


Středa, 23. října 2019 - 06:45:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10120
Registrován: 8-2012
vypadá to zase na den a půl krát dva kroutit volantem napříč Evropou
...anebo se prostě dá auto v destinaci půjčit (ostatně i mnozí šotouši aktuálně projevují nadšení z autopůjčovnictví pod krycím názvem carsharing za způsob boje proti automobilismu [happy] ).

SNCF provozuje zajímavý systém autovlaků
Proč to je v tématu Německo?
電車オタク
Kofolytik
Čtvrtek, 24. října 2019 - 14:45:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 480
Registrován: 10-2003
Vantju:
Tak si to zkuste spočítat. Většina nákladů je známá. Víme, kolik vůz stál, víme, jak dlouho se odepisuje, víme, kolik jsou náklady na dopravní cestu a přibližně víme, kolik stojí hodina šíbování s vozem (270 EUR). Pokud jste pracoval v JLV, tak byste měl vědět, jaké jsou náklady na personál a vybavení vozu. Možná víte i náklady na údržbu a revize. Počítám, že v polovině životnosti vozu bude potřeba revitalizace vnitřku (to bude asi velká neznámá). Hoďte si to všechno do Excelu a spočítejte si náklady na jednu jízdu. Jo, nezapomeňte na to, že vůz není provozní 365 dní v roce a musíte zakalkulovat dny kdy nejezdí a budete potřebovat ho něčím nahradit. Buď pronájmem (podle poslední soutěže ČD je to 4 500 000 za vůz/rok) nebo nějakým dalším koupeným vozem.
Čtvrtek, 24. října 2019 - 19:19:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 139
Registrován: 5-2018
Kofolytik: jemný dotaz. Mluvíme o ubytováním voze nebo jakemkoliv?
Nesni
Čtvrtek, 24. října 2019 - 20:52:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2090
Registrován: 6-2014
Vantju:
"Co se nového GVD týče"
Plánujete i letos napsat přehled změn?
Pátek, 25. října 2019 - 01:17:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4170
Registrován: 9-2007
Kofolytik: Já vím, jak takové počty vychází, proto se všude snažím tvrdit, že velkou část z nákladů dokáže pokrýt z jízdného, ale ne všechny a bez dotací se neobejde. Sám sebe považuji za šotouše, v nové práci z mého naivního mladického optimismu mají srandu a stejně tak nepociťuji jistotu, tedy že bych si tvrdě stál za tím co píšu. Je logické, že veřejná doprava jako služba je tu od toho, aby lidi přepravila do práce a z práce, kde lidé vydělají peníze, z toho odvedou daň a z toho se, velmi zjednodušeně psáno, její provoz dotuje, ale víc by se mi líbilo*, kdyby veřejná doprava sloužila jako nějaká součást lidské mobility - opět, velmi zjednodušeně psáno, aby se člověk mohl spolehnout, že se někam civilizovaným způsobem dostane. Dost dlouho jsem přemýšlel jak to popsat, ale asi nevím jak, tak to holt berte jako naivní výstřelek šotouše a za 10 let budu mít názory jiné. [happy] Jen se mi zkrátka líbí, že existuje způsob dopravy, při kterém někde usnu a probudím se o pár set kilometrů dál. Ušetřím za hotel i čas, ale je mi jasné, že ty peníze se dají využít lépe.

* – pan T.H. by to v extrému nazval něco jako železniční povinnost – tak tomu není, opravdu nemám v úmyslu půlhodinový takt na lokálce ze Svojšína do Boru. Jen jsou některé situace zase opačného extrému, ale nejspíše vše má svůj důvod a vlastně veškeré šototužby lze vyargumentovat trhem, který si nějak poradil a tudíž tato diskuze nemá konce.

Tolik k O.T., omlouvám se za zaplevelení diskuze.

Nesni: Letos je to poměrně chudé, navíc času mám podstatně méně, než loni. Rád bych, uvidím jak to vyjde. [happy] Nebo se toho můžete ujmout, já stejně jen přepisoval to, co jsem našel - například zde nebo zde.
Kofolytik
Pátek, 25. října 2019 - 08:56:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 481
Registrován: 10-2003
pekařJan: O ubytovacím voze na lince Praha - Zürich.
Kofolytik
Pátek, 25. října 2019 - 09:05:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 482
Registrován: 10-2003
Vantju:
Asi se lišíme v názoru na to, kolik procent dokáže pokrýt jízdné. Osobně se domnívám, že to nebude ani 50%.

Ale nemám problém s tím, když bude noční doprava dotována. Když to bude v programu politických stran a ty strany pak uspějí ve volbách, pak OK. Bude to holt aktuální společenská poptávka. A viděl bych to radši než nesmyslné dotování letecké dopravy skrz regionální letiště.
Pátek, 25. října 2019 - 12:15:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10145
Registrován: 8-2012
pan T.H. by to v extrému nazval něco jako železniční povinnost
Když už si mě teda potřebujete brát do úst, i když jsem tuto "diskuzi nemající konce" za sebe ukončil:
1. extrémistou prostě jste (OK, to přejde - taky jsem byl [happy] );
2. zkuste nepoužívat takové diskuzní pozice jako "když se dává na fotbal, proč by se nemohlo dát na noční vlaky";
3. stejně tak zkuste nepoužívat argumentaci "falešným dilema", totiž že oponent svým nesouhlasem projevuje snahu (z)rušit noční vlaky.
kdyby veřejná doprava sloužila jako nějaká součást lidské mobility
To jsou zase jen takové obecné fráze, když úplně chybí nebo se nehodí tvrdá data. Lidská mobilita, to je dnes prostě auto, na dovolenou plus letadlo, (východní) Němci už nemusí jezdit jen na Zlaté písky a nemusí tam jezdit jen vlakem, prostě svět je někde jinde než to, co šotouš považuje za jediný možný "civilizovaný způsob" (a zároveň způsob, jak "ušetřit", protože to je samostatná kapitola).
電車オタク
Sobota, 26. října 2019 - 14:00:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1819
Registrován: 7-2017
TH: 1. Jste extremista stále, jen v jiném významu.
Sobota, 26. října 2019 - 20:19:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 193
Registrován: 9-2007


Drážďany
Středa, 30. října 2019 - 22:32:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1249
Registrován: 4-2004
Minulý týden vyšla A2 s tématem Východní Německo. Je tam i článek "Železnice jako zrcadlo nerovností v současném Německu", zaměřený hlavně na Sasko – chátrající nádraží, lowcost v regionální dopravě, noty na buben v dálkové. Možná to patří spíš do "společenských souvislostí", ale dávám sem odkaz na pdf.
application/pdfLesk a bída DB
A2_22_2019_s_29.pdf (232.6 k)
Pátek, 01. listopadu 2019 - 21:39:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 212
Registrován: 8-2017
Ad clanek: to, ze se vylidnuji stredni a mensi mesta na vychode Nemecka (ve prospech velkych mest na zapade) je proste demograficky fakt. Stejne jako to, ze vychodni Nemecko porad ne a ne dohnat zapadni ve vysi platu a zivotni urovni.
Kazdopadne to, ze takove metropole jako Tharandt, Flöha, Werdau ci Ronneburg nemaji vystavni nadrazni budovu, ale ruinu mne neprekvapuje ani trochu.
Neděle, 03. listopadu 2019 - 22:54:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1829
Registrován: 7-2017
„Nikdo tím EC258 přes čáru nejezdí a nikomu to chybět nebude“. [vypravci]
Neděle, 03. listopadu 2019 - 23:02:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1253
Registrován: 4-2004
Nocni spoje: je to demografický fakt, jen to závisí i na podobě proběhlé transformace, o které se kriticky mluví spíš až v posledních letech. Těžko dnes soudit, jestli ten odliv (a současně třeba podpora AfD a pocit "druhořadosti" u Ossies) musel být až tak velký. Ale jen upřesnění: východoněmecký venkov se vylidňuje dál, jen už to není v první řadě ve prospěch měst západu – mladí lidé se v poslední době často stěhují i do východoněmeckých měst. Kromě Lipska a Drážďan jsou to hlavně univerzitní města: Jena, Erfurt, Rostock, zmenšovat se přestalo i Halle nebo Magdeburg a dokonce i Chemnitz a Görlitz.
Pondělí, 04. listopadu 2019 - 09:35:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9545
Registrován: 4-2003
východoněmecký venkov se vylidňuje dál

Ten by se nejspíš vylidňoval, i kdyby tam nastala nějaká lepčí prosperita. [wink]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pondělí, 04. listopadu 2019 - 20:46:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 522
Registrován: 9-2002
3.11.2019 je úplně ideální referenční den, když měli Sasíci 31.10. svátek, na který navázali Brückentag 1.11....Pro porovnání ADACovská gumokolí prognóza pro uplynulý víkend
Pondělí, 04. listopadu 2019 - 22:16:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1832
Registrován: 7-2017
Vytrezvitel: Protože je neřešitelný problém v 21. století takovýto vlak vést třeba jen někdy, jako dneska ČD EN na SK… [crazy]
Pondělí, 04. listopadu 2019 - 23:58:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 214
Registrován: 8-2017
Tantin27:
"Vytrezvitel: Protože je neřešitelný problém v 21. století takovýto vlak vést třeba jen někdy, jako dneska ČD EN na SK… [crazy]"
Kdyz musite od prosince otocit soupravu zpatky do Prahy, tak to neresitelny problem je. Leda by se v Decine jedna souprava nekde zniceho nic objevila... Ale to se tu vse jiz resilo, jen je to soustavne ignorovano.

Proste redukce spoju, muze za to DB, co chudaci denni otockari z Lipska do Prahy, atd. muzeme to tu roztocit znovu.
Úterý, 05. listopadu 2019 - 00:55:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1834
Registrován: 7-2017
Nocni_spoje:
"Tantin27:
"Vytrezvitel: Protože je neřešitelný problém v 21. století takovýto vlak vést třeba jen někdy, jako dneska ČD EN na SK… [crazy]"Kdyz musite od prosince otocit soupravu zpatky do Prahy, tak to neresitelny problem je. Leda by se v Decine jedna souprava nekde zniceho nic objevila... Ale to se tu vse jiz resilo, jen je to soustavne ignorovano.

Proste redukce spoju, muze za to DB, co chudaci denni otockari z Lipska do Prahy, atd. muzeme to tu roztocit znovu."

Jojo, ono je hrozný problém s tím jet kdyžtak jako REx z Dresden do Děčína… ÖBB s tím na Ex7 problém nemají, byť to je paskvil, tak je furt lepší, než aby to nejelo vůbec. [ko]
Úterý, 05. listopadu 2019 - 07:32:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1186
Registrován: 11-2007
Tantin27: Ono když DB nechce a ČD je to jedno tak je to potom těžký[crazy]
Samozřejmě souprava by se v Děčíně našla, na ten poslední by stačily ty B, těch se tam valý hromada.
Úterý, 05. listopadu 2019 - 11:32:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 215
Registrován: 8-2017
Dj_tiësto:
"Tantin27: Samozřejmě souprava by se v Děčíně našla, na ten poslední by stačily ty B, těch se tam valý hromada."
Jak jsem psal, kdyz vyrostou soupravy a masiny na strome...

Tantin27:
"Tantin27:

Jojo, ono je hrozný problém s tím jet kdyžtak jako REx z Dresden do Děčína… ÖBB s tím na Ex7 problém nemají, byť to je paskvil, tak je furt lepší, než aby to nejelo vůbec. [ko]"

Kdyz si to VVO objedna (a zaplati), tak to urcite nebude zadny problem - stejne jako v tom Rakousku. Tam s tim ÖBB nema problem, protoze to rakousky danovy poplatky zacvaka...
Úterý, 05. listopadu 2019 - 11:54:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6088
Registrován: 5-2010
Strojvedoucích v Německu přibývá, ale...
Středa, 06. listopadu 2019 - 13:10:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1189
Registrován: 11-2007
Nocni_spoje: Nemáš pravdu, minimálně od Komety tam vz jsou.
Středa, 06. listopadu 2019 - 14:44:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 216
Registrován: 8-2017
Dj_tiësto:
"Nocni_spoje: Nemáš pravdu, minimálně od Komety tam vz jsou."
Nikde jsem netvrdil, ze se nedaji z kopriv v Decine vytahnout nejaka Becka...
Kdyz nebudu brat v potaz uroven koprivovych Becek, tak vam jeste chybi masina - mozna muzete vytahnout z kopriv i nejakeho bastarda a znovu doskolit firy v Nemecku a udelat hezky retro vlak Decin-Drazdany...
Středa, 06. listopadu 2019 - 15:19:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1190
Registrován: 11-2007
Nocni_spoje:Je vidět, že o tom moc nevíš Kometa jezdí na Vánoce už hezkou řádku let ve složení 372+10xB,dříve cargo Bc a teď už jezdí celoročně. Takže žádný kopřiváky ale RIC Béčka
Středa, 06. listopadu 2019 - 15:20:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1191
Registrován: 11-2007
Jo a jezdí to Ústí-Dresden[proud]
Neděle, 10. listopadu 2019 - 20:19:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2079
Registrován: 11-2005
Dnes jsem na Köln-West viděl odstavenou novou dvoupodlažní jednotku od Stadleru pro MÁV-START. Byla oblepena měřící aparaturou a spřažena z obou stran s ochrannými vozy. Vepředu byl ještě měřící vůz a celé to táhla lokomotiva DB Systemtechnik. Neměl jsem foťák, abych to zdokumentoval. Neví někdo co to konktrétně je?
Donner au train des idées d'avance...
Neděle, 10. listopadu 2019 - 22:23:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 222
Registrován: 8-2017
Rail2005:
"Dnes jsem na Köln-West viděl odstavenou novou dvoupodlažní jednotku od Stadleru pro MÁV-START. Byla oblepena měřící aparaturou a spřažena z obou stran s ochrannými vozy. Vepředu byl ještě měřící vůz a celé to táhla lokomotiva DB Systemtechnik. Neměl jsem foťák, abych to zdokumentoval. Neví někdo co to konktrétně je?"
Stacilo zadat do Googlu Kiss MAV Start, opravdu je to tak tezky?
Sobota, 16. listopadu 2019 - 22:54:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6121
Registrován: 5-2010
Ludmila 232 182 LEG v novém kabátku
Strom
Neděle, 17. listopadu 2019 - 13:14:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 885
Registrován: 7-2008
Zdravím, mám technický dotaz. Na co je u řady 218 DB kabel na pravé straně čelníku ve směru jízdy (pod oknem stanoviště strojvedoucího)? Topný kabel je na levé straně (pod oknem "pomocníka")...
A potom k jakému účelu slouží to celkové množství UIC zásuvek, 2 pod okny a další 2 na čelníku pod ochozem?
Díky
Nejlepší byl zatím topírenský posun v DPOV Nymburk na stroji 703 717[ok]
Neděle, 17. listopadu 2019 - 17:17:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3730
Registrován: 3-2006
Strom: Kabel vícečlenného řízení.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Strom
Neděle, 17. listopadu 2019 - 17:28:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 886
Registrován: 7-2008
To silný je teda kabel vícečleného řízení a používá se tedy normálně třeba u Mühldorfských dvojčat na vozbě EC 190-196 Mnichov - Lindau?
Já myslel, že dnes je to řešený jen přes ty UIC zásuvky. Ty jsou tedy k čemu, kromě ovládání mašiny z řidičáku?
Díky
Nejlepší byl zatím topírenský posun v DPOV Nymburk na stroji 703 717[ok]