Diskuse » Železnice » Tratě na jihozápadní Moravě » Archiv diskuse Tratě na jihozápadní Moravě do 23. 10. 2019 « předcházející | další »

Archiv diskuse Tratě na jihozápadní Moravě do 23. 10. 2019

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Úterý, 01. října 2019 - 12:08:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26
Registrován: 9-2018
https://www.idnes.cz/brno/zpravy/srazka-vlak-auto-prejezd-sanov-d va-lide-zemreli.A191001_093905_brno-zpravy_krut?
Úterý, 01. října 2019 - 13:06:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9384
Registrován: 4-2003
Kraj je priorita prodávat pouze svoje jízdenky, a to ostatní nechce!

To nám chte namluvit, že IDS JMK zakazuje ČD půjčovat na nádraží kola?? [biggrin]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Úterý, 01. října 2019 - 19:57:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 966
Registrován: 10-2009
https://zdopravy.cz/dokument-jihomoravsky-kraj-vysvetluje-zmeny-v -uznavani-jizdenek-ceskych-drah-35190/?utm_source=www.seznam.cz&u tm_medium=z-boxiku

RadekŠ: doslova nezakazuje. Ale když razantně omezí počty pokladních, protože po ČD požaduje jen prodej svých jízdenek, tak kdo je bude půjčovat? A že by ČD platily pokladní ze svého, když za ně nedostanou od Kraje zaplaceno, tomu nevěřím.
Proč se zavírají a omezují pokladny? Protože ČD z IDS jízdenek nic nemají a pokladní si na sebe tím pádem "nevydělá". Proto je například už od 1.7.2019 trvale uzavřená pokladna v Hrušovanech n/Jev./Šanově. Změnou smluv na brutto budou ČD provozovat pouze to, za co dostanou zaplaceno.
Kronika žst. Znojmo 1869-2016, pomozte s její kompletací.
Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě
www.svd-jzm.cz
Úterý, 01. října 2019 - 20:24:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 458
Registrován: 3-2018
Intelpetr: Cestující si sedne a koupí jizdenku u průvodčího jako dosud. Právě, že asi ne, neboť v Jihomoravském kraji má být bez platné jízdenky povolen nástup jen do prvních dveří soupravy (jako v Polsku). Aneb další způsob, jak odlákat lidi od cestování vlakem...
Úterý, 01. října 2019 - 21:02:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 967
Registrován: 10-2009
Ještě přidám tiskovou zprávu SVD-JZM, zveřejněnou 23.9.2019 na facebooku, viz odkaz, a komu by se nechtělo klikat na odkaz, tak v plném znění níže:

https://www.facebook.com/SpolekProVerejnouDopravuNaJihozapadniMor ave/posts/2501455549901871?__tn__=K-R

HROZÍ UZAVŘENÍ POKLADEN NA NÁDRAŽÍCH
(tisková zpráva Spolku pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě)

Od prosince 2019 má dojít v oblasti jihozápadní Moravy k uzavření prakticky všech osobních pokladen na nádražích, bez jakékoliv alternativy, náhrady a kampaně pro cestující. Na celém Znojemsku a přilehlých úsecích tak zůstane otevřena pouze jedna pokladna ve stanici Znojmo, kde bude provoz oproti současnému stavu omezen (nyní jsou ve špičkách otevřeny ve Znojmě dvě pokladny).

K uzavření pokladen dojde na menších nádražích z důvodu ukončení smlouvy mezi ČD a SŽDC. Na nádražích, kde jsou pokladní ČD pak z rozhodnutí společnosti KORDIS (JMK).
Nutno podotknout, že pokladny na železničních stanicích jsou jediným místem, kde lze zakoupit kompletní sortiment jízdenek IDS JMK. Pokud tak cestující chtějí zakoupit předplatní jízdenky, jsou de facto odkázání pouze na osobní pokladny. Znojemské pokladny tak využívá i většina cestujících dojíždějících do Znojma autobusy. Po uzavření všech okolních pokladen pak budou nuceni využívat pokladnu i všichni ostatní cestující, kteří doposud využívali pokladny na jiných nádražích. Počty osob, které budou kupovat jízdenky na znojemském nádraží, tak ještě výrazně stoupnou. Je tedy paradox, že má být uzavřena i jedna ze dvou znojemských pokladen.

Lze tedy více než předpokládat, že jedna pokladna nebude schopna odbavit tisíce cestujících ze Znojemska využívajících předplatní jízdenky a k tomu ještě odbavit všechny další cestující, kteří budou kupovat jakékoliv další jízdenky včetně mezinárodních nebo poskytovat informace cestujícím.
Před odjezdy vlaků tak budou běžně nastávat situace, kdy nebudou moci být odbaveni všichni cestující, a situace bude o to horší, pokud bude u pokladny cestující vyžadující nějakou složitější jízdenku včetně rezervace, informace ke své cestě vlakem anebo mezinárodní jízdenku. Odbavení takového cestujícího pak může zabrat i více než 5-10 minut. Výsledkem těchto situací pak bude mnoho nespokojených cestujících.
Na celém Znojemsku kromě samotného města Znojma rodiče přijdou o možnost kupovat svým dětem dojíždějícím do školy předplatní jízdenky na nejbližším nádraží a jedinou možností zůstane pokladna ve Znojmě.

I přes to, že od prosince budou prodávat jízdenky IDS i průvodčí, nelze toto považovat za alternativu. Množství cestujících bez jízdenky bude takové, že průvodčí nebude schopen všechny odbavit, a tak místo úspory nákladů budou objednateli unikat tržby. Ve vlacích, které mají dva nebo tři neprůchozí vozy, se pak bude možné cíleně vyhýbat odbavení. Rozhodně také není možné uvažovat s tím, že většina cestujících začne z ničeho nic využívat mobilní aplikaci k nákupu jízdenky ze dne na den (dnes využívá tuto možnost pouze zanedbatelný počet cestujících), navíc zde není možné zakoupit předplatní jízdenky.

Postupné uzavírání pokladen známe i z jiných zemí, takovému opatření však vždy předcházela potřebná opatření. Například v nedalekém Rakousku nalezneme chytré automaty umožňující nákup širokého sortimentu jízdenek i na těch nejméně frekventovaných zastávkách. Při pohledu na jihozápadní část JMK pak vidíme, že zde není instalován ani jeden automat umožňující nákup jízdenek a ani nemáme informace, že by k takovému opatření mělo dojít.

Požadujeme tedy ve Znojmě trvalé zachování provozu mezinárodní pokladny v době od 4:40 do 20:00 (ideálně do 21:55 s ohledem na rozšíření počtu mezinárodních vlaků do Vídně) a k tomu ve špičkách otevření vnitrostátní osobní pokladny. Dále pak pokud možno brzký plán instalace chytrých automatů umožňující nákup (nejlépe) celého sortimentu jízdenek IDS/ČD v první řadě na místa s největším pohybem cestujících (ŽST Znojmo, Hrušovany nad Jevišovkou-Šanov, Hodonice, Moravské Budějovice, Šumná a dále na nejdůležitější autobusové zastávky pro urychlení odbavení a možnost nákupu jízdenek v předprodeji - např. Znojmo - Nám. Svobody, Vranov nad Dyjí - náměstí, Jaroslavice, Jevišovice, Miroslav atd…).

Na závěr ještě doplňujeme, že nám není známa situace v ŽST Moravský Krumlov, kde bychom v případě zrušení také požadovali vytvořit alternativní řešení.
Kronika žst. Znojmo 1869-2016, pomozte s její kompletací.
Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě
www.svd-jzm.cz
Bw_Ig
Středa, 02. října 2019 - 05:25:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 464
Registrován: 7-2012
Vládo děkuji za tvoje odborné vyjádření i lidský názor. Ale... je to marný, je to toiž vysoká politika. Tady nejde o lidi, osoby, dělníky, důchodce, děti mládež - tady jde jenom o dotační finance (prachy, sypání, škvára...) které se přesouvají na jiné účty, formou sponzoringu politickým stranám.
Už jsem si spálil prsty, už mám ohořelé ruce, a to jen se do toho systému trochu rejpám - jde o systém smlouvy "národní dopravce" a Kraj Vysočina a s tím spojené zavedení VDV. O neskutečném pracovně-právním "politickém" nátlaku na pracovníky (jak národního dopravce tak státní organizace) zavádějící a realizující zmršený grafikon VDV do provozu, psát nemohu - ale děje se. Je to stejné, ne-li horší jak za komunistů - nesplníš úkol, tak tě zastřelíme nebo pošleme na Sibiř. Tak to je!!!
Už nemůžu více sem psát. Je to svinstvo!
Začnu tím co je možné zveřejnit a co už bylo zveřejněno.
Totiž všichni "účastníci" projektu VDV a smlouvy s národním dopravcem v Kraji Vysočina podepsali pracovně - právní dodatek ve kterém se zavazují po dobu přípravy a realizace projektu a smlovy - nic neříkat a nazveřejnvat, pod hrozbou finanční pokuty 50.000,- Kč (na poprvé). Takž pokud má někdo chut se "paní reditelky" na něco zeptat - nic neřekne.
Takže něco k pokladnám. Známá už zveřejněná kauza:
Dobrý den,
naši občané se na nás obrací ve věci údajně plánovaného zrušení osobní pokladny v železniční stanici Okříšky, které vnímají jako snížení zákaznického komfortu.
Protože nás jako samosprávu nikdo ze společnosti České dráhy oficiálně neinformoval, chtěl bych se jménem městyse Okříšky zeptat, zda je tato informace pravdivá a pokud ano, od kdy se zrušení pokladny plánuje a jaké jsou pro to důvody. Zároveň bych rád v této věci požádal o osobní jednání s kompetentní osobou, protože i my si myslíme, že zrušení pokladny je jedním z dalších kroků, kterými se postupně omezují služby pro občany na venkově (nejen ze strany ČD, ale i dalších veřejných institucí).
Děkuji za odpověď a požadované informace.
Pěkný den přeje starosta O.

A co nato partner projektu VDV, zde krásná politicky a firemně (národní dopravce) formulovaná odpověď:

Vážený pane starosto,
děkuji Vám za Váš dotaz i návrh řešení ve věci zachování provozu osobní pokladny Českých drah ve stanici Okříšky. Bohužel musím potvrdit, že dle v současné době dostupných informací je varianta ukončení provozu této pokladny velmi reálná. Současně si však dovolím upozornit na skutečnost, že pokud k tomuto kroku skutečně dojde, určitě se nebude jednat o jednostranné rozhodnutí Českých drah.
Rozsah služeb poskytovaných v železničních stanicích je dán smluvním vztahem mezi příslušným objednatelem regionální nebo dálkové dopravy a společností České dráhy, a.s. S ohledem na objem zasmluvněných finančních prostředků je možné poskytovat pouze takové služby, které jsou ze strany konkrétního objednatele požadovány a smluvně i finančně ošetřeny. V této souvislosti považuji za zásadní informaci, že pro nadcházející jízdní řád 2019/2020 a další období nebyl požadavek na odbavení cestujících prostřednictvím osobní pokladny v železniční stanici Okříšky uplatněn ani Krajským úřadem Kraje Vysočina, ani Ministerstvem dopravy. Jak jistě sám uznáte, za takových podmínek by nemohl provoz pokladny být pro České dráhy komerčně rentabilní. Jakožto akciová společnost pohybující se v silně konkurenčním prostředí si nemůžeme dovolit opomíjet zásadu vedení firmy s péčí řádného hospodáře.
Vážený pane starosto, ještě bych ráda zmínila (krom ekonomického pohledu) změny a nové trendy ve způsobech odbavování cestujících. České dráhy, a.s. jsou moderní firmou, která sleduje a využívá nové technologie. Takže dnes pro cestování s ČD ve většině případů není nutné osobně navštívit pokladní přepážku. Většinu našich produktů lze zakoupit přes e-shop nebo přímo ve vlaku u vlakového personálu. Ostatně velmi podobné je to dnes při využívání bankovních služeb.
S ohledem na výše uvedené skutečnosti Vám navrhuji vejít v jednání s objednatelem veřejné dopravy (tj. buď Ministerstvo dopravy v případě rychlíkových spojů nebo Kraj Vysočina pro osobní vlaky) a zde diskutovat Váš požadavek.
S pozdravem
Ing. Lenka Horáková, obchodní ředitelka

A co na to objednavatel - no ten nic zásadního neřekl ani řící nemůže - musí mlčet.
Starosta také telefonicky kontaktoval odbor dopravy KrÚ Kraje Vysočina jako objednatele veřejné vlakové dopravy. Zde bylo potvrzeno, že kraj nepoptával zajištění osobní pokladny v Okříškách i na dalších stanicích kvůli snížení nákladů na dopravní obslužnost (zrušení jedné osobní poklady znamená úsporu cca 2 miliony korun). Zároveň zazněl argument, že většina pravidelně cestujících využívá měsíční či čtvrtletní jízdenky, řada dalších si jízdenky objednává přes internet nebo mobilní aplikace. Zbývající si mohou lístek koupit od průvodčího přímo ve vlaku. Je ale jasné, že především starší spoluobčané nevládnou moderními technologie a navíc pro ně pokladna byla i místem získání informací.
Rada městyse se pokusí jednat s krajem, aby svůj přístup změnil, bohužel již to zřejmě nebude možné v nejbližším roce. Potvrzuje se, že z centrální úrovně hlasitě proklamovaná podpora venkova, je skutečně pouze proklamací, skutečnost je přesně opačná a řada služeb postupně mizí nejen z obcí, jako jsou Okříšky, ale i menších měst.

Více psát už nemohu, ani nechci.
Ale to podstatné mohu.
Po zahájení VDV bude druhá etapa zavedení IDS Vysočina, což nastane k datu 1.3.2020.
Je to sice předpoklad (za základě nákupu a instalace celé sítě prodejních automatu na jízdenky ve vyjmenovaných budech a spouštění centrálního řídícího dispečinku VDV na KÚ Jihlava - už se budue řídící místost jako středisko NASA), ale politické zadání se musí splnit.
Současně tímto dnem nastane stejná situace jeho v IDS JMK, tedy zrušení všch zaměstnaneckých jízdních slev poskytovaných "národním dopravcem" ve osobních vlacích objednávaných v brutto smlouvě v kraji vysočina.

Jo a ad tato smlouva - až ji někdo najde k nahládnutí v registru smluv (a přidaný odkaz na smlouvu mu půjde otevřít) - napište odkaz. Totiž kraj a národní dopravce už d březnu učinili písemnou dohotu že tato smlouva (a její dodatky) nepodléhají zákounu o svobodném přístupu k informacím, tudíž není zveřejněna a prohlášena za tajnou!.
Středa, 02. října 2019 - 06:11:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1994
Registrován: 4-2014
Prdik: v názvu článku chybí ještě dovětek, aneb země západní Evropy náš vzor.
Prostě co po léta fungovalo,se musí zrušit, protože na západě to zrušili taky. Ta spolupráce mezi SZDC a CD je bohužel na hlubokém bodu mrazu a to díky tomu nesmyslnemu rozdělení Čd
Středa, 02. října 2019 - 07:13:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1699
Registrován: 12-2007
Luboš 3.21: jenže jinde se prvně aspoň nainstalovali všude pokladny a udělali další kroky k tomu, aby cestující změnu moc nepocítil. U nás se udělá razantní změna a pak se bude přemýšlet, jak a co udělat[crazy][biggrin]
Středa, 02. října 2019 - 08:10:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1995
Registrován: 4-2014
Kubam: s tim musím souhlasit. U nas se jede podle západu, ale vše se dělá napůl. V tomhle případě o proti době před rokem 1989 je to velmi výrazné zhoršení. Asi další nápad krajů jak zlikvidovat na železnici to co tam ještě fungovalo a vyhnat další lidi z vlaku do aut. Aspoň bude mít kraj záminku a argument klesl počet cestujících, tak ty vlakové spoje můžeme vesele osekat a pak zrušit.
Středa, 02. října 2019 - 08:50:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27
Registrován: 9-2018
Ono v tom Rakousku co si pamatuju to bylo podobné - prvně se zrušili pokladny skoro všude, jízdenky se prodávaly u průvodčího. Až časem , a teď nevím jestli je to před 5 nebo více lety, se zavedlo povinnost do reg vlaků nastupovat jen s jízdenkou / a průvodčí tam bývá i nebývá /, a tím se musely k tomu datu instalovat v podstatě na všech zastávkách automaty.
Např. v Retzu pokladna normálně funguje..
Středa, 02. října 2019 - 09:54:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2745
Registrován: 9-2003
Např. v Retzu pokladna normálně funguje..

Jsi si jist? Letos už byla definitivně zavřená. Přepážka zatlučená. Chtěl jsem si tam koupit ERT, ale nakonec jsem ho musel vymámit z automatu.
Z nejhoršího jsme uvnitř!
Středa, 02. října 2019 - 11:26:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 28
Registrován: 9-2018
aha tak byl jsem tam naposled fungovala, ale máte pravdu si člověk neuvědomí že to vlastně bylo loni [happy]
Čtvrtek, 03. října 2019 - 06:49:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14
Registrován: 4-2018
Pročítám si zdejší diskusi a musím říct, že mě trochu mrzí, že místo obvyklé věcné diskuse se tu objevuje dost zavádějících věcí.
Dokážete si představit, kolik lidí si koupi jízdenku v Okriskach? Vidělá tato pokladna minimálně 30000 za měsíc na plat pokladní, která tam bude sedět? Není to potom plýtvání? Pokud obec chce pokladnu, neměla by na ni přispět? Nedaly by se předplatní jízdenky ids prodávat na úřadě? Nebo otevřít pokladnu jeden den v týdnu?
Nechci nikoho urazit ani naštvat, věřím že to myslíte dobře, jen mi to nedalo a chtěl jsem přidat trochou jiný pohled na věc.
Na závěr, já poseidon používám (student uz pár let nejsem) a myslím, že kdo používá chytrý telefon a trochu chce, zvládne to taky.
Čtvrtek, 03. října 2019 - 07:46:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1700
Registrován: 12-2007
Honza 43: kraj musí mít taky spočítáno, kolik peněz ztratí uzavřením pokladen, protože průvodčí na kratší vzdálenosti nestihne prodat jízdenku všem. Primárně ale nevidím problém ve stanicích typu Okříšek a Hrušovan (tady by bohatě stačil automat), ale ve velkých stanicích, kde se prodávají místenky, mezinárodní jízdenky a měly by tam být taky nějaký služby navíc, jako je Znojmo, Břeclav, Veselí....tady nebude ta pokladní stíhat určitě, stačí, když přijde jeden cestující se složitějším požadavkem a ostatní budou muset jet bez jízdenky.
K poseidonu jedna podstatná věc - k používání technologií musí být lidi motivovaní a ne nucení (já chvíli poseidon používal a přestal), protože ti to defacto bere svobodu. Zrovna tak jako třeba platba kartou, lidi se dobrovolně vzdávají svobody, protože je to jednodušší, rychlejší, pohodlnější...Ale nemůžeš zrušit hotovost a říct, všichni si pořiďte karty[wink]
Čtvrtek, 03. října 2019 - 09:19:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1919
Registrován: 11-2009
Ale nemůžeš zrušit hotovost a říct, všichni si pořiďte karty

Švédsko už se k tomu prý velice blíží.
Čtvrtek, 03. října 2019 - 14:36:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15
Registrován: 4-2018
Kubam: jo nejde nesouhlasit. Jen tohle třeba dává mnohem větší smysl než "požadovat zachování pokladen".
A k poseidonu. V poslední době doznal pár změn. Možná by stalo za to zkusit. Svobodu to bere v čem? Otázka svobody je zvláštní. Skoro každý vyplní kdejaký formulář, aby dostal slevu pár procent nebo měl možnost vyhrát nějakou blbost, kamery jsou na každém rohu, zabezpečení svých vlastních webkamer taky řeší málokdo. A platby kartou berou svobodu? Chápu jak je to myšlené, ale myslím, že v porovnání s dalšími věcmi, to až takovy problem není.
Už je to asi hodně mimo téma, ale nedalo mi to a musel jsem reagovat když jsem četl, jak je to skoro jako před rokem 89. A pokud by se vyplnily katastrofické scénáře o nestíhání pokladen, budou muset cd nebo kraj reagovat.
Bw_Ig
Čtvrtek, 03. října 2019 - 15:25:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 465
Registrován: 7-2012
Pokud někdo nechodí na zdopravy.cz, tak přetáhnu text, který něco objasní, něco zkreslí ale stále zůstávají některé nejasnosti:

V posledních dnech byly v médiích prezentovány informace o prodeji a uznávání jízdních dokladů ve vlacích objednávaných Jihomoravským krajem a sousedními kraji od 1. ledna 2020. Informace byly v některých případech zkreslené. Přinášíme oficiální vyjádření k tomuto tématu.

JAK SE ZMĚNÍ KOUPĚ JÍZDENEK A CESTOVÁNÍ PO 1. LEDNU 2020?
Pro cestující se situace v principu nijak nezmění. Přijdou na vlakovou zastávku, u pokladny požádají o jízdenku do libovolné zastávky v České republice obsluhované Českými drahami a dostanou správnou jízdenku. Ve většině případů už nebudou muset přemýšlet o tom, která jízdenka a v jakém tarifu je pro ně výhodnější. Nebudou tak již vznikat nepřijemné situace a stížnosti, že cestující obdržel dražší jízdenku v tarifu Českých drah jen proto, že zapomněl požádat o jízdenku IDS JMK. Pro cestu po IDS JMK obdrží automaticky jízdenku IDS JMK, pro cestu mimo IDS JMK obdrží jízdenku ČD.
Podobně tomu bude i při koupi jízdenky ve vlaku. Pokud pojedou ze stanice, kde nebude v provozu pokladna, bude cena jízdenky u průvodčího shodná s cenou na pokladně. Navíc i ve vlaku bude možné nově koupit jízdní doklady IDS JMK. Výhodou je, že cenově výhodnější jízdenky bude možné pořídit bez studování podmínek, pořizování průkazů a složitého vyplňování formulářů.

Elektronické jízdenky bude možné při cestě uvnitř kraje koupit prostřednictvím aplikace POSEIDON, při cestě mimo kraj vlaky ČD prostřednictvím aplikace Můj vlak, případně prostřednictvím e-shopu dopravce RegioJet, který spojí Brno a Vyškov s Ostravou a Bohumínem vlakovou linkou R8.

Jediným případem, kdy bude nutné koupit dva samostatné jízdní doklady bude přestup na vlaky dopravce RegioJet a cestu s tímto vlakem mino území Jihomoravského kraje.Tato změna však souvisí s rozhodnutím Ministerstva dopravy a změnou dopravce na lince R8.
V rychlících objednávaných Ministerstvem dopravy budou platit jízdenky Českých drah i pro cesty uvnitř Jihomoravského kraje. V některých úsecích linek IDS JMK budou navíc platit i tarify sousedních krajů, aby cestující mohli ve spádovém území krajů projíždět jen za tarif příslušného kraje a nemuseli kombinovat více tarifů.

PODROBNÉ INFORMACE PRO JEDNOTLIVÉ PŘÍPADY
1) Cestující s jednorázovými nebo předplatními jízdenkami IDS JMK
Od 1. ledna budou cestovat pořád tak, jak jsou zvyklí. Navíc přibydou určitá zlepšení. Zakoupené jízdenky IDS JMK budou dále platit. Ceny jízdného zůstanou beze změny. I nadále bude možné zakoupit jednorázové a předplatní jízdenky stávajícími prodejními kanály. Podobně jako v autobusech bude nově i ve vlakových linkách možné koupit úsekové a dvouúsekové jízdenky pro cesty na kratší vzdálenosti. Jihomoravský kraj navíc vychází vstříc požadavkům cestujících a zavádí prodej jízdenek IDS JMK přímo ve vlacích. Koupě jízdenek pro cesty po Jihomoravském kraji tak bude možná na stanicích, u průvodčího nebo elektronicky prostřednictvím aplikace IDS JMK POSEIDON.

Příklad: Student z Mutěnic dojíždí pravidelně do školy v Břeclavi. Má zakoupenou roční jízdenku IDS JMK, která mu umožňuje cestovat v dané trase jak vlaky, tak autobusy dle aktuální potřeby. Od 1. 1. 2020 tato jízdenka platí stále. Až skončí její platnost, koupí si stejnou jízdenku znovu.

2) Cestující, kteří pojedou s Českými drahami z vlakové zastávky mimo Jihomoravský kraj do libovolné zastávky v Jihomoravském kraji (případně opačně).
Tito cestující si stejně jako dnes koupí jízdenku Českých drah prostřednictvím všech dosavadních prodejních kanálů – na stanici, u průvodčího nebo i v aplikaci Můj vlak. Pro mimokrajské cestující se tedy nic nezmění – budou si kupovat jízdenky tak, jak byli zvyklí a dojedou do všech vlakových zastávek v Jihomoravském kraji.

Příklad: Turista z Prahy hodlá cestovat do Valtic. Na pokladně na vlakovém nádraží v Praze případně prostřednictvím aplikace Můj vlak si koupí jízdenku Praha – Valtice. Pojede vlakem EC do Břeclavi a zde přestoupí na vlak S8 objednávaný Jihomoravským krajem. Nemusí kupovat novou jízdenku.

3) Cestující, kteří dnes využívali pro cesty po Jihomoravském kraji jízdenky Českých drah
Od 1. ledna 2020 si budou pořizovat jízdenky IDS JMK. Koupí je ve standardních prodejních kanálech.
Příklad: Cestující z Vnorov do Strážnice nyní používá měsíční traťovou jízdenku. Od 1. 1. 2020 si pořídí měsíční jízdenku IDS JMK, která mu umožní cestování v dané trase nejen vlaky ale současně vlaky i autobusy.

Dotazy Zdopravy.cz a odpovědi Jihomoravského kraje:
Umožníte prodej jízdenek v aplikacích ČD v rámci tarifu kraje (např. Můj vlak)?
Jízdenky IDS JMK nebudou v aplikaci ČD dostupné. Pro pořízení může cestující využít přímo mobilní aplikaci IDS JMK – POSEIDON (o den později mluvčí kraje uvedla, že se ještě o prodeji v aplikacích ČD jedná)

Jakým způsobem si budou moci lidé koupit například jízdenku pro cestu v rámci dvou krajů, když nebude možné na území kraje možné vydat jízdenky ČD a vlak ČD dál pokračuje do jiného kraje, případně jde o kombinaci více vlaků ČD?
Pro mezikrajské cesty bude moci cestující nadále využít jízdní doklady ČD, v současné době finišuje uzavření příslušené akceptační dohody mezi ČD a JMK. Celosíťově platné jízdní doklady ČD (konkrétně ČD IN100, IN Business a IN Senior) budou nadále platné ve vlacích ČD i na území JMK.
Čtvrtek, 03. října 2019 - 15:39:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 367
Registrován: 8-2012
A když jedu dejme tomu Rosice - Brno - Hodonín, přičemž z Brna do Břeclavi jedu rj/EC a zbytek osobáky, tak jedu na 3 jízdenky (IDS/ČD/IDS)?
Čtvrtek, 03. října 2019 - 22:19:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 968
Registrován: 10-2009
Honza 43: pokladna v Okříškách za měsíc vydělá několikanásobně více (nemohu*/nechci* říci- nehodící se škrtněte). Částka má 6 číslic a začíná jedničkou. A to prosím po Babišových slevách!!! Dříve bývala na začátku zpravidla dvojka.
Kronika žst. Znojmo 1869-2016, pomozte s její kompletací.
Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě
www.svd-jzm.cz
Adam_r
Pátek, 04. října 2019 - 13:38:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1482
Registrován: 10-2003
pokladna v Okříškách za měsíc vydělá několikanásobně více (nemohu*/nechci* říci- nehodící se škrtněte). Částka má 6 číslic a začíná jedničkou. A to prosím po Babišových slevách!!! Dříve bývala na začátku zpravidla dvojka.

S ohledem na oteviraci dobu to odhaduji na 2.5-3 zamestnanecke uvazky pokladnich. Takze mzdove naklady minimalne 70-100 tis. (je potreba pocitat superhrubou mzdu!) Po odecteni teto castky od trzeb to pak zase takove terno neni.
Sobota, 05. října 2019 - 21:18:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 29
Registrován: 9-2018
podle této mapy

https://www.stavby.szdc.cz/

je asi pokračování reko trati 246 asi u ledu....
Sobota, 05. října 2019 - 21:48:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2749
Registrován: 9-2003
No jo, když se budou lejt prachy do lokálky typu Kostelec - Slavonice, tak se holt bude přes Hodonice, Božice i Novosedly jezdit furt 40 ...
Z nejhoršího jsme uvnitř!
Neděle, 06. října 2019 - 09:02:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2110
Registrován: 7-2003
Teď přes Silůvky na Bránice krásná souprava malých vozů na obilí, ale kam to míří opravdu nevím (Ivančice, Rakšice, Hodonice?)
Neděle, 06. října 2019 - 10:16:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 167
Registrován: 11-2013
Do Ivančic, byla to první část. Druhá část teoreticky po 11. hodině z Majlontu.
Neděle, 06. října 2019 - 10:22:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2111
Registrován: 7-2003
Jojo, špageta už jede zpět do Brna. Kdybys byl tak hodný a poslal čas, kdy vyrazí z Mal. šel bych se na to i podívat [happy] díky.
Neděle, 06. října 2019 - 11:41:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 168
Registrován: 11-2013
Druhá část vyrazila, teď by měla být na Dolním [fotic]
Neděle, 06. října 2019 - 19:06:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2112
Registrován: 7-2003
Ještě jednou díky za info! Plné nádraží v Ivančicích se už jen tak nevidí, a vlaky zpět do Brna budou určitě [fotic].
Pondělí, 07. října 2019 - 07:51:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 787
Registrován: 10-2007
Já jsem ten vlak potkal včera u Heršpic ... foto
Ví se, kdy pojede příště? [fotic]
www.BRŇÁK.net = vše o historii a vývoji brněnského železničního uzlu
Úterý, 08. října 2019 - 06:41:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14557
Registrován: 12-2007
Švédsko už se k tomu prý velice blíží.
Švédsko se té post-moderně přiblížilo i na nádražích. Kromě největších měst (a to fakt jen těch velkoměst) na tamních nádražích nejen že nenajdete osobní pokladu, ale ani jízdenkové automaty = pro pořízení jízdenky nutno mít u sebe mobil (příp. počítač) s internetovým připojením. [ko]

No jo, když se budou lejt prachy do lokálky typu Kostelec - Slavonice, tak se holt bude přes Hodonice, Božice i Novosedly jezdit furt 40 ...
Falešné dilema. Neplatí teze, že "peníze na modernizaci tratě č. 246 již byly připraveny, ale poté byly přesměrovány na trať č. 227".

Ostatně, po mnoho let (revitalizace t-227 má nastat po více než 10letém zdržení oproti původním předpokladům) se neděla ani jedna ze staveb.
-----------------------------------------

K těm lžím a tutláním ohledně VDV přidám jeden dosud nepublikovaný postřeh:

Když zde na K-R v 10/2015 tvrdil p. Betonprodálnici, že VDV mj. znamená "záchranu osobní dopravy na jižní části tratě č. 252", nedalo mi to (s ohledem na to, že už tehdy jsem - po mnoha osobních zkušenostech - věděl, že tato osoba si opakovaně upravuje realitu k obrazu svému + vůbec arogance vůči občanům) a napsal jsem na Odbor dopravy a SH Kraje Vysočina několik konkrétních otázek ohledně budoucího konceptu železniční dopravy (pozn. bylo mi jasné, že celý koncept mi prozrazen nebude, ale říkal jsem si, že "konkrétní odpovědi na konkrétní otázky" by přijít mohly).

Povedlo se. Odpovědí mj. bylo, že ona "záchrana" tedy (dle tehdejšího, mezitím již neplatného konceptu) pro jižní část t-252 znamená pootočení osy symetrie z X:00 na X:30 h (= např. různé přestupní doby ve VM ve směru "tam" vs. ve směru "zpět"; v jednomm směru jízdy kratší, ve druhém směru jízdy o to delší přestupní doby) se zapojením do uzlu Náměšť n/O. v X:30 h (kde by se - dle tehdejších předpokladů - okolo každé X:30 h sešly 4 vlakové soupravy na tamních třech dopravních kolejích).

V téže odpovědi mi také P. Bartoš (tehdejší vedoucí odboru, nyní již jen řadový pracovník téhož odboru) odpověděl, že předpoklad časových poloh Os-240 mezi Náměští a Zastávkou je s polohou X:30 h v Náměšti + křižování v X:00 h v Zastávce s tím, že tento posun nesouvisí s VDV, že jde o jedinou možnou časovou polohu z kategorie "1 h takt v nulové symetrii taktu", která se vejde mezi R-240 v jejich upravené časové poloze na "v L:00 h v Krahulově".

A hle - mezitím tato Bartošova "technicky jediná možná časová poloha" v návrzích VDV doznala dvou změn, a to do verze "Rapotice v X:00 h" a následně do podoby (tzn. shodné s dosavadním letitým stavem) "Rapotice v X:30 h". [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem David.)
Úterý, 08. října 2019 - 08:50:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9426
Registrován: 4-2003
pro pořízení jízdenky nutno mít u sebe mobil (příp. počítač) s internetovým připojením.

Především je potřeba říct to hlavní - že to tak ti lidi ve Švédsku chtí a nikdo jim to tam nenařizuje.

Proč tady někdo teskní po pokladně je věc kulturních a mentálních rozdílů.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Úterý, 08. října 2019 - 13:31:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2053
Registrován: 12-2007
Joe: akorát se chystá manipulák z Ivančic a na něm 731.020
Všechno se točí kolem své osy, jen my se točíme kolem peněz...
Úterý, 08. října 2019 - 15:54:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 788
Registrován: 10-2007
771068: a kdy pojede? dnes jsem v práci [sad]
www.BRŇÁK.net = vše o historii a vývoji brněnského železničního uzlu
Středa, 09. října 2019 - 07:41:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1701
Registrován: 12-2007
Za zmínku taky stojí PKP, co teď jezdívá do Rakšic pro štěrk, minulej týden jel jeden vlak do Hranic. Dneska je tam na nakládku další (20 vozů) z Ostravy a asi budou další následovat.
Středa, 09. října 2019 - 07:51:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2054
Registrován: 12-2007
Joe: máš dnes 2. možnost a dokonce se 750.277! Nejdřív vyrazí Lv z Brna do Ivančic a pak s vozy do Brna.
Všechno se točí kolem své osy, jen my se točíme kolem peněz...
Středa, 09. října 2019 - 13:55:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 359
Registrován: 8-2010
dnes druhá část dřeva Jaroměřice-Břeclav LTE Logistik a Transport s.r.o. v čele z 740
herkules2016l
Středa, 09. října 2019 - 15:50:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 250
Registrován: 7-2016
zdravím už na řepě jezdí ta 744 ? díky
Středa, 09. října 2019 - 16:40:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3
Registrován: 7-2017
771068: Dá se napsat v kolik hodin by mela byt v Ivančicich?
Středa, 09. října 2019 - 17:29:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 251
Registrován: 7-2016
16:51 Mikulov
Středa, 09. října 2019 - 17:52:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2055
Registrován: 12-2007
korela: 744 se zatím šoupe po depu, zítra by prý mohla šoupnou první manipulák zřejmě do Rohatce a zpět. Na řepu bych to viděl až bude druhá do dvojice...
Jubilant: z Ivančic to odjelo před polednem...
Kdo dnes spočítá všechny nákladní vlaky co po 246 projely/projedou?
Napovím, že jely i Kojetice, od kterých se vracelo dvojče 742.129+079, které se díky výluce zaseklo v HjN a tak se nakonec spojilo s prázdnou řepou. Až na 742.079 se tak po dvou letech setkaly při podobné situaci stejné mašiny jako na této FOTO

A fazole stále žijou [happy]

Všechno se točí kolem své osy, jen my se točíme kolem peněz...
Středa, 09. října 2019 - 21:37:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 792
Registrován: 10-2007
771068: Díky za info, ale bohužel jsem neměl možnost dnes fotit (navíc pršelo)... snad přístě [happy]
www.BRŇÁK.net = vše o historii a vývoji brněnského železničního uzlu
Čtvrtek, 10. října 2019 - 11:51:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 169
Registrován: 11-2013
Tak další šance na [fotic] je dnes, do Ivančic se chystá 742.079+731.020, před chvilkou odjezd ze Střelic.
Pátek, 11. října 2019 - 20:52:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 60
Registrován: 3-2010
Zítra v 10 hodin vyrazí z Brna Dolního do Šatova přes Miroslav, Burčákový express v čele s hektorem T458.1230+bmx+851.032. Odjezd ze Šatova plánován na 16.hodinu 🚂🚃🚃
Sobota, 12. října 2019 - 12:00:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7578
Registrován: 1-2007
Včera kolem 21. hodiny jsem v Ivančicích slyšel houkání lokomotivy na vlečce do sila. Ve stanici stálo několik vozů na obilí, v papírech bylo psáno, že mají objednáno 62 vozů.
micek
Pondělí, 14. října 2019 - 16:22:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 277
Registrován: 11-2015
Konečně: Stát vypsal tendr na elektrizaci tratě z Brna do Střelic
https://zdopravy.cz/konecne-stat-vypsal-tendr-na-elektrizaci-trat e-z-brna-do-strelic-35710/
Čtvrtek, 17. října 2019 - 20:29:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 969
Registrován: 10-2009
Nové vlaky do Jihlavy a Vídně:

application/pdf
letak_nove vlaky.pdf (1585.1 k)

Kronika žst. Znojmo 1869-2016, pomozte s její kompletací.
Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě
www.svd-jzm.cz
Lokofanda
Pátek, 18. října 2019 - 15:12:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3054
Registrován: 4-2006
Prdik83: Je dobře, že ty Rakouska budou jezdit, mohlo by to přilákat víc lidí...
Další věc, co chválím je, že ranní Sp do Brodu zastaví i na Grešle a v Blížkovicích...
Pondělí, 21. října 2019 - 04:38:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 361
Registrován: 8-2010
Dnes na vl.44051 z Břeclavi do Znojma nasazena 744 110-8[fotic]
herkules2016l
Pondělí, 21. října 2019 - 07:13:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1702
Registrován: 12-2007
Včera večer při cestě z hokeje se mi zdálo, že jsem zahlídl ve Znojmě u depa esmeraldu, může mi to někdo potvrdit nebo vyvrátit? Byla ale už tma a v rychlosti si nejsem jistej, protože jsem četl kdesi, že je na odstavení, takže se mi to nezdá...

(Příspěvek byl editován uživatelem kubam.)
Pondělí, 21. října 2019 - 08:29:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 30
Registrován: 9-2018
Kubam - já viděl v pátek v Okříškách regionovu v pardubickém nátěru / foto se nestihlo/ jak jede na Znojmo. Tak jestli to není tato...
Pondělí, 21. října 2019 - 08:46:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 31
Registrován: 9-2018
plagáty ještě ve fotmátu jpg , rychleji se to šíří :-)

Pondělí, 21. října 2019 - 09:27:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 971
Registrován: 10-2009
Kubam: je to jen regionova, resp. půlka, v pardubickém nátěru. Stojí u depa.
Kronika žst. Znojmo 1869-2016, pomozte s její kompletací.
Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě
www.svd-jzm.cz
Bw_Ig
Pondělí, 21. října 2019 - 09:40:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 466
Registrován: 7-2012
No Lado, aby jsi se nedivil - oni ty cestující budou dost zklamáni. Až v pracovní den přijdou na nástupiště, najdou spěšný vlak Znojmo - Jihlava a budou čumět.
Podívají na plakát, podívají se na vozidlo, asi bude něco špatně. Ale nebude.
Na spěšné vlaky Znojmo - Jihlava, totiž 841 bude, ale jen v sobotu a neděli.
V pracovní dny, to bude stále jen Regiobedna. Takže nějaká Wifi, jim bude...
Pondělí, 21. října 2019 - 10:11:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1416
Registrován: 9-2008
Bw_Ig:Já jim to taky říkal klukům a oni mi nevěřili že Štádler na Sp bude jen o víkendech.Údajně byla ve hře ještě varianta 842+054,ale ta je díky přesunům řady 814 na Vysočinu pase [wink]
Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě o.s.
Pondělí, 21. října 2019 - 12:37:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 32
Registrován: 9-2018
Např. zde a asi i jinde nic o reginách psáno není, naopak všude se operuje wifi apod:

https://zdopravy.cz/znojmo-ma-ziskat-lepsi-spojeni-vlakem-diky-ve ltlinskemu-zelenemu-szdc-zvazuje-rychlovlaky-35646/
Pondělí, 21. října 2019 - 16:04:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 252
Registrován: 7-2016
Herkules2016l: máš fotku toho vl.44051 ? díky
Pondělí, 21. října 2019 - 19:45:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1703
Registrován: 12-2007
Prdik83: tak to bude ono, zmátlo mě, že to byla jen půlka a ještě jinej nátěr a nějak jsem si tam po tmě domyslel zelenou[biggrin]

Bw_Ig: je to psáno podle oficiálních informací, který jsou k dispozici, že to bude jinak jsem nikde nezaznamenal.
Pondělí, 21. října 2019 - 22:05:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6
Registrován: 1-2019
Kubam:
"nějak jsem si tam po tmě domyslel zelenou[biggrin]

"
ve Znojmě by měla být na opravě 814 018, která vypadá takto:
http://www.alanbutschek.cz/foto8/814018_190612.jpg

resp. takto:
http://www.alanbutschek.cz/foto8/814048_190426.jpg

pokud je vidět jen řidičák, není ve tmě záměna s Esmeraldou žádný velký problém [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem matt.)
Úterý, 22. října 2019 - 07:09:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1704
Registrován: 12-2007
Matt: díky za doplnění, tak tím pádem je to jasný...to bylo ono
Úterý, 22. října 2019 - 22:01:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1417
Registrován: 9-2008
Herkules 2016I:744 110-8 měla včera večer běžku do Jihlavy a dnes ráno jela z Jihlavy do Znojma [wink]
Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě o.s.
Středa, 23. října 2019 - 08:04:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2056
Registrován: 12-2007
A teď jede 744.110 s Mn Znojmo - Moravské Budějovice
Všechno se točí kolem své osy, jen my se točíme kolem peněz...