Diskuse » Železnice » Restaurační, lůžkové, lehátkové, společenské a salonní vozy » Archiv diskuse Restaurační, lůžkové, lehátkové,... do 03. 9. 2019 « předcházející | další »

Archiv diskuse Restaurační, lůžkové, lehátkové,... do 03. 9. 2019

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Čtvrtek, 13. června 2019 - 19:55:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 637
Registrován: 2-2005
Z návštěvy "červeného" railjetu se servisem DoN´s. Servis na místo v 1. třídě po celou cestu (obsluhující zřejmě Čech). Cenově dražší, ale překvapila mě nabídka za lidové ceny: firemní citronáda / espresso - 1 Euro, vývar s masem a nudlemi - 1,20 Eur, řízek na vídeňský způsob s petrželovým bramborem - 5,20 Eur.

Čtvrtek, 13. června 2019 - 21:08:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3988
Registrován: 9-2007
O Happy Hour jsem psal už loni, stále je tedy nabídka zřejmě utajovaná a servis se liší posádka od posádky. [crazy] Zlaté JLV. Řízek v porcelánu vypadá teda mnohem lépe, než v papírové krabičce.
Čtvrtek, 13. června 2019 - 22:01:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 638
Registrován: 2-2005
Vantju: nezdá se mi, že by byla tajná. Pravda, že byla poslední porce řízku [jidlo] Karta byla vložena v jídelním lístku v síťce na sedadle. Scan až zítra[wink]
Pátek, 14. června 2019 - 08:54:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 618
Registrován: 6-2007
Poprvé a zřejmě naposledy s Utasellátó, vyzkoušeno předevčírem na EC 131 z Ostravy do Břeclavi. Pivo 90 Kč a jídlo 250 Kč.
Pátek, 14. června 2019 - 12:26:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3989
Registrován: 9-2007
Rikin: No obecně mám pocit, že se o té nabídce stále příliš neví. Je fakt, že loni jsem jel v srpnu a byla ještě relativně nová, nicméně list jsem musel hledat ve štosu menu v jídelním voze, v jedničce nebyly jídelní lístky vůbec. Ale tak jestli už se za české ceny DoN's nějak nestydí, tak jenom dobře. [happy]

Jinak za tu nightjet-tašku se omlouvám, úplně mi to vypadlo. Napíšu Vám SZ, kdy a po kom bych ji mohl poslat.

Valis88: Je fakt, že Utasellátó už nejsou jako v roce 2011. Jídlo stojí strašné peníze, ale jde o hotovku ohřátou v konvektomatu (nebo dokonce mikrovlnce?), jehož podstatně větší porce se dá na trhu v Budapešti pořídit za cca. 800 HUF. Nevím, zda ještě vůbec něco dělají čerstvé...
Neděle, 23. června 2019 - 08:31:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4009
Registrován: 9-2007
V Maďarsku došlo k něčemu neuvěřitelnému, trvale odstavené jídelní vozy řady WRbumz a WRRee byly navráceny do pravidelného provozu. Jde o vyvrcholení aktivity šotodivize MÁV-START, která měla za cíl nasadit tyto jídelní vozy na vlacích z Budapešti na Balaton, konkrétně v relaci Budapest - Székesfehérvár - Siófok - Fonyód - Keszthely a zpět. Jídelní lístek je velmi promyšlený a jednoduchý, nabízí převážně jednoduchá rychlá jídla a čepované pivo – odkaz. Je v první řadě škoda, že jídelní vozy jsou nasazovány na tříhodinovou relaci na Balaton a ne třeba na vnitrostátní IC nebo především mezinárodní vlaky (Budapešť - Vídeň/Rumunsko/Slovinsko/Chorvatsko), kde by udělaly větší službu, nicméně nikoliv maďarskému lidu. [happy] A na vlaku do Chorvatska sice jezdí, ale jde o dva spojené vlaky a jídelní vůz je "pro jistotu" na začátku soupravy, zatímco záhřebská část je na jejím konci. [crazy]
Neděle, 23. června 2019 - 09:20:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 639
Registrován: 2-2005
Slíbený "pražský" DoN´s:
Neděle, 23. června 2019 - 09:51:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19
Registrován: 6-2019
Vantju: to se mi nezdá jako špatná relace. Představa jídeláku k Balatonu a prolévat hrdlo Soproni není vůbec zlá.
Letos v Norsku:

Kafe silný, dobrý, jídla dost malý, krabičky jak od malajských železnic (tam to ovšem stojí cca 80 Kč a ne přes čtyři kila...:-) ).
احمد شاه مسعود
Neděle, 23. června 2019 - 11:42:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1196
Registrován: 1-2007
Vantju:

https://www.mavcsoport.hu/sites/default/files/upload/travel-offer /document/public/etkezo_etlap_01-2_balaton_2019-06-14.pdf

No a ber to tak, že relace k Balatonu že jediná, která má naději být + / - ekonomicky životaschopná, což u poloprázdných vlaků do Transyvánie skutečně nehrozí (o handrkování s CFR, HŽ ani nemluvě...)
Středa, 03. července 2019 - 22:09:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 103
Registrován: 11-2017
Sešlo se hned několik věcí, na které bych se rád zeptal, níže tak tedy učiním [happy]

27. června stálo v olomouckém kolejišti mezi ostatními osobními vozy i WRmz817, v Olomouci je přítomnost odstaveného jídelního vozu dost nezvyklá, nemá někdo tušení, o co se jednalo?

WARS nemá na českém území jídelní lístek v českém jazyce? Jel jsem teď s nimi do Vídně a z Vídně a na kartě bylo vše v několika jazycích, jen ne česky. Mně osobně je to fuk, polština mi problémy nedělá, ale překvapilo mě to. Jinak ale, WARS opět nezklamal, vše super a i ceny stále bez problémů přijatelné.


Dále, na Slovensku jsou osádky jídelních vozů zaměstnanci a nikoliv franšízanti? Soudím tak dle toho, že Wagon Slovakia jsem použil jednou začátkem roku a chování osádky mě vyloženě zklamalo. Teď jsem ale během dvou dní využil jejich služeb na jejich tradiční trase Půchov - Kysak /BA - KE/ a bylo to snad ještě horší.

Také, za poslední asi měsíc jsem pětkrát konzumoval v ARmpee829, z toho myslím třikrát s jízdenkou do druhé vozové třídy. Ponechám bez komentáře, jak jsem s jízdenkou do druhé třídy v tomto voze uspěl či neuspěl, ale velmi mě zarazilo /ale nepřekvapilo/, jak maximálně jsou z nového konceptu nasraní franšízanti JLV. Hned při třech jízdách jsem mezi osádkou jídelního vozu, nebo v konverzaci mezi osádkou a průvodčím, zaslechl, že se na to za těchto podmínek "můžou vysrat". Nebude ještě ve finále po čase problém zajistit personál?


Teď ještě trochu navážu na předchozí odstavec. Dnes jsem si to sumíroval a je to tak, že na klasické jídelní vozy, jak je známe dnes, narazíme již brzy jen v následujících relacích a spojích? WARS a Utasellátó, pokud vydrží stávající koncept.. JLV a DoN's na Praha - Graz. JLV na Berlinerech. A JLV na Pendolinech /pokud samozřejmě není v rezervačním systému jídelní část/. Zapomněl jsem na něco?

Omlouvám se za dlouhý vzkaz a budu rád za každou reakci.
Sobota, 06. července 2019 - 12:14:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4020
Registrován: 9-2007
Pershink: Díky, nenapadlo mě, že se ten jídelní lístek stáhl. [lol] No realita je taková, že v jídeláku byli čtyři (!!) členové posádky a jeden zákazník, po celou cestu z Budapešti až do Keszthel (kamarád cestoval Bp - Zagreb a jel část trasy ve WRbumz). Jinak je ale složení jídelního lístku super, jen tohle je prostě šotoušovina a opačný extrém toho, co se děje/má dít u nás, už jen třeba kvůli té čtyřčlenné posádce. Snad tady kamarád napíše víc.

Jinak včera jsem se chtěl nasnídat v EC 220 z Hranic do Olomouce, ale smůla - jídelní vůz (WRmz817, tedy 40 míst!!!!) byl úplně plný, ačkoliv bylo 9:30 ráno. [happy]

Ondras888:

- viděl jsem i včera, bez podvozků (na náhradních podvozcích), tzn. předpokládám, že se v té zadní hale opravují podvozky (soustruh?).

- WARS český jídelní lístek má, jen Polákům je to asi jedno a nemají jich dostatek. Včera jsme jeli ve čtyřech na výlet a šli jsme do WRmnouz v EC 100, dva z nás dostali český jídelní lístek, dva polský.

- Na Slovensku je také frenšíza, na všech trasách. Na IC jezdí ti nejelpší, na R už moc ne. [proud]

- Není se čemu divit, popravdě už jen proto, že lidé neradi přijímají změny. Mám zkušenosti z Itálie a tam tenhle koncept funguje, jen to uspořádání vozů není tak nevhodné jak u nás a vrchol gastronomie je panini (resp. vše, co se v tom hladovém okně podává, se dá snadno odnést). U nás to jde teoreticky taky, ale v praxi není moc příjemné si koupit svíčkovou s polévkou a plastovou krabičku si s kelímkem odnést v rukou zpět na místo. JLV sice má papírové tašky, určené na odnos těchto krabiček, ale zda se do tašek jídlo v krabičkách dává automaticky nevím.

Trochu (dost) mě mrzí (a štve), že se zase z žádné strany nová koncepce nijak nekomunikuje - co je za problém vytisknout pár set tisíc malých rozevíracích letáků formátu A5 a rozházet je všude, kde to jde? Popis nové koncepce, nejčastější dotazy, příklady, výhody,.... [uhoh] s takovou se prostě nelze divit tomu, že na tento výmysl všichni nadávají, když ani není snaha zcela jinou koncepci kolejové gastronomie zákazníkům představovat.

- WARS se měnit určitě nebude, jak Utasellátó ještě netuším, bude třeba počkat ještě pár měsíců na zcela nové vozy ARmz/ARmpz, která by se měly stát budoucností kolejové gastronomie v Maďarsku, ale nepředpokládám, že to bude vypadat jinak, než současné railjety. Jinak to ale sedí, nicméně bude zajímavé sledovat, jak se budou jaké koncepce chytat v zahraničí. Třeba by mě zajímalo, jak bude vypadat jídelní/bistrovůz v nových rj, které budou nasazeny na linky do Itálie.
Sobota, 06. července 2019 - 17:53:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 104
Registrován: 11-2017
Vantju: Pane, Vy jste hlava, díky [happy] A s tou Itálií, je k tomu někde napsáno víc?
Středa, 10. července 2019 - 11:55:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7
Registrován: 10-2017
Co víte o tom, ze na Slovakii (asi i na Bohemmi) skoncili Slovaci poskytovat luzkove/lehatkove sluzby. Pry WGSKE nekdo koupil a nechteji to provozovat... Jak je to s autovlakem, to nevim, tam jsem videl naposledy WLABmee ZSSK, ale skutecne cela Slovakia byla WLABmee CD se servisem JLV.
Neco mi asi hodne uniklo... poradite mi?
Čtvrtek, 11. července 2019 - 12:36:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 525
Registrován: 5-2007
Takový dotaz, v nabídce JLV je psáno Menu hlavní jídlo + polévka (mimo specialit), ale bylo mi sděleno, že to je jen to co je na obrázku, tedy svíčková a gulášovka. Jak to je? Právě sedím v EC279 z Prahy do Pešti, jede na tom nějaké ex rakouské WRmz.
Mladějov
Čtvrtek, 11. července 2019 - 12:45:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13955
Registrován: 3-2007
Nesmysl. Dával jsem si takhle např. řízek s polévkou.
I když to označení specialit souběžně "česká specialita" je taky v tomhle kontextu matoucí blbost [crazy]
Asi nějaký škudlil - lhář frančízant.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Čtvrtek, 11. července 2019 - 13:28:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 985
Registrován: 6-2002
Mladějov:
Vyjímečně s Vámi souhlasím, obzvláště s poslední větou.
Čtvrtek, 11. července 2019 - 13:43:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4038
Registrován: 9-2007
Ondras888: Zda něco víc netuším, můžu napsat své postřehy. V první řadě pár fotek: ETR500 už bohužel takový jídelní prostor nemá - v rychlovlacích je všude bufet (tj. jezení vestoje), ve vlacích s klasickou soupravou pak zmíněné hladové okno, také s malou bufetovou částí. Jídelní vozy jezdí pouze na EN Paříž - Benátky, kde slouží jako vůz pro check-in/check-out a na servírování snídaní (nebudu nic dodávat [happy]), v denní dopravě skončily před pár lety. Pokud je na nějakém vlaku řazen jídelní vůz (jde výhradně o spoje vedené jednotkou ETR500), hodí se přes stolky v jednom voze třídy 2+ ubrus a tam se jídlo servíruje. [lol] Jídelní vozy jsou teda pak v jednotkách ETR610, co jezdí do Švýcarska, protože SBB je mají také a jde tak o jednotnost produktu.

Všechna menu jsou uvedena zde – Welcome drink je nabídka v občerstvení zdarma ve vyšších třídách, Executive je nabídka pokrmů v nejvyšší cestovní třídě rychlovlaků, Restaurant je zmíněná úprava vozu třídy 2+ na vůz jídelní, FrecciaBistro je hladové okno, Easy Food je servis na místo mimo ETR1000 (nejlepší a nejnovější rychlovlaky), Easy Gourmet je nabídka jídla na místo v ETR1000 a poslední jsou skupinové objednávky. Nabídka není špatná, ale rozsahem je o pár úrovní pod JLV, avšak cenově nad.

Mě to za týden čeká zase, tak něco nafotím a dám sem. Nevím, zda jsem tu dával už něco z loňského roku. [happy] No a děkuji za kompliment. [proud]

GaborIC: Je tomu tak, profesionální servis JLV už je konečně i na spojích na Slovensko. Řazení vlaků se mírně změnilo, Bohemia je sestavená čistě z vozů ZSSK, zatímco na Slovakii jezdí nově jedno české WLABmee a jedno Slovenské WLABmee. Občas se tam vyskytne ještě třetí autovůz a k němu české WLABmee. Je to jenom dobře, neboť snídaňová krabička a nabídka občerstvení je úplně někde jinde, než croissant a polévka ze sáčku u WGS. Menu vypadá takto.

Werkie+Mladějov: V menu je skutečně uvedeno, že jde o hlavní jídlo bez specialit. Co je specialita je v menu také označeno, konkrétně jde o vše kromě svíčkové, řízku a bramborového koláče. Cena menu je 185 Kč, úspora oproti objednávce bez menu činí 19 Kč, pokud by nabídka platila na všechna jídla, která pak stojí 169 Kč, 179 Kč či 209 Kč, tak už by se to zjevně příliš nevyplácelo.
Mladějov
Čtvrtek, 11. července 2019 - 13:44:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13960
Registrován: 3-2007
Kubze: Děkuji - už jsem myslel při náhledu, že přibyl příspěvek od vás "advokát je rychlej" [biggrin].

A "výjímečně", no..já mám podobný postoj ke zlodějně a názor na některé pracovníky JLV a problémy JLV třeba jako pánové Zlivský a Vantju, akorát oni tam , pokud se nemýlím, určitou dobu pracovali.

Ale tohle je (zlej) frančízant, tak to vlastně netřeba z vaší strany advokacie [wink].

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Čtvrtek, 11. července 2019 - 14:01:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 526
Registrován: 5-2007
Dostalo se mi vysvětlení, že to platí pouze na jídla do ceny svíčkové, tedy v tuto chvíli jen bramborový koláč. Co musím říct, tak se chlapi z Prahy až do Svitav rozhodně nezastavili a dost kmitají. Včetně minibaru do dvojky a donášky do jedničky. Bez problémů zvládli i svíčkovou bez brusinek.

Vantju, bylo mi to divné... Ale ale proč teda je zvlášť stránka hlavní jídla a speciality. A na straně hlavní jídla jsou věci z kategorie speciality? Jak to mám poznat?

(Příspěvek byl editován uživatelem Werkie.)
Mladějov
Čtvrtek, 11. července 2019 - 14:04:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13961
Registrován: 3-2007
Řízek není, svíčková bez brusinek a pivo jen k jídlu [biggrin]
Mladějov
Čtvrtek, 11. července 2019 - 14:09:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13962
Registrován: 3-2007
>Dostalo se mi vysvětlení, že to platí pouze na jídla do ceny svíčkové, tedy v tuto chvíli jen bramborový koláč.

Což je úplně jiné tvrzení, než to, co jste citoval na začátku (!)
Čtvrtek, 11. července 2019 - 14:24:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 986
Registrován: 6-2002
Mladějov 13962:
A tak to bývá docela často.

Já se nestavím do žádné role advokáta, ale i ze zdejší diskuze je jasné, že franšízanti si kolikrát dělají co chtějí, vesměs ke škodě zákazníka. Kmenový personál se tu neřešil už dost dlouho.
Čtvrtek, 11. července 2019 - 14:31:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 987
Registrován: 6-2002
GaborIC, Vantju
Proč by někdo za těžký peníze kupoval firmu a pak nechtěl provozovat její hlavní činnost ? [crazy]

Prohození vozů má jiný důvod, ČD si pod sebe stahují část výkonů na Slovensko. Zatím teda servis JLV, ale se zaměstnanci WGSK. Změny ještě nejsou konečné.
Mladějov
Čtvrtek, 11. července 2019 - 14:32:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13963
Registrován: 3-2007
Blbé je, že holt musí být člověk při objednávání jako ostříž, což je přesně to, co mi vadí - "souboj" mezi vrchním a hostem. A přitom často zbytečný - rozdíl 19.- korun je tak málo, že by to dostal ve zpropitném, takhle zbytečná hořkost. Mně se to u JLV stalo taky, útrata (s kolegyní) dohromady asi šest stovek a stejně si zmrd napočítal menu (ač jsem ho DOSLOVNĚ takto objednal) zvlášť. No tak dostal zaplaceno na korunu přesně [crazy] a zbytečná nepříjemná diskuse. Holt takoví uměj odradit - perfektní reklama !
Komis
Čtvrtek, 11. července 2019 - 15:24:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 439
Registrován: 2-2019
Jediná přímočará strategie je nechat si vysvětlit, co je menu, a pak říct: "Tak já si ho teda dám." Pak už se dost těžko účtuje zvlášť.
Jinak mám i opačnou zkušenost, že po mně vůbec nechtěli, abych zaplatil útratu. Vystupoval jsem na konečné, personál počítal útratu, a když jsem se ptal, jestli by nechtěli dostat zaplaceno, koukal na mě číšník jak puk. [biggrin]
Neděle, 14. července 2019 - 23:36:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 527
Registrován: 5-2007
Mladějov: to není tak úplně pravda, prvně mi bylo odseknuto, že jen to co je na obrázku a tak jsem neodmlouval, protože jsem radši obsloužen od obsluhy co na mě není nas..na a proti svíčkové a gulášovce nic nemám, a až pak po dotazu zde jsem se doptal a to hostinský pod vahou argumentů trochu povolil, ale nic to nemění na tom, že kategorie hlavní jídlo a specialita jsou v menu špatně označené a já prostě nejsem vědma. Protože dát si do menu dražší jídlo vůbec nevidím jako problém a už jsem se s tím setkal v restauraci mnohokrát.
Pondělí, 29. července 2019 - 00:32:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1028
Registrován: 4-2006
Musím pochválit JLV za stejnokroj - viděl jsem na Spořilově v BK vedle ONJ jednu fešnou členku (tak 20-23 let/160/50) vlakové posádky a ta kombinace černých riflí, krátké bílé halenky, vesty a kravaty je opravdu dost sexy. A zároveň důstojné.
Úterý, 30. července 2019 - 14:12:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1611
Registrován: 5-2010
Humorný komentář k jídelákům: Další důvod, proč nejezdit s ČD? Jídelní vozy budou už jen pro první třídu, ostatní si dají svíčkovou na zemi v chodbě
Osobní blog na iDNES.cz (někdy i s reportážemi o cestách)
Osobní vizitka
Připravovaný web o severním okolí Brna

Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian
Úterý, 30. července 2019 - 14:19:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1390
Registrován: 6-2009
A tady nehumorný komentář...

https://wave.rozhlas.cz/jidelni-vozy-se-meni-sezeni-bude-jen-pro- prvni-tridu-snizi-se-komfort-hladovych-8027297

Pobavilo hlavně tvrzení, že tím modernizují starší jídelní vozy a prodlužují jejich životnost. A taky, že to nasadí tam, kde se to hodí. Evidentně dle ČD se to hodí na Ex1 a Ex2, když to jezdí Cracovii, 140/141 a od GVD bude jezdit 117/116/145/144...
Pátek, 02. srpna 2019 - 11:03:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1421
Registrován: 11-2005
Prosím pěkně, narazil jsem na zmínku o ZSSK Bcmee. Skutečně takové lehátkáče existovaly? Dá se říct pár vět o jejich historii? Díky.
Pátek, 02. srpna 2019 - 11:20:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1635
Registrován: 5-2004
Neexistovaly. Maximálně Bcee.
Kde ta zmínka byla?
Pátek, 02. srpna 2019 - 12:44:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3554
Registrován: 9-2003
Existovaly Brcm, což byla půlka fiktivního lehátka Bcmee (ale bez CZE, tudíž bez toho ee) a půlka špajzáku.
NOBLE BRICKS
Pondělí, 12. srpna 2019 - 17:54:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 641
Registrován: 2-2005
Překvapil mě servis v EN 443 Slovakia zajišťující společností JLV. V červnu jsem dostal balíček od WGS Košice a teď krabici od ČD a.s. Ale mám pocit, že personál je převzatý od Slováků.[happy]
Úterý, 13. srpna 2019 - 16:06:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3562
Registrován: 9-2003
Popzoruhodné. Jezdím Slovakií poměrně často (bo autovlak) a zatím jsem vždycky dostal akorát kafe/4aj a hnusný gumový croissant. Je ale fakt, že naposled jsem jel počátkem léta.
NOBLE BRICKS
Komis
Úterý, 13. srpna 2019 - 18:12:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 451
Registrován: 2-2019
Ono to bude spíš tím, že jste neměl single kupé, kde je v ceně snídaně o něco bohatší - tzv. snídaňový balíček. Ten si jinak musíte/můžete dokoupit.
Úterý, 13. srpna 2019 - 18:29:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4062
Registrován: 9-2007
Ne, ono to je tím, že od konce června/začátku července služby od WGS převzalo JLV. [happy]
Komis
Úterý, 13. srpna 2019 - 18:58:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 452
Registrován: 2-2019
Slováci dávají jako snídaňový balíček PET krabici s croissantem, paštikou, nugetou a extrudovaným chlebem, nebo bagetu a džus, jak kdy. Češi papírovou krabici s černým plátkovým chlebem, paštiku, máslo, horalku a džus. Ale ať WGS, nebo JLV vám balíček dají jen v kategorii Single. Jinak se musíte spokojit jen s croissantem a kávou. Tak jak psali oba pánové.
Úterý, 13. srpna 2019 - 20:49:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 642
Registrován: 2-2005
Vantju: tak jakože v tichosti [happy] Ano to Single jsem zapomněl dodat. Prvotně mě překvapili průvodci v uniformách JLV.
Úterý, 13. srpna 2019 - 22:40:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3566
Registrován: 9-2003
Komis: Jo, to je pravda, jezdím s celou rodinou, takže bereme 2 x T2. A když jezdím sám, beru si také T2, protože kolenovrti stejně berou T3, takže T2 je 99% zárukou, že pojedu v kupé sám. Singlem jsem jel naposled 2013, kdy jsem jel o Velikonocích a hrozilo, že by se ke mně někdo vecpal i do T2,
NOBLE BRICKS
Komis
Úterý, 13. srpna 2019 - 23:41:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 453
Registrován: 2-2019
Jinak jsem dnes zabrousil na VagonWEB a utrpěl jsem pozitivní šok, když jsem viděl lůžkový vůz ázerbajdžánských železnic.
Středa, 14. srpna 2019 - 07:58:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5446
Registrován: 6-2010
Ale ať WGS, nebo JLV vám balíček dají jen v kategorii Single. Jinak se musíte spokojit jen s croissantem a kávou. Tak jak psali oba pánové.

JLV dává balíček ve všech kategoriích (ne jen Single)
Středa, 14. srpna 2019 - 13:18:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 643
Registrován: 2-2005
S4991023: myslíte D2 (Double), že? Poslední dobou jezdí lůžka dost vytížená, tak jsem si myslel, že se mi tam též někdo nacpe.[crazy]
Tom754: taky si myslím, měl jich tam nachystanou hromadu.
Pátek, 16. srpna 2019 - 07:28:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 135
Registrován: 12-2017
Právě jedu s ženou 445, personál WGSKE, snídaně taková a vůz je starý WLAB, kategorie Double...
Komis
Pátek, 16. srpna 2019 - 10:05:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 455
Registrován: 2-2019
A nevíte někdo, co dává k snídani Regiojet na nočním spoji?
Pátek, 16. srpna 2019 - 13:14:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3572
Registrován: 9-2003
Takové šátečky, polovina slaných šunka/sýr a polovina sladkých kakako/džem. Měl jsem to zrovna dnes k snídani v osobáku ČD.
NOBLE BRICKS
Sobota, 17. srpna 2019 - 22:59:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3579
Registrován: 9-2003
Ještě jeden takový humorný ale smutný zážitek s průvodkyní WLABmee na Slovakia někdy na jaře: Jeli jsme autovlakem s celou rodinou v pátek tam a v pondělí večer zpět. Tam klasika, 2x double, zpět bylo nějak plno, takže 3 místa v jednom oddíle T3, jedno ve vedlejším. Zpět se syn rozhodl, že zůstane u babičky, takže jsme jeli jen ve třech. Průvodkyni jsem při check-inu řekl, že to jedno místo nevyužijeme, že ho má tím pádem k dispozici ale že dcera by si odebrala vodu a croissant (miluje ty hnusné gumové croissant 7 days). No a ta fíča nám to normálně odmítla dát s nějakým blouznivým odůvodněním, že když to místo fyzicky není obsazené, že to musí vracet. Tak jsem jí řekl, že jsem si to rozmyslel a pojedu v tom vedlejším kupé. Tam jsem si sebral vodu a croissant a šel k rodině, ta se šla zvencnout.

(Příspěvek byl editován uživatelem S4991023.)
NOBLE BRICKS
Sobota, 17. srpna 2019 - 23:22:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 644
Registrován: 2-2005
S4991023: těch vod i croissantů tam zůstává po lidech dost [lol]
Neděle, 18. srpna 2019 - 07:42:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 148
Registrován: 6-2019
takže T2 je 99% zárukou, že pojedu v kupé sám.
Bejvávalo...
احمد شاه مسعود
Neděle, 18. srpna 2019 - 07:52:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3583
Registrován: 9-2003
Ahmád: Já nemluvim o cestách do Ázerbajdžánu [biggrin] .
NOBLE BRICKS
Neděle, 18. srpna 2019 - 07:55:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3584
Registrován: 9-2003
Rikin: No právě. Na mne působila dojmem nějaké úřednice z GŘ ŽSR, která si tam přivydělává, furt na nás mluvila rádoby odborným žargónem (teraz nás budú posúvať) a dělala vítr, jako kdyby cesta z Košic do Prahy byla dobrodružstvím na úrovni nějakého vlaku v subsaharské Africe.
NOBLE BRICKS
Mladějov
Neděle, 18. srpna 2019 - 07:57:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14053
Registrován: 3-2007
Laminátka : Slovenka ?
Já tyhle hrátky "ráno málem bez kafe a snídaně" apod. zažil vždycky se slovenskými četami, a někteří (starší chlap tak 55+) fakt skoro socialisticky nerudní (poslední jízda lůžkem, březen 2019, Praha - Prešov).
Většinou jsou spíš komunikativní, ale někoho asi práce hodně séře.
Ne, že bych to bez toho kafe a croissantu nepřežil, ale přístup je to hodně divný a balkánský. Takže večer objednáváme na ráno nápoje.
Neděle, 18. srpna 2019 - 18:40:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4067
Registrován: 9-2007
Pardon, tak takhle - 442/443 JLV a 444/445 + Praha - Prešov a zpět WGSKE.

U WGSKE se servis skutečně nezměnil, v T3 a D káva a croissant, u JLV od konce roku 2016 snídaňová krabička a káva/čaj v T3, D i S.

U JLV jezdí až na pár výjimek mladí stevardi, kterým pojem "úroveň služeb" něco říká a tak se neděje, že by ráno někdo nerozdal snídani. U WGS je úroveň naopak občas skutečně až absurdní, ale samozřejmě ne všude – jen prostě mám těch negativních zážitků mnohem víc.

No a Double není zárukou, že člověk pojede sám. Opět se budu opakovat, ale počet cestujících stoupá, zatímco množství lůžkových a lehátkových vozů klesá a minimálně už dva roky je situace opačná. Já měl problém koupit lehátko z Popradu do Prahy tři týdny před cestou.. je samozřejmě možné, že někdy se místo najde, ale zájem o noční dopravu neupadá, upadá jen její rozsah.
Pondělí, 19. srpna 2019 - 10:36:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 645
Registrován: 2-2005
Vantju: naprosto s vámi souhlasím. Né že bych také narazil na výslovně nerudného průvodce WGS, ale ta určitá zatvrzelost tam je. A ještě větší oficíři jsou na Ukrajině, tam vládne tvrdý režim a taky pořádek, zkrátka průvodce je velitel a má na to patřičné frčky[lol]
Já si Single koupil poslední volné měsíc předem, jinak jsem měl smůlu...
Komis
Pondělí, 19. srpna 2019 - 11:53:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 462
Registrován: 2-2019
Vantju: Ještě bych doplnil, že posledních mých pár jízd dává WGS navíc jeden croissant, nevím, zda to je slabá večeře, nebo zesílená snídaně. (Alespoň v single.) Pevné malé mýdlo už zrušili a dávají teď tekuté. Místo molitanového čtverečku na čištění obuvi bych uvítal spíše kartáček na zuby, jako dává JLV. [happy]
Čtvrtek, 22. srpna 2019 - 08:42:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5447
Registrován: 6-2010
RegioJet chce od června příštího roku přímý noční vlak na Ukrajinu
Čtvrtek, 22. srpna 2019 - 18:53:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7761
Registrován: 2-2006
WRmee814 (017) na vlaku R 601 Horalky Sedita (Bratislava hl. st. - Košice) ve stanici Kraľovany:
Úterý, 03. září 2019 - 07:38:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 646
Registrován: 2-2005
Snad od nového GVD na Slovakii budou nasazovány ruské WLABmz62 ze Siemensu se 4 místnými oddíly. Že by konec Temelínů (WLABmee61)?
Komis
Úterý, 03. září 2019 - 08:50:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 480
Registrován: 2-2019
Tomu odpovídá i zavedení nových cen pro kupé Quadruple, jak jsem psal v ve vláknu Tarif.
Úterý, 03. září 2019 - 15:56:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4101
Registrován: 9-2007
Celkový konec určitě ne, nanejvýš provozní a pouze dočasně. Ba naopak, uvolní se k dlouho avizované a plánované modernizaci. [happy]
Úterý, 03. září 2019 - 16:28:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 647
Registrován: 2-2005
Vantju: tím lépe, nepochopil jsem vstupní dveře na opačném konci služebního oddílu, to musí být otrava lítat přes celý vůz... Ale asi to nebude předmětem rekonstrukce [crazy]
Komis: přesně tak, také jsem se díval. Fajn bude, že rodina 2 dospělí + 2 děti může konečně lůžkem a nejen lehátkem [wink]