Diskuse » Železnice » Železniční uzel Praha (ŽUP) » Archiv diskuse Železniční uzel Praha do 15. 8. 2019 « předcházející | další »

Archiv diskuse Železniční uzel Praha do 15. 8. 2019

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Pondělí, 12. srpna 2019 - 08:38:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3253
Registrován: 6-2016
Něco málo k rychlosti provádění velkých staveb našimi předky na území Prahy:

"Rozhledna byla vystavěna pro Zemskou jubilejní výstavu v roce 1891 na podnět zakladatelů Klubu českých turistů dr. Viléma Kurze a Vratislava Pasovského jako volná kopie Eiffelovy věže v Paříži. S tímto projektem seznámil dr. Vilém Kurz v lednu r. 1890 českou veřejnost článkem „Rozhledna na Petříně, obrázek z blízké budoucnosti Prahy“. Práce podle plánů inženýrů Františka Prášila a Julia Součka byly započaty 16. března a dokončeny 20. srpna roku 1891, kdy byla rozhledna slavnostně otevřena." (wiki)

Konstrukce nýtovaná (stejně jako např. most na Výtoni), obří jeřáby firmy Švestka tenkrát v nedohlednu...

Na druhou stranu se mi ani nechce pomyslet, kolik že hrabošů a syslů zahynulo během stavby příšernou smrtí[biggrin]
Pondělí, 12. srpna 2019 - 10:27:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19733
Registrován: 5-2002
Copak hrabošů a syslů, ale kolik dělníků.
A navíc je petřínská rozhledna ve srovnání třeba s Eiffelovkou jen taková malá věžička.
Pondělí, 12. srpna 2019 - 12:29:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 36
Registrován: 10-2018
Hajnej:
"Copak hrabošů a syslů, ale kolik dělníků.
"
To máš pravdu, tehdy ještě byli lidi jen spotřební materiál, ne hájenej (asi vymírající) druh jako dneska. A taky jich bylo jak ****** a dělali celej den za pár šupů. Třeba úžasný fotky jsou ze stavby Lucerny, kde dvacet lopaťáků hází výkopek z tý kaverny vždy na vyšší podlážku a poslední na koňskej povoz ve Štěpánský.
Pondělí, 12. srpna 2019 - 13:58:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3255
Registrován: 6-2016
Prag: "kde dvacet lopaťáků hází výkopek z tý kaverny vždy na vyšší podlážku a poslední na koňskej povoz ve Štěpánský."

Někdy na přelomu roku 1973 jsme ve 4 dělali něco podobného na N 50°3.55347', E 14°25.69052' (přípojka, cca 4m hluboko). Já jako nejmladší jsem byl úplně dole... A místo koňského povozu už byla PRAGA V3S.

Hajnej: Nejde vůbec o poměr hmot mezi rozhlednou a Eiffelovkou. Jde o čas výstavby za použití pro dnešek naprosto primitivních prostředků. Opravdu bych chtěl vidět dnešní stavební firmu, jak by to nýtovala a tahala nahoru za stejný čas. Reflexní vesty a ochranné přílby by jim asi moc nepomohly.

Pro ilustraci dnešní foto z Černošic, které mě inspirovalo k napsání původního příspěvku[biggrin]
Pondělí, 12. srpna 2019 - 14:17:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12958
Registrován: 8-2004
honzaklonfar:
"Jde o čas výstavby za použití pro dnešek naprosto primitivních prostředků. Opravdu bych chtěl vidět dnešní stavební firmu, jak by to nýtovala a tahala nahoru za stejný čas. Reflexní vesty a ochranné přílby by jim asi moc nepomohly."
Krom toho, co napsal Hajnej tu bylo také napsáno (a zjevně nepřečeteno), že nevvětší čas zabírá projednání stavby a rozhodování o stavbě. Ne projektování a výstavba. A nějak mi není jasné, jaké neprimitivní prostředky na to projednávání dnes máme.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Pondělí, 12. srpna 2019 - 14:45:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9215
Registrován: 4-2003
pravdu bych chtěl vidět dnešní stavební firmu, jak by to nýtovala

Já bych taky chtěl vidět dopravce, který by dneska na Vectrona dosazoval topiče.[wink]

Von by se s tím dneska nikdo nenejtoval, viz třeba most v Pňovanech.[biggrin]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pondělí, 12. srpna 2019 - 15:43:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3257
Registrován: 6-2016
Hroch: Oni tu Petřínskou rozhlednu taky museli projednat, že? Viz:

"Psal se rok 1889, když se 363 členů Klubu českých turistů vypravilo na Světovou výstavu v Paříži. Paříž pro ně byla nezapomenutelným zážitkem a největší dojem na ně samozřejmě učinila Eiffelova věž. Možná to byl na počátku vtip nebo probuzená hrdost národní, ale ještě při cestě domů se ve vlaku smluvili, že Praze dají pocítit stejnou závrať, kterou zažili sami. Sen českých turistů byl na světě.

Na první schůzi vybrali pro stavbu nejvyšší pražský vrch Petřín, odkud se dala přehlédnout větší část českého království, a do společné pokladny vložili 1031 zlatých. Stavba monumentu ale byla odhadnuta na celých 32 000 zlatých a tak byl mezi turisty vybrán ten nejvýmluvnější, Dr. Kurz, aby oslovil českou veřejnost a dostatečně ji pro rozhlednu nadchl. Dr. Kurz tedy sepsal vizionářský článek, který vyšel v předním německém listě Der Politik, pod titulkem „Rozhledna na Petříně, obrázek z blízké budoucnosti Prahy.“ Ve futuristickém tónu v něm Prahu vylíčil jako moderní město, jehož obyvatelé se budou procházet po vlastní velké české výstavě, načež si volným krokem moderních lidí zajdou na Petřínskou rozhlednu. Ve svém vizionářství se dal strhnout natolik, že Praze předpověděl i vlastní lanovku, která by je k rozhledně měla dopravovat a nakonec připojil i ďábelský termín: pouhý jeden rok!

Článek zapůsobil na českou veřejnost jako droga. Našlo se sice několik pochybovačů, kteří považovali článek za vtip a podezření budilo i jméno hlavního návrháře konstrukce, inženýra Františka Prášila, většina se ale ke stavbě upnula jako loď k planoucímu majáku a začala upisovat podílové listy v hodnotě 50 zlatých.

Dne 16. března roku 1891 byl učiněn první výkop a začal boj s časem. Pomocníci pod rozhlednou např. nahřívali nýty k sesazování dílů a házeli je nahoru konstruktérům, kteří je zachycovali kleštěmi. Práce byly ukončeny už 2. července, tedy za necelé čtyři měsíce. Porovnáno s dvěma roky, které zabrala stavba Eiffelovy věže, je to úctyhodný výkon. A to ani nesrovnáváme moderní elevátor s plynovým pohonem použitý na rozhledně s tehdy docela všedními hydraulickými výtahy, které fádně pumpovaly na pařížském kolosu. Jediným problémem se může jevit, že petrolejovou lampu, sloužící k osvětlení výtahu Petřínské rozhledny, neustále zhasínal průvan."
(http://www.petrinska-rozhledna.cz/historie.php)

Ohledně projednávání dopravních staveb položím po n-té otázku, na kterou zatím nikdo ze zdejších diskutérů léta neodpověděl - Jak se nahradí úrovňový přejezd u Dobřichovického mostu? Doplňující otázka - SŽDC to ví a tají to? Nebo ví kulový a jen to na politickou objednávku plácli do příslušné Studie modernizace/optimalizace (či jak se to politicky korektně jmenuje) 171? Tam bylo jasně napsáno, že VŠECHNY úrovňové přejezdy z Prahy do Řevnic!
Návrh "ekologického čtyřlístku" na nový most, napojení na II/115 na začátku Dobřichovic (cca u pumpy) s využitím tunelu k D4 a ponecháním průtahu skrz Všenory považuji za výpotek mozků, ovlivněných psychotropními látkami.
Pondělí, 12. srpna 2019 - 16:26:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5707
Registrován: 7-2011
honzaklonfar - To máš tak. Dneska je dohoda o čemkoli téměř nemožná, protože šílená legislativa, která dává téměř neomezený práva kdejakýmu hejhulovi, kterej pak může úspěšně házet vidle do čehokoli. Změna legislativy taky nemožná, protože přece vznikla ve svatém boji proti develotrům. Že se mnohdy s vaničkou vylilo i dítě, už trošku uniká. Navíc by tu změnu legislativy museli provést ti, kteří ji před časem pomáhali prosadit a dnes vládnou, což je taky nemožné, protože by vlastně museli popřít sami sebe. Nereálné, to je, jako chtít po komunistovi, aby nebyl rudý.
Pondělí, 12. srpna 2019 - 17:11:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3258
Registrován: 6-2016
Bobik: Tohle já vím už dlouhá léta. Ale někteří to buď neví, nebo to nechtějí vědět...
Pondělí, 12. srpna 2019 - 17:50:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5708
Registrován: 7-2011
honzaklonfar:
"Ale někteří to buď neví, nebo to nechtějí vědět..."
Bé je správně. Přemýšlení bolí. Trošku mě napadá analogie s lety 45-48. Hlavně ta bezmezná víra v "lepší zítřky", bez ohledu na realitu a snaha umlčet každého, kdo by tu víru chtěl zpochybňovat, nebo, nedejbože, jim ji, poukazy na trapnou realitu, chtěl brát.
Pondělí, 12. srpna 2019 - 18:48:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1075
Registrován: 9-2016
Ono se také všechno poněkud zpřísňuje, mnohdy až nelogicky. Dcera si na vlastní zahrádce chtěla postavit pergolu. Tedy čtyři sloupy s patkami zabodnutými do země, čtyři trámky a na tom střecha. Jenže ouvej. Musí být na to ohlášení. Museli souhlasit všichchni sousedi. Jen jedni ji mají k domu. Majiteli louky to bylo jedno, soudním majitelům domků také, dali souhlas. Jen TSK požaduje výkres. Zatím schání projektanta s beranem. Co ji ještě čeká netuší. Jen ví, že letos se pod ní sedět nebude.
Náše SVJ se rozhodlo dům zateplit. Musí na to být projekt. Nejprve stavební úřad vyžadoval souhlas památkářů, hasičů a sousedů. Po splnění úkolu nám řekli, že nám chybí souhlas TSK (dvakrát, jednou kvůli lešení při stavbě, podruhé kvůli vlastní izolaci). Dále musíme získat 2x souhlas životního prostředí (P3 a magistrát), souhlas magistrátního odboru bezpečnosti. Obáváme se, že nebude vše. Zatím to vyběháváme od února. Každý chce samozřejmě projekt a dokumentaci s oraginálními berany. Dej úředníkovi papír a vymyslí lejstro.
Pondělí, 12. srpna 2019 - 19:09:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3261
Registrován: 6-2016
Makus: Děláte to a) na nějakou "zelenou úsporám", nebo b) za své (úvěr)? Pro případ "b" mám poměrně čerstvou (a schválenou) dokumentaci loni udělaného zateplení!

Jinak souhlas, úřad je strašná věc. Já musel poslat kopii diplomu, abych mohl písemně prohlásit, že "do zapojení venkovních světel nebylo zasahováno"[biggrin]

A proto mě sere ta strašlivá neschopnost eráru cokoliv rozumného udělat v rozumném čase a rytí se v hovně nepodstatných maličkostí!!!
Pondělí, 12. srpna 2019 - 19:23:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1076
Registrován: 9-2016
Honzaklonfar: Za své bez půjčky. Projekt na zateplení máme od května, teď obíháme úředníky. "Zelenou úsporu" jsme zavrhli předem, to je dalších X dokumentů, souhlasů a potvrzení.

A další příklad: Katastr si po 12 letech vzpoměl, že výtah nemají v evidenci. A že chtějí zákres od geodeta. Ač máme SVJ, obeslali všechny majitele a spolumajitele (cca 40) doporučeným dopisem. Při příchodu se zákresem si vzpomněli, že je novější než kolaudace a tudíž, že stavební odbor musí říci, že výtah je v souladu s kolaudací. Stavební úřad potvrdil a poslal do datové schránky. Jenže katastr to chtěl v listinné podobě. Takže datovou zprávu si nechat vytisknou, oberanit a donést na katastr. Nechápu, proč si to katastr nevžádal přímo na SO, nebo proč nebere datovou zprávu?

Jako bonbónek je prodloužení modrého moru (parkování). Chtějí čestné prohlášení, že auto vlatním (na co je pak registr vozidel) a že tam mám trvalé bydliště (opět úřední registr).
Pondělí, 12. srpna 2019 - 20:04:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1470
Registrován: 7-2017
K tý pergole nevím, se střechou je to přístřešek: https://www.mmr.cz/getmedia/1f916c5b-2ce4-404c-bd6f-372f6cda7585/ Metodika-pergola,-pristresek.pdf

(Příspěvek byl editován uživatelem mot.)
Pondělí, 12. srpna 2019 - 20:59:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1077
Registrován: 9-2016
Mot: Ano, je to přístřešek.
Pondělí, 12. srpna 2019 - 22:42:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1471
Registrován: 7-2017
Já stojím před dilematem, co udělat za "dekl" nad vozík, aby nepršelo do korby. Asi na něj hodím jenom nějakou celtu nebo tabuli plechu.
Úterý, 13. srpna 2019 - 10:24:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9218
Registrován: 4-2003
Projekt na zateplení máme od května, teď obíháme úředníky.

Protože jste si nekoupili projekt i s povoleníma, pak byste to měli třeba za čtvrtinu času.

Nevím jak tyhle příběhy souvisí s tématem. Projekční firma má na tohle lidi a ti fakt nejsou vykulení s z toho, že někam došli a tam po nich chtěli nějaký lejstro.


Musí být na to ohlášení.

Ve většině případů nemusí.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pikehead
Úterý, 13. srpna 2019 - 11:09:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5364
Registrován: 3-2007
Bobik:
"Navíc by tu změnu legislativy museli provést ti, kteří ji před časem pomáhali prosadit a dnes vládnou, což je taky nemožné, protože by vlastně museli popřít sami sebe."
Můžete uvést nějaký žijící příklad? Velká legislativní vlna byla před vstupem do EU, z dé doby je nadále v politice možná Zeman a Marek Benda [proud]
Navíc veškerá ta legislativa, jak vidíte i v praxi, nevznikala nějakou jednotící myšlenkou, ale poměrně chaoticky, většinou zřejmě ze snahy úřednictva na MŽP a MMP vykázat nějakou činnost. Vidět za tím ideologickou strukturu s "popíráním sama sebe" chce asi hodně fantazie.

honzaklonfar:
"Ale někteří to buď neví, nebo to nechtějí vědět..."
Bobik:
"Trošku mě napadá analogie s lety 45-48. Hlavně ta bezmezná víra v "lepší zítřky", bez ohledu na realitu a snaha umlčet každého, kdo by tu víru chtěl zpochybňovat, nebo, nedejbože, jim ji, poukazy na trapnou realitu, chtěl brát."
Co to proboha blábolíte? [coze] Vy jste potkali nějakou skupinu osob, která si řikala "ještě že máme tak složité stavební řízení/zápisy do rejstříků, to nám zajistí lepší zítřky"?
Úterý, 13. srpna 2019 - 15:33:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5709
Registrován: 7-2011
Pikehead - ne, zato jsem potkal a potkávám několik skupin osob, kteří nám docela agresivně hlásají a mají snahu i nařizovat, jak máme žít (včetně všelijakých zákazů), aby ty lepší zítřky nastaly. To složité stavební řízení je toho taky bohužel důsledkem. A co hůř, část veřejnosti tomu nadšeně tleská a snaží se ostrakizovat ty, kteří o nastolené cestě mají pochyby (bez ohledu na oprávněnost oněch pochyb). A je jedno, jestli je to Mee-too, gender, zelený či protikorupční šílenství, nebo jiná blbost.
Pikehead
Úterý, 13. srpna 2019 - 15:45:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5370
Registrován: 3-2007
A co za skupiny to jsou, jestli to není tajné nebo žinantní? Mně nikdo nic moc nenařizuje, tak se ptám...
Úterý, 13. srpna 2019 - 16:04:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5710
Registrován: 7-2011
Tak třeba namátkou Zelený, Piráti, Praha Sobě a vůbec všichni ti, kteří pomáhali prosadit současnou platnou legislativu pod vlivem ideologie a populismu, bez ohledu na reálný praktický dopady. Teď se díky tomu třeba v Praze prakticky nedá postavit vůbec nic, ale vysvětlit se jim to nedá. A to, co se nakonec navrhuje a prosazuje, je spíš nepraktické "krásno" (viz návrhy, co lezou z IPRu). To se jim taky vysvětlit nedá, že ve "štůdiji" to sice vypadá krásně, ale reálně to způsobí víc škody, než užitku.
Pikehead
Úterý, 13. srpna 2019 - 16:14:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5372
Registrován: 3-2007
Aha, takže to není dopad na bezprostřední osobní život, ale berete si osobně handrkování na magistrátu.
A jaké konkrétní stavby se díky nim nedají postavit?
Úterý, 13. srpna 2019 - 17:37:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3262
Registrován: 6-2016
Pikehead: Kontrolní otázka - zajišťoval jsi OSOBNĚ nějakou rekonstrukci/stavbu???
Já několik během cca 15 let. Množství "úžasných" změn v "úředním procesu" (vždy k lepšímu) člověka opravdu potěší a vlije mu do žil optimismus a pozitivní pohled na náš bezvadně fungující stát...

Až bude stát lávka v Troji, tak se zase ozvi (já ji osobně nijak nepotřebuju, ale mnozí jiní ano)[biggrin] O ukončení rekonstrukce/optimalizace trati 171 nemá ani cenu diskutovat, že? Ale jinak je všechno v pořádku, samá pozitiva a sociální jistoty a důsledná ekologizace...
Úterý, 13. srpna 2019 - 17:39:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8766
Registrován: 5-2002
A jaké konkrétní stavby se díky nim nedají postavit? - A jaké konkrétní stavby postavili nebo začínají tedy stavět?. Žádné, což u zelenototalitních stran nepřekvapí, protože nulová výstavba je jejich politickým programem. Na osobní život obyvatel Prahy to dopad samozřejmě má.

A konkrétně - městský okruh, stavba železničního mostu na Smíchově, nové byty, rekonstrukce pražských mostů.
Úterý, 13. srpna 2019 - 20:25:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1078
Registrován: 9-2016
Radek Š: Projekt dělal projektant, který již v Praze pododobné projekty zajišťoval. Jenže na jiné MČ. A P3 chce zrovna toto. A možná narazit na jiného úředníka, potřebovali bychom jiné lejstro. Např. když jsem chtěl kolaudovat kotel s koncovkou do zásuvky, chtěli mj. revizi elektro. Znění revize pak bylo: "Přívodní kabel s vidlicí byl zasunut do zásuvky. Přívodní kabel odpovídá ČSN ...., zásuvka ČSN....". Dodavatel mi říkal: "tak tohle jsem ještě nedělal. Ale dělal jsem jiné ptákoviny".

Každý, kdo něco staví, ví, že vyřízení povolení ke stavbě zabere nejvíce času stavby od záměru po dokončení. Stavební úřad na vyřízení má 30 dnů. Když ale nestáhá, vyzve k doplnění a čas se pozastavuje. Následně se to prohásí za zapeklitý případ a lhůta na vyřízení se prodlouží.

V Praze i v ČR je množství staveb, kde jejich dokončení včera bylo pozdní. Ale zatím se o nich jen mluví. Namátkou - D3, D4, D35, vnitří i vnější okruh Prahy, lávka v Tróji, oprava (skoro všech) mostů, doprava na letiště apod.
Úterý, 13. srpna 2019 - 20:57:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8767
Registrován: 5-2002
tak tohle jsem ještě nedělal. Ale dělal jsem jiné ptákoviny - tak toto bych nesváděl na ekofašo, byť by možná rádi škodili. Máme tady prapodivnou dobře placenou komunitu ministerských úředníků a to je směs totální hlouposti a bezmezné arogance. Je to prostě továrna na vymýšlení byrokratických blbostí. Ale ti lidi by jinak byli nezaměstnatelní, takže ministerstva jsou taková sociálka, jen nominálně o řády vejš.
Úterý, 13. srpna 2019 - 21:17:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12962
Registrován: 8-2004
Makus:
"Každý, kdo něco staví, ví, že vyřízení povolení ke stavbě zabere nejvíce času stavby od záměru po dokončení."
Přesně tak.
A pak tu někdo bájí o VRT během deseti let anebo se podivují, že některé realizované stavby zcela neodráží nejnovější vývoj.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Úterý, 13. srpna 2019 - 21:33:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 36
Registrován: 9-2015
tohle nějaký forum "stavíme svépomocí" ?
Úterý, 13. srpna 2019 - 21:37:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9224
Registrován: 4-2003
Zelený, Piráti, Praha Sobě a vůbec všichni ti, kteří pomáhali prosadit současnou platnou legislativu

Ani jedná z těch stran neměla vliv na současnou podobu stavebního zákona. Ta poslední tuplem ne, když nikdy ani nebyla v Parlamentu.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Úterý, 13. srpna 2019 - 21:49:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9225
Registrován: 4-2003
Každý, kdo něco staví, ví, že vyřízení povolení ke stavbě zabere nejvíce času stavby

Sousedi nic nevyřizovali a měli projekt novýho baráku i s papírama za tři měsíce, dtto kolega.

Z opačného konce je jeden můj příbuzný, kde kombinace "vyřídím si to sám" plus použití vlastního rozumu zabrala rok a půl.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pikehead
Úterý, 13. srpna 2019 - 22:54:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5373
Registrován: 3-2007
honzaklonfar: ale i zajišťoval, ale o tom se nebavíme. Bobík tu naznačuje růst jakýsi nový totality, která cíleně zamezuje stavbám. Tak se ptám jakým a důkazní břemeno je tím pádem na jeho straně.
Takže jedna věc je nějaká Bobíkova ideologie omezující naše životy (tu nevidím a rád bych viděl, kde ji vidíte), druhá věci je složitost a nesmyslnost procesů (tu vidím, ale vzniká z přebujelé a neschopné byrokracie a ne z idedologie) a třetí je aktivita investora (která musí být v daném prostředí poměrně intenzivní).
Pokud do diskuse na téma "potkávám několik skupin osob, kteří nám docela agresivně hlásají a mají snahu i nařizovat, jak máme žít" vrhnete lávku v Troji a trať 171, tak tím chcete říct, že obě stavby někdo z na úrovni města nebo státu ideologicky sabotuje?

borovička: Nesmysl. V programu nikdo "nulovou výstavbu" nemá, naopak ji současná parta vyčítá předchozímu vedení radnice, které bylo v barvě středolevého populistického hnutí ANO a kromě otevření Blanky toho moc nepředvedli.
Začíná se realizovat metro D, což je městská investice a obrovská věc. Jestli tvrdíte, že se nestaví byty, tak jednoduše lžete (dneska jsem na vlastní oči viděl dokončované byty v Uhříněvsi, Hostivaři a cosi u krčského hřbitova).
Rekonstukce mostů je z mně neznámých důvodů politikum, ptejte se na magistrátu (kam byli lidi s těmito názory demokraticky zvoleni) za smíchovský most má máslo na hlavě SŽDC - půl roku bez viditelného pohybu. Městský okruh nevidím jako prioritu (ani zásadní kontroverzi), pražský je mnohem zásadnější.

Situace je nastavená tak, že se musí všichni vyžvanit, jejich připomínky nějak zprocesovat a celý proces musí být prost veškerých formálních chyb. To vyžaduje na straně investora pečlivost a energii, ve které když poleví, je výsledkem nabalující se zpoždění v řádu let. S výjimkou dráhy na letiště (kde se nepochopitelně ustoupilo) jsem přesvědčený, že po investici správného množství energie se všechno ostatní povede postavit v původně zamýšlené podobě, jen bohužel mnohem později...

(Příspěvek byl editován uživatelem Pikehead.)
Středa, 14. srpna 2019 - 02:27:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1946
Registrován: 12-2007
Ze Zahradního města k tunelům
hodně se to za ty dva týdny pohlo
https://hostivar-hlavni.rajce.idnes.cz/190813

Nakladače na Zahradním městě 13.8.2019
jeden nakládá třídičku a druhý vozy...
https://www.youtube.com/watch?v=jOfQIq6QZmA

Dnes je v Plánu mimo jiné:
pláň u Koryt
příprava drážky pro Robel
ukládání nosníků Bartoškova
betonáž mostu Botič (Malá Otakorova)
Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
[fotic] Hostivař - hlavní * Praha, RoPL * stavební diskuse na ttnz.cz

Středa, 14. srpna 2019 - 07:10:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5711
Registrován: 7-2011
Pikehead:
"S výjimkou dráhy na letiště (kde se nepochopitelně ustoupilo) jsem přesvědčený, že po investici správného množství energie se všechno ostatní povede postavit v původně zamýšlené podobě, jen bohužel mnohem později..."
Nepovede. TT na Dědinu už je odpískaná. Okruh se taky nedostaví, protože na tom není zájem (auto je fuj). Ze stejnýho důvodu nebudou P+R (je to drahý, město vlastně nemá pozemky a vůbec není to potřeba).
Pikehead:
"Situace je nastavená tak, že se musí všichni vyžvanit, jejich připomínky nějak zprocesovat a celý proces musí být prost veškerých formálních chyb."
Což samozřejmě trvá. Jenže není zájem na tom něco měnit. Proč se ke každýmu prdu musí vyjadřovat úplně každej? Vážně je to nutný?
Pikehead:
"Aha, takže to není dopad na bezprostřední osobní život..."
Stav se u nás na Praze 7, můžeš mi mezi tím nedostatkem parkovacích míst, která navíc stále ubývají, přebytkem baliset, přemírou zákazů a omezení a množstvím zbytečných, nikým nevyužívaných cyklopruhů vysvětlovat, jak se to nedotýká osobního života. A jak v tom není ideologie.
Nedávno se náš drahý pan radní pro dopravu (zelení, 2. volební období) kasal, jak se po třech letech! podařilo přikročit k realizaci zbezbariérovění jednoho marnýho přechodu kdesi v uličkách (jenže u školky). Když jsem se ho zeptal, co udělal pro to, aby to příště tak dlouho netrvalo, už neodpověděl. Tuhle zase tvrdil, že celkový počet parkovacích míst na P7 neubývá, že se teď podařilo realizovat nová. Na připomínku (nejen mojí) že ty místa jsou kdesi v pekle, kde nikdo nechodí a naprostá většina to od nich má domů minimálně jednu stanici tramvají (ke který ještě musí dojít), taktéž na to už neodpověděl. Dotazy ohledně modrého moru nemá cenu ani pokládat (třeba jak je možné, že je vydáno víc parkovacích karet, než kolik je parkovacích míst a za co se tedy vlastně platí), to obvykle skončí "uklováním" tazatele skupinou podporovatelů současné politiky (malou, ale o to hlasitější). Samozřejmě, logiky je v odpovědích minimum, zato ideologie hodně - auto je fuj, jakým právem zabíráte vlastní plechovkou místo na ulici, jezděte MHD a podobně. Takhle bych mohl pokračovat prakticky do nekonečna. Vše je navíc korunováno neschopností vymáhat vlastní zákazy a nařízení - máme třeba skoro všude zónu 30, ale už se nikdo neobtěžuje kontrolovat, zdali je skutečně dodržována, nebo zdali to není jen další kus plechu u silnice, který většina ignoruje (jistěže ano). O logice té plošné třicítky nemluvě.
Středa, 14. srpna 2019 - 07:21:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3263
Registrován: 6-2016
"ale i zajišťoval, ale o tom se nebavíme" - já se o tom naopak bavím. Buzerace ze strany státních orgánů je bezbřehá a to nejen vůči občanovi. Čočku dostávají i organizace, protože se se "do procesu" naserou "ochránci přírody" s buzeračními/nesmyslnými požadavky a stavba se táhne a táhne. A jak psal Makus - každý stavební odbor si přidá "vlastní iniciativu" a výsledkem je, že stejná stavba v místě "X" projde za skousnutelnou dobu, kdežto v místě "Y" se táhne násobně dlouhou dobu.

Otázka - ty stavby, které jsi zajišťoval se týkaly ZHRUBA čeho? Já "jedu" v oblasti bytového družstevnictví/společněvlastnického jednotnictví od kanalizací přes komunikace až po zateplování baráků. U staveb, dotýkajících se i okolí je velmi zajímavé poslouchat příběhy zhotovitelů na kontrolních dnech[biggrin]

Jestli nezapomenu, tak vytánu z káčka podklady k jakési stavbě (Snad Beroun - Karlštejn), tak jsou ty jejich kecy krásně vidět. Teď ale jdu vykonat funkci rostlináře.
Středa, 14. srpna 2019 - 07:48:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9229
Registrován: 4-2003
erá navíc stále ubývají, přebytkem baliset, přemírou zákazů a omezení a množstvím zbytečných, nikým nevyužívaných cyklopruhů vysvětlovat

Protože to tak jiný lidi chtí. Kdybych byl vovčanem, tak mi to bude spíš vyhovovat. Nemám nic společnýho se zelenýma, pirátama a s lídrem tý poslední strany leda to, že jsme spolu chodili do školy.

Boj proti cyklistum (třeba) je pro mě vrchol debility.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Středa, 14. srpna 2019 - 08:14:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19746
Registrován: 5-2002
Bobik: jakým právem zabíráte vlastní plechovkou místo na ulici
No a jakým teda...?
Středa, 14. srpna 2019 - 08:51:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1723
Registrován: 7-2017
Hroch:
"Makus:
"Každý, kdo něco staví, ví, že vyřízení povolení ke stavbě zabere nejvíce času stavby od záměru po dokončení."Přesně tak.
A pak tu někdo bájí o VRT během deseti let anebo se podivují, že některé realizované stavby zcela neodráží nejnovější vývoj."

Někteří dnešní vývoj předvídali (příklad členové dnešního ŽESNAD, v archivu i tohoto webu jistě umíte hledat sami), ale vysmívali se jim. Nemusíme chodit tak daleko, stačí vaše obhajoba Domažlic ve variantě 4e...Kterážto by byla zastaralá i v roce 1995, natož v roce 2015...
Středa, 14. srpna 2019 - 09:22:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8769
Registrován: 5-2002
Hajnej: A jakým právem zabíráte místo na tý ulici vůbec vy? Není přece vaše.
Středa, 14. srpna 2019 - 10:12:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1760
Registrován: 1-2005
Kasme - Kdy má zmizet propoj do ONJ v Edenu tak, aby mohla být dokončena rampa z podchodu na příslušné nástupiště?
Díky.
Jediné slušné vlakové spojení z Prahy a Severních Čech do Polska a Vy ho chcete zpochybňovat. Ekonomie zničí vše užitečné s šetřily jako jste Vy. - M. Š., obhájce rychlíku Praha - Jelenia Góra a zpět.
Pikehead
Středa, 14. srpna 2019 - 12:24:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5375
Registrován: 3-2007
Bobík: no moment, to zase nefunguje tak, že pokud se nerealizuje jakejkoliv nápad, tak za to může ideologie. Může to bejt tím, že je to prostě blbej nápad. [happy] Nehledě k tomu, že ta ideologie je součást volebního boje a máte díky demokracii možnost volit alternativu.
Co se týče rovnítka mezi lidskou svobodou a práva na vožení si prdele po velkoměstech, včetně práva odstavovat plechovku podle potřeby na veřejných plochách + ideálně zdarma, tak správný sever na tuto diskusi je www.dfens-cz.com. Můj dojem z Prahy je přesně opačný - město je určeno zejména pro auta a psy, zatímco lidi přežívají v pár vymezených kapsách, eventuálně nacpáni do podzemí...

honzaklonfar: rekonstrukce RD na "ohlášení", územní souhlas na ploty, legalizace vrtané studny po předchozím majiteli, 1x zelená úsporám (a to byla mrdka největší, ale dělal jsem to dobrovolně). Všechno trvalo tak 6 týdnů, ale bylo to na venkově a prakticky bez sousedů.
Je krásný, co jste všechno za prachy pro družstvo vyběhal, ale evidentně vám to moc nejde a pokud vás to sere, tak to jednoduše nedělejte a předejte to profesionálnímu vyběhávači razítek, jak vám tady už asi 10x radil Radek Š.
Jestli vás situace nějak irituje, tak tady přestaňte s kolovrátkama senilního dědka a navštivte v Berouně v ordinačních hodinách pana Oberfalzera (ten doufám, že testem ideologické přijatelnosti projde) a předejte mu konkrétní připomínky k nesmyslům ve stavebním a jiném řízení. To je cesta jak věc řešit, pokud tu potřebu máte.

borovička: blbej dotaz na Hajnýho, zatímco ulice i historických částí Prahy zcela pohodlně umožňují, aby po nich bez problému chodili všichni obyvatelé dané čtvrti, ale rozhodně neumožňují, aby po nich všichni tito obyvatelé jezdili do práce auty a každý si před domem parkoval plechofku.
A jelikož se jedná o veřejný prostor, tak se tato otázka (bohužel) neřeší tržně, ale politickou diskusí a administrativním ustanovením modrých zón. Alternativa je parkovací místa dražit.

(Příspěvek byl editován uživatelem Pikehead.)
Středa, 14. srpna 2019 - 12:26:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6268
Registrován: 9-2011
Boro: a třeba vzduch, který dýcháte, je "váš"?
Všichni jste volové. Servít
Středa, 14. srpna 2019 - 12:51:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 341
Registrován: 9-2015
borovička: Tady hodně Praha šíleně zaspala v tom, že se dostatečně nebudují podzemní parkoviště a parkovací domy, aby si tam člověk tu plechovku odložil a neparkoval na ulici. Je potřeba dostat z ulic hlavně auta rezidentů. Modré zóny jsou krok zcela nesprávným směrem. Podpořit by se naopak měla např. instalace parkovacích věží ve dvorech, odkud je výjezd a případně i na částech veřejných prostranství, kde to nebude překážet něčemu jinému. Parkování na ulici by mělo být důsledně zpoplatněno (výjimky pouze pro ZTP).
Středa, 14. srpna 2019 - 14:38:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 37
Registrován: 7-2018
Takové podzemní parkovací místo přijde bratru na 400 tisíc (ne za 300, za kolik je prodávají developeři).
Dokud bude parkování na ulici pro rezidenty za tisícovku ročně, tak se nedá očekávat zájem o budování podzemek.

A zdražit parkování pro rezidenty na řekněmě 5, 10 tisíc ročně - to je pro politiky jako podřezat si pod sebou větev.
M_g
Středa, 14. srpna 2019 - 15:03:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1141
Registrován: 6-2006
Hlavně je to tlak na vystěhování obyvatel z center měst (městských částí).
Středa, 14. srpna 2019 - 15:34:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3687
Registrován: 5-2002
V programu nikdo "nulovou výstavbu" nemá V programu ne, ale o zaříznutí radlické radiály a parkovacího domu na Zličíně už tu jednou řeč byla.
Vzhledem k tomu, že příprava stavby trvá skoro 10 let, tak i to Dčko je v současné době zásluhou předchozího vedení Prahy (zase Blanka je zásluhou Béma).
Spíš je otázka, zda bude za dalších 10 let co otevírat nebo přinejmenším zahajovat stavbu (= co dnešní levičáci prosadí a vypapírují). Zatím to na nic moc nevypadá. Ale zase máme dohady o vlajkách na magistrátu, architektonickou soutěž na stanice na Dčku a cesty konšelů na konference po světě.
Byty se v Praze staví, ale málo.
Městský okruh nevidím jako prioritu [crazy]
Středa, 14. srpna 2019 - 15:56:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3264
Registrován: 6-2016
Tak jsem nezapomněl, našel a prokousal se: https://portal.cenia.cz/eiasea/detail/EIA_OV1226
("Oznámení")

Má to trapných 358 stran v PDF (asi 150 MB) a je to v některých částech "počteníčko". Pročež bych se zeptal vševědoucího Pikeheada, zda by mi dokázal vysvětlit, proč se stejné přírodovědné obrázky a texty vyskytují 2x (kapitoly C.I.3. a D.I.7.) a velikost souboru pak bobtná, zejména obrázky (shodné např. na straně 91 a 243)? Určitě to není proto, aby si přírodokrajinozpytci mohli říct o větší obnos za vypracování dokumentu, že ne?

I já, dementní geront, jsem musel do služebních dokumentů dávat odkazy na již uvedené skutečnosti, aby soubory nebyly zbytečně velké...


Pro obveselení některé citáty z dokumentu:

"Seznam památkově chráněných objektů v blízkosti trati:

Kostel sv. Václava Všenory(zdroj http://pamatkovykatalog.cz)"
(moje měření na mapy.cz, od trati vzdušnou čarou 180 metrů, o 21 metrů výš!!!)

"Vzhledem k charakteru a rozsahu NZ nemohou být významně ovlivněna širší krajinná panoramata. Jistě však budou ovlivněny cenné dílčí scenérie harmonické krajiny malého měřítka v uzavřeném údolí Berounky."

"V úhrnu lze konstatovat, že navrhovaný záměr optimalizace trati bude představovat středně silný zásah do znaků a hodnot krajinného rázu."

Jinak tam jsou i zajímavé věci, těším se na výměnu Mokropeského mostu. Domorodé obyvatelstvo bude způsobem a délkou stavby bezpochyby nadšeno. A rádo přinese svoji malou oběť na oltář průjezdného europrůřezu[biggrin]

Ke "stavebnictví" se už vyjadřovat nebudu. Přiznávám, že o tom vůbec nic nevím a jen to tady plevelím[rofl]
Středa, 14. srpna 2019 - 16:55:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8770
Registrován: 5-2002
Parkovací domy někdo občas nakreslí do plánů. Představa je, že se k nim má chodit až 2 kilometry pěšky. Alespoň tak to u nás IPeRit naplánoval s tím, že místo parkování zřídí na ulici cyklostezku, aby nebylo kde zastavit ani pro nasednutí či zásobování. Ale což, sociální inženýrství je taková divná věda.
Středa, 14. srpna 2019 - 17:02:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9234
Registrován: 4-2003
jelikož se jedná o veřejný prostor, tak se tato otázka (bohužel) neřeší tržně, ale politickou diskusí a administrativním ustanovením modrých zón.

Jenže některý lidi to nejsou schopný evidentně pobrat vč. identifikace příčiny a následku. Už jenom čekám, kdy z regulace a šikany obviní i zahradní trpaslíky.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Středa, 14. srpna 2019 - 17:04:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9235
Registrován: 4-2003
Dokud bude parkování na ulici pro rezidenty za tisícovku ročně

Jo, tohleto mě připomíná spolužačku obývající za reálsocíku vilu na Hanspaulce za nesnesitelných 120 Kčs měsíčně.[crazy]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

P_v
Středa, 14. srpna 2019 - 17:31:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2206
Registrován: 5-2002
Brr: Ten parkovací dům na Zličíně, v podobě plošiny přemosťující mimoúrovňovou křižovatku, byl ten nejdražší možný způsob, jak tam něco postavit. Co takhle se dohodnout s nějakým OC okolo, že se mu postaví parkovací dům na pozemním parkovišti, kde budou podlaží vyhrazená pro OC a jiná pro P+R. Získaly by na tom obě strany.
Středa, 14. srpna 2019 - 18:02:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5712
Registrován: 7-2011
Pikehead:
" no moment, to zase nefunguje tak, že pokud se nerealizuje jakejkoliv nápad, tak za to může ideologie. Může to bejt tím, že je to prostě blbej nápad. [happy] "
Však nic takovýho neříkám. Říkám jen, že se o tom, zdali nápad je, anebo není blbej, kvůli tý ideologii, právě zhusta bohužel nedá vůbec bavit. Je-li nápad ideologicky zabarvenej, pak jakákoli snaha o diskusi nad případnou ne/smyslností nápadu je chápána jako útok proti samotné podstatě.
Hajnej:
"No a jakým teda...?"
Řekl bych, že úplně stejným, jakým je zabírán veřejný prostor na cyklopruhy. Který navíc využívá naprostý minimum.
Pikehead:
"Můj dojem z Prahy je přesně opačný - město je určeno zejména pro auta a psy, zatímco lidi přežívají v pár vymezených kapsách, eventuálně nacpáni do podzemí..."
Jenže tady jde o něco trošku jinýho. Každej trošku soudnej člověk chápe, že vozit se po městě autem je blbost a že všechny auta se do města nemůžou vejít. Jenže, pokud chci lidi dostat z aut, musím jim nabídnout nějakou alternativu. A jaká alternativa se nabízí? MHD, která ve špičkách praská ve švech a překáží už i sama sobě? Co si lidi asi vyberou - raději poskakovat hodinu a půl v koloně, v pohodlí vlastního vozu, nebo hodinu stát na jedný noze a ještě ne na svý v MHD (s "bonusem" odéru různých méně přizpůsobivých)? Mimo špičky, kdy to na sebe nenavazuje a navíc to má intervaly jak psí spřežení, zatímco město je vesměs volný, takže autem se "od dveří ke dveřím" dá dojet minimálně za polovinu času, než MHD? A to se bavím jen o městských, co takový mimoměstští, které z města vyhnaly rostoucí nájmy? Spousta z nich jede autem, protože nemá jinou alternativu (že nemůže zajízdět bus do každý marný vesničky, navíc v nějakým lidským intervalu snad chápem všichni). A spousta z nich by to auto klidně ráda odstavila někde na kraji, u kapacitní MHD, nebo cestou na nádraží, u kapacitního příměsta s krátkými intervaly. Jenže jaksi nemá kde. Parkoviště chybí a navíc se modrý mor rozšiřuje, protože místním kolem metra pochopitelně vadí, že si z toho vidláci dělaj parkoviště. O příměstě nemá cenu se bavit, to se vracíme zase na začátek toho začarovanýho kruhu. Viz 171 - kapacitně nestíhá, ale modernizace nebude. [crazy]
Pikehead:
"Nehledě k tomu, že ta ideologie je součást volebního boje a máte díky demokracii možnost volit alternativu."
Vtipný. Jakou? Zloděje zprava? Zloděje zleva? Zloděje ze středu? Zloděje, ideology, fanatiky a šílence, bez ohledu na barvu (rudy, zelený, černý, etc.)? ODS rozkradla co mohla, dostala oprávněnej klepec, ale že by došlo k nějaký sebereflexi? Změnilo se pár fíkovej listů v nejvyšším vedení a staří šíbři se zavrtali hlouběji do struktur, aby nebyli tak na očích veřejnosti. ČSSD je to samý v bledě oranžovým, mílovými kroky míří do zapomnění, ovšem sebereflexe taktéž nula, spíš je snaha na poslední chvíli urvat co se dá. Podnikatelský projekt Babiš nemá smysl zmiňovat, tomu o nic jiného, než blaho Babiše nejde. Co máme dál? Komunisty? Piráty, tedy nazelenalý komunisty? TOPku , tedy stranu nespokojenců a zkrachovalců z jinejch stran, který nikdy ničeho podstatnýho nedosáhli a vždycky byli jen marginální stranou (s více či méně pitomými nápady)?
Nevím jak kdo, ale já už dlouho bohužel nemám koho volit.
Středa, 14. srpna 2019 - 18:33:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1947
Registrován: 12-2007
Slíbená noční Plzeň


https://trate.rajce.idnes.cz/plzen-190811
Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
[fotic] Hostivař - hlavní * Praha, RoPL * stavební diskuse na ttnz.cz

Středa, 14. srpna 2019 - 18:45:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19750
Registrován: 5-2002
Boro: A jakým právem zabíráte místo na tý ulici vůbec vy?
Vlastní plechovkou ho nezabírám, neb si platím garážové stání. A vlastní maličkostí ho na ulici taky nezabírám, protože chodím po chodníku.
Máte ještě nějaké podobně debilní otázky...?

Představa je, že se k nim má chodit až 2 kilometry pěšky
No tak já chodím kilometr (s převýšením pár desítek metrů) a celkem se to dá.

Bobik: Nevím jak kdo, ale já už dlouho bohužel nemám koho volit.
No když si tu tak čtu ty Tvoje nářky (hlavně ten popis MHD mi připadá, jako kdybys jezdil v nějaký jiný Praze), tak jednu alternativu přece jen máš: provaz.
Středa, 14. srpna 2019 - 20:05:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3688
Registrován: 5-2002
... byl ten nejdražší možný způsob, jak tam něco postavit. Co takhle se dohodnout s nějakým OC okolo ... Nojo, ale ty možnosti byly buď parkovací dům draze postavit teď a nebo veškerou přípravu hodit do popelnice a znova se deset let zabývat papírováním (s tím, že po těch 10 letech se opět někomu může zdát, že by to bylo lepší udělat nějak jinak). Mimo to, současná koalice údajně (když tak mě opravte) preferuje variantu, kdy se parkovací dům na Zličíně odsune směrem k Rudné a u něj se postaví stanice metra - to ale není na dalších deset, ale spíš dvacet let.
Středa, 14. srpna 2019 - 20:29:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12965
Registrován: 8-2004
Tantin27:
"Nemusíme chodit tak daleko, stačí vaše obhajoba Domažlic ve variantě 4e...Kterážto by byla zastaralá i v roce 1995, natož v roce 2015..."
Helejte, už jste s tím kolovrátkem trapný (já jsem 4e nikde neobhajoval, jen Vám neskáču na každou blbost, kterou se něco snažíte podpořit). Nehledě na to, že jsem psal o realizovaných stavbách, což jsem si teda mezi Plzní a Domažlicemi nevšiml, že by platilo. Takže buď neumíte číst nebo chápat.
Pikehead:
"za smíchovský most má máslo na hlavě SŽDC - půl roku bez viditelného pohybu."
A na to jste přišel jak?
Pikehead:
"Městský okruh nevidím jako prioritu (ani zásadní kontroverzi), pražský je mnohem zásadnější."
[crazy][crazy][crazy]
Pikehead:
"Situace je nastavená tak, že se musí všichni vyžvanit, jejich připomínky nějak zprocesovat a celý proces musí být prost veškerých formálních chyb. To vyžaduje na straně investora pečlivost a energii, ve které když poleví, je výsledkem nabalující se zpoždění v řádu let."
Jestli Vy si nepletete pojmy. On třeba takový stavební úřad není investor.[nene]
Wool:
"Kdy má zmizet propoj do ONJ v Edenu tak, aby mohla být dokončena rampa z podchodu na příslušné nástupiště?
Díky."
Sice nejsem Kasme, ale zřejmě 04/2020.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Středa, 14. srpna 2019 - 20:52:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8771
Registrován: 5-2002
Hajnej: Vaše menšinové názory většina společnosti nesdílí, možná toleruje. Natom chodníku zabíráte místo stejně jako na vozovce. A garážové stání v parkovacích domech za stamiliony bude mít tržní cenu jakou?? Ale zřejmě parkujete ve šťastné lokalitě a živíte se šťastnými příjmy.
Jeffer
Středa, 14. srpna 2019 - 22:49:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 873
Registrován: 1-2005
Keď problém s tým autom je, že ráno ide pol hodiny do práce, popoludní hodinu a pol z práce (ešte cez obchod a tak) a medzi tým niekde musí 22 hodín stáť a nič nerobiť. A to auto aj pri tom státi zaberá dosť veľa miesta… Takže na tom systéme je niečo zle, keď väčšinu času len zaberá miesto a nič nerobí.
Grrrrrr... Gorrrrr... Gorila! (14. 2. 2003 v Košiciach na stanici na R604 Dargov do Bratislavy)
Středa, 14. srpna 2019 - 23:09:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19757
Registrován: 5-2002
Boro: Vaše menšinové názory většina společnosti nesdílí, možná toleruje
Když tu většinu baví hledat místo na zaparkování...

Natom chodníku zabíráte místo stejně jako na vozovce.
Až na to, že chůzí po chodníku naplňuji účel, ke kterému byl zřízen, což se o trvalém blokování jednoho jízdního pruhu odstaveným vozidlem říci nedá.

A garážové stání v parkovacích domech za stamiliony bude mít tržní cenu jakou??
Výchozí hodnota jsou ty stamiliony lomeno počtem stání a pak se to někde ustálí tržními mechanismy.
Já si třeba to svoje pořídil za další členskej vklad 100 tisíc, ale neprodám ho ani za mega. Kapišto...?

Ale zřejmě parkujete ve šťastné lokalitě
Parkoval jsem v čím dál tím nešťastnější lokalitě, což jsem nakonec řešil tím garážovým stáním.

živíte se šťastnými příjmy
Do mých příjmů Vám nic není - ale jenom štěstí k jejich dosažení fakt nestačilo (zdá se, že máte potřebu něco sám sobě odůvodňovat).
Bugear
Středa, 14. srpna 2019 - 23:54:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3774
Registrován: 8-2005
třeba jak je možné, že je vydáno víc parkovacích karet, než kolik je parkovacích míst a za co se tedy vlastně platí
Za vyšší pravděpodobnost zaparkování než při volném režimu. Pokud vám to nevyhovuje, zažádejte si o trvalý zábor, u něj budete mít jistotu téměř 100%. Ovšem taky za jinou cenu.
»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.
Čtvrtek, 15. srpna 2019 - 05:52:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5713
Registrován: 7-2011
Bugear:
"Za vyšší pravděpodobnost zaparkování než při volném režimu."
Jenže to právě není pravda. V určitých částech dne se parkuje stejně mizerně, jako před zónama a v jiných není problém zaparkovat, zase stejně, jako před zónama. Tedy, upřímně, v něčem ty zóny "pomohly", to je fakt - před nima se musela pětkrát objet celá čtvrť, než se někde našlo místo, po jejich zavedení stačí už "jenom" čtyřikrát, takže skutečné zlepšení. [proud]
Hele, neměl bych nic proti tomu, kdyby vybranej peníz šel na nějaký zlepšení. Ale MČ/městu to bohužel slouží jenom jako další daň na vylepšování rozpočtů.
Hajnej:
"...tak jednu alternativu přece jen máš: provaz."
[proud][proud]
No, myslím, že asi ne. Tak dlouhej špagát, abych na něm pověsil všechny ty věrozvěsty lepších zítřků, obávám se, ještě nikdo neumotal... [biggrin]