Diskuse » Železnice » Historické motorové, parní a elektrické vozy » Archiv diskuse Historické motorové vozy - M131.... do 12. 7. 2019 « předcházející | další »

Archiv diskuse Historické motorové vozy - M131.... do 12. 7. 2019

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Středa, 22. května 2019 - 21:55:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2836
Registrován: 7-2005
a hlavně při opravách používat ty správné pomůcky....

Středa, 22. května 2019 - 23:37:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1482
Registrován: 7-2017
Zdepa 2836: Ono se to dneska možná zdá srandovní, ale v těch heroických dobách fungování zásobovacích závodů Hospodářské ústředny železnic se řada materiálů nakupovala pro celou síť ČSD centrálně z jednoho zásobovacího závodu a pak se dodávala do výkonných jednotek formou traťových dodávek, takže příslušný referent nakupovaný materiál vůbec neviděl... Pokud si dobře pamatuju, tak třeba řezivo se takhle zajišťovalo pro celou síť (nebo aspoň Čechy a Moravu) přes ZZ Louny - Lenešice. (A to byla zrovna z traťových dodávek částečná výjimka, protože jestli mě paměť neklame, tak řezivo se v těch Lenešicích i skladovalo.) Omezený sortiment řeziva tak ulehčoval práci těm nákupčím i objednávajícím výkonným jednotkám.

A copak řezivo, to byla sranda ve srovnání třeba s palivem nebo materiálem pro železniční svršek... Například v ZZ Brno sedělo nejméně až do r. 1992 7 lidí, kteří výhradně formou traťových dodávek objednávali kolejnice, výhybky, drobné kolejivo, štěrk, pražce a veškerý další materiál pro odvětví traťového hospodářství centrálně. Výrobci spolu s objednávkami z Brna dostávali i dispozice pro směrování ložených vozů přímo na místa skladování a/nebo spotřeby. V Brně se samozřejmě nic z toho neskladovalo. Dodnes jsem nepochopil, jak v takovém systému mohla fungovat kontrola jakosti a správnosti dodaného množství... [crazy]
Bdlm
Čtvrtek, 23. května 2019 - 10:40:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1724
Registrován: 3-2007
Čtvrtek, 23. května 2019 - 15:15:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3486
Registrován: 3-2010
To asi nebude létající Hamburčan, že? [biggrin]
Bdlm
Čtvrtek, 23. května 2019 - 15:31:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1725
Registrován: 3-2007
Nikdy neříkej nikdy.
Čtvrtek, 23. května 2019 - 20:01:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2707
Registrován: 11-2006
dědek hank: Dodnes jsem nepochopil, jak v takovém systému mohla fungovat kontrola jakosti a správnosti dodaného množství...
Myslíte si, že dnes to funguje jinak? [biggrin] Dnes objednávají materiál referenti, kteří nejenže materiál nevidí, ale formou smluvních nebo vysoutěžených kontraktů pouze korigují proces dodávek materiálu od dodavatele ke spotřebiteli. Sklady a skladové zásoby neexistují. Dříve jsme aspoň věděli, že každý ZZ má pod palcem určitý sortiment a formou ročních nahlášek a kvartálních objednávek s měsíčním upřesněním množství požadovaného materiálu bude dodán. Hlavně musel být zásobovač zbožíznalec a profík, který dokázal řešit nedostatkový sortiment náhradami. Dnes je v SAPu skoro u každé položky pro jistotu obrázek se specifikací, takže materiál může objednávat s prominutím i cvičená opice. Dříve ten matroš musel člověk osahat vlastními rukami a pokud nebyl hloupý, dokázal chlapům na dílně vyhovět i v dobách, kdy peněz na papíře bylo dost, ale v obchodech úplné ho..o. Dnes je to přesně naopak. Sehnat se dá všechno, leč málokdo je schopen zaplatit.[wink]
http://www.spdz.estranky.sk/- stránka věnovaná M131.1443 (a nejen jemu)
Čtvrtek, 23. května 2019 - 20:10:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1367
Registrován: 2-2012
Bdlm: krásné opraveny T111 (y) kde prosím cerpate náhradní díly ? Myšleno hlavy, válce atd .... Díky za odepsání
Čtvrtek, 23. května 2019 - 20:16:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3538
Registrován: 5-2002
dědek hank: Dodnes jsem nepochopil, jak v takovém systému mohla fungovat kontrola jakosti a správnosti dodaného množství...

Správně to mělo znít - Dodnes jsem nepochopil, jak to mohlo fungovat bez SAPu. [proud]
Mimochodem, copak ti správní OFčáci, co si to zprivatizovali někdy v polovině devadesátých let měli nějaké sklady na každém rohu a prováděli nějakou kontrolu jakosti? Akorát přeposílali objednávky a faktury.
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Čtvrtek, 23. května 2019 - 21:37:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2838
Registrován: 7-2005
Ale Hospodářské ústředny železnic jsou záležitosti druhé poloviny 40.let.
Celou první republiku objednávalo kolejový materiál (kolejnice, vyhybky, pražce,..) ministerstvo.
Mazivo, řezivo a podobné drobnosti řešila ředitelství
Kdo a co může objednávat samozřejmě řešil předpis o činnosti ředitelství. A pokud to tam nebylo, objednalo to ministerstvo.
A díky tomu, že kolem těchto veřejných zakázek bylo vždy korupční prostředí, je jich dost v archivu, především z 30.let, dochováno....(samozřejmě i na vozidla)
Čtvrtek, 23. května 2019 - 22:39:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1486
Registrován: 7-2017
E499001:
"Dříve jsme aspoň věděli, že každý ZZ má pod palcem určitý sortiment a formou ročních nahlášek a kvartálních objednávek s měsíčním upřesněním množství požadovaného materiálu bude dodán."

V ideálním stavu. Nicméně po celou dobu existence HÚŽ se vyskytovala kvanta nedostatkových položek. Namátkou mě napadají některé ND pro diesely 12 V 170 DR motorových vozů M 262.0 (proto ty reko na loďáky - kolik požárů bylo kvůli nesehnatelným palivovým hadicím?), spousta druhů nátěrových hmot v předpisových odstínech (proto ty flaškově zelené ss elektrické mašiny v 70. letech, motory v odstínu střídavých el. lokomotiv a jiné kuriozity), parní topné spojky (které se při obratech souprav kradly, a to nikoli do sběru, jak by to nejspíš bylo dneska, a nedej bože, aby souprava stála někde mimo domovskou stanici přes víkend...) atd. apod.

E499001:
"Hlavně musel být zásobovač zbožíznalec a profík, který dokázal řešit nedostatkový sortiment náhradami."

S tím se dá souhlasit. Někdy sice ta kvalifikace byla získána spíš jenom dlouholetou praxí, ale nějak to fungovalo. Když už jsem zmínil ten svrškový materiál, tak v ZZ Brno to na přelomu 80. a 90. let byla většinově dámská záležitost, nicméně vedoucí měla železniční průmyslovku a předchozí praxi v ŽOS. A třeba v Prostějově mívali z dámy před důchodem nakupující výhybky občas i strach, protože znalostmi i razancí svého jednání předčila kdejakého mladého inženýra. [lol]

(Příspěvek byl editován uživatelem dědek_hank.)
Pátek, 24. května 2019 - 00:13:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 912
Registrován: 1-2012
Souhlasím s E499001, SAP je sice dobrý, ale pokud potřebujete něco atypického, tak přijde řada na výběrové řízení a minimální počet kusů. Pokud jste sám, nemáte šanci. Ale to jen pro osvětlení, teď už v tom naštěstí nedělám.
Pátek, 24. května 2019 - 08:25:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2708
Registrován: 11-2006
Já jsem po takřka dvacetileté praxi zásobovače změnil pozici, ale SAPu jsem se nezbavil, ba naopak. Bože, kde jsou ty časy, kdy nám stačila tužka, papír, psací stroj a telefon. Někdy mám pocit, že SAP R3 už je tak překombinovaný, že začíná být víc brzdou než pomocníkem.[happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem E499001.)
http://www.spdz.estranky.sk/- stránka věnovaná M131.1443 (a nejen jemu)
Pátek, 24. května 2019 - 09:39:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1488
Registrován: 7-2017
E499001:
"Já jsem po takřka dvacetileté praxi zásobovače změnil pozici, ale SAPu jsem se nezbavil, ba naopak. Bože, kde jsou ty časy, kdy nám stačila tužka, papír, psací stroj a telefon. Někdy mám pocit, že SAP R3 už je tak překombinovaný, že začíná být víc brzdou než pomocníkem.[happy] "

V tomto ohledu bych se SAPu rád zastal, aspoň pokud jde o vlastní praxi v několika firmách. Obecně řečeno, SAP sám za nic nemůže. SAP lze konfigurovat na objednávku ve velice širokém rozsahu, takže pokud někde zákazníkovi něco nevyhovuje, je to vina a) vedoucích a odpovědných pracovníků zákazníka, kteří často nevědí, co chtějí, a o možnostech SAPu nemají ani ánunk, b) zaváděcí skupiny, která zahrnuje lidi od dodavatele i od zákazníka a jejíž složení je pro jeho úspěšné nasazení zcela klíčové. Zkušenost mám takovou, že pokud byl někde v evidenci a účetnictví nemóresní bordel, už jenom provedení základního úklidu v datech před nasazením SAPu firmě prospělo. Zažil jsem ovšem i takovou absurdní habaďůru, kdy sice zákazník deklaroval, že SAP potřebuje, ale nevyřčeno zůstalo, že mu binec v některých temných zákoutích evidence vlastně vyhovuje; obsazení té zaváděcí skupiny pak odflákl do té míry, že se skoro nikdo z uživatelů skoro nic nenaučil... Naštěstí jsem z té firmy včas odešel, takže už nevím, jak to tam nakonec dopadlo; ta de facto protiSAPovská koalice tam ale byla dost vlivná...
Pátek, 24. května 2019 - 10:29:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3540
Registrován: 5-2002
SAP je sice dobrý, ale pokud potřebujete něco atypického, tak přijde řada na výběrové řízení a minimální počet kusů.

SAP fakt neřeší jestli objednáváte atyp nebo sérii. To je stejný nástroj jako ten papír, tužka a telefon. Viz hank 1488. Naprosto souhlasím.
Jedinou nevýhodu obrovských možností "customizace" je skutečnost, že si šéfíci mohou vymýšlet kraviny (ohýbat standardní postupy podle svého subjektivního postoje) a hlavně - je to neuvěřitelná příležitost k dojení firem a přihrávání si malých domů. Vymyslíte si nějakou kravinu, dodavatel ji nacení...a kdo pozná (a má chuť, sílu, zájem poznávat), že to nebyla práce na 10 "mandejs", ale že to u dodavatele spláchl jeden maník za dvě hodiny?
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Pátek, 24. května 2019 - 11:54:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1490
Registrován: 7-2017
Johny11:
" SAP je sice dobrý, ale pokud potřebujete něco atypického, tak přijde řada na výběrové řízení a minimální počet kusů.

SAP fakt neřeší jestli objednáváte atyp nebo sérii. To je stejný nástroj jako ten papír, tužka a telefon. Viz hank 1488. Naprosto souhlasím.
Jedinou nevýhodu obrovských možností "customizace" je skutečnost, že si šéfíci mohou vymýšlet kraviny (ohýbat standardní postupy podle svého subjektivního postoje) a hlavně - je to neuvěřitelná příležitost k dojení firem a přihrávání si malých domů. Vymyslíte si nějakou kravinu, dodavatel ji nacení...a kdo pozná (a má chuť, sílu, zájem poznávat), že to nebyla práce na 10 "mandejs", ale že to u dodavatele spláchl jeden maník za dvě hodiny?"

Ano. V tomto ohledu mám pozitivní zkušenost z nadnárodní firmy s ředitelstvím v cizině. Ti pražské šéfíky nenechali ani vymýšlet kraviny ani tolerovat malé domů. (Čímž je nechci idealizovat, zase se dopouštěli jiných lumpáren... Ale srovnání s českými "vlasteneckými" podniky vychází pozitivně pro ty zahraniční.)
Pátek, 24. května 2019 - 12:16:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2709
Registrován: 11-2006
Johnny 11: [ok] Jinak je SAP opravdu užitečná věc a v mnoha ohledech hodně pomáhá. Ale nějak jsme tematicky zabloudili... [happy] Zkusím to napravit nedávným dokumentem z Mirošovky.

http://www.spdz.estranky.sk/- stránka věnovaná M131.1443 (a nejen jemu)
Sobota, 25. května 2019 - 18:02:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3349
Registrován: 10-2008


Sobota, 25. května 2019 - 20:34:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 988
Registrován: 7-2009
Dobi

Ty dvě první fotky mají něco do sebe :-)))
Pondělí, 27. května 2019 - 08:31:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1415
Registrován: 10-2007
Ad dotazy na M 120.485 - info a foto Míra Kubelka

Osmdesátá léta M 120.485 ještě v Třebušicích


V květnu 1990 věžák převezen do České Lípy, dosazen motor Tatra 912 a nápravy z M 131.159.
Zkušební jízda červen 1993 na Žízníkovské spojce.
V roce 1998 předán spolku LOKO-MOTIV do Křímova.

Od té doby bez informací.
Každá správná mašina musí být cítit naftou a být aspoň trochu špinavá od oleje !
ČKD Praha můj vzor ! [fotic] [fotic] [fotic] [vypravci]

[ok] [ok] [ok] K6S 310 DR [ok] [ok] [ok]
Pondělí, 27. května 2019 - 15:29:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2591
Registrován: 7-2017
jojo...takhle nějak to pamatuju i já[happy][happy]ůdajně snad k dovážení tam byl i náklad cihel..údajně
Pondělí, 27. května 2019 - 16:50:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 307
Registrován: 8-2006
Hubič:Parádní fotky děkujeme věžák stojí v suchu ve výtopně v Křimově stále schopný vlastního pohybu s novou střechou z měděného plechu která stála nemalé peníze dojde na něj určitě jen nyní pracujeme na vozidlech snadněji zprovoznitelných. :-)
Polabský
Středa, 29. května 2019 - 09:00:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1164
Registrován: 10-2010
Komarek [ok][ok][jidlo] https://www.youtube.com/watch?v=DAh_kszXN3Q
Úterý, 04. června 2019 - 16:04:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 6-2019
Dobrý den.

Sháním informace, jestli a které věžáky řady M120.4 se nacházely v Praze a mohly se vyskytovat na posázavském pacifiku (Praha-Vrané-Čerčany/Dobříš) ve 30. letech, tedy ještě před válkou. Nebo zde jezdily jen M130.2 a 3? V knížkách mám několik fotek věžáků na této trati z té doby, ale nikde není viditelné číslo.
Nevěděl by někdo nějaký stav vozidel pravděpodobně ve Vršovicích v té době? Případně, kde by bylo možné něco takového najít? Děkuji
Sobota, 08. června 2019 - 22:59:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 6-2019
Tak už se mi čísla podařilo v literatuře dohledat, tedy je předchozí příspěvek už bezpředmětný.
Neděle, 16. června 2019 - 16:16:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1316
Registrován: 1-2010
Dnes M131 v Jičíně.
Neděle, 16. června 2019 - 17:37:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1538
Registrován: 8-2006
Karel jede domů z výletu.
Zachrochtám, zavrčím, zahalím se do oblaku dýmu a zmizím jako červený sršeň! www.pshzd.cz
Neděle, 16. června 2019 - 22:22:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 92
Registrován: 12-2010
V příloze je fotografie z archívu Tatry Kopřivnice. Pochází asi z roku 1928 nebo 1929. Je na ní průhled z čelního stanoviště řidiče tehdy nového motorového vozu řady M120.2. Přes okno je vidět nějaké jiné rozostřené vozidlo. Co by to mohlo být?
Středa, 19. června 2019 - 15:45:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 515
Registrován: 4-2010
Párař:
Snímků zmíněného vozidla lze v archívu Tatry Kopřivnice najít víc. Nalezené snímky pocházejí z let 1932-40.


(jedná se výřezy z větších snímků)

Bohužel jsem ani já zatím nezjistil o vozidle nic bližšího, ale vozidlo je to zajímavé.
Snad poradí někdo znalejší. [wink]
[masinka] Bakovští příznivci železnice: http:/www.zeleznice-bakov.wz.cz/
[masinka] videa na YouTube: https://www.youtube.com/user/JamesC7x
Statistik
Středa, 19. června 2019 - 17:13:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6364
Registrován: 6-2004
Už se to tuším řešilo na modely.biz. Nějaké samodomo posunovadlo.
Neděle, 23. června 2019 - 16:02:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1055
Registrován: 8-2015
Zlin 2019-06-23 M 131
Neděle, 23. června 2019 - 21:57:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2720
Registrován: 11-2006
V duchu někdejších příspěvků z doby před 11 lety, kdy jsme 1443 vraceli k životu, se nese i tento odkaz z pracovního denníku. Včerejší "ladění" spojky M131.1443, aby byl na příští sobotu připraven zvládnout provoz na Tovačovce s výše zmíněný kolegou 1454.

http://www.spdz.estranky.sk/- stránka věnovaná M131.1443 (a nejen jemu)
Pondělí, 24. června 2019 - 19:57:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1539
Registrován: 8-2006
E499001 - a co kroužek? Už jsem nechal vyrábět tři nové, neb ložisko doslova vycestovalo jednou stranou.
Zachrochtám, zavrčím, zahalím se do oblaku dýmu a zmizím jako červený sršeň! www.pshzd.cz
Pondělí, 24. června 2019 - 21:11:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2721
Registrován: 11-2006
Raději jsme zatím neměřili tloušťku stěny. Ale věřím, že tato zkušenost jednou přijde. [proud]
http://www.spdz.estranky.sk/- stránka věnovaná M131.1443 (a nejen jemu)
Čtvrtek, 27. června 2019 - 14:43:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 846
Registrován: 10-2008
Tak si dovolím trošku optimisticky navázat na minulá fota o převazu rámu.... Včera po nějakém tom roce stání M131.109 zkušebně opět v Zubrnicích ...... Držte o víkendu palce :-) Snad se GO povedla
Sobota, 29. června 2019 - 17:46:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 88
Registrován: 3-2014
Ráno náhodně v Kolíně, doplní někdo ?
Pondělí, 01. července 2019 - 17:49:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 36
Registrován: 8-2017
Zdravím. Nevíte prosím náhodou, zda se kromě dochované skříně "věžáku" M 120.324 dochoval někde ještě nějaký pozůstatek této řady (M 120.3)? Předem děkuji za případné informace[wink].
Čtvrtek, 04. července 2019 - 14:09:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3573
Registrován: 11-2007
Přátelé, ze které M 131.1 vznikla M 131.2003 a 2015? Jedna vznikla z M 131.136. Díky
Čtvrtek, 04. července 2019 - 15:04:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1540
Registrován: 8-2006
M131.2003 ex M131.139, reko 10.9.1967 v Břeclavi
M131.2015 ex M131.136, reko 14.1.1969 v Břeclavi
Zachrochtám, zavrčím, zahalím se do oblaku dýmu a zmizím jako červený sršeň! www.pshzd.cz
Čtvrtek, 04. července 2019 - 16:09:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3575
Registrován: 11-2007
Děkuju
Sobota, 06. července 2019 - 09:22:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1227
Registrován: 1-2005
Měl bych dotaz. V roce 2016 byla nadací Okřídlené kolo vyhlášená sbírka na vůz Calm za modrý šíp. Sbírka už nefunguje. jak celá akce dopadla?
Sobota, 06. července 2019 - 09:40:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7549
Registrován: 9-2003
Zkuste facebookový profil nadace,tam vám snad někdo odpoví..Zmínka o sbírce je tam r.2016[uhoh] Tohle mě na nadaci vadí..nekomunikativnost..když se něco děje,obvykle se prezentují snímky pánů z různých zůčastněných firem(ok taky je potřeba..) a pod. ale na samotné exponáty a jejich prezentaci a informce "co se děje " už většinou není místo a člověk se nic nedozví..Čekal bych např. nějaký fotoseriál s komentářem..Vážení děkujeme,vybralo se tolik a tolik,další postup bude.. vozidlo se nalézá v tomto stavu..viz.více datailních foto.. ještě bude potřeba.. Tohle mi vadí,přijde mi to pak takové neprůhledné.. někam pošlu peníze a nevidím co a zda se s nimi něco děje..[sad]
..pořádná mašina má kotel a komín..
Sobota, 06. července 2019 - 14:29:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2734
Registrován: 7-2017
ad Nope - to by mohla být naše 1081
Sobota, 06. července 2019 - 20:37:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4779
Registrován: 5-2002
Alf - mně to vadí úplně stejně, ale taková je prostě realita po změnách ve vedení nadace a úmrtí pana Kapouna, jednoho z hlavních tahounů nadace.
Sám jsem dělal několik let webmastera NOK, mj. jsme rozjeli nové stránky, kde jsme i pravidelně vypouštěli nějaké informace, ale po změně vedení NOK mi najednou nešlo do administrátorského rozhraní webu vstoupit a po pár měsících se stránky NOK rozjely v pozměněné podobě (budiž) - nicméně nikdo mi ani neřekl, ani třeba nevzkázal, že má práce pro NOK skončila. Prostě jsem si toho jen tak nějak všiml [sad]
www.prototypy.cz - Stránky, které vytváříte Vy všichni!
UPOZORNĚNÍ: Pokud najdete na stránkách O prototypech chybu, opravdu nepomůže, když budete po diskuzích šířit, že Kolmačka má toto a tamto špatně. Pomoci může jedině to, když mi napíšete CO je špatně a JAK je to správně...
Sobota, 06. července 2019 - 20:56:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1228
Registrován: 1-2005
Diky chlapi. Ten Calm by jistě našel využití, škoda že z toho sešlo.

PS: Vlastně jsem si na ně vzpomněl jen proto, protože jsem chtěl vyhodit předplacenou kartu a zbýval mi nějaký kredit. Ten jsem chtěl vyplýtvat formou DMS. Nakonec to dostal někdo jiný...
Sobota, 06. července 2019 - 21:58:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4063
Registrován: 3-2006
Fousekx:
"Měl bych dotaz. V roce 2016 byla nadací Okřídlené kolo vyhlášená sbírka na vůz Calm za modrý šíp. Sbírka už nefunguje. jak celá akce dopadla?"

Něco o něm je ve výroční zprávě NOK za rok 2017, na jejich stránkách odkaz
Loňskou tam ještě nemají.[kecal]
Neděle, 07. července 2019 - 09:06:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2736
Registrován: 7-2017
jo pánové.....asi zkrátka po předchozích zkušenostech lepší investovat pouze do svého[wink]
Pondělí, 08. července 2019 - 00:37:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7550
Registrován: 9-2003
Ad.Mořepetr - díky.. píší CALM.. co si myslet..
Ad.zeuke - bohužel.. dost lidí včetně mě to tak už dělá.. bohužel..
..pořádná mašina má kotel a komín..
T4781
Čtvrtek, 11. července 2019 - 20:00:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 929
Registrován: 2-2010
Zdravím pánové,
věděl by někdo číslo? Existuje ještě? [uhoh]
Foceno v Plzni 14 dubna 2012 [fotic]Děkuju [ok]
K6S 310DR - to je zvuk,tomu se nic nevyrovná!
Vyjíždí pomalu,ale jistě a za strašlivého rachotu-tak to je Zamráča
Až pojede kolem Vás,tak smekněte....
Čtvrtek, 11. července 2019 - 20:04:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2761
Registrován: 7-2017
že by mu bylo zpětně už rekonstruováno osvětlení??[blush]
Bdlm
Čtvrtek, 11. července 2019 - 20:10:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1750
Registrován: 3-2007
1184
Čtvrtek, 11. července 2019 - 21:33:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2762
Registrován: 7-2017
tak to je asi jediný vůz který mě napadl..ale nenapadlo mě že je v takovém stavu...[sad]
Bdlm
Čtvrtek, 11. července 2019 - 21:57:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1751
Registrován: 3-2007
Když myslíš.
Čtvrtek, 11. července 2019 - 23:02:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1375
Registrován: 2-2012
Zeuke : než začnete psát své bludy, trochu se informujte, než něco napíše te, M131.1184 se opravuje a více neřeknu ...
Pátek, 12. července 2019 - 14:33:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2765
Registrován: 7-2017
tak moment,já se jen a pouze ptal...ptal![kladivo][kladivo]přečti si všechno
Pátek, 12. července 2019 - 15:21:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 521
Registrován: 4-2010
Před nedávnem se tu probírala fotografie neznámého vozidla z archívu Tatry Kopřivnice. Měl bych taky jeden dotaz ohledně fotografie z tohoto archívu:
Nevíte někdo prosím Vás o jaké se jedná vozidlo, kterému přísluší toto stanoviště:

Díky moc [wink]
[masinka] Bakovští příznivci železnice: http:/www.zeleznice-bakov.wz.cz/
[masinka] videa na YouTube: https://www.youtube.com/user/JamesC7x
Pátek, 12. července 2019 - 17:02:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1543
Registrován: 8-2006
Já si myslím, že by to mohlo být tohle. A najděte alespoň pět společných prvků s M131.1. [wink] Neboť z toho vycházela nerealizovaná řada M141.0 pro SŽ.
Zachrochtám, zavrčím, zahalím se do oblaku dýmu a zmizím jako červený sršeň! www.pshzd.cz
Pátek, 12. července 2019 - 17:27:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1582
Registrován: 7-2017
Motoráček 1543. No, já nevím... Mně se zdá, že čelo toho německého motoru přece jen vypadalo trochu jinak.
Viz také tuto fotku:
https://www.drehscheibe-online.de/foren/file.php?017,file=59018
(pozor, nefunguje přímý proklik, adresy z Drehscheibe Online je nutno kopírovat do adresního pole prohlížeče Ctrl+C - Ctrl+V).

(Příspěvek byl editován uživatelem dědek_hank.)
Pátek, 12. července 2019 - 17:38:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3670
Registrován: 5-2002
zeuke:
"tak moment,já se jen a pouze ptal...ptal![kladivo][kladivo]přečti si všechno"

Otázka opravdu v jazyce českém vypadá trochu jinak.

zeuke:
"tak to je asi jediný vůz který mě napadl..ale nenapadlo mě že je v takovém stavu...[sad]"

Ale mezi šotouši převažuje názor, že forma není důležitá. [satan]
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Pátek, 12. července 2019 - 17:49:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1544
Registrován: 8-2006
dědek - já tu jen kouknul do stavby M131, kde je brán vzor VT12, což je na odkazu. Jenže ono se to více podobá T1 až T3. jen pro ilustraci Musíme tedy pátrat tam, kde byla převodovka Mylius a pneumatické ovládání. Tím se omlouvám za nepřesnost.
Zachrochtám, zavrčím, zahalím se do oblaku dýmu a zmizím jako červený sršeň! www.pshzd.cz
Pátek, 12. července 2019 - 18:43:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2766
Registrován: 7-2017
ad Johny - [crazy]bože tak se tedy zeptám - co je to prosím za motor?[happy]který nemá červený konce...a Boďa odpověděl 1184.....