Diskuse » Železnice » Tratě v západních Čechách « předcházející | další »

Tratě v západních Čechách

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři

   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků  zobrazit všechny (111)   
 
Předchozí roky: 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 07. 1. 2020 Jirka67 60 07. 1. 2020 10:00
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 18. 1. 2020 H_k 60 18. 1. 2020 14:59
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 31. 1. 2020 BigGeorge 60 31. 1. 2020 19:16
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 18. 2. 2020 PTM01 60 18. 2. 2020 21:07
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 10. 3. 2020 Honnzok 60 10. 3. 2020 10:01
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 27. 3. 2020 Tantin27 60 27. 3. 2020 21:55
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 13. 4. 2020 Martin2 60 13. 4. 2020 11:02
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 23. 4. 2020 Quenya 60 23. 4. 2020 15:35
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 27. 4. 2020 Luboš_3.21 60 27. 4. 2020 11:38
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 16. 5. 2020 Jeník_H.. 60 16. 5. 2020 20:36
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 25. 5. 2020 Malý_fotograf 60 25. 5. 2020 20:16
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 07. 6. 2020 Savik 60 07. 6. 2020 14:37
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 26. 6. 2020 1510015 60 26. 6. 2020 19:10
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 30. 7. 2020 BigGeorge 60 30. 7. 2020 18:21
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 03. 8. 2020 Suri 60 03. 8. 2020 12:42
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 16. 8. 2020 Petr_vlček 60 16. 8. 2020 12:48
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 23. 8. 2020 Petr_vlček 60 23. 8. 2020 13:26
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 05. 9. 2020 Cisalpino 60 05. 9. 2020 10:27
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 22. 10. 2020 Malý_fotograf 60 22. 10. 2020 21:31
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 12. 11. 2020 Žíža 60 12. 11. 2020 09:14
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 21. 11. 2020 Suri 60 21. 11. 2020 11:10
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 04. 12. 2020 David 60 04. 12. 2020 13:58
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 13. 12. 2020 H_k 60 13. 12. 2020 18:49
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 18. 12. 2020 Maxipes_Fík 60 18. 12. 2020 12:05
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 02. 1. 2021 Malý_fotograf 60 02. 1. 2021 21:52
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 11. 1. 2021 1510015 60 11. 1. 2021 11:35
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 18. 1. 2021 intelpetr 60 18. 1. 2021 17:24
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 24. 1. 2021 Malý_fotograf 60 24. 1. 2021 12:11
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 09. 2. 2021 Maxipes_Fík 60 09. 2. 2021 23:55
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 21. 2. 2021 Luboš_3.21 60 21. 2. 2021 21:05
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 10. 3. 2021 Luboš_3.21 60 10. 3. 2021 20:38
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 29. 3. 2021 Mladějov 60 29. 3. 2021 20:43
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 12. 4. 2021 Luboš_3.21 60 12. 4. 2021 19:16
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 01. 5. 2021 Savik 60 01. 5. 2021 15:30
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 19. 5. 2021 patrikosamigos 60 19. 5. 2021 17:17
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 04. 6. 2021 1510015 60 04. 6. 2021 09:39
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 20. 6. 2021 Luboš_3.21 60 20. 6. 2021 21:05
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 18. 7. 2021 Maxipes_Fík 60 18. 7. 2021 16:17
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 31. 7. 2021 2020 60 31. 7. 2021 23:33
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 16. 8. 2021 Maxipes_Fík 60 16. 8. 2021 11:37
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 28. 8. 2021 751_364-1 60 28. 8. 2021 09:49
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 17. 9. 2021 Luboš_3.21 60 17. 9. 2021 20:17
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 09. 10. 2021 Jeník_H.. 60 09. 10. 2021 20:42
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 25. 10. 2021 Maxipes_Fík 60 25. 10. 2021 12:46
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 04. 11. 2021 6332 60 04. 11. 2021 12:42
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 24. 11. 2021 1510015 60 24. 11. 2021 21:36
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 13. 12. 2021 Jussi 60 13. 12. 2021 01:28
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 24. 12. 2021 tomariero 60 24. 12. 2021 18:06
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 28. 12. 2021 Petrpes 60 28. 12. 2021 20:11
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 10. 1. 2022 intelpetr 60 10. 1. 2022 15:44
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 21. 1. 2022 Savik 60 21. 1. 2022 17:03
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 02. 2. 2022 Jeník_H.. 60 02. 2. 2022 23:33
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 12. 2. 2022 Martin_100 60 12. 2. 2022 00:53
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 30. 3. 2022 Petrpes 60 30. 3. 2022 12:24
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 17. 4. 2022 Mladějov 60 17. 4. 2022 13:36
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 10. 5. 2022 Jeník_H.. 60 10. 5. 2022 17:56
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 04. 6. 2022 patrikosamigos 60 04. 6. 2022 11:41
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 22. 6. 2022 Suri 60 22. 6. 2022 08:33
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 29. 6. 2022 1510015 60 29. 6. 2022 19:09
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 19. 7. 2022 Mladějov 60 19. 7. 2022 21:23
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 27. 7. 2022 Brr 60 27. 7. 2022 14:26
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 12. 8. 2022 TominoLopez 60 12. 8. 2022 13:39
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 20. 8. 2022 Jeník_H.. 60 20. 8. 2022 11:24
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 08. 9. 2022 T478.4019 60 08. 9. 2022 09:33
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 18. 9. 2022 David 60 18. 9. 2022 08:01
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 01. 10. 2022 Zundapp 60 01. 10. 2022 18:42
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 08. 11. 2022 Cisalpino 60 08. 11. 2022 18:41
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 23. 12. 2022 M_k 60 23. 12. 2022 22:22
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 16. 2. 2023 Jeník_H.. 60 16. 2. 2023 17:35
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 09. 3. 2023 751_364-1 60 09. 3. 2023 22:04
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 19. 3. 2023 Petr_vlček 60 19. 3. 2023 15:15
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 26. 3. 2023 Luboš_3.21 60 26. 3. 2023 14:11
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 07. 4. 2023 Jeník_H.. 60 07. 4. 2023 11:03
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 17. 4. 2023 Martin_j 60 17. 4. 2023 00:10
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 09. 5. 2023 Knispel 60 09. 5. 2023 18:41
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 18. 6. 2023 Marťa_rak 60 18. 6. 2023 09:09
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 10. 7. 2023 M_k 60 10. 7. 2023 07:58
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 03. 8. 2023 toommy 60 03. 8. 2023 10:09
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 23. 9. 2023 Luboš_3.21 60 23. 9. 2023 12:24
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 05. 11. 2023 pilot.pirx 60 05. 11. 2023 21:50
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 15. 11. 2023 Bram 60 15. 11. 2023 15:04
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 27. 11. 2023 Tantin27 60 27. 11. 2023 07:51
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 18. 12. 2023 Jeník_H.. 60 18. 12. 2023 18:39
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 14. 1. 2024 Petrpes 60 14. 1. 2024 16:43
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 04. 3. 2024 Mladějov 60 04. 3. 2024 18:39
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 04. 4. 2024 tomariero 60 04. 4. 2024 20:44
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 07. 6. 2024 Franthomas 60 07. 6. 2024 20:35
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 17. 7. 2024 Petrpes 60 17. 7. 2024 09:39
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 12. 8. 2024 Ythomas_ct 60 12. 8. 2024 14:24
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 29. 8. 2024 Jeník_H.. 60 29. 8. 2024 20:47
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 07. 10. 2024 Martin_100 60 07. 10. 2024 17:44
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 31. 10. 2024 RadekŠ 60 31. 10. 2024 17:38
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 04. 11. 2024 Cisalpino 60 04. 11. 2024 16:34
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 09. 12. 2024 Mladějov 60 09. 12. 2024 16:35
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 01. 1. 2025 E499001 60 01. 1. 2025 19:06
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 12. 1. 2025 Tantin27 60 12. 1. 2025 15:11
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 30. 1. 2025 Kktak1234. 60 30. 1. 2025 16:40
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 27. 2. 2025 kyklop499 60 27. 2. 2025 01:43
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 05. 4. 2025 Malý_fotograf 60 05. 4. 2025 21:48
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 06. 6. 2025 Joudatfd 60 06. 6. 2025 17:51
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 30. 6. 2025 Martin_100 60 30. 6. 2025 08:58
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 03. 7. 2025 Petr_vlček 60 03. 7. 2025 15:59
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 16. 7. 2025 Jeník_H.. 60 16. 7. 2025 16:32
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 03. 8. 2025 Luboš_3.21 60 03. 8. 2025 11:51
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 03. 11. 2025 Bouřka 60 03. 11. 2025 11:28
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 04. 12. 2025 Bouřka 60 04. 12. 2025 22:40
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 22. 12. 2025 Jeník_H.. 60 22. 12. 2025 20:11
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 11. 2. 2026 Mladějov 60 11. 2. 2026 22:34
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 19. 3. 2026 MiL 60 19. 3. 2026 00:44
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 28. 4. 2026 Savik 60 28. 4. 2026 20:45
Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 29. 5. 2026 Vasekpetr1 60 29. 5. 2026 14:13
   autor příspěvek
Pátek, 29. května 2026 - 22:28:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3
Registrován: 9-2025
Slyšel jsem, že by Vectroni měly být na Berounkách jen dočasně, že od prosince by se zase měly vrátit 362. Nevíte, co je na tom pravdy? Díky

(Příspěvek byl editován uživatelem stepan.cz.)
Pátek, 29. května 2026 - 22:36:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5887
Registrován: 3-2015
Nesmíme zapomenout ještě na Hradečany a Krakonoše, tam taky Esa z Plzně jezdí a navíc navazují na výkony Bavorských expresů mezi Prahou a Plzní.
Sobota, 30. května 2026 - 07:14:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4568
Registrován: 5-2002
Nenavazuji.
Premiér prozradil, že se pravda o financování přestavby ekonomiky zamlčovala. Zelená politika je astronomicky drahá, nepřinesla žádná pracovní místa, znamená závislost na Číně a náklady neustále stoupají. Utopie není dosažitelná, a čím více lidé zchudnou, tím více se budou bouřit.
Vladimír_b
Sobota, 30. května 2026 - 11:42:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3399
Registrován: 6-2008
Pokračování sdílených vzpomínek:

Špagety jsme snědli, špagety už se těží jinde...ale máme fetky odklonů přes Klatovy. Tentokrát ne s násvitem v předepsaném úhlu 45° a oblohou dosycenou do dokonalé modré v tzv.editátoru, ale v zádumčivém podzimu, v Loučimi s okolními kopci pocukrovanými 19.11. 2005 prvním sněhem.

Nejprve R265 se 754.057 ještě s obstarožními Bimzy, kterými jiný provozovatel "lepí" soupravy "mnichováků" dodnes.

Poté R264 s vlakovým 754.058, na přípřeži 754.020. Elegantní švýcarskou soupravu odvál čas, vlak je tvořen šedozelenou soupravou ČD, složenou z vozu AB, Bmee, Bpee.

Oblouk v Loučimi zaplnil odklon pravidelného 44301. V čele 742.152+206, do Dobříkova se na postrku dlouhého vlaku musela vydatně snažit ještě 742.349.

Při jízdě Os 17501 vedeného vozem 831.167 už malebnou podhorskou krajinu znovu začala halit listopadová mlha.


[blesk] Trať 160 žije[pozor] [fotic] KPEF Klub přátel extrémní fotografie
Malý_fotograf
Sobota, 30. května 2026 - 12:34:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8469
Registrován: 5-2002
Stepan.CZ:
"Slyšel jsem, že by Vectroni měly být na Berounkách jen dočasně, že od prosince by se zase měly vrátit 362. Nevíte, co je na tom pravdy? Díky"
Nedivil bych se. Hláška: "Výstavka je putovní" už zlidověla. Současně jsou smysluplnější relace pro Vectrony, kde více využijí vyšší rychlost než esa. Konkrétně mám na mysli zejména všechny vlaky Praha - České Budějovice a k tomu také relaci Praha - Hradec Králové, kde se má po spuštění ETCS také zrychlit nad 140 v úseku Praha - Lysá nad Labem.

Taky provozně dá větší smysl depu Plzeň provozovat své mašiny 362 okolo baráku, než je posílat na nesouvisející linky jako Praha - Hradec, případně Praha - České Budějovice. Ale uvidíme, jak to bude. Ještě není návrh příštího GVD, natož oběhy. Třeba bude od prosince 2016 na R16 nějaký turnusový den pro mašinu, který začíná i končí v Praze a na který bude výhodné Vectrona nasazovat i nadále. Jinak by mi totiž z toho masivního zacvičování strojvedoucích na půl roku vozby zůstával rozum stát.
• Tykání je projev kolegiality. Diskutérům na fóru tykám a chci aby mi bylo tykáno.
• Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Sobota, 30. května 2026 - 17:04:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13097
Registrován: 6-2006
Někdo psal pod článkem: Tyhle historické vergly (určitě míněny 754) mi jezdí pod okny denně... A nikoho nezajímá ekologie hlavně že se řeší pořád elektro auta...ale tahle dýmovnice (pára) když jsou 2/3 za sebou a táhnou 25 vagónů je fakt nádhera... Občas projede novej Shark aby se neřeklo... Směr Plzeň Domažlice.[biggrin]
Sobota, 30. května 2026 - 17:26:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9591
Registrován: 3-2006
Nakonec má pravdu. Auta a autobusy chceme pořád elektrifikovat ale to co nám jezdí stejně jako tramvaj, nebo metro po kolejích a nemusí to mít těžké a drahé baterky. To necháme "smrdět". Ale to snad už dávno řešil Křižík.[andel]
Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.
Myosotis.
Neděle, 31. května 2026 - 16:09:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13
Registrován: 6-2022
Stepan.CZ:
"Slyšel jsem, že by Vectroni měly být na Berounkách jen dočasně, že od prosince by se zase měly vrátit 362. ...

Jinak by mi totiž z toho masivního zacvičování strojvedoucích na půl roku vozby zůstával rozum stát.}

Jak to bude od GVD 26/27 nevím, ale dělat zácvikový humbuk na 5 měsíců je fakt nesmysl.
Pondělí, 01. června 2026 - 18:08:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 616
Registrován: 2-2007
myslím, že Vectrony zůstanou kvůli stabilitě jízdního řádu na klatovský
Úterý, 02. června 2026 - 17:50:55  
Administrátor
Číslo příspěvku: 76317
Registrován: 4-2003
Diskuse ohleděne energetické náročnosti a spol. přesunuta do všeobecné neželezniční.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Vladimír_b
Čtvrtek, 04. června 2026 - 22:16:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3400
Registrován: 6-2008
Pokračování sdílených vzpomínek:

Éra vozů 053

V letech 2007-2008 byly do v Plzně (možná prvně za dobu své existence?) přiděleny vozy 053. Šlo o 4 vozy sebrané z celé republiky, které přišly na tzv. úplné dovyjetí před modernizací na 054. Jak už to u podobných sbírek bývá, byly to pěkné šunky. Pravda, proti vozu 021 se v tomhle dalo aspoň vcelku po🐍lně sedět a větrat okny, ale celkově silné opotřebení až vyžití, či spíše vyhnití těchto vozů vyvolalo u cestujících vlnu negativních reakcí. Poté co 🧟‍♂️🧟‍♂️🧟‍♂️ z jednoho vozu odnesli všechny hliníkové police, se zbylé 3 kusy používaly s ř. 742 na tzv.náhrady, byť vozy 053 okrajově za sebou tahaly i 842 a 854.
Na fetky se 742 byly 3x053 dobré, ale jinak děs a hrůza to byl👎. Když se dodaleka vyjící 742+3vz rozběsnila přes 70km/h, začaly mlátit kardany od dynam, celý vůz se klepal jako drahý 🐕. Zavřená okna nešla otevřít, otevřená zavřít. Dveře často potřebovaly k otevření kopanec, bez něj nepomohlo ani zuřivé LOMCování. Na wécko snad lepší jít až venku do ķřoví. Gumy v oknech dávno vydrolené, takže ikdyž se v zimě topilo na 1/1, za jízdy od oken profukovalo dovnitř lítal sníh. Brzdění do zastávek doprovázelo hlasité skřípění, snad ještě silnější než u B z NDR.🫣😬

3x742+3 z jara 2008:


Jako tzv.bemefit 742.036 s Os 7442 9.7.07 ve 100dě.



A já přikrmím nějaké to moudro [crazy]
Vz. Baim (příp. deriváty) v Plzni nepotvrdím, ale v rámci potulné VDNCh byly doma v Plzni vz Balm-d v šedesátých letech. Jezdily mnohdy jako ucelenka i na trati do Bé-rouna. Baimy mohly do Plzně zajíždět v 70. letech pro některé z vás na netradičním výkonu - z PLD Tábor na Junáku v 70. letech s M296.2.

Nejhorší na přítomnosti 053 v Plzni bylo současné soužití s řadou 042. To vzbuzovalo nejen lomcovák, ale i vyloženou nenávist. Ř. 042 měla totiž bouchačky v otevřeném stavu blokované a zavíraly se ústředně a 053 to samozřejmě neměly. Rozeznat tyhle dvě řady od sebe bylo nad síly normálních cestujících. Tak po výstupu z 042 se cestující snažili lomcováním zavřít blokované dveře a naopak z 053 utíkali bez zavření - poučeni z 042. [crazy] Výsledkem byl [angry] a hulákající vlakoš v každé stanici. A hele, zavírání bouchaček za sebou už většina lidí dneska nezná. [lol] V Plzni bylo v té době snad 6 různých druhů otevírání dveří a NÁRODOVCI to nebyli schopni dosud sjednotit. Sjednotí to až autogen. [satan]

A když už jsem v tom mudrování, tak clpt dovětek pro mladší. 042 byla 4 ks zkušební reko série ř. 053 na konci 80.'. Dokonce podvozky byly na vzduchu a tyto vz jako první v celém OSŽD dostaly v rámci reko hadr místo koženky! [coze] Určení k ř. 842. Jejich strastí plná pouť byla završena v Lounech, některé snad dostaly i najbrta (teď to nehodlam hledat) a dožily ve vozbě na Luně... Dobrou noc [vypravci]
[blesk] Trať 160 žije[pozor] [fotic] KPEF Klub přátel extrémní fotografie
Pátek, 05. června 2026 - 07:34:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7025
Registrován: 6-2019
To je tedy velmi kvalitní lomc lomc po ránu! [ok][ok][ok]
Na ty hliníkový police vzpomínám - jednou po ránu jsem se vypelešil ze spacáku, došel na vlak, nastoupil a rozespalý hodil bágl nahoru. Vrátil se mi dolů na lavici okamžitě - cestující dobytek dávno příčky rozkradl.
Velmi pěkné vzpomínání na dobu unitární, kdy na přirozený jízdní doklad šlo brázdit rozpadlou federaci od Čierné pri Čope až po Hranice v Čechách...Chro, chro, chro! [ok][ok][ok]
Pátek, 05. června 2026 - 11:02:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5904
Registrován: 3-2015
Dneska ráno u Os 7407 už defakto skoro v cíli ve Vejprnicích porucha u 754 057 a vypomohla dvojitá přípřež 742/7, to by bylo docela hezký zadokumentování, při této mimořádce. [lol]
Pátek, 05. června 2026 - 16:54:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4571
Registrován: 5-2002
Domnívám se, že vozy řady 042 byly novostavba. Z ekonomických důvodů odmítnutá a nahrazená přestavbou Baim/053 na řadu 054.
Ale možná si to špatně pamatuji. Byl o nich kdysi článek v dávné Železnici.
Premiér prozradil, že se pravda o financování přestavby ekonomiky zamlčovala. Zelená politika je astronomicky drahá, nepřinesla žádná pracovní místa, znamená závislost na Číně a náklady neustále stoupají. Utopie není dosažitelná, a čím více lidé zchudnou, tím více se budou bouřit.
Pátek, 05. června 2026 - 17:53:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5905
Registrován: 3-2015
https://www.novinky.cz/clanek/domaci-zpravy-plzensky-kraj-zacina- modernizace-trati-z-plzne-do-zbuchu-v-nyranech-ale-ostrouhali-405 81452
Pátek, 05. června 2026 - 17:54:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1119
Registrován: 5-2013
Vladimír_b má pravdu, vozy 042, původně Btfnw, vznikly opravdu rekonstrukcí vozů Baim/Bmnp (později přeznačených na Bnp, 053 a Btn). Viz třeba tady. Když v polovině 90. let dostal Turnov sériové 842, tak po krátkém období provozu se "zelenými" vozy (842+842+Bh+Bh) k nim přišly právě čtyři do té doby odstavené 042. Byly ty tehdy snad jediné přípojné vozy s nátěrem s čárou ponoru, všechny ostatní byly ještě polomáčené.

Vzpomínky na západočeský železniční dávnověk jsou skvělé [ok]
Malý_fotograf
Pátek, 05. června 2026 - 20:17:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8471
Registrován: 5-2002
Ale pravdu má i Johny11 v tom, že přípojáky k 842 se jako novostavba plánovaly a tento projekt byl opuštěn. Před lety jsem viděl na netu i výkres tohoto vozu, od pozdějších 043 se docela lišil. Možná někdo dodá.
• Tykání je projev kolegiality. Diskutérům na fóru tykám a chci aby mi bylo tykáno.
• Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Pátek, 05. června 2026 - 20:20:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7028
Registrován: 6-2019
Vzpomínky na západočeský železniční dávnověk
Právě jste nás poslal mezi důchodce[biggrin]
Pátek, 05. června 2026 - 23:19:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18551
Registrován: 5-2004
042 v turnove jezdily jeste s puvodnim kozenkovym interierem Baim.
Malý_fotograf
Středa, 10. června 2026 - 15:31:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8474
Registrován: 5-2002
Nerealizovaný přívěšák za 842:


(Příspěvek byl editován uživatelem malý fotograf.)
• Tykání je projev kolegiality. Diskutérům na fóru tykám a chci aby mi bylo tykáno.
• Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Středa, 10. června 2026 - 17:42:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18567
Registrován: 5-2004
Tak to je hnedle dobře že ten dobytčák model honekr pad pod stůl...
Mladějov
Středa, 10. června 2026 - 17:56:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27096
Registrován: 3-2007
Cha cha cha..
Jak tak koukám do návrhu nového JŘ a na přesuny vozidel ke grafikonu, tak třeba 842 skončí v Plzni a leckde jinde, 810 další úbytek vozby a jsou oblasti, kde vozidla staršího data výroby prostě už nepotkáš - což se pomalu přesouvá i na klasiky - Brdy již letos v Liškách, jeden kácovák taky, i honekriáda bude celkem vzácnost atd.
Za chvíli budeš hledat i Béčko jako šotovzácnost. A za 843, 842 už téměř jen do Brna a za 854 určitě, ty mají v tom Brně být od GVD nahrazeny právě 842 zez Plzně.
Zato koukám,, že zůstává 810 Neratovice - Kralupy a podvečerní MOs na koridoru (Neratovice) - Roudnice - Kralupy [ok][lol] Osmdesát na plný plyn.. [biggrin]

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Středa, 10. června 2026 - 19:59:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18571
Registrován: 5-2004
To jsem zvědavej co v tý Plzni bude místo qater jezdit. To tam přijdou další foxy? Protože šreky z domažlický se nástupem vrakivy uvolní až napřesrok, ne?

Nebo tam přijdou 841 co nejsou dodnes pořádně na Benešovsku?
Mladějov
Středa, 10. června 2026 - 20:10:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27101
Registrován: 3-2007
To je prosté - uvolní se žraloci 844 ze všech Os Plzeň-Domažlice, přebírá Arriva. Koukni do Návrhu.
Tedy už letos. Mají dostávat postupně generálku i s výměnou interiéru - ony už tam docela dlouho jezdí (2012? 2015? Nechci to teď hledat)

841.3 ty si chtějí s GVD stáhnout do Nymburka a do Tábora přijdou jiné, ne trojkové. Proč nevím resp. se jen domnívám.
Jinak udržet je v provozu se je pořád nedaří, v sedmidenním turnuse z Tábora do Bene + Sedlčany, Vlašim jsou přes 9 kusů v Tb pořád dvě díry pro 810 a často ještě na Tb-Bene zaskakuje táborská 847 nebo v nejhorším 814. Kdyby někde vyšašili aspoň jednoho pantera ne-li dva, tak je po starostech a netřeba jezdit pod dráty.
Tenhle týden se to nějak zkonsolidovalo a jen jeden šukafon jako náhrada (+ turnusová potřeba další tři na 212).

No uvidíme. Rozhodně bude ke grafikonu loučení s šukafony v Čerčanech po 45 letech nebo kolika.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Vladimír_b
Středa, 10. června 2026 - 21:05:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3402
Registrován: 6-2008
Pokračujeme:

Nasazení spaghetti krátce před redislokací.
Mn 98094 se slušnou zátěží vedený 731.047 28.8.07 se blíží k odbočce Karlín.

Zimní výprava na Pernink 30.1.07 za FMn 87823 s dřívím, vedeným 742.194. Na Os 17109, pravidelné nasazení lokomotivy 742.384.

No a nakonec 742.343 rozjíždí dřívím namaxlla naložený FMn 87447 z Aše, 20.9. 2007. Konstatování historické skutečnosti: na novou budovou za socíku zbylo, archaické zabzař v podobě torza po původním ústředním stavědle přežilo donedávna.



A k čemu tam byla vlastně ta poslední mechanika úplně vpravo z pohledu fotografa? To bylo z Rossbachu?
[blesk] Trať 160 žije[pozor] [fotic] KPEF Klub přátel extrémní fotografie
Středa, 10. června 2026 - 21:21:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 503
Registrován: 2-2012
Vladimír_b: [jidlo] (ačkoliv nejsem místní).

Do t. 160 by se nenašlo něco z Bochovské? Když se to tam teď zase rozjíždí.
[bomba]
Středa, 10. června 2026 - 23:05:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18573
Registrován: 5-2004
Zrovna minulej tejden když jsem čekal v Nýřanech jsem "potkal" oba šichťáky z Plzně 754+5x klasa. A tohle nahradit protože plný to jelo dost budou muset docela slušným ropovodem.
Malý_fotograf
Středa, 10. června 2026 - 23:10:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8475
Registrován: 5-2002
Petr_vlček: Trojbob jednotek GTW to zvládne. Zajímavostí v plánu je, že některé vlaky z Plzně do Domažlic budou za jízdy i odvěšovat jednotky (spojování realizováno být nemá).
• Tykání je projev kolegiality. Diskutérům na fóru tykám a chci aby mi bylo tykáno.
• Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Nový příspěvek
     
  Text příspěvku:

  Uživatelské jméno:
  Heslo:
  Přílohy:
  Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
  Akce:
, více zde.