| Diskuse » Železnice » Tratě v západních Čechách | « předcházející | další » |
Tratě v západních Čecháchdolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3 Registrován: 9-2025 |
Slyšel jsem, že by Vectroni měly být na Berounkách jen dočasně, že od prosince by se zase měly vrátit 362. Nevíte, co je na tom pravdy? Díky (Příspěvek byl editován uživatelem stepan.cz.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5887 Registrován: 3-2015 |
Nesmíme zapomenout ještě na Hradečany a Krakonoše, tam taky Esa z Plzně jezdí a navíc navazují na výkony Bavorských expresů mezi Prahou a Plzní. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4568 Registrován: 5-2002 |
Nenavazuji.
Premiér prozradil, že se pravda o financování přestavby ekonomiky zamlčovala. Zelená politika je astronomicky drahá, nepřinesla žádná pracovní místa, znamená závislost na Číně a náklady neustále stoupají. Utopie není dosažitelná, a čím více lidé zchudnou, tím více se budou bouřit.
|
|
Vladimír_b
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3399 Registrován: 6-2008 |
Pokračování sdílených vzpomínek: Špagety jsme snědli, špagety už se těží jinde...ale máme fetky odklonů přes Klatovy. Tentokrát ne s násvitem v předepsaném úhlu 45° a oblohou dosycenou do dokonalé modré v tzv.editátoru, ale v zádumčivém podzimu, v Loučimi s okolními kopci pocukrovanými 19.11. 2005 prvním sněhem. Nejprve R265 se 754.057 ještě s obstarožními Bimzy, kterými jiný provozovatel "lepí" soupravy "mnichováků" dodnes. Poté R264 s vlakovým 754.058, na přípřeži 754.020. Elegantní švýcarskou soupravu odvál čas, vlak je tvořen šedozelenou soupravou ČD, složenou z vozu AB, Bmee, Bpee. Oblouk v Loučimi zaplnil odklon pravidelného 44301. V čele 742.152+206, do Dobříkova se na postrku dlouhého vlaku musela vydatně snažit ještě 742.349. Při jízdě Os 17501 vedeného vozem 831.167 už malebnou podhorskou krajinu znovu začala halit listopadová mlha. |
|
Malý_fotograf
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8469 Registrován: 5-2002 |
"Slyšel jsem, že by Vectroni měly být na Berounkách jen dočasně, že od prosince by se zase měly vrátit 362. Nevíte, co je na tom pravdy? Díky" Taky provozně dá větší smysl depu Plzeň provozovat své mašiny 362 okolo baráku, než je posílat na nesouvisející linky jako Praha - Hradec, případně Praha - České Budějovice. Ale uvidíme, jak to bude. Ještě není návrh příštího GVD, natož oběhy. Třeba bude od prosince 2016 na R16 nějaký turnusový den pro mašinu, který začíná i končí v Praze a na který bude výhodné Vectrona nasazovat i nadále. Jinak by mi totiž z toho masivního zacvičování strojvedoucích na půl roku vozby zůstával rozum stát.
• Tykání je projev kolegiality. Diskutérům na fóru tykám a chci aby mi bylo tykáno.
• Na každou svini se někde vaří voda. I na mě. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 13097 Registrován: 6-2006 |
Někdo psal pod článkem: Tyhle historické vergly (určitě míněny 754) mi jezdí pod okny denně... A nikoho nezajímá ekologie hlavně že se řeší pořád elektro auta...ale tahle dýmovnice (pára) když jsou 2/3 za sebou a táhnou 25 vagónů je fakt nádhera... Občas projede novej Shark aby se neřeklo... Směr Plzeň Domažlice.![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9591 Registrován: 3-2006 |
Nakonec má pravdu. Auta a autobusy chceme pořád elektrifikovat ale to co nám jezdí stejně jako tramvaj, nebo metro po kolejích a nemusí to mít těžké a drahé baterky. To necháme "smrdět". Ale to snad už dávno řešil Křižík.![]()
Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.
Myosotis. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 13 Registrován: 6-2022 |
Stepan.CZ: "Slyšel jsem, že by Vectroni měly být na Berounkách jen dočasně, že od prosince by se zase měly vrátit 362. ... Jinak by mi totiž z toho masivního zacvičování strojvedoucích na půl roku vozby zůstával rozum stát.} Jak to bude od GVD 26/27 nevím, ale dělat zácvikový humbuk na 5 měsíců je fakt nesmysl. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 616 Registrován: 2-2007 |
myslím, že Vectrony zůstanou kvůli stabilitě jízdního řádu na klatovský |
|
Administrátor Číslo příspěvku: 76317 Registrován: 4-2003 |
Diskuse ohleděne energetické náročnosti a spol. přesunuta do všeobecné neželezniční. |
|
Vladimír_b
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3400 Registrován: 6-2008 |
Pokračování sdílených vzpomínek: Éra vozů 053 V letech 2007-2008 byly do v Plzně (možná prvně za dobu své existence?) přiděleny vozy 053. Šlo o 4 vozy sebrané z celé republiky, které přišly na tzv. úplné dovyjetí před modernizací na 054. Jak už to u podobných sbírek bývá, byly to pěkné šunky. Pravda, proti vozu 021 se v tomhle dalo aspoň vcelku po🐍lně sedět a větrat okny, ale celkově silné opotřebení až vyžití, či spíše vyhnití těchto vozů vyvolalo u cestujících vlnu negativních reakcí. Poté co 🧟♂️🧟♂️🧟♂️ z jednoho vozu odnesli všechny hliníkové police, se zbylé 3 kusy používaly s ř. 742 na tzv.náhrady, byť vozy 053 okrajově za sebou tahaly i 842 a 854. Na fetky se 742 byly 3x053 dobré, ale jinak děs a hrůza to byl👎. Když se dodaleka vyjící 742+3vz rozběsnila přes 70km/h, začaly mlátit kardany od dynam, celý vůz se klepal jako drahý 🐕. Zavřená okna nešla otevřít, otevřená zavřít. Dveře často potřebovaly k otevření kopanec, bez něj nepomohlo ani zuřivé LOMCování. Na wécko snad lepší jít až venku do ķřoví. Gumy v oknech dávno vydrolené, takže ikdyž se v zimě topilo na 1/1, za jízdy od oken profukovalo dovnitř lítal sníh. Brzdění do zastávek doprovázelo hlasité skřípění, snad ještě silnější než u B z NDR.🫣😬 3x742+3 z jara 2008: Jako tzv.bemefit 742.036 s Os 7442 9.7.07 ve 100dě. A já přikrmím nějaké to moudro Vz. Baim (příp. deriváty) v Plzni nepotvrdím, ale v rámci potulné VDNCh byly doma v Plzni vz Balm-d v šedesátých letech. Jezdily mnohdy jako ucelenka i na trati do Bé-rouna. Baimy mohly do Plzně zajíždět v 70. letech pro některé z vás na netradičním výkonu - z PLD Tábor na Junáku v 70. letech s M296.2. Nejhorší na přítomnosti 053 v Plzni bylo současné soužití s řadou 042. To vzbuzovalo nejen lomcovák, ale i vyloženou nenávist. Ř. 042 měla totiž bouchačky v otevřeném stavu blokované a zavíraly se ústředně a 053 to samozřejmě neměly. Rozeznat tyhle dvě řady od sebe bylo nad síly normálních cestujících. Tak po výstupu z 042 se cestující snažili lomcováním zavřít blokované dveře a naopak z 053 utíkali bez zavření - poučeni z 042. Výsledkem byl a hulákající vlakoš v každé stanici. A hele, zavírání bouchaček za sebou už většina lidí dneska nezná. V Plzni bylo v té době snad 6 různých druhů otevírání dveří a NÁRODOVCI to nebyli schopni dosud sjednotit. Sjednotí to až autogen. A když už jsem v tom mudrování, tak clpt dovětek pro mladší. 042 byla 4 ks zkušební reko série ř. 053 na konci 80.'. Dokonce podvozky byly na vzduchu a tyto vz jako první v celém OSŽD dostaly v rámci reko hadr místo koženky! Určení k ř. 842. Jejich strastí plná pouť byla završena v Lounech, některé snad dostaly i najbrta (teď to nehodlam hledat) a dožily ve vozbě na Luně... Dobrou noc ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7025 Registrován: 6-2019 |
To je tedy velmi kvalitní lomc lomc po ránu! ![]() ![]() Na ty hliníkový police vzpomínám - jednou po ránu jsem se vypelešil ze spacáku, došel na vlak, nastoupil a rozespalý hodil bágl nahoru. Vrátil se mi dolů na lavici okamžitě - cestující dobytek dávno příčky rozkradl. Velmi pěkné vzpomínání na dobu unitární, kdy na přirozený jízdní doklad šlo brázdit rozpadlou federaci od Čierné pri Čope až po Hranice v Čechách...Chro, chro, chro! ![]() ![]() ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5904 Registrován: 3-2015 |
Dneska ráno u Os 7407 už defakto skoro v cíli ve Vejprnicích porucha u 754 057 a vypomohla dvojitá přípřež 742/7, to by bylo docela hezký zadokumentování, při této mimořádce. ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4571 Registrován: 5-2002 |
Domnívám se, že vozy řady 042 byly novostavba. Z ekonomických důvodů odmítnutá a nahrazená přestavbou Baim/053 na řadu 054. Ale možná si to špatně pamatuji. Byl o nich kdysi článek v dávné Železnici.
Premiér prozradil, že se pravda o financování přestavby ekonomiky zamlčovala. Zelená politika je astronomicky drahá, nepřinesla žádná pracovní místa, znamená závislost na Číně a náklady neustále stoupají. Utopie není dosažitelná, a čím více lidé zchudnou, tím více se budou bouřit.
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5905 Registrován: 3-2015 |
https://www.novinky.cz/clanek/domaci-zpravy-plzensky-kraj-zacina- modernizace-trati-z-plzne-do-zbuchu-v-nyranech-ale-ostrouhali-405 81452 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1119 Registrován: 5-2013 |
Vladimír_b má pravdu, vozy 042, původně Btfnw, vznikly opravdu rekonstrukcí vozů Baim/Bmnp (později přeznačených na Bnp, 053 a Btn). Viz třeba tady. Když v polovině 90. let dostal Turnov sériové 842, tak po krátkém období provozu se "zelenými" vozy (842+842+Bh+Bh) k nim přišly právě čtyři do té doby odstavené 042. Byly ty tehdy snad jediné přípojné vozy s nátěrem s čárou ponoru, všechny ostatní byly ještě polomáčené. Vzpomínky na západočeský železniční dávnověk jsou skvělé ![]() |
|
Malý_fotograf
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8471 Registrován: 5-2002 |
Ale pravdu má i Johny11 v tom, že přípojáky k 842 se jako novostavba plánovaly a tento projekt byl opuštěn. Před lety jsem viděl na netu i výkres tohoto vozu, od pozdějších 043 se docela lišil. Možná někdo dodá.
• Tykání je projev kolegiality. Diskutérům na fóru tykám a chci aby mi bylo tykáno.
• Na každou svini se někde vaří voda. I na mě. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7028 Registrován: 6-2019 |
Vzpomínky na západočeský železniční dávnověk Právě jste nás poslal mezi důchodce ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18551 Registrován: 5-2004 |
042 v turnove jezdily jeste s puvodnim kozenkovym interierem Baim. |
|
Malý_fotograf
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8474 Registrován: 5-2002 |
Nerealizovaný přívěšák za 842: (Příspěvek byl editován uživatelem malý fotograf.)
• Tykání je projev kolegiality. Diskutérům na fóru tykám a chci aby mi bylo tykáno.
• Na každou svini se někde vaří voda. I na mě. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18567 Registrován: 5-2004 |
Tak to je hnedle dobře že ten dobytčák model honekr pad pod stůl... |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 27096 Registrován: 3-2007 |
Cha cha cha.. Jak tak koukám do návrhu nového JŘ a na přesuny vozidel ke grafikonu, tak třeba 842 skončí v Plzni a leckde jinde, 810 další úbytek vozby a jsou oblasti, kde vozidla staršího data výroby prostě už nepotkáš - což se pomalu přesouvá i na klasiky - Brdy již letos v Liškách, jeden kácovák taky, i honekriáda bude celkem vzácnost atd. Za chvíli budeš hledat i Béčko jako šotovzácnost. A za 843, 842 už téměř jen do Brna a za 854 určitě, ty mají v tom Brně být od GVD nahrazeny právě 842 zez Plzně. Zato koukám,, že zůstává 810 Neratovice - Kralupy a podvečerní MOs na koridoru (Neratovice) - Roudnice - Kralupy ![]() Osmdesát na plný plyn.. (Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18571 Registrován: 5-2004 |
To jsem zvědavej co v tý Plzni bude místo qater jezdit. To tam přijdou další foxy? Protože šreky z domažlický se nástupem vrakivy uvolní až napřesrok, ne? Nebo tam přijdou 841 co nejsou dodnes pořádně na Benešovsku? |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 27101 Registrován: 3-2007 |
To je prosté - uvolní se žraloci 844 ze všech Os Plzeň-Domažlice, přebírá Arriva. Koukni do Návrhu. Tedy už letos. Mají dostávat postupně generálku i s výměnou interiéru - ony už tam docela dlouho jezdí (2012? 2015? Nechci to teď hledat) 841.3 ty si chtějí s GVD stáhnout do Nymburka a do Tábora přijdou jiné, ne trojkové. Proč nevím resp. se jen domnívám. Jinak udržet je v provozu se je pořád nedaří, v sedmidenním turnuse z Tábora do Bene + Sedlčany, Vlašim jsou přes 9 kusů v Tb pořád dvě díry pro 810 a často ještě na Tb-Bene zaskakuje táborská 847 nebo v nejhorším 814. Kdyby někde vyšašili aspoň jednoho pantera ne-li dva, tak je po starostech a netřeba jezdit pod dráty. Tenhle týden se to nějak zkonsolidovalo a jen jeden šukafon jako náhrada (+ turnusová potřeba další tři na 212). No uvidíme. Rozhodně bude ke grafikonu loučení s šukafony v Čerčanech po 45 letech nebo kolika. (Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.) |
|
Vladimír_b
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3402 Registrován: 6-2008 |
Pokračujeme: Nasazení spaghetti krátce před redislokací. Mn 98094 se slušnou zátěží vedený 731.047 28.8.07 se blíží k odbočce Karlín. Zimní výprava na Pernink 30.1.07 za FMn 87823 s dřívím, vedeným 742.194. Na Os 17109, pravidelné nasazení lokomotivy 742.384. No a nakonec 742.343 rozjíždí dřívím namaxlla naložený FMn 87447 z Aše, 20.9. 2007. Konstatování historické skutečnosti: na novou budovou za socíku zbylo, archaické zabzař v podobě torza po původním ústředním stavědle přežilo donedávna. A k čemu tam byla vlastně ta poslední mechanika úplně vpravo z pohledu fotografa? To bylo z Rossbachu? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 503 Registrován: 2-2012 |
Vladimír_b: (ačkoliv nejsem místní). Do t. 160 by se nenašlo něco z Bochovské? Když se to tam teď zase rozjíždí.
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18573 Registrován: 5-2004 |
Zrovna minulej tejden když jsem čekal v Nýřanech jsem "potkal" oba šichťáky z Plzně 754+5x klasa. A tohle nahradit protože plný to jelo dost budou muset docela slušným ropovodem. |
|
Malý_fotograf
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8475 Registrován: 5-2002 |
Petr_vlček: Trojbob jednotek GTW to zvládne. Zajímavostí v plánu je, že některé vlaky z Plzně do Domažlic budou za jízdy i odvěšovat jednotky (spojování realizováno být nemá).
• Tykání je projev kolegiality. Diskutérům na fóru tykám a chci aby mi bylo tykáno.
• Na každou svini se někde vaří voda. I na mě. |