Diskuse » Železnice » Maďarsko a Balkán » Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 16. 6. 2019 « předcházející | další »

Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 16. 6. 2019

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Pružinskij
Sobota, 01. června 2019 - 09:19:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3704
Registrován: 4-2015
Vantju - někdy píšete jak šialený, avšak teď naposled jste měl pravdu.
Jojo, přesný popis. Přičítám to tomu, že je sice chytrej, ale zase ještě mladej. U vás třeba taky nesouhlasím se vším, ale zase respektuji nadhled daný generačním odstupem.
Vy snad máte po ruce nějakou analýzu, která jasně dokazuje, že neexistuje žádná přepravní poptávka mezi Slovenskem a Maďarskem, potažmo mezi Slovenskem a Polskem?
Poptávka nestačí. Poptávku taky můžete odvozit maršrtukama a za ušetřené peníze postupně opravovat třeba domovy důchodců (jenom příklad).
West code was broken.

Nesni
Sobota, 01. června 2019 - 10:07:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1993
Registrován: 6-2014
Zámčan:
načo to duplovať cez Nové Mesto pod Šiatrom
Vlaky maďarské a slovenské tam jezdí kousíček od sebe, takže by obnovení osobní dopravy vyšlo nejlevněji. Z Miskolce do Košic by to byla sice zajížďka, ale spojení by, narozdíl ode dneška, existovalo co 2 hodiny celý den, ideálně jen s 1 přestupem. Když se hodně zasním, tak by slovenské soupravy Košice-Čierna n.T. zajížděly po opraveném a zatrolejovaném trianglu do Sátoraljaújhely.

Pružinskij:
za ušetřené peníze postupně opravovat třeba domovy důchodců
Nebo stavět dálnice, protože poptávka po cestování existuje a když ji neuspokojí železnice ani autobusy, musí jet každý sám ve svém autě. Jedna taková se právě staví z Miskolce na hranice.
Sobota, 01. června 2019 - 11:17:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 92
Registrován: 7-2017
Nesni treba z oblakov vstúpiť do reality.Ano zo Slovenského nového mesta je to kúsok do Nového mesta pod Šiatrom ono to vyzerá že to kedysi bola tiež jedna spoločná dedina , ale tak ako už napísali ostatní by to predpokladalo zatrolejovať túto trať , lebo mať tam nejakú 810 na presuny, to by musel byť naozaj záujem. ono zase domáci kto to potrebuje tie 2,5 km hravo zdolá, bicykel, auto, peši, kto chce ísť len do dediny (nákupy) tak to má bližšej a peši to prejde , ved si to len zoberte bežne mestá u nás vyberiem takú Šalu kde ludia z okrajových častí sa musia bežne dostať 2 - 3 km na žel.stanicu .Pri záujme by asi nebol problem zaviesť autobusy k vlakom do Budapešti. keby bola aspoň silná nákl doprava žeby to zatrolejovanie malo význam....Osobne si myslím že domáci madari kto cestovať vlakom si jednoducho auto odstaví na stanici v Madarsku , holt rozumiem že turisti hlavne šotouši by si radi robili okružné jazdy
Sobota, 01. června 2019 - 12:34:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 592
Registrován: 3-2005
Mapa regionu jasně říká že šanci má propoj Miškovec-N.Mesto p.Š.-Michalany-Trebišov-Humenné, ale jen pro cety do N.Města a Šáriš.Potoku, podobná města blízko sebe, dost slabota.
Ostatní frekvenci vyžerou Košice.
Sobota, 01. června 2019 - 12:46:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 93
Registrován: 7-2017
Jariss áno veď to bola hlavná trať na Halič ibaže od vtedy už sa čo to zmenilo .... z jednej aj druhej strany hranice sú to chudobné regióny keď bolo hlavné mesto Budapest tak samozrejme že spojenie malo význam....preto píšem keď už posilniť tak cez Košice odtiaľ sa dá ísť všade keby niekto chcel aj do Poľska prepojiť napr Miškolc s Krynicou, samozrejme že aby to bolo využívané tak to spojenie by muselo poprepajať už súčasné vnútroštátne vlaky v týchto krajinach
Sobota, 01. června 2019 - 13:10:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 593
Registrován: 3-2005
Ale!
Z blízkého Mezozomboru za Š.Potokem je krátká odbočka 10km do Tokaje (na trati Miškovec-Nyíregyháza). Kdo se tam kdy pohyboval tak ví, že je to super malé město na Tise v lákavé poloze. Příjemné místo na výlety. Za komunistů jsem si tam připadal jako v Rakousku :-)

Dráhy nemají obchodního ducha, nebo moc málo. Rychlík Katastrofa v 90letech Krakov-Plaveč-S.N.M-Čop-Rumunsko sešel mj. i na úbytě. Vždyť o něm v Čechách a na Moravě z normálních lidí nikdo neviděl.
Sobota, 01. června 2019 - 15:53:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 94
Registrován: 7-2017
Jariss vôbec nepochybujem že tam môže byť pekne....ale kolko ludí tam bude denne cestovať....železničná doprava je verejná hromadná doprava ono ti absolventi VŠDS by ti vysvetlili koko ludí musí prejsť v jednom smere ludí aby sa spojenie oplatilo
Sobota, 01. června 2019 - 16:09:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 95
Registrován: 7-2017
ono to nie je tak jednoduché ako to na prvý pohľad vyzerá....ja sa zastavím napríklad pri Ostrihome, Štúrovo je od neho 4 km (od stanice ,lebo je daleko od mesta) inak z mesta len Dunaj, Ostrihom je jedno turisticky z najzaumívajších miest v Madarsku so známou bazilikou, priam až sa ponúka aby od každého EC vlaku jazdili prípojné autobusy s priamim nadviazaním na vlaky s čakaním na prípoje a pod. No a nejazdí, jazdila nejaká zadarmo linka do obchodného centra neviem či aj dnes.....Jednoducho domáci autobusom nepôjdu pôjdu peši, bicyklom, autom a náhodní turisti spoj celoročne nezaplnia. Aj ked si myslím že keby sa mestá dohodli a spolufinancovali tak by tá štúrovská MHD skutočne mohla končiť na druhej strane dunaja....nepleťme do toho nejakú nevraživosť , ked 80% obyvatelstva v Štúrove sú Madari, MHD platí mesto to by znamenalo že majú nevraživosť madari medzi sebou? Keby zapojili eurofondy , keby zapojili turistické organizácie (reklama), dopravné železničné podniky....
túto skúsenosť porovnajte s Novým mestom pod Šiatrom ako by to tam išlo....
Pružinskij
Sobota, 01. června 2019 - 16:24:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3708
Registrován: 4-2015
Dráhy nemají obchodního ducha, nebo moc málo. Rychlík Katastrofa v 90letech Krakov-Plaveč-S.N.M-Čop-Rumunsko sešel mj. i na úbytě. Vždyť o něm v Čechách a na Moravě z normálních lidí nikdo neviděl.

To také bylo v úplně jiné době, tenkrát byl problém i sehnat jízdní řád, nedala se na něj koupit jízdenka...
West code was broken.

Sobota, 01. června 2019 - 16:59:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 594
Registrován: 3-2005
Ale to Mukačevo, pokud se skutečně rozjede, naznačuje, že pantáti se trochu snaží :-)

Zámčane, s tím Štůrovem/Parkanem jsi mě zklamal,že nic nejede,,,snažil jsem se už dřív tu MHD vyhledat, ale nejspíš nic. Ten Tescobus přes řeku prý už je zrušený, četl jsem někde..
Sobota, 01. června 2019 - 22:06:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6876
Registrován: 12-2011
Chorvati zase sabotují mezinárodní dopravu s Bosnou...

https://faktor.ba/vijest/dzafic-talgo-vozom-jos-ne-mozemo-do-ploc a-hrvatska-politika-je-diskriminatorska/38265
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Neděle, 02. června 2019 - 08:33:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 467
Registrován: 7-2017
To sú zase perly ducha toto. Pokiaľ by mala nejaká doprava zmysel, tak je spojenie Hidasnemeti s Košicami, odkiaľ jazdia vlaky do Miskolca. Nikto so zdravým rozumom nepôjde cez Satoraujhely, to môže ísť rovno autom. Takisto do Satoraujhely, kto pracuje v Trebišove/Košiciach nakúpi tam a zvyšok sadne do auta, Tesco je hneď za hranicami a netreba ísť ani do mesta. Opačne zase Maďari velmi nejazdia, lebo u nás su potraviny drahšie a určite tam hraje rolu aj patriotizmus.
Som zvedavý, ci Cop sa chytí, osobne tomu velmi neverím. To chýbajúce spojenie uz celkom dobre zabezpecil LE a RJ cez hranicu do Mukaceva a Uzhorodu
Neděle, 02. června 2019 - 10:09:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1044
Registrován: 2-2005
Chorvati obecně musí mít nějakou fóbii z mezinárodních vlaků, vloni mě dostalo hlášení ve Splitu před přistavením Adrie do Budapešti stylem "brzi vlak za Perković, Knin, Ogulin, Karlovac, Zagreb glavni kolodvor, Dugo Selo, Vrbovec, Križevci i Koprivnicu". Jadran expres ostatně taky skončil kvůli jejich finančním požadavkům.
Neděle, 02. června 2019 - 11:21:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1283
Registrován: 1-2013
Jariss: s tím Štůrovem/Parkanem jsi mě zklamal,že nic nejede,,,snažil jsem se už dřív tu MHD vyhledat, ale nejspíš nic. Ten Tescobus přes řeku prý už je zrušený, četl jsem někde..

Ano, je to pravda, bus přes řeku už nejezdí několik roků.
Neděle, 02. června 2019 - 12:15:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6878
Registrován: 12-2011
Huples: Dokud s tím Unie něco neudělá, tak s jejich národní hrdostí nikdo nehne. Přechody do Slovinska nebo Erdut - Bogojevo by se nebýt EU určitě taky nerozjezdily (když už EU zaplatila opravu hraničního mostu).

Ani ten pouhý jeden rychlík do Sarajeva kvůli nim nejezdí. Přesto do obou pohraničních stanic, Volinja a Dobrljin, jezdí několik párů vlaků denně. To člověk z normální části kontinentu nepochopí. I to Ploče [uhoh]
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Neděle, 02. června 2019 - 12:35:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1031
Registrován: 8-2017
Zdravím, máte někdo zkušenosti s přepravou kol v Maďarsku a Rumunsku? Chtěl bych v šestičlenné skupině dojet vlakem do Lökösházy, pak jezdit po Rumunsku a z Brašova jet zpátky.
Do Lökösházy jedou za sebou dva vlaky - 754 a 7506, které sice nemají symbol kola, ale ani kola škrtlého, takže by údajně mělo jít nacpat vždy po dvou kolech na první a poslední představek druhé třídy. Nicméně podobně napsané to mají v přepravních podmínkách i ČD a moc nevím, že by se to dělalo a třeba u Béček si to ani neumím moc představit. Záleží, co to bude za vagón - nevíte někdo, co tam jezdí a jestli s tím průvodčí může mít problém?
Jízdenka pro kolo se dá koupit pouze na kase? Nevíte kolik stojí? Na webu MÁV jsem to nenašel (ale možná neumím hledat).

Zpátky chceme jet z Brašova, protože IC 366 je podle webu CFR jediný mezinárodní vlak s přepravou kol. Opět se mi ale na stránkách CFR nepodařilo najít, jak si koupit ten lístek pro kolo - mají tam jenom obecnou zmínku, že to stojí 10 lei a kupuje se na kase, ale to vypadá, že se týká vnitrostátní dopravy - pochybuju, že u toho IC by to nebylo povinně místenkové (not a bene, když místa pro lidi jsou) a tak levné.

Budu rád za všechny postřehy a zkušenosti.
Neděle, 02. června 2019 - 12:35:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1045
Registrován: 2-2005
intelpetr:
"Huples: Dokud s tím Unie něco neudělá, tak s jejich národní hrdostí nikdo nehne. Přechody do Slovinska nebo Erdut - Bogojevo by se nebýt EU určitě taky nerozjezdily (když už EU zaplatila opravu hraničního mostu).

Ani ten pouhý jeden rychlík do Sarajeva kvůli nim nejezdí. Přesto do obou pohraničních stanic, Volinja a Dobrljin, jezdí několik párů vlaků denně. To člověk z normální části kontinentu nepochopí. I to Ploče [uhoh]"
Já nechápal ani to trojí přepřahání stejného typu lokomotivi na tom Sarajevu. Což jistě souvisí s Vámi zmiňovanou národní hrdostí a hraním si na samostatné železnice v době, kdy 380ka z Prahy zajede klidně až do Budapešti. Nicméně při tom trojím přepřahání aspoň ten vlak jezdil. A pokud se dokázali dohodnout ŽFBiH se ŽRS, tak mi postoj Chorvatů připadá velmi sveřepý.
Neděle, 02. června 2019 - 12:41:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 555
Registrován: 7-2017
No jo, Chorvati... kdesi jsem četl že blokují i obnovení expresu Dráva Budapest-Sarajevo (trs Pécs-Osijek-Striztvojna Vrpolje-Bosanski Šamac) - Maďaři ho chtějí, Bosňané ho chtějí, ale Chorvati mají furt nějaké námitky proč to nejde...[ko]
Neděle, 02. června 2019 - 12:53:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1046
Registrován: 2-2005
Z_F_J:
"No jo, Chorvati... kdesi jsem četl že blokují i obnovení expresu Dráva Budapest-Sarajevo (trs Pécs-Osijek-Striztvojna Vrpolje-Bosanski Šamac) - Maďaři ho chtějí, Bosňané ho chtějí, ale Chorvati mají furt nějaké námitky proč to nejde...[ko]"
Na Drávu jsem narážel tím trojím přepřaháním stejného typu lokomotivy.
Pružinskij
Neděle, 02. června 2019 - 17:54:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3714
Registrován: 4-2015
To člověk z normální části kontinentu nepochopí.
Pochopí, stačí když je například Francouz. Kolik má F tratí do B a kolik, že tam jezdí vlaků? Kdyby nedávno dva neobnovili ve značně symbolické podobě 2 párů, tak bída a nouze.
West code was broken.

Pondělí, 03. června 2019 - 12:17:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 390
Registrován: 9-2015
>> M250
Bohužel nevím. Proč tedy reaguju? Jestli nechcete HU+RO zjišťovat, je alternativa jet ze Slovenského N.Mesta. Při plánech na rumunské hory jste nejspíš zdatní cyklisti, já skoro nejezdím, ale 100 km přes Maďarsko do Carei jsem za den a kousek dal docela snadno. Takže noční přesun Pha(?)-Košice, a další den navečer jste na rumunské hranici. Z Carei ještě kus rovina, pak třeba okruh po Apusenkách nebo Seš+Meseš severněji k Jibou, jako jsme kdysi dali my (asi 850 km za 12 dnů).
naše trasa
(kdybyste ji náhodou sledovali: z Cehalu na jih chybí přes hory silnice: ale na 2 různé mapy Freytag/Berndt tam někdo obětavě zakreslil hlavní trasu (nahrazeno tlačením kol do kopce medvědím česnekem - životní zážitek - bezvadně klouže), Šinteu+Alešd - slovenské osídlení, Poiana Horea v Bihoru: sezónní dřevorubecká vesnice = Clondike, aj. Rumuni skvělí jako vždy, ale i s Maďary u Jibou a Satu Mare se vyjít dá)
Pondělí, 03. června 2019 - 12:26:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 391
Registrován: 9-2015
>> Jariss
Ano, psal jsem, že nejezdí, asi od 2017. Tescobus zdarma nyní dělá okruh jen po Ostřihomi. Ale ze 3 linek MHD od nádraží Štúrovo jedou 2 (snad 2,3?) přímo k mostu (u "vinotéky"). Samotný most s výhledem na Dunaj a katedrálu by stejně bylo hřích nejít pěšky a jet autobusem. Za mostem lze zas MHD nebo Tescobus (než to hledat a čekat, tak radši ty 2 km dojít). Ve Štúrovu lze zařadit levný termál (o 500m dál od drahého hotelového), v Ostřihomi aquapark naopak asi neuchvátí (v porovnání s jiným Maďarskem).
Pondělí, 03. června 2019 - 13:19:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 595
Registrován: 3-2005
Díky, aspoň že něco jede z nádraží k mostu,,,,znám to tam autem,,,chci s malými pagátly tam šmejdit :-)
Pondělí, 03. června 2019 - 13:47:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1033
Registrován: 8-2017
Mirek_Zv.: Díky za nápad, ale tohle by znamenalo dost dlouhé přesuny nížinou a přeci jenom hlavním tahákem je přejezd Fagaraše.
Pondělí, 03. června 2019 - 14:42:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27
Registrován: 1-2012
> ...obecnou zmínku, že to stojí 10 lei...

já na netu vidím obecnou zmínku, že to stojí 5 EUR (tj. cca. 24 nových lvů), což samozřejmě nic nemění na tom, že e-shop sice tu službu inzeruje, ale její prodej mi to také nenabízí
Úterý, 04. června 2019 - 09:39:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 393
Registrován: 9-2015
>> M250
To jste drsoňové. Dozvíme se pak něco z cesty? Jsem velice zvědavý, jak to půjde ze Šerbocy do Strungy Dracului.
Úterý, 04. června 2019 - 10:11:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1034
Registrován: 8-2017
R.F.F.: Dík, koukal jsem omylem na vnitrostátní provoz. Ale asi to teda budu muset řešit až na kase v Aradu (na což se teda moc těším [angry]).

Nevíte někdo, jestli to jde aspoň u MÁV?

Mirek_Zv.: Sem nic webit nebudu, protože vlak je v tomto případě prostředek, nikoliv cíl. Jestli budete mít zájem, můžeme se zkontaktovat mailem.
Sobota, 08. června 2019 - 10:51:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5430
Registrován: 6-2010
EN Ister v Rumunsku
Sobota, 08. června 2019 - 11:47:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6892
Registrován: 12-2011
Opožděný report z Jugošky:

Vyrazil jsem po pár letech do Slovinska. Cesta přes Dunaj a Villach do malého městečka Radovljica, kde jsem si dal čevapčiči a trochu pofotil pár vlaků na trati. Na jednu Gomulku zasvítilo i slunce:

https://www.lokomotivy.net/zobraz2.php?rada=r_zsl&loko=31520900

Potom už jen cesta do Ljubljany. Cesta Dunaj - Ljubljana vyšla na 39,90 EUR, bohužel nic levnějšího se na poslední chvíli koupit nedá. Marcel Štancl tam nebyl.

Další den cesta Ljubljana - Sevnica. Když jedete vlakem směrem na Zidani Most, míjíte městečko Trbovlje, ke kterému se vážou hned dvě zajímavosti. Hned vedle tratě stojí nejvyšší komín v Evropě (340 m), zároveň z tohoto městečka pochází nejslavnější slovinská kapela Laibach. V Sevnici pauza na oběd, tentokrát bosanská pljeskavica. Po trati kromě jedné Gomulky nejelo nic zajímavého.Ze Sevnice pokračování do stanice Trebenje, zde přestup na Metliku. V Novom Meste křižování manipuláku se Špankou, bohužel v protislunci. Příjezd do Metliky včas. Zde již čeká chorvatský motorák odkaz Slovinský motorák hned odjede ještě na zastávku Rosalnice za Metlikou. Jakmile se vrátí, odjíždí chorvatský motorák do Karlovacu. Přes hranice jsem nečekaně jel zcela sám [lol] Do Metliky přijíždí policie autem, v Bubnjarci je na rozpadlém nádraží pro policii kukaň. Jízdenka Metlika - Karlovac stála 5 EUR, nic levného.


V Karlovacu více než hodina na přestup do rychlíku do Rijeky. Jízdenka stojí pouhých 65,50 tchoře, jedná se o promocenu mezi Zagrebem a Rijekou. Rychlík přijel s patnáctiminutových zpožděním, které narostlo v Ogulinu během neplánovaného přepřahu. Zpoždění se dále nabalovalo vlivem rekonstrukčních prací na trati, kdy vlak lomcoval značnou část cesty krokem. Příjezd do Rijeky s nějaký necelým hodinovým zpožděním už za tmy.

Další den bus do Puly a nějaký čas ve městě. Jelikož Pulu znám už z dětství celkem dobře, čas jsem strávil více v restauraci než chozením po městě. Měl jsem v plánu vyjet osobním vlakem odpoledne a na slovinský motorák počkat v Pazinu nebo Buzetu. Jenže ouha. Na nádraží jsem si chtěl zakoupit lístek a zaplatit kartou. Jenže pokladna s platebním terminálem byla zavřena a bylo otevřeno jen okýnko u výpravčího, který samozřejmě karty nebere [crazy] Neodpustil jsem si poznámku o Balkánu a musel jsem jít vybrat (naštěstí dneska to máme všichni zadáčo) a počkat na vlak až do pěti odpoledne.


Ve vlaku jelo více personálu než cestujících. Nejel jsem sám, jeli jsme dva[pozor] Druhá byla nějaká holka s Interrailem, ne moc hezká, po pár slovech jsem se raději věnoval výhledům z okna. Personál byl na chorvatském území čtyřčlenný. Slovinský strojvůdce, chorvatský strojvůdce, slovinská průvodčí, chortavská průvodčí. Cesta Istrií uteče rychle a vlak pomalu vystoupá do Buzetu odkaz Zde proběhne kontrola, s focením žádný problém. Potom se vlak rozjede vstříc státní hranici a zde nastávají asi ty nejkrásnější výhledy. V bývalé stanici Rakitovec pak čeká slovinský policajt.


Pak už jen cesta do Ljubljany s přestupem v Divači. Nádraží po 22. hodině zamčeno. Když by někdo chtěl jet třeba EN, tak má smůlu. Balkán [crazy] Otevřeno dlouho do noci je jen okýnko s burkem.

Na další den už jen cesta zpět. Využil jsem spojení EC Emona Zagreb - Dunaj, ke kterému jezdí z Ljubljany do Celje přímý bus. Jízdenka zakoupená před odjezdem stojí 34,80 EUR. Ve Vídni byl čas dát si halalkebab a pak Regiojetem do Břeclavi. Ještě že ten Regiojet do Vídně jezdí, protože ty ceny, za které jezdí Dráha, jsou opravdu mimo [crazy]

(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Sobota, 08. června 2019 - 12:02:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3967
Registrován: 9-2007
Pane inženýre P.J. díky za report! Napsal bych něco o chystání se, ale letos to prostě nebude. [lol]

Je to smutné, železnice jsou jako státní podnik zřejmě ještě prohnilejší, než u nás (viz platby kartou nebo zavřené nádraží v Laibachu), vyhazují se prachy na prázdné motoráky místo autobusů namísto zahuštění hlavních tras (spojení i třeba Ljubljana - Zagreb je opravdu směšné, vlaky v 6, 8, 14 a 18)... no, hlavně že je co zakreslovat. [happy] Slovinsko má potenciál svou dopravu zlepšit, když takt funguje už i v Maďarsku, tak k tomu snad není daleko...
Pružinskij
Sobota, 08. června 2019 - 18:52:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3720
Registrován: 4-2015
PJ: chro, chro, pochvalně chrochtam :-)).
West code was broken.

Mladějov
Neděle, 09. června 2019 - 16:47:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13881
Registrován: 3-2007
Pěkný report, též chválím.
Vantju - no "směšné, prohnilejší" atd - kdyby to všude jezdilo jako ve Švýcarsku, tak by ta železnice byla hrozná nuda.
Pružinskij
Neděle, 09. června 2019 - 18:56:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3723
Registrován: 4-2015
holka s Interrailem, ne moc hezká,
Běžný stav, ty hezké sedí většinou v BMW, nikoliv v Bmz ...[proud][proud][proud]
West code was broken.

Pondělí, 10. června 2019 - 13:46:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3973
Registrován: 9-2007
To vím, to jsi mi psal už několikrát. [lol] Já jak jsem mírně starší, jak dřív, a už pro mě třeba Pula není jenom stanicí, kde si koupím pljeskavicu a otočím se zpátky, ale je především velmi zajímavým městem – no a v takové situaci prostě je škoda, že ta doprava nefunguje tak, jak by fungovat mohla. Nechci zrovna hned Švýcarsko, třeba by mi jen stačilo, aby v hlavní ose Villach - Lublaň - Záhřeb - Bělehrad jezdil dálkový vlak každé dvě hodiny. Abych si na tenhle vlak mohl koupit jízdenku on-line a neriskoval nějaký kontingent a předprodej tři dny před cestou, abych se ve vlaku mohl najíst a nemusel během pětiminutového pobytu v Lublani riskovat, že mi vlak ujede, když jsem si byl pro pljeskavicu u prvního nástupiště,.. nemyslím si, že chci až tak moc, je snad obecně známo, že dálková doprava začíná právě u těchto mezinárodních páteřních spojů, které poslouží jak pro vnitro, tak pro mezinárodní dopravu a umožní lidem se lépe dostat do vnitrozemí, resp. na návazné spoje jinam. Že pak budou jezdit nějací švedani přes hranici jednou za den asi zůstane, ale pro mě je mnohem větší nuda rychlík ve složení Taurus, AB a čtyři Béčka třikrát za den, nejen pro to, že mě už v prvopočátku omezuje danou zemi navštívit, ale i proto, že když mám jistoty, tak si mnohem více užiju to, kvůli čemu tam jedu.

Stejně tak náhradní autobusová doprava Gevgelija - Thessaloniki, souprava vozů bez otevíracích oken na EC Beograd - Bar,.. zrovna v těchto případech nelze nazvat, že by vedení vlaku celoročně v celé trase nebo kupa Béček místo Bmz byla nuda, ba naopak. A i to bych zahrnul mezi to, co mi na Balkánské železnici vadí. Tam už mi to jako nuda začíná připadat, ale ne proto, že by se to měnilo k nějak objektivně lepšímu, ale spíš ještě k mnohem horšímu. Rád bych si třeba zajel do Bulharska, líbí se mi varianta jet do Budapešti, Isterem do Bukurešti v lehátku, přespat v hotelu a ráno Béčkem z NDR do Sofie, ale když chci lehátko do čtyřky, tak si nemůžu koupit jízdenku online přes web MÁV-START a musím na pokladnu = 88,80 EUR za jízdenku Budapešť - Bukurešť (kupoval jsem pro kolegu, zrovna je mám u sebe), žádná sleva (max Rail+),.. no a jednovozový rychlík Bukurešť - Sofia pak stojí snad pětinásobek toho, co autobus, na něj žádná zvýhodněná jízdenka neexistuje. Pak se moc není čemu divit, že v tom jednom Béčku jede lidí jako na prstu jedné ruky a i přesto se ve 40°C vedru vlak na hodinu odstaví v Ruse, ačkoliv pasová kontrola netrvala déle, než pět minut. Jako zrovna tohle Béčko, resp. tento vlak asi ten správný zážitek je, ale bez FIPek normální člověk nemá moc šanci se s ním svézt, aniž by ho to stálo desetinásobek letenky a navíc jede jen do 7. října, tudíž pokud se chce člověk horku vyhnout a jet až v půlce října, čeká ho Desiro a přestup na hranici..

Zkrátka jo, chápu tě, jen to asi nemyslím tak, že vše musí být nutně sterilní a nezajímavé – je mnoho věcí, kvůli kterým si člověk neužije skoro nic, ani příjemnou dovolenou a naopak ani nezapomenutelné a šílené balkánské zážitky.
Pondělí, 10. června 2019 - 14:17:17  
Moderátor
Číslo příspěvku: 16273
Registrován: 11-2005
jednovozový rychlík Bukurešť - Sofia
Jednovozový? Předpokládám, že to jezdí v sezónu. Stejně, jako kurz do Istambulu. Takže by to mělo vždy jet dvou vozové a to do Ruse. A když nejede Bulhar v pátek se svym vozem, tak jede Rumun se svým kurzem do Soluně. Pak se tam v Ruse připojují vnitro vozy do Sofie. Nebo se pletu?
Pružinskij
Pondělí, 10. června 2019 - 14:29:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3732
Registrován: 4-2015
i přesto se ve 40°C vedru vlak na hodinu odstaví v Ruse,
Proto jsem tam začal jezdit mimo letní sezónu. Žádný vedra, míň turistů, levnější letenky... Sice je kratší den, ale kvůli světlu necestuji. Koncem září a začátkem října může být ještě ideální počasí.
West code was broken.

Nesni
Pondělí, 10. června 2019 - 19:53:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2000
Registrován: 6-2014
Máte prosím někdo informace, jak je to v Srbsku s úsekem Novi Sad-Beograd? Podle webu ČD je tam NAD, ale srbský dopravce neuvádí žádné spoje ani ve vyhledávači ani v pdf. Patrně se do Srbska nedá dojet ani přes Rumunsko, žádné přeshraniční vlaky přes Vršac v pdf nejsou. Díky za případné info.

Pružinskij:
ty hezké sedí většinou v BMW, nikoliv v Bmz
No ale taky je často čeká osud toho BMW – budou vyměněny za mladší model.[happy]
Pondělí, 10. června 2019 - 22:02:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3979
Registrován: 9-2007
Nesni: Nečtete diskuzi? [biggrin] NAD je stylem "první autobus co uvidíte že tam jede". Oficiálně samozřejmě dopravce nic nezajišťuje, prostě si musíte poradit sám. Přes Rumunsko vlaky nejezdí už snad dva-tři roky, jediný způsob je EC Lublaň - Záhřeb - Bělehrad (dvojice Beelmtů), spojený z Lublaně do Záhřebu s EN Curych - Záhřeb.

Šari: Pardon, dvouvozový. [happy] Jednovozový jel jen 7. a 8.6., od 9.6. už s sebou vozí turecké Bc, až do 7.10., kdy jede naposledy (pak Desiro a přestup na hranici). Jezdí tam "Bmz", tedy ojetý východoněmecký Bom, v pátek se k tomu navíc přidá rumunské lehátko (také ojetina, akorát ze západního Německa [proud]) a souprava Bmz a AcBcmee jede až do Soluně. Ta se vrací až v neděli (s příjezdem do Bukurešti v pondělí), ty dva dny Sofia - Bukurešť otočí jiné Bmz. A ano, každodenně jezdí z Ruse navíc souprava dvou "Bmz" a jednoho Áčka v trase Ruse - Sofia, ale to nic nemění na tom, že zážitek z cesty tímto vlakem je i díky nesnesitelnému horku spíše silný, než pozitivní.

V roce 2016 ale Turek nejezdil a místo kupéčka jezdil velkoprostor, konkrétně ojetý německý Halberstadt, v dobách provozu v Německu ještě brousil lokálku Bad Schandau - Bautzen a patnáct let na to reprezentuje Bulharsko před turisty, kteří do něj tímto vlakem směřují. [biggrin] V Bukurešti ta jednovozová souprava s lokomotivou řady 65 vypadala poměrně komicky.

Pružinskij
Úterý, 11. června 2019 - 12:44:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3740
Registrován: 4-2015
Plovdiv - Edirne už zase nejezdí ...:
http://www.bdz.bg/bg/novini/izgotviat-se-varianti-vlakut-do-odrin -da-trugva-ot-sofiia.html
[proud][proud][proud][proud][proud][proud][proud]
West code was broken.

Nesni
Úterý, 11. června 2019 - 22:05:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2001
Registrován: 6-2014
Vantju:
Oficiálně samozřejmě dopravce nic nezajišťuje
Na jiných tratích je NAD uváděna v JŘ, tak mě to malinko zmátlo. O trase přes Chorvatsko se pamatuji, že už jste ji uváděl jako alternativu. Nejsem moc dobrodružná povaha, tudíž jsem trochu na rozpacích z takového cestování. 4 dny ve vlaku, 1 den v Beogradu a týden dovolené je fuč.[blush] Každopádně díky za vaši odpověď.
Středa, 12. června 2019 - 06:33:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3986
Registrován: 9-2007
Jako upřímně, v tuto chvíli je pro cestu do Bělehradu nejlepší asi FlixBus - dojedete Metropolem do Budapešti, ve 12:00 jede z nádraží Népliget bus a 17:45 jste v Bělehradě, za pevnou cenu 629 Kč. Případně můžete přes noc, z Budapešti ve 23:00 a 5:55 jste v Bělehradě.

Varianta přes Záhřeb je debilní v tom, že minimálně v Lublani nebo v Záhřebu bude potřeba strávit noc navíc (byť teď nově ČD nabízí včasnou na Croatii, na konec června Brno - Zagreb za 973 Kč, bohužel pouze na Croatii, nikoliv na Mimaru nebo jiné spojení s přestupem; s tím ale není problém ohledně Slovinska, kam se dá dostat levně čímkoliv a kdykoliv). Můžete jet samozřejmě "Avalou" v 11:57 z Budapešti, akorát v Novém Sadu jste až v 18:42. Podle lasta.rs sice jezdí autobus každou hodinu, jízdní doba cca. hodina a půl, ale pořád budete v Bělehradě nejdřív před devátou večer... je to blbý, ale tady bych si asi ten vlak dokázal odpustit. [happy]
Středa, 12. června 2019 - 08:39:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1877
Registrován: 12-2007
Vantju:

Od prazdnin bude zase jezdit (mozna ze uz jezdi?) nocni R Lublan-Belehrad, tusim kolem 21:00 z Lublane a v 6 rano v BG. Opacne hodne podobne. To je spojeni na ktere se da dostat pohodlne odkudkoli, jizdenka z Lublane je za prijatelnych 29€, vyspite se (jezdi tam reko lehatko Optima Express) a rano muzete presedat na Sofii ci Bar kuprikladu...

Edit: Tak az od pristiho tydne: odkaz

(Příspěvek byl editován uživatelem Zamracenej.)
Chep.
Středa, 12. června 2019 - 09:05:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3987
Registrován: 9-2007
Ajo, pravda, ten vlak jsem úplně vynechal, díky za doplnění. [happy] Nicméně vzhledem k hranicím moc klidný spánek neočekávám – ve 23 Dobova a ve 3:45 Šid (a v 6 Bělehrad). Je ale fakt, že to spojení je poměrně praktické, navíc vzhledem k dostupnosti jízdenek... těch 29 EUR je pevná cena? Moje žena se lehátek sice děsí, ale i v Bl by se dalo relativně pohodlně vyspat. A dojet do Sofie, pojezdit trochu po Bulharsku a pak se vrátit přes Rumunsko, Maďarsko a Slovensko do Česka.. to vypadá na slušné intro na Balkán pro některé mé kamarády, co byli nejdál v Lublani. [proud] Tak na závěr ještě i díky za tip na cestu! Jen teda v září bude asi ještě pořád horko.
Středa, 12. června 2019 - 09:20:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 573
Registrován: 7-2017
HŽ zavedly něco na způsob "vlakové MHD" ve Splitu - nově tam jezdí řada vlaků v relaci Split - Split predgradje. Zajímavé.

http://www.hzpp.hr/Media/Default/Documents/KURIR%20lipanj%202019. pdf, trať 70a.
Kofolytik
Středa, 12. června 2019 - 09:47:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 476
Registrován: 10-2003
Ani letos nevyjede Rotary train z Bihače do Martina Brodu. Letos by sice s povolením nebyl problém, ale po minulém roce, kdy byl vlak náhle zrušen, se už nikomu znovu do jeho oraganizace nechce. Snad tedy příští rok.
Středa, 12. června 2019 - 09:53:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1878
Registrován: 12-2007
Vantju:

29€ je cena za jízdenku bez lehátka půl hodiny před odjezdem z Lublaně za nějaký klasický relační jugotarif, koupeno normálně na pokladně. Lehátko jsme řešili operativně u průvodce, tuším že chtěl něco mezi 10-14€, míst bylo v půlce července někdy v týdnu (úterý, středa nebo něco takového) spousta, lehátko jelo plné tak max z 50%. Obsazenost těch dvou nebo tří Goší jsem nesledoval. Jenom bacha, tuším, že z Lublaně to jelo snad jako devítivozovka, ale něco se odpojovalo v Dobově a něco v Záhřebu, do Bělehradu dojel kmen ve složení Bc OTEX + 2-3x Bl SŽ.

Za mě při neexistenci spojení z Pešti je to nejlepší možná alternativa a rozhodně ji někdy v první půlce srpna využiji, loni jsem byl maximálně spokojen. Včetně čistoty, zásuvek, USB v lehátku (a současně to má pořád otevírací okna). Kontrola v Dobově vzhledem k hodině moc neotravuje, ten Šid je horší, to je v době nejtvrdšího spánku. Na druhou stranu časově je to cca stejné jako bývala noční Subotica.

Každopádně tohle spojení, pokud člověk fakt chce vlakem, lze jednoznačně doporučit.

(Příspěvek byl editován uživatelem Zamracenej.)
Chep.
Středa, 12. června 2019 - 19:10:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6913
Registrován: 12-2011
A.V.: https://www.slo-zeleznice.si/sl/potniki/tujina/srbija
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Středa, 12. června 2019 - 21:14:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 373
Registrován: 4-2006
Když už tady před pár příspěvky byl zmíněn dnes již legendární rychlík Katastrofa, tak jen doplním, že z Mukačeva se plánuje ještě třetí normálněrozchodné spojení Mukačevo - Satu Mare (RO). Bohužel o tomto spojení je velmi málo informací. Zatím bylo zmíněno pouze v několika málo zprávách (např. když Ukrajinci vypustili do světa, že nabídnou spojení po rozchodu 1435mm) a při slavnostním příjezdu slovenského vlaku do Mukačeva bylo zmíněno, že se jedná s Rumunskem.

Každopádně by tím byla obnovena osobní doprava na všech přechodech, kudy Katastrofa projížděla (Plaveč-Muszyna, Čierna-Čop, Ďakovo-Halmeu) a teoreticky by opět šlo spojení realizovat s několika přestupy [crazy] (šotoušovina)
Osoblažská úzkokolejka...Dráha sta oblouků [masinka]
www.osoblazsko.com
Středa, 12. června 2019 - 23:01:54  
Moderátor
Číslo příspěvku: 16277
Registrován: 11-2005
[ALB]

Ministerstvo infrastruktury a energetiky brzy zahájí obnovu úseku Tirana-Durres a výstavbu nové tratě směrem na letiště Rinas. Evropská banka pro obnovu a rozvoj (investor) dodala závěrečné stanoviskoy, čímž připravila podmínky pro výběrové řízení a následné podepsání smlouvy. Výběrové řízení bude pouze mezi 8 společnostmi, které prošly předkvalifikačním výběrem v dubnu 2018. Celkem se tehdy přihlásilo 60 společností.

Celkové náklady projektu byl měly být 90 mil EUR, z čehož 16 mil EUR bude financováno ze státního rozpočtu, 36 mil EUR z úvěrů EBRD a 35,4 mil EUR z grantu Evropské unie.

zdroj SCAN
Pátek, 14. června 2019 - 17:37:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 462
Registrován: 7-2007
Ad Kofolytik: letos jel Rotary v náhradní trase Bihać - B. Krupa
Sobota, 15. června 2019 - 13:29:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 236
Registrován: 10-2006
Mám prosbu na někoho znalého. Plánuji cestu Praha - Split přes Wien. Čekací doba v Zagrebu je mezi vlaky EC1259 a B821 ale pouze 15 minut. Chci se proto zeptat, zda na sebe vlaky v případě zpoždění čekají. Moc díky
Sobota, 15. června 2019 - 14:20:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6919
Registrován: 12-2011
To bych určitě neriskoval. Semmering je zavřený a NAD (ale jelo to včas), mezi Spielfeldem a Mariborem probíhá modernizace tratě, tam je zpoždění zaručeno. A dál můžou Chorvati protáhnout hraniční kontrolu, pokud bude vlak plný turistů.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Sobota, 15. června 2019 - 20:28:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3993
Registrován: 9-2007
No ale to je teda slušně dementní, protože přesně na tohle spojení ČD prodávají jízdenku on-line, na žádné jiné. [crazy] A ještě se tím stihly pochlubit (ale už nevím kde). Nechápu, proč to nešlo na Adrii nebo do Záhřebu i jiným vlakem, než Croatií.
Nesni
Sobota, 15. června 2019 - 20:55:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2003
Registrován: 6-2014
intelpetr:
mezi Spielfeldem a Mariborem probíhá modernizace tratě, tam je zpoždění zaručeno
A kruciš![sad] S jak velkým zpožděním je podle vás vhodné počítat?

Vantju:
nebo do Záhřebu i jiným vlakem, než Croatií
Jde to i jiným vlakem, např. EC 213, kde je pak na přestup 2 hod. 5 min., akorát je potřeba z Prahy vyjet o hodně dřív.

No jestli to takhle půjde dál, tak sen o celoevropském on-line prodejním systému železničních jízdenek se uskuteční prostřednictvím Českých drah.[happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem Nesni.)
Sobota, 15. června 2019 - 21:23:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3995
Registrován: 9-2007
Já to myslel co se tarifu týče - nebo už umí ČD prodat Včasnou Praha - Split přes Linec a Villach? [happy] To je trochu smutné, když se sice nabízí nová a velmi atraktivní nabídka, ale nedomyslí se, že je v praxi nerealizovatelná...

EDIT: Já to samozřejmě nemyslím tak, že je snad nedejbože špatně, že to je, ba naopak!!!! Jen mě udivuje, že to prostě jde jen a pouze na ten jeden přímý vlak z Vídně a ne na několik párů spojů přes Villach.

(Příspěvek byl editován uživatelem Vantju.)
Nesni
Sobota, 15. června 2019 - 21:46:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2004
Registrován: 6-2014
Villach:
mě udivuje, že to prostě jde jen a pouze na ten jeden přímý vlak z Vídně a ne na několik párů spojů přes Villach
Nevím, nejspíš jim vlaky přes Jesenice jezdí dostatečně plné a nepotřebují je doplňovat cestujícími s ultra levnými VJE. Kdyby se nějaká významnější část z 800 tis. obyvatel ČR, kteří jezdí každý rok k moři do Chorvatska, rozhodla jezdit vlakem, tak ty spoje kapacitně zkolabují.
EDIT: Spíš se divím HŽPP, že české VJE vůbec umožní nabízet při tak mizivém počtu mezinárodních nebo vůbec dálkových spojů.

(Příspěvek byl editován uživatelem Nesni.)
Sobota, 15. června 2019 - 22:56:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3996
Registrován: 9-2007
nejspíš jim vlaky přes Jesenice jezdí dostatečně plné
To by platilo, kdyby na ty spoje nešla koupit VČJE Praha - Dobova. [happy]

Kdyby se nějaká významnější část z 800 tis. obyvatel ČR, kteří jezdí každý rok k moři do Chorvatska, rozhodla jezdit vlakem, tak ty spoje kapacitně zkolabují.
To si popravdě úplně nemyslím. Kolik lidí by to mohlo být, průměrně pět denně? Při té nabídce přímých spojení autobusem či množství lidí s auty, nabídkou leteckých spojů a bůhví čeho dalšího ještě je vlak stále velmi, velmi okrajová záležitost. Obzvláště v situaci, kdy nejede přímo.

Možná se na ty spoje zapomnělo, ale je to prostě škoda - kupříkladu by šlo jet nejen Mimarou, ale i přes noc: Praha (18:01) - Linz - Salzburg - Zagreb (8:35). Jenže opět, to by na toto spojení samozřejmě musela jít koupit VČJE, neboť e-shop toto spojení sice najde, ale do Záhřebu nabídne plnou cenu (2825 Kč). Na toto spojení teda VČJE obecně neexistuje ani do Slovinska, nicméně výše zmíněné EC Mimara to dokáže na hranici (Dobova) nacenit na 1236 Kč.

Nicméně, těch záhad je tam víc - pokud chci jet Mimarou "přirozeně" (tzn. Praha - Linz - Salzburg - Dobova), nutí mi to plnou cenu (2740 Kč) i přesto, že jde o Slovinsko, kam se podle všeho měly prodávat VČJE bez omezení do jakékoliv stanice. VČJE (1236 Kč) mi to prodá pouze, pokud pojedu "nelogicky" přes Vídeň. Totéž Tábor - Lublaň, přes Linz 2141 Kč, zatímco přes Prahu a Vídeň ([crazy]) 1157 Kč. Když už jsem se teda do toho rozboru VČJE pustil...

...nicméně, je fakt, že to zatím propagoval jen nějaký šotouš z CZS na svém Twitteru (odkaz) a ČD tuto nabídku zatím snad ani nekomunikovaly, což možná souvisí s tím, že třeba VČJE na Ukrajinu ještě kupovat nejdou, vyjma paradoxního Čopu. Tak kdoví, možná to jsou fakt ještě jen chyby a až ČD oznámí prodej jízdenek do Záhřebu a Splitu oficiálně, půjde to i na ty čtyři páry vlaků přes Villach.
Neděle, 16. června 2019 - 00:44:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2319
Registrován: 6-2007
VČJE na Ukrajinu ještě kupovat nejdou, vyjma paradoxního Čopu.

VJE lze koupit i do Mukačeva - tj. do nových spojů ZSSK Košice-Mukačevo. Samy ZSSK to přitom online prodat neumí, ostatně není divu, ony neumí online prodat ani tak významnou relaci, jako je Bratislava-Budapešť.

Prodej do spoje na Kyjev se zjevně připravuje, podle existence stanic v eShopu, ale nejde to.
Neděle, 16. června 2019 - 01:07:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2320
Registrován: 6-2007
Nechápu, proč to nešlo na Adrii nebo do Záhřebu i jiným vlakem, než Croatií.

Riskantnímu 15 minutovému přestupu v Záhřebu se lze vyhnout tak, že v eShopu nastavíte delší dobu na přestup a on pak nalezne ze Záhřebu do Splitu tu Adrii, aplikuje na ni VJE, a dokonce je na ni je schopen zarezervovat lehátko.

Akorát budete 22 minut po půlnoci přistupovat do kupé plného spících Maďarů.
Miroslav_ Zikmund
Neděle, 16. června 2019 - 10:58:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 561
Registrován: 2-2016
ad Nesni : NAD v režii železnice NOVI SAD - Beograd není.
Jen autobusem, BUS STATION v Novi Sadu je hned vedle, musíte si koupit jízdenku u kasy. Na nástupiště se jde přes turniket ....

Spojení Zagreb - Ljubjana nic moc, ale IDOS umí pěší přesun Harmica - Dobova