| Diskuse » Železnice » 242 a 263 - plecháče a princezny | « předcházející | další » |
242 a 263 - plecháče a princeznydolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3644 Registrován: 8-2008 |
242.218 Hluboká nad Vltavou - Zámostí 25.3.2008 Os 8217
Fotogalerie lokomotiv: http://krumpolc.rajce.idnes.cz/
Fotogalerie pohraničního opevnění z let 1936 - 1938: http://ropiky1938.rajce.idnes.cz/ .............................................................. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2833 Registrován: 12-2007 |
<font color="ff0000">T47.011 - 705.911-6</font><font color="000000"> </font> Chválkov 30.srpen 2016
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4288 Registrován: 12-2006 |
Nevěděl by někdo osud 242.285? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3335 Registrován: 9-2003 |
242.285 jezdí v Bulharsku. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1898 Registrován: 5-2004 |
242.228 po několika letech na podvozcích a na kolejích. Na její místo se postavil 843.014. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4291 Registrován: 12-2006 |
242.228 se bude šrotovat. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 14 Registrován: 11-2024 |
263.001 je dle zoznamu ČD na prodej ZKV na prodej (Příspěvek byl editován uživatelem ES499.001.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4292 Registrován: 12-2006 |
Ta už je nějaký čas takhle k prodeji. Atypická mašina k tomu ještě s vadným transformátorem. Moc tomu nevěřím že jí někdo koupí... |
|
Tajemný_em
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5065 Registrován: 5-2002 |
Tam už figuruje od léta 2024. Jen ten kupec se nenachází.
"Čelím pokušení tím, že mu podlehnu." Jára da Cimrman
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1758 Registrován: 8-2006 |
A takový to byl pod Brnem parádní stroj . Vím, že za problém s trafem strojvedoucí nejspíš nemůže, jen takový povzdech nad tím, jak to s mašinou skončilo. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2117 Registrován: 11-2006 |
Jen pro info: 242 246 slouží stále v Chebu jako topný stojan, dneska viděna na místě. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2118 Registrován: 11-2006 |
Tady ještě ilustrační fotka 242 246 skrz park: |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6805 Registrován: 11-2009 |
Tohle vyfotíš jenom jednou 😉 Kdo tam nebyl, neuvěří. Kdo tam byl, taky ne. |
|
Cobram
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1763 Registrován: 10-2019 |
Datum pořízení fotky 1.4.2056 ...![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5614 Registrován: 3-2015 |
Co střídavý Plecháč na hlaváku v Praze? A takhle hezky zachycený, tak to je gol. ![]() ![]() ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1789 Registrován: 4-2019 |
To bude asi apríl ![]() |
|
Tajemný_em
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5076 Registrován: 5-2002 |
Padělání fotek se trestá dle zákona! Dnem 1.4.2026 vstoupil v účinnost nový paragraf, trestní zákoník č. 40/2009 Sb. hovoří jasně: § 233a Padělání a pozměnění železničních fotografií (1) Kdo sobě nebo jinému opatří nebo přechovává padělané nebo pozměněné fotky nebo prvky fotek, bude potrestán odnětím svobody na jeden rok až pět let. (2) Kdo padělá nebo pozmění fotky v úmyslu udat je jako pravé nebo platné anebo jako fotky vyšší hodnoty, nebo kdo padělané nebo pozměněné fotky udá jako pravé nebo platné anebo jako fotky vyšší hodnoty, bude potrestán odnětím svobody na tři léta až osm let. (3) Odnětím svobody na pět až deset let nebo propadnutím majetku bude pachatel potrestán, a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 nebo 2 jako člen organizované skupiny, nebo b) spáchá-li takový čin ve značném rozsahu. (4) Odnětím svobody na osm až dvanáct let nebo propadnutím majetku bude pachatel potrestán, a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 nebo 2 jako člen organizované skupiny působící ve více státech, nebo b) spáchá-li takový čin ve velkém rozsahu. (5) Příprava je trestná. Tak co, pane UP, já to vidím na minimálně třetí odstavec, možná i čtvrtý, jestli jste organizovaný mezinárodní padělatel. Navíc bych tam viděl souběh s paragrafem 120 - Uvedení někoho (zde velké skupiny tvorů praštěných kolejnicí) v omyl prostřednictvím technického zařízení. To už bude pořádný flastr! ![]() ![]() ![]()
"Čelím pokušení tím, že mu podlehnu." Jára da Cimrman
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 13768 Registrován: 9-2002 |
eště přidám (6) Odnětím svobody na šest až deset let a propadnutím počítače či telefonu bude pachatel potrestán, pokud použije nástroj umělé inteligence. (7) Odnětím svobody na osm až dvanáct let, propadnutím počítače či telefonu a majetku bude pachatel potrestán, pokud použitím nástroje umělé inteligence vytváří finanční zisk nebo jiný majetkový prospěch. (8) Odnětím svobody na deset až patnáct let, propadnutím počítače či telefonu a majetku bude pachatel potrestán, pokud použitím nástroje umělé inteligence vytváří finanční zisk nebo jiný majetkový prospěch jako člen organizované skupiny. (Příspěvek byl editován uživatelem Agent.)
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4098 Registrován: 8-2009 |
Union_pacific:![]() Pěkná práce! Co bylo předloha, nějká 130?
Život je hořký. Bohudík !
Nebudu si měnit nick proto, že jsem se přestěhoval
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6806 Registrován: 11-2009 |
• Tajemný_em: Koukám na ten tvůj paragraf 233a a musím říct, že bod 4 sedí přesně. Jakožto 'organizovaná skupina působící ve více státech' (jelikož jsem tu fotku upravoval v obýváku, ale myšlenkami byl už na trati v zahraničí) se dobrovolně hlásím k odnětí svobody na 12 let. Jestli mi za padělání vlastní fotky hrozí takový flastr, tak to beru všemi deseti! V mém věku je to vlastně lákavá nabídka státní renty s plnou penzí a doživotní jistotou střechy nad hlavou. Padělat svou vlastní fotku tak dokonale, že i já sám jsem věřil, že jsem tam s tím foťákem stál, to už si ten kriminál zaslouží! • Agent: Tvoje doplnění o AI (body 6-8) je vskutku vizionářské. Pokud mi v rámci trestu propadne počítač i telefon, doufám, že mi stát přidělí aspoň sadu pastelek, abych mohl v padělání železničních fotografií pokračovat analogově. Finanční prospěch z toho sice nemám, ale ten pocit, že jsem 'organizovaný mezinárodní padělatel vlastních děl', mi za těch 15 let natvrdo fakt stojí. Pánové, díky za skvělý aprílový rozbor trestního zákoníku, jdu si pomalu balit uzlíček do cely! 😀“ |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6807 Registrován: 11-2009 |
Jurek_fm - předlohou mi byla moje fotka kterou jsem si vyfotil, když jsem ten vlak vezl. K té druhé „fotce 1-0-1“ jsem chtěl napsat "přepřah" 😀 😀 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 13769 Registrován: 9-2002 |
"Pánové, díky za skvělý aprílový rozbor trestního zákoníku, jdu si pomalu balit uzlíček do cely! 😀“" Pošlu ti do basy basu piva.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4099 Registrován: 8-2009 |
Pěkná aprílová práce. Díky![]()
Život je hořký. Bohudík !
Nebudu si měnit nick proto, že jsem se přestěhoval
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2488 Registrován: 12-2008 |
Plecháč 242.281 odstavený v kolejišti ŽST. Strakonice. (6.4.2026) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2385 Registrován: 4-2006 |
Pánové, kdo víte, prosím: Plecháče, které šly k Cargu a mají nový nátěr, mají i původní dřevěné lávky na střeše (a jen natřené), nebo se to měnilo na něco jiného? Díky.
Zlámalíkovy mašinky: tt120.zlamal.cz
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6808 Registrován: 11-2009 |
Veselí nad Lužnicí • 18.4.2026 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2119 Registrován: 11-2006 |
Zlámalík: Nevím, zda jsou lávky původní, ale každopádně jsou na Cargo plecháčích dřevěné jako dříve (aspoň co jsem jich pár viděl shora). |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2391 Registrován: 4-2006 |
Sonic: Díky!
Zlámalíkovy mašinky: tt120.zlamal.cz
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4308 Registrován: 12-2006 |
Jak na tom jsou Plecháče IDS Cargo? Jsou ještě funkční? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 15132 Registrován: 4-2003 |
IDS 242 289 vídám stát v Břeclavi, možná se občas někam pohne. Ta druhá už několik měsíců jezdí u jiného dopravce v jinych barvách. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4484 Registrován: 12-2007 |
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 122 Registrován: 9-2023 |
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3318 Registrován: 2-2006 |
Komu prosím patří?
Nejlepší pohled na svět je z okna vlaku.
|
|
Malý_fotograf
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8459 Registrován: 5-2002 |
Lukssek: Junior Market
• Tykání je projev kolegiality. Diskutérům na fóru tykám a chci aby mi bylo tykáno.
• Na každou svini se někde vaří voda. I na mě. |
|
Laminatka
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 104 Registrován: 1-2025 |
V Kutné Hoře připraveno: |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1801 Registrován: 4-2019 |
242 247-9 a 242 268-1 |
|
Administrátor Číslo příspěvku: 76244 Registrován: 4-2003 |
Od kdy na 242.268 chybí zásuvky pro dvojčlen? A je takových víc? Lukáš48: Docela dlouho mi trvalo, než jsem si uvědomil, kde to je. Ale aspoň jsem díky tomu objevil, že tam je (aspoň na mapě) bunkr. Věděl jsem dosud jen o řopíku nahoře u hasičů. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4116 Registrován: 8-2009 |
Od kdy na 242.268 chybí zásuvky pro dvojčlen? Mám foto ze zkušební jízdy po dílnách v listopadu 2018 a už tam zásuvky nejsou. Nicméně autorem je jiný uživatel káčka takže já to tady nebudu lepit![]()
Život je hořký. Bohudík !
Nebudu si měnit nick proto, že jsem se přestěhoval
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4315 Registrován: 12-2006 |
242.268 chybí zásuvky pro dvojčlen Je jich více, nebo bylo. Napr.242.236,260,268,272. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1802 Registrován: 4-2019 |
... 242.268 chybí zásuvky pro dvojčlen... taky 242.209 a 240 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4316 Registrován: 12-2006 |
No 240 zásuvky má, jen né origo. Je to WTB stejně jako 242,264 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 352 Registrován: 7-2024 |
Jak to vůbec vypadá s těmi WTB 242, co se týče provozní stránky? Předpokládám, že ovšem nevyjedou.. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4317 Registrován: 12-2006 |
Nevyjedou,ale 240+242 jsou funkční, jako topné stojany pro zkoušení vagónů. 264 je už dlouho vrak. |
|
Administrátor Číslo příspěvku: 76266 Registrován: 4-2003 |
Díky. Takže jich není zas tak málo, ale asi všechny brněnské, co? Teda asi vyjma 209, ta byla chebská, ne Proto jsem to asi nikdy na plecháči nezaznamenal, protože vyjma 209 jsou to pro mě v zásadě „exotická” čísla. ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 353 Registrován: 7-2024 |
"Nevyjedou,ale 240+242 jsou funkční, jako topné stojany pro zkoušení vagónů. 264 je už dlouho vrak." ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4321 Registrován: 12-2006 |
242.209 přišla o zásuvky až pod Brnem, došla tam ještě v tom chebském laku a po krátkém čase šla do dílen ČMŽO? A tam o ně přišla. |
|
Malý_fotograf
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8464 Registrován: 5-2002 |
"Díky. Takže jich není zas tak málo, ale asi všechny brněnské, co? Teda asi vyjma 209, ta byla chebská, ne Proto jsem to asi nikdy na plecháči nezaznamenal, protože vyjma 209 jsou to pro mě v zásadě „exotická” čísla. "Kecáš, taková 256 jezdívala bez zásuvek na jednom stanovišti i za našich mladých let. https://www.strojvedouciplzen.cz/index.php?page=fotografie&id=127 55
• Tykání je projev kolegiality. Diskutérům na fóru tykám a chci aby mi bylo tykáno.
• Na každou svini se někde vaří voda. I na mě. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5866 Registrován: 3-2015 |
Proč berou dneska do ČB z Plzně i 754 022? Copak není na jihu s čím jezdit ? A ještě se chci zeptat, co je to tam mezi dnes aktuálně ČB a Číčenice, výluková přípřež 754, je to klasická klasická napěťovka nebo co? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 649 Registrován: 1-2009 |
Jeník_H.. : Asi není v ČB s čím jezdit. Potřeba je 5 lokomotiv a jezdí 4. 754 061 dnes jezdí 1. i 3.TD TS711. A přítěže 754 na R mezi ČB a Číčenicemi budou do soboty.
Trainweb.cz
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5867 Registrován: 3-2015 |
Ty Číčenice, že bych si udělal výlet dolů na jih Arrivou. Navíc, když se tam v souvislosti s výlukovou činností vyskytuje pražská 754 044, no ne . To by bylo hezký z dob pražských 754 nebo 854 z linky R26, i když vím, že to nyní vypomáhá přípřežně Rožmberkům a Bezdrevům. |
|
Administrátor Číslo příspěvku: 76279 Registrován: 4-2003 |
M_f: Pravda, ta se v posledních letech občas do Budějc podívala. Ale asi to na chebském nátěru není tak vidět. ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5645 Registrován: 1-2010 |
Proč berou dneska do ČB z Plzně i 754 022? Zvýšená potřeba kvůli přetahům na R11 ČB-Číčenice (2 stroje, je to napěťovka, před Číčenicema se staví nové el. vedení, čtyřstovka z Temelína) + vysoký správkový stav, 021 a 029 odvezeny, 086 také odjela. 044 dnes také už nejezdí. (Příspěvek byl editován uživatelem 1510015.)
"Áčka, Béčka & interiéry" - přehledy interiérů vybraných řad vozů ČD
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5870 Registrován: 3-2015 |
Ano 86 odjela do Prahy, že by si střihla o víkendu nějaký ten pražský výkon? A ta napěťovka opravdu skončí v sobotu? Mezi ČB - Číčenice. Minulý víkend byla až do Strakonic, to se přípřežní čtyřky projely ještě dál. ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5871 Registrován: 3-2015 |
No prosím dneska na výlukové přípřeži na jihu jak 754 044 tak i 754 061. A co zítra předposlední den té napěťovky. ![]() |
|
Paul2no
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3868 Registrován: 11-2009 |
Měl bych otázku. Jaký byl smysl a účel vzniku lokomotiv 263? Byly nějak zásadně levnější/jednodušší než 363? Nebo to byl nějaký experiment Škodovky a ČSD? Vím že je tam rozdíl ve výzbroji, že 263 z principu vyžaduje střídavý proud, zatímco 363 je vnitřně stejnosměrná. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 498 Registrován: 2-2012 |
P2n: Pokud vím, ta výzbroj je dost odlišná (úplně jiná, na jiném principu), nejde jen o jednosystémovost. Znalejší doplní. Jednodušší nevím, ale tehdy se ta možnost plynule pokračovat moc neřešila - bez konkurence nebyl důvod.
|
|
Regpetrs
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1480 Registrován: 2-2007 |
Paul2no: 263 mají kapalinou chlazené měniče, tuším, že individuální regulaci motorů a ve strojovně by se dalo tančit. Někde na atlaslokomotiv nebo prototypy snad budou informace, ne? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 13866 Registrován: 9-2002 |
"Měl bych otázku. Jaký byl smysl a účel vzniku lokomotiv 263? Byly nějak zásadně levnější/jednodušší než 363? Nebo to byl nějaký experiment Škodovky a ČSD? Vím že je tam rozdíl ve výzbroji, že 263 z principu vyžaduje střídavý proud, zatímco 363 je vnitřně stejnosměrná." Jen vyloženě povrchně: Původní Eso má tyrystorovej DC-DC měnič ČKD s nucenou komutací a chladí se průvanem. 263 má řízenej usměrňovač s fázovou regulací - akorát nevim, jestli plnotučnou nebo poloviční. Taky v tom jsou jiný tyrystory a - jak bylo psáno výše - chladí se olejem. Pokud tehdejší Strana a vláda měla někdy v plánu střídavizaci, pak vývoj takový lok. dává smysl, byť to do jistý míry přišlo poněkud pozdě, protože skoro současně už se začínalo blbnout s Asynchronem. Jak to dopadlo, to víme všichni: Další Esa a Perše, mj. i protože to s Asynchronem nějak nedopadlo. Údajně snad měla bejt objednána jedna série 263 po dodání posledních Peršů, což se stalo snad až v r. 1994 nebo 1995 a ta objednávka už realizovaná ani nebyla z důvodů všeobecně známých. (Příspěvek byl editován uživatelem Agent.)
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt. |
|
Paul2no
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3869 Registrován: 11-2009 |
Regpetrs, Agent: to já vím, že 263 má tyristory v můstku, co se zavírají průchodem nulou, a proto z principu nemůže jezdit na DC. Mně spíš zajímalo proč tyhle lokomotivy vůbec vznikly, když už existovaly univerzální 363, jestli ty 263 byly nějak znatelně levnější. |
|
Tajemný_em
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5096 Registrován: 5-2002 |
Já pochopil řadu 263 jako takový škodovácký "odrazový můstek" k dalším typům střídavých mašin. Škodovka měla ještě počátkem 80. let ambice vyvážet střídavky klidně i přes rok 2000 (Sajuz, Balkán) a nikdo netušil, že se to zanedlouho zvrtne. Střídavé ČS8 se vyráběly souběžně s 263 a měly furt odbočkovou regulaci. Ing. Palík v jednom článku (tuším, že byl v jednom z posledních ročníků Železničáře) psal, že má na prkně namalované další mnohem modernější, leč nikdy nerealizované, typy. Klaply snad jen žehličky pro Bulharsko.
"Čelím pokušení tím, že mu podlehnu." Jára da Cimrman
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16440 Registrován: 4-2003 |
proč tyhle lokomotivy vůbec vznikly, Kromě toho že se tehdy uživilo dost střídavek taky protože je chtěl výrobce prodavat do Bulharska a Jugoslávie.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6774 Registrován: 9-2003 |
Agent: Tyrystor na zdůraznit toho, že je to solid state?
NOBLE BRICKS
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4487 Registrován: 12-2007 |
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 855 Registrován: 8-2010 |
Dneska plechové dopoledne České Budějovice - Jihlava R651. 242 246-7, 653. 242 253-3 a 655 242 236-8.
herkules2016l
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 933 Registrován: 11-2018 |
|