Diskuse » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 01. 4. 2019 « předcházející | další »

Archiv diskuse Nehody do 01. 4. 2019

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Neděle, 31. března 2019 - 10:51:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3439
Registrován: 5-2002
Viz tisíce plzeňských turboprávníků.

[crazy][crazy][crazy]

Bylo jich méně, než "turbo Ph.D." na jisté katedře jisté nejstarší fakulty nejstarší univerzity. A stejně jako kdekoliv jinde. Jen se to hodilo v boji dvou akademických mafií o koryta, tak se to patřičně zmedializovalo. Zdánlivě paradoxně to spustil člověk, který dané praktiky na té fakultě zavedl, jenže pak byl odstaven od koryta.
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Neděle, 31. března 2019 - 10:54:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8847
Registrován: 4-2003
libovolné VŠ vzdělání jen proto, abych splnil podmínku na funkci ve státní správě je zcela GH. Viz tisíce plzeňských turboprávníků.

NEŠIŘTE BLUDY. Veřejný sektor zaměstnává pouhých 18 % zaměstanců a drtivá větina VŠ jsou učitelé, právnici, lékaři a vědci, kde to bez pořádný VŠ FAKT NELZE. Stějně tak státní správa i samospráva potřebuje řadu kvalifikovaných lidí, který mimochodem nemá. To si vážně představujete, že odbor životního prostředí na radnici bude řídit vyučený zahradník, stavební úřad povede zedník, atd, atd?

Krom toho státní správa zaměstnávala před rokem 1989 neuvěřitelný množství zcela nekvalifikovaných a nekompetentních lidí a ty pravidla byly nastavený tak, aby se aspoň části u nich mohla zbavit. Těm lidem se nedal ani zadat žádný úkol. Páč ani nerozuměli, jakým jakykem na ně mluvíte.

A pokud jde o ty turbprávníky, tak jsou jich desítky.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

McBain
Neděle, 31. března 2019 - 11:10:52  
Administrátor
Číslo příspěvku: 26106
Registrován: 5-2002
RadekŠ:
"Jinak ta dnešní diskuse je opět klasická kombinace snadno vyvratitelných nepravd, Urban Legends, atd, reagovat na to nemá ani smysl. Už jsem se o to pokoušel několikrát a místní odborníci to prostě nechtí slyšet. Kecy o tom že mladý nechtí makat rukama ( v kravíně) jsem už slyšel koncem sedmdasátek pří každým návratu na vesnici - prostě si ti lidi odmítali přiznat, že ta práce zbyla na ty "slabší kusy" a oni se ocitli mezi nima.

A ještě jedna věc - točení volantem a tahání za šaltpáku fakt nepovažuji za práci rukama. Velká většina šoférů je něčím vyučená, tak proč nedělají truhláře, automechanika, instalatéra, mlynáře??"

Přesně. A ptám se - čím je práce mašinfíry pro dnešního mladýho kluka, který "chce dělat rukama" atraktivní? Proč by to vůbec měl jít dělat?
Neděle, 31. března 2019 - 11:55:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2834
Registrován: 6-2016
Johny11: A není to náhodou jedno, jestli je víc turboprávníků, nebo turboPhD? Podle mě by měly obě tyto množiny být prázdné!

Snad se nezačnou vyskytovat fírové s turbolicencí[sad]

McBain: "Proč by to vůbec měl jít dělat?" - tato otázka platí bohužel i pro jiná povolání...
P_v
Neděle, 31. března 2019 - 12:51:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2132
Registrován: 5-2002
Hajnej:
"Kdysi jsem se jednoho takového zeptal, kolik lidí tedy podle něj tu nadprůměrnou má - odvětil, že nejvejš 20%. Na moji otázku, co těch zbylých 30%, bez mrknutí oka odpověděl, že ti mají tu průměrnou.
"
Pozor, zaměňujete průměr a medián. Respektive on to zaměnil už sám M.Z., když o nějakém průměru hovořil.
Neděle, 31. března 2019 - 12:53:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5568
Registrován: 7-2011
RadekŠ:
"To si vážně představujete, že odbor životního prostředí na radnici bude řídit vyučený zahradník, stavební úřad povede zedník, atd, atd?"
Ne, představuju si, že to bude řídit člověk, kterej tomu rozumí. Což by měl zajišťovat titul. Jenže nezajišťuje, vlastnictví titulu dneska bohužel neznamená, že tomu jeho vlastník rozumí. Takže pokud tomu vyučenej zahradník rozumí líp, než absolvent environmentálních studií s titulem, pak mi přijde jenom logické, že odbor povede zahradník.
RadekŠ:
"Stějně tak státní správa i samospráva potřebuje řadu kvalifikovaných lidí, který mimochodem nemá."
Jenže proč je nemá? Protože nejsou, nebo protože podmínky, které nabízí, je neoslovují?
RadekŠ:
"NEŠIŘTE BLUDY."
Jaký bludy? Cožpak není pravda, že spousta zaměstnanců státní správy si narychlo a všelijak "doplňovala vzdělání" jenom proto, aby dál mohli vykonávat práci, kterou už x let předtím dělali?
Neděle, 31. března 2019 - 13:51:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3440
Registrován: 5-2002
Snad se nezačnou vyskytovat fírové s turbolicencí

Pokud srovnám současnou přípravu fírů s tou před 20 a více lety (a nebudu do ní počítat "praxi" na kanálu při výměně brzdových zdrží), tak jsou "turbo" všichni.
Diskuse v sekci "Předpisy" je někdy hodně výživná. A ne jen proto, že D1 je paskvil.

Někdo může sedět ve škole celý život a nic se nenaučí. Doba formálního vzdělávání o ničem nevypovídá, to je rituál. Dnešní vysokoškolák má za rok 26 výukových týdnů s průměrným počtem hodin přímé výuky do 20. Před 30 lety měl 30 - 32 týdnů výuky a průměrně 30 a více hodin přímé výuky týdně (včetně tehdy ze zákona povinných přednášek). Vypovídá to o něčem? Asi ne. Nepamatuji si, že by prorektor UK za sebe poslal učit asáka nebo nedej pánbůh aspiranta. dnes se akademický funkcionář na veřejné VŠ ve výuce neobjeví celý semestr, přednáší jeho doktorandi nebo paní primářka z kliniky zopakuje třikrát jednu přednášku...a koho to z nich dere? Nějací studenti jsou jim u zadele.
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Vikijous
Neděle, 31. března 2019 - 13:54:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1071
Registrován: 4-2003
Bobik:
"Takže pokud tomu vyučenej zahradník rozumí líp, než absolvent environmentálních studií s titulem, pak mi přijde jenom logické, že odbor povede zahradník."
No chtěl bych vidět vyučeného zahradníka, který rozumí myslivosti, vodohospodářství, nakládání s odpady, ochraně ovzduší a ještě se jako bonus vyzná v zákonech. A pokud existuje, tak proč je sakra jenom vyučeny???
Mmch v těch výběrových řizeních na vedoucí pozice je dána i nějaká délka praxe. A nevím, jestli se do toho započítává okopávání ředkviček a stříhání živých plotů.[crazy]
Neděle, 31. března 2019 - 14:21:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17
Registrován: 10-2010
Lidi, neblbněte! Přece k tomu, abyste se stali ředitelem úřadu vlády, musíte především umět dřít jako kůň. Tedy na tom správném poli. A na nějakou nižší funkci vám to musí především myslet správně politicky! Třeba tak, že podpoříte toho udřeného koně nějakým tím dárečkem!

A vo tom to je! Prý vzdělání [rofl]
Neděle, 31. března 2019 - 14:33:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5571
Registrován: 7-2011
Vikijous:
"No chtěl bych vidět vyučeného zahradníka, který rozumí myslivosti, vodohospodářství, nakládání s odpady, ochraně ovzduší a ještě se jako bonus vyzná v zákonech."
Tak především předpokládám, že chápeme, že se jedná o příklad. A za další - jako by se něco z toho učilo ve škole (jo jasně, chápu, že třeba na šiškárně se asi budou zabývat lesním zákonem), ono většina znalostní potřebnejch pro danou funkci se získává obvykle na všelijakejch kursech a školeních. Zvlášť, když se to co chvíli mění.
Vikijous:
"A pokud existuje, tak proč je sakra jenom vyučeny???"
Protože se mu do toho už nechce? Znám docela dost lidí, který si dlouho vystačili se vzděláním co měli - a svý práci rozuměli perfektně a dělali ji dobře, jenže pak někdo rozhodl, že na danou pozici musí být vyšší vzdělání. Takže se na to vyprdli, protože na starý kolena se jim už do školy nechtělo a buď šli do předčasnýho, nebo to doklepali někde jinde. Místo nich nastoupil novej mladej, co sice formálně papír měl, ale prd tomu rozuměl a bohužel zhusta si ani nenechal poradit (protože přece má tu vejšku).
Petr_hradecký
Neděle, 31. března 2019 - 14:38:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2694
Registrován: 4-2015
@RadekŠ: jak to chlape děláte, že z vás vždycky vypadne taková hláška, u který člověk neví, která možnost z dále zmíněných platí? 1) děláte si srandu nebo 2) totálně nechápete podstatu věci? [nene] Nic ve zlým... [wink]
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Neděle, 31. března 2019 - 15:26:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4566
Registrován: 4-2003
Je zbytečné vyvracet zažitá klišé, jak se dneska mladým nechce makat rukama, které zní z úst už mnoho generací, stejně tak zaručené pravdy poctivě pracujících, jen bych z příspěvků vypíchnul několik protimluvů a trhlin v logice:

Petr_hradecký:
"Čímpak asi tím volantem točí? Mrkáním, jednou doleva, dvakrát doprava?"
Čímpak manažeři obsluhují počítače, iphony? Rukama. Z toho by tedy plynulo, že manažeři pracují rukama. To je ovšem v rozporu s vašim předchozím tvrzením pracovat rukama teď není cool, každej chce být manažér, dle něhož manažeři rukama nepracují.
Petr_hradecký:
"Když to začaly firmy vyžadovat, lidi se přizpůsobili. A teď se to všem vrací jako bumerang, spousta "študovaných" co neumí vzít za práci a pro pětikilo navíc klidně ochotně buzerujou ty pod sebou.
A proto nejsou fírové a autobusáci, proto je v Praze na hlaváku pravidelně u os. pokladen fronta jak prase, proto člověk stojí ve frontách i v marketech nebo na poště."
Dle této vaší teze za nedostatek pracovníků ve vyjmenovaných profesích mohou požadavky firem na vyšší kvalifikaci svých zaměstnanců. Zkuste si odpovědět - kdyby firmy vyšší kvalifikaci nepožadovaly, pak by došlo k saturaci ve vámi vyjmenovaných profesích, nebo by lidé nadále pracovali na stejných pozicích ve firmách, ovšem s nižší kvalifikací? Požadavky na vyšší kvalifikaci ve firmách naopak hrají ve prospěch obsazování pracovních míst s nižšími kvalifikačními požadavky, neboť se zužuje prostor, kde se mohou méně kvalifikovaní pracovníci nechat zaměstnat. Za chronickou neobsaditelností některých pozic stojí komplex příčin a nedá se to opravdu odbýt za pomoci klišé "lidem se nechce pracovat rukama".

***
Bobik:
"Jenže proč je nemá? Protože nejsou, nebo protože podmínky, které nabízí, je neoslovují?"
Když chybí zaměstnanci i na pozicích, kde se nemusí "pracovat rukama", pak logicky za současným nedostatkem pracovní síly nebude, že se lidem "nechce makat", jak se tu tvrdí. A když chybí kvalifikovaní lidé, logicky bude snaha kvalifikaci získat, tedy lidé budou ve větší míře studovat na vysokých školách, což je zde dehonestováno jako nechuť pracovat rukama.
Bobik:
"Takže pokud tomu vyučenej zahradník rozumí líp, než absolvent environmentálních studií s titulem, pak mi přijde jenom logické, že odbor povede zahradník."
A jak se prokáže, že tomu zahradník rozumí líp, než absolvent environmentálních studií s titulem? Už jen to, kde by zahradník získal potřebné znalosti a zkušenosti.
Bobik:
"jako by se něco z toho učilo ve škole"
Právě, že ano. Právě na (vysoké) škole se získává komplexní přehled o oboru. A ne, není to pouze o nabiflování aktuálního znění legislativy.
Bobik:
"ono většina znalostní potřebnejch pro danou funkci se získává obvykle na všelijakejch kursech a školeních"
Člověk odejde jako tabula rasa na školení s dotací několika hodin, maximálně několika dnů, a zpět se vrátí s komplexní znalostí problematiky? Neskutečně naivní a zkreslená představa. Různá školení a kurzy jsou až nástavbou povětšinou reagující na aktuální trendy v oboru.

***
mot:
"zrychlit, zlevnit, zkvalitnit (to nějak nejde dohromady, co?)"
Ale samozřejmě, že to jde dohromady.
mot:
" vy si to přeberte, jak chcete"
Vzhledem k vaší neschopnosti adekvátně reagovat, výklad je jediný možný - prázdný výkřik do tmy, který předběhl myšlenku. Pokud ovšem nějaká myšlenka vůbec stála v pozadí.

Závěrem bych se zeptal mota a Petra hradeckého, zda pracujete jako strojvedoucí, řidič autobusu, pokladní či v jiné vámi zmiňované nedostatkové profesi. A pokud ne, tak proč? Nechce se vám pracovat rukama?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Neděle, 31. března 2019 - 15:31:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18885
Registrován: 5-2002
PH: Čímpak asi tím volantem točí?
Až na to, že řidičování (má-li k čemu být) není ani zdaleka jenom o tom točení volantem... [nene]

PV: Pozor, zaměňujete průměr a medián.
Vzhledem k tomu, že se všeobecně panuje shoda na tom, že inteligence má normální rozdělení (na rozdíl od platů, kde naopak panuje shoda na tom, že nemají), tak je to jedno.
Nemluvě o tom, že dost často se v obecné řeči tím "podprůměrný" označuje právě to "podmediánní"...
Neděle, 31. března 2019 - 15:35:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18886
Registrován: 5-2002
Dr: Ale samozřejmě, že to jde dohromady.
Jde - za cenu vyšší efektivity práce. Což je věc, ze které se "ti, co makají", poserou do vejšky, jak je někdo buzeruje a vykořisťuje...
Petr_hradecký
Neděle, 31. března 2019 - 16:22:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2696
Registrován: 4-2015
Doktor:
"Závěrem bych se zeptal mota a Petra hradeckého, zda pracujete jako strojvedoucí, řidič autobusu, pokladní či v jiné vámi zmiňované nedostatkové profesi. A pokud ne, tak proč? Nechce se vám pracovat rukama?"

A představte si, že ano. Pracovat "rukama" mi nesmrdí. (Dávám rukama záměrně do uvozovek) Od 1984 pracuju "rukama" v obchodě na několika pozicích, i toho pokladního jsem si na několik let vyzkoušel. To je na vás docela trapný útok ad hominem, nezdá se vám?
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Neděle, 31. března 2019 - 16:55:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 972
Registrován: 7-2017
Vážený pane "Doktor".
Pracuju, res. pracoval jsem celý život rukama jako mechanik. Odpracováno mám 45 roků, důvody proč končím, jsem nastolil výše.
Havloidi- asi to vás zajímá. No, důvody máte taky výše. Různé plzeňské a jiné vychytávky, ochránci lidských práv, především lidí s nechutí pracovat, feťáků, nepřizpůsobivých...

P.S. A teď vy něco o sobě.
Bdlm
Neděle, 31. března 2019 - 17:22:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1687
Registrován: 3-2007
Doktor Ti nic nenapíše neb je po---a.[wink]
Neděle, 31. března 2019 - 18:32:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4567
Registrován: 4-2003
Petr_hradecký:
"To je na vás docela trapný útok ad hominem, nezdá se vám?"
(společná odpověď i pro mot)
Ale vůbec ne. Jde o naprosto oprávněnou otázku, kdy odpověď vede k potvrzení či vyvrácení nastolené hypotézy, že aktuální nedostatek pracovníků ve zmíněných profesí (na počátku uváděná profese strojvedoucího) je způsoben nechutí pracovat rukama (v přímé spojitosti s přirozeným trendem vzrůstajícího počtu vysokoškoláků). Z odpovědí plyne, že vy ani mot v současnosti jako strojvedoucí nepracujete. Nezastáváte ani žádnou jinou z následně vyjmenovaných pozic dávaných do souvislosti s personálním podstavem. Věnujete se odlišným oborům, o kterých se lze domnívat, že jsou vám bližší, a současně uvádíte, že pracujete rukama a práce rukama vám nevadí. Z toho můžeme vyvodit, že lidé volí práci v oborech, které jsou předmětem jejich zájmu, oborů je široké spektrum, i na hony vzdálených železnici, a činí tak i lidé s chutí do manuální práce. Tím ovšem hypotéza dostává trhliny, ba si dovolím tvrdit, že se dostává do roviny "pivních keců". Svá tvrzení jste si sami vyvrátili následnými výroky, že jste ochotni pracovat rukama, ale současně nevykonáváte ani jednu z debatovaných profesí. Rovněž je nutné zmínit, že ve svých soudech zcela pomíjíte demografické a ekonomické aspekty, které mají na pracovní trh výrazný vliv.

Fakt, že je někdo vysokoškolsky vzdělán, o chuti k práci rukama absolutně nic nevypovídá. Absolutorium vysoké školy je cestou k práci v zájmovém oboru, existuje řada profesí a oborů, kde to prostě bez vysoké nejde. Zašpinit si montérky, což je pro jedince vašich ražení etalon "poctivé práce", lze i při zaměstnání s nutnosti mít vysokoškolský diplom. A naopak, teplá, kancelářská místa s náplní práce ťukat do počítače (ve vašich očích "ručičky nebojte se, vy dělat nebudete") jsou hojně obsazována středoškoláky, absolventy různých obchodních akademií a podobných institucí.

Narážky na vysokoškoláky stran jejich nechuti pracovat, posměšky o "manažérech", to jsou projevy omezenosti. A havloidi s patřičnou omáčkou okolo to pouze korunují. No v diskuzi na Novinky.cz by to odezvu určitě našlo.
mot:
"P.S. A teď vy něco o sobě."
Vysokoškolák s nástupem na VŠ v havloidních devadesátkách. Dál snad netřeba nic dodávat, to je přeci jasná škatulka "ručičky nebojte se, vy dělat nebudete". Paradoxně jsem zvěčněn v manuálu jednoho výrobku, kterak se válím na podlaze montážní haly při uvádění výrobku do provozu. Věnuji se těžkému oboru - bedny, které taháme váží i sto kilo.

***
Bdlm:
"Doktor Ti nic nenapíše neb je po---a."
Zato pán se projevil jako hrdina, takové slovo do pranice. Jen ta predikce poněkud selhala.

***
Hajnej:
"Jde - za cenu vyšší efektivity práce. Což je věc, ze které se "ti, co makají", poserou do vejšky, jak je někdo buzeruje a vykořisťuje..."
Asi tak.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Neděle, 31. března 2019 - 19:08:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2836
Registrován: 6-2016
Doktor: Konečně zajímavá informace - "Vysokoškolák s nástupem na VŠ v havloidních devadesátkách". Takže VŠ, cca čtyřicátník. 100 kg bedny asi taháte na pumpíku, že? S největší pravděpodobností v názvu zastávané funkce "manager" (dle prudkých alergických reakcí při zmínce o této funkci). Ego větší než velké, do zlatova vyleštěné [biggrin]

Takový člověk si opravdu nemůže rozumět s těmi, kteří prošli realitou budování socialismu (s přechodem k budování rozvinutého kapitalismu) a mají nehynoucí vzpomínky na mediální i verbální masáž socialistických i pseudokapitalistických "odborníků". Někteří z nich (třeba já, rovněž VŠ, elektro) si pamatují navíc buzeraci během ZVS a tudíž je kecy NĚKTERÝCH managerů nadzvedávají, protože jsou systémově stejné, jako kecy ZVP, nebo předsedů ZV KSČ v podnicích, kde pracovali.

Ale to není vina konkrétního čtyřicátníka, to je systémový problém. A onen konkrétní čtyřicátník za nějakých 25 let zjistí, že je ve stejné pozici, jako jeho dnešní gerontoidní oponenti. Škoda, že ti dnešní oponenti už nebudou na živu, to by byla neskutečná sranda si pokecat[rofl]

Pro odlehčení SKUTEČNÝ příběh. Nejvyšší partajní šéf mého zaměstnavatele se stal po listopadu podnikatelem ve stravování a v roce 1997 se vrátil do "mateřského lůna" jako šéf závodní jídelny, tedy manager. Ještě mám schovaný jeho výtvor
"OBĚDNÁVKA OBĚDŮ"[biggrin] A to jídlo stálo za howno...
Neděle, 31. března 2019 - 19:14:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5572
Registrován: 7-2011
Hajnej:
" Jde - za cenu vyšší efektivity práce. Což je věc, ze které se "ti, co makají", poserou do vejšky, jak je někdo buzeruje a vykořisťuje..."
No, jestli to bude zvyšování efektivity "po česku" (budete makat dvakrát tolik za stejný peníze a komu se to nelíbí, může jít), pak se ani nedivím, že se poserou do vejšky. Tobě by se snad takovejhle přístup zamlouval? Mě tedy ne.
Doktor:
"Člověk odejde jako tabula rasa na školení s dotací několika hodin, maximálně několika dnů, a zpět se vrátí s komplexní znalostí problematiky?"
Ale vůbec ne. Na školení jde samozřejmě jedinec s praxí, kterej se na něm dozví nový trendy a postupy v oboru. Ta "tabula rasa" je obvykle bohužel nový absolvent (čehokoli) po nástupu do praxe. Pokud je inteligentní, tak se nejdřív kouká, jak se co dělá a proč a pak teprve případně navrhuje změnu. Pokud není, začne (zhusta "násilím") své teoretické znalosti získané ve vzdělávacím ústavu aplikovat do praxe. Což je největší problém u různých manažerů, kteří se sice mohou prokázat praxí, jenže co je to za praxi? Pár let vedl tohle, pár let tamto, dohromady nerozumí ničemu, ale "všude byl, všechno zná, od všeho má klíče". Nicméně v zásadě jsem tím chtěl říct, že vzdělávací systém je bohužel poněkud odtržen od praxe, což znamená, že u absolventa něčeho nemusí být jistota, že dané věci opravdu rozumí (jistě, čest vyjímkám).
Doktor:
"A jak se prokáže, že tomu zahradník rozumí líp, než absolvent environmentálních studií s titulem?"
No, počítám, že úplně stejně, jako se prokáže, že tomu rozumí ten študovanej. Nějakým pohovorem/testem apod. Jenže "problém" vzniká už tady - ten neštudovanej nedostane ani příležitost prokázat co umí. Nemá "papír", takže se s ním nikdo ani nebude bavit. A na druhou stranu, mnohde ten študovanej je přijat, aniž by mohlo vyjít najevo, že tomu nerozumí. Stačí, že se prokáže "papírem".
Doktor:
"Fakt, že je někdo vysokoškolsky vzdělán, o chuti k práci rukama absolutně nic nevypovídá. Absolutorium vysoké školy je cestou k práci v zájmovém oboru, existuje řada profesí a oborů, kde to prostě bez vysoké nejde. "
Ale s tím naprosto souhlasím a počítám, že i většina tady. S tím problém není. Problém je v tom, že podle názoru mnohým (i mého) je na spousty pozic zbytečně vyžadován určitý stupeň vzdělání, ač by nemusel, resp. ač dřív se to bez něj obešlo. A stejnětak nově zavedený vyšší stupeň vzdělání nemá žádný vliv na kvalitu dané profese/práce/funkce. Když použiju příměr s městským policajtem - od určitého data musí mít maturitu, kdo jí neměl, musel si ji buď dodělat, nebo skončit - otázka zní, jak maturita zkvalitní práci člověka, kterej toho policajta dělal 10 let předtím bez maturity?
Neděle, 31. března 2019 - 19:38:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8848
Registrován: 4-2003
není vina konkrétního čtyřicátníka, to je systémový problém.

To je obyčejnej běh života s měnícíma se prioritama různých generací a dědkovským hudrováním, nic víc. Jestli takhle vystupujete před mladšíma lidma, tak akorát v jejich očích riskujete sebezesměšnění.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Neděle, 31. března 2019 - 19:57:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18890
Registrován: 5-2002
Bobik: jestli to bude zvyšování efektivity "po česku" (budete makat dvakrát tolik za stejný peníze a komu se to nelíbí, může jít)
Tenhle Tvůj výrok je spíš než cokoliv jiného jen prázdná floskule.
Většina dřívější neefektivity padala zpravidla na vrub zoufalé neorganizovanosti a bordelu. Příliš mnohokrát jsem zažil, že hafo lidí (někdy i dost vysoce kvalifikovanejch) sedělo a čučelo, než nějakej picmoch vyvrtá díru a přišroubuje něco, co mělo bejt dávno přišroubovaný...
Takže to makání "dvakrát tolik" taky někdy znamená, že tyhle zoufalý prostoje skončily, takže jsi za stejnou dobu a stejným tempem udělal násobně víc práce. Nevidím proto žádnej důvod, proč bys za to měl mít "dvakrát tolik" (míněno úměrně) víc peněz.

Tobě by se snad takovejhle přístup zamlouval?
Když se podívám, kolik vozidlových ŘS jsme vyvinuli za rok v době Krakena, 843 a 471 a kolik jich děláme dnes, tak je to nejmíň o řád víc.
Neděle, 31. března 2019 - 20:10:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8849
Registrován: 4-2003
vzdělávací systém je bohužel poněkud odtržen od praxe, což znamená, že u absolventa něčeho nemusí být jistota, že dané věci opravdu rozumí (jistě, čest vyjímkám).

Vzdělávání lidí je úplně jiná discipína než praxe a dobrý vzdělání fakt nesloží k tomu, aby vyrábělo prefabrikovaný pracovníky, kteří nastoupí na určitý místo v konkrétní fabrice. To by byl pro ty lidi i fabriku danajskej dar.


vyžadován určitý stupeň vzdělání, ač by nemusel, resp. ač dřív se to bez něj obešlo.


Můžete mi vysvětlit, co si dneska počnou třeba na berňáku s vyučenou prodavačkou? Nebo třeba na stavebním úřadě, či v účtárně na městském úřadu? Pokud tam tedy nechtí provést kosmetiku podlahových krytin... . To jsou všechno pozice, kde je maturita základ, soukromá firma taky na techhle/srovanatelných pozicích nezaměstnává vyučený. Dodnes jsou hojně na těchle pozicích třeba na výjimky ty vyučený prodavačky a je to většinou totální katastrofa, nejsou schopny udělat jednoduchou tabulku v excelu, pochopit zákon, atd.

I u těch (blbejch) cajtů je maturita nějaký druh síta, který odfiltruje ty největší paka.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Neděle, 31. března 2019 - 20:13:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 628
Registrován: 7-2017
Doktor že nic nenapíše? Právě Doktor by zde měl předepsat léky a Opatrovnící dohlížet na jejich správné užívání. Jinak se asi mnozí dopracují k duševní nehodě...a pak to s nimi sekne, budou tahat nohu za sebou a dělat eee-ééé!
Posláno z mobilu. 2.0
Neděle, 31. března 2019 - 20:25:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1341
Registrován: 5-2002
Bobik:
"představuju si, že to bude řídit člověk, kterej tomu rozumí. Což by měl zajišťovat titul. "
Naprostá blbost. Titul zajišťuje akorát to, že okolí vašeho jména na vizitce nezůstane trapně prázdné. To, jestli tomu rozumíte, zajišťuje mix osobnostních charakteristik a dovedností, které částečně musíte mít vrozené, částečně je můžete (ale taky nemusíte) získat studiem. Nebo je můžete získat kombinací inteligence a praxe - to je docela častý případ.
Takže existence titulu je jenom podpůrná informace, skutečné kvality toho kterého člověka je potřebné posuzovat individuálně.
Neděle, 31. března 2019 - 20:45:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4568
Registrován: 4-2003
honzaklonfar: To ale vůbec není věc věku či účasti na budování té či oné společnosti. Podstata tkví ve způsobu smýšlení a následných verbálních projevech. Zde prezentovaná klišé, pivní moudra a zaručené pravdy jdoucí ruku v ruce s mezerami v logice ve svých výrocích a absolutní neschopnosti argumentace prostupují napříč generacemi. Jo, a bedny v rukách nebo paleťákem, v názvu "specialista", ego přiměřené vědomostem a rozhledu.

***
Bobik:
"Problém je v tom, že podle názoru mnohým (i mého) je na spousty pozic zbytečně vyžadován určitý stupeň vzdělání, ač by nemusel, resp. ač dřív se to bez něj obešlo."
Ano, přesně v tomto duchu hovoří iniciační příspěvek: Havloidní devadesátky v plné nahotě - všichni na VŠ. Ručičky nebojte se, vy dělat nebudete.
Bobik:
"Což je největší problém u různých manažerů, kteří se sice mohou prokázat praxí, jenže co je to za praxi? Pár let vedl tohle, pár let tamto,"
Management je o vedení, jak by měla vypadat ta správná praxe manažera, když několikaleté vedení není to pravé ořechové?
Bobik:
"Jenže "problém" vzniká už tady - ten neštudovanej nedostane ani příležitost prokázat co umí. Nemá "papír", takže se s ním nikdo ani nebude bavit."
Ten neštudovanej krom "papíru" nebude mít ani praxi v oboru. Opravdu takový jedinec patří do vedoucí pozice? Jak by u takového zahradníka dopadl pohovor či test je nabíledni.
Bobik:
"otázka zní, jak maturita zkvalitní práci člověka, kterej toho policajta dělal 10 let předtím bez maturity"
Otázka spíše je, jak mohl zastávat pozici strážníka člověk, který si nedokázal ani udělat maturitu.


Z probíhající debaty se mi vkrádá pocit, že u některých je zafixována představa, že kdo vystudoval VŠ, ten sedí v kanceláři, a kdo sedí v kanceláři, ten je manažer. A že management je nicnedělání, buzerování a parazitování na "poctivé práci" ostatních. Schválně, jaký je podíl manažerů mezi vysokoškolsky vzdělanými pracovníky?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Petr_hradecký
Neděle, 31. března 2019 - 20:47:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2697
Registrován: 4-2015
Doktor:
"zda pracujete jako strojvedoucí, řidič autobusu, pokladní či v jiné vámi zmiňované nedostatkové profesi. A pokud ne, tak proč? Nechce se vám pracovat rukama?"


Petr_hradecký:
"A představte si, že ano. Pracovat "rukama" mi nesmrdí. (Dávám rukama záměrně do uvozovek) Od 1984 pracuju "rukama" v obchodě na několika pozicích, i toho pokladního jsem si na několik let vyzkoušel."


Doktor:
"Nezastáváte ani žádnou jinou z následně vyjmenovaných pozic dávaných do souvislosti s personálním podstavem."

Milý Doktore, ona se totiž v mnoha společnostech zmíněná pozice jmenuje prodavač/pokladní a zahrnuje to práci na kase se zodpovědností za každou kačku + doplňování zboží + přehled umístění celého sortimentu v mnohdy rozlehlém hangáru. Je to ve firmách oblíbená "kumulovaná funkce", kdy děláte práci tří lidí a to průběžně, a to za peníze, za které spousta lidí nevstane ani z postele, a to klidně i ve dvanáctkách. Proto je tam zmíněný personální podstav. Te není poslanecká sněmovna, kde s každou funkcí navíc přichází i 10K navíc odměny....

Typicky českoarmádní myšlení, proto s vámi nemá cenu diskutovat. Ono nejde tak o to, že lidi by nechtěli makat. Oni nechtějí "robotovat" za pár korun s dvojnásobnou buzerací - od zákazníků a od vedení.

Hezký večer vám přeji. PS.: raději se vraťte k armádním misím nebo k něčemu takovému a nekafrejte do života pracujících lidí...
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Neděle, 31. března 2019 - 21:04:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8850
Registrován: 4-2003
že u absolventa nemusí být jistota

Však ona i přes pečlivý výběr vůbec žádná není. Taky proto absolventi vysokých škol nastupujou po škole na juniorní pozice za juniorní peníze. A je jen na nich, jak se v konkurenci dovedou osvědčit a posunout se během 5-10 let na seniorní pozice často za násobky juniorního ohodnocení a teprv tam uletí většině nestudovaných a řadě maturantů o parník.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Neděle, 31. března 2019 - 21:14:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4569
Registrován: 4-2003
Petr_hradecký:
" Je to ve firmách oblíbená "kumulovaná funkce", kdy děláte práci tří lidí a to průběžně, a to za peníze, za které spousta lidí nevstane ani z postele, a to klidně i ve dvanáctkách. Proto je tam zmíněný personální podstav."
Petr_hradecký:
"Ono nejde tak o to, že lidi by nechtěli makat. Oni nechtějí "robotovat" za pár korun s dvojnásobnou buzerací - od zákazníků a od vedení."
Čímž jste hypotézu, že se lidem nechce pracovat rukama, zcela vyvrátil.

No sotva se kapitola jednoho klišé uzavřela, hned nastupujete s dalším:
Petr_hradecký:
"raději se vraťte k armádním misím nebo k něčemu takovému a nekafrejte do života pracujících lidí..."
Tedy sloužící v armádě nepracují. Dokážete definovat, proč jsem vyloučen ze skupiny pracujících lidí? Nepracuji snad? Nebo je to jen další prázdný výkřik bez argumentačního základu?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Neděle, 31. března 2019 - 21:22:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8851
Registrován: 4-2003
Schválně, jaký je podíl manažerů mezi vysokoškolsky vzdělanými pracovníky?

Cca 20 % a v podstatě stejně jako v manuálních profesích. Odvíjí se to primárně od principů řízení lidí a optimální velikosti pracovního týmu.

Znám jednu sektetářku.... plkala cosi o vysokých mzdách manažérů a poslanců... do tý doby než začala randit s jedním seniorním vyskoškolsky vzdělaným pobíječem much a v té samé firmě a ke svému údivu zjistila, že dotyčný má proti ní téměř trojnásobné peníze. Od tý doby je zticha, prostě se jí jen otevřely obzory.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Petr_hradecký
Neděle, 31. března 2019 - 21:28:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2698
Registrován: 4-2015
Doktor:
"Tedy sloužící v armádě nepracují."

Pokud jste voják z povolání, jste ve služebním poměru, ne v pracovním. Tak to bylo myšleno, pokud to chcete i s poznámkami pod čarou. Taková otázka, nemusíte samozřejmě odpovídat: jste jen kancelářský týlař nebo máte za sebou nějaké nasazení?
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Neděle, 31. března 2019 - 21:29:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18892
Registrován: 5-2002
PH: raději se vraťte k armádním misím nebo k něčemu takovému a nekafrejte do života pracujících lidí
Před lidma, co na ty mise jezdí (čímž netvrdím, že je to zrovna případ Doktora), bys měl šoupat nohama a ne si je brát do huby, pracující člověku. By sis na takový misi nestačil přepírat trenky...
Neděle, 31. března 2019 - 21:31:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5574
Registrován: 7-2011
Doktor:
"Ano, přesně v tomto duchu hovoří iniciační příspěvek: Havloidní devadesátky v plné nahotě - všichni na VŠ. Ručičky nebojte se, vy dělat nebudete."
Promiň, ale nechápu souvislost. Mohl bys to nějak rozvést?
Doktor:
"Management je o vedení, jak by měla vypadat ta správná praxe manažera, když několikaleté vedení není to pravé ořechové?"
Jenže je vedení a vedení. Nesouhlasím s názorem, že vedení je jedno, ať už jde o partu kopáčů, účetní kancelář nebo skupinu vědců. A že správnej manažer zvládne všechno. Takovýhle lidi zajímaj jen čísla, výsledovky, podnik a jeho historie či nějaká kontinuita nebo budoucí rozvoj jim je vlastně šumák, hlavně když maj další zářez v životopise, aby se po pár letech mohli přesunout někam dál (a po nich potopa).
Doktor:
"Otázka spíše je, jak mohl zastávat pozici strážníka člověk, který si nedokázal ani udělat maturitu."
A představ si, že mnozí docela kvalitně. Možná překvapivě, na jedince, který si - podle tebe - ani nedokázal udělat maturitu (nedokázal, nebo z nějakého důvodu spíš nechtěl, když teď ji má a toho policajta dělá dál?). A odpovíš mi na tu mojí původní otázku, jak ta maturita zlepší jeho práci?
Doktor:
"Ten neštudovanej krom "papíru" nebude mít ani praxi v oboru. Opravdu takový jedinec patří do vedoucí pozice?"
Možná se budeš divit, ale znám/znal jsem docela dost těch "neštudovanejch", tedy těch, kteří neměli potřebnou výši vzdělání a přesto tu danou práci dělali, dělali ji dlouho, takže praxi měli a dělali ji dobře. A dělali ji do té doby, než někdo rozhodl, že na danou pozici musí být vyšší vzdělání. Protože se vesměs už jednalo o starší pány, mnoho z nich se na to už vykašlalo a byli nahrazeni "mladými", sice s potřebným vzděláním, leč bez praxe a díky tomu náležitého "citu" a empatie. A dodnes jsem rád, ba vděčný, mám-li co do činění s nějakým "starým praktikem", než s "novým koštětem".
Hajnej:
" Tenhle Tvůj výrok je spíš než cokoliv jiného jen prázdná floskule.
Většina dřívější neefektivity padala zpravidla na vrub zoufalé neorganizovanosti a bordelu. Příliš mnohokrát jsem zažil, že hafo lidí (někdy i dost vysoce kvalifikovanejch) sedělo a čučelo, než nějakej picmoch vyvrtá díru a přišroubuje něco, co mělo bejt dávno přišroubovaný...
Takže to makání "dvakrát tolik" taky někdy znamená, že tyhle zoufalý prostoje skončily, takže jsi za stejnou dobu a stejným tempem udělal násobně víc práce. Nevidím proto žádnej důvod, proč bys za to měl mít "dvakrát tolik" (míněno úměrně) víc peněz."
V tom se nepřu. Ano, v tomhle máš pravdu. Jenže já zase zažil ten mnou zmíněnej přístup. Žes to ty nezažil, ještě neznamená, že je to prázdná floskule.
Neděle, 31. března 2019 - 22:28:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2593
Registrován: 5-2008
No včera jsem se potkal s bývalou kolegyní (10 šichet do do důchodu) a přišla řeč na dnešní "nadřízené" a výsledek byl , že zaplaťpámbů ", že končí . Například : dojde "dopravní kontrorol " o více než 25 roků mladší kluk , nezaklepe na dveře , nepozdraví, natož aby představil a ukázal služební průkaz , ale vyrve ze šuflíku předpis a začne ji zkoušet z vlakových cest . Výsledek byl , že když odcházel tak mu , řekla , že když do konce dubna , bude chtět zas do konce dubna , dojít na kontrolu do té stanice , tak ať si zjistí jestli tam náhodou ještě je, že přijde zas za ní tak ho normálně v klidu vyhodí( může si to dovolit ) . Další věc , noví zaměstnanci odmítají po sobě stanoviště uklízet , odůvodnějí to tím , že to nemají v pracovní smlouvě . Atd, atd.
P.S. : asi před 35 roky dostal jeden DK od jednoho výpravčího pořádně přes hubu , když začal při kontrole "buzerovat" za to , že čárka nad "á" , se píše z druhé strany. Když si něho ten DK začal stěžovat , výpravčímu to nedokázal , tak vyšlo nařízení , že DK musí chodit na kontrolu nejmíň dva a DK byl přeřazen do funkce vlakového dispečera

(Příspěvek byl editován uživatelem parmezano.)
Don Parmezano
Neděle, 31. března 2019 - 23:19:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4570
Registrován: 4-2003
Petr_hradecký:
"Pokud jste voják z povolání, jste ve služebním poměru, ne v pracovním."
Jasně, a taky vojáci nechodí do práce, ale do zaměstnání... Řekl bych, že oběma je jasné, kam poznámka o pracujících lidech směřovala. Jinak mám za sebou nasazení v Afghánistánu a nějaké hotovosti na území republiky. Kancelář sice mám, no pracovní povinností mě zavanou i do terénu, byť to už není pole.

***
Bobik:
"Promiň, ale nechápu souvislost. Mohl bys to nějak rozvést?"
To byl sarkasmus poukazující na vyjádření mota, na které jsem primárně reagoval a které nesouzní s tím, cos napsal.
Bobik:
"Nesouhlasím s názorem, že vedení je jedno, ať už jde o partu kopáčů, účetní kancelář nebo skupinu vědců."
Záleží, o jaké úrovni vedení je řeč.
Bobik:
"nějaká kontinuita nebo budoucí rozvoj jim je vlastně šumák, hlavně když maj další zářez v životopise, aby se po pár letech mohli přesunout někam dál (a po nich potopa)"
Pokud po někom ta potopa opravdu zůstane, pak to pro něj nebude právě dobrá vizitka (zářez v životopise). Skutečně si myslíš, že někdo šáhne po manažerovi, za kterým nejsou výsledky, nebo dokonce přivede firmu ke dnu? Erár pomíjím.
Bobik:
"znám/znal jsem docela dost těch "neštudovanejch", tedy těch, kteří neměli potřebnou výši vzdělání a přesto tu danou práci dělali, dělali ji dlouho, takže praxi měli a dělali ji dobře"
Jenže debata se týkala zahradníka aspirujícího na pozici vedoucího odboru. Tam ten vhled do problematiky nebude, natož praxe.
Bobik:
"A odpovíš mi na tu mojí původní otázku, jak ta maturita zlepší jeho práci?"
Tentokrát si i já dovolím sklouznout ke generalizaci - myslím, že strážníkům ani ta maturita nepomůže.

***
Parmezano:
"přišla řeč na dnešní "nadřízené" a výsledek byl , že zaplaťpámbů ", že končí .
...
asi před 35 roky dostal jeden DK od jednoho výpravčího pořádně přes hubu , když začal při kontrole "buzerovat" za to , že čárka nad "á" , se píše z druhé strany. "
Ono to bude nejspíš o lidech než o době.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Petr_hradecký
Neděle, 31. března 2019 - 23:56:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2699
Registrován: 4-2015
Doktor:
"Petr_hradecký:
"Pokud jste voják z povolání, jste ve služebním poměru, ne v pracovním."Jasně, a taky vojáci nechodí do práce, ale do zaměstnání... Řekl bych, že oběma je jasné, kam poznámka o pracujících lidech směřovala. Jinak mám za sebou nasazení v Afghánistánu a nějaké hotovosti na území republiky. Kancelář sice mám, no pracovní povinností mě zavanou i do terénu, byť to už není pole."

Jako u každého, co má za sebou zahraniční misi, tak můžu říci jedině "Respekt" [ok]. I přes veškerou vážnost, kterou u mne tímto máte, však ale musím osobně poznamenat, že občas bazírujete na zbytečnostech, nikdo přece neřekl, že voják z povolání nepracuje...


@Myslivec: Buďte prosím tak laskav a nepletťe se do toho, ano? Otázka byla určena výhradně uživateli Doktor a byla tak i označena. Více viz moje odpověď v prvním odstavci. Nejsem nějaký kinderšotoušek, abyste na mě takhle startoval, navíc 1) když se vás téma vůbec netýká, 2) nejsem ani váš potomek ani váš podřízený.
Děkuji za pochopení.

(Příspěvek byl editován uživatelem petr_hradecký.)
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Pondělí, 01. dubna 2019 - 00:49:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18895
Registrován: 5-2002
PH: Buďte prosím tak laskav a nepletťe se do toho, ano?
Píšeš na veřejně přístupnej web, čímž dáváš souhlas s tím, že se do toho bude plést každej, kdo uzná za vhodné. Krom toho, jak uvidíš vzápětí, se nafukuješ nejenže zbytečně, ale navíc i úplně hloupě.

Otázka byla určena výhradně uživateli Doktor a byla tak i označena
Jenže já jsem nereagoval na Tvoji otázku z #2698 (to bych za 55 sekund asi ani nestihl), ale na Tvoje PS z #2697, které bylo ledasčím jiným, než otázkou: "raději se vraťte k armádním misím nebo k něčemu takovému a nekafrejte do života pracujících lidí".
Bylo to tam v záhlaví explicitně citováno, takže to neokecáš. [nene]

nejsem ani váš potomek ani váš podřízený
Myslím, že spokojenost je oboustranná. [proud]
Petr_hradecký
Pondělí, 01. dubna 2019 - 01:01:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2700
Registrován: 4-2015
Hele myslivče, každej průměrně chytrej diskutující ví, že "@někdo" je směřováno jen na toho označeného a netýká se celého auditoria. A je to to samý, jako kdyby ses třeba na náměstí montoval do debaty dvou lidí.
Tak zatáhni laskavě za brzdu a ušetři mě svého kecání... [lame]
Dobrou noc přeji, konec OT, howgh. [satan]
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Pondělí, 01. dubna 2019 - 07:06:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18896
Registrován: 5-2002
PH: každej průměrně chytrej diskutující ví, že "@někdo" je směřováno jen na toho označeného
Pikantní je, že v ani jednom z obou do úvahy připadajících Tvých příspěvků se žádné "@někdo" nevyskytuje. [rofl]
Takže bude lepší, když si zatáhneš Ty za svoji brzdu a přestaneš poučovat...
Pondělí, 01. dubna 2019 - 07:41:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5575
Registrován: 7-2011
Doktor:
"Erár pomíjím."
No, já právě narážím na ten erár, odkud s tím mám zkušenosti. Erár myslím bohužel nelze pomíjet, protože ti neschopní škodí právě tady, neboť se v privátním nechytnou.
Doktor:
"Jenže debata se týkala zahradníka aspirujícího na pozici vedoucího odboru."
Ten zahradník byl uveden jako obecný příklad (ještě jsem to v příspěvku Vikijousovi schválně psal, že to snad tak chápeme). Ale budiž. V konkrétním případu je to extrémní příklad a budeme-li to brát doslova, pak máš samozřejmě pravdu, protože rozdíl je moc velkej.
Doktor:
"Tentokrát si i já dovolím sklouznout ke generalizaci - myslím, že strážníkům ani ta maturita nepomůže."
(tentokrát snad sarkasmus chápu [proud]) No vidíš. A následuje logický dotaz (do pléna) - proč ji tedy musí mít (a fůra jiných pozic v eráru)? Protože o tom někdo z nějakého důvodu rozhod? (tabulkově se zvedne vzdělanost a nebudem v mezinárodních srovnáních na tom "tak blbě"?)
Pondělí, 01. dubna 2019 - 08:37:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12652
Registrován: 5-2004
On je problem i v tom ze mlady (jsou vyjimky ale moc jich neni) postradaji zrucnost. Nedavno o tom psal jakysi chirurg - ze to co vyleze ze skoly je vzdelany ale neumi rukama. Zduvodneno celkem logicky - klavesnice neni totez jako stavebnice merkur nebo samodomooprava kola. No a ktera zakladka ze ma dnes dilny nebo zahradku? Protoze "netreba umet prisit knoflik a zafacovat rozbity koleno kdyz si to objednam, najdu guglem a cas vyuky lze vyuzit lepe pro jine" - treba ucit financni gramotnost kdyz erar neumi klepnout pres prsty nejruznejsi smejdy.

No a dnesni prudici na vedoucich mistech jsou ty samy co driv prudili v ramci ksc. Jen jich je dnes vic protoze pro ne vznikaji stale nove pozice.
Pondělí, 01. dubna 2019 - 09:20:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18898
Registrován: 5-2002
Vlčoun: Zduvodneno celkem logicky - klavesnice neni totez jako stavebnice merkur nebo samodomooprava kola.
Ale houbeles - prostě si lidi dneska mnohem míň věcí dělají sami a tím pádem k tomu i míň vedou své děti. A spousta věcí se dá snadno pořídit ve větší kvalitě zpracování, takže domácí improvizace odpadá.

No a ktera zakladka ze ma dnes dilny nebo zahradku?
Pamatuju, jak jsme jednou na pozemkách hrabali "seno" - tedy jakejsi poloviční hnůj, kterej kdysi kdosi posekal erární sekačkou a pak to tam čtrnáct dní leželo na dešti a plesnivělo. Vyfasovali jsme na to kovový hrabičky s "chlupatejma" násadama (hrabiště se tomu ani při nejlepší vůli říkat fakt nedalo). Dopadlo to tak, že si polovina lidí si zadřela třísky a byla od učitelky častována jízlivými poznámkami o nešikovnosti.
Přitom šlo o plochu, kterou bych jako selskej vnuk za tu dobu s přehledem shrabal sám - samozřejmě za předpokladu, že bych na to měl pořádný hrábě a bylo to po posekání jaksepatří obracený a na noc kopený.

treba ucit financni gramotnost kdyz erar neumi klepnout pres prsty nejruznejsi smejdy
Šmejdy mohou účinně klepnout přes prsty jenom jejich zákazníci, a to tím, že budou používat mozek. K tomu je se koneckonců ta finanční gramotnost hodí víc, než ty dílny nebo pozemky.
Pondělí, 01. dubna 2019 - 10:28:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12654
Registrován: 5-2004
"prostě si lidi dneska mnohem míň věcí dělají sami a tím pádem k tomu i míň vedou své děti"

No a o tom to právě je. Že děti odmala nezískaj šikovnost "vzít něco do ruky". Když jim za pár let někdo vnutí šroubovák tak si vypíchnou oko.

"Přitom šlo o plochu, kterou bych jako selskej vnuk za tu dobu s přehledem shrabal sám"

To nejspíš leckdo kdo třeba bydlí v baráku/na vsi. Nejde ani tak o to shrabat trávu jako naučit elementární pohyby a opatrnost typu "nešlápni na hrábě" a "dávej bacha u dříví na třísky".

"Šmejdy mohou účinně klepnout přes prsty jenom jejich zákazníci"

a vrahy jejich oběti tím že se jim vyhnou. Aneb nový školní předmět "kterým místů se kdy vyhnout".
Pondělí, 01. dubna 2019 - 11:09:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18900
Registrován: 5-2002
Vlčoun: No a o tom to právě je. Že děti odmala nezískaj šikovnost "vzít něco do ruky"
Nevím, o "čem" to má být podle Vlčouna, ale rozhodně za to nemůže žádnej "systém", ale rodičovská výchova a hlavně celkový vývoj společnosti.
Konceckonců Tebe taky fotr nenaučil, jak se oblíká brnění a jak se správně mává mečem...
Pondělí, 01. dubna 2019 - 11:30:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3996
Registrován: 5-2004
Hajnej:
"Šmejdy mohou účinně klepnout přes prsty jenom jejich zákazníci, a to tím, že budou používat mozek. K tomu je se koneckonců ta finanční gramotnost hodí víc, než ty dílny nebo pozemky."
Když to dovdedu ad absurdum, můžeme zrušit právo. Protože každej se o svoje věci přece musí umět postarat sám.
Petr_hradecký
Pondělí, 01. dubna 2019 - 11:52:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2701
Registrován: 4-2015
"...a to tím, že (zákazníci) budou používat mozek..."

[lol][lol]

Jak jsem psal vejš, x let práce v obchodě na různých pozicích. Tuhle utopii bych si přál taky...

Spousta lidí není ochotná/schopná (nevím přesně) ani zvážit vybrané ovoce v supermarketu. A to mají na váze i obrázky [nene]. Výmluva: "oni to ve vedlejším krámě váží na pokladně". Toliko k použití mozku...
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Pondělí, 01. dubna 2019 - 12:13:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3887
Registrován: 3-2010
Opět se potvrdilo, že Ivo Myslivec aias Hajnej je vždy tím nejchytřejším na zdejší diskusi. Nakonec proč to nenapsat, vždyť je dneska APRÍL[rofl][talker][kiss]
Pondělí, 01. dubna 2019 - 12:16:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8795
Registrován: 9-2002
Hradečáku, nechtěl by ses přestat vrtat v hovně a napsat něco k tématu ?
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Pondělí, 01. dubna 2019 - 12:28:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8852
Registrován: 4-2003
a ktera zakladka ze ma dnes dilny nebo zahradku?

I v sedmdesátkách dědkové pyčovali, že ty dílny a pěstitelky stojí na houno a mladý nic neumí a společnost zhyne hlady a vypíchá si voči šroubovákama.[biggrin][biggrin][biggrin]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pondělí, 01. dubna 2019 - 12:40:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3997
Registrován: 5-2004
Myslím, že při troše snahy najdete podobné stesky na mladé i na zdích v Pompejích.
Petr_hradecký
Pondělí, 01. dubna 2019 - 12:42:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2702
Registrován: 4-2015
Agente, i kdybych chtěl, ono se totiž aktuálně děje jen to, že kdesi na 014 u Uhlířských Janovic přehlédl traktorista ranní Regionohu z Kolína do Ledečka (konec 13:11) a na 300 za Brnem větve v TV (konec 12:40). Oboje s vlivem jen na pár místních couráků a ploché historky okresního formátu...
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Pondělí, 01. dubna 2019 - 15:11:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 705
Registrován: 11-2012
Kdysi jsem slysel takovy vtip. Jak stara generace hovori o tom ze ta mlada generace neumi nic.

Ale on to nebyl az takovy vtip. Rikal to Aristoteles pred davnymi casy.
Petr_hradecký
Pondělí, 01. dubna 2019 - 15:29:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2703
Registrován: 4-2015
Agent si přál něco k tématu, tak jedna nehoda drážních vozidel ve vyšetřování DI:

Brno, Křenová

Sice to není přímo na železnici, ale rozsahem poměrně vážné. Právě v TV zpovídali mluvčího Drážní inspekce a teď pokračuje mluvčí DPMB.
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Pondělí, 01. dubna 2019 - 15:32:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1604
Registrován: 5-2007
Loňské Křenovice:
https://www.novinky.cz/krimi/501305-opily-strojvedouci-z-vyskovsk a-pil-primo-pri-rizeni-vlaku-dostal-podminku.html
Pondělí, 01. dubna 2019 - 15:54:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18902
Registrován: 5-2002
PH: Výmluva: "oni to ve vedlejším krámě váží na pokladně"
To většinou není výmluva, ale v zápalu soustředění se na "cobuduvařit" prosté neuvědomění si, že do kterého že obchodu jsem to zrovna vlezl. [nene]
Naštěstí je v Praze mým kmenovým obchodem Kaufland, takže mi zpravidla hrozí spíš opak: že budu chvíli marně hledat váhu. Ale v Čelákovicích je tomu přesně naopak - tam je default Penny s váhou na kase, takže se v Bille občas proběhnu... [wink]

JxL: Opět se potvrdilo, že ...
...Jirka Cibulka anóbrž Nadměrnej Jyřyk je tu největší hlupák, a to celoročně (nejen na Apríla). [crazy]
Petr_hradecký
Pondělí, 01. dubna 2019 - 17:21:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2704
Registrován: 4-2015
@Hajnej: mým kmenovým obchodem je aktuálně také Kaufland, ale v tomto konkrétním jsou dvě váhy hned za kasami. Když jste nahodil "cobuduvařit" tak jak mi vysvětlíte moji x-násobnou zkušenost z pár let v jiným nejmenovaným SM. Slušně oznámeno "Pane/paní/slečno, nemáte zvážený (cokoliv)". Odpověď "Si to nechte, koupím si to jinde" doprovázená mnohdy vzteklým mrsknutím sáčku na pás, jednou dokonce i pod nohy... Jako WTF?? Tohle není "cobuduvařit", protože některé pokrmy bez zmíněné O/Z neuvaříte, nebo nebudou k jídlu. To nemá slušné označení...
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Pondělí, 01. dubna 2019 - 17:29:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 630
Registrován: 7-2017
Copak asi dělají Opatrovnící, že by se cenzurovalo jinde? Ale jo, ať je tu třeba nablito. Je třeba hlídat, aby si nikdo nedovolil vyjádřit nesouhlasný názor s Opatrovníkovic Svěřencem z PJ Kytlice ev. s obrázky v každém č. čas. Dr!
Posláno z mobilu. 2.0
Pondělí, 01. dubna 2019 - 18:00:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18905
Registrován: 5-2002
PH: tak jak mi vysvětlíte moji x-násobnou zkušenost z pár let v jiným nejmenovaným SM. Slušně oznámeno "Pane/paní/slečno, nemáte zvážený (cokoliv)". Odpověď "Si to nechte, koupím si to jinde" doprovázená mnohdy vzteklým mrsknutím sáčku na pás, jednou dokonce i pod nohy... Jako WTF??
Normální zamindrákovanec a řešení jím vlastnoručně nadrobeného problému protiútokem. Takovejch po světě běhá...
Pondělí, 01. dubna 2019 - 18:43:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5484
Registrován: 9-2005


"Si to nechte, koupím si to jinde"...

Bych takovému zákazníkovi odpověděl: "Jak je libo, když na to máte čas".
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Petr_hradecký
Pondělí, 01. dubna 2019 - 19:40:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2705
Registrován: 4-2015
@Qěcy: Pokud by to byl můj krám, klidně. Na "dělníka" v řetězci si takový voseklík klidně zavolá šéfa a dotyčný bude rád když to pocítí jen na penězích, protože "prozákaznický přístup"... [uhoh]
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz