Diskuse » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 02. 2. 2019 « předcházející | další »

Archiv diskuse Nehody do 02. 2. 2019

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Čtvrtek, 10. ledna 2019 - 18:10:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 30
Registrován: 3-2018
Toff: na žebříku to nebylo nesčetněkrát, ale dvakrát. Zato celkem rekordní rychlostí [happy]

a otázečky:
- ještě odpadá u 843 EDB při použití rychlo brzdy? Nebo to bylo po těch sjezdech z kopce upraveno?
- zdá se mi to, nebo v LBC nedávno otočili 943? Měl jsem pocit, že byly všechny na druhou stranu.
Čtvrtek, 10. ledna 2019 - 18:39:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1313
Registrován: 11-2005
Johny11: Vždyť to píše Amper o příspěvek výše

Konkrétně píše:

Amper: O tom, zda se jedná o MU rozhoduje dopravce podle toho, zda došlo k poškození DV apod.

Jenže:

Bram: Na to, abych mohl zjistit, jak (a zda vůbec) je vozidlo poškozené, musím zastavit. Bez toho to prostě nejde.

Můj dotaz tedy směřoval k tomu, za jakých podmínek vůbec strojvedoucí (má povinnost?) zastaví na trati, aby zjišťoval případné poškození HDV. A to obzvlášť uvážíme-li, že i když zjistí HDV nepoškozené, točí se kolem toho spousta úkonů. Nebo platí? :

Asdf: Najprv podľa toho, ako moc fíru náraz vydesí.

A co se stane, když důsledky nárazu podcení, HDV poškozené bude, ale on o tom nebude vědět, a přijde se na to později (v horším případně nastane nějaký následný malér s tím spojený) ?
Čtvrtek, 10. ledna 2019 - 19:25:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18198
Registrován: 5-2002
T: ještě odpadá u 843 EDB při použití rychlobrzdy?
Existuje na to úprava (zkoušeli jsme ji v Olomouci), ale netuším, zda bude nasazována plošně.
Čtvrtek, 10. ledna 2019 - 20:12:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 556
Registrován: 6-2017
Turnovak:
"Toff: na žebříku to nebylo nesčetněkrát, ale dvakrát. Zato celkem rekordní rychlostí [happy]

a otázečky:
- ještě odpadá u 843 EDB při použití rychlo brzdy? Nebo to bylo po těch sjezdech z kopce upraveno?
- zdá se mi to, nebo v LBC nedávno otočili 943? Měl jsem pocit, že byly všechny na druhou stranu."

Nechci tě obviňovat ze lži, ale opravdu to bylo mnohem vícekrát než dvakrát, jen dvakrát se to řešilo oficiálně, zdroje informací jsou opravdu dobré. [biggrin]
Čtvrtek, 10. ledna 2019 - 20:31:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 190
Registrován: 1-2012
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/494140-nemecky-strojvedo uci-rychlovlaku-projel-stanici-pak-nadychal-2-5-promile.html
Čtvrtek, 10. ledna 2019 - 22:11:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5933
Registrován: 7-2007
Libcha: Viz můj 5931! Druhý odstavec druhá a třetí věta!
za jakých podmínek vůbec strojvedoucí (má povinnost?) zastaví na trati, aby zjišťoval případné poškození HDV. Strojvedoucí je dostatečně kvalifikovaná osoba, aby posoudil zda při nárazu došlo k poškození drážního vozidla. Tzn že i zvuk nárazu, další pazvuky po, či syčení unikajícího vzduchu mu dá informaci zda je poškození vážnější. když zjistí HDV nepoškozené Tak to ohlásí a požádá o pokyn k další jízdě.
A co se stane, když důsledky nárazu podcení, HDV poškozené bude, ale on o tom nebude vědět, a přijde se na to později (v horším případně nastane nějaký následný malér s tím spojený) ? I to se čas od času uděje...posoudí se jestli opravdu mohl (měl) závadu zjistit, ale v drtivé většině se z toho věda nedělá. Ono se za tu jízdu různých pazvuků ozve, to bychom stáli furt.
Co myslíš následným malérem? Že mu další cestou třeba upadne kohout od hlavního vzduchojemu (napálil v kile zajíce) a litina šroubení v mrazu nepotřebuje moc...To se prostě občas může stát, z toho se věda nedělá...Je však blbé, je-li třeba prasklé čelní sklo, nebo poškozená ližina a nic nikde...samozřejmě ani na toto nemusí strojvedoucí za jízdy přijít, ale těžko se to vysvětluje, zvláště když se dokáže, že pak jel na jiný sběrač, nebo se to sklo rosype...
Pokud po střetu strojvedoucí zastaví, ohlásí a pak nic nezjistí a po pokynu pokračuje dále, splnil všechny náležitosti, má za 1. Pokud nezastaví, tak si to trochu bere na hrb, ale hlavu mu nikdo neutrhne, pokud není pochybení očividné, až do nebe volající...
Čtvrtek, 10. ledna 2019 - 22:12:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1543
Registrován: 5-2007
Slovenský vlak a nejspíše český kamion - Čadca. Pravděpodobně 8 zraněných, mrtví žádní.:
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/494154-vlak-na-prejezdu- u-cadce-smetl-kamion-zrejme-cesky.html
Čtvrtek, 10. ledna 2019 - 22:26:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1153
Registrován: 8-2004
M_p: ad Dánsko: údajně nebyl obsluhou při nakládce zajištěn čep návěsu v torně (nebo jak se tomu nadává), tedy to vypadá na chybu obsluhy. Dělali k tomu nějaký pokus v rámci vyšetřování.Zákaz pro přepravu návěsů na kapsových vozech platí "dokud dopravce nepřijme příslušná opatření..." A zároveň zpřísnili podmínky pro vpuštění a rychlost vlaků na mostě v závislosti na síle větru.

Jakpak jste na tohle prisel?
Jo, udelali pokus. A tim pokusem zjistili, ze ten uzamykaci mechanismus neudrzi naves proti nadzvednuti i kdyz je spravne uzamcen. Cep zajistuje naves proti pricnym i podelnym posunum, vertikalne nikoliv. Proto zakazali prepravu navesu na techto vozech dokud se problem nevyresi.
Pátek, 11. ledna 2019 - 08:56:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 185
Registrován: 9-2007
jp: Dánský DÚ k tomu vydal dvě opatření, z čehož jedno je určeno pro dopravce a zakazuje použití kapsových vozů v DK dokud dopravce nepředloží jak kontroluje a realizuje zabezpečení čepu návěsu v torně kapsového vozu. Proto jsem měl zato, že jde o chybné zajištění. Nicméně ta příčina zatím nikde oficiálně sdělena nebyla tak je to pořád trošku dohadování. Máte zcela pravdu v tom, že to tedy mohlo být i správně zajištěno, ale zajištění z titulu svého provedení nefungovalo vertikálně.
Pátek, 11. ledna 2019 - 09:54:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18201
Registrován: 5-2002
Čili shrneme-li to, nastala situace, že se původní správné upevnění ukázalo nedostatečným a je potřeba specifikovat (nebo už bylo specifikováno?) nové (důkladnější) správné upevnění.
Pátek, 11. ledna 2019 - 10:55:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1555
Registrován: 7-2002
Proto jsem měl zato, že jde o chybné zajištění.
Jo takže to byla jen spekulace na základě toho opatření?
Jak už jsem psal výše, mně znění toho opatření (na webu Trafikstyrelsenu veřejně visí a není dlouhé, jen je pouze v Dánštině [happy] , mužete to zkusit ještě někdo ) vyznívá jen tak, že je vyžadováno provést do 14 dní od jeho vydání kontrolu upevňovacího mechanizmu nezávislou osobou, způsobilou atd.. (zjednodušeně). Vůbec žádné požadavky na nějaké technické úpravy. Což mi příjde i logické, viz výše moje reakce na názor Miroslava Zikmunda (tedy mj. že nevíme výsledek vyšetřování a co bylo skutečnou příčinou a že za statisíce dosavadních přeprav přes Storebaelt za posledních dvacet let, mnohdy i za horších povětrnostních podmínek, se nic nestalo ).
Pátek, 11. ledna 2019 - 11:45:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1154
Registrován: 8-2004
M_p: pricina zatim sdelena nebyla, ale vysledky testu vozu ano. Bo Haaning, sef zeleznicni jednotky nehodove komise, prohlasil po testech, ze navesy mohou byt na kapspovych vozech nedostatecne zajistene prestoze jsou nalozeny v souladu s platnymi predpisy a kralovsky cep uzamcen. Test ukazal, ze i presto muze byt ve skutecnosti naves neuzamcen a predstavovat bezpecnostni riziko. Znamena to take, ze osoby, ktere kontroluji uzamceni navesu na vozech, mohou predpokladat, ze je vse v poradku i kdyz tomu tak neni. Staci?
Oni to zkratka zamknou, ale nemaji sanci zjistit jak moc to drzi nebo nedrzi.

Neoficialne potom jeste rikal pracovnik terminalu, ze ty navesy bezne z vozu vykladali bez otevirani zamku. Tak to by potom bylo jasne, i kdyz to nemusi znamenat, ze tam ten cep volne planda u kazdeho vozu.
V pivovaru se navesy z vozu nesundavaji.

Mimochodem, v Dansku neni drazni urad. Je to dopravni, stavebni a bytovy urad (Trafik-, Bygge- og Boligstyrelsen).
Pátek, 11. ledna 2019 - 12:00:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1155
Registrován: 8-2004
Kade:
Krome zminene nehody v Hamburgu se neco podobneho stalo jeste v Norsku u stejneho typu vozu. Ale nestavalo se to kazdy den ci kazdy tyden, ze by spadl naves z vozu. (U te norske nehody byla pricinou udrzba zamku, nebylo to namazane)
Je k tomu potreba shoda mnoha okolnosti. Pokud je ten naves nalozeny, tak jej pomaha na voze drzet hmotnost nakladu i kdyz jej uzamykaci mechanismus nedrzi poradne. Pokud nefouka, tak se nic nestane ani kdyz je naves prazdny a uzamykaci mechanismus jej nedrzi poradne.

Problem nastane pokud se sejdou vsechny tri nepriznive okolnosti: prazdny naves, bocni vitr, spatna funkce uzamykaciho mechanismu.
Pátek, 11. ledna 2019 - 12:17:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1556
Registrován: 7-2002
Test ukazal, ze i presto muze byt ve skutecnosti naves neuzamcen a predstavovat bezpecnostni riziko.
Vida, dík, tak to jsou zajímavé informace, které věřím, že už nějaké znepokojení nad samotným principem přeprav v kapsových vozech mohou vyvolat....
Pátek, 11. ledna 2019 - 13:10:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1156
Registrován: 8-2004
Dalsi info: Hector Rail uz predlozil potrebnou dokumentaci a jako prvni dostal povoleni pro prepravu navesu na kapsovych vozech pres Dansko.

Snizeni hranice prumerne rychlosti vetru, pri ktere dojde k omezeni maximalni dovolene rychlosti nakladnich vlaku zustava v platnosti. Nova hranice rychlosti vetru je 15 m/s. Pri teto rychlosti vetru dojde k omezeni maximalni rychlosti nakladnich vlaku na moste na 80 km/h. (drive to bylo 21 m/s)

(Příspěvek byl editován uživatelem j p.)
Pátek, 11. ledna 2019 - 13:30:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1557
Registrován: 7-2002
jj, čtu tam (volně přeloženo) 15 m/s a boční vítr = nákladní doprava citlivá na vítr 80 km / h , 20 m/s a boční vítr = nákladní doprava citlivá na vítr zakázána, 3) 25 m/s = jakákoliv nákladní doprava zakázána. Na původní hodnoty jsem v diskuzích narazil víckrát , ale pak už se mi je nechtělo dohledávat... [happy]
Pátek, 11. ledna 2019 - 17:48:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 62
Registrován: 7-2017
https://www.railpage.net/fotografie/vykolajenie-bobiny-140-074-v- zst-chocen/

No nechápu, proč nepoužil EDB[nene]
Jinak byla vyhlášena soutěž - "KDO DOJEDE DÁL"[proud]
Pátek, 11. ledna 2019 - 20:14:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 893
Registrován: 7-2009
Jednalo se o sunutý posunový díl. Bohužel to nedopadlo zcela dle původních představ dopravce RM Lines [crazy] Lépe nepitvat !
Sobota, 12. ledna 2019 - 08:39:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14
Registrován: 12-2016
Že se na sněhu děje brzdění trochu jinak bývalo i ve V15. Pomalu se všechny ty zažité bezpečnostní prvky vytrácejí. Není to nakonec tím, že sníh je bílý a bylo by to moc rasistické?
Sobota, 12. ledna 2019 - 09:19:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18204
Registrován: 5-2002
MH: Není to nakonec tím, že sníh je bílý a bylo by to moc rasistické?
No že by se na černým uhelným blátíčku brzdilo o tolik líp, to se taky zrovna říct nedá...
Sobota, 12. ledna 2019 - 19:23:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5890
Registrován: 9-2011
No nechápu, proč nepoužil EDB
A to já zas jo. [wink]
Všichni jste volové. Servít
Pondělí, 14. ledna 2019 - 12:41:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3898
Registrován: 11-2008
Ona Bobina nejakou EDB má? [lol][crazy]
Pondělí, 14. ledna 2019 - 12:43:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1545
Registrován: 5-2007
"Kácející terorista" - 4 roky nepodmíněně, zatím nepravomocné.
https://www.idnes.cz/praha/zpravy/jindrich-balda-rozsudek-hrozi-o bvineni-z-terorismus-pokacel-stromy-na-koleje.A190111_150328_prah a-zpravy_rsr
Pátek, 18. ledna 2019 - 22:27:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 65
Registrován: 7-2017
FACEBOOK

"Bodaj by sme aj my mali takých kokotov!" dodám, že menej...
Sobota, 19. ledna 2019 - 12:28:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 62
Registrován: 3-2018
Brr. Tolik dementů pohromadě[blush]
Neděle, 20. ledna 2019 - 15:40:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18
Registrován: 12-2017
Na Novem spojeni srazka s kolemjdoucim.
(Bohuzel) videno z EC379.
Neděle, 20. ledna 2019 - 19:12:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 898
Registrován: 7-2009
ferova konkurence

Při pohledu na eskalaci demence se mi vybavuje nesmrtelný bonmot z legendárních Postřižin :
" Kdo pil - umřel, kdo nepil - taky.
Kdo ale pije náš májový ležák, tomu se umřít nechce."
Pondělí, 21. ledna 2019 - 18:32:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 980
Registrován: 7-2005
ZAO -zase jeden sebevrah.
Pondělí, 21. ledna 2019 - 18:48:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 62
Registrován: 12-2017
Dneska říkali v rádiu o nějakých ujetých vozech už snad v pátek, prý bez následků. Více jsem nestihl pochytit... Ví někdo více?

Michal
Pondělí, 21. ledna 2019 - 22:25:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12
Registrován: 10-2018
Dopravní závada v pátek v ŽST Chodov -2 vozy ujely směrem na Karlovy Vary. Prý ujely asi 7 km.
Pondělí, 21. ledna 2019 - 22:26:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 66
Registrován: 7-2017
https://prima.iprima.cz/zpravodajstvi/22012019
Čas - 25:12

Žst. Chodov je stanice s DOZ !

(Příspěvek byl editován uživatelem ferova_konkurence.)
Pondělí, 21. ledna 2019 - 23:06:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18305
Registrován: 5-2002
FK: Žst. Chodov je stanice s DOZ !
Jasně, instalace DOZ zvyšuje gravitaci. Příčina nalezena, šotovyšetřování skončeno. [crazy]
Úterý, 22. ledna 2019 - 08:44:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17
Registrován: 12-2016
V Karlovarském kraji máme poslední dobou jen dopravní závady. Mimořádní události jsme zrušili. Kdo má na svědomí tuhle demagogii a zatajování průserů. Dost mi to připomíná zpravodajství ČT1. Pokud by to bylo z Ruska, tak bychom byli detailně informováni i o tom, jaké měly vagony oblečené trenýrky.
Úterý, 22. ledna 2019 - 09:14:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15
Registrován: 8-2017
https://www.libereckadrbna.cz/zpravy/krimi/17484-foto-ve-vratisla vich-se-srazil-vlak-s-nakladnim-autem-pro-cestujici-miri-evakuacn i-autobus.html
Grzegorz.
Úterý, 22. ledna 2019 - 17:37:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 68
Registrován: 7-2017
Obávám se, že nezdravá konzumace K-Reportu začíná mít dopady na jinak zcela (duševně) zdravé a rozumné lidi....[lol]

Že je stanice s DOZ, tak faktická "gravitace" by měla být právě nižší, neboť u odstavených vozidel má být zajištěna boční ochrana vlakových cest....
Jestli byla nebo nebyla, to se časem určitě dozvíme.
Jsem zvědavý, jestli to budem mít ve škole...
Středa, 23. ledna 2019 - 10:38:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3411
Registrován: 5-2002
Jsem teda laik, ale nevím o tom, že by se za odstavenými vozy automaticky házely vexle, pokud to není zapotřebí pro průjezd dalšího posunujícího dílu nebo vlaku a nebo ta výměna neslouží jako odvrat a tp... ale rád se nechám přesvědčit.
Středa, 23. ledna 2019 - 10:42:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3021
Registrován: 2-2010
ferova konkurence: víme, ze které SK to v Chodově ujelo? A zda to ujelo až po již ukončeném posunu, či v průběhu jeho trvání?

(Příspěvek byl editován uživatelem Haan.)
Středa, 23. ledna 2019 - 14:33:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1254
Registrován: 11-2006
Pavel_reiser:
"Jsem teda laik, ale nevím o tom, že by se za odstavenými vozy automaticky házely vexle, pokud to není zapotřebí pro průjezd dalšího posunujícího dílu nebo vlaku a nebo ta výměna neslouží jako odvrat a tp... ale rád se nechám přesvědčit."

Běžné to rozhodně není. Ale v některých stanicích se to používá pro ty odvraty (ale taky ne všude). Např. na odb. Brno-Černovice se po zrušení cesty automaticky hází výměna 1 z 2.TK od Slatiny do odvratu, stejně tak v Osíčku se sama hází do odvratu výměna 10 (začíná tam táhlé klesání směrem na Bystřici pod Hostýnem). Ve Vršovicích na Odjezdu (bývalé St.6) se zase rozezní zvonek a rozbliká indikace výměny, pokud odvratné výměny do pískových kolejí nejsou delší dobu (v řádu sekund) přestaveny do plusu a zároveň není přes ně postavena posunová cesta (tedy alespoň to tak bývalo před právě probíhající rekonstrukcí).
Btw, ví někdo o dalších případech? Např. nevím, jak běžné je to u elektronických stavědel, viz právě Chodov.

(Příspěvek byl editován uživatelem Sonic.)
Středa, 23. ledna 2019 - 17:12:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 70
Registrován: 2-2009
Běžné to sice není, ale třeba DOZ na Hrbaté hlásí dispečerovi po určité době, aby na Berouně-Závodí přestavil výhybku 11 do +.
Středa, 23. ledna 2019 - 17:31:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3384
Registrován: 3-2006
Tak už někdo zaslal i video těch ujetých vozů FB Prima

Bohužel dnes už okolo tratě není nikdo, kdo by tam hodil aspoň čubu.
Středa, 23. ledna 2019 - 17:35:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 179
Registrován: 7-2010
Třeba v Libni se na číslicovce automaticky vracela do plusu spojka z depa dolů (dneska 75/78). Dále se automaticky otáčely všechny výhybky od 28. koleje výše směrem do vysočanského výtahu. Tuším, že to byly výhybky 42/50b, 50a/55, 62/160, 154a/158 do mínusu a 152/157 do plusu. Dneska ten odvrat z depa a z ranžíru funguje stejně jak psal 7080 výše.
Středa, 23. ledna 2019 - 19:03:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 69
Registrován: 7-2017
Ve Švýcarsku se už poučili:

FACEBOOK 2
Středa, 23. ledna 2019 - 22:50:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1554
Registrován: 5-2007
Jo jo, nebýt duchapřítomných cestujících, už by byli další [smrt]
https://www.idnes.cz/olomouc/zpravy/prerovsko-vlak-rychlik-otevre ni-dveri-za-jizdy-tragicka-nehoda-smrt-ditete-olomouc-2016.A19012 3_162336_olomouc-zpravy_stk
Minulý týden odjížděl z Brna hl. R 8../Svitava na Prahu Smíchov,tentokrát ne InterPanter, ale souprava vozů řady B s jedním hytlákem . Vlakvedoucí (průvodčí) asi dvě minuty před odjezdem obešla vozy, pozavírala dveře, a po výzvě dala souhlas k odjezdu. Nastoupila do asi třetího vozu od konce, zavřela dveře, vše zhaslo - no a vzápětí se při rozjezdu se u posledního vozu pootevřely poslední dveře, (již rozloučená, vlakvedoucí/průvodčí zavřenými dveřmi oddělená) dvojice si dala poslední vzdušnou pusu a souprava s rozsvícenými světly kontroly nezavřených dveří (bez jakékoliv možnosti vlakvedoucí/průvodčí zasáhnout) odjela směr Židenice. Jak to bylo dál nevím, zda zasáhl signalista na stavědle či výpravka v Židenicích...každopádně jsem to viděl z pěti metrů od OS vlaku S2 stojícího na nástupišti u vedlejší koleje, který pak odjel s 5min zpožděním, takže byl možná R zastaven.
No prostě FUJ FUJ ČD, když máte tak staré vozy, a ještě s nima ohrožujete ubohé cestující...[happy][wink]
A proto schválně nepíšu čas, den ani číslo, aby nebyla četa popotahována.
Čtvrtek, 24. ledna 2019 - 07:47:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2591
Registrován: 6-2016
Jarda_krapas: Včera jsem vystupoval na Kařízku. Řádně jsem zabouchl dveře (vlak 7810) a jal se studovat odjezdy zpět. Po předjetí rychlíkem ale vlak stále neodjížděl a tak jsem ohlédl a zjistil, že jsou špatně zavřené dvoje dveře... Ty blíž mašině si zavřel fíra, ty u konce já. A pak vlak vesele pokračoval ku Plzni, já k rybníku bruslit[biggrin]

Typ vozu jsem neregistroval, snad pomůže fotka z interieru[lol]
Čtvrtek, 24. ledna 2019 - 16:26:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 957
Registrován: 3-2004
Někdy před rokem na hlaváku v Praze taky jedna babka chtěla na poslední chvíli nastoupit do vlaku (náhradní souprava rychlíku do Brna), který se právě hnul. Hned si to rozmyslela, ale stačila šáhnout na kliku dveří a západku (nebo jak se tomu nadává) uvolnit.
Což jsme v prvním kupé zjistili, když k nám v tunelu přišla nějaká vyděšená paní, že jsou tam otevřený dveře. Hned za tunelem jsem je zavřel, ale mezitím by mohl někdo vypdnout.
Čtvrtek, 24. ledna 2019 - 17:24:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 37
Registrován: 9-2018
Na začátku roku 1987 se mělo na hlavním nádraží v Liberci uvolnit několik uhláků, projet dolní nádraží, Nitranskou ulici a zastavit se po nárazu, někde u vrat do vozovny. Nenašel by se pamětník?
Čtvrtek, 24. ledna 2019 - 18:23:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7
Registrován: 8-2018
Ruda_Pivrnec: Vzpomínám si, že se o tom tenkrát dost mluvilo, ale fotky nemám, a asi ani nikdo z rodiny nebo známých. Pokud vím, tak se naštěstí nikomu nic nestalo, ale říkalo se, že to vyděsilo pár lidí, když vedle nich na ulici projel vlak. Jedině mě napadá zkusit zapátrat mezi členy místního tramvajáckého spolku Bovera, tam by možná byla šance.
Čtvrtek, 24. ledna 2019 - 21:24:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2554
Registrován: 5-2008
jednou na Silvestra (před převratem ) ujelo z Blažovic do Holubic 25 prázdných "Wapek", v klidu si dojely až do Velešovic a vrátily se zpátky do Holubic . Náčelník "revizorů bezpečnosti PO Brno , nařídil poslat pro ně do Holubic " sergjeja " , vytáhnout je zpátky a temu kdo o tym něco kecne, osobně rozbije hubu .
Don Parmezano
Čtvrtek, 24. ledna 2019 - 21:48:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13
Registrován: 10-2018
Jo dříve to šlo, ale dnes je v jopce podchycena každá vteřina, v§ude samé sociální sítě, faceboky... Tak se musí vše hlásit.
Čtvrtek, 24. ledna 2019 - 22:11:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 38
Registrován: 9-2018
A podobný dotaz míří i k nehodě ze začatku 60. let z Vratislavic nad Nisou, kdy se srazil vlečkový vlak mířící do pivovaru s plecháčem 6MT. Jaká byla lokomotiva a složení vozů? Myslím, že vagony táhla pára a že se nehody účastnila i nějaká Tatra 111.
Pátek, 25. ledna 2019 - 10:19:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 786
Registrován: 7-2017
Jo ze Staré Paky kdysi ujely nákladní vozy po 4 (dnes 040) směr Roztoky, projely kolem závorářky v Bělé, samozřejmě otevřeným přejezdem. Ta volala do Paky, že ji tam projel nějaký nenahlášený vlak. Odpovědí bylo. Honem zavři závory, každou chvíli pojede zpátky. A tak se stalo, že ještě několikrát přes přejezd (nejníže položený v tomto úseku) souprava vozů projela, než se její pohyb ustálil v nule. Naštěstí se také nikomu nic nestalo.
Pátek, 25. ledna 2019 - 18:10:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 741
Registrován: 2-2010
CDP: Jj, a fíři jsou tak zblblí, že se nahlásí i tam, kde to nemusí jak pár roků zpátky jel jeden jako Lv z Hranic města do Hustopeč projel o pár metrů návěstidlo na stůj na Černotíně. Výpravčí mi pak říkala "kdyby zavolal telefonem ale on se ozval na TRS, co jsem měla dělat, když to bylo nahrané?"
Sobota, 26. ledna 2019 - 12:26:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 201
Registrován: 7-2017
. . . . . . . Někdy, ještě za komárů ujely tuším ze Střelic? vozy směrem na Brno. Dojely až na znojemské nástupiště, prorazily zarážedlo a po další spanilé jízdě přes hlavní ulici skončily svou pouť v prodejně sovětské knihy. Byla z toho velká aféra, i když se to všemožně tutlalo. . . . . . . [masinka]
Sobota, 26. ledna 2019 - 12:35:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 202
Registrován: 7-2017
Tak jsem z té nehody něco vygooglil. . . http://mojebrno.jecool.net/inka--brno-dalsi-zajimavosti-nadrazni- 1963.html

Jinak, omlouvám se za tu "sovětskou knihu" ta byla vedle "Čedoku" který byl postižen nejvíc. . . . [masinka]
Pondělí, 28. ledna 2019 - 09:38:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2652
Registrován: 3-2004
Tak Brno bylo vždycky progresivní. Je to prostě svérázný pokus o vytvoření návaznosti hrana-hrana v uzlu vlak/MHD dávno před prohnilým Západem [masinka][tramvaj]
Pondělí, 28. ledna 2019 - 21:51:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6360
Registrován: 8-2006
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/495747-mladici-v-norimbe rku-shodili-kamarady-pod-prijizdejici-vlak.html
Pátek, 01. února 2019 - 19:13:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 969
Registrován: 4-2006
Proč vlastně pes (nebo jiné zvíře) se vlaku (tj. jeho hluku a vibrací) nezalekne a neuskočí pryč z kolejiště?
Pátek, 01. února 2019 - 19:53:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7067
Registrován: 8-2007
se vlaku (tj. jeho hluku a vibrací) nezalekne a neuskočí pryč z kolejiště?

Třeba ta zvířata neví,že když uhnou o metr vedle mimo kolej,vlak je nesrazí.
Jako strojvedoucí mám vyzkoušeno,že nejlepší je zhasnout(v noci) a houkat.Většinou se dají zvířata na útěk někam do houští.
Ale jednou jsem jel asi kilometr rychlejším krokem za ovcí s jehnětem která utíkala v koleji a nedbala houkání a neuhla.Až na křik z okýnka lokomotivy reagovala vyskočením z kolejiště.Jehně ji následovalo.
Pátek, 01. února 2019 - 20:10:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 564
Registrován: 7-2017
Jindy jsou zase zvířata na hluk projíždějících vlaků zvyklá...koně a krávy na pastvě, káňata na stromech okolo, naprosto oražené srnky, protože vědí, že je "to hlučné" nesežere, ale "nevědí", že už jsou moc blízko kolejí...
Posláno z mobilu. 2.0
Sobota, 02. února 2019 - 13:35:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 206
Registrován: 7-2017
Zvířata na kolejích ?. . . . I když jsem to zde už kdysi psal, krom jiných příhod fíry v jiném vlákně, pro objasnění mentality čtyřnohého tvora na kolejích snad dobře poslouží jedna z nich.
Vozili jsme za komárů Mn.vl. z T,Teplé do Veselí nad Moravou. Jedním z nich byl i Mn. 82342. Z žst, Slavičín jsme podle jízdního řádu odjížděli do následující stanice Bojkovice před rychlíkem do Brna.
Jednou, někdy v létě se stalo, že jsem s Mn. vlakem meškal, rychlík nás předjel v žst. Slavičín. Za čtvrthodinku jsme na odhlášku pokračovali za ním i my.
Vyšplhal jsem se s normou a postrkem až nahoru do km.142, kde se nezavěšený postrk od vlaku oddělil a vracel zpět a my jsme po spádu pokračovali dále.
Po dvou kilometrech jsem spatřil v táhlém levém oblouku na kolejích kozu s beranem, a navíc nějakou tetinu, která se i s krávou snažila vylézt po vyšším náspu též na trať. Zatroubil jsem. Tetina svůj úmysl vzdala. Troubil jsem opakovaně stále v domnění, že koza s beranem odskočí z kolejí. Zvuková návěst pozor je ale vyprovokovala jen k nasazení zběsilého tempa ve snaze nalézt spásu ve chlévku u nedaleko vzdáleného strážního domku. I přes to, že jsem použil rychlobrzdu, vzdálenost se dramaticky zkracovala.Sledoval jsem jak koze poskakuje mlékem nalité vemeno ze strany na stranu. . . . 100 . . . 50. . . . 20m, zavřel jsem oči, a po chvilce jsem jen zaslechl zarachocení pod mašinou.
Na rychlobrzdu jsem kupodivu zastavil přesně u strážního domku. Po chvilce z něj vyšel ven pochůzkář a zeptal se mě "Panenko Maria co se stalo?". Odpověděl jsem mu "p.K. je zle, přejel jsem vám kozu i s beranem". Zvěst si vyslechl, a poté pronesl velmi nelichotivá slova na adresu své ženy.
"Příčina nehody" ? Babka byla zvyklá, že když projel rychlík po kterém byla dvouhodinová pauza. má "volnou trať" a vracela se v naprosté pohodě i s dobytkem po kolejích domů. Tehdy ale nezaregistrovala, že se sled vlaků změnil, a to se koze i beranovi stalo osudným.
Možná bylo i štěstí, že se jí před mým průjezdem nepodařilo vysoukat i s krávou do kolejiště, mohlo být vše trochu horší.
Na druhý den jsem se vracel s obratovým Mn 84143 zpět. Zastavil jsem u strážního domku. Pan K. vyšel ven . Zeptal jsem se ho " tak co p.K, jak to dopadlo,zakopal jste je?". On mi odpověděl "Ale co by, však jsi jim jen ujel nohy, něco se zaudí, něco se dá do klobás" Tak tedy přiznám se, že kozí uzené jsem ještě nikdy nejedl. No a p. K, bábina i jejich kravka? Ti už jsou dost dlouho v železničářském nebi . . . . . . . [masinka]