Diskuse » Železnice » Restaurační, lůžkové, lehátkové, společenské a salonní vozy » Archiv diskuse Restaurační, lůžkové, lehátkové,... do 29. 1. 2019 « předcházející | další »

Archiv diskuse Restaurační, lůžkové, lehátkové,... do 29. 1. 2019

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Pondělí, 10. prosince 2018 - 13:54:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 329
Registrován: 7-2017
Trošku jsem si VlastíkaZ projel moderní technikou a ejhle:

http://favoritememes.com/_nw/0/98323781.gif
Pondělí, 10. prosince 2018 - 14:02:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 160
Registrován: 6-2015
Vtipné. Co tam máte dál?
Pondělí, 10. prosince 2018 - 14:04:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 161
Registrován: 6-2015
a hlavně výměna vozového parku v Rakousku.
Nezačal s tím nákupem vyřazených rakouských vozů náhodou ten žlutý? V té době to u Národního dopravce evidentně NIKOHO ani nenapadlo
Pondělí, 10. prosince 2018 - 14:16:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3248
Registrován: 4-2007
VlastaZ: Začal, ale jestli to někoho napadlo nebo ne, těžko říct. Když to otočím, tak žlutého zase ani nenapadlo na začátku, že by koupil i třeba nové vozy, než jen ojetiny, zatímco ve stejné době Dráhy jednaly o 112 vozech Railjetu. Ale to už je takovýto, kdo má "delší péro" a mám dojem, že začínám jen krmit trolla a to mě nebaví. Chtěl jsem jen vysvětlit, že celkem logicky byl IC 575 típnut v Brně.
Pondělí, 10. prosince 2018 - 14:30:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 162
Registrován: 6-2015
No uvidíme, jak to bude pro ostatní zákazníky Národního dopravce "logické"
Pondělí, 10. prosince 2018 - 14:42:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3249
Registrován: 4-2007
Vlasta Z: Stěžuj si na ministerstvu. Schválně co ti napíšou[lol]
Jak říkám, lidi víc ocení 270 do Prahy.
Pondělí, 10. prosince 2018 - 15:02:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1293
Registrován: 11-2005
Défense: žlutý od začátku plánoval nákup nových vozů, a naopak pořízení ojetin bylo "dočasné".

Ad rozlámaný Metropol: mě je po něm taky smutno, jel jsem s ním vlastně dost hodně krát (neumím říct, kolik z toho bylo "šoto" a kolik "cesta") na sedačku v různých relacích: Pha-BA (nejčastěji), Pha-Břeclav, Pha-BP... Současný stav, kdy je možné buď si připlatit lehátko (při dnešních cenách lowcostového cestování dost drahé, navíc často vyprodané) a navíc trávit na cestě zbytečné hodiny navíc; nebo mrznout 3 hodiny v Břeclavi v čekárně s vágusama, nahrává fakt jedině tomu, ještě víc zatnout zuby a brát to busem.

Pro mě jako Pražáka by samozřejmě byl nejlepší přímý a zbytečně nezdržovaný vlak Pha-BP s odjezdem po desáté večerní a příjezdem kolem šesté ranní (což je ostatně poloha toho nočního busu?), s lůžky, lehátky i sedačkami (nepovinně místenkovými [proud]), ale je to prostě jen mé přání....

(Příspěvek byl editován uživatelem libcha.)
Pondělí, 10. prosince 2018 - 15:21:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9812
Registrován: 8-2012
ale je to prostě jen mé přání
Vždyť si ho můžete splnit, když je to lowcostové cestování takové terno. Rizikový kapitál se dneska doslova válí na chodníku, dopravců je tu dvanáct do tuctu, chybí tomu očividně jen pořádný vizionář a organizátor.

P.S. Pro pobavení jeden z nejvtipnějších textů na vlaky.net za poslední roky.
電車オタク
Pondělí, 10. prosince 2018 - 15:34:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3250
Registrován: 4-2007
Libcha: Ten "přímý a nezdržovaný" vlak Praha-Budapešť v tvém pojetí 22-6 je přímý, ale zdržovaný. Protože kdyby jel ve 22 (21:50) je v Budapešti ve 4:20...

Jojo žlutý pán plánoval, mluvil o tom a skutek utek... On nikdy nic nového pořizovat nechtěl, těch 10 Aster po 4 letech zahájení provozu mluví za vše.
Pondělí, 10. prosince 2018 - 16:59:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5372
Registrován: 6-2010
Řešení Metropolu v GVD, který právě skončil bylo dle mého názoru daleko lepší. Cestující měl na výběr, zda pojede dříve a vyspí se a nebo později (obdobně zpět). V Praze byly zajištěny přípoje směr Berlín, západ Čech apod.
Pondělí, 10. prosince 2018 - 18:44:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1294
Registrován: 11-2005
T_. H_. Mohl byste se do mě nenavážet? Copak říkám, že "bych to tak zavedl"? Jen říkám, co by vyhovovalo mě, asi jako by mi vyhovovalo, kdybych měl stanici metra před barákem. Kapišto?

S tím nezdržováním jsem to přehnal, ale myšlenka byla, že příjezd prakticky na devátou mě (osobně mě) přišel zbytečně pozdní.
Pondělí, 10. prosince 2018 - 22:18:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3612
Registrován: 9-2007
No v situaci, kdy jedou oba vlaky z výchozí stanice stejně, akorát jeden je v Praze v 6 a druhý v 8, je toto rozdvojování nepraktické. Je fakt, že v Brně mohl na IC Jiří Bouda navazovat vlak, tvořený jednou 810, který by pokračoval do Břeclavi, kde by bylo možné přestoupit na Vídeň a Budapešť pro ty, kteří nestíhají vlak ve 21:56. Nicméně, současný vlak zcela odpovídá poptávce, u většiny cestujících v lůžkách a lehátkách bude i nadále dominovat trasa Praha - Budapešť a klientelu budou i nadále tvořit z 90% turisté, kteří z velké části v den odjezdu odnikud nepřicestovali a v den příjezdu nikam dále nepokračují. Tedy tak, jak tomu bylo doposud. [happy]

Jinak k Back on Track, včera jsem je zahlédl v Berlíně a do kolen mě dostala situace, kdy v době příjezdu nj 457 přijelo opožděné IC, tvořené soupravou IC 2, jeden z jeho členů před ním začal skandovat s transparentem "When will be night trains to Kobenhavn?" a přestal až poté, co mu jiný člen vysvětlil, že to ještě není ten noční vlak do Vídně. [lol] Obecně to jsou spíše ekologičtí aktivisti, kteří jsou poměrně dost naivní, železnici spíše nerozumí a nelze je moc brát vážně. Mě jako zásadového šotouše opravdu dostalo, že někteří z nich se na Facebooku chlubili svou přípravou na cestu formou fotky, na které byly mj. jízdenky Kodaň - Berlín na FlixBus a naprostý vrchol byl ten, že nikdo z nich tím novým "Spree-Oder-Donau-Kurierem" vlastně vůbec nejel. [crazy]

Já jinak ve Vídni nebyl, ale tohle je dobrý masakr. [rofl] Nevím, zda ta konference opravdu byla jakkoliv přínosná, mně to tedy přišlo jako ještě větší dno, jak ty občasné hádky tady na K-Reportu, neboť tady by existence nějakého nočního vlaku Ženeva - Mangalia nikoho ani nenapadla.. úroveň tomu dodávali snad jen zástupci ČD a ÖBB, kteří jsou oproti aktivistům znalí problematiky. No je to škoda, takoví lidé dělají noční dopravě opravdu "skvělou" reklamu a není divu, že z toho má pan T.H. srandu.

Já i má žena se považujeme za skutečné fanoušky nočních vlaků a tak jsme místo prázdných slov a naivních prohlášení nový vlak skutečně využili. Za kvalitu fotek se omlouvám, moc mi focení na zrcadlovku ještě nejde. Berte to prosím jako dokumentaci. [proud]

Jak jsem již uvedl, do stanice Berlin Hbf vlak přijel z Charlottenburgu s pár minutami zpoždění. Tolik šotoušů, jako loni u posledního Metropolu, rozhodně u příjezdu tohoto spoje nebylo, na vlak čekaly jednotky lidí a poté hlouček aktivistů. Z technických důvodů vyjela budapešťská část teprve včera večer z Budapešti a tak první nightjet ve směru z Berlína odjel pouze s vozy do Přemyšlu a do Vídně. Do Přemyšlu přes Krakov a Katowice denně směřuje dvojice moderních sedaček a polské "WLABmz", do Vídně klasická nightjet souprava (Bmz 73, staré Bcmz 59-90.0 a WLABmz ex. DB). Do Budapešti pak bude jezdit souprava Avmz přeznačeného na dvojku, ex. německého lehátka a ex. ruského lůžka.Po odjezdu z Berlína bylo ve WLABmz obsazeno pět oddílů, jednou my, jednou nějaký jiný pár, jednou mladá slečna a dvakrát rodina s dětmi. V Bcmz obsazeny čtyři oddíly, v jednom nějaký šotouš (krom nás jediný šotouš v celé části do Vídně), ve zbylých oddílech byly opět rodiny anebo skupinky turistů. V sedačce pak jeli jednotlivci, dohromady asi 10 lidí. Jízdní doby vlak pohodově stíhal, ve Frankfurtu nad Odrou dokonce vyhrávala z nástupiště i nějaká živá hudba. Členů Newrest bylo ve vlaku mnoho, nacházel se tam i interní lektor/šéf kvality, který večer fungoval jako průvodce lůžkového vozu a na uvítanou nám kromě klasických sektů nabídl také sklenku šampaňského, na počest první jízdy tohoto vlaku. V nabídce má Newrest také klasická (větší) jídla, večeři jsme tak nechali do vlaku a dali si teplé kuře na paprice s nějakými nočky a studený tuňákový salát.Na polském území se do stanice Zielona Gora cestovalo docela pohodlně, pak vůz až do Bohumína házel občas tak brutálně, že se nedalo usnout ani po dvou sklenkách sektu a pivu. [ko] Já se o to ve zmíněném úseku pokoušel, proto nevím, jaké byly nástupy ve stanici Wrocław Gł. a dále, stejně tak jsem neviděl polskou část. V Bohumíně a i v Břeclavi se s vlakem naštěstí moc neposunovalo a termostat fungoval správně, takže zatímco v Bohumíně se mi konečně podařilo usnout, v Břeclavi jsem se už na začátku dnešního dne sprchoval ještě než se vlak rozjel a žena, která šla do sprchy poté, lítala za jízdy ze strany na stranu. [happy] Drobností možná byl malý tlak vody, který byl chvílemi opravdu velmi slabý. Snídaně pak byla klasicky na úrovni, adekvátní cenám za lůžko, která je oproti našim poměrům dvojnásobná. Vůz byl ve skvělé kondici, německé WLABmz jsou oproti českým vylepšená (např. tekuté mýdlo/sprchový gel u umývadla, dveře ve sprše místo závěsu,...) a spolu s perfektní čistotou pak vozu nebylo co vytknout. Ale na to, že předchozí noc jsem spal pět hodin, tak ačkoliv jsem do sebe hodinu před odjezdem nalil jednu kávu, usínalo se mi hodně špatně, hlavně tedy kvůli neustálému skákání a hluku od torowisk.

Jako zážitek dobrý, spojení pokud nespěchám velmi praktické (dá se dojet přes noc z Berlína - Wrocławi přes noc do Bratislavy a Strelou na desátou do Prahy, případně do Břeclavi a Metropolem na osmou do Prahy a ušetřím čas i za hotel), ale pokud se mi bude příště kvůli stavu tratě usínat stejně blbě, jako včera/dnes, tak to (alespoň pro mě) moc použitelné noční spojení nebude. Nevím, jak to (ne)vyhovovalo ostatním cestujícím, možná by pomohly špunty do uší, ale ten hluk byl občas mnohem vyšší, než jaký dokáže vytvořit budík v těchto vozech a probudit se v 10 ráno ve Vídni na odstavném poté, co hasiči vypáčí dveře kvůli podezření, že už je po mně, protože jsem se na klepání opakovaně neozýval.. [happy] chystáte se také někdo na projížďku tímto vlakem?Kamarád z MÁV-START, co má na starosti budapešťskou část, která dojela dnes ráno do Berlína, hlásil spíše pozitivní start tohoto nového spojení. Do Berlína dojeli s devadesátiminutovým zpožděním, ale lůžko bylo vyprodáno (6x Single a 2x Double), v lehátku jeden člověk a v sedačce pár lidí, kteří cestovali úsekově. V nabídce lůžkového vozu WSBA se servisem MÁV Nosztalgia je mimo jiné sedm teplých jídel, množství piv z minipivovarů a také velké lahve vína (0,75 l). Teplé jídlo si dali z lůžka všichni, zájem byl i o piva a vína (zato my v nightjetu jsme si jídlo od průvodce objednali z celého vozu jako jediní, minimálně v období od odjezdu vlaku do cca. 22. hodiny), akorát snídaně nebyla dostačující (pouze jedna houska místo ideálních dvou), na tom se tedy ještě zapracuje.

(Příspěvek byl editován uživatelem Vantju.)
Pondělí, 10. prosince 2018 - 23:45:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 628
Registrován: 2-2005
Vantju: díky za info. Určitě se chystám a z Berlína ICE Sprinterem do Mnichova.[lol]
Pružinskij
Úterý, 11. prosince 2018 - 06:00:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3158
Registrován: 4-2015
jako zásadového šotouše
Zásadový šotouš = nový živočišný druh! [lol]

Já i má žena se považujeme za skutečné fanoušky nočních vlaků a tak jsme místo prázdných slov a naivních prohlášení nový vlak skutečně využili.
[rofl][rofl][rofl] Už se válím pod stolem. To přejde po prvním či maximálně druhém dítěti.
Coby Trackbasher - Avoider (šotouš - taky na hlavu padlý) postrádám zásadní informaci, zda jste byli podle výlukového JŘ odkloněni po tratích 681 a 153 PLK, tedy na Toszek a Lubliniec, nebo jeli přímo na K-K?!

ale ten hluk byl občas mnohem vyšší, než jaký dokáže vytvořit budík v těchto vozech
To klidně může být zrovna tím plánovaným odklonem po liniach towarowych...

hlásil spíše pozitivní start tohoto nového spojení. Do Berlína dojeli s devadesátiminutovým zpožděním,
Takže nic nového pod sluncem, NJ se i nadále pokud možno vyhýbat.

chystáte se také někdo na projížďku tímto vlakem?
Po tomto Vašem reportu už rozhodně ne. [wink] Nejbližší noční spoj mě čeká asi 10 000 km dále na jihovýchod.
West code was broken.

Středa, 12. prosince 2018 - 09:51:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1479
Registrován: 5-2010
ale ten hluk byl občas mnohem vyšší, než jaký dokáže vytvořit budík v těchto vozech a probudit se v 10 ráno ve Vídni na odstavném poté, co hasiči vypáčí dveře kvůli podezření, že už je po mně, protože jsem se na klepání opakovaně neozýval..
A to jsi tam zůstal jako schválně nebo jsi prostě zaspal?

Jinak tu mám zkušenost ze včerejšího výletu z Brna do Prahy a zpět. Pokud se rozhodnete jet business třídou railjetu, dostanete navíc poukázku v hodnotě 50 korun / 2 eur na využití v tom konkrétním vlaku v jídelním voze. Avšak, pokud budete cestovat rakouským railjetem, musíte zbytek ceny zaplatit v eurech, pokud kombinujete Vaši útratu s poukázkou. Rakouský personál v takovém případě nepřijme koruny. Navíc Vám nedá slevu 2 € ani tehdy, když se rozhodenete platit kartou.

Paradoxně dopoledne mi doplatek ve výši 11 Kč za sendvič prošel, po cestě zpět byl jiný personál (jaksi jiný vlak, že) a ten trval na těchto pravidlech.

Když k tomu přidám neskutečně tvrdý řízek v podobě kuřecích prsou na vídeňský způsob, který pomalu ani nešel krájet a tím spíše kousat (měl jsem s přítelkyní dvě porce, má porce byla o něco lepší, ale přítelkyně měla fakt děsně tvrdý řízek), tak teda happy hour DoNu nic moc...
Osobní blog na iDNES.cz (někdy i s reportážemi o cestách)
Osobní vizitka
Připravovaný web o severním okolí Brna

Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian
Středa, 12. prosince 2018 - 10:51:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3616
Registrován: 9-2007
Zásadový šotouš = nový živočišný druh!
Zásadový člověk je snad taky nový živočišný druh? [happy] Prostě mi jen přijde divné, že když už podporuji zavedení nového nočního vlaku, tak k dopravě za uvítací akcí nepoužiju konkurenční dopravní prostředek a hlavně vlak podpořím tím, že s ním pojedu, jet autobusem z Kodaně do Berlína a zpátky jen proto, abych před prvním odjezdem vlaku vytáhl transparent a párkrát s ním před vlakem zamával... [nene]

To přejde po prvním či maximálně druhém dítěti.
O důvod víc teď cestovat a užívat si tuto nevázanost. [proud]

postrádám zásadní informaci, zda jste byli podle výlukového JŘ odkloněni
To se omlouvám, ale v té době jsem se pokoušel usnout. Bude výluka i 1./2.1.? To už bych nějakou snahu usnout mohl vzdát úplně a dívat se z okna.

To klidně může být zrovna tím plánovaným odklonem po liniach towarowych...
Do Polska jsem začal jezdit v roce 2012 z nedaleké Ostravy, kde jsem železniční provoz studoval na SŠ, a právě to, co mě tehdy uchvátilo nejvíce, byl naprosto tristní stav tratí. Ačkoliv Wrocław - Katowice přes Strzelce je poměrně luxusní koridor, trať z Opole přes K-K a Ratiboř do Bohumína je pořád stejně brutální, jako dříve. Proto bych se vůbec nedivil tomu, že jsme odklonem nejeli, ale zase podle statistiky zpoždění to vypadá, že se plánovaný JŘ moc nedodržuje.

NJ se i nadále pokud možno vyhýbat.
Tak prý zpoždění vzniklou chybou DB Netz, ta už by se snad opakovat neměla... jak jsem psal, my odjeli z Berlína v 18.45 a do Vídně jsme přijeli v 6.50, tedy -15 minut (10 minut náskok a 5 minut zpoždění z Berlína).

Po tomto Vašem reportu už rozhodně ne.
Tak o to mi zase nešlo, každý si může udělat svůj vlastní obrázek. Kdybych si nedal hodinu před odjezdem kávu, tak bych třeba usnul hned, stejně tak to skákání někomu může vyhovovat. A jinak na tom nic špatného nebylo, vůz byl perfektní, čistý a pohodlný, vlak jel včas...

A to jsi tam zůstal jako schválně nebo jsi prostě zaspal?
Z čeho jsi prosímpěkně pochopil, že jsem to udělal? [happy] Já si do uší na noc nic necpu, takže jsem spal jen na českém území a v Břeclavi jsem byl zase vzhůru ještě před odjezdem. To byl jen příklad, jako průvodci se mi to ale jednou stalo a nebylo to až tak extrémní, jak popisuji, cestující se probudil tak nějak sám, akorát teda těsně před příjezdem do jeho výstupní stanice. Nevzbudil ho ani budík ve WL, ani klepání, ani budík ve vlastním mobilu..

No a k té poukázce, já s tím fakt problém neměl. Sleva Happy hour se vztahovala pouze na konzumaci v AR, ale slevu mi posádka uznala. Někdy nedávno jsem to tu dokonce přesně kalkuloval. [lol] A řízek je fakt nic moc, zatímco JLV jej ohřívá v konvektomatu, odkud chutná skvěle, DoN jej ohřívá v klasické mikrovlnce a řízek pak opravdu není dobrý.
Středa, 02. ledna 2019 - 15:53:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 336
Registrován: 3-2012
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=777671819262940&set=pcb.1 952986064755092&type=3&theater

Ví někdo co je zač ta přestavba WRmee?
Středa, 02. ledna 2019 - 17:30:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14
Registrován: 8-2017
Proč to má žlutý pruh přes celou délku, když je polovina bistro? A v případě že se vůz bere jako první třída, proč má tedy barevné schéma jídeláku?
Středa, 02. ledna 2019 - 18:29:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3261
Registrován: 4-2007
Dis...: Presne tohle me napadlo taky.
Středa, 02. ledna 2019 - 23:45:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2000
Registrován: 1-2007
Jubielní příspěvek tady, trochu o polévkování... [satan]

Jak je to s "fasováním" zásob u živnostníků do JLV? Je to čistě na jejich zvážení, kolika zásobami se opatří nebo mohou nabrat i více a případně vrátit? Jel jsem 22.12 EC 115 (na kterém jezdí bistro...) a v ČT jsem si o kaldounu (sezonní polévka) mohl nechat jen zdát. Docela by mě zajímalo, zda měli aspoň pivo na cestě zpět... [ko]

+ další věc. Už jen ze zvědavosti. Jsou u JLV 2 rozdílné misky na polévky a saláty? Viděl jsem, že polévka byla v orig balení házena do mikrovlnky, ale v šálku zabírala lehce přes 50% přitom na jiných fotkách jsou ty šálky tady plné, tak by mě docela zajímalo, kde je zakopaný pes[vypravci]
Vše je jen o lidech. Železnice nevyjímaje.[kladivo]
Mladějov
Čtvrtek, 03. ledna 2019 - 16:41:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13391
Registrován: 3-2007
Že by klasická zlodějna frančízantů či zamců ?
Nedávno jsem si dal v Pendu gulášovku + pečivo a šálek byl plný, porce dostatečná, velmi syté - a to jsem rozežranej [wink].
Pátek, 04. ledna 2019 - 09:31:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 71
Registrován: 5-2018
Panula: salek byl s ouskem ci bez?
Pepi
Sobota, 05. ledna 2019 - 18:50:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 337
Registrován: 8-2008
ARmpee829, již se zde o tom několikrát diskutovalo.
Žlutý pruh to má přes celou délku, protože je to první třída s kuchyní, nikoliv bistro vůz.
Asi se šetří, tak se nedělal nový lak.
Jó, konec jídelňáků v Čechách...
843.004-3,843.005-0,843.007-6,843.009-2,843.015-9,843.016-7,843.017-5,843.018-3 Apolla z depa Chomutov
Úterý, 15. ledna 2019 - 11:17:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3682
Registrován: 9-2007
Loňského Silvestra jsem strávil v lůžkovém voze Curych - Praha, proto jsme se se ženou rozhodli tradici dodržet a letošního Silvestra jsme strávili v patrovém lůžkovém voze WLABmz 76-94 od ÖBB, jež jezdí z Vídně do Curychu a z Curychu do Berlína (a zpět).

Jízdenku jsme zakoupili pár měsíců před jízdou, cesta tak jednoho vyšla na 119 EUR. To je za jízdenku+lůžko v Double DeLuxe, myslím, hodně slušné. [happy] Bohužel s jízdenkou se už nedá chodit do DB Lounge, neboť ti mají pravidlo 1. třídy a nic víc a to striktně dodržují. V Curychu pak žádná Lounge není, tak jsme holt museli do kavárny. [biggrin] Přibližně hodinu před odjezdem byl noční vlak přistaven k nástupišti a my se vydali do svého oddílu.
Z Curychu vlak odjel včas, do Basileje dojel také včas, po 53 minutách (tj. přes Aarau, přes Baden už jezdí jen nightjet ve směru z Berlína a Hamburku). V našem voze bylo asi 10 lidí, paradoxně všechny DeLuxe obsazené. Zbytek vlaku byl téměř prázdný, do Hamburku na lůžku 8 lidí. V Basileji žádná kontrola neproběhla, pak už jsme jen uháněli dvoustovkou na Frankfurt. Novoroční oslava začala krátce po odjezdu z Mannheimu a skrze čtveřici oken jsme ohňostroje pozorovali až do Frankfurtu. Mezi městy to pak sice nic moc ohromné nebylo, ale při odjezdu z Mannheimu to byl opravdu luxusní zážitek. [happy]Spát jsme šli chvíli za Frankfurtem a vstávali jsme v Potsdamu. Vlak tam měl pobyt asi půl hodiny (dle jízdního řádu), průjezd Berlínem pak probíhal velmi hladce a rychle. Jeli jsme až na Ostbf, abychom se projeli po městě, ale kvůli počasí to za moc nestálo. [sad]Nevím, zda tomu pomohla únava a sekt se šampaňským, ale spalo se nám nádherně. To zátiší za stěnou na mě působilo bezpečně a ráno snídat u stolu bylo opravdu pohodlné a mnohem příjemnější, než na posteli, jak je to ve WLABmz obvyklé. Sprcha šla bez problémů, termostat fungoval perfektně a v koupelně je vytápění, dá se to tam tedy příjemně vyhřát. Některé fotky jsem fotil já, některé má žena. Co víc dodat.. pokud vás něco napadne, ptejte se. [happy]

Jinak trochu OT: Občas si z nudy procházím staré archivy a je škoda, jak moc tu ta diskuze upadla. Tedy chápu, že je Facebook, Messenger, mnoho lidí zcela změnilo obor anebo už je tu prostě přispívat nebaví, ale zároveň je to škoda, témat k diskuzi je stále spousta. [uhoh]
Mladějov
Úterý, 15. ledna 2019 - 11:39:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13427
Registrován: 3-2007
Pěkné.
Dabla standard ovšem doporučit nemohu. (některá okna v patře, zžejmě nad koupelnou deluxu). To je telefonní budka. Zse si na lůžku připadáte jako v budce drátenické "mandelinky" - krásně je vidět trolej [proud].

P.S. Nebylo tohle uspořádání u pater CNL (na rozdíl od OeBB) nějak jinak ? Mně se tam nezdály ty obrázky, když jsem to v tom 2012 hledal a i tady v diskusi se toho snad někdo dotkl ?

P.S. Ten berlínský motiv s Fernsehturm a radnicí .. dobré !!
Úterý, 15. ledna 2019 - 14:02:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3684
Registrován: 9-2007
Děkuji!

Přiznám se, že to už nevím. Vědět to zcela jistě budou někteří místní diskutéři, údajně se do některých vozů doplňovala společná sprcha,... ÖBB tu T4 prodávají jako T3 se čtvrtým lůžkem bez využití, nicméně ten klasický Double Economy jsem ještě neviděl. Pak existuje ještě "dobytčák" WLBmz, co má všechny oddíly pro dva/čtyři bez deluxů. Zde je plánek toho WLBmz, zde je WLABmz a zde jsou fotky z dob provozu WLABmz u DB na vlacích CNL.

Že já blbec v patnácti neuměl pořádně fotit. [proud] Když už tu téma patrových WL otevírám, před Kodaní jsem v roce 2011 zachytil CNL Kodaň - Amsterdam/Basilej, bohužel část s těmi DWLABm a DWLBm byla pro mě tehdy moc daleko. [uhoh] Tak alespoň pro připomenutí...
A berlínský motiv fotila má žena, děkuje za pochvalu. [happy]
Pružinskij
Úterý, 15. ledna 2019 - 14:17:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3308
Registrován: 4-2015
Nojo, CNL v Kodani, chro, chro... Když jsem tím jel naposledy, tak odklonem přes Kiel, to bylo žrádlo.

Tedy chápu, že je Facebook, Messenger, mnoho lidí zcela změnilo obor anebo už je tu prostě přispívat nebaví, ale zároveň je to škoda, témat k diskuzi je stále spousta.
Témat jo, ale nových podnětů moc ne. Žádný nějaký nový zajímavý noční spoj si zrovna nevybavuju. A momentální odklony NJ Wien - Zürich přes Traun asi nikoho moc nevzruší.
West code was broken.

Středa, 16. ledna 2019 - 19:28:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5383
Registrován: 6-2010
Když diskutovat, tak třeba: Co si myslíte o možnost zavést přímý WLABmz Praha-Bohumín-Berlín a zpět? Myslím, že by to vhodně doplnilo nabídku EC vlaků Praha-Berlín [happy]
Středa, 16. ledna 2019 - 20:35:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3690
Registrován: 9-2007
Pružinskij: No to věřím. Já jel Kolding - Praha, poprvé a naposled v roce 2012. Škoda takového luxusního spojení... zrovna do Dánska se teď dostává dost blbě a cestou se zabije celý den.

A nejde o nějaký nový noční spoj, spíš obecně. Tehdy se diskutovalo tak nějak o všem, objevovaly se tady postřehy z provozu, novinky v nabídkách...

Tom754: Obávám se, že to by nezaujalo ani turisty. Denní vlak by to dokázal zajet za tři a třičtvrtě hodiny a noční frekvence do Wrocławi nebo ZG bude tak malá, že se to těžko uživí i v létě.
Neděle, 20. ledna 2019 - 17:42:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5385
Registrován: 6-2010
Zase někdo by možná byl rád v Praze dříve jak prvním přímým EC. Navíc je tady ještě Olomouc. Záleží spíše na propagaci. ČD celkově málo propagují noční spoje. Dnes v podstatě z webu ČD ani nezjistím, kam všude noční spací vozy jedou.
Neděle, 20. ledna 2019 - 21:40:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 134
Registrován: 8-2017
A kdo by jako chtel byt v Praze drive? Business cestujici z DE do CR prakticky nejsou a turisti se zase radi vyspi a pote jedou viz nejoblibenejsi spoje 173 + 379. V opacnem smeru byste byl v Berline o 80 minut drive nez s EC 178, ale bylo by to drazsi a trvalo vyrazne dele a to si urcite klientelu najde. Nehlede na to, ze na EC 178 je prakticky nevyprodatelny pocet nejlevnejsiho kontingentu jizdenek.

Samozrejme tedy neberu v potaz ty zastupy cestujicich z Pardubic, MuN, Zabrehu, Studenky, atd....
Úterý, 22. ledna 2019 - 02:24:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3166
Registrován: 5-2002
Omluvte dotaz hloupého cestujícího (to jako já [happy]). Mají všechny WLABmz ona "deluxe" kupé s vlastní sprchou a možností propojení k sousedům, tedy platí že pravidelné řazení WLABmz znamená existenci a nabídku těchto kupat? Nebo se to na některých výkonech neprodává, je tam jiná restrikce či na přítomnost vozu dané řady je nahlíženo spíš jako na příjemné překvapení, popř. z jiných důvodů není na službu reálně spolehnutí?
Namátkou jsem testoval Budapešť a "služba není k dispozici" nebo co to ten e-shop hlásil (nikoli vyprodáno), tak proto se takhle ptám. Díky.
Úterý, 22. ledna 2019 - 13:09:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3699
Registrován: 9-2007
Mimo Košice/Humenné, kam jezdí WLABmee, jezdí na nočních vlacích jako lůžka ČD už jen řada WLABmz, tedy platí že pravidelné řazení WLABmz znamená existenci a nabídku těchto kupat. Ta služba, co není k dispozici, je nejspíše chyba, a hlásí to místo "vyprodáno". Praha – Budapešť a zpět je jeden z výkonů, který o cestující opravdu nemá nouzi a neměl ani v době, když jezdily lůžka dvě (260 z Berlína s nástupy v Praze a 362 z Prahy), je tedy zcela zřejmé, že už jsou i DeLuxe vyprodány. [happy] Kamarád cestuje do Prahy z Budapešti 28. ledna v pondělí a cca. 15. ledna chytil poslední místo v Double. Od března budou do Budapešti jezdit opět dvě WLABmz, tak snad bude šance na to urvat kupé pro sebe i dva týdny dopředu (samozřejmě Single, v T3 sám opravdu nebudete).
Úterý, 22. ledna 2019 - 20:18:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3168
Registrován: 5-2002
Díky! Takže vedle Budapešti je na výběr Curych, Varšava a toť vše? No, ze 12 ks jich tedy 10 jezdí v létě (Varšava a Budapešť 2x), v zimě pouhých 6 (3 relace proti sobě)? Dost neefektivní tedy, že aspoň v zimě nejedou ty Košice taky v tomto... Na druhou stranu to pak znamená 20% v létě a 50% v zimě na zálohu, a tak se na to tedy lze spolehnout?

Od března budou do Budapešti jezdit opět dvě WLABmz, tak snad bude šance na to urvat kupé pro sebe i dva týdny dopředu (samozřejmě Single, v T3 sám opravdu nebudete).
Rodinka chce na výlet, takže problémy typu "sám v T3" fakt neřeším.[happy] S dovolením ještě dotaz, v tom IC 572/3 je taky WR, bylo by tedy jaksi "stylové" jít se před spaním kulturně najíst. Je to možné, nebo je WL nějak zamčeno vůči zbytku vlaku, takže "courat se" nejde?
Úterý, 22. ledna 2019 - 21:06:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3700
Registrován: 9-2007
Za nic. [happy] O využití už padla zmínka, bohužel to je nevýhoda nočních vlaků, velmi proměnlivá obsazenost. Na druhou stranu, ty posily jezdí přes Vánoce a pak od konce března do konce října, což je poměrně velká část roku. No a ke spolehnutí, já věřím, že jo. [happy]

K tomu "sám v T3" jsem to nemyslel nijak zle, jen jsem nechtěl, aby to bude šance na to urvat kupé pro sebe bylo pochopeno tak, že se do Budapešti a Varšavy vozí prázdné vozy. Dneska už to není jako před 5-8 lety, množství turistů, cestujících po Evropě, je násobně větší a i obyčejní lidé si zase postupně nacházejí cestu k nočním vlakům.

A k dotazu, možné to samozřejmě je. Souprava je plně průchozí, nějaká pozdní večeře je tedy možná a na ranním vlaku i snídaně. Tu teda sice dostanete i ve WL, ale proč si ji nerozšířit. [happy]
Středa, 23. ledna 2019 - 08:48:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1499
Registrován: 5-2010
ČD celkově málo propagují noční spoje. Dnes v podstatě z webu ČD ani nezjistím, kam všude noční spací vozy jedou.
Alespoň k tomu mají nějakou stránku a dříve byly i produktové letáky k nočním spojům, Poláci nemají ani to ... i proto i sem do tohoto vlákna si dovolím vložit odkaz na můj článek, ve kterém shrnuji možnosti nočního cestování v Polsku ...
Osobní blog na iDNES.cz (někdy i s reportážemi o cestách)
Osobní vizitka
Připravovaný web o severním okolí Brna

Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian
Středa, 23. ledna 2019 - 18:04:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5386
Registrován: 6-2010
Miropiro: Slováci mají pěkný přehled https://www.slovakrail.sk/sk/nocna-doprava/cestovne-poriadky-nocn ych-vlakov.html ( v loňském GVD byl ještě lepší, měl detailní jízdní řády)
Mladějov
Čtvrtek, 24. ledna 2019 - 09:19:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13442
Registrován: 3-2007
Tímto prosím Tomáše Zárubu zde o krátkou zprávu, zdali to bylo s hospodou na 573/2 tak, jak má být, tedy fční, sortiment plný, vlak průchozí a bez blbých keců personálu.
Též tím chceme (někdy v dubnu) jet a ono to bývá dost často u večerních, ne-li nočních vlaků spíš loterie.
Děkuji.

P.S. On by takový aspoň bufetový vůz myslím slušel i té Slovakii.
Čtvrtek, 24. ledna 2019 - 12:05:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3169
Registrován: 5-2002
Mladějov: Pokud pojedeme zrovna tím, dám vědět. Ono to vzniklo z věty Tati, já bych chtěl zase jet tím spacím vlakem, opakované už v nadkritickém počtu, a tudíž volba cíle je druhotná po vhodném termínu a dalších věcech. [happy] Mimochodem asi tolik k tomu, jak je "auto potřeba kvůli dětem"... ;-)

Ad P.S.: Jo to rozhodně, i když by jistě stačil mezi Prahou a Bohumínem (už proto, že tam je společně i to Polsko). Otázka však zní, jestli je oběhově reálné mít na protiběhu WR zase jen z Košic do Žiliny resp. z Varšavy do Ostravy nebo tak. Na snídaně ve WR moc nevěřím, když v lůžku přece jen nějaký čas a cosi k zakousnutí ráno je, a ještě by člověk musel o to dřív vstávat.
Čtvrtek, 24. ledna 2019 - 18:48:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 38
Registrován: 11-2017
Jak jsem velkým zastáncem klasických jídelních vozů, nebo alespoň bister, tak na nočním vlaku se něco takového prostě neuživí. No, ono se to z ekonomického hlediska nemůže uživit na žádném spoji, ale to už je zase trošku jiné téma.


Jestli je v současné době nasazen jídelní či bistro vůz hned na třech spojích v čistě nočních hodinách, je to po opravdu dlouhé době a čistě z důvodu ranního obratu (IC 573, IC 575 a IC 501). Mnoho a mnoho let tomu tak ale nebylo a jak se blíží obří redukce jídelních/bistro vozů, až by se chtělo říct, že současný GVD spíš připomíná pravý opak.


Není mi známo, že by byl v jiných zemích na vlacích s ubytovacími vozy řazen taktéž vůz jídelní, což o mnohém vypovídá, ale třeba se pletu a jsou země, kde tomu tak skutečně je. Pokud si dobře pamatuji, byl jídelní vůz na nočním vlaku s ubytovacími vozy v tuzemsku naposled řazen koncem devadesátých let na trase Praha - Košice a neosvědčil se. Před rokem 89 býval jídelní/bistro vůz řazen v některých nočních spojích Praha - východ Slovenska, tam se snad ani s nezájmem cestujících nepotýkal, avšak problémem těchto spojů bývala na denním (nebo spíš nočním) pořádku opilost "východňárů", takže označení jídelní vůz bylo v této relaci značně zavádějící, jednalo se spíš o nálevnu.


A trošku mimo téma, mnozí zdejší diskutující jistě vzpomenou na dnes již těžko uvěřitelné relace, na nichž byl jídelní vůz řazen. Jen namátkou, rychlík Bezdrev Most - Rakovník - Příbram - Budějovice, Brno - Obrataň - Pelhřimov - Plzeň, Cheb - Děčín - Liberec, Brno - Bzenec - Trenčianská Teplá, nebo Brno - Bohumín - Žilina..
Čtvrtek, 24. ledna 2019 - 18:58:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3170
Registrován: 5-2002
Jaká blížící se redukce jídelen? Vždyť se tuhle naopak psalo, že se rozjezdí aspoň bistra... A koneckonců WR už nyní nejezdí skoro vůbec.
Ad ekonomika: Jako že u vlaku ve 21-22 z Prahy se nenajdou večeře chtiví?
Čtvrtek, 24. ledna 2019 - 20:05:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 39
Registrován: 11-2017
Jídeláků jezdí dost, ale brzy se z nich stanou jen jakési výdejní okénka. Pro cestující z první třídy se toho až tolik nezmění, pro ostatní ale docela mnoho a zásadně. K té ekonomice, osádka jídeláku si i ve večerních hodinách dost možná na večeřích vydělá, teda alespoň na některých relacích, já to ale myslel jinak...

...ani teoreticky si netroufám něco takového počítat, proto udám příklad. Dejme tomu, jídelní vůz na spoji v relaci Ostrava - Praha. 95% stávajících cestujících tím spojem pojede i tak, pokud tam klasický jídelák či alespoň bistro nebude, je to jen příjemné zpestření jízdy. Ale na kolik peněz navíc vyjde zapojení byť jen jedno takového vozu, když by téměř všichni cestovali i bez něj? Ruku na srdce, jídelní vůz stejně využívá jen zlomek cestujících, ale kolik peněz stojí náklady na jeho vypravení a udržování?
Čtvrtek, 24. ledna 2019 - 22:33:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3703
Registrován: 9-2007
TZ: Psalo se zde o tom, nová koncepce čistě z hlavy ČD = výdejní okénko v jedničce = ekonomicky udržitelný provoz = serivs na místo v první třídě a ve dvojce odnos. Touto přestavbou projdou všechny WRmee a ARmpee, ČD zřejmě našly inspiraci v zemi, ze které opravdu stojí za to se inspirovat. [crazy] Bez ohledu na to, že ty vozy nesou špatné označení, když tam nic, co v označení znamená písmenko R, není...

Ondras888: Když se bude pořád jenom hledět na prachy, tak z toho fakt nic nebude. [happy] Lidi nejsou stroje, mají pocity a ten z posezení v jídelním voze je opravdu nesrovnatelný s tím sníst si svíčkovou na stolku v Bdmpee, přinesenou v plastovém obalu z "Ampkz". V tom už se pak ty prachy promítnou, ale samozřejmě negativně, byť za mrtvou váhu ČD ušetří. Ale to si taky udělali sami, kdyby mělo WRmee normální koncepci a ne z půlky někdy nedostačující jídelna a z půlky zbytečný bar..

Zájem o to je, jen to má jeden drobný háček - nikdy nikoho nenapadlo udělat "čárkovací statistiku" kolik lidí v takovém WR jezdí, aby se to dalo ročně srovnávat a na takovém základě na službu reagovat. Růst zájmu o jídelní vozy by se určitě dal vypočítat z tržeb, ale JLV bude těžko zveřejňovat, kolik na jakém vlaku utržili (i když by to měla být jen "modelová situace"). I jen ale opticky se dá usoudit, že s rokem 2008 je situace nesrovnatelná (dá se srovnávat spíše s rokem 1988) a je ohromná škoda toho "klacku pod nohy" v podobě "Ampkz"... ačkoliv musím dodat, že věřím tomu, že pokud ČD nemají jinou možnost, než stlačit cenu co nejvíc dolů, tak jiné řešení asi neexistovalo. Jen je to škoda, málokdo by asi čekal, že v roce 2019 se omezí služba, jejíž obliba v průběhu let stoupala tak rychle nahoru... a abych to uzavřel, je třeba si na to asi zvyknout, neb tahle "snaha ušetřit" je součástí doby a lepší to asi nebude. [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem Vantju.)
Čtvrtek, 24. ledna 2019 - 22:44:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 40
Registrován: 11-2017
Vantju: Mně nezbývá, než konstatovat, že Váš poslední odstavec tesat do kamene [happy]
Čtvrtek, 24. ledna 2019 - 22:47:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 69
Registrován: 4-2018
ČD zřejmě našly inspiraci v zemi, ze které opravdu stojí za to se inspirovat.

Já tedy nevím, ale v tom voze CFR žádnou kuchyň jako v ARmpee829 nevidím. Je tam jen lednice. V ARmpee zůstane vše podstatné, od konvektomatu přes myčku až po to nejdůležitější - výčep. [proud] Tohle provedení CFR by se dalo max. srovnávat s cateringovými oddíly v Bmz229...(a i ty jsou lépe vybaveny).
Čtvrtek, 24. ledna 2019 - 22:59:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3705
Registrován: 9-2007
Ondras888: Myslíte to "všechno je špatně, ale vlastně je to dobře a může za to ten, protože za to může tamten?" [proud] Přiznám se, že pro to nemám konstantní názor. Obecně asi rozumím tomu proč to tak je, jen je to škoda, protože o tu službu prostě zájem je.

Máš_pravdu: Dobře, tak si tam konvektomat, myčku, výčep a další představte. [happy] Podstatné je, že tam není žádný "posed", či jídelní část. Může to být jako v Itálii, kde tohle hladové okno je a funguje, ale prvních pár let asi bude nejlepší dát do těch vozů nějaký systém, který po stisknutí tlačítka řekne "Omlouváme se, jídelní oddíl zde bohužel není. Můžete si objednat jakýkoliv pokrm a zkonzumovat ho na svém místě", protože kdyby to měla posádka říkat všem těm lidem, kteří v průběhu pěti-desetihodinové jízdy přijdou do "Ampkz", natrefí na jedničku s kuchyní uprostřed a tak se obsluhy zeptají kde si tu můžou sednout... [happy]
Čtvrtek, 24. ledna 2019 - 22:59:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3171
Registrován: 5-2002
Vantju: Copak to obecně jo, ale není to tak, že reálně stejně jezdí jen WRmz co zůstanou (a railjety), takže tyhle "bufety" budou navíc tam, kde dnes není nic?
Čtvrtek, 24. ledna 2019 - 23:04:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1229
Registrován: 7-2017
TZ: Je to možné. Ale v původní 50 vozové objednávce na Budapešť AR nebo WR nejsou. V té 90 vozové jo. Tak kdoví, jak to skončí. Protože něco z těch dalších 90 vozů bude muset jezdit do Slovinska, až se dokope Koralmbahn a Semmering, tak mi fakt není jasný, jaká šílená škatulata v dálkovce nastanou.
Čtvrtek, 24. ledna 2019 - 23:08:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 41
Registrován: 11-2017
Vantju: Škoda je to obrovská, ale chápu, proč to tak je, jak píšete, o tu službu prostě zájem je, ale je mi jasné, proč je to při nutnosti minimalizovat náklady nezbytné..
Čtvrtek, 24. ledna 2019 - 23:10:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 42
Registrován: 11-2017
TZ: Ne, naopak
Čtvrtek, 24. ledna 2019 - 23:17:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 70
Registrován: 4-2018
Podstatné je, že tam není žádný "posed", či jídelní část.

Podstatné je, že tam bude barová část.

ale prvních pár let asi bude nejlepší dát do těch vozů nějaký systém, který po stisknutí tlačítka řekne "Omlouváme se, jídelní oddíl zde bohužel není. Můžete si objednat jakýkoliv pokrm a zkonzumovat ho na svém místě"

V době Wi-Fi připojení ve vozech se toho dá vymyslet...

nikdy nikoho nenapadlo udělat "čárkovací statistiku" kolik lidí v takovém WR jezdí

Opravdu si to myslíš? [nene]
Pružinskij
Pátek, 25. ledna 2019 - 07:04:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3338
Registrován: 4-2015
ale prvních pár let asi bude nejlepší dát do těch vozů nějaký systém, který po stisknutí tlačítka řekne
Tak to stačí na lísteček na papír nebo dopsat do "vlakovýcho průvodce" s JŘ, ne?

Jako že u vlaku ve 21-22 z Prahy se nenajdou večeře chtiví?
To už je většina české populace po večeři a dokonce řada lidí jde už spát nebo šukat.

Mimochodem asi tolik k tomu, jak je "auto potřeba kvůli dětem"... ;-)
Můj syn to žvatlal párkrát taky, pak noční vlak zrušili je klid. Dcera nežvatlá nic, od té doby jsme zjistili, že ve švýcarských Alpách jsme za 6 hodin autem a na český benzín, tzn. žádného nočního vlaku není třeba a šoto zážitek nabídne například "trajekt" s autem přes Bodamské jezero.
Nočního EN z Podkrušnohoří na Slovensko je samozřejmě škoda, ale takhle na tom holt vydělá superbohaté CH a ne SK.
West code was broken.

Pátek, 25. ledna 2019 - 17:05:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1219
Registrován: 2-2006
Když jsem tu zahlédl tezi, že Bmz229 je lépe vybavené, než to cosi z Rumunska, tak si dovolím krátké vyjádření.
Osobně vidím výhodu pouze v tom, že v Bmz je kupé, které lze uzamknout. Protože navíc už je tam jenom lednice. Ty lednice dost často nechladí, na zapsané závady se nereaguje a vozy vesele jezdí dál.
Když ty lednice fungují, tak pokud nejsou ve stavu, že do nich nelze z hygienických důvodů nic dát, tak jsou vlastně nepoužitelné už díky konceptu ČD Minibar, který je jako jediný využívá.
Sám na tahle kupé a celkově produkt ČD Minibar nemám úplně vyhraněný názor, ale tenhle mezistav je špatně.

K úpravám WRmee na ARmpee - nadšený nejsem, ale dokázal bych si představit, že současná jídelna by se o jednu řadu zkrátila a stal by se z ní oddíl první třídy, kam by byl roznos na místo a o jednu řadu jídelny zvětšený bar by se stal novou jídelnou pro cestující z dvojky.

A k jídeláku na nočních vlacích: Nemám úplně vlastní zkušenost s celou hospodou, protože většinou spím na lůžku/lehátku, ale párkrát jsem při cestování "na sedačku" využil služeb ČD Minibaru, když zde byl. Nicméně objektivně pouze zabíral kupé v již tak dost přeplněném vlaku a hlavní sortiment bylo pivo, což způsobovalo vlnu nevole jak u ostatních cestujících, které opilí cestující následně obtěžovali, tak u těch, kteří pivo chtěli a už se na ně nedostalo, protože zásoby byly pravidelně malé.
Čeština je freeware, ale ne opensource.
Jaký je Váš národní dopravce? ¤¤¤ Databáze vozů //RegioJet
Upozorňujeme cestující, že příspěvek může obsahovat stopy nadsázky, cynismu a pouze vlastní názor diskutujícího.
Pátek, 25. ledna 2019 - 20:13:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10
Registrován: 12-2018
Janson - až projde reko všech 12 Bmz229, tak budou kuchyňky dovybaveny o další spotřebiče, které by se tam nyní z důvodu nedostatečného CZE vozily jen zbytečně...
Neděle, 27. ledna 2019 - 13:35:10  
Administrátor
Číslo příspěvku: 73097
Registrován: 4-2003
Vantju:
"Občas si z nudy procházím staré archivy a je škoda, jak moc tu ta diskuze upadla. Tedy chápu, že je Facebook, Messenger, mnoho lidí zcela změnilo obor anebo už je tu prostě přispívat nebaví, ale zároveň je to škoda, témat k diskuzi je stále spousta. [uhoh]"
Strašně rád bych sem něco psal, ale co? Že kvůli úsporám (MD, které jinde řádově více vyhazuje v téže oblasti na Babišovné) se prasí další a další vagóny včetně jídelních? [angry] Že už léta některé posádky kradou a nikdo to není ochoten/schopen řešit, takže ani zimní nabídku možná nevyzkouším celou, protože k drzým zlodějům nepolezu? [angry]
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Neděle, 27. ledna 2019 - 19:03:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 629
Registrován: 2-2005
Dřív to byla jiná liga[proud]
Pondělí, 28. ledna 2019 - 16:52:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 976
Registrován: 6-2002
Mladějov, Vantju:

Reaguji na diskuzi z 15.1.:

Všechny DWLABmz a DWLBmz byly z výroby pro všechny tři železniční správy ve stejném provedení. DeLuxe oddíly byly vždy jen v horním poschodí.
Jednotlivé správy si pak vozy upravili podle svého. ÖBB například změnily systém označení postelí a ty tak nesouhlasily se systémem DB. DB pak v několika vozech dělaly úpravy v T4 oddílech nad podvozky ve WLBmz, kdy místo jednoho nainstalovali sprchu, a do druhého zabudovali skříň na zavazadla a snížili tím kapacitu na 2 místa. Do základního konceptu (DeLuxe nahoře, Eco dole u WLABmz a Eco nahoře a dole u WLBmz) se nikdy nesáhlo.


Na webu zdopravy.cz jsou fotky interieru nové bistrojedničky. Strašný paskvil.
Mladějov
Pondělí, 28. ledna 2019 - 19:05:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13446
Registrován: 3-2007
>DeLuxe oddíly byly vždy jen v horním poschodí.

Celá diskuse vznikla z toho, že mi bylo divné, že jsme jeli Dablem (ekonomy) z Vídně do Curychu v patře (telefonní budka) a protože jsem jel prvně v životě v patrovém lůžku, tak jsem po menší konverzaci s indickým průvodčím nakoukl ráno při výstupu i do Deluxu dole. Byl jsem zcela střízliv. Vůz v barvách OeBB.
Pondělí, 28. ledna 2019 - 22:25:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2001
Registrován: 1-2007
Ad ty přestavby JV na bistra s 1. třídou. Chtěl bych se setkat s tím pánem, který toto projektoval. Určitě bude mnohem chytřejší, než já, a rád by mi vyjasnil to, proč mezi 1. třídou a bistrem nedali ani přechodovky. Když si kupuji 1. třídu, netoužím po ničem jiném, než procházejícím davu do bistra (pokud je vůz otočen naopak) nebo fronty stojící k mému místu, obzvláště, když jede nějaká hlučnější parta, co si tam de na další... To jsou přesně ty věci, proč si zaplatit nadstanardt u ČD [happy] Upřímně, kdyby z toho udělali bistro/dvojku, tak bych to ještě chápal, ale argument, že 1. třída někde není využitá a toto bude stačit - ti lidi si to koupí max. jednou [vypravci]

https://zdopravy.cz/obrazem-drahy-finisuji-s-novymi-bistrovozy-ch teji-jich-celkem-27-22708/?fbclid=IwAR1IYaueVGJukrLUk4wMR_b9_V5yU _1Cpk21V5wCrkrphx9uBIT7BALhXp0

A abych jen nekecal, "únik informací" o jarní nabídce JLV[satan]


jarní menu JLV
Vše je jen o lidech. Železnice nevyjímaje.[kladivo]
Úterý, 29. ledna 2019 - 00:25:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 977
Registrován: 6-2002
Mladějov

Tak on i ten DWLABmz má jeden Eco oddíl v horním patře uprostřed vozu. Všechny oddíly v dolním poschodí jdou spojit do jednoho. Možná jste dole viděl právě tuhle úpravu, kdy jeden oddíl byl upraven na sezení, druhý na ležení a byly spojeny v jeden velký oddíl. DeLuxy v těchto vozech ale byly vždy pouze v horním patře.
Dle mě jste jel v DWLBmz v Eco nahoře a ráno jste nahlídnul do spojeného oddílu dole.