Diskuse » Železnice » Stavby v síti TEN-T » Archiv diskuse Stavby v síti TEN-T do 22. 1. 2019 « předcházející | další »

Archiv diskuse Stavby v síti TEN-T do 22. 1. 2019

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Úterý, 08. ledna 2019 - 18:35:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12624
Registrován: 8-2004
MartinM:
"SuVo nelze vůbec brát jako bernou minci, to je několik let starý projekt, který byl vysoutěžen v době kdy stavbaři měli málo práce."
SuVo bylo vysoutěženo loni zjara. Nemám pocit, že by bylo loni zas tak málo práce.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Středa, 09. ledna 2019 - 23:04:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 381
Registrován: 8-2017
Hajnej 18174:
Pro takovou jednoduchou dopravu (ať tu zase někoho neklepne ze zastávky), by stačilo ZZ poněkud zjednodušené a dost možná jen ve formě autobloku doplněného návěstí rychlosti pro vjezd do odbočky v závislosti na pozici výhybky, jistě by se to dalo udělat i tak aby nebyla nutná změna návěstních předpisů.
Čtvrtek, 10. ledna 2019 - 15:01:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18194
Registrován: 5-2002
KS: Pro takovou jednoduchou dopravu
Předjíždění už není žádná jednoduchá doprava.
A znovu připomínám, že uhnutí Os za účelem předjetí ho docela dost zdrží, takže provozováno nově i v "zastávkách" ho celkem spolehlivě zabije.

dost možná jen ve formě autobloku doplněného návěstí rychlosti pro vjezd do odbočky v závislosti na pozici výhybky
Autoblok není možné doplňovat žádnými návěstmi pro vjezd do odbočky, protože autoblok neumí žádné výhybky - zná akorát blokovou podmínku, ale závěr výměn nikoliv.
Čili by si to chtělo nejdřív trochu doplnit znalosti a teprve potom fantazírovat...
Čtvrtek, 10. ledna 2019 - 17:21:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3140
Registrován: 5-2002
Hajnej:
uhnutí Os za účelem předjetí ho docela dost zdrží
Zase nepřeháněj, po odečtení pobytu co by beztak byl jde v závislosti na traťové a dovolené rychlosti o 2-3 minuty (je-li řeč o trati s AB) dle GVD, v realitě s připuštěním drobného škobrtnutí R a odjezdu na výstrahu pro Os bonus tak 1-2 min. A zrovna Os na hlavních tratích mívají jen malý podíl "skrzové frekvence", takže není problém je kreslit s většími vatami (nevstoupí-li do hry stíhání oběhů nebo přípojů, jistě).

provozováno nově i v "zastávkách" ho celkem spolehlivě zabije
Naopak. Když už ten manévr "musí bejt" (Os nebo R zpožděný), pak je lépe mít více lokalit, kde to lze provést, neboť čím méně jich, tím dříve musí ten Os "ke zdi" a pak to samotné předjetí je prodlužováno o přiblížení R ze vzdálenějšího místa - nebo je R opožděn tím, že se (déle) kodrcá za Os až k místu, kde lze předjíždět.

Čili by si to chtělo nejdřív trochu doplnit znalosti a teprve potom fantazírovat...
Jojo.[wink]


Pozn: Tím rozhodně netvrdím, že nápad K.S. je rozumný či proveditelný nebo dokonce efektivní. Ale ta argumentace fakt nemůže být v tom, že by to přineslo provozní zhoršení.
Čtvrtek, 10. ledna 2019 - 19:03:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18196
Registrován: 5-2002
TZ: Ale ta argumentace fakt nemůže být v tom, že by to přineslo provozní zhoršení.
Argumentaci laskavě posuzuj v kontextu s mým předchozím příspěvkem na toto téma, kde je připomínáno, že pro hladké předjetí jsou potřeba cca 3 zastavení.

Tedy že než navrhované "zastávkopředjízdny", tak raději vhodně umístěnou čtyřkolejku. Máš to za 4 autobloky místo 6 autobloků a 2 SZZ - a to raději neuvažuju, jak by (ne)vycházely délky oddílů.
Čtvrtek, 10. ledna 2019 - 19:08:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 536
Registrován: 5-2013
TZ
Os na hlavních tratích (...) není problém je kreslit s většími vatami
Třeba na trati 221?

Když už ten manévr "musí bejt" (Os nebo R zpožděný), pak je lépe mít více lokalit
Obecně souhlas.
Ale celé to vzniklo z toho, že K.S. nazývá čtyřkolejnou stanici velikosti Říčan "zastávkou", představuje si ji zabezpečit "autoblokem" a vymáhá je místo zastávek všude jako "standard" (živě si to představuju ve svahu v Řeži a Úholičkách, v zástavbě v Mnichovicích a Černošicích atd.).

Čáslav: kdyby krajský objednatel takovou linku poptával, tak tam vidlička být může. Zrušení Os přes Vlkaneč už asi není na pořadu dne?

Bkp
Jistě, se sklony 35 ‰ se lze i při překračování Krušných hor dostat s tunelem pod 5 km. Ale jak na VRT Praha - Benešov, tak na NeŠe je vidět, že minimálně srovnatelný vliv na délku tunelů má územní průchodnost. Úsek NeŠe se sklonem pro nákladní vlaky nemusel mít tunely 3,1+4,8 km, ale nebýt odporu obce Hrdějovice, tak "jen" 1,4+0,1+1,9 km.
Čtvrtek, 10. ledna 2019 - 20:56:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3141
Registrován: 5-2002
KAF:
Třeba na trati 221?
Tam jde právě o případ toho požadavku na přípoje, resp. na pražském konci podobného požadavku na "nepředjíždění". Já měl na mysli požadavek ve smyslu potřeby konkurenceschopnosti (byť zrovna zde to taky zcela neplatí, ale doufejme že s rozvojem Sp se snad časem odpoutáme od potřeby jezdit Praha - Čerčany Os a tedy bude možné vážně řešit předjetí v Říčanech nebo Strančicích, když už to teda zmiňujeme).

Ale celé to vzniklo z toho, že K.S. nazývá čtyřkolejnou stanici velikosti Říčan "zastávkou", představuje si ji zabezpečit "autoblokem" a vymáhá je místo zastávek všude jako "standard" (živě si to představuju ve svahu v Řeži a Úholičkách, v zástavbě v Mnichovicích a Černošicích atd.).
Jasně, já taky vůbec nezpochybňuju Hajného verdikt (dokonce bych řekl, že z hlediska možností předjíždění Os-R je i ta naše síť celkem dobře vybavená a úseky s potřebou další stanice bychom spočítali na prstech jedné ruky). Protestoval jsem jen proti jeho odůvodnění.

Čáslav: kdyby krajský objednatel takovou linku poptával, tak tam vidlička být může.
Tak upřímně, tohle je případ, kdy by ta "vidličku" vůbec nemusel někdo formálně požadovat a přesto by bylo dobré ji tam navrhnout jaksi automaticky. Přece jen, trvanlivost objednatelů je tak kolem 10 let, koncepcí (na hlavních tratích) cca 5 let a jednotlivých myšlenek 2-3 roky. To je ale normální (jinak by nemohl být nějaký pokrok) a i přesto by se některé věci daly odhadnout selským rozumem na dobu životnosti stavby - v tom smyslu, že "není rozhodně vyloučeno, že se tu nějaké obracení objeví".

Zrušení Os přes Vlkaneč už asi není na pořadu dne?
To ne, ale "věčně" bude platit, že lidí jezdí víc severně od Čáslavi. Tudíž lze vždy očekávat nějaké doplňkové vlaky ve středočeském úseku nad rámec těch, co pojedou až na Vysočinu. Přinejmenším je velmi pravděpodobné, že tu bude něco večer končit a ráno začínat (a to nejen v regionálce [happy] ). Osobně bych asi ani zcela nevylučoval nějaké méně triviální scénáře jako přestup z malé do velké jednotky apod.


Hajnej: No jenže i ten požadavek na "hladké" předjetí a s ním čtyřkolejku sis vymyslel jen sám, tudíž je to v argumentaci vůči KS irelevantní. Neporovnáváme čtyřkolejku nebo "předjízdny", ale "předjízdny" a nic. Ale jinak hezkej pokus.[happy]
Pikehead
Čtvrtek, 10. ledna 2019 - 22:30:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4728
Registrován: 3-2007
Otevřely se dnes obálky na Čelákovice-Lysá? Btw hezký popis stavby zde - omlouvám se za duplicitu, pokud to tu už bylo.

Je na té trati nějaká další stavba blížící se realizaci?
Čtvrtek, 10. ledna 2019 - 23:55:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 382
Registrován: 8-2017
K. A. F. 536:

Ne, celé to vzniklo z toho že tu někdo z té mé zastávky málem dostal psotnik.

Co tu vymáhám?! Johny11 se tu akorát zeptal jak si představuji koridory 2.0, tak jsem mu odpověděl, nic víc, nic míň.

Hajnej 18194:
Jaký bude tak děsivý rozdíl, čistě konceptuálně, v to když vezmeme polohu jazyka výhybky, signál zavedeme do skříně s patřičným relé a změníme vodiče na které se předcházející oddíl napojuje, s tím že ty, které by byly ve vzduchu přepojíme na takový potenciál, kterým se ohlašuje obsazený oddíl? Samozřejmě, je třeba aby tam byl zajištěn vždy bezpečný stav během daných operací.

Ostatně to co Vy navrhujete, pokud nechcete ve čtyřkolejce dělat třeba Choceň - Zámrsk, tedy spojit dvě stanice (a než se začne někdo začne ptát proč Choceň - Zámrsk, tak je to a) příklad, b) přišlo mi to první na mapě pod ruku), je to dost podobné tomu co mám v přiloženém souboru.

Dále jsem neřekl že přímo autoblokem, ale autoblokem doplněným, což jsem si myslel je dost návodné že jej vezmete a upravíte pro novou funkci, ano bude se tam muset udělat dost velký kus práce, ale na rozdíl od plnohodnotné stanice toho zase hodně odpane.

application/pdfNavrh automatické "zastávky"
ATBzast.pdf (21.3 k)

Prosím, tu to máte i s tabulkami kombinací, je to pro jednu kolej ve správném směru, pro dvojkolejnou trať si to představte symetricky a pro banalizovanou trať si to už snad představíte. Pokud mám něco zle v tabulce, je to možné, opravdu je to jenom jednoduchá kombinační tabulka jak by to mohlo fungovat. Výhybka je očekávána 100km/h do odbočky. Ano, vím návěstidla nahoře jsou číslovaná blbě, ano, vím mám to jen podle toho jestli je oddíl volný, ne jestli vlak vjel do následujícího atd. Ano, mám tam i návěstidla, která nemají bílý pruh, myslím že víte sami uhodnete z obrázku proč a u -2 to je aby se zase někdo nerozčiloval že předpisy takovou kombinaci neznají.

Je to primárně koncept[pozor]

(Příspěvek byl editován uživatelem K.S..)
Pátek, 11. ledna 2019 - 00:17:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3142
Registrován: 5-2002
To muselo dát příšernou práci... Přitom taková blbost!

Řešíte věc, která vůbec není problém. Našli bychom na síti jen extrémně málo případů*, kdy je nedostatek kapacity z hlediska možností předjíždění osobáku. Je to jedno z mála hledisek, dle kterých je naše síť v pořádku.

*) Mě tedy napadá jen Záboří - Řečany a snad Rudoltice - Zábřeh (vzhledem ke způsobu peronizace Hoštejna i Krasíkova). Radotín - Dobřichovice (kdyby tam byl autoblok) a Roztoky - Libčice jsou trochu kandidáty, ale tam je zas nízká traťová rychlost. Modřice - Hrušovany a Povrly - Děčín snad ještě leda, a dle budoucího rozsahu Os dejme tomu Svitavy - Březová. Kvůli tomu chcete vymýšlet nový systém, jehož vývoj bude jistě dražší než úspora na těch 5 ks SZZ?
Jsou fakt jiné věci k řešení.
Pátek, 11. ledna 2019 - 01:31:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8565
Registrován: 5-2007
K.S.: To je všetko pekné, ale ono sa Vám na to ale začnú nabaľovať veci (napr. niekoho napadne dať tam spojky skrz výluky, niekto bude požadovať zabezpečenie v oboch smeroch, ...), až napokon zistíte, že je beztak najlepšie dať tam plnotučné SZZ. Verte mi.

Takáto "předjízdna" má zmysel len v miestach, kde je stavebne nepriestreľné to riešiť štvorkoľajkou a určite s dĺžkou koľají takou, aby tam šlo v prípade potreby spratať aj nákladný vlak. To urobí ďaleko viac úžitku. Najviac úžitku samozrejme urobí plnohodnotná štvorkoľajka, a bude pri tom fakticky z pohľadu ZZ výrazne lacnejšia.

TZ: Rudoltice - Zábřeh sa dá krásne vyriešiť zrušením tých osobákov. Beztak to vozí vzduch [kladivo]
Pátek, 11. ledna 2019 - 02:43:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 383
Registrován: 8-2017
Tomáš Záruba:
Ani ne, hodinka kreslení, půl vymýšlení tabulky [biggrin], nic to nebylo proti největším Karnaughovým mapám, co jsem kdy řešil.

Cenu, vývoj atd. to už nechám ať to ohodnotí raději někdo z AŽD [uhoh], ale vezměte si jak nám to tu celé vzniklo, že někoho pobouřilo jedno pitomé slovo.

Ano, dneska asi všechno vypadá dobře, ale kolem Brna a Prahy se vyhrožuje se zahuštěním příměsta, což nemusí znamenat že to bude dobré pořád. Nemyslím si že by se měla uvažovat jen cena ZZ v porovnání se čtyřkolejkou, ale měla by se tam přidat i cena vůbec za výstavbu celého čtyřkolejného úseku.

Jinak co se týče Modřic a toho konce, tak mi vždy přišlo podivné že do Heršpic vedou 3 koleje z Hlavního, nechá se odbočit kolej na Střelice, pak je zase po nějakých 500m napojený průtah ze kterého vede přes jakési odstavné nádraží kolej skoro do Modřic, to mi přijde jako promrhaná šance na levnou kapacitu pro případný Sbahn. A pak je tam samozřejmě ještě zrušený Rajhrad kde nevím, jestli by se další 2 koleje vlezly. Asi ano, ale nějak moc místa se mi tam nezdá že by bylo.

Asdf:
Ano, někdo s tím možná dojde, ale to už si koledujete opravu o stanici, zabezpečení v obou směrech je (jak píši) uvažováno, jen se mi je nechtělo kreslit, fyzicky bude tabulka jen otočená, a bude tam druhá stejná jednotka. Ale, když si to vezmete, pokud mají být přidávány další kolejové spojky na koridory, tak musí být způsob jak se ATB umí propojit mezi kolejemi, takže to by snad problém být neměl. A pokud to není, tak nějaká takováto úprava by mohla být také zajímavá.
Pátek, 11. ledna 2019 - 06:07:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8567
Registrován: 5-2007
K.S.: To, čo popisujete, by platilo v dobách releových zariadení, alebo v začiatkoch zariadení elektronických. Ale dnes majú obaja tuzemskí dodávatelia tie zariadenia v takom stave, že, keď to výrazne zjednoduším, si do toho akurát miesto dvoch autoblokov "naklikáte" 4 autobloky, stanicu a máte hotovo... TO isté pri pridaní spojky. Autoblok rozdelíte, donesiete tam I/O panely zo susednej stanice (AŽD), resp. pridáte ďalší technologický modul (Starmon), vymeníte softvéry a jedeeeeem... [masinka][kladivo]
Pátek, 11. ledna 2019 - 08:45:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8739
Registrován: 4-2003
pro dvojkolejnou trať si to představte symetricky ...Je to primárně koncept

To neni potřeba si představovat ani tvrdit že je to koncept, je to třeba na stanici Greenbelt Metro Station v Marylandu.


Akorát důvodem není předjíždění osobních vlaků MARCu náklady[proud], ale nejspíš průjezdný profil.

----------
Představa typu "ušetřilo by se a podobně" jsou podle mě čirá naivita, ale to některý lidi nepochopí dokavaď nazačnou stavět něco za vlastní šušně, někdy ani potom ne.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pátek, 11. ledna 2019 - 09:25:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3867
Registrován: 5-2004
K.S.:
"Cenu, vývoj atd. to už nechám ať to ohodnotí raději někdo z AŽD [uhoh]"
Jestli se nepletu, tak hodnocení z AŽD i ze Starmonu se vám dostalo už před touto větou. [wink]
Pátek, 11. ledna 2019 - 10:34:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 384
Registrován: 8-2017
Asdf 8567:
Díky.
Pátek, 11. ledna 2019 - 10:37:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 537
Registrován: 5-2013
Pikehead
Lysá - Čelákovice aktuálně otevíráni 23. 1. 2019.
Letos by se měla soutěžit ještě stavba Mstětice - Vysočany.
Pátek, 11. ledna 2019 - 10:51:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18203
Registrován: 5-2002
TZ: Neporovnáváme čtyřkolejku nebo "předjízdny", ale "předjízdny" a nic.
Přesně naopak - KS tomu honosně říká "Koridory 2.0", tedy je potřeba vybírat z možných budoucích koncepcí.

KS: Jaký bude tak děsivý rozdíl, čistě konceptuálně, v to když vezmeme polohu jazyka výhybky, signál zavedeme do skříně s patřičným relé a změníme vodiče na které se předcházející oddíl napojuje, s tím že ty, které by byly ve vzduchu přepojíme na takový potenciál, kterým se ohlašuje obsazený oddíl?
Jenže ono nestačí reagovat na aktuální polohy výměny, ono je potřeba ji pro jízdu vlaku v té poloze po celou dobu zajistit.

Dále jsem neřekl že přímo autoblokem, ale autoblokem doplněným, což jsem si myslel je dost návodné že jej vezmete a upravíte pro novou funkci
A já zas myslel, že jsem Ti už dost návodně řekl, že taková úprava znamená předělat z autobloku SZZ.

ano bude se tam muset udělat dost velký kus práce, ale na rozdíl od plnohodnotné stanice toho zase hodně odpadne.
No, možná tak ranžírky (ale to se v minulosti ukázalo celkem -gh-). Jinak nic.

Ani ne, hodinka kreslení, půl vymýšlení tabulky [biggrin], nic to nebylo proti největším Karnaughovým mapám, co jsem kdy řešil.
Až na to, že už zavedením úplné blokové podmínky na autobloku z něj přestává být logika kombinační a stává se logikou sekvenční. Natožpak když začneme řešit něco, jako je závěr těch výměn.
Fakt si nejdřív přečti něco o tom, jak takové SZZ funguje...

tak mi vždy přišlo podivné že do Heršpic vedou 3 koleje z Hlavního, nechá se odbočit kolej na Střelice...
...která tam není pro srandu králíkům, ale jezdí po ní vlaky hnedle do dvou směrů.
Pátek, 11. ledna 2019 - 13:09:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 386
Registrován: 8-2017
Hajnej:
řesně naopak - KS tomu honosně...
Ad koridory 2.0, tak se podívejte na to co jsem tam dál o nich psal, třeba co se rychlostí či stanic týče, vzal jste si tu jednu jedinou věc.

Až na to, že už zavedením úplné blokové podmínky na autobloku z něj přestává být logika kombinační a stává se logikou sekvenční. Natožpak když začneme řešit něco, jako je závěr těch výměn.
A to je problém to zajištění atd. kontrolovat něčím přímo v místě výhybky a pak z toho vyvést signál? Promiňte, jestli dneska na výhybce je všechno toto ošetřeno, tak musí být přítomný signál který hlásí stav, ten klidně můžete napojit v tabulce na stav výhybky. Jak si můžete všimnout, tak pokud je někde X tak je výsledný stav stůj. Ne nevím, jak to mají přesně zadrátované, ale jestli každá z těch věcí má signál, který pak jde někam do nějakého centrálního místa samostatně, tak to musí jít udělat i tak, aby z toho šel jeden jediný, nebo dva generované nezávislou elektronikou.

No, možná tak ranžírky...
Taky některé další.

..která tam není pro srandu králíkům
Vy jste to nedočetl do konce? Kdyby ano, tak zjistíte že o ní píši z důvodu že nevím proč by nemohla vést v celém úseku až do Modřic, s nějakým tím stavebním zásahem by se trať na Zastávku napojila na krajní a prostřední kolej trojkolejky, což ano, by znamenalo nutnost rozdělit kolej od Zastávky někde zde, ano, bude tam úrovňové křížení, ale to by nemuselo vadit tak moc.

Až na to, že už zavedením úplné...
Psal jsem Vám tam že o těch zjednodušeních vím, nebo čekáte že na tu budu krom jednoduchého konceptu sepsaného večer sem dám třeba PDF o 30 stranách s naprosto přesným rozborem a ještě schématem zapojení? Přemýšlel jsem jestli Vám sem mám dát obrázek a tabulky, nebo rovnou popsat chování každého prvku kódem s podmínkami atd. nakonec jsem zvolil co jsem zvolil.

Nezlobte se, ale kdybyste kdesi nahoře napsal "Vymýšlíte vymyšlené, protože SZZ se dnes umí to co po něm chcete a může to být jedna skříň u peronu/jeden prefabrikovaný domek", tak bych se zeptal o kolik je ta skříň dražší než skříň pro ATB a byl by konec. Jenže jste první začal s tím že to nejde udělat, z tohoto pohledu byl přínosnější komentář od Asdf. I když mi to spíš připadá že to byla snaha o to za každou cenu dokázat, že takové uspořádání nemá smysl. Ovšem Vy, i pan Záruba, jste při hodnocení toho návrhu zapomenuli na jednu věc, vzhledem k tomu že uvažuji pro koridory 2.0 až nějakých 230km/h, tak by se mohl dost zvětšit rozdíl mezi rychlostí Os a R/EC.
Pátek, 11. ledna 2019 - 21:07:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12629
Registrován: 8-2004
K.S.:
"Ne, celé to vzniklo z toho že tu někdo z té mé zastávky málem dostal psotnik."
Ne, začalo to tím, že navrhujete věci, kterým evidentně dost málo rozumíte a kdy Vás někdo upozorní na nesmysly, tak jste ještě dotčený.
K.S.:
"nebo čekáte že na tu budu krom jednoduchého konceptu sepsaného večer sem dám třeba PDF o 30 stranách s naprosto přesným rozborem a ještě schématem zapojení?"
Když kategoricky tvrdíte toto: Pro takovou jednoduchou dopravu, by stačilo ZZ poněkud zjednodušené a dost možná jen ve formě autobloku doplněného návěstí rychlosti pro vjezd do odbočky v závislosti na pozici výhybky, tak bych takovou věc celkem očekával (alespoň já).
K.S.:
"vzhledem k tomu že uvažuji pro koridory 2.0 až nějakých 230km/h, tak by se mohl dost zvětšit rozdíl mezi rychlostí Os a R/EC"
Takže vymyslíte jednu blbost (zvyšování rychlostí na 230 km/h na stávající přetížené síti) a snažíte se to zachránit další blbostí (častým předjížděním osobáků) a ještě za draho (zmnohonásobením počtu stanic).
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Pátek, 11. ledna 2019 - 22:05:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 387
Registrován: 8-2017
Hroch:
Ne, začalo to tím, že navrhujete věci, kterým evidentně dost málo rozumíte a kdy Vás někdo upozorní na nesmysly, tak jste ještě dotčený.

No tak to se budete muset vrátit ještě dál, kdy se tu někdo zeptal co si představuji pod koridory 2.0, což zase byla reakce na něco jiného, kde z jednoho slova Johny11 dostal třesavku. Podívejte se na můj komentář (367, kde jediný zdroj problému může být ne zrovna elegantní stavba asi třikrát přepsaného souvětí, ohledně rychlíkových tratí. Sám jste jej četl a pak na něj reagoval.

A já bych zase neočekával že se tak velkého PDF bude někdo dožadovat. Ale jsem si jistý že by se to stejně zase někomu nelíbilo, protože by tam byl relativně standardní počítač (nejspíš ve formě arduina či rapsberry pi), což by asi někdo přišel s tím že tam musí být minimálně 2x a podobně.

A abych vám a všem popsal úplně původní vizi, která by byla mimochodem realizovatelná pokud máte výhybku s rychlostí do odbočky shodnou jako je traťová rychlost, tak to měly být dva oddíly položené vedle sebe, které by se přepínaly v závislosti na poloze výhybky, buď na navazující oddíl, nebo na potenciál odpovídající obsazenému. Což jsem si možná trochu přidělal práci.

A co se týká toho proč to navrhuji na koridory 2.0, tak se podívejte do materiálů o VRT, jak tam jsou řešené zastávky v nákresu, stejně jako navrhuji.
Pátek, 11. ledna 2019 - 22:33:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8568
Registrován: 5-2007
K.S.: To ale nie sú len zástavky, to sú aj férové výhybne, resp. stanice. Tie stanice majú jednoznačný účel, jednak v tom umožniť prevádzku vrstiev s veľmi rôznou rýchlosťou (napr. 350km/h a 200 km/h), druhak riešiť výluky.

Pokiaľ použijete "poctivé SZZ" nemusíte nutne používať výhybky na traťovú rýchlosť, ale prispôsobiť to hladkému zastaveniu predchádzaného vlaku. Netuším, koľko presne stoja výhybky na 160km/h do odbočky, ale nazdávam sa, že pokryjú nemalú časť rozdielu medzi Vami navrhovaným ZZ a plnotučným SZZ s výhybkami trebárs na 100 do odbočky. A už len predstava takej výhybky na 300 do odbočky je šialená (najviac som naživo videl výhybku na 160 do odbočky, a už to je pekelný kus techniky, súčasné maximum je snáď 200).
Pikehead
Sobota, 12. ledna 2019 - 12:56:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4730
Registrován: 3-2007
K.A.F.: Děkuju, ale jen si říkám jestli takové tempo stačí - nevidím ale do intenzity příprav ostatních částí VoChocu...
Sobota, 12. ledna 2019 - 13:49:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 390
Registrován: 8-2017
Asdf 8568:
To už nemá cenu teď řešit asi dál, vycházelo to z toho že koridory 2.0 měly být už na rychlosti kolem 200km/h.
Sobota, 12. ledna 2019 - 14:25:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 124
Registrován: 12-2017
Dusanh:
Při návrhu tratě pro dvojnásobnou rychlost, při dnešmím projektování a dnešních cenách stavebních prací nelze očekávat cenu VRT nižší než 1000 mil.Kč/km a to si mysllím že je ještě podstřelený.

Tak já bych zase tolik nepřestřeloval...

VRT Köln-Frankfurt cca 22,5MEur/km
VRT Norimberk-Erfurt cca 10MEur/km (větší podíl délky trasy v méně náročném terénu než VRT K-F)
VRT Hannover-Berlin cca 6MEur/km (V=250, relativně rovný terén). Tady je přepočet samozřejmě komplikovanější, ceny jsou z 90.let a v DM
VRT Ingolstadt – Nürnberg cca 21MEur/km. Tato trať je zároveň vedena terénem, který je ze všech uvedených nejvíce podobný tomu u nás.

21MEUR je cca 550MKč. Výhledově do budoucna to jistě nebude méně. Ale kde je potenciál na tu miliardu?


No uvidíme jak to spočítají na Brno-Přerov [wink] ať máme něco hmatatelnýho. Už je to hotový tak třeba se to brzo uveřejní.
Neděle, 13. ledna 2019 - 13:20:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18207
Registrován: 5-2002
KS: vzal jste si tu jednu jedinou věc
Ano, ďábel bývá skryt v detailech, tak jsem se snažil na jednoho takového ďáblíka upozornit.

jestli dneska na výhybce je všechno toto ošetřeno, tak musí být přítomný signál který hlásí stav, ten klidně můžete napojit v tabulce na stav výhybky
To je právě ta tragédie nevědomosti.
Závěr výměn, o kterém je řeč, není žádné čudo na výhybce, jehož stav by se někam hlásil nějakým signálem, ale právě ta již zmiňovaná sekvenční funkce, vybočující z Tvé pravdivostní tabulky.

Jenže jste první začal s tím že to nejde udělat
Nikoliv. Začal jsem s tím, že něco jako "úprava autobloku, aby zohlednil polohu výměny", jaksi nestačí.

čekáte že na tu budu krom jednoduchého konceptu sepsaného večer sem dám třeba PDF o 30 stranách s naprosto přesným rozborem a ještě schématem zapojení
Nikoliv. Čekám, že se půjdeš seznámit s tím, jak takové ZZ funguje, a chci Ti dát šanci přijít na některé věci sám.
Ono je pak totiž přijmeš snáz, než když Ti je někdo řekne - což tu nakonec celkem ukázkově předvádíš...
Čtvrtek, 17. ledna 2019 - 09:56:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 59
Registrován: 12-2017
Dobrá zpráva: https://zdopravy.cz/ministerska-komise-schvalila-stavbu-tunelu-na -koridoru-u-chocne-22211/

Pak by to chtělo ještě zečtyřkolejnit těch 7 km z Ústí nad Orlicí do České Třebové a byla by to pecka. Prakticky by tam mohla být dvoukolejka pro osobní dopravu a dvoukolejka pro náklady, které v Chocni uhnou směr HK.

KII.
Čtvrtek, 17. ledna 2019 - 10:04:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 815
Registrován: 8-2017
To je rozumná myšlenka, ovšem je potřeba si klást otázku, jakým způsobem protáhnout ty další dvě koleje přes Ústí. A taky, jestli místo sady tří (nyní dvou a přinejmenším jednoho dalšího kolem ÚnO) tunelů by nebyl levnější a přínosnější jeden pod Gajerem a pak nová trať v souběhu s D35.
Čtvrtek, 17. ledna 2019 - 12:12:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3884
Registrován: 5-2004
Tak průchod Ústím se ve stopě zečtyřkolejnit nedá. Otázka taky je, nakolik je do budoucna úzké hrdlo problém, když bude kratší, bez ostrých oblouků a tedy nutných častých oprav a výměn kolejnic, z obou stran napojené směrově a s autoblokem s krátkými oddíly na trati (což půjde po ETCS-izaci vozidel).
Čtvrtek, 17. ledna 2019 - 12:48:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1279
Registrován: 8-2006
otázkou je, jestli se skutečně začne stavět až v roce 26 nebo dříve nebo v špatném případě později, tak i tak je potřeba to udělat (a mělo se to udělat už dávno) a jsem zvědav na vizualizaci
tož sem pravil, to su dřisty,ni?

icq: 317-264-840
http://www.trainz-msk.g6.cz
P_v
Čtvrtek, 17. ledna 2019 - 14:18:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2080
Registrován: 5-2002
Měla se už dávno postavit Střed2 alias "červená", která by nestála raketu jako tenhle "holub na střeše". Nyní by se už 10 let jezdilo a začalo by se opatrně uvažovat o dalším zkapacitnění, až někdy bude zkapacitněn tah od Hradce, a ne nutně zrovna tudy.
Čtvrtek, 17. ledna 2019 - 14:42:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3155
Registrován: 5-2002
Jižní obchvat Ústí, severní obchvat Třebové. Pak to teprve bude pohoda. [happy]
Desiro
Čtvrtek, 17. ledna 2019 - 16:22:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3371
Registrován: 2-2004
Když jsem tady na k-r před časem navrhoval zvícekolejnění úseku Choceň - Ústí s připodobněním k "stoupacímu pruhu", tak se to dočkalo jen odmítnutí bez diskuse. A dneska je to tady [satan]
Čtvrtek, 17. ledna 2019 - 20:28:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12644
Registrován: 8-2004
M250.0:
"jestli místo sady tří (nyní dvou a přinejmenším jednoho dalšího kolem ÚnO) tunelů by nebyl levnější a přínosnější jeden pod Gajerem a pak nová trať v souběhu s D35."
Ano, tuto otázku si také kladu, takže schválení studie za nějaké extra vítězství neberu. Je to polovičaté řešení.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Čtvrtek, 17. ledna 2019 - 21:57:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3887
Registrován: 5-2004
Hroch:
"
M250.0:
"jestli místo sady tří (nyní dvou a přinejmenším jednoho dalšího kolem ÚnO) tunelů by nebyl levnější a přínosnější jeden pod Gajerem a pak nová trať v souběhu s D35."
Ano, tuto otázku si také kladu, takže schválení studie za nějaké extra vítězství neberu. Je to polovičaté řešení."
No je otázka, jestli dalši prověřování trati údolím Loučné neznamená, že zkapacitnění onoho hrdla bude až o dlouhá léta později…

(Příspěvek byl editován uživatelem David_Jaša.)
Čtvrtek, 17. ledna 2019 - 22:33:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8584
Registrován: 5-2007
No, hlavne po skúsenostiach s D35 by som za prejednateľnosť ďalšej líniovej stavby v tých miestach ruku do ohňa zrovna nedával.
Pátek, 18. ledna 2019 - 00:43:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3889
Registrován: 5-2004
S D35 nebyl ani tak problém, že by ji tam vůbec nechtěli, ale hlavně neschopnost ŘSD vykoupit pozemky i od vlastníků, se kterými se na všem dohodli. Částečně pak i to, že s jednou namalovanou stavbou už nebyli ochotní v rámci ZÚR koridoru hnout ani o píď. To druhé je mimochodem i důvod, proč se nehýbe vpřed D1 okolo Přerova.
Pátek, 18. ledna 2019 - 05:49:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3337
Registrován: 5-2002
že s jednou namalovanou stavbou už nebyli ochotní v rámci ZÚR koridoru hnout ani o píď. To druhé je mimochodem i důvod, proč se nehýbe vpřed D1 okolo Přerova.

Jestli to není třeba proto, že to "pohnutí o píď" není jen o přemalování čáry na mapě...
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Pátek, 18. ledna 2019 - 08:35:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3890
Registrován: 5-2004
Tak v případě toho Přerova to znamená jít prolukou a ne skrz dům, jehož majitel se brání všemi prostředky. Na D35 se to týkalo Litomyšle, která chtěla dálnici za brdkem. Tedy obojí jestli si dobře pamatuju.

SŽDCumí kreslit i jednat (tedy kromě Hrdějovic) líp, mi přijde.
Pátek, 18. ledna 2019 - 09:08:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 65
Registrován: 7-2017
Umělci a debilové z ŘSD si na výkup pozemků pro D35, tehdá ještě R35 najali privátní právnickou kancelář, která nebyla ani schopná sepsat platnou kupní smlouvu. Majitelé pozemků pochopitelně podaly žaloby proti vyvlastnění, když jim bylo upřeno právo odkupu za vyšší částku (https://www.respekt.cz/tydenik/2017/21/ber-nebo-te-vyvlastnime).
V případě Přerova je problém, že titíž idioti z ŘSD namalovali dálnici doslova za baráky místních obyvatel, ačkoliv koridor v územním plánu je 600 m široký. Jen aby se ušetřilo cca 195 m stavby dálnice, tak pro jistotu se řádově větší částka vyhodí za nesmyslné projekty, posudky, soudní spory atd.
Pátek, 18. ledna 2019 - 22:12:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12647
Registrován: 8-2004
David_jaša, Asdf:
Jako by situace v +/- stávající stopě byla nějak růžovější, viz v sousedním vlákně K.A.F.
A nemyslím, že by trať musela nezbytně nutně vést v souběhu s D35. Ale ten vějíř možností by byl výrazně širší než je teď.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Pátek, 18. ledna 2019 - 23:07:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 99
Registrován: 8-2017
Ten Ťok je taky pěknej úkaz (což už potvrdily průtahy se stavbou nových dálnic a průsery na D1). Ze všech variant vybere tu nejblbější. Opravdu doufám, že nakonec se bude přece jen realizovat ta červená (se zachováním vedlejších kolejí v BnO), a ne další megalomanie jako Ejpovice. Protože jestli se udělá tohle, tak jsou jen dvě možnosti - buď to postaví jako čtyřkolejku, nebo půjde kapacita v dotyčném úseku totálně do kytek.
Sobota, 19. ledna 2019 - 01:03:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1204
Registrován: 7-2017
Honza_st: Kdybyste si o tom před tím, než to odsoudíte, něco přečetl, tak víte, že zůstane i stará trať, takže to 4kolejka bude.
Sobota, 19. ledna 2019 - 20:59:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 102
Registrován: 8-2017
Tak o tom slyším prvně. Zatím jsem všude četl, že stará trať bez ohledu na variantu půjde do kopru. A taky by mě zajímalo, jak se dvě tratě v údolí Tiché Orlice budou líbit našim zeleným.
Sobota, 19. ledna 2019 - 22:33:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 151
Registrován: 3-2018
A navíc to de iure ani nemá pod palcem Ťok, ale CK MD s prvním náměstkem v čele...
Sobota, 19. ledna 2019 - 22:46:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 400
Registrován: 8-2017
Honza - St. 102:
O tom se mluví u asi rok.

Nicméně bych i kvůli zeleným, viděl jako finální verzi nějaký salám se 3. kolejí a pár přeložkami. Jednou u Mítkova a možná jednou u Bezpráví. jestli má něco víc smysl nevím, je tam hned za tím hrdlo v Ústí, kde se vlezou asi max 3 koleje, byť by bylo hezké mít úsek Choceň - Č. Třebová ve čtyřkoleji.
Neděle, 20. ledna 2019 - 22:47:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1191
Registrován: 4-2009
Klidně se vsadím o flašku, že nebude nic. Je úplně jedno, co schválila CK. Protože Jaspers. Zpochybňuje rozsah dopravy. Nechápu, co se tady diskutuje. V této podobě bude stavba jen tehdy, pokud by se stavělo jen za české prostředky. Můj odhad: celé to půjde znova do ASP a to navíc v celém úseku Choceň - Česká Třebová. Bude jen BC staré tratě a to je tak do roku 2030 asi tak všechno….
Neděle, 20. ledna 2019 - 23:31:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 106
Registrován: 8-2017
Quenya: V tomhle se výjimečně shodneme. Tohle se nabeton bude odkládat dál a dál. Usek BnO - ÚnO a nádraží v Brandýse měli optimalizovat ve stávající stopě už v roce 2002 spolu se sousedním úsekem do Chocně. Vzhledem k tomu, kolik let ještě uplyne, než se nějaká mírnější či megalomanštější varianta začne stavět, by to nebyly vyhozený peníze oknem ani omylem.
Pondělí, 21. ledna 2019 - 22:11:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1211
Registrován: 7-2017
Quenya: S tou ASP by v tom případě měli hnout, protože jinak se tohle nestihne a Rakušák si hýbat s uzly kvůli naší neschopnosti nebude. [uhoh]
Nebo jednou něco zacálovat z národního, ono by nás taky neubylo. [crazy]
Úterý, 22. ledna 2019 - 14:17:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3895
Registrován: 5-2004
Tantin27:
"Quenya: S tou ASP by v tom případě měli hnout, protože jinak se tohle nestihne a Rakušák si hýbat s uzly kvůli naší neschopnosti nebude. [uhoh]
Nebo jednou něco zacálovat z národního, ono by nás taky neubylo. [crazy]"
Rakušák by hlavně mohl hejbnout s rychlostí svýho úseku KFNB. Brno-Břeclav je 70 km za 30 minut, Břeclav-Wien 90 km za 55 minut. [uhoh]

(Podobné počty platí i pro Břeclav-Bratislava.)
Úterý, 22. ledna 2019 - 14:34:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1216
Registrován: 7-2017
David Jaša: Rakušák s ní hýbne, je v plánu modernizace celé Nordbahn až ke státní hranici na 160. Začátek výstavby 2021. V tomto už je to započítáno. Kúty - Blava je v plánu na 200.

(Příspěvek byl editován uživatelem Tantin27.)
Úterý, 22. ledna 2019 - 15:57:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 828
Registrován: 8-2017
Tantin27: Nevíte, jestli tahle malůvka už je nějak projednaná s českou stranou? Protože u nás by to znamenalo přeorat půl republiky.
Úterý, 22. ledna 2019 - 16:28:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1217
Registrován: 7-2017
M250: V koncepčních materiálech MD to je…. takže se o tom ví. Dokonce tam je předpoklad Ex vrstvy do Břeclavi po 30 minutách, aby tohle problém nebyl. Ví se o tom minimálně od roku 2013[uhoh]. Jestli za 13 LET nejsme schopni tohle vyřešit… [crazy] Když proleze Bezpráví přes JASPERS, tak to takový problém nebude, ale pokud to vleze do ASP, tak jsem fakt zvědav, co s tím budou dělat.





Co se týče Rakouska: ÖBB dostaly na 10 let napřímo rakouskou dálkovku. Linky (a jejich změny), které se nás dotýkají, jsou:

Do zprovoznění Koralmbahn (předpoklad 2022):
1) Praha – Linz (CZ Ex7) — od GVD 19/20 převedeny do dálkové dopravy kategorie IR; prozatím zůstane 4h takt, v případě zájmu CZ strany lze zavést o 2h takt. Zůstává lůžko do Zürichu.
2) Zahuštění Os/R Břeclav - Wien na hodinu v pracovní dny.

2022-2026 (zprovoznění Koralmbahn; ražba Semmeringu stále nedokončena)
Dvouhodinový takt (Praha –) Břeclav – Wien – Graz – Villach - (Itálie/Slovinsko), očekáván průjezd přes Villach – čtyři páry vlaků do Tarvisia (Benátek) a pět párů do Jesenice (Lublaně).

2026+:
Zahuštěno Wien – Graz na 1h takt. 4 páry vlaků přes Břeclav do Varšavy.



(Příspěvek byl editován uživatelem Tantin27.)
Bkp
Úterý, 22. ledna 2019 - 20:37:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8056
Registrován: 8-2003
Já myslel že Koralmbahn až někdy 2025...
Úterý, 22. ledna 2019 - 20:48:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1219
Registrován: 7-2017
Bkp: Máte pravdu, 2026 jsem teď našel. U Semmeringu se uvádí taky 2026, tak to případně můžeme sloučit. [happy]
Úterý, 22. ledna 2019 - 21:14:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 131
Registrován: 12-2017
Tantin27:
"David Jaša: Rakušák s ní hýbne, je v plánu modernizace celé Nordbahn až ke státní hranici na 160. Začátek výstavby 2021. V tomto už je to započítáno. Kúty - Blava je v plánu na 200.

(Příspěvek byl editován uživatelem Tantin27.)"

V té době my už budem stavět VRTky [lol]. Na 160 jsme tratě přestavovali před 20 lety [lol]
Úterý, 22. ledna 2019 - 21:17:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1220
Registrován: 7-2017
MartinM:
"Tantin27:
"David Jaša: Rakušák s ní hýbne, je v plánu modernizace celé Nordbahn až ke státní hranici na 160. Začátek výstavby 2021. V tomto už je to započítáno. Kúty - Blava je v plánu na 200.

(Příspěvek byl editován uživatelem Tantin27.)"
V té době my už budem stavět VRTky [lol]. Na 160 jsme tratě přestavovali před 20 lety [lol]"

Nebylo a stále ještě není daleko od toho, aby se u nás v/po roce 2021 stavěl koridor na 70 km/h. [vypravci] „My je trumfnem“. [crazy]

(Příspěvek byl editován uživatelem Tantin27.)
Úterý, 22. ledna 2019 - 21:21:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8593
Registrován: 5-2002
Nebylo a stále ještě není daleko od toho, aby se u nás v/po roce 2021 stavěl koridor na 70 km/h. [vypravci] „My je trumfnem“. [crazy]

No, tentokrát asi ne...

Trať Hohenau - Vídeň s ohledem na nízké využití sloužila jako rakouský "okruh".
Je rovná, jako když střelí. I pro mě je zarážející, proč se na ní jezdí dnes tak pomalu [sad]
PS: nákladní dopravě je to ale jedno, 100 tam je a propustnost je zajištěna...
Ythomas_ct
Úterý, 22. ledna 2019 - 21:27:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2699
Registrován: 10-2009
Ad T27:

Dvouhodinový takt (Praha –) Břeclav – Wien – Graz – Villach - (Itálie/Slovinsko)...

Jen taková drobnost - čímpak že se to má vozit? Aniž bych vylučoval, že něco takového vznikne, tak se totiž zeptám: Existuje dneska elektrická lokomotiva, která může jezdit A-I-CZ? A tuším, že takové české railjety (jakožto souprava vozů) by se dnes do Itálie také nepodívaly...
Úterý, 22. ledna 2019 - 21:35:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1221
Registrován: 7-2017
Ythomas: Jo, to já nevím.

Fahrplansystem von der Vollinbetriebnahme der Koralmbahn bis zur Inbetriebnahme des Semmeringbasistunnels

Systemangebot auf der Linie «FV HB Nord<>Süd» im Marktsegment hochrangig- beschleunigter Fernverkehr (rund 2,76 Mio. Zug-km p.a.): Zweistundentakt (Praha –) Břeclav – Wien – Graz – Villach, vsl. vier Zugpaare davon bis und ab Tarvisio (– Venezia) und vsl. fünf Zugpaare Villach – Jesenice (– Ljubljana und ggf. weiter) teilweise durchgebunden in Villach Hbf

Těch 90 vozů ČD má mít schválení do Slovinska. Možná … ? [jidlo]

Takže bych to spíš viděl tak, že Češi by jezdili do Lublaně a Rakušáci do Benátek… Do Itálie schválení není a nebude.


(Příspěvek byl editován uživatelem Tantin27.)