Diskuse » Železnice » Železniční uzel Praha (ŽUP) » Archiv diskuse Železniční uzel Praha do 09. 1. 2019 « předcházející | další »

Archiv diskuse Železniční uzel Praha do 09. 1. 2019

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Středa, 19. prosince 2018 - 11:13:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3582
Registrován: 5-2002
vedení tramvajových tratí či dokonce metra někam do polí ve Středočeském kraji? To máte na mysli Zdiby a Písnici? Ve druhém případě je to celé způsobené tím, že směrem k Jesenici chybí vlak a nějaká kapacitnější doprava, než autobusy, tam potřeba je. První případ je jen prodloužení kobyliské trati o kousek. Ono vůbec, s rozvojem metra se zapomnělo na rozvoj tramvají, krom Barrandova, takže síť metra přerostla síť tramvají (Letňany, Jižák). Důsledkem je vožení vzduchu na koncových úsecích, kde je souběh tramvaje s metrem (Ďáblice, Hloubětín,... nebo i ty Kobylisy), místo toho, aby tramvaje byly na okrajích města napaječem metra. Pokud by to bylo moc drahé, tak tyhle koncové úseky osekat.
Kačerov, který méně dýchavičným cestujícím z 210 výrazně zlepšil přestupní vazby na celý jihovýchod Prahy. Kačerov není pro lidi z Jižáku, co jedou do centra, ale např. pro lidi z Vraného na Pankrác. A jelikož potenciál Pacifiku je, jaký je, tak ani od kačerovské zastávky nejde čekat zázraky. K diskuzi by bylo, zda by Pacifik mohl hrát pro spojení Zbraslavi s centrem podobnou roli, jako má vlak pro spojení třeba z Klánovic do centra, samozřejmě, se zavedením návazných autobusů od zbraslavského nádraží.
Na přínosu Zahradního města, Edenu a Rajské zahrady se snad také shodneme. S přínosem Edenu si nejsem tak jistý. Zastávky uvnitř města by měly být tam, kde je buď dobrý přestup na MHD nebo je tam významný cíl dojíždějících, to podle mě Eden není ani jedno.
Takové Mstětice kritizuji mnoho let. Jenže taková nádraží v polích jsou jediným místem, kde lze v budoucnu postavit terminály P+R. To se u zastávek uvnitř obcí nepodaří, a to ani na místech nepoužívaných ramp a skladišť.
k čemu je zastávka v Kyjích? Kyje už jsou "vesnice za Prahou", ale dokázal bych si představit zrušení Krče a Braníka (ten má plnohodnotnou náhradu v Modřanech), možná i Ruzyně, Velké Chuchle a Holyně.

Kdyby alespoň byla na Čerňáku (u metra)??? Vždyť tam je trať od metra daleko. Nebo k tomu ještě přeložku trati od Rajské Zahrady někde ke křížení s okruhem?[coze]
Středa, 19. prosince 2018 - 11:29:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3289
Registrován: 5-2002
Qěcy:
"Ví Hroch, že za poslední dva roky narostl ve Mstěticích obrat cestujících o více než pět set procent?"

Důležité je, z jakého základu a jak dlouho takový růst potrvá - byl jednorázový nebo bude trvalý?(místo 1 cestujícího začalo jezdit 5 a dalších deset let nepřibyde ani noha)
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Středa, 19. prosince 2018 - 11:29:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 91
Registrován: 4-2016
Přestup na Kačerově si dovoluju hodnotit jako ještě jeden z lepších. Nevím jak vy, ale já tam cestujících potkávám docela hodně. [happy]
Na 210 mezi Prahou a Vraným mě dráždí jízdní doby. Co se týče směrového uspiřádání, šlo by tam jezdit o dost rychleji. Samozřejmě by to vyžadovalo investici do trati, ale snad dost přiměřenou. A hlavně ty regionovy...
(Co vím, je pak ale nějaký problém s Vranským mostem přes Vltavu)
Přestup z autobusů od Štěchovic by pak nebylo takové sci-fi, ale v tomto stavu rozhodně NE.
Středa, 19. prosince 2018 - 11:40:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 132
Registrován: 3-2018
Prag:
"ale nevim jestli to nekoliduje s tunelomostem přes údolí"
Je tam ostrovní nástupiště, tak to přirozeně koliduje s tubusem metra [wink]. Alespoň pro směr do centra by se to dalo vyřešit bočním nástupištěm, ale to jaksi soudruhy nenapadlo, když byli zvyklí, že pracující inteligence vyšlape třeba milión schodů a invalidé zůstanou doma.
Pikehead:
"Inu, úplně na hovno. Doporučuju zejména srovnat s Kačerovem."
A nebude to tím, že v Kyjích staví denně násobně více spojů? Kačerov má větší potenciál, ale stávající podmínky na straně eska umožňují jeho naplnění jen ve velmi malé míře. Já sám jsem tu žz. využíval spíše k volnočasovým aktivitám, ale jakmile jsem jel pracovně, tak se mi skoro nikdy nepodařilo trefit do časové polohy spojů. To ale nemusí znamenat, že je ta zastávka zbytečná. Až se zkapacitní 210, zkrátí se interval spojů, postaví se plánovaný development kolem 210 a zavede se linka Hostivař/Malešice - Kačerov - Radotín tak teprve ukáže, co v ní je.
Johny11:
"Protože pokud se zkapacitní ŽUP - jak? Dalšími kolejemi? Kudy? "
Dříve nebo později vznikne NS2, nebo něco na ten způsob (separace příměsta a dálkové)
Pikehead:
"No to asi jo, ale problém Prahy je její taková hraniční velikost, kdy není schopná uživit dvě plnohodnoné vrstvy, tj. jak S-Bahn tak cosi pro vzdálenější cíle."
Mnichov není o mnoho větší a živí jak S-Bahn, tak 6 linek metra.
Středa, 19. prosince 2018 - 11:48:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 133
Registrován: 3-2018
Hroch:
"To by musel být zaveden paralelní systém S (stávajících) a S (městských), pro co ale jaksi chybí kapacita."
Hroch:
"Nejefektivnější je oboje. Takové Mstětice kritizuji mnoho let. Běchovice souhlas."
S kapacitou samozřejmě počítám jako s nezbytným předpokladem. Bez ní budou výkony ŽUP stagnovat. Jinak příměsto také nemusí stavět všude. To je obsese PIDu, že když mají někde esko co čtvrthodinu, vymetou s ním zastávku i v poslední horní dolní (včetně zastávek uvnitř ŽUP). Být ta vesnice o 2 km dále od trati, tak ji spojení s velkoměstem zajistí ve velkorysém 60-minutovém taktu autobus.
Hroch:
"(A o tom to podle mne je také - že si Praha chce novými zastávkami řešit na státní účet a státní büro vlastní neschopnost výstavby rychlé a kapacitní MHD - ať už metra nebo segregované tramvaje nebo něčeho dalšího.) "
Jenomže Praha potřebuje také rychlejší vrstvu než metro (alespoň v určitých relacích, kde je to metrem či tramvají už vopruz). A proč by při tom nemohla využít železnici? Jestli se nemýlím, tak třeba v NY jezdí/jezdily i nějaké metro expresy, které stavěly jen někde. To v Praze nelze. Když Praha využije plánované zkapacitnění ŽUP i k rozvoji vnitroměstské dopravy, vzniknou další benefity těch nákladných investic. Ale souhlasím s tím, že nelze budovat zastávky všude a omlouvám se za příklad s tím Karlínem a Libní, tam (zejména v Libni) je to opravdu hodně diskutabilní.
Středa, 19. prosince 2018 - 14:04:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18096
Registrován: 5-2002
čel: Raději bych viděl přeložku Čelákovice - Mstětice a silniční most ve Mstěticích místo přejezdu.
To by za pár let být mělo.

GL: Proč mají třeba Běchovice 2 zastávky 1,2 km od sebe?
Protože u nové bydlí lidi a u původní je P+R.

Hroch: Kdyby alespoň byla na Čerňáku (u metra)
Ale na RZ bude taky docela pěkně u metra (a aspoň se na přístupových cestách nepotkají shluky od busu a od vlaku).

J11: Důležité je, z jakého základu a jak dlouho takový růst potrvá - byl jednorázový nebo bude trvalý?
Možná to souvisí s "krabicí" postavenou jižně od nádraží, přičemž tamní zóna působí dojme, že má ještě kam pokračovat...
Středa, 19. prosince 2018 - 16:10:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5842
Registrován: 9-2011
Hroch: Kdyby alespoň byla na Čerňáku (u metra)
Na ČM je to od zast. (ve společné trati i s neratovickou větví) k metru asi 750 m.
Pokud se na Neratovičáky (zdravím Radka [wink]) vykašleme a zast. nacpeme jen do čelákovické větve (a zase do jakž takž přímé), tak to bude necelých 600 m.
Co chcete přesunout - trať nebo metro? [wink]
Všichni jste volové. Servít
Středa, 19. prosince 2018 - 16:21:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12601
Registrován: 8-2004
Brr:
"Kdyby alespoň byla na Čerňáku (u metra)??? Vždyť tam je trať od metra daleko. Nebo k tomu ještě přeložku trati od Rajské Zahrady někde ke křížení s okruhem?"
No však jsem psal, že tam vadí zástavba (té přeložce, která by tu trať přiblížila).[wink] Takže to byl povzdech, u nějž chápu, že jde o sci-fi.
Gejza.L:
""Protože pokud se zkapacitní ŽUP - jak? Dalšími kolejemi? Kudy? "Dříve nebo později vznikne NS2, nebo něco na ten způsob (separace příměsta a dálkové)"
Akorát, že NS2 (které samo o sobě je chiméra tak za 30-50 let min.) řeší pouze vlastní centrum města. A to ještě spíš ve vztahu segregace dálkovka vč. bájných VRT vs. to příměsto. Nejsem přesvědčen, že řeší i problematiku vlaku jako MHD. A určitě neřeší (alespoň o tom nevím) úseky např. Smíchov - Chuchle; (+/-)Hrabovka - Úvaly/HoPo/Čakovice; Zahraďák-Říčany, apod.... které, pokud mají sloužit městské dopravě, nedostačují.
Gejza.L:
"Jenomže Praha potřebuje také rychlejší vrstvu než metro (alespoň v určitých relacích, kde je to metrem či tramvají už vopruz)."
Zaprvé si to nemyslím. Vopruz je možná tak část tramvají koexistujících s IAD. A krom toho ty různé nové zastávky už z toho dělají obdobný "vopruz" jak to metro (o těch pár zastávek, které by třeba B-čku ještě zbylo navíc zas to metro alespoň umí rychleji stanicovat).
Hajnej:
"Ale na RZ bude taky docela pěkně u metra (a aspoň se na přístupových cestách nepotkají shluky od busu a od vlaku)."
No však mi ale také nejde o metro, ale o autobusy a o obchodní zónu.[wink] Přestup na metro směr centrum se umí i na Vysočanech. Ano, RZ to splní také, bude také asi i blíž, ale zas nahoru dolu.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Středa, 19. prosince 2018 - 18:07:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3290
Registrován: 5-2002
Dříve nebo později vznikne NS2, nebo něco na ten způsob (separace příměsta a dálkové)

[lol][lol][lol]

A jo. Tak na těchto chimérách můžete zkapacitňovat ŽUP jak chcete.
Apropo, proč by nemohly výkony ŽUP stagnovat? To je nějaký přírodní zákon, že musí neustále růst počet vlaků a cestujících? Něco jako mantra nezbytnosti trvalého růstu HDP?
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Blanka
Středa, 19. prosince 2018 - 18:51:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 999
Registrován: 12-2014
Johny11: Přírodní zákon asi ne, ale zákon modrých a dalších parkovacích zón by možná mohl ještě nějaké cestující vyhnat na železnici [happy]
Můj Youtube kanál BlanCamCZ s převážně železniční tématikou dostupný zde [masinka]
Středa, 19. prosince 2018 - 19:11:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5319
Registrován: 9-2005
Prostě patraky nemůžou dělat nadzemní metro. Na to musíte mít ty čtyřdveřový jednopodlažní vozy. Plus další odlišnosti od suburbanní železnice. A je jedno, že suburbanni železnice se i na území Prahy označuje S.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Středa, 19. prosince 2018 - 19:22:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 134
Registrován: 3-2018
Johny11:
"Apropo, proč by nemohly výkony ŽUP stagnovat? To je nějaký přírodní zákon, že musí neustále růst počet vlaků a cestujících? Něco jako mantra nezbytnosti trvalého růstu HDP?"

Jasně. Takže hospodářství bude sto let stagnovat, tím pádem nákladní doprava bude stagnovat, nebo klesat, v Pražské aglomeraci bude stagnovat počet obyvatel a pracovních příležitostí a auta naučíme levitovat, aby se vešla do intravilánu Prahy. [nene]
Lukfi
Středa, 19. prosince 2018 - 19:48:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2041
Registrován: 10-2010
Blanka:
"Johny11: Přírodní zákon asi ne, ale zákon modrých a dalších parkovacích zón by možná mohl ještě nějaké cestující vyhnat na železnici [happy]"
Tak bychom třeba mohli přestat přidávat vlaky a pro změnu začít nasazovat kapacitnější vozidla.

(Příspěvek byl editován uživatelem Lukfi.)
Středa, 19. prosince 2018 - 20:50:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5320
Registrován: 9-2005
Do mstetic dojíždělo asi dvacet lidí v kladiva do VTP. Nyní tam dojíždí vlakem odhadem přes stopadesát lidí od Prahy, zbytek nevím.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Středa, 19. prosince 2018 - 20:57:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5321
Registrován: 9-2005
Gejza: doprava je nezbytná nutnost a rozmáhá se jedině díky asi sto let trvajícímu relativnímu poklesu její ceny. Jenže je možné, že cena dopravy už nebude klesat. A pokud se rozmuze například 3D tisk, tak doprava obecně už narůstat ani nemusí. Ale kolem Prahy aby Praze nejspíš ještě poroste, závisí to na sestěhovavani lidí do aglomerací.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Středa, 19. prosince 2018 - 22:22:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2971
Registrován: 12-2007
Qěcy: 3D tisk toho zase tolik nezmůže, spíše práce z domova pro firmu na počítači. Nebo se případně rozšíří roboti, kteří budou přemísťovat zboží sem a tam. Myslím, že velké dojíždění do továren se v současné době už nekoná.
Čtvrtek, 20. prosince 2018 - 11:48:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17
Registrován: 7-2018
Mstětice:
* rozšiřování skladové zóny by mělo ještě pokračovat (nevím, kolik % zaměstnanců jezdí vlakem).
* mělo by dojít k zavedení pendl busu Nehvizdy - Mstětice (k začátku GVD se to nestihlo, neb jak v Nehvizdech, tak ve Mstěticích chybí obratiště bus - běží řízení ke stavbě)
* v plánu je velké P+R
* severně má developer v plánu velký satelit na zelené louce (cca 3 tisíce lidí, vč. služeb)
Čtvrtek, 20. prosince 2018 - 12:43:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4608
Registrován: 3-2004
Mosquit: To obratiště má vzniknout na tom vymýceném pozemku vedle silnice u nádraží ve Mstěticích? I to P+R?
"Svět na to nebyl připraven, prostě to příliš předběhlo svou dobu. Ale stejné zákony nakonec zvítězí a budou slavit triumfální úspěch."
Nikola Tesla
Čtvrtek, 20. prosince 2018 - 14:52:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18
Registrován: 7-2018
Finální P+R a obratiště má přiléhat k trati a nadjezdu ze mstětické strany, asi tady:
https://mapy.cz/s/3hzLg

V současné chvíli bych očekával otáčení busů z Nehvizd spíš normálně před výpravní budovou...

Vystupuju už v Zelenči, tak nevím, kde je ve Mstěticích vymýcený pozemek...
Čtvrtek, 20. prosince 2018 - 19:15:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4609
Registrován: 3-2004
To vymýcení je vidět na fotomapě, uprostřed zůstal ten "památný strom" či jak se to jmenuje.... Starý stav je vidět na mapy.cz.(Příspěvek byl editován uživatelem Koudy.)
"Svět na to nebyl připraven, prostě to příliš předběhlo svou dobu. Ale stejné zákony nakonec zvítězí a budou slavit triumfální úspěch."
Nikola Tesla
Čtvrtek, 20. prosince 2018 - 20:07:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 271
Registrován: 9-2015
Qěcy: 3D tisk nahrazuje (nemůže ale všude) proces: kusová výroba + kusová zásilka. Toho se až tak moc nedopravuje.
Středa, 26. prosince 2018 - 17:42:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14
Registrován: 10-2017
Žádný nový příspěvek, tak zatím číhněte sem:
http://www.poladprahu.cz
Čtvrtek, 27. prosince 2018 - 10:30:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 135
Registrován: 3-2018
Signalista 1: SUMP je zajímavá věc, ale pro aplikaci v ČR je výmluvné, že je u nás zpracováván jako povinný podklad při přidělování dotací v období 2014-2020 a jen v Praze bude (nejspíše) schválen v r. 2019. Trošku se bojím, aby ho nepoužili akorát na pár dotačních projektů a se zbytkem si nevytřeli [zadnice]
Jinak si tam Praha dala násobně více opatření, než bude její aparát schopen zvládnout.
Čtvrtek, 27. prosince 2018 - 22:41:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5395
Registrován: 7-2011
Johny11:
" Apropo, proč by nemohly výkony ŽUP stagnovat? To je nějaký přírodní zákon, že musí neustále růst počet vlaků a cestujících?"
Tady nejde ani tak o neustálý, či trvalý růst, jako spíš o snahu nacpat lidi z IAD do VHD. VHD naráží na své limity už dnes a bez rozšíření a zkapacitnění se to neodveze. Což je taky důvod, proč stále spousta těch, co by tou VHD klidně i jela, zůstává v IAD.
Johny11:
"Důležité je, z jakého základu a jak dlouho takový růst potrvá... "
To se dá mnohde odhadnout už dnes (má daná obec místo kam se rozrůst, umožní vznik satelitu, nebo budou místní proti, atd, atd.)
Pátek, 28. prosince 2018 - 15:10:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 530
Registrován: 5-2013
Na portále zadavatele SŽDC jsou vypsané soutěže na DSP Kladno - Kladno-Ostrovec a DSP stanice Praha-Smíchov.
Pikehead
Neděle, 30. prosince 2018 - 10:10:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4702
Registrován: 3-2007
To je včetně stanic a střídavých drátů? [happy]
Pondělí, 31. prosince 2018 - 15:34:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 532
Registrován: 5-2013
Ano, pro AC a včetně stanic Kladno a Kladno-Ostrovec.
Pikehead
Pondělí, 31. prosince 2018 - 16:40:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4705
Registrován: 3-2007
[ok] krásná práce.
Pikehead
Čtvrtek, 03. ledna 2019 - 20:13:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4707
Registrován: 3-2007
Tak ať to tu trochu oživíme - Kasmeho fotky za světla před svátky (nedělalo se, takže stav je aktuální). Je to zajímavá stavba a letos bude ještě zajímavější.

A Kasmemu obrovské díky za všechny ty fotky a všechno nejlepší do roku 2019. (A samozřejmě i Flekovi. [proud])

P.S.: K tématu i článek na koridory.cz.

(Příspěvek byl editován uživatelem Pikehead.)
Pátek, 04. ledna 2019 - 10:47:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 955
Registrován: 3-2004
Moc hekzý fotky. [ok] Díky za ně.
Jen by mě zajímaly 2 věci:
- proč je ta nová kolej křivá, jako když kočka chč... ze skály
- odkdy se dělají tratě na míru labradorům? [happy]
Pátek, 04. ledna 2019 - 11:12:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1627
Registrován: 12-2007
Díky za díky [fotic]

Chtěl jsem to sem odkázat a napsat k tomu pár řádek, ale nějak jsme se k tomu nedostal a řádky zapomněl, nic moc zvláštního tam stejně není.
A ani v lednu se toho na pláních moc dít nebude.

Vlastně na kraji reportáže je vyklizený pozemek u křižovatky Průběžná x Na Padesátém
U mostu Průběžná jsou hotové přeložky vodovodu a kabelů 22 a 6 kV.

- i zhotovitel se divil, ale je to tak prý v projektu
dalo by se to vyfotit ještě hůř, ale to raději nebudu ani zkoušet [andel]

- nevím, ale Flek není labrador. Na míru to ale docela má, akorát chce chodit rychleji než já, tak se přetahujeme.


Tak ať se daří i v roce 2019... [masinka](Příspěvek byl editován uživatelem kasme.)
Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
[fotic] Hostivař - hlavní * Praha, RoPL * stavební diskuse na ttnz.cz

Pátek, 04. ledna 2019 - 11:36:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 956
Registrován: 3-2004
Tak omluva Flekovi, já se v těch psech tak nevyznám.[wink]
Pátek, 04. ledna 2019 - 14:00:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4828
Registrován: 9-2005
Fucida:
"- proč je ta nová kolej křivá, jako když kočka chč... ze skály "
Odpovím jedním slovem: ZOOM
P_v
Pátek, 04. ledna 2019 - 14:59:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2070
Registrován: 5-2002
Možná je kolej vyosená kvůli etapovitosti výstavby, aby šlo zachovat provoz na starých kolejích.
Bdlm
Pátek, 04. ledna 2019 - 15:50:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1651
Registrován: 3-2007
P_v má pravdu.😇
Pátek, 04. ledna 2019 - 18:53:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 28
Registrován: 1-2012
P_v Bdlm

bude tam návěstidlo = osovka 4,75 m
Sobota, 05. ledna 2019 - 08:16:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 58
Registrován: 12-2017
petr8:
"bude tam návěstidlo = osovka 4,75 m"

Tak to mě nenapadlo, že kvůli návěstidlu. Já to bral jako provizorku, aby šla druhá kolej položit kolem onoho sloupu TV, který tam podle všeho překáží a je zatím potřeba pro provozovanou kolej.

KII.
Sobota, 05. ledna 2019 - 15:55:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 361
Registrován: 8-2017
Lukfi 2041:
Souhlasím, ale jde o to že musíme první najít nějaký limit, jestli je to Os 1x za 30 minut, nebo 1x za 15, nebo jak. Také je ale třeba první se podívat na to jak se navrhují zastávky a tratě atd. aby byla kapacita dráhy co nejvyšší, za zvěrstvo považuji zastávky bez předjízdných kolejí na vy/pře-tížených tratích.

Kasme 167:
Fotky jako vždy super. Přestavba tedy zdárně pokračuje a vidím že pohledově neutrální šedý nátěr začíná převažovat u krakorců nad zelenou. Nebo se natírají podle toho jaké je okolí? Třeba zelená v lese, šedá ve městě/u mostů, otevřené krajině atd.?

Flek je tedy co za plemeno? Hádal bych taky labradora, ale proti těm nemá tak povislé břicho, na druhou stranu každé plemeno má pak různé podvarianty a náš retrívr taky nikdy nebyl ta zavalitá koule chlupů jako je dnes většina v Evropě, v USA zase nejsou moc častí ti hodně chlupatí.

Jen mne tak napadlo, má pan pes povolení ke vstupu do kolejiště? [biggrin]


---------
Otázka do pléna:
Pomohlo by s kapacitou železnice, pokud by se v trianglu u Jižní spojky kolej spojující Malešice a Hostivař z krajní změnila na střední, respektive pokud by se k tomuto spojení využila ona střední kolej a pokud by se na všech tratích, kde byly plánovány dvě koleje, tyto položily, krom problematických tunelových úseků?
Pikehead
Neděle, 06. ledna 2019 - 09:40:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4723
Registrován: 3-2007
Prosincové novinky z Negrelliho viaduktu. Fotky nejsou moc uspořádané v pořadí technologického postupu, ale něco se z toho pochopit dá. Mimo jiné že v části jsou už poměrně daleko.

Ve článku je zmínka o betonových obloucích z 80. let, jestli jsou to ty podezřelé šedivé hnusy na jedné z fotek, tak doufám, že jejich stav bude natolik špatný, že "bohužel" budou muset být nahrazeny novou klenbou z pískovce... [jidlo]
Neděle, 06. ledna 2019 - 18:00:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5878
Registrován: 9-2011
Já mám dojem, že v 80. letech se dělaly jen trámcové nosníky na Bubenské straně, obloukové klenby se tenkrát (snad) neměnily. Ale mohu se mýlit, je to už dost dávno.
Všichni jste volové. Servít
Neděle, 06. ledna 2019 - 18:27:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1628
Registrován: 12-2007
První letošní procházka po téměř celé stavbě od Třešňovky až k tunelům

https://hostivar-hlavni.rajce.idnes.cz/190106/Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
[fotic] Hostivař - hlavní * Praha, RoPL * stavební diskuse na ttnz.cz

Neděle, 06. ledna 2019 - 22:13:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18173
Registrován: 5-2002
Pike: mám pocit, že nějaký betonový oblouky jsou hnedle na pravým břehu Vltavy, ale kdy a proč se tam ocitly fakt netuším...
Pondělí, 07. ledna 2019 - 11:34:59  
Administrátor
Číslo příspěvku: 73091
Registrován: 4-2003
Doplním Kasmeho, že dneska (mj.) pokračuje likvidace šturců u tunelu - dneska dráteníci sundavali TV v sudé skupině (šturcy V4 a V6).
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Úterý, 08. ledna 2019 - 09:33:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 1-2019
Zajímalo by mně co je to za rouru v podjezdu tratí na Zahradní Město,
ta se asi bude muset při rekonstrukci tohoto podjezdu zrušit.
Nevíte někdo o tom něco?
Úterý, 08. ledna 2019 - 10:21:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 20
Registrován: 7-2018
Podle technické mapy Prahy (http://app.iprpraha.cz/js-api/app/dtmp/index.html) to vypadá na:

621850 - silnoproud - podz. objekty, chráničky
Úterý, 08. ledna 2019 - 11:35:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 1-2019
To spíš vypadá buď na plynovod , nebo vodovod, a nebo horkovod.
Úterý, 08. ledna 2019 - 11:59:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4830
Registrován: 9-2005
Tak vzhledem k tomu, že na té rouře jsou na víc místech odbočky s přírubou, elektrika tím nepoteče. Je to izolovaný, takže voda - buď studená, nebo k vytápění.
Plynovod by zcela určitě nebyl takto blbě, aby do něj napálilo při nehodě auto.
Úterý, 08. ledna 2019 - 12:38:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3891
Registrován: 11-2008
Tak tam vyvrtejte dírku a uvidíte, co z toho poteče ……..[lol][biggrin][rofl]
Úterý, 08. ledna 2019 - 12:49:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1629
Registrován: 12-2007
Jestli je to vodovod, tak už nic.

Ten byl nedávno přeložen o pár metrů na východ.

Nebo je to něco tajného a nebo už tam není nic [crazy]

Kdyby to byl horkovod, tak by byly roury dvě.

Ještě by to hohl být ropovod [andel]

Každopádně je to zásadní záhada...


Včera nám začala výluka jedné koleje Vršky - hlavák, tak jsem čekal, kdy se někde něco po...

A ono hned včera Vyšehrad, takže dnes Řevnice končí na Smíchově a Berouny se vešly přes Krč...

https://www.cd.cz/jizdni-rad/omezeni-provozu/mimoradnost/17112/
Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
[fotic] Hostivař - hlavní * Praha, RoPL * stavební diskuse na ttnz.cz

Úterý, 08. ledna 2019 - 13:11:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3
Registrován: 1-2019
Je to opravdu záhada , protože vodovod to asi nebude , protože v mrazu by tam voda zmrzla , a prasklo by to, horkovod to taky asi nebude , protože by to byly roury dvě , a plynovod by to mohl být , ale plešoun to zpochybnil , že by do toho mohl napálit třeba autobus , a to by byla pěkná mela. Takže jediná možnost jak to zjistit je navrtat do toho díru. [happy][proud]
M_g
Úterý, 08. ledna 2019 - 13:35:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 986
Registrován: 6-2006
Vyzírá to jako potrubí tlakového vzduchu.
Parovod by to mohl být taky, ale pak by tam nebyly holý záslepky na přírubách. Zpátečka u parovodu být nemusí, pokud je kondenzát v místě spotřeby znečištěn tak, že je lépe upravit "novou" vodu, a nebo by bylo moc náročné jeho čerpání na zpáteční trase.
Úterý, 08. ledna 2019 - 13:36:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5884
Registrován: 9-2011
Ještě by to mohl být sračkovod [happy][zadnice]
Všichni jste volové. Servít
M_g
Úterý, 08. ledna 2019 - 13:42:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 987
Registrován: 6-2006
U toho ale platí nebezpečí zamrznutí.
Leda jako trubka v trubce, kde by v meziprostoru mohlo proudit topné medium.
A okolo izolace.

Kdo chce vidět skutečný kakadukt, nechť zajde na adamovský konec nástupiště v Bílovicích nad Svitavou a popatří co to je přes Svitavu.
Úterý, 08. ledna 2019 - 13:49:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18183
Registrován: 5-2002
Jestli on to nebude gumovod do Mišelinky... [lol]
Úterý, 08. ledna 2019 - 14:23:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 61
Registrován: 4-2014
Podle zákresů inženýrských sítí v uvedeném místě vedou (nebo vedly) kromě hromady elektrických kabelů pouze dvě věci, a to plynovod a vodovod.
Úterý, 08. ledna 2019 - 14:48:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18184
Registrován: 5-2002
vr: protože vodovod to asi nebude , protože v mrazu by tam voda zmrzla
Pokud je dostatečnej průtok, tak by nutně nemusel, ta voda si v sobě nese poměrně dost tepla - stačí se podívat na leckterej potok...
Úterý, 08. ledna 2019 - 15:10:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 29
Registrován: 1-2012
V rámci plánované stavby „Optimalizace traťového úseku Praha Hostivař-Praha hl.n.“ bude
dotčen stávající STL plynovod DN 500 v žkm 178.781, který je v současné době uložen na mostní
opěře uvnitř železničního nadjezdu v ulici Průběžné.
P_v
Středa, 09. ledna 2019 - 10:09:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2071
Registrován: 5-2002
Ten přeložený vodovod je provizorium? Udivilo mě totiž, že ho položili na povrch a obyspali, místo aby ho zakopali do nezámrzné a pojezditelné hloubky.
Středa, 09. ledna 2019 - 12:55:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 1-2019
Víte někdo co se bude dít při té měsíční výluce Hlavák-Vršovice ?
Středa, 09. ledna 2019 - 17:55:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4612
Registrován: 3-2004
vixy:
* těžká stavební obnova koleje č. 101 ve vinohradském tunelu ve stanici Praha hl.n. a 1.traťové koleje, včetně pražského záhlaví v dopravně Praha-Vršovice os.n. (bude provedena výměna podkladnic, vrtulí, defektoskopicky vadných kolejnic včetně zavaření, doplněno štěrkového lože a provedeno podbití automatickou strojní podbíječkou),
* oprava výhybek č. 1, 5, 6, 7, 13, 14, 26, 27 a 36 ve stanici Praha hl.n.,
pažení železničních mostů v km 183,652 (nad ul. Otakarova/Vršovická) a v km 183,792 (nad ul. Otakarova a potokem Botič) ve stanici Praha-Vršovice os.n.,
* stavba základů a podpěr trakčního vedení.


Zdroj: Hostivař – Vršovice: v lednu budou sneseny první koleje ve vršovickém osobním nádraží
"Svět na to nebyl připraven, prostě to příliš předběhlo svou dobu. Ale stejné zákony nakonec zvítězí a budou slavit triumfální úspěch."
Nikola Tesla