Diskuse » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 03. 9. 2018 « předcházející | další »

Archiv diskuse Nehody do 03. 9. 2018

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Pátek, 31. srpna 2018 - 15:01:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3690
Registrován: 5-2004
Poklop_D400:
"Není to jen tento případ, najdou se i jiné, kde kvůli nějaké stavbě není vidět na koleje a není osazena pozitivka. Čumák osobáku v průjezdném profilu a teprve potom vidíte na trať. Nepřijde mi to normální, auto stojí a stejně z něj nevidíte. To není rozčilování, to je konstatování faktu."
Zrovna tam pozitivka přece je, stačí trochu pohnout s pohledem a ukáže se.

A ještě o archiv zpět
Hajnej:
"Hmmm, tak se zkusme vrátit zpátky k silnici samotné. Jak ten řidič ví, jakou rychlostí se dá projet konkrétní zatáčka? Neměla by u každé zatáčky být cedule? A může z absence takové cedule usuzovat, že ji projede devadesátkou...? "
Ono někde nepomůže ani deset cedulí - a pak by to s tou infra chtělo udělat i nějakou jinou změnu, než jen značení. Viz už starší článek, resp. i nadále pokračující výzkum.
FiJi
Pátek, 31. srpna 2018 - 18:14:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 114
Registrován: 1-2017
Aleš_Liesk.:
"Tak třeba ta polská autoškolačka, který to na přejezdu chcíplo (a spousty identickejch případů) by zázračně nastartovala, kdyby tam nebyla odjezdová závora? "
A kdyby tam nebyly závory, tak by jí to nechcíplo nebo by jí vlak objel? Tím autem uváznutým mezi závorami jsem nemyslel děj, který shodou náhod skončí tak, že se auto fyzicky ocitne mezi dvěma staženými závorami, ale děj, kde je příčinná souvislost mezi sklopením zadní závory a tím, že auto zůstane stát na přejezdu. Ostatně, i u těch chcíplotin je to problém, protože když řidič nebo auto-start auto hned nastartuje, narazí na další problém a tím je právě ta zadní závora.

Aleš_Liesk.:
"To, že se přes přejezd jezdí podle pravidel neznamená, že se před ním čeká déle (jasně, pokud to ještě 5 řidičů střihne na červenou, tak ti by fakt čekali déle). "
Znamená. Každý z řidičů, který to „střihne na červenou“, by před tím přejezdem čekal, kdyby pravidla dodržoval. A ostatní budou také čekat déle, protože šestý za těmi vašimi pěti, co to „střihli na červenou“, by dříve startoval z pole position, zatímco při dodržování předpisů bude startovat až ze šestého místa.

Aleš_Liesk.:
"Na a pak laskavě uvažte, jaké zpomalení způsobí jeden přejezd, kolik jich řidič za šichtu průměrně potká, a jaké zpomalení způsobí průjezd obcema 50 a pouštění chodců na přechodech."
Rychlost 50 v obcích, dávání přednosti na přechodu nebo na křižovatce, tam všude většina řidičů chápe význam toho zdržení – také jsou nebo byli chodci, mají třeba děti, jeli po hlavní silnici nebo na zelenou. U čekání na pomalý vlak je důvodem „pro dráhu je to tak pohodlnější“, a pro to má pochopení málokterý řidič.

Hajnej:
"Však se taky nově téměř nezřizují, tak bys měl být spokojen. "
Bohužel těch již existujících je stále příliš mnoho a stále vychovávají řidiče k tomu, že dráha je bordel na kolečkách, přejezdy se chovají nevyzpytatelně a věčně nefungují a po řidičích se na přejezdech chce nemožné. A že tím pádem železniční přejezd je ruská ruleta, kde je potřeba se nejprve rychle rozhlédnout, zda náhodou nezahlédnu vlak, pak se pomodlit, zavřít oči a dupnout na plyn, abych to měl co nejdřív za sebou, ať je to cokoli.

Hajnej:
"Řidič má závoru neobjíždět prostě proto, že ji objíždět nesmí, nikoliv proto, že získal zkušenost, že to nikdy nestihne. "
Už jsem vám několikrát vysvětloval, že „řidič má“, „strojvedoucí má“ i „výpravčí má“ jsou velmi nespolehlivé způsoby, jak bránit nehodám. Kdyby fungovalo „řidič má“, „strojvedoucí má“ a „výpravčí má“, tak nepotřebujeme žádné zabezpečovací zařízení, žádné deformační zóny, žádné airbagy, ABS, bezpečnostní pásy, žádné AVV. Prostě se strojvedoucím nařídí, že mají jezdit podle předpisů, plynule, optimalizovat spotřebu vzhledem k jízdním dobám, a autoři AVV nebudou mít co žrát, protože strojvedoucí zvládne to samé – stačí zavést přísné tresty, když to nějaký strojvedoucí nedodrží.
Pátek, 31. srpna 2018 - 18:28:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2174
Registrován: 9-2005
Žádná závora v Čechách nebrání nikomu v odjezdu z prostoru PZZ. Nejeden test ukázal, že najetí do sklopené závory osobní auto ani nepoškodí. Myslím, že by bylo dobré se zeptat psychologů, proč ti psychopati, co mají koule vjet i přes VÝSTRAHU na přejezd se pak bojí projet skrz zavřenou závoru, která je složená jen z prkének...
Nabízím seriózní zaměstnání v oboru železniční zabezpečovací techniky v oblasti Praha. Stačí elektrotechnické vzděláni a řidičák, zbytek Tě už naučíme - napiš na mail pod nickem
Pátek, 31. srpna 2018 - 18:29:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5646
Registrován: 9-2011
FiJi: Tím autem uváznutým mezi závorami jsem nemyslel děj...
No jo, to ale pak nemůžete napsat :
"Třeba všechny nehody, ve kterých hrálo roli auto uvázlé mezi závorami. Bez odjezdových závor by k takové nehodě nedošlo"

stačí zavést přísné tresty, když to nějaký strojvedoucí nedodrží.
Nějak vám asi nedochází rozdíl mezi [cunik][cunik][cunik], na které ty pokuty vesměs platí, a na "opomenutí/omyl", kterým má zabránit zabezpečovací zařízení.
Nebo nechcete, aby vám to došlo.
Pátek, 31. srpna 2018 - 18:52:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1072
Registrován: 8-2007
přejezdy se chovají nevyzpytatelně a věčně nefungují
A proto tvrzení máš nějaký relevantní podklad nebo jen tak plácáš do větru?
Pátek, 31. srpna 2018 - 19:28:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3021
Registrován: 5-2002
dráha je bordel na kolečkách, přejezdy se chovají nevyzpytatelně a věčně nefungují a po řidičích se na přejezdech chce nemožné. A že tím pádem železniční přejezd je ruská ruleta, kde je potřeba se nejprve rychle rozhlédnout, zda náhodou nezahlédnu vlak, pak se pomodlit, zavřít oči a dupnout na plyn, abych to měl co nejdřív za sebou, ať je to cokoli.

Chlapče, už toho nechte. Nebo se naseru a máte na krku stíhání za šíření poplašné zprávy. Už to fakt přeháníte.
Odevzdejte řidičák (pokud ho vůbec máte a jezdíte), pořiďte si statného ošetřovatele a přestaňte blábolit blbosti.
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
FiJi
Pátek, 31. srpna 2018 - 20:01:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 115
Registrován: 1-2017
Houmr:
"Žádná závora v Čechách nebrání nikomu v odjezdu z prostoru PZZ."
Stejně tak žádná závora v Čechách ani na Moravě a ve Slezsku nebrání vjezdu na přejezd, a to ani když je sklopená. Tak proč se tam ty závory asi montují? Napovím vám, nejde o fyzické vlastnosti závor, ale o psychologický efekt. A ten stejný psychologický efekt, který brání řidiči vjet přes závoru na přejezd, mu brání i odjet z přejezdu, pokud tam zůstane a před ním je sklopená závora.

Aleš_Liesk.:
"No jo, to ale pak nemůžete napsat"
Můžu, protože auto uvázlé „mezi závorami“ může být příslovečné určení jak místa tak způsobu.

Aleš_Liesk.:
"Nějak vám asi nedochází rozdíl mezi [cunik][cunik][cunik], na které ty pokuty vesměs platí, a na "opomenutí/omyl", kterým má zabránit zabezpečovací zařízení."
Jenže tohle je akorát drážní dogma. Úplně pomýlené je přesvědčení, že jakékoli pochybení na dráze je jen opomenutí/omyl, a chudáka strojvedoucího/výpravčího do toho navezly zlé předpisy, vedení, odbory nebo alternativní dopravce / ČD; zatímco jakákoli chyba řidiče v dohledu dráhy je vždy zlý úmysl řidiče s cílem poškodit dráhu, přičemž někteří řidiči jsou tak úkladní, že se při této sabotáži dráhy zabijí, čímž se zbaběle vyhnou exemplárnímu procesu zakončenému rozsudkem trestu smrti, který by měl samozřejmě následovat, pokud by soudy byly co k čemu.


Bkv:
"A proto tvrzení máš nějaký relevantní podklad nebo jen tak plácáš do větru?"
Jednou padnou závory a vzápětí projede vlak, podruhé padnou závory a dlouho se nic neděje. Nebo jsou dole závory, projede vlak, závory jdou nahoru, řidič vjede na přejezd a najednou jdou hned závory zase dolů. To je z pohledu řidiče nevyzpytatelné chování. A nic na tom nemění fakt, že je to vše přesně v souladu s předpisy – to, že je něco v předpisech, ještě neznamená, že to vypadá logicky. A že věčně nefungují? No to máte přímo v zákoně – pokud na přejezdu nesvítí pozitivka, pro řidiče platí úplně stejné povinnosti, jako kdyby tam žádné PZZ nebylo (respektive těch povinností je ještě víc, řidič musí hlídat nejen vlak, ale ještě PZZ). Pokud je někde nějaké zařízení, a lidé se musí chovat, jako by tam nebylo, je to zařízení nefunkční. Když máte v baráku výtah, vy byste jím mohl a chtěl jet, ale přesto budete muset jít pěšky po schodech, těžko budete někomu vysvětlovat, že jdete po schodech proto, že ten výtah je perfektně funkční.
Pátek, 31. srpna 2018 - 20:23:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17464
Registrován: 5-2002
FiJi: Každý z řidičů, který to „střihne na červenou“, by před tím přejezdem čekal, kdyby pravidla dodržoval.
No a...?

by startoval z pole position
Jenže silniční doprava není o závodění, to si možná myslí nějakej zastydlej puberťák nebo egoistickej magor.

U čekání na pomalý vlak je důvodem „pro dráhu je to tak pohodlnější“
To, že se to tak jeví Tobě, ještě neznamená, že je tomu skutečně tak.
Skutečným důvodem je to, že je to tak únosnější pro státní rozpočet. Proto je to taky ve všech zemích plus minus stejné.

Bohužel těch již existujících je stále příliš mnoho
Ano. Mnohé z nich v minulosti nahradily místa, kde byly šraňky na kliku a nebo taky vůbec nic.

autoři AVV nebudou mít co žrát, protože strojvedoucí zvládne to samé
Až na ten drobnej detail, že AVV je primárně zařízení automatizační, které zabrzdí i ze 160 na jedno zabrzdění, kterému nevadí, jestli je světlo nebo tma nebo mlha nebo cíl za obloukem, a které nemá problém s tím co sekundu propočítat energeticky optimální trajektorii. To je totiž jeho hlavní účel a to už zvládá málokterej fíra, proto mu to nikdo soudnej nařizovat nebude (na rozdíl od elementárního zákazu v podobě "bliká červená - neser se na přejezd").
Takže nakonec akorát zmrdská snaha bejt osobní, žejo...?
Pátek, 31. srpna 2018 - 20:29:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17465
Registrován: 5-2002
FiJi: zatímco jakákoli chyba řidiče v dohledu dráhy je vždy zlý úmysl řidiče s cílem poškodit dráhu, přičemž někteří řidiči jsou tak úkladní, že se při této sabotáži dráhy zabijí
Podsun.
Chyba řidiče není zlý úmysl jednoduše proto, že mnoho chybujících řidičů nemyslí vůbec (a nebo na něco jiného, než na řízení).
Často je to nedbalost typu "však ono to zas vyjde" (pro TH: nedbalost úmyslná), u některých (naštěstí ne mnoha) psychopatických jedinců pak občas i agrese "já tomu *** ukážu, zač je toho loket".
Pátek, 31. srpna 2018 - 21:04:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2175
Registrován: 9-2005
A ten stejný psychologický efekt, který brání řidiči vjet přes závoru na přejezd, mu brání i odjet z přejezdu, pokud tam zůstane a před ním je sklopená závora.
Jen jsi opomněl "drobný" rozdíl a sice, že když stojí před tou první závorou, tak mu na rozdíl od stání před tou druhou nehrozí žádné nebezpečí, pro které by jí měl překonat.
Nevyzpytatelně se chovají řidiči, ne přejezdy...
Nabízím seriózní zaměstnání v oboru železniční zabezpečovací techniky v oblasti Praha. Stačí elektrotechnické vzděláni a řidičák, zbytek Tě už naučíme - napiš na mail pod nickem
FiJi
Pátek, 31. srpna 2018 - 21:04:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 116
Registrován: 1-2017
Hajnej:
"Jenže silniční doprava není o závodění"
Když komentář nechápete, nereagujte na něj. Řeč byla o tom, že přísnější tresty by měly i jiné důsledky, např. zprostředkovaně kvůli delšímu čekání před přejezdy. Následně jsem vysvětloval, proč by se před přejezdy čekalo déle.


Hajnej:
"To, že se to tak jeví Tobě, ještě neznamená, že je tomu skutečně tak. "
To, že je něco skutečně tak, neznamená, že se to tak všem jeví. Pro rozhodování lidí je podstatné to, jak se jim věci jeví, ne jak skutečně jsou.

Hajnej:
"Až na ten drobnej detail, že AVV je primárně zařízení automatizační, které zabrzdí i ze 160 na jedno zabrzdění, kterému nevadí, jestli je světlo nebo tma nebo mlha nebo cíl za obloukem, a které nemá problém s tím co sekundu propočítat energeticky optimální trajektorii."
Když komentář nechápete, nereagujte na něj. Vůbec není podstatné, zda jde o zařízení automatizační, zabezpečovací nebo jakékoli jiné. Důležité je, že to zařízení zvládá některé funkce lépe než člověk – bez ohledu na to, jak velkým trestem budete člověku hrozit. Protože to, jestli je světlo nebo tma nebo mlha nebo cíl za obloukem ovlivňuje schopnosti člověka, bez ohledu na to, jakým trestem budete člověku hrozit.

Hajnej:
"To je totiž jeho hlavní účel a to už zvládá málokterej fíra"
Tohle si po sobě přečtěte ještě stokrát. A pak si místo „fíra“ dejte „řidič“ a přečtěte si to tisíckrát. Třeba vám pak konečně dojde, že některé činnosti prostě lidé zvládají špatně nebo vůbec, a žádné tresty na tom nic nezmění.

Hajnej:
"proto mu to nikdo soudnej nařizovat nebude "
A nařizovat něco takového řidičům je v pořádku?

Hajnej:
"na rozdíl od elementárního zákazu v podobě "bliká červená - neser se na přejezd""
Jenže tak to pravidlo není. Ono totiž ani auto nelze zastavit na místě.

Hajnej:
"Takže nakonec akorát zmrdská snaha bejt osobní, žejo...?"
Ne, akorát snaha vysvětlit vám takovou komplikovanou věc, jako že lidé některé věci nezvládají úplně dobře, a nic ta tom nezmění ani když jim to nařídíte a budete je trestat, když to neudělají. Jak se zdá, pochopil jste, že v propočítávání energeticky optimální trajektorie nejsou lidé úplně dobří, bez ohledu na trest, který jim hrozí. Možná vám jednou dojde, že nejsou ani dobří v hledání vlaku v křoví.


Hajnej:
"Často je to nedbalost typu "však ono to zas vyjde""
„Však ono AVV zase zastaví“, „však ona je to zase přivolávačka, protože ZZ tady neumí volno“, „na odjezdu bude volno jako vždycky“, to se nikdy na železnici nestalo, že.

Hele, pokud předpokládáte, že na silnici jsou jen samí psychopati toužící zabít sebe i ostatní, pak nechápu tu touhu po zpřísňování trestů, protože to na psychopaty nezabírá.
FiJi
Pátek, 31. srpna 2018 - 21:06:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 117
Registrován: 1-2017
Houmr:
"Jen jsi opomněl "drobný" rozdíl a sice, že když stojí před tou první závorou, tak mu na rozdíl od stání před tou druhou nehrozí žádné nebezpečí, pro které by jí měl překonat."
Vy jste ovšem zapomněl na ten podstatný rozdíl, že to, že někomu hrozí nebezpečí, a že si uvědomuje, že mu hrozí nebezpečí, jsou dvě rozdílné věci.
Pátek, 31. srpna 2018 - 21:12:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2176
Registrován: 9-2005
myslím, že každý, kdo stojí s autem uzavřeným na PZZ ve výstraze si sakra uvědomuje, že mu hrozí nebezpečí.
Nabízím seriózní zaměstnání v oboru železniční zabezpečovací techniky v oblasti Praha. Stačí elektrotechnické vzděláni a řidičák, zbytek Tě už naučíme - napiš na mail pod nickem
Pátek, 31. srpna 2018 - 23:47:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17466
Registrován: 5-2002
FiJi: Ono totiž ani auto nelze zastavit na místě.
To po tom autě kupodivu nikdo nechce - už se to tady řešilo.

Možná vám jednou dojde, že nejsou ani dobří v hledání vlaku v křoví.
A ty blikající červené musí taky hledat v křoví...?

pokud předpokládáte, že na silnici jsou jen samí psychopati toužící zabít sebe i ostatní
Další podsun...?
Psal jsem přece, že většinou prostě nemyslí.
Sobota, 01. září 2018 - 09:01:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1015
Registrován: 8-2011
Rychlost 50 v obcích, dávání přednosti na přechodu nebo na křižovatce, tam všude většina řidičů chápe význam toho zdržení –
Sorry jako,ale pokud někdo chápe dávání přednosti chodcům a nechápe dávání přednosti vlaku,tak nemá za volantem co dělat.

Bohužel těch již existujících je stále příliš mnoho a stále vychovávají řidiče k tomu, že dráha je bordel na kolečkách, přejezdy se chovají nevyzpytatelně a věčně nefungují a po řidičích se na přejezdech chce nemožné.

Za celý rok jsem viděl jeden jediný otevřený přejezd a vlak do něj jel,přesně tak jak má do otevřeného přejezdu jet. Kde jsou ty ostatní nevyzpytatelné a věčně nefungující?

Jednou padnou závory a vzápětí projede vlak, podruhé padnou závory a dlouho se nic neděje. Nebo jsou dole závory, projede vlak, závory jdou nahoru, řidič vjede na přejezd a najednou jdou hned závory zase dolů. To je z pohledu řidiče nevyzpytatelné chování.

A vy máte řešit proč jsou závory dlouho dole? Řešíte tohle samé na křižovatce nebo u semaforu ,když cestáři spravují silnici a pak jim jdete vynadat,že vás to zdržuje? A co je nevyzpytatelného na červených světlech,které když blikají tak nemáte na přejezdu co dělat ?
Sobota, 01. září 2018 - 09:08:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 383
Registrován: 6-2002
Na mistra FiJiho se nedá reagovat jinak než replikou ze Světáků:

"Nedá se nic dělat, je to vůl!

Jakej vůl?

Velkej!!!"
FiJi
Sobota, 01. září 2018 - 09:40:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 118
Registrován: 1-2017
Hajnej:
"To po tom autě kupodivu nikdo nechce - už se to tady řešilo."
Pokud už se to tu řešilo, měl jste to zahrnou do svých úvah a nepsat, že když bliká červená, nemá nad ničím přemýšlet a má zastavit. Vzhledem k tomu, že auto nezastaví na místě, musí řidič v okamžiku, kdy začne blikat červená, zvážit, zda vzhledem k aktuální situaci zvládne bezpečně zastavit před přejezdem, nebo zda má pokračovat. Tahle úvaha je mnohem komplexnější, než „červená → zastav“, a logicky se do téhle úvahy do té „aktuální situace“ pletou i takové faktory, jako že řidič má nějaký cíl cesty a tomu se přiblíží, když přejezd přejede a nebude tam čekat, nebo že pokaždé, když čekal u přejezdu, trvalo dlouho, než vlak přijel, takže to určitě ještě stihne. Už to chápete?


Hajnej:
"A ty blikající červené musí taky hledat v křoví...? "
Měl byste si znovu přečíst zákon. Když nebliká pozitivka, neblikající červené pro řidiče nemají znamenat vůbec nic. Už jsem na to v této diskusi upozorňoval několikrát, že je tohle velice kontraintuitivní a vychovává to řidiče v tom, že PZZ si moc nemají všímat, protože je to něco, na co se stejně nemohou spolehnout.

Hajnej:
"Psal jsem přece, že většinou prostě nemyslí."
Což je zase podsun od vás. A pokud většinou prostě nemyslí, větší tresty opět budou k ničemu, protože aby fungovala hrozba trestu, je potřeba, aby dotyčný myslel a spojil si to, co se chystá udělat, s tou hrozbou trestu.
FiJi
Sobota, 01. září 2018 - 10:10:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 119
Registrován: 1-2017
Hroch.R420:
"Sorry jako,ale pokud někdo chápe dávání přednosti chodcům a nechápe dávání přednosti vlaku,tak nemá za volantem co dělat. "
Pokud někdo nechápe, že je rozdíl v dávání přednosti vlaku, a v dávání přednosti vzduchu, pořád vzduchu, ještě pořád vzduchu a pak někdy možná vlaku, nemá co dělat v diskusi o přejezdech.

Hroch.R420:
"Za celý rok jsem viděl jeden jediný otevřený přejezd a vlak do něj jel,přesně tak jak má do otevřeného přejezdu jet. Kde jsou ty ostatní nevyzpytatelné a věčně nefungující?"
Psal jsem to už v předchozím komentáři. To, že něco splňuje pravidla nastavená tak, aby se to dobře technicky udělalo, neznamená, že to funguje z pohledu uživatelů. Přejezd, kde jsou závory dole a nic se neděje, je z pohledu řidiče nefunkční. A ještě horší je přejezd, kde jsou rozhledové poměry na 10 km/h, a vlak tam projede 80 km/h. Protože řidič ví, že podle zákona se musí před přejezdem přesvědčit, že nepřijíždí vlak, a vidí, že v tomhle případě to v žádném případě udělat nemůže. Jak vážně asi bude brát ustanovení zákona, která splnit nelze?

Hroch.R420:
"A vy máte řešit proč jsou závory dlouho dole?"
Musíte se smířit s tím, že dráha není neomezeným vládcem v této zemi. To, že má dráha na křížení se silnicí přednost, je věcí společenské dohody, a řidič samozřejmě bude zkoumat, zda dráha tu dohodu tak trochu nezneužívá, když nejprve argumentuje tím, že vlak nezastaví na místě, pak si ale zavře přejezd a nic se neděje, nepřijíždí žádný vlak, který by nezastavil na místě.

Hroch.R420:
"Řešíte tohle samé na křižovatce"
Na křižovatce tohle nikdo neřeší, protože když padne červená, tak v drtivé většině případů vyrazí auta z kolizních směrů.

Hroch.R420:
"A co je nevyzpytatelného na červených světlech,které když blikají tak nemáte na přejezdu co dělat ?"
Chtělo by to, abyste si zjistil, jak takové PZZ funguje. Blikající červená světla totiž není jediný stav, ve kterém se může PZZ nacházet. To, že uvažujete jenom o stavu, kdy přejezd červeně bliká, ale vůbec neuvažujete stav, kdy nic nedělá (což je nejčastější stav, v jakém řidič PZZ potká – a aby to zase někdo nepochopil špatně, ten přejezd nic nedělá proto, že se neblíží žádný vlak), svědčí o tom, že vůbec nechápete podstatu problému. Pro rozhodování jsou nejlepší jednoznačné protikladné informace, kdy se člověk vůbec nemusí rozhodovat, jenom vyhodnotí, zda platí „ano“ nebo „ne“. Takovou informací by bylo třeba „jede vlak“ – „nejede vlak“. Takovou jednoduchou informací už ale není signál „pokud můžeš bezpečně zastavit, zastav“ (mimochodem, tenhle problém by úspěšně řešila nějaká značka na silnici, třeba půlka čáry, která by značila „když už jsi za čárou, PZZ si nevšímej“ – jenže namalovat ke každému přejezdu 2×70 cm bílé čáry by nejspíš vysálo rozpočet natolik, že by se příštích deset let nemohla na přejezd nainstalovat jediná kamera), a už vůbec není takovou informací PZZ kde nesvítí pozitivka, které má skutečně také jen dva stavy, ale ty dva stavy jsou „nejspíš jede vlak“ a „těžko říct, zda nějaký vlak jede nebo nejde“.
Sobota, 01. září 2018 - 13:24:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1016
Registrován: 8-2011
Pokud někdo nechápe, že je rozdíl v dávání přednosti vlaku, a v dávání přednosti vzduchu, pořád vzduchu, ještě pořád vzduchu a pak někdy možná vlaku, nemá co dělat v diskusi o přejezdech.
A jak to řešíte ,když stojíte na křižovatce na červenou a z ostatních směrů nic nejede nebo nepřechází chodci? Řeknete si ,že dáváte zbytečně přednost vzduchu a na další křižovatce jedete na červenou?

A ještě horší je přejezd, kde jsou rozhledové poměry na 10 km/h, a vlak tam projede 80 km/h. Protože řidič ví, že podle zákona se musí před přejezdem přesvědčit, že nepřijíždí vlak, a vidí, že v tomhle případě to v žádném případě udělat nemůže. Jak vážně asi bude brát ustanovení zákona, která splnit nelze?

Kolik takových znáte? A nahlásil jste to na odpovědná místa ,aby byla zjednána náprava? Nebo je to vymýšlení všemožných "cobykdyby"?

Musíte se smířit s tím, že dráha není neomezeným vládcem v této zemi. To, že má dráha na křížení se silnicí přednost, je věcí společenské dohody, a řidič samozřejmě bude zkoumat, zda dráha tu dohodu tak trochu nezneužívá, když nejprve argumentuje tím, že vlak nezastaví na místě, pak si ale zavře přejezd a nic se neděje, nepřijíždí žádný vlak, který by nezastavil na místě.

Už jsem vám psal,že mě neživí dráha,ale silnice a přesto nemám s překonáváním přejezdů problém jako vy .

Chtělo by to, abyste si zjistil, jak takové PZZ funguje. Blikající červená světla totiž není jediný stav, ve kterém se může PZZ nacházet.

Motáte věechno dohromady,funkční PZZ s nefunkčním,řidiče,kteří nechtějí čekat s těmi ,kteří nestihnou včas zastavit,apod. Docela solidní bramboračka.
FiJi
Sobota, 01. září 2018 - 13:46:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 120
Registrován: 1-2017
Hroch.R420:
"A jak to řešíte ,když stojíte na křižovatce na červenou a z ostatních směrů nic nejede nebo nepřechází chodci? Řeknete si ,že dáváte zbytečně přednost vzduchu a na další křižovatce jedete na červenou? "
Bavíme se to u tom, jaké řidič získává zkušenosti, ne o jednom případu. A člověk samozřejmě jinak reaguje na zkušenost, že se něco děje často, a jinak na zkušenost, že se to děje výjimečně. A mimochodem, jak v posledních letech přibývá různých zpomalovacích semaforů a semaforů, které v noci na prázdnou křižovatku svítí červenou, úměrně tomu klesá respekt řidičů k semaforům. Stát na jednu stranu řidiče různými způsoby vychovává, aby pravidla silničního provozu nerespektovali, a pak se všichni hrozně diví, že řidiči pravidla nerespektují, a vymýšlí se vyšší tresty. To opravdu dává smysl…


Hroch.R420:
"Kolik takových znáte?"
Že by skoro všechny? Kolik přejezdů na koridorech má rozhledové poměry na 160 km/h? Kolik přejezdů na vedlejších tratích je má na 120 km/h, což je rychlost, kterou řidič může u vlaku klidně předpokládat?


Hroch.R420:
"Už jsem vám psal,že mě neživí dráha,ale silnice a přesto nemám s překonáváním přejezdů problém jako vy "
Tomu se říká sladká nevědomost. Vždyť ani nevíte, že nepoznáte funkční PZZ od nefunkčního.

Hroch.R420:
"Motáte věechno dohromady,funkční PZZ s nefunkčním"
Fakt? A on to snad rozlišuje zákon? Říká snad zákon řidiči, jak pozná funkční PZZ a ukládá mu u něj méně povinností?
Sobota, 01. září 2018 - 14:07:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1017
Registrován: 8-2011
Bavíme se to u tom, jaké řidič získává zkušenosti, ne o jednom případu. A člověk samozřejmě jinak reaguje na zkušenost, že se něco děje často, a jinak na zkušenost, že se to děje výjimečně

No pořád nevím kde berete ty zkušenosti a kolik jich máte s tím,že "přejezdy se chovají nevyzpytatelně a věčně nefungují"?

Kolik přejezdů na koridorech má rozhledové poměry na 160 km/h? Kolik přejezdů na vedlejších tratích je má na 120 km/h, což je rychlost, kterou řidič může u vlaku klidně předpokládat?

On v případě nefunkčního PZZ pojede vlak na přejezd 160km/h? Nebo snad je na koridoru přejezd pouze s křížem?

Vždyť ani nevíte, že nepoznáte funkční PZZ od nefunkčního.
Nejsem si jist,že ten kdo něco nepozná a má s tím problém jsem já...
Sobota, 01. září 2018 - 14:31:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2177
Registrován: 9-2005
Vzhledem k tomu, že auto nezastaví na místě, musí řidič v okamžiku, kdy začne blikat červená, zvážit, zda vzhledem k aktuální situaci zvládne bezpečně zastavit před přejezdem, nebo zda má pokračovat. Tahle úvaha je mnohem komplexnější, než „červená → zastav“, a logicky se do téhle úvahy do té „aktuální situace“ pletou i takové faktory, jako že řidič má nějaký cíl cesty a tomu se přiblíží, když přejezd přejede a nebude tam čekat, nebo že pokaždé, když čekal u přejezdu, trvalo dlouho, než vlak přijel, takže to určitě ještě stihne. Už to chápete?

Podle této úvahy bych si troufnul tvrdit, že nemáš řidičák. Protože napsat na toto téma tak dlouhou úvahu a myslet jí vážně normální řidič nemůže.
Řidič vidí červenou, tak zastaví. Neřeší takové nesmysly co píšeš, prostě stejně jako neřeší, kdy tam dát trojku apod. Když se rozsvítí v bezprostřední blízkosti a rychlosti, prostě projede a opět: neřeší.
Samozřejmě připouštím, že asi také nijak zvlášť neřeší, když nebliká pozitivka. Ale to za něj řeší to OP. Za svůj život už jsem se setkal s tím, že PZZ byl mimo provoz a jel zrovna vlak, když jsem jel já, ale vzhledem k jeho rychlosti a houkání jsem z toho neměl nějaký zážitek, že by to byla nebezpečná záležitost.
Nabízím seriózní zaměstnání v oboru železniční zabezpečovací techniky v oblasti Praha. Stačí elektrotechnické vzděláni a řidičák, zbytek Tě už naučíme - napiš na mail pod nickem
Priapos
Sobota, 01. září 2018 - 14:50:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1525
Registrován: 10-2012
FiJi:
""Musíte se smířit s tím, že dráha není neomezeným vládcem v této zemi. To, že má dráha na křížení se silnicí přednost, je věcí společenské dohody,"Musíte se smířit s tím, že dráha má na křížení se silnicí přednost z ryze pragmatických a racionálních důvodů. Fyzikální zákony zkrátka nějaký FiJi ani nikdo jiný nezmění ani neokecá. Přečtěte si příspěvek od

Miloslav_kolář Sobota, 01. září 2018 - 09:08:24

a popřemýšlejte, proč to napsal až tak explicitně.
Stenly
Sobota, 01. září 2018 - 15:40:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 95
Registrován: 2-2016
Fiji, když ses tak velkej odborník na přejezdy a řidiče tak mi vysvětli tuhle situaci.
U vjezdu do Lysé od Boleslavi, hned za vjezdovým návěstidlem se nachází přejezd se závorama, když si tam přijedu odstát frontu do Kostomlat mám Stůj, závory nahoře a všichni kdo chtějí zdolat přejezd, ať již autem nebo na kole se vždycky zastaví a koukají jestli se náhodou nechci rozject. Situace je úplně jiná když jedu od Kostomlat tak na tom samém přejezdu (pro mě na odjezdu z Lysé) kdo může začne chodit a nějak nikoho netankuje že sou závory dole a já jedu 100 (ano, přez obec[satan]) a to samé se dá vztáhnout na přejezd na vjezdu do Nymburka od Kostomlat.
Řekl bych že je pořád zásadní problém někde jinde než v železnici.
FiJi
Sobota, 01. září 2018 - 16:51:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 121
Registrován: 1-2017
Hroch.R420:
"No pořád nevím kde berete ty zkušenosti a kolik jich máte s tím,že "přejezdy se chovají nevyzpytatelně a věčně nefungují"?"
Já zase nevím, proč odpovídáte na komentáře, které nečtete.

Hroch.R420:
"On v případě nefunkčního PZZ pojede vlak na přejezd 160km/h? Nebo snad je na koridoru přejezd pouze s křížem?"
Už jsem to tu mnohokrát vysvětloval, stačilo si to přečíst. Řidič neví nic o tom, kolik jezdí vlak přes nefunkční přejezd. Řidič ví dvě věci – že viděl jet vlak přes přejezd 160 km/h, takže může očekávat, že vlaky jezdí přes přejezd takhle rychle, a že podle zákona když nebliká pozitivka, má se přesvědčit, že nepřijíždí vlak. Spojením těchto dvou věcí z toho vychází, že když nebliká pozitivka, má se přesvědčit, že nepřijíždí vlak, který může jet rychlostí až 160 km/h.

Priapos:
"Musíte se smířit s tím, že dráha má na křížení se silnicí přednost z ryze pragmatických a racionálních důvodů. Fyzikální zákony zkrátka nějaký FiJi ani nikdo jiný nezmění ani neokecá."
Další, pro kterého jsou dvě myšlenky v textu příliš. Ty fyzikální zákony říkají, že vlak jedoucí k přejezdu nezastaví na místě ani na pár metrech. To, že se závory stahují mnohem dřív, než aby byly dole chvilku před průjezdem vlaku, ovšem nemá nic společného se setrvačností vlaku a jeho brzdnou dráhou, ale s tím, že je to prostě levnější řešení. Mimochodem, přesně z těch pragmatických a racionálních důvodů řidiči projíždějí přejezdy na červenou – protože pak nemusí zbytečně čekat před přejezdem a dostanou se dříve do cíle své cesty. Akorát někdy to pragmatické a racionální řešení nevyjde a má nezamýšlené důsledky.
FiJi
Sobota, 01. září 2018 - 16:56:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 122
Registrován: 1-2017
Stenly: To přesně ilustruje to, co tu celou dobu píšu. Že se řidiči (a chodci) neřídí PZZ, protože se z jejich pohledu zařízení typu PZZ chovají chaoticky. Řídí se tím, na co se v tu chvíli mohou spolehnout (alespoň si to myslí), a to jsou jejich smysly, odhad a zkušenost. Když přijíždíte k přejezdu 100 km/h a vlak je ještě v dostatečné vzdálenosti, odhadnou, že to stihnou přejít/přejet. Když stojíte těsně před přejezdem, vědí, že kdybyste se rozjel, přejít/přejet to nestihnou.
Sobota, 01. září 2018 - 17:52:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24
Registrován: 6-2018
Šmarjá, dejte mu někdo imodium, ten jeho slovní průjem přestává být normální.
Priapos
Sobota, 01. září 2018 - 18:26:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1526
Registrován: 10-2012
FiJi:
"Další, pro kterého jsou dvě myšlenky v textu příliš. "


Vidíte a přesto se mně dokonce podařilo absolvovat i VŠ. A to ještě ne v Plzni.
Priapos
Sobota, 01. září 2018 - 18:32:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1527
Registrován: 10-2012
FiJi:
"Mimochodem, přesně z těch pragmatických a racionálních důvodů řidiči projíždějí přejezdy na červenou – protože pak nemusí zbytečně čekat před přejezdem a dostanou se dříve do cíle své cesty. Akorát někdy to pragmatické a racionální řešení nevyjde a má nezamýšlené důsledky."Projíždění přes přejezd na červenou určitě nelze považovat za racionální, na tom se zcela jistě neshodneme.
Sobota, 01. září 2018 - 19:08:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5647
Registrován: 9-2011
Fiji:
Aleš_Liesk.: No jo, to ale pak nemůžete napsat...
Fiji: Můžu, protože auto uvázlé „mezi závorami“ může být příslovečné určení jak místa tak způsobu.


Jenže reagujete na něco jiného, než byla podstata příspěvku (což s oblibou kritizujete u jiných).
Tam bylo napsáno: "Třeba všechny nehody, ve kterých hrálo roli..."

No a jak říkal náš matikář, "'Všechny' je obecný kvantifikátor".

Jestli váš monitor neumí zobrazit tučný písmo, tak ho zahoďte. Ale myslím, že v monitoru to nebude.
FiJi
Sobota, 01. září 2018 - 19:50:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 123
Registrován: 1-2017
Aleš_Liesk.:
"Jenže reagujete na něco jiného, než byla podstata příspěvku (což s oblibou kritizujete u jiných).
Tam bylo napsáno: "Třeba všechny nehody, ve kterých hrálo roli..."

No a jak říkal náš matikář, "'Všechny' je obecný kvantifikátor". "
„Všechny nehody, ve kterých hrálo roli“ ovšem neznamená „všechny nehody“. Opravdu jsem nepsal o nehodách, kdy se srazí dvě auta na parkovišti. „Všechny“ je sice obecný kvantifikátor, ale jeho platnost se obvykle omezuje dalším upřesněním. Například tvrzení „všechna čísla, která jsou sudá, jsou bezezbytku dělitelná dvěma“ není výrokem o všem, ale jen o číslech, a dokonce jen o sudých číslech. Protože to „všechna“ je dále ve větě omezeno. Stejně jako já jsem „všechny“ omezil jen na nehody, a to dokonce jen na nehody na železničních přejezdech, kde jednou z příčin, která způsobila, že k nehodě došlo, byla i stažená zadní závora na přejezdu. Napsal jsem to trochu nešikovně, takže se to dalo vyložit i tak, že tam ta stažená zadní závora byla, ale nebyla příčinou – to už jsme si ovšem vysvětlili, tak nechápu, proč se v tom dál musíte šťourat a dělat ze sebe hlupáka, když hledáte chybu někde, kde není. Myslím, že na předvádění hlouposti je tu dost jiných.

Priapos:
"Projíždění přes přejezd na červenou určitě nelze považovat za racionální, na tom se zcela jistě neshodneme."
„Projíždění“ a „důvody k projíždění“ není jedno a to samé. I pragmatické a racionální důvody mohou vést k neracionálnímu jednání, pokud se spojí s dalšími předpoklady, které racionální nejsou. Ostatně „pragmatické“ se často používá i v pejorativním významu, označují se tím kroky, které na první pohled vypadají racionálně, ovšem jsou nedomyšlené a nakonec vedou ke špatným výsledkům.
Sobota, 01. září 2018 - 20:46:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 671
Registrován: 11-2012
U Bezpravi stret vlaku s osobou. Je tma, je tam prejezd, ma minimalne svetla (zvonek a zavory uz nevim), rozhledovy trojuhelnik a FiJi by mohl rict co tam draha zanedbala. [happy]

Ja bohuzel cekam v MuN, na vhodny vlak smer PHA

(Příspěvek byl editován uživatelem persink163054.)
Sobota, 01. září 2018 - 21:07:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 153
Registrován: 7-2017
Aktuálně. . . . https://zpravy.idnes.cz/vlak-mrtvola-koleje-nalez-trat-provoz-zas taven-brandys-morava-p7x-/domaci.aspx?c=A180901_195604_domaci_pmk

Tak malou vzpomínku. Za komárů jsem jezdil na trati Blava - Žilina. Jednou jsem vezl s Brejlovcem první ranní dělnický vlak tuším 2801 z Trenčína s odch 4:17hod do Pov. Bystr.
Zastavil jsem v Opatové, T.Teplé a po chvíli i v Dubnici n/Váh. Pomalu začínalo svítat. Po chvilce mi výpravčí odmávl odjezd zeleným světlem. Nasypal jsem tam stupně a svižně jsem se se soupravou rozjížděl. Jenže, po asi třista metrech mi začalo vytrubovat VZ a vzápětí i zaúčinkoval. Bylo slepené tlačítko. Šel jsem do strojovny a VZ dal do polohy postrk. Vrátil jsem se do kabiny, otevřel boční okno a kývl vlakvedoucímu, že můžeme odjet. Ten mi zamával baterkou. Opět jsem se začal rozjíždět. Na odj. výměnách, spoře osvětlených, jsem spatřil ve vedlejší koleji ležet hlavu, končetinu a o kousek dál i trup. Protože ve světle výbojky se mi zdálo vše černé, první co mě napadlo, bylo že před námi jel nějaký Pn.vl. na některém voze se otevřely dveře a vypadla z něj figurína jaké se dávají do výkladů a rozbila se.
Po pár kilometrech, u hradla Klobušice se mi ale vše rozleželo v hlavě s tím, že je blbost aby se vozily v nákl vl. figuríny. Rozklepaný jsem dojel do Ilavy. Po zastavení jsem přivolal výpravčího a řekl mu že, v Dubnici na odjezdu je nějaký mrtvý. Na to mi on odpověděl: "S tým si majster, nerobte starosti, ten je tam už od polnoci, zobral ho rýchlik". Podotýkám, že už bylo před pátou hodinou ranní.
Další příhodu jsem měl v téže stanici, tentokrát na opačném zhlaví, kde pár desítek metrů za výměnami byl silniční přejezd. Zastavil jsem se Sergejem okolo oběda ve stanici. Na odj. zhlaví jsem viděl pohybovat se nějaké osoby. Po chvíli přišel výpravčí a řekl mi: "P.majster, za výmenami na prejazde je rozrezaný na dve polovice dajaký muž, odchod" a vypravil mě výpravkou. No, tedy pocit to byl strašný jet přes mrtvého, i když obě jeho poloviny byly zakryté nějakým černým igelitem. Jakoby z toho místa něco vyzařovalo. Přejel jsem nad tím, esenbáci mě odzdravili a já jsem pokračoval dál, ale celý den jsem to měl před očima a taky jsem jej měl zkažený až do fajrontu.
Proč to píši? Tehdy mrtvý v kolejišti nebyl (až na vzácné výjimky) důvod k zastavení dopravy. Vím že se dnes musí vše vyšetřit, prošetřit, zaevidovat atd. Jen mi je trošku líto stovek cestujících, kteří čekají desítky minut, někdy i hodiny ve stojících vlacích až se konečně pohnou dál. Trošku mi to připadá, jako by si je kvůli této události brali jako rukojmí, ale je to jen můj názor, nic víc, nic míň, nikomu jej nevnucuji. Přeji hezký večer. . . . . . . . . [masinka]
Sobota, 01. září 2018 - 22:52:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17468
Registrován: 5-2002
FiJi: měl jste to zahrnou do svých úvah a nepsat, že když bliká červená, nemá nad ničím přemýšlet a má zastavit
Sorry, já si furt nemůžu zvyknout, že diskutuju s úplným debilem, kvůli kterýmu je potřeba vyoslit každou samozřejmost.

musí řidič v okamžiku, kdy začne blikat červená, zvážit, zda vzhledem k aktuální situaci zvládne bezpečně zastavit před přejezdem
To vím taky, vono tady nejsme tak blbí, jak si Ty myslíš, že jsi chytrej. Proč asi myslíš, že jsem psal, že to po něm nikdo nechce...?
Ale těžko bude takovejch aut pět za sebou...

Měl byste si znovu přečíst zákon. Když nebliká pozitivka, neblikající červené pro řidiče nemají znamenat vůbec nic.
A to jako myslíš, že takovou elementární věc nevím...?
Nejseš takhle trochu drzej...?

vychovává to řidiče v tom, že PZZ si moc nemají všímat, protože je to něco, na co se stejně nemohou spolehnout
Tak na to, že když blikaj´ červený, tak dřív nebo později přijede vlak, se můžou spolehnout docela dost dobře. Na to, kolikrát denně projede vlak přes přejezd zcela korektně, je přejezdů v poruše hooodně málo.

vůbec neuvažujete stav, kdy nic nedělá, což je nejčastější stav, v jakém řidič PZZ potká
Tohle už dnes dost možná nebude pravda, přejezdů s pozitivkou pořád přibývá a nevylučoval bych, že je jich už víc, než těch bez.
Řeč je samozřejmě o těch se světlama, abys do toho zas netahal holý kříže.

mimochodem, tenhle problém by úspěšně řešila nějaká značka na silnici, třeba půlka čáry, která by značila „když už jsi za čárou, PZZ si nevšímej“
To asi trochu závisí na rychlosti toho auta, ne...?
Mezi dovolenou padesátkou a minimální uvažovanou pětkou je rozdíl celá dekáda a brzdná dráha jde s kvadrátem. Obávám se, že budeš mít trochu problém tu čáru správně umístit...

Další, pro kterého jsou dvě myšlenky v textu příliš.
V Tvém textu a myšlenky? Aspiruješ na fór měsíce...?

Stenly: Řekl bych že je pořád zásadní problém někde jinde než v železnici.
Abych parafrázoval klasika: původně jsem se domníval, že je problém ve FiJiho prodloužené míše, ale vypadá to, že to bude vejš... [crazy]
Neděle, 02. září 2018 - 01:04:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5138
Registrován: 7-2011
Poklop_D400:
"Ono je důležité si uvědomit, že čumák auta je cca 1,5 metru před nosem řidiče. Z onoho místa bude mít čumák v průjezdném profilu většina aut..."
No bude, no - a to je problém? Proč se asi v zákoně píše - mimochodem už to tu tuším Hajnej citoval - vidí-li, nebo slyší-li... V čem je problém? Pokud vidim, že budu v profilu, abych "viděl", pak nastražim uši a opatrně tam vjedu, jen pokud nic neslyšim. Mimochodem, na silnicích, hlavně "v uličkách", mezi barákama, je takovejch křižovatek, do kterejch přes něco, nejčastěji zaparkovaný auta, není vidět, až když se tam strčí čumák (čili najede do profilu), asi bambilion. A nějak jsem nezaznamenal, že by s tím někdo měl nějakej problém. A to ty auta, na rozdíl od vlaku, slyšet moc nejsou.
Neděle, 02. září 2018 - 01:09:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5139
Registrován: 7-2011
Houmr:
"Za svůj život už jsem se setkal s tím, že PZZ byl mimo provoz a jel zrovna vlak, když jsem jel já, ale vzhledem k jeho rychlosti a houkání jsem z toho neměl nějaký zážitek, že by to byla nebezpečná záležitost."
Předpokládám - doufám - že to byla situace, kdy jsi o nefunkčním přejezdu nevěděl dopředu (nebylo značením upozorněno). Doufám v to proto, aby se zas někdo nemohl točit na tom, že řidič neví (nemusí/nemůže vědět), jak to má dráha ošetřený v případě nefunkčního přejezdu.
FiJi
Neděle, 02. září 2018 - 09:06:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 124
Registrován: 1-2017
Bobik:
" Proč se asi v zákoně píše - mimochodem už to tu tuším Hajnej citoval - vidí-li, nebo slyší-li... V čem je problém? Pokud vidim, že budu v profilu, abych "viděl", pak nastražim uši"
Problém je v tom, že o něčem teoretizujete, ale vůbec nemáte představu o tom, jak to může vypadat v praxi. Pro některé lidi je pokyn „nastražit uši“ asi tak stejný, jako když Hajnému, Hrochovi.R420 nebo Johny11 řeknete, aby se zamysleli. Tu první skupinu ale můžete poznat předem podle toho, že mají na autě symbol přeškrtnutého ucha. Naopak jako chodci se mohou přes přejezd pohybovat i zrakově postižení. Takže to ustanovení v zákoně „vidět nebo slyšet“ neznamená pro dráhu, že vlak musí být vidět nebo slyšet, znamená to pro účastníky silničního provozu, že někteří mohu jenom jedno z toho, a ti, co mají štěstí, mohou použít oba dva signály. Ze strany železnice ale musí být zajištěno, že vlak (nebo jeho náhrada v podobě PZZ) bude vidět i slyšet.
Neděle, 02. září 2018 - 10:10:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17473
Registrován: 5-2002
FiJi: asi tak stejný, jako když Hajnému, Hrochovi.R420 nebo Johny11 řeknete, aby se zamysleli
Hele, nezdá se Ti, že jsi nějak moc drzej...?

Tu první skupinu ale můžete poznat předem podle toho, že mají na autě symbol přeškrtnutého ucha. Naopak jako chodci se mohou přes přejezd pohybovat i zrakově postižení.
Tihle lidé jsou zpravidla organizovaní a mají takový výcvik ve zvládání "běžných" situací, o jakém se Ti nejspíš ani nezdálo.
Navíc mám velmi silné pochybnosti, že by sluchově postižený směl řídit kamion, na který se rozhledové poměry počítají.
Dtto zrakově postižení - ti zas mají pagery a nové přejezdy s nimi spolupracují.


(Příspěvek byl editován uživatelem Hajnej.)
Neděle, 02. září 2018 - 10:21:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2178
Registrován: 9-2005
Problém je v tom, že o něčem teoretizujete, ale vůbec nemáte představu o tom, jak to může vypadat v praxi
Zrovna tahle věta přesně pasuje i na Tebe. Mimochodem, když nás tu všechny stále přesvědčuješ, že je všechno špatně, zkus taky napsat jak to má být dobře a jakým způsobem toho dosáhnout.
Pak tu dost se tu pranýřujou PZZ bez pozitivky - pokud se ale podívám od nás na západ, nemohu se ubránit dojmu, že tam pozitivku prakticky nevidím.
Nabízím seriózní zaměstnání v oboru železniční zabezpečovací techniky v oblasti Praha. Stačí elektrotechnické vzděláni a řidičák, zbytek Tě už naučíme - napiš na mail pod nickem
FiJi
Neděle, 02. září 2018 - 10:22:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 125
Registrován: 1-2017
Hajnej:
"Hele, nezdá se Ti, že jsi nějak moc drzej...? "
Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá.

Hajnej:
"Navíc mám velmi silné pochybnosti, že by sluchově postižený směl řídit kamion, na který se rozhledové poměry počítají."
I přes vaše silné pochybnosti jsou v ČR i neslyšící řidiči kamionů.

Hajnej:
"Dtto zrakově postižení - ti zas mají pagery a nové přejezdy s nimi spolupracují. "
Hm, přejezdy, a ještě ke všemu jen nové. Ideálními případy argumentujete sice hezky, ale bezpečnostní pravidla musí být nastavená na ty nejhorší možné případy, ne na ty nejlepší možné.
Neděle, 02. září 2018 - 11:35:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1018
Registrován: 8-2011
Problém je v tom, že o něčem teoretizujete, ale vůbec nemáte představu o tom, jak to může vypadat v praxi.

[biggrin][biggrin][biggrin][biggrin][biggrin][biggrin][biggrin][biggrin][biggrin][biggrin][biggrin][biggrin][biggrin][biggrin][biggrin]

I přes vaše silné pochybnosti jsou v ČR i neslyšící řidiči kamionů.

[biggrin][biggrin][biggrin][biggrin][biggrin][biggrin][biggrin][biggrin][biggrin][biggrin][biggrin][biggrin][biggrin][biggrin][biggrin]
Neděle, 02. září 2018 - 11:59:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3070
Registrován: 9-2003
A jak vidíme na příkladu Fidžiho, vyskytují se v ČR i nemyslící řidiči IGK.
Kolikpak asi za poslednich 100 let utrpělo úraz neslyšících řidičů kamionů při srážce s vlakem na přejezdu s porouchaným PZS?
NOBLE BRICKS
Polaanek
Neděle, 02. září 2018 - 11:59:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 655
Registrován: 10-2004
Hroch.R420:
"I přes vaše silné pochybnosti jsou v ČR i neslyšící řidiči kamionů.
[biggrin][biggrin][biggrin][biggrin][biggrin][biggrin][biggrin][biggrin][biggrin][biggrin][biggrin][biggrin][biggrin][biggrin][biggrin]"

Bohužel ale je to možné:

Neslyšící řidič havarovaného kamionu odezíral záchranářům ze rtů
Neslyšící si udělal řidičák na kamion. Mátly mě jen slovní testy, říká

Nicméně, FiJi je těší ad absurdum, mele páté přes deváté, ale nic konstruktivního (rozuměj přesné technické řešení problému) z něj nevypadne. Pouze obecné manažerské kecy mělo, mohlo by, má... Ať navrhne zařízení tak, které by fungovalo, jak on chce, včetně veškerého technického a finančního vyjádření.
Neděle, 02. září 2018 - 12:15:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 25
Registrován: 6-2018
Tak to tedy zírám. Sám mám oční vadu, sice nepříjemnou, ale žiju s ní od narození a nečiní mi potíže. Trvalo mi léta, než mě pustili na řidičák B, a na kamion bych neměl nárok, ani dnes. Docela by mne zajímalo, jaká jsou dnes zdravotní kritéria pro profesionální řidiče. Dá se to někde sehnat?
P.S. Mne to jen zajímá, vzhledem k věku už nic jiného řídit nebudu.
Neděle, 02. září 2018 - 13:04:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17474
Registrován: 5-2002
FiJi: Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá.
Jenže začal sis Ty - byl jsi zpočátku vcelku slušně upozorněn, že Tvoje argumentace je poněkud nesmyslná, popřípadě jsi byl požádán o vysvětlení či důkaz svých tvrzení. Jenže Ty (místo aby ses zamyslel) jsi začal vršit ještě víc nesmyslů a motáním pátého přes devátého jsi totálně rozvrátil diskuzi.
Asi by Tě mělo trknout, že Tví oponenti jsou víceméně zajedno, ačkoliv jsou z různých oborů (jakkoliv si nalháváš, že se na Tebe sesypali zlí železničáři, co si chcou vůči řidičům dovolovat co se jim zlíbí).
Neděle, 02. září 2018 - 13:55:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3075
Registrován: 9-2003
On hlavně ten neslyšící s tím umí žít, takže vůbec neřeší uměle vymyšlené konstrukce Fidžiho typu.
NOBLE BRICKS
FiJi
Neděle, 02. září 2018 - 15:32:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 126
Registrován: 1-2017
Hajnej:
"Jenže začal sis Ty - byl jsi zpočátku vcelku slušně upozorněn, že Tvoje argumentace je poněkud nesmyslná, popřípadě jsi byl požádán o vysvětlení či důkaz svých tvrzení. Jenže Ty (místo aby ses zamyslel) jsi začal vršit ještě víc nesmyslů a motáním pátého přes devátého jsi totálně rozvrátil diskuzi. "
To upozornění na nesmyslnost argumentace mělo bohužel tu drobnou vadu, že nereagovalo na mou argumentaci, ale na něco, co si dotyčný vybájil na základě několika slov z mého komentáře, přičemž úspěšně ignoroval podstatu komentáře. Zamyslel bych se, kdyby bylo nad čím. Zatím bylo potřeba vyjasňovat si, že ty údajné nesmysly nejsou až takové nesmysly – například že řidiči se setkávají i s přejezdy, na kterých zrovna není žádný vlak, že řidič nepozná, jestli má PZZ poruchu nebo nemá, že v okamžiku, kdy na PZZ začne blikat červená, musí se řidič rozhodnout, jestli zastaví nebo bude pokračovat. Nejprve to byl vždy nesmysl, a po několika kolečkách výměny se ukázalo, že to vlastně nesmysl není, že je to dokonce banalita a je trochu hloupé, že se na ní musí upozorňovat a že na ní někteří diskutující neustále zapomínají.

Hajnej:
"Asi by Tě mělo trknout, že Tví oponenti jsou víceméně zajedno, ačkoliv jsou z různých oborů"
Jsou zajedno v tom, že určitě nemám pravdu a že je svatokrádež tvrdit, že nerespektování pravidel na přejezdech je důsledkem mimo jiné toho, jak přejezdy fungují. Jinak zajedno moc nejsou – někteří nechápou, jak celá soustava vlak – PZZ – přejezd – řidič – auto vlastně funguje, někteří to chápou, ale tvrdí, že jakákoli změna by byla příliš drahá.


Hajnej:
"jakkoliv si nalháváš, že se na Tebe sesypali zlí železničáři, co si chcou vůči řidičům dovolovat co se jim zlíbí"
Ta vaše věštecká koule vám moc nefunguje. Udělal byste lépe, kdybyste se méně věnoval domýšlení toho, co si asi druhý myslí o bůhvíčem, a více se věnoval pochopení skutečně napsaného textu. Abychom si tu nemuseli sáhodlouze vysvětlovat takové banality, jako že řidič během svého života potkává i přejezdy, přes které zrovna nejede žádný vlak.
Neděle, 02. září 2018 - 18:49:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5648
Registrován: 9-2011
Fiji: OKECÁVÁTE.
„Všechny nehody, ve kterých hrálo roli“ ovšem neznamená „všechny nehody“. Opravdu jsem nepsal o nehodách, kdy se srazí dvě auta na parkovišti.
To samozřejmě ne. Ale proč jste tu vaši původní větu nedopsal až do konce, abychom viděli, co hrálo tu roli???
Jí to klidně udělám za vás:
"Třeba všechny nehody, ve kterých hrálo roli auto uvázlé mezi závorami."

Nikdo neočekává, že mezi nehody, ve kterých hrálo roli auto uvázlé mezi závorami. budete počítat nehody na parkovišti.
Nicméně pod "všechny nehody, ve kterých hrálo roli auto uvázlé mezi závorami" samozřejmě auto uvázlé kvůli chcípnutí motoru patří.
Neděle, 02. září 2018 - 18:57:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5140
Registrován: 7-2011
FiJi:
"Přejezd, kde jsou závory dole a nic se neděje, je z pohledu řidiče nefunkční."
Chápu, celej "děsnej" problém je v tom, že někde se musí čekat třeba minutu před zavřeným přejezdem, než projede vlak. A někde třeba - ó ta hrůza - i dvě minuty, nebo - a to už je donebevolající - i dýl. [proud]
FiJi:
"Takže to ustanovení v zákoně „vidět nebo slyšet“ neznamená pro dráhu, že vlak musí být vidět nebo slyšet, znamená to pro účastníky silničního provozu, že někteří mohu jenom jedno z toho, a ti, co mají štěstí, mohou použít oba dva signály."
No ale to je problém oněch dotyčnejch. Zkrátka jsou nějakým způsobem postižený, sice za to nemůžou, ovšem maj nějakej handicap a musí počítat s tím, že oproti jinejm jsou na tom hůř. Navíc jich je menšina, dovolím si tvrdit, že výrazná. A protože máme demokracii, ve který platí, že menšina se přizpůsobuje většině, tak maj holt smolíka, no. Mimoto vlastnictví řidičáku není právo, naopak, pro jeho získání je potřeba splnit nějaký podmínky. Ano, je dobré oněm postiženým vyjít vstříc, ovšem jen pokud to jde. Rozhodně ne za cenu, že to přizpůsobení postiženejm přinese akorát problémy a zhoršení zbytku. A požadovat něco takovýho je šílenství.
FiJi:
"Ze strany železnice ale musí být zajištěno, že vlak (nebo jeho náhrada v podobě PZZ) bude vidět i slyšet."
Ano? A kde se to píše? Mohl bys prosím citovat příslušné ustanovení? Já vím jen o tom, že v zákoně se píše, že pokud vlak je vidět nebo slyšet... Takže co dává železnici onu povinnost? Nebo to celé považuješ za spiknutí zlé dráhy, která si tohle ustanovení prolobovala a brání se jeho změně?
Neděle, 02. září 2018 - 19:18:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1019
Registrován: 8-2011
ad Polaanek:Bohužel ale je to možné:
Beru smajlíky zpět,nikdy jsem se s tím nesetkal. Vzhledem k lékařským prohlídkám ,kde se sluch zkouší,bych neřekl,že může být profi řidič neslyšící. Člověk se pořád učí.
Neděle, 02. září 2018 - 19:30:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26
Registrován: 6-2018
Hroch: přesně tak. Snad nelze očekávat, že řidičák dostane i slepec. I když - kdysi prošlo médii, že se daly koupit papíry i pro toho slepce. Ne u nás, bylo to v SRN.
FiJi
Neděle, 02. září 2018 - 19:49:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 127
Registrován: 1-2017
Aleš_Liesk.: Význam spojení „auto uvázlé mezi závorami“ jsem vám vysvětloval už v příspěvku 114. Co hrálo tu roli jsem v něm vysvětloval, to vy jste v následujícím příspěvku tohle ignoroval, napsal jste (chybně), že to není podstat příspěvku a soustředil jste se na „všechny nehody“.
Neděle, 02. září 2018 - 20:52:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17475
Registrován: 5-2002
S499: On hlavně ten neslyšící s tím umí žít, takže vůbec neřeší uměle vymyšlené konstrukce Fidžiho typu.
Přesně.

FiJi: například že řidiči se setkávají i s přejezdy, na kterých zrovna není žádný vlak
Tak zrovna tahle informace byl podána tak idiotským způsobem, že nebylo vůbec jasné, o co Ti jde...

že v okamžiku, kdy na PZZ začne blikat červená, musí se řidič rozhodnout, jestli zastaví nebo bude pokračovat
Znovu připomínám, že se to tu řešilo už jednou. Je to naprosto jasná obdoba dvoubarevné soustavy a ta je - FiJi div se (svět nemá, čemu, svět to totiž zná) - v té 361 popsána.
Mimo jiné z toho plyne, že se k čemukoliv, co Ti může zničehož nic může začít zakazovat jízdu, můžeš přibližovat nejvejš takovou rychlostí, ze který jsi schopnej zastavit za cca 4 sekundy. Pokud bys snad chtěl začít točit na tom, že to není nikde napsaný, tak to vychází z doby svícení žluté na tříbarevném SSZ, kterou mají zažitu snad všichni řidiči (viz Tvoje oblíbená argumentace různými zvykovými právy).
Mezní případ (mezní vzdálenost) takového rozhodování je tedy stihnout to projet danou rychlostí za 3 s a nebo se zpožděním 1 s za 4 s zastavit (předpokládá se konstantní odrychlení).

po několika kolečkách výměny se ukázalo, že to vlastně nesmysl není, že je to dokonce banalita a je trochu hloupé, že se na ní musí upozorňovat a že na ní někteří diskutující neustále zapomínají.
Ono se spíš pokaždé ukázalo, že to ostatní diskutující dobře znají a považují za takovou notorietu, že to nemá smysl explicitně zmiňovat (vyjma totálním blbům).

někteří nechápou, jak celá soustava vlak – PZZ – přejezd – řidič – auto vlastně funguje
To tu chápou snad úplně všichni, co jsem si tak všiml.
Jsem však nucen férově připustit, že si nedokážu zcela představit, jak funguje soustava vlak – PZZ – přejezd – FiJi – auto. Není to ale nutně důkazem, že mám nedostatečnou představivost, může to mít i jiná řešení: například že FiJi není řidič a nebo že se jím nikdy neměl stát.

jako že řidič během svého života potkává i přejezdy, přes které zrovna nejede žádný vlak
Takovejch je kupodivu většina, ale co z toho plyne? Vůbec nic.

Ze strany železnice ale musí být zajištěno, že vlak (nebo jeho náhrada v podobě PZZ) bude vidět i slyšet.
Zase se dobejváš do široce otevřených vrat:
* v případě vlaku to zajištěno kupodivu je: tam, kde není PZZ, je pískací kolík.
* v případě PZZ bez závor je to zajištěno taky - červená světla a zvonec po celou dobu výstrahy.
* v případě PZZ se závorami je zvonec minimálně po dobu předzvánění, přičemž pravidla umožňující vypnout zvonce po sklopení závor reflektují i ty nevidomé,
* v případě porouchaného PZZ je tam omezení rychlosti a povinnost dávat zvukové znamení.

Takže nám tu předkládáš k věření problém, který ve skutečnosti neexistuje - neboli buď víš kulový a nebo sprostě lžeš, přeber si to jak chceš.
Neděle, 02. září 2018 - 21:06:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8361
Registrován: 5-2002
Já se Ti Hajnej divím.


Včera a dnes jsem jel po I/6 a světe div se. U skákavého přejezdu u mechanického vjezdového návěstidla s "brutálním provozem" nesvítí blikavá bílá. Kolona jede rychlostí 30 km/h, já tam zastavuji a do obou směrů hledám vidění a slyšení. Jsem samozřejmě okamžitě vyhoukán za mnou jedoucím autobusem RJ, protože on na rozdíl ode mě věděl, že jak vlevo, tak vpravo od přejezdu nejsou vůbec koleje (představte si, že i tam někdo něco opravuje) [biggrin]
FiJi
Neděle, 02. září 2018 - 21:43:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 128
Registrován: 1-2017
Hajnej: Vše, co jste popsal, jsem já psal už v předchozích komentářích – včetně věcí, které jsem vám musel vysvětlovat, a které je podle vás nutné explicitně psát jenom totálním blbům. Psal jsem také, co z toho plyne – a nemám náladu vám to zase pětkrát vysvětlovat, abyste nakonec opět napsal, že to je přece úplně jasné a jenom totální blb může napsat, že z toho neplyne vůbec nic. Když zmiňujete tu tříbarevnou soustavu soustavu se 4 sekundami oranžové, se kterými má řidič zkušenost – mně připadá banální promítnout si to zpět do jednobarevné soustavy a ptát se, kde tam řidič naměří ty 4 sekundy a jak s nimi získá zkušenost. Pro mne je to banální, a vás vůbec nenapadne zkoumat, jaký je rozdíl ve vnímání jednobarevné a tříbarevné soustavy, i když ten rozdíl sám zmíníte.
Neděle, 02. září 2018 - 23:43:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17478
Registrován: 5-2002
FiJi: včetně věcí, které jsem vám musel vysvětlovat
To si fakt fandíš. Tys mi tady nevysvětlil vůbec nic, to si jen něco nalháváš - asi aby sis připadal důležitější nebo co já vím.

Když zmiňujete tu tříbarevnou soustavu soustavu se 4 sekundami oranžové
Se 3 sekundami - musíš číst pořádně.

mně připadá banální promítnout si to zpět do jednobarevné soustavy a ptát se, kde tam řidič naměří ty 4 sekundy a jak s nimi získá zkušenost
Ano, banální to je (teda pokud pod tím slovem nemyslíš něco jiného).
Řidič jednoduše nepotřebuje vůbec nic odměřovat. Prostě použije ten samej odhad, kterej používá, když mu padne žlutá.
FiJi
Pondělí, 03. září 2018 - 07:02:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 129
Registrován: 1-2017
Hajnej:
"Řidič jednoduše nepotřebuje vůbec nic odměřovat. Prostě použije ten samej odhad, kterej používá, když mu padne žlutá."
Nepoužije. Za prvé vůbec neví, že by to mohlo mít nějakou souvislost, za druhé by to ani přenést neuměl, protože to nemá nijak zobecněné, ani na čas ani na jiný odhad – je to prostě jen metodou pokusů a omylů natrénovaná reakce na oranžovanou.
Pondělí, 03. září 2018 - 07:27:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17479
Registrován: 5-2002
FiJi: protože to nemá nijak zobecněné
Od toho je přece autoškola. Přesně z tohohle důvodu je nejen u řízení auta, ale u spousty dalších činností požadovaná nějaká odborná příprava, protože nelze čekat, že si všichni všechno správně zobecní. Ty sám a Tebou šířené názory (spíš bludy) jsou toho názorným potvrzením.
Pokud bys snad chtěl oponovat zapomínáním naučeného a málo používaného, tak u řidičů profesionálů (i řidičů-referentů) existuje pravidelné školení. No a u těch ostatních řidičů se holt vychází z toho, že jezdí relativně málo, takže lze přistoupit na kompromis mezi nepruzením občanů a zbytkovým rizikem.

ani na čas ani na jiný odhad
A hele - že by se panáčkovi rozsvítilo v kotrbě, že o žádnej čas vůbec nejde, ale o to, jestli to za daného místa ubrzdím...?

vás vůbec nenapadne zkoumat, jaký je rozdíl ve vnímání jednobarevné a tříbarevné soustavy
To přece znova zkoumat nemusím, protože to už vyzkoumali jiní a vtělili to do řeči paragrafů: u dvoubarevné soustavy je pro zakazující znak definována výjimka z povinnosti zastavit, pokud to už bezpečně nelze, kdežto u tříbarevné jen pro přechodový znak, ale pro zakazující už nikoliv.
Neboli zase vyrábíš problém, kde žádnej není.

Takže pokud si to shrneme, drtivá většina nebezpečí souvisejících s přejezdy nepochází z přejezdů samých, ale z nedostatečné výchovy řidičů (ať už té prvotní, nebo následné udržovací).
Pondělí, 03. září 2018 - 08:58:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3692
Registrován: 5-2004
Houmr:
"Pak tu dost se tu pranýřujou PZZ bez pozitivky - pokud se ale podívám od nás na západ, nemohu se ubránit dojmu, že tam pozitivku prakticky nevidím."
Protože v Dojčlandu je každý světelný přejezd s implicitní pozitivkou, viz odtud:
CDV:
"
  • Nápadné je, že v § 19 StVO nenajdeme ustanovení obdobné českému § 28 odst.1, tj. že „řidič se musí přesvědčit, zda může přejezd bezpečně přejet“. V odst. 2 se pouze píše, že „vozidlo musí čekat před ondřejským křížem, jestliže se blíží drážní vozidlo“. To znamená, že v ostatních případech se účastník provozu řídí světelným signalizačním zařízením, jehož spolehlivost se předpokládá (rozhlížení na drážní těleso se po řidiči nepožaduje).
  • Pozitivní signál (přerušované bílé světlo) v SRN neexistuje, neexistují tedy ani ustanovení k němu se vztahující. Na přejezdech zabezpečených světelným PZZ (resp. závorami)¨se předpokládá jeho spolehlivost (ze zahraničních konzultací vyplývá mj.zjištění, „závory nahoře = vlak nejede“, tj. řidičům se všeobecně neukládá povinnost se na takto zabezpečených přejezdech rozhlížet, resp. bezchybná funkce PZZ se řidičům tímto způsobem nesděluje – je považována za samozřejmou).
"
(Článek je dlouhý, ale rozhodně stojí za přečtení.)

Na českých závorách mmch. nechápu, proč se nezvedají až po ukončení výstrahy. Spolu se zdvojeným přibližovákem na dvojkolejkách (aby přejezd po otevření zůstal alespoň nějaké desítky sekund otevřený) by to podle mě mohlo odstranit valnou většinu řidičských nejasností ohledně přejezdů.
Pondělí, 03. září 2018 - 09:01:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5649
Registrován: 9-2011
Fiji: Význam spojení „auto uvázlé mezi závorami“ jsem vám vysvětloval už v příspěvku 114. Co hrálo tu roli jsem v něm vysvětloval, to vy jste v následujícím příspěvku tohle ignoroval,... a soustředil jste se na „všechny nehody“.
Vaše vysvětlování je pokus okecat to, co jste předtím napsal blbě.
A na co jsem se soustředil já si můžete najít v původní reakci. "Třeba všechny nehody, ve kterých hrálo roli auto uvázlé mezi závorami."
Fakt jsem se nesoustředil na "všechny nehody", jen poté, co vy jste ty "všechny nehody" zapřel a mluvil jste te jen o "autu uvázlém mezi závorami", jsem vám připomněl začátek té vaší věty, který byl právě "všechny nehody..." .

odkaz