Diskuse » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 16. 8. 2018 « předcházející | další »

Archiv diskuse Nehody do 16. 8. 2018

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Úterý, 14. srpna 2018 - 19:09:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2043
Registrován: 6-2016
Doktor: Děkuji za info. Už 35 let jezdím tedy úplně blbě. Takže budu z vedlejší vždy čekat, až hlavní bude úplně prázdná - abych dodržel literu zákona, protože musím počítat s debily v protisměru, předjíždějícími na plné čáře. Iniciativně budu čekat i při připojování na dálnici - co kdyby jel někdo v protisměru, že? (už jsem zažil, bohudík jsem na rozdíl od auta vojáků Hradní stráže včas uhnul...). Připojovací pruh to opravdu není (však jsem zmínil možnost značku P4, v Jihlavě to neznám).

Jak to asi mají soudruzi v NDR/NSR, Itálii? Občas tam autem zavítám a nenapadlo mě studovat do morku kostí výklad jejich značek...
Úterý, 14. srpna 2018 - 19:16:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8857
Registrován: 8-2012
ten rom jel v protisměru
Jak víte, že to byl Rom?
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 14. srpna 2018 - 19:32:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4379
Registrován: 4-2003
Jirkaxxxl:
"Jihlavský tunel asi neznáš, v pohledu z videa zatáčí doleva"
Zatáčí doprava. Tak nevím, buď ten tunel taky neznáš, nebo nevíš, která je levá a která pravá. Ale protože jsi skoro místní, vidím to na problém s určováním stran.

P_v:
"Vozidla IZS budou houkat a blikat. Objížděči překážky zas budou počítat s tím, že jedou v protisměru, a přizpůsobí tomu jízdu, tj. že nepojedou na plný knedlík a popř. budou preventivně troubit."
Upozorňuji na nezohledněnou podstatu věci, kdy se dotčený řidič osobního vozu věnoval pouze situaci vlevo a co se děje vpravo (před ním) ignoroval. Tomu preventivnímu troubení při objíždění překážky ani sám nevěříte, že ne?

honzaklonfar:
"Takže budu z vedlejší vždy čekat, až hlavní bude úplně prázdná"
Zase to nehroťte do absurdna. Stačí jezdit s rozumem a zvládat "číst terén".

Petr165:
"Doktor - jeden z posledních žijících humanistů a filantropů u nás !
Vjeď na přejezd když nesmíš a uveď v nejistotu dalšího života desítky(stovky) nevinných uvnitř vlaku... Toť čin hodný vysokého státního vyznamenání. Doktor forever !!!"
Tímto teatrálním výstupem se snažíte odvést pozornost od toho, že přejete někomu smrt (pravda, ve vašem podání vyjádřeno poněkud expresivněji)? Řekl bych, že se vám to nedaří a spíše zabředáváte hlouběji do žumpy.

T_._H_.:
"Jak víte, že to byl Rom?"
To je jednoduchý - kancelářský jsou nemakačenka, Vietnamcům se tyká a Rumuni jsou cikáni... Svět podle Jiříčka.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Úterý, 14. srpna 2018 - 19:43:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 716
Registrován: 9-2016
Pánové, výklad "Dát přednost" je našimi soudy až absurdní. Jeden soud odsoudí řidiče, který z lévého odobočovacího pruhu odbočoval doleva a při tom srazil motorkáře, který jej předjížděl protisměrem a jel rovně. Vyšší soud (nejsem si jist, zda to nebyl nejvyšší nebo ústavní) v jiné kauze konstatoval, že nikdo není povinen očekávat, že ten druhý poruší pravidla. Jenže další soud stejně uvedl, že vyníkem je ten, kdo nedal přednost.
V Němcích se mi velmi často stal výklad "nesmí ohrozit, omezit může". Naštěstí jsem to zatím vždy ubrzdil, ale často tam nadávám jak špaček...
Úterý, 14. srpna 2018 - 20:40:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2045
Registrován: 6-2016
"Zase to nehroťte do absurdna. Stačí jezdit s rozumem a zvládat "číst terén". "
Pro Kristovu drahou nohu, a co dělal řidič toho osobáku z videa??? Přesně to, co dělá každý NORMÁLNÍ řidič.
Přiznej si prosím, že dikce a výklad příslušných ustanovení o přednosti v jízdě STOJÍ ZA HOVNO!!!
Viz Tvoje věta "Po hlavní pozemní komunikaci. Tečka. Nikoliv po hlavní pozemní komunikaci zleva."
Chtělo by to trochu té konzistence...

Nic ve zlým! Teď se hovoří o tom, že se zruší povinnost vyměnit žárovku v autě (kdykoliv měním H7, tak proklínám managery, kteří schválili konstrukci a umístění objímek v mém autě). Rovněž se snad uvolní i lékárničková buzerace!
Až to bude, tak by se borci mohli pustit do té přednosti[biggrin]
Úterý, 14. srpna 2018 - 21:10:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4381
Registrován: 4-2003
Situace z videa nemá s vaším čekáním, až hlavní bude úplně prázdná, nic společného.

Ve zkratce - řidič jedoucí po vedlejší dává přednost těm na hlavní. Jestliže ustanovení o přednosti v jízdě dle vás STOJÍ ZA HOVNO a mělo by se revidovat, pak zkuste nastínit, jakým způsobem. Jakou podobu by dle vás mělo mít ustanovení o přednosti, aby nestálo ZA HOVNO?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Úterý, 14. srpna 2018 - 23:28:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 28
Registrován: 7-2017
https://hodoninsky.denik.cz/nehody/prehledl-vystrazna-svetla-nara zil-do-nej-vlak-nehoda-u-vnorov-zastavila-trat-20180814.html

Jediné štěstí, že přívěs měl ten čurák za volantem prázdný, bo AC steel asi nevozí ťamanské hadry...[angry]
Úterý, 14. srpna 2018 - 23:54:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1393
Registrován: 10-2007
Martyss stejně kecá. Byty v Mnichově se prodávají OD 4.500 EUR/m2. V Praze od 50.000,- CZK. Pak ať se podíví na ceny služeb a energií a sám zjistí, že lže zcela bezostyšně.
Mohu se zeptat, proč bych měl investovat do cihel? Obávám se, že služby STEJNÉ kvalita stojí v obou zemích stejně...

A ta Vaše kvalita služeb,...zajímavý že exkolegové, známí ap. známí říkají něco jinýho.
Tak asi je mojí chybou je, že jsem si to srovnání udělal osobně.

o že se někdo (třeba v Linzi) sebere a jde na zkušenou třeba do Hamburgu je úplně normální a ani v tomhle není ČR bůhvíjaký přeborník.
Jistě, ale otázka je, jestli se vám pak chce vracet do života T = -20 let.

Přičemž obě města jsou ve své zemi extrémy a bulblina je spíš přefouknutá v Praze. Krátkodobě.
To jistě je a kéž by to bylo krátkodobé. Osobně si spíše myslím, že dojde ke korekci na straně výdělků.

Ve zkratce - řidič jedoucí po vedlejší dává přednost těm na hlavní. Jestliže ustanovení o přednosti v jízdě dle vás STOJÍ ZA HOVNO a mělo by se revidovat, pak zkuste nastínit, jakým způsobem. Jakou podobu by dle vás mělo mít ustanovení o přednosti, aby nestálo ZA HOVNO?
Zajímavé je, že když se sčuchne vláček s motorových vozidlem, tak je hned jasné, kdo je čůrák. Jakmihle někdo z vlastních řad dostane šanci ochutnat realitu dopravních předpisů, tak to "STOJÍ ZA HOVNO".

(Příspěvek byl editován uživatelem Martyss.)
Středa, 15. srpna 2018 - 07:26:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8375
Registrován: 4-2003
Pro Kristovu drahou nohu, a co dělal řidič toho osobáku z videa??? Přesně to, co dělá každý NORMÁLNÍ řidič.

Pane Klonfar (a další...), neuražte se prosím, ale měl(i) byste si dojít někam na školení řidičů a tam si to nechat vysvětlit. Řičič osobáku nemá co posuzovat, zda tam kamion předjížděl oprávněně či neoprávněně, ale on mu prostě a jednoduše prokazatelně nedal přednost (Zákon o provozu na pozemních komunikacích, paragraf 21, odstavec 5). Učebnicová věc, která mi byla vysvětlována 1) při dělání ŘP na osobák, 2) při dělání ŘP na náklaďák, 3) při výuce práva na univerzitě, 4) na nějakým školení řidičů. Platí to minimálně 30 let.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Středa, 15. srpna 2018 - 07:39:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2975
Registrován: 9-2003
Autor videa měl zastavit před vjetím do průběžného pruhu a pak udávat. Zcela jiná situace by to legislativně byla, kdyby nepřijížděl od Jihlavy ale jel po obchvatu.
NOBLE BRICKS
Středa, 15. srpna 2018 - 07:45:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2976
Registrován: 9-2003
Martyss: Stejný poměr platí i u pronájmů, když už nutně své faux-pas potřebujete schovávat do slovíčkaření. Služby stejné kvality (vodné, stočné, čistírna, kadeřník, prádelna, instalatér, elektrikář) stojí prostě v Mnichově víc a na tom nic nezmění vaše jalové kecy.
NOBLE BRICKS
Středa, 15. srpna 2018 - 08:34:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9364
Registrován: 4-2003
S4991023:Autor videa měl zastavit před vjetím do průběžného pruhu a pak udávat. Zcela jiná situace by to legislativně byla, kdyby nepřijížděl od Jihlavy ale jel po obchvatu.

Ovšem byla by to zcela stejně nebezpečná situace.

RadekŠ: Pane Klonfar (a další...), neuražte se prosím, ale měl(i) byste si dojít někam na školení řidičů a tam si to nechat vysvětlit. Řičič osobáku nemá co posuzovat, zda tam kamion předjížděl oprávněně či neoprávněně, ale on mu prostě a jednoduše prokazatelně nedal přednost (Zákon o provozu na pozemních komunikacích, paragraf 21, odstavec 5). Učebnicová věc, která mi byla vysvětlována 1) při dělání ŘP na osobák, 2) při dělání ŘP na náklaďák, 3) při výuce práva na univerzitě, 4) na nějakým školení řidičů. Platí to minimálně 30 let.

Sice to není na mne, ale ani já bych nepředpokládal, že se na mne vyřítí z tunelu nějaké vozidlo v protisměru, kde nemá co pohledávat.

Neobstojí ani sanitka, ani hasiči - i ti si nemohou dělat co chtějí a vytvářet potenciálně velmi nebezpečné situace a předjíždění v obousměrném dvou pruhovém tunelu bych k nim zařadil okamžitě.

Na celé situaci se velmi podepisuje hlavně jedna věc - obousměrný tunel. Zde měla být dokončena i jeho druhá roura, aby k těmto situacím nemohlo docházet, navíc je to zde okořeněno mimoúrovňovou křižovatkou, odkud se najíždí ve směru k dálnici D1 bez připojovacího pruhu (!!!) a hned na to následuje tunel. V této nesmyslně redukované podobě vůbec obchvat neměl vzniknout.

Můžete se sebevíce ohánět platnou legislativou, ale zde vzniklo nebezpečné místo, které by mělo být co nejdříve odstraněno a to vybudováním druhé tunelové roury. Ovšem nedělám si iluze, že odstranění tohoto nebezpečného místa se v dohledné době dočkám...
Středa, 15. srpna 2018 - 08:54:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17332
Registrován: 5-2002
Dr: A teď si představte místo kamionu hasiče či sanitu jedoucí "na majáky"
Tu si představuji - v těchto případech zmiňovaní nejen majákují, ale i sirénují, což mě celkem spolehlivě přiměje podívat se i doprava (což bych já osobně nejspíš udělal tak jako tak).

případně situaci, kdy ve výjezdu z tunelu stojí vozidlo či se vyskytuje jiná překážka a ostatní vozidla ji objíždí protisměrem
Ta v tom případě nepojedou co to jde.

Nicméně k zamyšlení nabízím i variantu, že kamion nemusel být nutně debil, který mermomocí předjíždí na plné, ale mohl ho "natáhnout" předjížděný (nejdřív jel jak s hnojem, ale když si uvědomil, že ho předjíždí cosi, co mu posléze bude překážet, tak se tzv. "probudil").
Neboli primárním viníkem mohl klidně být někdo třetí, kdo zdejší šotospravedlnosti úspěšně unikl.
Středa, 15. srpna 2018 - 09:01:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17333
Registrován: 5-2002
TH: Jak víte, že to byl Rom?
Dej si ho hlavy Jyřykův mozek a přečti si název Rumunska v originále a bude Ti to jasné taky... [crazy]

Bram: Na celé situaci se velmi podepisuje hlavně jedna věc - obousměrný tunel. Zde měla být dokončena i jeho druhá roura, aby k těmto situacím nemohlo docházet, navíc je to zde okořeněno mimoúrovňovou křižovatkou, odkud se najíždí ve směru k dálnici D1 bez připojovacího pruhu (!!!) a hned na to následuje tunel. V této nesmyslně redukované podobě vůbec obchvat neměl vzniknout.
Souhlas. Otázkou ovšem je, jestli se bude nebo nebude čekat na podobnej průser, jako byl kdesi na Taurské dálnici v roce tuším 1999 nebo tak nějak...
Středa, 15. srpna 2018 - 09:21:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4382
Registrován: 4-2003
Bram:
"ale zde vzniklo nebezpečné místo, které by mělo být co nejdříve odstraněno a to vybudováním druhé tunelové roury. "
Řešení daného místa je vskutku nešťastné a míra nebezpečí bezpochyby větší. O to více by zde měli řidiči dbát zvýšené pozornosti. Pán z videa se k tomu postavil tak, že prostor u tunelu zcela ignoroval a věnoval se pouze situaci vlevo.

Hajnej:
"Ta v tom případě nepojedou co to jde."
Rychlost vozidel ovšem není podstatou sdělení. Pointa je v tom, že tato vozidla mají přednost, neboť jedou po hlavní, byť v protisměru.
Hajnej:
"Dej si ho hlavy Jyřykův mozek a přečti si název Rumunska v originále a bude Ti to jasné taky... "
A co pak takoví obyvatelé Říma...
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Středa, 15. srpna 2018 - 09:29:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8377
Registrován: 4-2003
nepředpokládal, že se na mne vyřítí z tunelu nějaké vozidlo v protisměru, kde nemá co pohledávat.


- Nemám co posuzovat, kdo co někde může či nemůže - na to nemám dost informací a mého chování se navíc ty informace netýkají.

- Při odbočování z vedlejší doprava se musím vždy dívat doleva i doprava a dát přednost oběma směrům (par 21, odst. 5).

- Že je to blbě řešené vč. dopravních značek je pravda, ale to je v danou chvíli platný jako mrtvýmu zimník.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Středa, 15. srpna 2018 - 09:58:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2979
Registrován: 9-2003
Tímto místem jezdím velmi často. Právě proto vnímám jeho rizikovou (od začátku jsem byl udiven tím, že na novostavbě mohl být vyprojektován, schválen a převzat tak debilní šikmý nájezd, který považuji za snad nejnebezpečnější řešení připojení, jaké může existovat, protože při vhodném poměru rychlostí se může připojujícímu se vozidlo jedoucí po hlavní celou dobu schovávat v mrtvém úhlu.
A právě proto, že to místo znám, jezdím tam tak, že se snažím si tam ten neexistující připojovák v rámci možností vytvořit. Takže jedu co nejvíce paralelně s hlavní, přičemž při tomto způsobu jízdy bych taky, jako vedlejší efekt, nepřehlédl kamion v protisměru.
A co pozoruji místní (mezi které pravděpodobně patří také autor videa), tak jezdí přesně opačně - při najíždění ze Žižkovy to rozhulí, co to dá a bez ohledu na provoz na obchvatu to tam prostě "šmiknou". Při takovém způsobu jízdy samozřejmě nezbývá casna sledování protisměru.
NOBLE BRICKS
Středa, 15. srpna 2018 - 11:22:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3834
Registrován: 3-2010
Koukám, co je tady zastánců jízdy obousměrným tunelem v protisměru. Pominu li "doktora", na toho reagovat je mlácením prázdné slámy, autor videa zabránil nehodě a měl by dostat pochvalu, ne pokutu. Já tím tunelem(on to ani tunel není, jen zasypaná škarpa na poli, ale Jihlava se tak stala "světovější") jezdím často, i několikrát týdně. Nad pravým pruhem svítí zelená, nad levým červená. Druhý tubus je samozřejmě blbost, když do tunelu ústí obyčejná obousměrka. Význam plné čáry je snad jasný každému, kdo vlastní řidičák. Tak oč kráčí? Rumun ohrozil bezpečnost provozu a esenbáci , kteří pokutovali autora videa, byli podle mě imbecilové. Čest.
Středa, 15. srpna 2018 - 11:40:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9367
Registrován: 4-2003
Jirkaxxxl:Druhý tubus je samozřejmě blbost

Ajejej, chytrolín, co má ve všem hned jasno, zase vylezl [crazy].
Středa, 15. srpna 2018 - 11:49:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8379
Registrován: 4-2003
Tak oč kráčí? Rumun ohrozil bezpečnost provozu a esenbáci , kteří pokutovali autora videa,

O to že jste mimořádně navrdlej, protože policisté postihovali oba dva, protože oba dva ohrozili.

Jeden předjížděl na zákazu a druhej nedal při odbočování přednost vozidlu v protisměru.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Středa, 15. srpna 2018 - 12:20:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2980
Registrován: 9-2003
RadekŠ: To megatrubka Jirka po 120 pivech nemá šanci pochopit.
NOBLE BRICKS
Středa, 15. srpna 2018 - 13:28:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 949
Registrován: 3-2004
A nejenom Jirka. Obecně spousta řidičů, když vjíždí na hlavní směrem doprava, tak se dívá jen doleva, což je chyba. Pozoruji docela často.
Podobná situace nastala asi před 2 roky kdesi (snad v Praze), kdy někdo předjížděl ve městě pomalu se polužící auto hasičů, na další křižovatce proti němu vyjela dodávka z vedlejší a její řidič se strašně divil, jaktože má proti sobě auto. (Že tato akce dále pokračovala hádkou řidiče osobáku s těmi hasiči je v tomto případě nepodstatné).
Středa, 15. srpna 2018 - 14:09:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17339
Registrován: 5-2002
Dr: Pointa je v tom, že tato vozidla mají přednost, neboť jedou po hlavní, byť v protisměru.
Jenže pro toho objížděče platí pravidlo dát přednost protijedoucím, které rovněž neřeší, zda protijedoucím z hlavní nebo z vedlejší...
Středa, 15. srpna 2018 - 14:24:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8380
Registrován: 4-2003
protijedoucím, které rovněž neřeší, zda protijedoucím z hlavní nebo z vedlejší

Ono ho řešit nemusí, v okamžiku kdy začneš předjíždět tam nikoho nemáš a par. 21, odst. 5 řeší, to, aby Ti tam v tu chvíli během předjížděcího manévru nikdo nevjel.

Samozřejmě můžeš namítnout takovou tu klasictkou querulantkou otázku, co když oba dva děje nastanou současně, nejlépe na vzdálenost 5 metrů. [crazy]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Středa, 15. srpna 2018 - 14:38:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4383
Registrován: 4-2003
Hajnej:
"Jenže pro toho objížděče platí pravidlo dát přednost protijedoucím, které rovněž neřeší, zda protijedoucím z hlavní nebo z vedlejší..."
Když je někdo na vedlejší, těžko bude současně protijedoucím. Buď je na vedlejší a dává přednost vozidlům na hlavní, nebo už je na hlavní a pak mu dává přednost protijedoucí při objíždění. Samozřejmě to nevylučuje situaci, kdy oba úkony, tj. vjetí na hlavní a zahájení objíždění, nastanou ve stejný okamžik.

--- --- ---
Jirkaxxxl:
"Koukám, co je tady zastánců jízdy obousměrným tunelem v protisměru."
Není tady ani jeden, Jirko, ani jeden.
Jirkaxxxl:
"autor videa zabránil nehodě a měl by dostat pochvalu, ne pokutu."
Pochvalu by měl v prvé řadě dostat strážný anděl, který nad tebou bdí. Za to, že jsi při svých funkčních (ne)schopnostech doposud nezpůsobil žádnou "hromadu", ať už na železnici, nebo na silnici.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Středa, 15. srpna 2018 - 15:22:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17344
Registrován: 5-2002
Dr: Když je někdo na vedlejší, těžko bude současně protijedoucím.
To silně záleží na prostorových (i časových) souvislostech. Od určité vzdálenosti té překážky od místa připojení vedlejší už po mně nikdo nemůže chtít, abych - byť na vedlejší - dával přednost objížděči, jakkoliv je na hlavní.
Středa, 15. srpna 2018 - 15:47:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4384
Registrován: 4-2003
Co je na mém předchozím příspěvku k nepochopení, že bylo nutné vložit takový komentář?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Středa, 15. srpna 2018 - 16:08:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9368
Registrován: 4-2003
Doktor:Řešení daného místa je vskutku nešťastné a míra nebezpečí bezpochyby větší.

Dovolil bych si říci, že takováto nešťastně řešená místa vůbec nemají vznikat a pokud už bohužel existují, je třeba je co nejrychleji odstranit. Přitom i v Jihlavě patrně vše vyhovuje normám a nebyl tedy asi žádný problém stavbu zkolaudovat...

Je to obdobné jako s chování řidičů na přejezdech, které se tu nejednou probíralo - zbytečně nepodporovat chyby řidičů (které byly, jsou a i nadále vždy budou) ještě ne zcela šťastným technickým řešením daného místa. Pak se to samozřejmě řetězí a průsery jsou na světě [crazy].
Středa, 15. srpna 2018 - 16:16:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 748
Registrován: 10-2006
Na Vršovických čekačkách je nějaká WAPka napříč... Viděl jsem to letmo z JS.

(Příspěvek byl editován uživatelem Kozel.)
Středa, 15. srpna 2018 - 16:19:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5118
Registrován: 12-2004
https://www.novinky.cz/krimi/480663-v-prazskych-vrsovicich-vykole jily-ctyri-vagony-nakladniho-vlaku.html
https://www.novinky.cz/krimi/480663-v-prazskych-vrsovicich-vykole jily-ctyri-vagony-nakladniho-vlaku.html
Vršovice
Středa, 15. srpna 2018 - 19:19:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5095
Registrován: 7-2011
honzaklonfar:
" Přiznej si prosím, že dikce a výklad příslušných ustanovení o přednosti v jízdě STOJÍ ZA HOVNO!!!"
Ale to já klidně přiznám, že mnohdy stojí. Ovšem nijak to nesnižuje platnost. [biggrin] Ano, je to nelogické, ano, spousta lidí nechápe, proč právo je na straně toho, kdo něco dělá blbě (třeba když tě sejme frajer, co projel jednosměrku obráceně, ale je zprava), ovšem tak to je. Proč, na to se ptejme svých poslanců a senátorů a je otravujme, pokud nám to nevyhovuje.

Doktor má pravdu. Řidič osobáku do tunelu pořádně něčuměl, v "dobré víře", že tam v protisměru nemá kdo co dělat a pokud dělá, tak je špatný on, protože se motá, kde nemá. No, Policie mu vysvětlila, že si to vykládá špatně. Ano, kamioňák jel blbě, ovšem on svou nepředvídavostí, nepozorností a najetím mohl situaci mnohem zhoršit. Proto dostal pokutu.
Středa, 15. srpna 2018 - 19:56:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1394
Registrován: 10-2007
To silně záleží na prostorových (i časových) souvislostech. Od určité vzdálenosti té překážky od místa připojení vedlejší už po mně nikdo nemůže chtít, abych - byť na vedlejší - dával přednost objížděči, jakkoliv je na hlavní.
Bohužel může...
Středa, 15. srpna 2018 - 21:42:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8859
Registrován: 8-2012
Dej si ho hlavy Jyřykův mozek
Obsah latríny? Brr.
přečti si název Rumunska v originále a bude Ti to jasné taky
Pak je to pojmenování obyvatele Roman (resp. Român, čteno "romyn"). Šlo-li by o Romy, musela by to být Romia.

co pak takoví obyvatelé Říma
Ono je to vlastně tak, že Rumuni jsou "Římané". Tak je začali nazývat Dákové, když jim přinášeli hen tu prosperitu (plus se s nimi nakonec asi_milovali).
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 15. srpna 2018 - 22:14:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 721
Registrován: 9-2016
Jen pro všeobecnou informovanost: Romove jsou jednou skupinou daného etnika, jsou tam i další.
Středa, 15. srpna 2018 - 22:34:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1476
Registrován: 5-2007
Martyss:
"To silně záleží na prostorových (i časových) souvislostech. Od určité vzdálenosti té překážky od místa připojení vedlejší už po mně nikdo nemůže chtít, abych - byť na vedlejší - dával přednost objížděči, jakkoliv je na hlavní.
Bohužel může..."

Ano, (naštěstí jen po dotazu, nikoliv takříkajíc "natvrdo" [wink])již dříve jsem se dozvěděl, že:
když z vedlejší odbočuji vpravo, a nevidím tam třeba kvůli baráku, kouknu samozřejmě doleva, zda po hlavní nikdo nejede. Většina řidičů v té chvíli klidně vjede doprava na hlavní, nepřepokládajíc, že se s něčím potká...Ejhle - na křižovatce např. tvaru T se předjíždět může, a pro vjíždějícího je zcela irelevatní, na které straně vozovky silnice hlavní se nachází vozidlo - přednost musí dát vždy....
viz: http://zakony.centrum.cz/zakon-o-provozu-na-pozemnich-komunikacic h/cast-1-hlava-2-dil-3-oddil-1-paragraf-17
odstavec 5, písmeno f) číslo 3., o zákazu předjíždění. "Řidič nesmí předjíždět na křižovatce.... add - tento zákaz neplatí...."na hlavní komunikaci"
Sorry za OUT, na dráze železniční se toto fakt stát nemůže [lol]
Čtvrtek, 16. srpna 2018 - 07:31:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17346
Registrován: 5-2002
Dr: Co je na mém předchozím příspěvku k nepochopení, že bylo nutné vložit takový komentář?
Ony jsou Tvé příspěvky slovem Božím, je není povoleno je jakkoliv komentovat...?

Bram: primární potíž té Jihlavy je těsná blízkost nepřehledného místa a křižovatky. Dá se to řešit snížením rychlosti, ale tím zase některé jedince vyprovokuješ k předjíždění těch, kteří ho dodrží. Totéž, když zakážeš předjíždění dál před tunelem...

TH: Pak je to pojmenování obyvatele Roman (resp. Român, čteno "romyn"). Šlo-li by o Romy, musela by to být Romia.
Nedodržel jsi postup a vynechal jsi první krok - to pak nefunguje... [nene]

JK: Většina řidičů v té chvíli klidně vjede doprava na hlavní, nepřepokládajíc, že se s něčím potká... Ejhle - na křižovatce např. tvaru T se předjíždět může, a pro vjíždějícího je zcela irelevatní, na které straně vozovky silnice hlavní se nachází vozidlo - přednost musí dát vždy
Přesně takové Téčko mám v naší ulici. Zajímavé je, že ač je na obě strany vidět tak nějak stejně špatně, je tam zrcadlo jen jedno - směrem doleva...
Čtvrtek, 16. srpna 2018 - 07:41:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9371
Registrován: 4-2003
Hajnej:primární potíž té Jihlavy je těsná blízkost nepřehledného místa a křižovatky. Dá se to řešit snížením rychlosti, ale tím zase některé jedince vyprovokuješ k předjíždění těch, kteří ho dodrží. Totéž, když zakážeš předjíždění dál před tunelem...

Už jsem se o potížích na obchvatu Jihlavy zmínil a jediné rozumné řešení je dostavba druhé tunelové roury a připojovacího pruhu.

Vymejšlet rovnáky na ohejbáky lze, ale když už, tak bych předělal nájezd na obchvat do takovéto podoby, aby měl i připojovací pruh, výškově by to vyjít mělo:https://en.mapy.cz/s/2Xmr1

Současná podoba, která vznikla jen vymazáním druhé tunelové roury, nemohla dopadnout jinak, protože nájezd do provozované roury neměl vůbec ústit [crazy].
Čtvrtek, 16. srpna 2018 - 08:54:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17352
Registrován: 5-2002
Bram: no jo, no, to jsou holt ta provizoria (nezřídka dlouhobější než trvalé řešení)... [ko]
Čtvrtek, 16. srpna 2018 - 09:12:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8384
Registrován: 4-2003
Ano, je to nelogické, ano, spousta lidí nechápe, proč právo je na straně toho, kdo něco dělá blbě

Na jeho straně není právo. Ale nikdo mi nedává právo dělat něco blbě, protože někdo jiný dělá něco blbě (což většinou ani nejsem schopen poznat).

Řidič osobáku do tunelu pořádně něčuměl, v "dobré víře", že tam v protisměru nemá kdo co dělat

To je naproto chybný uvažování (bez ohledu na zákonnou úpravu).

Proč, na to se ptejme svých poslanců a senátorů

Nebylo by jednodušší se nejdřív zeptat v autoškole, na školení řidičů a zamyslet se k tomu nad tím, kdyby ta námi diskutovaná pravidla neplatila?
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Čtvrtek, 16. srpna 2018 - 09:27:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8385
Registrován: 4-2003
vznikla jen vymazáním druhé tunelové roury

Nikdo nebude stavět dvě tunelový roury na obyčejnou okresku, to jsou úplně planý naděje. Stejně tak to třeba nestaví nikdo takhle v Rakousku a kamiony z Rumunska jim tam pochopitelně jezdí taky.

Stejně tak existuje okromný množství podobných míst bez tunelu, tam je třeba hůř vidět.

To co je tady zrádného je spád při připojení.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Čtvrtek, 16. srpna 2018 - 09:46:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9373
Registrován: 4-2003
RadekŠ:Nikdo nebude stavět dvě tunelový roury na obyčejnou okresku, to jsou úplně planý naděje. Stejně tak to třeba nestaví nikdo takhle v Rakousku a kamiony z Rumunska jim tam pochopitelně jezdí taky.

Fakt si už tyhle neskutečný a ničím nepodložený bláboly strč třeba za klobouk [crazy].

Chtělo by to trochu faktů - úsek, kde je pouze jedna tunelová roura, je zatížen téměř jako silnice č. 3 mezi Veselím nad Lužnicí a Českými Budějovicemi, kde se staví dálnice. A silnice první třídy není nějaká obyčejná okreska [wink].

Výstavba druhé tunelové roury samozřejmě je správné a trvalé řešení, navíc se s ním i do budoucna počítá. Ale jelikož je mi jasné, že k tomu nebude vůle, tak jsem si alespoň dovolil navrhnout provizorní úpravu, která je za zlomek toho, na co by vyšla druhá tunelová roura.

A za sebe mohu říci, že každá mimoúrovňová křižovatka, která je bez připojovacího pruhu, je vždy nebezpečná. Většina řidičů tam v přímém směru pojedou vždy rychleji, než kdyby tam byla úrovňová křižovatka, kde by jim docvakávalo, že se s někým mohou střetnout. Na mimoúrovňové křižovatce si to valí bez ohledu na to, že by někdo mohl jet i z vedlejší. Jistě, mají na to právo, ale vzniká tu další nebezpečná situace, že z vedlejší se díky tomu blbě zařazuje díky většímu rozdílu rychlostí a také je to většinou i méně přehledné...

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Mladějov
Čtvrtek, 16. srpna 2018 - 09:47:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12689
Registrován: 3-2007
"Je to, jak to je a je to tak dobře" [lol]
Čtvrtek, 16. srpna 2018 - 10:04:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4385
Registrován: 4-2003
Hajnej:
"Ony jsou Tvé příspěvky slovem Božím, je není povoleno je jakkoliv komentovat...?"
O zákazu komentování nic nepíšu. Já jen, že některé komentáře jsou zbytečným vlamováním se do otevřených dveří polemikou nad něčím, co nikdo nerozporuje.
Hajnej:
"Dá se to řešit snížením rychlosti"
Krizová situace nastala vinou kombinace nedostatečného věnování pozornosti provozu a jízdy v protisměru (porušení zákazu předjíždění). Jak by to vyřešilo snížení rychlosti? A na kolik by se musela rychlost snížit? Nyní tam platí omezení rychlosti na 60 km/h (které Rumun dost dobře taky nedodržel) a jak vidno, vzniku krizové situace to nezabránilo.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Čtvrtek, 16. srpna 2018 - 10:05:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8387
Registrován: 4-2003
Chtělo by to trochu faktů

Nepochybně, to místo je v Jihlavě, na místě kde tunel vznikl zasypáním výkopu a postavením parku nad ním a tam nikdo nic kopat nebude, aspoň ne přístích 20-30 let.


A silnice první třídy není nějaká obyčejná okreska

To je z principu úplně jedno.

Je to, jak to je a je to tak dobře

V pochopení psaného textu opět za pět, ale to už dožiješ.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Čtvrtek, 16. srpna 2018 - 10:14:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9374
Registrován: 4-2003
RadekŠ:Nepochybně, to místo je v Jihlavě, na místě kde tunel vznikl zasypáním výkopu a postavením parku nad ním a tam nikdo nic kopat nebude, aspoň ne přístích 20-30 let.

To, jak tunel vznikl, je ale úplně jedno. V místě, kde je, se s druhou polovinou silnice do budoucna počítá a je to mimochodem vidět i v případě navazujících úseků.

To jsou ta fakta [wink].
Čtvrtek, 16. srpna 2018 - 10:15:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8388
Registrován: 4-2003
Výstavba druhé tunelové roury samozřejmě je správné a trvalé řešení,

Pokud tu komunikaci v budoucnu rozšíři o další dvoupruh, jinak pouze v případě, že by tam docházelo k enormní nehodovosti.

Celá debata totiž vůbec neřešila, zda tam k nehodám dochází pravidelně a nebo zřídka, takže zapřahání vozu před koně.

PS: Vřele doporučuju si prostudovat třeba obchvat Líbeznice, to je totiž názorný řešení situace buď bude aspoň něco a nebo nebude vůbec nic a perfektní řešení bude na plánku pro rok 3030.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Mladějov
Čtvrtek, 16. srpna 2018 - 10:38:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12690
Registrován: 3-2007
RadekŠ:
"

V pochopení psaného textu opět za pět, ale to už dožiješ."

Ty sis fakt za skoro padesát let svého života (cituju tě) nevšiml, že docela dost lidí (třeba i tady) ti má problém porozumět ?
Míč je na tvé straně.

Jo a prosím, nauč se konečně to, co ti já a Laminátka píšeme už asi 20 let : Tvoje oblíbené " Fy xxl je velká fy" je špatně. Má to být zkratka posledních písmen - ty se to snad nikdy nenaučíš.
Díky.

P.S. Jseš autista ?
Čtvrtek, 16. srpna 2018 - 11:29:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2046
Registrován: 6-2016
RadekŠ: Abychom si to princi objasnili - on ten řidič z videa ODBOČOVAL VLEVO??? Viz zmíněný paragraf a odstavec:

"§ 21


(5) Řidič odbočující vlevo musí dát přednost v jízdě protijedoucím motorovým i nemotorovým vozidlům, jezdcům na zvířeti, protijdoucím organizovaným útvarům chodců a průvodcům hnaných zvířat se zvířaty, tramvajím jedoucím v obou směrech a vozidlům jedoucím ve vyhrazeném jízdním pruhu, pro něž je tento jízdní pruh vyhrazen, a cyklistům jedoucím v jízdním pruhu pro cyklisty."

Můj dojem (stařecký a právně nevědomý) je ten, že najížděl z vedlejší na hlavní...
Čtvrtek, 16. srpna 2018 - 11:40:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2047
Registrován: 6-2016
Doktor:

"§ 22

Jízda křižovatkou
(1) Řidič přijíždějící na křižovatku po vedlejší pozemní komunikaci označené dopravní značkou "Dej přednost v jízdě!" nebo "Stůj, dej přednost v jízdě!" musí dát přednost v jízdě vozidlům nebo jezdcům na zvířatech přijíždějícím po hlavní pozemní komunikaci nebo organizované skupině chodců nebo průvodcům hnaných zvířat se zvířaty přicházejícím po hlavní pozemní komunikaci. Jak jsem byl již napsal - musím čekat až bude silnice úplně prázdná...

(2) Nevyplývá-li přednost v jízdě z ustanovení odstavce 1, musí dát řidič přednost v jízdě vozidlům nebo jezdcům na zvířatech přijíždějícím zprava nebo organizované skupině chodců nebo průvodcům hnaných zvířat se zvířaty přicházejícím zprava." Tento odstave se týká NEOZNAČENÝCH křižovatek, aneb "přednost zprava". Oproti minulému odstavci docela rozdíl, že?"

Na pár školeních řidičů - referentů jsem byl[biggrin], pársettisích km najel a měl jsem JEDNU nehodu z mé viny. Na druhé straně mám nějaké vady. Ta nejhorší z hlediska této diskuse je moje nesnášenlivost vůči teoretikům čehokoliv. Asi to bude chronické, podpořené 40 lety praxe[biggrin]

Časem dodám dokumentaci ke značení cyklotras/cyklostezek - vzal jsem si dneska na kolo mobil.
Čtvrtek, 16. srpna 2018 - 12:05:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4386
Registrován: 4-2003
honzaklonfar:
"Jak jsem byl již napsal - musím čekat až bude silnice úplně prázdná..."
Ne, nemusíte. Musíte dát přednost v jízdě, což neznamená čekat na úplně prázdnou silnici.
honzaklonfar:
" Oproti minulému odstavci docela rozdíl, že?"
Jestli to nebude tím, že se jedná o docela rozdílnou situaci.
honzaklonfar:
"Ta nejhorší z hlediska této diskuse je moje nesnášenlivost vůči teoretikům čehokoliv. Asi to bude chronické, podpořené 40 lety praxe"
Čtyřiceti lety chybně prováděné praxe, pakliže při vjíždění doprava na hlavní se díváte jen doleva a směr zprava neřešíte. Jsou oblasti, v nichž lze v praxi excelovat, aniž byste ovládal teorii, no jízda na pozemních komunikacích to není ani v nejmenším. Zde bez zvládnuté teorie můžete v praxi napáchat značné škody.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Čtvrtek, 16. srpna 2018 - 12:16:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1010
Registrován: 8-2011
Většina řidičů v té chvíli klidně vjede doprava na hlavní, nepřepokládajíc, že se s něčím potká...Ejhle - na křižovatce např. tvaru T se předjíždět může, a pro vjíždějícího je zcela irelevatní, na které straně vozovky silnice hlavní se nachází vozidlo - přednost musí dát vždy....
Takovou nehodu měl kolaga,když na hlavní předjížděl traktor,z vedlejší přijelo auto,jehož řidič se taky podíval jen doleva a byla rána. Řidič ,který přijel z vedlejší nechtěl pochopit,proč by si při odbočování doprava měl hlídat i pravou stranu.

tak jsem si alespoň dovolil navrhnout provizorní úpravu, která je za zlomek toho, na co by vyšla druhá tunelová roura.
Napadla mě ještě jedna varianta...


Abychom si to princi objasnili - on ten řidič z videa ODBOČOVAL VLEVO???
Vážně pořád nechápete,že při vjíždění na hlavní silnici musíte dát přednost všem na hlavní? Třeba zrovna v tomto případě,kdy po hlavní někdo předjíždí kde nemá vám může zachránit život. Vy nemáte řešit,proč jel tam kde jel,vy mu máte dát přednost,ale možná by vás hřálo,že budete mrtvej a na hrob vám napíšou,že jste dával přednost jenom z jedné strany a nečekal auto z druhé.

(Příspěvek byl editován uživatelem Hroch.R420.)
Čtvrtek, 16. srpna 2018 - 12:18:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3835
Registrován: 3-2010
Honzakl Řidič odbočující vlevo musí dát přednost v jízdě …. jedoucím v obou směrech a vozidlům jedoucím ve vyhrazeném jízdním pruhu, pro něž je tento jízdní pruh vyhrazen....

=======================

To by mohl pochopit i "doktor", že ten kamion jel v pruhu, který mu nebyl vyhrazen..
Čtvrtek, 16. srpna 2018 - 12:20:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1011
Registrován: 8-2011
že ten kamion jel v pruhu, který mu nebyl vyhrazen..
To nic nemění na věci,že stále jel po hlavní a měl přednost. Je to těžké k pochopení?
Čtvrtek, 16. srpna 2018 - 12:35:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4387
Registrován: 4-2003
Jirkaxxxl:
"Honzakl Řidič odbočující vlevo musí dát přednost v jízdě …. jedoucím v obou směrech a vozidlům jedoucím ve vyhrazeném jízdním pruhu, pro něž je tento jízdní pruh vyhrazen....

=======================

To by mohl pochopit i "doktor", že ten kamion jel v pruhu, který mu nebyl vyhrazen.."
Odkazuješ se na ustanovení o odbočování vlevo, no řidič z videa odbočoval vpravo. Ale já vím, Jirko, ten tvůj problém s určením stran, však to není poprvé...

Jinak zkus požádat někoho znalejšího, aby ti vysvětlil, co je to "vyhrazený jízdní pruh". Takhle tu jen trousíš nesmysly.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
vasekj
Čtvrtek, 16. srpna 2018 - 12:54:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 22
Registrován: 9-2017
Přečtěte si to ještě jednou:

honzaklonfar:
"(1) Řidič přijíždějící na křižovatku po vedlejší pozemní komunikaci označené dopravní značkou "Dej přednost v jízdě!" nebo "Stůj, dej přednost v jízdě!" musí dát přednost v jízdě vozidlům nebo jezdcům na zvířatech přijíždějícím po hlavní pozemní komunikaci nebo organizované skupině chodců nebo průvodcům hnaných zvířat se zvířaty přicházejícím po hlavní pozemní komunikaci. Jak jsem byl již napsal - musím čekat až bude silnice úplně prázdná...
"
Ne. Musíš si pouze počínat tak, aby ti na hlavní nemuseli náhle změnit směr nebo rychlost jízdy


honzaklonfar:
"(2) Nevyplývá-li přednost v jízdě z ustanovení odstavce 1, musí dát řidič přednost v jízdě vozidlům nebo jezdcům na zvířatech přijíždějícím zprava nebo organizované skupině chodců nebo průvodcům hnaných zvířat se zvířaty přicházejícím zprava." Tento odstave se týká NEOZNAČENÝCH křižovatek, aneb "přednost zprava". Oproti minulému odstavci docela rozdíl, že?" "
Tento odstavec se samozřejmě týká i označených křižovatek (hlavní vs hlavní, vedlejší vs vedlejší)
Čtvrtek, 16. srpna 2018 - 13:52:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17355
Registrován: 5-2002
Dr: Jak by to vyřešilo snížení rychlosti? A na kolik by se musela rychlost snížit?
No jak asi...?
Přece tím, že se před hůře předvídatelným zrádným místem sníží rychlost natolik, aby bylo možné zastavit na vzdálenost, na kterou zradu uvidím.
V sousedním Rakousku k vidění běžně, téměř vždy s vysvětlením nač dávat pozor (třeba "2x Hofausfahrt"), díky čemuž řidič kouká, na co má, a ne kde kdo měří. [wink]

Nyní tam platí omezení rychlosti na 60 km/h (které Rumun dost dobře taky nedodržel) a jak vidno, vzniku krizové situace to nezabránilo.
Vzniku samotnému sice ne, ale jak vidno, obešlo se to bez následků. Myslíš, že by dotyčník stačil uhnout, kdyby to ten Rumun valil kilo...?

RŠ: Vřele doporučuju si prostudovat třeba obchvat Líbeznice, to je totiž názorný řešení situace buď bude aspoň něco a nebo nebude vůbec nic
Nicméně Líbeznice na pražské straně ten připojovák má (jakkoliv by směrem na Prahu mohl být delší) a na mělnické sedmdesátku a přehlednou zatáčku.

JxL: ten kamion jel v pruhu, který mu nebyl vyhrazen
On tam především žádnej vyhrazenej jízdní pruh nebyl - tím se myslí třeba takový to "TAXI - kolo - BUS", kam normální auta nesmějí. Honzou citovaná úprava takto vyhrazený pruh de facto klade na roveň (tramvajovým) kolejím.
Čtvrtek, 16. srpna 2018 - 14:30:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2048
Registrován: 6-2016
vasekj: "Tento odstavec se samozřejmě týká i označených křižovatek (hlavní vs hlavní, vedlejší vs vedlejší)"

Teoreticky to asi tak bude... Ale nemohu si vzpomenout, že bych někde viděl křižovatku "hlavní vs hlavní" označenou ze všech směrů (P2). Jestli je nějaký reálný příklad, rád se podívám.
U kombinace "vedlejší vs vedlejší" by bylo použito (P4), ale bez značek by platila ta "přednost zprava" automaticky a ušetřilo by se za značky[biggrin] Alternativně je to bez svislých značek vyřešeno v Berouně (Na hrázi), viz:
https://mapy.cz/letecka?x=14.0749741&y=49.9711759&z=19&l=0

Ohledně odstavce 1 podle mě musím čekat na prázdnou silnici - co když ti "z tunelu" budou objíždět překážku (např. díru v silnici, kterou já nevidím)? To bych přece dostal stejnou pokutu jako autor videa!
Čtvrtek, 16. srpna 2018 - 14:31:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3836
Registrován: 3-2010
Šotoušci, až vjedete z nájezdu na dálnici a smete vás kamion jedoucí "omylem" v protisměru, bude to vaše vina, on tam sice nemá co dělat, ale jede "po hlavní"[uhoh]. Jen doufám, že nikdo z vás nemá řidičák, protože blbec za volantem ohrožuje nejen sebe (to vem čert), ale především ty ostatní.
Čtvrtek, 16. srpna 2018 - 16:00:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2990
Registrován: 9-2003
Megablb ještě stále nic nepochopil (a nepochopí, nemá na to kognitivní schopnosti) ale pindat bude furt.
NOBLE BRICKS
Gale
Čtvrtek, 16. srpna 2018 - 16:33:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 80
Registrován: 7-2014
Jirkaxxxl:
" ...až vjedete z nájezdu na dálnici a smete vás kamion jedoucí "omylem" v protisměru, bude to vaše vina, on tam sice nemá co dělat, ale jede "po hlavní"..."
Vida, i slepé kuře někdy najde zrno [happy]