Diskuse » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 25. 7. 2018 « předcházející | další »

Archiv diskuse RegioJet do 25. 7. 2018

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Pajas2
Středa, 18. července 2018 - 20:13:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 897
Registrován: 10-2009
Jednou, dvakrát to byl brněnský R(x) - jela klasika a u ostatních pak běžné R mimo koridor, vesměs HK, Trutnov. Nic vyššího než Rx se mi zatím nenaskytlo k uplatnění neplnění standardů. [wink]
Narozdíl od Regiojetu to ČD vůbec nemívají zadáno v systému (že místo Rx přijede R), takže proto nejde automatická kompenzace na účet třeba ve formě ČD kredit. Přitom by mohl stačit jeden pokyn k hromadné platbě. Ostatní s jízdenkami v analogové podobě se musí přihlásit u kasy.

(Příspěvek byl editován uživatelem Pajas2.)
Čtvrtek, 19. července 2018 - 13:36:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 331
Registrován: 7-2017
Jen tak pro zajímavost, jak se uplatňuje nárok na kompenzaci pokud klima nejde v jednom Rx voze, a průvodčí tak přesadí cestující do jiného? Pokud bude např. argumentovat tím, že v sousedním Béčku jsou kupé pro osm lidí, takže dokud v kupé nesedí osm lidí, je tam volné místo, cestující tam může jít a tímpádem nemá nárok na nic?

Protože obdobně by se asi řešila situace i u RJ- jenomže zrovna včera ten vlak fičel po strop plný až do Ostravy.
Čtvrtek, 19. července 2018 - 15:07:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1497
Registrován: 8-2003
Tak se vrátíme k RJ. Včera otestováno, současná klasika, tj hlídám navečer děti (3 a 1 rok) a potřebuju je nakrmit. Takže vlak a výlet Praha - Pardubice a zpět. Toto jsme dnes napsal do dotazníku spokojenosti.
Jakékoli další podněty prosím doplňte sem (kvalita jídla, WiFi, čistota vlaku, celkové hodnocení nabízených služeb, Vaše podněty atp..)
Vlakem jezdím několikrát týdně, s RJ minimálně. Zase jsem se včera přesvědčil, že to minimálně bude pokračovat. ČD se o tolik na našich relacích zlepšily, že asi máte smůlu. Jezdím extrémně často s 2 malými dětmi tratě Praha - Pardubice, Praha - Brno. Motivací je pobyt v jídelním voze, aby se děti najedli, protože doma jim to tak nešmakuje. Zatím osobní rekord je, že jsme měli čerstvý řízek pečený před náma na pánvi za úsek Praha hl.n.- Praha Libeň. Je to skoro nemožné. Takže studené řízečky, byť za 80 Kč u RJ místo za 149 Kč u ČD s 2 normálními poctivými řízky jsou opravdu katastrofální nabídka. Saláty sortimentem chválím, kvalitou už podstatně méně. Celkově nabídka u ČD v jídelních vozech je v jiné dimenzi a paradoxně je asi nejlepší při poměru cena x výkon v Evropě. Jste levnější, ale..
Raději si připlatím. A řízky by šlo ohřívat v konvektomatu, to jen jako příklad, i když určitě najdete jídla, které můžete mít i ohřívaná a ve výborné kondici. Příkladně guláš (servis do misek, žádný problém, jídlo se dá ohřát i v mikrovlnce). Najdete jich více.
K servisu. Čekat na úseku 55 minut, že mi přinese někdo občerstvení po 40 minutách jízdy, když nejdéle mi trvá to jídlo do dětí dostat (aspoň do krku), to je fakt naprd. Na možnou připomínku, proč jsem nejel vyšší třídou, my systém automaticky vnutil standart a dětské kupé, což je sice fajn, ale služby z Relaxu jsou v něm holt později.
A to nejhorší a proč vlastně máte pořád smůlu. Jezdím s 2 dětmi, 1 a 3 roky. U ČD za ně neplatím, u Vás za jedno z nich musím, jinak si nekoupím jízdenku. Takže jste pro nás téměř pravidelně vlastně dražší. Vždyť to kasírujete na dotacích, tak v čem je problém? Neboli slovy Vašeho politického guru Sorry jako..
Čtvrtek, 19. července 2018 - 15:09:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1498
Registrován: 8-2003
A předchozí dotaz v dotazníku
Budeme rádi, když doplníte slovní komentář k práci palubní posádky :
Špatný přístup dopravce, nikoliv posádky. Posádka je pod zjevně neuvěřitelným tlakem, kdy musí udělat předepsané úkony, o které vlastně ani nemáme zájem a nestíhá poté (nebo až po delším čase) udělat ty služby, které chcee, či jsme ochotni za ně zaplatit. A protože je tento dotazník hodnocen a nastaven zjevně tak, aby bral jen těm stevardům peníze, nebudu dávat horší hodnocení. A za cestu nás obsluhovali dva pracovníci. Jedna úvodní Slovenka, ta byla zjevně pod tlakem a nervózní, že po ní pořád něco chceme (sorry u ČD to není problém), stěží chudák roznesla všechny ty předepsané produkty a my přitom už byly ve 2/3 cesty. Druhý stevard, který pak roznášel jídlo byl zjevně špičkový profík. Takže nedej bože milý dopravče jestli tomu druhému šáhnete na hodnocení jiné než výborné.
Čtvrtek, 19. července 2018 - 15:38:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 332
Registrován: 7-2017
Arakain: Když je ten restaurační vůz s čerstvým řízkem taková zásadní priorita a výhoda, pak se nabízí otázka, proč se od nich upouští a co teplého k jídlu byste dostal třeba v Petru Bezručovi, který z Prahy i z Ostravy odjíždí krátce po poledni, tj. v obědovém čase.

A to nejhorší a proč vlastně máte pořád smůlu.
Jestli se nemýlím, tak tohleto upravují cenové výměry MF
Čl. 2.1, bod 1: Cestující starší 10 let s platnou jízdenkou nebo osoba přepravovaná podle části III. písm. b) má nárok s sebou bezplatně přepravit dvě děti do 6 let (tj. do dne, který předchází dni 6. narozenin), pokud pro ně požaduje pouze jedno místo k sezení.
Žádá-li cestující samostatné místo pro druhé dítě, zaplatí za ně i za každé další dítě do 6. roku zvláštní jízdné ve všech vozových třídách ve výši maximálně 50 % obyčejného jízdného.
V tomto případě se zvláštní jízdné nevztahuje na ceny (příplatky) za vlaky vyšší kvality.

= platíte za místenku do povinně místenkového vlaku
Čtvrtek, 19. července 2018 - 15:40:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 333
Registrován: 7-2017
doplněk: od 1.9.2018 se ta cena za druhé a další dítě snižuje na max. 25% ceny.
Čtvrtek, 19. července 2018 - 17:08:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1069
Registrován: 5-2009
Arakain: Buďte rád, že vás na takovéhle pro dopravce spíš prodělečné relace za pár korun do vlaku vzali. Tyhle vlaky jsou primárně pro dálkovou relaci Praha - Bratislava nebo Vídeň, zastávka v Pardubicích je malý bonus. Co byste dělal, kdyby vlak byl plný vás, tj.cestujících, co za 55 minut jízdy očekávají donášku nejlépe modrého z nebe na místo za minutu? Měl by dopravce zajistit osobní stewardku pro každého, aby to přišlo okamžitě?

Stěžujete si na soukromého dopravce, který jezdí, protože si chce vydělat a ne proto, že dostal přes stovku za každý ujetý kilometr od státu jako dopravce, kterého s ním srovnáváte. Že RegioJet restaurační vůz nemá, jste věděl před nástupem do vlaku, tak pokud tuto službu požadujete, proč jste jel s dopravcem, který ve vlaku nevaří?

Běžte do jakékoli jiné země ať už na západ či na východ od ČR a podnikněte podobnou cestu. Srovnejte komfort vozu, cenu, nabídnuté služby, pro/antizákaznický přístup. Budete sám žasnout, jak nesmyslné je vaše lamentování ohledně RegioJetu.

(Příspěvek byl editován uživatelem klavirista.)
Čtvrtek, 19. července 2018 - 19:04:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8637
Registrován: 8-2012
Raději si připlatím
A kdo vám kurwa brání? "Testujete" Regiojet po sedmdesátý, protože jste kolenovrt, a v ceně chcete mít i možnost zapičovat si na závěr na internetu, tak nevyhrožujte, že budete jezdit "minimálně"... Zase tam vlezete a zase budete následně pičovat, jak už nepojedete a jak máte u jiného řízek v Libni.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Čtvrtek, 19. července 2018 - 20:38:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 58
Registrován: 7-2017
Člověk někdy žasne, koukám že dnes neni ani tak důležitý zážitek cesty, kam, s kým, ale hlavně se nažrat a to co nejdřív. Když vyjímečně jedu vlakem třeba do Vídně, začínám se zajímat o jídelnák někde za Brnem k Břeclavi. Jiní to mají holt už v Libni. Pár mých známých se kterými občas letím, mají největší starost o nabídku v salonku na Ruzyni, kvalitu jídla v letadle, případně to ještě na telefon zdokumentují, aby pak zaplavili FB žracími zážitky. No nic, každý to má jinak, člověk by snad i politoval.
Nesni
Čtvrtek, 19. července 2018 - 21:35:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1744
Registrován: 6-2014
Arakain:
řízky by šlo ohřívat v konvektomatu ..., i když určitě najdete jídla, které můžete mít i ohřívaná a ve výborné kondici. Příkladně guláš
Gastronomie u Regiojetu vychází vstříc mladším ročníkům, taky se to celé jmenuje Student Agency. Mladší lidé většinou tíhnou spíš ke zdravějším jídlům, řízky ani guláš s knedlíkama by se tolik neprodávaly.

klasika, tj hlídám navečer děti (3 a 1 rok) a potřebuju je nakrmit. Takže vlak
Jezdím extrémně často

[happy]
Pátek, 20. července 2018 - 12:36:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 553
Registrován: 1-2016
Arakain: Když jedu s dětmi, tak si téměř vždy beru byznys, máme to pro sebe celé kupé a ta cena není zase až tak rozdílná od ČD pokud není dostupná nějaká akční jízdenka (o něco vyšší, ale zase to za to stojí). Na Pardubice ale bude asi rozdíl v ceně větší(?)... A je tam kolikrát steward dříve než se vůbec usadíme a už bere objednávky, většinou do čtvrt hodinky vše na místě přineseno... Dětské kupé u RJ je fajn (a při rezervaci si ho můžete lehce změnit, navíc nejprve volím třídu, pak konkrétní místa, takže nevím jak automaticky to háže rovnou tohle kupé), ale bohužel někteří ho využívají tak, že tam dají dítě a víc se o něj nezajímají a pak je to za trest (i když jinak ho chválím, problém ale je, že tam RJ občas posadí i cestující zjevně nekompatibilní s dětmi :-D - chápu, chce využít kapacitu vlaku pokud není kupé plně vyprodáno, ale nevyhovuje mi to, i proto beru ten byznys. Pokud jedu jen se starším dítětem, tak je to jedno, mu nejvíce vyhovuje Astra...(mně ne, není tam Illy. A teď do mě :-D )

Ale k té nabídce jídla, jakkoliv to můžu chápat, tak prostě do Pardubic nelze ve Standardu očekávat, že budu mít objednávku na stole v Libni, dopravce to má tak nastaveno a upozorňuje na to. Vozík u ČD taky nemám u sedačky do 10 minut pokud nejsem zrovna na správné straně vlaku. Chápu, může to být komplikace s dětmi (to známe moc dobře, jak jim občas dlouho něco trvá), ale zase max hodinku je nutné to řešit za každou cenu? To už pokud jsou na řízky, bych je radši "uplatil" nugetama od McD v Pardubicích vedle nádraží nebo si je vzít do vlaku z Burger Kingu na hlaváku, možná budou i kvalitnější než "řízky" u RJ v dnešním provedení ;-) Souhlasím s tím, že nabídka ČD je většinou velmi kvalitní a za ty ceny ve vlaku nemám co vytknout (zkoušeno občasně). Na druhou stranu nechat věci u sedaček a jít na desítky minut do jídelního vozu, aby se mi tam někdo v tom hrabal nebo se pak doprošoval svého místa, taky není ideální. Ideál by byl roznos i do dvojky, klidně za poplatek za službu.
U RJ je nabídka občerstvení (za ty ceny) řekněme dostačující, nicméně souhlasím že ty jejich řízky jsou docela hnusný, buď jsem měl dříve štěstí na porci nebo šla kvalita hodně dolů, už si je zásadně nekupuju a nejsem sám. Možná by to chtělo obměnu co se týká těch jídel. Nápoje a ostatní "snacky" ok.
Pátek, 20. července 2018 - 12:46:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18
Registrován: 5-2014
Nabídka ČD je většinou velmi kvalitní ......

Kvalita národního dopravce = s rezervací stát 4 hodiny na posledním schůdku u dveří.
Pátek, 20. července 2018 - 13:13:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6690
Registrován: 5-2002
@Super ČD - nevíte jak se u nich pozná vyprodaný spoj?

Že v eshopu není tlačítko koupit nebo jak ?

Noční Colours Ex zpátky takhle “nejde” koupit, ale už u toho do Ostravy se mi stalo že v eshopu via mobil nešel koupit, ale přes link na webu a na počítači tam měl spoustu volných míst ... (Dělaj to poprvé nebo co?)
Pátek, 20. července 2018 - 13:23:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8334
Registrován: 5-2007
martin_hh: Za posledný rok som najazdil s ČD asi 20000 km. Nestalo sa mi to ani raz. Ale asi mám šťastie. Vlaky, kde ľudia bez miesteniek stáli, som zažil (o.i. jazdím Ex2 v piatok a v nedeľu), ale nikdy nebol nával taký, aby sa nedalo prejsť. Takže možno sa to niekde, niekedy stane, ale rozhodne to nie je toľkokrát, aby to šlo generalizovať.

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
Pátek, 20. července 2018 - 14:07:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19
Registrován: 5-2014
H_k: u ČD normální prodávat víc jízdenek než je kapacita, 10 osob na představku je taky normální
Pátek, 20. července 2018 - 15:50:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12049
Registrován: 5-2004
"u ČD normální prodávat víc jízdenek než je kapacita, 10 osob na představku je taky normální"

Lžete. 1é lidí na plošině jsem viděl někdy před dvěma lety a to když zkolabovala ve špičce trať 171 a asi 3 hodiny nic nejelo. V prvním vlaku, dalším už ne.

Mch každá MHD kde je předprodej prodává víc jízdenek než je kapacita jednoho daného spoje.
Pátek, 20. července 2018 - 16:36:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 539
Registrován: 12-2007
u ČD normální prodávat víc jízdenek než je kapacita, 10 osob na představku je taky normální

Minimálně jedním z důvodů je poslání Bmz místo Bdpee/Bdmpee, třeba jako 16.6. na EC 280 ...

Don't take life too seriously. You'll never get out alive.
Pátek, 20. července 2018 - 19:54:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 556
Registrován: 1-2016
martin_hh:
"Nabídka ČD je většinou velmi kvalitní ......

Kvalita národního dopravce = s rezervací stát 4 hodiny na posledním schůdku u dveří."


Řeč byla o nabídce v jídelním voze, ne o obsazenosti

(ale jinak souhlasím, není nad to, když se dálkovým vlakem nedá dostat ani ke svému místu, na wc nebo se vydat na túru do toho jídelního vozu...). Proto zasádně s místenkou a ideálně s RJ pokud vyhovuje časově.
Pátek, 20. července 2018 - 19:57:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 557
Registrován: 1-2016
Petr_vlček:
"

Mch každá MHD kde je předprodej prodává víc jízdenek než je kapacita jednoho daného spoje."

Vidím jistý rozdíl mezi vlakem jedoucím 2,5h či déle a MHD, kde strávím v nejhorším případě do půlhodinky a většinou nebývá problém počkat na další spoj, který většinou bývá volnější (samozřejmě ne někde na malém městě, kde je interval že vlastně žádný ani není, ale tam zase potkat nacpaný spoj je poměrně vzácné)
Neděle, 22. července 2018 - 05:04:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1499
Registrován: 8-2003
podotýkám, jen jsem okopíroval to, co jsem poslal v hodnocení (a sakra jsem si dával pozor, aby to bylo hodnocení dopravce a ne stevardů, protože těm by akorát zařízly prachy a nic by se nestalo). Mimochodem, zatím na to nedošla žádná odpověď, ale kdyby byly nějaké změny podobné tomuto příspěvku, tak víte proč.

add klavirista - Slovenská strela nám ujela a LEO nejel vůbec..
add TN26 - pokus o řízky z Burger K, stejně jako z Mc Donald moje děti nejedí, hranolky ano. Lístky do business nešly s dětma 1 a 3 roky koupit, do relaxu taky ne a to jsem to dělal dost pod tlakem z tabletu pár minut před odjezdem, kreditovou jízdenku nepoužívám.
ad T.H. - "Drž piču" - čo ja? Ber to jako citaci jisté známé slovenské kapely, mě tato večeře s dětma stojí průmerně 1000 Kč, no schválně, kolikrát za život na to máš (a to sorry, jinak máš se mnou dost podobné názory).

add klavírista - jízdné na trase Praha - Pardubice bylo srovnatelné s běžným jízdným Praha - Brno, proto ta narážka... kolega jel o vlak dříve do Brna v Relaxu za 139 Kč a to si koupil lístek 20 minut před odjezdem. Ve vlaku pořád ještě místa byly, tak jsme jen vylepšili RJ ekonomiku provozu. A dotace na dítě je vyšší, než cena běžné jízdenky. Pořád ale nebylo řešeno to, že musím za druhé dítě (opakuju 1 a 3 roky) platit, to u konkurence nemusím.

Vzhledem k tomu, že se tu řeší opravdu kraviny mimo dopravce RJ, tak jsem Vám sem přidal něco mírně obsáhlejšího.
Lístky dopředu nekupuju vůbec, protože tohoto dopravce buď stihnu, nebo nestihnu. Teď behem výluky to neplatí, ale jinak i s capartama jsme měli oficiální příjezd z Čakovic 9.12 nejčastěji na 5-6 peron jih a odjezd 9.19 RJ směr Brno nejčastěji 3-4S, + běžná otázka jak dlouho máme zpoždění.(analogicky odpolední časy). Takže lístky 15 minut před odjezdem stornovat nešlo, protože to jsme ještě nevěděli, jak dopadneme. Komentář jeďte dříve netřeba, to bych jel i spojem na Brno dříve.. Máme v tomto směru japonský život na minuty naplánovaný a světe div se, ono to funguje docela dobře. Žena sice pořád říká cosi o infarktových stavech a odjezdech na nádraží 3 minuty před odjezdem vlaku, ale když jsme včera vyrazili s velkou rezervou na nádraží s ní autem, tak ten infarktový stav měla jen o hodinu déle, než normálně. Neboli model, za 10 minut nám něco někam jede, pomož nám nás sbalit, se osvědčil.

Jinak asi jsme našli dobré předvolební téma. Pořád se všichni ohání podporou rodin a u RJ od druhého dítěte a u ČD od třetího dítěte platím. Kdyby tu o rodinné politice nebyly jen kecy na billboardy, tak od 3 dítěte jezdí i rodiče zdarma či je bonus k cestovnému. Kdo jiný na nás bude za 30 let makat, než naše děti

(Příspěvek byl editován uživatelem arakain.)
Neděle, 22. července 2018 - 06:46:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2898
Registrován: 9-2003
Arakain: To je hodně symptomatické, když se někdo v jednom příspěvku prsí po Paroubkovsku "kdo z vás to má" (mimochodem na útratě litr za večer s dvěma dětma fakt nevidím nic procovského) a současně řeší, že takovouhle kombinací slev ho to vlastně u toho druhého přijde o bůra levněji, takže by ten první měl v zájmu podpory rodin (což je úkol státu, ne RegioJetu) slevit pětku.
NOBLE BRICKS
Neděle, 22. července 2018 - 09:07:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8647
Registrován: 8-2012
mě tato večeře s dětma stojí průmerně 1000 Kč, no schválně, kolikrát za život na to máš
Dámy a pánové, nechci se vás dotknout, ale kdo z vás to má [crazy][biggrin]
Pořád ale nebylo řešeno to, že musím za druhé dítě (opakuju 1 a 3 roky) platit ... u RJ od druhého dítěte a u ČD od třetího dítěte platím
Tak hlavně že máš litr na "večeři"... kolenovrt (to je stav duše, nikoli peněženky), co si v manické fázi potřebuje něco dotazovat krmením ročního dítěte řízkem a hranolkama, hlavně že to stojí "kdo z vás na to má" přesně jak ten Jyrka P.

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Ghost
Neděle, 22. července 2018 - 09:22:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1921
Registrován: 1-2011
Byly časy kdy byl pan Arakain se službami Regiojetu spokojen, jenže i v případě Regiojetu platí "dřívbylolíp" [biggrin] (aneb když se váš život točí pouze jenom kolem žrádla) [crazy]

https://www.k-report.net/ukazobrazek.php?soubor=630245.jpg&httpre f=/

Rok 2011 blahé paměti.
Neděle, 22. července 2018 - 14:12:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 336
Registrován: 7-2017
Ghost: Nojo, když v té době měl RJ všechny vozy za jeden tarif.

Pořád ale nebylo řešeno to, že musím za druhé dítě (opakuju 1 a 3 roky) platit,
Já jsem měl pocit, že jsem vám na to odpověděl .

to u konkurence nemusím.
To není pravda. Pokud si u konkurence zvolíte povinně místenkový vlak (stejně jako je RJ), tak budete za druhé dítě platit taky (zatímco za první ne):


Protože takhle jsou nastavená pravidla toho, kdo slevy pro děti vymyslel. Stěžovat byste si měl tam.
Neděle, 22. července 2018 - 18:32:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 20
Registrován: 8-2017
Tak prý asi tak: https://www.kr-ustecky.cz/assets/File.ashx?id_org=450018&id_dokum enty=1726907
Neděle, 22. července 2018 - 20:01:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2053
Registrován: 1-2009
Ad pepisu: že by skončila doba "Regionova" a začala doba Desiro nebo Talent?
Rozhodně lépe než doba Regionova
Neděle, 22. července 2018 - 20:55:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21
Registrován: 8-2017
Dle Zdopravy.cz prý něco od Pesy...
Neděle, 22. července 2018 - 20:57:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24
Registrován: 7-2017
Tady jsou podrobnosti:

https://zdopravy.cz/regiojet-poprve-uspel-v-regionech-bude-provoz ovat-vlaky-v-usteckem-kraji-14023/

Takže přímé zadání, žádná ofiko soutěž.
Že by to skončilo stejně jako na Cigánskej?
Neděle, 22. července 2018 - 21:07:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8660
Registrován: 8-2012
Že by to skončilo stejně jako na Cigánskej?
To by bylo dost super (na cigánskej z plesnivých "adidasů" a šukafonních ropovodů přímý skok do 21. století).
Ale jančurobijci by měli nejprve začít točit tradiční první fázi "vůbec nevyjede" [biggrin]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Neděle, 22. července 2018 - 21:17:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 337
Registrován: 7-2017
Že by to skončilo stejně jako na Cigánskej?

Když ČD provozují na elektrifikované trati šrot ze Šumperka, nebo když ten šrot jezdí po trati opravené na 120km/hod dál svojí vyhekanou osmdesátkou, brání se národní dopravce tím, že za to může kraj, protože si nic lepšího, než přelakované popelnice, neobjednal.

Když stejně postupuje soukromník, a provozuje to, co si zadavatel objednal (kapacitu jakou si objednal), je to spiknutí soukromníka a tunel na státní rozpočet který v blízké budoucnosti způsobí zánik planety.

V Ústeckém kraji to dopadne tak, jak si to Ústecký kraj vymyslí a naplánuje.
Neděle, 22. července 2018 - 21:19:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 761
Registrován: 7-2017
Ernie: Kraj na jihu si ale objednal, že „mimo nepředvídatelné případy zvýšené frekvence“ nebudou cestující stát a zavazuje se zajistit takovou kapacitu, aby všichni seděli. To nedělá. [happy]
Neděle, 22. července 2018 - 21:22:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 110
Registrován: 8-2017
Ernie: Vaše důvěryhodnost se, bohužel, každým opakováním smyšlenky o dětech nezvyšuje, opak je pravdou.
Dvě děti fakt žádné jízdné neplatí.
Váš příklad obsahuje jednu akční jízdenku pro dospělého, dvě rezervace SC a dvě děti na jednom místě zdarma, jsou rozepsané ve Vašem odkazu, ale za 0 Kč
Děti jedou zdarma a v tomto případě povinné místenky se platí dle počtu míst. Totéž je i s lehátky. U RJ se prostě za další dítě platí jízdné. U ČD neplatí nic nebo místenku.
Napsal jsem to, prosím, srozumitelně?
Neděle, 22. července 2018 - 21:24:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 723
Registrován: 10-2011
No hlavně v objednávce (jihočeského) kraje bylo, že vozidla mají být nízkopodlažní, s kapacitou 65/130 k sezení + 10/20 kol, s informačním systémem a wi-fi. A pak přijede (pravidelně, ne jako mimořádnost) vozidlo vysokopodlažní, s kapacitou 48, do kterého se těžko narve 5 kol (a ještě blokují přístup k jedinému automatu), informační systém a wi-fi nefunguje a stavíme všude, protože zastávky na znamení taky nefungují. A všechno je přitom v pořádku. Pak si nemá řadový kaštan myslet, že soukromý dopravce není cesta do pekel.
Neděle, 22. července 2018 - 21:28:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 724
Registrován: 10-2011
neregistrovat_je_normální: Pravdu díte, zkoušel jsem schválně Praha - Ostrava (1x 26+, 2x 0-5) na povinně místenkový EN445 a místenky jsou zdarma, jízdenky také, platím jen tu dospělou osobu 295 Kč.
Polaanek
Neděle, 22. července 2018 - 21:35:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 651
Registrován: 10-2004
Já hlavně doufám, že pokud bude jezdit Regiojet v Ústeckém kraji, tak jen a pouze za tarif DÚK se vším všudy (elektronická peněženka)
Neděle, 22. července 2018 - 21:46:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 338
Registrován: 7-2017
Tantin27: Že si jeden kraj nedokáže zajistit u jednoho dopravce, aby dodržoval smluvní podmínky, podle Vás znamená, že jiný kraj si toto nedokáže zajistit u jiného dopravce?
Neděle, 22. července 2018 - 21:47:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 339
Registrován: 7-2017
Vždyť to kasírujete na dotacích, tak v čem je problém?

Není to pravda.
Neděle, 22. července 2018 - 21:50:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5080
Registrován: 12-2004
Polaanek:To by pak ČD taky mělo začít jezdit regionálku pouze za tarif DÚK, néé?
A v jmk pouze za jízdní doklady idsjmk atd.....Stejně jako regionální linky u bus dopravců.
Polaanek
Neděle, 22. července 2018 - 21:53:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 652
Registrován: 10-2004
Zzz: je to myšleno vážně, nebo jako ironie?
Já to totiž myslím vážně. ČD by taky mělo.
A co jsem tady někde četl, tak IDSJMK chce do budoucna taky pouze svůj tarif.
Když to může být u bus, tak proč ne vlaky.
Neděle, 22. července 2018 - 22:13:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21
Registrován: 6-2018
No hlavně by si měl Regiojet pořídit vlaky jak na stejnosměr, tak na střídavinu. To proto,že se má pravobřežka na tento systém předělávat.
Jestli sa teda do té doby nerozpadne.
Neděle, 22. července 2018 - 22:16:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8331
Registrován: 5-2002
No hlavně by si měl Regiojet pořídit vlaky jak na stejnosměr, tak na střídavinu. To proto,že se má pravobřežka na tento systém předělávat.
Jestli sa teda do té doby nerozpadne.


Nemyslím si, že by se našel dnes v ČR dopravce, který by koupil novou věc jen na 3 kV =.
Neděle, 22. července 2018 - 22:43:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 22
Registrován: 6-2018
P. Š Lidská blbost nezná mezí.
Jak jsou v tom byrokrati, tak je potřeba být obezřetný.
Neděle, 22. července 2018 - 22:45:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8342
Registrován: 5-2007
PŠ: Nemyslím si, že by se našel dnes v ČR dopravce, který by koupil novou věc jen na 3 kV =.

Podstatné je, aby to ÚK mal niekde podchytené. Pretože situáciu, že Regiojet objednávateľovi sľúbil niečo, čo potom nehodlal splniť, sme už na Slovensku mali. A odkladať kvôli tomu konverziu pravobrežnej by bola fakt škoda.
Neděle, 22. července 2018 - 23:33:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8334
Registrován: 5-2002
A odkladať kvôli tomu konverziu pravobrežnej by bola fakt škoda.

Těžko Anežko [rofl].

Majoritní doprava je na Pravobřežce úplně někde jinde než jeden pár osobáčků do Štětí a zpět. To už dnes ŽESNAD.CZ bez problémů zvládne...
Neděle, 22. července 2018 - 23:36:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8343
Registrován: 5-2007
Petr_Šimral: Prepínanie 073 sa neplánuje? Alebo až v horizonte po 2029?

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
Neděle, 22. července 2018 - 23:59:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9824
Registrován: 12-2009
Takže to bude stejně jako u Bratislavy? Najednou začne jezdit na těch tratích o desítky procent víc lidí?}
Pondělí, 23. července 2018 - 00:04:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8335
Registrován: 5-2002
Přepínání 073 (tak jste železničář, který zná správné číslování anebo jste šotouš, který umí listovat jen v KJŘ?) jde samozřejmě ruku v ruce s kompletní pravobřežkou.

Tedy rok 2026, reálně 2030+

Doporučoval bych si přečíst řádně zadání pro uvedený soubor tratí. Není to o tom, že v prosinci 2019 se mezi Střekovem a Děčínem musí prohánět Regína se smetákem (mimo jiné - zrovna pro tuto linku bych si od Bosáčka najmul Regínu a přimontoval na ní smeták). Úplně se mi otevírala kudla v kapse, když jsem četl ve Studii proveditelnosti pro Pravobřežku, že Ústecký kraj neví, zda tam dopravu bude provozovat i v budoucnu, ale trvá na úpravě všech stanic a zastávek podle dnešních pravidel [angry]
Pondělí, 23. července 2018 - 00:07:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8336
Registrován: 5-2002
ad Ohl: Takže to bude stejně jako u Bratislavy? Najednou začne jezdit na těch tratích o desítky procent víc lidí?}

Jako debil se můžeš chovat na DFCD.CZ, tam Tě znají...

V této oblasti to nehrozí, protože nabídka se nijak zvlášť nemění a ekonomická způsobilost obyvatel již vůbec ne!!!
Pondělí, 23. července 2018 - 01:39:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8345
Registrován: 5-2007
Petr_Šimral: Jednak som to chcel rozdeliť, pretože ste spomínal len ten jeden pár do Štětí (a pri "správnom" číslovaní je to raz 503a /NJŘ/ raz 503b /TTP/ a raz bez indexu /SJŘ/) jednak sme na verejnom fóre. Inak papierovo vzato som šotouš, čo sa prešotoušil až na železnicu (neštudoval som ani v Plzni, ani v Prahe ani v Pardubicích ani v Žiline). [proud]

Čo som sa do toho zadania díval (nemám ho teraz po ruke), tak do roku 2022 môže jazdiť v zásade čím chce, ale najneskôr od GVD 2022/2023 to už musí byť nízkopodlažné a so smetákom (+ pár ďalších detailov).

Strate nervov sa nedivím. Občas keď vidím vstupy do PD, žasnem tiež a ľutujem projektantov.
Pondělí, 23. července 2018 - 09:10:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8663
Registrován: 8-2012
odkladať kvôli tomu konverziu pravobrežnej by bola fakt škoda
Chápu vaši patologickou nenávist vůči Žlutozlu, ale žádné odkládání konverze se fakt konat nebude (reálně ta vozidla ještě shnijou v provozu, než ke konverzi dojde...).
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Ghost
Pondělí, 23. července 2018 - 09:28:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1922
Registrován: 1-2011
pepisu:
"Dle Zdopravy.cz prý něco od Pesy..."

Při letmém pohledu na stránky Pesy je zjevné, že v úvahu připadají dva typy:

http://www.pesa.pl/produkty/elektryczne-zespoly-trakcyjne/acatus- plus/

http://www.pesa.pl/produkty/elektryczne-zespoly-trakcyjne/elf/
Pondělí, 23. července 2018 - 12:50:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8346
Registrován: 5-2007
T.H.: Výborne, aspoň jedna pozitívna informácia.
Pondělí, 23. července 2018 - 14:08:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11361
Registrován: 4-2006
Poprvé přeji Jančurovi štěstí na Ústecku.
Ještě neví co ho čeká s komunistickou ludrou.
Aby to nebyl jeho Konec.
Hlavně bude muset dodržovat krajská pravidla. A nasazení vozu s menší kapacitou, nefungující klima apod. Jsou tvrdě postihovány.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Cogwheel
Pondělí, 23. července 2018 - 15:04:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5669
Registrován: 1-2012
V Dráze č. 7/2018 píšou, že žlutý dopravce již koupil "žehličku" 110.021, která byla vyřazena na Slovensku. Měli by ji pro RJ opravovat v Přerově.
Pikehead
Pondělí, 23. července 2018 - 20:03:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4274
Registrován: 3-2007
Jo, tu žehličku si koupil na traťovou službu, tak to totiž dělaj ti nejvíc völklich dopravci.
Pověsí k tomu pár 010 a v Ústí ani nepoznaj, že se jim vyměnil dopravce...
Pondělí, 23. července 2018 - 22:10:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6703
Registrován: 8-2007
Pikehead:
"
Pověsí k tomu pár 010 a v Ústí ani nepoznaj, že se jim vyměnil dopravce..."

Tak to určitě poznají.Na všech tratích určených pro nového dopravce jezdí pravidelně Regionovy.
Pikehead
Pondělí, 23. července 2018 - 22:24:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4278
Registrován: 3-2007
Tak tam dá eště novej tapecírunk a spouštěcí vokna, no. :-)

Jen pro info, ta chudinka žehlička aktuálně vypadá asi takto.
Úterý, 24. července 2018 - 15:51:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10
Registrován: 1-2018
Nevíte, kde vezme Jančura vagóny pro linku Praha - Český Krumlov??? Děkuji
Úterý, 24. července 2018 - 16:31:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 766
Registrován: 7-2017
DS0215: Obratem soupravy od Brna.
Středa, 25. července 2018 - 16:57:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 162
Registrován: 12-2017
Někde mezi Děčínem a Boleticemi. "Né ty Dilino f tom růžovym triku, já platit nebudu, to je dyškrimináce. Célou dobu jézdim zadarmo a teď chceš penize?" Tak ať si to Žlutej užije. I když vlastně. Kámoš z ANO mu to proplatí, tak nač se hádat o pár drobných.