Diskuse » Železnice » Tratě Jizerských hor a Frýdlantska » Archiv diskuse Tratě Jizerských hor a Frýdlantska do 06. 4. 2018 « předcházející | další »

Archiv diskuse Tratě Jizerských hor a Frýdlantska do 06. 4. 2018

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Pátek, 16. března 2018 - 09:46:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7386
Registrován: 8-2012
MartinM: trouba exhibující pod článkem na "zdopravy.cz" budete taky vy?

MartinM
11. 3. 2018 (21:01)
No co, já bych podal odvolání na podjatost obce, musel by to řešit stavební úřad v Brodě a ten by to schválil. Bohužel pokud jde o stavbu státu tak na to nemá nikdo koule….


1) Obec (samospráva) je účastníkem řízení, ve kterém rozhoduje stavební úřad (státní správa) = kde je jaká podjatost? Obec/Město není totéž co Obecní/Městský úřad. (Vždyť by nic jiného nedělal, než řešil takové námitky, kdyby tomu bylo jinak... anebo by žádná samospráva nikdy nemohla být účastníkem v jejich vlastní obci [uhoh].)
2) na Obecním úřadě v Malé Skále vůbec není stavební úřad; tuto působnost vykonává ORP, kterou ale není Železný Brod, ale Turnov (jo, to je ta nedotažená reorganizace státní správy).
3) Jak jste si asi nevšimnul, tak ve věci rozhodl právě stavební úřad na MÚ v Turnově (na základě zhodnocení všech námitek, nejen Obce Malá Skála).
4) Naštěstí na to měl koule, i když šlo o tlačenou "stavbu státu" (zejména vyhrožování ze strany jednatele společnosti KORID Ing. Pavla Blažka prý bylo dost nechutné).

Takže nejen k vaší smůle holt beton nepoteče (a tím pádem ani prachy).
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 16. března 2018 - 11:50:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 470
Registrován: 1-2014
T_._H_.:
"Místo smyčky přes Rychnov vymyslíme podobně pitomé pětikilometrové rozvinutí trasy kolem Paceřic místo tunelu pod Sychrovem... a blouzněním o "vysokorychlostní trati" úspěšně zlikvidujeme možnost větších oprav a údržby té stávající, protože přece "bude přeložka"."

Spíš je trochu úlet, že se má stavět tolik přeložek a výsledek je retro návrat do dob socialismu s rychlostí 120km/h a 1:20 do Liberce, když se ví, že by to mělo být kolem 55 minut.

Napadá mě, jestli by do toho Liberce (v první fázi) neměla být postavena rychlá (hrbatá?) trať s jednou kolejí s rezervou pro druhou?Po staré ať jezdí pomalíky a náklady.
Bkp
Pátek, 16. března 2018 - 12:11:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7941
Registrován: 8-2003
Tak do Plzně stavíme koridor, aby tam vlaky nejezdily 80 minut, ale do prakticky stejně vzdáleného Liberece postavíme koridor, po kterém tam vlaky budou jezdit 80 minut. Aneb jak už skoro dvacet let zabíjet údržbu i pokus o něco smělejšího.
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Pátek, 16. března 2018 - 12:34:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7392
Registrován: 8-2012
Spíš je trochu úlet
To není trochu úlet, to je pořádnej úlet. A děsím se toho, že by to mohla být zas nějaká šrajerovina, kterou vymyslel kraj (ani Valbek zadarmo nehrabe) a teď to bude tlačit jako svou variantu.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Jaydeesq
Pátek, 16. března 2018 - 12:41:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 355
Registrován: 9-2008
neshodil to stavební úřad v Turnově, ale silniční úřad, kterým je Malá Skála, stavební úřad to díky zamítnutí sjezdu ani povolit nemohl, neb nebyly tím pádem splněny všechny požadované náležitosti pro vydání územního rozhodnutí. Takže podjatost obce je zřejmá.. Na námitky obce se ani nedostalo, protože řízení se v podstatě ani nevedlo, takže stavební úřad žádné koule neměl..

ad vysokorychlostní trať: no to je hovadina na několikátou, jednak jak bude vyřešeno napojení na Turnov? úvratí v Loukově nebo jak? a ta smyčka je úplná hovadina, to snad už je lepší stávající trať přes Sedlejovice a udělat jen spojku ve Čtveříně...časově to vyjde téměř stejně a finančně úplně jinak..protože by trať od hodkovic mohla vést v původní stopě.. navíc si ani nejsem jistý jestli tahle varianta nebude stavebně dražší než to protáhnout tunelem ze Sedlejovic (což jsem nepochopil dodnes proč nebylo postaveno přímo už při stavbě (sice by byl delší tunel 1,6-1,7km, ale byl by jeden, kratší trať, odpadl by tunel u Sedlejovic, Sychrovský viadukt a zářezy u Radostína)
Pátek, 16. března 2018 - 12:49:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7394
Registrován: 8-2012
Takže podjatost obce je zřejmá
Tak ještě jednou pro obzvlášť zabržděné: OBEC (prvek samosprávy) nerovná se OBECNÍ/MĚSTSKÝ ÚŘAD ev. ÚMČ atd. (součást státní správy). Obec je účastníkem řízení, úřad je správním orgánem. Kde se má nacházet onen prvek podjatosti OBCE?
(Vždyť každý úřad je v dané obci, to by se neřešilo nic jiného než odvolávky na podjatost, s touhle konstrukcí fakt neobstojíte).
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 16. března 2018 - 14:33:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1574
Registrován: 1-2005
Nadto nelze opomenout skutečnost, že o rozhodnutí OÚ Malá Skála jako SSÚ rozhodoval nadřízený správní orgán (KÚLK) a ani ten neshledal důvod nezákonnosti, příp. nesprávnosti rozhodnutí ani nezákonnost řízení, jež vydanému rozhodnutí předcházelo, tak se uklidněte. Systémová podjatost nebyla shledána.
Jediné slušné vlakové spojení z Prahy a Severních Čech do Polska a Vy ho chcete zpochybňovat. Ekonomie zničí vše užitečné s šetřily jako jste Vy. - M. Š., obhájce rychlíku Praha - Jelenia Góra a zpět.
Jaydeesq
Pátek, 16. března 2018 - 16:25:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 356
Registrován: 9-2008
Já netvrdím, že takové rozhodnutí, nelze dostatečně odůvodnit, aby bylo neprůstřelné, ale komu půjde na ruku silniční úřad na MS je snad úplně jasné a byla to pro OBEC jedna ze záchranných brzd, protože nebýt toho, zas tak moc možností jak stavbu stopnout nebylo, myslím tím opravdových možností, ne věci typu "tuhle stavbu nechceme". Logicky by tam ten sjezd ničemu vůbec nevadil, s ohledem na minimální provoz a přesunem nádraží, by se tam naopak ten provoz i po zřízení sjezdu celkově zmenšil.. Obec to docela svým zatvrzelým přístupem zpackala, chápu že třeba podchod je nemsysl, na druhou stranu proč OBCI tak hrozně vadí to opravdu nechápu? Ostatní návrhy jsou naprosto logické a jen ku prospěchu cestujících, přesun nádraží napadne skoro každého, kdo se na MS vyskytuje a to že se podchodem legalizuje černý přechod přes koleje, není zas tak od věci s ohledem na to jak se lidi na kolejích chovají, viděl jsem v místě plánovaného podchodu osobně blízké setkání hlavy přebíhajícího a narázníku brejlovce a nebyl to zrovna hezký pohled a to i na poměrně velkou dálku z nástupiště.. Nejvíc mě dostal argument starosty, že chodci z nádraží by chodili přímo do nejhoršího místa, kde jezdí kamiony..a teď jako chodí kudy? Lítají vzduchem? Naopak u hotelu Praha je po levé straně chodník po kterém by se dalo dojít přímo na nádraží bez nutnosti kolize s kamiony do Vesety, teď tam stejně musí přecházet a pak jít po úzký silnici bez jakýhokoliv chodníku...přesně po té silnici kudy jezdí kamiony do Vesety...
Pátek, 16. března 2018 - 16:35:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7400
Registrován: 8-2012
komu půjde na ruku silniční úřad na MS je snad úplně jasné
Mně to jasné není - prosím vysvětlete (nejlépe s nějakými důkazy). Stejně tak můžu tvrdit, že snad úplně jasné, komu půjde na ruku silniční úřad jako součást státní správy. Navíc to (viz Wool) bylo dvoustupňové rozhodování, takže buď je spiknutí daleko rozsáhlejší a podjatý je i krajský úřad, anebo je vysvětlení daleko prozaičtější (Occamova břitva) - ten projekt jednoduše byl zpackaný.
Ano, stopnout nějakou megalomanskou obludnost státního investora je pro samosprávu velmi obtížné, o to je pozitivnější, že se to v konkrétním případě podařilo.

P.S. Dostávat vás může co chce, k vaší smůle tady ale beton prostě nepoteče a to je to podstatné.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 16. března 2018 - 17:28:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2768
Registrován: 5-2002
Pardon, ono je jako dobře, že se někomu povedlo zabránit přesunu železniční stanice/zastávky do centra osídlení, nebo jsem jen něco špatně pochopil?
Jaydeesq
Pátek, 16. března 2018 - 17:48:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 357
Registrován: 9-2008
T.H.
já si nevšiml, že k-report není internetová diskuze, ale soudní síň, abysme tu předkládali důkazy, jelikož je povolování staveb mým denním chlebem, tak jsem asi trochu víc v obraze a vsaď se, že kdyby naopak ta stavba byla v zájmu obce, tak to povolení sjezdu dostane. A jak jsem psal, stačí si to rozhodnutí náležitě odůvodnit a pak ani kraj nemusí být podjatý, ale odůvodnění uzná jako správný argument o podjatosti všude to opravdu není, je to o tom najít správnou cestu a správný důvod proč to nejde, být to v zájmu obce, vytáhne se naopak důvod proč to povolit, toť celé. Projekt by stačilo vhodně upravit, takto si to obec zabila svým přístupem a nebude se tam dít nic, což si nemyslím, že je dobře, protože nádražní budova už je dosti za zenitem..a není to jen můj názor, ale toto jsem slyšel už někde 10 let zpátky od turistů, jak ošklivý tam je nádraží.. tím neříkám, že beton by byl lepší, ale ono všeobecně, krom věčně si stežujících šotoušů, cestující veřejnost radši kvituje moderněji pojaté nádraží
Pátek, 16. března 2018 - 19:41:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7407
Registrován: 8-2012
ono je jako dobře, že se někomu povedlo zabránit přesunu železniční stanice/zastávky do centra osídlení
Jen jsi něco špatně pochopil (několikrát to tu teda bylo vysvětleno, ale samozřejmě to není nutné číst a rovnou vyvrhnout nějakou klasifikační moudrost "je jako dobře?").

abysme tu předkládali důkazy
Důkazy předkládat nemusíte, ale pak je váš štěk o podjatosti celého světa... prostě jen štěk. To už si musíte vyhodnotit sám.
Projekt by stačilo vhodně upravit
K tomu právě kvůli aroganci investora (který předpokládal, že mu státní správa tzv. "půjde na ruku" [happy] ) nedošlo, takže ten kondicionál je zbytečný.
tím neříkám, že beton by byl lepší
Ale říkáte - ten projekt prostě byl beton, takže jeho advokacií nic jiného říkat nemůžete.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 16. března 2018 - 20:32:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 3-2018
Jak jsem psal už minule, když tu byla řeč o posunutí a přestavbě žst. Malá Sķála. Obec je a chce rekonstrukci, ale ne tak jak ji navrhla projektová firma v čele arogatního p. Koudelky. Prostě co bylo navrženo se vůbec do malebného údolí Malé Skály nehodí.
Při stavbě pardubickoliberecké dráhy Malá Skála byla pouze zastávkou a ta byla v místech výhybky č.1. Krasná fotka z místa zastávky je v hospodě v sokolovně(snad ji nový provozovatel neodstraní). Takže vlastně byla tam, kde teď chtějí posunout perony. Stavba nádraží byla myslím až někde okolo roku 1920.
Pátek, 16. března 2018 - 21:00:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1575
Registrován: 1-2005
Ono se shora psalo, že projekt půjde k ledu, což ale není pravda - SŽDC čeká na to, jak se kraj ústy svého organizátora dohodne s obcí na jiném řešení (Vůbec bych se proto nedivil, kdyby duchovní otcové původní opičárny seděli skutečně na kraji nebo u organizátora, protože i zde investor vyčkává stanoviska; nemyslím si přitom, že by se jednalo o alibismus SŽDC, ostatně dobře víme, že SŽDC realizuje zhusta záměry, do kterých ji dotlačí právě kraje), což ostatně v článku na webu zdopravy.cz zaznělo. Stanice se přirozeně řešit bude, protože DOZ.
Nerozumím, proč se někomu může jevit "nádraží hnusné" (Co to vlastně má znamenat - staniční budovu, nástupiště?) - rozhodně to je jedna z lepších stanic, co třeba takové Jesenný, Velké Hamry, Kořenov, Smržovka dolní (pokračovat dál nebudu, není na to tu dost místa)? I venku se dá čekat na vlak pod střechou, což by při posunu nástupišť nemuselo být jisté (srov. Tanvald - starší či jiní hůře mobilní jedinci musí vyrážet od budovy s patřičným předstihem a moknout/mrznout, protože to je v řadě případů k vlaku kus cesty).
Jakožto poloviční obyvatel obce sousedící s Malou Skálou a tuto žst. využívající vývoj situace kvituji. Rozhodně je třeba urychleně řešit jiné stanice, především Železný Brod a Semily jsou při svém významu v katastrofálním stavu.
Jediné slušné vlakové spojení z Prahy a Severních Čech do Polska a Vy ho chcete zpochybňovat. Ekonomie zničí vše užitečné s šetřily jako jste Vy. - M. Š., obhájce rychlíku Praha - Jelenia Góra a zpět.
Pátek, 16. března 2018 - 21:54:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2769
Registrován: 5-2002
Ten jiný návrh, ten obsahovat přiblížení nástupišť lidem bude nebo ne (popř. se ještě neví)?

TH - já tu konverzaci částečně pročítal, ale nějak jsem se v tom ztratil. Snažím se nyní dobrat k podstatě, což z mého pohledu je, aby se železnice přiblížením k většině obyvatel stala atraktivnější. A není mi úplně jasné, zda tento cíl utrpí nebo neutrpí.
Pátek, 16. března 2018 - 22:07:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1576
Registrován: 1-2005
Lehká děva vodič, vždyť to píši shora, ale dobře, ještě jednou i s citátem Iliaše: "V současné době vyčkáme na dohodu mezi městem a krajem o poloze budoucí zastávky, zatím se jejich zástupci nedohodli."
Jediné slušné vlakové spojení z Prahy a Severních Čech do Polska a Vy ho chcete zpochybňovat. Ekonomie zničí vše užitečné s šetřily jako jste Vy. - M. Š., obhájce rychlíku Praha - Jelenia Góra a zpět.
Pátek, 16. března 2018 - 22:26:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7414
Registrován: 8-2012
aby se železnice přiblížením k většině obyvatel stala atraktivnější
Po sté a prvé: o to v konkrétním případě a chvíli nešlo. Problém byl v nikoli nezbytném betonovém monstru (protože kam teče beton, tam tečou prachy) a aroganci ze strany investora (a krajského Odborníka).
Tak holt Maloskalsko přišlo na pár let o Železniční Pokrok v podobě obludária, kilometrů modrého zábradlí a protihlukových bariér - zřejmě ho to zpátky do středověku neuvrhne [crazy].
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 16. března 2018 - 23:30:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16053
Registrován: 5-2002
Wool: Vůbec bych se proto nedivil, kdyby duchovní otcové původní opičárny seděli skutečně na kraji nebo u organizátora
Ale to je hereze...!
TH (ne)jednou řekl, že jde o aroganci investora, tak je to arogance investora a přes to nejede vlak.
Sobota, 17. března 2018 - 01:15:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1577
Registrován: 1-2005
Hajnej - To, že někdo jiný je (pravděpodobně) spiritus movens myšlenky, přece nevylučuje arogantní jednání investora, to by zrovna nimrod mohl vědět. [kladivo]
Zažil jsem to třeba při projednávání výhybny Harrachov.
Jediné slušné vlakové spojení z Prahy a Severních Čech do Polska a Vy ho chcete zpochybňovat. Ekonomie zničí vše užitečné s šetřily jako jste Vy. - M. Š., obhájce rychlíku Praha - Jelenia Góra a zpět.
Sobota, 17. března 2018 - 07:39:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16055
Registrován: 5-2002
To sice nevylučuje, ale na druhou stranu to nedokazuje žádnou kauzalitu...
Sobota, 17. března 2018 - 07:41:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7986
Registrován: 4-2003
Woll: venku se dá čekat na vlak pod střechou, což by při posunu nástupišť nemuselo být jisté

Ty vole...
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Sobota, 17. března 2018 - 08:51:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7417
Registrován: 8-2012
TH (ne)jednou řekl ... a přes to nejede vlak
Všichni tu znají tvůj problém s T.H. [happy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 17. března 2018 - 09:36:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16059
Registrován: 5-2002
TH: Všichni tu znají tvůj problém s T.H.
Nejen to - stejně dobře znají i Tvůj problém s T.H. [rofl]
Sobota, 17. března 2018 - 10:25:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1578
Registrován: 1-2005
RadekŠ - Všiml jsem si, že někdy těžko chápete, proto jsem použil názorný příklad z Tanvaldu. Neujalo se, škoda.
Jediné slušné vlakové spojení z Prahy a Severních Čech do Polska a Vy ho chcete zpochybňovat. Ekonomie zničí vše užitečné s šetřily jako jste Vy. - M. Š., obhájce rychlíku Praha - Jelenia Góra a zpět.
Sobota, 17. března 2018 - 12:36:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 379
Registrován: 7-2017
Wool - souhlas, např.
Žel. Brod
Při průjezdu vlakové soupravy po 3Sk za a po vydatnějším dešti jsou cestující pod verandou pokropeni vodou a bahnem.
Semily
Po rekonstrukci kolejiště-vytrhání a zavežení 3Mk, nemají cestující za deště a po dešti takřka šanci se dostat suchou nohou před nádražní budovu. V levo od budovy velká laguna hluboká až 15 cm zasahující od stěny budovy až do nakladiště, mezi budovou a 1SK v pravo od "přechodu" se musí přeskočit taktéž kaluž, podle intenzity deště sahající od kolejiště až k přístřešku. Ono totiž dříve tou první kolejí odtékala voda. Jejím zasypáním a nevytvořením kanalizace vznikají velká jezera. Navezením dalšího štěrku se to ještě zhoršilo.
Pondělí, 19. března 2018 - 12:30:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1579
Registrován: 1-2005
Šotorychlíky jsou v KJŘ a idosu.
Jediné slušné vlakové spojení z Prahy a Severních Čech do Polska a Vy ho chcete zpochybňovat. Ekonomie zničí vše užitečné s šetřily jako jste Vy. - M. Š., obhájce rychlíku Praha - Jelenia Góra a zpět.
Nechic
Pondělí, 19. března 2018 - 12:58:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2155
Registrován: 4-2010
Čím si Polubný vysloužilo zastavení rychlíku a Desná ne?
Pondělí, 19. března 2018 - 13:07:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1580
Registrován: 1-2005
Nechic - Ale vždyť ty R v Desné staví, alespoň ve směru na kopec, někde to přece s Os 2653 a Os 2631 křižovat musí, ne? Proč se křižování zatlouklo pro obecenstvo, nevím.
Pobyt v Desné navíc vychází na pěkných pár minut...
Jediné slušné vlakové spojení z Prahy a Severních Čech do Polska a Vy ho chcete zpochybňovat. Ekonomie zničí vše užitečné s šetřily jako jste Vy. - M. Š., obhájce rychlíku Praha - Jelenia Góra a zpět.
Jaydeesq
Pondělí, 19. března 2018 - 15:38:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 358
Registrován: 9-2008
Takže R1151 přijede do Tnv v 17:32, ale Os2664 odjíždí z Tnv v 17:30..a kde se budou křižovat na mostě nebo až v tunelu?[lol] obdobně je to v 11.. krom toho, že to je úplná hovadina, R odjíždí 9minut po Os a stojí 20minut v Tanvaldu?! to nešlo jako dát křižování do Desné? Chápu, že se budou dobírat vozy, ale tak mohli 2664 poslat o pár minut nahoru dříve ve 27 jako jezdí některé vlaky, aby byl příjezd R do Tnv okolo 40 a stihlo se to dobrat, odjezd z Harrachova by pak mohl být aspoň 15 minut po Os, což by aspoň mělo nějak smysl, ale tohle? Na 3hodinový trase ušetřit 9minut vlakem navíc? Navíc tímhle směrem odpadá i ta nemožnost se do vlaku vejít, takže ten odpolední je opravdu úlet a to jsem byl celkem zastánce těchto vlaků.
Nebo je nějaký provozní důvod proč v tomto směru nelze křižovat v Desné, když cyklovlak tam křižovat mohl i po cestě dolů?

(Příspěvek byl editován uživatelem JayDeeSq.)
Pondělí, 19. března 2018 - 21:05:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7465
Registrován: 8-2012
Koukám, že už konečně začínáte ten (ne)smysl šotohyder chápat [happy].
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pondělí, 19. března 2018 - 21:50:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1581
Registrován: 1-2005
Jaydeesq - Bude se to řešit zavedením rušícího vlaku.
Jaksi mi nedošlo, že v Desné je jenom jedno nástupiště, takže dva vlaky s nástupem a výstupem cestujících tam nelze křižovat (pak je ale otázkou, zda nebylo namístě rychlíky upřednostnit, příp. umožnit výstup a nástup cestujících na Riedlově vile). [kecal]
Jediné slušné vlakové spojení z Prahy a Severních Čech do Polska a Vy ho chcete zpochybňovat. Ekonomie zničí vše užitečné s šetřily jako jste Vy. - M. Š., obhájce rychlíku Praha - Jelenia Góra a zpět.
Úterý, 20. března 2018 - 06:18:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8734
Registrován: 4-2003
Wool:Jaksi mi nedošlo, že v Desné je jenom jedno nástupiště, takže dva vlaky s nástupem a výstupem cestujících tam nelze křižovat (pak je ale otázkou, zda nebylo namístě


I Ty jeden koledníku, tohle co píšeš, bude jedním z dobrých důvodů pro vybudování dvou jednostranných nástupišť v Desné, variantně jednoho krásného ostrovního nástupiště. A kilometry modrého zábradlí k tomu [proud].

Třeba ještě by to chtělo vylepšit tak, že se přechod na nástupiště pěkně zabední cestovými návěstidly (kravina zcela zbytečně použitá třeba v Rudné u Prahy) a bude to ihned vše lepší [proud].

Že by asi nebylo od věci zavést na zubačce provoz dle D1, ale pokud možno nějak citlivě a tedy bez zcela zbytečných vopičáren vzniklých při rekonstrukci tratě Liberec - Tanvald [wink].
Úterý, 20. března 2018 - 07:03:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2086
Registrován: 12-2007
A já se ptám, proč při opravě tratě 292 v Horní Lipové, Ostružné a Branné nevznikly takový vopičárny jako mezi Tanvaldem a Libercem nebo jako v Dvoře Králové, Horkách atd.?
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Nechic
Úterý, 20. března 2018 - 09:16:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2158
Registrován: 4-2010
ÚPA: Asi když už to půl roku hnilo bez kopnutí do země, tak to podruhé chtěli udělat rychle bez vopičáren
Úterý, 20. března 2018 - 11:20:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3454
Registrován: 5-2002
Nojo, ale když by se ta trať modernizovala, tak tam ty vopičárny prostě budou, pokud je vyžaduje norma.
Z modrého zábradlí taky radostí nevýskám, ale že by mi to tak moc vadilo, to taky ne. Pokud je to daň za pohodlnější nástup díky novým nástupištím, tak proč ne.
Jaydeesq
Úterý, 20. března 2018 - 13:41:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 359
Registrován: 9-2008
Nahoru tam křižovat dva vlaky s frekvencí můžou, ale dolů ne? Navíc cyklovlak tam měl zastávku i směrem dolů ne? Na druhou stranu, musí R "stavět" v Desný?
Nechic
Úterý, 20. března 2018 - 13:45:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2160
Registrován: 4-2010
Já narážel, že ani v jedný Desný (ani Riedlova vila, odkud je už kam jít)

(Příspěvek byl editován uživatelem Nechic.)
Úterý, 20. března 2018 - 18:33:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12173
Registrován: 8-2004
R_1463Úpa:
"proč při opravě tratě 292 v Horní Lipové, Ostružné a Branné nevznikly"
Klíč tkví ve slově "oprava" (a veškeré administrativě, která s tím souvisí).
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Úterý, 20. března 2018 - 18:47:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7476
Registrován: 8-2012
Na druhou stranu, musí R "stavět" v Desný?
To je fakt, vždyť je to RYCHLÍK a to dokonce Z PRAHY!, tak to přece nebude stavět každých pár kilometrů...[lame]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 21. března 2018 - 08:08:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2087
Registrován: 12-2007
Hroch: V tom případě je škoda, že se trať 036 také neopravovala, ale modernizovala. Přitom na 292 je vyměněn spodek, svršek, dosazeno pružné upevnění kolejnic, nové zab.zař., přibyly horní rychlostníky, peronizace nástupišť...Tedy nebyl to návrat do původního stavu, ale zlepšení, modernizace. Ovšem ne papírově. Proč by se nemohla např. trať z Tanvaldu do Kořenove jen "opravit"?
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Středa, 21. března 2018 - 09:03:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13805
Registrován: 12-2007
Přitom na 292 je (...) nové zab.zař.,
V úseku Hanušovice - Lipová Lázně (tzv. v tom, u kterého bylo provedeno pouze "odstranění propadu rychlosti") nikoliv (hovoříme-li tedy o SZZ + TZZ).

V úseku Bludov - Hanušovice nové TZZ (jakož i ve dvou mezilehlých stanicích SZZ) vzniklo, ale tam nešlo o "opravu" (mj. tam vznikla nová poloostrovní nástupiště).

přibyly horní rychlostníky, peronizace nástupišť...
Stanice na t-292 dotčené "odstraněním propadu rychlosti" prošly (co se týče "peronizace") de facto jen výměnou nástupištních desek; v jedné se stanic (Jindřichov n. M.) mám subjektivně dojem, že nové nástupištní desky jsou nižší (či přinejmenším vzdálenější od prvního schodu vlakové soupravy) než desky dřívější.

V tom případě je škoda, že se trať 036 také neopravovala, ale modernizovala.
S ohledem na existující podmínky (mj. nutnost stíhání velmi ostrých křižování ve všech stanicích; jakož i krátkých pobytů, k jejichž krátkosti přispívá mj. nástupiště v úrovni podlahy nízkopodlažního vozu) si troufám říci, že nikoliv.

(Příspěvek byl editován uživatelem David.)
Středa, 21. března 2018 - 09:49:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3457
Registrován: 5-2002
V tom případě je škoda, že se trať 036 také neopravovala, ale modernizovala. Co konkrétně, krom zábradlí, Vás na té současné 036 tak žere?
Pátek, 23. března 2018 - 02:40:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 245
Registrován: 8-2010
T.H. čp.7476:==Nadruhou stranu, musí "R" stavět v Desný?==
Stačí se podívat do Jízdního řádu, z Tanvaldu R 1148 odj.10,09 příj. Desná 10,13 a čeká do 10,18 na protivlak 2653 z Dolní Polubný odj.10,13-příj.Desná 10,18. Rychlík zastavuje pro vykřižování zprovozních důvodů, ale pak by mohl jet přímo bez zastavení až do Kořenova, v Dolní Polubný zastavuje asi zbytečně. Zaním jede další vlak 2656.
Pátek, 23. března 2018 - 07:41:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 754
Registrován: 1-2013
Na druhou stranu, musí R "stavět" v Desný?
Z dopravních důvodů musí, a to i kdyby nebylo křižování, protože v dopravně Desná musí být dle PN dodržena ohlašovací povinnost.
Jaydeesq
Pátek, 23. března 2018 - 09:51:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 360
Registrován: 9-2008
proto to stavět bylo v uvozovkách a kdybyste si přečetli předchozí můj komentář, na který navazuji, tak asi nemusíte toto řešit, to "stavět" bylo myšleno pro frekvenci cestujících, cyklovlak tam totiž jako Sp "nestavěl" ačkoliv tam křižoval a to oběma směry. Stejně tak musí stavět v Polubným, protože tam má ohlašovací povinnost, ale to se v JŘ už neukazuje, takže se v Desný bude zajíždět ještě po vykřižování k perónu nebo se budou lidi pouštět do kolejí?
Pátek, 23. března 2018 - 18:59:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 755
Registrován: 1-2013
V Desné se po vykřižování nebude zajíždět k peronu ani se nebudou pouštět lidi do kolejí; zastavení je z dopravních důvodů, ne pro výstup a nástup cestujících.
Jaydeesq
Neděle, 25. března 2018 - 12:38:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 363
Registrován: 9-2008
Aha jsem to koukám zlblnul a jsem myslel, že Desná je uvedená veřejně a Polubný neveřejně, přitom je to naopak..
jinak jsem koukal na řazení tak ranní 1148 jede 854+3x vlek, z Turnova jen 2x vlek a nahoru pak sólo motor, v klasice jede 1146 a to po celý víkend a po celý víkend se vrací na 1149, 1151 pak jede obbodně jak ranní 1148, z Turnova 854+3x vlek
v sobotu na 1146 jede v závěsu do Brodu ještě 854+vlek, to tam jede z jakého důvodu? Sem nějak nedohledal k čemu to tam bude? Zpátky žádná hydra navíc nejede. To nemuseli rušit ten vlak do Rovenska, když stejně v sobotu na 1146 pojede hydra navíc
Neděle, 25. března 2018 - 13:40:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 333
Registrován: 7-2012
V sobotu na 1146 ten vlek bude právě ten cyklovlak do Rovenska
Neděle, 25. března 2018 - 14:37:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1173
Registrován: 5-2007
854+vůz na postrku 1146 v sobotu...na 1147...
Neděle, 25. března 2018 - 16:22:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 663
Registrován: 2-2013
Cyklovlak do Rovenska je Kráva se skleníkama, která přijede s hydrou na R1145 z Tanvaldu.
Je to pro R1147 jak je psáno výše.

Podle mě ale pojede ta hydra s vlekem až do Tanvaldu, protože nejspíš je vyřazena jen z oficiálního řazení, kvůli tomu, že by se to nevešlo na peróny, aby v tom nebyli náhodou lidi, který budou chtít vystupovat v Plavech. Protože se ta hydra musí do Tanvaldu stejně nějak dostat.
Jaydeesq
Neděle, 25. března 2018 - 18:57:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 364
Registrován: 9-2008
a jo na 1147 jsem zapomněl, že nově pro něj nebude souprava, ale kde se teda vezme na něj souprava v neděli? Když oběhy jsou po oba dny stejný, z 1148 se vrací na 1145 a na 1146 pojede jen samotná klasika bez další hydry vzadu? Krom toho by možná bylo lepší vlek a hydru přilepit už na ten ranní 1148, aspoň trochu by to snížílo riziko zpoždění a nedošlo by ke snižení kapacity
Neděle, 25. března 2018 - 21:05:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 621
Registrován: 4-2004
Jayseesq: Tento problém vyřeší Sv21832 z Turnova do Tanvaldu, na kterém najede právě 854 do Tanvaldu (přijezd 12:41).
www.854foto.net - stránky věnované motorovým vozům 852,853 a 854 + řidicí vozy 954.
www.paolo3.854foto.net - osobní galerie
Jaydeesq
Neděle, 25. března 2018 - 21:10:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 365
Registrován: 9-2008
Paolo3
díky a kde se vezme v Turnově?
Edit už vím tam je vlastně od večerního vlaku a díky harrachovu není na původní výkon potřeba

(Příspěvek byl editován uživatelem JayDeeSq.)
Sobota, 31. března 2018 - 20:22:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 344
Registrován: 10-2005
T426.001 na výletě v Harrachově, zřejmě léto 1989 (Fomachrom D20)
Sobota, 31. března 2018 - 21:45:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1583
Registrován: 1-2005
Od 9. do 13. dubna t. r. vždy od 7.30 h do 15.30 h bude vyloučena traťová kolej mezi dopravnami Kořenov a Harrachov z důvodu mýcení dřevin.
Jediné slušné vlakové spojení z Prahy a Severních Čech do Polska a Vy ho chcete zpochybňovat. Ekonomie zničí vše užitečné s šetřily jako jste Vy. - M. Š., obhájce rychlíku Praha - Jelenia Góra a zpět.
Neděle, 01. dubna 2018 - 23:16:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1434
Registrován: 9-2003
Wool: Jen ať se kácí, je to potřeba jak sůl :-)
Dopravní statistiky na www.ioda.cz a zajímavosti na www.facebook.com/IODA2013
Čtvrtek, 05. dubna 2018 - 19:14:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7714
Registrován: 8-2012
Tak po prošetřování křišťálově čistého bus-výběrka (které musel shodit až ÚOHS a vnitřní audit ho prohlásil za zmanipulované) dospěl i transparentní "nákup" ČSAD KNV o.z. 406 Liberec do fáze zájmu policejní složky, dokonce té věnující se organizovanému zločinu.
No, mít v tom jakkoli prsty, neměl bych teď úplně klidné spaní... ale třeba se dočkáme vysvětlení, že zas jde o spiknutí.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Čtvrtek, 05. dubna 2018 - 19:56:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8056
Registrován: 4-2003
zřejmě léto 1989

Bylo to 23. září 1989 a šlo o zkušební jízdu vozu M296.1 (je v čele vlaku) na zubačku.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Čtvrtek, 05. dubna 2018 - 20:23:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 933
Registrován: 7-2017
jojo...také nějakou fotku z té akce mám.....
Pátek, 06. dubna 2018 - 10:29:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 458
Registrován: 9-2002
zrejme léto 1989

Bylo to 23. zárí 1989


léto končilo 23.9.1989 ve 3:20, tak bych to předřečníkovi uznal.