Diskuse » Železnice » GVD platný a připravovaný » Archiv diskuse GVD platný a připravovaný do 23. 2. 2018 « předcházející | další »

Archiv diskuse GVD platný a připravovaný do 23. 2. 2018

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Středa, 21. února 2018 - 11:15:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15845
Registrován: 5-2002
Úpa: Pokud někoho označuju za páprdu, tak samozřejmě na základě projevu zde na k-reportu.
A napadlo Tě někdy podívat se stejným způsobem na sebe?
Ve skutečnosti totiž útočíš Ty jako první - tím, že oponentům podsouváš různé postoje či motivace. Ale pokud to nevidíš, nemá smysl s tím dále ztrácet čas.
Středa, 21. února 2018 - 11:17:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15846
Registrován: 5-2002
DJ: Kolik teda umíš jazyků? Tipuju s bídou AJ
To je dost ubohý...
A kolik jich tedy umíš Ty...?
Středa, 21. února 2018 - 11:19:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 670
Registrován: 10-2011
T.H.: Nevím, co je virtuální realita, ale já si ráno čtu cestou do práce zprávy na mobilu (zprávami myslím zpravodajské servery) a odpoledne cestou z práce zpravidla knížku. To by v autě ani jedno nešlo, navíc bych musel řešit problémy s parkováním, vlak nikde parkovat nemusím.

S4991023: A ono to bylo za jednotné Československé Státní Automobilové Dopravy lepší nebo jen blbě pliveš?

Nikde jsem nepsal, že to bylo lepší. Ale zatímco vlaky udělaly co se týká systému cestování oproti roku 1988 obří skok (prakticky všude pravidelný grafikon, provoz i o víkendech, slušné návaznosti), u autobusů se prakticky nic nezměnilo. I tam, kde narostla kultura cestování (Jančura apod.), se nadále produkuje systém náhodných výstřelů, linky a spoje různě (tedy zpravidla zcela mimo termín změny grafikonu) vznikají a zanikají, tam kde je platí kraj, jezdí podle x let starých a většinou nepoužitelných jízdních řádů (dneska fakt nejezdí všichni do práce na šestou a odpoledne ve tři domů), komerční dálková doprava si nezřídka konkuruje cenovým podbízením a odjezdy plus minus deset minut (případů neurekom), o nějakých návaznostech či přestupních tarifech si lze jen snít. (S výjimkou několika uvědomělých krajů s IDS.)

Ad militantní šotouš: Netušil jsem, že má myšlenka na to, co by mělo větší smysl než přímý rychlík do Harrachova-Mýtin, vyvolá tak agresivní reakce. Já vím, že ta tramvaj není bohužel v současných podmínkách reálná. Pokud bychom to ale s ochranou přírody chtěli myslet opravdu vážně, nějaké omezení automobilismu v národních parcích by se jistě hodilo.
Středa, 21. února 2018 - 11:29:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11691
Registrován: 5-2004
Busy jezděj podle starejch jízdních řádů leč za léta proškrtaných v rámci "úspor" do stavu nepoužitelnosti.
Mladějov
Středa, 21. února 2018 - 11:35:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12146
Registrován: 3-2007
DBL ! [biggrin]


Já bych tedy řekl, že tady má pravdu Kotec a plošná autobusová obsluha stála za houby vždycky. Ono obsluhovat každou vesničku taktově po hodině taky dost dobře nejde a "ČSAD vlastnosti" jsou tam vidět dodnes.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Středa, 21. února 2018 - 11:58:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7183
Registrován: 8-2012
autovlaku Hamburg - Lörrach, který by BTEX asi nevozil dobrovolně ve ztrátě
BTE jezdí "z podstaty" ojetých vozů a nějaké Nationalplečky, až nebudou, tak prostě skončí. Dtto Jančura (ojetá lehátka od ÖBB, vždyť tu kvůli tomu do něj vysírají, tak co tak najednou?), dtto Rolf Georg, letos už asi nevyjede Euroexpres, ačkoli má ojetin "zadarmo" dost a dost. (Balkán a východ pak nemá noční dopravu pro její upasupa vlastnosti, ale protože neexistuje srovnatelná alternativa, dálnice tam nejsou a čím dál víc na východ nejsou už ani silnice, lítání je pak pro tamní relativně drahé, ale taky jednou nebude). Trend je přece očividně přesně opačný - pomalá smrt noční dopravy zrychlováním "denních" spojení, zpřístupněním letecké dopravy, rozvojem silniční sítě. Takže jezděte a užívejte, dokud můžete - jen z toho prosím vás nedělejte budoucnost jako "hrdý pražský mileniál" hlÚpa ze své "vlakové" (skoro půlka lidí a všekerý "materiál" autem) cesty někam do Alp (oni tihle "rozhněvaní mladí muži" samozřejmě mají široký pohled a otevřené vidění, takže já jsem vcelku rád, že akorát na šotofóru vidí světlé zítřky ve vlacích na hory místo třeba násilného budování "beztřídní společnosti").
s takovým názorem na auta a cestování obecně nejsem jediný
Ale jistěže ne, v takových pětadvaceti jsem samozřejmě taky měl našotoušeno mraky cest po půlce Evropy, vlakem stále jezdím jakkoli tu jsem stylizován do role "militantního autaře", ale taky holt vidím to, že jízda nějakého vlaku není primárně vyvolána potřebou focení a projíždění, ale má nějaké ekonomické příčiny a důsledky...
s takovou můžeme rovnou provozování veřejné osobní železniční dopravy zrušit úplně
Diskuzní faul argumentací ad absurdum - nic takového tu nikdo netvrdí, jen to chcete podsunout.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 21. února 2018 - 12:30:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2748
Registrován: 5-2002
Teď už jenom vysvětlit, jak je děsně super vstávat někdy uprostřed noci, když je potřeba být např. v 9-10 dopoledne někde, kam to trvá tak 2-3 hodiny. Nebo 4-6 hod. Ono to "zrychlování denní dopravy" nemusí nutně nepotřebu nočního vlaku znamenat (ač to tak DB rádo prezentuje [happy] ). Případně proč odjíždět už někdy v 15-18 předchozího dne, aby se ještě stihlo spaní na místě.
Středa, 21. února 2018 - 12:42:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7184
Registrován: 8-2012
nemá cenu dikutovat
To teda došly argumenty dost rychle (což je asi způsobené tím každodenním litím "jednoho").
A co teda aktuálně ve vlaku čtete? (Jestli to považujete za osobní údaj, samozřejmě nemusíte odpovídat.)
Kolik teda umíš jazyků? Tipuju s bídou AJ
Tak ve vlaku jsem se naučil jen pár vulgarismů [happy].
Spíš by mě zajímalo, kolik z těch vlakocestujících je teda takovými polygloty, jak odpovídá předestíranému "využití" časového prostoru cesty vlakem. Já bych spíš řekl, že většina cestujících tam na mobilu hraje hry nebo sociální sítě, čumí tzv. do blba, přemejšlí co bude k večeři a všichni se už nemůžou dočkat, kdy už kurva konečně budou v cíli (aby mohli zajít do nádražky na "jedno", že [crazy]).
tam, kde narostla kultura cestování (Jančura apod.), se nadále produkuje systém náhodných výstřelů
No tak zrovna tam, kde narostl Jančura, se ze systému náhodných výstřelů přešlo k "pravidelnému grafikonu a provozu i o víkendu" (stačí porovnat např. s libovolným JŘ ČSAD KNV ÚL o.z. 406 Liberec z konce osmdesátých let, kdy už R10 až na úsek Příšovice-Březina stála, v relaci Liberec-Praha).
myšlenka na to, co by mělo větší smysl než přímý rychlík do Harrachova-Mýtin, vyvolá tak agresivní reakce
No tak hlavně se vám většina "agresivně" vysmála.

Případně proč odjíždět už někdy v 15-18 předchozího dne, aby se ještě stihlo spaní na místě
Protože to pro ty lidi má smysl (nehejbající se postel, slušné hygienické zázemí, časová rezerva - "jistota" apod.), jinak by se samozřejmě dodnes tlačili u nástupních dveří do Bc ČSD. Jenže to je přesně to, co sociální inženýr nikdy nepochopí, protože si do těch projevů ostatních projektuje svá přání a představy (čímž se mu stávají "nevysvětlitelnými").
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 21. února 2018 - 12:48:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2750
Registrován: 5-2002
O Bc ČSD snad řeč vůbec není, myslel jsem že tématem byla lůžka (ne lehátka) - no a samozřejmě stejně jako se nebavíme do budoucna o kožence v Bxyz, tak tady si pod tím slovem představím WLABmz nebo lépe (viz např. co chystají ÖBB).
Když už jsme u těch diskusních faulů. [happy]
Středa, 21. února 2018 - 12:54:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7186
Registrován: 8-2012
OPRAVA pro Záhubu: "Protože to pro ty lidi má smysl (nehejbající se postel, slušné hygienické zázemí, časová rezerva - "jistota" apod.), jinak by se samozřejmě dodnes tlačili u nástupních dveří do WLABmz ÖBB. Jenže to je přesně to, co sociální inženýr nikdy nepochopí, protože si do těch projevů ostatních projektuje svá přání a představy (čímž se mu stávají "nevysvětlitelnými")."

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 21. února 2018 - 13:04:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8612
Registrován: 4-2003
Tomáš Záruba:Teď už jenom vysvětlit, jak je děsně super vstávat někdy uprostřed noci, když je potřeba být např. v 9-10 dopoledne někde, kam to trvá tak 2-3 hodiny. Nebo 4-6 hod. Ono to "zrychlování denní dopravy" nemusí nutně nepotřebu nočního vlaku znamenat (ač to tak DB rádo prezentuje ). Případně proč odjíždět už někdy v 15-18 předchozího dne, aby se ještě stihlo spaní na místě.


Nikdo nemůže za to, že jsi neschopný jednou za čas vstát třeba v pět hodin. A nevidím důvod, proč bych takto neschopnému jedinci na noční vlak měl cokoliv přispívat ze svého [crazy].
Středa, 21. února 2018 - 13:27:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2488
Registrován: 9-2003
Záhuba: Hele, a měly by ty lůžka taky být nepovinně místenkový (jako "obščij SŽD a nástupců), protože se zásadně rozhoduješ sjet si do Bad Gasteinu na lyže impulzivně a povinná místenkovost Tě omezuje?
Jinak k té diskusi o cenách vozů, mašin a příslušenství: Mám obavu, že jsi nepochopil, že ty ceny (např. vozů) jsou časové proto, že pronajímatel vychází ze svých zkušeností z nějakého průměrněho denního běhu a nebude montovat do každého vagónu odometr. Lokomotivy mají samozřejmě ve smlouvě nějaký maximální kilometrický proběh za období a při jeho překročení se platí "vícekilometry".
Bram: On nemá žádný problém se vstáváním, on jen hledá důvody, jak obhájit lůžka/lehátka. Normální člověk raději spí v normální posteli a dá si třeba přes spaním šláftruňk.
Ubytovací vlaky se hodí akorát na relace ne moc delší / kratší, než je jedno vyspání.
Samozřejmě, že jsem projel Evropu lůžkama srz - naskrz ale bylo to ze šotodůvodu "cesta je cíl" a ne proto, že to je superbomba.
NOBLE BRICKS
Středa, 21. února 2018 - 13:30:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 673
Registrován: 10-2011
T.H. stačí porovnat např. s libovolným JŘ ČSAD KNV ÚL o.z. 406 Liberec z konce osmdesátých let, kdy už R10 až na úsek Příšovice-Březina stála, v relaci Liberec-Praha
Možná že vy bydlíte v Liberci, ale jízdní řád na jiných Jančurových linkách už takovou pravidelnost nevykazuje a trpí navíc těmi změnami různě během roku. Namátkou Praha - HK - cokoliv dále, Praha - Brno, cokoliv na Moravě (různé ty Olomouce, Zlíny, Kroměříže, Ostravy přes FM i jinudy, Znojmo), v menší míře i Plzeň. No a ostatní dopravci jsou na tom ještě hůř.
Středa, 21. února 2018 - 13:36:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7188
Registrován: 8-2012
Namátkou Praha - HK - cokoliv dále, Praha - Brno, cokoliv na Moravě
Tam to fakt bylo roku 1988 stejné jako dnes? [uhoh]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 21. února 2018 - 13:50:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11692
Registrován: 5-2004
Praha - Hradec a cokoli dále na tom až na dálnici jen na Vrčení (ovšem dál poměrně rychlou 1/11 protože nezasekanou kamiony) líp hnedle bylo. Těch linek co v tu stranu zaniklo úplně/silně se omezilo je dost hafo. Nutno ale k tomu řáíct i b) že tehdy to v tom směru stálo vlakem za hovno. Z Prahy do HK jel ráno v 7 Hanušovičák a pak snad pá/ne něco v poledne. První celotýdenní další R byl v 16.10. Podobně zpět - z HK v poledne a pak 19.15. Směr Trutnov pak akorát návazný osobáky, tudíž takovej bus Rtyně - Praha byl k něčemu zatímco dnes by byl o dost pomalejší než vlak co 2 hodiny.

Jinak busistická obsluha byla hodně proměnlivá podle okresů i krajů. Třeba tehdejší kraj severočeský měl busy "do každý díry" včetně třeba i Žatecka i o víkendech a večerech, na Rakovnicku platil obligátní "zákaz víkendových jízd" až na výjimky už tehdy, Jilemnicko a Semilsko na tom tehdy bylo líp než dnes byť to nebyl zázrak. Takový pomezí JČ a Stč kol Prčic zas byl proti dnešku doslova zázrak a vzor dokonalosti co do obsluhy nejen v kladiva ale i o víkendu (dnes jen pro děti z/do školy).
Středa, 21. února 2018 - 13:55:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7189
Registrován: 8-2012
Tak to bych se na ty DBL jízdní řády 1988 rád podíval (dnes Hradec různé chaotické proklady Arriva, Prokopec, ČSAD ÚO apod. jako za DBL, ale k tomu co hodina spolehlivě ŽlutoZlo). Když si vezmu, že auto bylo tenkrát za pořádně dlouhý prachy a frontu/pořadník...
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 21. února 2018 - 14:11:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15850
Registrován: 5-2002
Kotec: já si ráno čtu cestou do práce zprávy na mobilu (zprávami myslím zpravodajské servery) a odpoledne cestou z práce zpravidla knížku. To by v autě ani jedno nešlo
A do práce se jezdí těma lehátkama, u blouznění nad nimiž tahle diskuze začala...?
Do práce nakonec jezdí VHD ledaskdo a ta VHD to nějakým způsobem docela reflektuje. Ale tady se řešilo, jak je úžasný jezdit na lyže nočním vlakem.

navíc bych musel řešit problémy s parkováním, vlak nikde parkovat nemusím
Hmmm, já měl teď na IAD cestě na dovolenou na obou koncích krytou garáž, takže jedinej problém, kterej jsem řešil, bylo nandat/sundat rakev venku kvůli vejšce.
Naopak budu řešit problém s parkováním za tejden, až na ty hory pojedu busem. To jsou ale pára Doksy, co...?

TZ: Teď už jenom vysvětlit, jak je děsně super vstávat někdy uprostřed noci, když je potřeba být např. v 9-10 dopoledne někde, kam to trvá tak 2-3 hodiny.
Prostým odečtením mi vychází vyrazit na cestu v 7 a na to i mně s mým pomalým ranním startem stačí vstávat v půl šestý, což půlka noci rozhodně není. Krom toho hotely či jim podobná zařízení již vynalezeny byly a na rozdíl od lehátka mi umožní přijít na jednání vysprchovanej.
(koukám, že Ti to samý řekl už TH, ale opakování v tomto případě neuškodí)
Středa, 21. února 2018 - 14:14:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15851
Registrován: 5-2002
TH: dnes Hradec různé chaotické proklady Arriva, Prokopec, ČSAD ÚO apod. jako za DBL, ale k tomu co hodina spolehlivě ŽlutoZlo
Tak a teď z toho zkus vyškrtat "ideově závadné" dopravce a pak už snad konečně uvidíš to "nic nejede", STZH DBL... [crazy][biggrin]
Středa, 21. února 2018 - 14:19:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8613
Registrován: 4-2003
Hajnej:Krom toho hotely či jim podobná zařízení již vynalezeny byly a na rozdíl od lehátka mi umožní přijít na jednání vysprchovanej.

Což o to, tělesný pach po super vyspání na lehátku/lůžku ve vlaku se dá přerazit nějakým deodorantem, ale čisté vlasy získám kde? Mytím kebule v umyvadle na hajzlíku ve voze?

Na jednání je opravdu lepší dojet vyspalý z hotelové či domácí postele. Po spánku ve vlakové posteli je tato noční anabáze vždy na člověku vidět, což pro jednání není dobrý předpoklad úspěchu..........[nene].

Ale jasně, máme tu jednoho borce - nýdrajlera, který jezdí na jednání na kole a tak trochu asi nejspíš i zapáchá [biggrin].
Jenki
Středa, 21. února 2018 - 14:27:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5260
Registrován: 5-2002
Bram:
"Nikdo nemůže za to, že jsi neschopný jednou za čas vstát třeba v pět hodin. A nevidím důvod, proč bych takto neschopnému jedinci na noční vlak měl cokoliv přispívat ze svého."

Fajn. V kolik hodin mám vstát, abych se z Ostravy dostal do Děčína, Ústí nad Labem nebo Mariánských Lázní dřív než na oběd?
Středa, 21. února 2018 - 14:33:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8616
Registrován: 4-2003
Jenki:Fajn. V kolik hodin mám vstát, abych se z Ostravy dostal do Děčína, Ústí nad Labem nebo Mariánských Lázní dřív než na oběd?

Ty si hradíš ubytování během pracovních cest ze svého?!?
Středa, 21. února 2018 - 14:42:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 441
Registrován: 9-2002
Fajn. V kolik hodin mám vstát, abych se z Ostravy dostal do Decína, Ústí nad Labem nebo Mariánských Lázní drív než na obed?

No tak pojedete dřív a přespíte v místě. Co má říct taková Kelíšová, že nejezdí žádný přímý lůžko Strakonice - Mariazell a ona se tak chudák nemá šanci dostat o pouti na ranní bohoslužbu.
Středa, 21. února 2018 - 14:52:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7192
Registrován: 8-2012
V kolik hodin mám vstát, abych se z Ostravy dostal do Děčína, Ústí nad Labem nebo Mariánských Lázní
To jako má být argument pro lůžkové vozy Ostrava - Děčín a Ostrava - Mariánské Lázně?
Já jsem třeba potřeboval být (několikrát za pět let) "od Liberce" na desátou v Dunajské Stredě. V kolik jsem asi tak vstával lůžkového vozu Liberec - Dunaszerdahelyi nemaje?
(V půl osmý ráno, v hotelu Legend naproti místnímu Thermal Parku.)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 21. února 2018 - 14:57:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 676
Registrován: 3-2009
T.H.: Jaká že to linka „spolehlivého žlutého dopravce" jezdí co hodinu do HK? Abych se poučil...
Pokud vím, tak tam jezdí 4 páry na lince 169223 a to jen do 3.3.2018, od 4.3.2018 se stahuje úplně a nebude tam vůbec. odkaz
Středa, 21. února 2018 - 15:02:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7193
Registrován: 8-2012
Jaká že to linka „spolehlivého žlutého dopravce" jezdí co hodinu do HK?
No tak už asi jen "jezdila"... hele, já fakt nežiju hejtováním žlutozla, abych to měl zmáknutý do detailů.
P.S. tvrzení, že "dřív bylo líp" a dnes "stojí to za hovno", podporujete nebo ne?
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 21. února 2018 - 15:19:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 677
Registrován: 3-2009
Tak „zmáknutý do detailů" není třeba, ale 4 páry (ze kterých za 14 dnů nebude nic) vs. zmiňovaná hodinovka, to není detail. Doufám, že ostatní témata, ke kterým se vyjadřujete, máte zmáknutá líp [happy]
Celodenní hodinovka (včetně sedla) už tam nebyla hodně let... Relativně dlouho se to drželo ve stavu „celodenní 2h + několik málo vložáků do hodiny ve špičce".

Samozřejmě, že tvrzení „dřív bylo líp" nepodporuji, ani v dopravě, ani „obecně" (jak jste na to vůbec přišel?). Naopak vidím (nejen) ve veřejné dopravě skutečně velký pokrok (bez ironie) - samozřejmě výjimky jsou.
Středa, 21. února 2018 - 15:32:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 674
Registrován: 10-2011
Koukám, že se mi tu také něco podsouvá ("dříve bylo líp"). Tvrdil jsem výslovně jen to, že v systému autobusové dopravy nedošlo od konce 80. let k výraznému pokroku, oproti železnici. Kromě světlých výjimek s IDS. Mluvím o systému (tedy kam a v kolik to jezdí, jestli se dá jet i jinam než přímo bez přestupu, jestli se dá jezdit v různých hodinách a v různých dnech v týdnu, jestli to jezdí v únoru stejně jako v červnu a jestli na to funguje nějaký rozumný tarif), ne o kvalitě vozidel či palubních službách. A tvrdím, že pokud se provede několik desítek podobných VŘ stejným způsobem jako od prosince 2017 na šumavských lokálkách, bude to na železnici podobné. Pro běžného kaštana nevýhody převáží nad výhodami.
Středa, 21. února 2018 - 15:39:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2060
Registrován: 12-2007
Hajnej: Opak je pravdou, zmínění pánové útočí vždy jako první. Vy jste také začal. Pokud to sám nevidíte, je na čase diskusi ukončit [ok]
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Středa, 21. února 2018 - 15:53:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2061
Registrován: 12-2007
Koukám, že pokud někdo přijde Tomášovi s relevantním protiargumentem, jediná reakce do zblbnutí je DBL, či režimka [biggrin]

Že dřív jezdil přímý bus Praha-Benecko přece neznamená, že dříve bylo snadnější cestování do zahraničí, podnikání, svoboda projevu, možnosti studia, dostupnost zboží atd. a že by se dany diskutér chtěl vrátit do socialismu [crazy] Je to opravdu velmi chabý argument.
A koukám, že parta z mokré čtvrti se k tomuto demagogickému podsuvu připojuje [crazy]
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Středa, 21. února 2018 - 16:04:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7194
Registrován: 8-2012
jak jste na to vůbec přišel?
Ptám se (to je ten "?" na konci). Jsem rád, že ne.
Tvrdil jsem výslovně jen to, že v systému autobusové dopravy nedošlo od konce 80. let k výraznému pokroku
A dal jste jako příklad zcela konkrétně "Jančuru". Přičemž zrovna s ním přišel do systému dálkové autobusové dopravy výrazný pokrok, řekl bych 21. století. Přičemž kvalita této je především vlivem "Jančury" taková, že si tu málem natloukl hubu i Flixbus.
pokud se provede několik desítek podobných VŘ stejným způsobem jako od prosince 2017 na šumavských lokálkách, bude to na železnici podobné
No tak musí se samozřejmě provést líp (to jak se provádějí teď je záměr zejména MČD, aby se "historicky znemožnily"), ale to není důvod k jejich odmítnutí (už pro očekávanou úsporu veřejných financí, což je bytostným zájmem také každého cestujícího jako daňového poplatníka). Jako studijní materiál doporučuju Německo, kde "se provedlo několik desítek VŘ" a apokalypsa nějak nenastala...
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 21. února 2018 - 16:34:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11693
Registrován: 5-2004
To že mezi některými krajskými městy jezdí Jančura nebo Flix nic nevypovídá a systému dopravy po republice. To je několik málo silnejch relací a zbytek si vyližte[zadnice].

Významně se třeba zhoršilo cestování z/do obcí okolo kterých vede dálnice a dálkovka do nich tudíž nezajíždí. Tedy pokud nejsou na nějaký použitelný trati jako třeba CnC. A s expresní vrstvou se zhoršuje i pro nekrajská města na koridorech - viz Praha - Budějovice a Praha - Plzeň. Stejně jako se výrazně a kařdoročně zhoršuje možnost použít VHD pokud je třeba vyjet brzy ráno nebo dojet pozdějc večer (nebo mít tu možnost když se zdržím).
Středa, 21. února 2018 - 16:51:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1168
Registrován: 11-2005
doporučuju Německo, kde "se provedlo několik desítek VŘ" a apokalypsa nějak nenastala

Promiň, nemůžu se udržet.

Nastala. ALEX.
Středa, 21. února 2018 - 17:28:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 516
Registrován: 7-2017
Libcha: Jenže Alex zachraňují pro pana TH vždy neschopné a marné ČD, takže to jako argument nevezme. Byť ve spoustě věcí (odbavení) jsou ČD možná nejlepší v Evropě...
Středa, 21. února 2018 - 19:07:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3432
Registrován: 5-2002
viz Praha - Budějovice Jako jediné zhoršení se mi (obyvateli Benešova) zdá to, že v neděli jede první ranní rychlík pozdě. Jinak jsem si žádného zhoršení dostupnosti v důsledku expresní vrstvy nevšiml. Jinou věcí je, že Arriva a odpolední Sp1833 tvrdnou v Hostivaři, resp. Říčanech kvůli předjíždění.
Středa, 21. února 2018 - 19:44:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14059
Registrován: 10-2004
Brr: Tak taky k žádnému dramatickému omezení nedošlo, o zhoršení lze mluvit akorát v úseku Veselí nad Lužnicí - České Budějovice.
Středa, 21. února 2018 - 23:09:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7198
Registrován: 8-2012
Nastala. ALEX
Promiňte (promiň? tykáme si?), ale co konkrétně má jako být tou ALEX-apokalypsou a jaký podíl na ní má "provedení VŘ"?

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 21. února 2018 - 23:22:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 519
Registrován: 7-2017
T_.H_.: Provedení VŘ? Jednoduché, implikace nejlevnější => Nejlepší NEPLATÍ, jak tu celkem často podsouváš(te) - aneb cokoli lepší, než ČD, nebo to snad tak není? Já vidím spoustu věcí, kde jsou ČD lepší, a žádnou, kde je lepší DLB/Alex.

A co je špatně? No, z toho, co vím od pravidelného uživatele Alexích vlaků na úseku Cham - Regensburg: Neřazení části vozů / řazení starých (A)Bm, neboť jsou nefukční (řešeno pronájmem ABpee + Bmz od ČD auf die Linie Müchen - FIW - Prag), neschopnost zajistit dostatek lokomotiv (když nechyběla [masinka] v Plzni, chyběla pro změnu v Regensburgu, proto to přenášení zpoždění). Konstrukce nesmyslného grafikonu - cca 8 minut na spojení souprav od Brodu v Lese a od Hofu v SAD bez jakékoli náhradní soupravy (ano, zčásti i chyba objednavatele, ale i to by měl dopravce být schopen vzájemně komunikovat).

Pro představu: V úseku (SAD) - Regensburg - München jde o linku podobné důležitosti jako u nás Plzeň - Praha. ČD náhradní soupravu vypravují celkem často, u Alexu se prý nic takového nestává...
Čtvrtek, 22. února 2018 - 07:38:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11697
Registrován: 5-2004
Alex: no asi tak, že hnusný starý smradlavý Bm coby nejhorší vozidla mezi Prahou a Plzní nahradil novými žádnými čímž mezi Prahu a Plzeň vrátil B a AB.
Čtvrtek, 22. února 2018 - 09:48:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1169
Registrován: 11-2005
T_._H_.: Tak tedy omlouvám se, v kruzích lidí se stejným koníčkem je podle mě tykání ok.

Alex: už to zmínili předřečníci, tak shrnu: pojízdné muzeum, častá zpoždění z technických důvodů (nedostatek loko, různé poruchy), katastrofální vozová krize kterou zachránily ČD (zapůjčením vozů i pro německé vnitrovýkony). Nepopírám však, že má Alex i pár pozitiv.

VŘ v Německu obecně: většinou to vypadá tak, že zvítězí nějaká garážovka, od začátku nebo posléze vlastněná jednou ze známých firem (Netinera, Arriva, ...). Koupí moderní a kvalitní jednotky, ale v lowcostové konfiguraci. Údržba probíhá koštětem, a to ještě ne každý den, takže je to sem tam docela humus. Vtip je v tom, že parametry VŘ tenhle setup splňuje perfektně:
- moderní vlaky - check
- nízkopodlažnost/bezbariérovost - check
- kapacita/počet sedadel - jak si přeješ
- cena - nejnižší

Zrovna v Německu, kde je tradicí kvalita spočívající v detailu, je to hloupé. On by si rád i někdo dal tu práci, popsat do VŘ všechny ty detaily, ale to by zas bylo moc na míru...

Já tedy příznivce VŘ na dopravní obslužnost jsem, ale že bych je vychvaloval do nebes a uznával jako jediný správný postup, to zas ne, problémy s tím jsou a velké. Nemám v tomhle ohledu v obecnosti jasný názor.
Čtvrtek, 22. února 2018 - 09:52:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7202
Registrován: 8-2012
Koukám, že si dneska zřejmě dáme další kolečko Dráhoadvokacie se všemi jejími dogmaty...

implikace nejlevnější => Nejlepší NEPLATÍ
To je podsun a lež (nebudu psát, že to "není pravda", protože se nemýlíte, ale vědomě lžete, tohle se tu řešilo už několikrát).
Nevím, kolik jste viděl německých výběrových řízení na dopravce (osobně tipuji, že až uvidíte ještě jedno, tak to bude první), ale cena ("nejlevnější") není jediným kritériem. Vezměme výběrko na "Provozní soubor Šumava", které je šotouškům přece jen známější (byť se omezují na poznatek, že to je "špatně" a "ušité na míru" [happy] ): jednak tam jsou samotné nepominutelné požadavky na vozidla (míst k sezení, klimatizace, nízkopodlažnost atd.), jednak je krom ceny hodnoceno (bodováno) i splnění jiných podmínek (nadstandardní věci - WiFi apod.). Úplně stejně vypadá to VŘ v Německu, úplně stejně se chováte vy, když jdete na nákup. Jen u železnice je bůhvíproč potřeba nabagrovat do té Jediné Správné Dráhy nekonečné množství peněz (v případě "Šumavy" si za stejnou nabídku řekla skoro dvakrát tolik, co GWTR a Arriva!) a hlavně ji uchránit od rizika, že by se o zakázku musela utkat (na tom je nejlépe vidět, jak jí nevěří ani její nekritičtí zastánci).
aneb cokoli lepší, než ČD
Podsun, ale to už považuju za folklórní prvek.
Neřazení části vozů / řazení starých (A)Bm
A to je podle vás obsah slova apokalypsa? Takže koženkové království namísto interpantera (k vidění dnes a denně) je apokalypsa? To se ale přece nesoutěžilo, to by mělo být křišťálově dokonalé...
neschopnost zajistit dostatek lokomotiv
Takže chybějící lokomotiva je apokalypsa? Přitom mám dojem už bylo napraveno, čili jaká neschopnost?
Konstrukce nesmyslného grafikonu
Takže nesmyslně zkonstruovaný grafikon je apokalypsa? Když fyflizace nestíhá otáčet v Berouně (k vidění dnes a denně, vlček to tu furt řeší) je apokalypsa? Ale to se přece nesoutěžilo, takže nesmyslný grafikon nemohl nastat...
cca 8 minut na spojení souprav
Takže krátký čas na spojení souprav je apokalypsa? Když někde v Bohumíně nestíhají spojit dvě půlky vlaku ze Slovenska a Polska za daný čas, je to apokalypsa? Ale o to se přece nesoutěžilo, tak by to mělo být okamžitě a bez problémů spojené...

Tak kde je ten problém s VŘ? Nebo ta apokalypsa je spíš problém dvou metrů, resp. šupléry a pásma?
Prosím, pokračujte přehlídce Dráhoadvokátských dogmat.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Čtvrtek, 22. února 2018 - 10:12:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8618
Registrován: 4-2003
T. H.: Když někde v Bohumíně nestíhají spojit dvě půlky vlaku ze Slovenska a Polska za daný čas, je to apokalypsa?


To je spíš neschopnost. Ostatně chtít po někom, aby po několika desetiletích činnosti typu vždycky se to takhle dělalo a měli jsme na to hodně času udělal něco jinak, trochu rychleji, flexibilněji a ještě také nenakazil svojí chronickou chorobou mladší spolupracovníky, to už je moc. To doopravdy nejde [biggrin].
Čtvrtek, 22. února 2018 - 10:20:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7203
Registrován: 8-2012
v kruzích lidí se stejným koníčkem je podle mě tykání ok
Podle mě je OK tykání lidí, kteří se na tom vzájemně shodli ("připili"). Ale já jsem přece jen páprda, co nechápe hrdé mileniály [happy].
Koupí moderní a kvalitní jednotky, ale v lowcostové konfiguraci
Koupí v konfiguraci, jaká je zadána.
Bez VŘ se tu kupují třeba regiopantery - to je moderní kvalitní jednotka v ne-lowcostové konfiguraci? [lol]
Údržba probíhá koštětem, a to ještě ne každý den
Tak tenhle argument proti VŘ je speciálně v podmínkách české železnice spíš dobrý vtip...
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Čtvrtek, 22. února 2018 - 10:37:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11700
Registrován: 5-2004
Vzhledem k tomu že se v rámci VŘ Šumavy už po čtvrt roce provozu řeší posílení tak to výběrko buď bylo udělaný blbě s neznalostí místní problematiky (nastavení kriterií) nebo někomu na míru.
Čtvrtek, 22. února 2018 - 10:47:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 590
Registrován: 11-2007
ad P.V.:i vrabci na střeše si štěbetaj, že na mirka.[proud]
Čtvrtek, 22. února 2018 - 14:01:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 205
Registrován: 7-2017
Dj_tiësto: a kterého ? Kalouska ? Topolánka ? [biggrin]
Čtvrtek, 22. února 2018 - 14:17:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15858
Registrován: 5-2002
Úpa: Opak je pravdou, zmínění pánové útočí vždy jako první. Vy jste také začal.
To přijde na to, čemu říkáš útok. Setrvalé kolovrátkování nesmyslů a paušální (byť neosobní) nálepkování oponentů u mě útokem už je.
Jirka67
Čtvrtek, 22. února 2018 - 15:51:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 186
Registrován: 7-2011
A s expresní vrstvou se zhoršuje i pro nekrajská města na koridorech - viz Praha - Budějovice a Praha - Plzeň
Tak taky k žádnému dramatickému omezení nedošlo, o zhoršení lze mluvit akorát v úseku Veselí nad Lužnicí - České Budějovice


Jen se vrátím k tomuto. Možná na Budějovice zavedením expresní vrstvy nedošlo k dramatickému omezení. Ale na trati Plzeň - Praha si doufám tvrdit, že to je horší. A nyní nechci srovnávat, jak je to s pomalými rychlíky na jiných tratích. Konkrétní případ, který se týká mé rodiny: spojení Rokycany - Praha, změny oproti r. 2017:

1) chybějící R v cca 9:30 a 11:30 : tj. pokud potřebuji být někde v Praze např. ve 12h, musím jet už v 8:30 anebo jak šílenec (doba jízdy přes 2 hodiny) v 9:30 do Plzně a v 10 z Plzně expresem
2) chybějící R ve 20:00 z Prahy (hlavně že musí jet expres jen do Plzně v 19:30 a nikde se nesmí zastavit)
3) sám nevyužívám, ale známí někdy ano: chybějící R 21:30, tj. poslední spoj do Prahy ve 20:30
4) tím, aby se zdůraznila rychlost expresům - neúměrně prodloužená jízdní doba rychlíků včetně přidání 1-2 zastávek navíc = jízdní doba o 10 minut delší
5) zhoršení komfortu - méně vozů na R, horší kvalita (např. oproti ABpee je AB, místo Bpee je Bdtee), není roznášková služba občerstvení

Samozřejmě b. 5 není tak dramatický, b. 4 by se ještě dal překousnout, ale ty první tři fakt dost vadí.

Oproti těmto zhoršením (stejné je to i pro obyvatele Hořovic) došlo pouze k jednomu přidanému spoji, takže zlepšení: odjezd z Prahy 23:30 také v sobotu. Což ale nemá souvislost s expresní vrstvou.
Čtvrtek, 22. února 2018 - 16:00:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1126
Registrován: 4-2004
Mimochodem s otevřením tunelu a zkrácením vzdálenosti ušetří MD na R a Ex odhadem 190 vlkm v každém směru. Za to už můžou být (skoro) dva páry R zpátky a je to celkem pádný argument, proč rozšíření objednávky požadovat.
Čtvrtek, 22. února 2018 - 16:06:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8050
Registrován: 5-2007
Wałbrzych: To zas opatrne. Na vlkm sa tu už (chvalabohu) nejazdí. Skrátenie o kilometre šetrí akurát variabilné náklady - poplatok za DC a elektrinu. Nič viac. Takže by sa muselo spočítať, koľko sa ušetrí vozidiel, personálu a podobne, a až z toho by vyšla úspora.
Čtvrtek, 22. února 2018 - 16:16:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3433
Registrován: 5-2002
přidání 1-2 zastávek navíc Tohle je zas zlepšení pro ty lidi z těch zastávek. Úplně stejně mohli dřív Plzeňáci prskat, že jejich cestování zhoršovala zastávka v těch Rokycanech. A pro ty Plzeňáky i za-Plzeňáky ke zlepšení došlo, což se nějak zapomíná.
Jirka67
Čtvrtek, 22. února 2018 - 16:19:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 187
Registrován: 7-2011
Brr: to nepopírám, že je to zlepšení pro Kařez nebo Zdice. A také třeba Stříbro, že mohou jet expresem, dokonce i v Holýšově stojí expres.
Psal jsem jen postřeh cestujících z Rokycan nebo Hořovic, kde došlo k podstatnému zhoršení. A to je fakt

A ještě tedy jak bych to řešil:
Pokud není ekonomicky možné přidat zastavující R z Plzně v 9:13 a 11:13, potom tedy mimořádně nechat zastavit mnichovské Ex 9:01 a 11:01 v Rokycanech (popř. i v Hořovicích).
Večer z Prahy je to jednodušší a jednoznačné: místo Ex 19:33 použít tuto soupravu na R 20:03 do Plzně (kde stejně ten nynější expres končí)

(Příspěvek byl editován uživatelem jirka67.)
Čtvrtek, 22. února 2018 - 18:04:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14062
Registrován: 10-2004
Jirka67:
" potom tedy mimořádně nechat zastavit mnichovské Ex 9:01 a 11:01 v Rokycanech (popř. i v Hořovicích).
Večer z Prahy je to jednodušší a jednoznačné: místo Ex 19:33 použít tuto soupravu na R 20:03 do Plzně (kde stejně ten nynější expres končí)"
Zastavení expresů navíc znamená buď nestíhání křižování v Domažlicích, nebo nutnost posunout v těchto hodinách příměstskou u Prahy a tím rozklad taktu. 12 hodina v Praze není zrovna typickým časem k dojezdu do Prahy. Tady musím souhlasit s Brr, že došlo ke zlepšení pro většinu, sic na úkor menšiny, ale fakticky v okrajových obdobích a obdobích s nižší poptávkou.

Wałbrzych:
"Mimochodem s otevřením tunelu a zkrácením vzdálenosti ušetří MD na R a Ex odhadem 190 vlkm v každém směru. Za to už můžou být (skoro) dva páry R zpátky a je to celkem pádný argument, proč rozšíření objednávky požadovat."
To je možné, ale taky je možné, že objednávka je laděná na stav od otevření tunelu a letošní GVD je doplacen.
Jirka67
Čtvrtek, 22. února 2018 - 19:12:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 188
Registrován: 7-2011
Dobře, OK, menšina holt má smůlu a musí ustoupit. Ale prostě nás to štve, že po letech kvalitního spojení se nám to takhle zhoršilo. Co se dá dělat, ale kdyby to aspoň zůstalo stejné, když už žádné zlepšení nepřijde. Všude se mluví o zlepšení, tunelu ..., ale pro Rokycany a Hořovice přichází jen a jen zhoršení, škoda.

A když je to vše správně, jaký tedy máte názor na ten večerní expres z Prahy 19:33? Ani ten by nešel posunout jako R ve 20:03? Vždyť ten expres jede jen do Plzně, ve 20h by měl větší využití a nebyla by tam ta 2h díra. A to vůbec raději nezmiňuji, že by to ještě chtělo rychlík ve 22:03, tam je zase 2,5h díra

(Příspěvek byl editován uživatelem jirka67.)
Čtvrtek, 22. února 2018 - 20:12:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11702
Registrován: 5-2004
Je zajimavy ze sedla jsou prave jen pro ty nacestny stanice. Relace plzen - praha je stejne silna v tech 10 dopoledne a asi silnejsi nez dojezd do prahy na sedmou rano.

Ty 2 exy co koncej v plzni vecer 19.33 a 20.33 ve dvouhodinovy dire na konci spicky R co vozej vzduch (pobral by to jeden vagon), pak R ve 21.03 co ujede vsem pripojum a pak jama 2,5 hodiny - to musela bejt sichta vymyslet takovou zhovadilost.

Mch kolik plzenaku by se posralo kdyby posledni mnichov zastavil i rokycany, horovice a beroun? Dojezd do prahy by s7 nijak nelikvidoval.

Mch z berouna a ostatnich staci na 170 se ceste za plzen prodlouzila o 10 tam a 16 minut zpet. Pokrok nezastavis...
Pátek, 23. února 2018 - 11:26:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7920
Registrován: 4-2003
Úpa: Opak je pravdou, zmínění pánové útočí vždy jako první. Vy jste také začal. Pokud to sám nevidíte

Esli to není spíš tak, že napíšete něco, kvůli čemuž budete v očích spousty lidí slušně řečeno za exota a pokud to napíšete poněkolitátý v různých variacích, tak leckdo nabyde potřebu na to reagovat.

Vy si samozřejmě můžete žít a myslet jak chcete, ale je chybou to zobecňovat. Většina společnosti uvažuje jinak.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pátek, 23. února 2018 - 11:53:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2065
Registrován: 12-2007
[biggrin]
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Pátek, 23. února 2018 - 12:02:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1342
Registrován: 5-2014
RadekŠ: To je otázka, co si myslí většina. Faktem ale je, že u jakékoliv příspěvku, ze kterého je cítit určitá podpora ČD, tak téháčko vyskočí jako čert z krabičky, aby svého soupeře co nejvíce poplival [happy] A je otázkou, jestli tyto žluté chrchle jsou skutečně nutné a jsou adekvátní reakcí na odlišný názor [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem BoH.)
Pátek, 23. února 2018 - 12:41:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3098
Registrován: 9-2007
Ohledně rušení veškeré dotované dopravy ano, uznávám, že to je argument šikmé plochy, jistě souhlasíte s tím, že ZDO by se dotovat měla, protože za ty ceny jízdného se těžko provoz zaplatí a pokud by měla cena jízdného odpovídat nákladům, tak by vyšlo levněji mít doma Mercedes třídy E nebo něco podobného. Anebo by se všude jezdilo maršrutkou, což je teda opravdu konečná.

Ohledně noční dopravy, pokud bych se teda měl oprostit od všech svých znalostí k této tématice a vnímat to tak, jak mi to tady podsouváte, tak proč teda jezdí lůžka na některých relacích pořád plná? WL 377 na Metropolu jezdí plné zásadně vždy, WL do Curychu většinu roku také a loni od Velikonoc až po Dušičky jezdilo plné úplně všechno, co JLV vozí, s občasnou výjimkou lehátka do Krakova.

Já vím, že u takové Budapešti, kde platí GS sleva na rezervace anebo u Curychu, kde je směšně nízké jízdné, asi nebude zisk z prodaných jízdenek a rezervací natolik vysoký, aby pokryl úplně vše, ale pokud mám službu, je o ni zájem ale z ceny, za kterou ji nabízím, ji zaplatím občas velmi těžko, neměl bych se spíše snažit ji optimalizovat tak, aby se i při tom zájmu, co o ni je, zaplatila a byla zisková? Vím, že tam je zase spousta ale, nebo a sezóna, ale myslím si, že pokud by se ceny optimalizovaly (= zdražilo se) a více se řešila propagace a nabízené služby, tak by se lůžkové vozy na trasách, kde o ně zájem stále je a nevypadá to, že by měl opadnout, zaplatit mohly.

Pokud dnes zažívá nákladní železniční doprava velký boom (a mám pocit, že oproti stavu před patnácti lety to boom opravdu je), napadlo by to někoho před těmi deseti-patnácti lety, jak to dneska bude vypadat?

Asi to nemá cenu dále rozebírat, protože by pak diskuze na toto téma neměla konce. [vypravci]
Pátek, 23. února 2018 - 13:02:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1040
Registrován: 5-2002
Vantju:
"jistě souhlasíte s tím, že ZDO by se dotovat měla"
Proč bychom s tím vlastně měli jistě souhlasit?
Vantju:
" by vyšlo levněji mít doma Mercedes třídy E"
A proč je vlastně lepší jezdit dotovanou dopravou, než Mercedesem třídy E..?
Pátek, 23. února 2018 - 13:22:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7922
Registrován: 4-2003
že u jakékoliv příspěvku, ze kterého je cítit určitá podpora ČD

Já tedy nevím, proč bych vůbec měl poskytovat podporu jakémukoliv dopravci.... pochopitelně s výjimkou zpětné vazby "jel jsem s X a byl jsem (ne)spokojen". V tom je právě ten kámen úrazu...

Kdyby venku nebyla nula, tak si dřepnu s kafem na lavičku na zahradě a budu zevlovat na oblohu a fakt mi bude jedno, komu ty éra kreslící kondezační sledy patří a esli mi je sympatickej.

WL 377 na Metropolu jezdí plné zásadně vždy... ale pokud mám službu, je o ni zájem ale z ceny, za kterou ji nabízím, ji zaplatím občas velmi těžko, neměl bych se spíše snažit ji optimalizovat tak...a více se řešila propagace


Je to plný, prodělává to a budete cpát ještě víc peněz do propagace. Cítíte ten logický nesmysl?

(Mně je to tedy jedno, já nejsem dopravce a moje peníze v tomnle byznysu nejedou).
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."