| Diskuse » Železnice » Tarif | « předcházející | další » |
Tarifdolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11111 Registrován: 1-2007 |
Kolik stojí jízdenka Kúty Gr. - Kúty? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 88 Registrován: 7-2014 |
Zhruba 45 CZK, přesně řeknou na mezinárodní pokladně a nebo v rámci požadavku: https://www.cd.cz/kontaktni-formular/?openform&t=D |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11113 Registrován: 1-2007 |
Díky. Našel jsem tento ceník a do 10 km by to mělo být 1,80 €, což odpovídá cca 45 Kč. odkaz |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2517 Registrován: 6-2007 |
5.20 EUR plné NRT 2.30 EUR sousedská přeprava (sleva 55%) 1.80 EUR sousedská přeprava s In-kartou (sleva 55% + 20%) 3.40 EUR zpáteční City Star první cestující (sleva 55% + 25%) 3.20 EUR zpáteční City Star další cestující (sleva 55% + 30%) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11115 Registrován: 1-2007 |
Oto: Já z toho ceníku pochopil, že 1,80 € je bez In karty. S In kartou pak za 1,40 €. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2518 Registrován: 6-2007 |
To je ale ceník ČD. Vy tady potřebujete ceník ZSSK, protože to je slovenský úsek. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 883 Registrován: 11-2004 |
Potřeboval bych koupit místenky na EC203 na 19.6., ale nejde to. Na žádný vlak Polsko-Rakousko nejdou po 14.6. koupit místenky - ani u PKP IC ani u ČD ani u ÖBB. Netušíte někdo, kdy by to mohli uvolnit? |
|
Vlarsky
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 385 Registrován: 2-2023 |
Dá se to zjistit jednoduše. Zadáte IN100 v eshopu a jízdenku Břeclav - Kúty. Zobrazená cena ukazuje cenu jen za slovenský úsek. 45 Kč. |
|
Babilon
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4902 Registrován: 12-2007 |
Koukám na jízdenky s kolem Linz-Vídeň-Brno na konec června a píše to chybu, že pro úsek Linz-Vídeň kolo nelze prodat. V čem může být problém? |
|
Administrátor Číslo příspěvku: 76214 Registrován: 4-2003 |
Čekal bych, že to může souviset s termínem zmíněným zde: Jízdenky na polský vlak Adriatic Express k Jadranu s nástupem ve stanicích na území České republiky si budou moci cestující zakoupit v prodejních kanálech Českých drah v týdnu po 11. květnu. Deníku Zdopravy.cz to řekl mluvčí dopravce Petr Šťáhlavský. Ale samozřejmě to nemusí viset na rakouské straně a ani to nemusí být nějaký univerzální termín. |
|
Babilon
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4903 Registrován: 12-2007 |
Nevím, proč by úsek Linz-Vídeň měl souviset s vlaky k Jadranu. Rakouský web jízdenku s kolem prodává, tak se chystáme to vyřešit zvlášť Linz-Vídeň u ÓBB a zvlášť Vídeň-Brno u ČD. Cenově to vyjde srovnatelně. Dalo by se to celé u ÖBB, jenže Sparpreis nabízí ve Vídni 6minutový přestup, což se s kolama klukům nelíbí. A když si ručně zvětším požadavek na přestupní čas, tak to zvedne cenu jízdenky někam k nekonečnu. |
|
Pjůza
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 23 Registrován: 1-2006 |
"Dalo by se to celé u ÖBB, jenže Sparpreis nabízí ve Vídni 6minutový přestup, což se s kolama klukům nelíbí." To se nedivím, takové přestupy na velkých nádražích ve vekých městech se mi nelíbí ani bez kola. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18511 Registrován: 5-2004 |
Jo, teď jsem zjišťoval co koštuje Baltik do Gdaňsku měsíc dopředu. Ráno z Prahy ČD za tuším 1384. Jako druhej spoj to našlo - za pouhých 921 - kravinu Valach do Hranic, pak do Opole, Varšavy a EIP do Gdaňska. Přestupní časy kolem 12 minut (hranice byly tuším 16). Čili při permanentní rozmrdanosti úseku Pardubice - Choceň + kolem Hranic předpokládám ujetí už v těch Hranicích... PS rozlomením v Miedzylesie a nákupem polskýho úseku u PKP IC (celou trasu měli za kravinu kolem tří litrů) týmž Baltikem o 400 levnějc... Ona to je taková vlastnost vyhledávačů najít něco, čím by normálně uvažující člověk znalý reality provozu nikdy nejel ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16420 Registrován: 4-2003 |
Mě to teda nedalo a zkusil jsem si to na zítra přímým spojem*: ranní spoj 1195, ostatní 896Kč. Jízdenka po Polsku na webu PKP IC stojí 87 PLKN, tedy okolo 500 Kč, jízdenka z Prahy do Miedzylesie 573/398 Kč. -------------- *) pokud není čkověk dement nebo šotouš, tak ho nic jinýho ani nenapadne.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 26967 Registrován: 3-2007 |
Jo, loni na půlku srpna stála jízdenka Praha hl.n. - Gdynia na éšopu ČD taky něco okolo těch 1400.-Kč, s koupí cca o měsíc až dva dřív, přičemž mimo sezonu to je něco okolo osmi stovek. To odpovídá cenám, co našel Radek. Přímý Baltik (a ten noční s klasickým lůžkem) je velmi dobře použitelné spojení a ano, to se asi povedlo. Včetně toho, že tam jezdí jídelák, tedy bufetový vůz ČD Armpee s tím, že to je dvojka. Čtrnáct set za cestu Praha-Kdyně v plné sezoně mi připadá jako rozumná cena - a nemyslím si to sám, protože jsou ty vlaky velmi slušně využívané (od Krakova bohužel přeplněné ale zase lze využít variantu cesty nočním spojem a lůžkem). Za mne palec nahoru. A už jsem to tady psal, loni jsme jeli na týden na Hel, vlakem, lůžkem a pohoda. Z nádraží na helu taxíkem na ubytko, zpět nás odvezla paní majitelka ale pěšky by to šlo taky i bez jejich parodie na VHD. Pro nás postižené čeští brejlovci, béčka , jednou na to budu rád vzpomínat. Výlety přístavy, Malbork, pevnosti (a úzké) na Helu, ceny mírné - jsem rád, že jsem to poznal. Třeba pro rodiny s dětma ideální. A vážně málo kam se dá jet k moři v pohodě veřejnou dopravou, tedy vlakem až tam. Petr: Piš jen STZH (Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.) |
|
Paul2no
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3861 Registrován: 11-2009 |
Vznikne jednotná evropská jízdenka pro kombinaci dopravců. Brusel tím chce zvýšit konkurenci na železnici |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 26968 Registrován: 3-2007 |
No. Brusel je totálně mimo a veškerá použitelná spojení mezi západoevropskými metropolemi byly dávno zlikvidovány a to, co zůstalo, je stejně neúměrně drahé jak proti letence, tak autu. Spěte dál. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3345 Registrován: 2-2007 |
Kombinátor krajských jízdenek: odkaz |
|
Pajas2
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1448 Registrován: 10-2009 |
Vypadá dobře. Při doplnění síťových jízdenek dopravců jako např. ČD, by se daly najít ještě lepší ceny pro jednoho nebo více cestujících. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18415 Registrován: 12-2009 |
Nedá se koupit jízdenka přes Głucholazy. Ani do Cieszyna. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2618 Registrován: 7-2017 |
"No. Brusel je totálně mimo a veškerá použitelná spojení mezi západoevropskými metropolemi byly dávno zlikvidovány a to, co zůstalo, je stejně neúměrně drahé jak proti letence, tak autu. Spěte dál." To by ma zaujímalo, ktoré konkrétne. |
|
Administrátor Číslo příspěvku: 76258 Registrován: 4-2003 |
"Nevím, proč by úsek Linz-Vídeň měl souviset s vlaky k Jadranu. Rakouský web jízdenku s kolem prodává, tak se chystáme to vyřešit zvlášť Linz-Vídeň u ÓBB a zvlášť Vídeň-Brno u ČD. Cenově to vyjde srovnatelně. Dalo by se to celé u ÖBB, jenže Sparpreis nabízí ve Vídni 6minutový přestup, což se s kolama klukům nelíbí. A když si ručně zvětším požadavek na přestupní čas, tak to zvedne cenu jízdenky někam k nekonečnu." To byl jen nápad. Důvod mohl být někde jinde, ale už to funguje.Podobně jako lístky do Koperu (narozdíl od Rijeky pouze sedačka ), které s tím ale asi nesouvisí. Stačí zvolit místenku pouze pro kolo, neb rakouský rj jaksi místo pro kolo i cestujícícho neumí a e-shop tím pádem vypíše kec o vyprodanosti, ač taková místa tam nebudou nikdy... "Jako druhej spoj to našlo - za pouhých 921 - kravinu Valach do Hranic, pak do Opole, Varšavy a EIP do Gdaňska. Přestupní časy kolem 12 minut (hranice byly tuším 16). Čili při permanentní rozmrdanosti úseku Pardubice - Choceň + kolem Hranic předpokládám ujetí už v těch Hranicích..." ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2127 Registrován: 9-2015 |
Ahoj. Jízdenky na Praha - Kodaň jsou v prodeji jen 2 měsíce předem, nebo už se čeká nějaká nepravidelnost, že je na konec července nemůžu najít? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2128 Registrován: 9-2015 |
@Mouka,@Vlarsky (Kúty): To jsou ale mezinárodní jízdenky. Pak jsou přece ještě vnitrostátní, které člověk koupí třeba v Bratislavě na pokladně po delším výslechu, jak by rád absolvoval cestu na české straně. No a pak je ještě velmi citlivé a asi nejasné téma, kolik by takový slovenský průvodčí účtoval ve vlaku příplatek za to, že jste si jízdenku neopatřil, případně jaký ceník by na to aplikoval. Protože mezinárodní nemá v POPce a ve vnitrostátním tam zas možná nemá tarifní bod Kúty Gr.? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2129 Registrován: 9-2015 |
@Pospec,@Pajas2 (kalkuvlacka): Na mobilu postrádám nějaké tlačítko, aby to začalo hledat. Ale třeba jsem to napoprvé nezkusil správně. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3572 Registrován: 9-2003 |
Tak pozoruju, že ten tarif PID je opravdu paskvil. Měl jsem studentům 15-18 z jiného kraje najít cestu a cenu z Nymburka do Týnce nad Sázavou a u toho zjistil, že si nemohou koupit jízdenku s "poloviční" slevou (jak jim stát ve veřejné regionální dopravě garantuje), ale aplikace PID nabídne jen plnou cenu, protože tranzitujou přes Prahu a v pražských pásmech se platí plná cena již od 15 let. Ale že to postihne i zbytek cesty mě nenapadlo ... Logiku v tom nevidím. Má to nějaké elegantní řešení?
Z nejhoršího jsme uvnitř!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18549 Registrován: 5-2004 |
PID je paskvil. Jestli nevyjde levnějc nějaká skupina za ČD nebo poloviční ČD. PID už stejně mnohdy atakuje onetiket. Nebo by se to muselo v tý komplikaci běhavka kupovat per partes. Extra 5-1 za půl, pak PP0B a pak zas vnější do Týnce za půl... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2520 Registrován: 6-2007 |
42 Kč zvýhodněná jízdenka pro pásma 1-7 (pětipásmová nestačí časově) 46 Kč plnocenná jízdenka pro Prahu 88 Kč celkem (v aplikaci PID Lítačka) |
|
Babilon
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4905 Registrován: 12-2007 |
A jde to takhle kombinovat? Protože plnocenné jízdenky takhle kombinovat nejdou. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2831 Registrován: 9-2005 |
Zdravím, chci se zeptat, zda-li od 1. července půjdou zakoupit a odbavovat jízdenky z jihočeské dopravní aplikace Ideska? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 13119 Registrován: 6-2006 |
V sobotu po šesté ráno, jsem Écéčkem směřujícím do Varšavy cestoval z hlaváku a Libně jen do Kolína a přesto, že jsem v kupé seděl sám, tak od pana průvodčího povinná místenka za pade, se mi zdála zbytečná. Když kolem mě bylo místa dost a jel jsem jen čtyřicet minut, no ne? Moje chyba, možná kdybych stál v chodbičce nebo u AHA, tak bych ušetřil. Jestli to není další škubání peněz navíc. Aby si poté kravaťáci na nábřeží nevzpomněli, že by mohli cestující platit extra přirážku za cestování v klimatizovaných vozech. |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 27068 Registrován: 3-2007 |
Pokud si koupíte jízdenku ČD včetně in 100, tak máte místenku v ceně jízdenky. Proč jste té možnosti nevyužil? Vaše volba přeci. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2521 Registrován: 6-2007 |
Neušetřil. Protože v povinně místenkovém vlaku se bez místenky nesmí cestovat vůbec. Ani na chodbičce. Není, naprostá většina jízdenek se už dnes prodá online a místenka je tudíž zdarma. (Příspěvek byl editován uživatelem oto.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 113 Registrován: 11-2019 |
Tarifní zajímavost na novém vlaku do Bochova: Máte pražský kupon a chcete jet z Prahy do Bochova na PID. Bochov je 12. pásmo. Nabízí se tedy jízdenka na 12 pásmem. Jenže ouha — 12pásmová jízdenka je jen na 3 hodiny, a cesta Praha-Veleslavín — Bochov je 3h3min. Chci tedy jako obvykle zakoupit vyšší pásmo, abych se časově vešel. Jenže ouha — 3 hodiny je maximum, všechny vyšší jízdenky mají taky jen 3 hodiny. Dojet z Prahy do Bochova se tedy zřejmě dá jen na celodenní jízdenku? Zvláštní. |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 27070 Registrován: 3-2007 |
A vy taM spíte a vracíte se druhý den nebo proč trváte na té jednoduché? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 114 Registrován: 11-2019 |
Já jsem se projel na kole a vracel se Krušnohorem, kde PID neplatí. Ono jde o pár korun, ale zaujalo mě to, ještě jsem v PID na takovou situaci nenarazil. Tedy vyšší pásmo musí člověk kvůli času volit celkem běžně, ale že při přímé jízdě z A do B bez extra buřtů a prostojů dojde i maximální čas, to se mi ještě nestalo. Nicméně průvodčí 12pásmovou jízdenku uznal bez mrknutí oka :-D |
|
Smithers
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1100 Registrován: 12-2007 |
Tohle je další pěkný důsledek Boreckého zdražení formou zkrácení platnosti jízdenek. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3548 Registrován: 8-2017 |
Já jsem jel ze Zličína, což je taky 3:03 a po zadání spojení mi to v lítačce nabídlo tu dvanáctipásmovou, tak jsem to neřešil a průvodčí taky ne. |
|
Tomasjablo
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 170 Registrován: 12-2008 |
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jak to je se spojením do Kodaně. ČD inzerují přímé spojení ale vyhledavače toto nabízí do 11.7. a pak od 15.8. Je to z důvodu výluk v Německu? Nebo je problém někde jinde. Díky |
|
Vlarsky
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 412 Registrován: 2-2023 |
Na účet objednavatelů se do Bochova můžou vozit i držitelé přirozených jízdních dokladů. Děkujeme. |
|
Babilon
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4906 Registrován: 12-2007 |
Dojet z Prahy do Bochova se tedy zřejmě dá jen na celodenní jízdenku? Zvláštní. Nebo postupně na dvě jízdenky. Nicméně průvodčí 12pásmovou jízdenku uznal bez mrknutí oka :-D U revizora byste měl smůlu. |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 27080 Registrován: 3-2007 |
Pane Babilone, už skoro týden nejde Babitron. Mohl byste zjednat nápravu? Děkuji. |
|
Petrpes
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1026 Registrován: 8-2005 |
Doporučuji GRAPP SŽ 🙃
Fotky nejen piva zde ⤵️
https://www.instagram.com/petr.pes.novak/ |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 646 Registrován: 3-2016 |
Zdravím. Předpokládám, že jízdenka Egronet platí i ve víkendových vlacích z Protivce do Bochova, když na tu Egronetku se dá normálně jet od K.Varů až někam do Rakovníka, je to tak? Díky. |
|
Administrátor Číslo příspěvku: 76336 Registrován: 4-2003 |
Mladějov: Mně to ukazuje tohle: Babitron: Probíhá údržba Babitron stěhujeme na nový server a nejspíš to nějaký čas potrvá. Máte-li nějaké dotazy, pište na babilon@email.cz. |
|
Džejár
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 266 Registrován: 3-2012 |
"Zdravím. Předpokládám, že jízdenka Egronet platí i ve víkendových vlacích z Protivce do Bochova, když na tu Egronetku se dá normálně jet od K.Varů až někam do Rakovníka, je to tak? Díky." Předpokládáš špatně, Egronetka na bochovské trati neplatí (síťová platí, region KV platí, PID platí, Egronet neplatí)
Obdivuji osobní statečnost řidičů linky 294
|
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 27098 Registrován: 3-2007 |
"Mladějov: Mně to ukazuje tohle: Babitron: Probíhá údržba Babitron stěhujeme na nový server a nejspíš to nějaký čas potrvá. Máte-li nějaké dotazy, pište na babilon@email.cz. " Jo, to jo. Když to první den (ve středu před týdnem) vypadlo, tak pan Babilon mi odpověděl, že stěhují server a že to do zítřka poběží. Pak se změnila hláška z "500" na jinou "pracujeme na tom" a po mém druhém dotazu na tuto. Nebudu mu zbytečně plnit poštu, vyčkám. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4 Registrován: 6-2024 |
Při nákupu jízdenky u průvodčí při jízdě ze zastávky bez pokladny začaly ČD v Moravskoslezském kraji účtovat 50 Kč příplatek. Vlak přitom není uveden jako se samoobslužným způsobem odbavování. Je to normální? Myslel jsem si, že je to špatný vtip, pak jsem ale našel toto: https://www.kodis.cz/news/konec-vyjimky-pri-nakupu-zeleznicnich-j izdenek-369490 Výjimky z čeho? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 647 Registrován: 3-2016 |
Džejár: "Předpokládáš špatně, Egronetka na bochovské trati neplatí (síťová platí, region KV platí, PID platí, Egronet neplatí)" Díky za reakci. Ale proč ne? Vždyť je to taky KV kraj, ne? |
|
Adamek
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1285 Registrován: 10-2007 |
Egronet do Bochova platí |
|
Džejár
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 267 Registrován: 3-2012 |
kyklop499: naprostý souhlas. Ale Egronetka je jízdenka, na jejíž platnosti se dohodly dva státy, respektive nějaké územní celky, a rozsah linek je taxativně vyjmenován. Už se pracuje na tom, aby platila i na bochovce, ale donutit Fricka, aby něco podepsal, je na dlouhý lokte. Adámek: pokud ti ji někdo ve vlaku uznal, tak neoprávněně. Sorry jako.
Obdivuji osobní statečnost řidičů linky 294
|
|
Adamek
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1286 Registrován: 10-2007 |
Nějaký zdroj pro tohle tvrzení? FYI (Příspěvek byl editován uživatelem adamek.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 648 Registrován: 3-2016 |
Adamek: Super, tak je to tedy i černé na bílém... Díky moc. ![]() |
|
Zelený_petr
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 256 Registrován: 7-2005 |
Kde je napsáno, že na R23 je povinná rezervace pro kola? Jízdenka PID plus dovozné PID prý nestačí.
Nic není tak, jak se na první pohled může zdát.
|
|
Pajas2
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1456 Registrován: 10-2009 |
"Kde je napsáno, že na R23 je povinná rezervace pro kola? Jízdenka PID plus dovozné PID prý nestačí." |
|
Babilon
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4907 Registrován: 12-2007 |
"Kde je napsáno, že na R23 je povinná rezervace pro kola? Jízdenka PID plus dovozné PID prý nestačí." To, že to nejsou schopni vyznačit v jízdním řádu, je jejich totální amatéřina. |
|
Zelený_petr
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 257 Registrován: 7-2005 |
A co je mi po tom, když jedu dle tarifu IDS (PID), kde o rezervaci u vlaku ani v tarifu nic není??? Navíc jejich web je zjevně krajně neaktuální a neuvažije s nasazovanými soupravami: (Přeprava kol/koloběžek, elektrokol/elektrokoloběžek je možná pouze po předchozí rezervaci místa pro kolo a do vyčerpání kapacity míst ve vlaku. Kolo/koloběžku je potřeba umístit na stojan nebo do vyhrazeného oddílu. Na lince R23 je *po vyčerpání kapacity míst ve voze č. 2 (Low cost) možné kola/koloběžky uložit do vyhrazeného prostoru ve voze č. 1. (business). Prosím dbejte na pokyny stevardů.)
Nic není tak, jak se na první pohled může zdát.
|
|
Zelený_petr
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 258 Registrován: 7-2005 |
A rovnou ještě doplním, že pak přestupuju, takže fakt nechci řešit tarif RJ, abych za kolo platil dvakrát. Bohatě stačí, že cosi o rezervaci mektá i navazující Vrakiva, která sice taky asi cosi podobně pochybného prý vyžaduje, ale čety na to naštěstí aspoň dlabou. I proto jedu radši i bez přestupu na PID, abych nemusel zkoumat tisíc různých podmínek.
Nic není tak, jak se na první pohled může zdát.
|
|
Babilon
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4908 Registrován: 12-2007 |
A co je mi po tom, když jedu dle tarifu IDS (PID), kde o rezervaci u vlaku ani v tarifu nic není??? V tarifu PID se píše, že přeprava kol se řídí podmínkami dopravců. A rovnou ještě doplním, že pak přestupuju, takže fakt nechci řešit tarif RJ, abych za kolo platil dvakrát. Nemusíte řešit tarif RJ, stačí si u nich koupit rezervaci pro kolo. Stejně jako když pojedete rychlíkem ČD např. z Roudnice do Kralup nebo ze Světlé do Čáslavi. Neříkám, že se mi to takto líbí, jenom říkám, jak to je. |
|
Zelený_petr
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 262 Registrován: 7-2005 |
"Nemusíte řešit tarif RJ, stačí si u nich koupit rezervaci pro kolo. Stejně jako když pojedete rychlíkem ČD např. z Roudnice do Kralup nebo ze Světlé do Čáslavi." V tarifu PID jsem to už našel, když ji po mně chtěli. Ale čekal bych, že se to týká podmínek uložení a podobně, ne tarifu nebo dokonce rezervací, když přepravní doklad řeším s PID. Nebo že to platí pouze pro jízdenky RJ. Prostě bordel nebo minimálně chyták. ![]()
Nic není tak, jak se na první pohled může zdát.
|