Diskuse » Železnice » Tarif « předcházející | další »

Tarif

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři

   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků  zobrazit všechny (57)   
 
Předchozí roky: 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006
Archiv diskuse Tarif do 08. 1. 2020 Velky_sef 60 08. 1. 2020 09:18
Archiv diskuse Tarif do 13. 1. 2020 T_._H_. 60 13. 1. 2020 22:57
Archiv diskuse Tarif do 28. 1. 2020 Oto 60 28. 1. 2020 09:37
Archiv diskuse Tarif do 21. 2. 2020 Ahmad_Šáh_Masúd 60 21. 2. 2020 10:43
Archiv diskuse Tarif do 09. 3. 2020 Peno 60 09. 3. 2020 14:04
Archiv diskuse Tarif do 31. 3. 2020 T_._H_. 60 31. 3. 2020 13:36
Archiv diskuse Tarif do 18. 4. 2020 T_._H_. 60 18. 4. 2020 07:39
Archiv diskuse Tarif do 15. 5. 2020 Trs2004 60 15. 5. 2020 19:27
Archiv diskuse Tarif do 30. 5. 2020 Paul_red_adair 60 30. 5. 2020 14:57
Archiv diskuse Tarif do 03. 6. 2020 Pikehead 60 03. 6. 2020 10:41
Archiv diskuse Tarif do 03. 7. 2020 Komis 60 03. 7. 2020 22:29
Archiv diskuse Tarif do 11. 8. 2020 Mirek_Zv. 60 11. 8. 2020 16:17
Archiv diskuse Tarif do 29. 10. 2020 Pikehead 60 29. 10. 2020 11:05
Archiv diskuse Tarif do 08. 12. 2020 Mouka 60 08. 12. 2020 14:18
Archiv diskuse Tarif do 29. 12. 2020 Canfranc 60 29. 12. 2020 16:30
Archiv diskuse Tarif do 29. 1. 2021 Martin_zlivský 60 29. 1. 2021 09:09
Archiv diskuse Tarif do 23. 2. 2021 152 60 23. 2. 2021 13:35
Archiv diskuse Tarif do 14. 4. 2021 Mirek_Zv. 60 14. 4. 2021 09:36
Archiv diskuse Tarif do 04. 6. 2021 Miropiro 60 04. 6. 2021 12:33
Archiv diskuse Tarif do 30. 6. 2021 Mouka 60 30. 6. 2021 12:21
Archiv diskuse Tarif do 03. 8. 2021 Vantju 60 03. 8. 2021 20:52
Archiv diskuse Tarif do 24. 9. 2021 Mouka 60 24. 9. 2021 07:00
Archiv diskuse Tarif do 27. 11. 2021 Krňan 60 27. 11. 2021 22:09
Archiv diskuse Tarif do 06. 1. 2022 M_g 60 06. 1. 2022 19:20
Archiv diskuse Tarif do 31. 3. 2022 intelpetr 60 31. 3. 2022 10:43
Archiv diskuse Tarif do 12. 5. 2022 Ahmad_Šáh_Masúd 60 12. 5. 2022 13:23
Archiv diskuse Tarif do 31. 5. 2022 Kůň 60 31. 5. 2022 14:02
Archiv diskuse Tarif do 26. 6. 2022 Pikehead 60 26. 6. 2022 10:32
Archiv diskuse Tarif do 16. 7. 2022 Arakain 60 16. 7. 2022 12:58
Archiv diskuse Tarif do 30. 7. 2022 Miropiro 60 30. 7. 2022 20:21
Archiv diskuse Tarif do 18. 9. 2022 Babilon 60 18. 9. 2022 19:38
Archiv diskuse Tarif do 12. 11. 2022 Oto 60 12. 11. 2022 18:07
Archiv diskuse Tarif do 11. 12. 2022 Babilon 60 11. 12. 2022 11:45
Archiv diskuse Tarif do 21. 2. 2023 Tobik 60 21. 2. 2023 09:34
Archiv diskuse Tarif do 17. 4. 2023 Milanm 60 17. 4. 2023 09:59
Archiv diskuse Tarif do 25. 5. 2023 Mirek_Zv. 60 25. 5. 2023 20:00
Archiv diskuse Tarif do 12. 7. 2023 Oto 60 12. 7. 2023 11:10
Archiv diskuse Tarif do 30. 7. 2023 H_k 60 30. 7. 2023 21:34
Archiv diskuse Tarif do 18. 8. 2023 Hungry_bear 60 18. 8. 2023 15:05
Archiv diskuse Tarif do 05. 9. 2023 Velky_sef 60 05. 9. 2023 21:31
Archiv diskuse Tarif do 02. 11. 2023 M_g 60 02. 11. 2023 14:43
Archiv diskuse Tarif do 01. 2. 2024 Chomutovák 60 01. 2. 2024 19:14
Archiv diskuse Tarif do 12. 4. 2024 Libcha 60 12. 4. 2024 10:11
Archiv diskuse Tarif do 01. 9. 2024 Mouka 60 01. 9. 2024 12:41
Archiv diskuse Tarif do 11. 10. 2024 Petr_vlček 60 11. 10. 2024 10:17
Archiv diskuse Tarif do 15. 10. 2024 S4991023 60 15. 10. 2024 12:34
Archiv diskuse Tarif do 04. 11. 2024 Mladějov 60 04. 11. 2024 15:46
Archiv diskuse Tarif do 27. 1. 2025 ladabohac 60 27. 1. 2025 23:34
Archiv diskuse Tarif do 25. 3. 2025 Petr_vlček 60 25. 3. 2025 18:46
Archiv diskuse Tarif do 13. 4. 2025 S4991023 60 13. 4. 2025 06:49
Archiv diskuse Tarif do 23. 5. 2025 Miloš_jonák 60 23. 5. 2025 10:12
Archiv diskuse Tarif do 21. 7. 2025 Milanm 60 21. 7. 2025 11:55
Archiv diskuse Tarif do 08. 9. 2025 Mouka 60 08. 9. 2025 17:51
Archiv diskuse Tarif do 11. 12. 2025 Pospec 60 11. 12. 2025 14:28
Archiv diskuse Tarif do 29. 12. 2025 Pikehead 60 29. 12. 2025 16:29
Archiv diskuse Tarif do 29. 3. 2026 J.M. 60 29. 3. 2026 16:32
Archiv diskuse Tarif do 28. 4. 2026 Priapos 60 28. 4. 2026 23:48
   autor příspěvek
Středa, 29. dubna 2026 - 09:36:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11111
Registrován: 1-2007
Kolik stojí jízdenka Kúty Gr. - Kúty?
Středa, 29. dubna 2026 - 10:46:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 88
Registrován: 7-2014
Mouka:
"Kolik stojí jízdenka Kúty Gr. - Kúty?"
Zhruba 45 CZK, přesně řeknou na mezinárodní pokladně a nebo v rámci požadavku: https://www.cd.cz/kontaktni-formular/?openform&t=D
Středa, 29. dubna 2026 - 10:51:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11113
Registrován: 1-2007
Díky. Našel jsem tento ceník a do 10 km by to mělo být 1,80 €, což odpovídá cca 45 Kč.
odkaz
Středa, 29. dubna 2026 - 11:18:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2517
Registrován: 6-2007
Mouka:
"Kolik stojí jízdenka Kúty Gr. - Kúty?"

5.20 EUR plné NRT
2.30 EUR sousedská přeprava (sleva 55%)
1.80 EUR sousedská přeprava s In-kartou (sleva 55% + 20%)
3.40 EUR zpáteční City Star první cestující (sleva 55% + 25%)
3.20 EUR zpáteční City Star další cestující (sleva 55% + 30%)
Čtvrtek, 30. dubna 2026 - 08:40:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11115
Registrován: 1-2007
Oto: Já z toho ceníku pochopil, že 1,80 € je bez In karty. S In kartou pak za 1,40 €.
Čtvrtek, 30. dubna 2026 - 10:24:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2518
Registrován: 6-2007
To je ale ceník ČD. Vy tady potřebujete ceník ZSSK, protože to je slovenský úsek.
Čtvrtek, 30. dubna 2026 - 15:25:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 883
Registrován: 11-2004
Potřeboval bych koupit místenky na EC203 na 19.6., ale nejde to. Na žádný vlak Polsko-Rakousko nejdou po 14.6. koupit místenky - ani u PKP IC ani u ČD ani u ÖBB. Netušíte někdo, kdy by to mohli uvolnit?
Vlarsky
Čtvrtek, 30. dubna 2026 - 15:29:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 385
Registrován: 2-2023
Mouka:
"Kolik stojí jízdenka Kúty Gr. - Kúty?"

Dá se to zjistit jednoduše. Zadáte IN100 v eshopu a jízdenku Břeclav - Kúty. Zobrazená cena ukazuje cenu jen za slovenský úsek. 45 Kč.
Babilon
Sobota, 02. května 2026 - 19:52:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4902
Registrován: 12-2007
Koukám na jízdenky s kolem Linz-Vídeň-Brno na konec června a píše to chybu, že pro úsek Linz-Vídeň kolo nelze prodat. V čem může být problém?
Neděle, 03. května 2026 - 10:04:33  
Administrátor
Číslo příspěvku: 76214
Registrován: 4-2003
Čekal bych, že to může souviset s termínem zmíněným zde:
Jízdenky na polský vlak Adriatic Express k Jadranu s nástupem ve stanicích na území České republiky si budou moci cestující zakoupit v prodejních kanálech Českých drah v týdnu po 11. květnu. Deníku Zdopravy.cz to řekl mluvčí dopravce Petr Šťáhlavský.

Ale samozřejmě to nemusí viset na rakouské straně a ani to nemusí být nějaký univerzální termín.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Babilon
Neděle, 03. května 2026 - 11:01:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4903
Registrován: 12-2007
Nevím, proč by úsek Linz-Vídeň měl souviset s vlaky k Jadranu.
Rakouský web jízdenku s kolem prodává, tak se chystáme to vyřešit zvlášť Linz-Vídeň u ÓBB a zvlášť Vídeň-Brno u ČD. Cenově to vyjde srovnatelně.
Dalo by se to celé u ÖBB, jenže Sparpreis nabízí ve Vídni 6minutový přestup, což se s kolama klukům nelíbí. A když si ručně zvětším požadavek na přestupní čas, tak to zvedne cenu jízdenky někam k nekonečnu.
Pjůza
Úterý, 12. května 2026 - 18:39:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 23
Registrován: 1-2006
Babilon:
"Dalo by se to celé u ÖBB, jenže Sparpreis nabízí ve Vídni 6minutový přestup, což se s kolama klukům nelíbí."

To se nedivím, takové přestupy na velkých nádražích ve vekých městech se mi nelíbí ani bez kola.
Úterý, 12. května 2026 - 19:36:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18511
Registrován: 5-2004
Jo, teď jsem zjišťoval co koštuje Baltik do Gdaňsku měsíc dopředu. Ráno z Prahy ČD za tuším 1384. Jako druhej spoj to našlo - za pouhých 921 - kravinu Valach do Hranic, pak do Opole, Varšavy a EIP do Gdaňska. Přestupní časy kolem 12 minut (hranice byly tuším 16). Čili při permanentní rozmrdanosti úseku Pardubice - Choceň + kolem Hranic předpokládám ujetí už v těch Hranicích...

PS rozlomením v Miedzylesie a nákupem polskýho úseku u PKP IC (celou trasu měli za kravinu kolem tří litrů) týmž Baltikem o 400 levnějc...

Ona to je taková vlastnost vyhledávačů najít něco, čím by normálně uvažující člověk znalý reality provozu nikdy nejel[crazy]
Středa, 13. května 2026 - 09:19:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16420
Registrován: 4-2003
Mě to teda nedalo a zkusil jsem si to na zítra přímým spojem*: ranní spoj 1195, ostatní 896Kč. Jízdenka po Polsku na webu PKP IC stojí 87 PLKN, tedy okolo 500 Kč, jízdenka z Prahy do Miedzylesie 573/398 Kč.


--------------
*) pokud není čkověk dement nebo šotouš, tak ho nic jinýho ani nenapadne.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!

Mladějov
Středa, 13. května 2026 - 10:04:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26967
Registrován: 3-2007
Jo, loni na půlku srpna stála jízdenka Praha hl.n. - Gdynia na éšopu ČD taky něco okolo těch 1400.-Kč, s koupí cca o měsíc až dva dřív, přičemž mimo sezonu to je něco okolo osmi stovek. To odpovídá cenám, co našel Radek.

Přímý Baltik (a ten noční s klasickým lůžkem) je velmi dobře použitelné spojení a ano, to se asi povedlo. Včetně toho, že tam jezdí jídelák, tedy bufetový vůz ČD Armpee s tím, že to je dvojka.

Čtrnáct set za cestu Praha-Kdyně v plné sezoně mi připadá jako rozumná cena - a nemyslím si to sám, protože jsou ty vlaky velmi slušně využívané (od Krakova bohužel přeplněné ale zase lze využít variantu cesty nočním spojem a lůžkem). Za mne palec nahoru. A už jsem to tady psal, loni jsme jeli na týden na Hel, vlakem, lůžkem a pohoda. Z nádraží na helu taxíkem na ubytko, zpět nás odvezla paní majitelka ale pěšky by to šlo taky i bez jejich parodie na VHD.

Pro nás postižené čeští brejlovci, béčka [lol], jednou na to budu rád vzpomínat.

Výlety přístavy, Malbork, pevnosti (a úzké) na Helu, ceny mírné - jsem rád, že jsem to poznal. Třeba pro rodiny s dětma ideální.

A vážně málo kam se dá jet k moři v pohodě veřejnou dopravou, tedy vlakem až tam.

Petr: Piš jen STZH [lol]



(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Paul2no
Středa, 13. května 2026 - 10:07:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3861
Registrován: 11-2009
Vznikne jednotná evropská jízdenka pro kombinaci dopravců. Brusel tím chce zvýšit konkurenci na železnici
Mladějov
Středa, 13. května 2026 - 10:12:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26968
Registrován: 3-2007
No. Brusel je totálně mimo a veškerá použitelná spojení mezi západoevropskými metropolemi byly dávno zlikvidovány a to, co zůstalo, je stejně neúměrně drahé jak proti letence, tak autu. Spěte dál.
Středa, 13. května 2026 - 12:21:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3345
Registrován: 2-2007
Kombinátor krajských jízdenek: odkaz
Pajas2
Středa, 13. května 2026 - 12:56:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1448
Registrován: 10-2009
Pospec:
"Kombinátor krajských jízdenek: odkaz"
Vypadá dobře. Při doplnění síťových jízdenek dopravců jako např. ČD, by se daly najít ještě lepší ceny pro jednoho nebo více cestujících.
Středa, 13. května 2026 - 13:14:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18415
Registrován: 12-2009
Nedá se koupit jízdenka přes Głucholazy. Ani do Cieszyna.
Středa, 13. května 2026 - 21:47:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2618
Registrován: 7-2017
Mladějov:
"No. Brusel je totálně mimo a veškerá použitelná spojení mezi západoevropskými metropolemi byly dávno zlikvidovány a to, co zůstalo, je stejně neúměrně drahé jak proti letence, tak autu. Spěte dál."

To by ma zaujímalo, ktoré konkrétne.
Sobota, 16. května 2026 - 12:54:05  
Administrátor
Číslo příspěvku: 76258
Registrován: 4-2003
Babilon:
"Nevím, proč by úsek Linz-Vídeň měl souviset s vlaky k Jadranu.
Rakouský web jízdenku s kolem prodává, tak se chystáme to vyřešit zvlášť Linz-Vídeň u ÓBB a zvlášť Vídeň-Brno u ČD. Cenově to vyjde srovnatelně.
Dalo by se to celé u ÖBB, jenže Sparpreis nabízí ve Vídni 6minutový přestup, což se s kolama klukům nelíbí. A když si ručně zvětším požadavek na přestupní čas, tak to zvedne cenu jízdenky někam k nekonečnu."

To byl jen nápad. Důvod mohl být někde jinde, ale už to funguje.Podobně jako lístky do Koperu (narozdíl od Rijeky pouze sedačka [crazy]), které s tím ale asi nesouvisí.
Stačí zvolit místenku pouze pro kolo, neb rakouský rj jaksi místo pro kolo i cestujícícho neumí a e-shop tím pádem vypíše kec o vyprodanosti, ač taková místa tam nebudou nikdy...


Petr_vlček:
"Jako druhej spoj to našlo - za pouhých 921 - kravinu Valach do Hranic, pak do Opole, Varšavy a EIP do Gdaňska. Přestupní časy kolem 12 minut (hranice byly tuším 16). Čili při permanentní rozmrdanosti úseku Pardubice - Choceň + kolem Hranic předpokládám ujetí už v těch Hranicích..."
Před zavedením Baltiků jsme takto ranním spojením (EC 121/EC 106) do Sopot jeli (akorát samozřejmě bez následných přestupů - přímo z Hranic až k moři), a to tehdy v Hranicích byl přípoj velmi ostrý. Poslední JŘ (s delším přestupem a případnou návštěvou hranické občerstvovny) takhle občas jedu do Ostravy (nic dřív jaksi nejede), případně jednou i do Litvy, a neujelo to zatím nikdy.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Neděle, 17. května 2026 - 19:01:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2127
Registrován: 9-2015
Ahoj. Jízdenky na Praha - Kodaň jsou v prodeji jen 2 měsíce předem, nebo už se čeká nějaká nepravidelnost, že je na konec července nemůžu najít?
Neděle, 17. května 2026 - 19:08:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2128
Registrován: 9-2015
@Mouka,@Vlarsky (Kúty):
To jsou ale mezinárodní jízdenky. Pak jsou přece ještě vnitrostátní, které člověk koupí třeba v Bratislavě na pokladně po delším výslechu, jak by rád absolvoval cestu na české straně.
No a pak je ještě velmi citlivé a asi nejasné téma, kolik by takový slovenský průvodčí účtoval ve vlaku příplatek za to, že jste si jízdenku neopatřil, případně jaký ceník by na to aplikoval. Protože mezinárodní nemá v POPce a ve vnitrostátním tam zas možná nemá tarifní bod Kúty Gr.?
Neděle, 17. května 2026 - 19:15:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2129
Registrován: 9-2015
@Pospec,@Pajas2 (kalkuvlacka):
Na mobilu postrádám nějaké tlačítko, aby to začalo hledat. Ale třeba jsem to napoprvé nezkusil správně.
Středa, 03. června 2026 - 21:43:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3572
Registrován: 9-2003
Tak pozoruju, že ten tarif PID je opravdu paskvil. Měl jsem studentům 15-18 z jiného kraje najít cestu a cenu z Nymburka do Týnce nad Sázavou a u toho zjistil, že si nemohou koupit jízdenku s "poloviční" slevou (jak jim stát ve veřejné regionální dopravě garantuje), ale aplikace PID nabídne jen plnou cenu, protože tranzitujou přes Prahu a v pražských pásmech se platí plná cena již od 15 let.

Ale že to postihne i zbytek cesty mě nenapadlo ...

Logiku v tom nevidím.

Má to nějaké elegantní řešení?
Z nejhoršího jsme uvnitř!
Středa, 03. června 2026 - 22:08:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18549
Registrován: 5-2004
PID je paskvil.

Jestli nevyjde levnějc nějaká skupina za ČD nebo poloviční ČD. PID už stejně mnohdy atakuje onetiket.

Nebo by se to muselo v tý komplikaci běhavka kupovat per partes. Extra 5-1 za půl, pak PP0B a pak zas vnější do Týnce za půl...
Středa, 03. června 2026 - 22:24:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2520
Registrován: 6-2007
Nuts:
"Měl jsem studentům 15-18 z jiného kraje najít cestu a cenu z Nymburka do Týnce nad Sázavou"

42 Kč zvýhodněná jízdenka pro pásma 1-7 (pětipásmová nestačí časově)
46 Kč plnocenná jízdenka pro Prahu

88 Kč celkem (v aplikaci PID Lítačka)
Babilon
Čtvrtek, 04. června 2026 - 00:10:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4905
Registrován: 12-2007
A jde to takhle kombinovat? Protože plnocenné jízdenky takhle kombinovat nejdou.
Neděle, 07. června 2026 - 11:51:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2831
Registrován: 9-2005
Zdravím, chci se zeptat, zda-li od 1. července půjdou zakoupit a odbavovat jízdenky z jihočeské dopravní aplikace Ideska?
Neděle, 07. června 2026 - 12:40:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13119
Registrován: 6-2006
V sobotu po šesté ráno, jsem Écéčkem směřujícím do Varšavy cestoval z hlaváku a Libně jen do Kolína a přesto, že jsem v kupé seděl sám, tak od pana průvodčího povinná místenka za pade, se mi zdála zbytečná. Když kolem mě bylo místa dost a jel jsem jen čtyřicet minut, no ne?
Moje chyba, možná kdybych stál v chodbičce nebo u AHA, tak bych ušetřil.
Jestli to není další škubání peněz navíc. Aby si poté kravaťáci na nábřeží nevzpomněli, že by mohli cestující platit extra přirážku za cestování v klimatizovaných vozech.
Mladějov
Neděle, 07. června 2026 - 12:44:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27068
Registrován: 3-2007
Pokud si koupíte jízdenku ČD včetně in 100, tak máte místenku v ceně jízdenky. Proč jste té možnosti nevyužil? Vaše volba přeci.
Neděle, 07. června 2026 - 12:49:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2521
Registrován: 6-2007
Marťa_rak:
"Moje chyba, možná kdybych stál v chodbičce nebo u AHA, tak bych ušetřil."

Neušetřil. Protože v povinně místenkovém vlaku se bez místenky nesmí cestovat vůbec. Ani na chodbičce.

Marťa_rak:
"Jestli to není další škubání peněz navíc."

Není, naprostá většina jízdenek se už dnes prodá online a místenka je tudíž zdarma.

(Příspěvek byl editován uživatelem oto.)
Neděle, 07. června 2026 - 14:13:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 113
Registrován: 11-2019
Tarifní zajímavost na novém vlaku do Bochova:
Máte pražský kupon a chcete jet z Prahy do Bochova na PID. Bochov je 12. pásmo. Nabízí se tedy jízdenka na 12 pásmem.
Jenže ouha — 12pásmová jízdenka je jen na 3 hodiny, a cesta Praha-Veleslavín — Bochov je 3h3min.
Chci tedy jako obvykle zakoupit vyšší pásmo, abych se časově vešel.
Jenže ouha — 3 hodiny je maximum, všechny vyšší jízdenky mají taky jen 3 hodiny.

Dojet z Prahy do Bochova se tedy zřejmě dá jen na celodenní jízdenku? Zvláštní.
Mladějov
Neděle, 07. června 2026 - 14:28:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27070
Registrován: 3-2007
A vy taM spíte a vracíte se druhý den nebo proč trváte na té jednoduché?
Neděle, 07. června 2026 - 14:43:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 114
Registrován: 11-2019
Já jsem se projel na kole a vracel se Krušnohorem, kde PID neplatí.
Ono jde o pár korun, ale zaujalo mě to, ještě jsem v PID na takovou situaci nenarazil.
Tedy vyšší pásmo musí člověk kvůli času volit celkem běžně, ale že při přímé jízdě z A do B bez extra buřtů a prostojů dojde i maximální čas, to se mi ještě nestalo.

Nicméně průvodčí 12pásmovou jízdenku uznal bez mrknutí oka :-D
Smithers
Neděle, 07. června 2026 - 14:56:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1100
Registrován: 12-2007
Tohle je další pěkný důsledek Boreckého zdražení formou zkrácení platnosti jízdenek.
Neděle, 07. června 2026 - 16:49:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3548
Registrován: 8-2017
Já jsem jel ze Zličína, což je taky 3:03 a po zadání spojení mi to v lítačce nabídlo tu dvanáctipásmovou, tak jsem to neřešil a průvodčí taky ne.
Tomasjablo
Neděle, 07. června 2026 - 18:45:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 170
Registrován: 12-2008
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jak to je se spojením do Kodaně. ČD inzerují přímé spojení ale vyhledavače toto nabízí do 11.7. a pak od 15.8. Je to z důvodu výluk v Německu? Nebo je problém někde jinde. Díky
Vlarsky
Neděle, 07. června 2026 - 21:09:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 412
Registrován: 2-2023
Na účet objednavatelů se do Bochova můžou vozit i držitelé přirozených jízdních dokladů. Děkujeme.
Babilon
Pondělí, 08. června 2026 - 10:37:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4906
Registrován: 12-2007
Dojet z Prahy do Bochova se tedy zřejmě dá jen na celodenní jízdenku? Zvláštní.
Nebo postupně na dvě jízdenky.

Nicméně průvodčí 12pásmovou jízdenku uznal bez mrknutí oka :-D
U revizora byste měl smůlu.
Mladějov
Pondělí, 08. června 2026 - 10:41:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27080
Registrován: 3-2007
Pane Babilone, už skoro týden nejde Babitron. Mohl byste zjednat nápravu?

Děkuji.
Petrpes
Pondělí, 08. června 2026 - 23:31:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1026
Registrován: 8-2005
Doporučuji GRAPP SŽ 🙃
Fotky nejen piva zde ⤵️
https://www.instagram.com/petr.pes.novak/
Středa, 10. června 2026 - 14:21:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 646
Registrován: 3-2016
Zdravím.
Předpokládám, že jízdenka Egronet platí i ve víkendových vlacích z Protivce do Bochova, když na tu Egronetku se dá normálně jet od K.Varů až někam do Rakovníka, je to tak?
Díky.
Středa, 10. června 2026 - 17:05:58  
Administrátor
Číslo příspěvku: 76336
Registrován: 4-2003
Mladějov:
Mně to ukazuje tohle:

Babitron: Probíhá údržba
Babitron stěhujeme na nový server a nejspíš to nějaký čas potrvá.
Máte-li nějaké dotazy, pište na babilon@email.cz.

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Džejár
Středa, 10. června 2026 - 18:45:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 266
Registrován: 3-2012
kyklop499:
"Zdravím.
Předpokládám, že jízdenka Egronet platí i ve víkendových vlacích z Protivce do Bochova, když na tu Egronetku se dá normálně jet od K.Varů až někam do Rakovníka, je to tak? Díky."

Předpokládáš špatně, Egronetka na bochovské trati neplatí
(síťová platí, region KV platí, PID platí, Egronet neplatí)
Obdivuji osobní statečnost řidičů linky 294 [ok]
Mladějov
Středa, 10. června 2026 - 19:12:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27098
Registrován: 3-2007
Martin_zlivský:
"Mladějov:
Mně to ukazuje tohle:

Babitron: Probíhá údržba
Babitron stěhujeme na nový server a nejspíš to nějaký čas potrvá.
Máte-li nějaké dotazy, pište na babilon@email.cz. "

Jo, to jo. Když to první den (ve středu před týdnem) vypadlo, tak pan Babilon mi odpověděl, že stěhují server a že to do zítřka poběží. Pak se změnila hláška z "500" na jinou "pracujeme na tom" a po mém druhém dotazu na tuto.

Nebudu mu zbytečně plnit poštu, vyčkám.
Čtvrtek, 11. června 2026 - 01:56:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4
Registrován: 6-2024
Při nákupu jízdenky u průvodčí při jízdě ze zastávky bez pokladny začaly ČD v Moravskoslezském kraji účtovat 50 Kč příplatek. Vlak přitom není uveden jako se samoobslužným způsobem odbavování.
Je to normální?

Myslel jsem si, že je to špatný vtip, pak jsem ale našel toto:
https://www.kodis.cz/news/konec-vyjimky-pri-nakupu-zeleznicnich-j izdenek-369490
Výjimky z čeho?
Čtvrtek, 11. června 2026 - 12:33:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 647
Registrován: 3-2016
Džejár:

"Předpokládáš špatně, Egronetka na bochovské trati neplatí
(síťová platí, region KV platí, PID platí, Egronet neplatí)"


Díky za reakci. Ale proč ne? Vždyť je to taky KV kraj, ne?
Adamek
Čtvrtek, 11. června 2026 - 15:59:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1285
Registrován: 10-2007
Egronet do Bochova platí
Džejár
Čtvrtek, 11. června 2026 - 19:26:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 267
Registrován: 3-2012
kyklop499: naprostý souhlas. Ale Egronetka je jízdenka, na jejíž platnosti se dohodly dva státy, respektive nějaké územní celky, a rozsah linek je taxativně vyjmenován. Už se pracuje na tom, aby platila i na bochovce, ale donutit Fricka, aby něco podepsal, je na dlouhý lokte.

Adámek: pokud ti ji někdo ve vlaku uznal, tak neoprávněně. Sorry jako.
Obdivuji osobní statečnost řidičů linky 294 [ok]
Adamek
Čtvrtek, 11. června 2026 - 23:46:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1286
Registrován: 10-2007
Džejár:
"Adámek: pokud ti ji někdo ve vlaku uznal, tak neoprávněně. Sorry jako. "
Nějaký zdroj pro tohle tvrzení?
FYI

(Příspěvek byl editován uživatelem adamek.)
Pátek, 12. června 2026 - 01:41:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 648
Registrován: 3-2016
Adamek:

Super, tak je to tedy i černé na bílém... [ok]

Díky moc. [vypravci]
Zelený_petr
Pátek, 12. června 2026 - 08:33:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 256
Registrován: 7-2005
Kde je napsáno, že na R23 je povinná rezervace pro kola? Jízdenka PID plus dovozné PID prý nestačí.
Nic není tak, jak se na první pohled může zdát.
Pajas2
Pátek, 12. června 2026 - 09:02:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1456
Registrován: 10-2009
Zelený_petr:
"Kde je napsáno, že na R23 je povinná rezervace pro kola? Jízdenka PID plus dovozné PID prý nestačí."
Mnohokrát jsem zažil situaci, kdy cyklisti zůstali na nástupišti, protože neměli koupené kolo u Regiojetu.
Babilon
Pátek, 12. června 2026 - 09:31:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4907
Registrován: 12-2007
Zelený_petr:
"Kde je napsáno, že na R23 je povinná rezervace pro kola? Jízdenka PID plus dovozné PID prý nestačí."
Píšou to na svých stránkách https://regiojet.cz/nase-jizdenky/preprava-zavazadel-a-zvirat
To, že to nejsou schopni vyznačit v jízdním řádu, je jejich totální amatéřina.
Zelený_petr
Pátek, 12. června 2026 - 11:18:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 257
Registrován: 7-2005
A co je mi po tom, když jedu dle tarifu IDS (PID), kde o rezervaci u vlaku ani v tarifu nic není???

Navíc jejich web je zjevně krajně neaktuální a neuvažije s nasazovanými soupravami:
(Přeprava kol/koloběžek, elektrokol/elektrokoloběžek je možná pouze po předchozí rezervaci místa pro kolo a do vyčerpání kapacity míst ve vlaku. Kolo/koloběžku je potřeba umístit na stojan nebo do vyhrazeného oddílu.
Na lince R23 je *po vyčerpání kapacity míst ve voze č. 2 (Low cost) možné kola/koloběžky uložit do vyhrazeného prostoru ve voze č. 1. (business). Prosím dbejte na pokyny stevardů.)

Nic není tak, jak se na první pohled může zdát.
Zelený_petr
Pátek, 12. června 2026 - 11:22:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 258
Registrován: 7-2005
A rovnou ještě doplním, že pak přestupuju, takže fakt nechci řešit tarif RJ, abych za kolo platil dvakrát.

Bohatě stačí, že cosi o rezervaci mektá i navazující Vrakiva, která sice taky asi cosi podobně pochybného prý vyžaduje, ale čety na to naštěstí aspoň dlabou. [crazy] I proto jedu radši i bez přestupu na PID, abych nemusel zkoumat tisíc různých podmínek.
Nic není tak, jak se na první pohled může zdát.
Babilon
Pátek, 12. června 2026 - 14:09:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4908
Registrován: 12-2007
A co je mi po tom, když jedu dle tarifu IDS (PID), kde o rezervaci u vlaku ani v tarifu nic není???
V tarifu PID se píše, že přeprava kol se řídí podmínkami dopravců.

A rovnou ještě doplním, že pak přestupuju, takže fakt nechci řešit tarif RJ, abych za kolo platil dvakrát.
Nemusíte řešit tarif RJ, stačí si u nich koupit rezervaci pro kolo. Stejně jako když pojedete rychlíkem ČD např. z Roudnice do Kralup nebo ze Světlé do Čáslavi.

Neříkám, že se mi to takto líbí, jenom říkám, jak to je.
Zelený_petr
Pátek, 12. června 2026 - 14:37:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 262
Registrován: 7-2005
Babilon:
"Nemusíte řešit tarif RJ, stačí si u nich koupit rezervaci pro kolo. Stejně jako když pojedete rychlíkem ČD např. z Roudnice do Kralup nebo ze Světlé do Čáslavi."
Musím řešit tarif RJ, protože jinak se zjevně nedozvím o jakési údajně povinné rezervaci, když to jinde než tam není. U ČD se o tom dozvím jak v IDOSu, tak u spojení v PID, že něco takového potřebuju. Vůbec nemusím lézt na web ČD nebo dokonce zkoumat tarif, kde tam je co schované.
V tarifu PID jsem to už našel, když ji po mně chtěli. Ale čekal bych, že se to týká podmínek uložení a podobně, ne tarifu nebo dokonce rezervací, když přepravní doklad řeším s PID. Nebo že to platí pouze pro jízdenky RJ.
Prostě bordel nebo minimálně chyták. [ko]
Nic není tak, jak se na první pohled může zdát.
Nový příspěvek
     
  Text příspěvku:

  Uživatelské jméno:
  Heslo:
  Přílohy:
  Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
  Akce:
, více zde.