Diskuse » Železnice » „Posázavský pacifik“ a přilehlé tratě » Archiv diskuse „Posázavský pacifik“ a přilehlé ... do 07. 10. 2017 « předcházející | další »

Archiv diskuse „Posázavský pacifik“ a přilehlé ... do 07. 10. 2017

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Úterý, 12. září 2017 - 20:46:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13658
Registrován: 10-2004
Projíždění na 210 jen to prodlouží pobyty v křižovacích stanicích. Pro Týnec by to spíš chtělo, kdyby ty vlaky navazovaly v Čerčanech na něco rychlého do Prahy.
Mladějov
Úterý, 12. září 2017 - 20:49:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10898
Registrován: 3-2007
Když ne všichni jedou do Prahy , hodně do Benešova, někteří na 212, do Strančic..ten uzel v Čerčanech rozhodně není marný.
Nippy
Středa, 13. září 2017 - 00:20:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 227
Registrován: 7-2012
Sorry za amatérský dotaz, ale co konkrétně brání při rekonstrukcích zvyšovat rychlost? Třeba v úseku Davle - Jílové je to zřejmé, ale dál už se terén tak náročný nezdá. Já jsem pochopitelně rád, že se tam vůbec něco dělá, ale také mi to přijde jako promarněná příležitost tu linku "optimalizovat" pro pravidelné využívání. Nemůžu říci, že bych ty frekvence znal detailně, ale vždy když jedu, tak v relaci Praha - Kamenný Přívoz je na Esko solidní obsazenost. Dál je to bohužel skutečná bída, ty někdejší krhanické přestupy do 810 otravovaly, ale ekonomicky to asi mělo smysl. Samozřejmě neznám všechny reálie, ale běžným pohledem to působí odfláknutě, chybějícími přístřešky počínaje a konzervací jízdních rychlostí nekonče. Prosím vysvětlit, nekamenovat [happy]
Středa, 13. září 2017 - 08:32:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7655
Registrován: 4-2003
Bobmaster:V DK patrně dodržují nařízení o sdělování určitých informací směrem ven, docela dost se teď po tom jde.

Utajování těchto zcela bezvýznamných informací, které zajímá akorát pár šotoušů, neznamená nic jiného, než zcela zbytečný (a hlavně pro provoz samotný naprosto nežádoucí) podvědomý strach provozních zaměstnanců. Zároveň utajování dává do ruky bič pitomcům, kteří si potřebují poléčit své mindráky na někom, kdo se rozpovídal [crazy].

V době internetu se přitom nic neutají, navíc nejde o žádné citlivé obchodní informace, která mohou ohrozit něčí obchodní zájmy. Chtělo by to přestat blbnout, jinak za chvíli bude na dráze i zákaz fotografování a najdou se určitě novodobí PSVB a osožáci, kteří si dotyčnými fotografy rádi poradí. Tohle zase chcete???

Jen pro info: Letos jsem udělal asi tak dvacet fotek, kde je železniční tematika (a to spíše jen náhodně), takže mne mezi fotografy nepočítejte [nene].
Středa, 13. září 2017 - 08:42:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19
Registrován: 8-2017
navíc nejde o žádné citlivé obchodní informace, která mohou ohrozit něčí obchodní zájmy.

Podle SŽDC nejspíš ano... http://www.chocen.tv/stanovisko-szdc-k-chocentv.pdf
Středa, 13. září 2017 - 09:03:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7656
Registrován: 4-2003
749.258-0:Podle SŽDC nejspíš ano... http://www.chocen.tv/stanovisko-szdc-k-chocentv.pdf

O tom vím....... Ale utajování těchto skutečností v dnešní době je fakt boj proti větrným mlýnům [nene].
Středa, 13. září 2017 - 09:23:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 282
Registrován: 9-2016
Ad Nippy: Na traťovou rychlost mají vliv zejména přejezdy, směrové podmínky, rychlost úseku:
Přejezdy jsou nejjednodušší - když se udělají světla (a závory), lze zrušit pomalé jízdy k nim z důvodu rozhledových podmínek
Rychlost úseku - podle ní se stanovuje zábrzdná vzdálenost a podle ní mj. vzdálenost předzvěstí. Toto je jakýsi limit pro danou trať, nad tento limit se na Pacifiku nikdy nepůjde (bylo by to moc drahé, zejména když):
Směrové podmínky - na Pacifiku asi nejvýznamnější omezení. V mnoha úsecích je právě proto rychlost omezena. Zvýšení rychlosti by znamenalo narovnání oblouků a do toho se nepůjde. Moderní vozidla s osobními vlaky (tím nemám na mysli rozhodně Regíny) nejsou již limitovány výškovými poměry, ale směrovými. A Pacifik (celý) je samý oblouk
Středa, 13. září 2017 - 09:35:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 283
Registrován: 9-2016
O víkendu jsem byl v Koutech nad Desnou. Původně to byla lokálka srovnatelná s horním Pacifikem. Následně ji spláchla velká voda. SŽDC ji odepsaly a uzavřely. Vzniklo sdružení obcí, které trať na vlastní náklady (byly tam dotace) obnovily. Pak ji elektrifikovaly a dnes je z ní moderní jednokolejná trať. Vlaky jezdí v hodinovém taktu (v sedle po dvou hodinách). Takže je vidět, že když se chce, tak to jde. A to vlak jezdí souběžně se silnicí, takže náhrada busy byla možná.
Vlaky na horním Pacifiku jsou v létě docela naplněný, takže zájem je. A ve zdejších končinách se vlak autobusem moc nahradit nedá.
Středa, 13. září 2017 - 11:18:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11272
Registrován: 5-2004
"ale v pracovní dny bych projížděl zastávky Komořany, Jarov, Petrov - Chlomek, Svárov a Pecerady"

Od dubna ba března do října těžko. Na 4 - 5 měsíců to je krávovina[biggrin]

Komořany jsou přímo na nejfrekventovanější pražské rekreační cykloinlajnopsopěšostezce a i v kladiva tam lidi vystupovali/nastupovali. K tomu jsou nejblíž podobné stezce na druhým břehu v Lahvovicích kam vede podokruhová lávka.
Středa, 13. září 2017 - 11:29:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7660
Registrován: 4-2003
Petr vlček:Komořany jsou přímo na nejfrekventovanější pražské rekreační cykloinlajnopsopěšostezce a i v kladiva tam lidi vystupovali/nastupovali. K tomu jsou nejblíž podobné stezce na druhým břehu v Lahvovicích kam vede podokruhová lávka.Byl jsi někdy vůbec v těchto místech? Já se tam vyskytuji několikrát do týdne, takže ten "zájem" o vlak v Komořanech vidím nejspíš mnohem častěji a to i v pracovní dny.

Nemůžeš být holt všude a občas tě někdo usvědčí ze lži. S tím se smiř [wink].


Kdysi jsem považoval komořanskou zastávku za výborný nápad, později mi došlo, proč je tam úplně zbytečná. Jenže už tam je a občas se tam i staví. Ovšem když vystupuji a nastupuji, tak skoro vždy bohužel sám......

Osobně ale považuji za úplnou bejkárnu zastavování na znamení v Modřanech. To je vyloženě obtěžující záležitost, protože tam VŽDY někdo nastupuje či vystupuje [crazy].
Středa, 13. září 2017 - 11:49:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27
Registrován: 2-2017
Ovšem on také není oblouk jako oblouk, že. Jsou malé poloměry, kde se prostě víc jak 60 jet nedá, ale jsou i poloměry větší, kde by se 70-kou jet dalo. Jen to chce mít v pořádku svršek, zabezpečené přejezdy, kvalitní propustky a mostky a pak by to šlo. Na horním Pacifiku jsou místa, kde to(samozřejmě po provedení úprav) po zvýšení rychlosti volá. Třeba mezi Čerčany a Zlenicemi, Hvězdonicemi a Samechovem. Tam těch malých poloměrů moc není. To je problém skoro všech lokálek: Rovný úsek a na něm 50-tka. Kdo by pak jezdil vlakem. Zrovna Pacifik by mohl profitovat z toho, že autobusem tam lze vlak nahradit jen velmi těžko a ani jízda autem není mezi městy/vesnicemi ležícími na řece žádná časová a benzínová výhra. Teď v neděli jsem se ploužil výlukovým autobusem mezi Kácovem a Zručí a je to docela štreka. V zimě za sněhu a ledu to musí být dost opruz.
Středa, 13. září 2017 - 12:10:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1052
Registrován: 6-2016
Bram: " Já se tam vyskytuji několikrát do týdne, takže ten "zájem" o vlak v Komořanech vidím nejspíš mnohem častěji a to i v pracovní dny."

Já jsem tudy jezdil pravidelně v létě domů z práce na kole. A mohu potvrdit, že "jednotky kusů" od odpoledních vlaků na inlajnech od zastávky přijížděly.
Středa, 13. září 2017 - 12:27:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 285
Registrován: 9-2016
Ad Radek_Strnad: Traťová rychlost je 60 km/hod v celém horním Pacifiku. Jejího zvýšení se asi nikdy nedožiju. Tolik peněz do změny nikdo nedá (obávám se, že všechny (i nové přejezdy) jsou počítány právě na tuto rychlost). Omezené rychlosti (když nepočítám tu novou třicítku) je tam několik, ale vesměs pro malé poloměry nebo protisměrné oblouky. Pár kvůli přejezdům a jednou (snad, nechce se mi to hledat) kvůli padajícím kamenům. Nevím o mostě či propustku.
Mezi Kácovem a Zručí se nedá moc rychle jezdit ani autem. Navíc autobus musí občas i zastavit, když jede něco proti. Navíc se nedá obsloužit ani zastávka Střechov. Zdejší trať má proto nezastupitelnou roli, protože "náhradní" silnice vede většinou po vršcích a údolí je o 60 - 100 metrů níž a většinou několik km daleko. Nákres NAD, pokud by měla obsloužit všechny zastávky (a třeba Vranice ani nejsou možné) by připomínal hřeben. Nevím, kdo by tím jezdil. Takže zrušení vlaku = de facto zrušení dopravní obslužnosti.

(Příspěvek byl editován uživatelem Makus.)
Středa, 13. září 2017 - 12:54:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 47
Registrován: 7-2017
Bram: reakce na utajování.

Já jsem stejného názoru, že se to v poslední době až přehání. ChoceňTV je docela zajímavý příklad, osobně si nemyslím že to skončilo na tom co se udává oficiálně, spíš bylo něco v pozadí, ale to je moje čistá spekulace. Já být výpravčí a přijít ke mě někdo, kdo se ani nepředstaví, jenom pobíhá po nádraží s fotoaparátem (a nejlíp ještě v uniformě ČSD), tak mu taky nic neřeknu. Jednou se někde něco podepisuje o usměrňování toků informací, tak buď s tou hrou souhlasím a dodržuju pravidla, nebo se vystavuju riziku finančního postihu. Mám prostě na výběr.

Když jsme u toho tajnůstkaření v Krči - jak je to dávno co se u soudu projednávala příprava útoku na vojenský transport u Velké Chuchle ? Jako ne že by to nebylo poblíž, a protože tyhle transporty nemají přechodnost přes most na Výtoni, tak by logicky jely přes Most Inteligence a tam už se to Krče docela dost týká [kladivo] Navíc co jsem četl, tak v tom jeli i nějací železničáři, a když si k tomu přidám červnový útok Antify na železniční infrastrukturu v Německu - taky bych se moc nevykecával s každým podivínem, co se motá v kolejích...
Středa, 13. září 2017 - 13:43:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 218
Registrován: 3-2015
Ad potenciál lokálek:

Zajímal by mě výsledek takového jedno až dvouročního (dostatečně propagovaného) experimentu, že by se na dané lokálce jezdilo cca po hodině (pokud nemožno vyloženě v taktu) cca od 4 do cca 24 s návaznostmi a pokud možno bez zbytečných prostojů (nebo aspoň s rozumně umístěnými). Nejlépe s rozumně nastavenými vyhodnocovacími kritérii při jejichž splnění by byl příslib zachování rozsahu dopravy.

Mně totiž opravdu přijde, že jinak jsou diskuze o (ne)potenciálu poněkud nepodložené. Resp. že můžu stejně dobře tvrdit, že tu nevyužitý potenciál je, jako někdo jiný, že není. O využitosti onoho hypoteticky jedoucího spoje totiž mají obě strany jen jakési indicie.


Ad 212, posílal jsem na IDSK ještě nějaké doplňující otázky a dozvěděl jsem se následující:

Q: 1) Ke zrušení návaznosti mezi úsekem Světlá--Zruč a Zruč--Čerčany dochází ve stanici Zruč nad Sázavou, přitom častým cílem (se začínajícím školním rokem ještě častějším) je až Zruč nad Sázavou zastávka. Ve směru do Nové Zruče je tak nutný pěší přesun, ve směru zpět zase zbytečný přestup. Bylo by možné vlaky vést až do/už ze zastávky ať už s přesunutím přestupu na NAD ze směru Čerčany nebo bez něj?
A: Vedení vlaků na zastávku Zruč nebyla možná s ohledem na absenci vlakové čety, která doprovází náhradní dopravu u některých vlaků. Vedení vlaků do zastávky ve Zruči však není možné ani z toho důvodu, že v tomto mezistaničním úseku se již nachází vlak z Kácova, přičemž z důvodu bezpečnosti není přípustné, aby se v tomto úseku nacházely dva vlaky v jeden okamžik.

To s průvodčími ještě pochopím (ovšem myslím si, že by to snad zvládli zařídit, kdyby chtěli, navíc na 9208 šlo mít přestup na bus na Zruč zastávce). Ovšem tomu s protivlaky od Kácova v kontextu výluky tohoto úseku opravdu nerozumím. A zda by šlo mít přestup na zastávce zůstalo bez reakce.

Q: 2) Pokud jsem dobře pochopil systém oběhů, který vyvolává nutnost prohození motorových vozů u vlaků 9206 a 9209 v Ledči, dopravce si optimalizuje přesuny vozidel mimo zavedené vlaky, což je od něj hezké s ohledem na efektivnost, ovšem nikoliv s ohledem na cestující. Nebylo by možné přesvědčit dopravce, aby si "zajel natankovat" v době některého z obratových prostojů souprav ve Světlé a vlaky tak mohly být vedeny bez přestupu? Pokud by nedocházelo k prohození motorových vozů, brání ještě něco uspíšení odjezdu vlaku 9206 z Ledče a stihnutí NAD ve Zruči? Mimochodem změní se tato situace s přechodem do zimního režimu, kdy soupravy bez vlečného vozu mají menší spotřebu?

A:Dřívější odjezd Os 9206 byl odmítnut krajem Vysočina, nutnost výměny motorových vozů nebyla příčinou tohoto dřívějšího odjezdu

Škoda, že chybí důvod, konec vyučování by to, pokud vím, být neměl. Zda aspoň půjde odstranit přestup v zimním režimu zůstalo bez reakce.

Q: Pakliže je náhrada vlaků autobusy v úseku Zruč--Kácov kvůli nemožnosti přesunout křižování, nešel by vymyslet jiný koncept náhrad, např. střídavě nahrazovat spoj jen v jednom směru a druhý vést vlakem, aby byly zachovány alespoň některé spoje? Zpoždění by se tak vlivem křižování nepřenášelo a ve směru od Čerčan by bylo absorbováno prostojem ve Zruči. V opačném směru by mohlo jít některé vlaky uspíšit.

A:Střídavé nahrazování spojů jen v jednom směru není možné z důvodu omezeného počtu vozidel a personálu. Od prvního října tohoto roku navíc nastane úplná výluka trati mezi Kácovem a Zručí nad Sázavou (tedy autobusovou dopravou budu nahrazeny všechny vlakové spoje).

To jsem celkem očekával navíc největší přínos tohohle by býval byl v srpnu pro výletníky.

A snad nadějná zpráva závěrem:
Důvodem úplné výluky jsou přípravné práce pro odstranění havarijního stavu trati, které by mělo následně proběhnout na jaře příštího roku. I přes tyto komplikace tedy věříme, že v průběhu příštího roku se podaří Správě železniční dopravní cesty obnovit infrastrukturu do takové míry, aby mohl být na této trati opět aplikován běžný jízdní řád, tedy vedení vlaků včas a bez nutnosti přestupu do autobusů.
Středa, 13. září 2017 - 14:16:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11276
Registrován: 5-2004
Já tamodtud dokonce několikrát mířil i vzhůru směr torzo strojíren... Vždy v kladiva, o víkendu se tomu blbinci vyhýbám jak jen to jde.
Čtvrtek, 14. září 2017 - 13:36:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16
Registrován: 10-2011
Bobmaster: za odpověď moc děkuji. (příspěvek 46)

Mladějov: (příspěvek 10897) no nějsem při mých 75 letech žádnej bláznivej šotouš. Jelikož to jelo mimo, tak jsem se jen v DK slušně zeptal. Odpověď nekomentuji. Mám i foto 810 zepředu, tu jsem nezveřejnil vzhledem k rozpoznání obličeje. To jen tak k Vaší "poznámce"

Zdravím
Mladějov
Čtvrtek, 14. září 2017 - 13:43:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10922
Registrován: 3-2007
Aha, no tak pardon, asi tam sloužil nějakej wůl, no.
Pátek, 15. září 2017 - 20:46:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9
Registrován: 8-2017
Tak co se oprav na 212 týče, tak ani k mírnému pokroku v mezích zákona nedojde [angry]
cituji:
s ohledem na skutečnost, že se bude jednat o opravu, ke zvýšení traťové rychlosti nedojde. V tomto ohledu je naše organizace vázána ustanoveními právních předpisů, v rámci oprav nelze technické parametry zlepšovat, lze je uvádět pouze do původního stavu.

Kterej ...ůl tenhle předpis vymyslel... Nedá se s tím něco dělat, dokud se nekopne?
Mladějov
Pátek, 15. září 2017 - 21:11:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10936
Registrován: 3-2007
[biggrin][biggrin][biggrin][biggrin]
Sobota, 16. září 2017 - 06:11:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 296
Registrován: 11-2015
Měl by někdo předpověď, co lze dnes čekat na Pacifiku? Díky.[happy]
55p
Sobota, 16. září 2017 - 07:13:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1775
Registrován: 6-2009
No nešoto: Zataženo až oblačno, od jihu místy občasný déšť. Zpočátku ojediněle mlhy. K večeru ustávání srážek a na severozápadě i zmenšování oblačnosti. Nejvyšší teploty 12 až 16 °C, v 1000 m na horách kolem 7 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s.
http://portal.chmi.cz/predpovedi/predpovedi-pocasi/ceska-republik a/predpoved-na-dnesek-resp-zitra [happy]

A jinak nasazení klasika, postupně 45, 264 a 31.
Sledovačky nasazení skoro všeho na http://sledovani.55p.cz/.

Průjezdy vlaků přes stanice na http://stanice.55p.cz/. Co to jsou stanice? Sledovačky pro konkrétní trať či spíš stanici.
Sobota, 16. září 2017 - 09:12:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 297
Registrován: 11-2015
Jsem čekal 121, tak zase nepojede?
A díky i za počasí, bude se hodit.[proud]
Sobota, 16. září 2017 - 10:53:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1372
Registrován: 3-2015
A co 749 107 ta na Pacifiku nebude? Co za chvíli odjede na os 9061?
Sobota, 16. září 2017 - 11:04:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 298
Registrován: 11-2015
Jela na 9207, jestli se nepletu...
Sobota, 16. září 2017 - 16:13:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1373
Registrován: 3-2015
Nevadí ja už v Praze byl a zastihl jsem akorát 754 045. Počasí tak na houbaření.
Neděle, 17. září 2017 - 15:24:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11822
Registrován: 8-2004
stoupa2000:
"s ohledem na skutečnost, že se bude jednat o opravu, ke zvýšení traťové rychlosti nedojde. V tomto ohledu je naše organizace vázána ustanoveními právních předpisů, v rámci oprav nelze technické parametry zlepšovat, lze je uvádět pouze do původního stavu."
Zajímavé, že na jiných místech sítě to i v rámci oprav jde...ale nepřekvapivé.
Nicky726:
"Vedení vlaků do zastávky ve Zruči však není možné ani z toho důvodu, že v tomto mezistaničním úseku se již nachází vlak z Kácova, přičemž z důvodu bezpečnosti není přípustné, aby se v tomto úseku nacházely dva vlaky v jeden okamžik.
...
Ovšem tomu s protivlaky od Kácova v kontextu výluky tohoto úseku opravdu nerozumím. A zda by šlo mít přestup na zastávce zůstalo bez reakce."
Co je nepochopitelného na nepřípustnosti současného vpuštění dvou vlaků do jednoho mezistaničního úseku?
Nippy:
"co konkrétně brání při rekonstrukcích zvyšovat rychlost? Třeba v úseku Davle - Jílové je to zřejmé, ale dál už se terén tak náročný nezdá"
Leckdy tomu brání ochota...[biggrin][crazy]
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Neděle, 17. září 2017 - 20:41:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 219
Registrován: 3-2015
Hroch:
"Co je nepochopitelného na nepřípustnosti současného vpuštění dvou vlaků do jednoho mezistaničního úseku? "

To, že vzhledem k probíhající výluce tam žádný protivlak není a protibus nejede po kolejích.
Neděle, 17. září 2017 - 23:18:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10
Registrován: 8-2017
Hroch: nevysypal by jste z rukávu, kde taková "oprava" probíhala? Že by jsme zkusili úřednílům osvěžit paměť? Když budou měnit celá kolejová pole, tak by se semtam nějaká přechodnice upravit dala, ne?
Neděle, 17. září 2017 - 23:36:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4869
Registrován: 9-2005
No tak před nějakými deseti lety se hýbalo s rychlostmi na trati 171. Například 100 km/h se prodloužila o úsek kolem Radotína-sídliště, kde byla předtím devadesátka. A to se podle mne před tím na koleje nešáhlo.
Také se někdy v těch letech dost výrazně zahýbalo s traťovými rychlostmi mezi Plzní a Klatovy.
A také před nějakými pěti až třemi léty vyrobila z 90 km/h stovka mezi Nratovicemi a Všetaty a myslím že ještě někde na trati z Boleslavi do Všetat. Svršek a spodek zůstal stejný. Nanejvýš to projela čistička ŠL.
No a v neposlední řadě se snad navrátila 120 na nejrozesratější úseky Labské pravobřežky, též bez modernizace, jen opravy (u této trati si nejsem jistý jestli šlo o investiční peníze, nebo peníze na opravu).
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Pondělí, 18. září 2017 - 09:32:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 298
Registrován: 9-2016
stoupa2000:
"cituji: s ohledem na skutečnost, že se bude jednat o opravu, ke zvýšení traťové rychlosti nedojde. V tomto ohledu je naše organizace vázána ustanoveními právních předpisů, v rámci oprav nelze technické parametry zlepšovat, lze je uvádět pouze do původního stavu."
Taky by se mi líbilo, kdyby to jezdilo rychleji. Ale zrovna v úseku mezi Č. Šternberkem a Zručí to asi moc nepůjde. S traťovou rychlostí 60 km/hod se hejbat určitě nebude. Pak jsou tam trvalé omezení rychlosti:
- Přejezd v Soběšíně - i kdyby se udělalo PZS, tak 40 zůstane kvůli oblouku
- Vlečka Soběšín - muselo by se udělat návěstidlo - nemá smysl, zrušit nelze
- Vjezd Kácov a Zruč - stejně tam vše zastavuje - nemá smysl
- Přejezd Kácov zastávka - městys PZS požaduje, snad se urodí
- Přejezd Střechov - zde by se mohlo udělat PZS
- ostatní jsou oblouky a ty mají rychlost podle poloměru, zvýšení bez změny osy koleje nejde
Pondělí, 18. září 2017 - 09:54:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1673
Registrován: 4-2003
Když budou měnit celá kolejová pole, tak by se semtam nějaká přechodnice upravit dala, ne?

To asi těžko, to už by byla změna technických parametrů, a to nelze. Dopadne to tedy přesně tak, jak jsem psal už začátkem září - oprava vzor Mšenka - za několik set milionů Kč bude opravená lokálka s úplně stejným rychlostním profilem jako před opravou.
Pondělí, 18. září 2017 - 10:11:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1674
Registrován: 4-2003
Také se někdy v těch letech dost výrazně zahýbalo s traťovými rychlostmi mezi Plzní a Klatovy.

To zahýbání nebylo moc výrazné nebylo, u Klatov přibylo kousek 90 kde byla předtím 80 a na pár místech hlavně v obloucích se zvedala rychlost o 5 km/h, typicky ze 70 na 75. Ta trať je jinak co se týče rychlostí dost bída, klasické rychlostní cimbuří, kde se v rychlém sledu a v různém pořadí střídají rychlosti 60, 70, 75, 80, 85 a ve třech nespojitých úsecích v celkové délce cca 8 km je dokonce i 90 km/h.
Pondělí, 18. září 2017 - 11:04:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11
Registrován: 8-2017
Suri: mám debilní dotaz, mým oborem je pozemní, nikoliv železniční stavitelství. Když se to ale bude měnit v takovém rozsahu, tak tam, kde by to bylo jen o úpravách GP, tak by to bylo jen na zamyšlení projektanta a víceméně jedny peníze, ne?
I kdyby to bylo jen o těch 5-10 km, tak se to určitě, když ne se stávajícím vozovým parkem, tak jednou s něčím lepším, neztratí...

(Příspěvek byl editován uživatelem stoupa2000.)
Pondělí, 18. září 2017 - 18:55:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11824
Registrován: 8-2004
stoupa2000:
"Hroch: nevysypal by jste z rukávu, kde taková "oprava" probíhala?"
Jednak zvýšení rychlosti na 100 km/h v dílčích úsecích mezi Satalicemi a Neratovicemi.
Dále dílčí úseky mezi Jaroměří a Dvorem Králové nad Labem, mezi Libercem-Horním Růžodolem a Karlovem pod Ještědem, Františkovem nad Ploučnicí a Horní Policí a téměř celý úsek Děčín východ - Benešov nad Ploučnicí. V některých případech včetně zavedení rychlostního profilu V130.
Nemluvě o jmenovité opravě dílčích úseků Hájek - Tršnice.

Další nevylučuji, ale buď si nevzpomínám nebo si nejsem jist, že to byla oprava.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Pondělí, 18. září 2017 - 20:45:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6130
Registrován: 8-2007
Hroch:Další nevylučuji, ale buď si nevzpomínám nebo si nejsem jist, že to byla oprava.

Na podkrušnohorské je toho hodně.Ústí-Chabařovice ze 100 na 120,Krupka-Teplice z 80 km/h na 100,Teplice-Řetenice z 80 na 100,Most-Kyjice z 80/100 na 120,Kyjice-Dolní Rybník ze 100 na 110.
Pondělí, 18. září 2017 - 21:34:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11825
Registrován: 8-2004
Apollo17:
Akorát, že část z toho je investice a část takový hybrid pro čerpání OPD (pro Stoupu jsem jej raději neuváděl neb to klasická oprava není). Do svého předešlého výčtu bych z uvedeného doplnil ten úsek Řetenice - Teplice.[wink]
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Úterý, 26. září 2017 - 11:31:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 315
Registrován: 9-2016
Ve čtvrtek 28.9. uplyne 47 let od nehody u Svárova, při které zemřeli čtyři železničáři
Úterý, 26. září 2017 - 15:53:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2769
Registrován: 8-2009
Co se dělá při výluce na vlašimce?
Život je hořký. Bohudík !
oběhy Bohumínských brejlovců
Úterý, 26. září 2017 - 17:11:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 300
Registrován: 11-2015
Nějaké to letní brejlovcování na dvěstědesítce.
https://www.youtube.com/watch?v=LVpphI4LlL8


Čtvrtek, 28. září 2017 - 13:52:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 867
Registrován: 12-2007
Jurek fm:Nějaké drobnosti-oprava lože po poškození dešti v létě (za Sellierem) nějaké svařování kolejnic, výměny jednotlivých pražců, k zemi šli sloupy se starým telefonním vedením před Postupicemi, v Domašínském oblouku zbylá část zatím stojí. Možná prořezávali i zeleň. Ve Štěpánově jsem dlouho nebyl, ale dávali tam do země také nějaké kabely a měnili blikače. Třebas někdo znalejší doplní. Zajímavé je, že nejhorší místo u Černého lesa,kde ujíždí svah a je potřeba vyřešit se dělat nebude[crazy]. Jináč výlukové busy jezdí Icom krabice. Bojové stroje MUV parkují povětšinou ve Vlašimi, kdyby se chtěl někdo podívat[proud].
Čtvrtek, 28. září 2017 - 16:17:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2771
Registrován: 8-2009
Duhák: Včera odpoledne jsem zahlídl tři MUV-ky od Boliny do Vlašimi. Tak to nevidím nic zajímavého na procházku.
Život je hořký. Bohudík !
oběhy Bohumínských brejlovců
Vagonet
Sobota, 30. září 2017 - 11:22:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 31
Registrován: 7-2017
Z výluky na dobříšce:
Nippy
Sobota, 30. září 2017 - 23:32:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 235
Registrován: 7-2012
Možná že by s ohledem na nerovnoměrnou vytíženost na horním stálo za úvahu vedení alespoň části spojů v relaci (Benešov?) - Čerčany - Sázava - Kolín, zvážit možnosti Sp vrstvy apod. Myslím, že by se tu dal najít potenciál na atraktivní propojení regionálních center a několika větších obcí schopných generovat nějakou poptávku po přepravě. A kdyby se našel dopravce schopný nabídnout vozidla na úrovni doby..?[wink]
Neděle, 01. října 2017 - 06:21:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7783
Registrován: 4-2003
Nippy:Možná že by s ohledem na nerovnoměrnou vytíženost na horním stálo za úvahu vedení alespoň části spojů v relaci (Benešov?) - Čerčany - Sázava - Kolín, zvážit možnosti Sp vrstvy apod.


Kacířskou myšlenku na základní dvouhodinový takt vlaků Čerčany - Ledečko - Světlá, který by byl proložen dvouhodinovým taktem vlaků Čerčany - Ledečko - Kolín (ten naopak doplněn dvouhodinovým taktem vlaků Kolín - Uhlířské Janovice) jsem tu už před nějakou dobou také navrhl. Dost lidí prskalo a tvrdilo, že současný stav je vyhovují a nechtěli žádné změny v tomto směru. Mám ale obavy, že tento směr je jediný možný pro budoucnost (aby trať úplně nezdechla pro nepřizpůsobení se požadavkům doby) a je tomu potřeba přizpůsobit i infrastrukturu. Ale vývoj od těch, co dopravu objednávají, ale tímto směrem nejde. Ostatně stačí se podívat na rekreační vlaky, které jsou vedeny úplně stejně jak před čtvrtstoletím a z dnešního pohledu úplně debilně [crazy].
Neděle, 01. října 2017 - 21:03:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 221
Registrován: 3-2015
A pak je ještě kacířštější podobné proložení (Brod--)Světlá--Zruč--Kutná Hora s posilami Kutná Hora--Malešov (a KH--KHm).

Současné návrhy VDV v pozici vychýlené pro těstnou návaznost směr Praha by to (zřejmě) umožňovaly i s návaznostmi na obou koncích (při hodinovém taktu R). Tj. v jednom směru na X.05 (oboustranné) návaznosti na R v KH, X.15 Zruč, X.45 Ledeč, X.11 Světlá (návaznost na Prahu), X.30 HB. V druhém směru X.53 HB, X.10-13 Světlá, X.39 Ledeč, X.15--.45 Zruč (možná by mohlo zajet na zastávku), X.52 KH (oboustranné) návaznosti na R. Mezi dlouhými oběhy krátký oběh do KH--Malešov--KH. V HB buď 30 min do přechodu na další vlak na 212 na Čerčany, nebo 90 na údržbu a přechod na ten samý oběh.
Nippy
Neděle, 01. října 2017 - 22:01:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 237
Registrován: 7-2012
Inu, takhle dopodrobna to vyzkoumané nemám, ten "regionální expres" co navrhuji by v nějakém rozumném taktu být musel, jinak by to asi nemělo smysl, jinak se na to dívám jen očima informovanějšího cestujícího. Obsluha by mohla vypadat následovně:

Benešov u P. (regionální centrum, odpadá nutnost přestupu v Čerčanech)
Čerčany (pro přestupy od Prahy a od Týnce)
Hvězdonice
Chocerady
Sázava Č.B.
Ledečko (pro přestupy od Kácova)
Rataje n. S.
Uhl. Janovice
Bečváry
Kolín místní n.
Kolín

+ v divokých snech:

Kutná Hora
Kutná Hora město

Vozidlo formátu Žraloka by to zvládlo a za předpokladu nějaké promo kampaně by to mohlo přitáhnout nové cestující. Podstatné je, aby byl cestovní čas Benešov - Kolín kratší než po koridoru přes Prahu, nebo alespoň přibližně stejný - výhoda by pak spočívala v přímém spojení bez nutnosti přestupu.
Neděle, 01. října 2017 - 23:20:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9
Registrován: 8-2017
Dnešní den se navzdory předpovědi zdařil. Navíc příroda začíná kouzlit se svými barvami.
Pondělí, 02. října 2017 - 08:58:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 28
Registrován: 2-2017
Taky kacířina: Tahat v mezitaktu mezi R977 a R979 z Prahy v létě v So nebo i Ne R, který by se v K.H. dělil na část do Zruče a zbytek by pokračoval do Světlé a dále Ledče popř. až Zruče. Oba pravidelné rychlíky jsou v létě o víkendu docela plné, hlavně pak 979, kde ale nejvíc lidí vystupuje právě v K.H. a ve Světlé. Zručské křídlo by zastavovalo ve všech zast. v K.H. a dále třeba jen Malešov, Štipoklasy,Zbraslavice, Zruč. Celé by se to dalo zmáknout za 2 hodiny(přes Čerčany 2h35min. Je to samozřejmě jen teorie - kde vzít dieselové loko, čety, vozy. Kraje by se musely shodnout na objednávce....atd...atd. Třeba mně ta časová poloha stávajících rekreáků na horním nepřijde špatná( je to léty prověřené a cestující jsou na to naučení), ale naprosto nemožná je jízdní doba, kde Sp1832, vynechávající 4 zastávky má delší jízdní dobu než např. Os 9220, zastavující všude. A tím jsme opět na začátku: Cestovní rychlost 30km/h dnes už opravdu, ale opravdu nikoho(téměř nikoho), k cestě vlakem (pokud nemusí) nepřesvědčí. Může být takt jaký chce, vrstva vlaků jaká chce, peróny dle nejnovější normy, ale rychlost(až v druhé řadě pohodlí) je to, oč tu běží.
Úterý, 03. října 2017 - 12:47:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 222
Registrován: 3-2015
Tak ony i ty současné rekreáky by mohly mít Zruč za 2.15, pokud by se zavedla víkendová preference směrů obráceně než je teď: tj. ráno by při křižováních čekaly vlaky na Čerčany, a nikoliv vlaky na Světlou. Tj. 9207 by měl jízdní dobu Čerčany--Světlá 2.35, jako má nyní 9200, a 9200 by holt měl něco kolem 3 hod, kdyby se to povedlo tak, aby si to odestál až v Kácově, tak by to ani tolik nemuselo vadit. Tím by se dalo ze současného stavu vytřískat skutečně maximum.

S cestovní rychlostí souhlasím, ale jen částečně. Současné jízdní řády (prostoje, neexistující okrajové spoje, dlouhý interval) neumožňují vyzobat ani ty cesty, kde pomalé rychlosti nevadí, protože cesta po silnici přes přes vrcholky je delší a vždy se minimálně dvakrát šplhá/spouští serpentinami do údolí.

Jinak nápad s R hezký, kdyby byly víkendově nevyužité moderní dieslové jednotky (třeba z Kladna) mohly by to odjezdit ty, odpadlo by zdržující přepřahání a shánění dvou dieslů.
Úterý, 03. října 2017 - 20:53:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 91
Registrován: 7-2017
Obávám se, že když už proběhla kacířina, v podobě letního ranního rekreáku přes Kolín a Kutnou Horu, že spíše než nedostatek náležitostí (třeba by výkon v So tam a v Ne zpět rádi odvezli soukromnící[biggrin]), by dneska možná byl větší problém kapacita. Paradoxně ne na lokálce, ale na koridoru z Prahy...[sad]
Úterý, 03. října 2017 - 21:43:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 29
Registrován: 2-2017
Samozřejmě by Vmax náležitosti musela být alespoň 120km/h, lépe 140km/h, takže žádný Brejlovec,Barča. V čase odjezdu 9:04 by kapacita být měla. Ale je to teorie. Kdo by to objednal. Zainteresovaná by byla Praha, Kraj Stč a Kraj Vysočina.
Středa, 04. října 2017 - 09:30:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 365
Registrován: 1-2011
Pondělní pokládka dvou mostů v Měchenicích


PZ
Středa, 04. října 2017 - 11:52:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 223
Registrován: 3-2015
Současný stav kooperace mezi Středočeským krajem a Vysočinou je krásně vidět v porovnání počtu vlaků a jejich víkendových omezeních mezi úseky Čerčany--Zruč, Zruč--Ledeč a Ledeč--Světlá. V souvislosti s tím mě připravovaná VDV docela děsí.
Středa, 04. října 2017 - 14:51:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 324
Registrován: 6-2012
Jeřábník: Na Měchenické nádraží přivezl mosty vlak, nebo kamion?
Čtvrtek, 05. října 2017 - 19:13:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 367
Registrován: 1-2011
škodér:kamióny
PZ
Čtvrtek, 05. října 2017 - 21:21:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 325
Registrován: 6-2012
Jeřábník: [sad]
Sobota, 07. října 2017 - 04:30:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2391
Registrován: 7-2008
Upřímně, víkendový vlak Praha-Kutná Hora-Zbraslavice-Zruč by jezdit mohl, ale musel by splňovat dvě zásadní podmínky. Dost rychlá vozidla, aby jel přesně v poloze rychlíku ve všední dny (tuším, že i rychlíky přes KH jezdí už 140, to 844 nemůže, a nejsem si jist, zda by to kompenzovala akcelerací) a schopnost pobrat cestující v úseku Praha-Kolín a zároveň nevozit vzduch od Kutné Hory města do Zruče.

Upřímně, moje zkušenost je taková, že i v neděli odpoledne se vlaky do KH plní až v Malešově, ta frekvence není větší, než zvládne Regionova a jen malá část lidí pokračuje až do Prahy, více jich jede do Kutné Hory (což by nemuselo vadit). V případě, že by to byl žralok, nevozil by vzduch, ale musel by být mezi Prahou a Kolínem povinně místenkový.

Pokud by mimo tento výkon vedl i běžné vlaky mezi Kutnou Horou a Zručí, znamenalo by to větší spotřebu nafty a nijak strmý nárůst počtu cestujících. Přemýšlí též, zda není ze Zruči do Světlé větší frekvence, než do Kutné Hory, a zda by tedy nebyl lépe využit tam.

Každopádně, dokud nejsou v Praze moderní motoráky na trať do Kladna, není ten vlak čím vést. A ve chvíli, kdy budou, bude snad už hotová oprava tratě přes Kácov a nejspíš se vyplatí vést spěšný vlak spíš tamtudy. Další kapitola je samotná Kutná Hora, ale té by víc prospěla elektrizace do stanice město a modernizace hlavního nádraží.
Sobota, 07. října 2017 - 10:02:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 30
Registrován: 2-2017
No on by v Kolíně teoreticky ani zastavovat nemusel nebo jen pro nástup z přípojů, byly-li by. Při kacířské úvaze jsem vycházel z vysoké letní víkendové frekvence na pravidelných brněnských rychlících do K.H.(turisté do města) a Světlé(většina vystupujících pokračuje dál lokálkou(hlavně od R979)). Tím by se takový spoj mohl zaplatit a odlehčil by někdy totálně plným (záleží, kolik čínských turistů a dětských výletů se právě sejde) pravidelným rychlíkům. Samozřejmě by se novému spoji musela věnovat nějaká publicita a nějaký čas by trvalo, než si to sedne a vejde do povědomí. Všeobecně známý fakt je, že přímé vlaky/vozy vždy cestující přitahují víc, než přestupy(jééé, co když to bude mít zpoždění, co když nám to tam ujede.....atd...atd, radši pojedeme autem/autobusem).
55p
Sobota, 07. října 2017 - 10:28:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1790
Registrován: 6-2009
No, v Hoře by "stačil" oblouk a drát na město. O víkendu tu posilu odveze 471 a zbytek si přestoupí... ;-)
Sledovačky nasazení skoro všeho na http://sledovani.55p.cz/.

Průjezdy vlaků přes stanice na http://stanice.55p.cz/. Co to jsou stanice? Sledovačky pro konkrétní trať či spíš stanici.