Diskuse » Železnice » 4. koridor » Archiv diskuse 4. koridor do 27. 7. 2017 « předcházející | další »

Archiv diskuse 4. koridor do 27. 7. 2017

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Středa, 26. července 2017 - 05:14:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5830
Registrován: 7-2007
Cajzlíci..z vašich příspěvků silně zírá - Praha je nejdůležitější a nejlepší na světe a ČR končí u Benešova.
A dobře vám tak..na co jste šáhli, to jste dokurvili...stavba satelitů a dalších a další obydlí bez promyšlenosti dalších návazných staveb - silnice, železnice - obecně doprava, školy, školky atd...JJ developer a pár spřátelených se napakovali a ostatní se hodí na krk poplatníkům i z horní dolní...A hlupáci se zadluží v nesmyslném satelitu a teď natahují ruku..státe zařiď, státe dej...
Hajnej: Ta trojsilnice ve více úsecích se tam mohla udělat už dávno (a troufám si tvrdit, že čtyřpruh by byl reálný ve více úsecích, kdyby se chtělo už dávno..)...Jen se to zas flikuje 5 min po 12.
Nevím, jak blíže Praze (zas často tam nejezdím a od 2010 jen zcela ojediněle a s velký sebezapřením), ale nájezd na dálnici u Mirošovic problém není. Problém je neznalost, neumění zipovat a přehršel nákladní (kamiónové) dopravy. A hlavně neskutečný bordel, kdy se na tuhle autostrádu vydá nějaký ten bagr, či zemědělec s utrápeným Zetorem. Toho si i vy Cajzlíci, užijete dost ve svém blbákově. To opravdu není síly, zakázat přesun těchto stavebních (pomalých) strojů v dopravních špičkách, resp. ve dne? Je i pravdou, že nějaký ten "důležitý" střelec v silném SUV či jiném drahém (s právem rádoby absolutní přednosti), stroji to dokáže taky pokurvit dost. Ale aspoň dlouho nezdržuje...
A stojím si zatím, že dálnice od Tábora do ČB jih jsou vyhozené peníze. Obchvaty ano, ale zbytek je fakt zbytečný. Do ČB jezdím mnoho let dost pravidelně a nikdy v úseku Veselí - ČB nebyl na stávající silnici problém. Kamiony většinou odbočí za Ves na Třeboň (Halámky) a jízda ok končí na Borku...Pak už je to přískokama (ten obchvat ČB chybý strašně moc). Z ČB na jih si netroufám odhadovat hustotu dopravy, určitě je zcela nutná stavba silnice s menším množstvím zatáček a horizontů..ale dálnice???
A vy obhájci gauner kapitálismu, ne že bych nesouhlasil s vaším názorem na minulé pořádky, ale obyčejnému člověku nevysvětlíte, že dřív bylo hůře. Ona to pro většinu totiž pravda není. Bohužel.
P.S. Páně Kuřilovo ....Mohu se mýlit..
Středa, 26. července 2017 - 07:01:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11179
Registrován: 5-2004
Jo, ted se dela dukladne i se spodkem. Na 231 nebo 171 to je videt denne.

Mch za hnedle 28 let budovani svetlych zitrku neni hotovej ani korytor prvni. O tretim kde se hrdinne buduje izolovany usek bez vazby na ostatni sit s tim ze to co je treba nejvic se nejen nebuduje ale ani se nevi co vlastne by se vybudovat melo nemluve. A ctvrtej po mnoha letech vyluk ma k dokonceni mnoho dalsich let vyluk pred sebou...
Středa, 26. července 2017 - 07:01:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14154
Registrován: 5-2002
OC: Cajzlíci..z vašich příspěvků silně zírá - Praha je nejdůležitější a nejlepší na světe a ČR končí u Benešova. A dobře vám tak..na co jste šáhli, to jste dokurvili
To jsem nevěděl, že jsi z Brna... [rofl]

Problém je neznalost, neumění zipovat a přehršel nákladní (kamiónové) dopravy
Hlavně to zipování. To by jeden vytek´, když vidí, jak pár pitomců dokáže vyrobit pětikilometrovou kolonu jen to fikne.
Potíž bych viděl v tom, že se někteří zařadí dříve, udělají tím díru v končícím pruhu a ty, co tu díru vyplní, považují za vychcánky a v místě, kde se zipovat má, si hrajou na spravedlivý.
Asi by to chtělo nějakou tu kampaň "Nezipuješ - stojíš"...

Z ČB na jih si netroufám odhadovat hustotu dopravy, určitě je zcela nutná stavba silnice s menším množstvím zatáček a horizontů..ale dálnice???
Pokud chceš postavit dostatečně bezpečnou silnici bez těch zatáček a hlavně horizontů, tak Ti s ohledem na množství zemních staveb nakonec nevyjde o tolik dráž, než ta dálnice (zejména pokud bys ji stavěl tak, aby sis nezablokoval možnost ji na tu dálnici později rozšířit, což obnáší všechny náspy, zářezy a podjezdy rovnou pro 2x2 pruhy).
Stačí se podívat k jižním sousedům - copak že to postavili na jih od Freistadtu...?
Středa, 26. července 2017 - 07:05:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14155
Registrován: 5-2002
Vlčoun: Mch za hnedle 28 let budovani svetlych zitrku neni hotovej ani korytor prvni. O tretim kde se hrdinne buduje izolovany usek bez vazby na ostatni sit s tim ze to co je treba nejvic se nejen nebuduje ale ani se nevi co vlastne by se vybudovat melo nemluve. A ctvrtej po mnoha letech vyluk ma k dokonceni mnoho dalsich let vyluk pred sebou
Vono holt napravit to, na co se celejch 40 let toho slavnýho dřívbylolípu zvysoka sralo, není žádný hop na krávu už je tele.
Ale co chtít od komonostalgika, že... [crazy]
Středa, 26. července 2017 - 08:24:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2450
Registrován: 3-2004
Zkratkovitě šmahem napsat, že se vyhazovaly prachy do armády je tak prostoduchý argument, co takhle taky napsat důvody proč tomu tak bylo. Chce to taky napsat ty souvislosti v kontextu doby. Pike ti danou problematiku nepochybně komplexně osvětlí.

Sice nejsem Pike, ale budiž...
Kontext doby je ten, že jsme na začátku 60.let dostali rozkaz od vrchního velení Varšavské smlouvy*) rozkaz splnit takový a takový rozsah úkolů v souvislosti s postupem VS na Rýn a do Francie. Splnění těchto úkolů si vyžádalo přebudovat ČSLA a od r. 1964 až do r. 1990 ji permanentně udržovat v masivních početních stavech potřebných pro takový útok. V souvislosti s odzbrojovacími iniciativami v Evropě došlo k mírnému snížení počtů až v r. 1988.
Ve válečných plánech ČSLA za celou tuto dobu není jediná zmínka o obraně. Pokud už se mluví o tom, že nepřítel zaútočí jako první, tak scénáře mluví o "odražení nepřítele a následném zdrcujícím útoku" (na stejné cíle a za stejnou dobu, jaké byly i v těch ostatních scénářích, takže je to vlastně jedno, protože v tom Lyonu jsme měli být za 9 dní tak jako tak [kladivo]). Ostatně i dislokace našich jednotek byla jednoznačně útočná, nikoli obranná. Za vše mluví už to, že 3 ze 4 nejdůležitějších velitelských stanovišť **) byla umístěna pár desítek km od hranic se SRN - opravdu výhodné, když se chcete "bránit rozsáhlému nepřátelskému útoku agresivního Západu".

Ergo - tu armádu jsme v těchto počtech a sestavě (tj. s koncentrací na: útočné tankové jednotky, zajištění rychlého překonání velkých vodních toků těmito jednotkami, dálkové zásobování těchto postupujících jednotek palivem atd...) neměli proto, že to ČSSR potřebovala "v kontextu doby", ale prostě proto, že to potřebovala Moskva pro svoje vlastní plány na ovládnutí Evropy. Ani jednu ze zmíněných (vybraných) tří schopností primárně nepotřebujete pro obranu území o rozloze ČSSR.

Ano, samozřejmě bychom měli armádu i v nějakém jiném "kontextu doby". Jenže by byla jiná, možná menší, lépe přizpůsobená ekonomickým možnostem státu, méně ocelová, více moderní***) atd. To by mělo pozitivní vliv na rozvoj průmyslu atd. Taky by záklaďáci netrávili v kasárnách čas 24/7, ale měli by i trochu volna. Třeba by i mohli jezdit domů na víkend, jako jejich kolegové z agresivního a k nečekanému útoku se neustále připravujícího Bundeswehru [lame] Takže by i ubylo šikany a lidi by si třeba i armády vážili.

*) tj. z Moskvy, protože vrchním velitelem VS byl vždy sovětský maršál podléhající ministrovi obrany SSSR (a tedy prvnímu tajemníkovi ÚV KSSS)
**) mimochodem - všechna tato stanoviště přežila do dnešní doby a jsou využívána, resp. udržována pro případné použití
***) už od začátku 80.let bylo zjevné, že nástup elektroniky a moderních zbraňových systémů v NATO sovětskou ocelovou lavinu zastaví, konvenční útok prakticky neměl žádnou šanci na úspěch. Východní blok prostě selhal. Vyžraní generálové s prýmky "CA" pak už hráli jen o udržení status quo. Když dneska zmetek Zbytek mele ty svoje plky, tak je mi blivno

(Příspěvek byl editován uživatelem Dusanh.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Dusanh.)
Středa, 26. července 2017 - 08:26:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11180
Registrován: 5-2004
A kolik set let tak odhadujes ze budou trvat vymluvy ze tu kdysi byli komanci? Ono za chvilku to bude 40:40.
Středa, 26. července 2017 - 08:28:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7197
Registrován: 4-2003
OldcerryJJ developer a pár spřátelených se napakovali a ostatní se hodí na krk poplatníkům i z horní dolní...A hlupáci se zadluží v nesmyslném satelitu a teď natahují ruku..státe zařiď, státe dej...

Co to plácáte? Ano, na Zájmech strojvůdce byste byl asi hrdina co to někomu nandal, tady budete před řadou lidí akorát za rohatý zvíře.

OldcerryDo ČB jezdím mnoho let dost pravidelně a nikdy v úseku Veselí - ČB nebyl na stávající silnici problém

Holt by to chtělo přelepit fototapetu na vokně no....my do těch Budějek zřejmě s autem levitujeme a utrpěli jsme ztrátu paměti. Takže si už nepamatujeme jak to vypadalo před otevřením nových úseků D3.

vaším názorem na minulé pořádky, ale obyčejnému člověku nevysvětlíte, že dřív bylo hůře.

Já jsem taky vobyčejnej člověk žijící normálním životem - chodím obyčejně do práce, mám obyčejně milující manželku, dvě obyčejný děti, normální auto a normální dům a taky úplně normální hypotéku. Pokud mi něco v životě vadí, tak věčně nepospokojený a svým způsobem neschopný idioti otravující život normálním lidem. Nic jim vlastně nechybí, ale musí si zaprudit - že dneska není nějaká maketa ČKD kolomotivka, kde vyrábějí makety čmeláků za ceny nafukovacího skákacího hradu a tak podobně.

Teď jsem potkal kolegyni - úplně vobyčejná ženská s úplně vobyčejnejma problémama, jaký má každej druhej - její matinka přitom byla v "dřívbylolípu" druhou nejmocnejší ženou ve státě. V životě jsem neslyšel, že by si nějak stěžovala.

Praha je nejdůležitější a nejlepší na světe

Není - to že tam pracuju má jediný důvod - jsou tam zaměstnání, kde dostanu peníze + zajímavou práci podle svých představ. Jinak bych asi nevytáhl paty z venkova.


PS: Kdysi takhle prudil jeden spolužák - složili jsme se mu na nafukovací pannu a poslali jsme mu to do jeho bydliště... a byl od něj pokoj.[proud]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Středa, 26. července 2017 - 08:29:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7359
Registrován: 4-2003
Simba:Hele Brame, když napíšu, že se vrážely před válkou i po ní prachy do industrializace Slovenska, tak ty vaše příklady jsou asi kde? Na Marsu?

Před válkou se industrializace Slovenska nekonala, protože neexistovalo plánované hospodářství. Plánované hospodářství nakonec zajistilo, že se na Slovensku postavila v nesmyslných místech velká továrna, do které pak byl problém sehnat kvalifikovanou pracovní sílu [crazy].


Navíc jsem reagoval na:
A taky prachy byly potřeba jinde i na jiný věci než posraná dráha (natož ta k rybníkům)


To jsi ale reagoval SÁM na SEBE!!!

Například na posranou a zbytečně velkou armádu.

Přesně tak [wink].

Nechte si vysvětlit od Pikea souvislosti a kontext doby bipolárního světa, proč tomu tak bylo (na obou stranách barikády), já na to Vaše žvanění nemám nervy.

Pikehead není žádným mým duchovním vůdcem, takže se ho opravdu ptát nebudu. Jinak drobné historické okénko: Země západní Evropy (včetně USA) na rozdíl od SSSR žádnou invazi v Evropě neplánovaly. Měly dost velké bobky ze Stalinovy nevyzpytatelnosti, protože jemu by bylo zcela jedno, jaké by byly ztráty na frontové linii při dobývání západní Evropy. Jeho by s velkou pravděpodobností nezastavil ani průliv La Manche. Bylo velkým štěstím pro všechny, že v roce 1952 konečně chcípnul, ale ani pak nebylo na růžích ustláno, několik velkých politických krizí, kdy nebylo daleko od další celosvětové války, jsou toho důkazem. Ještě větším štěstím bylo, že nikdo od konce druhé světové války proti nikomu nepoužil jadernou zbraň, ovšem k jejich použití mnohdy chybělo velmi málo [crazy].
Petr vlček:Jo, ted se dela dukladne i se spodkem. Na 231 nebo 171 to je videt denne.

Na 231 se už začalo v Čelákovicích. V čem je tedy problém? Mimochodem, trať 231 je zvláštní tím, že si neprošla výměnou svršku v osmdesátých letech a je zde stále svršek z šedesátých let, byť mnohde již hodně vyspravovaný.

Mimochodem, za rudé éry nikdo neměl zájem odstranit průserově zapojenou trať od Čelákovic do Lysé. To je jedna z věcí, která se podařila vyřešit po roce 1990. Sice je to agentura JPP, ale bylo to údajně také kvůli tomu, že tehdejší přednosta v Lysé měl kamarády výše a ti mu údajně vyšli vstříc. Nutno říci, že dobrá věc se podařila, Lysá byla doopravdy zoufalá stanice - zapojení čtyř kolejí traťových do tří staničních nemohlo nikdy dobře fungovat.

Kupodivu na slavné 171, na kterou se sere z vysoka, se v polovině devadesátých let podařilo zrekonstruovat most v Mokropsích (bohužel se při té příležitosti bylo málo odvahy protlačit výstavbu provizorních kolejových spojek, ze kterých by se staly trvalé - holt asi dozvuky nezájmu Severozápadní dráhy [crazy]). Dále se tam neustále neustále opravují menší mosty. Naštěstí zbývají snad už jen dva (Malá Chuchle a Dobřichovice), které jsou bez opravy, přičemž dobřichovický se opravuje. Že trať 171 měla být už dávno koridorizována, víme všichni. Ale někteří pořád budou mlátit hubou, ačkoliv nejen zde bylo uvedeno, co vše tomu brání.

Takže se jde alespoň formou (teď už konečně) velkých oprav, protože stav je již neudržitelný. A to je potřeba ještě dodat, že se formou oprav postupně dává dohromady to, co nám tu velkoryse za padesát let sraní na údržbu minulý režim zanechal.

Oldcerry:A vy obhájci gauner kapitálismu, ne že bych nesouhlasil s vaším názorem na minulé pořádky, ale obyčejnému člověku nevysvětlíte, že dřív bylo hůře.

Obyčejný člověk dnes má automobil na který nemusí čekat dlouhá léta v pořadníku, barevnou televizi, počítač, má kde bydlet (když ne ve svém, tak někde v nájmu), nekručí mu celý víkend v břiše, když si v sobotu dopoledne nestihne nakoupit atd.

Jen pro připomenutí, už jsem to kdysi na k-report dával: Rodiče v bytě mají v obývacím pokoji stěnu, která se kupovala cca v roce 1983. Na jejím štítku, který se dochoval, je uvedena cena 18 000 Kčs - slovy osmnáct tisíc Kčs. Dnes obdobnou záležitost koupíme za číselně shodnou cenu v Kč. Ovšem platy se dnes nepohybují v částkách dvou či tří tisíc korun, v tom je ten podstatný rozdíl [wink]

Ale dřív bylo vždy líp, chápu [biggrin].
Středa, 26. července 2017 - 08:30:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7198
Registrován: 4-2003
A kolik set let tak odhadujes ze budou trvat vymluvy ze tu kdysi byli komanci?

Jaký výmluvy Vlčku? TU SPOLEČNOST MÁME TEĎ PŘESNĚ TAKOVOU, JAKOU SI ODHLASUJEME.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Středa, 26. července 2017 - 08:40:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11181
Registrován: 5-2004
Me to tu pripomelo jeden hrdyho ftip: na pozadi hradcan nekde u stylizovane novotneho lafky se plizi indian s tomahawkem za dvouma strejdama s aktovkou. Jeden strejda rika druhymu "40 let tu byli komancove a ted si z nas utahujou utahove"

Bram: a neni trochu bida ze na tak vytizeny trati jako je 231 se 28 let flikuje svrsek ze sedesatejch? To vydrzel docela dost a jsem zvedavej kolik vydrzi novej koridorovej...
Středa, 26. července 2017 - 08:52:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7360
Registrován: 4-2003
Petr vlček:Me to tu pripomelo jeden hrdyho ftip: na pozadi hradcan nekde u stylizovane novotneho lafky se plizi indian s tomahawkem za dvouma strejdama s aktovkou. Jeden strejda rika druhymu "40 let tu byli komancove a ted si z nas utahujou utahove"

Vtip, za který by se nemusel hradní kořala stydět, odpovídalo by to jeho úrovni [wink].

a neni trochu bida ze na tak vytizeny trati jako je 231 se 28 let flikuje svrsek ze sedesatejch? To vydrzel docela dost a jsem zvedavej kolik vydrzi novej koridorovej...

Jenže flikování znamená to, že se mnohde vyměnily kolejnice, mnohde se vyměnily hmoždinky v pražcích, mnohde i ty pražce. Koridorový svršek vydrží kupodivu výrazně déle bez těchto zásahů. Nakonec je to vidět na nejstarším koridorovém úseku, který má nějakých dvacet let (Český Brod - Poříčany).
Středa, 26. července 2017 - 09:46:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14157
Registrován: 5-2002
DH: Vyžraní generálové s prýmky "CA"
Já si teda "CA" pamatuju jen na náramenících vojínů (aby tam neměli úplnej průvan), ale je možné, že jsem jen nedokoukl.

Vlčoun: A kolik set let tak odhadujes ze budou trvat vymluvy ze tu kdysi byli komanci?
Obecná zkušenost praví, že úplná náprava společenských škod trvá cca 2x-3x déle. Nejde totiž ani zdaleka jen o škody materiální, ale i o škody napáchané na lidech (protože mají tendenci se replikovat).
Takže natvrdo řečeno: dokud nevymřou dřívbylolípisti Vlčouni a jejich ochotní posluchači, tak se bude furt na co "vymlouvat".

a neni trochu bida ze na tak vytizeny trati jako je 231
Ona ještě poměrně nedávno až zas tak vytížená nebyla. Před zavedením taktu tam docela chcípal pes - ale chápu, že pro někoho byl osobák (navíc z Vysočan) v 7:44 a pak až v 10:28 ten správnej "dřívbylolíp"...
Středa, 26. července 2017 - 10:20:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2451
Registrován: 3-2004
DH: Vyžraní generálové s prýmky "CA"
Já si teda "CA" pamatuju jen na náramenících vojínů (aby tam neměli úplnej průvan), ale je možné, že jsem jen nedokoukl.


Bylo to jen po rotného vč. Nedokoukl jsem se já, děkuji za upozornění [wink]
Středa, 26. července 2017 - 10:56:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5831
Registrován: 7-2007
Bram: Já nemluvil o nábytku....No, dnešní nábytek v této cenové relaci je hrozný (materiál, provedení), věřím, že ta stěna možná bez problému slouží dodnes.
Já s vámi nejsem ve sporu, benzín byl za komančů drahý jak prase, dnes je prý drahý...cha...
Já mluvím o tom, že se všechno musí zamykat, na každého člověka se kouká s nedůvěrou (dealer, zloděj atd..)Podvodník, gauner má větší práva jak oběti. Jednou už to bude přes míru a skončí to u 3x a dost, jména a podobizny násilníků budou zveřejňována atd...via USA. Kam to vlastně ta Evropa chce přivést?
Jestli tedy komančové něco opravdu uměli, tak byla sociální politika. Jenže to se všechno zavrhlo...bylo to přeci fuj, fuj...Ano, bylo v tom zakomponováno to rudo, ale jako děti jsme to necítili. Byly jsme parta kluků, co se scházeli v pionýru a chodily hrát, bláznit, vybíjet energii...sport (jakýkoliv) byl dostupný pro každého. Teď...
Dusanh: Tedy nevím kde jste čerpal. Ale já v rámci ZVS byl i na "Tajné spisovně".
Ve válečných plánech ČSLA za celou tuto dobu není jediná zmínka o obraně. Tak to pěkně kecáte...Hlavní obranná linie byla na řece Rýn. Proto taky většina techniky uměla plavat - pro pokračování obranného útoku...[wink]
V případě napadení WS měla ČSLA vydržet 3 dny...pak měla být doplněna CA. Životnost nás (2pr.prap SČ) byla spočítána na 3 minuty....po odvysílání zprávy...[wink]
A zrovna techniku vojenskou zrovna WS měla docela na špičkové úrovni. BVP1 a BVP2 neměli rovnoceného soupeře ve své kategorii (byly na boj v Evropě, v Afgánu dostaly naprdel). T72 byl taky hodně kvalitní stroj. Ale 100% srovnání nemám. Befka svou rychlostí, manévrovatelností,plaváním a téměř čelní nezničitelností útočný (tedy obranný)stroj A1.
A už huš... musím si odlepit folie....
PS. Mohu se mýlit.
Středa, 26. července 2017 - 11:06:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2452
Registrován: 3-2004
BVP1 a BVP2 neměli rovnoceného soupeře ve své kategorii... T72 byl taky hodně kvalitní stroj

Ve své kategorii možná ne, jenže od přelomu 70.-80. let bylo zjevné, že VS nedokáže na bojišti vybojovat vzdušnou nadvládu. Kromě zastarávající letecké techniky i proto, že bojiště bylo na území SRN (tj. nutnost spoléhnout se jen na PL-obranu vojsk - možnost podpory ze strany PLRV PVOS byla mizivá, ta navíc měla jiné úkoly). Jak potom dopadly hodně kvalitní stroje i technika, co sice neměla rovnocenného soupeře ve své kategorii, ale pro Warthogy a Apache byla jen lovnou zvěří, jsme viděli v r. 1991 [kladivo] [smrt]
Desiro
Středa, 26. července 2017 - 11:14:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3173
Registrován: 2-2004
T72 neměly kvalitní noktovizory a úplně jim chyběl systém řízení palby ... životnost na bojišti pár desítek minut.
Středa, 26. července 2017 - 11:38:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7199
Registrován: 4-2003
BVP1 a BVP2 neměli rovnoceného soupeře ve své kategorii

BVP-1 byl vehihl, jehož nedostatky a umlčování kritiků se projevily naplno ve válce v Afgánistánu - místo střílení kanónem, který díky malé úsťové rychlosti obrovskému snosu nic netrefil (ale propaganda mohla vykládat, jak jsou vykořisťovaní "západní konstruktéři" nechopný, protože takový kanón tam nemají") bylo pomalu jednoduší na mudžahedíny házet kamením, mizerný výhled, atd. atd - průser to byl tak velký že zasedlo polytbyro a došlo k překonstruování na BVP-2, což byl sice taky polotovar, ale aspoň trochu použitelný. Hlavně netřílet dlouhý dávky, aby se kanón neuvařil.

A můžu se zeptat jak extrémní zbrojení zlepšilo životní úroveň lidí ve východním bloku?? Třeba že by bylo místo tomu maso v obchodech?


T72 byl taky hodně kvalitní stroj.

A proto jsme na vojně jako poddůstojník AČR fasoval tabulky, kde byla uváděná bojová hodnota na 1/3-1/6 Challengerů, Abramsů a Leopardů. Ostatně v Rudé armádě šlo o ze začátku levný tank určený pro druhosledové jednotky a spojence a vyráběný z nouze jako náhrada a doplněk k T-64.

A můžu se opět zeptat jak extrémní zbrojení zlepšilo životní úroveň lidí ve východním bloku?? Třeba že by bylo místo tomu maso v obchodech? Díky.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Středa, 26. července 2017 - 11:39:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4620
Registrován: 9-2005
"Kefalín, povedzte mi, čo má hentý taký tank T72, či BVP spoločné so 4.železničným koridórom?"

"Hovno, pane majore"
Středa, 26. července 2017 - 12:55:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 915
Registrován: 6-2016
Plešoun: Dovolím si trochu poopravit na "Hovno, soudruhu} majore"![biggrin]

Navíc tam určitě jistá souvislost BYLA - zmíněná obrněná technika se jistě po trati dnešního 4. koridoru projela v rámci vlakových přesunů.
Středa, 26. července 2017 - 12:57:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14159
Registrován: 5-2002
OC: Jestli tedy komančové něco opravdu uměli, tak byla sociální politika.
Huh...?
Středa, 26. července 2017 - 13:27:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7200
Registrován: 4-2003
To je myšleno asi takhle.

...Cena za strach Evropy z komunismu, cena za stalinskou strategii “ledoborce”, cena za předválečnou kolaboraci – je 26 milionů lidských životů. Cena za represe – je nejméně 3 milióny mrtvých a 6 milionů těch, kteří se z táborů vrátili. Cena za zákony proti kulakům a „škůdcům-rozkrádačům” – další 4 miliony. Třetina země. Proč? Aby se nejprve na útraty Západu začala vyrábět špatná ocel a zastaralé tanky, pak se vybavily továrny ukořistěnými soustruhy a pracovalo se na nich až do 21. století? Aby se beznadějně zaostalo v zemědělství (genetika jako buržoazní pavěda) a kybernetice (prodejná děvka imperialismu)? Abychom se až do 90. let nezbavili dřevěných domků a do let osmdesátých bytů rozdělených mezi několik rodin (tzv. komunální byty)? Aby 30 let po válce stál televizor půlroční plat kandidáta věd, automobil 5 let práce a byt (družstevní!) – 20 let práce, pokud to vůbec schválí a jen tam, kde ho přidělí?

SSSR se narodil jako nuzácká země, byl nuzáckou zemí za Stalina a jako nuzácká země umřel. Diktatury bohaté nebývají (pokud to není Singapur)....
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Cogwheel
Středa, 26. července 2017 - 13:50:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4892
Registrován: 1-2012
Ani žádné vysněné "transkontinentální VRT" v Rusku nikdy nebudou, neboť i přes potenciál, který rozvoj rychlostních vlaků slibuje, se zřejmě jedná pouze o lokální význam. Ruská rozloha a velké klimatické a geografické rozdíly mezi jeho regiony jednoduše znemožňují výstavbu rychlovlakových koridorů po celé zemi. Rychlovlaky mohou významně podpořit ekonomiku v evropské části Ruska, kde budou přepravovat pasažéry po nejdůležitějších trasách. Výstavba vysokorychlostních tratí za Uralem by byla velmi komplikovaná nejen obrovskými náklady na takový projekt, ale rovněž podnebím, které by tyto koridory ničilo. Rovněž je otázkou, jestli by se takové investice vyplatily v málo osídlené Sibiři. Rozvoj osobní železniční dopravy v asijské části země se tak bude týkat spíše výstavby nových klasických tratí a modernizace současných vozidel či nákupu nových vozidel. (citoval jsem z této diplomky: https://is.muni.cz/th/401274/esf_m/DP_-_David_Parizek.pdf )
P_v
Středa, 26. července 2017 - 14:27:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1838
Registrován: 5-2002
Bylo vydáno ÚR na NeŠe. odkaz Viktorka se tam nepodívá, neb byly úředně schváleny tunely dvoukolejné.
Bkp
Středa, 26. července 2017 - 14:36:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7833
Registrován: 8-2003
Asi to nechápu, k čemu je to území rozhodnutí dobré? Je to setrvačnost, nebo nějak zázrakem vyšla ekonomika?
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Středa, 26. července 2017 - 14:43:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7368
Registrován: 4-2003
RadekŠ:To je myšleno asi takhle.

Ten odkaz, který funguje pod tím takhle ve Tvém příspěvku, by si měl přečíst každý, kdo jen sebeméně touží po návratu starých pořádků. A pokud by to nestačilo, měl by ho alespoň stokrá přepsat. Třeba by mu konečně došlo, co Stalin byl za nechutnou zrůdu.

Pochybuji, že si to přečte třeba Simba, který neustále adoruje doby nedávno minulé, či Petr vlček.

Jen pro info: Jaký Stalin byl, je mi známo z více zdrojů, tohle není pro mne překvapením, ale je to moc hezky napsáno.....
Cogwheel
Středa, 26. července 2017 - 14:51:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4894
Registrován: 1-2012
Také jsem si ten text "Jaké hodnocení si zaslouží [satan] Stalin" už před nějakou dobou odněkud stahoval a vryl se mi do paměti.
Středa, 26. července 2017 - 16:22:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4621
Registrován: 9-2005
Aby bylo možné žádat o stavební povolení, je třeba mít nejprve ÚR. Bez něj nepostavíš nic ani jako občan na své parcele, natož takto rozsáhlou stavbu, která leží na stovkách různých pozemků.
Pikehead
Středa, 26. července 2017 - 17:32:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3186
Registrován: 3-2007
Dvojkolejný znamená, že bude na nižší rychlost?
Středa, 26. července 2017 - 17:54:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11182
Registrován: 5-2004
Hádám Hajnej že se toho nedožiješ. Nejspíš ani tvoje děti ne...

Mch - za komárů byly nataženy dráty nad celou 220 (a řadou jiných, třeba 170). Což tehdy vedlo k výraznějšímu zkrácení jízdních dob než dnešní korytorizace.

PS: nevím proč furt strašíte s komančema. V demokracii kde rozhoduje většina která se má "dobře jako nikdy" přeci nerozhodne v jejich prospěch. Pokud se tedy skutečně má dobře jak nikdy většina. Ony všechny totalitní průsery šly vesměs na konto demokratických sil neschopných nabídnout řešení problémů...
Středa, 26. července 2017 - 19:11:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1110
Registrován: 10-2007
Mch - za komárů byly nataženy dráty nad celou 220 (a řadou jiných, třeba 170). Což tehdy vedlo k výraznějšímu zkrácení jízdních dob než dnešní korytorizace.
Mno..na to, že se elektrifikace 170 plánovala už před válkou, tak nic moc. Holt odmítnutí Marshallova plánu je znát...
Středa, 26. července 2017 - 19:32:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7371
Registrován: 4-2003
Petr vlček:Mch - za komárů byly nataženy dráty nad celou 220 (a řadou jiných, třeba 170). Což tehdy vedlo k výraznějšímu zkrácení jízdních dob než dnešní korytorizace.


Nad 220 a 170 byly nataženy dráty dvacet let poté, co se zcela nesmyslně zasekly ve směru od Prahy v Benešově a v Berouně. Čili dvacet let to stálo za howno a teprve po dvaceti letech se soudruzi rozhoupali a s nežádoucím stavem něco provedli.

Ale jo, Simba nám pošeptá, že z Benešova na jih to byla lokálka s malým vytížením [biggrin].

Jinak koridorizace není dosud hotova, což ale neznamená, že ke zkracování jízdních dob nedochází.

Jen doufám, že při koridorizaci mezi Berounem a Královým Dvorem bude zřízena provizorní výhybna na konci koridorizovaného úseku ve směru od Zdic. Aby tu náhodou nedocházelo zcela zbytečně k rozvratům dopravy, kterým byla pověstná koridorizace mezi Rokycany a Plzní, kde takovou výhybnu nechtěl nikdo zřídit [crazy].
Středa, 26. července 2017 - 19:44:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7201
Registrován: 4-2003
všechny totalitní průsery šly vesměs na konto demokratických sil

Jaký demokratický síly byly v Rusku v roce 1917? Jaká demokratická síla může za smrt Milady Horákové, Záviše Kalandry a nebo za okupaci v roce 1968?

za komárů byly nataženy dráty nad celou 220 (a řadou jiných, třeba 170). Což tehdy vedlo k výraznějšímu zkrácení jízdních dob

Zatímco kdyby tady komáři nebyli, tak bychom asi lezli po stromech, jako lezli v Rakousku.

Mimochodem - mám vzít starý JŘ a vyčíslit to? A pak někoho definitivně zařadit do mentální kategorie "ulhanej dědek"?
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Středa, 26. července 2017 - 19:56:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6
Registrován: 7-2017
V roce 1989 jezdila Hungaria v relaci Praha-Brno za 3:23 dle jízdního řádu a přes Třebovou to bylo za 4:29, opět dle jízdního řádu
V roce 1944 to po trati Brünn - Böhm Trübau - Prag bylo za 4:48

Pokud má Petr vlček pravdu, tak se dnes přes Třebovou jezdí za 4:00 a více. Protože ta korytizace to víc zkrátit nedokázala, rozhodně ne na 2:33, jak stojí v jízdním řádu dnes.
Středa, 26. července 2017 - 20:40:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11183
Registrován: 5-2004
Do Plzně budou s děsnou slávou zavedený expresy s jízdní dobou +/- minuta jak jezdil po roce 90 Karlštejn a Curych.

Mch když teda komáři nenatáhli ty dráty všude hned v 60-tejch tak jak to že dodnes nemáme ty korytory když to dnes tak odsýpá? A jak to že se nám krom korytorů zbytek beznadějně rozpadá? Jak to že na takový 200 nebo 160 není za posledních 10 let něco jako kolem Norimberka když je tam každoročně několik měsíců výluka?

Když si dám tu práci a porovnám JŘ na Budějic z doby dýzlu a následně elektriky tak rychlík byl rázem rychlejší o dobrou půlhodinu. Nevím co na tom je nepochopitelnýho. Podobně to bylo i na 170. Tam to do Plzně taky dělalo kolem 20 minut.

PS: od totálního marťana je mi celkem jedno zařazení. Lepší ulhanej dědek nežli blb zařaditel.
Středa, 26. července 2017 - 20:49:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 381
Registrován: 5-2013
Když si Hrdějovice s podporou Jihočeského kraje prosadily před devíti lety v úseku Nemanice - Ševětín zamítnutí původních levnějších variant Z a C, takže se do ÚP VÚC ČBSRA dostala nákladná tunelová varianta C2, tak si v roce 2009 zadala SŽDC rozpracování této varianty do dokumentace pro územní řízení a toto řízení teď doběhlo. Víc v tom není třeba hledat. V přípravě pokračovat ani nadále nelze, stavba není ekonomicky efektivní a tedy není financovatelná z OPD+SFDI, nicméně probíhá další pokus o přepočet.

Přeložka je projektovaná na 160 km/h, ve většině délky směrově vyhoví na 200 km/h.
Středa, 26. července 2017 - 21:04:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7203
Registrován: 4-2003
Do Plzně budou s děsnou slávou zavedený expresy s jízdní dobou +/- minuta jak jezdil po roce 90 Karlštejn a Curych. ¨¨


Ta upřímná radost, že se něco nepovede a dřív bylo líp.... to je přímo patologický.

A jako že se proti dnešku výrazně prodlouží jízdní doby?? Dyť to dneska i s vatou dá vlak se stejným počtem zastávek o 12 minut dřív.


No nic, debatovat se sedmilhářem nemá smysl.

(Příspěvek byl editován uživatelem RadekŠ.)
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Středa, 26. července 2017 - 21:13:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1111
Registrován: 10-2007
A jako že se proti dnešku výrazně prodlouží jízdní doby?? Dyť to dneska i s vatou dá vlak se stejným počtem zastávek o 12 minut dřív.

Na to, že je hotovo z cca 100 km asi 45 km, je to pěkný výkon, když se uváží varianta optimalizace, kde bylo minimum přeložek.
Bkp
Středa, 26. července 2017 - 21:33:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7835
Registrován: 8-2003
K. A. F.:
No jasně, ale to nezastavené územní řízení musel někdo platit, ne? A pokud ten někdo platící veděl, že...[crazy]
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Středa, 26. července 2017 - 22:06:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11185
Registrován: 5-2004
"Na to, že je hotovo z cca 100 km asi 45 km, je to pěkný výkon, když se uváží varianta optimalizace, kde bylo minimum přeložek"

Minimum? Zrovna tady to až tak málo nebylo.

Stašovskej most (co rok opravovanej nájezd...)
Oblouk mezi Praskolesem a Hořovicema (slyšel jsem cosi o několikaměsíční výluce...)
Tunel mezi Hořovicema a Cerhovicema
Obchvat Zbiroha...

Jinak výhybna - když se dělalo Popovice - Zdice, tak byla výhybna v těch Popovicích. Pak ještě byla výhybna někde u Praskoles. Pak už se na to dlabalo "že se to vyjezdí", takže se jezdilo několik let "na náhodu". Zejména by se hodila u Doubravky...
Středa, 26. července 2017 - 23:20:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14161
Registrován: 5-2002
RŠ: Abychom se až do 90. let nezbavili dřevěných domků
Co do 90. let, ty tam jsou furt. Příležitostně najdu fotky z roku 2013.

Vlčoun: Hádám Hajnej že se toho nedožiješ. Nejspíš ani tvoje děti ne...
To je docela dobře možný. I když - moje teta *1915 je dosud naživu, tak třeba kdybych to taky měl v genech... [wink]
Ale dřívbylolípovat kvůli tomu rozhodně nezačnu.
Pikehead
Čtvrtek, 27. července 2017 - 00:05:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3189
Registrován: 3-2007
K.A.F.: Probíral se tu i problém s velkým převýšením, to tam tedy stále je?
Simba
Čtvrtek, 27. července 2017 - 01:07:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2517
Registrován: 7-2008
Vy si fakt myslíte, že jediná genocida v dějinách existence lidstva byla pouze při zneužití komunistické ideologie?
To ty znalosti dějin trochu malé. A nebojte se, nebudu tady mluvit o Vietnamu, Korei nebo jak rozsévači západní demokracie "humánně" bombardovali bývalou Jugoslávii.
Já nepotřebuji Vaše odkazy něčeho, co je všeobecně známé - problém je v tom, že Česko nebylo Rusko (resp.někdejší SSSR) a kdo chce, tak si skutečné počty lidí odsouzených, zavřených a zavražděných najde z politických důvodů v ČSR/ČSSR najde sám. Je toho plnej net.
Genocidy jako za Stalina tu nikdy nebyly. Navíc ty největší blbosti se tu dělaly především do 53 roku, než Stalina s Gottwaldem odnesl satan do pekla.
Děláte, jak kdyby se od války v týhle zemi nic nepostavilo a máte v hubě jen padesátý léta, přičemž Vám osobně se stalo hovno za celou dobu existence socíku a jako každej jste využili jakýkoliv možnosti se na systému přiživit nebo využít jeho nedostatků pro svůj prospěch.

Mimoto by mě zajímalo, co je to vobyčejnej člověk podle Radka Š, aby si to, co tady popsal mohl vobyčejnej člověk dovolit, jakej by musel mít měsíční čistej plat nebo rodinnej příjem? Fakt by mě to zajímalo.

Brame, stále čekám na ta čísla počtu vlaků od Tábora k jihu - nebo jsem je přehlédl? On to totiž opravdu mohl být důvod, proč se daly peníze ze státního rozpočtu zrovna tam a ne do Tá-Bn, kde byla i frekvence cestujících nevysoká, o nákladce nemluvě. To, že jezdily maipuláky všude bylo sice pěkné, ale počet vlaků se tím asi rapidně nezvýšil.

Oldcerry - nemám co dodat. Pravdou je, že v 70. a 80.letech začala zaostávat nejen vojenská technika (snad vyjma stíhaček - z MiGu 29 měli i Amíci vítr a spíš se divili, jak takto snýtovaný stroj může vůbec mít takovýhle vlastnosti - ale zdejší odborníci na všechno určitě vygůglí něco jiného). Možná by to chtělo sledovat i jiné dokumenty, než náborovku do USAF "Letečtí stíhači v boji".

Někteří by tady měli vylézt ze své inženýrsko - podnikatelsko - ekonomské sociální bubliny. Je sice krásné poslouchat, za kolik platů si koupím to či ono než v minulosti, problém je v tom, že ani je, ani ostatní nikdo nebude těch x-měsíců živit a platit všechny náklady, aby tyhle kecy platily doslova. Stejně jako tu zapomínají na to, že ne každý má ty možnosti, um či intelekt dělat něco za víc než průměrnej plat v této zemi, který stejně 2/3 národa ani nemá.

Trošku z jiného soudku: vzpomínám na to, jak někdejší prognostik a jistý pozdější guru "modrého ptáka", otec kuponové rozkrádačky a čórkař protokolárních per pár měsíců před předáním moci obhajoval v jisté rakouské televizi komunistické reformy - jenže já mu to za zlé nemám, v tom je ten rozdíl, taková byla doba a chtěl-li dělat něco, kde se v té době zřejmě VK cítil užitečný (a možná i myslel, že něco změní či ovlivní), tak prostě držel "basu" jako většina národa. Jaký si to člověk udělá, takový to má - když si chtěl někdo hrát na hrdinu a být odvážným bojovníkem proti moci, byla jen a jeho svobodná volba.
Koneckonců, ti rozsévači západní demokracie se vlastně taky na nic jiného, než plkání na Hlasu Ameriky nebo Svobodné Evropě nezmohli - když došlo k průseru, nechali Československo na holičkách - v 38, 39, 48 i 68. Jistě, můžeme tu rozebírat proč a to všechno kolem, proč nešlo nic dělat, stejně jako to, že o osudu ČSR se rozhodlo na konferencích tří vítězných mocností a ve volbách v 46, což byl výsledek jejich politických kroků v předešlých letech. Základní fakta ale zůstávájí. Volby v 46 byl důsledek zklamání z předchozího systému, víra a naděje v něco nové, co se zdálo lepší, výsledkem ztráty ostražitosti, podcenění nebezpečí a po 48 zneužití všech těch ideálů. Navíc, málokdo po 48 věřil, že to vydrží nějak dlouho, natož čtyři dekády.

Nikdo tu nechce padesátá léta, které ve své pseudoargumentaci demagogicky neustále vytahujete, přičemž zapomínáte na všechny ty nespravedlnosti světa, které se vynořili v dějinách lidské existence při zneužití všech ideologií, co se prohnaly přes tuto Zemi. Chci sociálnější stát, jestli víte co to je v tom pravém smyslu onoho sousloví. Tp, co je zde v této zemi dnes, se tímto rozhodně nazývat nemůže.

Jo, a někdy si pusťte Kryla - to, že ryjeme už zas držkou v zemi a necháváme si omezovat svobody různými zákazy, příkazy, nařízeními, držhubným platí už docela dlouho zase.

(Příspěvek byl editován uživatelem simba.)
Čtvrtek, 27. července 2017 - 06:29:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1112
Registrován: 10-2007
Minimum? Zrovna tady to až tak málo nebylo.

Stašovskej most (co rok opravovanej nájezd...)
Oblouk mezi Praskolesem a Hořovicema (slyšel jsem cosi o několikaměsíční výluce...)
Tunel mezi Hořovicema a Cerhovicema
Obchvat Zbiroha...


Pokud si to srovnáš s úsekem Rokycany-Plzeň, tak tam je to dost jiné kafe. Hlavně z hlediska rychlostích paramerů a zkrácení.

Navíc k tomu připočítej, že třeba v tomhle úseku ani tyhle parametry koridoru skoro nejsou využity, protože minimum souprav může podle Vvýj a nejezdí tam 6 MW lokomotivy.
Čtvrtek, 27. července 2017 - 06:39:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7374
Registrován: 4-2003
Simba: Navíc ty největší blbosti se tu dělaly především do 53 roku, než Stalina s Gottwaldem odnesl satan do pekla.

A pak obyvatelům Československa nadělil satan Zápotockého a jeho měnovou reformu. To asi jen proto, aby lidé byli bohatší o další vskutku zajímavou zkušenost, při které ovšem zcela zchudli [crazy].
Pikehead
Čtvrtek, 27. července 2017 - 06:46:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3190
Registrován: 3-2007
Martyss:
"nejezdí tam 6 MW lokomotivy"
To mě vede k děsivé otázce, co daj na ty expresy.
Čtvrtek, 27. července 2017 - 06:47:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7375
Registrován: 4-2003
Martyss:Navíc k tomu připočítej, že třeba v tomhle úseku ani tyhle parametry koridoru skoro nejsou využity, protože minimum souprav může podle Vvýj a nejezdí tam 6 MW lokomotivy.

A nejzajímavější na tom je, že čtyřkový brejlovec sjede s šesti vozy současnou jízdní dobu mezi Plzní a Prahou také. A ta současná jízdní doba je kupodivu kratší, než byla ta, co měly rychlíky s elektrickou lokomotivou po dokončení elektrizace.

To jsou ale paradoxy, které Simba rád přehlíží [biggrin].
Čtvrtek, 27. července 2017 - 07:37:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14163
Registrován: 5-2002
Simba: přičemž Vám osobně se stalo hovno za celou dobu existence socíku a jako každej jste využili jakýkoliv možnosti se na systému přiživit nebo využít jeho nedostatků pro svůj prospěch
Nechci předvídat, ale začínáš si koledovat o přesdržku...

Je sice krásné poslouchat, za kolik platů si koupím to či ono než v minulosti, problém je v tom, že ani je, ani ostatní nikdo nebude těch x-měsíců živit a platit všechny náklady, aby tyhle kecy platily doslova.
Není nic jednoduššího než srovnat i to živení: průměrnej plat se zvýšil cca desetinásobně, takže tehdejší desítku pivo by sis dnes kupoval za skoro dvacku (přičemž nehrozilo, že bys ho mohl mít měsíc ve sklepě, to by se Ti zkazilo), litr plnotučnýho mlíka (v plastovým vemenu) za tři pětky a čtvrtkilovku másla za stovku.

vzpomínám na to, jak někdejší prognostik a jistý pozdější guru "modrého ptáka", otec kuponové rozkrádačky
Na archivního badatele vzpomínáš docela špatně...
Možnost vzniku "kupónových" investičních fondů protlačil do zákona někdo trochu jiný a i těm fondům nakonec DIKové své knížky prodávaji dobrovolně (za to, že se mnozí z nich domnívali, že odprodejem to neskončí a že se budou podílet i na budoucích ziscích, nemůže ani VK, ani Kožený).

Jaký si to člověk udělá, takový to má
To se ovšem vztahuje i na Tebe - pokud tedy máš pocit, že se dnes máš blbě, zkus nejdřív začít hledat problém u sebe.
Čtvrtek, 27. července 2017 - 07:46:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2453
Registrován: 3-2004
Simbo - jestli nechápeš, že A souvisí s B, tak ti asi nic nevysvětlíme. Stačí se - jak tu správně někdo napsal - podívat na Německo. Západní část prosperující a fungující, východní kulhající. Čím to asi bude? Ale klidně si tu obhajuj neobhajitelné.

Sociálnější stát má jednu drobnou nevýhodu - dřív nebo pozdějc ti dojdou lidi, kteří jej financují.
Čtvrtek, 27. července 2017 - 08:29:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7204
Registrován: 4-2003
ale začínáš si koledovat o přesdržku...

Spíš do kategorie méně chápavých lidí (prostě je těžké pochopit, že okolo NDR musel být plot a střílelo se, aby "strůjcům dobra" lidi neutekli do SRN, kde se by se měli výrazně líp) či absolventů Vysoké školy života. Jimž někdo vytáhne z peněženky 100 korun, pak jim vrátí 50 a oni mu ještě poděkují, že jim dal 50 korun.[crazy]

vzpomínám na to, jak někdejší prognostik a jistý pozdější guru "modrého ptáka", otec kuponové rozkrádačky

Václav Klaus opravdu není otcem kupónové privatizace. To je prostě stejně jako v mnoha jiných zde uváděných případech falšování dějin. Ale je mi jasný že Simba či Vlčoun nad tím mávnou rukou a za 5 minut se vytasí s jinou kravinou.


Někteří by tady měli vylézt ze své inženýrsko - podnikatelsko - ekonomské sociální bubliny. Je sice krásné poslouchat, za kolik platů si koupím to či ono než v minulosti, problém je v tom, že ani je, ani ostatní nikdo nebude těch x-měsíců živit a platit všechny náklady, aby tyhle kecy

Já jsem si to v tý inžinýrský bublině před cca 5 lety (to bylo prosím ještě v době ekonomické krize) letmo spočítal a vyšlo, mi, že lidi se měli tehdy zhruba 1,6-2x líp oproti konci "dřívbylolípu"(podle toho, zda člověk posuzuje domácnost a nebo zaměstnance) a na to se míň nadřeli a měli třeba mnohem víc volnýho času na studium. Od tý doby jsme se zase posunuli o notný kus dál.

To co tady potentovali během 40 let komáři se nemusí vrátit nikdy - to postě není nijak daný, zaručený a podobně.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Čtvrtek, 27. července 2017 - 08:37:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7205
Registrován: 4-2003
tyřkový brejlovec sjede s šesti vozy současnou jízdní dobu mezi Plzní a Prahou také. A ta současná jízdní doba je kupodivu kratší, než byla ta, co měly rychlíky s elektrickou lokomotivou po dokončení elektrizace.

Po těžkém rozjezdu ze Zdic si to valí u Stašova už závratných 45 km/h. Západní Expres to bez zastávky jezdil skoro za 2 hodiny.

A jako argumentovat krácením o 20-30 minut v situci, kdy souvislou elektrizací odpadly dva předtím zavedené přepřahy v Benešově a Táboře, to je fakt diskusní majstrštyk.[proud][biggrin][biggrin]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Vláďa42
Čtvrtek, 27. července 2017 - 08:50:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1742
Registrován: 9-2009
Nojo, dřív bylo líp, to dá rozum.
Čtvrtek, 27. července 2017 - 09:06:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 917
Registrován: 6-2016
"Sociálnější stát má jednu drobnou nevýhodu - dřív nebo pozdějc ti dojdou lidi, kteří jej financují."

Důvodně se domnívám, že to platí bez rozdílu momentálně vládnoucí ideologie... On se současný eurosocialismus od hitlerismu - stalinismu - gottwaldismu liší hlavně v tom, že své kritiky a odpůrce ZATÍM nepopravuje. Financování ale pozvedl na vyšší level a tiskně prachy jen se z rotaček kouří[sad]
Vláďa42
Čtvrtek, 27. července 2017 - 09:23:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1743
Registrován: 9-2009
Jistě, eurosocialismus je cela stejný jako stalinismus... Evropa je zcela ve stejné situaci jako v roce 1945. To je opravdu neskutečný. Dotaz na adminy, jestli to není zpochybňování zločinů komunismu a popírání holokaustu a zda by nebylo na místě uvažovat trestní oznámení na známého pachatele.
Čtvrtek, 27. července 2017 - 09:28:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7377
Registrován: 4-2003
RadekŠ:Po těžkém rozjezdu ze Zdic si to valí u Stašova už závratných 45 km/h.

Vzhledem k tomu, že zastávku ve Zdicích mají jen chebské Rx, kde opravdu brejlovec nehrozí (to by muselo být opravdu hodně zle, ale nevylučuji zcela tuto možnost), kdosi s nepravidelným, ale častým nasazením brejlovců evidentně na vlacích Rx z Prahy do Železné Rudy a EC do Plzně počítal. Takže víceméně nehrozí stav, kdy brejlovec se bude muset ve Zdicích rozjíždět do kopce, neb tam pojede rozjetý již z Berouna. Nějak jinak si to nezastavení ve Zdicích vysvětlit neumím. Pokud by tam brejlovec s vlakem zastavoval, tak by to s dodržením jízdní doby nebylo asi tak jednoduché [nene].
Čtvrtek, 27. července 2017 - 10:06:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14168
Registrován: 5-2002
V42: Dotaz na adminy, jestli to není zpochybňování zločinů komunismu a popírání holokaustu a zda by nebylo na místě uvažovat trestní oznámení na známého pachatele.
Jistěže není a nebylo by na místě - známý HK nic takového netvrdí.
Zato Ty tady předvádíš stalinistické postoje ke svým odpůrcům - známe Tvé libůstky.
Vláďa42
Čtvrtek, 27. července 2017 - 10:58:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1744
Registrován: 9-2009
On se současný eurosocialismus od hitlerismu - stalinismu - gottwaldismu liší hlavně v tom, že své kritiky a odpůrce ZATÍM nepopravuje.
To je podle tebe co? K takovým postojům je se třeba stavět rázně. Ono "Přirozenou nevýhodou demokracie je, že těm, kdo to s ní myslí poctivě, nesmírně svazuje ruce, zatím co těm, kteří ji neberou vážně, umožňuje téměř vše." Až se tihle dostanou k moci, tak my dva, Hajnej, budem viset na první lucerně. Ale to bude pozdě ti to vysvětlovat.
Čtvrtek, 27. července 2017 - 12:33:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14171
Registrován: 5-2002
To je podle tebe co?
To je podle mě konstatování, že se dnes nepopravuje, a protože je deklarováno jako rozdíl od jmenovaných režimů, tak zároveň nepřímo konstatuje, že v nich se popravovalo. Tudíž nepopírá ani zločiny komunismu, ani ten holocaust, q.e.d.

Až se tihle dostanou k moci, tak my dva, Hajnej, budem viset na první lucerně.
Abych byl upřímný, tak Tvé vystupování zde ve mně spíš vzbuzuje dojem, že na té první lucerně budeš věšet Ty mě.
Vláďa42
Čtvrtek, 27. července 2017 - 13:19:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1746
Registrován: 9-2009
To si myslíš dost špatně. Ostatně kdo tady obhajuje neziskovky, právní stát? Kope do neschopných úředníků, kterým právo nic neříká. Tenhle človíček by nejraději zrušil občanskou společnost. Zbytečný provázek... Ale tak klidně si ho obhajuj, když myslíš.
Neznamy
Čtvrtek, 27. července 2017 - 14:04:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 632
Registrován: 1-2005
Martyss:
"protože minimum souprav může podle Vvýj"
Které například nemohou?
Čtvrtek, 27. července 2017 - 14:26:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1113
Registrován: 10-2007

Které například nemohou?


Koukam, ze ze souprav uz vyhazeli opravdu vsechna becka, tak chyba je na me strane.

Na druhou stranu predpokladam, ze bude dost navatovano kvuli Plzni a Berounu.