Diskuse » Železnice » Tratě kolem Brna « předcházející | další »

Tratě kolem Brna

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři

   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků  zobrazit všechny (44)   
 
Předchozí roky: 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006
Archiv diskuse Tratě kolem Brna do 07. 1. 2020 m04 60 07. 1. 2020 17:33
Archiv diskuse Tratě kolem Brna do 08. 2. 2020 janek666 60 08. 2. 2020 19:59
Archiv diskuse Tratě kolem Brna do 01. 3. 2020 Podroužek 60 01. 3. 2020 11:16
Archiv diskuse Tratě kolem Brna do 22. 4. 2020 Pajzák 60 22. 4. 2020 14:50
Archiv diskuse Tratě kolem Brna do 13. 6. 2020 intelpetr 60 13. 6. 2020 19:18
Archiv diskuse Tratě kolem Brna do 08. 8. 2020 Parmezano 60 08. 8. 2020 16:48
Archiv diskuse Tratě kolem Brna do 23. 8. 2020 intelpetr 60 23. 8. 2020 21:42
Archiv diskuse Tratě kolem Brna do 22. 9. 2020 Cilelis 60 22. 9. 2020 07:29
Archiv diskuse Tratě kolem Brna do 27. 10. 2020 David_jaša 60 27. 10. 2020 21:03
Archiv diskuse Tratě kolem Brna do 20. 11. 2020 Starý_Hanák 60 20. 11. 2020 05:33
Archiv diskuse Tratě kolem Brna do 26. 11. 2020 Zzz 60 26. 11. 2020 17:47
Archiv diskuse Tratě kolem Brna do 22. 12. 2020 Starý_Hanák 60 22. 12. 2020 21:07
Archiv diskuse Tratě kolem Brna do 25. 1. 2021 Qěcy 60 25. 1. 2021 21:37
Archiv diskuse Tratě kolem Brna do 16. 3. 2021 Priapos 60 16. 3. 2021 17:08
Archiv diskuse Tratě kolem Brna do 17. 4. 2021 David 60 17. 4. 2021 08:02
Archiv diskuse Tratě kolem Brna do 18. 6. 2021 intelpetr 60 18. 6. 2021 00:12
Archiv diskuse Tratě kolem Brna do 31. 7. 2021 Podroužek 60 31. 7. 2021 20:08
Archiv diskuse Tratě kolem Brna do 17. 9. 2021 Polii 60 17. 9. 2021 20:20
Archiv diskuse Tratě kolem Brna do 15. 11. 2021 Jarda_krapas 60 15. 11. 2021 22:26
Archiv diskuse Tratě kolem Brna do 22. 12. 2021 Joe 60 22. 12. 2021 19:19
Archiv diskuse Tratě kolem Brna do 23. 2. 2022 Priapos 60 23. 2. 2022 21:43
Archiv diskuse Tratě kolem Brna do 29. 4. 2022 David 60 29. 4. 2022 14:40
Archiv diskuse Tratě kolem Brna do 06. 6. 2022 Jarda_krapas 60 06. 6. 2022 14:24
Archiv diskuse Tratě kolem Brna do 19. 7. 2022 Asdf 60 19. 7. 2022 15:53
Archiv diskuse Tratě kolem Brna do 17. 8. 2022 m04 60 17. 8. 2022 14:02
Archiv diskuse Tratě kolem Brna do 03. 10. 2022 Lukssek 60 03. 10. 2022 21:09
Archiv diskuse Tratě kolem Brna do 20. 10. 2022 Zdenek102 60 20. 10. 2022 00:48
Archiv diskuse Tratě kolem Brna do 03. 11. 2022 Pajzák 60 03. 11. 2022 20:15
Archiv diskuse Tratě kolem Brna do 09. 1. 2023 Stašek 60 09. 1. 2023 08:17
Archiv diskuse Tratě kolem Brna do 09. 3. 2023 registrovaný_jk 60 09. 3. 2023 14:23
Archiv diskuse Tratě kolem Brna do 26. 4. 2023 Zzz 60 26. 4. 2023 20:17
Archiv diskuse Tratě kolem Brna do 05. 6. 2023 J.M. 60 05. 6. 2023 12:17
Archiv diskuse Tratě kolem Brna do 01. 7. 2023 Janisko 60 01. 7. 2023 19:56
Archiv diskuse Tratě kolem Brna do 06. 8. 2023 Vlarsky 60 06. 8. 2023 20:25
Archiv diskuse Tratě kolem Brna do 12. 11. 2023 Starý_Hanák 60 12. 11. 2023 20:28
Archiv diskuse Tratě kolem Brna do 30. 1. 2024 Xcav8 60 30. 1. 2024 11:28
Archiv diskuse Tratě kolem Brna do 15. 4. 2024 Jan_Urban 60 15. 4. 2024 14:00
Archiv diskuse Tratě kolem Brna do 28. 5. 2024 Dprm 60 28. 5. 2024 17:54
Archiv diskuse Tratě kolem Brna do 17. 12. 2024 Fany 60 17. 12. 2024 19:27
Archiv diskuse Tratě kolem Brna do 27. 1. 2025 Honza_o 60 27. 1. 2025 18:40
Archiv diskuse Tratě kolem Brna do 18. 3. 2025 Majra 60 18. 3. 2025 21:53
Archiv diskuse Tratě kolem Brna do 09. 5. 2025 marcojay 60 09. 5. 2025 10:48
Archiv diskuse Tratě kolem Brna do 21. 8. 2025 Mařin 60 21. 8. 2025 09:56
Archiv diskuse Tratě kolem Brna do 24. 11. 2025 Shudy 60 24. 11. 2025 16:45
   autor příspěvek
Středa, 26. listopadu 2025 - 16:44:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 806
Registrován: 8-2010
Shudy. Ano manipulák jel 13 vozů do Velkých Opatovic příjezd 14.47 a zpět odjezd 15.43 ze sedmi vozy. V čele vlaku 744 180-1
herkules2016l
Čtvrtek, 27. listopadu 2025 - 14:23:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 69
Registrován: 6-2010
Herkules2016l:
"Shudy. Ano manipulák jel 13 vozů do Velkých Opatovic příjezd 14.47 a zpět odjezd 15.43 ze sedmi vozy. V čele vlaku 744 180-1"

jj, v pátek a příští týden by podobná zátěž také měla být...kontejnery na lokálkách a Mn nejsou moc časté...pro mě jako neznalého okolí, v Opatovicích je výpravčí nebo ne?
Čtvrtek, 27. listopadu 2025 - 18:38:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 808
Registrován: 8-2010
V Opatovicích je VDS výpravčí se obsazují pouze při jízdě Mn
herkules2016l
Pajzák
Pátek, 28. listopadu 2025 - 08:45:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9904
Registrován: 6-2015
No, ve středu ráno tam byl taky. Akorát že tou dobou měl být dávno v Boskovicích. [biggrin]
Pátek, 28. listopadu 2025 - 12:51:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2945
Registrován: 5-2007
https://www.idnes.cz/brno/zpravy/brno-hlavni-nadrazi-presun-sprav a-zeleznic-finance-rozpocet.A251127_160250_brno-zpravy_icer
[biggrin][biggrin] Jak překvapivé...
Pondělí, 01. prosince 2025 - 15:42:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2947
Registrován: 5-2007
Sobotní částečná výluka Brno-Adamov (hodinový takt).
https://content.idsjmk.cz/jrady25/251206/xS2.pdf
Vzhledem k tomu, že ND odjíždí z Brna 6 minut po odjezdu předchozího vlaku, a přijíždí nějakých 7 minut před příjezdem dalšího, jestli by nebylo jednodušší a levnější úsek Brno-Adamov odřeknout...Dyť tím nikdo nepojede, ony ty busy ND kvůli uzavírce Fryčajovy musí jako kdysi na dlouhý výlet přes Ochoz (tentokrát i ty z/do Bílovic), ty přímé taky přes Křtiny...

(Příspěvek byl editován uživatelem Jarda Krapas.)
Úterý, 02. prosince 2025 - 06:53:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10910
Registrován: 1-2007
Jarda_krapas: Odřeknout? Nebyla by penalizace od kraje? Asi si dopravce dokáže spočítat, že to takto vyjde lépe.
Adam_r
Úterý, 02. prosince 2025 - 11:53:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1755
Registrován: 10-2003
Odřeknout? Nebyla by penalizace od kraje? Asi si dopravce dokáže spočítat, že to takto vyjde lépe.

Proc ne, kdyz to odrekne po domluve s Kordisem - usetril by objednavatel i dopravce. Alternativne by misto spoje "A" bylo mozne udelat NAD pres Lipuvku do Blanska, ktera by to mohla za 35 minut projet (byl vikend).
Sobota, 06. prosince 2025 - 17:49:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 111
Registrován: 10-2022
Od nového JŘ by měl Mn z Brna do Velkých Opatovic jezdit v nové časové poloze s odjezdem v 9:15 z Maloměřic a s příjezdem ve 14:15 do Velkých Opatovic, odkud je odjezd psán nově ve 14:46. [happy]
Čtvrtek, 11. prosince 2025 - 18:19:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 289
Registrován: 5-2017
Brno dolní nádraží 9.12.2025 (VlakFest)
Čtvrtek, 22. ledna 2026 - 09:26:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 150
Registrován: 12-2007
Posvitavska vlečka (do Linde) dnes zase v akci s oxidem uhličitým.
Buď jim to v těhle mrazech nejde nebo mají údržbu.


(Příspěvek byl editován uživatelem Starlifter .)
Neděle, 19. dubna 2026 - 17:58:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 837
Registrován: 7-2017
Dnešní výluka na trati 300 v úseku Hostěrádky- Rešov - Zbýšov.
Neděle, 19. dubna 2026 - 21:53:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3454
Registrován: 5-2008
To bylo naložený ve Vyškově , Olomoucká dopravní
Don Parmezano
Středa, 13. května 2026 - 20:57:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 275
Registrován: 3-2021
A je tu třetí díl mé reportážní série o cestě vlakem kolem ČR, kterou jsem podnikl v červenci 2023. Třetí den mého putování jsem věnoval cestě z Ostravy do Brna. Opět jsem nejel úplně přímo a do Brna mě poprvé v životě dovezl rychlík Bouzov. Procházka po městě slavných uměleckých děl samozřejmě nechyběla. [proud]

Neváhejte číst!

https://trainphotosczech.blogspot.com/2026/05/reportaz-kolem-cr-3 .html


Neděle, 17. května 2026 - 05:33:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16738
Registrován: 12-2007
Videosestřih zejména z let 2024 - 2025 (z malé části i 2016 a pak 2026) z postupu rekonstrukce žst. Brno-Královo Pole + navazujících úseků směr Kuřim (2024 - 1. traťová kolej rekonstruována 9. let po 2. traťové koleji) a směr Maloměřice (2025 - tam 10 let mezi rekonstrukcí 2. vs. 1. traťové koleje): https://www.youtube.com/watch?v=mRBZINwlJSg



Horní řada: Brno-Královo Pole (3x) 30. 11. 2024, 28. 7. 2025, 28. 2. 2026
Prostřední řada: Brno-Lesná (3x) 6. 2. 2016, 26. 1. 2025, 27. 9. 2025
Dolní řada: Brno-Řečkovice 30. 11. 2024; Česká (2x) 13. 1. 2024, 29. 8. 2024

Středa, 20. května 2026 - 23:17:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 340
Registrován: 7-2017
Trocha historie - před 31 lety z Brna na sever podél Svitavy:
YT - Rychlík Podlužan
a pak zase zpět do Brna

(Příspěvek byl editován uživatelem Jindřich_Rosa.)
Čtvrtek, 21. května 2026 - 06:52:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11147
Registrován: 1-2007
Jindřich_Rosa: Díky za pěkné vzpomínky na ještě neelektrifikovanou trať. Tou dobou jsme jezdívali z Brna do Skalice k prarodičům, než se rodiče rozhodli pořídit auto. Taky si už řadu věcí nepamatuju, bylo mi 5 let.
Čtvrtek, 21. května 2026 - 08:40:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 845
Registrován: 7-2017
Mouka - mě bylo tehdy sice už 16 let, chodil jsem na průmku do Brna, ale asi nikdy jsem tama nejel, když už se jelo do Prahy, tak asi vždycky přes Vysočinu.
Proto se taky rád podívám, fascinuje mě, jak nynější koridor místy vypadal jak "dvoukolejná lokálka".
Čtvrtek, 21. května 2026 - 10:55:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3464
Registrován: 5-2008
"
Depák, ještě se dodělávany tunele, zničené za války , přes den tam bévaly 4 hodinový výluky . Na noční takovéch , 25-30 běžek, raketa Bratislava -Brno -Třebová-Choceň-Hradec-Praha a zpátky , Pošta Bratisla -Brno -Praha ,rychlík Košice- Margecany-Banská Bytrica -Bratislava- Brno- Č.Třebová - Praha , nexáky Lichkov - Břeclav
Don Parmezano
Čtvrtek, 21. května 2026 - 11:02:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35278
Registrován: 5-2002
Taky se tam motal spací Amicus do Pešti...
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
Čtvrtek, 21. května 2026 - 11:30:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1777
Registrován: 8-2006
Hajnej:
"Taky se tam motal spací Amicus do Pešti..."
Nebýval ten Amicus v osmdesátých letech poslední večerní možný spoj do Brna? Vzpomínám si na naše studentské výjezdy na Zbrojovku, když hrála v Praze. Do Prahy jsme frčeli ráno Drakem (hrdí majitelé učňovské režijky[proud]), zbystřili jsme při průjezdu Horou Kutnou, v Praze na nějaké to dobré pivko a po fotbale, který končil večer jsme se tenkrát kodrcali přes Třebovou něčím takovým či podobným. Přes Brod už tehdy večer nic nejelo. Odjezd někdy po deváté večer, příjezd do Brna hluboko po půlnoci. Vozů na sezení tam moc nebylo, samý jihovýchodní cizinec a táhlo se to z Třebové jak sopel. Hlavně strach, aby člověk nezaspal a neprobudil se až v Břeclavi...[biggrin]
Čtvrtek, 21. května 2026 - 12:11:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3011
Registrován: 5-2007
Vasekpetr1:
"Hajnej:
"Taky se tam motal spací Amicus do Pešti..."Nebýval ten Amicus v osmdesátých letech poslední večerní možný spoj do Brna? "
Ještě v devadesátkách jezdil sezonní posilový rychlík Saxonia, ten jel z Prahy až po půlnoci a v Brně byl po třetí ráno? V 96 jsem s tím jel z Nedvědů na Strahově, pokud si po třiceti letech vzpomínám byla to legrace, protože to byl první den sezony, kdy měl jet. A v JŘ bylo "jede denně od (např). 20/21.." V Praze byl až po půlnoci, kdy již bylo 20., ale výchozí byl z myslím z Berlína, tedy vyjel by 19. A nikdo mně v Brně nedokázal dopředu říct, jestli už pojede nebo ne [proud][proud].
Historici vyšťourají z JŔ určitě podrobnosti [happy]
Čtvrtek, 21. května 2026 - 12:47:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3465
Registrován: 5-2008
Jednou mi , výpravčí z "expozitůry Babice" nadiktoval 8 běžek naráz
Don Parmezano
Čtvrtek, 21. května 2026 - 16:00:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6772
Registrován: 9-2003
Jednu dobu v devadesátkách (mezi založením Vystřeleného oka 1993 a mým přestěhováním do Prahy 1999) jezdila Saxonka po pravobřežce a od Prahy na ni byl docela ostrej přípoj, to jsem se vždycky klepal, zda nezkejsnu do rána v Kolíně. Naštěstí ta Saxonka byla neustále zpožděná.

(Příspěvek byl editován uživatelem S4991023.)
NOBLE BRICKS
Středa, 03. června 2026 - 10:25:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3477
Registrován: 12-2007
Pak ještě jezdil v 90´ v úseku Ústí n O - Třebová - Brno rychlík Bem (Budapest - Gdynia), nepletu li se.
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Neděle, 07. června 2026 - 20:03:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1808
Registrován: 4-2019

1216 226-1, 6183 719-4, 1216 239-1
Vlarsky
Neděle, 07. června 2026 - 20:58:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 411
Registrován: 2-2023
R_1463Úpa:
"Pak ještě jezdil v 90´ v úseku Ústí n O - Třebová - Brno rychlík Bem (Budapest - Gdynia), nepletu li se."

A jak šlo tento rychlík použít k noční cestě Praha - Brno?
Pondělí, 08. června 2026 - 11:57:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2563
Registrován: 7-2005
Jj, fotbalové Taurusy. Tehdy snad existovala mapa, podle které se je dalo nahánět [fotic]
MT + MTR [happy]
Středa, 10. června 2026 - 15:12:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3016
Registrován: 5-2007
První návrh JŘ 26/27. Dle Kordis žádné zásadní změny, krom posunu vlaků linky S3 Tišnov – Křižanov, kde v dopoledních hodinách a o víkendech dochází ke změně časové polohy vlaků o hodinu.
https://content.idsjmk.cz/kestazeni/2027NZJRJMK.pdf
Nový příspěvek
     
  Text příspěvku:

  Uživatelské jméno:
  Heslo:
  Přílohy:
  Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
  Akce:
, více zde.