| Diskuse » Železnice » Tratě kolem Brna | « předcházející | další » |
Tratě kolem Brnadolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 806 Registrován: 8-2010 |
Shudy. Ano manipulák jel 13 vozů do Velkých Opatovic příjezd 14.47 a zpět odjezd 15.43 ze sedmi vozy. V čele vlaku 744 180-1
herkules2016l
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 69 Registrován: 6-2010 |
"Shudy. Ano manipulák jel 13 vozů do Velkých Opatovic příjezd 14.47 a zpět odjezd 15.43 ze sedmi vozy. V čele vlaku 744 180-1" jj, v pátek a příští týden by podobná zátěž také měla být...kontejnery na lokálkách a Mn nejsou moc časté...pro mě jako neznalého okolí, v Opatovicích je výpravčí nebo ne? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 808 Registrován: 8-2010 |
V Opatovicích je VDS výpravčí se obsazují pouze při jízdě Mn
herkules2016l
|
|
Pajzák
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9904 Registrován: 6-2015 |
No, ve středu ráno tam byl taky. Akorát že tou dobou měl být dávno v Boskovicích. ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2945 Registrován: 5-2007 |
https://www.idnes.cz/brno/zpravy/brno-hlavni-nadrazi-presun-sprav a-zeleznic-finance-rozpocet.A251127_160250_brno-zpravy_icer ![]() Jak překvapivé... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2947 Registrován: 5-2007 |
Sobotní částečná výluka Brno-Adamov (hodinový takt). https://content.idsjmk.cz/jrady25/251206/xS2.pdf Vzhledem k tomu, že ND odjíždí z Brna 6 minut po odjezdu předchozího vlaku, a přijíždí nějakých 7 minut před příjezdem dalšího, jestli by nebylo jednodušší a levnější úsek Brno-Adamov odřeknout...Dyť tím nikdo nepojede, ony ty busy ND kvůli uzavírce Fryčajovy musí jako kdysi na dlouhý výlet přes Ochoz (tentokrát i ty z/do Bílovic), ty přímé taky přes Křtiny... (Příspěvek byl editován uživatelem Jarda Krapas.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10910 Registrován: 1-2007 |
Jarda_krapas: Odřeknout? Nebyla by penalizace od kraje? Asi si dopravce dokáže spočítat, že to takto vyjde lépe. |
|
Adam_r
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1755 Registrován: 10-2003 |
Odřeknout? Nebyla by penalizace od kraje? Asi si dopravce dokáže spočítat, že to takto vyjde lépe. Proc ne, kdyz to odrekne po domluve s Kordisem - usetril by objednavatel i dopravce. Alternativne by misto spoje "A" bylo mozne udelat NAD pres Lipuvku do Blanska, ktera by to mohla za 35 minut projet (byl vikend). |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 111 Registrován: 10-2022 |
Od nového JŘ by měl Mn z Brna do Velkých Opatovic jezdit v nové časové poloze s odjezdem v 9:15 z Maloměřic a s příjezdem ve 14:15 do Velkých Opatovic, odkud je odjezd psán nově ve 14:46. ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 289 Registrován: 5-2017 |
Brno dolní nádraží 9.12.2025 (VlakFest) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 150 Registrován: 12-2007 |
Posvitavska vlečka (do Linde) dnes zase v akci s oxidem uhličitým. Buď jim to v těhle mrazech nejde nebo mají údržbu. (Příspěvek byl editován uživatelem Starlifter .) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 837 Registrován: 7-2017 |
Dnešní výluka na trati 300 v úseku Hostěrádky- Rešov - Zbýšov. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3454 Registrován: 5-2008 |
To bylo naložený ve Vyškově , Olomoucká dopravní
Don Parmezano
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 275 Registrován: 3-2021 |
A je tu třetí díl mé reportážní série o cestě vlakem kolem ČR, kterou jsem podnikl v červenci 2023. Třetí den mého putování jsem věnoval cestě z Ostravy do Brna. Opět jsem nejel úplně přímo a do Brna mě poprvé v životě dovezl rychlík Bouzov. Procházka po městě slavných uměleckých děl samozřejmě nechyběla. Neváhejte číst! https://trainphotosczech.blogspot.com/2026/05/reportaz-kolem-cr-3 .html |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16738 Registrován: 12-2007 |
Videosestřih zejména z let 2024 - 2025 (z malé části i 2016 a pak 2026) z postupu rekonstrukce žst. Brno-Královo Pole + navazujících úseků směr Kuřim (2024 - 1. traťová kolej rekonstruována 9. let po 2. traťové koleji) a směr Maloměřice (2025 - tam 10 let mezi rekonstrukcí 2. vs. 1. traťové koleje): https://www.youtube.com/watch?v=mRBZINwlJSg Horní řada: Brno-Královo Pole (3x) 30. 11. 2024, 28. 7. 2025, 28. 2. 2026 Prostřední řada: Brno-Lesná (3x) 6. 2. 2016, 26. 1. 2025, 27. 9. 2025 Dolní řada: Brno-Řečkovice 30. 11. 2024; Česká (2x) 13. 1. 2024, 29. 8. 2024 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 340 Registrován: 7-2017 |
Trocha historie - před 31 lety z Brna na sever podél Svitavy: YT - Rychlík Podlužan a pak zase zpět do Brna (Příspěvek byl editován uživatelem Jindřich_Rosa.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11147 Registrován: 1-2007 |
Jindřich_Rosa: Díky za pěkné vzpomínky na ještě neelektrifikovanou trať. Tou dobou jsme jezdívali z Brna do Skalice k prarodičům, než se rodiče rozhodli pořídit auto. Taky si už řadu věcí nepamatuju, bylo mi 5 let. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 845 Registrován: 7-2017 |
Mouka - mě bylo tehdy sice už 16 let, chodil jsem na průmku do Brna, ale asi nikdy jsem tama nejel, když už se jelo do Prahy, tak asi vždycky přes Vysočinu. Proto se taky rád podívám, fascinuje mě, jak nynější koridor místy vypadal jak "dvoukolejná lokálka". |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3464 Registrován: 5-2008 |
" Depák, ještě se dodělávany tunele, zničené za války , přes den tam bévaly 4 hodinový výluky . Na noční takovéch , 25-30 běžek, raketa Bratislava -Brno -Třebová-Choceň-Hradec-Praha a zpátky , Pošta Bratisla -Brno -Praha ,rychlík Košice- Margecany-Banská Bytrica -Bratislava- Brno- Č.Třebová - Praha , nexáky Lichkov - Břeclav
Don Parmezano
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 35278 Registrován: 5-2002 |
Taky se tam motal spací Amicus do Pešti...
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1777 Registrován: 8-2006 |
Nebýval ten Amicus v osmdesátých letech poslední večerní možný spoj do Brna? Vzpomínám si na naše studentské výjezdy na Zbrojovku, když hrála v Praze. Do Prahy jsme frčeli ráno Drakem (hrdí majitelé učňovské režijky ), zbystřili jsme při průjezdu Horou Kutnou, v Praze na nějaké to dobré pivko a po fotbale, který končil večer jsme se tenkrát kodrcali přes Třebovou něčím takovým či podobným. Přes Brod už tehdy večer nic nejelo. Odjezd někdy po deváté večer, příjezd do Brna hluboko po půlnoci. Vozů na sezení tam moc nebylo, samý jihovýchodní cizinec a táhlo se to z Třebové jak sopel. Hlavně strach, aby člověk nezaspal a neprobudil se až v Břeclavi...![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3011 Registrován: 5-2007 |
"Hajnej: "Taky se tam motal spací Amicus do Pešti..."Nebýval ten Amicus v osmdesátých letech poslední večerní možný spoj do Brna? " ![]() . Historici vyšťourají z JŔ určitě podrobnosti ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3465 Registrován: 5-2008 |
Jednou mi , výpravčí z "expozitůry Babice" nadiktoval 8 běžek naráz
Don Parmezano
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6772 Registrován: 9-2003 |
Jednu dobu v devadesátkách (mezi založením Vystřeleného oka 1993 a mým přestěhováním do Prahy 1999) jezdila Saxonka po pravobřežce a od Prahy na ni byl docela ostrej přípoj, to jsem se vždycky klepal, zda nezkejsnu do rána v Kolíně. Naštěstí ta Saxonka byla neustále zpožděná. (Příspěvek byl editován uživatelem S4991023.)
NOBLE BRICKS
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3477 Registrován: 12-2007 |
Pak ještě jezdil v 90´ v úseku Ústí n O - Třebová - Brno rychlík Bem (Budapest - Gdynia), nepletu li se.
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1808 Registrován: 4-2019 |
1216 226-1, 6183 719-4, 1216 239-1 |
|
Vlarsky
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 411 Registrován: 2-2023 |
"Pak ještě jezdil v 90´ v úseku Ústí n O - Třebová - Brno rychlík Bem (Budapest - Gdynia), nepletu li se." A jak šlo tento rychlík použít k noční cestě Praha - Brno? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2563 Registrován: 7-2005 |
Jj, fotbalové Taurusy. Tehdy snad existovala mapa, podle které se je dalo nahánět ![]()
MT + MTR
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3016 Registrován: 5-2007 |
První návrh JŘ 26/27. Dle Kordis žádné zásadní změny, krom posunu vlaků linky S3 Tišnov – Křižanov, kde v dopoledních hodinách a o víkendech dochází ke změně časové polohy vlaků o hodinu. https://content.idsjmk.cz/kestazeni/2027NZJRJMK.pdf |