| Diskuse » Železnice » Všeobecná železniční diskuse | « předcházející | další » |
Všeobecná železniční diskusedolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2141 Registrován: 9-2015 |
@El_Barto "potřetí a znovu: jak to měli udělat?" Počtvrté: Udělali to dobře. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2142 Registrován: 9-2015 |
@ašm no, začíná to tak vypadat; minule zase byla ta Vysočina výchozí z Kolína, protože někde utavili mašinu. A právě proto to samozřejmě vnímám tak, že to byla moje chyba, že jsem se nekouknul do IDOSu nebo na SŽ odjezdy nebo na cd.cz. Můj příspěvek se toho vůbec netýkal, byl o tom, že jedu EC do Kolína místo Vysočiny, a že v tom EC je málo lidí. Že si stěžuju si vymyslel RadekŠ. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 35333 Registrován: 5-2002 |
MZv: myslím, že to je taky jeden z notorických argumentů pro takt: Aby se to cestujícímu dobře pamatovalo a nemusel vždy hledat, kdy mu to jede. Že... Eslivá von ten dřívější odjezd z Vršovic není proto, aby to ve zbytku trasy vlaku jelo stejně... Že si stěžuju si vymyslel RadekŠ. On to tím směrem otočil Džem(7152). JM: změny byly jen dvakrát ročně a bylo jich minimum, takže přelepovat nebylo nutno. Stačilo před výletem nahlédnout do změny, zda se netýká dané trati. To ale byly trvalé změny do konce GVD. Nicméně výlukové JŘ tehdy existovaly taky a nedalo se o nich rozumně dozvědět jinak, než se jít podívat na nádraží na nástěnku, jestli tam něco takového nevisí, což ostatně lze dneska úplně stejně taky. Ten internet je tudíž jaksi navíc a Zvolské tvrzení, že bez internetu to dnes nejde, je tím pádem lež jako věž (v lepším případě bezduchý blábol). AŠM: Většina lidí opravdu zadarmo on-line zatím není. On taky Radek netvrdil, že je většina lidí on-line zadarmo. Když už, tak tvrdil, že když už někdo on-line je, tak to má bez dalších nákladů. pokaždé, když budu přestupovat v Praze budu muset u sebe sama ověřovat zda můj zamýšlený vlak opravdu jede z plánovaného nádraží? Pokud si cestu budeš hledat, zkontroluje to za Tebe už vyhledávač. Pokud ovšem pojedeš naslepo dle §1, můžeš u Tebe nastat tzv. Zvolského divení. Koneckonců to takhle funguje u polovičky lidí při jakékoliv tramvajové výluce v Praze. První den si zanadávají a druhý den už vědí, kde se jede jakou Xkou. Když jedu autem, třeba od nás na Quiberon, tak prostě jedu podle automapy nebo navigace. To mi trochu připomíná ty kamioňáky, co zatarasili Průběžnou, protože teprve až tam zjistí, že Korytama neprojedou, protože nízkej most. Problém to byl tak zásadní, že bylo nutné ho řešit přeložením tratě přes ZM a Eden... ![]()
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16473 Registrován: 4-2003 |
že RadekŠ to přehlédne a vyfabuluje s Zvolského divení. ![]()
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7165 Registrován: 12-2020 |
Hajnej: AŠM: Většina lidí opravdu zadarmo on-line zatím není. On taky Radek netvrdil, že je většina lidí on-line zadarmo. Když už, tak tvrdil, že když už někdo on-line je, tak to má bez dalších nákladů. Lžete: Cituji co Radek napsal: Zatímco dneska to má každý online a zadarmo. Takže lže nejen RadekŠ, ale i vy. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 35338 Registrován: 5-2002 |
JM: Takže lže nejen RadekŠ, ale i vy. To "online" bylo zjevně míněno na straně zdroje informace, akorát se to některým jedincům nehodí pochopit.
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16474 Registrován: 4-2003 |
Takže lže I sociálně slabí mají va Vaší obci internet zadarmo - v knihovně na Dolním náměsti. Takže stačí sejít těch pár metrů, sire. Jen na to máte 30 minut, což se nápadně shoduje s doporučením toho Vašeho "doktora".
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7167 Registrován: 12-2020 |
Mýlíte se Radku, já mám knihovnu přímo u nosu, nicméně je tam velmi omezená provozní doba a třeba v létě je klidně měsíc dovolená, takže jako zdroj informací zdarma před každou jízdou vlakem nepoužitelné. |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 27059 Registrován: 3-2007 |
Vy jste sociálně slabej? ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7168 Registrován: 12-2020 |
No já ne, to Radek mě tam posílá mezi sociálně slabé Nebo myslíte, že teď píšu z knihovny? |
|
BmbČ
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9704 Registrován: 1-2007 |
Když jsem šel do knihovny na počítač, musel jsem si pořídit čtenářský průkaz. Tuším že za 150 Kč. Není průkaz, není počítač. Doba na využití počítače je tam stanovena na 30 minut, při menším zájmu ostatních se může prodloužit. Mají tam tři počítače a nesmí se u nich sedět. Takže z mé strany ještě jedna návštěva a končím s nimi. Kde? Jihočeská vědecká knihovna v Č. Budějovicích.
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7170 Registrován: 12-2020 |
Tak to u nás je to vlastně luxus. Bez průkazu a na židli![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9597 Registrován: 3-2006 |
Když to tu sleduju, tak jsem si vzpomněl. https://youtu.be/ND1ZKdN0Vo8
Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.
Myosotis. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16475 Registrován: 4-2003 |
jsem šel do knihovny na počítač, musel jsem si pořídit čtenářský průkaz. Tuším že za 150 Kč. Není průkaz, není počítač. Prostě ústrky jsou jsou všude kam se podíváš. to Radek mě tam posílá mezi sociálně slabé Já vás nikam neposílám, ale objektivní fakt je že přístup k internetu v nějaké nezbytně nutné míře má dneska i houmlesák.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11198 Registrován: 1-2007 |
RadekŠ: Pokud někomu ukradne mobil, nebo si na něj v lepším případě vyžebrá, tak asi jo. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7 Registrován: 5-2026 |
https://www.petice.com/novy_most_na_vytoni_jedina_ance_pro_stavaj ici_ocelovou_historickou_konstrukci |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 27060 Registrován: 3-2007 |
Koukám to tady chorobnou šetřivostí postižení jedinci o tom chytrém mobilu a internetu budou kolovrátkovat až do vlastní smrti.. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7174 Registrován: 12-2020 |
Má si Radek dávat pozor na pusu a nelhat![]() |
|
Adamek
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1284 Registrován: 10-2007 |
Inu, normální lidi si najdou všechny potřebné informace na internetu, dřívbylolípisté samozřejmě nemají žádnou povinnost být online, proto si v klidu vystojí frontu do knihovny a mezitím jim vlak ujede ![]() |
|
Karfík
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 452 Registrován: 12-2006 |
A sem tihle píšou jak? Posílají po holubovi příspěvky na poštu a tam je za ně posílají?
Zavolejte Chocholouška, má tu práci!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7179 Registrován: 12-2020 |
Klid, v knihovně žádná fronta není. Přípěvek píšu ze svého počítače, když marodím, to dá rozum. Nicméně diskuze byla o nečem jiném. RadekŠ tvrdil, že internet mají prý všichni zdarma. Což není pravda. Takže stačilo opravit toto tvrzení a další diskuze byla zbytečná. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12170 Registrován: 5-2007 |
J.M.: No vidíte, a ja som to zas pochopil tak, že myslí, že za to netreba platiť nad rámec toho, že si človek platí prístup k internetu, kdežto predtým sa platilo za zakúpenie vyslovene len toho programu na vyhľadanie spojenia. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7181 Registrován: 12-2020 |
No platit ještě za vyhledání spojení zvlášť, to už je na mrtvici. Z toho je vidět, že dřív bylo líp. Tam byl knižní jízdní řád za dvacku a změny byly zdarma jen za ústřižek z něj Dnes, aby člověk mohl někam jet bez rizika změny JŘ, musí mít počítač či mobil za x tisíc + měsíční platba za internet (další pětikilo). Ta knihovna to nespasí. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12171 Registrován: 5-2007 |
J.M.: Ten JŘ za dvacku začasto neplatil už od prvého dňa (pokiaľ človek nevylepil zmenu za tlače) a o zmene JŘ sa spravidla dozvedel, keď si šiel deň dopredu kúpiť lístok "ale do Banskej Bystrice to nejazdí, opravuje sa tunel, musíte potom v Diviakoch na autobus, a ten prípoj do Brezna určite nestihnete". Ja neviem, ale za mňa radšej platiť ten internet a mobil. EDIT: Platiť si internet na vyhľadanie spojenia Vám vadí, ale že na vylepenie tej zmeny ste si musel kúpiť pomerne drahé lepidlo, pretože klovatina trochu roztiahla ten papier a nesedeli riadky, to už je cajk... (Příspěvek byl editován uživatelem asdf.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 17503 Registrován: 4-2003 |
J.M:Dnes, aby člověk mohl někam jet bez rizika změny JŘ, musí mít počítač či mobil za x tisíc + měsíční platba za internet (další pětikilo). Ta knihovna to nespasí. Dřív, když vlak či autobus z jakéhokoliv důvodu nepřijel, tak prostě nepřijel a nebylo možné zjistit, proč nepřijel. Tedy krom případu obsazené stanice, pokud výpravčí měl zájem se bavit s cestujícími. A výpravčí se mnohdy zájem bavit se s cestujícími neměl, protože to nebyli pro něj jedinci na stejné společenské úrovni, ale spíš něco na úrovni nějakých bezcenných podlidí . |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7183 Registrován: 12-2020 |
Hm, výpravčí mi právě vždycky důvod oznámil. Dnes se mnohdy do DK nedostanete, pokud tam náhodou vůbec výpravčí je. Většinou tam není nikdo. TAkže se nedozvíte nic a od infolinky většinou taky ne (a ještě za svoje peníze voláte). A teď to vylepšili, že kdo nemá chytrý mobil, už se ani nedoví důvod zpoždění . Takže nezbývá nic, než otravovat jiné lidi, co ho mají. Dřív bylo prostě líp, co už naděláte Asdf: ale že na vylepenie tej zmeny ste si musel kúpiť pomerne drahé lepidlo, pretože klovatina trochu roztiahla ten papier a nesedeli riadky, to už je cajk... [rofl] Nesledujete pořádně diskuzi. Psal jsem přece, že přelepovat nebylo třeba. Stačilo podívat se na číslo tratě, před jízdou zda je tam nějaká změna. Těch změn bylo minimálně, většinou si ty větší šlo i zapamatovat skoro celosíťově ![]() |
|
BmbČ
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9705 Registrován: 1-2007 |
RadekŠ: Prostě ústrky jsou jsou všude kam se podíváš. Člověk se musí radovat z každé maličkosti. Byl jsem štěstím bez sebe, když jsem zjistil, že počítače "na stojáka" mají klávesnice a monitory umístěné na vyvýšených stolech. Aspoň že tak. Příště si s sebou vezmu lehkou skládací židli, kterou lze nastavit do polohy "barová". Ideál bez ústrků. ![]()
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12172 Registrován: 5-2007 |
J.M.: To ani omylom, pamätám roky kedy sa len slovenský KCP dal použiť ako konštrukčný prvok, pretože sa tam toho lepilo toľko, že to už nebol papier ale laminát... A dôvod meškania sa v ČR, ak sa správne pamätám, hlási od roku 2001, ale nie som si tým istý. (Příspěvek byl editován uživatelem asdf.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7185 Registrován: 12-2020 |
No slovenský KCP možná, to už je z nové doby. Za ČSD to tak nebylo. Důvod zpoždění se už nehlasí, v rámci lepších služeb pro zákazníka![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12173 Registrován: 5-2007 |
Tak sa ale rozhodnite, čo je ešte DBL a kedy už hosť vyhadzuje hlavného. Pretože sa Vám to nejako rozchádza. ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2145 Registrován: 9-2015 |
@JM Internet měsíčně stojí asi 215 Kč v podstatě neomezený. Akorát že nefunguje v zahraničí. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7029 Registrován: 6-2019 |
Takže je mu na Slovensku hodně platný...![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12174 Registrován: 5-2007 |
AŠM: So Slovenskom súvisí moje spomínanie na dobu keď bolo podľa J.M. vraj lepšie (o.i. preto, že medzi 09:00 a 13:00 toho jazdilo tak málo, že sa dala robiť údržba a nemuseli sa robiť výluky ), nie to že by J.M. zháňal informácie o spojení na Slovensku. ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7188 Registrován: 12-2020 |
Mě ty dopolední mezery nevadily. Jezdím zásadně ráno mezi 5-7 hodinou, to vždy něco jelo. PAk se zase z výletu vracím odpoledne, či večer a to nebyl problém. Ale ať jste v klidu: Mnoho věcí za komoušů bylo naprd, ale zrovna to, že se jízdní řády měnily jen jednou ročně + jedna(dvě) nepodstatné změny bylo prostě lepší. Nemohu si pomoci, ale kontrolovat před každou jízdou zda vlak či bus jede a není výluka či změna jízdního řádu je prostě opruz Mě to silně vadí i u busů. Třeba 1986-1990 jsem jezdil denně do školy a nikdy se mi nestalo, že by byla změna nebo výluka a já nepřijel včas. Teď jsou výluk skoro pořád a většinou je to tak, že se bus posune o pár minut dopředu, takže vám ujede. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5545 Registrován: 3-2004 |
ale kontrolovat před každou jízdou zda vlak či bus jede a není výluka či změna jízdního řádu je prostě opruz Finta je v tom, že pokud kupujete lístek v mobilu, tak jako tak si ten spoj najdete, takže není problém. Pokud kupujete lístek 5 minut před odjezdem, tak se nejedná o "plánovanou jízdu", ale o "dobrodružnou jízdu" a tam platí jíná pravidla. Ad změny: Pravda je taková, že lidem obecně vadí jakékoli změny jakýmkoli směrem. Proto ta nostalgie - po starém císařství, když Franz Josef umřel, málokdo žijící pamatoval jiného císaře. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16476 Registrován: 4-2003 |
Mnoho věcí za komoušů bylo naprd, ale zrovna to, že se jízdní řády měnily jen jednou ročně Ježišmarjá, to nemá nic společnýho s komunistama!! Ti si představte, že i u kapitalistů za západním Německu se jídní řády měnily jednou ročně, prostě protože technologický možnosti tý doby nic lepšího neumožňovaly. Kdy chce bejt za mučedníka, tak buďte. Vyjma pár podobně postižených se těžko dočkáte pochopení. proto ta nostalgie - po starém císařství, když Franz Josef umřel, málokdo žijící pamatoval jiného císaře. Hlavně a především Džem za komančů chodil do školy a nějaký změny doby nemohl ani registrovat. A vykládat některým lidem o věděckotechnické revoluci bylo asi tak marný, jako dobytčeti na pastvě líčit porážku.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 27076 Registrován: 3-2007 |
Radek: Tentokrát mi mluvíš z duše. Podpis. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16477 Registrován: 4-2003 |
A teď to vylepšili, že kdo nemá chytrý mobil, už se ani nedoví důvod zpoždění Důvod zpoždění v chytrém mobilu není a nikdy nebyl.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 27077 Registrován: 3-2007 |
"Koukám to tady chorobnou šetřivostí postižení jedinci o tom chytrém mobilu a internetu budou kolovrátkovat až do vlastní smrti.." ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12178 Registrován: 5-2007 |
RadekŠ: Ale hlavne sa tak či onak ani za DBL nehlásil. |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 27078 Registrován: 3-2007 |
Debata začíná být hodně absurdní ![]() |
|
El_Barto
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 463 Registrován: 9-2024 |
Co čekat, když hlavní hnací silou pro generování textu je u pana J.M. především úmysl štvát lidi a ničit náladu všem, kteří jsou i v dnešní době spokojení se svými životy? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 35358 Registrován: 5-2002 |
RŠ: Důvod zpoždění v chytrém mobilu není a nikdy nebyl. Důvod zpoždění kolikrát nebyl ani v hlášení plechové huby za dřívbylolípu (což byl tenkrát mnohdy jedinej zdroj informací, pokud nebyl ve stanicích Pragotron). JM: Třeba 1986-1990 jsem jezdil denně do školy a nikdy se mi nestalo, že by byla změna nebo výluka a já nepřijel včas. Pokud si daná trať (či silnice) zrovna nevylosovala velkou obnovu spojenou s vytrháním kolejí, pak se to na šichťákách ani školních spojích zpravidla neprojevovalo. Na druhou stranu se mi v těchže letech na 070 naopak téměř nikdy nestalo, že by 947 dojel do Prahy včas. Pamatuju to jenom jednou, v roce 1991, když jsem se jako novopečený VÚŽeťák svezl na stanovišti Hydry a fíra v Turnově zvědavému koloťukovi na otázku, koho to tam má, lstivě odpověděl "To víš, jsou svátky, jezděj´ kontrolní orgány" - koloťuk vytřeštil oči, mazal do dopravy, až se mu za patama prášilo (už tohle byl jev v Turnově nevídaný), a výsledkem byla zelená ulice až do Prahy, jakou ten fíra nepamatoval, co tam jezdí...
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
|
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 27079 Registrován: 3-2007 |
Jako bych slyšel ten hovor v telefonu: Na 947 jede nějakej č..k, bacha! Džemovy nevím proč účelové bláboly, že 4 roky jezdil do školy včas bez jediného zpoždění nepotvrzuji, takto ta dráha samozřejmě nefungovala, nevím, na co si hraje. Nebo vím a o to je to smutnější úplně zbytečný kolovrátek. Včetně úmyslného zobecňování a to všude, kde se mu to hodí (aneb my měli auto bez pořadníku a tak to neexistovalo). Škoda slov. Důvod zpoždění se neříkal a dokonce ho v případě nehody (které byly poměrně časté) bylo vysloveně zakázáno vyhlašovat (byl na to předpis). |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 35362 Registrován: 5-2002 |
ML: Jako bych slyšel ten hovor v telefonu V onom kraji se tehdy používalo kódové označení "dlouhý dříví"...
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16478 Registrován: 4-2003 |
oč účelové bláboly, že 4 roky jezdil do školy včas bez jediného zpoždění nepotvrzuji, Džem podle všeho podle všeho jezdil autobusem z OD do Prahy, kam chodil na Masnou - v takové tom věku, kdy byl takové to nadějné lvíče, asi jako fotbalista Lavický. Samozřejmě ta silnice byla tahdy poloprázdná, protože se prostě celý sídliště zvedlo a nakráčelo do "Ajra" a "nebyl důvod "jezdit do Prahy. Že se někomu dělalo v čabajce blbě, atd, to už vytěsnil. takto ta dráha samozřejmě nefungovala Samozřejmě, stačil první mrazejk a zcela jí paralyzovaly třeba lomy kolejnic, což je dneska téměř neznámý jev.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7206 Registrován: 12-2020 |
No dnes pravda dráhu lomy kolejnic většinou neparalyzují. Výměnou za to ji paralyzují jiné jevy. Třeba ledovka, námraza, mimořádné události (nehody už nejsou, protože je to zakázáno předpisem a lidem o tom říkat se také nesmí - pozn. pro Mladějova ) Ale Radek alespoň trochu přemýšlel. Byť čabajka mi problém nikdy nedělala, naopak jsem ji vyhledával, ale jezdila jen na jednom ranním spoji . Blbě se mi udělalo 2x v Karose, kdy jsem celou cestu běžel, abych stihl bus domů, bo intarvaly busů byly dost dlouhé a pak jsem stál v narvaným buse. Tohle tenkrát holt nevychytali a v tomhle zas bylo hůř Samozřejmě ta silnice byla tahdy poloprázdná, protože se prostě celý sídliště zvedlo a nakráčelo do "Ajra" a "nebyl důvod "jezdit do Prahy. Silnice rozhodně prázdná nebyla, nicméně bylo to o 80% lepší než dnes. TAkže zas bylo líp. Odhalil jste to správně ![]() |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 27083 Registrován: 3-2007 |
> pozn. pro Mladějova[proud] >Radek alespoň trochu přemýšlel. Jako že jste křivej tak, že úmyslně zavádíte a mlžíte? Koukám El Barto měl pravdu. A není sám. Běžte do prdele. Díky výronům vaší "inteligence" a "vtipnosti" zase admin celou debatu smaže. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5223 Registrován: 4-2014 |
Firmy začínají přemýšlet jak dostat velké komponenty na přestavbu Dukovan do elektrárny. Zde je citace článku: Při stavbě dvou stávajících jaderných elektráren se součástky dopravovaly také po železnici. To už dnes nebude možné vzhledem k tomu, že došlo k modernizaci železničních tratí, jejich elektrifikaci, ale i zajištění bezbariérového řešení nástupišť, čímž se zúžil průjezdní profil. Trať by se tak musela přestavět. Takže dnešní zmodernizovaná železnice je na tyto stavby bohužel již nepoužitelná. Zde celý článek:https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-firmy-do-dukovan-je- treba-dostat-generatory-tezke-jako-airbus-semafory-musi-pryc-3079 43#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_ver t_ab=&dop_vert_id=&source=hp&seq_no=1&utm_source=www.seznam.cz&ut m_medium=z-boxiku&utm_campaign=abtest308_feed_filter_varB |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 35371 Registrován: 5-2002 |
L3: To už dnes nebude možné vzhledem k tomu, že došlo k modernizaci železničních tratí, jejich elektrifikaci, ale i zajištění bezbariérového řešení nástupišť, čímž se zúžil průjezdní profil. Nějak jsi zamlčel tu druhou půlku článku, která píše o zvětšování těch zařízení... Ten 550mm peron profilu samozřejmě vyhovuje, jenom už není možné ten profil tak snadno překračovat.
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16482 Registrován: 4-2003 |
dnešní zmodernizovaná železnice je na tyto stavby bohužel již nepoužitelná Akorat že Vám unikla pointa článku - ta zařízení jsou podstatně větší a není to beztak čím přepravit.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16483 Registrován: 4-2003 |
Třeba ledovka, námraza Proto vyšel v 80. létech članek o tom, jak tohle řešit i na střídavé trakci - se statistikou narušení provozu v tehdejším obvodu Jihozápadní dráhy. No nic, práší se Vám od huby.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7209 Registrován: 12-2020 |
Jistě byly takové problémy i dříve, ale nyní kvůli elektrifikaci a minimu motorových lokomotiv pak nastává naprostý kolaps. Mladějov: Jestli někdo diskuzi smaže, tak se vůbec nic nestane. A smaže ji kvůli vašemu porušování pravidel a urážkám a nadávkám, když nedokážete držet nervy na uzdě a diskutovat v rámci slušnosti ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5548 Registrován: 3-2004 |
Takže dnešní zmodernizovaná železnice je na tyto stavby bohužel již nepoužitelná. Podobně, jako tramvajová síť v Brně již není použitelná jako vlečka pro fabriky ve městě. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 35373 Registrován: 5-2002 |
L3: Takže dnešní zmodernizovaná železnice je na tyto stavby bohužel již nepoužitelná. Mimochodem, tohle je ukázková manipulativní polopravda*) - z toho, že po ní nelze převézt některé technologické celky, přece nijak neplyne, že by nebyla použitelná pro návoz písku nebo cementu (nebo i něčeho, co není tak nadrozměrné). *) a jak říkával náš pan šéf, poloviční pravda je dvojnásobná lež.
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16485 Registrován: 4-2003 |
ukázková manipulativní polopravda*) Já to vnímám jako obyčejný myšlenkový zkrat - proč byc měly jít po železnici přepravovat v podstatě jednorázově takovéhle celky? ![]()
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5549 Registrován: 3-2004 |
Mimochodem - mezi řádky tam píšou, že moderní dálnice jsou pro zmíněné nadrozměry taktéž obtížně použitelná. |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 27085 Registrován: 3-2007 |
No a je opravdu tak super pro železnici a její ostatní zákazníky a takový přínos přepravovat týden po síti do Rakšic odkudkoli nějakou nadrozměrnou krávu s nutnou výlukou osobní i nákladní dopravy i třeba na dvojkolejkách, snášení troleje, uřezávání a opětovnou montáž některých zařízení dráhy atd.? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 35378 Registrován: 5-2002 |
ML: No a je opravdu tak super pro železnici a její ostatní zákazníky... Jasně, že není. To si jen nějaká hyena (nebo její sponzor) potřebovala flusnout a šotoušci to budou ještě pár týdnů papouškovat...
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1784 Registrován: 8-2006 |
Naposledy šly do EDU po kolejích vývodová trafa 300MVA (420/15,75kV) při navyšovaní výkonu bloků. Odbočková (32/16/16MVA) a rezervní (40MVA) dovezli na podvalnících po silnici z ETD z Plzně a žádný problém s tím nebyl. O statorech generátorů (262MW) ani nemluvím, ty jely také po silnici.![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3470 Registrován: 5-2008 |
} Jízdní řády vlaků určenéch , pro přepravu nadroměrný zařízení Jadernéch elektráren GVD 1988 Chladírenský návěse z Chocně do Černé , jezdily přes Jihlavu , Třebíč. Brno, Veselí lnad Moravou , Nový město nad Váhem, Žilinu (Příspěvek byl editován uživatelem Parmezano.) (Příspěvek byl editován uživatelem Parmezano.)
Don Parmezano
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1785 Registrován: 8-2006 |
Parmezano: mám takový dojem, že reaktory jezdily z Plzně jihem přes Budějovice, Jihlavu do Brodu a pak brodskou štrekou přes Dolní do Heršpic. Jednou jsem je tam zaznamenal, jak se plazili s reaktorem 4.RB po třetí koleji směr Střelice![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5225 Registrován: 4-2014 |
"Parmezano: mám takový dojem, že reaktory jezdily z Plzně jihem přes Budějovice, Jihlavu do Brodu a pak brodskou štrekou přes Dolní do Heršpic. Jednou jsem je tam zaznamenal, jak se plazili s reaktorem 4.RB po třetí koleji směr Střelice "(Příspěvek byl editován uživatelem Luboš_3.21.) |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 27089 Registrován: 3-2007 |
No a není to lepší, když naštvou zákazníky silnice, než železnice? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16503 Registrován: 4-2003 |
Ano a ČSD si o tom nechali natočit od Orbisu dokumentární film, který byl na YouTube. Jenze dnes má SŽ Já chápu, že SŽ je Vás třídní nepřítel a dělá Vám ústrky kde může , ale vy to rozplejtáte z úplně špatnýho konce. Nemáme přeci 70. a 8O. léta, v v Plzni se nepřipravuje opakovaná výroba reaktorů a dalších komponent a tím pádem si nikdo nebude pořizovat speciální drážní vůz - i kdyby nakrásně ty komponenty byly stejně rozměrné, což nejsou. Ty velké komponenty přijedou ze zahraničí a nesjpíš po vodě.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9606 Registrován: 3-2006 |
Ad Mladějov: V Solenicích už loni prskali, jen kvůli tomu, že musí jezdit přes Větrov a to se jen upravovala silnice pro převoz celků z dolní vody na křižovatku k silnici ke hrázi. https://www.swietelsky.cz/projekty/silnice-iii11822-solenice/
Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.
Myosotis. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 35387 Registrován: 5-2002 |
RŠ: vy to rozplejtáte z úplně špatnýho konce. Nemáme přeci 70. a 8O. léta, v v Plzni se nepřipravuje opakovaná výroba reaktorů a dalších komponent a tím pádem si nikdo nebude pořizovat speciální drážní vůz - i kdyby nakrásně ty komponenty byly stejně rozměrné, což nejsou. Moc složitý. Dřevorubce vybarvěte.
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
|
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 27091 Registrován: 3-2007 |
Konečně rozumný diferencovaný přístup. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3471 Registrován: 5-2008 |
Taky jezdily " termobunkry" se žhanou ocelí z Ostravy do Plzně, ten utrčené vlak měl přednost především , z "Kénigu" jezdily termobunkry do Třebčína pro Sigmu Lutín. Zkusím najít v SJŘ , další tratě , kde to jelo (Příspěvek byl editován uživatelem Parmezano.)
Don Parmezano
|