Diskuse » Železnice » Všeobecná železniční diskuse « předcházející | další »

Všeobecná železniční diskuse

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků  zobrazit všechny (133)   
 
Předchozí roky: 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 15. 1. 2020 Priapos 60 15. 1. 2020 22:23
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 23. 1. 2020 Doktor 60 23. 1. 2020 10:25
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 08. 2. 2020 Hajnej 60 08. 2. 2020 19:22
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 20. 2. 2020 T_._H_. 60 20. 2. 2020 18:22
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 08. 3. 2020 Pikehead 60 08. 3. 2020 21:50
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 23. 3. 2020 T_._H_. 60 23. 3. 2020 09:04
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 27. 3. 2020 Hlodavec 60 27. 3. 2020 14:57
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 24. 4. 2020 Hajnej 60 24. 4. 2020 09:25
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 26. 5. 2020 Aleš_Liesk. 60 26. 5. 2020 16:06
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 08. 6. 2020 Mladějov 60 08. 6. 2020 11:28
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 18. 6. 2020 Výpravčíxy 60 18. 6. 2020 12:19
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 09. 8. 2020 T_._H_. 60 09. 8. 2020 08:12
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 28. 8. 2020 Qěcy 60 28. 8. 2020 07:47
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 30. 8. 2020 Mladějov 60 30. 8. 2020 11:09
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 31. 8. 2020 Ahmad_Šáh_Masúd 60 31. 8. 2020 09:13
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 08. 9. 2020 Pezos 60 08. 9. 2020 21:35
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 13. 9. 2020 Pavel_Večeřa 60 13. 9. 2020 08:14
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 15. 9. 2020 Asdf 60 15. 9. 2020 22:05
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 26. 9. 2020 Pikehead 60 26. 9. 2020 21:02
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 30. 9. 2020 Saul_Goodman 60 30. 9. 2020 12:24
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 04. 10. 2020 T_._H_. 60 04. 10. 2020 07:56
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 06. 10. 2020 Mladějov 60 06. 10. 2020 11:51
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 13. 10. 2020 Hajnej 60 13. 10. 2020 10:32
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 05. 11. 2020 Pikehead 60 05. 11. 2020 21:51
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 17. 11. 2020 Honzasl 60 17. 11. 2020 22:19
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 26. 11. 2020 Aleš_Liesk. 60 26. 11. 2020 12:51
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 08. 12. 2020 Strom 60 08. 12. 2020 20:56
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 22. 12. 2020 Hajnej 60 22. 12. 2020 12:41
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 23. 12. 2020 Aleš_Liesk. 60 23. 12. 2020 19:40
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 25. 12. 2020 dědek_hank 60 25. 12. 2020 11:59
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 26. 12. 2020 TMB 60 26. 12. 2020 13:58
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 05. 1. 2021 Petr_Šimral 60 05. 1. 2021 11:39
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 14. 1. 2021 Výpravčíxy 60 14. 1. 2021 15:49
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 22. 1. 2021 Mladějov 60 22. 1. 2021 11:41
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 03. 2. 2021 Ahmad_Šáh_Masúd 60 03. 2. 2021 09:57
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 01. 3. 2021 Radek_Strnad 60 01. 3. 2021 21:20
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 16. 3. 2021 Hajnej 60 16. 3. 2021 20:24
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 04. 4. 2021 Miram 60 04. 4. 2021 16:42
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 14. 4. 2021 Honzasl 60 14. 4. 2021 07:28
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 14. 5. 2021 Hajnej 60 14. 5. 2021 17:32
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 30. 5. 2021 trepps 60 30. 5. 2021 18:21
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 03. 6. 2021 M_g 60 03. 6. 2021 11:08
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 16. 6. 2021 David_jaša 60 16. 6. 2021 15:23
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 07. 7. 2021 Hajnej 60 07. 7. 2021 20:55
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 25. 7. 2021 Mořepetr 60 25. 7. 2021 21:39
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 29. 7. 2021 Marcel_Štancl 60 29. 7. 2021 09:59
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 02. 8. 2021 Mořepetr 60 02. 8. 2021 20:05
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 12. 8. 2021 Hajnej 60 12. 8. 2021 23:41
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 20. 8. 2021 Kolelač 60 20. 8. 2021 21:43
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 08. 10. 2021 Hajnej 60 08. 10. 2021 10:18
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 21. 11. 2021 Mořepetr 60 21. 11. 2021 13:06
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 10. 12. 2021 Hajnej 60 10. 12. 2021 20:13
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 17. 12. 2021 Prag 60 17. 12. 2021 14:14
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 30. 12. 2021 Vasekpetr1 60 30. 12. 2021 14:21
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 19. 1. 2022 železniční_pacient 60 19. 1. 2022 10:26
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 25. 1. 2022 Hajnej 60 25. 1. 2022 09:23
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 26. 1. 2022 Velky_sef 60 26. 1. 2022 20:37
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 29. 1. 2022 Mořepetr 60 29. 1. 2022 10:46
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 31. 1. 2022 Desiro 60 31. 1. 2022 17:39
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 28. 2. 2022 Pezos 60 28. 2. 2022 17:57
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 14. 3. 2022 Mladějov 60 14. 3. 2022 22:59
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 25. 4. 2022 Jacob 60 25. 4. 2022 08:56
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 08. 5. 2022 ROMMEL 60 08. 5. 2022 17:20
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 13. 5. 2022 Marcel_Štancl 60 13. 5. 2022 16:55
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 17. 5. 2022 Hajnej 60 17. 5. 2022 19:04
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 25. 5. 2022 Mladějov 60 25. 5. 2022 22:43
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 08. 6. 2022 Marcel_Štancl 60 08. 6. 2022 05:46
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 21. 6. 2022 Hajnej 60 21. 6. 2022 16:10
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 28. 6. 2022 Parmezano 60 28. 6. 2022 22:16
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 11. 7. 2022 Hajnej 60 11. 7. 2022 16:41
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 25. 7. 2022 Hajnej 60 25. 7. 2022 22:00
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 30. 7. 2022 Qěcy 60 30. 7. 2022 21:31
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 03. 8. 2022 Qěcy 60 03. 8. 2022 15:06
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 08. 8. 2022 Tratovak 60 08. 8. 2022 14:04
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 26. 8. 2022 Hajnej 60 26. 8. 2022 15:01
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 11. 10. 2022 Kolelač 60 11. 10. 2022 19:50
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 26. 10. 2022 Libcha 60 26. 10. 2022 16:04
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 02. 11. 2022 Jirkaxxxl 60 02. 11. 2022 08:43
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 04. 11. 2022 Marcel_Štancl 60 04. 11. 2022 20:09
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 08. 11. 2022 Jirkaxxxl 60 08. 11. 2022 17:20
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 18. 11. 2022 Hajnej 60 18. 11. 2022 09:59
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 01. 12. 2022 Aleš_Liesk. 60 01. 12. 2022 09:17
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 08. 12. 2022 Hajnej 60 08. 12. 2022 18:49
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 21. 1. 2023 Persink163054 60 21. 1. 2023 05:11
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 18. 2. 2023 Radek_Strnad 60 18. 2. 2023 14:35
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 14. 3. 2023 původní.gp 60 14. 3. 2023 19:06
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 16. 4. 2023 Mořepetr 60 16. 4. 2023 16:01
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 14. 5. 2023 Mirek_Zv. 60 14. 5. 2023 15:21
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 19. 5. 2023 Mirek_Zv. 60 19. 5. 2023 13:33
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 06. 6. 2023 Aleš_Liesk. 60 06. 6. 2023 08:45
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 18. 6. 2023 Výpravčíxy 60 18. 6. 2023 05:09
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 19. 7. 2023 Parmezano 60 19. 7. 2023 13:58
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 27. 9. 2023 mot 60 27. 9. 2023 10:44
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 10. 10. 2023 Mořepetr 60 10. 10. 2023 13:26
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 01. 11. 2023 Hajnej 60 01. 11. 2023 14:55
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 06. 11. 2023 Jacob 60 06. 11. 2023 10:19
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 16. 11. 2023 pilot.pirx 60 16. 11. 2023 19:12
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 30. 11. 2023 Bram 60 30. 11. 2023 15:38
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 06. 12. 2023 Mladějov 60 06. 12. 2023 11:24
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 23. 12. 2023 Prag 38 11. 12. 2023 17:42
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 27. 12. 2023 Tucnak 60 27. 12. 2023 11:36
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 29. 12. 2023 Mořepetr 60 29. 12. 2023 16:12
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 04. 1. 2024 Mořepetr 60 04. 1. 2024 19:15
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 26. 1. 2024 Viki59 60 26. 1. 2024 00:24
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 18. 2. 2024 Hungry_bear 60 18. 2. 2024 14:42
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 07. 4. 2024 Apollo_17 60 07. 4. 2024 21:39
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 07. 6. 2024 Marcel_Štancl 60 07. 6. 2024 20:35
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 24. 7. 2024 Persink163054 60 24. 7. 2024 23:25
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 31. 7. 2024 Hajnej 60 31. 7. 2024 21:08
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 11. 9. 2024 K6S31ODR 60 11. 9. 2024 18:15
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 15. 11. 2024 Marcel_Štancl 60 15. 11. 2024 16:08
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 10. 12. 2024 Hajnej 60 10. 12. 2024 23:10
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 13. 1. 2025 J.M. 60 13. 1. 2025 11:16
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 17. 2. 2025 Petr_Šimral 60 17. 2. 2025 12:30
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 15. 3. 2025 Karell122 60 15. 3. 2025 13:05
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 22. 4. 2025 Asdf 60 22. 4. 2025 18:03
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 01. 8. 2025 Petr_Šimral 60 01. 8. 2025 18:16
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 21. 8. 2025 Honzasl 60 21. 8. 2025 11:19
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 12. 9. 2025 Zapa 60 12. 9. 2025 12:51
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 24. 10. 2025 K6S31ODR 60 24. 10. 2025 17:46
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 21. 11. 2025 Aleš_Liesk. 60 21. 11. 2025 09:30
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 27. 11. 2025 Luboš_3.21 60 27. 11. 2025 21:35
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 02. 12. 2025 Qěcy 60 02. 12. 2025 08:30
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 05. 12. 2025 Aleš_Liesk. 60 05. 12. 2025 14:42
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 18. 12. 2025 Prag 60 18. 12. 2025 16:17
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 02. 1. 2026 Aleš_Liesk. 60 02. 1. 2026 09:11
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 13. 1. 2026 M250.0 60 13. 1. 2026 22:18
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 19. 1. 2026 J.M. 60 19. 1. 2026 14:21
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 27. 2. 2026 J.M. 60 27. 2. 2026 15:26
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 17. 4. 2026 Hajnej 60 17. 4. 2026 11:39
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 27. 4. 2026 Ahmad_Šáh_Masúd 60 27. 4. 2026 18:01
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 24. 5. 2026 Marcel_Štancl 60 24. 5. 2026 05:06
Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 04. 6. 2026 Mirek_Zv. 60 04. 6. 2026 00:51
   autor příspěvek
Čtvrtek, 04. června 2026 - 00:56:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2141
Registrován: 9-2015
@El_Barto "potřetí a znovu: jak to měli udělat?"

Počtvrté: Udělali to dobře.
Čtvrtek, 04. června 2026 - 01:13:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2142
Registrován: 9-2015
@ašm
no, začíná to tak vypadat; minule zase byla ta Vysočina výchozí z Kolína, protože někde utavili mašinu.
A právě proto to samozřejmě vnímám tak, že to byla moje chyba, že jsem se nekouknul do IDOSu nebo na SŽ odjezdy nebo na cd.cz.

Můj příspěvek se toho vůbec netýkal, byl o tom, že jedu EC do Kolína místo Vysočiny, a že v tom EC je málo lidí.

Že si stěžuju si vymyslel RadekŠ.
Čtvrtek, 04. června 2026 - 06:57:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35333
Registrován: 5-2002
MZv: myslím, že to je taky jeden z notorických argumentů pro takt: Aby se to cestujícímu dobře pamatovalo a nemusel vždy hledat, kdy mu to jede. Že...
Eslivá von ten dřívější odjezd z Vršovic není proto, aby to ve zbytku trasy vlaku jelo stejně...

Že si stěžuju si vymyslel RadekŠ.
On to tím směrem otočil Džem(7152).

JM: změny byly jen dvakrát ročně a bylo jich minimum, takže přelepovat nebylo nutno. Stačilo před výletem nahlédnout do změny, zda se netýká dané trati.
To ale byly trvalé změny do konce GVD.
Nicméně výlukové JŘ tehdy existovaly taky a nedalo se o nich rozumně dozvědět jinak, než se jít podívat na nádraží na nástěnku, jestli tam něco takového nevisí, což ostatně lze dneska úplně stejně taky. Ten internet je tudíž jaksi navíc a Zvolské tvrzení, že bez internetu to dnes nejde, je tím pádem lež jako věž (v lepším případě bezduchý blábol).

AŠM: Většina lidí opravdu zadarmo on-line zatím není.
On taky Radek netvrdil, že je většina lidí on-line zadarmo.
Když už, tak tvrdil, že když už někdo on-line je, tak to má bez dalších nákladů.

pokaždé, když budu přestupovat v Praze budu muset u sebe sama ověřovat zda můj zamýšlený vlak opravdu jede z plánovaného nádraží?
Pokud si cestu budeš hledat, zkontroluje to za Tebe už vyhledávač. Pokud ovšem pojedeš naslepo dle §1, můžeš u Tebe nastat tzv. Zvolského divení.
Koneckonců to takhle funguje u polovičky lidí při jakékoliv tramvajové výluce v Praze. První den si zanadávají a druhý den už vědí, kde se jede jakou Xkou.

Když jedu autem, třeba od nás na Quiberon, tak prostě jedu podle automapy nebo navigace.
To mi trochu připomíná ty kamioňáky, co zatarasili Průběžnou, protože teprve až tam zjistí, že Korytama neprojedou, protože nízkej most. Problém to byl tak zásadní, že bylo nutné ho řešit přeložením tratě přes ZM a Eden... [wink]
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
Čtvrtek, 04. června 2026 - 09:28:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16473
Registrován: 4-2003
že RadekŠ to přehlédne a vyfabuluje s

Zvolského divení.[biggrin]
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!

Čtvrtek, 04. června 2026 - 11:38:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7165
Registrován: 12-2020
Hajnej: AŠM: Většina lidí opravdu zadarmo on-line zatím není.
On taky Radek netvrdil, že je většina lidí on-line zadarmo.
Když už, tak tvrdil, že když už někdo on-line je, tak to má bez dalších nákladů.


Lžete: Cituji co Radek napsal: Zatímco dneska to má každý online a zadarmo.
Takže lže nejen RadekŠ, ale i vy.
Čtvrtek, 04. června 2026 - 13:58:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35338
Registrován: 5-2002
JM: Takže lže nejen RadekŠ, ale i vy.
To "online" bylo zjevně míněno na straně zdroje informace, akorát se to některým jedincům nehodí pochopit.
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
Čtvrtek, 04. června 2026 - 15:50:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16474
Registrován: 4-2003
Takže lže

I sociálně slabí mají va Vaší obci internet zadarmo - v knihovně na Dolním náměsti. Takže stačí sejít těch pár metrů, sire. Jen na to máte 30 minut, což se nápadně shoduje s doporučením toho Vašeho "doktora".
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!

Čtvrtek, 04. června 2026 - 17:02:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7167
Registrován: 12-2020
Mýlíte se Radku, já mám knihovnu přímo u nosu, nicméně je tam velmi omezená provozní doba a třeba v létě je klidně měsíc dovolená, takže jako zdroj informací zdarma před každou jízdou vlakem nepoužitelné.
Mladějov
Čtvrtek, 04. června 2026 - 17:14:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27059
Registrován: 3-2007
Vy jste sociálně slabej? [lol]
Čtvrtek, 04. června 2026 - 19:28:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7168
Registrován: 12-2020
No já ne, to Radek mě tam posílá mezi sociálně slabé[proud]
Nebo myslíte, že teď píšu z knihovny?
BmbČ
Čtvrtek, 04. června 2026 - 19:56:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9704
Registrován: 1-2007
Když jsem šel do knihovny na počítač, musel jsem si pořídit čtenářský průkaz. Tuším že za 150 Kč. Není průkaz, není počítač. [nene] Doba na využití počítače je tam stanovena na 30 minut, při menším zájmu ostatních se může prodloužit. Mají tam tři počítače a nesmí se u nich sedět. [coze] Takže z mé strany ještě jedna návštěva a končím s nimi. [crazy]
Kde? Jihočeská vědecká knihovna v Č. Budějovicích.
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Čtvrtek, 04. června 2026 - 21:21:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7170
Registrován: 12-2020
Tak to u nás je to vlastně luxus. Bez průkazu a na židli[proud]
Čtvrtek, 04. června 2026 - 21:47:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9597
Registrován: 3-2006
Když to tu sleduju, tak jsem si vzpomněl.[blush]
https://youtu.be/ND1ZKdN0Vo8
Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.
Myosotis.
Pátek, 05. června 2026 - 08:56:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16475
Registrován: 4-2003
jsem šel do knihovny na počítač, musel jsem si pořídit čtenářský průkaz. Tuším že za 150 Kč. Není průkaz, není počítač.

Prostě ústrky jsou jsou všude kam se podíváš.[biggrin]

to Radek mě tam posílá mezi sociálně slabé

Já vás nikam neposílám, ale objektivní fakt je že přístup k internetu v nějaké nezbytně nutné míře má dneska i houmlesák.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!

Pátek, 05. června 2026 - 10:07:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11198
Registrován: 1-2007
RadekŠ: Pokud někomu ukradne mobil, nebo si na něj v lepším případě vyžebrá, tak asi jo.
Pátek, 05. června 2026 - 10:10:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7
Registrován: 5-2026
https://www.petice.com/novy_most_na_vytoni_jedina_ance_pro_stavaj ici_ocelovou_historickou_konstrukci
Mladějov
Pátek, 05. června 2026 - 10:14:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27060
Registrován: 3-2007
Koukám to tady chorobnou šetřivostí postižení jedinci o tom chytrém mobilu a internetu budou kolovrátkovat až do vlastní smrti..
Pátek, 05. června 2026 - 11:21:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7174
Registrován: 12-2020
Má si Radek dávat pozor na pusu a nelhat[wink]
Adamek
Pátek, 05. června 2026 - 15:58:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1284
Registrován: 10-2007
Inu, normální lidi si najdou všechny potřebné informace na internetu, dřívbylolípisté samozřejmě nemají žádnou povinnost být online, proto si v klidu vystojí frontu do knihovny a mezitím jim vlak ujede [happy]
Karfík
Pátek, 05. června 2026 - 16:29:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 452
Registrován: 12-2006
A sem tihle píšou jak? Posílají po holubovi příspěvky na poštu a tam je za ně posílají?
Zavolejte Chocholouška, má tu práci!
Pátek, 05. června 2026 - 17:37:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7179
Registrován: 12-2020
Klid, v knihovně žádná fronta není.
Přípěvek píšu ze svého počítače, když marodím, to dá rozum. Nicméně diskuze byla o nečem jiném. RadekŠ tvrdil, že internet mají prý všichni zdarma. Což není pravda. Takže stačilo opravit toto tvrzení a další diskuze byla zbytečná.
Pátek, 05. června 2026 - 18:16:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12170
Registrován: 5-2007
J.M.: No vidíte, a ja som to zas pochopil tak, že myslí, že za to netreba platiť nad rámec toho, že si človek platí prístup k internetu, kdežto predtým sa platilo za zakúpenie vyslovene len toho programu na vyhľadanie spojenia.
Pátek, 05. června 2026 - 18:26:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7181
Registrován: 12-2020
No platit ještě za vyhledání spojení zvlášť, to už je na mrtvici. Z toho je vidět, že dřív bylo líp. Tam byl knižní jízdní řád za dvacku a změny byly zdarma jen za ústřižek z něj[lol]
Dnes, aby člověk mohl někam jet bez rizika změny JŘ, musí mít počítač či mobil za x tisíc + měsíční platba za internet (další pětikilo). Ta knihovna to nespasí.
Pátek, 05. června 2026 - 18:42:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12171
Registrován: 5-2007
J.M.: Ten JŘ za dvacku začasto neplatil už od prvého dňa (pokiaľ človek nevylepil zmenu za tlače) a o zmene JŘ sa spravidla dozvedel, keď si šiel deň dopredu kúpiť lístok "ale do Banskej Bystrice to nejazdí, opravuje sa tunel, musíte potom v Diviakoch na autobus, a ten prípoj do Brezna určite nestihnete". Ja neviem, ale za mňa radšej platiť ten internet a mobil. [lol]

EDIT: Platiť si internet na vyhľadanie spojenia Vám vadí, ale že na vylepenie tej zmeny ste si musel kúpiť pomerne drahé lepidlo, pretože klovatina trochu roztiahla ten papier a nesedeli riadky, to už je cajk... [rofl]

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
Pátek, 05. června 2026 - 18:44:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17503
Registrován: 4-2003
J.M:Dnes, aby člověk mohl někam jet bez rizika změny JŘ, musí mít počítač či mobil za x tisíc + měsíční platba za internet (další pětikilo). Ta knihovna to nespasí.

Dřív, když vlak či autobus z jakéhokoliv důvodu nepřijel, tak prostě nepřijel a nebylo možné zjistit, proč nepřijel. Tedy krom případu obsazené stanice, pokud výpravčí měl zájem se bavit s cestujícími. A výpravčí se mnohdy zájem bavit se s cestujícími neměl, protože to nebyli pro něj jedinci na stejné společenské úrovni, ale spíš něco na úrovni nějakých bezcenných podlidí [crazy].
Pátek, 05. června 2026 - 19:20:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7183
Registrován: 12-2020
Hm, výpravčí mi právě vždycky důvod oznámil. Dnes se mnohdy do DK nedostanete, pokud tam náhodou vůbec výpravčí je. Většinou tam není nikdo. TAkže se nedozvíte nic a od infolinky většinou taky ne (a ještě za svoje peníze voláte). A teď to vylepšili, že kdo nemá chytrý mobil, už se ani nedoví důvod zpoždění[ko]. Takže nezbývá nic, než otravovat jiné lidi, co ho mají. Dřív bylo prostě líp, co už naděláte[proud]

Asdf: ale že na vylepenie tej zmeny ste si musel kúpiť pomerne drahé lepidlo, pretože klovatina trochu roztiahla ten papier a nesedeli riadky, to už je cajk... [rofl]
Nesledujete pořádně diskuzi. Psal jsem přece, že přelepovat nebylo třeba. Stačilo podívat se na číslo tratě, před jízdou zda je tam nějaká změna. Těch změn bylo minimálně, většinou si ty větší šlo i zapamatovat skoro celosíťově[wink]
BmbČ
Pátek, 05. června 2026 - 20:13:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9705
Registrován: 1-2007
RadekŠ: Prostě ústrky jsou jsou všude kam se podíváš. [biggrin]
Člověk se musí radovat z každé maličkosti. Byl jsem štěstím bez sebe, když jsem zjistil, že počítače "na stojáka" mají klávesnice a monitory umístěné na vyvýšených stolech. Aspoň že tak. [proud] Příště si s sebou vezmu lehkou skládací židli, kterou lze nastavit do polohy "barová". Ideál bez ústrků. [proud]
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Pátek, 05. června 2026 - 20:18:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12172
Registrován: 5-2007
J.M.: To ani omylom, pamätám roky kedy sa len slovenský KCP dal použiť ako konštrukčný prvok, pretože sa tam toho lepilo toľko, že to už nebol papier ale laminát...

A dôvod meškania sa v ČR, ak sa správne pamätám, hlási od roku 2001, ale nie som si tým istý. [kladivo]

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
Pátek, 05. června 2026 - 20:49:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7185
Registrován: 12-2020
No slovenský KCP možná, to už je z nové doby. Za ČSD to tak nebylo. Důvod zpoždění se už nehlasí, v rámci lepších služeb pro zákazníka[ko]
Pátek, 05. června 2026 - 20:55:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12173
Registrován: 5-2007
Tak sa ale rozhodnite, čo je ešte DBL a kedy už hosť vyhadzuje hlavného. Pretože sa Vám to nejako rozchádza. [rofl]
Pátek, 05. června 2026 - 22:05:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2145
Registrován: 9-2015
@JM
Internet měsíčně stojí asi 215 Kč v podstatě neomezený. Akorát že nefunguje v zahraničí.
Pátek, 05. června 2026 - 22:11:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7029
Registrován: 6-2019
Takže je mu na Slovensku hodně platný...[crazy]
Pátek, 05. června 2026 - 22:27:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12174
Registrován: 5-2007
AŠM: So Slovenskom súvisí moje spomínanie na dobu keď bolo podľa J.M. vraj lepšie (o.i. preto, že medzi 09:00 a 13:00 toho jazdilo tak málo, že sa dala robiť údržba a nemuseli sa robiť výluky [lol]), nie to že by J.M. zháňal informácie o spojení na Slovensku. [kladivo]
Sobota, 06. června 2026 - 07:05:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7188
Registrován: 12-2020
Mě ty dopolední mezery nevadily. Jezdím zásadně ráno mezi 5-7 hodinou, to vždy něco jelo. PAk se zase z výletu vracím odpoledne, či večer a to nebyl problém. Ale ať jste v klidu: Mnoho věcí za komoušů bylo naprd, ale zrovna to, že se jízdní řády měnily jen jednou ročně + jedna(dvě) nepodstatné změny bylo prostě lepší. Nemohu si pomoci, ale kontrolovat před každou jízdou zda vlak či bus jede a není výluka či změna jízdního řádu je prostě opruz[ko]
Mě to silně vadí i u busů. Třeba 1986-1990 jsem jezdil denně do školy a nikdy se mi nestalo, že by byla změna nebo výluka a já nepřijel včas. Teď jsou výluk skoro pořád a většinou je to tak, že se bus posune o pár minut dopředu, takže vám ujede.
Pondělí, 08. června 2026 - 07:17:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5545
Registrován: 3-2004
ale kontrolovat před každou jízdou zda vlak či bus jede a není výluka či změna jízdního řádu je prostě opruz

Finta je v tom, že pokud kupujete lístek v mobilu, tak jako tak si ten spoj najdete, takže není problém.

Pokud kupujete lístek 5 minut před odjezdem, tak se nejedná o "plánovanou jízdu", ale o "dobrodružnou jízdu" a tam platí jíná pravidla.

Ad změny: Pravda je taková, že lidem obecně vadí jakékoli změny jakýmkoli směrem. Proto ta nostalgie - po starém císařství, když Franz Josef umřel, málokdo žijící pamatoval jiného císaře.
Pondělí, 08. června 2026 - 08:33:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16476
Registrován: 4-2003
Mnoho věcí za komoušů bylo naprd, ale zrovna to, že se jízdní řády měnily jen jednou ročně

Ježišmarjá, to nemá nic společnýho s komunistama!! Ti si představte, že i u kapitalistů za západním Německu se jídní řády měnily jednou ročně, prostě protože technologický možnosti tý doby nic lepšího neumožňovaly.

Kdy chce bejt za mučedníka, tak buďte. Vyjma pár podobně postižených se těžko dočkáte pochopení.

proto ta nostalgie - po starém císařství, když Franz Josef umřel, málokdo žijící pamatoval jiného císaře.

Hlavně a především Džem za komančů chodil do školy a nějaký změny doby nemohl ani registrovat. A vykládat některým lidem o věděckotechnické revoluci bylo asi tak marný, jako dobytčeti na pastvě líčit porážku.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!

Mladějov
Pondělí, 08. června 2026 - 08:34:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27076
Registrován: 3-2007
Radek: Tentokrát mi mluvíš z duše. Podpis.
Pondělí, 08. června 2026 - 08:40:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16477
Registrován: 4-2003
A teď to vylepšili, že kdo nemá chytrý mobil, už se ani nedoví důvod zpoždění

Důvod zpoždění v chytrém mobilu není a nikdy nebyl.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!

Mladějov
Pondělí, 08. června 2026 - 08:41:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27077
Registrován: 3-2007
Mladějov:
"Koukám to tady chorobnou šetřivostí postižení jedinci o tom chytrém mobilu a internetu budou kolovrátkovat až do vlastní smrti.."
A musím citovat sám sebe [wink]
Pondělí, 08. června 2026 - 09:05:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12178
Registrován: 5-2007
RadekŠ: Ale hlavne sa tak či onak ani za DBL nehlásil.
Mladějov
Pondělí, 08. června 2026 - 09:09:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27078
Registrován: 3-2007
Debata začíná být hodně absurdní [wink]
El_Barto
Pondělí, 08. června 2026 - 09:15:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 463
Registrován: 9-2024
Mladějov:
"Debata začíná být hodně absurdní [wink]"
Co čekat, když hlavní hnací silou pro generování textu je u pana J.M. především úmysl štvát lidi a ničit náladu všem, kteří jsou i v dnešní době spokojení se svými životy?
Pondělí, 08. června 2026 - 10:19:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35358
Registrován: 5-2002
RŠ: Důvod zpoždění v chytrém mobilu není a nikdy nebyl.
Důvod zpoždění kolikrát nebyl ani v hlášení plechové huby za dřívbylolípu (což byl tenkrát mnohdy jedinej zdroj informací, pokud nebyl ve stanicích Pragotron).

JM: Třeba 1986-1990 jsem jezdil denně do školy a nikdy se mi nestalo, že by byla změna nebo výluka a já nepřijel včas.
Pokud si daná trať (či silnice) zrovna nevylosovala velkou obnovu spojenou s vytrháním kolejí, pak se to na šichťákách ani školních spojích zpravidla neprojevovalo.
Na druhou stranu se mi v těchže letech na 070 naopak téměř nikdy nestalo, že by 947 dojel do Prahy včas. Pamatuju to jenom jednou, v roce 1991, když jsem se jako novopečený VÚŽeťák svezl na stanovišti Hydry a fíra v Turnově zvědavému koloťukovi na otázku, koho to tam má, lstivě odpověděl "To víš, jsou svátky, jezděj´ kontrolní orgány" - koloťuk vytřeštil oči, mazal do dopravy, až se mu za patama prášilo (už tohle byl jev v Turnově nevídaný), a výsledkem byla zelená ulice až do Prahy, jakou ten fíra nepamatoval, co tam jezdí...
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
Mladějov
Pondělí, 08. června 2026 - 10:31:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27079
Registrován: 3-2007
Jako bych slyšel ten hovor v telefonu: Na 947 jede nějakej č..k, bacha! [biggrin]

Džemovy nevím proč účelové bláboly, že 4 roky jezdil do školy včas bez jediného zpoždění nepotvrzuji, takto ta dráha samozřejmě nefungovala, nevím, na co si hraje. Nebo vím a o to je to smutnější úplně zbytečný kolovrátek. Včetně úmyslného zobecňování a to všude, kde se mu to hodí (aneb my měli auto bez pořadníku a tak to neexistovalo). Škoda slov.

Důvod zpoždění se neříkal a dokonce ho v případě nehody (které byly poměrně časté) bylo vysloveně zakázáno vyhlašovat (byl na to předpis).
Pondělí, 08. června 2026 - 10:54:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35362
Registrován: 5-2002
ML: Jako bych slyšel ten hovor v telefonu
V onom kraji se tehdy používalo kódové označení "dlouhý dříví"...
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
Pondělí, 08. června 2026 - 10:56:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16478
Registrován: 4-2003
oč účelové bláboly, že 4 roky jezdil do školy včas bez jediného zpoždění nepotvrzuji,

Džem podle všeho podle všeho jezdil autobusem z OD do Prahy, kam chodil na Masnou - v takové tom věku, kdy byl takové to nadějné lvíče, asi jako fotbalista Lavický. Samozřejmě ta silnice byla tahdy poloprázdná, protože se prostě celý sídliště zvedlo a nakráčelo do "Ajra" a "nebyl důvod "jezdit do Prahy.

Že se někomu dělalo v čabajce blbě, atd, to už vytěsnil.

takto ta dráha samozřejmě nefungovala

Samozřejmě, stačil první mrazejk a zcela jí paralyzovaly třeba lomy kolejnic, což je dneska téměř neznámý jev.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!

Pondělí, 08. června 2026 - 16:37:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7206
Registrován: 12-2020
No dnes pravda dráhu lomy kolejnic většinou neparalyzují. Výměnou za to ji paralyzují jiné jevy. Třeba ledovka, námraza, mimořádné události (nehody už nejsou, protože je to zakázáno předpisem a lidem o tom říkat se také nesmí - pozn. pro Mladějova[proud])
Ale Radek alespoň trochu přemýšlel. Byť čabajka mi problém nikdy nedělala, naopak jsem ji vyhledával, ale jezdila jen na jednom ranním spoji[lol]. Blbě se mi udělalo 2x v Karose, kdy jsem celou cestu běžel, abych stihl bus domů, bo intarvaly busů byly dost dlouhé a pak jsem stál v narvaným buse. Tohle tenkrát holt nevychytali a v tomhle zas bylo hůř[proud]

Samozřejmě ta silnice byla tahdy poloprázdná, protože se prostě celý sídliště zvedlo a nakráčelo do "Ajra" a "nebyl důvod "jezdit do Prahy.
Silnice rozhodně prázdná nebyla, nicméně bylo to o 80% lepší než dnes. TAkže zas bylo líp. Odhalil jste to správně[happy]
Mladějov
Pondělí, 08. června 2026 - 16:46:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27083
Registrován: 3-2007
> pozn. pro Mladějova[proud]

>Radek alespoň trochu přemýšlel.

Jako že jste křivej tak, že úmyslně zavádíte a mlžíte?

Koukám El Barto měl pravdu. A není sám.
Běžte do prdele. Díky výronům vaší "inteligence" a "vtipnosti" zase admin celou debatu smaže.
Pondělí, 08. června 2026 - 20:47:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5223
Registrován: 4-2014
Firmy začínají přemýšlet jak dostat velké komponenty na přestavbu Dukovan do elektrárny.

Zde je citace článku: Při stavbě dvou stávajících jaderných elektráren se součástky dopravovaly také po železnici. To už dnes nebude možné vzhledem k tomu, že došlo k modernizaci železničních tratí, jejich elektrifikaci, ale i zajištění bezbariérového řešení nástupišť, čímž se zúžil průjezdní profil. Trať by se tak musela přestavět.

Takže dnešní zmodernizovaná železnice je na tyto stavby bohužel již nepoužitelná.

Zde celý článek:https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-firmy-do-dukovan-je- treba-dostat-generatory-tezke-jako-airbus-semafory-musi-pryc-3079 43#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_ver t_ab=&dop_vert_id=&source=hp&seq_no=1&utm_source=www.seznam.cz&ut m_medium=z-boxiku&utm_campaign=abtest308_feed_filter_varB
Pondělí, 08. června 2026 - 23:56:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35371
Registrován: 5-2002
L3: To už dnes nebude možné vzhledem k tomu, že došlo k modernizaci železničních tratí, jejich elektrifikaci, ale i zajištění bezbariérového řešení nástupišť, čímž se zúžil průjezdní profil.
Nějak jsi zamlčel tu druhou půlku článku, která píše o zvětšování těch zařízení...
Ten 550mm peron profilu samozřejmě vyhovuje, jenom už není možné ten profil tak snadno překračovat.
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
Úterý, 09. června 2026 - 05:40:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16482
Registrován: 4-2003
dnešní zmodernizovaná železnice je na tyto stavby bohužel již nepoužitelná

Akorat že Vám unikla pointa článku - ta zařízení jsou podstatně větší a není to beztak čím přepravit.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!

Úterý, 09. června 2026 - 05:47:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16483
Registrován: 4-2003
Třeba ledovka, námraza

Proto vyšel v 80. létech članek o tom, jak tohle řešit i na střídavé trakci - se statistikou narušení provozu v tehdejším obvodu Jihozápadní dráhy.

No nic, práší se Vám od huby.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!

Úterý, 09. června 2026 - 05:54:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7209
Registrován: 12-2020
Jistě byly takové problémy i dříve, ale nyní kvůli elektrifikaci a minimu motorových lokomotiv pak nastává naprostý kolaps.
Mladějov: Jestli někdo diskuzi smaže, tak se vůbec nic nestane. A smaže ji kvůli vašemu porušování pravidel a urážkám a nadávkám, když nedokážete držet nervy na uzdě a diskutovat v rámci slušnosti[ko]
Úterý, 09. června 2026 - 08:44:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5548
Registrován: 3-2004
Takže dnešní zmodernizovaná železnice je na tyto stavby bohužel již nepoužitelná.

Podobně, jako tramvajová síť v Brně již není použitelná jako vlečka pro fabriky ve městě.
Úterý, 09. června 2026 - 10:02:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35373
Registrován: 5-2002
L3: Takže dnešní zmodernizovaná železnice je na tyto stavby bohužel již nepoužitelná.
Mimochodem, tohle je ukázková manipulativní polopravda*) - z toho, že po ní nelze převézt některé technologické celky, přece nijak neplyne, že by nebyla použitelná pro návoz písku nebo cementu (nebo i něčeho, co není tak nadrozměrné).

*) a jak říkával náš pan šéf, poloviční pravda je dvojnásobná lež.
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
Úterý, 09. června 2026 - 10:10:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16485
Registrován: 4-2003
ukázková manipulativní polopravda*)

Já to vnímám jako obyčejný myšlenkový zkrat - proč byc měly jít po železnici přepravovat v podstatě jednorázově takovéhle celky?[uhoh]
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!

Úterý, 09. června 2026 - 10:27:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5549
Registrován: 3-2004
Mimochodem - mezi řádky tam píšou, že moderní dálnice jsou pro zmíněné nadrozměry taktéž obtížně použitelná.
Mladějov
Úterý, 09. června 2026 - 11:10:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27085
Registrován: 3-2007
No a je opravdu tak super pro železnici a její ostatní zákazníky a takový přínos přepravovat týden po síti do Rakšic odkudkoli nějakou nadrozměrnou krávu s nutnou výlukou osobní i nákladní dopravy i třeba na dvojkolejkách, snášení troleje, uřezávání a opětovnou montáž některých zařízení dráhy atd.?
Úterý, 09. června 2026 - 11:47:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35378
Registrován: 5-2002
ML: No a je opravdu tak super pro železnici a její ostatní zákazníky...
Jasně, že není. To si jen nějaká hyena (nebo její sponzor) potřebovala flusnout a šotoušci to budou ještě pár týdnů papouškovat...
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
Úterý, 09. června 2026 - 11:53:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1784
Registrován: 8-2006
Naposledy šly do EDU po kolejích vývodová trafa 300MVA (420/15,75kV) při navyšovaní výkonu bloků. Odbočková (32/16/16MVA) a rezervní (40MVA) dovezli na podvalnících po silnici z ETD z Plzně a žádný problém s tím nebyl. O statorech generátorů (262MW) ani nemluvím, ty jely také po silnici.[wink]
Úterý, 09. června 2026 - 15:08:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3470
Registrován: 5-2008
}

Jízdní řády vlaků určenéch , pro přepravu nadroměrný zařízení Jadernéch elektráren GVD 1988

Chladírenský návěse z Chocně do Černé , jezdily přes Jihlavu , Třebíč. Brno, Veselí lnad Moravou , Nový město nad Váhem, Žilinu

(Příspěvek byl editován uživatelem Parmezano.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Parmezano.)
Don Parmezano
Středa, 10. června 2026 - 13:09:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1785
Registrován: 8-2006
Parmezano: mám takový dojem, že reaktory jezdily z Plzně jihem přes Budějovice, Jihlavu do Brodu a pak brodskou štrekou přes Dolní do Heršpic. Jednou jsem je tam zaznamenal, jak se plazili s reaktorem 4.RB po třetí koleji směr Střelice[wink]
Středa, 10. června 2026 - 13:44:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5225
Registrován: 4-2014
Vasekpetr1:
"Parmezano: mám takový dojem, že reaktory jezdily z Plzně jihem přes Budějovice, Jihlavu do Brodu a pak brodskou štrekou přes Dolní do Heršpic. Jednou jsem je tam zaznamenal, jak se plazili s reaktorem 4.RB po třetí koleji směr Střelice[wink]"
Ano a ČSD si o tom nechali natočit od Orbisu dokumentární film, který byl na YouTube. Jenze dnes má SŽ se vším problém co je moc dlouhé -nevjde se do stanice, moc rozměrné atd., takže už by to asi po železnici dnes nešlo.

(Příspěvek byl editován uživatelem Luboš_3.21.)
Mladějov
Středa, 10. června 2026 - 14:12:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27089
Registrován: 3-2007
No a není to lepší, když naštvou zákazníky silnice, než železnice?
Středa, 10. června 2026 - 14:30:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16503
Registrován: 4-2003
Ano a ČSD si o tom nechali natočit od Orbisu dokumentární film, který byl na YouTube. Jenze dnes má SŽ

Já chápu, že SŽ je Vás třídní nepřítel a dělá Vám ústrky kde může[biggrin], ale vy to rozplejtáte z úplně špatnýho konce.

Nemáme přeci 70. a 8O. léta, v v Plzni se nepřipravuje opakovaná výroba reaktorů a dalších komponent a tím pádem si nikdo nebude pořizovat speciální drážní vůz - i kdyby nakrásně ty komponenty byly stejně rozměrné, což nejsou. Ty velké komponenty přijedou ze zahraničí a nesjpíš po vodě.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!

Středa, 10. června 2026 - 14:43:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9606
Registrován: 3-2006
Ad Mladějov: [ok] V Solenicích už loni prskali, jen kvůli tomu, že musí jezdit přes Větrov a to se jen upravovala silnice pro převoz celků z dolní vody na křižovatku k silnici ke hrázi. [wink]
https://www.swietelsky.cz/projekty/silnice-iii11822-solenice/
Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.
Myosotis.
Středa, 10. června 2026 - 15:41:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35387
Registrován: 5-2002
RŠ: vy to rozplejtáte z úplně špatnýho konce. Nemáme přeci 70. a 8O. léta, v v Plzni se nepřipravuje opakovaná výroba reaktorů a dalších komponent a tím pádem si nikdo nebude pořizovat speciální drážní vůz - i kdyby nakrásně ty komponenty byly stejně rozměrné, což nejsou.
Moc složitý. Dřevorubce vybarvěte.
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
Mladějov
Středa, 10. června 2026 - 15:46:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27091
Registrován: 3-2007
Konečně rozumný diferencovaný přístup.
Středa, 10. června 2026 - 21:53:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3471
Registrován: 5-2008
Taky jezdily " termobunkry" se žhanou ocelí z Ostravy do Plzně, ten utrčené vlak měl přednost především , z "Kénigu" jezdily termobunkry do Třebčína pro Sigmu Lutín.
Zkusím najít v SJŘ , další tratě , kde to jelo

(Příspěvek byl editován uživatelem Parmezano.)
Don Parmezano
Nový příspěvek
     
  Text příspěvku:

  Uživatelské jméno:
  Heslo:
  Přílohy:
  Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
  Akce:
, více zde.