Diskuse » Železnice » Trať Bohumín - Čadca a okolí « předcházející | další »

Trať Bohumín - Čadca a okolí

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři

   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků  zobrazit všechny (141)   
 
Předchozí roky: 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 14. 1. 2020 Ohl 60 14. 1. 2020 21:53
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 06. 2. 2020 eicpraha 60 06. 2. 2020 16:14
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 06. 3. 2020 karrah 60 06. 3. 2020 20:58
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 20. 3. 2020 Jena 60 20. 3. 2020 08:55
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 26. 3. 2020 Ic540 60 26. 3. 2020 18:30
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 08. 4. 2020 Ohl 60 08. 4. 2020 15:48
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 25. 4. 2020 Ohl 60 25. 4. 2020 23:31
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 03. 5. 2020 Ic540 60 03. 5. 2020 11:33
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 23. 5. 2020 Mana_CZ 60 23. 5. 2020 19:35
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 08. 6. 2020 Banan151 60 08. 6. 2020 10:26
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 30. 6. 2020 Bugear 60 30. 6. 2020 21:27
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 13. 7. 2020 Keram 60 13. 7. 2020 08:39
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 08. 8. 2020 Martek 60 08. 8. 2020 14:07
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 30. 8. 2020 Ic540 60 30. 8. 2020 13:00
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 09. 10. 2020 Morrison 60 09. 10. 2020 21:03
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 30. 10. 2020 Garfield 60 30. 10. 2020 20:37
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 29. 11. 2020 Jena 60 29. 11. 2020 15:53
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 03. 1. 2021 Ajexg 60 03. 1. 2021 09:30
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 13. 1. 2021 Jena 60 13. 1. 2021 15:36
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 19. 1. 2021 Jena 60 19. 1. 2021 13:53
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 28. 1. 2021 Ohl 60 28. 1. 2021 11:41
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 11. 2. 2021 Semolina 60 11. 2. 2021 17:20
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 22. 2. 2021 Němec_z_ova 60 22. 2. 2021 19:09
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 16. 3. 2021 Jena 60 16. 3. 2021 17:19
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 25. 4. 2021 Garfield 60 25. 4. 2021 20:40
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 26. 5. 2021 Jenki 60 26. 5. 2021 17:12
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 11. 6. 2021 Ic540 60 11. 6. 2021 20:35
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 30. 6. 2021 Ohl 60 30. 6. 2021 21:43
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 14. 7. 2021 Ic540 60 14. 7. 2021 21:56
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 25. 8. 2021 Ohl 60 25. 8. 2021 09:21
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 29. 9. 2021 Ohl 60 29. 9. 2021 20:16
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 08. 11. 2021 Ic540 60 08. 11. 2021 11:51
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 04. 12. 2021 Mana_CZ 60 04. 12. 2021 12:59
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 06. 2. 2022 Garfield 60 06. 2. 2022 22:26
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 02. 3. 2022 Babilon 60 02. 3. 2022 22:47
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 13. 4. 2022 Ajexg 60 13. 4. 2022 11:50
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 21. 4. 2022 Keram 60 21. 4. 2022 22:37
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 23. 5. 2022 Ajexg 60 23. 5. 2022 16:22
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 09. 6. 2022 Kachlyk 60 09. 6. 2022 20:28
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 22. 6. 2022 Kočkopes 60 22. 6. 2022 10:19
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 02. 7. 2022 Martinostruszka 60 02. 7. 2022 19:50
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 12. 7. 2022 Ic540 60 12. 7. 2022 19:13
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 03. 8. 2022 Ohl 60 03. 8. 2022 23:51
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 05. 9. 2022 Ohl 60 05. 9. 2022 23:27
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 17. 9. 2022 Jena 60 17. 9. 2022 20:59
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 01. 10. 2022 Martinostruszka 60 01. 10. 2022 10:02
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 07. 10. 2022 Lexa_karel 60 07. 10. 2022 17:34
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 05. 11. 2022 Starý_Hanák 60 05. 11. 2022 08:16
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 19. 11. 2022 Semolina 60 19. 11. 2022 20:50
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 12. 12. 2022 Cryxia 60 12. 12. 2022 10:26
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 17. 12. 2022 Ohl 60 17. 12. 2022 18:09
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 31. 12. 2022 Ic540 60 31. 12. 2022 16:56
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 17. 1. 2023 Ohl 60 17. 1. 2023 16:47
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 10. 2. 2023 742buchar 60 10. 2. 2023 09:58
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 27. 2. 2023 Ohl 60 27. 2. 2023 12:29
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 20. 3. 2023 Ic540 60 20. 3. 2023 14:24
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 02. 4. 2023 Ohl 60 02. 4. 2023 20:34
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 13. 4. 2023 Cryxia 60 13. 4. 2023 05:46
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 29. 4. 2023 Ic540 60 29. 4. 2023 13:49
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 09. 5. 2023 Rumek 60 09. 5. 2023 13:11
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 27. 5. 2023 Ic540 60 27. 5. 2023 17:04
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 08. 6. 2023 Opavák 60 08. 6. 2023 11:15
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 20. 6. 2023 Ic540 60 20. 6. 2023 08:19
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 05. 7. 2023 Kočkopes 60 05. 7. 2023 08:41
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 22. 7. 2023 Vojtag 60 22. 7. 2023 17:42
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 31. 7. 2023 Ic540 60 31. 7. 2023 19:58
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 08. 8. 2023 Ic540 60 08. 8. 2023 14:59
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 23. 8. 2023 J.M. 60 23. 8. 2023 21:09
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 30. 8. 2023 Madusan 60 30. 8. 2023 15:52
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 14. 9. 2023 Jena 60 14. 9. 2023 15:46
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 28. 9. 2023 Boro 60 28. 9. 2023 11:50
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 05. 10. 2023 Poskok 60 05. 10. 2023 12:14
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 10. 10. 2023 Lexa_karel 60 10. 10. 2023 14:34
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 26. 10. 2023 Ohl 60 26. 10. 2023 20:35
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 13. 11. 2023 Ohl 60 13. 11. 2023 13:53
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 24. 11. 2023 Vojtag 60 24. 11. 2023 14:07
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 13. 12. 2023 Ic540 60 13. 12. 2023 10:46
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 19. 12. 2023 Ohl 60 19. 12. 2023 16:21
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 28. 12. 2023 Semolina 60 28. 12. 2023 21:42
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 08. 1. 2024 Ohl 60 08. 1. 2024 14:03
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 26. 1. 2024 Semolina 60 26. 1. 2024 20:03
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 11. 2. 2024 Ohl 60 11. 2. 2024 19:58
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 22. 2. 2024 Martinostruszka 60 22. 2. 2024 13:52
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 08. 3. 2024 Ohl 60 08. 3. 2024 21:05
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 28. 3. 2024 Ohl 60 28. 3. 2024 08:04
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 13. 4. 2024 Paul2no 60 13. 4. 2024 11:45
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 04. 5. 2024 Jena 60 04. 5. 2024 18:31
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 26. 5. 2024 Jena 60 26. 5. 2024 20:46
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 09. 6. 2024 Ic540 60 09. 6. 2024 14:11
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 24. 6. 2024 Ohl 60 24. 6. 2024 21:37
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 12. 7. 2024 Ic540 60 12. 7. 2024 06:57
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 22. 7. 2024 Auuuuu 60 22. 7. 2024 22:55
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 05. 8. 2024 Semolina 60 05. 8. 2024 05:21
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 21. 8. 2024 Ic540 60 21. 8. 2024 18:14
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 14. 9. 2024 Ohl 60 14. 9. 2024 16:36
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 25. 9. 2024 Ic540 60 25. 9. 2024 18:48
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 07. 10. 2024 El_Barto 60 07. 10. 2024 10:12
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 16. 10. 2024 Ohl 60 16. 10. 2024 16:43
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 04. 11. 2024 Ic540 60 04. 11. 2024 18:18
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 18. 11. 2024 eicpraha 60 18. 11. 2024 14:40
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 03. 12. 2024 Jena 60 03. 12. 2024 16:11
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 17. 12. 2024 Ic540 60 17. 12. 2024 15:07
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 28. 12. 2024 Jena 60 28. 12. 2024 23:37
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 09. 1. 2025 Ohl 60 09. 1. 2025 12:08
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 20. 1. 2025 Martinostruszka 60 20. 1. 2025 13:00
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 04. 2. 2025 Jena 60 04. 2. 2025 21:22
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 22. 2. 2025 754061 60 22. 2. 2025 18:32
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 09. 3. 2025 JanJanek 60 09. 3. 2025 10:50
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 15. 3. 2025 Martinostruszka 60 15. 3. 2025 09:21
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 01. 4. 2025 Vladimír_z. 60 01. 4. 2025 06:27
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 02. 5. 2025 Jena 60 02. 5. 2025 05:19
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 14. 5. 2025 Ohl 60 14. 5. 2025 21:00
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 12. 6. 2025 Tornádo460 60 12. 6. 2025 12:57
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 25. 6. 2025 Garfield 60 25. 6. 2025 13:10
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 06. 7. 2025 Ic540 60 06. 7. 2025 22:16
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 18. 7. 2025 Ic540 60 18. 7. 2025 19:20
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 27. 7. 2025 Martinostruszka 60 27. 7. 2025 21:05
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 15. 8. 2025 Ohl 60 15. 8. 2025 14:31
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 30. 8. 2025 Ic540 60 30. 8. 2025 16:30
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 09. 9. 2025 Jena 60 09. 9. 2025 19:35
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 15. 9. 2025 JanJanek 60 15. 9. 2025 21:14
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 02. 10. 2025 Ohl 60 02. 10. 2025 17:16
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 24. 10. 2025 Marcellosk 60 24. 10. 2025 21:51
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 09. 11. 2025 Ohl 60 09. 11. 2025 11:13
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 26. 11. 2025 Tornádo460 60 26. 11. 2025 10:24
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 12. 12. 2025 Jacob 60 12. 12. 2025 21:31
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 27. 12. 2025 Pezos 60 27. 12. 2025 10:48
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 02. 1. 2026 Martinostruszka 60 02. 1. 2026 18:30
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 14. 1. 2026 JanJanek 60 14. 1. 2026 07:50
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 26. 1. 2026 Ohl 60 26. 1. 2026 10:45
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 31. 1. 2026 Jena 60 31. 1. 2026 13:03
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 09. 2. 2026 Ic540 60 09. 2. 2026 13:19
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 26. 2. 2026 Ohl 60 26. 2. 2026 21:30
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 22. 3. 2026 Ohl 60 22. 3. 2026 08:28
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 02. 4. 2026 Semolina 60 02. 4. 2026 15:40
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 18. 4. 2026 Jena 60 18. 4. 2026 07:47
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 28. 4. 2026 Ajexg 60 28. 4. 2026 22:33
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 10. 5. 2026 Ohl 60 10. 5. 2026 20:17
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 16. 5. 2026 Ic540 60 16. 5. 2026 10:38
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 31. 5. 2026 Ic540 60 31. 5. 2026 15:00
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 08. 6. 2026 Havířovák 60 08. 6. 2026 14:40
   autor příspěvek
Pondělí, 08. června 2026 - 14:52:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 109
Registrován: 5-2019
Vlastně už nic z toho, kromě Gorola, tam nejsou Sp vlaky, ale ty z O.-Svinova přes Hl.n. do Mostů jsou rychlejší, vynechávají ty slaboučké zastávky Kunčičky, Bartovice, Šenov a Chotěbuz.
Z Bohumína přes Karvinou do Návsí zůstává odpolední přímý školní vlak, ráno na 8h v opačném směru jsem nenašel.

(Příspěvek byl editován uživatelem havířovák.)
Pondělí, 08. června 2026 - 15:17:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7888
Registrován: 6-2008
Havířovák : [ok]

Nejde o školní vlak z Bohumína, spíše o posilu obecně co dělá šichtovního z Třince.

https://provoz.spravazeleznic.cz/Portal/ViewArticle.aspx?oid=2332 167

Zde je návrh kdo neviděl.


Není tam nic co by se nedalo neočekávat. Ani vlastně ta Čadca.
Bo kabotážná preprava do konce 2027 jak je uvedeno na JŘ linky Čadca Návsí.
Pokusím se dohledat foto zastávky v MuJ kde se o té kabotážné lince píše.
Není čím vlastně jezdit ani nějak navíc. Tak je to jak to je.
Klasický mezistav než se to posune někam dále.

Tam kde je čím jezdit se jezdí. Takový Lysohor a viz jeho posílení [ok]

Zatímco jinde se jede opravuje a dělají reko ve velkém stylu bez 20 letého kecání (Katovický uzel, Šloňsko celé).
No u nás se můžeme rozplývat maximálně na nad reko nástupišť v Hnojníku a Střítěži (323 stále nic třeba)
O uzlu Ostrava že by se to rozjelo jako v Katowicích? Raději nemyslet...

[ok][vypravci][happy]
Pondělí, 08. června 2026 - 15:48:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 110
Registrován: 5-2019
IC540: Nejde o školní vlak z Bohumína, spíše o posilu obecně co dělá šichtovního z Třince.
Myslím, že spíše žákovská/studentská posila: nejede 23. – 31.XII., 1.VII. – 31.VIII.
Pondělí, 08. června 2026 - 16:11:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 111
Registrován: 5-2019
V O.-Kunčicích tímto trasováním odpadá vzájemné čekání mezi S2 a S6 (od Ostravy hl. n. jede Havířov - Mosty těsně, 3-4 minuty za S6), ovšem přípoje ze Svinova přes Vítkovice jsou 2 resp. 4 minuty, přičemž odjezdy z O.-Svinova 4 minuty po plánovaném příjezdu Regiojetu z Brna.
Příjezdy obojího (S2 přes Ostrava hl.n. i těch krátkých z O.-Kunčic přes Vítkovice) do Svinova jsou 1 a 3 minuty po odjezdu RegioJetu do Brna.

(Příspěvek byl editován uživatelem havířovák.)
Pondělí, 08. června 2026 - 16:16:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 166
Registrován: 4-2018
Zdravím,
hmm, tak číčovinu typu S7 přes Bohumín jsem opravdu nečekal. [proud] Rozesmolily se i časy odjezdů z Ostravy hl. n. kdy např. 14:31 hod. se s koncem šichty v 14:30 hod. stihnout nedá (nemám problém přiznat, že jsem vlastníkem IN 100 a ČD tak preferuji) a stejně by ani nebylo moc chuti se cpát do těsného aku-Pantera. Vidím to tak asi na nějakou ojetou Feldu ... . [wink]
I když, co by tak mohl odpůrce přestupů z Lutyně chtít ve Frýdku ? Jako nejlepší program se snad nabízí třeba nákupy ve Frýdě nebo přestup na autobus a pak "trošku delší" cesta do Zadních hor (Visalaje, Bílý Kříž a hraniční hřeben se Slovenskem). No nic, už je to zrobene a podle kraja určitě i dobře vyšpekulovane.

Mimochodem, to je to výsledné dílo KODIS + Radek Podstawka + jakási v Čechách umístěná dopravní VŠ a její aku-kolečkoidní výzkum + lobbing partyje?

David
Pondělí, 08. června 2026 - 16:24:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 133
Registrován: 7-2021
Dnes na Os ČT-Opava 2x814. A Sp Návsí - Opava 842, která má 56min zpoždění, kvůli technické závadě. To je panečku komfort v tom teple. ČD zachvíli nebude mít z čeho brát. [lol]
Pondělí, 08. června 2026 - 16:45:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7889
Registrován: 6-2008
Havířovák [happy]

Podobně si lidé vybírají dovolenou v létě v Třinci i jinde.
Vánoční provoz je podobný/omezený rovněž i v jiných firmách.
Obecně v té době jezdí více lidí a školáci z Těšína jsou také poznat i ve vlaku.
Takže doba kdy se opravdu jezdí. Nic víc nic míň.
I jako posila školák se to brát dá samozřejmě [ok]
Dnes to taky jezdí z Těšína jen trochu jinak [wink]

Davca : [ko]

Jako pošklebek když o něčem nic nevím ok.
Hlavně je důležité urazit třeba a podobně.
Plivat na Kodis Podstavku a ČVUT no jo no.

Proč nešetřit plivance na to že se nestaví a neopravuje.
Máme tady toho dost co je více než akutní přes 30 let.

Chápu že některé zde iritují chválozpěvy na Polsko.
Nedávná návštěva mi zase rozbolela srdíčko. Viz foto výše.
Nekecají, jedou, staví, opravují. Je to vidět, cítit.
Jezdím pravidelně a vždy se nestačím prostě divit.
Žije to tam. Tady se brečí a nadává. I co by neměli...

JanJanek : [ok][ok][ok]

Kde nic není ani [smrt] nebere.
Natož někde něco přidat a podobně...
Pondělí, 08. června 2026 - 17:38:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 167
Registrován: 4-2018
Zdravím,
no nic, tak tomu poobětujeme trošku pondělního času ... .

Pošklebek k něčemu o čem se neví ? Kdepak, jde o reakci na to, co se již ví a to zde diskutovaný a již zveřejněný návrh JŘ.

Dotaz na tvůrce onoho návrhu někoho haní ? Slintavkou opravdu netrpím. Jako občan MS kraje, který coby nevlastník automobilu jezdí vlaky a onen návrh mu cestování zkomplikoval bych i rád věděl, kdo návrh vytvořil. Na webu (návrhu) SŽ se to jaksi dozvědět nedá a ani na webech jiných organizací to rovněž není žádná sláva.

Kdopak z tvůrců návrhu za MS kraj jezdí do práce vlaky či jiným prostředkem VHD právě v MS kraji ?

Mimochodem, v Chotěbuzi se mezi S7 a S2 nedá přestoupit pročpak ? Tedy, jestli dobře vidím v Chotěbuzi u S2 svislou "smutnou" čáru. Že by záměr procvičit nožky obyvatelstva a výtahy v Těšíně pro případ, kdy se nezadaří přestup hrana - hrana na 3. perónu ?
Ano, působím přidrzle, problematiky dopravy v kraji neznale a především sobecky, ale tak bude zřejmě působit každý, kdo zapřimínkuje něco co mu "rozhodí" dosud fungující a vyhovující stav. V mém případě jde tedy o čachry s S7 a S2. Na rovinu, v rámci mých přepravních potřeb je mi úplně jedno co se děje či neděje na Slovensku či v Polsku. To si musí probírat cestovatelé, kteří tam jezdí a byli by rádi za kvalitní a pokud možno co nejméně přestupové cestování.

Potřebu modernizace (nejen) železnice v našem kraji (a klidně i ve zmíněném Polsku a na Slovensku) nijak nerozporuji a beru ji jako nutnost. Je se ale třeba zamyslet nad tím, kde, kdy a jaké změny v dopravě pak provádět. V případě rozestavěné 321 už tu jeden úlet byl v podobě Sloních obratů Ostrava-Svinov - Bohumín - Mosty u Jablunkova - Český Těšín - Havířov - Ostrava-Svinov - Bohumín ... . Na S2 se pak přenášelo vše, co se na 321 "nasbíralo". Takže fajn, modernizujme, zrychlujme, nabíjejme, ale o zásadních změnách vedení linek uvažujme až bude hotovo (321, 322, 323, aku-Pantery v potřebném počtu atd.). A že bychom na to čekali dalších deset let ? To mi přece coby sobci může být jedno - já přece chci a chci tu S2 zase přes Bohumín ...

David
Pondělí, 08. června 2026 - 18:01:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7890
Registrován: 6-2008
David : [ok]

Pár let bude třeba vydržet. Než se vše postaví/opraví a doplní plánované spoje. Víc k tomu asi ani nejde říct.
Pondělí, 08. června 2026 - 18:21:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7891
Registrován: 6-2008
file:///C:/Users/NB_Radek/Downloads/komentar_k_navrhu_jizdniho_ra du_2027%20(2).pdf

Některá možná vysvětlení ale i obavy se lze dočíst zde v okaze...

No jo no. Je to jak to je. Třeba s 323 nebo uzlem Ostrava či Čadcou...
Pondělí, 08. června 2026 - 18:23:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7892
Registrován: 6-2008
application/pdf
komentar_k_navrhu_jizdniho_radu_2027 (1).pdf (744.1 k)


Ještě jednou...
Pondělí, 08. června 2026 - 19:02:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 449
Registrován: 7-2008
David: [ok]

Nejhorší na tom je, že se tomu nikdo nepostaví. Protože železnice a hromadná doprava není mezi lidmi silné téma. Ani karvinští o tom moc neví a na ně je to přímo útok. Až to v prosinci zjistí, budou se divit. A odcházet zpátky do aut. I pantery nakonec budou stačit pro těch pár zbylých.

Ale Ic540 má konečně všechno v Havířově, tak snad už nějaké ty rychlé špunty bouchly[wink].
Pořádný výbuch to však bude v prosinci.
Pondělí, 08. června 2026 - 19:15:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 87
Registrován: 8-2008
takže S2 už bude taky na hoxno tím, že bude jezdit skoro furt zpoždené a na co proboha linka z ostravy přes karvinou do frýdku
Pondělí, 08. června 2026 - 19:27:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7893
Registrován: 6-2008
Boro ale já nemám důvod pro žádné oslavy. Měl jsem za to že když jsem to tu opakovaně psal že to již víš.

Kdyby se raději dělalo a nekecalo jako u sousedů...

Pondělí, 08. června 2026 - 20:57:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 134
Registrován: 7-2021
Ty komentáře v pdf, jsou směšné. Zvlášť pro ty lidi, co už dávno přešli do aut. Protože hodně vlaku je mimo oběh se zpožděním, neboť na trati okolo Havířova se pracuje již několik let. A jezdit pořád pozdě do práce, nebo z práce mít zpoždění. To fakt nejde. Já osobně jsem do auta přešel. Bohužel.
A další věci, jako 814 a rakve, bez klimatizace v létě.
Místo elefanta, dvouvozový panter, po šichtě. To je prostě špatně….
Jo, je co zlepsovat.

(Příspěvek byl editován uživatelem JanJanek.)
Pondělí, 08. června 2026 - 21:11:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 450
Registrován: 7-2008
JanJanek:
". Jo, je co zlepsovat. (Příspěvek byl editován uživatelem JanJanek.)
"
Mám obavy, že když dokázali toto, tak jsou schopni zničit ještě víc.
Před lety to začalo odstřelem 322, kde lidí z celého okolí začali jezdit auty a dali jim pokoj, tak se teď pustili do větší akce.
Pondělí, 08. června 2026 - 21:12:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19400
Registrován: 11-2002
Jo, je co zlepsovat. - ono by stačila i taková drobnost, nedělat z lidí pokusné králíky. Aneb hra "kdy zase zdechne 471.082" už točí nevímkolikátý level. Možná se dočkáme nějakého bonusu... [crazy]
Pondělí, 08. června 2026 - 22:39:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 135
Registrován: 7-2021
Ono to nikoho netlačí.
ČD za nedodržení smlouvy dostane nějaké směšné penále. Jenže ty smlouvy jsou tak peněžně parádní, že to nikomu nevadí. Odnese to opět jen cestující. A že jsem dnes slyšel dost nadávek na to, jak dojela 2x814 a vevnitř bylo k nevydržení. :-). Není to nic, co by nalákalo do vlaků cestující.
Pondělí, 08. června 2026 - 23:00:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18491
Registrován: 12-2009
na co proboha linka z ostravy přes karvinou do frýdku
Na nabíjení BEMU. K ničemu jinému to dobré není.
A bude kravál. Respektive už je, werkoví začínají psát stížnosti na opět o něco dřívější odjezdy po směně, kdy už to téměř nikdo nestihne.
Pokud jsou cílem ještě větší kolony v Třinci po přechodu do aut, je to na správné cestě.

Ale za ty Goroly do Čadce [ok], ovšem jen v případě, že nebudou od tunelu dolů stát víc, než jízdenka z Ostravy do Mostů.
A za předpokladu, že se objeví reklamy na to, co se jízdou za tunel dá využít.
Úterý, 09. června 2026 - 08:22:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19401
Registrován: 11-2002
Goroli, werkovi resp. spokojení cestující z 320 nikoho evidentě nezajímají. Hlavní je ten Hnojník a Ropice zálesí, aby to měli supr a přímo ... [wink]
Úterý, 09. června 2026 - 14:36:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 168
Registrován: 4-2018
Zdravím,
je vůbec někde veřejně dostupná informace o tom, kolik cestujících v kraji použije tu či onu linku/trasu za daný rok nebo si o to bude muset člověk napsat na kraj s odkazem na "právo" dostat se ke snad neutajovaným informacím ?

David
Úterý, 09. června 2026 - 15:42:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7894
Registrován: 6-2008
Davca : [ok]

Nějaká ta čísla budou mít k dispozici ti kteří s touto náležitostí dlouhodobě pracují a zpracovávali to. Tedy kraj. Kodis. ČVUT. Možná na požádání nějakou verzi pro zvídavé mají. Napsal bych třeba na kraj...

Ohl : [happy]

Proč jsi diskutujícímu Marosxxx neodpověděl celou větou? Že sice nabíječka tam bude a tedy pro jistý počet BEMU i zázemí. Ale především že to nepojede dále protože 323 je ve stavu totálního vyčerpání a nic navíc se tam nevleze. No ale hlavně že v budoucnu to bude jezdit okružně a z FM dále přes Vítkovice do Svinova a zpět. Snad si to tedy Marosxxx přečte [ok]

Jinak ta druhá část připomínky ohledně werkowých je zcela na místě a adekvátní. Ono se dá pokud by se jednalo se zaměstnavatelem najít řešení. Třeba ve svém čase v Liberty dnes opět NH se lecos domluvilo. I v autokolárně. Kolárna vzhledem k blízkosti Kunčic měla upravenou pracovní dobu na x:50. V huti pak byly možnosti respektive zvolené volby v x:45 nebo x:00. Když se začalo zajíždět auty pomohlo to tomu že se to na branách rozložilo a nebyly takové problémy jako při jednotném čase. Pak se ještě dala pracovní doba upravit dle určitých specifik. No tady se ukazuje že to opět nikdo neřešil. A to je bohužel smutné no má to i jiné strany mincí...

Kolega Ohl se sice svým způsobem adekvátně rozčiluje že kolony budou ještě větší atd atd. Podstata problému je však ohledně Jablunkovska jinde. Problém je a občas ho zde opakovaně probíráme. Že třeba přestupní vazba v Návsí je vlak autobus v obou směrech skoro 20 minut. A to je kámen úrazu který nikdo nechce zatím řešit. Samozřejmě ke škodě všech. A nejen werkowých.

Druhou stranou této mince je to že vlak i když jede samozřejmě rychleji než poskakující bus v kolonách. Je vlastně pro 95% lidí pomalejší. Protože ne každý bydlí na nádraží. A hlavně bus každého odveze od vchodu ke vchodu obrazně řečeno. A to myslím hlavně Jablunkov. Celé údolí Lomné. Okolí Bystřice. Nýdek. Hrčavu. Ale i také i další gorolské destinace. To píšu o werkowých. Nikoliv o cestujících z jiných destinací...

Proto je možné že se to moc řešit nebude. Ale bylo by zajímavé zjistit zda je možné aby posilový z Bohumína jel později než S2 o 10 minut. To by pak ty přestupy v Návsí možná byly i adekvátní [happy][ok]

Boro myslím že k tématu a řešení konkrétních cestujících v relaci Jablunkov FM jsem to již psal. Mohu si vše opět dohledat a znovu to i rozepsat pokud byl zájem [wink][ok]
Úterý, 09. června 2026 - 16:01:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19403
Registrován: 11-2002
Že třeba přestupní vazba v Návsí je vlak autobus v obou směrech skoro 20 minut. A to je kámen úrazu který nikdo nechce zatím řešit. - a tak tu 320 rozmrdáme úplně i přímo na kolejích přestupy o které nikdo nestojí. Resp. ty čísla pro cetující z Hnojníku do Karviné bych chtěl vidět. Aby to nebylo jako s tou jitrnicí v jisté pohádce...

PS.
Ó kolečko nejposvátnější, jak smutný svět by bez Tebe byl,
ó kolečko nejúžasnější, kdo Tě neuctívá, ten je de..l.
Úterý, 09. června 2026 - 16:06:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18493
Registrován: 12-2009
Jasně, někdo napíše JŘ tak, jak mu to vyhovuje a všichni kolem tratě posunou pracovní dobu[proud][nene]EU
Úterý, 09. června 2026 - 16:24:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7895
Registrován: 6-2008
Jena :

Čísla cestujících z Karviné do Hnojníku v rámci konceptu asi nikdo ani nevzpomínal. Ale když to napíšeš/postavíš takhle není na to bohužel žádná odpověď [ok]
To PS komentovat asi netřeba...

Ohl ono není třeba posunovat pracovní dobu. Ale když to napíšeš/postavíš takhle není na to bohužel žádná odpověď [ok]

Napsal jsem konkrétní věci a ochotu lidí se nad něčím sejít. A hlavně mnoho věcí vyřešit. Vůbec to není o tom že někdo něco stanoví a ostatní hned vyběhnou z návrhem posunout pracovní dobu [nene]

Je to o tom že se o tom dá jednat/debatovat a podobně. Nikoliv přijít s pošklebkem a plivnout na Kodis a kraj třeba že jen nakreslili. Těch aspektů je samozřejmě více. Byla však řeč o werkowých. Tam to popisuji jasně a přesně. Tu werk. Tu bus. Tu vlak. Pokud nechceme se tématu věnovat adresně když už na to přijde. Je to pak zbytečné. Ti co nadávali nadávat budou. Stejně jako ti co to platí se budou muset zodpovídat když se někdo dotáže. Výše jsem k tomu vyzval diskutujícího kolegu Davca...

(Příspěvek byl editován uživatelem Ic540 .)
Úterý, 09. června 2026 - 16:36:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7896
Registrován: 6-2008
Dívám se do návrhu.

Vlak s poznámkou 18 by asi mohl jet později než uspíšená S2.
Stejně jako vracet se do Těšína...

Ale s detaily tvorby JŘ nejsem blíže obeznámen.
Tak jde jen o jistou spekulaci...

To je právě o těch specifikách řešení.
Když se chce. Jedná se. Může/nemůže se posunout...

(Příspěvek byl editován uživatelem Ic540 .)
Úterý, 09. června 2026 - 16:55:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19404
Registrován: 11-2002
Čísla cestujících z Karviné do Hnojníku v rámci konceptu asi nikdo ani nevzpomínal - aha... [proud]

Je to o tom že se o tom dá jednat/debatovat a podobně. - ne, je to tom zbytečně nepřekopávat něco, co funguje. A pokud se vlak (nejen) lidem z werku, kteří už to teď mají natěsno opět posune dopředu, tak debatovat není o čem, bo to může napadnout leda osobu ducha mdlého.
Úterý, 09. června 2026 - 17:53:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18494
Registrován: 12-2009
Možná ti, co JŘ píšou, už vědí, že když je ocelářstvi v EU v [zadnice], tak stejně
nikdo jezdit nebude.

Přestup na busy není takový problém.
Když to vede ujíždět většině, nebudou parkovat u nádraží, ale pojedou rovnou do práce autem. I se zpožděním v koloně budou doma rychleji, než s čekáním na vlak o hodinu později.
Prostě si někdo myslí, že když se končí ve 14h, tak vlak bez problémů může jet 14:09...

(Příspěvek byl editován uživatelem Ohl.)
Úterý, 09. června 2026 - 19:31:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7897
Registrován: 6-2008
Ohl, Jena : napsáno jest co napsáno jest. Každý může pak odpovídat co chce a jak chce. Tady se aspoň až na výjimky naštěstí tolik nepodsouvá. Ale stává se i to...

Většinou se to tady podává obecně. Detaily jsou adekvátně i připomínany. Viz co se píše. Myslím připomínku od kolegy Ohl. Detaily už pak včetně jiných náležitostí nikdo slyšet raději nechce. Škoda. Raději napsat to své. Ale týká se to samozřejmě i mně [happy][ok]
Úterý, 09. června 2026 - 21:19:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18496
Registrován: 12-2009




Mezi cestujícími zmatek. Přijel z nesprávné strany. K tomu roztahaní po celém nástupišti v očekávání slona. Všem musel průvodčí vysvětlovat, že opravdu nepojede do Těšína.[proud]
Úterý, 09. června 2026 - 22:28:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 451
Registrován: 7-2008
Byl jsem dneska podpořit 180 Kč ten RBD. Všem je jasné, co ta zkratka v našem regionu rázovitém znamená.
Pěkná prezentace firem a firmíček, které by se mohly nebo už podílejí na krajíci železničních zakázek.
Prezentoval se i ODIS u nějakého pultíku, ale po dotazu na budoucí linku Karviná - Hnojník mě odkázali až přijde nějaký pán š ať přijdu znova.
Venkovní areál, na který jsem se těšil a k čemu mám i co říci... Jediný pokec byl na nevím proč přítomné polské SM42. Možná přitáhla tu EU200? Asi ne. Na ní nikdo nebyl, náhodným zájemcům jsem já vysvětlil co je k čemu ačkoliv "znám" jen EU160.
Svojí návštěvou jsem rovněž tíhnul k informacím ohledně "nových" bateriových Panterů. Jak to je s těmi vylepšenými bateriemi atd. Chybějících dveří a místa k sezení bez oken si všímali všichni.
Jak dlouho se to nabíjí, aby to muselo jet z Těšína do Svinova přes Karvinou....z toho očekávám dobrý bordel.
Nikde nikdo a když jsme si s kolegou dovolili vyzkoušet služební klíč na stanoviště strojvedoucího, tak jsme tam vyrušili polospícího hlídače oné zázračné jednotky. Po dotazu, co je zač, se rovnou přiznal, že je na naše dotazy krátký.
No tak jo, očekávám hvězdná představení na FB profilech některých politiků a děkuji stánku uvnitř areálu za dobré řemeslné pivo(Ostravice)
Úterý, 09. června 2026 - 22:43:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 112
Registrován: 5-2019
na co proboha linka z ostravy přes karvinou do frýdku
Na nabíjení BEMU. K ničemu jinému to dobré není.


Nicméně v tom propojení Karviné s Frýdkem-Místkem jde o spojení okresních měst dvou sousedících okresů, která dosud vůbec přímé spojení neměla, vlakem ani autobusem. To třeba Havířov s FM přímém spojení má autobusy, i když tedy hodně zdlouhavá a pomalá. Otevírá to například studijní možnosti pro dojíždění na školy z jednoho města do druhého, v Karviné je navíc i univerzita - a studenti jsou celkově bezpochyby převládající cestující. To se projeví, pokud to tak stabilně zůstane, tedy spíše výhledově.
Zato ihned se tím dostane i stávajícím cestujícím kulturních vozidel na trati 322 (ačkoli dokud je tam max 50 km/h, tak cesta se v těch moderních klidých a tichých soupravách pocitově táhne ještě pomaleji než v hučících a házejících Regionovách). Dále získává úsek od Hnojníka po Těšín přímé spojení s Ostravou místo přípojů/nepřípojů (a dokonce i z Dobratic-Vojkovic to takto bude na Ostrava hl.n. přes ČT rychleji, a zaručeně, ne přes FM), což taky není k zahození a nejspíš do S7 nějaké cestující přiláká.

To ovšem nemění nic na tom, že roztržení spojení v Č. Těšíně ze dne na den zasáhne do života daleko většího počtu lidí, a to právě i nemálo dojíždějících studentů z Třinecka do Karviné, ale jistě jsou i z Karvinska do Třince. Možná se to projeví v jejich přesunu do autobusů, které byť rovněž s přestupem v ČT, jedou taky poměrně rychle a dovezou je blíže ke školám i k domovu (kde zvláště v Karviné nemá vlakové nádraží vůči městu a třeba univerzitě dobrou polohu).
Úterý, 09. června 2026 - 23:06:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 113
Registrován: 5-2019
Prostě si někdo myslí, že když se končí ve 14h, tak vlak bez problémů může jet 14:09...
Ale ten Os odj. 14:10 z Třince je evidentně myšlený jako školní posila (nejede 23.–31.XII., 1.VII.–31.VIII.) - i když podle mne na úseku z Bohumína do Těšína tedy taky trochu příliš brzo. Vlaky jsou v tu dobu plné žáků a studentů. Kolik je vůbec těch pracujících dojíždějících vlakem do TŽ?
Pro ně je taktová poloha 14:21 taky brzo? Autobusy většinou odjíždějí z AS taky i ve :20 a pár minut poté.
Úterý, 09. června 2026 - 23:12:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 114
Registrován: 5-2019
Nemalým pozitivem je výrazně delší obrazový čas u S2 v Mostech :46 / :06 nebo :10 - to už eliminuje veškerá běžná zpoždění od Ostravy, na rozdíl od dnešních i 7minutových obratů, kdy se přenáší skoro úplně i nazpátek.
Úterý, 09. června 2026 - 23:33:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18497
Registrován: 12-2009
Školní posila a zároveň plno lidí z werku v Konské a Třinci.
Bus ve dvacet je o 130m blíž k bráně a nemusí se k němu po schodech. Stihnout vlak 21 bude mít mnoho lidí problém, každý není Bolt. Lidi nestojí v bráně, ale docházení po 14.hodině teprve ze svého pracoviště. Opravdu se nedá počítat s tím, že když cesta z brány na nástupiště bude trvat asi 10 minut, že budou čekat na nástupišti ještě 10 minut.
Ten první bez šance, druhý jen ti, co mají pracoviště blízko brány a budou rychlí.
JŘ je mimo realitu.
No co, dá se víc peněz na větší parkoviště u brány...
Středa, 10. června 2026 - 00:00:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18498
Registrován: 12-2009
pozitivem je výrazně delší obrazový čas u S2
Ten ty, co vlak už používat nebudou, zajímat nebude.[wink]

v tom propojení Karviné s Frýdkem-Místkem jde o spojení okresních měst dvou sousedících okresů, která dosud vůbec přímé spojení neměla,

Jo, to nemá ani Opava. Navrhuji nejezdit S9 přes Havířov, ale z Kunčic do FM. [proud]

Nejde o to, jaké je spojení s jakými okresnímu městy a Hnojníkem, ale o hlavní směry poptávky cestování.

cesta se v těch moderních klidých a tichých soupravách pocitově táhne ještě pomaleji než v hučících a házejících Regionovách).
Na neopravených, vlnkovatých kolejích je nekomfortní i v panteru nebo PP. Zrovna na 321 či 323 je to hodně znát v těch úsecích, kde nebyly kolejnice měněny.
Podobně regionova do Nového Jičína jede po "koridorovém" svršku naprosto klidně a potichu. V 914 i tišeji než v např.v panteru, protože ani nešumí klima nebo nebzučí něco elektrického.

projeví v jejich přesunu do autobusů,
Znovu-pokud je to záměr, podaří se.
Středa, 10. června 2026 - 08:08:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7899
Registrován: 6-2008
Ohl : [happy]

Havířov a FM jsou spojeny několika autobusovými linkami jak se avizuje výše.
Které každému ušetří jeden či dva přestupy proti vlaku. Nádraží většinou není výchozí bod.
A může použití busu místo vlaku ušetřit i množství minut. Denně strávených přepravou z bodu a do b.
Ale když musíš tak musíš. Vlakem.[crazy]

Havířovák : [ok]

I ve FM si lze všimnout že někdy i větší polovina cestujících z 322 jde na 323.
Spojení KA s FM je je jeden z více důvodů pro vznik té linky v rámci konceptu.[ok]
To uspíšení na 320 si sice své cestující najde. A budou to především školáci.[ok]
Obecně se v této době jezdí více. No werkowým to spíše rozhodně nepomůže...
Středa, 10. června 2026 - 09:03:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7900
Registrován: 6-2008
Z toho plánu Msk který se probíral lze tedy říct že další díl se splnil.
Avizované spěšné vlaky Ostravy Čadca. K tomu ještě chybí však Odis z do Čadce.
Tedy aby se to dalo využít tak hlavně ten tarif je víc jak důležitý.

Časem až to bude možné asi přibydou i v X avizované spěšné vlaky přes KA
Z OV do MuJ s uzlem x:45 v ČT. Zpět s uzlem x:15.

Zatím to však vypadá na nedostatek souprav i na současné potřeby provozu.
Jak často jezdí 814 na 321. Viděno na vlaku 5:07 z Havířova do Ostravy 2x814.
Před časem i sólo 814 v Pardubických barvách z Ostravy na Těšín tuším po 14 či 15 hodině.
Na R61 taky občas motorák. Moc se tady o těch náhradách nepíše ale vidět občas jsou...

SC Pendolino Košičan jede z Prahy místo 5:52 až 6:31. Zpět taky o cca 12 minut dříve.
To tam stihne otočit? To musely být vaty v JŘ teda. Stihne se fíra v Košicích aspoň vy[zadnice]?
No to jim teda nezávidím. Aby to netočilo častěji v Popradu či SNV. No to jsem zvědav.
Rumku jak to vidíš ty ? [ok][vypravci]
Středa, 10. června 2026 - 09:13:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18499
Registrován: 12-2009
Havířov a FM jsou spojeny několika autobusovými linkami
Logicky, když přímo koleje nejsou.

polovina cestujících z 322 jde na 323.
A potom jedou do Karviné? Zajímavé, asi nadšení cestovatelé vlakem, když jedou oklikou přes Ostravu.

A školáci jedoucí do Karviné z Ropice zálesí daleko převažují nad těmi z 320, to je jasné. Proto jsou ty zastávky tam na znamení, to dá rozum.
Středa, 10. června 2026 - 11:08:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5764
Registrován: 6-2007
Já si teda prošel ten návrh JŘ na příští rok, a přišlo mi že tohle musela dělat nějaká banda vyšinutých šotoušů, případně mi to připomělo moje "jízdní řády" co jsem si kreslil jako malý do starých knižních jízdních řádů... Roztrhané logické vozební ramena, hromada poznámek, omezení, přestupů, variant.
O víkendech letních prázdnin to vypadá že v Chotěbuzu budou mít možnost na 321 využít jen jediný vlak ve 4:21 ráno, jinak nic. Víkendové obracáky na Havířov střed - pochybuju že se s tím budou vracet zpět do stanice, když je tam mezi příjezdem a odjezdem 13 minut, takže se dá čekat že to vždy na zhruba 40 minut způsobí jednokolejný provoz do Albrechtic a nákladní doprava si holt počká.
A nedejbože až vyjede traťovka sekat trávu, dotahovat šrouby, nebo až se rozkope úsek z Havířova do Těšína, či až se začne v Havířově stavět most obchvatu, to zas bude rozložená osobní doprava od Mostů po Krnov.
Středa, 10. června 2026 - 11:13:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7901
Registrován: 6-2008
Ohl : [ok]

Možná jsi jen má slova o přestupu z 322 na 323 špatně vyložil. Samozřejmě že přestupují do Ostravy.

Něco z dneška. Dorazil i regio fox. Nebo si jen odskočil?
Stál na Hlavním pak na Stodolní a odjel směr Střed...



Jinak poptával jsem jízdenku na 20.6 na Ostravan a Gorol na Hlavním. A když jsem se zeptal zda je to opravdu tak drahé jestli není levnější varianta. Tak že prý je. Ale to si musíte říct sám. No je to jak je. Ale že by přece jen svítalo na lepší časy a nezůstalo jen u slibů? Jak někteří občas naráží?

Informace z pokladny na Stodolní i vlídná slova paní pokladní mě zahřála u srdce. Nejen že sama hned reagovala na nutnost rozdělení jízdenky. Ale pokračovala slovy moment. Na něco mrknu. Četla nějaký přípis. A že by snad měl od 14.6.2026 platit Odis z do Čadce. Nebýt tam sklo dostala by pusu [crazy] sdělil jsem ji a s úsměvem ještě jednou poděkoval, poklonil se a odešel [vypravci]

Tak snad to bude pravda [ok]

Bar Šotouší Vyhlídka (bývalý E55) stále zavřeno ale...?



Snad se i tady blýská na lepší časy [vypravci]
Středa, 10. června 2026 - 11:25:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 136
Registrován: 7-2021
13min obraty jsou v pohodě. Náklad může počkat u vjezdu. A linka Haviřov střed do Veřovic? Tak to jsem zvědav [biggrin]

Fox tu byl. Jezdil dnes OVA střed - FM a zpět + OVA střed - Havířov. Prezentace foxe z raildays.

(Příspěvek byl editován uživatelem JanJanek.)

(Příspěvek byl editován uživatelem JanJanek.)
Banan151
Středa, 10. června 2026 - 12:06:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1985
Registrován: 6-2009
13min obraty jsou v pohodě

Jo, není nic lepšího, než rozjíždět 2500 tun kvůli panteru se 3 lidmi. Však spotřeba elektrické energie bude jen cca čtrnáctidenní spotřeba celé jedné domácnosti, však to není nic [proud].

Hlavně teda a jsem si tím naprosto jistý, a opakuji to pořád dokola, vlaky z Ostravy končící v Havířově nemají absolutně žádný smysl a budou vozit vzduch, jako každý rok, co se tyto pokusy realizovaly. Tyhle snahy tu od roku 2008 jsou tak každy třetí rok znovu a znovu a vždycky to krachlo na minimálním využívání. Nechápu tu potřebu se o to pokoušet znovu a znovu.

Mimochodem to spojení na jih Ostravy se taky výrazně zlepší. Lidi tak relativně totiž jezdí, neb tam není kvalitní autobusová alternativa. 11 minut v Kunčicích jistojistě ocení [proud].

A Šenov bude určitě taky nadšený. On z tama sice nikdo moc vlakem nejezdí, ale víkendové spoje jen od 7 do 19h, jen každé dvě hodiny, a s absolutně nulovými možnostmi jet třeba na výlet do Beskyd, což je jediný větší potenciál té zastávky, to je výrazné zlepšení [proud].

Ale! Máme polokolečko! Jásejte a skandujte, protože tu Ic540 přednáší asi tak 100 argumenrů, proč je to dobrý a všichni máme povinnost se s tím sžít! [proud]

(Příspěvek byl editován uživatelem Banan151.)
Středa, 10. června 2026 - 12:35:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19405
Registrován: 11-2002
Vynález kola byl sice pro lidstvo velmi užitečný, ale netřeba to aplikovat za každou cenu všude možně. Tím spíše, když je výsledek na ... kosočtverec...
Středa, 10. června 2026 - 12:37:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7902
Registrován: 6-2008



Takže prezentační jízda [vypravci]

Banan151: [ok]

Končit na Středu a blokovat jak píše Vojtag je blbost.
Ale v budoucnu by tam snad nic končit snad nemělo...
Středa, 10. června 2026 - 12:40:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 137
Registrován: 7-2021
Jestli jsi někdy řídil náklad, tak tohle po cestě do Děčína uděláš ještě 35x. Takže energií neřeší fakt nikdo. Kolikrát jsem zastavil jen proto, že si dispečer nebo výpravčí nevšiml [biggrin] .
Jinak souhlasím, tato linka bude vozit reálně do 5 lidí. Mezi Havr - Ova. Já použijí raději auto. Jak finančně, tak časově. Přece jen nemusím jezdit obklikou [auto] .
Stejné to bude FM - Karviná [rofl]

Jak nemělo? Když je v tom novém JŘ. Dle toho co vím, to chce využívat i RJ. Ten pak pojede posunem zpět do Havířova, kde objede a před odjezdem zpět zasune do středu. Proto se odjezdové návěstidlo přesunulo až za střed, ať je to v obvodu stanice [proud] . Plány jsou jasné a pevně dané.[lol]

(Příspěvek byl editován uživatelem JanJanek.)
Banan151
Středa, 10. června 2026 - 13:33:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1986
Registrován: 6-2009
Jestli jsi někdy řídil náklad, tak tohle po cestě do Děčína uděláš ještě 35x. Takže energií neřeší fakt nikdo.
Náhodou, řídil [proud]. V trase Ostrava - Děčín naposledy včera, proto mě to sere [kladivo].

Mezi Havr - Ova. Já použijí raději auto
Já už taky prakticky jinak nejezdím. A s ohledem na to, ze jezdím nejčastěji z Vítkovic, tak už mě do vlaku od prosince tím tuplem nic nedostane. A s vzhledem k mizerné kvalitě havířovské MHD a plánovanému dalšímu dramatickému zhoršení už i po Havířově výhradně pěšky, na kole nebo autem, neboť z toho systému je mi k blití… Takže pro mě těch důvodů, proč cestovat mezi Havířovem a Ostravou vlakem, je rok od roku méně…
Nový příspěvek
     
  Text příspěvku:

  Uživatelské jméno:
  Heslo:
  Přílohy:
  Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
  Akce:
, více zde.