Diskuse » Železnice » Elektronické informační a prodejní systémy « předcházející | další »

Elektronické informační a prodejní systémy

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků   
 
Předchozí roky: 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013
Archiv diskuse Elektronické informační a prodej... do 16. 6. 2020 Komis 60 16. 6. 2020 18:23
Archiv diskuse Elektronické informační a prodej... do 15. 8. 2022 Babilon 60 15. 8. 2022 11:03
Archiv diskuse Elektronické informační a prodej... do 25. 3. 2024 Tantin27 60 25. 3. 2024 21:49
Archiv diskuse Elektronické informační a prodej... do 05. 6. 2025 Babilon 60 05. 6. 2025 12:20
   autor příspěvek
Babilon
Čtvrtek, 05. června 2025 - 12:22:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4803
Registrován: 12-2007
Viz třeba https://zdopravy.cz/prehledne-skupinova-jizdenka-zvyhodneni-place ni-mobilem-nekdy-i-zlevneni-jak-se-zmeni-tarif-pid-247321/
Středa, 18. června 2025 - 11:32:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7
Registrován: 12-2021
Zkušenější cestovatelé, prosím poraďte:
Mám jízdenku z Varšavy do Prahy. Jedeme dva dospělí, dítě 6-9 let a dítě 0-5 let. K tomu mám místenky na 4 lůžka (2x Double). Jízdenky jsem koupil na pokladně ČD.
Jízdenky mám ale tři, dítě do 6 let ji nemá, s tím, že jede bezplatně. Podle podmínek ČD ale dítě do 6 let nemá nárok na lůžko, ačkoliv na něj mám místenku.
Otázka zní: mám to koupené správně, nebo mám ještě přikoupit nějakou ,,extra" jízdenku pro dítě do 6 let?
Děkuju za rady!
Josefj
Středa, 25. června 2025 - 20:06:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 268
Registrován: 10-2007
V Tarifních a přepracních podmínkách ČD v mezinárodní přepravě se píše v článku 341, že zdarma bez samostatného místa, při cestách mj.j do Polska poloviční jízdné za polský úsek. Jestli to platí i pro opačný směr, si jist nejsem.
Úterý, 26. srpna 2025 - 13:25:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 733
Registrován: 3-2018
Tohle vlákno moc nenavštěvuji, tak se omlouvám, pokud to již bylo rozebíráno někde výše...

Stala se mi na vlaku EC334 příhoda s rezervací místa. Vlak odjel z Lince v nějakém řazení a aniž bych si přesedal, tak jsem v půli jízdy již neseděl v jiném voze. V Linci jsem nastoupil do vozu 367, ale po přečíslování jsem seděl ve voze 369. Prostě během jízdy vlaku bylo změněno číslování vozů. Zajímalo by mě, zda se tohle děje často a zda k tomu bývá nějaký důvod?
Jestli se tu najde někdo, kdo by uvedené osvětlil, tak předem díky.
Čtvrtek, 28. srpna 2025 - 11:57:08  
Administrátor
Číslo příspěvku: 75189
Registrován: 4-2003
Čekal bych, že se v Budějcích přidávaly vozy a že soupravě například chyběl hytlák (na jeho pozici bylo Bmz). Takže se cestou, aby se po přidání hytláku na konec lidi necpali do původního vozu (Bmz) s koly, číslování přeházelo. (Anebo to prostě předtím někdo zadal blbě a následně došlo k nápravě.) Něco podobného se dalo zažít celkem často i na 241, kdy kurzová čísla posílala lidi do jedničky místo dvojky a naopak.
Akorát když by to četa kvákla do rozhlasu, taky by se jí prd stalo...
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Pondělí, 01. září 2025 - 07:31:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 734
Registrován: 3-2018
Toho dne byla mimořádnost (skokan) na obratovém vlaku. Do Lince to přijelo nějak zpřeházené oproti pravidelnému řazení. Jen mě pak překvapily ty manévry bez předchozího upozornění (rozhlasem).
Pikehead
Pondělí, 08. září 2025 - 21:17:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10226
Registrován: 3-2007
To je v Bulharsku zřejmě tradice, protože se to stalo i mně. Přidali nějaké vozy a dali jim špatná čísla. Po usazení cestujících čísla přepli. Všichni kolem se notně nasmáli, víc než při výlovu rybníka.
Středa, 08. dubna 2026 - 14:35:54  
Administrátor
Číslo příspěvku: 76154
Registrován: 4-2003
Jsem sám, komu se na webu ČD v e-shopu přestaly našeptávat stanice?
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Středa, 08. dubna 2026 - 18:59:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6224
Registrován: 5-2002
Nejsi. Vlastně už včera to nedávalo [uhoh]
Čtvrtek, 09. dubna 2026 - 09:58:13  
Administrátor
Číslo příspěvku: 76155
Registrován: 4-2003
Předáno k řešení, část sítí asi blokuje nějaký podpůrný server, kam se pro data sahá...
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Čtvrtek, 14. května 2026 - 17:48:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3346
Registrován: 2-2007
Proč mě e-shop ČD nutí přestupovat na Wwa Centralna, když oba spoje zastavují za Zachodnie, která je "blíž"?

Priapos
Čtvrtek, 14. května 2026 - 20:48:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2682
Registrován: 10-2012
Pospec:
"Proč mě e-shop ČD nutí přestupovat na Wwa Centralna, když oba spoje zastavují za Zachodnie, která je "blíž"?
"
IDOS nabízí dvě varianty.
Neděle, 17. května 2026 - 18:39:29  
Administrátor
Číslo příspěvku: 76267
Registrován: 4-2003
Pospec:
Zajímavé, mě to teď zase u ČD cpe západní a nedaří se mi dosáhnout přestupu na hlavním. [proud]
Nicméně řešit to lze volbou přestupní stanice (políčko „přes” lze přepnout na „přestup”), pokud by na tom chtěl někdo bazírovat, nebo kdyby to nabídlo přestup někde úplně jinde, kde se to z nějakých důvodů nehodí (a například by to pak nešlo použít kvůli místence nebo obecné vázanosti na nutnost použití v povinném úseku).
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Středa, 27. května 2026 - 08:50:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3207
Registrován: 5-2006
Chybička v IDOSu i aplikaci MůjVlak při vyhledávání spojení Praha - Kralupy nad Vltavou (a zpět) od 1.6. v souvislosti s ukončením vlaků v Praze-Bubnech. (již jsem nahlásil)

Stanici Praha-Bubny to zřejmě vůbec nebere jako "Prahu", takže při zadání Praha-Kralupy to nabízí výchozí stanici v Dejvicích či Holešovicích s následným přestupem v Bubnech nebo na Podbabě. Zaškrtnu-li "pouze přímá spojení", tak to osobní vlaky při zadání Praha-Kralupy nenajde vůbec...
Středa, 27. května 2026 - 12:54:45  
Administrátor
Číslo příspěvku: 76299
Registrován: 4-2003
To bude problém zjevně nejen Buben, neb by to jinak hledalo aspoň přímé spojení z Podbaby nebo Sedlce. Na Chapsu by se o tom mělo vědět, tak záleží, kdy/jak to napraví (a zda opravdu je chyba pouze v tom, protože minimálně Sedlec spadá pod Prahu už docela dlouho, zatímco Podbaba je ještě relativně nová).
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Středa, 27. května 2026 - 17:16:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3208
Registrován: 5-2006
Pravděpodobně jsou v datech jako "Praha" zadány pouze stanice výchozí/konečné, případně takové, které někdy výchozí/konečné byly. Což Dejvice a Holešovice byly/jsou, zatímco Podbaba či Sedlec nikoli. Bubny budou, což dosud nikdo nezohlednil.
Čtvrtek, 28. května 2026 - 09:36:37  
Administrátor
Číslo příspěvku: 76306
Registrován: 4-2003
V Bubnech (původních, případně i na provizorní Vltavské) už občas něco začínalo, ale je možné, že tam to tehdá dávalo třeba až Dejvice - netuším.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Pondělí, 01. června 2026 - 09:07:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2975
Registrován: 9-2005
Měl bych dotaz na cenotvorbu jízdenek u ČD. Na IDOSu jsem hledal spojení České Budějovice - Praha Zahradní Město, našel jsem tam vlak IC 544 za 229 korun. Přes ten IDOS jsem si ji rovnou koupil. Když jsem si ji pročítal, uvědomil jsem si, že jsem ji vlastně koupil od třetí strany, konkrétně ČSAD SVT Praha s.r.o.

Zhrozil jsem se, že jsem asi nějkou tu korunu prodělal, podobně, jako kdyby si někdo koupil dálniční známku přes prostředníka. Chtěl jsem vědět kolik, tak jsem se podíval na stránky ČD, vyhledal stejné spojení a zjistil jsem, že na stránkách dopravce se ta stejná jízdenka prodává o 10 korun dráž. Nechci ani vědět, kolik by mne možná stála, kdybych si ji kupoval na nádraží...

Proč na vlastních stránkách si dopravce své vlastní jízdenky prodává dráž? A přijde doba, kdy budou srovnávače i na ceny jízdenek?!
Nabízím seriózní zaměstnání v oboru železniční zabezpečovací techniky v oblasti Praha. Stačí elektrotechnické vzděláni a řidičák, zbytek Tě už naučíme - napiš na mail pod nickem
Pondělí, 01. června 2026 - 09:20:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2519
Registrován: 6-2007
Ceny na IDOSu i v e-shopu ČD jsou stejné. Akorát jste si koupil Vázanou jízdenku, jejíž cena roste se zaplněním vlaku.
Pondělí, 01. června 2026 - 10:42:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12160
Registrován: 5-2007
Houmr: Ak chcete robiť investigatívu, tak môžete rozkryť vlastnícku štruktúru a zistíte, že 100% vlastníkom ČSAD SVT Praha s.r.o. je spoločnosť CHAPS s.r.o., ktorej 100% vlastníkom je spoločnosť ČD - Telematika a.s., a skúste si tipnúť, kto je jej jediný akcionár [kladivo][biggrin] Takže toľko k tretím stranám na IDOSe [proud]
Pondělí, 01. června 2026 - 10:55:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2976
Registrován: 9-2005
Už vidím, na IDOSU je to teď už taky o 10 korun dráž...
Nabízím seriózní zaměstnání v oboru železniční zabezpečovací techniky v oblasti Praha. Stačí elektrotechnické vzděláni a řidičák, zbytek Tě už naučíme - napiš na mail pod nickem
Středa, 03. června 2026 - 19:29:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2136
Registrován: 9-2015
Svitava poskytuje zajímavé informace během stání v Kolíně. O té rychlosti jsem si vždy myslel, že ta se měří .
Středa, 03. června 2026 - 19:37:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12164
Registrován: 5-2007
Sa to zaseklo. Skúste po tom trocha buchnúť, možno sa to rozbehne. [kladivo][proud]
Středa, 03. června 2026 - 19:44:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2137
Registrován: 9-2015
@Houmr
Bohužel doba, kdy budou srovnávače na ceny jízdenek asi nepřijde, protože by koncepce takového softwaru nebyla tak jednoduchá. Spíš tedy nadále budou znalostní weby jako vlakem.net nebo seat61.com.
Středa, 03. června 2026 - 19:59:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2139
Registrován: 9-2015
Jj, tak jsme za starých časů opravovali televize. Ale nebudu to zkoušet, ta stabilizovaná rychlost mě uklidňuje, a jak to hezky utíká. (další obrázek se 100 km a jinou krajinou jsem udělal, ale už nejde poslat)
Pátek, 05. června 2026 - 16:34:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2144
Registrován: 9-2015
Tak já nevím. Tato aplikace Správy železnic prý informuje o následujících odjezdech z některé stanice. Jak je vidět nahoře, je 16:30, poslední vypsaný vlak měl z Kolína odjet 16:15. A kde jsou teda ty vlaky, co právě odjíždějí?
PS: asi je to zasekávání virus; s posíláním obrázků se to zaseklo i na k-reportu, jen co jsem poslal tu fotku se zaseknutou rychlostí
Pátek, 05. června 2026 - 22:29:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12175
Registrován: 5-2007
Mirek_Zv.: Okolo Vás bude beztak asi zlá aura [rofl]
Nový příspěvek
     
  Text příspěvku:

  Uživatelské jméno:
  Heslo:
  Přílohy:
  Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
  Akce:
, více zde.