Diskuse » Železnice » Maďarsko a Balkán « předcházející | další »

Maďarsko a Balkán

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři

Jízdní řády balkánských železničních správ:

Albánie (Plazh-Peqin od 01.11.2025 ZRUŠENO)
Bosna a Hercegovina ŽFBH (vyhledávač)
Bosna a Hercegovina ŽRS (vyhledávač)
Bulharsko (vyhledávač)
Chorvatsko (2026, PDF)
Kosovo (2026, PDF)
Maďarsko (2026, PDF)
Severní Makedonie
Rumunsko (CFR Călători, vyhledávač)
Rumunsko (RegioTrans Călători, PDF)
Rumunsko (Interregional Călători, vyhledávač)
Rumunsko (Transferoviar Călători)
Rumunsko (Softrans, vyhledávač)
Rumunsko (Astra Trans Carpatic, vyhledávač)
Řecko (2026, příměstská doprava Atény, Soluň, Patra, PDF)
Řecko (vyhledávač)
Slovinsko (2026, PDF)
Srbsko (2026, PDF)

Balkán (ALB, RKS, BIH, MNE), PDF 2025

   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků  zobrazit všechny (99)   
 
Předchozí roky: 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 07. 1. 2020 Šari 60 07. 1. 2020 12:48
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 18. 1. 2020 Bkp 60 18. 1. 2020 14:35
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 29. 2. 2020 Petr_vlček 60 29. 2. 2020 08:18
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 13. 3. 2020 T_._H_. 60 13. 3. 2020 19:50
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 18. 4. 2020 Pan_Hloupej 60 18. 4. 2020 20:54
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 21. 4. 2020 S4991023 60 21. 4. 2020 12:58
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 02. 5. 2020 S4991023 60 02. 5. 2020 17:15
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 21. 5. 2020 Saul_Goodman 60 21. 5. 2020 09:48
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 27. 5. 2020 Mirek_Zv. 60 27. 5. 2020 10:53
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 02. 6. 2020 Šari 60 02. 6. 2020 12:04
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 19. 6. 2020 Z_F_J 60 19. 6. 2020 09:17
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 20. 7. 2020 Saul_Goodman 60 20. 7. 2020 13:55
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 31. 7. 2020 Zámčan 60 31. 7. 2020 12:51
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 28. 8. 2020 Z_F_J 60 28. 8. 2020 13:24
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 29. 9. 2020 Saul_Goodman 60 29. 9. 2020 11:26
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 29. 10. 2020 Ahmad_Šáh_Masúd 60 29. 10. 2020 16:51
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 22. 11. 2020 Vantju 60 22. 11. 2020 19:27
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 07. 12. 2020 Tomáš_záruba 60 07. 12. 2020 18:59
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 14. 12. 2020 Ahmad_Šáh_Masúd 60 14. 12. 2020 15:13
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 24. 12. 2020 Jariss 60 24. 12. 2020 18:52
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 03. 1. 2021 Ahmad_Šáh_Masúd 60 03. 1. 2021 20:09
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 20. 1. 2021 Ahmad_Šáh_Masúd 60 20. 1. 2021 10:36
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 04. 3. 2021 Mladějov 60 04. 3. 2021 20:17
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 24. 3. 2021 Mladějov 60 24. 3. 2021 09:53
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 14. 4. 2021 T_._H_. 60 14. 4. 2021 12:07
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 01. 6. 2021 Šari 60 01. 6. 2021 10:02
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 24. 6. 2021 Ahmad_Šáh_Masúd 60 24. 6. 2021 09:07
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 22. 7. 2021 Canfranc 60 22. 7. 2021 19:36
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 13. 8. 2021 S4991023 60 13. 8. 2021 16:30
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 12. 9. 2021 Ahmad_Šáh_Masúd 60 12. 9. 2021 20:33
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 07. 10. 2021 Ahmad_Šáh_Masúd 60 07. 10. 2021 17:44
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 01. 11. 2021 csik 60 01. 11. 2021 13:54
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 10. 12. 2021 Z_F_J 60 10. 12. 2021 22:44
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 12. 1. 2022 intelpetr 60 12. 1. 2022 22:30
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 26. 1. 2022 intelpetr 60 26. 1. 2022 16:59
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 16. 3. 2022 Miroslav_ Zikmund 60 16. 3. 2022 22:14
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 07. 4. 2022 Šari 60 07. 4. 2022 06:14
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 27. 4. 2022 Saul_Goodman 60 27. 4. 2022 15:38
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 30. 5. 2022 J.M. 60 30. 5. 2022 21:03
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 13. 6. 2022 J.M. 60 13. 6. 2022 20:51
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 29. 6. 2022 Rybák 60 29. 6. 2022 21:36
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 06. 7. 2022 Nocni_spoje 60 06. 7. 2022 12:53
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 12. 7. 2022 J.M. 60 12. 7. 2022 12:42
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 22. 7. 2022 Mouka 60 22. 7. 2022 12:40
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 06. 8. 2022 Nemanický_kaňour 60 06. 8. 2022 15:28
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 30. 8. 2022 Bram 60 30. 8. 2022 12:06
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 20. 9. 2022 Mirek_Zv. 60 20. 9. 2022 19:22
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 18. 10. 2022 Šari 60 18. 10. 2022 11:58
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 14. 11. 2022 J.M. 60 14. 11. 2022 08:51
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 24. 11. 2022 J.M. 60 24. 11. 2022 12:50
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 06. 12. 2022 J.M. 60 06. 12. 2022 22:49
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 13. 1. 2023 Šari 60 13. 1. 2023 21:23
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 12. 3. 2023 Ahmad_Šáh_Masúd 60 12. 3. 2023 11:42
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 02. 4. 2023 RadekŠ 60 02. 4. 2023 11:55
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 28. 4. 2023 Ahmad_Šáh_Masúd 60 28. 4. 2023 17:32
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 30. 5. 2023 Paul2no 60 30. 5. 2023 11:17
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 20. 7. 2023 J.M. 60 20. 7. 2023 00:52
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 26. 7. 2023 Mladějov 60 26. 7. 2023 23:13
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 02. 8. 2023 Kofolytik 60 02. 8. 2023 09:57
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 22. 8. 2023 Ahmad_Šáh_Masúd 60 22. 8. 2023 20:48
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 20. 9. 2023 Ahmad_Šáh_Masúd 60 20. 9. 2023 21:34
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 28. 10. 2023 Zzz 60 28. 10. 2023 08:17
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 08. 12. 2023 Ahmad_Šáh_Masúd 60 08. 12. 2023 13:50
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 27. 12. 2023 Mauricio 60 27. 12. 2023 13:57
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 26. 1. 2024 TMB 60 26. 1. 2024 16:19
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 06. 3. 2024 Pershink 60 06. 3. 2024 18:36
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 16. 4. 2024 Sebu 60 16. 4. 2024 21:40
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 22. 5. 2024 TMB 60 22. 5. 2024 13:13
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 06. 7. 2024 TMB 60 06. 7. 2024 19:53
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 12. 8. 2024 honzaklonfar 60 12. 8. 2024 20:57
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 30. 8. 2024 TMB 60 30. 8. 2024 15:49
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 05. 10. 2024 Vlarsky 60 05. 10. 2024 13:11
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 28. 10. 2024 J.M. 60 28. 10. 2024 15:03
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 01. 11. 2024 J.M. 60 01. 11. 2024 21:11
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 06. 11. 2024 AlpenFlair 60 06. 11. 2024 17:12
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 26. 11. 2024 Zámčan 60 26. 11. 2024 14:09
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 19. 12. 2024 TMB 60 19. 12. 2024 20:53
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 20. 1. 2025 M250.0 60 20. 1. 2025 19:53
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 29. 1. 2025 Mauricio 60 29. 1. 2025 20:48
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 21. 2. 2025 J.M. 60 21. 2. 2025 07:32
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 27. 2. 2025 D–vo 60 27. 2. 2025 23:22
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 21. 3. 2025 AlpenFlair 60 21. 3. 2025 15:03
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 02. 5. 2025 Z_F_J 60 02. 5. 2025 08:43
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 21. 5. 2025 Šari 60 21. 5. 2025 11:35
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 22. 6. 2025 J.M. 60 22. 6. 2025 15:10
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 16. 7. 2025 Paul2no 60 16. 7. 2025 15:51
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 07. 8. 2025 Mladějov 60 07. 8. 2025 15:34
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 10. 9. 2025 J.M. 60 10. 9. 2025 09:14
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 09. 10. 2025 TMB 60 09. 10. 2025 20:45
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 26. 10. 2025 J.M. 60 26. 10. 2025 10:20
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 27. 11. 2025 Vlarsky 60 27. 11. 2025 22:39
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 23. 12. 2025 Martin_zlivský 60 23. 12. 2025 16:18
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 10. 1. 2026 Mladějov 60 10. 1. 2026 13:00
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 25. 1. 2026 Ahmad_Šáh_Masúd 60 25. 1. 2026 20:21
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 29. 1. 2026 Mouka 60 29. 1. 2026 15:21
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 27. 2. 2026 Šari 60 27. 2. 2026 04:15
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 24. 3. 2026 Vantju 60 24. 3. 2026 19:36
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 15. 4. 2026 Přilepy 60 15. 4. 2026 19:34
Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 23. 5. 2026 Petr_Šimral 60 23. 5. 2026 15:23
   autor příspěvek
Šari
Sobota, 23. května 2026 - 17:43:30  
Moderátor
Číslo příspěvku: 17440
Registrován: 11-2005
Mouka:
"Šari: Nějaký politický důvod? "
Samozřejmě. Dneska je velká studentská a protivládní demonstrace v Bělehradu. Ohlášený NVS je jen zástěrka...
Sobota, 23. května 2026 - 19:52:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11163
Registrován: 1-2007
Vykolejení zubačky v Budapešti
Úterý, 26. května 2026 - 21:04:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 141
Registrován: 7-2023
Suisse Train Bleu zavítal do Bosny:

https://www.youtube.com/watch?v=KHBNCA3NI2o
Středa, 27. května 2026 - 13:44:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11170
Registrován: 1-2007
Ví se něco bližšího o Srbsku? Já našel jenom informace, že se nejezdí. Stále to platí?
Čtvrtek, 28. května 2026 - 10:13:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7141
Registrován: 12-2020
Počátkem května jsme byli na trati Esztergom - Almásfüzitó a na všech staničních budovách visely černé prapory. Neví někdo, jaký byl důvod?
Mladějov
Čtvrtek, 28. května 2026 - 10:54:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27029
Registrován: 3-2007
Umřel jim soudruh.
Čtvrtek, 28. května 2026 - 11:22:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7147
Registrován: 12-2020
No, to mě napadlo taky, že je to tryzna za Velkého vůdce[proud]. Ale to se mi nezdá.
Šari
Čtvrtek, 28. května 2026 - 20:19:55  
Moderátor
Číslo příspěvku: 17441
Registrován: 11-2005
Ráno 28. května provedli kosovští představitelé koordinovanou operaci s cílem převzít kontrolu nad dvěma železničními stanicemi v severním Kosovu, které dříve spravovala společnost Železnice Srbije. Zástupci společnosti Železnička Infrastruktura Kosova (Infrakos) s podporou speciálních jednotek kosovské policie vstoupili do stanic ve Zvečanu a Leposavići. Ve Zvečanu vstoupili zaměstnanci Infrakosu do budovy stanice, odstranili ceduli se srbskými cyrilicemi a vyvěsili kosovskou vlajku.
Na místě byl přítomen ministr vnitra Xhelal Sveçla a další vládní úředníci. Sveçla uvedl, že operace byla součástí „zavedení práva v celém Kosovu“ a demontáže „paralelních srbských struktur“.
Současně kosovská policie a jednotky Infrakosu obsadily stanici v Leposavići.
Několik obrněných džípů zablokovalo přístup k zařízení. Na budově byla vyvěšena kosovská vlajka a nápis „Železnička Infrastruktura Kosova“. Jediný zaměstnanec Železnice Srbije, který byl uvnitř přítomen, budovu po příjezdu úředníků opustil.

Sveçla označil obě stanice za „nelegální paralelní srbské struktury“ a oznámil, že vláda plánuje jejich „revitalizaci“ v rámci širšího projektu obnovy železniční sítě Kosova.

Dodal také, že podobné operace budou pokračovat, pokud budou odhalena další zařízení ovládaná srbskými institucemi.

Na základě materiálů z médií a sociálních sítí.
Čtvrtek, 28. května 2026 - 20:55:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11177
Registrován: 1-2007
Šari: 7. června by měly být v Kosovu volby. Ale aby tohle nebyl začátek války.
Sobota, 30. května 2026 - 20:41:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12159
Registrován: 5-2007
Jako je to balkán najbalkánovitejší, ale jak sa preboha utajene spravuje železničná stanica? To o tom nikto nevedel, že to museli "odhaliť"? [coze]
Neděle, 31. května 2026 - 09:18:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35316
Registrován: 5-2002
Asdf: ono to "odhalit" zní lépe, než "konečně docvaknout"...
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
Pondělí, 01. června 2026 - 09:31:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16739
Registrován: 12-2007
V Maďarsku "peklo rozmrzlo" - zřejmě k 30. 5. 2026 (po mnoha posunech; o několika jsem zde loni psal a i nyní jsem dohledal posun - nové výlukové opatření - z 30. 4. na 28. 5., nakonec ještě o jeden den na 29. 5.) byl, zřejmě po 20,5měsíční pauze, obnoven provoz v úseku Veszprém - Ajka.

Problematickým zřejmě byl fakt jen tento kousíček tratě (i nyní vyznačen přerušovaně jako "trať ve výstavbě"), resp. konkrétní kus náspu na něm.

Stejně tak nedávno došlo (tam po... vypadá to, že přinejmenším 3,5leté; už mapy sítě MÁV z 12/2022 ukazují ten úsek jako "v rekonstrukci"; přinejmenším v létě 2024 už určitě vyloučen byl) k obnovení provozu v úseku Debrecen - Balmazújváros na trati z Debrecenu směr Füzesabony.
----------------------

Proč vlastně nejezdí vlaky do Carei? Zrušily se se začátkem výluky Oradea – Cluj-Napoca bez jakékoliv pozornosti a zatím ani náznak toho, že by se někdy měly vrátit...
vs.
Najskôr nemajú dosť Bzmotov, ktoré by to vyjazdili.

vs. navýšení počtu spojů na přechodu Kötegyán - Salonta někdy od 2/2025 z 2 na 7 párů, též vedeno maďarskou obdobou "šukafonů". [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem David.)
Úterý, 02. června 2026 - 15:26:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2624
Registrován: 7-2017
To sa mi úplne nezdá, Carei bolo obsluhovane z Debrecenu alebo Nyíregyházy, Salonta je obsluhovana z Bekesskej Caby.

Čo sa týka úseku Debrecen Balmazujvaros, tam bola výluka najskôr pred letom 2024 a následne na rôznych úsekoch ďalších vyše 18 mesiacov.

Teraz koncom mája zase bude na tri mesiace výluka Szerencs Nyíregyháza, niektoré vlaky budú nahradené NAD Szerencs Nyíregyháza a NAD pôjde aj za niektoré vlaky Miškolc Debrecen

Od 25.5. do 16.9. tiež bude výluka v Rumunsku medzi Brasovom a Csikszerdou, celý úsek NAD
Šari
Čtvrtek, 04. června 2026 - 11:19:00  
Moderátor
Číslo příspěvku: 17442
Registrován: 11-2005
Od zítřka jsou o víkendu zrušeny tyto vlaky:

Maglaj/Zenica/Maglaj: 2101/2102
Zenica/Sarajevo/Zenica: 2151/2150 a 2157/2156

V sobotu je zrušen 710 Sarajevo/Maglaj.
V neděli je zrušen 711 Maglaj/Sarajevo.

Nedostatek personálu.
Vlarsky
Čtvrtek, 04. června 2026 - 13:34:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 407
Registrován: 2-2023
Výletní vlaky z Bihače jsou prodlouženy až do Bosanske Otoky (poslední stanice, kam lze jet, dál už je nepřátelské území).
Vlaky bude vozit nově natřený Ganz, jako záloha Asea s jednou Gošou.
Halbstadt
Čtvrtek, 04. června 2026 - 21:58:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1649
Registrován: 9-2006
Vlarsky,
Tak to mně sere, já se tam budu pohybovat v pondělí [sad]
Sobota, 06. června 2026 - 21:33:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3484
Registrován: 12-2007

Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Úterý, 09. června 2026 - 12:21:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 283
Registrován: 4-2019
R_1463:Díky za JŘ, toto ovšem zase vyvrací kolující info z minulého týdne o jízdách až do Otoky...
Úterý, 09. června 2026 - 16:30:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5907
Registrován: 9-2007
Ale no tak, Vy neumíte pracovat s informacemi? Vyjde info, skoro všude, že se začne jezdit do Bosanské Otoky, na oficiálních webech už je info aktualizované včetně aktualizovaného jízdního řádu, ale Vy na základě neaktuálního JŘ, co sem teď někdo pošle, usoudíte, že toto ovšem zase vyvrací kolující info z minulého týdne o jízdách až do Otoky? [uhoh]

Pokud teda není jasné ani tohle, tak první víkend, ze kdy tu je onen JŘ, se jelo jen do Bosanské Krupy, od tohoto víkendu dále se jezdí do Bosanské Otoky.
Úterý, 09. června 2026 - 18:43:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 251
Registrován: 7-2017
Ad Bosna: Je vůbec trať z Bosanske Krupy dále průjezdná na Banja Luku? Bohužel ty etnické hranice dělají z Bosny nefunkční stát.
Vlarsky
Úterý, 09. června 2026 - 19:09:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 415
Registrován: 2-2023
Samozřejmě, že je. Jak jinak by se tam náležitosti ŽFBH dostaly. Jinak souhlas.
Úterý, 09. června 2026 - 20:17:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 396
Registrován: 12-2009
Vlárský: V tomhle trochu smutném (vzhledem ke zmiňovaným faktům) je i poděkování pracovníkům ŽRS za spolupráci.

https://www.zfbh.ba/bihac-bosanska-krupa-kako-su-uposlenici-zfbih -pripremili-prugu-i-voz-za-unsku-avanturu/
Úterý, 09. června 2026 - 20:55:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 397
Registrován: 12-2009
…ehm, smutném článku jsem chtěl napsat. Smutné je, jak tam zdlouhavě popisují uvedení jednotky (a lokomotivy a jednoho vagonu) do provozuschopného stavu. Jako by byl vlastně skoro zázrak, že se jim v tom marastu podařilo vůbec něco vyštrachat a s velkým nasazením dát do kupy.
Středa, 10. června 2026 - 06:38:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2755
Registrován: 3-2013
No a on to zázrak je. Hlavně, aby to vydrželo. A třeba jednou, bude-li BiH v EU, může být unska pruga opět hlavní trasou do Splitu. Protože nějaké zásadní plánované modernizace ličke pruge z Ogulinu se asi, s ohledem na náročnost takové rekonstrukce, nedožijeme.
Šari
Středa, 10. června 2026 - 11:02:42  
Moderátor
Číslo příspěvku: 17443
Registrován: 11-2005
No smutné hlavně je, že turistické vlaky (Bihač, Vareš) se zavádějí na úkor normálních vlaků pro běžnou potřebu. Viz opatření výše.
Vlarsky
Středa, 10. června 2026 - 12:42:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 417
Registrován: 2-2023
Z odkazovaného textu z webu ŽFBH jsem to chápal tak, že do Bihače byla poslána kopřivová vozidla, která byla úsilím a nasazením tamních pracujících železničářů i přes tu bídu a nedostatek všeho zprovozněna.

Trochu mi ten text připomíná kubánské železnice.

(Příspěvek byl editován uživatelem vlarsky.)
Nový příspěvek
     
  Text příspěvku:

  Uživatelské jméno:
  Heslo:
  Přílohy:
  Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
  Akce:
, více zde.