Diskuse » Železnice » Schotousch nový živočišný druh « předcházející | další »

Schotousch nový živočišný druh

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků   
 
Předchozí roky: 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006
Archiv diskuse Schotousch nový živočišný druh do 23. 4. 2018 RadekŠ 60 23. 4. 2018 13:04
Archiv diskuse Schotousch nový živočišný druh do 17. 5. 2018 Miram 60 17. 5. 2018 17:21
Archiv diskuse Schotousch nový živočišný druh do 13. 6. 2018 honzaklonfar 60 13. 6. 2018 11:03
Archiv diskuse Schotousch nový živočišný druh do 16. 6. 2018 Sants 60 16. 6. 2018 18:53
Archiv diskuse Schotousch nový živočišný druh do 22. 6. 2018 Sants 60 22. 6. 2018 12:01
   autor příspěvek
Pátek, 22. června 2018 - 18:19:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4307
Registrován: 4-2003
honzaklonfar: Nechci naléhat, ale stále chybí odpověď na otázku "PROČ?". Proč by mladí muži měli mít právě ty znalosti, které jmenujete (technika jízdy osobním motorovým vozidlem, redukční převodovky, pohon všech kol a uzávěrky diferenciálů)?

Ani jedno z vámi uváděného není příkladem jednoduchých strojů, na které opakovaně odkazujete. Navíc jednoduché stroje, jak správně píšete, jsou vyučovány na základní škole. Jde-li o školní učivo, není důvod, aby byly znovu předmětem výuky na vojně.

A pak ještě detaily, typu kdo a kde by to na vojně vyučoval.

--- --- ---

Jamamoto: Původně měli chránit své domovy a rodiny zdejší diskutéři. Poté, co se ukázalo, že je to v případě mobilizace nerealizovatelné, připadl tento úkol jejich otcům. I tato konstrukce má ovšem logické trhliny. Branná povinnost trvá do 60 let, tedy ti, kteří by zůstali doma, by byli důchodového věku, ba až starci. Obrana v jejich podání, pokud by jí byli vůbec schopni, by byla více než symbolická. Vaše představa, jak by přišli ke zbraním, je značně naivní a nerealistická. I kdyby armáda rozdávala rezervy, berte v potaz, že od vojenského výcviku vzpomínaných otců by uplynuly čtyři dekády. Za čtyřicet let budou zbraně jiné, modernější, sofistikovanější a znalosti a dovednosti dávno zapomenuty. Obdobně to platí pro případ zmocnění se zbraně padlého protivníka. Zbraň, o které lze uvažovat, že ji jedinec bude umět dobře ovládat, je jeho vlastní zbraň, kterou pravidelně používá a je s ní sžit. Čímž se dostávám k následujícímu výroku...
Jamamoto:
"Nepíšu o žádné povinné vojně, natož konkrétní délce. Ale snad uznáte, že je lepší umět aspoň něco, naučit se nějaké základy, než vůbec žádné (vzít třeba to důležité z dřívější branné výchovy, Svazarmu, atd.). "
... kterým se vlamujete do otevřených dveří. Má-li to být založeno na dobrovolnosti, pak se každý může realizovat již nyní - ať už vstupem do aktivních záloh AČR či v některém z kurzů obranné střelby.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pátek, 22. června 2018 - 19:04:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4956
Registrován: 7-2011
registrovaný_jk:
""naše 20000 armáda"...
Naštěstí je tato země součástí vojenské aliance..."
Přesně tak. A právě proto je "jenom" 20000. Protože v rámci aliance jsou rozdělený úkoly a specializace. K čemu třeba vydržovat tankovou divizi, když jiní z alinace to zvládnou lépe a levněji? A podobně.
Pátek, 22. června 2018 - 19:23:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1916
Registrován: 6-2016
Doktor: "Ani jedno z vámi uváděného není příkladem jednoduchých strojů" - OPRAVDU??? Asi mě učili jinou fyziku... Nicméně uzávěrku diferenciálu trochu uznávám.
Ve školní výuce se probere/naučí jen ten základ. Aplikace principů je další krok.
Kdo a kde by to vyučoval je problém jen pro teoretika Tvého formátu. Reálně uvažující člověk si představí např. učitele z autoškoly, který se za slušné prachy stane "furťákem" a vyučovat bude tradičně v učebně (teorie) a v autoparku/polygonu (praxe). Absolventi takové "vojny" přijdou velice k užitku, např. když je třeba obsadit místa řidičů při vybalení "enzetů" v případě (nedejbože) nějakého většího průseru.
Závěrem položím taky otázku - kdo a kde tyto znalosti a dovednosti učí např. profesionální hasiče? A není to zbytečné?
Pátek, 22. června 2018 - 19:28:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8345
Registrován: 8-2012
A není to zbytečné?
To není otázka, ale diskuzní faul.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 22. června 2018 - 21:08:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4310
Registrován: 4-2003
T_._H_.:
"To není otázka, ale diskuzní faul."
A hlavně je to důkaz o nevelké bystrosti tazatele. Rozvedeno níže.

--- --- ---
honzaklonfar:
"Závěrem položím taky otázku - kdo a kde tyto znalosti a dovednosti učí např. profesionální hasiče? A není to zbytečné?"
Profesionální hasiči, stejně jako profesionální vojáci, jsou školeni v dovednostech a znalostech, které zužitkují ve svém profesním zařazení. Myslíte si snad, že všichni vojáci prošli školením o redukčních převodovkách či uzávěrkách diferenciálů? Vězte, že tomu tak skutečně není. Už jen taky proč. Nač by takové znalosti byly kupříkladu chemikovi? Ten absolvuje specializovaný chemický výcvik, který pro změnu nepodstoupí obsluha techniky, která projde kurzem, kde se mimo jiné učí technika jízdy a právě redukce a diferenciály.

Stran toho, kde a kdo to učí, předpokládám, že profesionální hasiči to budou mít stejné jako armáda. Tedy povětšinou vlastními silami, ve vlastních objektech a s vlastní technikou. Musíte ovšem uvažovat, že je rozdíl organizovat a zabezpečovat školení pro frekventanty v počtech desítek kusů při profesionální armádě nebo tisícovek kusů při povinné vojně. Jde o zabezpečení nejen vyučujících, ale i techniky, na níž bude probíhat výuka, prostor, kde bude probíhat výuka. Dále musí vojáci ZVS někde bydlet, něco jíst, být v něčem oblečeni. Zajištěna musí být i zdravotní péče. K "furťákovi" z autoškoly si tak připočtěte techniky, provianťáky, logisty, personalisty, finančáky, zdravotníky včetně lékařů... A taky prostory, kde budou ti všichni sídlit a kde bude probíhat výuka jak teoretická, tak praktická, a dále techniku, ať už přímo učební, tak pro podpůrné prvky. A ne, současná armáda ty lidi nemá, ani prostory, ani techniku, protože je nepotřebuje, protože je to armáda profesionální, není kapacitně stavěná na zajišťování povinné ZVS.

Řekl bych, že teoretikem přímo výstavního formátu jste právě vy. Já jsem praktik, a to v tomto případě doslova. A k vaší představě učitele z autoškoly, který se za slušné prachy stane "furťákem" jen toliko, že znám vícero "furťáků", mimo jiné i instruktorů, kteří si naopak přivydělávají v civilních autoškolách.

Odůvodnění nutnosti školit mladé muže v uváděných dovednostech spadá rovněž do kategorie teorie. V "enzetách" opravdu nečeká desítky "vétřiesek" na své řidiče. Soudobá technika vyžaduje pravidelný výcvik v její obsluze a hlavně se vyvíjí kvapnějším tempem než za dob ČSLA.

A nic z vámi uváděného skutečně není jednoduchý stroj. Že něco využívá principů jednoduchých strojů, z toho ještě jednoduchý stroj nedělá.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Sobota, 23. června 2018 - 11:04:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1490
Registrován: 1-2011
T.H.: Potřetí si účelově vybíráte jen polovinu mnou psaného! Psal jsem i toto: Však ať se mladí učí všemu, co by upotřebili. Ať se naučí bojovat v elektronické válce. Teď se ale neučí ani to! A vy odpovíte: Ale "připravovat" nás chcete jen na střílení... Zvláštní.

Doktor: Píšete: Původně měli chránit své domovy a rodiny zdejší diskutéři. Poté, co se ukázalo, že je to v případě mobilizace nerealizovatelné, připadl tento úkol jejich otcům. I tato konstrukce má ovšem logické trhliny. Branná povinnost trvá do 60 let, tedy ti, kteří by zůstali doma, by byli důchodového věku, ba až starci. Obrana v jejich podání, pokud by jí byli vůbec schopni, by byla více než symbolická. Vaše představa, jak by přišli ke zbraním, je značně naivní a nerealistická. I kdyby armáda rozdávala rezervy, berte v potaz, že od vojenského výcviku vzpomínaných otců by uplynuly čtyři dekády. Za čtyřicet let budou zbraně jiné, modernější, sofistikovanější a znalosti a dovednosti dávno zapomenuty.
To myslíte vážně, že není jiná varianta, než nemobilizovat nikoho, nebo všechny od 18 do 60 let? Není třeba realističtější 5-10 ročníků? Je, že jo. A pak ti chlapi mezi 30-60 něco svedou pro svoji obranu. Teda pokud nezdrhnou, jako třeba diskutér Noční spoje.
Copak asi tak má nyní ve skladech naše armáda pro mobilizaci za osobní zbraně? Sa 58. Nebo se chystá v dohledné době nějaký nákup? Ha ha. Takže na dlouhá léta je bezpředmětné tvrdit, že by to starší chlapi nezvládli. A nakonec co jiného má dnešní armáda? CZ 805 BREN. Což je stále útočná puška, kterou ovládat není zase takový rozdíl, jako SA 58.
A ne, nemají být základní znalosti o obraně státu založeny na dobrovolnosti. (ZVS nechce nikdo, opakuji se.) Zmínil jsem nějakou formu opravdu užitečných znalostí, jakási obdoba dřívější branné výchovy. Ta snad na školách nebyla dobrovolná, Doktore, takže nerozumím, čím se "vlamuji do otevřených dveří".
Sobota, 23. června 2018 - 11:48:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1917
Registrován: 6-2016
"Řekl bych, že teoretikem přímo výstavního formátu jste právě vy" - tak to si zapíšu do deníčku[rofl] a pochlubím se kamarádům!

O tom, jak funguje armáda v oblasti "vedlejších činností" (ubytování, stravování, výuka + praxe) mě fakt nikdo nemusí poučovat. Co je dneska v "enzetech" opravdu nevím, nicméně tam uložené náklaďáky se joystickem tutově řídit nebudou. Tipuju tatrovky, z nichž podstatná část bude uzávěrkou diferenciálu a redukční převodovkou vybavena.

"Že něco využívá principů jednoduchých strojů, z toho ještě jednoduchý stroj nedělá" - to je dobrá zatáčka ke strašidlu[rofl]
Sobota, 23. června 2018 - 12:50:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13945
Registrován: 12-2007
Stejně je ironie, že na počátku celé této polemiky stál názor "na vojenské službě se mladí muži naučí, jak funguje převodovka" (jak absurdní, že), to vše v situaci, kdy již před několika lety byla ze zkoušek k získání ŘP sk. (nejen?) B vypuštěna zkouška z toho, jak fungují jednotlivé části (komponenty) vozidla (zůstaly jen důležitější části jako teoretická zkouška z dopravních předpisů/dopravního značení/dalších předpisů + praktická zkouška - jízda pod dohledem komisaře). [happy]
Sobota, 23. června 2018 - 15:00:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8349
Registrován: 8-2012
Potřetí si účelově vybíráte jen polovinu mnou psaného! Psal jsem i toto
Pane admirále, já naprosto přesně vím, co jste psal, namátkou: "Až nebudou téměř žádní záložáci, co vědí, jak se zachází se sapikem"... Elektronickou válku jsem zmínil já, ta vás původně očividně ani nenapadla - vy totiž bojujete ty minulý a vymýšlíte absurdní situace, pro které si "obhájíte" nějakou výuku se sapikem.
Hele, tak vás to hraní na vojáky baví, to není nic špatného, ale opakuji podruhé - nenuťte to jiným. Dnešní válčení fakt není o kanonenfutru "ČSLA na Rýně" a že někdo místo pakárny na cvičáku maká a platí daně mj. do rozpočtu na obranu prostřednictvím nejlépe fungující aliance je chvályhodné úplně stejně.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 23. června 2018 - 16:10:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4313
Registrován: 4-2003
honzaklonfar:
"O tom, jak funguje armáda v oblasti "vedlejších činností" (ubytování, stravování, výuka + praxe) mě fakt nikdo nemusí poučovat."
Opravdu? Tak proč píšete, že k zabezpečení výcviku odvedenců stačí sehnat učitele z autoškoly, který se za slušné prachy stane "furťákem" a vyučovat bude tradičně v učebně (teorie) a v autoparku/polygonu (praxe), a logistiku okolo zcela pomíjíte?

Tak tedy repete - kdo bude výcvik provádět, kde bude výcvik probíhat a na čem se bude cvičit? A nezapomínejte na nezbytnou logistiku. Když jste tak obeznámen s chodem armády, nebude pro vás problém odpovědět. Jen podotýkám, že současná armáda takovými kapacitami personálními, movitými i nemovitými nedisponuje

Soudobá vojenská kolová technika se stále řídí volantem, no to hlavní se ukrývá pod kapotou, a to se od dob T815 či dokonce P V3S podstatně změnilo. A stále se vyvíjí. Neočekávejte, že po 20 letech budou "střeva" totožná jako v době výcviku. Vy uvažujete vojnu jako výcvik obsluhy nákladních vozidel. To nebylo ani za ZVS, aby si všichni "udělali papíry". A dále opomíjíte fakt, že výuka diferenciálů, redukčních převodovek apod. nebude ty, pro něž jsou tyto znalosti zbytné, nijak zajímat, ba až bude nad rámec jejich chápání, což se odrazí v jejich přístupu k výuce a v tom, co si z ní odnesou. Rozumějte, pokud se vůbec něco naučí, zanedlouho to zapomenou.

Pokud jsou technika jízdy, uzávěry diferenciálů, pohon všech kol či redukční převodovka jednoduchými stroji, proč nejsou uvedeny na vámi odkazované stránce?

--- --- ---
Jamamoto:
"Takže na dlouhá léta je bezpředmětné tvrdit, že by to starší chlapi nezvládli."
Ono to bylo myšleno zejména po stránce jejich fyzického stavu, kondice a umění taktiky. Nedělám si iluze, jak dlouho by pantátové s flintou odolávali vycvičeným profesionálům. Nežijeme v americkém filmu.
Jamamoto:
"CZ 805 BREN. Což je stále útočná puška, kterou ovládat není zase takový rozdíl, jako SA 58."
Střílí se stále stiskem spouště po předchozím natažení a odjištění. No ovládání zbraně není jen střílení. A BREN už není tak jednoduchým kusem železa, jako byl Sa vz.58.
Jamamoto:
"A ne, nemají být základní znalosti o obraně státu založeny na dobrovolnosti. (ZVS nechce nikdo, opakuji se.) Zmínil jsem nějakou formu opravdu užitečných znalostí, jakási obdoba dřívější branné výchovy. Ta snad na školách nebyla dobrovolná"
Měl byste si ujasnit své představy. Branná výchova či její obdoba praktikovaná při školní výuce těžko poskytne výcvik se zbraní (střílení ze vzduchovky do plechového terče za školou není střelecký výcvik). O výcviku se zbraní lze uvažovat ve věku, kdy už pominula povinná školní docházka. Buď může být založen na dobrovolnosti, kdy se v současnosti nabízí řada možností, nebo takový výcvik nebude dobrovolný, což požadujete vy, pak ovšem nevím, jak si představujete jeho realizaci, aniž by se jednalo o variaci povinného vojenského výcviku, proti němuž jste rovněž.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Sobota, 23. června 2018 - 21:28:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 56
Registrován: 8-2017
Ad Jamamoto: Hele, ja budu jen delat to po cem volate a to chranit sebe a rodinu a to vyrazne efektivneji nez vy zavreny za papundeklem se vzduchovkou a kuchynskym nozem. Holt je mi zivot milejsi, nez kricet Uraaaa s fotkou zemana a ovcacka na prsou a bezet s nejakou postkomunistickou bambitkou vstric dronum....
Ale proti gustu zadny disputat.
Sobota, 23. června 2018 - 22:08:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 230
Registrován: 7-2017
Noční spoje: až na něco takového doopravdy dojde, bude nějaký Zeman a Ovčáček každému putna. Jo a proti dronu nemusíš běhat, on za tebou přiletí sám [lol]
Vikijous
Sobota, 23. června 2018 - 22:10:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1055
Registrován: 4-2003
Jamamoto: To myslíte vážně, že není jiná varianta, než nemobilizovat nikoho, nebo všechny od 18 do 60 let? Není třeba realističtější 5-10 ročníků? Je, že jo. A pak ti chlapi mezi 30-60 něco svedou pro svoji obranu.
Trošku se v tom začínám ztrácet. A co budou dělat ti mobilizovaní? Neměli by náhoudou chránit ostatni před nepřítelem, co chodí dům od domu a čistí (likviduje) vše živé?
Neděle, 24. června 2018 - 18:42:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1918
Registrován: 6-2016
Doktor: Tak já dneska definitivně končím, vyhrál jsi na celé čáře nad starým a nepoužitelným gerontem. Jako třešničku na dortu si přečti následující soubor -

http://www.tatra.cz/underwood/download/files/tatra-t815-7t3r21-4x 4-valnik-pancerovana-kabina_cz.pdf

který popisuje AKTUÁLNÍ vozidlo z výrobního programu TATRA Kopřivnice. Kupodivu má manuální převodovku, má i redukci, včetně uzávěrek diferenciálů. Důvodně se domnívám, že v enzetech budou vozidla věkově i koncepčně starší. Pravděpodonost vozidel s možností teleportace, ovládané z mobilu sítě GSM - A (armáda) se limitně blíží k nule.
Ještě maličkost k mé katastrofální neznalosti fungování armády - rok své absícké vojny jsem strávil na N 49°57.07250', E 15°22.94132'. Je to taková zastrčená posádečka, kde vůbec nic nebylo - voda jen ve studánce, vaření na ohni a špinavé prádlo si měnili sudí s lichými vždy v pátek[rofl]
Neděle, 24. června 2018 - 21:07:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4315
Registrován: 4-2003
honzaklonfar: Prospekt sice popisuje aktuální, ovšem zdaleka ne jediné vojenské vozidlo z produkce automobilky TATRA. A jiná vozidla mají kupodivu i automatickou převodovku. Zřejmě jste však nepochopil, že nejde o to, že by vozidla nebyla vybavena redukcemi či uzávěrkami diferenciálů, ale o to, že (nejen) tyto komponenty se postupně vyvíjí a fungování těchto systémů dvacet let od "výcviku" nebude korespondovat s tím, co bylo obsahem výuky.

O nauce o redukčních převodovkách, uzávěrech diferenciálů či pohonu všech kol lze uvažovat až jako o nástavbě po získání (a pochopení) základních znalostí o fungování motorového vozidla. Jak jsem již zmínil, vy chcete vojnu koncipovat jako rozšířenou autoškolu na náklaďák (což nebylo ani za dřívější ZVS), aniž byste bral v potaz, zda to brancům následně k něčemu bude či zda k tomu mají vůbec předpoklady. Ne každý je technický typ. S tím, jak takovou vojnu - autoškolu zabezpečit, jste se taky nedokázal vypořádat, byť se prezentujete jako znalý věci. To, že jste před mnoha lety strávil rok na vojně v Čáslavi, z vás znalce fungování současné armády skutečně nedělá. Je-li toto vaše jediná erudice, pak si dovolím o sobě tvrdit, že jsem v této věci fundovanější.

Vyslovil jste poněkud nedotaženou a nerealistickou myšlenku. Budiž. Jen už postrádáte schopnost sebereflexe, když je vám vaše teorie oponována. Tedy, pokud nejste stále přesvědčen o užitečnosti a životaschopnosti své myšlenky.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Nový příspěvek
     
  Text příspěvku:

  Uživatelské jméno:  
Pouze registrovaní
  Heslo:
  Přílohy:
  Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
  Akce:
, více zde.