Diskuse » Železnice » Schotousch nový živočišný druh « předcházející | další »

Schotousch nový živočišný druh

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků   
 
Předchozí roky: 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006
Archiv diskuse Schotousch nový živočišný druh do 23. 4. 2018 RadekŠ 60 23. 4. 2018 13:04
Archiv diskuse Schotousch nový živočišný druh do 17. 5. 2018 Miram 60 17. 5. 2018 17:21
Archiv diskuse Schotousch nový živočišný druh do 13. 6. 2018 honzaklonfar 60 13. 6. 2018 11:03
Archiv diskuse Schotousch nový živočišný druh do 16. 6. 2018 Sants 60 16. 6. 2018 18:53
Archiv diskuse Schotousch nový živočišný druh do 22. 6. 2018 Sants 60 22. 6. 2018 12:01
   autor příspěvek
Pátek, 22. června 2018 - 18:19:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4307
Registrován: 4-2003
honzaklonfar: Nechci naléhat, ale stále chybí odpověď na otázku "PROČ?". Proč by mladí muži měli mít právě ty znalosti, které jmenujete (technika jízdy osobním motorovým vozidlem, redukční převodovky, pohon všech kol a uzávěrky diferenciálů)?

Ani jedno z vámi uváděného není příkladem jednoduchých strojů, na které opakovaně odkazujete. Navíc jednoduché stroje, jak správně píšete, jsou vyučovány na základní škole. Jde-li o školní učivo, není důvod, aby byly znovu předmětem výuky na vojně.

A pak ještě detaily, typu kdo a kde by to na vojně vyučoval.

--- --- ---

Jamamoto: Původně měli chránit své domovy a rodiny zdejší diskutéři. Poté, co se ukázalo, že je to v případě mobilizace nerealizovatelné, připadl tento úkol jejich otcům. I tato konstrukce má ovšem logické trhliny. Branná povinnost trvá do 60 let, tedy ti, kteří by zůstali doma, by byli důchodového věku, ba až starci. Obrana v jejich podání, pokud by jí byli vůbec schopni, by byla více než symbolická. Vaše představa, jak by přišli ke zbraním, je značně naivní a nerealistická. I kdyby armáda rozdávala rezervy, berte v potaz, že od vojenského výcviku vzpomínaných otců by uplynuly čtyři dekády. Za čtyřicet let budou zbraně jiné, modernější, sofistikovanější a znalosti a dovednosti dávno zapomenuty. Obdobně to platí pro případ zmocnění se zbraně padlého protivníka. Zbraň, o které lze uvažovat, že ji jedinec bude umět dobře ovládat, je jeho vlastní zbraň, kterou pravidelně používá a je s ní sžit. Čímž se dostávám k následujícímu výroku...
Jamamoto:
"Nepíšu o žádné povinné vojně, natož konkrétní délce. Ale snad uznáte, že je lepší umět aspoň něco, naučit se nějaké základy, než vůbec žádné (vzít třeba to důležité z dřívější branné výchovy, Svazarmu, atd.). "
... kterým se vlamujete do otevřených dveří. Má-li to být založeno na dobrovolnosti, pak se každý může realizovat již nyní - ať už vstupem do aktivních záloh AČR či v některém z kurzů obranné střelby.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pátek, 22. června 2018 - 19:04:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4956
Registrován: 7-2011
registrovaný_jk:
""naše 20000 armáda"...
Naštěstí je tato země součástí vojenské aliance..."
Přesně tak. A právě proto je "jenom" 20000. Protože v rámci aliance jsou rozdělený úkoly a specializace. K čemu třeba vydržovat tankovou divizi, když jiní z alinace to zvládnou lépe a levněji? A podobně.
Pátek, 22. června 2018 - 19:23:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1916
Registrován: 6-2016
Doktor: "Ani jedno z vámi uváděného není příkladem jednoduchých strojů" - OPRAVDU??? Asi mě učili jinou fyziku... Nicméně uzávěrku diferenciálu trochu uznávám.
Ve školní výuce se probere/naučí jen ten základ. Aplikace principů je další krok.
Kdo a kde by to vyučoval je problém jen pro teoretika Tvého formátu. Reálně uvažující člověk si představí např. učitele z autoškoly, který se za slušné prachy stane "furťákem" a vyučovat bude tradičně v učebně (teorie) a v autoparku/polygonu (praxe). Absolventi takové "vojny" přijdou velice k užitku, např. když je třeba obsadit místa řidičů při vybalení "enzetů" v případě (nedejbože) nějakého většího průseru.
Závěrem položím taky otázku - kdo a kde tyto znalosti a dovednosti učí např. profesionální hasiče? A není to zbytečné?
Pátek, 22. června 2018 - 19:28:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8345
Registrován: 8-2012
A není to zbytečné?
To není otázka, ale diskuzní faul.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 22. června 2018 - 21:08:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4310
Registrován: 4-2003
T_._H_.:
"To není otázka, ale diskuzní faul."
A hlavně je to důkaz o nevelké bystrosti tazatele. Rozvedeno níže.

--- --- ---
honzaklonfar:
"Závěrem položím taky otázku - kdo a kde tyto znalosti a dovednosti učí např. profesionální hasiče? A není to zbytečné?"
Profesionální hasiči, stejně jako profesionální vojáci, jsou školeni v dovednostech a znalostech, které zužitkují ve svém profesním zařazení. Myslíte si snad, že všichni vojáci prošli školením o redukčních převodovkách či uzávěrkách diferenciálů? Vězte, že tomu tak skutečně není. Už jen taky proč. Nač by takové znalosti byly kupříkladu chemikovi? Ten absolvuje specializovaný chemický výcvik, který pro změnu nepodstoupí obsluha techniky, která projde kurzem, kde se mimo jiné učí technika jízdy a právě redukce a diferenciály.

Stran toho, kde a kdo to učí, předpokládám, že profesionální hasiči to budou mít stejné jako armáda. Tedy povětšinou vlastními silami, ve vlastních objektech a s vlastní technikou. Musíte ovšem uvažovat, že je rozdíl organizovat a zabezpečovat školení pro frekventanty v počtech desítek kusů při profesionální armádě nebo tisícovek kusů při povinné vojně. Jde o zabezpečení nejen vyučujících, ale i techniky, na níž bude probíhat výuka, prostor, kde bude probíhat výuka. Dále musí vojáci ZVS někde bydlet, něco jíst, být v něčem oblečeni. Zajištěna musí být i zdravotní péče. K "furťákovi" z autoškoly si tak připočtěte techniky, provianťáky, logisty, personalisty, finančáky, zdravotníky včetně lékařů... A taky prostory, kde budou ti všichni sídlit a kde bude probíhat výuka jak teoretická, tak praktická, a dále techniku, ať už přímo učební, tak pro podpůrné prvky. A ne, současná armáda ty lidi nemá, ani prostory, ani techniku, protože je nepotřebuje, protože je to armáda profesionální, není kapacitně stavěná na zajišťování povinné ZVS.

Řekl bych, že teoretikem přímo výstavního formátu jste právě vy. Já jsem praktik, a to v tomto případě doslova. A k vaší představě učitele z autoškoly, který se za slušné prachy stane "furťákem" jen toliko, že znám vícero "furťáků", mimo jiné i instruktorů, kteří si naopak přivydělávají v civilních autoškolách.

Odůvodnění nutnosti školit mladé muže v uváděných dovednostech spadá rovněž do kategorie teorie. V "enzetách" opravdu nečeká desítky "vétřiesek" na své řidiče. Soudobá technika vyžaduje pravidelný výcvik v její obsluze a hlavně se vyvíjí kvapnějším tempem než za dob ČSLA.

A nic z vámi uváděného skutečně není jednoduchý stroj. Že něco využívá principů jednoduchých strojů, z toho ještě jednoduchý stroj nedělá.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Sobota, 23. června 2018 - 11:04:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1490
Registrován: 1-2011
T.H.: Potřetí si účelově vybíráte jen polovinu mnou psaného! Psal jsem i toto: Však ať se mladí učí všemu, co by upotřebili. Ať se naučí bojovat v elektronické válce. Teď se ale neučí ani to! A vy odpovíte: Ale "připravovat" nás chcete jen na střílení... Zvláštní.

Doktor: Píšete: Původně měli chránit své domovy a rodiny zdejší diskutéři. Poté, co se ukázalo, že je to v případě mobilizace nerealizovatelné, připadl tento úkol jejich otcům. I tato konstrukce má ovšem logické trhliny. Branná povinnost trvá do 60 let, tedy ti, kteří by zůstali doma, by byli důchodového věku, ba až starci. Obrana v jejich podání, pokud by jí byli vůbec schopni, by byla více než symbolická. Vaše představa, jak by přišli ke zbraním, je značně naivní a nerealistická. I kdyby armáda rozdávala rezervy, berte v potaz, že od vojenského výcviku vzpomínaných otců by uplynuly čtyři dekády. Za čtyřicet let budou zbraně jiné, modernější, sofistikovanější a znalosti a dovednosti dávno zapomenuty.
To myslíte vážně, že není jiná varianta, než nemobilizovat nikoho, nebo všechny od 18 do 60 let? Není třeba realističtější 5-10 ročníků? Je, že jo. A pak ti chlapi mezi 30-60 něco svedou pro svoji obranu. Teda pokud nezdrhnou, jako třeba diskutér Noční spoje.
Copak asi tak má nyní ve skladech naše armáda pro mobilizaci za osobní zbraně? Sa 58. Nebo se chystá v dohledné době nějaký nákup? Ha ha. Takže na dlouhá léta je bezpředmětné tvrdit, že by to starší chlapi nezvládli. A nakonec co jiného má dnešní armáda? CZ 805 BREN. Což je stále útočná puška, kterou ovládat není zase takový rozdíl, jako SA 58.
A ne, nemají být základní znalosti o obraně státu založeny na dobrovolnosti. (ZVS nechce nikdo, opakuji se.) Zmínil jsem nějakou formu opravdu užitečných znalostí, jakási obdoba dřívější branné výchovy. Ta snad na školách nebyla dobrovolná, Doktore, takže nerozumím, čím se "vlamuji do otevřených dveří".
Sobota, 23. června 2018 - 11:48:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1917
Registrován: 6-2016
"Řekl bych, že teoretikem přímo výstavního formátu jste právě vy" - tak to si zapíšu do deníčku[rofl] a pochlubím se kamarádům!

O tom, jak funguje armáda v oblasti "vedlejších činností" (ubytování, stravování, výuka + praxe) mě fakt nikdo nemusí poučovat. Co je dneska v "enzetech" opravdu nevím, nicméně tam uložené náklaďáky se joystickem tutově řídit nebudou. Tipuju tatrovky, z nichž podstatná část bude uzávěrkou diferenciálu a redukční převodovkou vybavena.

"Že něco využívá principů jednoduchých strojů, z toho ještě jednoduchý stroj nedělá" - to je dobrá zatáčka ke strašidlu[rofl]
Sobota, 23. června 2018 - 12:50:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13945
Registrován: 12-2007
Stejně je ironie, že na počátku celé této polemiky stál názor "na vojenské službě se mladí muži naučí, jak funguje převodovka" (jak absurdní, že), to vše v situaci, kdy již před několika lety byla ze zkoušek k získání ŘP sk. (nejen?) B vypuštěna zkouška z toho, jak fungují jednotlivé části (komponenty) vozidla (zůstaly jen důležitější části jako teoretická zkouška z dopravních předpisů/dopravního značení/dalších předpisů + praktická zkouška - jízda pod dohledem komisaře). [happy]
Sobota, 23. června 2018 - 15:00:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8349
Registrován: 8-2012
Potřetí si účelově vybíráte jen polovinu mnou psaného! Psal jsem i toto
Pane admirále, já naprosto přesně vím, co jste psal, namátkou: "Až nebudou téměř žádní záložáci, co vědí, jak se zachází se sapikem"... Elektronickou válku jsem zmínil já, ta vás původně očividně ani nenapadla - vy totiž bojujete ty minulý a vymýšlíte absurdní situace, pro které si "obhájíte" nějakou výuku se sapikem.
Hele, tak vás to hraní na vojáky baví, to není nic špatného, ale opakuji podruhé - nenuťte to jiným. Dnešní válčení fakt není o kanonenfutru "ČSLA na Rýně" a že někdo místo pakárny na cvičáku maká a platí daně mj. do rozpočtu na obranu prostřednictvím nejlépe fungující aliance je chvályhodné úplně stejně.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 23. června 2018 - 16:10:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4313
Registrován: 4-2003
honzaklonfar:
"O tom, jak funguje armáda v oblasti "vedlejších činností" (ubytování, stravování, výuka + praxe) mě fakt nikdo nemusí poučovat."
Opravdu? Tak proč píšete, že k zabezpečení výcviku odvedenců stačí sehnat učitele z autoškoly, který se za slušné prachy stane "furťákem" a vyučovat bude tradičně v učebně (teorie) a v autoparku/polygonu (praxe), a logistiku okolo zcela pomíjíte?

Tak tedy repete - kdo bude výcvik provádět, kde bude výcvik probíhat a na čem se bude cvičit? A nezapomínejte na nezbytnou logistiku. Když jste tak obeznámen s chodem armády, nebude pro vás problém odpovědět. Jen podotýkám, že současná armáda takovými kapacitami personálními, movitými i nemovitými nedisponuje

Soudobá vojenská kolová technika se stále řídí volantem, no to hlavní se ukrývá pod kapotou, a to se od dob T815 či dokonce P V3S podstatně změnilo. A stále se vyvíjí. Neočekávejte, že po 20 letech budou "střeva" totožná jako v době výcviku. Vy uvažujete vojnu jako výcvik obsluhy nákladních vozidel. To nebylo ani za ZVS, aby si všichni "udělali papíry". A dále opomíjíte fakt, že výuka diferenciálů, redukčních převodovek apod. nebude ty, pro něž jsou tyto znalosti zbytné, nijak zajímat, ba až bude nad rámec jejich chápání, což se odrazí v jejich přístupu k výuce a v tom, co si z ní odnesou. Rozumějte, pokud se vůbec něco naučí, zanedlouho to zapomenou.

Pokud jsou technika jízdy, uzávěry diferenciálů, pohon všech kol či redukční převodovka jednoduchými stroji, proč nejsou uvedeny na vámi odkazované stránce?

--- --- ---
Jamamoto:
"Takže na dlouhá léta je bezpředmětné tvrdit, že by to starší chlapi nezvládli."
Ono to bylo myšleno zejména po stránce jejich fyzického stavu, kondice a umění taktiky. Nedělám si iluze, jak dlouho by pantátové s flintou odolávali vycvičeným profesionálům. Nežijeme v americkém filmu.
Jamamoto:
"CZ 805 BREN. Což je stále útočná puška, kterou ovládat není zase takový rozdíl, jako SA 58."
Střílí se stále stiskem spouště po předchozím natažení a odjištění. No ovládání zbraně není jen střílení. A BREN už není tak jednoduchým kusem železa, jako byl Sa vz.58.
Jamamoto:
"A ne, nemají být základní znalosti o obraně státu založeny na dobrovolnosti. (ZVS nechce nikdo, opakuji se.) Zmínil jsem nějakou formu opravdu užitečných znalostí, jakási obdoba dřívější branné výchovy. Ta snad na školách nebyla dobrovolná"
Měl byste si ujasnit své představy. Branná výchova či její obdoba praktikovaná při školní výuce těžko poskytne výcvik se zbraní (střílení ze vzduchovky do plechového terče za školou není střelecký výcvik). O výcviku se zbraní lze uvažovat ve věku, kdy už pominula povinná školní docházka. Buď může být založen na dobrovolnosti, kdy se v současnosti nabízí řada možností, nebo takový výcvik nebude dobrovolný, což požadujete vy, pak ovšem nevím, jak si představujete jeho realizaci, aniž by se jednalo o variaci povinného vojenského výcviku, proti němuž jste rovněž.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Sobota, 23. června 2018 - 21:28:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 56
Registrován: 8-2017
Ad Jamamoto: Hele, ja budu jen delat to po cem volate a to chranit sebe a rodinu a to vyrazne efektivneji nez vy zavreny za papundeklem se vzduchovkou a kuchynskym nozem. Holt je mi zivot milejsi, nez kricet Uraaaa s fotkou zemana a ovcacka na prsou a bezet s nejakou postkomunistickou bambitkou vstric dronum....
Ale proti gustu zadny disputat.
Sobota, 23. června 2018 - 22:08:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 230
Registrován: 7-2017
Noční spoje: až na něco takového doopravdy dojde, bude nějaký Zeman a Ovčáček každému putna. Jo a proti dronu nemusíš běhat, on za tebou přiletí sám [lol]
Vikijous
Sobota, 23. června 2018 - 22:10:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1055
Registrován: 4-2003
Jamamoto: To myslíte vážně, že není jiná varianta, než nemobilizovat nikoho, nebo všechny od 18 do 60 let? Není třeba realističtější 5-10 ročníků? Je, že jo. A pak ti chlapi mezi 30-60 něco svedou pro svoji obranu.
Trošku se v tom začínám ztrácet. A co budou dělat ti mobilizovaní? Neměli by náhoudou chránit ostatni před nepřítelem, co chodí dům od domu a čistí (likviduje) vše živé?
Neděle, 24. června 2018 - 18:42:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1918
Registrován: 6-2016
Doktor: Tak já dneska definitivně končím, vyhrál jsi na celé čáře nad starým a nepoužitelným gerontem. Jako třešničku na dortu si přečti následující soubor -

http://www.tatra.cz/underwood/download/files/tatra-t815-7t3r21-4x 4-valnik-pancerovana-kabina_cz.pdf

který popisuje AKTUÁLNÍ vozidlo z výrobního programu TATRA Kopřivnice. Kupodivu má manuální převodovku, má i redukci, včetně uzávěrek diferenciálů. Důvodně se domnívám, že v enzetech budou vozidla věkově i koncepčně starší. Pravděpodonost vozidel s možností teleportace, ovládané z mobilu sítě GSM - A (armáda) se limitně blíží k nule.
Ještě maličkost k mé katastrofální neznalosti fungování armády - rok své absícké vojny jsem strávil na N 49°57.07250', E 15°22.94132'. Je to taková zastrčená posádečka, kde vůbec nic nebylo - voda jen ve studánce, vaření na ohni a špinavé prádlo si měnili sudí s lichými vždy v pátek[rofl]
Neděle, 24. června 2018 - 21:07:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4315
Registrován: 4-2003
honzaklonfar: Prospekt sice popisuje aktuální, ovšem zdaleka ne jediné vojenské vozidlo z produkce automobilky TATRA. A jiná vozidla mají kupodivu i automatickou převodovku. Zřejmě jste však nepochopil, že nejde o to, že by vozidla nebyla vybavena redukcemi či uzávěrkami diferenciálů, ale o to, že (nejen) tyto komponenty se postupně vyvíjí a fungování těchto systémů dvacet let od "výcviku" nebude korespondovat s tím, co bylo obsahem výuky.

O nauce o redukčních převodovkách, uzávěrech diferenciálů či pohonu všech kol lze uvažovat až jako o nástavbě po získání (a pochopení) základních znalostí o fungování motorového vozidla. Jak jsem již zmínil, vy chcete vojnu koncipovat jako rozšířenou autoškolu na náklaďák (což nebylo ani za dřívější ZVS), aniž byste bral v potaz, zda to brancům následně k něčemu bude či zda k tomu mají vůbec předpoklady. Ne každý je technický typ. S tím, jak takovou vojnu - autoškolu zabezpečit, jste se taky nedokázal vypořádat, byť se prezentujete jako znalý věci. To, že jste před mnoha lety strávil rok na vojně v Čáslavi, z vás znalce fungování současné armády skutečně nedělá. Je-li toto vaše jediná erudice, pak si dovolím o sobě tvrdit, že jsem v této věci fundovanější.

Vyslovil jste poněkud nedotaženou a nerealistickou myšlenku. Budiž. Jen už postrádáte schopnost sebereflexe, když je vám vaše teorie oponována. Tedy, pokud nejste stále přesvědčen o užitečnosti a životaschopnosti své myšlenky.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Středa, 04. července 2018 - 13:49:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8465
Registrován: 8-2012
Tak už první ze států Svazu evropských socialistických republik zavádí povinnou "vojnu" - jak kdyby to tu ta Makrónka četla. I ten obsah je jak od zdejších klonfarů - "smysl pro občanskou povinnost i národní jednotu", "vytvořit si nové vztahy a utvářet svou roli ve společnosti", už chybí jen láska k Vaterland a jejímu Vůdci...
No a tohle bychom asi pak měli s nadšením a obětavě, s puškou v ruce a ohněm v srdci, bránit. [uhoh]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 04. července 2018 - 18:49:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4999
Registrován: 7-2011
Až na to, že se o žádnou vojnu vlastně tak úplně nejedná. Zčásti je to "dobrovolně povinná" práce v sociálních službách a neziskovkách a zčásti takový mix CO. Zkrátka socialistickou Francii ten "sociální stát" vyjde moc draho, tak si takhle snižuje náklady.
Že je to kravina na kvadrát, na tom se shodneme.
Čtvrtek, 05. července 2018 - 09:09:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8468
Registrován: 8-2012
No tak jedná se o zbytečnou, nesmyslnou buzeraci, kterou dotyční odzívají, plus nucené práce, které nikdo jiný nechce dělat... proč by se nemělo jednat o "vojnu"? Vždyť ČSLA taky "vypomáhala" při sklizni.
Má to teda jeden rozdíl, že ta pruda bude koedukovaná, takže se zlepší porodnost.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Čtvrtek, 05. července 2018 - 12:22:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 561
Registrován: 10-2006
"No a tohle bychom asi pak měli s nadšením a obětavě, s puškou v ruce a ohněm v srdci, bránit. [uhoh]"
To je snad poprvé, co mohu s T.H. souhlasit [ok].
Opravdu představa, že bych měl já nebo mí blízcí bojovat za ty Plzeňské zoufalce a jejich Pražské klony, je zcela absurdní.
Na internetu tykám každému, starému či mladému.
Stejně nechť každý chová se ke mně samému.
Čtvrtek, 05. července 2018 - 14:27:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 244
Registrován: 7-2017
Jenom poznámka, vojáci obvykle nebojují za nějaké načalstvo (v našem případě Plzeňské a Pražské), teda aspoň já žádného takového neznám. Za peníze, za rodinu, za kamarády, za svoji zemi, to už jsem slyšel (a podotýkám ne ve filmech), ale za vládu ? Za tu se nešlo bojovat ani v září 1938, a to už je co říct. Vláda může být symbol (něco jako gen. Syrový), může vojákům sloužit k prosazování svých zájmů (což tu bylo odjakživa, říká se tomu lobbování), ale to je tak všechno...


Taky nechápu, proč tak řešíte nějakou povinnou civilku říznutou multi-kulti nalejvárnou v tak levicovém státě jako je Francie ? Jo ahá, napsal to T. Blb., tak to jo [crazy][crazy][crazy] malé tajemství - v Rakousku je dodnes povinná základní vojenská služba. To je, co ? A co třeba takové Švýcarsko a jejich miliční systém..., mentální pochody některých jsou fakt neskutečné [uhoh]
Mladějov
Čtvrtek, 05. července 2018 - 15:19:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12577
Registrován: 3-2007
Vláda může být symbol..ale chtěl bych vidět nadšení záložáků, jak si ve 40, v 50 [proud] půjdou nechat střelit kulku do těla nebo se nechat zmrzačit za Zemana, Babiše, a vlastně kohokoli z politického panoptika bez rozdílu partají. Dyť by nebyli ničím jiným, než cvičným terčem. 40% lidí by vůbec nenarukovalo a 90% z toho zbytku by to totálně ošvejkovalo - a když si představím, že by na mne měl řvát nějaký mladíček..[biggrin]
Lidi jsou ovladatelní ve dvaceti, ale ve 40 ?

I Áda nasadil Volksšturm až úplně na konec, ze zoufalství, a vojenští páni dobře věděli, že to je tragédie. Přes propagandou vybičovávané vlastenectví a nacionalismus s rasismem.Tyhle aspekty tady nadšení Jamamotové setrvale ignorují, protože se jim to nehodí do jejich romantických představ bránění vlasti.
Čtvrtek, 05. července 2018 - 15:56:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 170
Registrován: 11-2012
Tyhle aspekty tady nadšení Jamamotové setrvale ignorují, protože se jim to nehodí do jejich romantických představ bránění vlasti.

Vidím to úplně stejně! [ok]
Čtvrtek, 05. července 2018 - 15:58:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8473
Registrován: 8-2012
za svoji zemi, to už jsem slyšel
No a mně právě není jasné, proč bych se měl připravovat a trénovat bojovat za zemi, jejíž obyvatelstvo si i podruhé zvolí Hradního Ožralu (s Ovčáčkem Čtveráčkem) za svého vrcholného představitele, chce nechat "řídit stát jako firmu" (tunelovat majetek a buzerovat podřízené) anebo rutinně nabíhá na různé fejky a hejty. Nasrat - v případě nějakého konfliktu v takové "mojí zemi" rodinu sbalím, kamarády varuju, bič a pryč, ať se romantickými kecy o padnutí "za císaře pána a jeho rodinu", protože "drahou vlast vovinuly nějaké mraky", nechá oblbovat někdo jinej.
proč tak řešíte nějakou povinnou civilku říznutou multi-kulti nalejvárnou v tak levicovém státě jako je Francie
Protože se to nebezpečně podobá tomu, čeho se tu před pár týdny dožadovali obdivovatelé zeleného gumování a dřívbylolípisti vzpomínající nostalgicky na vojnu u ČSLA.
Jo ahá, napsal to T. Blb., tak to jo [crazy][crazy][crazy]
Jo ahá, ono je to potřeba prokádrovat podle pisatele.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Čtvrtek, 05. července 2018 - 18:09:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 129
Registrován: 2-2014
T.H jen drobnou otázku. A za jaké vlády by jste šel bojovat? ODS,ČSSD,TOP 09 nebo co já vím.Není to pouze výmluva?Ona národní hrdost se neodvíjí podle toho kdo je zrovna u moci.Teď tam máme bohužel co tam je,ale je demokraticky zvolená a s tím se holt těžko něco dělá.
Čtvrtek, 05. července 2018 - 18:40:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8474
Registrován: 8-2012
Ona národní hrdost se neodvíjí podle toho
Národní hrdost se odvíjí od toho, jaký je ten národ. Bohužel, politici jsou akorát obrazem svých voličů a tudíž to vůbec není otázka vlády a boji za ni, o čemž jsem tu já nenapsal ani čárku, ale o to intenzivněji se mi to snažíte podsunout. Já píšu o "obyvatelstvu", a to ať si klidně bojuje za koho a co chce. Úplně u řiti mi pak je, jestli to někdo pokládá za "pouze výmluvu" - před hodinama střelby ze sapíku dám u mých dětí přednost hodinám cizího jazyka.

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Čtvrtek, 05. července 2018 - 19:04:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 130
Registrován: 2-2014
T.H opravdu se Vám nepokouším nic podsouvat,ale podle toho co píšete,neměl jste už někam vyrazit? Není to tak jednoduché viďte? U Vás na východ asi těžko a ten západ už také není co býval.[sad]
Čtvrtek, 05. července 2018 - 21:02:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8475
Registrován: 8-2012
podle toho co píšete,neměl jste už někam vyrazit
On se s Mojozemí chystá někdo válčit, nebo fakt máte akorát nutkavou potřebu mi něco (dost naivně, musím říct) podsunout a následně s tím polemizovat? Ne, neměl jsem už někam vyrazit, krom toho si myslím, že místo blbnutí se sapikem Mojozemi prospívám víc tím, že platím (nemalé) daně k financování někoho a něčeho, co není přípravou kanónenfutru pro (před)minulou válku a děje se to v rámci nejlepší vojenské aliance na planetě.
na východ asi těžko a ten západ už také
No tak půjdu třeba na sever [happy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 06. července 2018 - 00:14:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 245
Registrován: 7-2017
T.H.: správně, tebe prokádruju vždycky s radostí. Na hrubý pytel hrubá záplata.

Ano, taky jsem byl volit prezidenta a nehodil jsem to Drahošovi (a dodnes toho nelituju). Nemám se na co vymluvit, prostě jsem se rozhodl a teď žiju s pomstychtivým opilcem na Hradě, ale když si vezmu že by tam byl místo něho Želé..., brrrr, jako by mě smrt přeskočila [smrt] zrovna tady mám na návštěvě kamaráda z Rakouska. Závidí nám našeho prezidenta, jeho postoje a názory. Ten jejich prý jenom blábolí do televize, co mu na to mám říct...


Nemám problém s nikým, kdo chodí do práce, odvádí daně a respektuje zákony, které zde platí, popř. přijme postih za jejich porušení. Vyjdu s každým, kdo mě nebude omezovat v mých svobodách a právech, a totéž budu respektovat já u něho. Využiju práva říct svůj názor na kohokoliv, a nechám mu prostor pro jeho názor. Když mě někdo urazí, oplatím u stejnou mincí, a nečekám nic menšího ani naopak. A budu se hlásit k určitým tradicím a propagovat je, ovšem nesmí souviset s porušováním lidských práv a svobod a totéž budu požadovat od ostatních. Jo a budu si [fotic] vlaky kdy, kde a jak budu chtít, prostě jako šotouš [kladivo]

Jestli chce někdo učit své děti cizí jazyky, má na to právo. Moje děti je budou umět také, stejně jako ovládat základní znalosti z obsluhy ručních zbraní a střelby. Dostane se jim všeho, co by mohly někdy v budoucnu využít, a samy se rozhodnou jak s těmito znalostmi naloží.
Pátek, 06. července 2018 - 00:28:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 854
Registrován: 1-2013
chtěl bych vidět nadšení záložáků, jak si ve 40, v 50 půjdou nechat střelit kulku do těla nebo se nechat zmrzačit za Zemana, Babiše,

Dnešní padesátiletí záložáci přísahali ještě před rokem 1989, kdy v textu přísahy bylo: "...přísahám před bojovou zástavou věrnost pracujícímu lidu vedenému Komunistickou stranou Československa. ... na rozkaz prezidenta a vlády Československé socialistické republiky co nejlépe bránit svou vlast a její socialistický řád proti každému nepříteli..."

Dnešní padesátníci jsou vlastně mimo hru. Domnívám se, že přísaha se nedá jen tak zrušit či odvolat. Nebo snad ano?

http://www.csla.cz/vojenskasluzba/vzs/prisaha.htm
Pátek, 06. července 2018 - 08:14:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8481
Registrován: 8-2012
Dnešní padesátníci jsou vlastně mimo hru
S ohledem na to, jak (nejen tady) mnozí dřívbylolípují, tak by do toho třeba ještě na straně KSČ a socialistického řádu šli... když teda udělali tu životní chybu a nešli do toho před devětadvaceti lety proti cinkačům klíči (neb jak neopomenou zdůraznit, oni necinkali).
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 06. července 2018 - 12:33:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 131
Registrován: 2-2014
T.H já měl to"štěstí" že jsem na přelomu totalita-demokracie sloužil vlasti v Hranicích na Moravě u raketového vojska a nikomu bych nepřál tu nejistotu co v kasárnách panovala.Žádná televize,rozhlas nebo noviny,navíc gumy co nechodili ani domů,prý kvůli zbraním a čekání kam se ta republika vrtne.Auta v parku byla nachystána vyrazit kdykoliv směr Ostrava i s náma[sad] na výběr moc nebylo.
Pondělí, 16. července 2018 - 00:43:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17099
Registrován: 5-2002
Bob: v Rakousku je dodnes povinná základní vojenská služba
Ba dokonce měli mít relativně nedávno referendum, ve kterém si tu vojnu ponechali.

JT: Dnešní padesátiletí záložáci přísahali ještě před rokem 1989, kdy v textu přísahy bylo
Jak kteří - nepaušalizovat podle dvouročáků...
Mně je jednapadesát, ale přísahal jsem po roce 1989, takže jsem měl problematické pasáže začerněny (kupodivu měl ten text hlavu a patu i potom - jak kdyby to tam někdo kdysi doplňoval tak, aby to šlo zase vyndat [wink]).

TH: Národní hrdost se odvíjí od toho, jaký je ten národ.
To je pěkná debilita. Blbce mají všude a jejich procentní zastoupení v populaci je všude +/- stejné.
Pondělí, 16. července 2018 - 06:58:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8602
Registrován: 8-2012
To je pěkná debilita
Však já jsem taky pěkný debil, co si nechce nechat udělat díru do břicha za Myloše Zemana a jeho rodinu. Nenaděláš nic.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pondělí, 16. července 2018 - 07:11:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3596
Registrován: 9-2005
když teda udělali tu životní chybu a nešli do toho před devětadvaceti lety proti cinkačům klíči (neb jak neopomenou zdůraznit, oni necinkali).

[ok] Jojo, nebo tam stáli a netleskali, nebo měli v ruce propisku nad papírem a nepodepsali. S takovými srá*i se roztrhl pytel, zvlášť poslední dobou. A při přímé konfrontaci se tváři jako školáci přistižení s cigaretou snažící se rychle vymyslet nějakou obskurní lež. Prostě anonymní internetoví hrdinové [wink]

Však já jsem taky pěkný debil, co si nechce nechat udělat díru do břicha za Myloše Zemana a jeho rodinu. Nenaděláš nic.

Pravda, o toho haj*** bych si neopřel ani kolo, natož se za něj jít ještě někde nechat zastřelit.

(Příspěvek byl editován uživatelem Pepa_L.)
Pár obrázků ode mne...
Pondělí, 16. července 2018 - 10:32:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1696
Registrován: 12-2006
O něj se opřít kolo nedá, porazilo by ho ve chvíli, kdy se okolo něj nemotají jeho loutkovodiči Kischnerové.
bylo: Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod - Trabant) + VAZ-2108 je pětimístný, komfortní, rychlý, maloobjemový automobil nejmodernější koncepce určený pro provoz na jakýchkoliv vozovkách s vyjímkou cest s nezpevněným povrchem s hlubokou stopou.(návod - Lada)

je: VAZ 2105 hranatec a VAZ 2101 kulatec
Cogwheel
Pondělí, 16. července 2018 - 10:48:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5647
Registrován: 1-2012
To jako myslíte, že je sdrátovaný? Těmito dráty: http://medin.cz/kirschnerovy-draty-a-k-draty [lol]
Pondělí, 16. července 2018 - 10:56:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8606
Registrován: 8-2012
Ono je to spíš smutné, ale uvědomte si především, že pokročilý alkoholik se na hradě nevyskytl (podruhé!) náhodou nebo omylem, že země má trestně stíhaného premiéra taky nespadlo z čistého nebe... to si zvolil ten národ úplně dobrovolně.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pondělí, 16. července 2018 - 11:09:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12031
Registrován: 5-2004
Úplně dobrovolně ne.

Donutili ho k tomu "demokradi" co tu fungujou nějakých 29 let a to pod různejma firmama. Co navíc krom různýho poštěkávání a keců o blbejch voličích nemají v podstatě žádný program a co nabídnout. Dokonce nedokázali ani vygenerovat použitelnýho prezidentskýho protikandidáta přičemž tentokrát by stačilo málo aby takovej kandidát vyhrál. Nicméně naprosto stupidní kampaní založenou akorát na tom že Zemana volej jen blbečkové+bububu Putin toho lze dosáhnout jen těžko...

Mch mně by zajímalo kdo by riskoval Zilvara z chudobince ne pro nějakýho Babišozemana ale pro Lídl, Veolii, Fixlvágn, Hnůjdaj a spol. neboli pro majitele Protektorátu.
Pondělí, 16. července 2018 - 11:20:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9217
Registrován: 4-2003
Vodis:O něj se opřít kolo nedá, porazilo by ho ve chvíli, kdy se okolo něj nemotají jeho loutkovodiči Kischnerové.

Kirschnera tímto způsobem neurážet, byl to shodou okolností také Miloš, tohle si ale fakt nezaslouží [nene].


Bobmaster:Ano, taky jsem byl volit prezidenta a nehodil jsem to Drahošovi (a dodnes toho nelituju).

Jo aha, takže Mlhoš je prezident. Větší nesmysl jsem snad ani nečetl [coze].

Ve skutečnosti je to "prezident", za kterého se velmi stydím. A zbraň, pokud by mi byla násilím vnucena s tím, že za něj mám bojovat, obrátím tak leda proti němu a od trápení, které si způsobil nezřízeným životem sám (přičemž nejen tím trápí celou republiku), mu rád pomohu [proud].


Závidí nám našeho prezidenta, jeho postoje a názory.

To je tak, když se politicky korektně lidem dlouho vysvětluje, jak se věci "mají", ačkoliv je nad slunce jasné, že vše je jinak. Pak se nelze divit, že blbečci typu Miloš Zeman mají u lidí s menším rozhledem takovou podporu a paradoxně ještě může i dojít k tomu, že nám ho zoufalí a neinformovaní zahraniční občané závidí [coze][crazy][coze].
Pondělí, 16. července 2018 - 11:37:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8607
Registrován: 8-2012
Donutili ho
Tak jasně, vlastně ho zvolit museli. To už si musíte obhájit sám před sebou, posté snést důvody pro volbu progresivního alkoholika s východním kurzem. Já jsem to¨jen konstatoval jako fakt.
Politik je přesným obrazem většinového voliče, až tak věrným, že to holt tomu národu může být nepříjemné.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pondělí, 16. července 2018 - 11:50:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12032
Registrován: 5-2004
Progresivní alkoholik tam byl už v devadesátkách a "záviděl nám ho celý svět"[biggrin]

Já jsem se pořád nedověděl kdo jako měl bejt k němu alternativou.

Zabíječ králíků?
Bývalý vexlák?
Ten zbytek v podobě komparzu co byl tak výraznej že ho už málokdo dokáže vyjmenovat?

Zajímavější to nepochybně bude příště.

Jo jasně, nemuseli jít k volbám. A pak demokradicky pyskovat že ten co dostal nejvíc hlasů není jejich prezident protože oni ho nevolili...

(Příspěvek byl editován uživatelem petr vlček.)
Pondělí, 16. července 2018 - 12:31:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8608
Registrován: 8-2012
A klidně i po sto prvé. Přičemž je symptomatické a naprosto typické, že se "demokrat" používá ve formě nadávky a ožralovo znovuzvolení jako důsledek předchozích 29 let, na kterých se tentýž znovuzvolenec rozhodně nijak nepodílel...
Holt běžný volič to tak chce. Jako obraz sebe sama.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Cogwheel
Pondělí, 16. července 2018 - 12:53:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5650
Registrován: 1-2012
To chce klid. V Německu, Francii aj. zemích "západní" Evropy a Skandinávie si zase dobrovolně zvolili islamizaci těchto zemí. Prezident Zeman s chabou rovnováhou v čele ČR či podobně vrávorající Juncker v čele EU tu nebudou věčně.
Kdežto hordy nadržených nemakačenků, kteří nemají v hlavě nic než islamistickou ideologii a chuť na sex s Evropankami - to poznamená a změní (západo)evropské země více a dlouhodoběji. [sad]
Pondělí, 16. července 2018 - 13:28:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12035
Registrován: 5-2004
"Přičemž je symptomatické a naprosto typické, že se "demokrat" používá ve formě nadávky"

To je evoluce. Ekolog taky nebyla vždycky nadávka. Pokud si nějaká skupina přivlastní nějaký titul a následně se chová v rozporu s ním tak se ten titul stane nadávkou.

Zejména když ten název pochází od starořeckého spartského boha zlodějů Démokradóse[lol]
Pondělí, 16. července 2018 - 13:33:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3598
Registrován: 9-2005
Je pravda že s tím kolem jsem to přestřelil, svého SUPa bych o tu špínu fakt neopřel.

Donutili ho k tomu "demokradi" co tu fungujou nějakých 29 let a to pod různejma firmama.

Tyhle bláboly „lidu” fakt žeru. Ještě tu chybí, že za instalaci toho trestně stíhaného StBáckého zloděje a lháře, co se Bureš zove, může vlastně opozice. Zatímco ovce asi spaly nebo nechtějí nést následky své volby [crazy]
Pár obrázků ode mne...
Nový příspěvek
     
  Text příspěvku:

  Uživatelské jméno:  
Pouze registrovaní
  Heslo:
  Přílohy:
  Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
  Akce:
, více zde.