| Diskuse » Železnice » Tratě a lokálky v okolí Prahy | « předcházející | další » |
Tratě a lokálky v okolí Prahydolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 17484 Registrován: 4-2003 |
RadekŠ:To nebyla žádná lemplárna, prostě socíku došly peníze a zkrachovaly pětiletky. Ani k tak jednoduchému a levnému řešení, jako byla úprava zabezpečovacího zařízení v Radotíně a Krči se ČSD nedokopaly a most prakticky nešlo deset let používat. To byla opravdu lemplárna, něco jiného by bylo dokončení nového nádraží v Krči a hluboký zářez na Kačerově, na to už opravdu socíku došly peníze a zkrachovaly pětiletky. Tak se to léčilo okradením lidí pomocí měnové reformy . V polovině 80. let tam a stejně tak třeba v Dřís do Boleslavi běžně 121/122 jezdily s 30 Wapy bez postrku, Zdolávalo se to náběhem a v SJŘ bylo v těchto úsecích povoleno projetí stůj na AB bez zastavení. Ještě by bylo třeba pár let ubrat a dostat se někam k roku 1980. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9869 Registrován: 9-2005 |
Vlček: Bezstykovky byly od šedesátých let standardem i v čssr na hlavních tratích v koleji nad určitý poloměr. A protože je svařovali lemplové a lemplové to přebírali, tak obvykle až do konce 80 let se svařovaly rozmlácené styky. A ani se nenamáhali ani samotný svar obrousit (viděno na vlastní oči). Takže vlak na bezstykovce zpravidla mlátil o dost víc, než na stykované, nebo někde na lokálce (vyjma teda gotických oblouků, které byly hromadně rušeny až kolem roku 2015.
♥UA
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9870 Registrován: 9-2005 |
ČSD za ČSSR byl ukázkový komunistický bordel, kde se vše valilo na sílu, jediný ukazatel byly tuny a tkm. Na zákazníky kakal pes, a cestující, to byl jen takový přívažek. Směle jsme se kvalitou tratí i provozu a čistotou vozidel i stanic mohli srovnávat s tou nejhorší třetinou socbloku.
♥UA
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16432 Registrován: 4-2003 |
třeba pár let ubrat a dostat se někam k roku 1980. Já s dovolenám neubírám, protože si to protě nepamatuju, nemluově o tom, že jsem se tam nevyskytoval. Podobný postup bych dopuručoval i těm, co tehdy provozovali maximálně tah kačerem doma na dvorku. Prosil bych citaci z té dějepisné knihy Co jako?? Že 3. sjezd KSČ zrušil v roce 1962 třetí pětiletku?? A ta druhá předtím (1956-1960) začala až roce 1958?
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9871 Registrován: 9-2005 |
JM: dokázal, ale nechtěl. Stát nechtěl investovat do infra. A když už tak kvalita nikde. Rozkradenej cement, třeba - obrubníky a předpjaté trámové mosty. Všechny jdou do šmercu, pokud se rovnou během pěti let nerozsypaly. Nebo různé sídlištní zdi, zastávky busů, podchody, betonové květináče atd. Obkladní zdi u silnic a tratí ze jaksi více žlutého betonu. Hydroizolace čehokoliv. Údržba nula. Bytová družstva. Činžáky až do devadesátek obložené dřevěnými lešeními kvůli rozpadání omítek, děravé okapy klidně deset let.
♥UA
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 17485 Registrován: 4-2003 |
RadekŠ:Já s dovolenám neubírám, protože si to protě nepamatuju, nemluově o tom, že jsem se tam nevyskytoval. Podobný postup bych dopuručoval i těm, co tehdy provozovali maximálně tah kačerem doma na dvorku. I ti, co okolo roku 1980 prováděli maximálně tah kačerem na dvorku, mají možnost si prohlédnout fotky z této doby. Ale zdá se, že někteří jedinci, kteří jsou o cca deset let starší, na toto ještě nepřišli . A připomínám, že paměť lidská je dost ošidná, vždy je lepší si paměť osvěžit obrázky pohyblivými či zejména nepohyblivými . Qěcy:Bezstykovky byly od šedesátých let standardem i v čssr na hlavních tratích v koleji nad určitý poloměr. A protože je svařovali lemplové a lemplové to přebírali, tak obvykle až do konce 80 let se svařovaly rozmlácené styky. A ani se nenamáhali ani samotný svar obrousit (viděno na vlastní oči). Takže vlak na bezstykovce zpravidla mlátil o dost víc, než na stykované, nebo někde na lokálce (vyjma teda gotických oblouků, které byly hromadně rušeny až kolem roku 2015. Asi tak . |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7134 Registrován: 12-2020 |
Qecy: dokázal, ale nechtěl. To jistě, ale to vůbec není totéž, co nám tady našeptává Radek. Kdyby totiž chtěl, tak to dal za prioritu a šlo by to bez problémů. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16433 Registrován: 4-2003 |
mají možnost si prohlédnout fotky z této doby To by mě fakt zajímalo, kde to je v tak vysokém rozlišení a v takové četnosti. Možná to má onen tajemný šotouš, co vykupuje fotografie a jiné artefakty z pozůstalosti po zesnulých šotouších.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7135 Registrován: 12-2020 |
A ta data taky nesouhlasí Radku. Podle vás nebyly peníze, protože zkrachovala pětiletka v roce 1962. A proto byla celá Jižní spojka otevřena v roce 1964 . Jak to tedy postavili, když všechno bylo v krachu? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6979 Registrován: 6-2019 |
dávat z okénka o stanici dřív návěst "možno projet" a pak tedy na zelenou ulici projet. Já tedy žiji celý život v přesvědčení, že návěst Možno projet sloužila nikoli k předání informace o "zelené ulici", ale o: 345. Návěst 85, Možno projet (obdélníková, na delší straně postavená bílá deska s černou šipkou, dávaná ve vodorovné poloze kolmo ke koleji, pro kterou platí) dává výpravčí a upozorňuje strojvedoucího projíždějícího vlaku na to, že porucha traťové části vlakového zabezpečovače již byla oznámena, a proto strojvedoucímu odpadá povinnost poruchu v sousední stanici hlásit. (později doplněna o totéž ohledně poruchy přejezdníku) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 17486 Registrován: 4-2003 |
AŠM:Já tedy žiji celý život v přesvědčení, že návěst Možno projet sloužila nikoli k předání informace o "zelené ulici", ale o: V tomto přesvědčení žiji nějakých patnáct let též. |
|
Laminatka
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 107 Registrován: 1-2025 |
|
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 26980 Registrován: 3-2007 |
AŠM: No vidíš a "přesto" byly povinnou výbavou všech lokomotiv (spolu s praporky, třaskavkami a dalším haraburdím včetně na elektrikách s několika plechovými návěstmi pro elektrický provoz a zkratovací skládací tyče a galoší a izolačních rukavic) a používal je strojvedoucí přesně k tomu účelu, co píši. Prostě jsi ještě mladej kluk , dostuduj si to Ale tohle, co píšeš, byla má oblíbená otázka u zkoušek na hádavé jedince, tohle uměl z noviců málokdo a odpovědi jsem zažil taky takové, že "v následujícím úseku žádná oddílová návěstidla neplatí" což teda bylo na vyhazov od zkoušky. K tvému bych dodal, že v následujícím úseku (bude ta porucha), to si taky lidi pletli, jestli se to dává PŘED nebo ZA. (Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.) |
|
Administrátor Číslo příspěvku: 76250 Registrován: 4-2003 |
"Každopádně jsem pamětníkem a když jsem jel za 50,10 Kčs na lepenkovou jízdenku ranním expresem z Prahy do Drážďan, tak děčínská "čtyřka" brejlovec najela na bezstykovou kolej poprvé až za státní hranicí a čistota, značení, dohlednost návěstidel, "ordnunk" , rozdíl proti Č.S.D. tam byl vidět na první pohled." Nedá mi nezmínit, že takové myšlení funguje stále, i když spíše jen díky neumětelství (dogmatismu) - jak se dalo někde snad v postřezích dočíst, tak na českém území u vlaku z Děčína do Budapešti (mimo hlavák) není Praha vůbec vyhlašována. ![]() ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18518 Registrován: 5-2004 |
No a po tý pravobřežce byly vedený i rekreáky z NDR mimo Prahu. V nějakým JŘ jel takhle Favorit a z Lysý a do Lysý od něj krychlík s přímými vozy Praha - Balaton. A jezdila tak i Sexonie nebo kterej NDR rekreák. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6980 Registrován: 6-2019 |
AŠM: No vidíš a "přesto" byly povinnou výbavou všech lokomotiv (spolu s praporky, třaskavkami a dalším haraburdím včetně na elektrikách s několika plechovými návěstmi pro elektrický provoz a zkratovací skládací tyče a galoší a izolačních rukavic) a používal je strojvedoucí přesně k tomu účelu, co píši. Prostě jsi ještě mladej kluk [biggrin], dostuduj si to [proud] Ta ruční návěst byla na vozidlech? Já si ji tedy pamatuji jen z dopravních kanceláří, jedna mi slouží doma pro vyšťourávání věcí zpoza skříní apod. Ale dával ji rozhodně staniční personál. Co tedy dělala na mašinách? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 56 Registrován: 7-2023 |
Jestli si to dobře pamatuji, tak strojvedouci parní lokomotivy dával touto navest vypravcimu, že v následující stanici nepotřebuje zastavit, většinou pro vodu a kanál. |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 26982 Registrován: 3-2007 |
AŠM: Aha. Tu návěst dával strojvedoucí z okénka výpravčímu v Litoměřicích, že vlak jede dobře a a tedy z Polep nechce postrk a že tam tedy chce projet a výpravčí v Polepech to postavil skrz. Místní ustanovení. Na mašinách byla třeba i návěst "potřebujeme zastavit" a v další stanici tě ohnuli. To jsem tedy neviděl použít nikdy. Ale předpisáři byli dokonalí a počîtali snad i s pádem meteoritu na Českou Třebovou. (Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9558 Registrován: 3-2006 |
Zde máte vysvětlení změn významu návěsti "Možno projet": https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=3673154
Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.
Myosotis. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 35264 Registrován: 5-2002 |
Koukám, jak se historie neznalosti návěsti Možno projet opakuje...
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12137 Registrován: 5-2007 |
MZ: Ono to nemusí byť až tak dogmatizmus, to je proste o tom, či má zmysel buďto tie Holešovice pridať do zoznamu smerových staníc (a potom ich hlásiť aj u vlakov čo idú na hlavní nádraží), alebo kvôli tomu platiť dodávateľom za ručnú úpravu dát. A musí sa šetriť. ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4375 Registrován: 12-2007 |
Parný pozdrav z Čelákovic a 074: |
|
Administrátor Číslo příspěvku: 76272 Registrován: 4-2003 |
Tratovak: Díky za skvělé fotky, ostatně jako vždy. ![]() Asdf: Anebo tam (ve vyjmenovaných hlášených stanicích) mít cosi jako „tarifní uzel”, tedy pokud v Praze vlak nejede na hlavní, použít nějaké jiné pražské nádraží. Na jednu stranu chápu, že se chce co největší automatizace, ale pak buď se má na takové případy při definování funkčnosti myslet, nebo nechť se to upraví ručně, pokud jde o pár jasných případů. To se jako při výluce v Brně a odklonu přes dolní taky Brno hlásit nebude, protože na to přece máme předpis a hlášení vlastně existuje pouze kvůli předpisu, a ne aby se z něj někdo něco dozvěděl? ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12143 Registrován: 5-2007 |
MZ: Znova, nejde o to či to ide alebo nejde, ale či má zmysel za to dávať tie peniaze. Či už za ručnú úpravu alebo za definovanie "tarifných uzlov" (narovinu, to už by bolo lacnejšie si každý rok platiť tú ručnú úpravu dát). Z pohľadu Správy železnic aktuálne nie. O výnimkách rozhoduje NŘP, takže ak si dopravca myslí, že sa jeho cestujúci nedozvedajú podstatnú informáciu, môže sa ozvať... A pri výluke v Brne sa nič také nestane, pretože to Brno dolní v tom zozname staníc je. ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16434 Registrován: 4-2003 |
protože na to přece máme předpis a hlášení vlastně existuje pouze kvůli předpisu, Pokud je chybný předpis, tak má smysl změnit ten předpis a né vymýšlet nějaké obcházení.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4377 Registrován: 12-2007 |
Pozdrav z Mochovandy: |
|
Administrátor Číslo příspěvku: 76278 Registrován: 4-2003 |
Asdf, RadekŠ: Jistě, správným řešením je změna předpisu. Když tam může být Brno dolní jako varianta hlavního, tak jistě lze mít v Praze i alternativy za hlavní aktivovatelné pouze v případě vynechání hlavního, když je tedy záměr Prahu hlásit jen jednou. Ale než se změní (i když bude vůle, bude nějakou dobu trvat i vlastní implementace), tak má snad smysl to dočasně řešit aspoň nějak, aby hlášení nebylo jen akustickým smogem (podobně jako tisíckrát opakované hlášení o díře mezi vlakem a peronem nebo označení jízdenky v označovači), nebo v horším případě nebylo naopak spíše ku škodě (někdo zůstane na peroně nebo pojede jinam). Určitě ne kvůli tomuhle hlášení (a z větší míry asi hlavně díky vlastní blbosti), ale zrovna minulé úterý se menší skupinka vracela z Holešovic do Roudnice poté, co tam z Ústí dojela rychlíkem, co v Roudnici nestavěl. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4378 Registrován: 12-2007 |
Pozdrav pre Martina Zlivského 😉 |
|
Administrátor Číslo příspěvku: 76287 Registrován: 4-2003 |
A Malého_fotografa. Zrovna jsme si dneska o něčom podobném v Siriu povídali. ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4382 Registrován: 12-2007 |
Pozdrav z Toušeňky: z Mochovandy: z apendixu: a z Litole: |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4383 Registrován: 12-2007 |
Stavba vydala spomienkovú knihu, ktorá nebude v bežnej distribúcii, ale je sľúbené, že sa bude dať kúpiť v čelákovickom múzeu. Keby mal teda niekto záujem… 😉 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6239 Registrován: 5-2002 |
Zájem by byl . Na Moravu se přiblížení knihy neplánuje prosím? |
|
Viados
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 564 Registrován: 4-2003 |
Hezké fotky. Jen ... ta první z Litole je co? AI, nebo jen porucha v souboru? Jak často se vlastně používá ta litolská vlečka?
Hope for the best, but be prepared for the worst.
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7137 Registrován: 12-2020 |
Já mám pocit, že skoro vůbec. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11173 Registrován: 1-2007 |
Tartovak: Kde přesně v Litovli je to focené? |
|
Viados
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 565 Registrován: 4-2003 |
Jediné možné místo, kde je výhybna, je zde: https://mapy.com/cs/letecka?x=14.8456722&y=50.1927857&z=19
Hope for the best, but be prepared for the worst.
|
|
Tajemný_em
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5099 Registrován: 5-2002 |
Taky mě ta předposlední fotka zaujala, ale prý to není žádná porucha Ajfouna ani výtvor uměligence, jedná se totiž o prototyp netrakční jednotky KŽC s obchodním názevem ZamraJet. Zde dokonce zachycený v režimu sunutí. ![]()
"Čelím pokušení tím, že mu podlehnu." Jára da Cimrman
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4384 Registrován: 12-2007 |
Jak často se vlastně používá ta litolská vlečka? Neviem, ale boli na nej vozy a krátko po nás tam šlo ČDC: |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4385 Registrován: 12-2007 |
prý to není žádná porucha Ajfouna ani výtvor uměligence, jedná se totiž o prototyp netrakční jednotky KŽC s obchodním názevem ZamraJet. Zde dokonce zachycený v režimu sunutí 🤣🤣🤣 Jediné, čo mi napadá je, že som si nevšimol režim “panorama” a takto nejak sa to mázlo… |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11175 Registrován: 1-2007 |
Viados: Díky. Já si blbě přečetl, že to je v Litovli. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1951 Registrován: 10-2007 |
Tratovak : Na vlečku v Lysé nad Labem, místní části Litol by se mělo navážet cca 4000 aut, tak provoz na vlečce bude v příštím období docela ze strany ČDC velmi častý. ![]()
Každá správná mašina musí být cítit naftou a být aspoň trochu špinavá od oleje !
ČKD Praha můj vzor ! K6S 310 DR
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8605 Registrován: 6-2016 |
https://www.mestocernosice.cz/prakticke-informace/aktuality-z-mes ta-a-uradu/prehled-vyluk-vlaku-z-do-stanice-praha-smichovcerven-2 026-2824cs.html |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8673 Registrován: 8-2006 |
Výluka na Masně se dotýká i směru na Vysočany, a sice linek R42 a S34. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5906 Registrován: 3-2015 |
Čerstvá fotka. Na neobvyklém místě V Berouně odstavená dvojitá souprava Arrivy z linky R26. |
|
Slídil
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1139 Registrován: 7-2002 |
Úžasné ! To, co by se mělo sekat, se vypaluje nějakým sajrajtem. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4391 Registrován: 12-2007 |
Ešte by sa mohli nakúpiť drážne kozy, čo by to vyžierali… 🤪 |