Diskuse » Železnice » 3. koridor « předcházející | další »

3. koridor

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků  zobrazit všechny (48)   
 
Předchozí roky: 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006
Archiv diskuse 3. koridor do 01. 2. 2020 Tantin27 60 01. 2. 2020 16:13
Archiv diskuse 3. koridor do 15. 2. 2020 Hajnej 60 15. 2. 2020 12:33
Archiv diskuse 3. koridor do 19. 4. 2020 Malý_fotograf 60 19. 4. 2020 13:18
Archiv diskuse 3. koridor do 04. 5. 2020 Qěcy 60 04. 5. 2020 14:04
Archiv diskuse 3. koridor do 16. 5. 2020 M250.0 60 16. 5. 2020 18:00
Archiv diskuse 3. koridor do 11. 8. 2020 Mořepetr 60 11. 8. 2020 22:07
Archiv diskuse 3. koridor do 14. 8. 2020 Petr_vlček 60 14. 8. 2020 20:52
Archiv diskuse 3. koridor do 17. 8. 2020 Vhd_sl 60 17. 8. 2020 11:29
Archiv diskuse 3. koridor do 31. 8. 2020 Malý_fotograf 60 31. 8. 2020 09:01
Archiv diskuse 3. koridor do 04. 10. 2020 Pikehead 60 04. 10. 2020 09:46
Archiv diskuse 3. koridor do 11. 10. 2020 Mořepetr 60 11. 10. 2020 18:46
Archiv diskuse 3. koridor do 19. 11. 2020 Tomáš_záruba 60 19. 11. 2020 14:29
Archiv diskuse 3. koridor do 14. 12. 2020 Qěcy 60 14. 12. 2020 15:27
Archiv diskuse 3. koridor do 21. 12. 2020 Pikehead 60 21. 12. 2020 08:51
Archiv diskuse 3. koridor do 28. 12. 2020 Hajnej 60 28. 12. 2020 00:13
Archiv diskuse 3. koridor do 04. 1. 2021 Paul_red_adair 60 04. 1. 2021 23:17
Archiv diskuse 3. koridor do 13. 1. 2021 Pikehead 60 13. 1. 2021 22:35
Archiv diskuse 3. koridor do 09. 3. 2021 Luboš_3.21 60 09. 3. 2021 21:13
Archiv diskuse 3. koridor do 11. 5. 2021 Mořepetr 60 11. 5. 2021 12:05
Archiv diskuse 3. koridor do 31. 5. 2021 M250.0 60 31. 5. 2021 17:54
Archiv diskuse 3. koridor do 03. 7. 2021 honzaklonfar 60 03. 7. 2021 19:35
Archiv diskuse 3. koridor do 23. 8. 2021 H_k 60 23. 8. 2021 18:59
Archiv diskuse 3. koridor do 30. 8. 2021 SaulGoodman 60 30. 8. 2021 20:41
Archiv diskuse 3. koridor do 21. 10. 2021 Qěcy 60 21. 10. 2021 10:55
Archiv diskuse 3. koridor do 01. 12. 2021 Tantin27 60 01. 12. 2021 16:59
Archiv diskuse 3. koridor do 07. 12. 2021 Mořepetr 60 07. 12. 2021 21:10
Archiv diskuse 3. koridor do 20. 12. 2021 Ythomas_ct 60 20. 12. 2021 22:39
Archiv diskuse 3. koridor do 02. 1. 2022 Petr_Šimral 60 02. 1. 2022 15:15
Archiv diskuse 3. koridor do 08. 1. 2022 Petr_Šimral 60 08. 1. 2022 20:16
Archiv diskuse 3. koridor do 19. 3. 2022 čelakovičan 60 19. 3. 2022 17:30
Archiv diskuse 3. koridor do 14. 6. 2022 Quenya 60 14. 6. 2022 12:55
Archiv diskuse 3. koridor do 06. 8. 2022 Ahmad_Šáh_Masúd 60 06. 8. 2022 10:04
Archiv diskuse 3. koridor do 24. 8. 2022 Pikehead 60 24. 8. 2022 17:24
Archiv diskuse 3. koridor do 08. 9. 2022 P_v 60 08. 9. 2022 16:38
Archiv diskuse 3. koridor do 20. 3. 2023 Hroch 60 20. 3. 2023 20:24
Archiv diskuse 3. koridor do 01. 11. 2023 Ghost 60 01. 11. 2023 08:35
Archiv diskuse 3. koridor do 14. 1. 2024 carloromano 60 14. 1. 2024 17:28
Archiv diskuse 3. koridor do 25. 4. 2024 Petr_vlček 60 25. 4. 2024 10:18
Archiv diskuse 3. koridor do 21. 7. 2024 Joseph_from_Pilsen 60 21. 7. 2024 14:01
Archiv diskuse 3. koridor do 20. 9. 2024 Petr_vlček 60 20. 9. 2024 12:44
Archiv diskuse 3. koridor do 26. 9. 2024 Mladějov 60 26. 9. 2024 21:31
Archiv diskuse 3. koridor do 04. 10. 2024 Hajnej 60 04. 10. 2024 15:37
Archiv diskuse 3. koridor do 17. 10. 2024 carloromano 60 17. 10. 2024 20:53
Archiv diskuse 3. koridor do 23. 11. 2024 Qěcy 60 23. 11. 2024 05:27
Archiv diskuse 3. koridor do 17. 2. 2025 Bugear 60 17. 2. 2025 22:21
Archiv diskuse 3. koridor do 10. 4. 2025 Pikehead 60 10. 4. 2025 09:51
Archiv diskuse 3. koridor do 27. 11. 2025 Petr_vlček 60 27. 11. 2025 22:59
Archiv diskuse 3. koridor do 29. 3. 2026 Pikehead 60 29. 3. 2026 22:02
   autor příspěvek
Pondělí, 30. března 2026 - 00:47:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12078
Registrován: 5-2007
Pikehead: Ja sa skôr domnievam, že práve s ohľadom na uvedené sa to snažili súťažiť v rozsahu, do ktorého sa ale nikomu z potenciálnych dodávateľov nechce, pretože sú tam také riziká, že keby ich nejak zacenili, tak budú nutne za zlodejov. [kladivo]
Adam_r
Pondělí, 30. března 2026 - 15:17:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1765
Registrován: 10-2003
No to jen tak nezačnou, protože zbývající oblast k vypořádání je hluk a to je trumfová karta černošických NIMBYstů. O to se můžou soudit ještě pět let.

Ona aktualni verze projektu v Cernosicich pocita s nahradou prejezdu na 115 podjezdem u Penny marketu. To je dost silna karta oproti variante "oprava ve stavajici stope" = s prejezdem na dalsich 50 let. A neni divu, ze se v Cernosticich proti variantam, kde se pocitalo s ponechanim prejezdu staveli.
Pikehead
Pondělí, 30. března 2026 - 21:19:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10538
Registrován: 3-2007
Varianta bez nadjezdu byla opuštěna dost dávno, přejezd uprostřed peronu je taková netradiční věc, pravděpodobně i nezkolaudovatelná.

Diskuse je o tom, že hluková studie použitá pro EIA údajně nezohledňuje zvýšenou intenzitu nákladní dopravy, kterou si na druhém konci trati vymyslel ŽESNAD, aby vyšla ekonomika na domažlickou trať. (Přičemž reálně nebude ani nákladní doprava, ani trať.)

Hoši a děvčata z Černošic to hrají směrem na podmínku maximálního počtu nákladních vlaků, jinak EIA sestřelí. Podobně si pod nějakými městotvorným blábolením vymínili snížení PHS, aby to měli posichrované...

Je to snůška takových kvaziintelektuálních magorů model "poslední spravedlivý"; jejich nejblbější a nejhlasitější jedinec byl nedávno ve třetí inkarnaci zabanován na Sůrawebu za nadávky na Debnárika. [biggrin]
Úterý, 31. března 2026 - 01:39:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 872
Registrován: 6-2023
https://mapy.com/cs/zakladni?mereni-vzdalenosti&rm=9gRSxxXCxALELS M0KeMj4BMxJDNjKi6OK3&x=14.1789594&y=49.9323974&z=19
Takto by se dal nahradit přejezd v Karlštejně. V místě podjezdu se nachází propustek. Tento přejezd má celkem hrozivou historii, neboť se zde jednou před lety otevřely závory v době kdy jel můj děda na nádraží a někdo kdo jel směr Liteň do něj naboural. Ačkoliv se nikomu nic nestalo a i škody na autech byly minimální, tak ten pán který do dědova auta naboural pár dní potom umřel. Celkově přejezd znám hodně dobře a dopravní situace tam není ani trochu bezpečná.
¡Ay que lindo! Eda, he's so cute! Who's a widdle guy? Who's a widdle guy? Is it you? Is it you?
Pikehead
Úterý, 31. března 2026 - 10:57:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10541
Registrován: 3-2007
Musíme tam holt všichni, Kájo, i pán, co neumí řídít.

A přejezd zůstane po delších diskusích zachován, je to tak i v dokumentaci pro územní povolení, která bylo nepravomocně vydáno. Takže nápady jak to udělat jinak a líp než to vymyslelo X lidí, co to řešili Y let, jsou takové lehce mimo keramiku.
Čtvrtek, 07. května 2026 - 06:50:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6748
Registrován: 9-2003
Carloromano: A ten pán, co do dědečka naboural, jel s vlakem? Nebo jakou to má souvislost s tím přejezdem?
NOBLE BRICKS
Pondělí, 25. května 2026 - 22:19:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 919
Registrován: 6-2023
Podrobnosti si nepamatuju, jenom co vím tak ten pán nebyl úplně v pořádku a samozřejmě že jel v autě. Nestalo se to na přejezdu, ale před přejezdem.
Každopádně už to vypadá, že běží nějaké přípravné práce na pokračovaní modernizace. Podel trati jsou vykopávky a poměrně moderní dům č.p. 192 byl zbourán.
Chuck Norris navštívil všechny jako první, jedinou vyjímkou je VOSKO (Velké Otaku Srazy), které jako první navštívil Jiří Voskovec.
Úterý, 26. května 2026 - 10:05:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6780
Registrován: 9-2003
CR: Takže ta nehoda neměla žádnou souvislost s vlakem ale přejezd je kvůli ní nebezpečný?
NOBLE BRICKS
Pikehead
Úterý, 09. června 2026 - 22:43:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10677
Registrován: 3-2007
carloromano:
"Každopádně už to vypadá, že běží nějaké přípravné práce na pokračovaní modernizace. Podel trati jsou vykopávky a poměrně moderní dům č.p. 192 byl zbourán."
Kajouši vykopávky jsou příprava na zabezpečovačku, resp. rozšíření ETCS z Berouna až po Karlštejn a "poměrně moderní dům" je bývalá vechtrovna ve vlastnictví Správy železnic, která měla problém s hlukovými limity a taky tvořila významnou překážku na pravobřežní stezce.
ETCS je navazující a oddělená akce, ale zbytek je to šmrdlání v rámci Ka-Be, k reálnému pokračování dalšími úseky daleko jest, resp. musí se z nebes snést to územko a pak se bude vidět...
Úterý, 09. června 2026 - 23:40:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 922
Registrován: 6-2023
Však územko už to má.
Luz is better than Harry.
Nový příspěvek
     
  Text příspěvku:

  Uživatelské jméno:
  Heslo:
  Přílohy:
  Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
  Akce:
, více zde.