| Diskuse » Železnice » Leo Express | « předcházející | další » |
Leo Expressdolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
| diskuse | posl. autor | příspěvků | stran | posl. příspěvek | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
||||||||||
| Předchozí roky: 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | ||||||||||
|
|
Archiv diskuse Leo Express do 11. 1. 2020 | Ernie | 60 | 1 | 11. 1. 2020 16:12 | |||||
|
|
Archiv diskuse Leo Express do 26. 3. 2020 | T_._H_. | 60 | 1 | 26. 3. 2020 18:31 | |||||
|
|
Archiv diskuse Leo Express do 09. 10. 2020 | Babilon | 60 | 1 | 09. 10. 2020 21:11 | |||||
|
|
Archiv diskuse Leo Express do 04. 12. 2020 | Drak_ze_skalky | 60 | 1 | 04. 12. 2020 11:09 | |||||
|
|
Archiv diskuse Leo Express do 30. 8. 2021 | Aleš_Liesk. | 61 | 1 | 30. 8. 2021 12:50 | |||||
|
|
Archiv diskuse Leo Express do 07. 9. 2023 | Asdf | 60 | 1 | 07. 9. 2023 10:16 | |||||
|
|
Archiv diskuse Leo Express do 01. 2. 2026 | Glory | 60 | 1 | 01. 2. 2026 01:06 | |||||
|
|
Archiv diskuse Leo Express do 30. 4. 2026 | Regpetrs | 60 | 1 | 30. 4. 2026 08:38 | |||||
|
|
Archiv diskuse Leo Express do 03. 5. 2026 | Vlarsky | 60 | 1 | 03. 5. 2026 23:06 | |||||
|
|
Archiv diskuse Leo Express do 11. 5. 2026 | Pikehead | 60 | 1 | 11. 5. 2026 18:55 | |||||
|
|
Archiv diskuse Leo Express do 27. 5. 2026 | Krimitz | 60 | 1 | 27. 5. 2026 08:56 | |||||
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2 Registrován: 1-2026 |
Kdyby si někdo chtěl příští neděli (07.06.) udělat celodenní výlet do Ústí nad Orlicí pro dvě osoby, přenechám dvě zpáteční jízdenky: Praha hl.n. 06:25 Ústí nad Orlicí 07:58 Ústí nad Orlicí 17:15 Praha hl.n. 18:55 všechno dohromady oba tam a zpátky za původní cenu 138 CZK |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 15444 Registrován: 6-2004 |
Něco z ptačí perspektivy: (Příspěvek byl editován uživatelem Fany.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3015 Registrován: 5-2007 |
Jedu jedu vlakem, jedu jedu vlakem ( pro jistotu s ČD v záloze ) Takové "kouzlo nechtěného", někteří dopravci vypravují Zážitkové vlaky zvlášť a nechávají si za to zaplatit, někteří je vypravují v pravidelném JŘ a platí za to cestujícím https://zdopravy.cz/kdyz-koupili-35-let-stary-srot-tak-at-se-nedi vi-chaos-s-leo-express-na-vlastni-kuzi-283772/ |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4630 Registrován: 7-2012 |
Praha - Bratislava zas není tak dlouhá štreka, ale jsem zvědav na vlak Rzeszow - Praha - Dresden - Frankfurt. To už je kilometricky skoro jako z Prahy na Jadran. A to bude trochu velké sousto tak uvidíme spokojenost cestujících. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 42 Registrován: 9-2025 |
"Jeden z dlouhodobých spolupracovníků serveru Zdopravy.cz, který si tentokrát přál zůstat v anonymitě" Podle stylu psaní nejspíš Petrovský. ZDOPRAVY CÉZET, blogísek pro šotoušky. "Jedu jedu vlakem, jedu jedu vlakem ( pro jistotu s ČD v záloze ) Takové "kouzlo nechtěného", někteří dopravci vypravují Zážitkové vlaky zvlášť a nechávají si za to zaplatit, někteří je vypravují v pravidelném JŘ a platí za to cestujícím https://zdopravy.cz/kdyz-koupili-35-let-stary-srot-tak-at-se-nedi vi-chaos-s-leo-express-na-vlastni-kuzi-283772/" |
|
Laminatka
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 114 Registrován: 1-2025 |
Trapárna |
|
Vlarsky
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 406 Registrován: 2-2023 |
""Jeden z dlouhodobých spolupracovníků serveru Zdopravy.cz, který si tentokrát přál zůstat v anonymitě" Podle stylu psaní nejspíš Petrovský. ZDOPRAVY CÉZET, blogísek pro šotoušky. " Těch tzv. spolupracovníků zas tolik není, aby nešlo odvodit, kdo to je. |
|
Regpetrs
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1488 Registrován: 2-2007 |
Tak jsem si vsadil na čtvrtek ráno. V nejhorším přijdu o kilo. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1386 Registrován: 11-2010 |
"Theodore1: ""Jeden z dlouhodobých spolupracovníků serveru Zdopravy.cz, který si tentokrát přál zůstat v anonymitě" Podle stylu psaní nejspíš Petrovský. ZDOPRAVY CÉZET, blogísek pro šotoušky. " Těch tzv. spolupracovníků zas tolik není, aby nešlo odvodit, kdo to je." ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18543 Registrován: 5-2004 |
Je celkem jedno kdo to je ale ten popis a foto poněkud připomíná tím stáním u hajzlu někdejší pátečněnedělní ČSD. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 35330 Registrován: 5-2002 |
Mě zas v tom vyjádření dopravce zaujalo klišé o "nastavení procesů". To je dnes už takřka povinné zaklínadlo...
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 250 Registrován: 7-2017 |
Praha hl. n.: ex-DB Bpmmbz285.3 61 80 29-91 303-4 a Bpmmz284.5 61 80 20-91 510-3 LE. V čele krátkého vlaku byl Vectron 7193 232 Rpool |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 70 Registrován: 6-2010 |
"Praha hl. n.: ex-DB Bpmmbz285.3 61 80 29-91 303-4 a Bpmmz284.5 61 80 20-91 510-3 LE. V čele krátkého vlaku byl Vectron 7193 232 Rpool " Na přecpaném koridu vlak o dvou vagonech Tomu přeci nemůže dávat ekonomický smysl...to může rovnou poslat 3 autobusy... |
|
Pajzák
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10229 Registrován: 6-2015 |
Třeba jeden po cestě odpojí... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 19393 Registrován: 11-2002 |
Nebo přibere ten z Bartovic. A to modré pro Talga... ![]() |
|
Regpetrs
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1491 Registrován: 2-2007 |
Tak jsem vsadil kilo a vyšlo to! Jedu Talgem. "Jednonápravové" podvozky ani člověk nevnímá, tedy až na to, že jedno kolo je trochu obuté. Pasivní naklápění člověk zaregistruje, když se na něj soustředí, s pendolinem to samozřejmě nelze srovnat. Jízda přes nerovnosti je srovnatelná s Bmz, jen to bouchne jenom 2x. Při nástupu bylo trochu chladno, teď už je příjemné. Asi netopili předem, teprve u perónu se vyvalil oblak dýmu. Co opravdu kazí dojem jsou špinavá okna. Pak už çlověk vnímá i interiér jako neutěšený. Právě jsme přijeli do Kolína k 1. nástupišti. Vyhybky jsem ani nepostřehl, fakt to pasivní naklápění funguje. |
|
Regpetrs
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1492 Registrován: 2-2007 |
Trochu jsem se uklikl. První měl být tento. Sorryjako. |
|
Paul2no
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3873 Registrován: 11-2009 |
Regpetrs: má to vůbec klasické topení (vzhledem k agregátu)? Nemá to jen nějaké relativně slabé tepelné čerpadlo, dimenzované na španělské zimy? |
|
Regpetrs
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1493 Registrován: 2-2007 |
Jak jsem to procházel, tak jeden článek byl výrazně přetopený. A ten hluk generátorů zaniká za jízdy v hluku pojezdu. Měli by něco udělat s dveřmi. Nechce se mi věřit, že by Španělé neměli stranové ovladání. Možna by stačil jednoduchý převodník TBS/UIC. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 15471 Registrován: 6-2004 |
vlak LE v Otrokovicích |
|
Avlaky
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 30 Registrován: 3-2025 |
dnes jezdí flirt i na vykonech od vectronu? nevi nekdo proč? |
|
Regpetrs
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1498 Registrován: 2-2007 |
Jezdí především na výkonech pro Talgo. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9605 Registrován: 8-2007 |
Nechce se mi věřit, že by Španělé neměli stranové ovladání. Možna by stačil jednoduchý převodník TBS/UIC. Jaký převodník? Vozy umí TB0 a je to podmínka provozu. Vectron umí i TB-S, ale to souprava neumí. TB-0 je systém, kdy i při nulové rychlosti je možno zavřít a zablokovat dveře soupravy(provede vlakvedoucí, nebo strojvedoucí). Lokomotiva pak drží zablokované dveře i při zastavení mimo peron až do doby, než je odblokuje strojvedoucí. Ale odblokují se obě strany vlaku. V Železničním magazínu to pomotali a popsali funkci TB-5 u této soupravy. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 170 Registrován: 1-2020 |
Dnes LE 1219: Ani po čase pravidelného odjezdu souprava ještě nevstřebala všechny cestující. A to pružný dopravce pro nedělní špičku operativně přistavil zdvojenou (=dvouvozovou) soupravu. ![]() |
|
Regpetrs
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1501 Registrován: 2-2007 |
Apollo 17: Obávám se, že nerozumíte. A popište mi, prosím, jak podle Vás funguje TB0 bez propojeného kabelu. ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 87 Registrován: 8-2017 |
Talgo a Vectron se v provozu na UIC kabel s lokomotivou nepropojuje, takže TB0 opravdu neaktivní. Jezdí v režimu TB5, takže zabezpečení dveří před odjezdem žádné a v rozporu se schválením do provozu. Poznatky k vozům ex DB žádná modernizace technických zařízení, vše jen nejnutnější zbastlení do provozu a při známé spolehlivosti starého CZE a klimaagregátu v létě se v těch vozech dá očekávat peklo na zemi. Venkovní nátěr se nedělal, jen se sundal červený pruh DB, došlo ke zvýraznění dveří, daly se polepy LEO. Tak nevím co tvrdil LEO, že vozy prošli modernizcí. Od nového roku mají vozy jezdit na Ex6, kde nesplňují požadavky smlouvy na stranové blokování (TBS nebo SSOD). Vozy toto zařízení nemají a žádná modernizace neproběhla. Sranda bude také s informačním systémem, který je u LEO nepoužitelný a zprovoznění by znamenalo novou zástavbu. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3 Registrován: 1-2026 |
Když změníte nejdřív dva vozy na tři, a potom na tramvaj, vznikne zaplněnou economy zajímavá cenotvorba...blbý je, že člověka pořád rozesazujou, a musí je žádat o přesazení zpátky k sobě... |