Diskuse » Železnice » Leo Express « předcházející | další »

Leo Express

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři

   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků  zobrazit všechny (11)   
 
Předchozí roky: 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012
Archiv diskuse Leo Express do 11. 1. 2020 Ernie 60 11. 1. 2020 16:12
Archiv diskuse Leo Express do 26. 3. 2020 T_._H_. 60 26. 3. 2020 18:31
Archiv diskuse Leo Express do 09. 10. 2020 Babilon 60 09. 10. 2020 21:11
Archiv diskuse Leo Express do 04. 12. 2020 Drak_ze_skalky 60 04. 12. 2020 11:09
Archiv diskuse Leo Express do 30. 8. 2021 Aleš_Liesk. 61 30. 8. 2021 12:50
Archiv diskuse Leo Express do 07. 9. 2023 Asdf 60 07. 9. 2023 10:16
Archiv diskuse Leo Express do 01. 2. 2026 Glory 60 01. 2. 2026 01:06
Archiv diskuse Leo Express do 30. 4. 2026 Regpetrs 60 30. 4. 2026 08:38
Archiv diskuse Leo Express do 03. 5. 2026 Vlarsky 60 03. 5. 2026 23:06
Archiv diskuse Leo Express do 11. 5. 2026 Pikehead 60 11. 5. 2026 18:55
Archiv diskuse Leo Express do 27. 5. 2026 Krimitz 60 27. 5. 2026 08:56
   autor příspěvek
Pátek, 29. května 2026 - 11:33:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 1-2026
Kdyby si někdo chtěl příští neděli (07.06.) udělat celodenní výlet do Ústí nad Orlicí pro dvě osoby, přenechám dvě zpáteční jízdenky:

Praha hl.n. 06:25
Ústí nad Orlicí 07:58
Ústí nad Orlicí 17:15
Praha hl.n. 18:55

všechno dohromady oba tam a zpátky za původní cenu 138 CZK
Pátek, 29. května 2026 - 17:23:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15444
Registrován: 6-2004
Něco z ptačí perspektivy:



(Příspěvek byl editován uživatelem Fany.)
Neděle, 31. května 2026 - 13:01:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3015
Registrován: 5-2007
Jedu jedu vlakem, jedu jedu vlakem ( pro jistotu s ČD v záloze [proud] )
Takové "kouzlo nechtěného", někteří dopravci vypravují Zážitkové vlaky zvlášť a nechávají si za to zaplatit, někteří je vypravují v pravidelném JŘ a platí za to cestujícím [biggrin]
https://zdopravy.cz/kdyz-koupili-35-let-stary-srot-tak-at-se-nedi vi-chaos-s-leo-express-na-vlastni-kuzi-283772/
Neděle, 31. května 2026 - 17:40:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4630
Registrován: 7-2012
Praha - Bratislava zas není tak dlouhá štreka, ale jsem zvědav na vlak Rzeszow - Praha - Dresden - Frankfurt. To už je kilometricky skoro jako z Prahy na Jadran. A to bude trochu velké sousto tak uvidíme spokojenost cestujících.
Pondělí, 01. června 2026 - 06:45:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 42
Registrován: 9-2025
"Jeden z dlouhodobých spolupracovníků serveru Zdopravy.cz, který si tentokrát přál zůstat v anonymitě"
Podle stylu psaní nejspíš Petrovský.
ZDOPRAVY CÉZET, blogísek pro šotoušky.

Jarda_krapas:
"Jedu jedu vlakem, jedu jedu vlakem ( pro jistotu s ČD v záloze [proud] )
Takové "kouzlo nechtěného", někteří dopravci vypravují Zážitkové vlaky zvlášť a nechávají si za to zaplatit, někteří je vypravují v pravidelném JŘ a platí za to cestujícím [biggrin]
https://zdopravy.cz/kdyz-koupili-35-let-stary-srot-tak-at-se-nedi vi-chaos-s-leo-express-na-vlastni-kuzi-283772/"
Laminatka
Pondělí, 01. června 2026 - 10:37:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 114
Registrován: 1-2025
Trapárna
UNISIM ♪  ► Liberec ♫  ► Staničář+vozy ♪♫
Vlarsky
Pondělí, 01. června 2026 - 18:05:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 406
Registrován: 2-2023
Theodore1:
""Jeden z dlouhodobých spolupracovníků serveru Zdopravy.cz, který si tentokrát přál zůstat v anonymitě"
Podle stylu psaní nejspíš Petrovský.
ZDOPRAVY CÉZET, blogísek pro šotoušky. "

[ok]

Těch tzv. spolupracovníků zas tolik není, aby nešlo odvodit, kdo to je.
Regpetrs
Úterý, 02. června 2026 - 10:40:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1488
Registrován: 2-2007
Tak jsem si vsadil na čtvrtek ráno. V nejhorším přijdu o kilo.
Úterý, 02. června 2026 - 15:03:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1386
Registrován: 11-2010
Vlarsky:
"Theodore1:
""Jeden z dlouhodobých spolupracovníků serveru Zdopravy.cz, který si tentokrát přál zůstat v anonymitě"
Podle stylu psaní nejspíš Petrovský.
ZDOPRAVY CÉZET, blogísek pro šotoušky. "
[ok]

Těch tzv. spolupracovníků zas tolik není, aby nešlo odvodit, kdo to je."
Jste úplně, ale úplně mimo, ale spekulujte dál[happy]
Úterý, 02. června 2026 - 15:23:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18543
Registrován: 5-2004
Je celkem jedno kdo to je ale ten popis a foto poněkud připomíná tím stáním u hajzlu někdejší pátečněnedělní ČSD.
Úterý, 02. června 2026 - 15:55:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35330
Registrován: 5-2002
Mě zas v tom vyjádření dopravce zaujalo klišé o "nastavení procesů". To je dnes už takřka povinné zaklínadlo...
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
Úterý, 02. června 2026 - 20:25:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 250
Registrován: 7-2017
Praha hl. n.: ex-DB Bpmmbz285.3 61 80 29-91 303-4 a Bpmmz284.5 61 80 20-91 510-3 LE. V čele krátkého vlaku byl Vectron 7193 232 Rpool

Středa, 03. června 2026 - 12:18:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 70
Registrován: 6-2010
Liberečák2:
"Praha hl. n.: ex-DB Bpmmbz285.3 61 80 29-91 303-4 a Bpmmz284.5 61 80 20-91 510-3 LE. V čele krátkého vlaku byl Vectron 7193 232 Rpool


"
tohle je komedie [sad] Na přecpaném koridu vlak o dvou vagonech [sad] Tomu přeci nemůže dávat ekonomický smysl...to může rovnou poslat 3 autobusy...
Pajzák
Středa, 03. června 2026 - 12:25:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10229
Registrován: 6-2015
Třeba jeden po cestě odpojí...
Středa, 03. června 2026 - 20:09:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19393
Registrován: 11-2002
Nebo přibere ten z Bartovic. A to modré pro Talga... [proud]
Regpetrs
Čtvrtek, 04. června 2026 - 07:13:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1491
Registrován: 2-2007
Tak jsem vsadil kilo a vyšlo to! Jedu Talgem. "Jednonápravové" podvozky ani člověk nevnímá, tedy až na to, že jedno kolo je trochu obuté. Pasivní naklápění člověk zaregistruje, když se na něj soustředí, s pendolinem to samozřejmě nelze srovnat. Jízda přes nerovnosti je srovnatelná s Bmz, jen to bouchne jenom 2x. Při nástupu bylo trochu chladno, teď už je příjemné. Asi netopili předem, teprve u perónu se vyvalil oblak dýmu. Co opravdu kazí dojem jsou špinavá okna. Pak už çlověk vnímá i interiér jako neutěšený.
Právě jsme přijeli do Kolína k 1. nástupišti. Vyhybky jsem ani nepostřehl, fakt to pasivní naklápění funguje.
Regpetrs
Čtvrtek, 04. června 2026 - 07:16:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1492
Registrován: 2-2007
Trochu jsem se uklikl. První měl být tento. Sorryjako.
Paul2no
Čtvrtek, 04. června 2026 - 10:21:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3873
Registrován: 11-2009
Regpetrs: má to vůbec klasické topení (vzhledem k agregátu)? Nemá to jen nějaké relativně slabé tepelné čerpadlo, dimenzované na španělské zimy?
Regpetrs
Čtvrtek, 04. června 2026 - 11:41:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1493
Registrován: 2-2007
Jak jsem to procházel, tak jeden článek byl výrazně přetopený. A ten hluk generátorů zaniká za jízdy v hluku pojezdu. Měli by něco udělat s dveřmi. Nechce se mi věřit, že by Španělé neměli stranové ovladání. Možna by stačil jednoduchý převodník TBS/UIC.
Sobota, 06. června 2026 - 05:56:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15471
Registrován: 6-2004
vlak LE v Otrokovicích

Avlaky
Sobota, 06. června 2026 - 14:05:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 30
Registrován: 3-2025
dnes jezdí flirt i na vykonech od vectronu? nevi nekdo proč?
Regpetrs
Sobota, 06. června 2026 - 17:44:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1498
Registrován: 2-2007
Jezdí především na výkonech pro Talgo.
Neděle, 07. června 2026 - 19:36:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9605
Registrován: 8-2007
Nechce se mi věřit, že by Španělé neměli stranové ovladání. Možna by stačil jednoduchý převodník TBS/UIC.

Jaký převodník? Vozy umí TB0 a je to podmínka provozu. Vectron umí i TB-S, ale to souprava neumí.
TB-0 je systém, kdy i při nulové rychlosti je možno zavřít a zablokovat dveře soupravy(provede vlakvedoucí, nebo strojvedoucí). Lokomotiva pak drží zablokované dveře i při zastavení mimo peron až do doby, než je odblokuje strojvedoucí. Ale odblokují se obě strany vlaku.
V Železničním magazínu to pomotali a popsali funkci TB-5 u této soupravy.
Neděle, 07. června 2026 - 22:35:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 170
Registrován: 1-2020


Dnes LE 1219: Ani po čase pravidelného odjezdu souprava ještě nevstřebala všechny cestující. A to pružný dopravce pro nedělní špičku operativně přistavil zdvojenou (=dvouvozovou) soupravu. [jidlo]
Regpetrs
Pondělí, 08. června 2026 - 08:01:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1501
Registrován: 2-2007
Apollo 17: Obávám se, že nerozumíte. A popište mi, prosím, jak podle Vás funguje TB0 bez propojeného kabelu. [lol]
Pondělí, 08. června 2026 - 20:20:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 87
Registrován: 8-2017
Talgo a Vectron se v provozu na UIC kabel s lokomotivou nepropojuje, takže TB0 opravdu neaktivní. Jezdí v režimu TB5, takže zabezpečení dveří před odjezdem žádné a v rozporu se schválením do provozu.

Poznatky k vozům ex DB žádná modernizace technických zařízení, vše jen nejnutnější zbastlení do provozu a při známé spolehlivosti starého CZE a klimaagregátu v létě se v těch vozech dá očekávat peklo na zemi. Venkovní nátěr se nedělal, jen se sundal červený pruh DB, došlo ke zvýraznění dveří, daly se polepy LEO. Tak nevím co tvrdil LEO, že vozy prošli modernizcí. Od nového roku mají vozy jezdit na Ex6, kde nesplňují požadavky smlouvy na stranové blokování (TBS nebo SSOD). Vozy toto zařízení nemají a žádná modernizace neproběhla. Sranda bude také s informačním systémem, který je u LEO nepoužitelný a zprovoznění by znamenalo novou zástavbu.
Pondělí, 08. června 2026 - 20:49:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3
Registrován: 1-2026


Když změníte nejdřív dva vozy na tři, a potom na tramvaj, vznikne zaplněnou economy zajímavá cenotvorba...blbý je, že člověka pořád rozesazujou, a musí je žádat o přesazení zpátky k sobě...
Nový příspěvek
     
  Text příspěvku:

  Uživatelské jméno:
  Heslo:
  Přílohy:
  Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
  Akce:
, více zde.