| Diskuse » Železnice » Nehody | « předcházející | další » |
Nehodydolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 35183 Registrován: 5-2002 |
vasekj: ale srážka se silničním vozidlem nám vlastně nevadí, pokud můžeme ukázat na viníka mimo železnici Podsuv. Ale hlavně: tvrzení, že se doba uzavření přejezdu nijak zásadně neprodlouží, vychází z naprosto nesmyslných předpokladů - zjednodušeně řečeno z těch, že ta desítka zmizí až těsně předtím, než se ETCS začne nějak projevovat. Jenže takhle to funguje leda na papíře, ale v reálu musí zmizet výrazně dřív, pokud nemá být základním kvalifikačním předpokladem pro práci strojvedoucího být psychopat. Čistě pro hrubou ilustraci, nejprve u rychlíků: ve 160 km/h (kde by se to mělo realizovat nejdřív, protože tam jsou nejhorší následky nehod) by ta desítka musela zmizet asi tak 3 kilometry před tím přejezdem. To představuje o minutu delší zavření přejezdu, což už může znamenat neotevření mezi vlaky. Lepší by proto bylo tam tu desítku nedávat předem, ale až v případě potřeby. Pak stačí, když to dorazí cca půldruha kilometru před přejezdem. Jenže pokud to budeme chtít se 100% jistotou, musíme počítat s rozpadem komunikace a 40s dobou platnosti původního MA a jsme tak na zhruba stejných časech. Pokud bychom ale (po dobu do migrace k FRMCS) připustili zbytkové riziko, že se komunikace rozpadne ausgerechnet v případě uvázlého kamionu, dostali bychom se na pouze půlminutové prodloužení. A teď osobáky: myšlenka nedávat MA přes přejezd zbytečně brzo je celkem zajímavá, ale jen pokud je ten přejezd dost daleko od zastávky na to, aby dohlížená desítka neovlivňovala brzdění do zastávky. Pokud je příliš blízko, pojede ten Os do zastávky jako k hnoji (viz Practicusovy nářky o dojíždění do Blanska-města, pokud je cesťák na Stůj), což z už dnes nejpomalejšího vlaku udělaá ještě nejpomalejšejší. To taky není nic, oč bychom měli usilovat... Nejlepší je samozřejmě ty přejezdy zrušit a nahradit nad-/podjezdy, o tom žádná.
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
|
|
vasekj
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 504 Registrován: 9-2017 |
" ale sám navrhujete trvale zpožďovat silniční dopravu (a to mnohořádově déle) delšími dobami uzavření přejezdu." No, ve směru od Kolína na Prahu to je standardní situace. A i když ten vlak přede mnou jede konstantní rychlostí, tak se neřídíme optimismem, ale tím, který úsek už skutečně fyzicky opostil. "Čistě pro hrubou ilustraci, nejprve u rychlíků: ve 160 km/h (kde by se to mělo realizovat nejdřív, protože tam jsou nejhorší následky nehod) by ta desítka musela zmizet asi tak 3 kilometry před tím přejezdem. To představuje o minutu delší zavření přejezdu, což už může znamenat neotevření mezi vlaky. " |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 35191 Registrován: 5-2002 |
vasekj: A i když ten vlak přede mnou jede konstantní rychlostí, tak se neřídíme optimismem, ale tím, který úsek už skutečně fyzicky opostil. Kdežto v případě toho SSP rozmrdaného pravidelně mizejícíma desítkama děláš vše pro to, aby se fíra tím optimismem řídit začal... Ano, za mě je to v případě rychlíků ve 160 km/h správně. Pokud je to "správně", pak přece nemůže být problém dosáhnout téhož prodloužení některým z dalších dvou způsobů - s tím benefitem, že fíra nepřijde o možnost vidět, co je před ním na trati. Tímto bych si dovolil prohlásit za prokázané, že sázet před fíru "preventivní" desítky a těsně před nosem mu je odčarovávat je nebetyčná píčovina a že dále má smysl uvažovat jenom varianty se zkrácením MA v případě uváznutí auta na přejezdu (ať už s jistotou včasného vypršení nezkrácené MA, nebo se zbytkovým rizikem).
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
|
|
Paul2no
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3854 Registrován: 11-2009 |
A nebylo by lepší přibližovací úseky prodloužit tak, aby v okamžiku uzavření přejezdu byl vlak minimálně na zábrzdnou vzdálenost daleko (holt i za cenu prodloužení doby uzavření, ale automobilisti si za to nekázní můžou sami), a teprve pokud by uzavření selhalo, tak by teprve šla informace na vlak, že je třeba brzdit? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 35193 Registrován: 5-2002 |
P2no: Tak si ten můj #35183 přečti ještě jednou, jestli tam ve třetím odstavci náhodou nepíšu +/- to samý... Tedy až na to, že si na rozdíl od šotoušků nejsem tak úplně jistej, že panuje celospolečenská shoda na oprávněnosti prodloužení doby uzavření přejezdů.
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16387 Registrován: 4-2003 |
panuje celospolečenská shoda na oprávněnosti prodloužení doby uzavření přejezdů Jenom čistě matematicky - těch incidentů kdy někdo hupne pod vlak či si na kolejích pouze ustele a nebo se tam nacamnranej motá je několikanásobně víc než srážek s auty.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 679 Registrován: 7-2010 |
Paul2no: A nebylo by lepší přibližovací úseky prodloužit tak, aby v okamžiku uzavření přejezdu byl vlak minimálně na zábrzdnou vzdálenost daleko (holt i za cenu prodloužení doby uzavření, ale automobilisti si za to nekázní můžou sami), a teprve pokud by uzavření selhalo, tak by teprve šla informace na vlak, že je třeba brzdit? Pro dráhu určitě. Ale ono může být výsledkem i to, že pak ten přejezd bude zavřenej třeba půl hodiny v kuse. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 13426 Registrován: 5-2002 |
"panuje celospolečenská shoda na oprávněnosti prodloužení doby uzavření přejezdů Jenom čistě matematicky - těch incidentů kdy někdo hupne pod vlak či si na kolejích pouze ustele a nebo se tam nacamnranej motá je několikanásobně víc než srážek s auty." Já tě Radku s dovolením doplním... Incidenty na železničních přejezdech v roce 2025: Počet MU: 143, z toho střetnutí s osobou: 26. Usmrceno: 31, z toho střetnutí s osobou 20 Zraněno: 65, z toho střetnutí s osobou 6 A pro porovnání přidám střety s osobami mimo přejezdy: Počet MU: 250 Usmrceno: 189 Zraněno 66
Tento názor píši jako soukromá osoba prodchnutá celým životem železnicí, nikoliv jako zaměstnanec dopravce nebo člen nějakého spolku.
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16389 Registrován: 4-2003 |
Jojo, třeba ten nepoměr mrztvých 31/189 je dosti značný a samozřejmě ty statistiky neukazují takový narušení bez střetu a škod na zdraví, majetku a času jiných lidí.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4949 Registrován: 5-2004 |
Tohle je chybný předpoklad ze stejnýho ranku jako "radary nemají smysl, protože nefungují". Když z toho ta pokuta bude chodit hned a v případě kamioňáků bude bolet i provozovatele vozidla, tak ty přestupky zmizí velmi rychle. Vždyť je to stejný jak s úsekovými radary, kde jsou a vymáhají, tam i největší lepiči a spěchálisti zkrotnou a naráz pro ně není problém nejen jízda na limitu, ale i 5 km/h pod ním. Zato tam, kde nejsou, tam vás za jízdu na limitech odmění i kamioňák předjetím v obci. |
|
Paul2no
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3859 Registrován: 11-2009 |
Ne úplně nehoda, ale... Strojvedoucí měl tři promile, poznali to cestující. Otálel s dveřmi i rozjezdy Zajímavé ale je, že: "V současné době se podle Zajícové šetří, zda nevznikla případná finanční škoda na zpožděném vlaku nebo případné výluce na trati." SŽ přitom standartně sekundární škody (zpoždění, NAD, kompenzace cestujícím,...) jako následek MU absolutně neřeší a nevyčísluje. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3006 Registrován: 5-2007 |
Další "magor", mladý cizinec - jak píše Policie.. https://www.idnes.cz/brno/zpravy/dodavka-cizinec-zeleznicni-preje zd-zavory-prijizdejici-vlak.A260505_133247_brno-zpravy_krut |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 361 Registrován: 12-2018 |
By mě zajímalo, co to bylo za vlak. Eso a za ním Béčka, Bee, Bdtee... na čem to tam jezdí? |
|
Pajzák
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10190 Registrován: 6-2015 |
R13/826 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 362 Registrován: 12-2018 |
Díky. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 13840 Registrován: 9-2002 |
Dneska někde u Brna projetý návěstidlo - nějakej Ibáč. Údajně zastaven pomocí ETCS... Ale jen na dálku odposlechnuto z televize. Ví někdo víc ?
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt. |
|
Jenc
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 77 Registrován: 1-2025 |
https://zdopravy.cz/inspekce-resi-nepovolenou-jizdu-na-koridoru-d oslo-k-ni-pod-dohledem-etcs-280990/ |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6747 Registrován: 9-2003 |
Paul2no: Jenže Zajícová není mluvčí SprŽele ale policie.
NOBLE BRICKS
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3008 Registrován: 5-2007 |
https://www.novinky.cz/clanek/krimi-lokomotiva-narazila-v-usti-do -vlaku-tri-zraneni-40577057 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1985 Registrován: 8-2017 |
Jarda_krapas - njn - stále někdo nechápe, co znamená pojem "jízda podle rozhledových poměrů" |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 13865 Registrován: 9-2002 |
Jinej blbej dotaz - možná už jsem se na to já nebo někdo jinej vyptával: Override lze jen na příkaz výpravčího/dispečera ?
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 37 Registrován: 8-2024 |
Agent - Override jak kdy. Může ho nařídit výpravčí (dispečer CDP), když potřebuje, aby vlak dojel až k návěstidlu aby nenastal trip. Typicky s kontejnerama, když je kolej o pár metrů delší než vlak. Nebo na DMI přijde hláška "použijte potlačení (override) z důvodu projetí MA (povolení k jízdě). Bez oznámení nebo hlášce na displeji se může použít při jízdě na přivolávačku, jelikož v tomto případě končí oprávnění k jízdě u návěstidla s PN, ale na PN můžeš jet dál. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5563 Registrován: 11-2008 |
Povězte Kefalín, co si představujete pod slovem "Override" ? ![]() ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12154 Registrován: 5-2007 |
Výpravčíxy: Predpokladám, že tlačítko (fyzické alebo dotykové) na HMI mobilky ETCS, resp. postup jeho použitia. V Česku tam môže byť tiež popisok "Potlačení". (Příspěvek byl editován uživatelem asdf.) |
|
wlk
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 62 Registrován: 8-2017 |
Nebo "Pokračuj". |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1021 Registrován: 9-2008 |
Nebo Vyřadit. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12155 Registrován: 5-2007 |
Vidím že dodávatelia mobiliek to majú pekne zjednotené. ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2131 Registrován: 11-2006 |
wlk: To má na nějaké mobilce opravdu český překlad "Pokračuj"? :-o |
|
wlk
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 63 Registrován: 8-2017 |
Jistě.Zkoukni na trubce Ovládání palubní části ETCS na 742.7,753.7.A nejen tam. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3012 Registrován: 5-2007 |
Ajaj, Belgie a děti...![]() ![]() https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-v-belgii-se-srazi l-skolni-autobus-s-vlakem-na-miste-jsou-mrtvi-a-zraneni-40579943 Edit: 4 ze sedmi cestujících - dva mladiství, řidič busu, dospělý. (Příspěvek byl editován uživatelem Jarda Krapas.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1709 Registrován: 6-2015 |
Drážní lempl v Polsku: https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi/840674/dominik-17-pomaha l-zene-s-kocarkem-z-vlaku-kvuli-pochybeni-prisel-o-3-koncetiny.ht ml |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 66 Registrován: 10-2017 |
https://zdopravy.cz/na-prejezdu-u-prostejova-se-stretnula-regiono va-s-kamionem-vlak-vykolejil-284394/ |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 27062 Registrován: 3-2007 |
A zase řídící vůz.. Jak to jen dělaj? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 738 Registrován: 6-2015 |
Tam je rovina, s dokonalým výhledem. Nechápu. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 352 Registrován: 6-2018 |
Jj, kdysi jsem to sem psal - za Kořenicemi (Kolínsko) na jih přejezd. Kilometr na každou stranu rozhled. Motorák vysazený z kolejí a náklaďák v poli. Hajnej mi tehdy napsal, že právě proto jsou tam závory potřeba. Už tam pár let jsou. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 13872 Registrován: 9-2002 |
No co - zas jeden debil, co si myslel, že to eště stihne. Zjevně to nestihnul. Anebo ani nevnímal, že jede vlak.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 35352 Registrován: 5-2002 |
sI: za Kořenicemi (Kolínsko) na jih přejezd. Kilometr na každou stranu rozhled Jojo, jednou jsem tam jel autem, vidím motorák rozjíždět se z Chotouchova, tak jsem zpomalil, aby mi to vyšlo. Předjela mě dvě auta a prolítla mu před čumákem, to druhý ani ne 50 metrů...
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
|
|
Chary
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2722 Registrován: 3-2010 |
VlastaZ: On ten výhled hodně rychle přestane být dokonalý, jakmile je silnice šikmo vůči trati a jste v kamionu, kde výhled přes pravé rameno doprava šikmo dozadu je opravdu jiný, než když jedete na kole nebo v osobním autě. Říká se tomu též mrtvý úhel a letmým pohledem do mapy zjistíte, že tam je ta trať přesně v tom mrtvém úhlu.
Varování: Může obsahovat chyby a překlepy
Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 17724 Registrován: 6-2003 |
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-na-slovensku-nara zila-lokomotiva-do-osobniho-vlaku-40581896 https://www.zilinak.sk/clanky/41077/foto-v-krpelanoch-narazil-rus en-do-vlaku-so-stovkou-cestujucich-dvaja-utrpeli-lahke-zranenia (Příspěvek byl editován uživatelem Poborskiii.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 35353 Registrován: 5-2002 |
Chary: Říká se tomu též mrtvý úhel a letmým pohledem do mapy zjistíte, že tam je ta trať přesně v tom mrtvém úhlu. A ono tomu králi silnic něco brání před tím přejezdem zastavit a pořádně se podívat, případně si poslechnout? Nebo jsou ty Anglesy Mortesy hlavně pro buzeraci ostatních účastníků silničního provozu...?
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 13873 Registrován: 9-2002 |
Njn... kdo se neumí SKPV, tak může skončit na SKPV První SKPV - Stůj, Poslouchej, Koukej, Vyhodnoť Druhý SKPV - Služba Kriminální Policie a Vyšetřování.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt. |
|
Chary
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2723 Registrován: 3-2010 |
Hajnej: brečíte hezky, ale na špatným hrobě. Z vašeho tónu mám pocit, že si myslíte, že tu snad něco obhajuji. Já pouze poukazuji na to, že pokud někdo tvrdí, že je tam dokonalý výhled, tak to nemusí být nutně pravda pro celou řadu účastníků provozu, jmenovitě např. kamiony a dodávky. A ta vaše rétorika o králích silnic a že si má zastavit a poslechnout, nejsem dopravní expert, ale dovedu si představit, že jsou prostě situace, kde skutečný dopravní expert řekne, že jsou ze své podstaty více nebezpečné než jiné i pro stejného řidiče. A bohužel ne každý řidič dělá to, co by dělat měl a co mu ukládá zákon. Kdyby to tak bylo, tak bychom měli o 99 % méně nehod, což nemáme, a proč asi. Proto se všelijak upravují stávající podoby různých dopravních okolností, z křižovatek typu X se dělají třeba dvě ve tvaru protilehlého T (zajímavá je třeba úprava původní křižovatky ve tvaru + na dvě na sebe navazující T v místě autobusové zastávky "Teplá, Mrázov, rozc.", a pod.), přejezdy se vybavují vyšší úrovní zabezpečení, dávají se závory nebo světla, ale ne všude to jde a ne tak rychle. A přitom by stačilo říct, že by si všichni ti králové měli poslechnout a podívat se, že? Jak by se ušetřilo... Vlastně by i šlo říct, že všechno to morový modrý zábradlí je zbytečný, stačí se rozhlídnout, zaposlouchat a neskákat pod vlak, že? A ne, stejně se budou dělat nadměrná opatření s ohledem na nejblbější účastníky. Ale to jsem už trošku odbočil. Mně šlo především o to, že šikmé přejezdy ve tvaru X mohou být parádně přehledné jen zdánlivě. Ale neříkám nic o tom, co měl nebo neměl udělat ten točvolant. Já bych tu práci nedělal ani za zlatý prase. :-)
Varování: Může obsahovat chyby a překlepy
Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 740 Registrován: 6-2015 |
Je tam traťová 60 km/h. Pokud jel kamion byť o chloupek rychleji, musel ho vidět už při souběžné jízdě od Prostějova. |
|
Chary
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2724 Registrován: 3-2010 |
A opět, mohl, ale taky vůbec nemusel. Jednak odbočoval z hlavní a jel k přejezdu, to ho muselo zpomalit, takže tam musel být notně dřív, aby se nakonec střetli, a dále je mezi silnicí a tratí v té poslední kritické fázi celkem dost stromů. Z kamionu je pořád dost blbě vidět doprava do strany dozadu. Co vidět mohl bylo to, co by viděl v pravém zrcátku, kdyby ho vůbec napadlo tam koukat a něco hledat (nejspíš ne, spíš koukal před sebe a řešil provoz před sebou a odbočení na vedlejší), a právě v tom ostrém úhlu mu tam musela vadit veškerá ta vegetace. Vlak mezi těmi stromy vůbec nemusel vidět, ani kdyby se vyloženě díval do zrcátek. Určitě nejel vedle vlaku, jel několik set metrů před vlakem, protože to odbočení, zpomalení na odbočení (vážně to tam s tím návěsem nemohl švihnout kilem do zatáčky), a dále dojetí k přejezdu, mu muselo zabrat tolik času, za kolik ten vlak jedoucí šedesátkou ujetě tak těch klidně 200 metrů. Vžijte se do situace, že koukáte z kabiny kaminou doprava dozadu do zrcátka. Na jakou vzdálenost tady uvidíte vlak? Vidíte vlak, který je 200 metrů za vámi? A jestli vás napadne se taky do té mapy podívat a vymýšlet něco o tom volném úseku mezi kruháčem a křižovatkou na Mostkovice, tak se musel promotat tím kruháčem a z něj rozjet. To taky zabere čas a kamion není z nuly na kilu jako osobák. Čili je vysoce pravděpodobné, že ten vlak nikdy neměl před sebou, jen za sebou, a nerad bych se opakoval, ale doprava dozadu z toho kamionu fakt vidět není a pochybuji, že i kdyby bylo, že tam něco hledal v zrcátkách. Zkrátka, je to blbý, hodně blbý, ale vlastně celkem pochopitelný proč je to tak blbý. A kdyby to byla nějaká kritická nehoda, bouchnula tam cisterna a uhořelo 30 lidí, asi by to bylo i dobrý téma na nějakou epizodu ze seriálu "Kritické okamžiky". Naštěstí se nic takového nestalo. A pro případné rejpaly, fakt neobhajuju nic a nikoho. Já jsem ten nejposlednější z posledních, kdo bude obhajovat kamiony na přejezdech. Ale chápu, že ten kamioňák o tom vlaku vážně vůbec nemusel vědět celou tu dobu, co jel o pár set metrů před ním, a vlastně ho neviděl ani na tom „přehledným“ šikmým přejezdu až do momentu, kdy do něj vlítnul. ![]()
Varování: Může obsahovat chyby a překlepy
Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
|
|
Boris
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4029 Registrován: 6-2002 |
Jenomže povinností řidiče na silnici je přesvědčit se, že vlak nejede, ne žít v přesvědčení, že jet nemůže, a to je rozdíl. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2083 Registrován: 8-2011 |
Mě teda první co napadlo bylo ,co píše VlastaZ, že už po cestě z Prostějova musel tu regínu někde vidět. Pokud by přijel od Kostelce ,musel by jí vidět určitě. V případě takového blbého úhlu ,ať už na přejezdu nebo na výjezdu na hlavní silnici dělám to,že si pokud je místo najedu do protisměru a stočím kabinu co nejvíc doprava ,abych byl co nejvíc kolmo a na tu pravou stranu viděl. Jiná možnost není. Dovolím si spekulovat ,že tady prostě jel a o vlaku neměl ani tušení. |
|
mot
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6251 Registrován: 7-2017 |
Předpokládám, že fíra ten kamion viděl a houkal. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1005 Registrován: 10-2018 |
Úhel není zas tolik blbej, a hned za odbočkou je volný výhled kolmo k ose vozidla. Jen se holt nesmí rozhlížet na posledních deseti metrech .. https://mapy.com/s/latadopoma A to je trošku problém, protože od odbočky k přejezdu je jen padesát metrů a jediná výstražná značka je zřejmě až 30 metrů před ním, hned za odbočkou, kde s tou soupravou ještě ani nevyklidil křižovatku a buhví, jestli ji vůbec registroval. Měly by tam být značky přejezdu se šipkou už na hlavní, je to dost past .. odkaz (Příspěvek byl editován uživatelem prag.) |
|
Laminatka
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 115 Registrován: 1-2025 |
Nejlepší jsou v tom článku ty AI fotky. To nevymyslíš. Na jedné fotce má kamion nápis, na druhé ne, na další má o dvě nápravy víc... Stalo se to vůbec? |
|
Laminatka
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 117 Registrován: 1-2025 |
Řidiče kamionu obhajovat nebudu, ten si mohl v pohodě nadjet a postavit se kolmo k přejezdu, aby viděl. Ale zkuste si přes tyhle šikmé přejezdy jezdit s dvounápravovou dvacetitunovou dvanáctimetrovou hemelou. Tam si musíte najet úplně do protisměru a i tak se postavíte k přejezdu maximálně v 80° úhlu, nehledě na to, že tím zablokujete dopravu v protisměru a všichni na vás budou troubit, jestli jste se nezbláznil. Mluvím z vlastní zkušenosti. Já teda radši zablokuju protisměr, než abych skončil pod koly vlaku, ale... |
|
mot
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6254 Registrován: 7-2017 |
No a na silniční křižovatce podobného tvaru taky vletí na hlavní? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12177 Registrován: 5-2007 |
Na hlavnú nie, ale nabúranie auta v mrtvom uhle pri zmene pruhu, vletenie pod električku pri odbočovaní doľava alebo zramovanie súbežne idúcich chodcov pri odbočovaní prechod-neprechod, sú všetko pomerne časté udalosti. Ešte, že na ceste sa na žiadny systém bezpečnosti nehrá. ![]() |
|
Laminatka
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 122 Registrován: 1-2025 |
Mrtvé úhly jsou zrádné. Ale měli by se nad nimi zamýšlet hlavně ti ostatní účastníci provozu. Mně se stalo, že mi do firmy volal potrefený řidič, co si údajně o můj náklaďák odřel auto. Nakonec jsme se dopátrali. Byl to vůl, co předjížděl, kde neměl, a ještě mohl být rád, že vůbec dojel. Já ho opravdu v zrcátkách neměla šanci spatřit, protože jsem se věnovala tomu, abych na vypouklé 6 m široké okresce vůbec udržela hemelu na cestě. |
|
Laminatka
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 123 Registrován: 1-2025 |
Btw, jsou přejezdy, kde ani při nejlepší vůli s náklaďákem nemáte šanci vidět na trať. Typicky třeba takový přejezd 5774 v Sázavě (odkaz) Ten se fakt ani při nejlepší vůli z nejlepších vůlí nedá přejet bezpečně. Je to šikmo, dokopce, s velkým autem tam prostě nevidíte. Napoprvé jsem tam zastavila, a koukala se do grappu, jestli nejede vlak. Příště jsem tam jezdit buď odmítalaa, nebo jsem požadovala závozníka. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7205 Registrován: 12-2020 |
To je správný přístup. Jen pozor na závozníky typu Otíka Rákosníka![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 35357 Registrován: 5-2002 |
Chary: Já pouze poukazuji na to, že pokud někdo tvrdí, že je tam dokonalý výhled, tak to nemusí být nutně pravda pro celou řadu účastníků provozu, jmenovitě např. kamiony a dodávky. Jednak jsem prapůvodně reagoval na příspěvek Starého Ivoše týkající se přejezdu u Kořenic, kde je šikmost přejezdu naopak v příznivém směru (nicméně ta "zkolmovací" vlnka tam je taky), jednak není pohled jediný způsob, jak se přesvědčit, neblíží-li se vlak. Ty pískací kolíky před takovými přejezdy fakt nejsou pro srandu králíkům.
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
|
|
Administrátor Číslo příspěvku: 76335 Registrován: 4-2003 |
"A bohužel ne každý řidič dělá to, co by dělat měl a co mu ukládá zákon. Kdyby to tak bylo, tak bychom měli o 99 % méně nehod, což nemáme, a proč asi. Proto se všelijak upravují stávající podoby různých dopravních okolností, z křižovatek typu X se dělají třeba dvě ve tvaru protilehlého T (zajímavá je třeba úprava původní křižovatky ve tvaru + na dvě na sebe navazující T v místě autobusové zastávky "Teplá, Mrázov, rozc.", a pod.), přejezdy se vybavují vyšší úrovní zabezpečení, dávají se závory nebo světla, ale ne všude to jde a ne tak rychle. A přitom by stačilo říct, že by si všichni ti králové měli poslechnout a podívat se, že? Jak by se ušetřilo... Vlastně by i šlo říct, že všechno to morový modrý zábradlí je zbytečný, stačí se rozhlídnout, zaposlouchat a neskákat pod vlak, že? A ne, stejně se budou dělat nadměrná opatření s ohledem na nejblbější účastníky." I tohle je „jen” o definování a omezování rizik na požadovanou úroveň. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 35384 Registrován: 5-2002 |
Chary: Vlastně by i šlo říct, že všechno to morový modrý zábradlí je zbytečný, stačí se rozhlídnout, zaposlouchat a neskákat pod vlak, že? Při správném použití hlavy by to takto říct nešlo. ![]()
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 13875 Registrován: 9-2002 |
"Chary: Vlastně by i šlo říct, že všechno to morový modrý zábradlí je zbytečný, stačí se rozhlídnout, zaposlouchat a neskákat pod vlak, že? Při správném použití hlavy by to takto říct nešlo. "Přesně... Je nutno v drážním provozu počítat s nenulovým výskytem debilů a debilních sitaucí. Otázka je, jak tu "konstantu debilů" matematicky definovat...
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2956 Registrován: 11-2012 |
Rozhodně exponenciálně závislou na čase, aneb jejich počet den ode dne roste... Takže to vlastně konstanta ani nebude.
Její veličenstvo princezna Ája II. při výuce hraní na klávesy.
|