Diskuse » Železnice » Nehody « předcházející | další »

Nehody

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků  zobrazit všechny (263)   
 
Předchozí roky: 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006
Archiv diskuse Nehody do 18. 1. 2020 J_p 60 18. 1. 2020 02:42
Archiv diskuse Nehody do 25. 1. 2020 Petr_Šimral 60 25. 1. 2020 15:36
Archiv diskuse Nehody do 06. 2. 2020 Hajnej 60 06. 2. 2020 13:42
Archiv diskuse Nehody do 07. 2. 2020 RadekŠ 60 07. 2. 2020 16:02
Archiv diskuse Nehody do 09. 2. 2020 petr.r 60 09. 2. 2020 09:01
Archiv diskuse Nehody do 10. 2. 2020 Hajnej 60 10. 2. 2020 15:21
Archiv diskuse Nehody do 21. 2. 2020 Petr_Šimral 60 21. 2. 2020 18:16
Archiv diskuse Nehody do 25. 2. 2020 Jaroslav_T 60 25. 2. 2020 08:49
Archiv diskuse Nehody do 28. 2. 2020 22michal 60 28. 2. 2020 16:32
Archiv diskuse Nehody do 01. 3. 2020 PBBH 60 01. 3. 2020 12:23
Archiv diskuse Nehody do 03. 3. 2020 Mirek_Zv. 60 03. 3. 2020 11:10
Archiv diskuse Nehody do 09. 4. 2020 Mouka 60 09. 4. 2020 23:15
Archiv diskuse Nehody do 25. 4. 2020 Kolelač 60 25. 4. 2020 19:22
Archiv diskuse Nehody do 30. 4. 2020 starý_Ivoš 60 30. 4. 2020 15:09
Archiv diskuse Nehody do 19. 5. 2020 T_._H_. 60 19. 5. 2020 17:42
Archiv diskuse Nehody do 21. 5. 2020 Hajnej 60 21. 5. 2020 15:05
Archiv diskuse Nehody do 24. 5. 2020 Regent 60 24. 5. 2020 07:32
Archiv diskuse Nehody do 02. 6. 2020 Bram 60 02. 6. 2020 06:32
Archiv diskuse Nehody do 17. 6. 2020 Practicus 60 17. 6. 2020 13:53
Archiv diskuse Nehody do 22. 6. 2020 RadekŠ 60 22. 6. 2020 10:14
Archiv diskuse Nehody do 23. 6. 2020 čelakovičan 60 23. 6. 2020 16:29
Archiv diskuse Nehody do 05. 7. 2020 Petr_hradecký 60 05. 7. 2020 10:42
Archiv diskuse Nehody do 07. 7. 2020 Adam108 60 07. 7. 2020 20:30
Archiv diskuse Nehody do 08. 7. 2020 Ok1xng 60 08. 7. 2020 12:05
Archiv diskuse Nehody do 09. 7. 2020 Honzasl 60 09. 7. 2020 05:42
Archiv diskuse Nehody do 10. 7. 2020 Mirek_Zv. 60 10. 7. 2020 08:19
Archiv diskuse Nehody do 10. 7. 2020 Prag 60 10. 7. 2020 21:08
Archiv diskuse Nehody do 12. 7. 2020 Opavák 60 12. 7. 2020 09:33
Archiv diskuse Nehody do 13. 7. 2020 Amper 60 13. 7. 2020 20:24
Archiv diskuse Nehody do 14. 7. 2020 Amper 60 14. 7. 2020 23:59
Archiv diskuse Nehody do 15. 7. 2020 pdon 60 15. 7. 2020 13:40
Archiv diskuse Nehody do 15. 7. 2020 Luboš_3.21 60 15. 7. 2020 18:36
Archiv diskuse Nehody do 15. 7. 2020 Quenya 60 15. 7. 2020 23:42
Archiv diskuse Nehody do 16. 7. 2020 Bram 60 16. 7. 2020 11:15
Archiv diskuse Nehody do 16. 7. 2020 Prag 60 16. 7. 2020 17:40
Archiv diskuse Nehody do 17. 7. 2020 Němec_z_ova 60 17. 7. 2020 08:24
Archiv diskuse Nehody do 17. 7. 2020 RadekŠ 60 17. 7. 2020 12:33
Archiv diskuse Nehody do 18. 7. 2020 Oldcerry 60 18. 7. 2020 09:04
Archiv diskuse Nehody do 19. 7. 2020 T_._H_. 60 19. 7. 2020 15:38
Archiv diskuse Nehody do 20. 7. 2020 Paul_red_adair 60 20. 7. 2020 22:46
Archiv diskuse Nehody do 22. 7. 2020 Radek_Strnad 60 22. 7. 2020 21:38
Archiv diskuse Nehody do 23. 7. 2020 Hajnej 60 23. 7. 2020 17:36
Archiv diskuse Nehody do 24. 7. 2020 Petr_Šimral 60 24. 7. 2020 11:43
Archiv diskuse Nehody do 24. 7. 2020 Amper 60 24. 7. 2020 22:48
Archiv diskuse Nehody do 27. 7. 2020 mAzi.80 60 27. 7. 2020 08:57
Archiv diskuse Nehody do 28. 7. 2020 Petr_Šimral 60 28. 7. 2020 14:53
Archiv diskuse Nehody do 03. 8. 2020 Amper 60 03. 8. 2020 23:34
Archiv diskuse Nehody do 07. 8. 2020 Viajero 60 07. 8. 2020 16:01
Archiv diskuse Nehody do 11. 8. 2020 Brr 60 11. 8. 2020 18:39
Archiv diskuse Nehody do 13. 8. 2020 honzaklonfar 60 13. 8. 2020 14:36
Archiv diskuse Nehody do 14. 8. 2020 Qěcy 60 14. 8. 2020 12:41
Archiv diskuse Nehody do 15. 8. 2020 Mořepetr 60 15. 8. 2020 11:02
Archiv diskuse Nehody do 17. 8. 2020 Hajnej 60 17. 8. 2020 19:35
Archiv diskuse Nehody do 20. 8. 2020 David_jaša 60 20. 8. 2020 20:02
Archiv diskuse Nehody do 08. 9. 2020 P_v 60 08. 9. 2020 23:47
Archiv diskuse Nehody do 10. 9. 2020 Luboš_3.21 60 10. 9. 2020 19:29
Archiv diskuse Nehody do 18. 9. 2020 Luboš_3.21 60 18. 9. 2020 12:07
Archiv diskuse Nehody do 21. 9. 2020 Jaroslav_T 60 21. 9. 2020 07:53
Archiv diskuse Nehody do 13. 10. 2020 Bram 60 13. 10. 2020 18:07
Archiv diskuse Nehody do 16. 10. 2020 mot 60 16. 10. 2020 13:02
Archiv diskuse Nehody do 17. 10. 2020 Kolelač 60 17. 10. 2020 19:24
Archiv diskuse Nehody do 24. 10. 2020 S4991023 60 24. 10. 2020 08:14
Archiv diskuse Nehody do 06. 11. 2020 RAILcz 60 06. 11. 2020 15:52
Archiv diskuse Nehody do 20. 11. 2020 Honza_o 60 20. 11. 2020 18:53
Archiv diskuse Nehody do 25. 11. 2020 Aleš_Liesk. 60 25. 11. 2020 10:51
Archiv diskuse Nehody do 30. 11. 2020 Jirkaxxxl 60 30. 11. 2020 12:50
Archiv diskuse Nehody do 16. 12. 2020 Mladějov 60 16. 12. 2020 00:46
Archiv diskuse Nehody do 24. 12. 2020 Hajnej 60 24. 12. 2020 08:48
Archiv diskuse Nehody do 27. 12. 2020 Bram 60 27. 12. 2020 10:36
Archiv diskuse Nehody do 18. 1. 2021 csik 60 18. 1. 2021 11:51
Archiv diskuse Nehody do 09. 2. 2021 Qěcy 60 09. 2. 2021 14:50
Archiv diskuse Nehody do 12. 2. 2021 Petr165 60 12. 2. 2021 09:43
Archiv diskuse Nehody do 17. 2. 2021 Amper 60 17. 2. 2021 17:43
Archiv diskuse Nehody do 12. 3. 2021 Výpravčíxy 60 12. 3. 2021 19:53
Archiv diskuse Nehody do 04. 4. 2021 Thunderman 60 04. 4. 2021 17:36
Archiv diskuse Nehody do 05. 4. 2021 Drak_ze_skalky 60 05. 4. 2021 14:56
Archiv diskuse Nehody do 07. 4. 2021 Agent 60 07. 4. 2021 20:04
Archiv diskuse Nehody do 11. 4. 2021 Hajnej 60 11. 4. 2021 23:51
Archiv diskuse Nehody do 15. 4. 2021 Hajnej 60 15. 4. 2021 12:05
Archiv diskuse Nehody do 06. 5. 2021 Hajnej 60 06. 5. 2021 00:04
Archiv diskuse Nehody do 11. 6. 2021 Zlámalík 60 11. 6. 2021 16:49
Archiv diskuse Nehody do 01. 7. 2021 ratymac 60 01. 7. 2021 15:01
Archiv diskuse Nehody do 28. 7. 2021 Hajnej 60 28. 7. 2021 00:40
Archiv diskuse Nehody do 04. 8. 2021 Velky_sef 60 04. 8. 2021 10:37
Archiv diskuse Nehody do 04. 8. 2021 Pezos 60 04. 8. 2021 14:42
Archiv diskuse Nehody do 04. 8. 2021 Kůň 60 04. 8. 2021 21:57
Archiv diskuse Nehody do 05. 8. 2021 McBain 59 05. 8. 2021 11:37
Archiv diskuse Nehody do 05. 8. 2021 S200 60 05. 8. 2021 21:46
Archiv diskuse Nehody do 06. 8. 2021 Petr_Šimral 60 06. 8. 2021 15:46
Archiv diskuse Nehody do 08. 8. 2021 ridic_vlaku 60 08. 8. 2021 08:30
Archiv diskuse Nehody do 11. 8. 2021 OK-HEU 60 11. 8. 2021 09:23
Archiv diskuse Nehody do 12. 8. 2021 Practicus 60 12. 8. 2021 23:15
Archiv diskuse Nehody do 19. 8. 2021 Petr_Šimral 60 19. 8. 2021 16:36
Archiv diskuse Nehody do 24. 8. 2021 Ahmad_Šáh_Masúd 60 24. 8. 2021 16:41
Archiv diskuse Nehody do 24. 9. 2021 Miroslav_ Zikmund 60 24. 9. 2021 15:41
Archiv diskuse Nehody do 04. 10. 2021 Mladějov 60 04. 10. 2021 19:08
Archiv diskuse Nehody do 26. 10. 2021 754061 60 26. 10. 2021 20:22
Archiv diskuse Nehody do 30. 10. 2021 Asdf 60 30. 10. 2021 14:41
Archiv diskuse Nehody do 01. 11. 2021 Miroslav_ Zikmund 60 01. 11. 2021 10:33
Archiv diskuse Nehody do 02. 11. 2021 Gabuliatko 60 02. 11. 2021 13:26
Archiv diskuse Nehody do 03. 11. 2021 Qěcy 60 03. 11. 2021 18:46
Archiv diskuse Nehody do 08. 11. 2021 Rambuteau 60 08. 11. 2021 14:50
Archiv diskuse Nehody do 19. 11. 2021 Jezovec 60 19. 11. 2021 15:15
Archiv diskuse Nehody do 25. 11. 2021 původní.gp 60 25. 11. 2021 18:34
Archiv diskuse Nehody do 02. 12. 2021 Trumbera 60 02. 12. 2021 20:52
Archiv diskuse Nehody do 15. 12. 2021 původní.gp 60 15. 12. 2021 14:12
Archiv diskuse Nehody do 22. 12. 2021 Hajnej 60 22. 12. 2021 11:31
Archiv diskuse Nehody do 31. 12. 2021 Amper 60 31. 12. 2021 22:23
Archiv diskuse Nehody do 15. 1. 2022 Petr_hradecký 60 15. 1. 2022 17:02
Archiv diskuse Nehody do 22. 1. 2022 AllForOnepnzs 60 22. 1. 2022 17:55
Archiv diskuse Nehody do 04. 2. 2022 Apollo_17 60 04. 2. 2022 08:06
Archiv diskuse Nehody do 16. 2. 2022 mot 60 16. 2. 2022 11:42
Archiv diskuse Nehody do 21. 2. 2022 Hajnej 60 21. 2. 2022 17:19
Archiv diskuse Nehody do 27. 4. 2022 Agent 60 27. 4. 2022 14:58
Archiv diskuse Nehody do 26. 5. 2022 Agent 60 26. 5. 2022 13:05
Archiv diskuse Nehody do 08. 6. 2022 Petr_Šimral 60 08. 6. 2022 10:42
Archiv diskuse Nehody do 09. 6. 2022 Agent 60 09. 6. 2022 20:15
Archiv diskuse Nehody do 12. 6. 2022 T4781 60 12. 6. 2022 18:32
Archiv diskuse Nehody do 27. 6. 2022 Agent 58 27. 6. 2022 16:54
Archiv diskuse Nehody do 30. 6. 2022 721.111 60 30. 6. 2022 09:12
Archiv diskuse Nehody do 05. 7. 2022 Agent 60 05. 7. 2022 11:00
Archiv diskuse Nehody do 10. 7. 2022 mikuta 60 10. 7. 2022 21:24
Archiv diskuse Nehody do 13. 7. 2022 Výpravčíxy 60 13. 7. 2022 13:00
Archiv diskuse Nehody do 15. 7. 2022 původní.gp 60 15. 7. 2022 15:19
Archiv diskuse Nehody do 28. 7. 2022 Aleš_Liesk. 60 28. 7. 2022 08:32
Archiv diskuse Nehody do 14. 8. 2022 Mořepetr 60 14. 8. 2022 16:49
Archiv diskuse Nehody do 26. 8. 2022 Miroslav_ Zikmund 60 26. 8. 2022 22:49
Archiv diskuse Nehody do 08. 9. 2022 RadekŠ 60 08. 9. 2022 09:39
Archiv diskuse Nehody do 14. 9. 2022 Hajnej 60 14. 9. 2022 10:08
Archiv diskuse Nehody do 15. 9. 2022 Haan 60 15. 9. 2022 11:52
Archiv diskuse Nehody do 19. 9. 2022 Oldcerry 60 19. 9. 2022 15:35
Archiv diskuse Nehody do 22. 9. 2022 pilot.pirx 60 22. 9. 2022 17:26
Archiv diskuse Nehody do 12. 10. 2022 peca_p 60 12. 10. 2022 15:35
Archiv diskuse Nehody do 19. 10. 2022 Bram 60 19. 10. 2022 09:25
Archiv diskuse Nehody do 27. 10. 2022 Boccelli 60 27. 10. 2022 13:58
Archiv diskuse Nehody do 03. 11. 2022 Agent 60 03. 11. 2022 08:03
Archiv diskuse Nehody do 18. 11. 2022 Mikulda 60 18. 11. 2022 03:53
Archiv diskuse Nehody do 23. 11. 2022 Qěcy 60 23. 11. 2022 10:51
Archiv diskuse Nehody do 25. 11. 2022 Haan 60 25. 11. 2022 10:56
Archiv diskuse Nehody do 06. 12. 2022 Jaroslav_T 60 06. 12. 2022 00:54
Archiv diskuse Nehody do 17. 12. 2022 Radar007 60 17. 12. 2022 23:10
Archiv diskuse Nehody do 27. 12. 2022 Bram 60 27. 12. 2022 15:23
Archiv diskuse Nehody do 29. 12. 2022 honzaklonfar 60 29. 12. 2022 12:54
Archiv diskuse Nehody do 08. 1. 2023 Regpetrs 60 08. 1. 2023 09:31
Archiv diskuse Nehody do 15. 1. 2023 djst 60 15. 1. 2023 11:08
Archiv diskuse Nehody do 06. 2. 2023 Miroslav_ Zikmund 60 06. 2. 2023 20:32
Archiv diskuse Nehody do 17. 2. 2023 Petr_Šimral 60 17. 2. 2023 23:59
Archiv diskuse Nehody do 24. 2. 2023 Asdf 60 24. 2. 2023 15:22
Archiv diskuse Nehody do 03. 3. 2023 Šari 60 03. 3. 2023 06:30
Archiv diskuse Nehody do 07. 3. 2023 Pikehead 60 07. 3. 2023 12:48
Archiv diskuse Nehody do 09. 3. 2023 Joudatfd 60 09. 3. 2023 20:13
Archiv diskuse Nehody do 14. 3. 2023 M_g 60 14. 3. 2023 19:49
Archiv diskuse Nehody do 18. 3. 2023 Haan 60 18. 3. 2023 19:30
Archiv diskuse Nehody do 29. 3. 2023 Hajnej 60 29. 3. 2023 10:32
Archiv diskuse Nehody do 11. 4. 2023 RadekŠ 60 11. 4. 2023 08:33
Archiv diskuse Nehody do 18. 4. 2023 Agent 60 18. 4. 2023 20:37
Archiv diskuse Nehody do 02. 5. 2023 M_g 36 02. 5. 2023 13:32
Archiv diskuse Nehody do 22. 6. 2023 Mouka 60 22. 6. 2023 09:46
Archiv diskuse Nehody do 24. 6. 2023 Hajnej 60 24. 6. 2023 23:29
Archiv diskuse Nehody do 10. 7. 2023 vašík 60 10. 7. 2023 21:07
Archiv diskuse Nehody do 24. 7. 2023 Aleš_Liesk. 60 24. 7. 2023 14:14
Archiv diskuse Nehody do 13. 8. 2023 pilot.pirx 60 13. 8. 2023 16:57
Archiv diskuse Nehody do 08. 9. 2023 nebel 60 08. 9. 2023 18:51
Archiv diskuse Nehody do 12. 10. 2023 Persink163054 60 12. 10. 2023 19:11
Archiv diskuse Nehody do 17. 10. 2023 Hajnej 60 17. 10. 2023 11:47
Archiv diskuse Nehody do 19. 10. 2023 mot 60 19. 10. 2023 21:37
Archiv diskuse Nehody do 07. 11. 2023 RadekŠ 60 07. 11. 2023 10:14
Archiv diskuse Nehody do 09. 11. 2023 Hajnej 60 09. 11. 2023 13:08
Archiv diskuse Nehody do 15. 11. 2023 RadekŠ 60 15. 11. 2023 08:14
Archiv diskuse Nehody do 20. 11. 2023 TMB 60 20. 11. 2023 15:28
Archiv diskuse Nehody do 02. 12. 2023 Agent 60 02. 12. 2023 10:07
Archiv diskuse Nehody do 04. 12. 2023 Mikulda 60 04. 12. 2023 14:02
Archiv diskuse Nehody do 11. 12. 2023 Jirkaxxxl 60 11. 12. 2023 12:56
Archiv diskuse Nehody do 13. 12. 2023 Letec 60 13. 12. 2023 23:34
Archiv diskuse Nehody do 03. 1. 2024 Mořepetr 60 03. 1. 2024 19:14
Archiv diskuse Nehody do 24. 1. 2024 Hajnej 60 24. 1. 2024 12:26
Archiv diskuse Nehody do 24. 1. 2024 Boccelli 60 24. 1. 2024 20:13
Archiv diskuse Nehody do 25. 1. 2024 Mladějov 60 25. 1. 2024 11:57
Archiv diskuse Nehody do 26. 1. 2024 Mladějov 60 26. 1. 2024 12:51
Archiv diskuse Nehody do 27. 1. 2024 RadekŠ 60 27. 1. 2024 09:12
Archiv diskuse Nehody do 29. 1. 2024 Ohl 60 29. 1. 2024 08:50
Archiv diskuse Nehody do 30. 1. 2024 Jena 60 30. 1. 2024 19:15
Archiv diskuse Nehody do 01. 2. 2024 mot 60 01. 2. 2024 10:15
Archiv diskuse Nehody do 07. 2. 2024 RadekŠ 60 07. 2. 2024 17:46
Archiv diskuse Nehody do 14. 2. 2024 Pavel_Večeřa 60 14. 2. 2024 09:12
Archiv diskuse Nehody do 28. 2. 2024 Hajnej 60 28. 2. 2024 15:41
Archiv diskuse Nehody do 14. 3. 2024 pilot.pirx 60 14. 3. 2024 07:46
Archiv diskuse Nehody do 29. 3. 2024 Petr_Šimral 60 29. 3. 2024 10:48
Archiv diskuse Nehody do 23. 4. 2024 Kolelač 60 23. 4. 2024 17:52
Archiv diskuse Nehody do 02. 5. 2024 Mladějov 60 02. 5. 2024 18:59
Archiv diskuse Nehody do 14. 5. 2024 Bram 60 14. 5. 2024 08:11
Archiv diskuse Nehody do 23. 5. 2024 2020 60 23. 5. 2024 14:20
Archiv diskuse Nehody do 27. 5. 2024 původní.gp 60 27. 5. 2024 16:38
Archiv diskuse Nehody do 29. 5. 2024 RadekŠ 60 29. 5. 2024 11:00
Archiv diskuse Nehody do 01. 6. 2024 J.M. 60 01. 6. 2024 18:07
Archiv diskuse Nehody do 03. 6. 2024 J.M. 60 03. 6. 2024 16:48
Archiv diskuse Nehody do 06. 6. 2024 Sonic 60 06. 6. 2024 11:42
Archiv diskuse Nehody do 07. 6. 2024 TMB 60 07. 6. 2024 06:36
Archiv diskuse Nehody do 07. 6. 2024 Hajnej 60 07. 6. 2024 17:07
Archiv diskuse Nehody do 08. 6. 2024 Agent 60 08. 6. 2024 14:05
Archiv diskuse Nehody do 09. 6. 2024 Vemm 60 09. 6. 2024 12:41
Archiv diskuse Nehody do 12. 6. 2024 Regpetrs 60 12. 6. 2024 07:10
Archiv diskuse Nehody do 16. 6. 2024 Qěcy 60 16. 6. 2024 17:25
Archiv diskuse Nehody do 20. 6. 2024 Haan 60 20. 6. 2024 23:31
Archiv diskuse Nehody do 23. 6. 2024 Qěcy 60 23. 6. 2024 15:07
Archiv diskuse Nehody do 27. 6. 2024 22michal 60 27. 6. 2024 12:25
Archiv diskuse Nehody do 28. 6. 2024 M_g 60 28. 6. 2024 13:32
Archiv diskuse Nehody do 03. 7. 2024 Petr_Šimral 60 03. 7. 2024 11:44
Archiv diskuse Nehody do 13. 7. 2024 Vhd_sl 60 13. 7. 2024 09:07
Archiv diskuse Nehody do 22. 7. 2024 Agent 60 22. 7. 2024 23:44
Archiv diskuse Nehody do 07. 8. 2024 Miram 60 07. 8. 2024 09:47
Archiv diskuse Nehody do 10. 8. 2024 Hajnej 60 10. 8. 2024 18:03
Archiv diskuse Nehody do 12. 8. 2024 Practicus 60 12. 8. 2024 19:11
Archiv diskuse Nehody do 20. 8. 2024 J.M. 60 20. 8. 2024 17:39
Archiv diskuse Nehody do 18. 9. 2024 Bram 60 18. 9. 2024 11:47
Archiv diskuse Nehody do 30. 9. 2024 Aleš_Liesk. 60 30. 9. 2024 14:52
Archiv diskuse Nehody do 05. 11. 2024 Zlámalík 60 05. 11. 2024 14:13
Archiv diskuse Nehody do 05. 12. 2024 Mikulda 60 05. 12. 2024 03:51
Archiv diskuse Nehody do 07. 12. 2024 Boris 60 07. 12. 2024 14:53
Archiv diskuse Nehody do 13. 12. 2024 Tratovak 60 13. 12. 2024 19:04
Archiv diskuse Nehody do 09. 1. 2025 Hajnej 60 09. 1. 2025 10:05
Archiv diskuse Nehody do 02. 2. 2025 Asdf 60 02. 2. 2025 00:52
Archiv diskuse Nehody do 06. 2. 2025 bre_steg 60 06. 2. 2025 06:04
Archiv diskuse Nehody do 12. 2. 2025 Mikulda 60 12. 2. 2025 09:03
Archiv diskuse Nehody do 15. 2. 2025 Pikehead 60 15. 2. 2025 22:30
Archiv diskuse Nehody do 20. 2. 2025 J.M. 60 20. 2. 2025 14:20
Archiv diskuse Nehody do 28. 2. 2025 Agent 60 28. 2. 2025 22:46
Archiv diskuse Nehody do 01. 3. 2025 Boris 60 01. 3. 2025 16:03
Archiv diskuse Nehody do 02. 3. 2025 Johny11 60 02. 3. 2025 20:15
Archiv diskuse Nehody do 03. 3. 2025 Miroslav_ Zikmund 60 03. 3. 2025 15:30
Archiv diskuse Nehody do 04. 3. 2025 Practicus 60 04. 3. 2025 00:49
Archiv diskuse Nehody do 06. 3. 2025 El_Barto 60 06. 3. 2025 07:12
Archiv diskuse Nehody do 07. 3. 2025 Agent 60 07. 3. 2025 15:27
Archiv diskuse Nehody do 30. 3. 2025 Němec_z_ova 60 30. 3. 2025 11:37
Archiv diskuse Nehody do 08. 4. 2025 Parmezano 60 08. 4. 2025 16:35
Archiv diskuse Nehody do 03. 5. 2025 Mladějov 60 03. 5. 2025 18:04
Archiv diskuse Nehody do 20. 5. 2025 pilot.pirx 60 20. 5. 2025 11:30
Archiv diskuse Nehody do 27. 5. 2025 Oldcerry 60 27. 5. 2025 16:21
Archiv diskuse Nehody do 01. 7. 2025 Practicus 60 01. 7. 2025 17:23
Archiv diskuse Nehody do 01. 8. 2025 Hajnej 60 01. 8. 2025 13:19
Archiv diskuse Nehody do 17. 9. 2025 Mladějov 60 17. 9. 2025 11:25
Archiv diskuse Nehody do 09. 10. 2025 Priapos 60 09. 10. 2025 23:16
Archiv diskuse Nehody do 13. 10. 2025 Rozsutec 0 13. 10. 2025 13:24
Archiv diskuse Nehody do 13. 10. 2025 Dj_tiësto 60 13. 10. 2025 13:53
Archiv diskuse Nehody do 14. 10. 2025 Petr_Šimral 60 14. 10. 2025 12:28
Archiv diskuse Nehody do 15. 10. 2025 Asdf 60 15. 10. 2025 20:09
Archiv diskuse Nehody do 19. 10. 2025 K6S31ODR 60 19. 10. 2025 17:02
Archiv diskuse Nehody do 09. 11. 2025 Legoušek 60 09. 11. 2025 21:13
Archiv diskuse Nehody do 11. 11. 2025 Mořepetr 60 11. 11. 2025 16:54
Archiv diskuse Nehody do 20. 11. 2025 zveroboj85 60 20. 11. 2025 18:12
Archiv diskuse Nehody do 22. 11. 2025 Qěcy 60 22. 11. 2025 21:21
Archiv diskuse Nehody do 24. 11. 2025 Ahmad_Šáh_Masúd 60 24. 11. 2025 16:12
Archiv diskuse Nehody do 26. 11. 2025 Adam_r 60 26. 11. 2025 15:34
Archiv diskuse Nehody do 02. 1. 2026 Němec_z_ova 60 02. 1. 2026 10:00
Archiv diskuse Nehody do 14. 1. 2026 K6S31ODR 60 14. 1. 2026 20:37
Archiv diskuse Nehody do 18. 1. 2026 mak 60 18. 1. 2026 16:38
Archiv diskuse Nehody do 20. 1. 2026 Kolelač 60 20. 1. 2026 10:44
Archiv diskuse Nehody do 21. 1. 2026 Agent 60 21. 1. 2026 19:22
Archiv diskuse Nehody do 26. 1. 2026 h2o 60 26. 1. 2026 18:12
Archiv diskuse Nehody do 09. 2. 2026 Jacob 60 09. 2. 2026 20:30
Archiv diskuse Nehody do 14. 3. 2026 mot 60 14. 3. 2026 10:53
Archiv diskuse Nehody do 07. 4. 2026 Asdf 60 07. 4. 2026 04:41
Archiv diskuse Nehody do 29. 4. 2026 Aleš_Liesk. 60 29. 4. 2026 09:10
   autor příspěvek
Středa, 29. dubna 2026 - 09:53:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35183
Registrován: 5-2002
vasekj: ale srážka se silničním vozidlem nám vlastně nevadí, pokud můžeme ukázat na viníka mimo železnici
Podsuv.
Ale hlavně: tvrzení, že se doba uzavření přejezdu nijak zásadně neprodlouží, vychází z naprosto nesmyslných předpokladů - zjednodušeně řečeno z těch, že ta desítka zmizí až těsně předtím, než se ETCS začne nějak projevovat. Jenže takhle to funguje leda na papíře, ale v reálu musí zmizet výrazně dřív, pokud nemá být základním kvalifikačním předpokladem pro práci strojvedoucího být psychopat.

Čistě pro hrubou ilustraci, nejprve u rychlíků: ve 160 km/h (kde by se to mělo realizovat nejdřív, protože tam jsou nejhorší následky nehod) by ta desítka musela zmizet asi tak 3 kilometry před tím přejezdem. To představuje o minutu delší zavření přejezdu, což už může znamenat neotevření mezi vlaky.

Lepší by proto bylo tam tu desítku nedávat předem, ale až v případě potřeby. Pak stačí, když to dorazí cca půldruha kilometru před přejezdem. Jenže pokud to budeme chtít se 100% jistotou, musíme počítat s rozpadem komunikace a 40s dobou platnosti původního MA a jsme tak na zhruba stejných časech.
Pokud bychom ale (po dobu do migrace k FRMCS) připustili zbytkové riziko, že se komunikace rozpadne ausgerechnet v případě uvázlého kamionu, dostali bychom se na pouze půlminutové prodloužení.

A teď osobáky: myšlenka nedávat MA přes přejezd zbytečně brzo je celkem zajímavá, ale jen pokud je ten přejezd dost daleko od zastávky na to, aby dohlížená desítka neovlivňovala brzdění do zastávky. Pokud je příliš blízko, pojede ten Os do zastávky jako k hnoji (viz Practicusovy nářky o dojíždění do Blanska-města, pokud je cesťák na Stůj), což z už dnes nejpomalejšího vlaku udělaá ještě nejpomalejšejší. To taky není nic, oč bychom měli usilovat...

Nejlepší je samozřejmě ty přejezdy zrušit a nahradit nad-/podjezdy, o tom žádná.
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
vasekj
Středa, 29. dubna 2026 - 12:02:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 504
Registrován: 9-2017
Aleš_Liesk.:
" ale sám navrhujete trvale zpožďovat silniční dopravu (a to mnohořádově déle) delšími dobami uzavření přejezdu."
Souhlasím, že ten objem zdržení (tj. vynásobeno počtem vozidel) bude řádově větší, ale jaksi předvídatelnější, prostě když musím jet přes přejezd, s možností zdržení pár minut počítám. Ale když jedu vlakem, tak se zpožděním několik hodin nepočítám (to bych jel rovnou něčím jiným).
Aleš_Liesk.:
"zatímco jízda na zadku předchozího vlaku rozhodně není standardní situace"
No, ve směru od Kolína na Prahu to je standardní situace. A i když ten vlak přede mnou jede konstantní rychlostí, tak se neřídíme optimismem, ale tím, který úsek už skutečně fyzicky opostil.
Hajnej:
"Čistě pro hrubou ilustraci, nejprve u rychlíků: ve 160 km/h (kde by se to mělo realizovat nejdřív, protože tam jsou nejhorší následky nehod) by ta desítka musela zmizet asi tak 3 kilometry před tím přejezdem. To představuje o minutu delší zavření přejezdu, což už může znamenat neotevření mezi vlaky.
"
Ano, za mě je to v případě rychlíků ve 160 km/h správně.
Středa, 29. dubna 2026 - 16:14:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35191
Registrován: 5-2002
vasekj: A i když ten vlak přede mnou jede konstantní rychlostí, tak se neřídíme optimismem, ale tím, který úsek už skutečně fyzicky opostil.
Kdežto v případě toho SSP rozmrdaného pravidelně mizejícíma desítkama děláš vše pro to, aby se fíra tím optimismem řídit začal...

Ano, za mě je to v případě rychlíků ve 160 km/h správně.
Pokud je to "správně", pak přece nemůže být problém dosáhnout téhož prodloužení některým z dalších dvou způsobů - s tím benefitem, že fíra nepřijde o možnost vidět, co je před ním na trati.

Tímto bych si dovolil prohlásit za prokázané, že sázet před fíru "preventivní" desítky a těsně před nosem mu je odčarovávat je nebetyčná píčovina a že dále má smysl uvažovat jenom varianty se zkrácením MA v případě uváznutí auta na přejezdu (ať už s jistotou včasného vypršení nezkrácené MA, nebo se zbytkovým rizikem).
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
Paul2no
Středa, 29. dubna 2026 - 16:33:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3854
Registrován: 11-2009
A nebylo by lepší přibližovací úseky prodloužit tak, aby v okamžiku uzavření přejezdu byl vlak minimálně na zábrzdnou vzdálenost daleko (holt i za cenu prodloužení doby uzavření, ale automobilisti si za to nekázní můžou sami), a teprve pokud by uzavření selhalo, tak by teprve šla informace na vlak, že je třeba brzdit?
Středa, 29. dubna 2026 - 17:12:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35193
Registrován: 5-2002
P2no: Tak si ten můj #35183 přečti ještě jednou, jestli tam ve třetím odstavci náhodou nepíšu +/- to samý...
Tedy až na to, že si na rozdíl od šotoušků nejsem tak úplně jistej, že panuje celospolečenská shoda na oprávněnosti prodloužení doby uzavření přejezdů.
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
Středa, 29. dubna 2026 - 17:42:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16387
Registrován: 4-2003
panuje celospolečenská shoda na oprávněnosti prodloužení doby uzavření přejezdů

Jenom čistě matematicky - těch incidentů kdy někdo hupne pod vlak či si na kolejích pouze ustele a nebo se tam nacamnranej motá je několikanásobně víc než srážek s auty.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!

Středa, 29. dubna 2026 - 18:26:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 679
Registrován: 7-2010
Paul2no: A nebylo by lepší přibližovací úseky prodloužit tak, aby v okamžiku uzavření přejezdu byl vlak minimálně na zábrzdnou vzdálenost daleko (holt i za cenu prodloužení doby uzavření, ale automobilisti si za to nekázní můžou sami), a teprve pokud by uzavření selhalo, tak by teprve šla informace na vlak, že je třeba brzdit?

Pro dráhu určitě. Ale ono může být výsledkem i to, že pak ten přejezd bude zavřenej třeba půl hodiny v kuse.
Středa, 29. dubna 2026 - 20:47:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13426
Registrován: 5-2002
RadekŠ:
"panuje celospolečenská shoda na oprávněnosti prodloužení doby uzavření přejezdů

Jenom čistě matematicky - těch incidentů kdy někdo hupne pod vlak či si na kolejích pouze ustele a nebo se tam nacamnranej motá je několikanásobně víc než srážek s auty."

Já tě Radku s dovolením doplním...

Incidenty na železničních přejezdech v roce 2025:

Počet MU: 143, z toho střetnutí s osobou: 26.
Usmrceno: 31, z toho střetnutí s osobou 20
Zraněno: 65, z toho střetnutí s osobou 6

A pro porovnání přidám střety s osobami mimo přejezdy:
Počet MU: 250
Usmrceno: 189
Zraněno 66
Tento názor píši jako soukromá osoba prodchnutá celým životem železnicí, nikoliv jako zaměstnanec dopravce nebo člen nějakého spolku.
Čtvrtek, 30. dubna 2026 - 08:22:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16389
Registrován: 4-2003
Jojo, třeba ten nepoměr mrztvých 31/189 je dosti značný a samozřejmě ty statistiky neukazují takový narušení bez střetu a škod na zdraví, majetku a času jiných lidí.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!

Čtvrtek, 30. dubna 2026 - 20:25:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4949
Registrován: 5-2004
vasekj:
"Nedá, protože nehodu neodvrátí to, že ten idiot následně dostane pokutu."
Tohle je chybný předpoklad ze stejnýho ranku jako "radary nemají smysl, protože nefungují". Když z toho ta pokuta bude chodit hned a v případě kamioňáků bude bolet i provozovatele vozidla, tak ty přestupky zmizí velmi rychle. Vždyť je to stejný jak s úsekovými radary, kde jsou a vymáhají, tam i největší lepiči a spěchálisti zkrotnou a naráz pro ně není problém nejen jízda na limitu, ale i 5 km/h pod ním. Zato tam, kde nejsou, tam vás za jízdu na limitech odmění i kamioňák předjetím v obci.
Paul2no
Úterý, 05. května 2026 - 11:22:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3859
Registrován: 11-2009
Ne úplně nehoda, ale...

Strojvedoucí měl tři promile, poznali to cestující. Otálel s dveřmi i rozjezdy

Zajímavé ale je, že: "V současné době se podle Zajícové šetří, zda nevznikla případná finanční škoda na zpožděném vlaku nebo případné výluce na trati." SŽ přitom standartně sekundární škody (zpoždění, NAD, kompenzace cestujícím,...) jako následek MU absolutně neřeší a nevyčísluje.
Úterý, 05. května 2026 - 14:39:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3006
Registrován: 5-2007
Další "magor", mladý cizinec - jak píše Policie..
https://www.idnes.cz/brno/zpravy/dodavka-cizinec-zeleznicni-preje zd-zavory-prijizdejici-vlak.A260505_133247_brno-zpravy_krut
Úterý, 05. května 2026 - 14:45:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 361
Registrován: 12-2018
By mě zajímalo, co to bylo za vlak. Eso a za ním Béčka, Bee, Bdtee... na čem to tam jezdí?
Pajzák
Úterý, 05. května 2026 - 14:52:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10190
Registrován: 6-2015
R13/826
Úterý, 05. května 2026 - 15:08:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 362
Registrován: 12-2018
Díky.
Středa, 06. května 2026 - 19:14:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13840
Registrován: 9-2002
Dneska někde u Brna projetý návěstidlo - nějakej Ibáč. Údajně zastaven pomocí ETCS... Ale jen na dálku odposlechnuto z televize. Ví někdo víc ?
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Jenc
Středa, 06. května 2026 - 19:23:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 77
Registrován: 1-2025
https://zdopravy.cz/inspekce-resi-nepovolenou-jizdu-na-koridoru-d oslo-k-ni-pod-dohledem-etcs-280990/
Středa, 06. května 2026 - 19:28:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6747
Registrován: 9-2003
Paul2no: Jenže Zajícová není mluvčí SprŽele ale policie.
NOBLE BRICKS
Čtvrtek, 07. května 2026 - 11:07:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3008
Registrován: 5-2007
https://www.novinky.cz/clanek/krimi-lokomotiva-narazila-v-usti-do -vlaku-tri-zraneni-40577057
Neděle, 10. května 2026 - 03:36:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1985
Registrován: 8-2017
Jarda_krapas - njn - stále někdo nechápe, co znamená pojem "jízda podle rozhledových poměrů"
Pátek, 22. května 2026 - 12:12:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13865
Registrován: 9-2002
Jinej blbej dotaz - možná už jsem se na to já nebo někdo jinej vyptával: Override lze jen na příkaz výpravčího/dispečera ?
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Neděle, 24. května 2026 - 10:51:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 37
Registrován: 8-2024
Agent - Override jak kdy. Může ho nařídit výpravčí (dispečer CDP), když potřebuje, aby vlak dojel až
k návěstidlu aby nenastal trip. Typicky s kontejnerama, když je kolej o pár metrů delší než vlak.
Nebo na DMI přijde hláška "použijte potlačení (override) z důvodu projetí MA (povolení k jízdě).
Bez oznámení nebo hlášce na displeji se může použít při jízdě na přivolávačku, jelikož v tomto
případě končí oprávnění k jízdě u návěstidla s PN, ale na PN můžeš jet dál.
Pondělí, 25. května 2026 - 11:29:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5563
Registrován: 11-2008
Povězte Kefalín, co si představujete pod slovem "Override" ? [andel][vypravci]
Pondělí, 25. května 2026 - 17:23:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12154
Registrován: 5-2007
Výpravčíxy: Predpokladám, že tlačítko (fyzické alebo dotykové) na HMI mobilky ETCS, resp. postup jeho použitia. V Česku tam môže byť tiež popisok "Potlačení".

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
wlk
Pondělí, 25. května 2026 - 18:19:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 62
Registrován: 8-2017
Nebo "Pokračuj".
Pondělí, 25. května 2026 - 18:37:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1021
Registrován: 9-2008
Nebo Vyřadit.
Pondělí, 25. května 2026 - 19:04:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12155
Registrován: 5-2007
Vidím že dodávatelia mobiliek to majú pekne zjednotené. [kladivo]
Pondělí, 25. května 2026 - 23:48:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2131
Registrován: 11-2006
wlk: To má na nějaké mobilce opravdu český překlad "Pokračuj"? :-o
wlk
Úterý, 26. května 2026 - 07:13:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 63
Registrován: 8-2017
Jistě.Zkoukni na trubce Ovládání palubní části ETCS na 742.7,753.7.A nejen tam.
Úterý, 26. května 2026 - 12:00:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3012
Registrován: 5-2007
Ajaj, Belgie a děti...[sad][sad][smrt]
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-v-belgii-se-srazi l-skolni-autobus-s-vlakem-na-miste-jsou-mrtvi-a-zraneni-40579943
Edit: 4 ze sedmi cestujících - dva mladiství, řidič busu, dospělý.

(Příspěvek byl editován uživatelem Jarda Krapas.)
Úterý, 02. června 2026 - 19:57:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1709
Registrován: 6-2015
Drážní lempl v Polsku:
https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi/840674/dominik-17-pomaha l-zene-s-kocarkem-z-vlaku-kvuli-pochybeni-prisel-o-3-koncetiny.ht ml
Pátek, 05. června 2026 - 10:25:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 66
Registrován: 10-2017
https://zdopravy.cz/na-prejezdu-u-prostejova-se-stretnula-regiono va-s-kamionem-vlak-vykolejil-284394/
Mladějov
Pátek, 05. června 2026 - 10:45:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27062
Registrován: 3-2007
A zase řídící vůz.. Jak to jen dělaj?
Pátek, 05. června 2026 - 11:37:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 738
Registrován: 6-2015
Tam je rovina, s dokonalým výhledem. Nechápu.
Pátek, 05. června 2026 - 13:59:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 352
Registrován: 6-2018
Jj, kdysi jsem to sem psal - za Kořenicemi (Kolínsko) na jih přejezd. Kilometr na každou stranu rozhled. Motorák vysazený z kolejí a náklaďák v poli. Hajnej mi tehdy napsal, že právě proto jsou tam závory potřeba.
Už tam pár let jsou.
Pátek, 05. června 2026 - 14:17:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13872
Registrován: 9-2002
No co - zas jeden debil, co si myslel, že to eště stihne. Zjevně to nestihnul. Anebo ani nevnímal, že jede vlak.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Pátek, 05. června 2026 - 14:20:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35352
Registrován: 5-2002
sI: za Kořenicemi (Kolínsko) na jih přejezd. Kilometr na každou stranu rozhled
Jojo, jednou jsem tam jel autem, vidím motorák rozjíždět se z Chotouchova, tak jsem zpomalil, aby mi to vyšlo. Předjela mě dvě auta a prolítla mu před čumákem, to druhý ani ne 50 metrů...
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
Chary
Pátek, 05. června 2026 - 16:10:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2722
Registrován: 3-2010
VlastaZ: On ten výhled hodně rychle přestane být dokonalý, jakmile je silnice šikmo vůči trati a jste v kamionu, kde výhled přes pravé rameno doprava šikmo dozadu je opravdu jiný, než když jedete na kole nebo v osobním autě. Říká se tomu též mrtvý úhel a letmým pohledem do mapy zjistíte, že tam je ta trať přesně v tom mrtvém úhlu.
Varování: Může obsahovat chyby a překlepy Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
Pátek, 05. června 2026 - 17:54:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17724
Registrován: 6-2003
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-na-slovensku-nara zila-lokomotiva-do-osobniho-vlaku-40581896
https://www.zilinak.sk/clanky/41077/foto-v-krpelanoch-narazil-rus en-do-vlaku-so-stovkou-cestujucich-dvaja-utrpeli-lahke-zranenia

(Příspěvek byl editován uživatelem Poborskiii.)
Pátek, 05. června 2026 - 17:56:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35353
Registrován: 5-2002
Chary: Říká se tomu též mrtvý úhel a letmým pohledem do mapy zjistíte, že tam je ta trať přesně v tom mrtvém úhlu.
A ono tomu králi silnic něco brání před tím přejezdem zastavit a pořádně se podívat, případně si poslechnout?
Nebo jsou ty Anglesy Mortesy hlavně pro buzeraci ostatních účastníků silničního provozu...?
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
Pátek, 05. června 2026 - 18:38:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13873
Registrován: 9-2002
Njn... kdo se neumí SKPV, tak může skončit na SKPV

První SKPV - Stůj, Poslouchej, Koukej, Vyhodnoť
Druhý SKPV - Služba Kriminální Policie a Vyšetřování.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Chary
Pátek, 05. června 2026 - 20:12:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2723
Registrován: 3-2010
Hajnej: brečíte hezky, ale na špatným hrobě. Z vašeho tónu mám pocit, že si myslíte, že tu snad něco obhajuji. Já pouze poukazuji na to, že pokud někdo tvrdí, že je tam dokonalý výhled, tak to nemusí být nutně pravda pro celou řadu účastníků provozu, jmenovitě např. kamiony a dodávky. A ta vaše rétorika o králích silnic a že si má zastavit a poslechnout, nejsem dopravní expert, ale dovedu si představit, že jsou prostě situace, kde skutečný dopravní expert řekne, že jsou ze své podstaty více nebezpečné než jiné i pro stejného řidiče. A bohužel ne každý řidič dělá to, co by dělat měl a co mu ukládá zákon. Kdyby to tak bylo, tak bychom měli o 99 % méně nehod, což nemáme, a proč asi. Proto se všelijak upravují stávající podoby různých dopravních okolností, z křižovatek typu X se dělají třeba dvě ve tvaru protilehlého T (zajímavá je třeba úprava původní křižovatky ve tvaru + na dvě na sebe navazující T v místě autobusové zastávky "Teplá, Mrázov, rozc.", a pod.), přejezdy se vybavují vyšší úrovní zabezpečení, dávají se závory nebo světla, ale ne všude to jde a ne tak rychle. A přitom by stačilo říct, že by si všichni ti králové měli poslechnout a podívat se, že? Jak by se ušetřilo... Vlastně by i šlo říct, že všechno to morový modrý zábradlí je zbytečný, stačí se rozhlídnout, zaposlouchat a neskákat pod vlak, že? A ne, stejně se budou dělat nadměrná opatření s ohledem na nejblbější účastníky. Ale to jsem už trošku odbočil. Mně šlo především o to, že šikmé přejezdy ve tvaru X mohou být parádně přehledné jen zdánlivě. Ale neříkám nic o tom, co měl nebo neměl udělat ten točvolant. Já bych tu práci nedělal ani za zlatý prase. :-)
Varování: Může obsahovat chyby a překlepy Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
Pátek, 05. června 2026 - 20:30:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 740
Registrován: 6-2015
Je tam traťová 60 km/h. Pokud jel kamion byť o chloupek rychleji, musel ho vidět už při souběžné jízdě od Prostějova.
Chary
Pátek, 05. června 2026 - 21:25:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2724
Registrován: 3-2010
A opět, mohl, ale taky vůbec nemusel. Jednak odbočoval z hlavní a jel k přejezdu, to ho muselo zpomalit, takže tam musel být notně dřív, aby se nakonec střetli, a dále je mezi silnicí a tratí v té poslední kritické fázi celkem dost stromů. Z kamionu je pořád dost blbě vidět doprava do strany dozadu. Co vidět mohl bylo to, co by viděl v pravém zrcátku, kdyby ho vůbec napadlo tam koukat a něco hledat (nejspíš ne, spíš koukal před sebe a řešil provoz před sebou a odbočení na vedlejší), a právě v tom ostrém úhlu mu tam musela vadit veškerá ta vegetace. Vlak mezi těmi stromy vůbec nemusel vidět, ani kdyby se vyloženě díval do zrcátek.

Určitě nejel vedle vlaku, jel několik set metrů před vlakem, protože to odbočení, zpomalení na odbočení (vážně to tam s tím návěsem nemohl švihnout kilem do zatáčky), a dále dojetí k přejezdu, mu muselo zabrat tolik času, za kolik ten vlak jedoucí šedesátkou ujetě tak těch klidně 200 metrů.

Vžijte se do situace, že koukáte z kabiny kaminou doprava dozadu do zrcátka. Na jakou vzdálenost tady uvidíte vlak? Vidíte vlak, který je 200 metrů za vámi?





A jestli vás napadne se taky do té mapy podívat a vymýšlet něco o tom volném úseku mezi kruháčem a křižovatkou na Mostkovice, tak se musel promotat tím kruháčem a z něj rozjet. To taky zabere čas a kamion není z nuly na kilu jako osobák. Čili je vysoce pravděpodobné, že ten vlak nikdy neměl před sebou, jen za sebou, a nerad bych se opakoval, ale doprava dozadu z toho kamionu fakt vidět není a pochybuji, že i kdyby bylo, že tam něco hledal v zrcátkách.

Zkrátka, je to blbý, hodně blbý, ale vlastně celkem pochopitelný proč je to tak blbý. A kdyby to byla nějaká kritická nehoda, bouchnula tam cisterna a uhořelo 30 lidí, asi by to bylo i dobrý téma na nějakou epizodu ze seriálu "Kritické okamžiky". Naštěstí se nic takového nestalo. [smrt]

A pro případné rejpaly, fakt neobhajuju nic a nikoho. Já jsem ten nejposlednější z posledních, kdo bude obhajovat kamiony na přejezdech. Ale chápu, že ten kamioňák o tom vlaku vážně vůbec nemusel vědět celou tu dobu, co jel o pár set metrů před ním, a vlastně ho neviděl ani na tom „přehledným“ šikmým přejezdu až do momentu, kdy do něj vlítnul. [andel]
Varování: Může obsahovat chyby a překlepy Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
Boris
Pátek, 05. června 2026 - 21:46:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4029
Registrován: 6-2002
Jenomže povinností řidiče na silnici je přesvědčit se, že vlak nejede, ne žít v přesvědčení, že jet nemůže, a to je rozdíl.
Pátek, 05. června 2026 - 21:48:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2083
Registrován: 8-2011
Mě teda první co napadlo bylo ,co píše VlastaZ, že už po cestě z Prostějova musel tu regínu někde vidět.
Pokud by přijel od Kostelce ,musel by jí vidět určitě.
V případě takového blbého úhlu ,ať už na přejezdu nebo na výjezdu na hlavní silnici dělám to,že si pokud je místo najedu do protisměru a stočím kabinu co nejvíc doprava ,abych byl co nejvíc kolmo a na tu pravou stranu viděl. Jiná možnost není. Dovolím si spekulovat ,že tady prostě jel a o vlaku neměl ani tušení.
mot
Pátek, 05. června 2026 - 22:32:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6251
Registrován: 7-2017
Předpokládám, že fíra ten kamion viděl a houkal.
Sobota, 06. června 2026 - 13:14:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1005
Registrován: 10-2018
Úhel není zas tolik blbej, a hned za odbočkou je volný výhled kolmo k ose vozidla. Jen se holt nesmí rozhlížet na posledních deseti metrech .. https://mapy.com/s/latadopoma

A to je trošku problém, protože od odbočky k přejezdu je jen padesát metrů a jediná výstražná značka je zřejmě až 30 metrů před ním, hned za odbočkou, kde s tou soupravou ještě ani nevyklidil křižovatku a buhví, jestli ji vůbec registroval. Měly by tam být značky přejezdu se šipkou už na hlavní, je to dost past .. odkaz

(Příspěvek byl editován uživatelem prag.)
Laminatka
Neděle, 07. června 2026 - 13:08:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 115
Registrován: 1-2025
Nejlepší jsou v tom článku ty AI fotky. To nevymyslíš. Na jedné fotce má kamion nápis, na druhé ne, na další má o dvě nápravy víc... Stalo se to vůbec?
UNISIM ♪  ► Liberec ♫  ► Staničář+vozy ♪♫
Laminatka
Neděle, 07. června 2026 - 13:14:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 117
Registrován: 1-2025
Řidiče kamionu obhajovat nebudu, ten si mohl v pohodě nadjet a postavit se kolmo k přejezdu, aby viděl. Ale zkuste si přes tyhle šikmé přejezdy jezdit s dvounápravovou dvacetitunovou dvanáctimetrovou hemelou. Tam si musíte najet úplně do protisměru a i tak se postavíte k přejezdu maximálně v 80° úhlu, nehledě na to, že tím zablokujete dopravu v protisměru a všichni na vás budou troubit, jestli jste se nezbláznil. Mluvím z vlastní zkušenosti. Já teda radši zablokuju protisměr, než abych skončil pod koly vlaku, ale...
UNISIM ♪  ► Liberec ♫  ► Staničář+vozy ♪♫
mot
Neděle, 07. června 2026 - 14:30:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6254
Registrován: 7-2017
No a na silniční křižovatce podobného tvaru taky vletí na hlavní?
Neděle, 07. června 2026 - 15:22:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12177
Registrován: 5-2007
Na hlavnú nie, ale nabúranie auta v mrtvom uhle pri zmene pruhu, vletenie pod električku pri odbočovaní doľava alebo zramovanie súbežne idúcich chodcov pri odbočovaní prechod-neprechod, sú všetko pomerne časté udalosti. Ešte, že na ceste sa na žiadny systém bezpečnosti nehrá. [kladivo]
Laminatka
Neděle, 07. června 2026 - 18:49:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 122
Registrován: 1-2025
Mrtvé úhly jsou zrádné. Ale měli by se nad nimi zamýšlet hlavně ti ostatní účastníci provozu. Mně se stalo, že mi do firmy volal potrefený řidič, co si údajně o můj náklaďák odřel auto. Nakonec jsme se dopátrali. Byl to vůl, co předjížděl, kde neměl, a ještě mohl být rád, že vůbec dojel. Já ho opravdu v zrcátkách neměla šanci spatřit, protože jsem se věnovala tomu, abych na vypouklé 6 m široké okresce vůbec udržela hemelu na cestě.
UNISIM ♪  ► Liberec ♫  ► Staničář+vozy ♪♫
Laminatka
Neděle, 07. června 2026 - 18:57:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 123
Registrován: 1-2025
Btw, jsou přejezdy, kde ani při nejlepší vůli s náklaďákem nemáte šanci vidět na trať. Typicky třeba takový přejezd 5774 v Sázavě (odkaz) Ten se fakt ani při nejlepší vůli z nejlepších vůlí nedá přejet bezpečně. Je to šikmo, dokopce, s velkým autem tam prostě nevidíte. Napoprvé jsem tam zastavila, a koukala se do grappu, jestli nejede vlak. Příště jsem tam jezdit buď odmítalaa, nebo jsem požadovala závozníka.
UNISIM ♪  ► Liberec ♫  ► Staničář+vozy ♪♫
Neděle, 07. června 2026 - 19:03:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7205
Registrován: 12-2020
To je správný přístup. Jen pozor na závozníky typu Otíka Rákosníka[happy]
Pondělí, 08. června 2026 - 10:05:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35357
Registrován: 5-2002
Chary: Já pouze poukazuji na to, že pokud někdo tvrdí, že je tam dokonalý výhled, tak to nemusí být nutně pravda pro celou řadu účastníků provozu, jmenovitě např. kamiony a dodávky.
Jednak jsem prapůvodně reagoval na příspěvek Starého Ivoše týkající se přejezdu u Kořenic, kde je šikmost přejezdu naopak v příznivém směru (nicméně ta "zkolmovací" vlnka tam je taky), jednak není pohled jediný způsob, jak se přesvědčit, neblíží-li se vlak. Ty pískací kolíky před takovými přejezdy fakt nejsou pro srandu králíkům.
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
Středa, 10. června 2026 - 10:30:39  
Administrátor
Číslo příspěvku: 76335
Registrován: 4-2003
Chary:
"A bohužel ne každý řidič dělá to, co by dělat měl a co mu ukládá zákon. Kdyby to tak bylo, tak bychom měli o 99 % méně nehod, což nemáme, a proč asi. Proto se všelijak upravují stávající podoby různých dopravních okolností, z křižovatek typu X se dělají třeba dvě ve tvaru protilehlého T (zajímavá je třeba úprava původní křižovatky ve tvaru + na dvě na sebe navazující T v místě autobusové zastávky "Teplá, Mrázov, rozc.", a pod.), přejezdy se vybavují vyšší úrovní zabezpečení, dávají se závory nebo světla, ale ne všude to jde a ne tak rychle. A přitom by stačilo říct, že by si všichni ti králové měli poslechnout a podívat se, že? Jak by se ušetřilo... Vlastně by i šlo říct, že všechno to morový modrý zábradlí je zbytečný, stačí se rozhlídnout, zaposlouchat a neskákat pod vlak, že? A ne, stejně se budou dělat nadměrná opatření s ohledem na nejblbější účastníky."
Ani ne. Podobně by se dalo bavit, zda na mašině je potřeba ETCS (ba i třeba jen tu blbou KBS), nebo zda potřebujeme zz 3. kategorie, když při dodržení všeho se dá jezdit bezpečně i na telefoniku.
I tohle je „jen” o definování a omezování rizik na požadovanou úroveň.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Středa, 10. června 2026 - 10:52:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35384
Registrován: 5-2002
Chary: Vlastně by i šlo říct, že všechno to morový modrý zábradlí je zbytečný, stačí se rozhlídnout, zaposlouchat a neskákat pod vlak, že?
Při správném použití hlavy by to takto říct nešlo. [nene]
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
Středa, 10. června 2026 - 18:54:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13875
Registrován: 9-2002
Hajnej:
"Chary: Vlastně by i šlo říct, že všechno to morový modrý zábradlí je zbytečný, stačí se rozhlídnout, zaposlouchat a neskákat pod vlak, že?
Při správném použití hlavy by to takto říct nešlo. [nene]"

Přesně... Je nutno v drážním provozu počítat s nenulovým výskytem debilů a debilních sitaucí. Otázka je, jak tu "konstantu debilů" matematicky definovat...
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Středa, 10. června 2026 - 23:13:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2956
Registrován: 11-2012
Rozhodně exponenciálně závislou na čase, aneb jejich počet den ode dne roste... Takže to vlastně konstanta ani nebude.
Její veličenstvo princezna Ája II. při výuce hraní na klávesy.
Nový příspěvek
     
  Text příspěvku:

  Uživatelské jméno:
  Heslo:
  Přílohy:
  Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
  Akce:
, více zde.