| Diskuse » Železnice » Vlečky, vlečkové systémy, důlní dráhy | « předcházející | další » |
Vlečky, vlečkové systémy, důlní dráhydolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
BmbČ
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9699 Registrován: 1-2007 |
Poslední etapa likvidace vlečky do budějckých papíren. Celou vlečku v délce 1,174 km zrušil Drážní úřad 31. 12. 2022. Přímo v areálu papírny začala likvidace vlečkového kolejiště včetně remízy už v roce 2015 (provoz papírenského stroje byl ukončen v prosinci 2012). Dnes firma Mondi Bupak, s.r.o. https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=4795973
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3665 Registrován: 8-2008 |
Před pár dny jsem se neplánovaně vyskytl poblíž koncového úseku vlečky na Orlík, tak tady pár náhledů. Trať jsem procházel v 90-tých letech, kdy tam ještě ležely koleje a tehdy byl koncový úsek z překladiště Lavičky na výkladiště Přehrada kvůli vzrostlé vegetaci (včetně stromů) průchodný jen velice obtížně. Díky vytrhání kolejí je nyní průchozí velice dobře. Tak pár postřehů: těleso vlečky poblíž osady Kamenná železniční přejezd na silnici Kamenná - Bohostice další bývalý železniční přejezd - tentokrát těsně před překladištěm Lavičky (dnes turistické rozcestí "Pod Jedlovkou" Úsek překladiště Lavičky - výkladiště Přehrada Výkladiště Přehrada (na prostředním snímku je vyčištěná část používaná jako příjezd k místním chatám) Konec vlečky v km 16,008 Jinak mezi výkladištěm přehrada a někdejším areálem staveništěm přehrady se v lese dochovaly zbytky nějakého, pravděpodobně pásového dopravníku. (Příspěvek byl editován uživatelem Krumpolc.)
Fotogalerie lokomotiv: http://krumpolc.rajce.idnes.cz/
Fotogalerie pohraničního opevnění z let 1936 - 1938: http://ropiky1938.rajce.idnes.cz/ .............................................................. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3562 Registrován: 9-2003 |
Pár momentek z Kojetic na Moravě, kde se nachází vlečka firmy ADW, a to ze soboty 9. května 2026:
Z nejhoršího jsme uvnitř!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1704 Registrován: 6-2015 |
Tak schválně jestli poznáte kde, kdy, a o co šlo... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1705 Registrován: 6-2015 |
V trochu větší velikosti: |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2135 Registrován: 11-2006 |
Přemýšlel jsem kam to dát, ale nakonec jsem příspěvek dal o vlákno vedle https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=4797546 - ale myslím, že to může být zajímavé i tady, že pohledem do stanice Louky nad Olší je vidět, že i po konci tězby na ČSM je v revíru železničně docela živo. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5758 Registrován: 6-2007 |
Z květnového provozu v krajině hnědého uhlí A zanikajícího černého... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7200 Registrován: 12-2020 |
Jak silný je provoz v Komořanech prosím? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5759 Registrován: 6-2007 |
Záleží asi na postupu sanační těžby. Jeden den nejelo z D4 skoro nic celé dopoledne, protože se překládala pásovka. Druhý den za dopoledne tři soupravy. Jinak je asi nejsilnější provoz různých drezín, podbíječek a strojů. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7201 Registrován: 12-2020 |
Hm, díky. To už je velmi slabé. A Schwarze Pumpe jede pořád na plno? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5760 Registrován: 6-2007 |
Tam to bude asi podle toho jak moc zrovna svítí sluníčko nebo fouká vítr. Ale co jsem viděl tak zhruba každou hodinu vlak oběma směry. Za dva roky končí elektrárna Jänschwalde, tak na té severní části sítě pak asi klesne provoz. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4389 Registrován: 12-2007 |
je asi nejsilnější provoz různých drezín, podbíječek a strojů. Aj to by bolo dobré pofotiť ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7204 Registrován: 12-2020 |
Vojtag: Když jsme tam byli, tak ta severní část nějak nejezdila. Tak ještě dva roky je možnost. Díky. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 35360 Registrován: 5-2002 |
Komořany byly teď trochu k vidění v detektivce Zlá noc...
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2020 Registrován: 12-2003 |
Komořany byly teď trochu k vidění v detektivce Zlá noc... Což mimochodem na dobu svého vzniku (1973) není špatný film - samozřejmě už to není žádný zázrak 60. let, ale ke cti mu slouží nulová normalizační propaganda a celkem kvalitní řemeslo. Pro zájemce je k nalezení na youtube. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 35367 Registrován: 5-2002 |
Bouřka: Pro zájemce je k nalezení na youtube. V těchto dnech to bude k nalezení i na webu ČT, kde to tuším včera šlo.
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3287 Registrován: 9-2009 |
Rok před dokončením filmu Zlá noc (1973), v němž byla po vraždě žena přenesena na důlní koleje, aby byl zločin po střetu s vlakem zamaskován, se u obce Vřesová stala skutečná vražda ženy, která byla po činu na jiném místě v bezvědomí odvezena na důlní koleje, aby ji zde přejel důlní vlak odvážející skrývku k zakladači. Tomuto kolejovému úseku se pak po dlouhá léta říkalo „U Mariány“. Vraždu dvacetileté servírky Marie Klepáčkové se dodnes nepodařilo objasnit, a kolem případu tak vznikly různé dohady. https://alef-investigation.cz/2025/08/31/recenze-reportaze-o-prip adu-vrazdy-marie-klepackove/ Obr. 1 Lokomotiva E 2 E u zakladače typu ZD 2100 (Příspěvek byl editován uživatelem Kuřil_p.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7210 Registrován: 12-2020 |
A bylo to opravdu v Komořanech? Já tam zahlédl elektrifikovanou dvoukolejku úzkého rozchodu, vlak jsem neviděl. Nicméně jsem to neviděl od začátku. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 35374 Registrován: 5-2002 |
J.M.: A bylo to opravdu v Komořanech? Mám za to, že to psali v titulkách. Vlak tam párkrát vidět byl, i pár mašin, takovejch těch důlních. Na jedné z nich bylo vidět číslo tuším 515.
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 116 Registrován: 10-2022 |
Zdravím, neporadil by jste někdo prosím, jak je to s provozem na vlečce Precheza v Přerově? Rád bych si tam zdokumentoval něco málo z provozu, ale vůbec nemám ponětí o tom, jak se tam zhruba jezdí. ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6241 Registrován: 5-2002 |
Obsluha vlečky jezdila na předávací kolejiště na 9. a pak kolem 13. hodiny. Ale netuším, zda to ještě platí. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7219 Registrován: 12-2020 |
Hajnej: Na jedné z nich bylo vidět číslo tuším 515. To by pak asi souhlasilo, neboť číslo 515 by měla mít loko typu 14E z roku 1958 na rozchod 1435 mm pro Komořanskou síť. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3288 Registrován: 9-2009 |
Film Zlá noc (1973) se údajně natáčel u podniku „SHR, DVIL, n. p., Komořany“, konkrétně v závodě „Důl Obránců míru“. Pod tento podnik v Komořanech organizačně spadal také závod „Důl Vrbenský“ (dnes areál Autodromu Most), kde se používal rozchod 900 mm. Kolejová doprava zde nebyla elektrifikována. Obr. 1 Záběr z filmu Zlá noc Obr. 2 Záběr na povrchový lom závodu Důl Obránců míru (Most - Důl Obránců Míru, těžba skrývky | Bárta, Jan | 1961) |