Diskuse » Železnice » Vlečky, vlečkové systémy, důlní dráhy « předcházející | další »

Vlečky, vlečkové systémy, důlní dráhy

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků  zobrazit všechny (73)   
 
Předchozí roky: 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 07. 1. 2020 Vagonet 60 07. 1. 2020 21:25
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 25. 2. 2020 Vagonet 60 25. 2. 2020 20:12
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 02. 4. 2020 Němec_z_ova 60 02. 4. 2020 14:40
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 15. 4. 2020 Bram 60 15. 4. 2020 11:06
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 05. 5. 2020 Miram 60 05. 5. 2020 22:02
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 19. 5. 2020 dědek_hank 60 19. 5. 2020 10:21
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 05. 6. 2020 Zdepa 60 05. 6. 2020 23:17
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 28. 6. 2020 Vagonet 60 28. 6. 2020 09:30
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 05. 7. 2020 Vagonet 60 05. 7. 2020 09:29
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 14. 8. 2020 Vagonet 60 14. 8. 2020 21:25
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 30. 9. 2020 Miram 60 30. 9. 2020 20:39
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 30. 11. 2020 lokomotivy_bardotky 60 30. 11. 2020 20:04
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 09. 1. 2021 Wagon 60 09. 1. 2021 13:27
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 24. 2. 2021 Vojtag 60 24. 2. 2021 17:34
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 08. 3. 2021 Quex 60 08. 3. 2021 14:04
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 03. 4. 2021 Vojtag 60 03. 4. 2021 15:15
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 29. 4. 2021 Vsdmichalka 60 29. 4. 2021 07:26
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 14. 5. 2021 Jussi 60 14. 5. 2021 00:15
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 11. 6. 2021 Albert74 60 11. 6. 2021 10:06
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 21. 7. 2021 Petr165 60 21. 7. 2021 20:52
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 22. 8. 2021 Zdepa 60 22. 8. 2021 09:04
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 10. 10. 2021 Vagonet 60 10. 10. 2021 21:40
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 01. 12. 2021 Němec_z_ova 60 01. 12. 2021 11:47
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 02. 1. 2022 AllForOnepnzs 60 02. 1. 2022 15:06
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 29. 1. 2022 Krumpolc 60 29. 1. 2022 23:46
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 11. 3. 2022 model 60 11. 3. 2022 10:29
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 26. 4. 2022 J.M. 60 26. 4. 2022 11:54
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 08. 6. 2022 Žlutý_petr 60 08. 6. 2022 11:31
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 04. 8. 2022 J.M. 60 04. 8. 2022 15:40
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 17. 9. 2022 Ahmad_Šáh_Masúd 60 17. 9. 2022 08:38
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 04. 12. 2022 Madusan 60 04. 12. 2022 16:13
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 25. 1. 2023 Rosta_kolmix 60 25. 1. 2023 22:53
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 19. 3. 2023 Ahmad_Šáh_Masúd 60 19. 3. 2023 17:52
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 20. 4. 2023 Boccelli 60 20. 4. 2023 13:19
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 25. 5. 2023 Bram 60 25. 5. 2023 10:38
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 13. 7. 2023 Vagonet 60 13. 7. 2023 10:42
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 22. 8. 2023 dědek_hank 60 22. 8. 2023 21:58
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 29. 9. 2023 Jakub_Cikhart 60 29. 9. 2023 18:16
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 14. 12. 2023 J.M. 60 14. 12. 2023 20:01
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 08. 3. 2024 carloromano 60 08. 3. 2024 18:49
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 13. 3. 2024 Miram 60 13. 3. 2024 16:32
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 18. 3. 2024 původní.gp 60 18. 3. 2024 16:08
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 22. 3. 2024 Hala_D 60 22. 3. 2024 01:19
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 30. 3. 2024 Hala_D 60 30. 3. 2024 19:24
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 02. 4. 2024 Tratovak 60 02. 4. 2024 11:21
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 04. 4. 2024 Miram 60 04. 4. 2024 10:49
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 10. 4. 2024 David_pecina 60 10. 4. 2024 17:02
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 18. 4. 2024 Miram 60 18. 4. 2024 14:30
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 22. 4. 2024 J.M. 60 22. 4. 2024 16:53
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 09. 5. 2024 J.M. 60 09. 5. 2024 11:01
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 18. 5. 2024 Vagonet 60 18. 5. 2024 09:55
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 05. 6. 2024 Hala_D 60 05. 6. 2024 19:47
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 11. 6. 2024 Vagonet 60 11. 6. 2024 12:16
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 19. 6. 2024 Hajnej 60 19. 6. 2024 23:42
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 17. 7. 2024 Hala_D 60 17. 7. 2024 22:21
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 31. 7. 2024 Joe 60 31. 7. 2024 12:55
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 02. 9. 2024 Němec_z_ova 60 02. 9. 2024 18:51
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 08. 10. 2024 Bram 60 08. 10. 2024 16:05
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 27. 10. 2024 Hala_D 60 27. 10. 2024 12:30
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 20. 11. 2024 dědek_hank 60 20. 11. 2024 14:20
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 05. 12. 2024 wask. 60 05. 12. 2024 22:35
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 08. 12. 2024 El_Barto 60 08. 12. 2024 20:50
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 05. 1. 2025 Zdepa 60 05. 1. 2025 19:23
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 02. 2. 2025 Doktor 60 02. 2. 2025 22:20
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 24. 3. 2025 Legoušek 60 24. 3. 2025 02:04
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 07. 6. 2025 honzaklonfar 60 07. 6. 2025 13:51
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 28. 6. 2025 Alešt 60 28. 6. 2025 22:20
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 08. 8. 2025 Tchytil 60 08. 8. 2025 20:35
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 17. 11. 2025 Vojtag 60 17. 11. 2025 12:32
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 14. 1. 2026 Miram 60 14. 1. 2026 20:19
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 12. 2. 2026 Vasekpetr1 60 12. 2. 2026 16:55
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 26. 3. 2026 Vojtag 60 26. 3. 2026 11:15
Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 18. 5. 2026 KOKI 60 18. 5. 2026 12:29
   autor příspěvek
BmbČ
Pátek, 22. května 2026 - 18:17:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9699
Registrován: 1-2007
Poslední etapa likvidace vlečky do budějckých papíren. Celou vlečku v délce 1,174 km zrušil Drážní úřad 31. 12. 2022. Přímo v areálu papírny začala likvidace vlečkového kolejiště včetně remízy už v roce 2015 (provoz papírenského stroje byl ukončen v prosinci 2012). Dnes firma Mondi Bupak, s.r.o.
https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=4795973
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Sobota, 23. května 2026 - 13:53:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3665
Registrován: 8-2008
Před pár dny jsem se neplánovaně vyskytl poblíž koncového úseku vlečky na Orlík, tak tady pár náhledů.
Trať jsem procházel v 90-tých letech, kdy tam ještě ležely koleje a tehdy byl koncový úsek z překladiště Lavičky na výkladiště Přehrada kvůli vzrostlé vegetaci (včetně stromů) průchodný jen velice obtížně.
Díky vytrhání kolejí je nyní průchozí velice dobře.

Tak pár postřehů:

těleso vlečky poblíž osady Kamenná



železniční přejezd na silnici Kamenná - Bohostice



další bývalý železniční přejezd - tentokrát těsně před překladištěm Lavičky (dnes turistické rozcestí "Pod Jedlovkou"



Úsek překladiště Lavičky - výkladiště Přehrada



Výkladiště Přehrada



(na prostředním snímku je vyčištěná část používaná jako příjezd k místním chatám)

Konec vlečky v km 16,008



Jinak mezi výkladištěm přehrada a někdejším areálem staveništěm přehrady se v lese dochovaly zbytky nějakého, pravděpodobně pásového dopravníku.



(Příspěvek byl editován uživatelem Krumpolc.)
Fotogalerie lokomotiv: http://krumpolc.rajce.idnes.cz/


Fotogalerie pohraničního opevnění z let 1936 - 1938: http://ropiky1938.rajce.idnes.cz/

..............................................................
Sobota, 23. května 2026 - 19:43:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3562
Registrován: 9-2003
Pár momentek z Kojetic na Moravě, kde se nachází vlečka firmy ADW, a to ze soboty 9. května 2026:






Z nejhoršího jsme uvnitř!
Úterý, 26. května 2026 - 20:59:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1704
Registrován: 6-2015
Tak schválně jestli poznáte kde, kdy, a o co šlo...
Úterý, 26. května 2026 - 22:03:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1705
Registrován: 6-2015
V trochu větší velikosti:
Neděle, 31. května 2026 - 16:56:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2135
Registrován: 11-2006
Přemýšlel jsem kam to dát, ale nakonec jsem příspěvek dal o vlákno vedle https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=4797546 - ale myslím, že to může být zajímavé i tady, že pohledem do stanice Louky nad Olší je vidět, že i po konci tězby na ČSM je v revíru železničně docela živo.
Neděle, 07. června 2026 - 10:14:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5758
Registrován: 6-2007
Z květnového provozu v krajině hnědého uhlí [kladivo]



A zanikajícího černého...

Neděle, 07. června 2026 - 11:30:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7200
Registrován: 12-2020
Jak silný je provoz v Komořanech prosím?
Neděle, 07. června 2026 - 12:39:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5759
Registrován: 6-2007
Záleží asi na postupu sanační těžby. Jeden den nejelo z D4 skoro nic celé dopoledne, protože se překládala pásovka. Druhý den za dopoledne tři soupravy. Jinak je asi nejsilnější provoz různých drezín, podbíječek a strojů.
Neděle, 07. června 2026 - 12:47:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7201
Registrován: 12-2020
Hm, díky. To už je velmi slabé. A Schwarze Pumpe jede pořád na plno?
Neděle, 07. června 2026 - 12:55:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5760
Registrován: 6-2007
Tam to bude asi podle toho jak moc zrovna svítí sluníčko nebo fouká vítr. Ale co jsem viděl tak zhruba každou hodinu vlak oběma směry. Za dva roky končí elektrárna Jänschwalde, tak na té severní části sítě pak asi klesne provoz.
Neděle, 07. června 2026 - 14:54:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4389
Registrován: 12-2007
je asi nejsilnější provoz různých drezín, podbíječek a strojů.
Aj to by bolo dobré pofotiť [wink]
Neděle, 07. června 2026 - 15:08:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7204
Registrován: 12-2020
Vojtag: Když jsme tam byli, tak ta severní část nějak nejezdila. Tak ještě dva roky je možnost. Díky.
Pondělí, 08. června 2026 - 10:26:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35360
Registrován: 5-2002
Komořany byly teď trochu k vidění v detektivce Zlá noc...
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
Pondělí, 08. června 2026 - 12:51:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2020
Registrován: 12-2003
Komořany byly teď trochu k vidění v detektivce Zlá noc...

Což mimochodem na dobu svého vzniku (1973) není špatný film - samozřejmě už to není žádný zázrak 60. let, ale ke cti mu slouží nulová normalizační propaganda a celkem kvalitní řemeslo. Pro zájemce je k nalezení na youtube.
Pondělí, 08. června 2026 - 14:06:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35367
Registrován: 5-2002
Bouřka: Pro zájemce je k nalezení na youtube.
V těchto dnech to bude k nalezení i na webu ČT, kde to tuším včera šlo.
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
Pondělí, 08. června 2026 - 18:38:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3287
Registrován: 9-2009
Rok před dokončením filmu Zlá noc (1973), v němž byla po vraždě žena přenesena na důlní koleje, aby byl zločin po střetu s vlakem zamaskován, se u obce Vřesová stala skutečná vražda ženy, která byla po činu na jiném místě v bezvědomí odvezena na důlní koleje, aby ji zde přejel důlní vlak odvážející skrývku k zakladači. Tomuto kolejovému úseku se pak po dlouhá léta říkalo „U Mariány“. Vraždu dvacetileté servírky Marie Klepáčkové se dodnes nepodařilo objasnit, a kolem případu tak vznikly různé dohady. https://alef-investigation.cz/2025/08/31/recenze-reportaze-o-prip adu-vrazdy-marie-klepackove/


Obr. 1 Lokomotiva E 2 E u zakladače typu ZD 2100

(Příspěvek byl editován uživatelem Kuřil_p.)
Úterý, 09. června 2026 - 06:02:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7210
Registrován: 12-2020
A bylo to opravdu v Komořanech? Já tam zahlédl elektrifikovanou dvoukolejku úzkého rozchodu, vlak jsem neviděl. Nicméně jsem to neviděl od začátku.
Úterý, 09. června 2026 - 10:06:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35374
Registrován: 5-2002
J.M.: A bylo to opravdu v Komořanech?
Mám za to, že to psali v titulkách.
Vlak tam párkrát vidět byl, i pár mašin, takovejch těch důlních. Na jedné z nich bylo vidět číslo tuším 515.
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
Úterý, 09. června 2026 - 15:20:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 116
Registrován: 10-2022
Zdravím, neporadil by jste někdo prosím, jak je to s provozem na vlečce Precheza v Přerově? Rád bych si tam zdokumentoval něco málo z provozu, ale vůbec nemám ponětí o tom, jak se tam zhruba jezdí. [fotic]
Úterý, 09. června 2026 - 19:59:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6241
Registrován: 5-2002
Obsluha vlečky jezdila na předávací kolejiště na 9. a pak kolem 13. hodiny. Ale netuším, zda to ještě platí.
Středa, 10. června 2026 - 17:34:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7219
Registrován: 12-2020
Hajnej: Na jedné z nich bylo vidět číslo tuším 515.
To by pak asi souhlasilo, neboť číslo 515 by měla mít loko typu 14E z roku 1958 na rozchod 1435 mm pro Komořanskou síť.
Středa, 10. června 2026 - 19:42:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3288
Registrován: 9-2009
Film Zlá noc (1973) se údajně natáčel u podniku „SHR, DVIL, n. p., Komořany“, konkrétně v závodě „Důl Obránců míru“. Pod tento podnik v Komořanech organizačně spadal také závod „Důl Vrbenský“ (dnes areál Autodromu Most), kde se používal rozchod 900 mm. Kolejová doprava zde nebyla elektrifikována.


Obr. 1 Záběr z filmu Zlá noc

Obr. 2 Záběr na povrchový lom závodu Důl Obránců míru (Most - Důl Obránců Míru, těžba skrývky | Bárta, Jan | 1961)
Nový příspěvek
     
  Text příspěvku:

  Uživatelské jméno:
  Heslo:
  Přílohy:
  Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
  Akce:
, více zde.