| Diskuse » Železnice » Tratě pod Beskydy | « předcházející | další » |
Tratě pod Beskydydolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 15418 Registrován: 6-2004 |
mě by zajímala veškerá historie, protože hlavní větev vedla z Kojetína do FM a dále do Bielsko-Bialej... hektometrovníky jsou od Kojetína... např. poblíž býv. HL Dobrotice a) Kojetín-Frýdek bývaly hlásky (úsek Koj-KM hradla), jak byl zabezpečen TZZ úsek Ostrava-Frýdek... už od začátku Hradlo Zaryje a Hradlo Skalka? Hlásky? b) kolikatero přejezdů s mechanickými závorami bylo v tom oblouku z Frýdku na Těšín? Známý uváděl, že tam někde z gymnázia dopoledne denně slyšeli cinkot zvonků mechanických závor, někdy rok 1977... kdo by měl TPP z té doby, prosím? TENTO OBLOUK - kolik přejezdů s mech. závorami tam bývalo? (Příspěvek byl editován uživatelem Fany.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2485 Registrován: 3-2015 |
"mě by zajímala veškerá historie, protože hlavní větev vedla z Kojetína do FM a dále do Bielsko-Bialej... hektometrovníky jsou od Kojetína... např. poblíž býv. HL Dobrotice a) Kojetín-Frýdek bývaly hlásky (úsek Koj-KM hradla), jak byl zabezpečen TZZ úsek Ostrava-Frýdek... už od začátku Hradlo Zaryje a Hradlo Skalka? Hlásky? b) kolikatero přejezdů s mechanickými závorami bylo v tom oblouku z Frýdku na Těšín? Známý uváděl, že tam někde z gymnázia dopoledne denně slyšeli cinkot zvonků mechanických závor, někdy rok 1977... kdo by měl TPP z té doby, prosím? TENTO OBLOUK - kolik přejezdů s mech. závorami tam bývalo? (Příspěvek byl editován uživatelem Fany.) " |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1117 Registrován: 5-2013 |
S200, Jurek_fm Podle pasportu je svršek (kolejnice, pražce, výhybky) na přeložce a ve stanici Paskov z r. 1989, když neuvažuji později měněné prvky. Propustky mají v evidenci psaný rok výstavby 1989 a 1990. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 19375 Registrován: 11-2002 |
Ajexg: někdy v dávné minulosti, ještě před osazením VÚD asi jo, jen kříže mi přijdou na už tehdy tak důležité kominukace málo. Podle tohoto němého pamětníka podle počtu kladek tipuju, že z nedalekého stavědla byl dálkově obsluhován nedaleký přejezd na ul Těšínské (který byla kdysi dost významná), další dvě kladky budou od vjezdu a předvěsti. Přejezd pod stavedlem se dost možná ovládal přímo ze stavedla, přejezd na Sadové už byl tipuju ovládán z nějakého Zv (ten mi přijde už daleko). |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4122 Registrován: 8-2009 |
K.A.F.: Díky Fany: Nepamatuji si tam žádné mechanické závory jak píše Alex. A to ani v době kdy tudy vedla tranzitní silniční doprava po tehdejší E7 (než se postavila estakáda). Přejezd co jsi fotil byl u tehdejšího stavědla a pak byl ještě dále v oblouku jeden na malé uličce taky bez závor.
Život je hořký. Bohudík !
Nebudu si měnit nick proto, že jsem se přestěhoval
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2486 Registrován: 3-2015 |
Takže elektrizace z Ostravy do Frýdku zatím až v roce 2031. https://zdopravy.cz/prehledne-slavonice-dulezitejsi-nez-liberec-s tat-proskrtal-plany-na-elektrizaci-dratu-se-docka-590-km-trati-28 2766/ |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18442 Registrován: 12-2009 |
To datum je začátek nebo konec prací? Ze slov elektrizuje do roku 2033 vyplývá, že v r.2031 má být hotovo . |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2487 Registrován: 3-2015 |
No raději bych se spoléhal na to, že to bude rok, kdy ty práce "začnou". |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 15422 Registrován: 6-2004 |
ad mechanické závory v dávné minulosti - žst. Frýdek-Místek Jurek_fm: jasně píši, že mě zajímá rok 1977 plus mínus... Je jasné, že tam byly, dvoje, troje, jedno Zv, zřejmě takto.... dnes lidé 70+ jistě znají a doplní.... díky (Příspěvek byl editován uživatelem Fany.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 140 Registrován: 9-2009 |
Frýdek měl do cca 1980 mechanické závory na všech třech přejezdech. Na Ostravské straně byly jedny závory přes cestu a k nim 2 závory pro chodníky po obou stranách cesty. Na Těšín byly závory pro cestu i chodník u stavědla a na Frýdlant taky jedny přes cestu.Na Těšínské ulici byly tuším mechanické závory taky. Dál na Slezské si nevybavuji.
https://eu.zonerama.com/MiraPa/896249?count=112
https://www.youtube.com/@miropa7348 http://www.pavelkovi.eu |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 15427 Registrován: 6-2004 |
5. 5. 2026 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4123 Registrován: 8-2009 |
Pa mir. Sqvělé snímky Odpovídá to roku 1973-74. Dobová vozidla a viditelné stavby. Tak evidentně si tyzávory nepamatuju![]()
Život je hořký. Bohudík !
Nebudu si měnit nick proto, že jsem se přestěhoval
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 19376 Registrován: 11-2002 |
Pa_mir: supr snímky i postřehy. Jen jsem trochu na pochybách o té výměně. Že by se tam +- v roce 1980 daly nově již tehdy poměrně zastaralé výstražníky VÚD a ne v těch letech řadu let vyráběné AŽD? Kdyby to bylo +- o 10 let dřív, bylo by už bez debat... ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 15428 Registrován: 6-2004 |
Frýdek měl do cca 1980 mechanické závory na všech třech přejezdech vynikající info i fota, díky.... ty dvoje pro chodce+silniční závory s plůtkem (na fotce) - odkud a kolika klikami otvírány... někde tam bývalo na výjezdu z FM směr Těšín jistě i Zv, kousek, tak kilometr ? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 15431 Registrován: 6-2004 |
Něco snímků z Holešova, sobotní Sp v režii řady 842: (Příspěvek byl editován uživatelem Fany.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 142 Registrován: 9-2009 |
https://eu.zonerama.com/MiraPa/896249?count=112
https://www.youtube.com/@miropa7348 http://www.pavelkovi.eu |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 15440 Registrován: 6-2004 |
|
|
Garfield
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 14109 Registrován: 10-2004 |
Odpoledne zrušený osobák z Frýdlantu do Ostravy kvůli poruchy soupravy. O hodinu později jedoucí měl nefunkčních polepených dveří snad víc než funkčních. Ale jinak pěkné svezení. Proti následné regionově z FM do Těšína nesrovnatelné. |
|
Kubajz
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 326 Registrován: 6-2006 |
O hodinu později jedoucí měl nefunkčních polepených dveří snad víc než funkčních. Pan Ohl Vám za chvíli vysvětlí, že je to úplně normálně, že u nových souprav se musí vychytat mouchy, nebo podobné jeho žvásty.
Předseda fanklubu SNÚ Bohumín
![]() ![]()
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18465 Registrován: 12-2009 |
Blbajz se zas ozval po dlouhé době, kdy čekal na nějakou podobnou větu? Ne, nebude komentovat nějakou výjimečnou událost. Dnes jsem viděl polepené dveře i na jednom slonu. A nedávno na žlutém voze, případně na polském. Co z toho plyne? ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 19381 Registrován: 11-2002 |
Škoda, že si nedovedeš odpustit to věčné ... "a vy zase bijete černochy".... Jako polovina polepených dveří je už trochu extrém, ale musí se nechat, že tohle už se vidí velmi zřídka. Tím netvrdím, že není X jiných různých problémů, ale oni ani ti catři nejsou řádné extra držáky a na 323 dostávají dost zabrat. Navíc se asi často pohybujeme v situaci, kdy pokud depo řeší otázku zda poslat něco s poleplama, ale co jede nebo neposlat nic, tak volí, sice trochu nešťastně ale vcelku správně, to první. A za tohle může částečně i kraj, který si pořídí 5 drahých hraček, ale aspoň trochu srovnatelnou náhradu už neřeší. Jsem hodně zvědav, až začnou PP najíždět km na nějaké dílny, zda se tomu náležitě upraví turnus nebo budou náhrady imrvére... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18466 Registrován: 12-2009 |
Žádné bití, jen a pouze skutečný stav = tohle už se vidí velmi zřídka. Prostě se sem tam pokazí dveře na všem. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 19382 Registrován: 11-2002 |
Řeknu to jinak - když půjdu reklamovat zkažený salám do Kaufu (třeba), tak reakce, že v Tescu (třeba) měli tuhle smradlavé párky to pochybení nijak nesníží. Spíše to vypoví něco o (chybějící) sebereflexi... ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 15449 Registrován: 6-2004 |
3x z 323: (Příspěvek byl editován uživatelem Fany.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18467 Registrován: 12-2009 |
No já nevynadám pokladní ani v tescu, ani v kaufalndu. Protož ze zpráv v médích vím, že se to občas stane každému. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3022 Registrován: 9-2011 |
Z Krnova do Hulína jede 729.609, okolo 16 odjela z Opavy, trasa přes Beskydy. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18472 Registrován: 12-2009 |
„Velký bejček“ vyrazil na svou cestu z Ostravy a přes Frýdek-Místek pokračoval směrem k Beskydám až do Ostravice.odkaz |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 19387 Registrován: 11-2002 |
Jacob: díky za echo, přes Frýdek se trefila akorát na padla. A lepší počasí snad už ani nemohlo být.. ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18473 Registrován: 12-2009 |
![]() ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 15467 Registrován: 6-2004 |
Trojanovice, září 2020 : (Příspěvek byl editován uživatelem Fany.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 19394 Registrován: 11-2002 |
Vypadá to, že 3117 zdechl v Kunčicích pod Ondřejníkem. I diky moudrému rozhodnutí SŽ, že v té stanici 3 koleje budou navždy zbytečné se tak holt kdovíjak dlouho bude jezdit větru, bo nemožno křižovat. |
|
Priapos
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2686 Registrován: 10-2012 |
Nemlich stejná moudrá rozhodnutí (redukce) činí SŽ(DC) permanentně při téměř každé modernizaci. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11811 Registrován: 2-2006 |
Na vlastní kůži: Dopravní závada aneb když musí hasiči evakuovat lidi z vlaku kvůli projetému návěstidlu: https://zdopravy.cz/na-vlastni-kuzi-cestu-na-rail-business-days-z pestrilo-projete-navestidlo-284736/ |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3670 Registrován: 8-2008 |
754.086 Kunčice p. Ondřejníkem 23.8.2010
Fotogalerie lokomotiv: http://krumpolc.rajce.idnes.cz/
Fotogalerie pohraničního opevnění z let 1936 - 1938: http://ropiky1938.rajce.idnes.cz/ .............................................................. |