| Diskuse » Železnice » 471, 671 a 575 LG - ešusy | « předcházející | další » |
471, 671 a 575 LG - ešusydolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 586 Registrován: 8-2019 |
Doufám, že nepracujete v žádné odpovědné funkci. (Příspěvek byl editován uživatelem Uacs495.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10145 Registrován: 9-2011 |
Než je opékat v nevětratelným prvním článku 14T Já teda nevim, ale s kočárem, a zvlášť se stereokočárem, bych se do té úzké uličky mezi sedadly v prvním článku 14T (kterej je navíc bez dveří a leze se do něj přes schůdek z druhýho článku) ani nenacpal.
Všichni jste volové. Servít
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 29 Registrován: 9-2025 |
"Doufám, že nepracujete v žádné odpovědné funkci." Takže věcné argumenty vám definitivně došly. Kdyby vás někdy pustili do ciziny, podívejte se, kde mají jedničku třeba jednotky Stadler KISS (CityJet, nový Railjet, NEO pro Šlesvicko-Holštýnsko, ale i ZSSK). Vše schválené v nedávné minulosti a vyráběné dnes. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 587 Registrován: 8-2019 |
Očekával jsem tuto reakci. |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 26646 Registrován: 3-2007 |
"Než je opékat v nevětratelným prvním článku 14T Já teda nevim, ale s kočárem, a zvlášť se stereokočárem, bych se do té úzké uličky mezi sedadly v prvním článku 14T (kterej je navíc bez dveří a leze se do něj přes schůdek z druhýho článku) ani nenacpal." Podstata je v tom, že všechno starý je lepší než to nový přece. I s hajzlem na noze radši leze do T3. (Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 35023 Registrován: 5-2002 |
Uacs: Doufám, že nepracujete v žádné odpovědné funkci. ... Očekával jsem tuto reakci. Doporučoval bych ubrat na příkrosti a přidat na pochopení textu... Ono totiž z toho odstavce (3) nijak neplyne to, co nám tu pořád dokola opakuješ. Ta označená místa fakt nemusí být nalepena co nejblíž u dveří, ba právě naopak ty TSI říkají, že mají být v "saloonu". Prostě se v každém relevantním prostoru dle (1) má označit 10 % míst, a to v rámci tohoto prostoru co nejblíž vchodu, to je celé. Ba dokonce z toho (1) neplyne ani to, že jedno každé z toho desátku míst musí být vhodné pro všechny druhy postižení. Kdyby se to vykládalo tak dogmaticky, jak nám tu celou dobu předkládáš k věření, musela by u prakticky každých dveří vzniknout slepenice sedadel všech tříd a prostoru pro vozíčky, přes kterou by všichni ostatní klopýtali. To vše samozřejmě v blízkosti hajzlíku přístupného vozíčkem. Docela by se na to hodila parafráze revolučního hesla fousatých klasiků: "postižení všech tříd, vysemeňte se u dveří"...
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3658 Registrován: 8-2008 |
471.075 Úholičky 11.4.2014
Fotogalerie lokomotiv: http://krumpolc.rajce.idnes.cz/
Fotogalerie pohraničního opevnění z let 1936 - 1938: http://ropiky1938.rajce.idnes.cz/ .............................................................. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18269 Registrován: 12-2009 |
Oba víkendoví Sp do Beskyd, linka R61. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5685 Registrován: 3-2015 |
Noc na Karlštejně. V hlavní roli soupravy Ešusů 47-24, ještě vlivem noční výluky do Berouna. Použil jsem vyšší ISO, tak abych mohl nasnímat, ještě pár fotek, takto v nočního Karlštejna, které mi chyběly do sbírky. Tady už se musí projevit ten šum, ale pro mě je rozhodující ostrý obraz na výsledném snímku, tak ty hodnoty nastavuju dál a rozumnou rychlost závěřky, kterou udržím ještě z ruky, při ještě rozumné kvalitě na daném přístroji. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5691 Registrován: 3-2015 |
Az práce mě nutí si pořídit nový telefon, protože jsem sto let za opicemi s kolegy v tom, oni komunikují taky přes Whatsapp a já to vůbec neznám a zjišťuji, že ten služební fotí daleko lépe a zvládá různé podmínky i v noci a ostře, ten muj z roku 2013 a co z toho leze za hrůzy, což je pochopitelný z toho ve tmě nevyfotím nic kompaktem taky prd za tmy. A zrcadlovka bez stativu mě akorát donutí za tmy v noci zvyšovat ISO hodnoty, ale na statické obrázky to stačí.. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5795 Registrován: 3-2015 |
Ešusy v Berouně dnes brzy po ránu, před spojením dvou souprav Panťáků. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5804 Registrován: 3-2015 |
Mě by zajímalo, kdo těm Ukrajinkám v Berouně co uklízejí pravidelně Ešusy, nařídil, aby ještě vydrhli čelní skla u těch souprav, včera i dneska tam s nástavci, buď rovnou z kolejiště, nebo při spojení dvou, vylezou na ten spojovací mechanizmus za narázníky a stěrkou do pak čistí. Když už jezdí jednou za čas na myčku, tam se to přeci vezme sakumprásk vše najednou. Možná si to vyžádaly dráhy přímo, aby to tu udělali.. |
|
Jirka
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 874 Registrován: 5-2002 |
Tys nikdy neviděl, jak si fírové čistí čelní skla? Jednou za čas na myčce to fakt nestačí. Tady si to asi pořešily ČD takto. Jinde lezou po mašinách fírové...
Jirka.
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5807 Registrován: 3-2015 |
Samozřejmě že jsem je viděl mnohokrát, ale tohle mi přijde zvláštní, aby ženská lezla se stěrkou nahoru, příště se jich zeptám. ![]() |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 26901 Registrován: 3-2007 |
No v zemích exSSSR je to úplně normální, tam ženy dělaly na traťovce nebo asfaltovaly silnice úplně běžně - vot emancipace. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5808 Registrován: 3-2015 |
Já to chápu a ted jak už je teplo a svítí sluníčko to mytí oken si vysloveně žádá, proto s tím evidentně začaly až teď u ešusů a jim tam pořád říkám, hlavně v klidu a to přecházení přes koleje, i když mají reflexní vesty, oni do toho kolejiště můžou, pro ně by bylo velice nepraktické s kbelíky chodit podchodem. |
|
Hans363
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 421 Registrován: 7-2013 |
Jeník_H.. : Však to je již dlouho běžný stav v mnoha stanicích po ČR. V Berouně tedy teď zřejmě nově. Jsou vybrané obraty u kterých je málo času (pod 20 minut) a u těch je čištění zřízeno externí firmou. Žádná senzace. (Příspěvek byl editován uživatelem Hans363.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5811 Registrován: 3-2015 |
Však já jsem se doma dneska taky pustil do oken, jakmile se trochu oteplilo kolem deváté, vrhl jsme se na balkonový okna a zítra ještě udělám zbytek, ty ženy mě vlastně i tomu inspirovaly z nádraží, abych si to projel taky doma..![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18361 Registrován: 12-2009 |
vylezou na ten spojovací mechanizmus za narázníky a stěrkou do pak čistí. Tak aby se to někde neobjevilo v tisku. Bezpečáci by si smlsli. Normálně to firmy čistí stěrkami na dlouhé tyči, ze země. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18362 Registrován: 12-2009 |
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5817 Registrován: 3-2015 |
Běžně jo, když je pouze jedna souprava ešusu ve stanici, potom vezmou dlouhou tyč na to nasadí stěrku a čistí z kolejiště to čelní sklo, ale když jsou dva zapřažený tam, tak jak to provedou, když to taky musí evidentně udělat, viděl jsem obojí.. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1095 Registrován: 4-2009 |
"471.002 jezdila bez vložáku od výroby, po vyrobení prvních 8 sériových souprav (ve složení 471.x + 071.(x - 1) + 971.x, x = 3...10) se vyrobil 071.010 a vložil do soupravy 002. Při vhodných příležitostech se pak vložáky přesouvaly tak, aby číselně seděly s krajními vozy, ale nebylo to hned. " O této Hliníkové rošádě jsem ani nevěděl. ONJ jsem opustil, když jich bylo pět (dvojka bez 071) a vrátil se, když jezdilo cca 20 kusů už se svými 071. Přesto jsem našel takovou odlišnost. Všimnete si něčeho zvláštního na 071 003?
Umění žít spočívá v tom, umět se včas rozhodnout, na co se dřív vysrat...
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5843 Registrován: 3-2015 |
Večer a zkraje noci kontrolovali hoši ze zprávy, Ešusy v Berouně, každý co přijel od Prahy, pěkně se žebříkem a nahoru zkontrolovat sběrač, vše jsem opodál pozoroval. ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 13841 Registrován: 9-2002 |
Ono se taky dovyrobilo něco málo dodatečně jako náhrada toho, co se zničilo při nehodách - určitě nejmíň jeden hnací a určitě aspoň jeden vložák. Někdo to jistě upřesní...
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt. |
|
El_Barto
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 451 Registrován: 9-2024 |
Dodatečně po nehodách vyrobeny byly 471.003 (na štítku rok výroby 2017), 471.040 (2018) a 971.005 (2011). Dále byly zničeny už bez náhrady 471.065, 071.075 a 971.075, tam se ze zbývajících vozů složila jednotka 471.075 + 071.065 a 971.065. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18494 Registrován: 5-2004 |
971.005 je novej. Má i velkej kolokočárkooddíl |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9730 Registrován: 8-2003 |
Zadní Třebań ► 971-038-,-471-038
World In My Eyes...
cestuji ekonomicky a to pouze první třídou |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8906 Registrován: 10-2003 |
Vnější kamery na 49 jsou už dlouho? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4933 Registrován: 11-2007 |
Nemá někdo přehled výrobních čísel Slonů pro Litvu a Ukrajinu? Díky |
|
Administrátor Číslo příspěvku: 76245 Registrován: 4-2003 |
Odklizeno do všeobecné neželzniční. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2473 Registrován: 6-2005 |
Na 049 je to novinka, delší dobu už jsou na 048. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3172 Registrován: 4-2011 |
471.040, to byl ten, co dostal chuť na Ugovu šťávu a projel do haly na Masně? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 35262 Registrován: 5-2002 |
OT: ano.
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5865 Registrován: 3-2015 |
. |
|
Administrátor Číslo příspěvku: 76269 Registrován: 4-2003 |
Teď už po více jak 10 letech sem ty fotky snad dát mohu - vracel jsem se zrovna z jistého podniku nad Palmovkou: Ono vůbec 14. července je podivné datum - při návratu z téže hospody o 5 let později (2020) jsem dojel přerovským R 899 pouze do Úval (neb ešus zkoušel přetlačit pošťák) a naopak již v roce 2007 jsem v ten samý den po návratu z Burgasu(?) nestihl rychlík do Budějc, co zharmonikoval žabáka v Čerčanech. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 35268 Registrován: 5-2002 |
Téhož dne taky dobyli Bastilu a narodil se Karel Gott...
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8598 Registrován: 6-2016 |
Též "Majkl Dejvid"![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 13860 Registrován: 9-2002 |
Tady je toho spousta... https://cs.wikipedia.org/wiki/14._%C4%8Dervenec
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8658 Registrován: 8-2006 |
Ešusy mají nějaké zelené smetáky (.004, .043 a možná i další). |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5869 Registrován: 3-2015 |
Ano těch sběračů u ešusů už jsem si v Berouně taky všiml, některé tam mají nahoře zelené části sběrače. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2474 Registrován: 6-2005 |
Mnoho dalších ![]() Namátkově 001, 017, 024, 037.... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5874 Registrován: 3-2015 |
971 045 stál dnes velkou část soboty v Berouně, zabíral neustále nultou kolej, až později odpoledne ho odtáhl jiný elefant do Prahy, je možný, že měl poruchu a nemohl jezdit. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10210 Registrován: 9-2011 |
Právě nám pod okny (býv. čekačky, tj. trať Zahraďák - Krč) zastavil dvojitý ešus. Zelené konce sběračů mají obě jednotky .
Všichni jste volové. Servít
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6776 Registrován: 9-2003 |
Zelené uši na ešusech se množí. Prý to má nějakou souvislost s těmi pády smetáků na 171.
NOBLE BRICKS
|
|
Fandaprudič
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3183 Registrován: 3-2009 |
Ano. Má. Díky reflexní zelené je lépe vidět počínající poškození uší. Snadnější kontrola pro všechny. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10215 Registrován: 9-2011 |
V 10.20 tu zastavil druhý dvoješus (též zelené uši), takže obě koleje mezi ZM a Krkem jsou obsazené (volná je ještě ta samostatná kolej, co se odděluje až ze 4kolejky).
Všichni jste volové. Servít
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10218 Registrován: 9-2011 |
Druhý ešus odjel před 13. hodinou zpět směr ZM, první ještě zůstává. Vypadá to, že tu byly odstaveny během dopoledně-poledního sedla.
Všichni jste volové. Servít
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5880 Registrován: 3-2015 |
Dá se jich stále dost potkat i bez zelených uší . |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1 Registrován: 5-2026 |
Díky té výrazné reflexní barvě na koncovkách lišt, jde vidět, kde dojde ke kontaktu a poškození lišty. Při kontaktu (bouchnutí) s části trakčního vedění, to nechá reflexní čmouhu. Je to spolupráce ČD a SŽ, aby se to vyřešilo. (Příspěvek byl editován uživatelem irish_kolcov.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8668 Registrován: 8-2006 |
Díky.![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3176 Registrován: 4-2011 |
honzaklonfar: a Karel Gott. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5886 Registrován: 3-2015 |
Do Berouna včera později zavítal 471 049 stále pořád v klasickém schématu ešusu. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5 Registrován: 1-2026 |
Zastávka "U Medvěda". Konečná stanice, prosíme vystupte. (Příspěvek byl editován uživatelem adolfino.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5895 Registrován: 3-2015 |
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18469 Registrován: 12-2009 |
Když uviděli tohle, https://zdopravy.cz/s-bouzovem-a-jeseniky-na-skrini-v-olomouckem- kraji-vyjedou-vlaky-se-specialnimi-polepy-283805/ bylo jim líto, že je jen pidí nátěr a udělali reklamu na Krkonoše. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8672 Registrován: 8-2006 |
V Čelákovicích (chcíplej?) 471.013 cca v 16:50 na čtvrté, 471.030 stále odolává PIDí verzi.![]() ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 926 Registrován: 11-2018 |
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8675 Registrován: 8-2006 |
Troješus 471.022+.026+.061 (snad jsou čísla správně) projel cca v 16:40 Čelákovicemi směr Praha. Ešusy se vracely z myčky v HK? Jak dlouho tam vlastně jezdí, případně budou jezdit? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 103 Registrován: 2-2024 |
"Troješus 471.022+.026+.061 (snad jsou čísla správně) projel cca v 16:40 Čelákovicemi směr Praha. Ešusy se vracely z myčky v HK? Jak dlouho tam vlastně jezdí, případně budou jezdit?" |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8676 Registrován: 8-2006 |
Dík. Myčka v Praze je přístupná, nebo je tam špatný přístup? Měl jsem za to, že se jezdilo do HK, protože byly rozkopané Vršovice, resp. ONJ (nebo co a kde přesně). No a teď zas je/bude rozkopaný HK. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2 Registrován: 10-2025 |
Myčka v Praze je v rekonstrukci a vypadá to, že ještě hodně dlouho bude. Proto jezdí 471 do Hradce. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8677 Registrován: 8-2006 |
Díky.![]() |