Diskuse » Železnice » Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš « předcházející | další »

Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků  zobrazit všechny (152)   
 
Předchozí roky: 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 06. 1. 2020 Asdf 60 06. 1. 2020 22:22
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 30. 1. 2020 Cyrda 60 30. 1. 2020 22:44
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 05. 2. 2020 Hajnej 60 05. 2. 2020 21:27
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 15. 2. 2020 Hajnej 60 15. 2. 2020 12:50
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 26. 2. 2020 22michal 60 26. 2. 2020 09:45
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 02. 3. 2020 Libcha 60 02. 3. 2020 07:41
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 08. 3. 2020 Avia_Furgon 60 08. 3. 2020 20:57
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 11. 3. 2020 pilot.pirx 60 11. 3. 2020 13:42
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 25. 3. 2020 David_jaša 60 25. 3. 2020 07:26
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 30. 3. 2020 Pavel_Večeřa 60 30. 3. 2020 21:33
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 05. 4. 2020 Jiri_Heracek 60 05. 4. 2020 11:09
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 16. 4. 2020 Mladějov 60 16. 4. 2020 12:19
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 14. 5. 2020 pilot.pirx 60 14. 5. 2020 09:36
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 01. 6. 2020 Agent 60 01. 6. 2020 20:11
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 20. 6. 2020 Haan 60 20. 6. 2020 22:10
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 28. 6. 2020 K6S31ODR 60 28. 6. 2020 23:25
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 12. 7. 2020 Komis 60 12. 7. 2020 19:50
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 27. 7. 2020 Oldcerry 60 27. 7. 2020 10:35
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 06. 8. 2020 Amper 60 06. 8. 2020 18:36
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 22. 8. 2020 Marcel_Štancl 60 22. 8. 2020 09:30
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 07. 9. 2020 Tony 60 07. 9. 2020 12:46
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 01. 10. 2020 Marcel_Štancl 60 01. 10. 2020 10:45
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 15. 10. 2020 K._A._F. 60 15. 10. 2020 17:46
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 13. 11. 2020 Petr_Šimral 60 13. 11. 2020 00:22
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 16. 11. 2020 Amper 60 16. 11. 2020 22:00
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 17. 11. 2020 Petr_barchánek 60 17. 11. 2020 11:45
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 18. 11. 2020 Petr_Šimral 60 18. 11. 2020 16:03
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 19. 11. 2020 T_._H_. 60 19. 11. 2020 08:25
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 19. 11. 2020 dědek_hank 60 19. 11. 2020 23:36
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 21. 11. 2020 Pezos 60 21. 11. 2020 20:16
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 01. 12. 2020 honzaklonfar 60 01. 12. 2020 07:25
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 03. 12. 2020 Hajnej 60 03. 12. 2020 22:28
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 21. 12. 2020 Pikehead 60 21. 12. 2020 18:14
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 05. 1. 2021 Amper 60 05. 1. 2021 20:59
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 12. 1. 2021 honzaklonfar 60 12. 1. 2021 12:53
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 24. 1. 2021 Zadar_Volaj 60 24. 1. 2021 00:14
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 08. 2. 2021 kyklop499 60 08. 2. 2021 00:56
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 02. 3. 2021 Honzasl 60 02. 3. 2021 23:47
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 23. 3. 2021 Petr_Šimral 60 23. 3. 2021 16:53
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 19. 4. 2021 train159 60 19. 4. 2021 09:36
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 26. 4. 2021 S4991023 60 26. 4. 2021 15:53
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 02. 5. 2021 Markovskyj 60 02. 5. 2021 20:16
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 07. 5. 2021 Trs2004 60 07. 5. 2021 22:44
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 14. 5. 2021 Agent 60 14. 5. 2021 20:39
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 23. 5. 2021 Fany 60 23. 5. 2021 10:47
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 17. 6. 2021 Apollo_17 60 17. 6. 2021 22:05
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 02. 7. 2021 Sonic 60 02. 7. 2021 18:21
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 18. 7. 2021 Amper 60 18. 7. 2021 08:39
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 19. 7. 2021 David_jaša 60 19. 7. 2021 17:28
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 25. 7. 2021 Bobik 60 25. 7. 2021 19:20
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 15. 8. 2021 Viajero 60 15. 8. 2021 13:30
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 16. 8. 2021 Prag 60 16. 8. 2021 13:49
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 17. 8. 2021 Petr_Šimral 60 17. 8. 2021 22:08
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 19. 8. 2021 RadekŠ 60 19. 8. 2021 15:33
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 25. 8. 2021 Petr_barchánek 60 25. 8. 2021 09:26
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 28. 8. 2021 Paul2no 60 28. 8. 2021 08:20
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 08. 9. 2021 Petr_barchánek 60 08. 9. 2021 10:19
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 18. 9. 2021 Honzasl 60 18. 9. 2021 14:16
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 05. 10. 2021 Pavel_Večeřa 60 05. 10. 2021 06:17
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 27. 10. 2021 Hajnej 60 27. 10. 2021 20:11
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 19. 11. 2021 Pikehead 60 19. 11. 2021 09:23
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 04. 12. 2021 Mladějov 60 04. 12. 2021 19:11
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 08. 12. 2021 Libcha 60 08. 12. 2021 13:26
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 12. 12. 2021 David_jaša 60 12. 12. 2021 19:15
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 15. 12. 2021 Desiro 60 15. 12. 2021 23:10
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 22. 12. 2021 Desiro 60 22. 12. 2021 09:56
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 29. 12. 2021 K6S310DR 60 29. 12. 2021 19:01
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 01. 1. 2022 Vasekpetr1 60 01. 1. 2022 16:58
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 08. 1. 2022 Hajnej 60 08. 1. 2022 08:17
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 22. 1. 2022 Mladějov 60 22. 1. 2022 17:21
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 13. 2. 2022 Hajnej 60 13. 2. 2022 12:55
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 01. 3. 2022 RadekŠ 60 01. 3. 2022 14:05
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 31. 3. 2022 121019 60 31. 3. 2022 15:42
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 28. 4. 2022 Aleš_Liesk. 60 28. 4. 2022 09:14
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 14. 6. 2022 Marcel_Štancl 60 14. 6. 2022 09:24
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 24. 7. 2022 Ml636 60 24. 7. 2022 17:55
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 23. 8. 2022 Mařin 60 23. 8. 2022 21:17
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 29. 9. 2022 Apollo_17 60 29. 9. 2022 09:15
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 17. 10. 2022 Persink163054 60 17. 10. 2022 19:16
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 06. 11. 2022 Agent 60 06. 11. 2022 17:42
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 17. 11. 2022 Mořepetr 60 17. 11. 2022 13:42
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 01. 12. 2022 Asdf 60 01. 12. 2022 00:46
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 25. 12. 2022 Markovskyj 60 25. 12. 2022 20:26
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 14. 1. 2023 dědek_hank 60 14. 1. 2023 01:02
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 28. 2. 2023 Persink163054 60 28. 2. 2023 19:22
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 15. 3. 2023 Hajnej 60 15. 3. 2023 10:33
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 31. 3. 2023 dany 60 31. 3. 2023 11:37
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 20. 4. 2023 ffff 60 20. 4. 2023 20:05
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 30. 4. 2023 Jezevec 60 30. 4. 2023 12:59
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 07. 5. 2023 RadekŠ 60 07. 5. 2023 11:48
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 09. 5. 2023 mot 60 09. 5. 2023 22:33
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 14. 5. 2023 Luboš_3.21 60 14. 5. 2023 22:03
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 06. 6. 2023 dany 60 06. 6. 2023 19:51
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 23. 6. 2023 Hajnej 60 23. 6. 2023 16:49
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 11. 7. 2023 Bram 60 11. 7. 2023 11:47
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 09. 8. 2023 Focus1976 60 09. 8. 2023 21:22
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 31. 8. 2023 Hungry_bear 60 31. 8. 2023 12:27
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 18. 9. 2023 Výpravčíxy 60 18. 9. 2023 12:42
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 26. 9. 2023 starý_Ivoš 60 26. 9. 2023 13:29
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 03. 10. 2023 Agent 60 03. 10. 2023 12:12
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 07. 10. 2023 Hungry_bear 60 07. 10. 2023 09:53
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 11. 10. 2023 Hungry_bear 60 11. 10. 2023 12:50
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 27. 10. 2023 dany 60 27. 10. 2023 12:32
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 16. 11. 2023 Hajnej 60 16. 11. 2023 16:16
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 10. 12. 2023 Agent 60 10. 12. 2023 23:37
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 12. 1. 2024 Mouka 60 12. 1. 2024 12:37
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 22. 1. 2024 Jirkaxxxl 60 22. 1. 2024 15:34
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 26. 2. 2024 Sebu 60 26. 2. 2024 21:19
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 15. 3. 2024 Mořepetr 60 15. 3. 2024 14:16
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 08. 4. 2024 Avia_Furgon 60 08. 4. 2024 21:49
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 05. 5. 2024 dědek_hank 60 05. 5. 2024 21:58
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 30. 5. 2024 Tatar 60 30. 5. 2024 12:24
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 14. 7. 2024 Mladějov 60 14. 7. 2024 12:47
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 30. 7. 2024 Hajnej 60 30. 7. 2024 18:35
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 05. 9. 2024 Aleš_Liesk. 60 05. 9. 2024 08:22
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 13. 9. 2024 dany 60 13. 9. 2024 13:11
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 02. 10. 2024 Hajnej 60 02. 10. 2024 16:14
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 06. 10. 2024 Qěcy 60 06. 10. 2024 15:06
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 11. 10. 2024 Hajnej 60 11. 10. 2024 14:25
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 20. 10. 2024 Petr_Šimral 60 20. 10. 2024 13:25
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 14. 11. 2024 Marcel_Štancl 60 14. 11. 2024 07:03
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 12. 12. 2024 Tajemný_em 60 12. 12. 2024 13:19
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 20. 12. 2024 Marcel_Štancl 60 20. 12. 2024 15:30
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 30. 12. 2024 usosed 60 30. 12. 2024 17:38
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 14. 2. 2025 Johny11 60 14. 2. 2025 18:26
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 26. 2. 2025 Petr_Šimral 60 26. 2. 2025 22:30
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 28. 2. 2025 Mouka 60 28. 2. 2025 12:03
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 04. 3. 2025 David_jaša 60 04. 3. 2025 11:51
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 10. 3. 2025 Pikehead 60 10. 3. 2025 08:04
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 19. 3. 2025 Hopa26 60 19. 3. 2025 18:49
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 21. 4. 2025 Mladějov 60 21. 4. 2025 12:13
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 31. 5. 2025 Tajemný_em 60 31. 5. 2025 11:37
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 22. 6. 2025 dany 60 22. 6. 2025 19:16
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 07. 7. 2025 M250.0 60 07. 7. 2025 21:41
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 10. 7. 2025 honzaklonfar 60 10. 7. 2025 08:14
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 09. 8. 2025 Mladějov 60 09. 8. 2025 19:04
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 13. 8. 2025 TMB 60 13. 8. 2025 09:10
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 25. 8. 2025 Hajnej 60 25. 8. 2025 16:46
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 13. 9. 2025 Němec_z_ova 60 13. 9. 2025 11:03
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 23. 10. 2025 Hajnej 60 23. 10. 2025 07:50
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 01. 12. 2025 Aleš_Liesk. 60 01. 12. 2025 11:05
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 18. 12. 2025 Mladějov 60 18. 12. 2025 20:17
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 23. 12. 2025 Martin_zlivský 60 23. 12. 2025 16:06
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 13. 1. 2026 Šmajchl 60 13. 1. 2026 14:35
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 20. 2. 2026 Mladějov 60 20. 2. 2026 23:56
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 03. 3. 2026 Asdf 60 03. 3. 2026 21:00
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 10. 3. 2026 Doktor 60 10. 3. 2026 08:22
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 22. 3. 2026 Krimitz 60 22. 3. 2026 11:38
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 12. 4. 2026 Qěcy 60 12. 4. 2026 13:53
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 21. 4. 2026 Viajero 60 21. 4. 2026 11:18
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 02. 5. 2026 Doktor 60 02. 5. 2026 11:02
Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 29. 5. 2026 JanJanek 60 29. 5. 2026 14:36
   autor příspěvek
Pátek, 29. května 2026 - 15:09:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35311
Registrován: 5-2002
JJ: Úseku traťového
No jenže do jednoho traťového úseku se vejde několik úseků napínacích, takže se zase velkým obloukem vracíme k té vzdušné izolaci...
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
h2o
Pátek, 29. května 2026 - 18:09:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 126
Registrován: 8-2013
Hajnej:
"A jakého úseku? Napínacího, napájecího, samostatně vypínatelného...?"

No hlavně měřeného úseku.
Sobota, 30. května 2026 - 14:01:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 278
Registrován: 12-2017
Podle všeho to vypadá, že se za protektorátu jezdilo z Prahy do Brna přes Vysočinu. Nevěděl by někdo, jaká byla jízdní doba rychlíku. Odhaduji tak 6 hodin.
Mladějov
Sobota, 30. května 2026 - 14:27:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27040
Registrován: 3-2007
Podle čeho všeho?
Sobota, 30. května 2026 - 14:58:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 279
Registrován: 12-2017
Že Svitavsko už součástí Protektorátu nebylo. A v tomto článku https://www.idnes.cz/cestovani/po-cesku/zanikle-trate-70-brno-kra lovo-pole-ceska-stara-tisnovka-zeleznice-cesko.A230803_231307_po- cesku_vrja se píše o tom, že za Protektoratu byla stará tisnovka hlavní trati. No délku spojení jsem odhadl na 270 a průměrna rychlost 40. To tedy spíše vychází 6,75 hodin.
Sobota, 30. května 2026 - 15:27:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35313
Registrován: 5-2002
ffff: Tišnovka nebyla ani tak hlavní tratí, jako spíš jedinou přes Žďár. Ale taky se dalo jet přes Jihlavu a Okříšky, což byla trať svými parametry o fous "hlavnější" a bez úvratě.
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
Sobota, 30. května 2026 - 18:59:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2746
Registrován: 3-2013
Nejspíš se jezdilo normálně přes Českou Třebovou peáží přes Říší zabraná území.
Sobota, 30. května 2026 - 19:36:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35315
Registrován: 5-2002
TMB: taky si myslím...
Jen jsem chtěl naznačit, že ta Tišnovka je asi tak nejméně pravděpodobná.
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
Sobota, 30. května 2026 - 20:52:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 523
Registrován: 7-2017
Na přehledné mapě k "Úřednímu jízdnímu řádu" z doby protektorátu je spoj Praha - Třebová - Brno veden pod číslem 518.
Neděle, 31. května 2026 - 15:47:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 75
Registrován: 8-2017
Podle všeho to vypadá, že se za protektorátu jezdilo z Prahy do Brna přes Vysočinu. Nevěděl by někdo, jaká byla jízdní doba rychlíku. Odhaduji tak 6 hodin.

Jezdilo se takto:
application/pdfSvatkuv prazsky obchodni a turisticky jizdni rad, platny od 5.kvetna 1941
33_35-37.pdf (1063.3 k)
Quex
Neděle, 31. května 2026 - 21:17:54  
Administrátor
Číslo příspěvku: 9668
Registrován: 5-2002
Nejspíš se jezdilo normálně přes Českou Třebovou peáží přes Říší zabraná území.

Samozřejmě, dokonce na několika místech, stejně jako do Ostravy. Stará tišnovka v tomhle neměla žádný význam, taky se už za války začala stavět nová trať přes Vysočinu v současné podobě, ale dokončená byla až v roce 1953.
"Doba střelců neskončila. A já Vás o tom přesvědčím. A nejen Vás!"
Pondělí, 01. června 2026 - 09:37:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 280
Registrován: 12-2017
Dekuji za odpovědi.
Wokodobe
Pondělí, 01. června 2026 - 16:51:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 730
Registrován: 11-2006
Hajnej:
"ffff: Tišnovka nebyla ani tak hlavní tratí, jako spíš jedinou přes Žďár. Ale taky se dalo jet přes Jihlavu a Okříšky, což byla trať svými parametry o fous "hlavnější" a bez úvratě."
Na tišnovské byla úvrať?
M_g
Pondělí, 01. června 2026 - 17:18:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2272
Registrován: 6-2006
Ano, od Pohledských Dvořáků se přecházelo na "Chotěbořskou" trat.
Tunel nebyl.
Pondělí, 01. června 2026 - 20:02:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4957
Registrován: 5-2004
Tak za protektorátu už nebyl až takový důvod se snažit nepřekročit hranici, za druhé republiky ta motivace asi byla poněkud silnější...
Pondělí, 01. června 2026 - 20:35:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13452
Registrován: 5-2002
Mám KJŘ z roku 1940, zde jsou jen Os.


Pak mám mezeru a v roce 1937 jsou taky jen Os.



Tento názor píši jako soukromá osoba prodchnutá celým životem železnicí, nikoliv jako zaměstnanec dopravce nebo člen nějakého spolku.
Quex
Pondělí, 01. června 2026 - 20:44:59  
Administrátor
Číslo příspěvku: 9672
Registrován: 5-2002
Tak za protektorátu už nebyl až takový důvod se snažit nepřekročit hranici, za druhé republiky ta motivace asi byla poněkud silnější...

Ale ta peážní doprava právě vznikla z důvodu okamžité potřeby v podstatě ihned po realizaci mnichovské dohody, to byla jedna z navazujících dohod, takže už v říjnu 1938 se takto jezdilo.
"Doba střelců neskončila. A já Vás o tom přesvědčím. A nejen Vás!"
Úterý, 02. června 2026 - 08:49:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10232
Registrován: 9-2011
Na tišnovské byla úvrať?
V Německém Brodě.
Všichni jste volové. Servít
Úterý, 02. června 2026 - 09:20:49  
Administrátor
Číslo příspěvku: 76314
Registrován: 4-2003
Aleš_Liesk.:
"Dany: ano, červený pruh znamená, že na podpěře je umístěno několik různých napěťových okruhů, takže při vypnutí a uzemnění jednoho může být jiný pod napětím.
Modrý pruh jsem kdysi vysledoval, že je na stožárech s bleskojistkami a odpojovači, což bývá spojeno s těmi neutrálními poli."
Červený by měl sedět - více systémů na jednom stožáru (ať už podélně nebo příčně).
I když třeba tady (vpravo od přejezdu) visí pouze obcházečka (TV je na příhradách), přesto je tam červená turistická.

K modré jsem slyšel několik vysvětlení (i třeba takové, že nahrazuje označník), nicméně se zdá, že má sloužit jako jakýsi „elektrický označník”, tedy že nám říká, kam až mohu elektricky posunovat v případě napěťové výluky. Což v zásadě dokládá tato fotka, kde zrovna je navíc i směrem do stanice přenosná cedule (byla tehdy asi výluka sudé a projíždělo se do liché se staženým).
Navíc mi přijde, že se nově už ani nemaluje. (Jen bych pak čekal, že zrovna na elektrickém dělení by pak měla být místo modré být červená, když tam mám pověšeny dva různé systémy, které jsou napájené/vypínané samostatně.)
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Středa, 03. června 2026 - 09:50:48  
Administrátor
Číslo příspěvku: 76321
Registrován: 4-2003
Tak se ještě doplním a opravím dle konzultace s povolanějšími (OTV) - modré byly zřizovány pro jízdu měřicího vlaku, a to na hraně dopravny v trakčáckém pojetí (tj. poslední stožár ve stanici a první na trati) - tedy by měly být takto označeny vždy právě dva.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Středa, 03. června 2026 - 10:37:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10238
Registrován: 9-2011
Ano, že modré značky byly na dvou sousedních stožárech si nějak vybavuji.
Všichni jste volové. Servít
Středa, 03. června 2026 - 11:15:08  
Administrátor
Číslo příspěvku: 76322
Registrován: 4-2003
Ano, v sudém směru na nejvyšším čísle z tratě a následně na čísle 1 stanice. Obvykle pak navazovaly červené, na nichž viselo elektrické dělení mezi tratí a stanicí.
Označník je tak již v trakčáckém pojetí na trati.

Další dělení trať/stanice se pak nabízí v pohledu kolejářském, kdy se to bere (například kvůli osovce) mezi krajními výhybkami. Nicméně s ohledem na umisťování návěstidel (a stop značek) existuje dohoda, že na tříkolejných (nebo vícekolejných) úsecích se bude zvětěšená osovka držet v celé délce stanice z pohledu dopraváckého (zabezpečováckého), tedy mezi vjezdovými násvětidly.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Wokodobe
Středa, 03. června 2026 - 11:30:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 734
Registrován: 11-2006
M_g:
"Ano, od Pohledských Dvořáků se přecházelo na "Chotěbořskou" trat.
Tunel nebyl."

Aleš_Liesk.:
"Na tišnovské byla úvrať?
V Německém Brodě."
Takže to tam bylo nějak takto?
M_g
Středa, 03. června 2026 - 11:40:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2274
Registrován: 6-2006
Ano.
mapa 19.stoleti
Čtvrtek, 04. června 2026 - 18:14:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10241
Registrován: 9-2011
Exaktmán!
Všichni jste volové. Servít
Pátek, 05. června 2026 - 09:53:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5544
Registrován: 3-2004
Když se stavěla železnice Brno - Česká Třebová, byla trasa jasná, tj údolím Svitavy, nebo tehdy přicházela v úvahu i varianta v Boskovické brázdě? (kudy se nakonec železnice taky postavila, ale v mizerných parametrech.)
Pátek, 05. června 2026 - 11:25:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7175
Registrován: 12-2020
Tam šlo primárně o spojení Brna (Vídně) a Prahy (Berlína), protože do té doby se jezdilo přes Přerov. Boskovickou brázdou by to bylo výrazně delší a s horšími parametry (sklony). Jaké byly projekty nevím.
Pátek, 05. června 2026 - 11:47:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35345
Registrován: 5-2002
Hsl: byla trasa jasná, tj údolím Svitavy, nebo tehdy přicházela v úvahu i varianta v Boskovické brázdě?
Jestli byla jasná, to netuším, ale obávám se, že trasa vedená Boskovickou brázdou by nakonec skončila v Třebovickém sedle, se kterým byly problémy.
Z toho bych usuzoval, že trasování údolím Svitavy bylo chápáno jako příležitost, jak se potenciálně průserovému místu elegantně vyhnout...
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
Pondělí, 08. června 2026 - 11:39:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4958
Registrován: 5-2004
Honzasl:
"Když se stavěla železnice Brno - Česká Třebová, byla trasa jasná, tj údolím Svitavy, nebo tehdy přicházela v úvahu i varianta v Boskovické brázdě? (kudy se nakonec železnice taky postavila, ale v mizerných parametrech.)"
Co si pamatuju nějaké zdroje, tak zkoušeli zkoumat další trasy západně, nicméně trasa Svitava-Třebovka-Tichá Orlice nabízela druhé nejnižší sedlo a nejmenší sklon k rozvodí.

Zajímavější otázka mi přijde u trati z Olomouce, jestli zvažovali trasu z Rudoltic přes Ostrov a Dolní Dobrouč, kde je nejvyšší bod stejně vysoko jak v Třebovickém sedle, východní rampa vychází mírnější a západní okolo 10 ‰, například takto.
Pondělí, 08. června 2026 - 17:54:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5546
Registrován: 3-2004
Ani bych se nedivil, že celá ta stoletá mrzutost s Třebovickým tunelem vznikla díky tomu, že Pernera nenapadlo udělat pořádný geologický průzkum a pak už bylo pozdě bycha honiti.
Trať Letohrad - Lanškroun byla na stole v dobách stavby ONWB.
Pondělí, 08. června 2026 - 18:00:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5547
Registrován: 3-2004
Nenapadlo = nebylo v tehdejších možnostech, ne že by byl tak blbej.
Úterý, 09. června 2026 - 14:15:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1006
Registrován: 10-2018
David_jaša:
"Zajímavější otázka mi přijde u trati z Olomouce, jestli zvažovali trasu z Rudoltic přes Ostrov a Dolní Dobrouč"
Nejspíš místo vedení trasy "územím nikoho" uvažovali o napojení významějších sídel a zdrojů poptávky v údolí. A pro uzlové body potřebovali osídlená místa s dostatkem pracovní síly, co by chodila do práce pěšky ..
Jef
Úterý, 09. června 2026 - 16:08:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6773
Registrován: 5-2002
No, ono ale jediné významnější sídlo, které by tou severní trasou minuli, je Česká Třebová. Což je přitom ovšem ukázkový příklad sídla, jehož význam vzrostl až po výstavbě železnice a všeho kolem ní...
Středa, 10. června 2026 - 22:16:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 535
Registrován: 12-2007
Ústí n.L.-TONASO
Prosím, co je to za lokomotivy.
W3C
Středa, 10. června 2026 - 22:49:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 169
Registrován: 3-2023
Jednotky 666, co budou jezdit na R9, mají kvůli číslo 666 prý přezdívku Satan nebo Žlutý Satan. Je to tak?
Středa, 10. června 2026 - 22:58:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 28
Registrován: 12-2012
121019:
"Ústí n.L.-TONASO
Prosím, co je to za lokomotivy.
"
Pěkný večer přeju... Jsou to lokomotivy řady 708, které přešly pod ČD Cargo, říkali jsme jim v Brně "půllachtan", protože to byla v podstatě půlka lokomotivy řady 714...
Nový příspěvek
     
  Text příspěvku:

  Uživatelské jméno:
  Heslo:
  Přílohy:
  Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
  Akce:
, více zde.