Diskuse » Železnice » 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - kocoury, elektroniky a spol. « předcházející | další »

740, 741, 742, 743, 744 a 746 - kocoury, elektroniky a spol.

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři

  • Sledovačka řady 743.2 ČD Praha-Vršovice v GVD 2025: TS 721

   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků  zobrazit všechny (64)   
 
Předchozí roky: 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 03. 1. 2020 Jena 60 03. 1. 2020 21:03
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 04. 2. 2020 Hubič 60 04. 2. 2020 17:05
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 06. 3. 2020 Quadrophonia 60 06. 3. 2020 20:35
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 16. 3. 2020 Viki59 60 16. 3. 2020 20:21
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 11. 4. 2020 Stašek 60 11. 4. 2020 20:20
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 03. 5. 2020 Marťa_rak 60 03. 5. 2020 17:13
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 19. 5. 2020 Stašek 60 19. 5. 2020 08:42
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 02. 6. 2020 Jussi 60 02. 6. 2020 11:56
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 20. 6. 2020 vixy 60 20. 6. 2020 16:52
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 30. 7. 2020 Lubie_Placki 60 30. 7. 2020 10:00
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 18. 8. 2020 Zadar_Volaj 60 18. 8. 2020 23:37
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 25. 10. 2020 Od_Turnova 60 25. 10. 2020 09:14
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 07. 11. 2020 Němec_z_ova 60 07. 11. 2020 20:57
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 27. 11. 2020 Rozsutec 60 27. 11. 2020 12:44
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 12. 1. 2021 Malý_fotograf 60 12. 1. 2021 11:05
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 23. 2. 2021 intelpetr 60 23. 2. 2021 20:08
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 21. 3. 2021 Ajexg 60 21. 3. 2021 09:42
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 18. 4. 2021 Zundapp 60 18. 4. 2021 13:51
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 20. 5. 2021 Kočkopes 60 20. 5. 2021 09:50
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 23. 6. 2021 Kočkopes 60 23. 6. 2021 15:08
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 25. 6. 2021 Tridvatri 60 25. 6. 2021 20:07
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 15. 8. 2021 Lokotraktor 60 15. 8. 2021 12:46
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 13. 9. 2021 Zundapp 60 13. 9. 2021 17:52
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 18. 10. 2021 Jena 60 18. 10. 2021 09:32
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 22. 12. 2021 Brodacek 60 22. 12. 2021 11:51
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 14. 1. 2022 Bilbo 60 14. 1. 2022 18:14
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 11. 2. 2022 K6S310DR 60 11. 2. 2022 00:50
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 28. 3. 2022 Ferii 60 28. 3. 2022 08:48
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 14. 5. 2022 Skořápka_0.6 60 14. 5. 2022 11:31
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 24. 6. 2022 Zundapp 60 24. 6. 2022 15:14
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 29. 8. 2022 Skořápka_0.6 60 29. 8. 2022 17:13
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 12. 10. 2022 Jnd 60 12. 10. 2022 20:21
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 02. 12. 2022 Jnd 60 02. 12. 2022 14:31
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 11. 1. 2023 Vrbam 60 11. 1. 2023 21:09
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 15. 2. 2023 7852 60 15. 2. 2023 17:39
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 11. 3. 2023 Cobram 60 11. 3. 2023 08:50
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 06. 4. 2023 Drak_ze_skalky 60 06. 4. 2023 13:33
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 28. 4. 2023 Stašek 60 28. 4. 2023 19:46
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 22. 5. 2023 Marťa_rak 60 22. 5. 2023 22:17
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 01. 7. 2023 Marek_M 60 01. 7. 2023 22:06
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 05. 8. 2023 Drak_ze_skalky 60 05. 8. 2023 08:21
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 16. 9. 2023 J.M. 60 16. 9. 2023 20:54
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 15. 11. 2023 Jnd 60 15. 11. 2023 21:25
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 16. 1. 2024 310097 60 16. 1. 2024 20:00
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 11. 2. 2024 Rychloběžka 60 11. 2. 2024 21:35
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 27. 3. 2024 Marťa_rak 60 27. 3. 2024 10:54
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 17. 5. 2024 Lubie_Placki 60 17. 5. 2024 00:02
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 15. 6. 2024 MartySt26 60 15. 6. 2024 11:22
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 09. 7. 2024 Martass87 60 09. 7. 2024 12:23
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 12. 8. 2024 Agent 60 12. 8. 2024 11:58
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 26. 8. 2024 Lukáš48 60 26. 8. 2024 18:35
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 26. 9. 2024 Janek_lemoch 60 26. 9. 2024 12:03
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 03. 12. 2024 Cobram 60 03. 12. 2024 13:28
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 22. 1. 2025 Statistik 60 22. 1. 2025 10:10
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 19. 2. 2025 J.M. 60 19. 2. 2025 20:26
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 24. 3. 2025 Bastions 60 24. 3. 2025 17:49
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 19. 4. 2025 C3rv 60 19. 4. 2025 22:33
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 01. 8. 2025 ATB 60 01. 8. 2025 19:40
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 09. 9. 2025 AnounymTojeFuk 60 09. 9. 2025 19:17
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 01. 11. 2025 AnounymTojeFuk 60 01. 11. 2025 13:05
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 20. 12. 2025 Mark21 60 20. 12. 2025 14:09
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 21. 3. 2026 Mark21 60 21. 3. 2026 12:02
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 22. 4. 2026 S4991023 60 22. 4. 2026 15:16
Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 30. 5. 2026 T669.1195 60 30. 5. 2026 22:54
   autor příspěvek
Němec_z_ova
Neděle, 31. května 2026 - 09:06:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5185
Registrován: 4-2009
T669.1195: Zprávu o nehodě ze dne 14. dubna 1976 a 2 malé čb fotografie lze nalézt v knize: Doly Nástup Tušimice minulost a současnost.

Na T 448.0 se lokomotivní četa bavila s mazačkou (jež tam neměla být), projela návěstidlo a střetla se s loženým vlakem vedeným Čmelákem.




(Příspěvek byl editován uživatelem Němec z ova.)
Mufloni nepatří na koleje[pozor][pozor][pozor]
Tajemný_em
Neděle, 31. května 2026 - 14:56:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5101
Registrován: 5-2002
Jo, jenže tohle byla 740.555. Jsou i jiné fotky, kde je na zbytcích bangle nepoškozená cedule.
"Čelím pokušení tím, že mu podlehnu." Jára da Cimrman
Neděle, 31. května 2026 - 19:12:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5893
Registrován: 3-2015
Neděle, 31. května 2026 - 20:21:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 93
Registrován: 7-2023
Teď jsem si s kolegou Němec z Ova vyměnili mail, kde mi článek posílal. Přišlo mi zvláštní datum předání březen 1976, jelikož dle mých poznámek byla 0501 (společně s 0502) předána 28.12.73 do SHR č.210 (Komořany).

Takže osud pět set jedničky zůstává stále záhadou [sad]
Němec_z_ova
Úterý, 02. června 2026 - 04:39:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5186
Registrován: 4-2009
Tajemný _em: Po odeslání příspěvku jsem taky trochu znejistěl. V knize se uvádí; lokomotivu jsme koupili v březnu 1976 (v dubnu ji pak zrušili nehodou - mazačka vozů "potřebovala" propašovat z dolů ufušovanou vázu).
Prolezl jsem archív Rudého Práva a o smrťáku ani zmínka.

T 669.1195: Aspoň víte, jak zahynula 0555. Zkusím se podívat v knize, jestli tam není zmínka o nehodě v Komořanech. Nehod je v knize popsaných více. Byť ne tak podrobně.
Mufloni nepatří na koleje[pozor][pozor][pozor]
Úterý, 02. června 2026 - 07:59:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 94
Registrován: 7-2023
Němec_z_ova: jasan, mockrát děkuji!
Tajemný_em
Úterý, 02. června 2026 - 12:54:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5103
Registrován: 5-2002
Mé info o nehodě 740.555 pocházejí (mimo jiné) i z této Fcb skupiny. V hloubi galerie jsou fotky nehody i s nějakými info, včetně té mimořádné zásilky ve formě vázy, která možná byla "hlavním viníkem". Jinak je tam k nalezení spousta snímků různých kvalit, od soudobých výcvaků až po černobílé fousaté unikáty z počátků provozu (T444, Faury...). A někdy i zajímavé povídání k tomu.
"Čelím pokušení tím, že mu podlehnu." Jára da Cimrman
Úterý, 02. června 2026 - 22:24:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 95
Registrován: 7-2023
Vrátil jsem se z cest po východním Slovensku a koukám na zadní stranu fotky T448.0502 a jedná se o rok 1976, ne 1973. Bylo mi to divné, jelikož dle mých poznámek byla do Komořan dodána 28.12.1973. Tak se omlouvám za špatné datum výše.

Co se týče T448.0501, tak jediné info k ní mám ze seznamu pana Petra Štefka, kde je napsáno: zrušena a sešrotována nejpozději 1998.

No i tato historická fotka 0502 je malý zázrak, tak třeba se ještě zadaří.
Úterý, 02. června 2026 - 22:33:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 96
Registrován: 7-2023
A i když práce na knize jdou dobře kupředu, stále jsou bílá místa, kde nepomohl ani státní či národní archiv. Např. státní archiv má materiály z ČKD jen do 60. let, tudíž se sice podařilo získat cenné informace a materiály k řadě T475.15 (a T476.05), ale 70. a 80. léta, která bych potřeboval nejvíce, nemá ani SA, ani NA. A ani neví, kde by tyto archiválie mohly být. Svou naději tedy alespoň částečně upínám k těm podnikům, jež lokomotivy řady T448.0 z ČKD přebíraly, a které přežily po revoluci a mají stále své vlastní archivy.

Někdy je to boj, někdy zábava.
Statistik
Středa, 03. června 2026 - 09:43:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7866
Registrován: 6-2004
T669.1195: Svou naději tedy alespoň částečně upínám k těm podnikům, jež lokomotivy řady T448.0 z ČKD přebíraly, a které přežily po revoluci a mají stále své vlastní archivy.

Kromě veřejných institucí a soukromých archivů je pochopitelně potřeba se spojit hlavně s pohrobky původních majitelů a soudobých provozovatelů 740 a T448P a ptát se u nich. Přeji Vám tedy příjemnou zábavu na několik dalších let (pokud to má k něčemu vypadat) a pevné nervy na boj s lidským strachem, všemožnými zákazy, omezeními, lidskou neochotou, nepochopením, hloupostí a odmítnutím.

"Státní archiv" - to je co? SOA?
Středa, 03. června 2026 - 11:39:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 98
Registrován: 7-2023
Statistik: Ano, byl tím myšlen Státní oblastí archiv, konkrétně v Praze. A děkuji za přání. S tím co popisujete jsem se již bohužel setkal, ala naštěstí jsem se na mnoha místech (i zde v diskuzích) setkal i s ochotou pomoci.

Doufal jsem, že by kniha mohla být hotová na konci roku 2027, ale je velmi pravděpodobné (právě, aby stála za to), že se to protáhne.

Statistik
Středa, 03. června 2026 - 15:53:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7867
Registrován: 6-2004
T669.1195: A poradíte mi, který fond v SOA Praha se týká ČKD? Asi špatně hledám...
Středa, 03. června 2026 - 17:50:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 99
Registrován: 7-2023
Statistik: pošlete mi mail na lubos.zavadil@email.cz Předám kontakt i seznam toho, co mají za archiválie z ČKD.
Pátek, 05. června 2026 - 12:18:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35347
Registrován: 5-2002
M21: Tak dvířka tam sice jsou, ale dovedl bych si představit, že by se tam do toho prostoru k okraji představku ještě vešly (zapuštěné jako horní světlo), aniž by to nějak příliš vyčnívalo do průchozího prostoru na brukně. Samozřejmě to zábradlí by asi muselo být řešené jinak. Hold každý má jiný vkus.
Tady nejde o otázku vkusu, ale o to, že světla na "tykadlech" zábradlí neozařují, kdežto světla na představku ano.
A hlavním účelem světel je jaksi to, aby fíra v noci viděl na trať, a ne aby mu pár metrů před obličejem zářilo zábradlí...
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
Pátek, 05. června 2026 - 12:38:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2032
Registrován: 9-2010
Však to nezpochybňuji, proč tam jsou takto umístěné. Bral jsem to čistě z estetického hlediska.[wink]
Pátek, 05. června 2026 - 16:15:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10910
Registrován: 5-2010
Dnes z Kladýnka do Čakovic na vlečku Avie (KŽC) dorazila Bangle 7 620 122 VDA.
Pátek, 05. června 2026 - 21:28:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10913
Registrován: 5-2010
Ale na vlaku KŽC ji nečekejte, pojede s narozeninovým vlakem.
Johnnyc
Pátek, 05. června 2026 - 23:29:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1185
Registrován: 2-2009
Ale na vlaku KŽC ji nečekejte, pojede s narozeninovým vlakem

Naprosto zbytečný příspěvek. Vážně problém napsat kam jede?

Poveze z Prahy Vysočan zvl. narozeninový vlak přes MB do Doks ( Bix + Bixbar, odjezd z Vysočan 10:30 - Všetaty 11:01 - Boleslav 11:46 - Doksy 13:00
Neděle, 07. června 2026 - 12:31:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19396
Registrován: 11-2002
A pokud objednavatel o publicitu nestojí, tak ať si políbí [zadnice] a chvála Kristu, že mu máme uživatele jako Johnnyc.. [crazy]
Neděle, 07. června 2026 - 14:26:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13120
Registrován: 6-2006
Aby oslavenec nebyl přistižen za jízdy v kabině, asi co?
Neděle, 07. června 2026 - 14:39:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4125
Registrován: 8-2009
Aby oslavenec nebyl přistižen za jízdy v kabině, asi co?
Třeba se pletu ale není tato věc čistě na zvážení dopravce?
Život je hořký. Bohudík !
Nebudu si měnit nick proto, že jsem se přestěhoval[kecal]
Čtvrtek, 11. června 2026 - 19:47:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10922
Registrován: 5-2010
Dnes v Kyjích foceno 742 793 CZL-744 198-744 199 pro norský Trainpoint.Z Děčína poveze RA 193 795 Beacon.
Pátek, 12. června 2026 - 23:00:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6610
Registrován: 11-2006
Další rekonstruovaná, tentokrát 742.663, míří na východ Slovenska. Konkrétně do Plešivce. Tím se místní stádečko rozroste na tři kusy. Jen parta v Devínskej Novej Vsi si bude muset označkovat jiný stroj.[happy]


(Příspěvek byl editován uživatelem E499001.)
http://www.spdz.estranky.sk/- stránka věnovaná M131.1443 (a nejen jemu)
Kočkopes
Pátek, 12. června 2026 - 23:07:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2106
Registrován: 10-2017
V tej Devínskej pro ně vůbec zůstala nějaká robota, když Rohožník začal vozit soukromník? Už asi jenom VW, nebo?
Pátek, 12. června 2026 - 23:41:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6612
Registrován: 11-2006
Ještě přetahy do Marcheggu.
http://www.spdz.estranky.sk/- stránka věnovaná M131.1443 (a nejen jemu)
Sobota, 13. června 2026 - 07:39:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2043
Registrován: 9-2010
A bude pro ní v Plešivci vůbec nějaká robota? Přeci jen obsluha lokálek se dost zredukovala, cement též převzal soukromník, zatímco počet provozních lok proti počátku loňského roku spíše narostl...

2025: 7x751, 2x742
2026: 6x736, 2(3)x751, 3x742.6
Nový příspěvek
     
  Text příspěvku:

  Uživatelské jméno:
  Heslo:
  Přílohy:
  Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
  Akce:
, více zde.