| Diskuse » Železnice » 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - kocoury, elektroniky a spol. | « předcházející | další » |
740, 741, 742, 743, 744 a 746 - kocoury, elektroniky a spol.dolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
Němec_z_ova
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5185 Registrován: 4-2009 |
T669.1195: Zprávu o nehodě ze dne 14. dubna 1976 a 2 malé čb fotografie lze nalézt v knize: Doly Nástup Tušimice minulost a současnost. Na T 448.0 se lokomotivní četa bavila s mazačkou (jež tam neměla být), projela návěstidlo a střetla se s loženým vlakem vedeným Čmelákem. (Příspěvek byl editován uživatelem Němec z ova.)
Mufloni nepatří na koleje
![]() ![]()
|
|
Tajemný_em
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5101 Registrován: 5-2002 |
Jo, jenže tohle byla 740.555. Jsou i jiné fotky, kde je na zbytcích bangle nepoškozená cedule.
"Čelím pokušení tím, že mu podlehnu." Jára da Cimrman
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5893 Registrován: 3-2015 |
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 93 Registrován: 7-2023 |
Teď jsem si s kolegou Němec z Ova vyměnili mail, kde mi článek posílal. Přišlo mi zvláštní datum předání březen 1976, jelikož dle mých poznámek byla 0501 (společně s 0502) předána 28.12.73 do SHR č.210 (Komořany). Takže osud pět set jedničky zůstává stále záhadou ![]() |
|
Němec_z_ova
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5186 Registrován: 4-2009 |
Tajemný _em: Po odeslání příspěvku jsem taky trochu znejistěl. V knize se uvádí; lokomotivu jsme koupili v březnu 1976 (v dubnu ji pak zrušili nehodou - mazačka vozů "potřebovala" propašovat z dolů ufušovanou vázu). Prolezl jsem archív Rudého Práva a o smrťáku ani zmínka. T 669.1195: Aspoň víte, jak zahynula 0555. Zkusím se podívat v knize, jestli tam není zmínka o nehodě v Komořanech. Nehod je v knize popsaných více. Byť ne tak podrobně.
Mufloni nepatří na koleje
![]() ![]()
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 94 Registrován: 7-2023 |
Němec_z_ova: jasan, mockrát děkuji! |
|
Tajemný_em
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5103 Registrován: 5-2002 |
Mé info o nehodě 740.555 pocházejí (mimo jiné) i z této Fcb skupiny. V hloubi galerie jsou fotky nehody i s nějakými info, včetně té mimořádné zásilky ve formě vázy, která možná byla "hlavním viníkem". Jinak je tam k nalezení spousta snímků různých kvalit, od soudobých výcvaků až po černobílé fousaté unikáty z počátků provozu (T444, Faury...). A někdy i zajímavé povídání k tomu.
"Čelím pokušení tím, že mu podlehnu." Jára da Cimrman
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 95 Registrován: 7-2023 |
Vrátil jsem se z cest po východním Slovensku a koukám na zadní stranu fotky T448.0502 a jedná se o rok 1976, ne 1973. Bylo mi to divné, jelikož dle mých poznámek byla do Komořan dodána 28.12.1973. Tak se omlouvám za špatné datum výše. Co se týče T448.0501, tak jediné info k ní mám ze seznamu pana Petra Štefka, kde je napsáno: zrušena a sešrotována nejpozději 1998. No i tato historická fotka 0502 je malý zázrak, tak třeba se ještě zadaří. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 96 Registrován: 7-2023 |
A i když práce na knize jdou dobře kupředu, stále jsou bílá místa, kde nepomohl ani státní či národní archiv. Např. státní archiv má materiály z ČKD jen do 60. let, tudíž se sice podařilo získat cenné informace a materiály k řadě T475.15 (a T476.05), ale 70. a 80. léta, která bych potřeboval nejvíce, nemá ani SA, ani NA. A ani neví, kde by tyto archiválie mohly být. Svou naději tedy alespoň částečně upínám k těm podnikům, jež lokomotivy řady T448.0 z ČKD přebíraly, a které přežily po revoluci a mají stále své vlastní archivy. Někdy je to boj, někdy zábava. |
|
Statistik
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7866 Registrován: 6-2004 |
T669.1195: Svou naději tedy alespoň částečně upínám k těm podnikům, jež lokomotivy řady T448.0 z ČKD přebíraly, a které přežily po revoluci a mají stále své vlastní archivy. Kromě veřejných institucí a soukromých archivů je pochopitelně potřeba se spojit hlavně s pohrobky původních majitelů a soudobých provozovatelů 740 a T448P a ptát se u nich. Přeji Vám tedy příjemnou zábavu na několik dalších let (pokud to má k něčemu vypadat) a pevné nervy na boj s lidským strachem, všemožnými zákazy, omezeními, lidskou neochotou, nepochopením, hloupostí a odmítnutím. "Státní archiv" - to je co? SOA? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 98 Registrován: 7-2023 |
Statistik: Ano, byl tím myšlen Státní oblastí archiv, konkrétně v Praze. A děkuji za přání. S tím co popisujete jsem se již bohužel setkal, ala naštěstí jsem se na mnoha místech (i zde v diskuzích) setkal i s ochotou pomoci. Doufal jsem, že by kniha mohla být hotová na konci roku 2027, ale je velmi pravděpodobné (právě, aby stála za to), že se to protáhne. |
|
Statistik
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7867 Registrován: 6-2004 |
T669.1195: A poradíte mi, který fond v SOA Praha se týká ČKD? Asi špatně hledám... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 99 Registrován: 7-2023 |
Statistik: pošlete mi mail na lubos.zavadil@email.cz Předám kontakt i seznam toho, co mají za archiválie z ČKD. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 35347 Registrován: 5-2002 |
M21: Tak dvířka tam sice jsou, ale dovedl bych si představit, že by se tam do toho prostoru k okraji představku ještě vešly (zapuštěné jako horní světlo), aniž by to nějak příliš vyčnívalo do průchozího prostoru na brukně. Samozřejmě to zábradlí by asi muselo být řešené jinak. Hold každý má jiný vkus. Tady nejde o otázku vkusu, ale o to, že světla na "tykadlech" zábradlí neozařují, kdežto světla na představku ano. A hlavním účelem světel je jaksi to, aby fíra v noci viděl na trať, a ne aby mu pár metrů před obličejem zářilo zábradlí...
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2032 Registrován: 9-2010 |
Však to nezpochybňuji, proč tam jsou takto umístěné. Bral jsem to čistě z estetického hlediska.![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10910 Registrován: 5-2010 |
Dnes z Kladýnka do Čakovic na vlečku Avie (KŽC) dorazila Bangle 7 620 122 VDA. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10913 Registrován: 5-2010 |
Ale na vlaku KŽC ji nečekejte, pojede s narozeninovým vlakem. |
|
Johnnyc
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1185 Registrován: 2-2009 |
Ale na vlaku KŽC ji nečekejte, pojede s narozeninovým vlakem Naprosto zbytečný příspěvek. Vážně problém napsat kam jede? Poveze z Prahy Vysočan zvl. narozeninový vlak přes MB do Doks ( Bix + Bixbar, odjezd z Vysočan 10:30 - Všetaty 11:01 - Boleslav 11:46 - Doksy 13:00 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 19396 Registrován: 11-2002 |
A pokud objednavatel o publicitu nestojí, tak ať si políbí a chvála Kristu, že mu máme uživatele jako Johnnyc.. ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 13120 Registrován: 6-2006 |
Aby oslavenec nebyl přistižen za jízdy v kabině, asi co? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4125 Registrován: 8-2009 |
Aby oslavenec nebyl přistižen za jízdy v kabině, asi co? Třeba se pletu ale není tato věc čistě na zvážení dopravce?
Život je hořký. Bohudík !
Nebudu si měnit nick proto, že jsem se přestěhoval
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10922 Registrován: 5-2010 |
Dnes v Kyjích foceno 742 793 CZL-744 198-744 199 pro norský Trainpoint.Z Děčína poveze RA 193 795 Beacon. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6610 Registrován: 11-2006 |
Další rekonstruovaná, tentokrát 742.663, míří na východ Slovenska. Konkrétně do Plešivce. Tím se místní stádečko rozroste na tři kusy. Jen parta v Devínskej Novej Vsi si bude muset označkovat jiný stroj. (Příspěvek byl editován uživatelem E499001.)
http://www.spdz.estranky.sk/- stránka věnovaná M131.1443 (a nejen jemu)
|
|
Kočkopes
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2106 Registrován: 10-2017 |
V tej Devínskej pro ně vůbec zůstala nějaká robota, když Rohožník začal vozit soukromník? Už asi jenom VW, nebo? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6612 Registrován: 11-2006 |
Ještě přetahy do Marcheggu.
http://www.spdz.estranky.sk/- stránka věnovaná M131.1443 (a nejen jemu)
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2043 Registrován: 9-2010 |
A bude pro ní v Plešivci vůbec nějaká robota? Přeci jen obsluha lokálek se dost zredukovala, cement též převzal soukromník, zatímco počet provozních lok proti počátku loňského roku spíše narostl... 2025: 7x751, 2x742 2026: 6x736, 2(3)x751, 3x742.6 |